Xiphos 0.0.1 - en to nl_NL translation catalogue (972 entries)

en: Xiphos failure: "can't happen", display_mod: null
    Please report this. sword_main.cc:set_treekey
    What were you doing when this occurred?
nl_NL: Xiphos mislukking: "kan niet gebeuren", display_mod: null
    Meld dit dan. sword_main.cc:set_treekey
    Wat deed je toen dit gebeurde?

en: Configuration not found
nl_NL: Configuratie niet gevonden

en: Open
nl_NL: Openen

en: _Open
nl_NL: _Openen

en: Save As
nl_NL: Opslaan als

en: Untitled document
nl_NL: Niet-opgeslagen document

en: Are you sure you want to delete the note for
nl_NL: Weet u zeker dat u de notitie wilt verwijderen voor

en: HTML Output
nl_NL: HTML-weergave

en: HTML Source
nl_NL: HTML code

en: Plain Source
nl_NL: Platte tekst

en: _Print...
nl_NL: _Printen...

en: Print Pre_view
nl_NL: Afdruk_voorbeeld

en: _Quit
nl_NL: Afsluiten

en: _Save
nl_NL: Op_slaan

en: Save _As...
nl_NL: Bestand opslaan _als...

en: New
nl_NL: Nieuw

en: Open new document
nl_NL: Open nieuw document

en: Delete
nl_NL: Wissen

en: Delete current note
nl_NL: Verwijderen huidige notitie

en: _File
nl_NL: _Bestand

en: _HTML Source
nl_NL: _HTML broncode

en: _Plain Source
nl_NL: _Platte tekst

en: _View
nl_NL: Beel_d

en: Save
nl_NL: Opslaan

en: Insert Link
nl_NL: Verwijzing toevoegen

en: Save the changes to document
nl_NL: Wijzigingen opslaan

en: before closing?
nl_NL: voor afsluiten?

en: If you don't save, changes will be permanently lost.
nl_NL: Wijzigingen gaan verloren als u niet opslaat.

en: File
nl_NL: Bestand

en: StudyPad
nl_NL: Notitieblok

en: Note Editor
nl_NL: Notitieblok

en: Prayer List/Journal Editor
nl_NL: Gebedslijst/Berichten-editor

en: About Sword Module
nl_NL: Module over SWORD

en: <b>Module name:</b>
nl_NL: <b>Module naam:</b>

en: <b>Module abbreviation:</b>
nl_NL: <b>Module afkorting:</b>

en: <b>Version:</b>
nl_NL: <b>Versie:</b>

en: No version stamp found
nl_NL: Geen versie stempel gevonden

en: Maps
nl_NL: Landkaarten

en: Images
nl_NL: Illustraties

en: Bible
nl_NL: Bijbel

en: Commentary
nl_NL: Commentaar

en: Dictionary
nl_NL: Woordenboek

en: <b>Language:</b>
nl_NL: <b>Taal:</b>

en: Not specified
nl_NL: Niet gespecificeerd

en: <b>Installed size:</b>
nl_NL: <b>Geïnstalleerd grootte:</b>

en: <b>Companion module(s):</b></br>
nl_NL: <b>Metgezel module(s):</b></br>

en: <b>Features:</b>
nl_NL: <b>Kenmerken:</b>

en: *&nbsp;Headings
nl_NL: *&nbsp;Rubrieken

en: *&nbsp;Footnotes
nl_NL: *&nbsp;Voetnoten

en: *&nbsp;Cross references
nl_NL: *&nbsp;Kruisverwijzingen

en: *&nbsp;Strong's numbers
nl_NL: *&nbsp;Strong's nummers

en: *&nbsp;Morphological tags
nl_NL: *&nbsp;Morfologische markeringen

en: *&nbsp;Words of Christ in red
nl_NL: *&nbsp;Uitspraken van Jezus rood weergeven

en: *&nbsp;Greek accents
nl_NL: *&nbsp;Griekse Leestekens

en: *&nbsp;Hebrew Vowel Points
nl_NL: *&nbsp;Hebreeuwse Klinkertekens

en: *&nbsp;Hebrew Cantillation
nl_NL: *&nbsp;Hebreeuwse Cantillation

en: *&nbsp;Variant readings
nl_NL: *&nbsp;Variant lezingen

en: *&nbsp;Transliteration forms
nl_NL: *&nbsp;Getranslitereerde Formulieren

en: *&nbsp;Enumerations
nl_NL: *&nbsp;Opsommingen

en: *&nbsp;Glosses
nl_NL: *&nbsp;Woordenlijsten

en: *&nbsp;Morpheme Segmentation
nl_NL: *&nbsp;Morfeem Segmentatie

en: *&nbsp;<i>No features found</i>
nl_NL: *&nbsp;<i>Er zijn geen kenmerken gevonden</ i>

en: <b>Distribution license:</b>
nl_NL: <b>Distributie licentie:</b>

en: <b>Promotional:</b>
nl_NL: <b>Promotionele:</b>

en: The SWORD Project is an effort to create an ever-expanding software package for research and study of God and His Word. The SWORD Project framework allows easy use and study of Bible texts, commentaries, lexicons, dictionaries, and other books. Many frontends are built using this framework. An installed set of books may be shared among all frontends using the framework.
    
     Books can be downloaded from the SWORD Project.
nl_NL: Het SWORD Project is een poging om een steeds groeiende softwarepakket voor onderzoek en studie van God en Zijn Woord te creëren. Het kader SWORD Project maakt een eenvoudige gebruik en de studie van de Bijbel teksten, commentaren, lexicons, woordenboeken en andere boeken. Veel frontends zijn gebouwd met behulp van dit kader. Een geïnstalleerde set van boeken kan worden gedeeld door alle frontends behulp van het raamwerk.
    
     Boeken kunnen worden gedownload van de SWORD Project.

en: The SWORD Project
nl_NL: Het SWORD-project

en: About Xiphos Translation
nl_NL: Xiphos vertaling

en: See TRANSLATION-HOWTO in Xiphos source
nl_NL: Lees de TRANSLATION HOWTO in de broncode van Xiphos

en: Xiphos development
nl_NL: Xiphos ontwikkeling

en: Copyright © 2000-2025 Xiphos Development Team
nl_NL: Auteursrecht 2000-2025 Het ontwikkelteam van Xiphos

en: 
    Powered by The SWORD Project.
    We would like to thank Troy Griffitts and all the other folks who have given us The SWORD Project.
nl_NL: 
    Mogelijk gemaakt voor het SWORD-project.
    We willen Troy Griffitts en vele anderen bedanken voor hun bijdrage aan SWORD.

note: info->stock_icon = GTK_STOCK_OPEN;
en: Bookmark
nl_NL: Bladwijzer

en: Enter Folder Name
nl_NL: Mapnaam invoeren

en: Folder Name
nl_NL: Mapnaam

en: Folder:
nl_NL: Map:

en: Specify bookmarks file
nl_NL: Specificeren bladwijzers bestand

en: Edit
nl_NL: Bewerken

en: Folder name:
nl_NL: Mapnaam:

en: Bookmark name:
nl_NL: Bladwijzernaam:

en: Verse:
nl_NL: Vers:

en: Remove the selected folder
nl_NL: Geselecteerde map verwijderen

en: (and all its contents)?
nl_NL: (en de gehele inhoud)?

en: Remove the selected bookmark
nl_NL: Geselecteerde bladwijzer verwijderen

en: Add
nl_NL: Toevoegen

en: Search result: %s
nl_NL: Zoekresultaat: %s

en: Opening a multi-reference bookmark in
    separate tabs is not supported.
nl_NL: Het openen van een multi-referentie-bladwijzer in
    aparte tabbladen wordt niet ondersteund.

en: Bookmarks
nl_NL: Bladwijzers

en: Cipher key for module %s
nl_NL: Cipher key voor module %s

en: for:
nl_NL: voor:

en: Enter Key:
nl_NL: Geef sleutelcode:

en: Close without Saving
nl_NL: Sluiten zonder opslaan

en: Close _without Saving
nl_NL: Sluiten _zonder opslaan

en: Verse List
nl_NL: Verslijst

en: VerseList
nl_NL: Vers van de lijst

en: SearchResults
nl_NL: Zoekresultaten

en: Please check copyright before exporting!
nl_NL: Controleer de auteursrechten voordat u exporteert!

en: Find
nl_NL: Zoeken

en: Enter Word or Phrase
nl_NL: Geef een woord of een zin

en: Search backwards
nl_NL: Terugwaarts zoeken

en: Find Next
nl_NL: Volgende zoeken

en: Set Module Font
nl_NL: Lettertype voor module

en: Change font for
nl_NL: Wijzig lettertype van

en: Current font:
nl_NL: Huidige lettertype:

en: Use the default font for this module
nl_NL: Gebruik het standaardlettertype voor deze module

en: BUG! Xiphos is about to crash due to a "STRDUP" error.
nl_NL: BUG! Xiphos punt staat te crashen als gevolg van een "STRDUP" error.

en: Please report this error to the Xiphos team with:
nl_NL: Meld deze fout aan de xiphos team met:

en: BUG! Xiphos is about to crash due to a "STRING" error.
nl_NL: BUG! Xiphos punt staat te crashen als gevolg van een "STRING" error.

en: Module has no support for %s.
nl_NL: Module heeft geen ondersteuning voor %s.

en: Xiphos: No windows.
nl_NL: Xiphos: Geen ramen.

en: BibleSync: Current navigation sent.
nl_NL: BibleSync: Actueel navigatie gestuurd.

en: BibleSync: Not speaking.
nl_NL: BibleSync: Niet spreken.

en: Xiphos - Bible Study Software
nl_NL: Xiphos - Bijbelstudieprogramma

en: Open a new tab
nl_NL: Nieuw tabblad openen

en: Standard View
nl_NL: Standaardweergave

en: Commentary View
nl_NL: Commentaar

en: Book View
nl_NL: Boek

en: Welcome to Xiphos
nl_NL: Welkom op Xiphos

en: Renaming is not available in Windows.
    
    Xiphos is limited by Windows' filesystem,
    because it disallows the renaming of filename
    components of currently-open files,
    such as the contents of this commentary.
    Therefore, personal commentary renaming is
    not available in the Windows environment.
nl_NL: Hernoemen is niet mogelijk in Windows.
    
    Xiphos wordt beperkt door Windows'
    bestandssysteem. Daardoor is het niet mogelijk
    om geopende bestanden te hernoemen,
    zoals de inhoud van dit commentaar.

en: Rename Commentary
nl_NL: Commentaar hernoemen

en: Choose Commentary Name
nl_NL: Commentaarnaam kiezen

en: New Name
nl_NL: Nieuwe naam

en: Name:
nl_NL: Naam:

en: Module names must contain [A-Za-z0-9_] only.
nl_NL: Modulenamen kunnen alleen letters en getallen.bevatten.

en: Xiphos already knows a module by that name.
nl_NL: Xiphos kent al een module met die naam.

en: Failed to create new configuration:
    %s
nl_NL: Maken van een nieuwe configuratie is mislukt:
    %s

en: Configuration build error:
nl_NL: Fout bij het aanmaken van de configuratie:

en: No module in this pane.
nl_NL: Geen module in dit deelvenster.

note: ***************************************************************************** * defines
en: <b>Overview of the Module Manager.</b>
    
    This is Xiphos' mechanism to get new and updated content.
    If you have never been here before, please take a moment to look it over.
    
    Modules come from different <u>repositories</u>.  <b>Module Sources: Add/Remove</b> will show you what repositories are currently known.
    
    <b>Module Sources: Choose</b> is for deciding from where modules should come, that is, from which repository Xiphos should obtain them, as well as where they should be placed on your system. Set <i>Install Source</i> and <i>Install Destination</i>, then click <i>Refresh</i>.
    
    <b>Modules: Install/Update</b> is for selecting and obtaining modules after choosing source and destination.
    
    <b>Modules: Maintenance</b> is for archive and index creation.
    
    See section 5 of our manual for Module Manager detail, or ask for help via Live Chat, or (if no one is responsive in chat) send mail to our users' mailing list.
nl_NL: <b>Welkom op de Module Manager.</b>
    
    Dit mechanisme xiphos 'om nieuwe en bijgewerkte inhoud te krijgen.
    Het lijkt u hier nog nooit geweest, dus neem een moment om te kijken over.
    (U ziet deze informatie doos maar een keer.)
    
    Modules komen uit verschillende <u>repositories</u>. <b>Module Bronnen: Toevoegen/Verwijderen</b> zal u tonen wat repositories momenteel bekend zijn.
    
    <b> Module Bronnen: Kies </b> is voor de besluitvorming van waar modules moeten komen, dat wil zeggen, van waaruit menu xiphos hen zou verkrijgen, alsmede waar ze zouden moeten worden geplaatst op uw systeem. Stel <i> Install Source</i> en <i>Installeren Bestemming</i> en klik <i>Vernieuwen</i>.
    
    <b>Modules: Install/Update</b> is voor de selectie en het verkrijgen van modules na het kiezen van de bron en bestemming.
    
    <b>Modules: Onderhoud</b> is voor het archief en de index van de schepping.
    
    Zie punt 5 van onze handleiding voor Module Manager detail, of om hulp te vragen via Live Chat, of (als niemand reageert in chat) stuur mail naar mailing onze gebruikers 'lijst.

en: <b>Welcome to Xiphos.</b>
    
    There are no Bibles installed. In order to initialize, Xiphos needs at least one Bible module. To facilitate this, the Module Manager has been opened so that you may install one or more Bibles, either from a local module set (cdrom, flash drive) or over the network from CrossWire Bible Society. Please refer to these step-by-step instructions, and to the general module manager overview that has also been opened.
    
    <u>For local install:</u>
    - In <i>Module Sources: Add/Remove</i>, add a new local folder name where modules can be found.
      (This is where folders exist named <i>mods.d</i> and <i>modules</i>.)
    - In <i>Module Sources: Choose</i>, click the "Local" button, and select your folder from the pulldown.
    
    <u>For network install from CrossWire:</u>
    - In <i>Module Sources: Choose</i>, click the "Remote" button and select CrossWire from the pulldown.
    - Click the "Refresh" button at the bottom.
    
    <u>In either case:</u>
    - In <i>Modules: Install/Update</i>, select Bibles and other modules of your preference.
    - Click "Install".
    - Close the Module Manager when you are done.
    
    <u>Warning</u>: If you live in a persecuted country, use with care.
    
    Both this step-by-step instruction dialog and the general introduction dialog may be closed at any time.
nl_NL: <b>Welkom bij Xiphos.</b>
    
    Er zijn geen Bijbels geïnstalleerd. Om te initialiseren, Xiphos heeft minstens één Bijbel module. Om dit te vergemakkelijken, heeft de Module Manager geopend, zodat u een of meer Bijbels kunnen installeren vanaf een lokale module set (cdrom, flash drive) of via het netwerk van Crosswire Bible Society. Verwijzen wij u naar deze stap-voor-stap instructies, en aan de algemene module manager overzicht dat ook is geopend.
    
    <u>Voor lokaal te installeren:</u>
    - In <i>Module Bronnen: Add / Remove</ >, voeg een nieuwe lokale map naam waar modules kan worden gevonden
    .   (Hier mappen bestaan naam <i>mods.d</i> en <i>modules</i>.)
    - In <i>Module Bronnen: Kies</i>, klikt u op de "Local" knop, en selecteer uw map uit de pulldown
    .
    <u>Voor netwerk installeren vanaf Crosswire:</u>
    - In <i>Module Bronnen: Kies</i>, klikt u op de "Remote" knop en selecteer Crosswire uit het pulldown
    .- Klik op de "Refresh" knop aan de onderkant
    .
    <u>In beide gevallen:</u>
    - In <i>Modules:. Installeer / bijwerken</i>, selecteer bijbels en andere modules van uw voorkeur
    - Klik op "Install".
    - Sluit de Module Manager als u klaar bent.
    
    <u>Waarschuwing</u>: Als u in een vervolgde land wonen, met zorg gebruiken
    .
    Zowel deze stap-voor-stap dialoogvenster instructie en de algemene dialoogvenster introductie kan op elk moment worden afgesloten.

en: Remove these modules?
nl_NL: Verwijder deze modules?

en: Preparing to remove
nl_NL: Verwijderen wordt voorbereid

en: Removing
nl_NL: Verwijderen

en: Remove
nl_NL: Verwijder

en: Install these modules?
nl_NL: Installeer deze modules?

en: Preparing to install
nl_NL: Installatie wordt voorbereid

en: Installing
nl_NL: Installeren

en: Install
nl_NL: Installeer

en: Archive these modules?
nl_NL: Archief deze modules?

en: Preparing to archive
nl_NL: Back-up wordt voorbereid

en: Archiving
nl_NL: Bezig met maken back-up

en: Archive
nl_NL: Back-up maken

en: Build fast-search index for these
    modules (may take minutes/module)?
nl_NL: Bouw fast-index voor deze
    modules (kan minuten duren/module)?

en: Preparing to index
nl_NL: Indexeren wordt voorbereid

en: Indexing
nl_NL: Indexeren

en: Index
nl_NL: Zoekindex maken

en: Delete fast-search index for these modules?
nl_NL: Verwijder fast-search-index voor deze modules?

en: Preparing to delete index
nl_NL: Verwijderen index wordt voorbereid

en: Deleting index
nl_NL: Index wordt verwijderd

en: Deletion
nl_NL: Verwijderen

en: The module has no About information.
nl_NL: De module heeft geen "Over" informatie

en: Module Name
nl_NL: Modulenaam

en: A checkmark means this module is already installed
nl_NL: Het markeringssymbool betekent dat deze module al geïnstalleerd is.

en: Click the box to work on this module
nl_NL: Klik op het vakje om te werken aan deze module

en: Click the box to select this module for install/update
nl_NL: Klik op het vakje te selecteren voor deze module te installeren/updaten

en: Installed
nl_NL: Geïnstalleerd

en: The index icon means you have built an optimized ('lucene') index for this module for fast searching (see the Maintenance pane for this function)
nl_NL: De index-pictogram betekent dat je een geoptimaliseerd ('Lucene') index gebouwd voor deze module voor snel zoeken (zie de Maintenance paneel voor deze functie)

en: The lock icon means this module is encrypted, and requires that you purchase an unlock key from the content owner
nl_NL: Het slot pictogram betekent deze module is gecodeerd, en vereist dat u koopt een unlock sleutel van de eigenaar van de inhoud

en: About
nl_NL: In_fo

en: The refresh icon means the Installed module is older than the newer Available module: You should update the module
nl_NL: Het vernieuwen icoon betekent dat de geïnstalleerde module is ouder dan de nieuwere Beschikbaar module: U moet de module update

en: Available
nl_NL: Beschikbaar

en: Size
nl_NL: Grootte

en: Description
nl_NL: Beschrijving

en: `mkdir %s' failed:
    %s.
nl_NL: `mkdir %s' is mislukt:
    %s.

en:  archived in:
nl_NL:  gearchiveerd in:

en: %s failed
nl_NL: %s is mislukt

en: Finished
nl_NL: Voltooid

en: Unknown
nl_NL: Onbekend

en: Repository:
    %s
nl_NL: Bron:
    %s

en: Categorized by
    Module Type
nl_NL: Gesorteerd bij
    moduletype

en: Biblical Texts
nl_NL: Bijbelvertalingen

en: Commentaries
nl_NL: Commentaren

en: Dictionaries
nl_NL: Woordenboeken

en: Glossaries
nl_NL: Woordenlijsten

en: Daily Devotionals
nl_NL: Dagboeken

en: General Books
nl_NL: Boeken

en: Cult/Unorthodox
nl_NL: Cult/Onorthodoxe

en: Categorized by
    Availability
nl_NL: Gecategoriseerd bij
    beschikbaarheid

en: Uninstalled
nl_NL: Niet geïnstalleerd

en: Prayer List/Journal
nl_NL: Gebedslijst/Bericht

en: Refreshing from remote source
nl_NL: Verfrissend afgelegen bron

en: Configure
nl_NL: Configureren

en: Caption
nl_NL: Titel

en: Source
nl_NL: Bron

en: Directory
nl_NL: Map

en: User
nl_NL: Gebruiker

en: Password
nl_NL: Wachtwoord

en: Module Sources
nl_NL: Module Bronnen

en: Add/Remove
nl_NL: Toevoegen/Verwijderen

en: Choose
nl_NL: Kiezen

en: Install/Update
nl_NL: Installeren/Bijwerken

en: Maintenance
nl_NL: Onderhoud

en: Please Refresh
nl_NL: Verversen alstublieft

en: Your module list is not up to date!
nl_NL: Uw modelelijst is niet actueel!

note: Zero Bibles is just not workable in Xiphos.
en: You have uninstalled your last Bible.
    Xiphos requires at least one.
nl_NL: U hebt verwijderd uw laatste Bijbel.
    Xiphos vereist ten minste een.

en: There are still no Bibles installed.
    Xiphos cannot continue without one.
nl_NL: Er zijn nog geen bijbels geïnstalleerd.
    Xiphos kan niet doorgaan zonder een.

en: %s obsoletes %s.
    Would you like to delete %s?
    Beware: This cannot be undone.
nl_NL: %s obsoletes %s.
    Wilt u %s wilt verwijderen?
    Let op: Dit kan niet ongedaan gemaakt worden.

en: No obsolete modules were found.
nl_NL: Geen verouderde modules werden gevonden.

en: Standard remote sources have been loaded.
nl_NL: Standaard afstandsbediening bronnen zijn geladen.

en: Could not load standard sources from CrossWire.
nl_NL: Kan niet laden standaard bronnen van CrossWire.

en: Remove the selected source
nl_NL: Geselecteerde bron verwijderen

en: Enter a remote source
nl_NL: Externe bron invoeren

en: Caption:
nl_NL: Titel:

en: Directory:
nl_NL: Map:

en: User (optional):
nl_NL: Gebruiker (optioneel):

en: Password (optional):
nl_NL: Wachtwoord (optioneel):

note: this can happen at most once
en: A source by that name already exists.
nl_NL: Een bron met die naam bestaat al.

en: Delete a remote source
nl_NL: Verwijder een externe bron

en: [no module]
nl_NL: [Gehele module]

en: Go outward, to the section containing this one
nl_NL: Ga naar buiten, naar de sectie die deze bevat.

en: Go to previous item
nl_NL: Vorig item

en: Go to next item
nl_NL: Volgend item

en: Go inward, to the first subsection
nl_NL: Ga naar binnen, naar de eerste subsectie

en: Synchronize this window's scrolling with the main window
nl_NL: Synchroniseer's dit venster scrollen met het hoofdvenster

en: Detach/Attach
nl_NL: Koppel/Ontkoppel

en: Module Options
nl_NL: Moduleopties

en: Parallel View
nl_NL: Parallelweergave

en: BibleSync session passphrase
nl_NL: BibleSync sessie wachtwoordzin

en: Phrase:
nl_NL: uitdrukking

note: mode selection failed? probably dead interface
en: Mode selection failed.
    Set "Debug" and try again to see why.
nl_NL: Mode selectie is mislukt.
    Stel "Debug" en probeer het opnieuw om te zien waarom.

en: Mode selection failed.
nl_NL: Mode selectie is mislukt.

en: BibleSync: %s (passphrase "%s").
nl_NL: BibleSync: %s (wachtwoordzin "%s").

en: Disabled
nl_NL: Invalide

en: Personal
nl_NL: Persoonlijk

en: Speaker
nl_NL: Spreker

en: Audience
nl_NL: Toehoorders

en: -- Select --
nl_NL: -- Selecteer --

en: Locale will take effect after restart.
nl_NL: Locale wordt van kracht na herstarten.

en: Preferences
nl_NL: Voorkeuren

en: General
nl_NL: Algemeen

en: Options
nl_NL: Opties

en: Fonts
nl_NL: Lettertypes

en: Color
nl_NL: Kleur

en: Sizes and Faces
nl_NL: Tabbladen en panelen

en: Special
nl_NL: Geavanceerd

en: Clear List?
nl_NL: Lijst wissen?

en: Are you sure you want to clear the module list?
nl_NL: Weet u zeker dat u de module lijst wilt wissen?

en: Remove Module?
nl_NL: Module verwijderen?

en: Are you sure you want to remove the selected module?
nl_NL: Weet u zeker dat u de selecteerde module wilt wissen?

en: Searching the
nl_NL: Zoek in

en: found in
nl_NL: gevonden in

en: New List %s
nl_NL: Nieuwe Lijst %s

en: Delete list?
nl_NL: Lijst verwijderen?

en: Are you sure you want to delete:
nl_NL: Weet u zeker dat u het volgende wilt verwijderen:

note: ***************************************************************************** * Name *   on_lucene_intro_clicked * * Synopsis *   #include "gui/search_dialog.h" *   void on_lucene_intro_clicked(GtkToggleButton *button, *				  gpointer user_data) * Description * Return value *   void
en: <b>Syntax overview for optimized "lucene" searches</b>
    Search for verses that contain...
    
    loved one
    	 "loved" or "one"
    	This is the same as searching for loved OR one
    "loved one"
    	The phrase "loved one"
    love*
    	A word starting with "love"
    	(love OR loves OR loved OR etc...)
    loved AND one
    	The word "loved" and the word "one"
    	&amp;&amp; can be used in place of AND
    +loved one
    	Verses that <b>must</b> contain "loved" and <b>may</b> contain "one"
    loved NOT one
    	"loved" but not "one"
    (loved one) AND God
    	"loved" or "one" and "God"
    lemma:G2316
    	Search for the Strong's Greek ("G") word number 2316.
    	Also, select Strong's display on the <i>Attribute Search</i> tab.
    
    For complete details, search the web for "lucene search syntax".
nl_NL: <b>Syntax overzicht voor geoptimaliseerde "lucene" zoekopdrachten</b>
    Zoeken naar verzen die bevatten...
    
    hield een
    	 "hield" of "een"
    	 dDeze is hetzelfde als zoeken voor hield OR één
    "geliefde"
    	 De zin "geliefde"
    liefde*
    	 A woord beginnen met "liefde"
    hield AND één
    	 De woord "hield" en het woord "een"
    	 &amp;&amp; kan worden gebruikt in plaats van AND
    +hield een
    	 Verses dat <b>moet</b> bevatten "hield" en <b>kan</b> bevatten "een"
    hield NIET één
    	 "hield" maar niet "een"
    (hield een) AND God
    	 "hield" of "een" en "God"
    lemma: G2316
    	 Search voor de Strong's Greek ("G") woord nummer 2316.
    	 Also, selecteert Strong's display op de <i>Kenmerk Zoeken</i> tabblad.
    
    Voor volledige informatie, het web zoeken naar "Lucene zoekopdracht syntax".

note: ***************************************************************************** * Name *   on_attributes_intro_clicked * * Synopsis *   #include "gui/search_dialog.h" *   void on_attributes_intro_clicked(GtkToggleButton *button, *				  gpointer user_data) * Description * Return value *   void
en: <b>Attribute-based searches</b>
    Searches for content contained in markup outside the main text. Attributes are footnotes, Strong's numbers, and morphological symbols.
    
    Be aware that most such searches can now be done faster via optimized "lucene" searches using keyword qualifiers.
    
    To use attribute searches, you must select the appropriate button on the <i>Attribute Search</i> tab.
    * Footnote text is searched just like regular text.
    * Strong's words are specified as a prefix letter H or G (Hebrew or Greek) and the numeric word identifier, e.g. G2316 to find "θεός" ("God").
    * Morphological tags are identified literally, e.g. N-ASF for "noun, accusative singular feminine" -- see the Robinson module for details.
nl_NL: <b>Attribuut gebaseerd zoekopdrachten</b>
    Zoekt naar inhoud in markup buiten de hoofdtekst. Attributen zijn voetnoten, Strong-nummers, en morfologische symbolen.
    
    Wees ervan bewust dat de meeste van dergelijke zoekopdrachten nu sneller via geoptimaliseerd "lucene" zoeken met trefwoord qualifiers kan worden gedaan.
    
    Toeschrijven zoekopdrachten gebruiken, moet u de juiste knop op de <i>Kenmerk Zoeken</i> tabblad.
     selecteren* Voetnoottekst wordt doorzocht net als gewone tekst.
    * Strong's woorden zijn opgegeven als voorvoegsel letter H of G (Hebreeuws of Grieks) en de numerieke woord identificatie, bv G2316 op "θεός" ("God").
     vinden* Morfologische tags worden letterlijk geïdentificeerd, bv N-ASF voor "zelfstandig naamwoord, accusatief enkelvoud vrouwelijk" - zie de Robinson-module voor details.

en: Module is neither Bible nor commentary
nl_NL: Module is noch Bijbel noch commentaar

en: BibleSync is not active for transmit.
nl_NL: BibleSync niet actief voor zenden.

en: This is an inclusive ("AND") search:
    Find matches showing all words.
nl_NL: Inclusief ("AND") zoeken:
    Een resultaat bevat alle woorden.

en: _Open Advanced Search
nl_NL: _Geavanceerd zoeken

en: Search Module
nl_NL: Module zoeken

en: Search Type
nl_NL: Zoektype

en: Optimized ("Lucene")
nl_NL: Snelzoeken met behulp van de zoekindex

en: Regular expression
nl_NL: Reguliere expressie

en: Exact phrase
nl_NL: Exacte zin

en: Search Options
nl_NL: Zoekopties

en: Match case
nl_NL: Hoofdlettergevoelig

en: Search Scope
nl_NL: Zoekruimte

en: No scope
nl_NL: Overal zoeken

en: Use bounds
nl_NL: Grenzen gebruiken

en: Last search
nl_NL: Laatste zoekactie

en: Bounds
nl_NL: Grenzen

en: Lower
nl_NL: Onder

en: Upper
nl_NL: Boven

en: Open module in editor?
nl_NL: In editor openen?

en: If no, it will open for display only.
nl_NL: Zo nee, zal het te openen voor alleen display.

en: Paste verse references
nl_NL: Plakken versverwijzingen

en: List:
nl_NL: Lijst:

en: Search
nl_NL: Zoeken

en: Sidebar
nl_NL: Zijbalk

en: Powered by the SWORD Project
nl_NL: Mede mogelijk gemaakt door het SWORD-project

en: Can't create tabs dir.
nl_NL: Kan geen tabs directory.

en: Prayer List/Journal Item
nl_NL: Gebedspunt/Bericht

en: New name
nl_NL: Nieuwe naam

en: Remove the selected item
nl_NL: Geselecteerde item verwijderen

en: January
nl_NL: Januari

en: February
nl_NL: Februari

en: March
nl_NL: Maart

en: May
nl_NL: Mei

en: June
nl_NL: Juni

en: July
nl_NL: Juli

en: August
nl_NL: Augustus

en: An image file's size could not be determined.
    Xiphos cannot resize images to fit window.
nl_NL: De grootte van een illustratie kon niet worden vastgesteld.
    Xiphos kan illustraties niet aanpassen aan de schermgrootte.

en: Mismatched packet
nl_NL: Mismatched pakket

en: Presence announcement:
nl_NL: Aanwezigheid aankondiging:

en: Navigation packet:
nl_NL: Navigatie-pakket:

en: Unknown module
nl_NL: [Gehele module]

en: .
    Navigated indirectly using verse list.
nl_NL: .
    Indirect genavigeerd met behulp van vers lijst.

en: ERROR: unknown BibleSync indicator:
nl_NL: FOUT: onbekend BibleSync indicator:

en: Other indications are:
nl_NL: Andere indicaties zijn:

en: Check the box to listen to this Speaker
nl_NL: Vink het vakje aan deze luidspreker te luisteren

en: Available Speakers
nl_NL: Beschikbaar Sprekers

en: Last navigation was Direct or Indirect
nl_NL: Laatste navigatie was direct of indirect kunnen

en: Last Navigation
nl_NL: Laatste Navigatie

en: IP address:
nl_NL: IP adres:

en: 
    Application:
nl_NL: 
    Toepassing:

en: 
    Device:
nl_NL: 
    Apparaat:

en: <br/><br/><center><i>This module has no content at this point.</i></center>
nl_NL: <br/><center><i>Deze module heeft geen inhoud op dit punt.</i></center>

en: Improperly encoded personal annotation label:
    '%s'
nl_NL: Onjuist gecodeerde persoonlijke annotatie label:
    '%s'

en: Chapter
nl_NL: Hoofdstuk

en: Xiphos does not understand more than one argument.
nl_NL: Xiphos ondersteund niet meer dan één argument.

en: Initiating HTML
nl_NL: initiëren HTML

en: Building Interface
nl_NL: Interface wordt opgebouwd

en: Starting Sword
nl_NL: Sword wordt gestart

en: Loading Settings
nl_NL: Instellingen worden geladen

en: Displaying Xiphos
nl_NL: Opbouwen interface

en: Previewer
nl_NL: Voorbeeldweergave

en: Footnote
nl_NL: Voetnoot

en: Cross Reference
nl_NL: Kruisverwijzing

en: Morphology
nl_NL: Morfologie

en: Back to
nl_NL: Terug naar

en: Unknown parallel module:
nl_NL: Onbekend parallel module:

en: Strong's Numbers
nl_NL: Strongs getallen

en: Footnotes
nl_NL: Voetnoten

en: Morphological Tags
nl_NL: Morfologische Markeringen

en: Hebrew Vowel Points
nl_NL: Hebreeuwse Klinkertekens

en: Hebrew Cantillation
nl_NL: Hebreeuwse Cantillation

en: Greek Accents
nl_NL: Griekse Leestekens

en: Cross-references
nl_NL: Kruisverwijzingen

en: Headings
nl_NL: Rubrieken

en: Morpheme Segmentation
nl_NL: Morfeem Segmentatie

en: Words of Christ in Red
nl_NL: Uitspraken van Jezus rood weergeven

en: Textual Variants
nl_NL: Tekstuele Varianten

en: Primary Reading
nl_NL: Primaire Lezing

en: Secondary Reading
nl_NL: Secundaire Lezing

en: All Readings
nl_NL: Alle lezingen

en: Transliterated Forms
nl_NL: Getranslitereerde Formulieren

en: Enumerations
nl_NL: Opsommingen

en: Glosses
nl_NL: Woordenlijsten

en: view context
nl_NL: context bekijken

en: Growth
nl_NL: Groei

en: <b>For Growth</b><br/>
nl_NL: <b>Voor groei</b><br>

en: Salvation
nl_NL: Verlossing

en: <b>For Salvation</b><br/>
nl_NL: <b>Voor verlossing</b><br>

en: Health
nl_NL: Gezondheid

en: <b>For Health</b><br/>
nl_NL: <b>Voor gezondheid</b><br>

en: Misc
nl_NL: Overig

en: <b>Miscellaneous</b><br/>
nl_NL: <b>Overig</b><br>

en: Point x
nl_NL: Punt x

en: <b>(x)</b><br/>
nl_NL: <b>(x)</b><br>

en: Point y
nl_NL: Punt y

en: <b>(y)</b><br/>
nl_NL: <b>(y)</b><br>

en: Point z
nl_NL: Punt z

en: <b>(z)</b><br/>
nl_NL: <b>(z)</b><br>

en: Minor Topic 1
nl_NL: Deelonderwerp 1

en: <b>Subtopic 1</b><br/>
nl_NL: <b>Deelonderwerp 1</b><br>

en: Minor Topic 2
nl_NL: Deelonderwerp 2

en: <b>Subtopic 2</b><br/>
nl_NL: <b>Deelonderwerp 2</b><br>

en: Minor Topic 3
nl_NL: Deelonderwerp 3

en: <b>Subtopic 3</b><br/>
nl_NL: <b>Deelonderwerp 3</b><br>

en: Minor Topic 4
nl_NL: Deelonderwerp 4

en: <b>Subtopic 4</b><br/>
nl_NL: <b>Deelonderwerp 4</b><br>

en: Name for new prayer list or journal
nl_NL: Naam voor gebedslijst of bericht

en: Xiphos finds that prayer list already.
nl_NL: Xiphos heeft al zo'n gebedslijst.

note: this one matters.
en: Xiphos cannot create module's path:
    %s
nl_NL: Xiphos kunt geen pad module:
    %s

en: A basic prayer list. \par\par Module created by Xiphos.
nl_NL: Een standaard gebedslijst. \par\par Module is aangemaakt door Xiphos.

en: MyPrayerList
nl_NL: MijnGebedslijst

en: <b>People:</b><br/>Bob<br/>Sam<br/>Sue<br/><br/><b>Church:</b><br/>pews<br/>fellowship<br/>Bibles for missionaries<br/><br/><br/>
nl_NL: <b>Personen:</b><br>Bob<br>Sam<br>Sue<br><br><b>Kerk:</b><br>Veiligheid<br>Eenheid<br>Bijbels voor zendelingen<br><br><br>

en: A subject-based prayer list. \par\par Module created by Xiphos.
nl_NL: Een gebedslijst op onderwerp. \par\par Module aangemaakt met Xiphos.

en: SubjectPrayerList
nl_NL: OnderwerpPrayerList

en: Bob<br/>Sam<br/>Sue<br/>John<br/>
nl_NL: Bob<br>Sam<br>Sue<br>John<br>

en: Spiritual Growth
nl_NL: Geestelijke groei

en: Mike<br/>Steve<br/>
nl_NL: Mike<br>Steve<br>

en: Sue<br/>John<br/>
nl_NL: Sue<br>John<br>

en: A monthly prayer list. \par\par Module created by Xiphos.
nl_NL: Een maandelijkse gebedslijst. \par\par Module is aangemaakt bij Xiphos.

en: MonthlyPrayerList
nl_NL: MaandelijksPrayerList

en: A daily journal. \par\par Module created by Xiphos.
nl_NL: Een dagelijks bericht. \par\par Module is aangemaakt door Xiphos.

en: An outlined topic (e.g. sermon). \par\par Module created by Xiphos.
nl_NL: Een uitgelijnd onderwerp(e.g. preek). \par\par Module aangemaakt met Xiphos.

en: OutlinedTopic
nl_NL: GeschetstTopic

en: Major Topic A
nl_NL: Hoofdonderwerp A

en: <b>Major Topic A</b><br/>
nl_NL: <b>Hoofdondewerp A</b><br>

en: Major Topic B
nl_NL: Hoofdonderwerp B

en: <b>Major Topic B</b><br/>
nl_NL: <b>Hoofdondewerp B</b><br>

en: Major Topic C
nl_NL: Hoofdonderwerp C

en: <b>Major Topic C</b><br/>
nl_NL: <b>Hoofdondewerp C</b><br>

en: User Annotation
nl_NL: Gebruiker Annotatie

en: Search result %s: %s
nl_NL: Zoekresultaat %s: %s

en: Delete Range?
nl_NL: Reeks verwijderen?

en: Are you sure you want to delete this range?
nl_NL: Wilt u deze reeks echt verwijderen?

en: Search:
nl_NL: Zoeken in:

en: %s:
    No such module is installed.
    %s
nl_NL: %s:
    Deze module is niet geïnstalleerd.
    %s

en: Please adjust the module list.
nl_NL: Pas de modulelijst aan.

en: No fast-search index exists for %s.%s%s
nl_NL: Geen snelle-index bestaat voor %s.%s%s

en: 
    Search on this module is now `multi word'.
nl_NL: 
    Zoek op deze module is nu `multi woord '.

en: 
    See the Module Manager, Maintenance pane.
nl_NL: 
    Zie module Manager, Maintenance ruit.

en: Search finished
nl_NL: Zoeken voltooid

en: matches
nl_NL: resultaten

en: There is no commentary module.
nl_NL: Er is geen commentaar module.

en: $HOME is not set!
nl_NL: $HOME is niet ingesteld!

en: Xiphos can not create directory
nl_NL: Xiphos kan geen map maken

en: can not create
nl_NL: aanmaken niet gelukt van

en: Empty settings file -- backup recovery attempted.
    Some information may have been lost.
nl_NL: Leeg instellingenbestand - backup recovery geprobeerd
    .Sommige gegevens kunnen verloren zijn gegaan.

en: Empty settings file -- no backup?!? Information lost!
nl_NL: Leeg instellingenbestand - geen back-up?!? Informatie verloren!

en: There are no Bibles installed.
    Evidently, you declined to install any.
    
    Without any Bible modules to display,
    Xiphos cannot proceed,
    and will now exit.
nl_NL: Er zijn geen Bijbels geïnstalleerd.
    Blijkbaar, je weigerde elke te installeren.
    
    Zonder enige Bijbel modules om te laten zien,
    Xiphos kan niet worden voortgezet,
    en zal nu verlaten.

en: Bible module installation complete.
nl_NL: Installatie van Bijbelmodules is voltooid.

en: Module error: Unusable xref encoding.
    Please report this, with module & verse
nl_NL: Module fout: Onbruikbare xref encoding
    .Meld dit dan, met een module en vers.

en: verse
nl_NL: vers

en: chapter
nl_NL: hoofdstuk

en: Xiphos's file for language
    abbreviations is missing.
nl_NL: Xiphos's bestand voor taal
    afkortingen is niet gevonden.

en: Xiphos's language abbreviation
    file cannot be opened.
nl_NL: Xiphos's taalafkortingen bestand
    kan niet worden geopend.

en: Xiphos cannot allocate space
    for language abbreviations.
nl_NL: Xiphos niet toewijzen ruimte
    voor taal afkortingen.

en: Xiphos cannot read the
    language abbreviation file.
nl_NL: Xiphos kan niet lezen
    taal afkorting bestand.

note: either we were given a null sys_locale, or it didn't match anything.
en: No matching locale found for `%s'.
    %s
nl_NL: Geen overeenkomende locale gevonden voor `%s '.
    %s

en: Book names and menus may not be translated.
nl_NL: Boek namen en menu's mogen niet worden vertaald

en: Module %s has companion modules:
    %s.
    Would you like to open these as well?%s
nl_NL: Module %s heeft metgezel modules:
    %s.
    Wilt u deze openen ook?%s

en: 
    
    The first will open in the main window
    and others in separate windows.
nl_NL: 
    
    De eerste wordt geopend in het hoofdvenster
    en anderen in aparte vensters.

en: Daily devotional was requested, but there are none installed.
nl_NL: Dagboeken werd opgevraagd, maar zijn niet geïnstalleerd.

en: <b>Locked Module.</b>
    
    <u>You are opening a module which requires a <i>key</i>.</u>
    
    The module is locked, meaning that the content is encrypted by its publisher, and you must enter its key in order for the content to become useful.  This key should have been received by you on the web page which confirmed your purchase, or perhaps sent via email after purchase.
    
    Please enter the key in the dialog.
nl_NL: <b>Gesloten Module.</b>
    
    <u>U opent een module die een <i>toets</i>.</u>
    
    Het is geblokkeerd, waardoor de inhoud wordt gecodeerd door de uitgever, en moet de sleutel invoeren om de inhoud om nuttig te zijn. Deze toets moet zijn door je n ontvangen op de webpagina die uw aankoop, of misschien verzonden via e-mail na aankoop bevestigd.
    
    Vul de sleutel in het dialoogvenster.

en: Clear History
nl_NL: Geschiedenis wissen

en: History ➛ Verse List
nl_NL: Geschiedenis ➛ Vers Lijst

en: URL not found:
nl_NL: URL niet gevonden:

en: Xiphos could not execute %s
nl_NL: Xiphos kon %s niet uitvoeren

en: Viewer error:
nl_NL: Viewer fout:

en: Show %s in main window
nl_NL: %s in hoofdscherm tonen

en: Document not created successfully.
nl_NL: Aanmaken document is mislukt.

en: What must I do to be saved?
nl_NL: Wat moet ik doen om gered te worden?

en: Acts 16:31
nl_NL: Handelingen 16:31

en: Romans 1:16
nl_NL: Romeinen 1:16

en: What is the Gospel?
nl_NL: Wat is het Evangelie?

en: 1 Cor 15:1-4
nl_NL: 1 Kor 15:1-4

en: Document not parsed successfully.
nl_NL: Document kon niet worden gelezen.

en: empty document
nl_NL: leeg document

en: wrong type, root node != SwordBookmarks
nl_NL: verkeerd type, sleutelnode != SwordBookmarks

en: wrong type, root node != Copy_Export
nl_NL: verkeerd type, sleutelnode != Copy_Export

en: %s<center>%s<br>Chapter %d</center><br>
nl_NL: %s<center>%s<br>Hoofdstuk %d</center><br>

en: <br><center>Chapter %d</center><br>
nl_NL: <br><center>Hoofdstuk %d</center><br>

en: %s
    
    Chapter %d
nl_NL: %s
    
    Hoofdstuk %d

en: 
    
    Chapter %d
nl_NL: 
    
    Hoofdstuk %d

en: %s%s: %s Chapter %d<br><br>
nl_NL: %s%s: %s Hoofdstuk %d<br><br>

en: %s: %s Chapter %d
nl_NL: %s: %s Hoofdstuk %d

en: Old Testament
nl_NL: Oude Testament

en: Gen - Mal
nl_NL: Genesis - Maleachi

en: New Testament
nl_NL: Nieuwe Testament

en: Mat - Rev
nl_NL: Matth. - Openbaring

en: Sample Module List
nl_NL: Voorbeeld modulelijst

en: wrong type, root node != %s
nl_NL: verkeerd type, sleutelnode != %s

en: Save of settings failed! stat %d, size %d
    %s
nl_NL: Opslaan van instellingen mislukt! stat %d, grootte %d
    %s

en: Attempting to revert to previous save.
nl_NL: Een poging om terug te keren naar de vorige redden.

en: Add Bookmark
nl_NL: Bladwijzer toevoegen

en: Bookmark Dialog
nl_NL: Bladwijzervenster

en: Create new folder
nl_NL: Map aanmaken

en: New Folder
nl_NL: Nieuwe map

en: New ...
nl_NL: Nieuw ...

en: Cancel Bookmark
nl_NL: Bladwijzer verwijderen

en: Verse:
nl_NL: Vers:

en: Verse Entry
nl_NL: Vers Entry

en: Bookmark Folder Treeview
nl_NL: Bladwijzermap Treeview

en: Verse
nl_NL: Vers

en: Link Text
nl_NL: Verwijzing tekst

en: Link directly
nl_NL: Link direct

en: Link via verse list
nl_NL: Link via vers lijst

en: Exit the program
nl_NL: Het programma afsluiten

en: Exit
nl_NL: Afsluiten

en: Print this note
nl_NL: Notitie afdrukken

en: Preview the note to be printed
nl_NL: Afdrukvoorbeeld van de notitie

en: HTML Format switch
nl_NL: HTML-opmaak wisselaar

en: HTML mode
nl_NL: HTML weergave

en: Delete the current note
nl_NL: Huidige notitie verwijderen

en: _Delete Personal Comment
nl_NL: Verwij_der Persoonlijk Commentaar

en: Save the current note
nl_NL: Notitie opslaan

en: _Save (Personal Comment)
nl_NL: _Opslaan (Persoonlijk Commentaar)

en: E_xit
nl_NL: Afsluiten

en: For_mat
nl_NL: Op_maak

en: Print this document
nl_NL: Huidig document afdrukken

en: Preview the document to be printed
nl_NL: Afdrukvoorbeeld

en: Open a file in Studypad
nl_NL: Bestand openen in het notitieblok

en: Save the current file
nl_NL: Huidig bestand opslaan

en: Save the current file as
nl_NL: Huidig bestand opslaan als

en: Add this file to your bookmarks
nl_NL: Dit bestand aan uw bladwijzers toevoegen

en: Create a new document
nl_NL: Maak een nieuw document

en: New Document
nl_NL: Nieuw document

en: Export Passage Cancel
nl_NL: Export Passage Annuleren

en: Version
nl_NL: Versie

en: Key
nl_NL: Sleutel

en: <b>Copy</b>
nl_NL: <b>Kopiëren</b>

en: <b>Export</b>
nl_NL: <b>Exporteren</b>

en: Export complete book
nl_NL: Volledig boek exporteren

en: Book
nl_NL: Boek

en: Book Radio Button
nl_NL: Book radio button

en: Export complete chapter
nl_NL: Volledig hoofdstuk exporteren

en: Chapter Radio Button
nl_NL: Show romanizationHoofdstuk keuzerondje

en: Export single verse
nl_NL: Enkel vers exporteren

en: Verse Radio Button
nl_NL: Vers Radio Button

en: Verse range
nl_NL: Vers Range

en: <b>Format</b>
nl_NL: <b>Formaat</b>

en: Plain Text
nl_NL: Tekst

en: Indicates whether verse numbers should appear inline in the text for more than 1 verse.
nl_NL: Geeft aan of versnummers inline moet verschijnen in de tekst voor meer dan 1 vers.

en: _Verse numbers in text
nl_NL: _Versnummers in tekst

en: Indicates whether reference is placed first or last.
nl_NL: Geeft aan of verwijzing eerste of laatste wordt geplaatst.

en: Reference last
nl_NL: Referentie Entry

en: Reference last button
nl_NL: Referentie Entry

en: Indicates whether or not version name is included in reference.
nl_NL: Geeft aan of versie naam is opgenomen in referentie.

en: Include Version
nl_NL: Omvatten Versie

en: Version button
nl_NL: Vers Radio Button

en: Save Export As
nl_NL: Export opslaan als

en: Indicates whether verse numbers should appear inline in the text.
nl_NL: Geeft aan of versnummers inline moeten verschijnen in de tekst.

en: Include version
nl_NL: SWORD-versie

en: About Studypad
nl_NL: Over Studypad

en: Open about dialog
nl_NL: Open zijn over dialoogvenster

en: Bold
nl_NL: Vet

en: Make selection bold
nl_NL: Maakt de tekst vet

en: Copy
nl_NL: Kopieëren

en: Copy selection to clipboard
nl_NL: Kopieer selectie naar het klembord

en: Cut
nl_NL: Knippen

en: Cut selection
nl_NL: Moduleselectie

en: Decrease indent
nl_NL: Afname streepje

en: Decrease
nl_NL: Afname

en: Decrease paragraph indent
nl_NL: Afname paragraaf streepje

en: Delete selection
nl_NL: Geselecteerde reeks verwijderen

en: Remove selection
nl_NL: Verwijderen is mislukt

en: Delete Item
nl_NL: Item verwijderen

en: Delete current item
nl_NL: Verwijderen huidige notitie

en: Search current document
nl_NL: Gehele module doorzoeken

en: Font
nl_NL: Lettertypes

en: Change font
nl_NL: Wijzig lettertype van

en: Increase indent
nl_NL: Inspringen kleiner maken

en: Increase
nl_NL: Toenemen

en: Increase paragraph indent
nl_NL: De paragraaf minder inspringen

en: Insert emoticon
nl_NL: Verwijzing toevoegen

en: Insert an emoticon
nl_NL: Verwijzing toevoegen

en: Insert image
nl_NL: Tabel invoegen

en: Image
nl_NL: Illustraties

en: Insert image at cursor
nl_NL: Illustratie toevoegen op cursor

en: Insert link
nl_NL: Verwijzing invoegen

en: Link
nl_NL: Verwijzing

en: Insert a link
nl_NL: Verwijzing invoegen

en: Insert Outline
nl_NL: Verwijzing invoegen

en: Outline
nl_NL: Outlined

en: Insert outline
nl_NL: Verwijzing invoegen

en: Insert rule
nl_NL: Regel invoegen

en: Rule
nl_NL: Regel

en: Insert horizontal rule
nl_NL: Regel invoegen

en: Insert a link to a sword module
nl_NL: Plaats een link naar een zwaard module

en: Insert table
nl_NL: Tabel invoegen

en: Table
nl_NL: Tafel

en: Insert a table
nl_NL: Tabel invoegen

en: Italic
nl_NL: Cursief

en: Change selection to italic font
nl_NL: Verander uw selectie aan cursief

en: Center
nl_NL: Centreer

en: Center justify paragraph
nl_NL: Center rechtvaardigen paragraaf

en: Full
nl_NL: Vol

en: full justify
nl_NL: Volle rechtvaardigen

en: Left
nl_NL: Links

en: Left justify paragraph
nl_NL: Links uitvullen paragraaf

en: Right
nl_NL: Rechts

en: Right justify paragraph
nl_NL: Rechts rechtvaardigen paragraaf

en: Create new file
nl_NL: Nieuw bestand

en: Open file
nl_NL: Bestand openen...

en: Paste
nl_NL: Plakken

en: Paste clipboard at cursor.
nl_NL: Verwijzing invoegen op cursor

en: Print Document
nl_NL: Huidig document afdrukken

en: Print
nl_NL: Afdrukken

en: Print the current document
nl_NL: Huidig document afdrukken

en: Print Preview
nl_NL: Afdrukvoorbeeld

en: Preview
nl_NL: Afdrukvoorbeeld

en: Print preview of current document
nl_NL: Huidig document afdrukken

en: Quit
nl_NL: Afsluiten

en: Shut down editor
nl_NL: Stilgelegd editor

en: Redo
nl_NL: Overdoen

en: Redo last undo
nl_NL: Opnieuw laatste ongedaan maken

en: Find and replace
nl_NL: Zoeken en vervangen

en: Replace
nl_NL: Vervangen

en: Search and replace
nl_NL: Zoeken en vervangen

en: Save changes to file
nl_NL: Wijzigingen opslaan

en: Strikethrough
nl_NL: Doorhalen

en: Strikethrough selection
nl_NL: Doorhalen selectie

en: Underline
nl_NL: Onderstrepen

en: Underline selection
nl_NL: Moduleselectie

en: Undo
nl_NL: Ongedaan maken

en: Undo last change
nl_NL: Ongedaan laatste wijziging

en: Editor
nl_NL: Bewerken

en: Recent files
nl_NL: Huidig bestand opslaan als

en: _Edit
nl_NL: B_ewerken

en: _Help
nl_NL: _Hulp

en: Normal
nl_NL: Normaal

en: Header 1
nl_NL: Kop 1

en: Header 2
nl_NL: Kop 2

en: Header 3
nl_NL: Kop 3

en: Header 4
nl_NL: Kop 4

en: Header 5
nl_NL: Kop 5

en: Header 6
nl_NL: Kop 6

en: Address
nl_NL: Adres

en: Preformatted
nl_NL: Maak vooraf op

en: Bulleted List
nl_NL: Ongenummerde lijst

en: Roman Numeral List
nl_NL: Romeinse cijfer Lijst

en: Numbered List
nl_NL: Genummerde lijst

en: Alphabetical List
nl_NL: Alfabetische lijst

en: Strike
nl_NL: Doorhalen

en: Set font color of selected text.
nl_NL: Stel font color van de geselecteerde tekst.

en: Highlight selected text by setting background color.
nl_NL: Markeer geselecteerde tekst door het instellen van achtergrond kleur.

en: Mark/Unmark Verse
nl_NL: Mark/Deselect Vers

en: Mark
nl_NL: Merken

en: Unmark
nl_NL: Deselect

en: Module Manager
nl_NL: Modulebeheer

en: _View Intro
nl_NL: _Bekijk Inleiding

en: Open a brief introductory explanation of how the Module Manager works.
nl_NL: Open een korte inleidende uitleg van hoe de Module Manager werkt.

en: _Load Standard
nl_NL: Load Standard

en: Load and synchronize the standard set of known repositories, as maintained at crosswire.org, with your current remote sources.
nl_NL: Laden en synchroniseren van de standaard set van bekende repositories, zoals gehandhaafd bij crosswire.org, met uw huidige afstandsbediening bronnen.

en: Refresh Xiphos' knowledge of what modules are available at the selected remote repository
nl_NL: Vernieuwen Xiphos 'kennis van wat modules zijn verkrijgbaar bij de geselecteerde remote repository

en: _Install
nl_NL: Installeer

en: Install or update the selected modules
nl_NL: Installeer deze modules?

en: Remove the selected modules from your system
nl_NL: Geselecteerde modules uit lijst verwijderen

en: _Archive
nl_NL: _Back-up maken

en: Create a zip archive of the selected modules.
nl_NL: Maak een zip-archief van de gekozen modules.

en: _Index
nl_NL: Zoekindex maken

en: Build an index of the selected modules, for optimized ("lucene") searching.
nl_NL: Bouwen van een index van de gekozen modules, voor een optimale ("lucene") zoeken.

en: _Delete Index
nl_NL: Zoekindex verwijderen

en: Delete the fast-search index of the selected modules.
nl_NL: Verwijder fast-search-index voor deze modules?

en: Scan _Obsolete
nl_NL: Scan _Verouderde

en: Scan for obsolete modules and offer to delete them.
nl_NL: Scannen op verouderde modules en bieden om ze te verwijderen.

en: Continue
nl_NL: Doorgaan

en: <b>Module Manager</b>
nl_NL: <b>Modulebeheer</b>

en: <b>WARNING:</b> If you live in a persecuted country use with care.
nl_NL: <b>WAARSCHUWING:</b> Wees voorzichtig als u in een land leeft waar u wordt vervolgd.

en: <b>Add and Remove Sources</b>
nl_NL: <b>Externe bronnen toevoegen en verwijderen</b>

en: Current local sources
nl_NL: Huidige lokale bronnen

en: Add a local folder as an install source, typically on a cdrom or flash drive.  Such a folder contains subfolders "mods.d" and "modules".
nl_NL: Voeg een lokale map als een installatie bron, meestal op een cd-rom of flash drive. Zo'n map bevat submappen "mods.d" en "modules".

en: Remove one of your local folders as an install source.
nl_NL: Verwijder een van uw lokale mappen als een installatie bron.

en: Current Remote Sources
nl_NL: Huidige externe bronnen

en: Add a custom remote install source. You must know its hostname and the folder where its repository lives.
nl_NL: Voeg een custom remote installatie bron. U moet de hostnaam en de map waar de repository woont kennen.

en: Remove a remote install source.
nl_NL: Verwijder een externe bron

en: <b>Install Source</b>
nl_NL: <b>Installatiebron</b>

en: Local
nl_NL: Lokaal

en: Remote
nl_NL: Extern

en: <b>Install Destination</b>
nl_NL: <b>Installatiedoelmap</b>

en: <i>Personal area, for your use only:</i>
nl_NL: <i>Persoonlijk map, alleen voor eigen gebruik:</i>

en: Home dir
nl_NL: Persoonlijke map

en: <i>System area, for all users:</i>
nl_NL: <i>Gedeelde map, voor alle gebruikers:</i>

en: Sword sys dir
nl_NL: SWORD systeemmap

en: <b>Warning:</b> If you live in a persecuted country and do not wish to risk detection you should NOT use  the remote installation feature!
nl_NL: <b>WAARSCHUWING:</b> Als u wordt vervolgd en niet wilt worden opgemerkt, gebruik dan geen externe bronnen!

en: Local Install Folder
nl_NL: Lokale installatiemap

en: Drop down history list
nl_NL: Vervolgkeuzelijst geschiedenis lijst

en: Choose book to display
nl_NL: Kies een boek om weer te geven

en: Book Selector Button
nl_NL: Boek Selector Button

en: <b>Revelation of John</b>
nl_NL: <b>Openbaringen van Johannes</b>

en: Choose chapter to display
nl_NL: Kies het hoofdstuk weer te geven

en: Toggle Chapter Button
nl_NL: Hoofdstuk Toggle Button

en: Choose Verse to display
nl_NL: Kies Vers om weer te geven

en: Toggle Verse Button
nl_NL: Vers Toggle Button

en: Reference Entry
nl_NL: Referentie Entry

en: Cover
nl_NL: Omslag

en: <b>Font Colors</b>
nl_NL: <b>Lettertypekleur<b>

en: Background
nl_NL: Achtergrond

en: Foreground
nl_NL: Voorgrond

en: Current Verse
nl_NL: Huidig vers

en: Verse Number
nl_NL: Vers nummer

en: Links
nl_NL: Verwijzingen

en: Highlight Foreground
nl_NL: Voorgrond benadrukken

en: Highlight Background
nl_NL: Achtergrond benadrukken

en: Invert color pairs
nl_NL: Omkeren kleuren paren

en: Normal Text
nl_NL: Normale tekst

en: Highlight
nl_NL: Achtergrond benadrukken

en: Font Colors
nl_NL: Lettertypekleuren

en: <b>Font Sizes</b>
nl_NL: <b>Lettertypegroottes<b>

en: All displayed font sizes are relative to this choice
nl_NL: Alle getoonde lettergroottes zijn ten opzichte van deze keuze

en: Base font size
nl_NL: Base lettergrootte

en: Commonly -1, to make verse numbers less obtrusive
nl_NL: Gewoonlijk -1, om ervoor te versnummers minder opdringerig

en: Verse number size
nl_NL: Vers lettergrootte

en: Name and size choice for any module in a given language; still overridden by a specific choice on a particular module
nl_NL: Naam en grootte keuze voor elke module in een bepaalde taal; nog steeds overschreven door een specifieke keuze voor een bepaalde module

en: Font preferences, per language
nl_NL: Lettertype voorkeuren, per taal

en: Language Font Combo
nl_NL: Taal Font Combo

en: Font Misc
nl_NL: Overige lettertype instellingen

en: Xiphos is the first Bible study program to provide an implementation of BibleSync, a synchronization protocol for Bible programs. If you work with multiple Bible programs, or if you work in a team, or if you have classroom activities using shared study, BibleSync can be a useful tool for you. BibleSync operates in 1 of 3 modes: Personal, to synchronize multiple Bible applications of your own, or in a working team; Speaker, to drive a lecture audience's Bible programs to follow along; Audience, to receive the speaker's navigation.
nl_NL: Xiphos is de eerste Bijbelstudie programma om een implementatie van BibleSync, een synchronisatie protocol voor Bijbel-programma's bieden. Als u werkt met meerdere Bijbel programma's, of als je in een team te werken, of als u de contactmomenten met behulp van gedeelde studie, BibleSync kan een nuttig hulpmiddel voor u zijn. BibleSync werkt in 1 van de 3 standen: Personal, om meerdere Bijbel applicaties synchroniseren van uw eigen, of in een team werken; Spreker, om de Bijbel programma een lezing publiek rijden om mee te volgen; Publiek, de navigatie van de spreker te ontvangen.

en: Select the mode in which BibleSync should operate.
nl_NL: Selecteer de modus waarin BibleSync moet functioneren.

en: _Off
nl_NL: _Af

en: Disable BibleSync.
nl_NL: Uitschakelen BibleSync.

en: _Speaker
nl_NL: _Spreker

en: Enable BibleSync as the speaker.
nl_NL: Enable BibleSync als de spreker.

en: _Audience
nl_NL: _Toehoorders

en: Enable BibleSync as a member of the audience.
nl_NL: Enable BibleSync als lid van het publiek.

en: _Personal
nl_NL: _Persoonlijk

en: Enable BibleSync for personal or team use.
nl_NL: Enable BibleSync voor persoonlijke of team gebruik.

en: Private
nl_NL: Privaat

en: When in Personal mode, only programs running on this machine will hear your navigation.
nl_NL: Wanneer u in de persoonlijke modus, alleen programma's die op deze machine zal uw navigatiesysteem horen.

en: <i>Navigate:</i>
nl_NL: <i>Navigeren:</i>

en: Choose how to accept incoming navigation synchronization.
nl_NL: Kies hoe u inkomende navigatie synchronisatie accepteren.

en: BibleSync navigation will send Xiphos directly to the verse indicated.
nl_NL: BibleSync navigatie Xiphos direct naar de aangegeven vers.

en: _Verse list
nl_NL: _Vers van de lijst

en: BibleSync navigation will use Xiphos' sidebar verse list.
nl_NL: BibleSync navigatie Xiphos 'zijbalk vers lijst gebruiken.

en: <i>Listen:</i>
nl_NL: <i>Luister:</i>

en: Xiphos will listen to Speakers according to choice here.
nl_NL: Xiphos zal naar Sprekers luisteren naar keuze hier.

en: Selective
nl_NL: Selectief

en: Choose the Speakers to be followed.
nl_NL: Kies de luidsprekers te volgen.

en: All
nl_NL: Alle

en: All Speakers will be followed.
nl_NL: Alle sprekers zal worden gevolgd.

en: None
nl_NL: Geen

en: No Speakers will be followed.
nl_NL: Geen Sprekers zullen worden gevolgd.

en: Additional traces can be presented during BibleSync operation by enabling presence, mismatch, and debug. Beware enabling these, they can be very chatty. Also, decide whether to allow group parameter as Xiphos' tab number.
nl_NL: Extra sporen kunnen tijdens BibleSync werking doordat aanwezigheid, mismatch, en debuggen worden gepresenteerd. Pas op zodat deze, kunnen zij zeer spraakzaam. Ook beslissen of groep parameter als Xiphos 'tab nummer toe te staan.

en: Presence
nl_NL: Aanwezigheid

en: Presence announcements will be shown in dialogs.
nl_NL: Aanwezigheid aankondigingen zullen worden weergegeven in dialoogvensters.

en: Mismatch
nl_NL: Wanverhouding

en: Mismatches from your session will be shown in dialogs.
nl_NL: Mismatches van uw sessie zal worden weergegeven in dialoogvensters.

en: _Group as tab
nl_NL: _Groep als tab

en: Interpret the protocol's group number parameter as Xiphos' tab number. Disabling this may be necessary if some Speakers' use of group number is not appropriate as a tab number.
nl_NL: Interpreteren groepsnummer parameter van het protocol als Xiphos 'tab nummer. Het uitschakelen van deze kan nodig zijn als het gebruik van groepsnummer sommige Speakers 'niet geschikt is als een tab nummer.

en: <b>General</b>
nl_NL: <b>Algemeen</b>

en: Select a particular language for interface display, other than your usual setting
nl_NL: Selecteer een bepaalde taal voor de interface weer te geven, anders dan uw gebruikelijke instelling

en: Show splash screen at start up
nl_NL: Opstartscherm tonen bij opstarten

en: Show Daily Devotion at start up
nl_NL: Dagboek tonen bij opstarten

en: If you have set a preferred daily devotion module, its entry for today will be shown at startup.
nl_NL: Als u een voorkeur dagelijkse toewijding module hebt ingesteld, zal de aangifte daarvan voor vandaag worden getoond bij het opstarten.

en: Use default Dictionary
nl_NL: Gebruik standaard woordenboek

en: Make double-click of a word always use default dictionary instead of dictionary currently displayed
nl_NL: Maak dubbelklikken van een woord te gebruiken altijd standaard woordenboek in plaats van woordenboek momenteel weergegeven

en: Use default Dictionary Checkbox
nl_NL: Gebruik standaard woordenboek selectievakje

en: Scroll to Previous/Next Chapter
nl_NL: Ga naar het vorige/volgende hoofdstuk

en: Use Bible Text scroll bar to scroll to previous or next chapter
nl_NL: Gebruik de schuifbalk om naar het vorige of volgende hoofdstuk te gaan

en: Scroll to Previous/Next Chapter Checkbox
nl_NL: Ga naar vorige/volgende hoofdstuk selectievakje

en: Resize images
nl_NL: Illustratiegrootte wijzigen

en: Automatically resize image content to fit the pane
nl_NL: Beeldinhoud automatisch aanpassen aan het venster passen

en: Resize images checkbox
nl_NL: Resize images selectievakje

en: Highlight current verse
nl_NL: Huidig vers benadrukken

en: Apply high-contrast highlight to current verse - see color pickers
nl_NL: Hoog contrast toepassen op het huidige vers

en: Highlight current verse check box
nl_NL: Markeer huidige vers selectievakje

en: Highlight user annotations
nl_NL: Hoogtepunt gebruiker annotaties

en: Use inverted highlight on user-annotated verses
nl_NL: Gebruik omgekeerde hoogtepunt van door de gebruiker geannoteerde verzen

en: Highlight user annotations check box
nl_NL: Markeer huidige vers selectievakje

en: Cross-references in verse list
nl_NL: Kruisverwijzingen in vers lijst

en: Use the verse list for Bible cross-references instead of the previewer
nl_NL: Gebruik het vers lijst voor Bijbel kruisverwijzingen in plaats van de previewer

en: Enable Prayer Lists
nl_NL: Gebedslijst inschakelen

en: Make journals/prayer lists available
nl_NL: Maak tijdschriften/gebed lijsten beschikbaar

en: Enable Prayer Lists Checkbox
nl_NL: Enable Gebed Lijsten selectievakje

en: Verse number
nl_NL: Vers nummer

en: Offset the verse number in several ways
nl_NL: Offset het vers nummer op verschillende manieren

en: Show verse number in bold text
nl_NL: Toon vers nummer vetgedrukt

en: Brackets
nl_NL: Beugels

en: Show verse number with [surrounding brackets]
nl_NL: Toon vers nummer met [omliggende haken]

en: Show verse number as a superscript
nl_NL: Toon vers nummer als een superscript

en: StudyPad default directory
nl_NL: StudiePad standaard directory

en: Select A Directory
nl_NL: Map kiezen

en: StudyPad default directory combo
nl_NL: StudiePad standaard directory combo

en: General Misc
nl_NL: Algemene instellingen

en: <b>Main Window Modules</b>
nl_NL: <b>Algemeen Modulescherm</b>

en: Biblical Text
nl_NL: Bijbelse tekst

en: Change Biblical Text Combo
nl_NL: Verander bijbelse tekst Combo

en: Change Commentary Combo
nl_NL: Verander Commentary Combo

en: Change Dictionary Combo
nl_NL: Verander Woordenboek Combo

en: Change Book Combo
nl_NL: Verander Boek Combo

en: Clear all modules from the list
nl_NL: Verwijder alle modules uit de lijst

en: Clear Modules from List Button
nl_NL: Duidelijke Modules uit lijst Button

en: Remove the selected module from the list
nl_NL: Geselecteerde modules uit lijst verwijderen

en: Delete Selected Module From List Button
nl_NL: Geselecteerde module uit knop Lijst

en: Open a dialog to select modules
nl_NL: Open een venster om modules te selecteren

en: Add Modules
nl_NL: Modules toevoegen

en: Open Selection Dialog Button
nl_NL: Open Selectie Dialog Button

en: Modules Parallel
nl_NL: Modules in parallelweergave

en: <b>Special Purpose Modules</b>
nl_NL: <b>Overige Modules</b>

en: Daily Devotional
nl_NL: Dagboek

en: Daily Devotional Combo
nl_NL: Daily Devotional Checkbox

en: Hebrew Lexicon
nl_NL: Hebreeuws Lexicon

en: Hebrew Lexicon Combo
nl_NL: Hebreeuws Lexicon Combo

en: Greek Lexicon
nl_NL: Grieks Lexicon

en: Greek Lexicon Combo
nl_NL: Grieks Lexicon Combo

en: Default Dictionary
nl_NL: Standaard woordenboek

en: Change Default Dictionary Combo
nl_NL: Verander Standaard Woordenboek Combo

en: Personal Notes
nl_NL: Persoonlijke aantekeningen

en: Change Personal Notes Combo
nl_NL: Verander Persoonlijke notities Combo

en: Modules Misc
nl_NL: Modules overig

en: Advanced Search
nl_NL: Geavanceerd zoeken

en: _Lucene Search Syntax
nl_NL: _Lucene zoeksyntaxis

en: Open a brief explanation of the syntax used for optimized "lucene" searches.
nl_NL: Open een korte uitleg van de gebruikte syntaxis voor geoptimaliseerde "lucene" zoekopdrachten.

en: _Attribute Search
nl_NL: Zoekattributen

en: Open a brief explanation of attribute-based searches.
nl_NL: Open een korte uitleg van-attribuut gebaseerde zoekopdrachten.

en: Main Search Entry
nl_NL: Main Zoeken Entry

en: Start/stop searching
nl_NL: Start/Stop zoeken

en: Find Button
nl_NL: Zoek Knop

en: Search Criteria Treeview
nl_NL: Zoekcriteria Treeview

en: <b>Scope</b>
nl_NL: <b>Zoekgebied</b>

en: Search entire module
nl_NL: Gehele module doorzoeken

en: Entire module
nl_NL: Gehele module

en: Entire module radiobutton
nl_NL: Hele module keuzerondje

en: Use the results of the last search as the scope of the search
nl_NL: Beperk de zoekruimte tot de laatste zoekresultaten

en: Current results
nl_NL: Huidige resultaten

en: Current results radiobutton
nl_NL: Huidige resultaten Button

en: Use a custom range for the scope of the search
nl_NL: Een aangepaste reeks als zoekruimte gebruiken

en: Custom verse range
nl_NL: Aangepaste versreeks

en: Custom verse range radiobutton
nl_NL: Aangepaste vers assortiment keuzerondje

en: Custom Range Selector Combo
nl_NL: Aangepast Range Selector Combo

en: Use a single module for the search
nl_NL: Zoek binnen een enkele module

en: Single module
nl_NL: Enkele module

en: Single module radiobutton
nl_NL: Enkele module keuzerondje

en: Use the current module list for the search
nl_NL: Gebruik de huidige lijst met modules om te zoeken

en: Module list
nl_NL: Modulelijst

en: Module list radiobutton
nl_NL: Module lijst keuzerondje

en: Use a custom module list for the search
nl_NL: Gebruik een aangepaste modulelijst voor het zoeken

en: Custom module list
nl_NL: Aangepaste modulelijst

en: Custom module list radiobutton
nl_NL: Aangepaste module lijst keuzerondje

en: Custom Module List Combo
nl_NL: Aangepast Module Lijst Combo

en: <b>Search Type</b>
nl_NL: <b>Zoektype</b>

en: Fast, featureful, index-based search
    Indexes must have been built beforehand:
    See Module Manager's maintenance functions
nl_NL: Snelle, geoptimaliseerde zoekmethode
    Indexen moeten vooraf worden gecreëerd:
    Zie de onderhoudsfuncties in het modulebeheer

en: Optimized ("Lucene") radiobutton
nl_NL: Geoptimaliseerd ("Lucene") radiobutton

en: Regular expression radiobutton
nl_NL: Reguliere expressie keuzerondje

en: Exact phrase radiobutton
nl_NL: Exacte zin keuzerondje

en: Make selections on the Attribute Search tab
nl_NL: Maak een selectie in het tabblad zoekattributen

en: Attributes
nl_NL: Attributen

en: Attributes radiobutton
nl_NL: Attributen keuzerondje

en: <b>Options</b>
nl_NL: <b>Opties</b>

en: Match case checkbox
nl_NL: Hoofdlettergevoelig selectievakje

en: Search  Criteria
nl_NL: Zoekcriteria

en: Show in main window
nl_NL: Hoofdscherm tonen

en: Save search results as bookmarks
nl_NL: Zoekresultaten als bladwijzers opslaan

en: Export current search results
nl_NL: Export huidige zoekresultaten

en: Export
nl_NL: Exporteer

en: Clear lists for new search
nl_NL: Lijst wissen voor nieuwe zoekopdracht

en: <b>Found</b>
nl_NL: <b>Gevonden</b>

en: Result Summary Window
nl_NL: Uitslag samenvatting venster

en: Result Summary Table
nl_NL: Uitslag overzichtstabel

en: <b>Search Results</b>
nl_NL: <b>Zoekresultaten</b>

en: <b>Preview</b>
nl_NL: <b>Voorbeeld</b>

en: Results
nl_NL: Resultaten

en: Create new custom range
nl_NL: Aangepaste reeks maken

en: New Range Button
nl_NL: Nieuw Range Button

en: Save custom range
nl_NL: Aangepaste reeks opslaan

en: Save Range Button
nl_NL: Opslaan Range Button

en: Delete selected range
nl_NL: Geselecteerde reeks verwijderen

en: Delete Range Button
nl_NL: Verwijderen bereik keuzerondje

en: <b>Ranges</b>
nl_NL: <b>Reeksen</b>

en: <b>Range Name</b>
nl_NL: <b>Reeksnaam</b>

en: Range Name Entry
nl_NL: Range Naam Entry

en: <b>Range Definition</b>
nl_NL: <b>Reeksdefinitie</b>

en: Range Definition Entry
nl_NL: Range Definitie Entry

en: e.g. Matt-John;Rev4
nl_NL: bijv. Matt-John;Rev4

en: Custom Range Preview
nl_NL: Aangepast Range Preview

en: Custom Verse Ranges
nl_NL: Aangepaste versreeksen

en: Create a new module list
nl_NL: Nieuwe modulelijst maken

en: New Custom Module List Button
nl_NL: New Custom Module Lijst keuzerondje

en: Save the module list
nl_NL: Modulelijst opslaan

en: Save Custom Module List Button
nl_NL: Sla aangepaste Module knop Lijst

en: Delete the selected list
nl_NL: Verwijder de geselecteerde lijst

en: Clear Custom Module List Button
nl_NL: Wissen Aangepaste Module knop Lijst

en: <b>Module Lists</b>
nl_NL: <b>Modulelijsten</b>

en: <b>List Name</b>
nl_NL: <b>Lijstnaam</b>

en: Custom Module List Name Entry
nl_NL: Aangepast Module Naam Entry List

en: Open a dialog to select modules to add to the list
nl_NL: Open een venster om modules te selecteren

en: Custom Module Lists
nl_NL: Aangepaste modulelijsten

en: <b>Attribute</b>
nl_NL: <b>Eigenschappen</b>

en: Search for Strongs Numbers like G4442 or H1121
nl_NL: Zoek naar Strongs-getallen zoals G4442 of H1121

en: Strongs Numbers
nl_NL: Strongs-getallen

en: Strongs Numbers radiobutton
nl_NL: Strong nummers keuzerondje

en: Search for Morphological tags
nl_NL: Zoek naar morfologische markeringen

en: Morphological Tags radiobutton
nl_NL: Morfologische Tags keuzerondje

en: Search in footnotes
nl_NL: Zoeken in voetnoten

en: Footnotes radiobutton
nl_NL: Voetnoten keuzerondje

en: <b>Results Display Options</b>
nl_NL: <b>Resultaatscherm eigenschappen</b>

en: In modules that have Strong's Numbers
nl_NL: in modules met Strongs-getallen

en: Show Strong's Numbers
nl_NL: Toon Strongsgetallen

en: Show Strong's Numbers checkbox
nl_NL: Toon Strong's Numbers selectievakje

en: In modules that have Morphological Tags
nl_NL: In modules met morfologische markeringen

en: Show Morphological Tags
nl_NL: Morfologische markeringen tonen

en: Show Morphological Tags checkbox
nl_NL: Toon Morfologische Tags selectievakje

en: In modules that have Footnotes
nl_NL: In modules met voetnoten

en: Show Footnotes
nl_NL: Voetnoten tonen

en: Show Footnotes checkbox
nl_NL: Toon Voetnoten selectievakje

en: Attribute Search
nl_NL: Zoekattributen

en: Module Selection
nl_NL: Moduleselectie

en: <b>search module</b>
nl_NL: <b>Zoektype</b>

en: Export Bookmark Folder
nl_NL: Export Bladwijzer Folder

en: <b>Export to:</b>
nl_NL: <b>Exporteren naar:</b>

en: Xiphos bookmarks
nl_NL: Xiphos bladwijzers

en: Html
nl_NL: HTML

en: Include Bible text
nl_NL: Omvatten bijbeltekst

en: Open Study_pad
nl_NL: Open StudyPad

en: _Open Session
nl_NL: Sessie _openen

en: Open a saved tab settings collection
nl_NL: Open een opgeslagen verzameling tabblad Instellingen

en: _Save Session
nl_NL: Sessie op_slaan

en: Save this collection of tab settings
nl_NL: Bewaar deze collectie van het tabblad Instellingen

en: _New Prayerlist/Journal
nl_NL: _Nieuwe Prayerlist/Dagboek

en: Create a new journal or prayerlist from a template
nl_NL: Maak een nieuw tijdschrift of prayerlist van een sjabloon

en: _Search
nl_NL: _Zoeken

en: Bring the simple sidebar search forward
nl_NL: Breng de eenvoudige sidebar vooruit zoeken

en: _Advanced Search
nl_NL: _Geavanceerd zoeken

en: Open the advanced search dialog, to run complex queries
nl_NL: Open het dialoogvenster met geavanceerde zoekmachine, om complexe queries

en: _Preferences
nl_NL: Voorkeuren

en: Use module manager to install and remove Sword modules
nl_NL: Gebruik het Modulebeheer om SWORD-modules te installeren of te verwijderen

en: _Module Manager
nl_NL: Modulebeheer

en: Preview _Daily Devotion
nl_NL: Voorbeeld Dagelijks Toewijding

en: Show today's entry from your selected daily devotional in the previewer
nl_NL: Toon de huidige vermelding van uw geselecteerde dagelijkse overdenking in de voorbeeldweergave

en: _Bible
nl_NL: Bijbel

en: _Preview
nl_NL: Afdrukvoorbeeld

en: _Commentary/Book
nl_NL: Commentaar/boeken

en: Dictionar_y
nl_NL: Woordenboek

en: L_ink Tabs
nl_NL: Tabs synchron_iseren

en: Make all tabs' Bibles navigate together
nl_NL: Maak Bijbels alle tabbladen navigeren samen

en: _Read Aloud
nl_NL: Ha_rdop voorlezen

en: Turn on text-to-speech reading of Bible verses as they are selected
nl_NL: Schakel text-to-speech lezing van de Bijbel verzen als ze geselecteerd

en: Show Verse _Numbers
nl_NL: Versnummers tonen

en: Display verse numbers in the text
nl_NL: Weergave versnummers in de tekst

en: _Highlight Current Verse
nl_NL: Geselecteerde vers benadrukken

en: Apply a high-contrast highlight to the current verse
nl_NL: Breng een hoog contrast hoogtepunt van de huidige vers

en: _Show/Hide Attached Sidebar
nl_NL: Show/Hide Bijgevoegde Sidebar

en: Remove the sidebar entirely from view
nl_NL: Verwijder de zijbalk volledig uit het zicht

en: Show Parallel View in a _Tab
nl_NL: Toon Parallel Bekijk in een Tab

en: Provide the full-chapter parallel Bible window as another tab
nl_NL: Zorg voor de full-hoofdstuk parallel Bijbel venster als een ander tabblad

en: Show Previe_wer in the Sidebar
nl_NL: Toon Previewer in de zijbalk

en: Select Previewer position between sidebar or beneath Bible
nl_NL: Selecteer Previewer positie tussen de zijbalk of onder Bijbel

en: _Contents
nl_NL: Inhoud

en: Open the help viewer on the Xiphos manual
nl_NL: Xiphos's gebruikershandleiding openen

en: _Mailing List
nl_NL: E-maillijst

en: Open a browser on the users' mailing list webpage
nl_NL: Meld je aan voor de gebruikers e-maillijst

en: _Live Chat
nl_NL: _Live chat

en: Open a browser on an interface to live IRC chat
nl_NL: Open een browser op een interface naar IRC chat wonen

en: _Report Bug
nl_NL: Fout rapporteren

en: About _Translation
nl_NL: Vertaling

en: Learn about translating the Xiphos interface to other languages
nl_NL: Xiphos vertalen

en: _About The SWORD Project
nl_NL: Over The SWORD Project

en: Learn about The Sword Project, of which Xiphos is one application
nl_NL: Meer informatie over The Sword Project, waarvan Xiphos is een applicatie

en: About _Xiphos
nl_NL: Over _Xiphos

en: Learn about Xiphos
nl_NL: Over _Xiphos

en: Annotate Verse
nl_NL: Commenteren Vers

en: Open Module
nl_NL: Module openen

en: Note
nl_NL: Notitie

en: Open in editor
nl_NL: In editor openen

en: Verse Per Line
nl_NL: Eén vers per regel

en: Footnote/Cross-ref Markers
nl_NL: Voetnoot/Cross-ref Markers

en: Show non-anonymous markers e.g. "*n23"
nl_NL: Toon niet-anonieme markers bijv."*n23"

en: Variants
nl_NL: Varianten

en: Image Content
nl_NL: Illustratie Inhoud

en: Respect Font Faces
nl_NL: Letterbeeld behouden

en: Commentary by Chapter
nl_NL: Commentaar per hoofdstuk

en: Doublespace
nl_NL: Dubbele spatiëring

en: Lookup Selection
nl_NL: Selectie bekijken

en: Use Current Dictionary
nl_NL: Gebruik huidig woordenboek

en: Browse in BibleMap.org
nl_NL: Bladeren in BibleMap.org

en: Unlock This Module
nl_NL: Open deze module

en: Display Book Heading
nl_NL: Toon boektitel

en: Display Chapter Heading
nl_NL: Toon hoofdstuktitel

en: Rename Pers.Comm.
nl_NL: Persoonlijk commentaar hernoemen.

en: Dump Pers.Comm.
nl_NL: Persoonlijk commentaar verwijderen.

en: Read Selection Aloud
nl_NL: Selectie hardop voorlezen

en: Save these results as a single bookmark
nl_NL: Sla deze resultaten als een bladwijzer

en: Save list as a single bookmark
nl_NL: Lijst opslaan als een bladwijzer

en: Save these results as a series of bookmarks in their own folder
nl_NL: Sla deze resultaten als een reeks van bladwizjers in hun eigen map

en: Save list as a series of bookmarks
nl_NL: Lijst opslaan als een reeks van bladwijzers

en: Provide a dialog in which to paste a line of verse references, to fill the verse list.
nl_NL: Zorg voor een dialoogvenster waarin om een lijn van versverwijzingen plakken, om het vers lijst invullen.

en: Populate verse list
nl_NL: Bevolken vers lijst

en: Push the entire verse list contents directly into the history list.
nl_NL: Duw de gehele inhoud vers lijst direct in de geschiedenis lijst.

en: Preload history from verse list
nl_NL: Preload geschiedenis vanaf vers lijst

en: Send this verse list via BibleSync to others, if you are in Personal or Speaker mode.
nl_NL: Stuur dit vers lijst via BibleSync aan anderen, als je in een persoonlijke of Spreker-modus.

en: Send list via BibleSync
nl_NL: Stuur lijst via BibleSync

en: Export List
nl_NL: Ausfuhrliste

en: Open this bookmark in a new tab
nl_NL: Open deze bladwijzer in een nieuw tabblad

en: Open in new tab
nl_NL: Openen in nieuw tabblad

en: Open this bookmark in a dialog
nl_NL: Open deze bladwijzer in een venster

en: Open in a dialog
nl_NL: Open in een venster

en: Add new folder to selected folder
nl_NL: Nieuwe map toevoegen aan de geselecteerde map

en: Insert new bookmark here
nl_NL: Bladwijzer hier toevoegen

en: Insert Bookmark
nl_NL: Bladwijzer toevoegen

en: Edit bookmark item
nl_NL: Bladwijzeritem bewerken

en: _Edit Item
nl_NL: It_em bewerken

en: Delete item
nl_NL: Item verwijderen

en: Expand all Bookmarks groups
nl_NL: Alle bladwijzergroepen uitklappen

en: Expand All
nl_NL: Alles uitklappen

en: Collapse all Bookmarks groups
nl_NL: Alle referenties inklappen

en: Collapse All
nl_NL: Alles inklappen

en: Allow items to be moved from one folder to another
nl_NL: Items tussen mappen verplaatsen toestaan

en: Allow Reordering
nl_NL: Herschikken toestaan

en: Load other bookmarks file (default: from BibleTime)
nl_NL: Bladwijzers van Bibletime laden

en: Import Bookmarks
nl_NL: Bladwijzers importeren

en: Remove folder and save it
nl_NL: Map verwijderen en opslaan

en: Open selected module in a new tab
nl_NL: Geselecteerde module in een nieuw tabblad openen

en: Open selected module in a
    	separate ['dialog'] window
nl_NL: Open geselecteerde module in een
    	 aparte [ 'dialoog'] venster

en: Open in a separate window
nl_NL: Openen in een nieuw scherm

en: Create a new simple prayer list
nl_NL: Een eenvoudige gebedslijst maken

en: Simple
nl_NL: Eenvoudig

en: Create a new subject prayer list
nl_NL: Maak een nieuw onderwerp gebed lijst

en: Subject
nl_NL: Onderwerp

en: Create a new monthly journal
nl_NL: Maak een nieuw maandblad

en: Monthly
nl_NL: Maandelijks

en: Create a new daily journal
nl_NL: Maak een nieuwe dagelijkse journaal

en: Daily
nl_NL: Dagelijks

en: Create a new outlined topic
nl_NL: Maak een nieuw onderwerp geschetste

en: Open module in editor or plain display window
nl_NL: Open module editor of gewone etalage

en: Add a sub-item
nl_NL: Voeg een sub-item

en: Add Sub-Item
nl_NL: Voeg Sub-item

en: Add an item
nl_NL: Item toevoegen

en: Remove this item
nl_NL: Item verwijderen

en: Edit this item
nl_NL: Item bewerken
