xiphos-3.1.sk.po - en to sk translation catalogue (1093 entries)

en: Xiphos failure: "can't happen", display_mod: null
    Please report this. sword_main.cc:set_treekey
    What were you doing when this occurred?
sk: Zlyhanie Xiphos: "nemôže sa stať", display_mod: null
    Prosím toto nahláste. sword_main.cc:set_treekey
    Čo ste robili, keď sa toto stalo?

en: Configuration not found
sk: Konfigurácia nebola nájdená

en: Open
sk: Otvoriť

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: Save As
sk: Uložiť ako

en: Untitled document
sk: Nepomenovaný dokument

en: _Close
sk: _Zatvoriť

en: Are you sure you want to delete the note for
sk: Ste si istý, že chcete zmazať poznámku pre

en: HTML Output
sk: HTML výstup

en: HTML Source
sk: HTML zdroj

en: Plain Source
sk: Obyčajný zdroj

en: _Print...
sk: _Tlačiť...

en: Print Pre_view
sk: Náhľad pre tlačou

en: _Quit
sk: _Koniec

en: _Save
sk: _Uložiť

en: Save _As...
sk: Uložiť _ako...

en: New
sk: Nový

en: Open new document
sk: Vytvoriť nový dokument

en: Delete
sk: Zmazať

en: Delete current note
sk: Odstrániť aktuálnu poznámku

en: _File
sk: _Súbor

en: HTML _Output
sk: HTML _výstup

en: _HTML Source
sk: _HTML zdroj

en: _Plain Source
sk: _Obyčajný zdroj

en: _View
sk: _Zobrazenie

en: Save
sk: Uložiť

en: Insert Link
sk: Vložiť prepojenie

en: Save the changes to document
sk: Uložiť zmeny v dokumente

en: before closing?
sk: pred zatvorením?

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
sk: Ak ich neuložíte, zmeny sa natrvalo stratia.

en: File
sk: Súbor

en: StudyPad
sk: Poznámkový blok

en: Note Editor
sk: Editor poznámok

en: Prayer List/Journal Editor
sk: Modlitebný zoznam/Editor zápisník

en: About Sword Module
sk: O Sword module

note: Don't use an icon with GTK3
en: Close
sk: Zatvoriť

en: <b>Module name:</b>
sk: <b>Názov modulu:</b>

en: <b>Module abbreviation:</b>
sk: <b>Skratka modulu</b>

en: <b>Version:</b>
sk: <b>Verzia:</b>

en: No version stamp found
sk: Nebola nájdená pečiatka verzie

en: <b>Type:</b>
sk: <b>Typ:</b>

en: Daily Devotion
sk: Denné zamyslenie

en: Maps
sk: Mapy

en: Images
sk: Obrázky

en: Glossary
sk: Glosár

en: Cult
sk: Kultické

en: Bible
sk: Biblia

en: Commentary
sk: Komentár

en: Dictionary
sk: Slovník

en: General Book
sk: Všeobecná kniha

en: Personal Commentary
sk: Osobný komentár

en: Journal
sk: Denník

en: Unknown type
sk: Neznámy typ

en: <b>Language:</b>
sk: <b>Jazyk:</b>

en: Not specified
sk: Nie je určené

en: <b>Installed size:</b>
sk: <b>Veľkosť inštalácie:</b>

en: <b>Companion module(s):</b></br>
sk: <b>Sprievodný modul(y):</b></br>

en: <b>Features:</b>
sk: <b>Vlastnosti:</b>

en: *&nbsp;Headings
sk: *&nbsp;Nadpisy

en: *&nbsp;Footnotes
sk: *&nbsp;Poznámky pod čiarou

en: *&nbsp;Cross references
sk: *&nbsp;Krížové referencie

en: *&nbsp;Strong's numbers
sk: *&nbsp;Strongové čísla

en: *&nbsp;Morphological tags
sk: *&nbsp;Morfologické značky

en: *&nbsp;Lemmas
sk: *&nbsp;Lemy

en: *&nbsp;Words of Christ in red
sk: *&nbsp;Kristove slová červenou farbou

en: *&nbsp;Greek accents
sk: *&nbsp;Grécke akcenty

en: *&nbsp;Hebrew Vowel Points
sk: *&nbsp;Body hebrejských samohlások

en: *&nbsp;Hebrew Cantillation
sk: *&nbsp;Hebrejské vokalizácia

en: *&nbsp;Variant readings
sk: *&nbsp;Varianty čítania

en: *&nbsp;Transliteration forms
sk: *&nbsp;Formy prepisu

en: *&nbsp;Enumerations
sk: *&nbsp;Vymenovania

en: *&nbsp;Glosses
sk: *&nbsp;Glosáre

en: *&nbsp;Morpheme Segmentation
sk: *&nbsp;Segmentácia morfém

en: *&nbsp;<i>No features found</i>
sk: *&nbsp;<i>Vlastnosti neboli nájdené</i>

en: <b>Distribution license:</b>
sk: <b>Licencia distribúcie:</b>

en: <b>Promotional:</b>
sk: <b>Propagačné</b>

en: The SWORD Project is an effort to create an ever-expanding software package for research and study of God and His Word. The SWORD Project framework allows easy use and study of Bible texts, commentaries, lexicons, dictionaries, and other books. Many frontends are built using this framework. An installed set of books may be shared among all frontends using the framework.
    
     Books can be downloaded from the SWORD Project.
sk: The SWORD Project je snahou vytvoriť stále sa rozširujúci softvérový balík na výskum a štúdium Boha a Jeho Slova. Rámec projektu umožňuje jednoduché používanie a štúdium biblických textov, komentárov, lexikónov, slovníkov a iných kníh. Veľa používateľských rozhraní je vytvorených pomocou tohto rámca. Nainštalovanú sadu kníh možno zdieľať medzi všetkými aplikáciami pomocou rámca.
    
     Knihy si môžete stiahnuť z The SWORD Project.

en: BibleSync is a network protocol providing the ability to share navigation within your Bible study program with cooperating programs on the local network.
    
    Enable BibleSync from Preferences:
    in personal mode, to share within a small group;
    or as either speaker or audience in a formal lecture setting.
    
    There are options for how BibleSync behaves in Xiphos:
    - To follow others' navigation directly or indirectly.
    - To send your navigation every time or only via keyboard.
    - To select speakers to whom Xiphos should listen.
    
    A simple chat capability provides brief messages to be shared as well.
    
    See the manual for details.
    (Preferences -> BibleSync Settings and Interface -> Keyboard Shortcuts.)
sk: BibleSync je sieťový protokol poskytujúci možnosť zdieľať navigáciu v rámci vášho programu štúdia Biblie so spolupracujúcimi aplikáciami v lokálnej sieti.
    
    Povolenie BibleSync z predvolieb:
    v osobnom režime na zdieľanie v rámci malej skupiny;
    alebo buď ako rečník alebo publikum vo formálnom prostredí prednášok.
    
    Existujú možnosti, ako sa BibleSync správa v Xiphos:
    - Priamo alebo nepriamo sledovať navigáciu ostatných.
    - Vždy odoslať navigáciu alebo iba pomocou klávesnice.
    - Zvoliť rečníkov, ktorých má Xiphos počúvať.
    
    Jednoduchá funkcia chatu poskytuje aj krátke správy na zdieľanie.
    
    Podrobnosti nájdete v príručke.
    (Predvoľby -> Nastavenia a rozhranie BibleSync -> Klávesové skratky.)

en: BibleSync technical details
sk: BibleSync technické detaily

en: Do you like using Xiphos to study the Bible? Would you like to see its user interface in your native language? You could translate Xiphos! 
    
    We are always looking for contributions of new translations of Xiphos into other languages. If you are able to translate for us, please see the link below, contact us, and get involved with our efforts. Your help will be much appreciated!
sk: Páči sa vám štúdium Biblie pomocou programu Xiphos? Chceli by ste ho mať vo vlastnom jazyku? Môžete ho preložiť!
    
    Hľadáme prispievateľov, ktorý by preložili Xiphos do ďalších jazykov. Ak ste schopný prekladať, pozrite si odkaz uvedený nižšie,, kontaktujte nás a zapojte sa do nášho úsilia. Vaša pomoc bude veľmi cenená!

en: About Xiphos Translation
sk: O preklade Xiphos

en: See TRANSLATION-HOWTO in Xiphos source
sk: Pozrite si TRANSLATION-HOWTO v zdrojovom kóde Xiphosu

en: Xiphos development
sk: Xiphos vývoj

en: Copyright © 2000-2025 Xiphos Development Team
sk: Copyright © 2000-2025 Xiphos vývojový Tím

en: 
    Powered by The SWORD Project.
    We would like to thank Troy Griffitts and all the other folks who have given us The SWORD Project.
sk: 
    Využíva The SWORD Project.
    Ďakujeme Troyovi Griffittsovi a všetkým ostatným, ktorý vytvorili pre nás The SWORD Project.

note: info->stock_icon = GTK_STOCK_OPEN;
en: Bookmark
sk: Záložka

en: Enter Folder Name
sk: Vložiť názov priečinku

en: Folder Name
sk: Názov priečinku

en: Folder:
sk: Priečinok:

en: Specify bookmarks file
sk: Uveďte súbor so záložkami

en: Edit
sk: Upraviť

en: Folder name:
sk: Názov priečinku:

en: Bookmark name:
sk: Názov záložky:

en: Verse:
sk: Verš:

en: Module:
sk: Modul:

en: Remove the selected folder
sk: Odstrániť označený priečinok

en: (and all its contents)?
sk: (a všetko, čo obsahuje)?

en: Remove the selected bookmark
sk: Odstrániť označenú záložku

en: Add
sk: Pridať

en: Label:
sk: Menovka:

en: Search result: %s
sk: Výsledky hľadania: %s

en: Opening a multi-reference bookmark in
    separate tabs is not supported.
sk: Otvorenie multireferenčnej záložky v
    samostatnej karte nie sú podporované.

en: Bookmarks
sk: Záložky

en: Cipher key for module %s
sk: Šifrovací kľúč k modulu %s

en: for:
sk: pre:

en: Enter Key:
sk: Vložte kľúč:

en: _Yes
sk: _Áno

en: _No
sk: _Nie

en: Close without Saving
sk: Zavrieť bez uloženia

en: Close _without Saving
sk: Zavrieť _bez uloženia

en: Do sidebar search for this Strong's number
sk: Pre toto Strongovo číslo použite vyhľadávacie v bočnom paneli

en: Verse List
sk: Zoznam veršov

en: VerseList
sk: ZoznamVeršov

en: SearchResults
sk: VýsledkyHľadania

en: Please check copyright before exporting!
sk: Pred exportom si prosím preverte autorské práva!

en: Find
sk: Nájsť

en: Enter Word or Phrase
sk: Vložiť slovo alebo frázu

en: Search backwards
sk: Hľadať smerom odzadu

en: Find Next
sk: Nájsť ďalší

en: Set Module Font
sk: Nastaviť písmo pre modul

en: Change font for
sk: Zmeniť písmo pre

en: Module
sk: Modul

en: Current font:
sk: Aktuálne písmo:

en: Display columns
sk: Zobraziť stĺpce

en: Use the default font for this module
sk: Použiť štandardné písmo pre tento modul

en: BUG! Xiphos is about to crash due to a "STRDUP" error.
sk: CHYBA! Xiphos sa čoskoro spadne kvôli chybe „STRDUP“.

en: Please report this error to the Xiphos team with:
sk: Nahláste túto chybu tímu Xiphos cez:

en: BUG! Xiphos is about to crash due to a "STRING" error.
sk: CHYBA! Xiphos sa čoskoro spadne kvôli chybe „STRING“.

en: Save Session
sk: Uložiť reláciu

en: Open Session
sk: Otvoriť reláciu

en: Module has no support for %s.
sk: Modul nemá podporu pre %s.

en: BibleSync is not active.
sk: BibleSync nie je aktívny.

en: BibleSync Chat
sk: BibleSync čat

en: [say this]
sk: [povedz toto]

en: Comment:
sk: Komentár:

en: Xiphos: No windows.
sk: Xiphos: Bez okien.

en: BibleSync: Current navigation sent.
sk: BibleSync: Aktuálna navigácia odoslaná.

en: BibleSync: Not speaking.
sk: BibleSync: Nekomunikuje.

en: Xiphos - Bible Study Software
sk: Xiphos - aplikácia pre štúdium Biblie

en: Open a new tab
sk: Otvoriť novú kartu

en: Standard View
sk: Štandardné zobrazenie

en: Commentary View
sk: Zobrazenie komentára

en: Book View
sk: Zobrazenie knihy

en: Welcome to Xiphos
sk: Vitajte v Xiphose

en: Renaming is not available in Windows.
    
    Xiphos is limited by Windows' filesystem,
    because it disallows the renaming of filename
    components of currently-open files,
    such as the contents of this commentary.
    Therefore, personal commentary renaming is
    not available in the Windows environment.
sk: Premenovanie nie je dostupné vo Windows.
    
    Xiphos je limitovaný Windows súborovým
    systémom, ktorý neumožňuje premenovanie
    komponentov otvorených súborov,
    ako je obsah tohoto komentára.
     Preto v prostredí Windows nie je dostupné
    premenovanie osobného komentára.

en: Rename Commentary
sk: Premenovať komentár

en: Choose Commentary Name
sk: Vyberte názov pre komentár

en: New Name
sk: Nový názov

en: Name:
sk: Názov:

en: Module names must contain [A-Za-z0-9_] only.
sk: Názvy modulov môžu obsahovať iba znaky [A-Za-z0-9_].

en: Xiphos already knows a module by that name.
sk: Xiphos už poznám modul s takým názvom.

en: Failed to create new configuration:
    %s
sk: Neporadilo sa vytvoriť novú konfiguráciu:
    %s

en: Configuration build error:
sk: Chyba vytvorenia konfigurácie:

en: No module in this pane.
sk: V table nie je modul.

note: ***************************************************************************** * defines
en: <b>Overview of the Module Manager.</b>
    
    This is Xiphos' mechanism to get new and updated content.
    If you have never been here before, please take a moment to look it over.
    
    Modules come from different <u>repositories</u>.  <b>Module Sources: Add/Remove</b> will show you what repositories are currently known.
    
    <b>Module Sources: Choose</b> is for deciding from where modules should come, that is, from which repository Xiphos should obtain them, as well as where they should be placed on your system. Set <i>Install Source</i> and <i>Install Destination</i>, then click <i>Refresh</i>.
    
    <b>Modules: Install/Update</b> is for selecting and obtaining modules after choosing source and destination.
    
    <b>Modules: Maintenance</b> is for archive and index creation.
    
    See section 5 of our manual for Module Manager detail, or ask for help via Live Chat, or (if no one is responsive in chat) send mail to our users' mailing list.
sk: <b>Prehľad správcu modulov.</b>
    
    Toto je mechanizmus Xiphos na získanie nového a aktualizovaného obsahu.
    Ak ste tu ešte nikdy neboli, nájdite si chvíľku a pozrite si to.
    
    Moduly pochádzajú z rôznych <u>úložísk</u>. <b>Zdroje modulov: Pridať/Odobrať</b> vám ukáže, aké úložiská momentálne pozná.
    
    <b>Zdroje modulov: Vybrať</b> slúži na rozhodovanie o tom, odkiaľ by mali moduly pochádzať, teda z akého úložiska by ich Xiphos mal získať, ako aj kde by mali byť umiestnené vo vašom systéme. Nastavte položky <i>Zdroj inštalácie</i> a <i>Cieľ inštalácie</i> a potom kliknite na položku <i>Obnoviť</i>.
    
    <b>Moduly: Inštalácia/Aktualizácia</b> slúži na výber a získanie modulov po výbere zdroja a cieľa.
    
    <b>Moduly: Údržba</b> slúži na vytváranie archívov a indexov.
    
    Podrobnosti o Správcovi modulov nájdete v časti 5 našej príručky alebo požiadajte o pomoc prostredníctvom živého chatu, alebo (ak nikto nereaguje v chate) pošlite e-mail na zoznam adresátov našich používateľov.

en: <b>Welcome to Xiphos.</b>
    
    There are no Bibles installed. In order to initialize, Xiphos needs at least one Bible module. To facilitate this, the Module Manager has been opened so that you may install one or more Bibles, either from a local module set (cdrom, flash drive) or over the network from CrossWire Bible Society. Please refer to these step-by-step instructions, and to the general module manager overview that has also been opened.
    
    <u>For local install:</u>
    - In <i>Module Sources: Add/Remove</i>, add a new local folder name where modules can be found.
      (This is where folders exist named <i>mods.d</i> and <i>modules</i>.)
    - In <i>Module Sources: Choose</i>, click the "Local" button, and select your folder from the pulldown.
    
    <u>For network install from CrossWire:</u>
    - In <i>Module Sources: Choose</i>, click the "Remote" button and select CrossWire from the pulldown.
    - Click the "Refresh" button at the bottom.
    
    <u>In either case:</u>
    - In <i>Modules: Install/Update</i>, select Bibles and other modules of your preference.
    - Click "Install".
    - Close the Module Manager when you are done.
    
    <u>Warning</u>: If you live in a persecuted country, use with care.
    
    Both this step-by-step instruction dialog and the general introduction dialog may be closed at any time.
sk: <b>Vitajte v program Xiphos.</b>
    
    Nie sú nainštalované žiadne Biblie. Na inicializáciu potrebuje Xiphos aspoň jeden modul Biblie. Aby to bolo ľahšie, otvorili sme správcu modulov, takže si môžete nainštalovať jednu alebo viac Biblií, buď z lokálnej sady modulov (cdrom, flash disk) alebo cez sieť od CrossWire Bible Society. Pozrite si tieto podrobné pokyny a prehľad univerzálneho správcu modulov, ktorý bol tiež otvorený.
    
    <u>Pre lokálnu inštaláciu:</u>
    - V <i>Zdroje modulov: Pridať/Odobrať</i> pridajte nový názov lokálneho priečinka, v ktorom možno moduly nájsť.
     (Na tomto mieste existujú priečinky s názvom <i>mods.d</i> a <i>modules</i>.)
    - V <i>Zdroje modulov: Vybrať</i> kliknite na tlačidlo "Miestne" a z rozbaľovacej ponuky vyberte svoj priečinok.
    
    <u>Pre sieťovú inštaláciu z CrossWire:</u>
    - V <i>Zdroje modulov: Vybrať</i> kliknite na tlačidlo „Vzdialené“ a z rozbaľovacej ponuky vyberte možnosť CrossWire.
    - Kliknite na tlačidlo "Obnoviť" v spodnej časti.
    
    <u>V oboch prípadoch:</u>
    - V časti <i>Moduly: Inštalácia/Aktualizácia</i> vyberte Biblie a ďalšie moduly podľa vlastného výberu.
    - Kliknite na "Inštalovať".
    - Po dokončení zatvorte správcu modulov.
    
    <u>Upozornenie</u>: Ak žijete v krajine, kde je prenasledovanie, buďte opatrní.
    
    Toto dialógové okno s podrobnými pokynmi aj dialógové okno všeobecného úvodu možno kedykoľvek zatvoriť.

en: Remove these modules?
sk: Odstrániť tieto moduly?

en: Preparing to remove
sk: Príprava na odstránenie

en: Removing
sk: Mazanie

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Install these modules?
sk: Inštalovať tieto moduly?

en: Preparing to install
sk: Príprava na inštaláciu

en: Installing
sk: Inštalácia

en: Install
sk: Inštalovať

en: Archive these modules?
sk: Archivovať tieto moduly?

en: Preparing to archive
sk: Príprava na archiváciu

en: Archiving
sk: Archivovanie

en: Archive
sk: Archivovať

en: Build fast-search index for these
    modules (may take minutes/module)?
sk: Vytvoriť indexy pre rýchle hľadanie pre tieto
    moduly (môže to trvať aj niekoľko minút pre jeden modul)?

en: Preparing to index
sk: Príprava na indexovanie

en: Indexing
sk: Indexovanie

en: Index
sk: Indexovať

en: Delete fast-search index for these modules?
sk: Odstrániť indexy pre rýchle hľadanie pre tieto moduly?

en: Preparing to delete index
sk: Príprava na zmazanie indexu

en: Deleting index
sk: Zmazanie indexu

en: Deletion
sk: Zmazať

en: The module has no About information.
sk: K modulu nie sú dostupné informácie.

en: Module Name
sk: Názov modulu

en: A checkmark means this module is already installed
sk: Fajka znamená, že modul už bol nainštalovaný

en: Click the box to work on this module
sk: Pre prácu na tomto module kliknite na rámček

en: Click the box to select this module for install/update
sk: Kliknite na rámček, ak chcete označiť tento modul na inštalovanie/aktualizovanie

en: Installed
sk: Nainštalovaný

en: The index icon means you have built an optimized ('lucene') index for this module for fast searching (see the Maintenance pane for this function)
sk: Ikona indexu znamená, že ste vytvorili optimalizovaný ('lucene') index pre tento modul pre rýchle hľadanie (Pozrite si časť Údržba)

en: The lock icon means this module is encrypted, and requires that you purchase an unlock key from the content owner
sk: Ikona zo zámkom znamená, že tento modul je zašifrovaný, a vyžaduje si, aby ste si kúpili kľúč na odomknutie od vlastníka obsahu

en: About
sk: Informácie

en: The refresh icon means the Installed module is older than the newer Available module: You should update the module
sk: Ikona aktualizácie znamená, že nainštalovaný modul je starší ako je aktuálna dostupná verzia. Modul by ste mali zaktualizovať

en: Available
sk: Dostupné

en: Size
sk: Veľkosť

en: Description
sk: Popis

en: `mkdir %s' failed:
    %s.
sk: `mkdir %s' zlyhalo:
    %s.

en:  archived in:
sk:  archivované v:

en: %s failed
sk: %s zlyhalo

en: Finished
sk: Dokončené

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Repository:
    %s
sk: Úložisko:
    %s

en: Categorized by
    Module Type
sk: Kategorizované podľa
    typu modulu

en: Biblical Texts
sk: Biblické texty

en: Commentaries
sk: Komentáre

en: Dictionaries
sk: Slovníky

en: Glossaries
sk: Glosáre

en: Daily Devotionals
sk: Denné zamyslenia

en: General Books
sk: Všeobecné knihy

en: Cult/Unorthodox
sk: Kultické/Neortodoxné

en: Categorized by
    Availability
sk: Kategorizované podľa
    dostupnosti

en: Updates
sk: Aktualizácie

en: Uninstalled
sk: Nenainštalované

en: Prayer List/Journal
sk: Modlitebný zoznam/Zápisník

en: Refreshing from remote source
sk: Obnovovanie vzdialeného zdroja

en: Remote source not found
sk: Vzdialený zdroj nebol nájdený

en: Configure
sk: Konfigurácia

en: Type
sk: Typ

en: Caption
sk: Meno

en: Source
sk: Zdroj

en: Directory
sk: Priečinok

en: User
sk: Používateľ

en: Password
sk: Heslo

en: Module Sources
sk: Zdroje modulov

en: Add/Remove
sk: Pridať/Odstrániť

en: Choose
sk: Vybrať

en: Modules
sk: Moduly

en: Install/Update
sk: Inštalácia/Aktualizácia

en: Maintenance
sk: Údržba

en: Please Refresh
sk: Prosím obnoviť

en: Your module list is not up to date!
sk: Váš zoznam modulov nie je aktuálny!

note: Zero Bibles is just not workable in Xiphos.
en: You have uninstalled your last Bible.
    Xiphos requires at least one.
sk: Odinštalovali ste svoju poslednú Bibliu.
    Xiphos vyžaduje aspoň jednu.

en: There are still no Bibles installed.
    Xiphos cannot continue without one.
sk: Žiadna Biblia nie je nainštalovaná.
    Xiphos nemôže kvôli tomu pokračovať.

en: %s obsoletes %s.
    Would you like to delete %s?
    Beware: This cannot be undone.
sk: %s zastarané %s.
    Chcete odstrániť %s?
    Pozor: Toto sa nedá vrátiť späť.

en: No obsolete modules were found.
sk: Nenašli sa žiadne zastarané moduly.

en: Standard remote sources have been loaded.
sk: Štandardné vzdialené zdroje boli načítané.

en: Could not load standard sources from CrossWire.
sk: Nie je možné načítať štandardné zdroje z CrossWire.

en: Remove the selected source
sk: Odstrániť označený zdroj

en: Enter a remote source
sk: Vložiť vzdialený zdroj

en: Caption:
sk: Titulok:

en: Type:
sk: Typ:

en: Host:
sk: Hostiteľ:

en: Directory:
sk: Priečinok:

en: User (optional):
sk: Používateľ (voliteľné):

en: Password (optional):
sk: Heslo (voliteľné):

note: this can happen at most once
en: A source by that name already exists.
sk: Zdroj s týmto názvom už existuje.

en: Delete a remote source
sk: Odstrániť vzdialený zdroj

en: [no module]
sk: [bez modulu]

en: Go outward, to the section containing this one
sk: Ísť von na sekciu, ktorá obsahuje túto položku

en: Go to previous item
sk: Ísť na predchádzajúcu položku

en: Go to next item
sk: Ísť na nasledujúcu položku

en: Go inward, to the first subsection
sk: Ísť dovnútra na prvú podsekciu

en: Synchronize this window's scrolling with the main window
sk: Synchronizovať rolovanie tohto okna s hlavným oknom

en: Parallel
sk: Paralelné

en: Detach/Attach
sk: Pripojiť/Odobrať

en: Module Options
sk: Nastavenia modulov

en: Parallel View
sk: Paralelné zobrazenie

en: BibleSync session passphrase
sk: Prístupové heslo k BibleSync relácií

en: Phrase:
sk: Fráza:

note: mode selection failed? probably dead interface
en: Mode selection failed.
    Set "Debug" and try again to see why.
sk: Výber režimu zlyhal.
    Nastavte „Hľadať chyby“ a skúste znova zistiť prečo.

en: Mode selection failed.
sk: Výber modulu zlyhal.

en: BibleSync: %s (passphrase "%s").
sk: BibleSync: %s (prístupová fráza"%s").

en: Disabled
sk: Nepovolené

en: Personal
sk: Osobné

en: Speaker
sk: Rečník

en: Audience
sk: Obecenstvo

en: -- Select --
sk: -- Výber --

en: Locale will take effect after restart.
sk: Locale bude aplikované po reštarte.

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: General
sk: Všeobecné

en: Options
sk: Možnosti

en: Fonts
sk: Písma

en: Color
sk: Farby

en: Sizes and Faces
sk: Veľkosti a tvary

en: Special
sk: Špeciálne

en: Clear List?
sk: Vyčistiť zoznam?

en: Are you sure you want to clear the module list?
sk: Ste si istý, že chcete vyčistiť zoznam modulov?

en: Remove Module?
sk: Odstrániť modul?

en: Are you sure you want to remove the selected module?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť zvolený modul?

en: Searching the
sk: Prehľadávanie

en:  Module
sk:  Modul

en: found in
sk: nájdené v

en: New List %s
sk: Nový zoznam %s

en: [New Range]
sk: [Nový rozsah]

en: Delete list?
sk: Zmazať zoznam?

en: Are you sure you want to delete:
sk: Ste si istý, že chcete zmazať:

note: ***************************************************************************** * Name *   on_lucene_intro_clicked * * Synopsis *   #include "gui/search_dialog.h" *   void on_lucene_intro_clicked(GtkToggleButton *button, *				  gpointer user_data) * Description * Return value *   void
en: <b>Syntax overview for optimized "lucene" searches</b>
    Search for verses that contain...
    
    loved one
    	 "loved" or "one"
    	This is the same as searching for loved OR one
    "loved one"
    	The phrase "loved one"
    love*
    	A word starting with "love"
    	(love OR loves OR loved OR etc...)
    loved AND one
    	The word "loved" and the word "one"
    	&amp;&amp; can be used in place of AND
    +loved one
    	Verses that <b>must</b> contain "loved" and <b>may</b> contain "one"
    loved NOT one
    	"loved" but not "one"
    (loved one) AND God
    	"loved" or "one" and "God"
    lemma:G2316
    	Search for the Strong's Greek ("G") word number 2316.
    	Also, select Strong's display on the <i>Attribute Search</i> tab.
    
    For complete details, search the web for "lucene search syntax".
sk: <b>Prehľad syntaxe pre optimalizované „lucene“ vyhľadávania</b>
    
    <i>Poznámka prekladateľa:</i> Pre vyhľadávanie je potrebné používať anglické operandy <b>AND</b>, <b>OR</b> a <b>NOT</b> a nie ich slovenské ekvivalenty.
    
    Vyhľadajte verše, ktoré obsahujú...
    
    milovaní bratia
       "milovaní" alebo "bratia"
      Je to rovnaké ako hľadanie milovaní OR bratia
    "milovaní"
      Fráza „milovaní“
    milova*
      Slovo začínajúce na „milova“
      (milovaný OR milovaní OR milovať OR atď…)
    milovaní AND bratia
      Slovo „milovaní“ a slovo „bratia“
      &amp;&amp; možno použiť namiesto AND
    +milovaní bratia
      Verše, ktoré <b>musia</b> obsahovať „milovaní“ a <b>môžu</b> obsahovať „bratia“
    milovaní NOT bratia
      „milovaní“, ale nie „bratia“
    (milovaní bratia) AND Boh
      „milovaní“ OR „bratia“ AND „Boh“
    lemma: G2316
      Vyhľadajte grécke slovo ("G") so Strongovým číslom 2316.
      Tiež na karte <i>Vyhľadávanie atribútov</i> vyberte možnosť Zobraziť Strongové čísla.
    
    Pre podrobnejšie detaily, vyhľadajte na webe výraz „lucene search syntax“.

note: ***************************************************************************** * Name *   on_attributes_intro_clicked * * Synopsis *   #include "gui/search_dialog.h" *   void on_attributes_intro_clicked(GtkToggleButton *button, *				  gpointer user_data) * Description * Return value *   void
en: <b>Attribute-based searches</b>
    Searches for content contained in markup outside the main text. Attributes are footnotes, Strong's numbers, and morphological symbols.
    
    Be aware that most such searches can now be done faster via optimized "lucene" searches using keyword qualifiers.
    
    To use attribute searches, you must select the appropriate button on the <i>Attribute Search</i> tab.
    * Footnote text is searched just like regular text.
    * Strong's words are specified as a prefix letter H or G (Hebrew or Greek) and the numeric word identifier, e.g. G2316 to find "θεός" ("God").
    * Morphological tags are identified literally, e.g. N-ASF for "noun, accusative singular feminine" -- see the Robinson module for details.
sk: <b>Vyhľadávania založené na atribútoch</b>
    Vyhľadáva obsah obsiahnutý v značkách mimo hlavného textu. Atribúty sú poznámky pod čiarou, Strongové čísla a morfologické symboly.
    
    Väčšinu takýchto vyhľadávaní je teraz možné vykonať rýchlejšie prostredníctvom optimalizovaného „lucene“ vyhľadávania s využitím kvalifikátorov kľúčových slov.
    
    Ak chcete použiť vyhľadávanie podľa atribútov, musíte vybrať príslušné tlačidlo na karte <i>Vyhľadávanie podľa atribútov</i>.
    * Text poznámky pod čiarou sa bude prehľadávať rovnako ako regulárny text.
    * Strongove slová sú špecifikované ako predpona H alebo G (hebrejčina alebo gréčtina) a číselný identifikátor slova, napr. G2316 nájsť "θεός" ("Boh").
    * Morfologické značky sa identifikujú doslovne, napr. N-ASF pre „podstatné meno, akuzatív jednotného čísla ženského“ – podrobnosti nájdete v module Robinson.

en: Module is neither Bible nor commentary
sk: Modul nie je ani Biblia, ani komentár

en: BibleSync is not active for transmit.
sk: BibleSync nie je aktívny na prenos.

en: This is an inclusive ("AND") search:
    Find matches showing all words.
sk: Toto je inkluzívne  ("AND") hľadanie:
    Nájde výskyty zobrazujúce všetky slová.

en: _Open Advanced Search
sk: _Otvoriť pokročilé vyhľadávanie

en: Open the separate Advanced Search dialog
sk: Otvoriť samostatné dialógové okno Rozšírené vyhľadávanie

en: Search Module
sk: Hľadať v module

en: Search Type
sk: Typ hľadania

en: Optimized ("Lucene")
sk: Optimalizované („lucene“)

en: Regular expression
sk: Regulárny výraz

en: Exact phrase
sk: Presná fráza

en: Search Options
sk: Možnosti vyhľadávania

en: Match case
sk: Veľkosť písmen

en: Search Scope
sk: Záber hľadania

en: No scope
sk: Bez rozsahu

en: Use bounds
sk: Použiť ohraničenie

en: Last search
sk: Posledné hľadanie

en: Bounds
sk: Ohraničenie

en: Lower
sk: Dolné

en: Upper
sk: Horné

en: Open module in editor?
sk: Otvoriť modul v editore?

en: If no, it will open for display only.
sk: Ak nie, otvorí sa iba na zobrazenie.

en: Paste verse references
sk: Vložiť odkazy veršov

en: List:
sk: Zoznam:

en: Search
sk: Hľadať

en: Sidebar
sk: Postranný panel

en: Powered by the SWORD Project
sk: Používa The SWORD Project

en: Can't create tabs dir.
sk: Nie je možné vytvoriť priečinok pre karty.

en: Prayer List/Journal Item
sk: Modlitebný zoznam/Položka zápisníka

en: New name
sk: Nový názov

en: Remove the selected item
sk: Odstrániť označenú položku

en: January
sk: Január

en: February
sk: Február

en: March
sk: Marec

en: April
sk: Apríl

en: May
sk: Máj

en: June
sk: Jún

en: July
sk: Júl

en: October
sk: Október

en: An image file's size could not be determined.
    Xiphos cannot resize images to fit window.
sk: Nie je možné zistiť veľkosť obrázka.
    Xiphos nevie zmeniť jeho veľkosť tak, aby sa obrázok zmestil do okna.

en: Mismatched packet
sk: Nezhodný paket

en: Presence announcement:
sk: Oznámenia o prítomnosti:

en: Navigation packet:
sk: Navigačný paket:

en: Unknown module
sk: Neznámy modul

en: .
    Navigated indirectly using verse list.
sk: .
    Nepriama navigácia pomocou zoznamu veršov.

en: Chat packet:
sk: Chatový paket:

en:  says:
sk:  hovorí:

en: ERROR: unknown BibleSync indicator:
sk: CHYBA: neznámy indikátor BibleSync:

en: Other indications are:
sk: Ďalšie indikátory sú:

en: Check the box to listen to this Speaker
sk: Zaškrtnite voľbu ak chcete počúvať tohoto rečníka

en: Available Speakers
sk: Dostupný rečníci

en: D/I
sk: P/N

en: Last navigation was Direct or Indirect
sk: Posledná navigácia bola priama alebo nepriama

en: Last Navigation
sk: Posledná navigácia

en: IP address:
sk: IP adresa:

en: 
    Application:
sk: 
    Aplikácia:

en: 
    Device:
sk: 
    Zariadenie:

en: <br/><br/><center><i>This module has no content at this point.</i></center>
sk: <br/><br/><center><i>Tento module nemá obsah v tomto bode.</i></center>

en: Improperly encoded personal annotation label:
    '%s'
sk: Nesprávne kódovaná značka osobného komentára:
    '%s'

en: Chapter
sk: Kapitola

en: Xiphos does not understand more than one argument.
sk: Xiphos nerozozná viac ako jeden argument.

en: Initiating HTML
sk: Inicializujem HTML

en: Building Interface
sk: Vytváram rozhranie

en: Starting Sword
sk: Spúšťam Sword

en: Loading Settings
sk: Načítavam nastavenia

en: Displaying Xiphos
sk: Zobrazujem Xiphos

en: Previewer
sk: Náhľad

en: Footnote
sk: Poznámka pod čiarou

en: Cross Reference
sk: Krížová referencia

en: Strongs
sk: Strongove čísla

en: Morphology
sk: Morfológia

en: Back to
sk: Späť k

en: Unknown parallel module:
sk: Neznámy paralelný modul:

en: Strong's Numbers
sk: Strongové čísla

en: Footnotes
sk: Poznámky pod čiarou

en: Morphological Tags
sk: Morfologické značky

en: Hebrew Vowel Points
sk: Body hebrejských samohlások

en: Hebrew Cantillation
sk: Hebrejské vokalizácia

en: Greek Accents
sk: Grécke akcenty

en: Cross-references
sk: Krížové referencie

en: Lemmas
sk: Lemy

en: Headings
sk: Nadpisy

en: Italic Headings
sk: Nadpisy kurzívou

en: Morpheme Segmentation
sk: Segmentácia morfém

en: Words of Christ in Red
sk: Kristove slová červenou farbou

en: Transliteration
sk: Prepis

en: Textual Variants
sk: Textové varianty

en: Primary Reading
sk: Prvoradé čítanie

en: Secondary Reading
sk: Pomocné čítanie

en: All Readings
sk: Všetky čítania

en: Transliterated Forms
sk: Formy prepisu

en: Enumerations
sk: Vymenovania

en: Glosses
sk: Glosáre

en: view context
sk: zobraziť kontext

en: Failed to find 1st parallel module for display control.
sk: Nepodarilo sa nájsť 1. paralelný modul na ovládanie displeja.

en: Growth
sk: Rast

en: <b>For Growth</b><br/>
sk: <b>Pre rast</b><br/>

en: Salvation
sk: Spasenie

en: <b>For Salvation</b><br/>
sk: <b>Pre spasenie</b><br/>

en: Health
sk: Zdravie

en: <b>For Health</b><br/>
sk: <b>Pre zdravie</b><br/>

en: Misc
sk: Rôzne

en: <b>Miscellaneous</b><br/>
sk: <b>Rôzne</b><br/>

en: Point x
sk: Bod x

en: Point y
sk: Bod y

en: Point z
sk: Bod z

en: Minor Topic 1
sk: Vedľajšia téma 1

en: <b>Subtopic 1</b><br/>
sk: <b>Podtéma 1</b><br/>

en: Minor Topic 2
sk: Vedľajšia téma 2

en: <b>Subtopic 2</b><br/>
sk: <b>Podtéma 2</b><br/>

en: Minor Topic 3
sk: Vedľajšia téma 3

en: <b>Subtopic 3</b><br/>
sk: <b>Podtéma 3</b><br/>

en: Minor Topic 4
sk: Vedľajšia téma 4

en: <b>Subtopic 4</b><br/>
sk: <b>Podtéma 4</b><br/>

en: Name for new prayer list or journal
sk: Názov pre nový modlitebný zoznam alebo zápisník

en: Xiphos finds that prayer list already.
sk: Xiphos už nášiel taký modlitebný zoznam.

note: this one matters.
en: Xiphos cannot create module's path:
    %s
sk: Xiphos nemôže vytvoriť cestu pre moduly:
    %s

en: A basic prayer list. \par\par Module created by Xiphos.
sk: Základný modlitebný zoznam. \par\par Modul vytvorený aplikáciou Xiphos.

en: BasicPrayerList
sk: ZakladnyModlitebnyZoznam

en: MyPrayerList
sk: MojModlitebnyZoznam

en: <b>People:</b><br/>Bob<br/>Sam<br/>Sue<br/><br/><b>Church:</b><br/>pews<br/>fellowship<br/>Bibles for missionaries<br/><br/><br/>
sk: <b>Ľudia:</b><br/>Robo<br>Samo<br/>Zuzka<br/><br/> <b>Zbor:</b><br/>lavice<br/>spoločenstvo<br/>Biblie pre misionárov<br/><br/><br/>

en: A subject-based prayer list. \par\par Module created by Xiphos.
sk: Modlitebný zoznam založený na predmetoch. \par \par Modul vytvorený v aplikácií Xiphos.

en: SubjectPrayerList
sk: PredmetModlitieb

en: Bob<br/>Sam<br/>Sue<br/>John<br/>
sk: Robo<br/>Samo<br/>Zuzka<br/>Ján<br/>

en: Spiritual Growth
sk: Duchovný rast

en: Mike<br/>Steve<br/>
sk: Mišo<br/>Števo<br/>

en: Sue<br/>John<br/>
sk: Zuzka<br/>Ján<br/>

en: A monthly prayer list. \par\par Module created by Xiphos.
sk: Mesačný modlitebný zoznam. \par\par Modul vytvorený v aplikácií Xiphos.

en: MonthlyPrayerList
sk: MesacnyModlitebnyZoznam

en: A daily journal. \par\par Module created by Xiphos.
sk: Denník. \par\par Modul vytvorený aplikáciou Xiphos.

en: DailyJournal
sk: Dennik

en: An outlined topic (e.g. sermon). \par\par Module created by Xiphos.
sk: Osnova témy (napr. kázeň). \par\par Moduly vytvorený aplikáciou Xiphos.

en: OutlinedTopic
sk: OsnovaTémy

en: Major Topic A
sk: Hlavná téma A

en: <b>Major Topic A</b><br/>
sk: <b>Hlavná téma A</b><br/>

en: Major Topic B
sk: Hlavná téma B

en: <b>Major Topic B</b><br/>
sk: <b>Hlavná téma B</b><br/>

en: Major Topic C
sk: Hlavná téma C

en: <b>Major Topic C</b><br/>
sk: <b>Hlavná téma C</b><br/>

en: A journal sectioned by Bible book and chapter. \par\par Module created by Xiphos.
sk: Denník rozdelený podľa biblických kníh a kapitol. \par\par Modul vytvorený spoločnosťou Xiphos.

en: BookChapter
sk: KnihyKapitola

en: User Annotation
sk: Používateľova anotácie

en: Multi-word
sk: Viacslovné

en: Attribute
sk: Atribút

en: Search result %s: %s
sk: Výsledky hľadania %s: %s

en: Delete Range?
sk: Odstrániť rozsah?

en: Are you sure you want to delete this range?
sk: Ste si istý, že chcete zmazať tento rozsah?

en: Search:
sk: Prehľadávať:

en: %s:
    No such module is installed.
    %s
sk: %s:
    Taký modul nie je nainštalovaný.
    %s

en: Please adjust the module list.
sk: Upravte prosím zoznam modulov.

en: No fast-search index exists for %s.%s%s
sk: Neexistuje index rýchleho hľadania pre %s.%s%s

en: 
    Search on this module is now `multi word'.
sk: 
    Hľadanie v module je teraz 'viacslovné'.

en: 
    See the Module Manager, Maintenance pane.
sk: 
    Pozrite Správcu modulov, časť Údržba.

en: Search finished
sk: Hľadanie skončilo

en: matches
sk: výsledky

en: There is no commentary module.
sk: Nie je dostupný modul s komentármi.

en: $HOME is not set!
sk: $HOME nie je nastavené!

en: Xiphos can not create directory
sk: Xiphos nemôže vytvoriť priečinok

en: can not create
sk: nemôžem vytvoriť

en: Empty settings file -- backup recovery attempted.
    Some information may have been lost.
sk: Prázdny súbor nastavení -- pokus o obnovenie zo zálohy.
    Niektoré informácie môžu byť stratené.

en: Empty settings file -- no backup?!? Information lost!
sk: Prázdny súbor nastavení -- žiadna záloha?!? Informácie sa stratili!

en: There are no Bibles installed.
    Evidently, you declined to install any.
    
    Without any Bible modules to display,
    Xiphos cannot proceed,
    and will now exit.
sk: Žiadne Biblie nie sú nainštalované.
    Evidentne ste odmietli nejakú nainštalovať.
    
    Bez zobrazenia modulu Biblie
    Xiphos nemôže pokračovať,
    a preto sa ukončí.

en: Bible module installation complete.
sk: Inštalácia Biblie bola dokončená.

en: Module error: Unusable xref encoding.
    Please report this, with module & verse
sk: Chyba modulu: Nepoužiteľné xref kódovanie.
    Prosím, tot nahláste spolu s informáciou o module a verši

en: verse
sk: verš

en: chapter
sk: kapitola

en: Xiphos's file for language
    abbreviations is missing.
sk: Chýba súbor jazykových
    skratiek pre Xiphos.

en: Xiphos's language abbreviation
    file cannot be opened.
sk: Nie je možné otvoriť Xiphos
    súbor so skratkami jazykov.

en: Xiphos cannot allocate space
    for language abbreviations.
sk: Xiphos nemôže alokovať miesto
    Pre jazykové skratky.

en: Xiphos cannot read the
    language abbreviation file.
sk: Xiphos nevie prečítať
    súbor s jazykovými skratkami.

note: either we were given a null sys_locale, or it didn't match anything.
en: No matching locale found for `%s'.
    %s
sk: Nebolo nájdete vhodné locale pre `%s'.
    %s

en: Book names and menus may not be translated.
sk: Názvy kníh a ponuky nemusia byť preložené.

en: Module %s has companion modules:
    %s.
    Would you like to open these as well?%s
sk: Modul %s má sprievodné moduly:
    %s.
    Chcete ich tiež otvoriť?%s

en: 
    
    The first will open in the main window
    and others in separate windows.
sk: 
    
    Prvý bude otvorený v hlavnom okne
    a ostatné v samostatných oknách.

en: Daily devotional was requested, but there are none installed.
sk: Požaduje sa Denné zamyslenie, ale žiadne nebolo nainštalované.

en: <b>Locked Module.</b>
    
    <u>You are opening a module which requires a <i>key</i>.</u>
    
    The module is locked, meaning that the content is encrypted by its publisher, and you must enter its key in order for the content to become useful.  This key should have been received by you on the web page which confirmed your purchase, or perhaps sent via email after purchase.
    
    Please enter the key in the dialog.
sk: <b>Zamknutý modul.</b>
    
    <u>Otvárate modul, ktorý vyžaduje <i>kľúč</i>.</u>
    
    Modul je uzamknutý, čo znamená, že obsah je zašifrovaný jeho vydavateľom a vy musíte zadať jeho kľúč, aby bol obsah užitočný. Tento kľúč by ste mali získať na webovej stránke, ktorá potvrdila váš nákup, alebo prípadne z e-mailu po zakúpení.
    
    Zadajte kľúč do dialógového okna.

en: Clear History
sk: Zmazať históriu

en: History ➛ Verse List
sk: História ➛ Zoznam veršov

en: URL not found:
sk: URL nebola nájdená:

en: Xiphos could not execute %s
sk: Xiphos nemôže spustiť %s

en: Viewer error:
sk: Chyba prehliadača:

en: Show %s in main window
sk: Zobraziť %s v hlavnom okne

en: Document not created successfully.
sk: Dokument nebol úspešne vytvorený.

en: What must I do to be saved?
sk: Čo musím robiť, aby som bol spasený?

en: Acts 16:31
sk: Skutky 16:31

en: Eph 2:8,9
sk: Ef 2:8,9

en: Romans 1:16
sk: Rimanom 1:16

en: What is the Gospel?
sk: Čo je evanjelium?

en: 1 Cor 15:1-4
sk: 1 Kor 15:1-4

en: Document not parsed successfully.
sk: Dokument nebol úspešne spracovaný.

en: empty document
sk: prázdny dokument

en: wrong type, root node != SwordBookmarks
sk: zlý typ, koreňový uzol != SwordBookmarks

en: wrong type, root node != Copy_Export
sk: zlý typ, koreňový uzol != Copy_Export

en: %s<center>%s<br>Chapter %d</center><br>
sk: %s<center>%s<br>Kapitola %d</center><br>

en: <br><center>Chapter %d</center><br>
sk: <br><center>Kapitola %d</center><br>

en: %s
    
    Chapter %d
sk: %s
    
    Kapitola %d

en: 
    
    Chapter %d
sk: 
    
    Kapitola %d

en: %s%s: %s Chapter %d<br><br>
sk: %s%s: %s Kapitola %d<br><br>

en: %s: %s Chapter %d
sk: %s: %s Kapitola %d

en: Old Testament
sk: Starý Zákon

en: New Testament
sk: Nový Zákon

en: Mat - Rev
sk: Mat - Zjv

en: Sample Module List
sk: Ukážka zoznamu modulov

en: wrong type, root node != %s
sk: zlý typ, koreňový uzol != %s

en: Save of settings failed! stat %d, size %d
    %s
sk: Uloženie nastavení zlyhalo! stat %d, veľkosť %d
    %s

en: Attempting to revert to previous save.
sk: Pokus o vrátenie sa k poslednej uloženej verzií.

en: Add Bookmark
sk: Pridať záložku

en: Bookmark Dialog
sk: Dialog záložiek

en: Create new folder
sk: Vytvoriť nový priečinok

en: New Folder
sk: Nový priečinok

en: New ...
sk: Nový...

en: Cancel Bookmark
sk: Zrušiť záložku

en: Label:
sk: Označenie:

en: Label Entry
sk: Položka Označenie

en: Verse:
sk: Verš:

en: Verse Entry
sk: Položka verš

en: Module:
sk: Modul:

en: Module Entry
sk: Položka modul

en: Bookmark Folder Treeview
sk: Stromový pohľad na zložku záložiek

en: Test Link
sk: Testovacie prepojenie

en: Verse
sk: Verš

en: Link Text
sk: Prepojiť text

en: Link directly
sk: Prepojiť priamo

en: Link via verse list
sk: Prepojiť cez zoznam veršov

en: Exit the program
sk: Ukončiť program

en: Exit
sk: Koniec

en: Print this note
sk: Tlačiť túto poznámku

en: Preview the note to be printed
sk: Náhľad na poznámku pred tlačou

en: HTML Format switch
sk: Prepínač HTML formátu

en: HTML mode
sk: HTML režim

en: Delete the current note
sk: Odstrániť aktuálnu poznámku

en: _Delete Personal Comment
sk: _Zmazať osobný komentár

en: Save the current note
sk: Uložiť aktuálnu poznámku

en: _Save (Personal Comment)
sk: _Uložiť (osobný komentár)

en: E_xit
sk: _Koniec

en: For_mat
sk: For_mát

en: Print this document
sk: Vytlačiť tento dokument

en: Preview the document to be printed
sk: Náhľad na dokument pred tlačou

en: Open a file in Studypad
sk: Otvoriť súbor v poznámkovom bloku

en: Save the current file
sk: Uložiť aktuálny súbor

en: Save the current file as
sk: Uložiť aktuálny súbor ako

en: Save As…
sk: Uložiť ako…

en: Add this file to your bookmarks
sk: Pridať tento súbor do záložiek

en: Create a new document
sk: Vytvorí nový dokument

en: New Document
sk: Nový dokument

en: Copy/Export Passage
sk: Kopírovať/Exportovať pasáž

en: Export Passage Cancel
sk: Zrušiť export pasáže

en: Export Passage OK
sk: OK pre export pasáže

en: Version
sk: Verzia

en: Key
sk: Kľúč

en: <b>Copy</b>
sk: <b>Kopírovať</b>

en: Export complete book
sk: Export celú knihu

en: Book
sk: Kniha

en: Book Radio Button
sk: Výberové pole Kniha

en: Export complete chapter
sk: Export celú kapitolu

en: Chapter Radio Button
sk: Výberové pole Kapitola

en: Export single verse
sk: Export jeden verš

en: Verse Radio Button
sk: Výberové pole Verš

en: Verse range
sk: Rozsah veršov

en: <b>Format</b>
sk: <b>Formát</b>

en: Plain Text
sk: Obyčajný Text

en: Plain Text Radio Button
sk: Výberové pole Obyčajný Text

en: HTML Radio Button
sk: Výberové pole HTML

en: Indicates whether verse numbers should appear inline in the text for more than 1 verse.
sk: Indikuje, či sa čísla veršov majú zobrazovať v rámci textu pre viac ako 1 verš.

en: _Verse numbers in text
sk: Čísla _veršov v texte

en: Verse Number button
sk: Tlačidlo čísla veršov

en: Indicates whether reference is placed first or last.
sk: Označuje, či je odkaz umiestnený ako prvý alebo posledný.

en: Reference last
sk: Posledný odkaz

en: Reference last button
sk: Tlačidlo posledného odkazu

en: Indicates whether or not version name is included in reference.
sk: Označuje, či je alebo nie je v odkaze zahrnutý názov verzie.

en: Include Version
sk: Zahrnúť verziu

en: Version button
sk: Tlačidlo verzie

en: Save Export As
sk: Uložiť export ako

en: Indicates whether verse numbers should appear inline in the text.
sk: Označuje, či sa majú v texte zobrazovať čísla veršov.

en: Include version
sk: Zahrnie verziu

en: About Studypad
sk: O poznámkovom bloku

en: Open about dialog
sk: Otvorí dialóg o programe

en: Bold
sk: Hrubým

en: Make selection bold
sk: Označí hrubým označené

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Copy selection to clipboard
sk: Skopírovať výber do schránky

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Cut selection
sk: Vystrihnúť označené

en: Decrease indent
sk: Znížiť odsadenie

en: Decrease
sk: Znížiť

en: Decrease paragraph indent
sk: Znížiť odsadenie odseku

en: Delete selection
sk: Zmazať označené

en: Remove selection
sk: Odstrániť označené

en: Delete Item
sk: Zmazať položku

en: Delete current item
sk: Odstrániť aktuálnu položku

en: Search current document
sk: Prehľadať aktuálny dokument

en: Font
sk: Písmo

en: Change font
sk: Zmeniť písmo

en: Increase indent
sk: Zvýšiť odsadenie

en: Increase
sk: Zvýšiť

en: Increase paragraph indent
sk: Zvýšiť odsadenie odseku

en: Insert emoticon
sk: Vložiť emotikon

en: Insert an emoticon
sk: Vložiť emoticon

en: Insert image
sk: Vložiť obrázok

en: Image
sk: Obrázok

en: Insert image at cursor
sk: Vložiť obrázok v pozícií kurzora

en: Insert link
sk: Vložiť prepojenie

en: Link
sk: Prepojenie

en: Insert a link
sk: Vložiť prepojenie

en: Insert Outline
sk: Vložiť osnovu

en: Outline
sk: Osnova

en: Insert outline
sk: Vložte osnovu

en: Insert rule
sk: Vložiť pravidlo

en: Rule
sk: Čiara

en: Insert horizontal rule
sk: Vložiť vodorovnú čiaru

en: Xiphos Link
sk: Xiphos prepojenie

en: Insert a link to a sword module
sk: Vložiť prepojenie na sword modul

en: Insert table
sk: Vložiť tabuľku

en: Table
sk: Tabuľka

en: Insert a table
sk: Vložiť tabuľku

en: Italic
sk: Kurzíva

en: Change selection to italic font
sk: Pre označené použiť kurzívu

en: Center
sk: Centrovať

en: Center justify paragraph
sk: Vycentrovať odsek

en: Full
sk: Plné

en: full justify
sk: plné zarovnanie

en: Left
sk: Vľavo

en: Left justify paragraph
sk: Vľavo zarovnaný odsek

en: Right
sk: Vpravo

en: Right justify paragraph
sk: Vpravo zarovnaný odsek

en: Create new file
sk: Vytvoriť nový súbor

en: Open file
sk: Otvoriť súbor

en: Paste
sk: Vložiť

en: Paste clipboard at cursor.
sk: Vložiť obsah schránky na pozíciu kurzora.

en: Print Document
sk: Vytlačiť dokument

en: Print
sk: Tlačiť

en: Print the current document
sk: Vytlačiť aktuálny dokument

en: Print Preview
sk: Náhľad pre tlačou

en: Preview
sk: Náhľad

en: Print preview of current document
sk: Náhľad pred tlačou aktuálneho dokumentu

en: Quit
sk: Koniec

en: Shut down editor
sk: Ukončiť editor

en: Redo
sk: Znovu

en: Redo last undo
sk: Obnoviť poslednú vrátenú operáciu

en: Find and replace
sk: Hľadať a nahradiť

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Search and replace
sk: Hľadať a nahradiť

en: Save changes to file
sk: Uložiť zmeny do súboru

en: Save File As...
sk: Uložiť súbor ako...

en: Strikethrough
sk: Prečiarknuť

en: Strikethrough selection
sk: Prečiarknuť výber

en: Underline
sk: Podčiarknuť

en: Underline selection
sk: Podčiarknuť označené

en: Undo
sk: Späť

en: Undo last change
sk: Vrátiť späť poslednú zmenu

en: Recent files
sk: Nedávne súbory

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _Help
sk: _Pomocník

en: Normal
sk: Základný text

en: Header 1
sk: Nadpis 1

en: Header 2
sk: Nadpis 2

en: Header 3
sk: Nadpis 3

en: Header 4
sk: Nadpis 4

en: Header 5
sk: Nadpis 5

en: Header 6
sk: Nadpis 6

en: Address
sk: Adresa

en: Preformatted
sk: Predformátovaný

en: Bulleted List
sk: Odrážkový zoznam

en: Roman Numeral List
sk: Zoznam s rímskymi číslami

en: Numbered List
sk: Číslovaný zoznam

en: Alphabetical List
sk: Abecedný zoznam

en: Strike
sk: Prečiarknuté

en: Set font color of selected text.
sk: Nastaví farbu písma pre označený text.

en: Highlight selected text by setting background color.
sk: Zvýraznite vybraný text nastavením farby pozadia.

en: Mark/Unmark Verse
sk: Poznamenať/Zrušiť poznámku

en: Annotation Dialog
sk: Dialóg anotácie

en: Add annotation. The verse will display with highlight colors and a *u marker to show content.
sk: Pridať anotáciu. Verš sa zobrazí so zvýraznenými farbami a značkou *u na zobrazenie obsahu.

en: New Annotation
sk: Nová anotácia

en: Mark
sk: Poznamenať

en: Unmark
sk: Zrušiť poznámku

en: Remove annotation.
sk: Odstrániť anotáciu.

en: Cancel Annotation
sk: Zrušiť anotáciu

en: Module Manager
sk: Správca modulov

en: _View Intro
sk: _Zobraziť úvod

en: Open a brief introductory explanation of how the Module Manager works.
sk: Otvoriť krátke úvodné vysvetlenie toho, ako funguje Správca modulov.

en: _Load Standard
sk: _Načítať štandardné

en: Load and synchronize the standard set of known repositories, as maintained at crosswire.org, with your current remote sources.
sk: Načítať a synchronizovať štandardnú sadu známych úložísk, ako sú udržiavané na crosswire.org, s vašimi aktuálnymi vzdialenými zdrojmi.

en: Refresh Xiphos' knowledge of what modules are available at the selected remote repository
sk: Obnoviť znalosti Xiphos o tom, aké moduly sú dostupné vo vybranom vzdialenom úložisku

en: _Install
sk: _Inštalovať

en: Install or update the selected modules
sk: Inštalovať alebo aktualizovať označené moduly

en: Remove the selected modules from your system
sk: Odstráni označený modul z vášho systému

en: _Archive
sk: _Archivovať

en: Create a zip archive of the selected modules.
sk: Vytvorí zip archív z označených modulov.

en: _Index
sk: _Indexovať

en: Build an index of the selected modules, for optimized ("lucene") searching.
sk: Vytvorte index vybraných modulov pre optimalizované vyhľadávanie („lucene“).

en: _Delete Index
sk: O_dstrániť index

en: Delete the fast-search index of the selected modules.
sk: Odstráni indexy pre rýchle hľadanie pre označené moduly.

en: Scan _Obsolete
sk: Vyhľadať _zastarané

en: Scan for obsolete modules and offer to delete them.
sk: Vyhľadať zastarané moduly a ponúknuť ich odstránenie.

en: Continue
sk: Pokračovať

en: <b>Module Manager</b>
sk: <b>Správca modulov</b>

en: <b>WARNING:</b> If you live in a persecuted country use with care.
sk: <b>VAROVANIE:</b> Ak žije v krajine, kde je prenasledovanie, buďte opatrní.

en: <b>Add and Remove Sources</b>
sk: <b>Pridať a odstrániť zdroje</b>

en: Current local sources
sk: Aktuálne lokálne zdroje

en: Add a local folder as an install source, typically on a cdrom or flash drive.  Such a folder contains subfolders "mods.d" and "modules".
sk: Pridať lokálny priečinok ako zdroj inštalácie, zvyčajne na jednotku CDROM alebo usb disk. Takýto priečinok obsahuje podpriečinky "mods.d" a "modules".

en: Remove one of your local folders as an install source.
sk: Odstrániť jeden z miestnych priečinkov ako zdroj inštalácie.

en: Current Remote Sources
sk: Aktuálne vzdialené zdroje

en: Add a custom remote install source. You must know its hostname and the folder where its repository lives.
sk: Pridať vlastný zdroj vzdialenej inštalácie. Musíte poznať názov hostiteľa a priečinok, v ktorom sa nachádza úložisko.

en: Remove a remote install source.
sk: Odstráni vzdialený inštalačný zdroj.

en: <b>Install Source</b>
sk: <b>Inštalačný zdroj</b>

en: Local
sk: Lokálne

en: Remote
sk: Vzdialené

en: <b>Install Destination</b>
sk: <b>Inštalačný cieľ</b>

en: <i>Personal area, for your use only:</i>
sk: <i>Osobná oblasť, iba pre vaše použitie:</i>

en: Home dir
sk: Domovský priečinok

en: <i>System area, for all users:</i>
sk: <i>Systémová oblasť, pre všetkých používateľov:</i>

en: Sword sys dir
sk: Sword systémový priečinok

en: <b>Warning:</b> If you live in a persecuted country and do not wish to risk detection you should NOT use  the remote installation feature!
sk: <b>Varovanie:</b> Ak žije v krajine, kde je prenasledovanie, a nechcete riskovať odhalenie, tak by ste NEMALI používať inštalovanie zo vzdialených zdrojov!

en: Local Install Folder
sk: Lokálny inštalačný priečinok

en: Drop down history list
sk: Vysúvací zoznam s históriou

en: Choose book to display
sk: Vybrať knihu na zobrazenie

en: Book Selector Button
sk: Tlačidlo výberu knihy

en: <b>Revelation of John</b>
sk: <b>Zjavenia Jána</b>

en: Choose chapter to display
sk: Vyberte knihu na zobrazenie

en: Toggle Chapter Button
sk: Tlačidlo zmeniť kapitolu

en: Choose Verse to display
sk: Vyberte verše pre zobrazenie

en: Toggle Verse Button
sk: Tlačidlo Zmeniť verš

en: Enter a Verse reference in Book 1:1 (or 1.1) format and press Return
sk: Zadajte odkaz na verš vo formáte Kniha 1:1 (alebo 1.1) a stlačte Enter

en: Reference Entry
sk: Položka Referencia

en: Cover
sk: Obal

en: <b>Font Colors</b>
sk: <b>Farby písma</b>

en: Background
sk: Pozadie

en: Foreground
sk: Popredie

en: Current Verse
sk: Aktuálny Verš

en: Verse Number
sk: Číslo verša

en: Links
sk: Prepojenia

en: Highlight Foreground
sk: Zvýraznenie popredia

en: Highlight Background
sk: Zvýraznenie pozadia

en: Invert color pairs
sk: Invertovať farebné páry

en: Normal Text
sk: Základný text

en: Highlight
sk: Zvýraznenie

en: Font Colors
sk: Farby písma

en: <b>Font Sizes</b>
sk: <b>Veľkosť písma</b>

en: All displayed font sizes are relative to this choice
sk: Všetky zobrazené veľkosti písma sa vzťahujú na túto voľbu

en: Base font size
sk: Základná veľkosť textu

en: Commonly -1, to make verse numbers less obtrusive
sk: Zvyčajne -1, aby číslo verša bolo menej vtieravé

en: Verse number size
sk: Veľkosť čísla verša

en: Name and size choice for any module in a given language; still overridden by a specific choice on a particular module
sk: Výber názvu a veľkosti pre ľubovoľný modul v danom jazyku; je prepísaný prípadnou špecifickou voľbou na konkrétnom module

en: Font preferences, per language
sk: Nastavenie písma pre jazyk

en: Language Font Combo
sk: Roletové menu písma jazykov

en: Number of columns in which to display text; can be set per module in font dialog
sk: Počet stĺpcov, v ktorých sa má zobraziť text; možno nastaviť pre modul v dialógovom okne písma

en: Default display columns
sk: Predvolené stĺpce zobrazenia

en: Justify margins
sk: Zarovnať okraje

en: When unset, leave a ragged margin.
sk: Keď nie je nastavené, ponechajte rozstrapkaný okraj.

en: Font Misc
sk: Písmo - rôzne

en: Xiphos is the first Bible study program to provide an implementation of BibleSync, a synchronization protocol for Bible programs. If you work with multiple Bible programs, or if you work in a team, or if you have classroom activities using shared study, BibleSync can be a useful tool for you. BibleSync operates in 1 of 3 modes: Personal, to synchronize multiple Bible applications of your own, or in a working team; Speaker, to drive a lecture audience's Bible programs to follow along; Audience, to receive the speaker's navigation.
sk: Xiphos je prvý študijný program Biblie, ktorý poskytuje implementáciu BibleSync, synchronizačného protokolu pre biblické programy. Ak pracujete s viacerými biblickými programami, alebo ak pracujete v tíme, alebo ak máte v triede aktivity využívajúce spoločné štúdium, BibleSync môže byť pre vás užitočným nástrojom. BibleSync funguje v 1 z 3 režimov: Osobný, na synchronizáciu viacerých vlastných biblických aplikácií alebo v pracovnom tíme; Rečník, riadiť biblické programy poslucháčov prednášok, aby vás sledovali; Publikum, aby ste dostali navigáciu rečníka.

en: <i>Mode:</i>
sk: <i>Režim:</i>

en: Select the mode in which BibleSync should operate.
sk: Vyberte režim, v ktorom má BibleSync fungovať.

en: _Off
sk: _Vypnuté

en: Disable BibleSync.
sk: Nepovoliť BibleSync.

en: BSP off radio button
sk: Prepínač BSP vypnúť

en: _Speaker
sk: _Rečník

en: Enable BibleSync as the speaker.
sk: Povoliť BibleSync v režime pre rečníka.

en: BSP speaker radio button
sk: Prepínač BSP rečník

en: _Audience
sk: _Obecenstvo

en: Enable BibleSync as a member of the audience.
sk: Povoliť BibleSync ako člena obecenstva.

en: BSP audience radio button
sk: Prepínač BSP publikum

en: _Personal
sk: _Osobné

en: Enable BibleSync for personal or team use.
sk: Povoliť BibleSync pre osobné alebo tímové používanie.

en: BSP personal radio button
sk: Prepínač BSP osobné

en: Private
sk: Súkromné

en: When in Personal mode, only programs running on this machine will hear your navigation.
sk: V osobnom režime budú vašu navigáciu počuť iba programy spustené na tomto zariadení.

en: BSP privacy button
sk: Prepínač BSP privátne

en: <i>Navigate:</i>
sk: <i>Navigovať:</i>

en: Choose how to accept incoming navigation synchronization.
sk: Vybrať ako chcete prijímať prichádzajúcu synchronizáciu navigácie.

en: _Direct
sk: _Priamo

en: BibleSync navigation will send Xiphos directly to the verse indicated.
sk: Navigácia BibleSync pošle Xiphos priamo na uvedený verš.

en: BSP nav direct radio button
sk: Prepínač BSP priama navigácia

en: _Verse list
sk: Zoznam _veršov

en: BibleSync navigation will use Xiphos' sidebar verse list.
sk: BibleSync navigácia bude používať postranný panel zoznamu veršov.

en: BSP nav verse list radio button
sk: Prepínač BSP navigačný zoznam veršov

en: _Keyboard only
sk: Iba _klávesnica

en: When checked, do not transmit every time Xiphos navigates; instead, transmit only using keyboard shortcut (Ctrl-Shift-Alt-N).
sk: Keď je začiarknuté, nevysielajte zakaždým, keď Xiphos naviguje; namiesto toho vysielajte iba pomocou klávesovej skratky (Ctrl-Shift-Alt-N).

en: BSP keyboard button
sk: Tlačidlo BSP klávesnica

en: <i>Listen:</i>
sk: <i>Počúvať:</i>

en: Xiphos will listen to Speakers according to choice here.
sk: Xiphos bude počúvať rečníkov podľa tejto voľby.

en: Selective
sk: Selektívne

en: Choose the Speakers to be followed.
sk: Vyberte rečníka pre nasledovanie.

en: BSP listen some radio button
sk: Tlačidlo BSP počúvať niečo

en: All
sk: Všetko

en: All Speakers will be followed.
sk: Všetci rečníci budú sledovaní.

en: BSP listen all radio button
sk: Tlačidlo BSP počúvať všetko

en: None
sk: Nič

en: No Speakers will be followed.
sk: Žiadny rečník nebude nasledovný.

en: BSP listen none radio button
sk: Tlačidlo BSP nič nepočúvať

en: <i>Special:</i>
sk: <i>Špeciálne:</i>

en: Additional traces can be presented during BibleSync operation by enabling presence, mismatch, and debug. Beware enabling these, they can be very chatty. Also, decide whether to allow group parameter as Xiphos' tab number.
sk: Ďalšie stopy môžu byť prezentované počas prevádzky BibleSync povolením prítomnosti, nesúladu a „hľadania chýb“. Dajte si pozor pri ich povolené, lebo môžu generovať veľa informácií. Tiež sa rozhodnite, či povolíte skupinový parameter ako číslo karty Xiphos.

en: Presence
sk: Prítomnosť

en: Presence announcements will be shown in dialogs.
sk: V dialógových oknách sa budú zobrazovať oznámenia o prítomnosti.

en: BSP presence button
sk: BSP tlačidlo prítomnosti

en: Mismatch
sk: Nesúlad

en: Mismatches from your session will be shown in dialogs.
sk: Nesúlad z vašej relácie sa zobrazí v dialógových oknách.

en: BSP mismatch button
sk: BSP tlačidlo nesúladu

en: Debug
sk: Hľadať chyby

en: Packet tracing.
sk: Sledovanie paketov.

en: BSP event debug button
sk: BSP tlačidlo debug

en: _Group as tab
sk: _Skupina ako karta

en: Interpret the protocol's group number parameter as Xiphos' tab number. Disabling this may be necessary if some Speakers' use of group number is not appropriate as a tab number.
sk: Interpretujte parameter čísla skupiny protokolu ako číslo karty Xiphos. Môže byť potrebné vypnúť, ak niektorí rečníci nepoužívajú číslo skupiny ako číslo karty.

en: BSP event group-as-tab button
sk: BSP tlačidlo skupina-ako-karta

en: <b>General</b>
sk: <b>Všeobecné</b>

en: Select a particular language for interface display, other than your usual setting
sk: Zvoliť konkrétny jazyk pre zobrazenie rozhrania, ktorý nie je bežným nastavením

en: Locale (requires restart)
sk: Locale (vyžaduje reštart)

en: Locale Combo
sk: Roletové menu Locale

en: Show splash screen at start up
sk: Zobraziť pri spustení úvodný obrázok

en: Show Daily Devotion at start up
sk: Zobraziť pri spustení Denné zamyslenie

en: If you have set a preferred daily devotion module, its entry for today will be shown at startup.
sk: Ak ste nastavili preferovaný modul denného zamyslenia, pri spustení sa zobrazí zobrazí položka pre aktuálny.

en: Use default Dictionary
sk: Použiť štandardný slovník

en: Make double-click of a word always use default dictionary instead of dictionary currently displayed
sk: Pri dvojitom kliknutí na slovo sa vždy použije predvolený slovník namiesto aktuálne zobrazeného slovníka

en: Use default Dictionary Checkbox
sk: Zaškrtávacie pole Použiť štandardný slovník

en: Scroll to Previous/Next Chapter
sk: Presúvanie do predchádzajúcej/nasledujúcej kapitoly

en: Use Bible Text scroll bar to scroll to previous or next chapter
sk: Použiť posuvnú lištu v Biblických textoch na presun do predchádzajúcej alebo nasledujúcej kapitoly

en: Scroll to Previous/Next Chapter Checkbox
sk: Zaškrtávacie pole Presúvanie do predchádzajúcej/nasledujúcej kapitoly

en: Resize images
sk: Meniť veľkosť obrázkov

en: Automatically resize image content to fit the pane
sk: Automaticky zmeniť veľkosť obrázka, aby sa zmestil do výplne

en: Resize images checkbox
sk: Zaškrtávacie pole Meniť veľkosť obrázkov

en: Highlight current verse
sk: Zvýraznenie aktuálneho verša

en: Apply high-contrast highlight to current verse - see color pickers
sk: Použiť vysoko kontrastné zvýraznenie aktuálneho verša - pozri na farebné zberače

en: Highlight current verse check box
sk: Zaškrtávacie pole Zvýrazniť aktuálny verš

en: Highlight user annotations
sk: Zvýrazniť používateľove anotácie

en: Use inverted highlight on user-annotated verses
sk: Použiť inverzné zvýraznenie na verše používateľovými anotáciami

en: Highlight user annotations check box
sk: Zaškrtávacie pole Zvýrazniť používateľove anotácie

en: Cross-references in verse list
sk: Krížové referencie v zozname veršov

en: Use the verse list for Bible cross-references instead of the previewer
sk: Použije zoznam veršom pre krížové referencie Biblie namiesto náhľadu

en: Xrefs in verse list check box
sk: Zaškrtávacie pole Xrefs v zozname veršov

en: Enable Prayer Lists
sk: Povoliť Modlitebné zoznamy

en: Make journals/prayer lists available
sk: Dať zápisník/modlitebný zoznam k dispozícií

en: Enable Prayer Lists Checkbox
sk: Voľba pre povolenie Modlitebných zoznamov

en: Enable Statusbar
sk: Povoliť stavový riadok

en: Enable/Disable Statusbar.
sk: Povoliť/Zakázať stavový riadok.

en: Enable Statusbar Checkbox
sk: Povoliť začiarkavacie políčko stavového riadka

en: Parallel color alternation
sk: Paralelné striedanie farieb

en: Parallel window can use alternating foreground/background.
sk: Paralelné okno môže používať alternujúce popredia/pozadia.

en: Enable Parallel Alternation Checkbox
sk: Povoliť začiarkavacie políčko Paraleno Alternácie

en: Verse number
sk: Číslo verša

en: Offset the verse number in several ways
sk: Posun čísla verša niekoľkým smermi

en: Show verse number in bold text
sk: Zobraziť čísla veršov hrubým textom

en: Verse number bold checkbox
sk: Zaškrtávacie pole Čísla veršov hrubým

en: Brackets
sk: Zátvorky

en: Show verse number with [surrounding brackets]
sk: Zobraziť čísla veršov v zátvorkách

en: Verse number bracket checkbox
sk: Zaškrtávacie pole Čísla veršov v zátvorkách

en: Superscript
sk: Horný index

en: Show verse number as a superscript
sk: Zobraziť čísla veršov ako horný index

en: Verse number superscript checkbox
sk: Zaškrtávacie pole Čísla veršov ako horný index

en: StudyPad default directory
sk: Štandardný priečinok pre poznámkový blok

en: Select A Directory
sk: Vybrať priečinok

en: StudyPad default directory combo
sk: Roletové menu Štandardný priečinok pre poznámkový blok

en: General Misc
sk: Rôzne všeobecné

en: <b>Main Window Modules</b>
sk: <b>Okno hlavných modulov</b>

en: Biblical Text
sk: Biblické texty

en: Change Biblical Text Combo
sk: Roletové menu Zmeniť Biblický text

en: Change Commentary Combo
sk: Roletové menu Zmeniť komentár

en: Change Dictionary Combo
sk: Roletové menu Zmeniť slovník

en: Change Book Combo
sk: Roletové menu Zmeniť knihu

en: <b>Modules</b>
sk: <b>Moduly</b>

en: Clear all modules from the list
sk: Vyčistiť všetky moduly zo zoznamu

en: Clear Modules from List Button
sk: Tlačidlo Vyčistiť moduly zo zoznamu

en: Remove the selected module from the list
sk: Odstrániť označený modul zo zoznamu

en: Delete Selected Module From List Button
sk: Tlačidlo Vymazať zvolený modul zo zoznamu

en: Open a dialog to select modules
sk: Otvorí dialóg pre výber modulov

en: Add Modules
sk: Pridať moduly

en: Open Selection Dialog Button
sk: Tlačidlo Otvoriť dialóg výberu

en: Modules Parallel
sk: Paralelné moduly

en: <b>Special Purpose Modules</b>
sk: <b>Moduly so špeciálnymi cieľmi</b>

en: Daily Devotional
sk: Denné zamyslenie

en: Daily Devotional Combo
sk: Roletové menu Denné zamyslenie

en: Hebrew Lexicon
sk: Hebrejský lexikón

en: Hebrew Lexicon Combo
sk: Roletové menu Hebrejský Lexikón

en: Greek Lexicon
sk: Grécky lexikón

en: Greek Lexicon Combo
sk: Roletové menu Grécky Lexikón

en: Default Dictionary
sk: Štandardný slovník

en: Change Default Dictionary Combo
sk: Roletové menu Zmeniť štandardný slovník

en: Personal Notes
sk: Osobné poznámky

en: Change Personal Notes Combo
sk: Roletové menu Osobné poznámky

en: Modules Misc
sk: Rôzne moduly

en: Enable/disable the Statusbar
sk: Povoliť/Zakázať stavový riadok

en: Advanced Search
sk: Pokročilé hľadanie

en: _Lucene Search Syntax
sk: Syntax vyhľadávania _lucene

en: Open a brief explanation of the syntax used for optimized "lucene" searches.
sk: Otvoriť krátke vysvetlenie syntaxe použitej na optimalizované vyhľadávanie „lucene“.

en: _Attribute Search
sk: _Atribúty hľadania

en: Open a brief explanation of attribute-based searches.
sk: Otvoriť krátke vysvetlenie vyhľadávaní na základe atribútov.

en: For:
sk: Pre:

en: Main Search Entry
sk: Položka Hlavné hľadanie

en: Start/stop searching
sk: Spustiť/Zastaviť hľadanie

en: Find Button
sk: Tlačidlo Nájsť

en: Search Criteria Treeview
sk: Stromové zobrazenie Vyhľadávacie kritériá

en: <b>Scope</b>
sk: <b>Záber</b>

en: Search entire module
sk: Prehľadať celý modul

en: Entire module
sk: Celý modul

en: Entire module radiobutton
sk: Výberové pole Celý modul

en: Use the results of the last search as the scope of the search
sk: Použiť výsledky posledného hľadania ako záber pre hľadanie

en: Current results
sk: Aktuálne výsledky

en: Current results radiobutton
sk: Výberové pole Aktuálne výsledky

en: Use a custom range for the scope of the search
sk: Použiť používateľský záber pre vyhľadávanie

en: Custom verse range
sk: Používateľský rozsah veršov

en: Custom verse range radiobutton
sk: Výberové pole Použ. rozsah veršov

en: Custom Range Selector Combo
sk: Roletová ponuka Výber použ. rozsahu

en: Use a single module for the search
sk: Použiť jeden modul pre hľadanie

en: Single module
sk: Jeden modul

en: Single module radiobutton
sk: Výberové pole Jeden modul

en: Use the current module list for the search
sk: Použiť aktuálny zoznam modulov pre hľadanie

en: Module list
sk: Zoznam modulov

en: Module list radiobutton
sk: Výberové pole Zoznam modulov

en: Use a custom module list for the search
sk: Použiť používateľský zoznam modulov pre vyhľadávanie

en: Custom module list
sk: Používateľský zoznam modulov

en: Custom module list radiobutton
sk: Výberové pole Použ. zoznam modulov

en: Custom Module List Combo
sk: Roletová ponuka použ. zoznamu modulov

en: <b>Search Type</b>
sk: <b>Typ hľadania</b>

en: Fast, featureful, index-based search
    Indexes must have been built beforehand:
    See Module Manager's maintenance functions
sk: Rýchle hľadanie založené na indexe.
    Indexy musia byť vopred vytvorené:
    Pozrite si funkcie Údržby v Správcovi modulov

en: Optimized ("Lucene") radiobutton
sk: Výberové pole Optimalizované („lucene“)

en: Multi-word radiobutton
sk: Viacslovný prepínač

en: Regular expression radiobutton
sk: Výberové pople Regulárny výraz

en: Exact phrase radiobutton
sk: Výberové pole Presná fráza

en: Make selections on the Attribute Search tab
sk: Vyberte si v karte Atribúty hľadania

en: Attributes
sk: Atribúty

en: Attributes radiobutton
sk: Výberové pole Atribúty

en: <b>Options</b>
sk: <b>Možnosti</b>

en: Match case checkbox
sk: Zaškrtávacie pole Veľkosť písmen

en: Search  Criteria
sk: Vyhľadávacie kritériá

en: Show in main window
sk: Zobraziť v hlavnom okne

en: Save search results as bookmarks
sk: Uložiť výsledky hľadania ako záložky

en: Export current search results
sk: Exportovať aktuálne výsledky vyhľadávania

en: Export
sk: Exportovať

en: Clear lists for new search
sk: Vyčistiť zoznam pre nové hľadanie

en: <b>Found</b>
sk: <b>Nájdené</b>

en: Result Summary Window
sk: Okno Sumárne výsledky

en: Result Summary Table
sk: Tabuľka Sumárne výsledky

en: <b>Search Results</b>
sk: <b>Výsledky hľadania</b>

en: <b>Preview</b>
sk: <b>Náhľad</b>

en: Results
sk: Výsledky

en: Create new custom range
sk: Vytvoriť nový vlastný rozsah

en: New Range Button
sk: Tlačidlo Nový rozsah

en: Save custom range
sk: Uložiť používateľský rozsah

en: Save Range Button
sk: Tlačidlo Uložiť rozsah

en: Delete selected range
sk: Zmazať označený rozsah

en: Delete Range Button
sk: Tlačidlo Zmazať rozsah

en: <b>Ranges</b>
sk: <b>Rozsahy</b>

en: <b>Range Name</b>
sk: <b>Názov rozsahu</b>

en: Range Name Entry
sk: Položka Názov rozsahu

en: <b>Range Definition</b>
sk: <b>Definícia rozsahu</b>

en: Range Definition Entry
sk: Položka Definícia rozsahu

en: e.g. Matt-John;Rev4
sk: napr. Mat-Ján;Zjv4

en: Custom Range Preview
sk: Náhľad na použ. rozsah

en: Custom Verse Ranges
sk: Použ. rozsahy veršov

en: Create a new module list
sk: Vytvoriť nový zoznam modulov

en: New Custom Module List Button
sk: Tlačidlo Nový použ. zoznam modulov

en: Save the module list
sk: Uložiť zoznam modulov

en: Save Custom Module List Button
sk: Tlačidlo Uložiť použ. zoznam modulov

en: Delete the selected list
sk: Zmazať označený zoznam

en: Clear Custom Module List Button
sk: Tlačidlo Vyčistiť zoznam použ. modulov

en: <b>Module Lists</b>
sk: <b>Zoznam modulov</b>

en: <b>List Name</b>
sk: <b>Názov zoznamu</b>

en: Custom Module List Name Entry
sk: Položka Názov použ. zoznamu modulov

en: Open a dialog to select modules to add to the list
sk: Otvoriť dialóg pre pridanie vybraných modulov do zoznam

en: Custom Module Lists
sk: Zoznam použ. modulov

en: <b>Attribute</b>
sk: <b>Atribút</b>

en: Search for Strongs Numbers like G4442 or H1121
sk: Hľadať Strongové čísla ako G4442 alebo H1121

en: Strongs Numbers
sk: Strongové čísla

en: Strongs Numbers radiobutton
sk: Výberové pole Strongové čísla

en: Search for Morphological tags
sk: Hľadať morfologické značky

en: Morphological Tags radiobutton
sk: Výberové pole Morfologické značky

en: Search in footnotes
sk: Hľadať v poznámkach pod čiarou

en: Footnotes radiobutton
sk: Výberové pole Poznámky pod čiarou

en: <b>Results Display Options</b>
sk: <b>Nastavenie výsledného zobrazenia</b>

en: In modules that have Strong's Numbers
sk: V moduloch, ktoré majú Strongové čísla

en: Show Strong's Numbers
sk: Zobraziť Strongové čísla

en: Show Strong's Numbers checkbox
sk: Zaškrtávacie pole Zobraziť Strongové čísla

en: In modules that have Morphological Tags
sk: V moduloch, ktoré majú morfologické značky

en: Show Morphological Tags
sk: Zobraziť morfologické značky

en: Show Morphological Tags checkbox
sk: Zaškrtávacie pole Zobraziť morfologické značky

en: In modules that have Footnotes
sk: V moduloch, ktoré majú poznámky pod čiarou

en: Show Footnotes
sk: Zobraziť poznámky pod čiarou

en: Show Footnotes checkbox
sk: Zaškrtávacie pole Zobraziť poznámky pod čiarou

en: Attribute Search
sk: Atribúty hľadania

en: Module Selection
sk: Výber modulu

en: <b>search module</b>
sk: <b>prehľadať modul</b>

en: Export Bookmark Folder
sk: Exportovať priečinok so záložkami

en: <b>Export to:</b>
sk: <b>Exportovať do:</b>

en: Xiphos bookmarks
sk: Xiphos záložky

en: Include Bible text
sk: Vrátane textu Biblie

en: Open Study_pad
sk: Otvoriť _poznámkový blok

en: _Open Session
sk: _Otvoriť reláciu

en: Open a saved tab settings collection
sk: Otvoriť uloženú kolekciu nastavení kariet

en: _Save Session
sk: _Uložiť reláciu

en: Save this collection of tab settings
sk: Uložiť túto zbierku nastavení kariet

en: _New Prayerlist/Journal
sk: _Nový modlitebný zoznam/Zápisník

en: Create a new journal or prayerlist from a template
sk: Vytvorí nový zápisník alebo modlitebný zoznam zo šablóny

en: _Search
sk: _Vyhľadávanie

en: Bring the simple sidebar search forward
sk: Dá do popredia jednoduchý vyhľadávací panel

en: _Advanced Search
sk: _Pokročilé vyhľadávanie

en: Open the advanced search dialog, to run complex queries
sk: Otvoriť dialógové okno rozšíreného vyhľadávania pre komplexné vyhľadávanie

en: _Preferences
sk: _Nastavenia

en: Use module manager to install and remove Sword modules
sk: Použite správcu modulov na inštaláciu a odstránenie Sword modulov

en: _Module Manager
sk: Správca _modulov

en: Preview _Daily Devotion
sk: Náhľad na _denné zamyslenie

en: Show today's entry from your selected daily devotional in the previewer
sk: Zobrazí dnešný vstup z vami zvoleného denného zamyslenie v náhľade

en: _Bible
sk: _Biblia

en: _Preview
sk: _Náhľad

en: _Commentary/Book
sk: _Komentár/Kniha

en: Dictionar_y
sk: S_lovník

en: L_ink Tabs
sk: Prepoj_iť karty

en: Make all tabs' Bibles navigate together
sk: Umožniť navigovanie Biblií všetkých kartách súčasne

en: _Read Aloud
sk: P_rečítať nahlas

en: Turn on text-to-speech reading of Bible verses as they are selected
sk: Zapne čítanie označených biblických veršov

en: Show Verse _Numbers
sk: Zobraziť čísla veršov

en: Display verse numbers in the text
sk: Zobrazí čísla veršov v texte

en: _Highlight Current Verse
sk: _Zvýrazniť aktuálny verš

en: Apply a high-contrast highlight to the current verse
sk: Použiť vysoko kontrastné zvýraznenie aktuálneho verša

en: _Show/Hide Attached Sidebar
sk: Zobraziť/_Skryť pripojený postranný panel

en: Remove the sidebar entirely from view
sk: Úplne odstrániť postranný panel zo zobrazenia

en: Show Parallel View in a _Tab
sk: Zobraziť paralelné zobrazenie v kar_te

en: Provide the full-chapter parallel Bible window as another tab
sk: Poskytnúť okno celej kapitoly paralelnej Biblie ako ďalšiu kartu

en: Show Previe_wer in the Sidebar
sk: Zobraziť náhľad v postrannom panely

en: Select Previewer position between sidebar or beneath Bible
sk: Vyberte zobrazenie náhľadu v postrannom panely alebo pod Bibliou

en: _Contents
sk: _Obsah

en: Open the help viewer on the Xiphos manual
sk: Otvoriť príručku Xiphos v prehliadači

en: _Mailing List
sk: E-mailová konferencia

en: Open a browser on the users' mailing list webpage
sk: Otvoriť prehliadači webovú stránku e-mailovej komunikácie používateľov

en: _Live Chat
sk: On_line komunikácia (chat)

en: Open a browser on an interface to live IRC chat
sk: Otvoriť prehliadači rozhranie na živý IRC chat

en: _Report Bug
sk: _Nahlásiť chybu

en: Open a browser on our bug tracker
sk: Otvoriť prehliadači našu stránku pre sledovanie chýb

en: About _Translation
sk: O p_reklade

en: Learn about translating the Xiphos interface to other languages
sk: Prečítajte si o preklade rozhrania Xiphos do iných jazykov

en: _About The SWORD Project
sk: _O projekt The SWORD Project

en: Learn about The Sword Project, of which Xiphos is one application
sk: Prečítajte si o projekte The Sword Project, ktorého jednou z aplikácií je Xiphos

en: About _BibleSync
sk: O _BibleSync

en: Learn about BibleSync, the shared navigation protocol
sk: Prečítajte si o BibleSync, protokole zdieľanej navigácie

en: _View Xiphos Releases
sk: _Zobraziť vydania Xiphos

en: Visit the releases web page. Is your Xiphos current?
sk: Navštívte webovú stránku vydaní. Je váš Xiphos aktuálny?

en: About _Xiphos
sk: O aplikácií _Xiphos

en: Learn about Xiphos
sk: Ďalšie informácie o Xiphose

en: Annotate Verse
sk: Anotovať verš

en: Open Module
sk: Otvoriť modul

en: Note
sk: Poznámka

en: Open in editor
sk: Otvoriť v editore

en: Verse Per Line
sk: Verše na samostatných riadkoch

en: Footnote/Cross-ref Markers
sk: Poznámky pod čiarou/Krížové značky

en: Show non-anonymous markers e.g. "*n23"
sk: Zobraziť neanonymné značky, napr. "*n23"

en: Variants
sk: Varianty

en: Image Content
sk: Obsah obrázka

en: Respect Font Faces
sk: Rešpektovať písma

en: Commentary by Chapter
sk: Komentár podľa kapitoly

en: Doublespace
sk: Dv_ojitá medzera

en: Lookup Selection
sk: Hľadať výber

en: Use Current Dictionary
sk: Použiť štandardný slovník

en: Browse in BibleMap.org
sk: Prezerať v BibleMap.org

en: Unlock This Module
sk: Odomknúť tento modul

en: Display Book Heading
sk: Zobraziť nadpis knihy

en: Display Chapter Heading
sk: Zobraziť nadpis kapitoly

en: Rename Pers.Comm.
sk: Premenovať Osobný kom.

en: Dump Pers.Comm.
sk: Odložiť osobné kom.

en: Read Selection Aloud
sk: Prečítať nahlas označené

en: Save these results as a single bookmark
sk: Uložiť tieto výsledky ako jednu záložku

en: Save list as a single bookmark
sk: Uložiť zoznam ako jednu záložku

en: Save these results as a series of bookmarks in their own folder
sk: Uložiť tieto výsledky ako sériu záložiek v ich vlastnom priečinku

en: Save list as a series of bookmarks
sk: Uložiť zoznam ako sériu záložiek

en: Provide a dialog in which to paste a line of verse references, to fill the verse list.
sk: Poskytuje dialóg, kde môžete vložiť riadok odkazy veršov pre naplnenie zoznamu veršov.

en: Populate verse list
sk: Zaplniť zoznam veršov

en: Push the entire verse list contents directly into the history list.
sk: Presuňte celý obsah zoznamu veršov priamo do zoznamu histórie.

en: Preload history from verse list
sk: Vopred načítať históriu zo zoznamu veršov

en: Send this verse list via BibleSync to others, if you are in Personal or Speaker mode.
sk: Pošlite tento zoznam veršov cez BibleSync ostatným, ak ste v osobnom režime alebo v režime rečníka.

en: Send list via BibleSync
sk: Poslať zoznam cez BibleSync

en: Export List
sk: Exportovať zoznam

en: Open this bookmark in a new tab
sk: Otvoriť túto záložku v novej karte

en: Open in new tab
sk: Otvoriť v novej karte

en: Open this bookmark in a dialog
sk: Otvoriť túto záložku v dialógu

en: Open in a dialog
sk: Otvoriť v dialógu

en: Add new folder to selected folder
sk: Pridať nový priečinok do vybraného priečinku

en: Insert new bookmark here
sk: Sem vložiť novú záložku

en: Insert Bookmark
sk: Vložiť záložku

en: Edit bookmark item
sk: Upraviť položku záložky

en: _Edit Item
sk: _Upraviť položku

en: Delete item
sk: Zmazať položku

en: Expand all Bookmarks groups
sk: Rozbaliť všetky skupiny záložiek

en: Expand All
sk: Všetko rozbaliť

en: Collapse all Bookmarks groups
sk: Zbaliť všetky skupiny záložiek

en: Collapse All
sk: Zbaliť všetko

en: Allow items to be moved from one folder to another
sk: Povoliť presun položiek z jedného priečinku do druhého

en: Allow Reordering
sk: Povoliť preusporiadanie

en: Load other bookmarks file (default: from BibleTime)
sk: Načítať iný súbor záložiek (štandardne: z Bibletime)

en: Import Bookmarks
sk: Importovať záložky

en: Remove folder and save it
sk: Odstrániť priečinok a uložiť ho

en: Export Folder
sk: Exportovať priečinok

en: Open selected module in a new tab
sk: Otvorí označený modul v novej karte

en: Open selected module in a
    	separate ['dialog'] window
sk: Otvoriť vybraný modul
     	 v samostatnom ['dialógovom'] okne

en: Open in a separate window
sk: Otvoriť v samostatnom okne

en: Create a new simple prayer list
sk: Vytvoriť nový jednoduchý modlitebný zoznam

en: Simple
sk: Jednoduchý zoznam

en: Create a new subject prayer list
sk: Vytvoriť nový predmet modlitebného zoznamu

en: Subject
sk: Predmet

en: Create a new monthly journal
sk: Vytvorí nový mesačný zápisník

en: Monthly
sk: Mesačný denník

en: Create a new daily journal
sk: Vytvorí nový denník

en: Daily
sk: Denne

en: Create a new outlined topic
sk: Vytvorí novú osnovu témy

en: Outlined
sk: Osnova

en: Create a new book/chapter outline
sk: Vytvoriť osnovu novej knihy/kapitoly

en: Book/Chapter
sk: Kniha/Kapitola

en: Open module in editor or plain display window
sk: Otvorte modul v editore alebo v obyčajnom okne

en: Add a sub-item
sk: Pridať pod-položku

en: Add Sub-Item
sk: Pridať pod-položku

en: Add an item
sk: Pridať položku

en: Add Item
sk: Pridať položku

en: Remove this item
sk: Odstrániť túto položku

en: Edit this item
sk: Upraviť túto položku

en: Yes
sk: Áno

en: _Remove
sk: O_dstrániť
