xkeyboard-config 2.38.99 - en to eo translation catalogue (941 entries)

en: Generic 86-key PC
eo: Ĝenerala 86-klava PC

en: Generic 101-key PC
eo: Ĝenerala 101-klava PC

en: Generic 102-key PC
eo: Ĝenerala 102-klava PC

en: Generic 104-key PC
eo: Ĝenerala 104-klava PC

en: Generic 104-key PC with L-shaped Enter key
eo: Ĝenerala 104-klava PC kun Enigklavo laŭ L-formo

en: Generic 105-key PC
eo: Ĝenerala 105-klava PC

en: Dell 101-key PC
eo: Dell 101-klava PC

en: Dell Latitude laptop
eo: Dell Latitude, tekokomputilo

en: Dell Precision M65 laptop
eo: Dell Precision M65, tekokomputilo

en: Compaq Internet (7 keys)
eo: Compaq Internet (7 klavoj)

en: Compaq Internet (13 keys)
eo: Compaq Internet (13 klavoj)

en: Compaq Internet (18 keys)
eo: Compaq Internet (18 klavoj)

en: Compaq Armada laptop
eo: Compaq Armada, tekokomputilo

en: Compaq Presario laptop
eo: Compaq Presario, tekokomputilo

en: Dell Inspiron 6000/8000 laptop
eo: Dell Inspiron 6000/8000, tekokomputilo

en: Dell Precision M laptop
eo: Dell Precision M65, tekokomputilo

en: Fujitsu-Siemens Amilo laptop
eo: Fujitsu-Siemens Amilo, tekokomputilo

en: Logitech G15 extra keys via G15daemon
eo: Logitech G15, aldonaj klavoj per G15daemon

en: Hewlett-Packard Mini 110 laptop
eo: Hewlett-Packard Mini 110, tekokomputilo

en: Logitech Cordless Desktop Pro (2nd alt.)
eo: Logitech Cordless Desktop Pro (2-a alt.)

en: Microsoft Natural Pro USB/Internet Pro
eo: Microsoft Natural Keyboard Pro USB/Internet Pro

en: Microsoft Internet Pro (Swedish)
eo: Microsoft Internet Pro (Sveda)

en: Symplon PaceBook tablet
eo: Symplon PaceBook tabuleto

en: TypeMatrix EZ-Reach 2030 USB (102/105:EU mode)
eo: TypeMatrix EZ-Reach 2030 USB (reĝimo 102/105:EU)

en: TypeMatrix EZ-Reach 2030 USB (106:JP mode)
eo: TypeMatrix EZ-Reach 2030 USB (reĝimo 106:JP)

en: MacBook/MacBook Pro (intl.)
eo: MacBook/MacBook Pro (int.)

en: Macintosh
eo: Makintoŝo

en: Macintosh Old
eo: Makintoŝo Malnova

en: Happy Hacking for Mac
eo: Happy Hacking por Mac

en: Acer laptop
eo: Acer, tekokomputilo

en: Asus laptop
eo: Asus, tekokomputilo

en: Apple laptop
eo: Apple, tekokomputilo

en: eMachines m6800 laptop
eo: eMachines m6800 tek-komputilo

en: Sun Type 7 USB (European)
eo: Sun Type 7 USB (Eŭropa)

en: Sun Type 7 USB (Japanese)/Japanese 106-key
eo: Sun Type 7 USB (Japana)/Japana 106-klavoj

en: Sun Type 6/7 USB (European)
eo: Sun Type 6/7 USB (Eŭropa)

en: Sun Type 6 USB (Japanese)
eo: Sun Type 6 USB (Japana)

en: Sun Type 6 (Japanese)
eo: Sun Type 6 (Japana)

en: PinePhone Keyboard
eo: PinePhone-klavaro

en: English (US)
eo: Angla (US)

en: Cherokee
eo: Ĉeroka

en: Hawaiian
eo: Havaja

en: English (US, euro on 5)
eo: Angla (US, eŭro ĉe 5)

en: English (US, intl., with dead keys)
eo: Angla (US, int., kun senpaŝaj klavoj)

en: English (US, alt. intl.)
eo: Angla (US, alt. int.)

en: English (Colemak)
eo: Angla (Colemak)

en: English (Colemak-DH)
eo: Angla (Colemak-DH)

en: English (Colemak-DH Wide)
eo: Angla (Colemak-DH, larĝa)

en: English (Colemak-DH Ortholinear)
eo: Angla (Colemak-DH, ortalineara)

en: English (Colemak-DH ISO)
eo: Angla (Colemak-DH, ISO)

en: English (Colemak-DH Wide ISO)
eo: Angla (Colemak-DH, larĝa, ISO)

en: English (Dvorak)
eo: Angla (Dvorako)

en: English (Dvorak, intl., with dead keys)
eo: Angla (Dvorako, int., kun senpaŝaj klavoj)

en: English (Dvorak, alt. intl.)
eo: Angla (Dvorako, alt. int.)

en: English (Dvorak, left-handed)
eo: Angla (Dvorako, maldesktreca)

en: English (Dvorak, right-handed)
eo: Angla (Dvorako, dekstreca)

en: English (classic Dvorak)
eo: Angla (klasika Dvorako)

en: English (programmer Dvorak)
eo: Angla (Dvorako por programistoj)

en: English (Dvorak, Macintosh)
eo: Angla (Dvorako, Makintoŝo)

en: English (US, Symbolic)
eo: Angla (US, Simbola)

en: Russian (US, phonetic)
eo: Rusa (Usono, fonetika)

en: English (Macintosh)
eo: Angla (Makintoŝo)

en: English (intl., with AltGr dead keys)
eo: Angla (int., kun senpaŝaj klavoj per AltGr)

en: English (the divide/multiply toggle the layout)
eo: Angla (dividi/multobligi alternigas la aranĝon)

en: Serbo-Croatian (US)
eo: Serb-Kroata (Usono)

en: English (Norman)
eo: Angla (Norman)

en: English (Workman)
eo: Angla (Workman)

en: English (Workman, intl., with dead keys)
eo: Angla (Workman, int., kun senpaŝaj klavoj)

en: Dari
eo: Daria

en: Pashto
eo: Paŝtoa

en: Uzbek (Afghanistan)
eo: Uzbeka (Afganujo)

en: Pashto (Afghanistan, OLPC)
eo: Paŝtoa (Afganujo, OLPC)

en: Dari (Afghanistan, OLPC)
eo: Daria (Afganujo, OLPC)

en: Uzbek (Afghanistan, OLPC)
eo: Uzbeka (Afganujo, OLPC)

en: Arabic
eo: Araba

en: Arabic (AZERTY)
eo: Araba (AZERTY)

en: Arabic (AZERTY, Eastern Arabic numerals)
eo: Araba (AZERTY, Orient-arabaj ciferoj)

en: Arabic (Eastern Arabic numerals)
eo: Araba (Orient-arabaj ciferoj)

en: Arabic (QWERTY)
eo: Araba (QWERTY)

en: Arabic (QWERTY, Eastern Arabic numerals)
eo: Araba (QWERTY, Orient-arabaj ciferoj)

en: Arabic (Buckwalter)
eo: Araba (Buckwalter)

en: Arabic (OLPC)
eo: Araba (OLPC)

en: Arabic (Macintosh)
eo: Araba (Makintoŝo)

en: Albanian
eo: Albana

en: Albanian (Plisi)
eo: Albana (Plisi)

en: Albanian (Veqilharxhi)
eo: Albana (Veqilharxhi)

en: Armenian
eo: Armena

en: Armenian (phonetic)
eo: Armena (fonetika)

en: Armenian (alt. phonetic)
eo: Armena (alt. fonetika)

en: Armenian (eastern)
eo: Armena (orienta)

en: Armenian (western)
eo: Armena (okcidenta)

en: Armenian (alt. eastern)
eo: Armena (alt. orienta)

en: German (Austria)
eo: Germana (Aŭstrujo)

en: German (Austria, no dead keys)
eo: Germana (Aŭstrujo, neniu senpaŝa klavo)

en: German (Austria, Macintosh)
eo: Germana (Aŭstrujo, Makintoŝo)

en: English (Australia)
eo: Angla (Aŭstralio)

en: Azerbaijani
eo: Azerbajĝana

en: Azerbaijani (Cyrillic)
eo: Azerbajĝana (Cirila)

en: Belarusian
eo: Belorusa

en: Belarusian (legacy)
eo: Belorusa (malmoderna)

en: Belarusian (Latin)
eo: Belorusa (Latina)

en: Russian (Belarus)
eo: Rusa (Belorusujo)

en: Belarusian (intl.)
eo: Belorusa (int.)

en: Belarusian (phonetic)
eo: Belorusa (fonetika)

en: Belgian
eo: Belga

en: Belgian (alt.)
eo: Belga (alt.)

en: Belgian (Latin-9 only, alt.)
eo: Belga (nur Latin-9, alt.)

en: Belgian (ISO, alt.)
eo: Belga (ISO, alt.)

en: Belgian (no dead keys)
eo: Belga (neniu senpaŝa klavo)

en: Belgian (Wang 724 AZERTY)
eo: Belga (Wang 724 AZERTY)

en: Bangla
eo: Bengala

en: Bangla (Probhat)
eo: Bengala (Probhat)

en: Indian
eo: Barata

en: Bangla (India)
eo: Bengala (Barato)

en: Bangla (India, Probhat)
eo: Bengala (Barato, Probhat)

en: Bangla (India, Baishakhi)
eo: Bengala (Barato, Baishakhi)

en: Bangla (India, Bornona)
eo: Bengala (Barato, Bornona)

en: Bangla (India, Gitanjali)
eo: Bengala (Barato, Gitanjali)

en: Bangla (India, Baishakhi InScript)
eo: Bengala (Barato, Baishakhi InScript)

en: Manipuri (Eeyek)
eo: Manipura (Eeyek)

en: Gujarati
eo: Guĝarata

en: Gujarati (KaGaPa, phonetic)
eo: Guĝarata (KaGaPa, fonetika)

en: Punjabi (Gurmukhi)
eo: Panĝaba (Gurmukia)

en: Punjabi (Gurmukhi Jhelum)
eo: Panĝaba (Gurmukia de Jhelum)

en: Kannada
eo: Kanara

en: Kannada (KaGaPa, phonetic)
eo: Kanara (KaGaPa, fonetika)

en: Malayalam
eo: Malajala

en: Malayalam (Lalitha)
eo: Malajala (Lalitha)

en: Malayalam (enhanced InScript, with rupee)
eo: Malajala (plibonigita InScript, kun rupio)

en: Malayalam (Poorna, extended InScript)
eo: Malajala ("Purna", plibonigita InScript)

en: Oriya
eo: Orija

en: Oriya (Bolnagri)
eo: Orija (Bolnagri)

en: Oriya (Wx)
eo: Orija (Wx)

en: Tamil (TamilNet '99)
eo: Tamila (TamilNet '99)

en: Tamil (TamilNet '99 with Tamil numerals)
eo: Tamila (TamilNet '99 kun tamilaj ciferoj)

en: Tamil (TamilNet '99, TAB encoding)
eo: Tamila (TamilNet '99, TAB enkodigo)

en: Tamil (TamilNet '99, TSCII encoding)
eo: Tamila (TamilNet '99, TSCII enkodigo)

en: Tamil (InScript, with Arabic numerals)
eo: Tamila (InScript, kun internaciaj ciferoj)

en: Tamil (InScript, with Tamil numerals)
eo: Tamila (InScript, kun tamilaj ciferoj)

en: Telugu
eo: Telugua

en: Telugu (KaGaPa, phonetic)
eo: Telugua (KaGaPa, fonetika)

en: Telugu (Sarala)
eo: Telugua (Sarala)

en: Urdu (phonetic)
eo: Urdua (fonetika)

en: Urdu (alt. phonetic)
eo: Urdua (alt. fonetika)

en: Urdu (Windows)
eo: Urdua (Windows)

en: Hindi (Bolnagri)
eo: Hinda (Bolnagri)

en: Hindi (Wx)
eo: Hinda (Wx)

en: Hindi (KaGaPa, phonetic)
eo: Hinda (KaGaPa, fonetika)

en: Sanskrit (KaGaPa, phonetic)
eo: Sanskrita (KaGaPa, fonetika)

en: Marathi (KaGaPa, phonetic)
eo: Marata (KaGaPa, fonetika)

en: English (India, with rupee)
eo: Angla (Barato, kun rupio)

en: Indic IPA
eo: Hindarja IPA

en: Marathi (enhanced InScript)
eo: Marata (plibonigita InScript)

en: Bosnian
eo: Bosna

en: Bosnian (with guillemets)
eo: Bosna (kun angul-citiloj)

en: Bosnian (with Bosnian digraphs)
eo: Bosna (kun bosnaj duliteraĵoj)

en: Bosnian (US, with Bosnian digraphs)
eo: Bosna (US, kun bosnaj duliteraĵoj)

en: Bosnian (US)
eo: Bosna (US)

en: Portuguese (Brazil)
eo: Portugala (Brazilo)

en: Portuguese (Brazil, no dead keys)
eo: Portugala (Brazilo, neniu senpaŝa klavo)

en: Portuguese (Brazil, Dvorak)
eo: Portugala (Brazilo, Dvorako)

en: Portuguese (Brazil, Nativo)
eo: Portugala (Brazilo, Nativo)

en: Russian (Brazil, phonetic)
eo: Rusa (Brazilo, fonetika)

en: Portuguese (Brazil, Nativo for US keyboards)
eo: Portugala (Brazilo, Nativo por usonaj klavaroj)

en: Esperanto (Brazil, Nativo)
eo: Esperanto (Brazilo, Nativo)

en: Portuguese (Brazil, IBM/Lenovo ThinkPad)
eo: Portugala (Brazilo, IBM/Lenovo ThinkPad)

en: Bulgarian
eo: Bulgara

en: Bulgarian (traditional phonetic)
eo: Bulgara (tradicia fonetika)

en: Bulgarian (new phonetic)
eo: Bulgara (nova fonetika)

en: Bulgarian (enhanced)
eo: Bulgara (plibonigita)

en: Berber (Algeria, Latin)
eo: Berbera (Alĝerio, Latina)

en: Kabyle (AZERTY, with dead keys)
eo: Kabila (AZERTY., kun senpaŝaj klavoj)

en: Kabyle (QWERTY, UK, with dead keys)
eo: Kabila (QWERTY, UK, kun senpaŝaj klavoj)

en: Kabyle (QWERTY, US, with dead keys)
eo: Kabila (QWERTY, US, kun senpaŝaj klavoj)

en: Berber (Algeria, Tifinagh)
eo: Berbera (Alĝerio, Tifinaga)

en: Arabic (Algeria)
eo: Araba (Alĝerio)

en: Arabic (Morocco)
eo: Araba (Maroko)

en: French (Morocco)
eo: Franca (Maroko)

en: Berber (Morocco, Tifinagh)
eo: Berbera (Maroko, Tifinaga)

en: Berber (Morocco, Tifinagh alt.)
eo: Berbera (Maroko, Tifinaga alt.)

en: Berber (Morocco, Tifinagh phonetic, alt.)
eo: Berbera (Maroko, Tifinaga fonetika, alt.)

en: Berber (Morocco, Tifinagh extended)
eo: Berbera (Maroko, Tifinaga etendita)

en: Berber (Morocco, Tifinagh phonetic)
eo: Berbera (Maroko, Tifinaga fonetika)

en: Berber (Morocco, Tifinagh extended phonetic)
eo: Berbera (Maroko, Tifinaga etendita fonetika)

en: Tarifit
eo: 'Tarifit'

en: English (Cameroon)
eo: Angla (Kameruno)

en: French (Cameroon)
eo: Franca (Kameruno)

en: Cameroon Multilingual (QWERTY, intl.)
eo: Kameruna Plurlingva (QWERTY, int.)

en: Cameroon (AZERTY, intl.)
eo: Kameruna (AZERTY, int.)

en: Cameroon (Dvorak, intl.)
eo: Kameruna (Dvorako, int.)

en: Burmese
eo: Birma

en: Burmese Zawgyi
eo: Birma (Zawgyi)

en: Shan
eo: 'Shan'

en: Shan (Zawgyi Tai)
eo: 'Shan' (Zawgyi Tai)

en: French (Canada)
eo: Franca (Kanado)

en: French (Canada, Dvorak)
eo: Franca (Kanado, Dvorako)

en: French (Canada, legacy)
eo: Franca (Kanado, malmoderna)

en: Canadian (CSA)
eo: Kanada (CSA)

en: Inuktitut
eo: Inuita

en: English (Canada)
eo: Angla (Kanado)

en: French (Democratic Republic of the Congo)
eo: Franca (Demokratia Respubliko de Kongo)

en: Chinese
eo: Ĉina

en: Mongolian (Bichig)
eo: Mongola (Bichig)

en: Mongolian (Todo)
eo: Mongola (Todo)

en: Mongolian (Xibe)
eo: Mongola (Xibe)

en: Mongolian (Manchu)
eo: Mongola (Manchu)

en: Mongolian (Galik)
eo: Mongola (Galik)

en: Mongolian (Todo Galik)
eo: Mongola (Todo Galik)

en: Mongolian (Manchu Galik)
eo: Mongola (Manchu Galik)

en: Tibetan
eo: Tibeta

en: Tibetan (with ASCII numerals)
eo: Tibeta (kun ciferoj ASCII)

en: Uyghur
eo: Ujgura

en: Hanyu Pinyin Letters (with AltGr dead keys)
eo: Pinjino (kun senpaŝaj klavoj per AltGr)

en: Croatian
eo: Kroata

en: Croatian (with guillemets)
eo: Kroata (kun angul-citiloj)

en: Croatian (with Croatian digraphs)
eo: Kroata (kun kroataj duliteraĵoj)

en: Croatian (US, with Croatian digraphs)
eo: Kroata (US, kun kroataj duliteraĵoj)

en: Croatian (US)
eo: Kroata (US)

en: Czech
eo: Ĉeĥa

en: Czech (extra backslash)
eo: Ĉeĥa (kroma retroklino)

en: Czech (QWERTY)
eo: Ĉeĥa (QWERTY)

en: Czech (QWERTY, extra backslash)
eo: Ĉeĥa (QWERTY, kroma retroklino)

en: Czech (QWERTY, Macintosh)
eo: Ĉeĥa (QWERTY, Makintoŝo)

en: Czech (UCW, only accented letters)
eo: Ĉeĥa (UCW, nur diakritaĵoj)

en: Czech (US, Dvorak, UCW support)
eo: Ĉeĥa (US, Dvorako, kun subteno al UCW)

en: Russian (Czechia, phonetic)
eo: Rusa (Ĉeĥujo, fonetika)

en: Czech (QWERTZ, Windows flavour)
eo: Ĉeĥa (QWERTZ, Windows)

en: Czech (QWERTY, Windows flavour)
eo: Ĉeĥa (QWERTY, Windows)

en: Danish
eo: Dana

en: Danish (no dead keys)
eo: Dana (neniu senpaŝa klavo)

en: Danish (Windows)
eo: Dana (Windows)

en: Danish (Macintosh)
eo: Dana (Makintoŝo)

en: Danish (Macintosh, no dead keys)
eo: Dana (Makintoŝo, neniu senpaŝa klavo)

en: Danish (Dvorak)
eo: Dana (Dvorako)

en: Dutch
eo: Nederlanda

en: Dutch (US)
eo: Nederlanda (US)

en: Dutch (Macintosh)
eo: Nederlanda (Makintoŝo)

en: Dutch (standard)
eo: Nederlanda (norma)

en: Dzongkha
eo: Dzonka

en: Estonian
eo: Estona

en: Estonian (no dead keys)
eo: Estona (neniu senpaŝa klavo)

en: Estonian (Dvorak)
eo: Estona (Dvorako)

en: Estonian (US)
eo: Estona (US)

en: Persian
eo: Persa

en: Persian (with Persian keypad)
eo: Persa (kun persa ciferklavaro)

en: Persian (Windows)
eo: Persa (Windows)

en: Azerbaijani (Iran)
eo: Azerbajĝana (Irano)

en: Kurdish (Iran, Latin Q)
eo: Kurda (Irano, Latina Q)

en: Kurdish (Iran, F)
eo: Kurda (Irano, F)

en: Kurdish (Iran, Latin Alt-Q)
eo: Kurda (Irano, Latina Alt-Q)

en: Kurdish (Iran, Arabic-Latin)
eo: Kurda (Irano, Araba-Latina)

en: Iraqi
eo: Iraka

en: Kurdish (Iraq, Latin Q)
eo: Kurda (Irako, Latina Q)

en: Kurdish (Iraq, F)
eo: Kurda (Irako, F)

en: Kurdish (Iraq, Latin Alt-Q)
eo: Kurda (Irako, Latina Alt-Q)

en: Kurdish (Iraq, Arabic-Latin)
eo: Kurda (Irako, Araba-Latina)

en: Faroese
eo: Feroa

en: Faroese (no dead keys)
eo: Feroa (neniu senpaŝa klavo)

en: Finnish
eo: Finna

en: Finnish (Windows)
eo: Finna (Windows)

en: Finnish (classic)
eo: Finna (klasika)

en: Finnish (classic, no dead keys)
eo: Finna (klasika, neniu senpaŝa klavo)

en: Northern Saami (Finland)
eo: Norda Samea (Finlando)

en: Finnish (Macintosh)
eo: Finna (Makintoŝo)

en: French
eo: Franca

en: French (no dead keys)
eo: Franca (neniu senpaŝa klavo)

en: French (alt.)
eo: Franca (alt.)

en: French (alt., Latin-9 only)
eo: Franca (alt., nur Latin-9)

en: French (alt., no dead keys)
eo: Franca (alt., neniu senpaŝa klavo)

en: French (legacy, alt.)
eo: Franca (malmoderna, alt.)

en: French (legacy, alt., no dead keys)
eo: Franca (malmoderna, alt., neniu senpaŝa klavo)

en: French (BEPO)
eo: Franca (BEPO)

en: French (BEPO, Latin-9 only)
eo: Franca (BEPO, nur Latin-9)

en: French (BEPO, AFNOR)
eo: Franca (BEPO, AFNOR)

en: French (Dvorak)
eo: Franca (Dvorako)

en: French (Macintosh)
eo: Franca (Makintoŝo)

en: French (AZERTY)
eo: Franca (AZERTY)

en: French (AZERTY, AFNOR)
eo: Franca (AZERTY, AFNOR)

en: Breton (France)
eo: Bretona (Francio)

en: Occitan
eo: Okcitana

en: Georgian (France, AZERTY Tskapo)
eo: Kartvela (Franca, AZERTY Tskapo)

en: French (US)
eo: Franca (US)

en: English (Ghana)
eo: Angla (Ganao)

en: English (Ghana, multilingual)
eo: Angla (Ganao, plurlingva)

en: Hausa (Ghana)
eo: Haŭsa (Ganao)

en: English (Ghana, GILLBT)
eo: Angla (Ganao, GILLBT)

en: Georgian
eo: Kartvela

en: Georgian (ergonomic)
eo: Kartvela (komforteca)

en: Georgian (MESS)
eo: Kartvela (MESS)

en: Russian (Georgia)
eo: Rusa (Kartvela)

en: Ossetian (Georgia)
eo: Oseta (Kartvelujo)

en: German
eo: Germana

en: German (dead acute)
eo: Germana (senpaŝa dekstra korno)

en: German (dead grave acute)
eo: Germana (senpaŝa maldekstra/dekstra korno)

en: German (no dead keys)
eo: Germana (neniu senpaŝa klavo)

en: German (E1)
eo: Germana (E1)

en: German (E2)
eo: Germana (E2)

en: German (T3)
eo: Germana (T3)

en: German (US)
eo: Germana (US)

en: Romanian (Germany)
eo: Rumana (Germanujo)

en: Romanian (Germany, no dead keys)
eo: Rumana (Germanujo, neniu senpaŝa klavo)

en: German (Dvorak)
eo: Germana (Dvorako)

en: German (Neo 2)
eo: Germana (Neo 2)

en: German (Macintosh)
eo: Germana (Makintoŝo)

en: German (Macintosh, no dead keys)
eo: Germana (Makintoŝo, neniu senpaŝa klavo)

en: Lower Sorbian
eo: Malsupra Soraba

en: Lower Sorbian (QWERTZ)
eo: Malsupra Soraba (QWERTZ)

en: German (QWERTY)
eo: Germana (QWERTY)

en: Turkish (Germany)
eo: Turka (Germanujo)

en: Russian (Germany, phonetic)
eo: Rusa (Germanujo, fonetika)

en: German (dead tilde)
eo: Germana (senpaŝa tildo)

en: Greek
eo: Greka

en: Greek (simple)
eo: Greka (simpla)

en: Greek (extended)
eo: Greka (etendita)

en: Greek (no dead keys)
eo: Greka (neniu senpaŝa klavo)

en: Greek (polytonic)
eo: Greka (plurtona)

en: Hungarian
eo: Hungara

en: Hungarian (standard)
eo: Hungara (norma)

en: Hungarian (no dead keys)
eo: Hungara (neniu senpaŝa klavo)

en: Hungarian (QWERTY)
eo: Hungara (QWERTY)

en: Hungarian (QWERTZ, 101-key, comma, dead keys)
eo: Hungara (QWERTZ, 101-klava, komo, senpaŝaj klavoj)

en: Hungarian (QWERTZ, 101-key, comma, no dead keys)
eo: Hungara (QWERTZ, 101-klava, komo, neniu senpaŝa klavo)

en: Hungarian (QWERTZ, 101-key, dot, dead keys)
eo: Hungara (QWERTZ, 101-klava, punkto, senpaŝaj klavoj)

en: Hungarian (QWERTZ, 101-key, dot, no dead keys)
eo: Hungara (QWERTZ, 101-klava, punkto, neniu senpaŝa klavo)

en: Hungarian (QWERTY, 101-key, comma, dead keys)
eo: Hungara (QWERTY, 101-klava, komo, senpaŝaj klavoj)

en: Hungarian (QWERTY, 101-key, comma, no dead keys)
eo: Hungara (QWERTY, 101-klava, komo, neniu senpaŝa klavo)

en: Hungarian (QWERTY, 101-key, dot, dead keys)
eo: Hungara (QWERTY, 101-klava, punkto, senpaŝaj klavoj)

en: Hungarian (QWERTY, 101-key, dot, no dead keys)
eo: Hungara (QWERTY, 101-klava, punkto, neniu senpaŝa klavo)

en: Hungarian (QWERTZ, 102-key, comma, dead keys)
eo: Hungara (QWERTZ, 102-klava, komo, senpaŝaj klavoj)

en: Hungarian (QWERTZ, 102-key, comma, no dead keys)
eo: Hungara (QWERTZ, 102-klava, komo, neniu senpaŝa klavo)

en: Hungarian (QWERTZ, 102-key, dot, dead keys)
eo: Hungara (QWERTZ, 102-klava, punkto, senpaŝaj klavoj)

en: Hungarian (QWERTZ, 102-key, dot, no dead keys)
eo: Hungara (QWERTZ, 102-klava, punkto, neniu senpaŝa klavo)

en: Hungarian (QWERTY, 102-key, comma, dead keys)
eo: Hungara (QWERTY, 102-klava, komo, senpaŝaj klavoj)

en: Hungarian (QWERTY, 102-key, comma, no dead keys)
eo: Hungara (QWERTY, 102-klava, komo, neniu senpaŝa klavo)

en: Hungarian (QWERTY, 102-key, dot, dead keys)
eo: Hungara (QWERTY, 102-klava, punkto, senpaŝaj klavoj)

en: Hungarian (QWERTY, 102-key, dot, no dead keys)
eo: Hungara (QWERTY, 102-klava, punkto, neniu senpaŝa klavo)

en: Icelandic
eo: Islanda

en: Icelandic (Macintosh, legacy)
eo: Islanda (Makintoŝo, malmoderna)

en: Icelandic (Macintosh)
eo: Islanda (Makintoŝo)

en: Icelandic (Dvorak)
eo: Islanda (Dvorako)

en: Hebrew
eo: Hebrea

en: Hebrew (lyx)
eo: Hebrea (lyx)

en: Hebrew (phonetic)
eo: Hebrea (fonetika)

en: Hebrew (Biblical, Tiro)
eo: Hebrea (Biblia, Tiro)

en: Italian
eo: Itala

en: Italian (no dead keys)
eo: Itala (neniu senpaŝa klavo)

en: Italian (Windows)
eo: Itala (Windows)

en: Italian (Macintosh)
eo: Itala (Makintoŝo)

en: Italian (US)
eo: Itala (US)

en: Georgian (Italy)
eo: Kartvela (Italujo)

en: Italian (IBM 142)
eo: Itala (IBM 142)

en: Italian (intl., with dead keys)
eo: Itala (int., kun senpaŝaj klavoj)

en: Sicilian
eo: Sicilia

en: Friulian (Italy)
eo: Friula (Italujo)

en: Japanese
eo: Japana

en: Japanese (Kana)
eo: Japana (Kanao)

en: Japanese (Kana 86)
eo: Japana (Kanao 86)

en: Japanese (OADG 109A)
eo: Japana (OADG 109A)

en: Japanese (Macintosh)
eo: Japana (Makintoŝo)

en: Japanese (Dvorak)
eo: Japana (Dvorako)

en: Kyrgyz
eo: Kirgiza

en: Kyrgyz (phonetic)
eo: Kirgiza (fonetika)

en: Khmer (Cambodia)
eo: Kmera (Kamboĝo)

en: Kazakh
eo: Kazaĥa

en: Russian (Kazakhstan, with Kazakh)
eo: Rusa (Kazaĥujo, kun Kazaĥa)

en: Kazakh (with Russian)
eo: Kazaĥa (kun Rusa)

en: Kazakh (extended)
eo: Kazaĥa (etendita)

en: Kazakh (Latin)
eo: Kazaĥa (Latina)

en: Spanish (Latin American)
eo: Hispana (Latin-amerika)

en: Spanish (Latin American, no dead keys)
eo: Hispana (Latin-amerika, neniu senpaŝa klavo)

en: Spanish (Latin American, dead tilde)
eo: Hispana (Latin-amerika, senpaŝa tildo)

en: Spanish (Latin American, Dvorak)
eo: Hispana (Latin-amerika, Dvorako)

en: Spanish (Latin American, Colemak)
eo: Hispana (Latin-amerika, Colemak)

en: Lithuanian
eo: Litova

en: Lithuanian (standard)
eo: Litova (norma)

en: Lithuanian (US)
eo: Litova (US)

en: Lithuanian (IBM LST 1205-92)
eo: Litova (IBM LST 1205-92)

en: Lithuanian (LEKP)
eo: Litova (LEKP)

en: Lithuanian (LEKPa)
eo: Litova (LEKPa)

en: Samogitian
eo: Ĵemajtia

en: Lithuanian (Ratise)
eo: Litova (Ratise)

en: Latvian
eo: Latva

en: Latvian (apostrophe)
eo: Latva (citilo)

en: Latvian (tilde)
eo: Latva (tildo)

en: Latvian (F)
eo: Latva (F)

en: Latvian (Modern Latin)
eo: Latva (moderna, Latina)

en: Latvian (Modern Cyrillic)
eo: Latva (moderna, Cirila)

en: Latvian (ergonomic, ŪGJRMV)
eo: Latva (komforteca, ŪGJRMV)

en: Latvian (adapted)
eo: Latva (adaptita)

en: Maori
eo: Maoria

en: Montenegrin
eo: Montenegra

en: Montenegrin (Cyrillic)
eo: Montenegra (Cirila)

en: Montenegrin (Cyrillic, ZE and ZHE swapped)
eo: Montenegra (Cirila, ZE kaj ZHE interŝanĝitaj)

en: Montenegrin (Latin, Unicode)
eo: Montenegra (Latina, Unikodo)

en: Montenegrin (Latin, QWERTY)
eo: Montenegra (Latina, QWERTY)

en: Montenegrin (Latin, Unicode, QWERTY)
eo: Montenegra (Latina, Unikodo, QWERTY)

en: Montenegrin (Cyrillic, with guillemets)
eo: Montenegra (Cirila, kun angul-citiloj)

en: Montenegrin (Latin, with guillemets)
eo: Montenegra (Latina, kun angul-citiloj)

en: Macedonian
eo: Makedona

en: Macedonian (no dead keys)
eo: Makedona (neniu senpaŝa klavo)

en: Maltese
eo: Malta

en: Maltese (US)
eo: Malta (US)

en: Maltese (US, with AltGr overrides)
eo: Malta (US, kun AltGr anstataŭigoj)

en: Maltese (UK, with AltGr overrides)
eo: Malta (UK, kun AltGr anstataŭigoj)

en: Mongolian
eo: Mongola

en: Norwegian
eo: Norvega

en: Norwegian (no dead keys)
eo: Norvega (neniu senpaŝa klavo)

en: Norwegian (Windows)
eo: Norvega (Windows)

en: Norwegian (Dvorak)
eo: Norvega (Dvorako)

en: Northern Saami (Norway)
eo: Norda Samea (Norvegujo)

en: Northern Saami (Norway, no dead keys)
eo: Norda Samea (Norvegujo, neniu senpaŝa klavo)

en: Norwegian (Macintosh)
eo: Norvega (Makintoŝo)

en: Norwegian (Macintosh, no dead keys)
eo: Norvega (Makintoŝo, neniu senpaŝa klavo)

en: Norwegian (Colemak)
eo: Norvega (Colemak)

en: Norwegian (Colemak-DH)
eo: Norvega (Colemak-DH)

en: Norwegian (Colemak-DH Wide)
eo: Norvega (Colemak-DH, larĝa)

en: Polish
eo: Pola

en: Polish (legacy)
eo: Pola (malmoderna)

en: Polish (QWERTZ)
eo: Pola (QWERTZ)

en: Polish (Dvorak)
eo: Pola (Dvorako)

en: Polish (Dvorak, with Polish quotes on quotemark key)
eo: Pola (Dvorako, kun polaj citiloj ĉe citila klavo)

en: Polish (Dvorak, with Polish quotes on key 1)
eo: Pola (Dvorako, kun polaj citiloj ĉe klavo 1)

en: Kashubian
eo: Kaŝuba

en: Silesian
eo: Silezia

en: Russian (Poland, phonetic Dvorak)
eo: Rusa (Polujo, fonetika Dvorako)

en: Polish (programmer Dvorak)
eo: Pola (Dvorako por programistoj)

en: Portuguese
eo: Portugala

en: Portuguese (no dead keys)
eo: Portugala (neniu senpaŝa klavo)

en: Portuguese (Macintosh)
eo: Portugala (Makintoŝo)

en: Portuguese (Macintosh, no dead keys)
eo: Portugala (Makintoŝo, neniu senpaŝa klavo)

en: Portuguese (Nativo)
eo: Portugala (Nativo)

en: Portuguese (Nativo for US keyboards)
eo: Portugala (Nativo por usonaj klavaroj)

en: Esperanto (Portugal, Nativo)
eo: Esperanto (Portugalujo, Nativo)

en: Romanian
eo: Rumana

en: Romanian (standard)
eo: Rumana (norma)

en: Romanian (Windows)
eo: Rumana (Windows)

en: Russian
eo: Rusa

en: Russian (phonetic)
eo: Rusa (fonetika)

en: Russian (phonetic, Windows)
eo: Rusa (fonetika, Windows)

en: Russian (phonetic, YAZHERTY)
eo: Rusa (fonetika, YAZHERTY)

en: Russian (typewriter)
eo: Rusa (skribmaŝina)

en: Russian (engineering, RU)
eo: Rusa (teĥnika, Cirila)

en: Russian (engineering, EN)
eo: Rusa (teĥnika, Latina)

en: Russian (legacy)
eo: Rusa (malmoderna)

en: Russian (typewriter, legacy)
eo: Rusa (skribmaŝina, malmoderna)

en: Tatar
eo: Tatara

en: Ossetian (legacy)
eo: Oseta (malmoderna)

en: Ossetian (Windows)
eo: Oseta (Windows)

en: Chuvash
eo: Ĉuvaŝa

en: Chuvash (Latin)
eo: Ĉuvaŝa (Latina)

en: Udmurt
eo: Udmurta

en: Komi
eo: Komia

en: Yakut
eo: Jakuta

en: Kalmyk
eo: Kalmuka

en: Russian (DOS)
eo: Rusa (DOS)

en: Russian (Macintosh)
eo: Rusa (Makintoŝo)

en: Serbian (Russia)
eo: Serba (Rusujo)

en: Bashkirian
eo: Baŝkira

en: Mari
eo: Maria

en: Russian (phonetic, AZERTY)
eo: Rusa (fonetika, AZERTY)

en: Russian (phonetic, Dvorak)
eo: Rusa (fonetika, Dvorako)

en: Russian (phonetic, French)
eo: Rusa (fonetika, franca)

en: Abkhazian (Russia)
eo: Abĥaza (Rusujo)

en: Serbian
eo: Serba

en: Serbian (Cyrillic, ZE and ZHE swapped)
eo: Serba (Cirila, ZE kaj ZHE interŝanĝitaj)

en: Serbian (Latin)
eo: Serba (Latina)

en: Serbian (Latin, Unicode)
eo: Serba (Latina, Unikoda)

en: Serbian (Latin, QWERTY)
eo: Serba (Latina, QWERTY)

en: Serbian (Latin, Unicode, QWERTY)
eo: Serba (Latina, Unikoda, QWERTY)

en: Serbian (Cyrillic, with guillemets)
eo: Serba (Cirila, kun angul-citiloj)

en: Serbian (Latin, with guillemets)
eo: Serba (Latina, kun angul-citiloj)

en: Pannonian Rusyn
eo: Panona Rusina

en: Slovenian
eo: Slovena

en: Slovenian (with guillemets)
eo: Slovena (kun angul-citiloj)

en: Slovenian (US)
eo: Slovena (US)

en: Slovak
eo: Slovaka

en: Slovak (extra backslash)
eo: Slovaka (kroma retroklino)

en: Slovak (QWERTY)
eo: Slovaka (QWERTY)

en: Slovak (QWERTY, extra backslash)
eo: Slovaka (QWERTY, kroma retroklino)

en: Spanish
eo: Hispana

en: Spanish (no dead keys)
eo: Hispana (neniu senpaŝa klavo)

en: Spanish (Windows)
eo: Hispana (Windows)

en: Spanish (dead tilde)
eo: Hispana (senpaŝa tildo)

en: Spanish (Dvorak)
eo: Hispana (Dvorako)

en: Asturian (Spain, with bottom-dot H and L)
eo: Astura (Hispanujo, kun subpunktitaj H kaj L)

en: Catalan (Spain, with middle-dot L)
eo: Kataluna (Hispanujo, kun centro-punktita L)

en: Swedish
eo: Sveda

en: Swedish (no dead keys)
eo: Sveda (neniu senpaŝa klavo)

en: Swedish (Dvorak)
eo: Sveda (Dvorako)

en: Russian (Sweden, phonetic)
eo: Rusa (Svedujo, fonetika)

en: Russian (Sweden, phonetic, no dead keys)
eo: Rusa (Svedujo, fonetika, neniu senpaŝa klavo)

en: Northern Saami (Sweden)
eo: Norda Samea (Svedujo)

en: Swedish (Macintosh)
eo: Sveda (Makintoŝo)

en: Swedish (Svdvorak)
eo: Sveda (Svdvorak)

en: Swedish (Dvorak, intl.)
eo: Sveda (Dvorako, int.)

en: Swedish (US)
eo: Sveda (US)

en: Swedish Sign Language
eo: Sveda gestlingvo

en: German (Switzerland)
eo: Germana (Svislando)

en: German (Switzerland, legacy)
eo: Germana (Svislando, malmoderna)

en: German (Switzerland, no dead keys)
eo: Germana (Svislando, neniu senpaŝa klavo)

en: French (Switzerland)
eo: Franca (Svislando)

en: French (Switzerland, no dead keys)
eo: Franca (Svislando, neniu senpaŝa klavo)

en: French (Switzerland, Macintosh)
eo: Franca (Svislando, Makintoŝo)

en: German (Switzerland, Macintosh)
eo: Germana (Svislando, Makintoŝo)

en: Arabic (Syria)
eo: Araba (Sirio)

en: Syriac
eo: Siria

en: Syriac (phonetic)
eo: Siria (fonetika)

en: Kurdish (Syria, Latin Q)
eo: Kurda (Sirio, Latina Q)

en: Kurdish (Syria, F)
eo: Kurda (Sirio, F)

en: Kurdish (Syria, Latin Alt-Q)
eo: Kurda (Sirio, Latina Alt-Q)

en: Tajik
eo: Taĝika

en: Tajik (legacy)
eo: Taĝika (malmoderna)

en: Sinhala (phonetic)
eo: Sinhala (fonetika)

en: Tamil (Sri Lanka, TamilNet '99)
eo: Tamila (Sri-lanko, TamilNet '99)

en: Tamil (Sri Lanka, TamilNet '99, TAB encoding)
eo: Tamila (Sri-lanko, TamilNet '99, TAB-enkodigo)

en: Thai
eo: Taja

en: Thai (TIS-820.2538)
eo: Taja (TIS-820.2538)

en: Thai (Pattachote)
eo: Taja (Pattachote)

en: Turkish
eo: Turka

en: Turkish (F)
eo: Turka (F)

en: Turkish (E)
eo: Turka (E)

en: Turkish (Alt-Q)
eo: Turka (Alt-Q)

en: Kurdish (Turkey, Latin Q)
eo: Kurda (Turkujo, Latina Q)

en: Kurdish (Turkey, F)
eo: Kurda (Turkujo, F)

en: Kurdish (Turkey, Latin Alt-Q)
eo: Kurda (Turkujo, Latina Alt-Q)

en: Turkish (intl., with dead keys)
eo: Turka (int., kun senpaŝaj klavoj)

en: Ottoman (Q)
eo: Otomana (Q)

en: Ottoman (F)
eo: Otomana (F)

en: Old Turkic
eo: Malnova tjurka

en: Old Turkic (F)
eo: Malnova tjurka (F)

en: Taiwanese
eo: Tajvana

en: Taiwanese (indigenous)
eo: Tajvana (indiĝena)

en: Saisiyat (Taiwan)
eo: Saisiyat (Tajvano)

en: Ukrainian
eo: Ukrajna

en: Ukrainian (phonetic)
eo: Ukrajna (fonetika)

en: Ukrainian (typewriter)
eo: Ukrajna (skribmaŝino)

en: Ukrainian (Windows)
eo: Ukrajna (Windows)

en: Ukrainian (macOS)
eo: Ukrajna (macOS)

en: Ukrainian (legacy)
eo: Ukrajna (malmoderna)

en: Ukrainian (homophonic)
eo: Ukrajna (homofonia)

en: Crimean Tatar (Turkish Q)
eo: Krime-tatara (Turka Q)

en: Crimean Tatar (Turkish F)
eo: Krime-tatara (Turka F)

en: Crimean Tatar (Turkish Alt-Q)
eo: Krime-tatara (Turka Alt-Q)

en: English (UK)
eo: Angla (UK)

en: English (UK, extended, Windows)
eo: Angla (UK, etenditaj, Windows)

en: English (UK, intl., with dead keys)
eo: Angla (UK, int., kun senpaŝaj klavoj)

en: English (UK, Dvorak)
eo: Angla (UK, Dvorako)

en: English (UK, Dvorak, with UK punctuation)
eo: Angla (UK, Dvorako, kun interpunkcio de UK)

en: English (UK, Macintosh)
eo: Angla (UK, Makintoŝo)

en: English (UK, Macintosh, intl.)
eo: Angla (UK, Makintoŝo, int.)

en: English (UK, Colemak)
eo: Angla (UK, Colemak)

en: English (UK, Colemak-DH)
eo: Angla (UK, Colemak-DH)

en: Polish (British keyboard)
eo: Pola (brita klavaro)

en: Scottish Gaelic
eo: Skotgaela

en: Uzbek
eo: Uzbeka

en: Uzbek (Latin)
eo: Uzbeka (Latina)

en: Vietnamese
eo: Vjetnama

en: Vietnamese (US)
eo: Vjetnama (US)

en: Vietnamese (France)
eo: Vjetnama (Francio)

en: Korean
eo: Korea

en: Korean (101/104-key compatible)
eo: Korea (kongrua al 101/104-klavaj)

en: Irish
eo: Irlanda

en: Irish (UnicodeExpert)
eo: Irlanda (UnicodeExpert)

en: Ogham
eo: Ogamo

en: Ogham (IS434)
eo: Ogamo (IS434)

en: Urdu (Pakistan)
eo: Urdua (Pakistano)

en: Urdu (Pakistan, CRULP)
eo: Urdua (Pakistano, CRULP)

en: Urdu (Pakistan, NLA)
eo: Urdua (Pakistano, NLA)

en: Arabic (Pakistan)
eo: Araba (Pakistano)

en: Sindhi
eo: Sinda

en: Dhivehi
eo: Mahla

en: English (South Africa)
eo: Angla (Sud-Afriko)

en: Esperanto (legacy)
eo: Esperanto (malmoderna)

en: Nepali
eo: Nepala

en: English (Nigeria)
eo: Angla (Niĝerio)

en: Yoruba
eo: Joruba

en: Hausa (Nigeria)
eo: Haŭsa (Niĝerio)

en: Amharic
eo: Amhara

en: Wolof
eo: Volofa

en: Braille
eo: Brajla

en: Braille (left-handed)
eo: Brajla (maldekstra mano)

en: Braille (left-handed inverted thumb)
eo: Brajla (maldekstra mano, invertita dikfingro)

en: Braille (right-handed)
eo: Brajla (dekstra mano)

en: Braille (right-handed inverted thumb)
eo: Brajla (dekstra mano, invertita dikfingro)

en: Turkmen
eo: Turkmena

en: Turkmen (Alt-Q)
eo: Turkmena (Alt-Q)

en: French (Mali, alt.)
eo: Franca (Malio, alt.)

en: English (Mali, US, Macintosh)
eo: Angla (Malio, US, Makintoŝo)

en: English (Mali, US, intl.)
eo: Angla (Malio, US, int.)

en: Swahili (Tanzania)
eo: Svahila (Tanzanio)

en: French (Togo)
eo: Franca (Togolando)

en: Swahili (Kenya)
eo: Svahila (Kenjo)

en: Kikuyu
eo: Kikuja

en: Tswana
eo: Cvana

en: Filipino
eo: Filipina

en: Filipino (QWERTY, Baybayin)
eo: Filipina (QWERTY, Baybayin)

en: Filipino (Capewell-Dvorak, Latin)
eo: Filipina (Capewell-Dvorako, Latina)

en: Filipino (Capewell-Dvorak, Baybayin)
eo: Filipina (Capewell-Dvorako, Baybayin)

en: Filipino (Capewell-QWERF 2006, Latin)
eo: Filipina (Capewell-QWERF 2006, Latina)

en: Filipino (Capewell-QWERF 2006, Baybayin)
eo: Filipina (Capewell-QWERF 2006, Baybayin)

en: Filipino (Colemak, Latin)
eo: Filipina (Colemak, Latina)

en: Filipino (Colemak, Baybayin)
eo: Filipina (Colemak, Baybayin)

en: Filipino (Dvorak, Latin)
eo: Filipina (Dvorako, Latina)

en: Filipino (Dvorak, Baybayin)
eo: Filipina (Dvorako, Baybayin)

en: Moldavian
eo: Moldava

en: Gagauz (Moldova)
eo: Gagauz (Moldavujo)

en: Indonesian (Latin)
eo: Indonezia (Latina)

en: Javanese
eo: Java

en: Indonesian (Arab Melayu, phonetic)
eo: Indonezia (Pegon, fonetika)

en: Indonesian (Arab Melayu, extended phonetic)
eo: Indonezia (Pegon, fonetika, etendita)

en: Indonesian (Arab Pegon, phonetic)
eo: Indonezia (Pegon, fonetika, varianto)

en: Malay (Jawi, Arabic Keyboard)
eo: Malaja (Javia, Araba klavaro)

en: Malay (Jawi, phonetic)
eo: Malaja (Javia, fonetika)

en: custom
eo: propra

en: A user-defined custom Layout
eo: Propra aranĝo difinita de la uzanto

en: Switching to another layout
eo: Alternigo al alia aranĝo

en: Right Alt (while pressed)
eo: Dekstra Alt (dum premata)

en: Left Alt (while pressed)
eo: Maldekstra Alt (dum premata)

en: Left Win (while pressed)
eo: Maldekstra Win (dum premata)

en: Right Win (while pressed)
eo: Dekstra Win (dum premata)

en: Any Win (while pressed)
eo: Iu ajn Win (dum premata)

en: Menu (while pressed), Shift+Menu for Menu
eo: Menu (dum premata), Shift+Menu por Menuo

en: Caps Lock (while pressed), Alt+Caps Lock for the original Caps Lock action
eo: Caps Lock (dum premata); Alt+Caps Lock por la originala funkcio de Caps Lock

en: Right Ctrl (while pressed)
eo: Dekstra Ctrl (dum premata)

en: Right Alt
eo: Dekstra Alt

en: Left Alt
eo: Maldekstra Alt

en: Caps Lock to first layout; Shift+Caps Lock to second layout
eo: Caps Lock al unua aranĝo; Shift+Caps Lock al dua aranĝo

en: Left Win to first layout; Right Win/Menu to second layout
eo: Maldekstra Win al unua aranĝo; dekstra Win/Menu al dua aranĝo

en: Left Ctrl to first layout; Right Ctrl to second layout
eo: Maldekstra Ctrl al unua aranĝo; dekstra Ctrl al dua aranĝo

en: Both Shifts together
eo: Ambaŭ Shift kune

en: Both Alts together
eo: Ambaŭ Alt kune

en: Both Alts together; AltGr alone chooses third level
eo: Ambaŭ Alt kune; sola AltGr elektas la 3-an nivelon

en: Both Ctrls together
eo: Ambaŭ Ctrl kune

en: Left Ctrl+Left Shift
eo: Maldekstra Ctrl + maldekstra Shift

en: Right Ctrl+Right Shift
eo: Dekstra Ctrl + dekstra Shift

en: Left Alt+Left Shift
eo: Maldekstra Alt + maldekstra Shift

en: Right Alt+Right Shift
eo: Dekstra Alt + dekstra Shift

en: Left Win
eo: Maldekstra Win

en: Right Win
eo: Dekstra Win

en: Left Shift
eo: Maldekstra Shift

en: Right Shift
eo: Dekstra Shift

en: Left Ctrl
eo: Maldekstra Ctrl

en: Right Ctrl
eo: Dekstra Ctrl

en: Scroll Lock
eo: Ruluma Baskulo

en: Ctrl+Left Win to first layout; Ctrl+Menu to second layout
eo: Ctrl+dekstra Win al unua aranĝo; Ctrl+Menu al dua aranĝo

en: Left Ctrl+Left Win
eo: Maldekstra Ctrl + maldekstra Win

en: Key to choose the 2nd level
eo: Klavo por elekti la 2-an nivelon

en: The "&lt; &gt;" key
eo: La klavo "&lt; &gt;"

en: Key to choose the 3rd level
eo: Klavo por elekti la 3-an nivelon

en: Any Win
eo: Iu ajn Win

en: Any Alt
eo: Iu ajn Alt

en: Right Alt; Shift+Right Alt as Compose
eo: Dekstra Alt; Shift+dekstra Alt kiel Compose

en: Right Alt never chooses 3rd level
eo: Dekstra Alt neniam elektas la 3-an nivelon

en: Enter on keypad
eo: Enigklavo en ciferklavaro

en: Backslash
eo: Retroklino

en: Caps Lock; acts as onetime lock when pressed together with another 3rd-level chooser
eo: Caps Lock; funkcias kiel unufoja ŝloso kiam premita kun alia 3-nivela elektilo

en: Backslash; acts as onetime lock when pressed together with another 3rd level chooser
eo: Retroklino; funkcias kiel unufoja ŝloso kiam premita kun alia 3-nivela elektilo

en: The "&lt; &gt;" key; acts as onetime lock when pressed together with another 3rd level chooser
eo: La klavo "&lt; &gt;"; funkcias kiel unufoja ŝloso kiam premita kun alia 3-nivela elektilo

en: Ctrl position
eo: Pozicio de Ctrl

en: Caps Lock as Ctrl
eo: Caps Lock kiel Ctrl

en: Left Ctrl as Meta
eo: Maldekstra Ctrl kiel Meta

en: Swap Ctrl and Caps Lock
eo: Permuti Ctrl kaj Caps Lock

en: Caps Lock as Ctrl, Ctrl as Hyper
eo: Caps Lock kiel Ctrl, Ctrl kiel Hyper

en: To the left of "A"
eo: Maldekstre de "A"

en: At the bottom left
eo: Malsupre maldekstre

en: Right Ctrl as Right Alt
eo: Dekstra Ctrl kiel dekstran Alt

en: Menu as Right Ctrl
eo: Menu kiel dekstran Ctrl

en: Swap Left Alt with Left Ctrl
eo: Interŝanĝi maldekstrajn Alt kaj Ctrl

en: Swap Right Alt with Right Ctrl
eo: Interŝanĝi dekstrajn Alt kaj Ctrl

en: Swap Left Win with Left Ctrl
eo: Interŝanĝi maldekstrajn Win kaj Ctrl

en: Swap Right Win with Right Ctrl
eo: Interŝanĝi dekstrajn Win kaj Ctrl

en: Left Alt as Ctrl, Left Ctrl as Win, Left Win as Left Alt
eo: Maldekstra Alt kiel Ctrl, maldekstra Ctrl kiel Win, maldekstra Win kiel maldekstra Alt

en: Use keyboard LED to show alternative layout
eo: Uzi la LED de klavaro por indiki alternativan aranĝon

en: Use keyboard LED to indicate modifiers
eo: Uzi la LED de klavaro por indiki modifilojn

en: Compose
eo: 'Compose'

en: Layout of numeric keypad
eo: Aranĝo de ciferklavaro

en: Legacy
eo: Malmoderna

en: Unicode arrows and math operators
eo: Unikodaj sagoj kaj operaci-simboloj

en: Unicode arrows and math operators on default level
eo: Unikodaj sagoj kaj operaci-simboloj en la apriora nivelo

en: Legacy Wang 724
eo: Malmoderna Wang 724

en: Wang 724 keypad with Unicode arrows and math operators
eo: Wang 724 ciferklavaro kun Unikodaj sagoj kaj operaci-simboloj

en: Wang 724 keypad with Unicode arrows and math operators on default level
eo: Ciferklavaro Wang 724 kun Unikodaj sagoj kaj operaci-simboloj en la apriora nivelo

en: Hexadecimal
eo: Deksesume

en: Phone and ATM style
eo: Stilo ATM kaj telefono

en: Numeric keypad Delete behavior
eo: Funkciado de la forig-klavo de la ciferklavaro

en: Legacy key with dot
eo: Malmoderna klavo kun punkto

note: Actually, with KP_SEPARATOR, as the old keypad(comma)
en: Legacy key with comma
eo: Malmoderna klavo kun komo

en: Four-level key with dot
eo: Kvar-nivela klavo kun punkto

en: Four-level key with dot, Latin-9 only
eo: Kvar-nivela klavo kun punkto, limigite al Latin-9

en: Four-level key with comma
eo: Kvar-nivela klavo kun komo

en: Four-level key with momayyez
eo: Kvar-nivela klavo kun momayyez

note: This assumes the KP_ abstract symbols are actually useful for some apps The description needs to be rewritten
en: Four-level key with abstract separators
eo: Kvar-nivela klavo kun abstraktaj apartigiloj

en: Semicolon on third level
eo: Punktokomo ĉe la 3-a nivelo

en: Caps Lock behavior
eo: Funkciado de Caps Lock

en: Caps Lock uses internal capitalization; Shift "pauses" Caps Lock
eo: Caps Lock uzas internan uskligon; Shift "paŭzigas" Caps Lock

en: Caps Lock uses internal capitalization; Shift does not affect Caps Lock
eo: Caps Lock uzas internan uskligon; Shift ne influas Caps Lock

en: Caps Lock acts as Shift with locking; Shift "pauses" Caps Lock
eo: Caps Lock funkcias kiel Shift kun ŝlosado; Shift "paŭzigas" Caps Lock

en: Caps Lock acts as Shift with locking; Shift does not affect Caps Lock
eo: Caps Lock funkcias kiel Shift kun ŝlosado; Shift ne influas Caps Lock

en: Caps Lock toggles normal capitalization of alphabetic characters
eo: Caps Lock alternigas la ordinaran uskligon de alfabetaj signoj

en: Caps Lock toggles Shift Lock (affects all keys)
eo: Caps Lock alternigas Shift Lock (influante ĉiujn klavojn)

en: Swap Esc and Caps Lock
eo: Permuti Esc kaj Caps Lock

en: Make Caps Lock an additional Esc
eo: Igi Caps Lock kroman Esc

en: Make Caps Lock an additional Esc, but Shift + Caps Lock is the regular Caps Lock
eo: Igi Caps Lock kroman Esc, sed Shift + Caps Lock estas la ordinara Caps Lock

en: Make Caps Lock an additional Backspace
eo: Igi Caps Lock kroman Retroklavon

en: Make Caps Lock an additional Super
eo: Igi Caps Lock kroman Super

en: Make Caps Lock an additional Hyper
eo: Igi Caps Lock kroman Hyper

en: Make Caps Lock an additional Menu key
eo: Igi Caps Lock kroman klavon Menu

en: Make Caps Lock an additional Num Lock
eo: Igi Caps Lock kroman Num Lock

en: Make Caps Lock an additional Ctrl
eo: Igi Caps Lock kroman Ctrl

en: Caps Lock is disabled
eo: Caps Lock estas malebligita

en: Alt and Win behavior
eo: Funkciado de Alt kaj Win

en: Add the standard behavior to Menu key
eo: Aldoni laŭnorman funkciadon al la klavo Menu

en: Menu is mapped to Win
eo: Menu estas mapita al Win

en: Alt and Meta are on Alt
eo: Alt kaj Meta estas ĉe Alt

en: Alt is mapped to Win and the usual Alt
eo: Alt estas mapita al Win kaj al la kutimaj Alt

en: Ctrl is mapped to Win and the usual Ctrl
eo: Ctrl estas mapita al Win kaj al la kutimaj Ctrl

en: Ctrl is mapped to Right Win and the usual Ctrl
eo: Ctrl estas mapita al dekstra Win kaj al la kutimaj Ctrl

en: Ctrl is mapped to Alt, Alt to Win
eo: Ctrl estas mapita al Alt; Alt al Win

en: Meta is mapped to Win
eo: Meta estas mapita al Win

en: Meta is mapped to Left Win
eo: Meta estas mapita al la maldekstra Win

en: Hyper is mapped to Win
eo: Hyper estas mapita al Win

en: Alt is mapped to Right Win, Super to Menu
eo: Alt estas mapita al la dekstra Win-klavo kaj Super al Menu

en: Left Alt is swapped with Left Win
eo: Maldekstra Alt estas permutita kun maldekstra Win

en: Alt is swapped with Win
eo: Alt estas permutita kun Win

en: Win is mapped to PrtSc and the usual Win
eo: Win estas mapita al PrtSc kaj al la kutima Win

en: Position of Compose key
eo: Pozicio de la klavo Compose

en: 3rd level of Left Win
eo: 3-a nivelo de maldekstra Win

en: 3rd level of Right Win
eo: 3-a nivelo de dekstra Win

en: 3rd level of Menu
eo: 3-a nivelo de Menu

en: 3rd level of Left Ctrl
eo: 3-a nivelo de maldekstra Ctrl

en: 3rd level of Right Ctrl
eo: 3-a nivelo de dekstra Ctrl

en: 3rd level of Caps Lock
eo: 3-a nivelo de Caps Lock

en: 3rd level of the "&lt; &gt;" key
eo: 3-a nivelo de klavo "&lt; &gt;"

en: Compatibility options
eo: Kongruaj opcioj

en: Default numeric keypad keys
eo: Aprioraj klavoj en ciferklavaro

en: Numeric keypad always enters digits (as in macOS)
eo: Ciferklavaro ĉiam enigas ciferojn (kiel en macOS)

en: Num Lock on: digits; Shift for arrows. Num Lock off: arrows (as in Windows)
eo: Num Lock aktiva: ciferoj; Shift por sagoj. Num Lock malaktiva: sagoj (kiel en Windows)

en: Shift does not cancel Num Lock, chooses 3rd level instead
eo: Shift ne nuligas Num Lock, sed elektas 3-an nivelon

en: Special keys (Ctrl+Alt+&lt;key&gt;) handled in a server
eo: Specialaj klavoj (Ctrl+Alt+&lt;klavo&gt;) traktotas en servilo

en: Apple Aluminium emulates Pause, PrtSc, Scroll Lock
eo: Apple Aluminium ŝajnigas Pause, PrtSc, Scroll Lock

en: Japanese Apple keyboards emulate OADG109A backslash
eo: Japanaj Apple-klavaroj imitas retroklino de OAD109A

en: Japanese Apple keyboards emulate PC106 backslash
eo: Japanaj Apple-klavaroj imitas retroklino de PC106

en: Shift cancels Caps Lock
eo: Shift nuligas Caps Lock

en: Enable extra typographic characters
eo: Ebligi kromajn tipografiajn signojn

en: Enable APL overlay characters
eo: Ebligi plustavolajn signojn APL

en: Both Shifts together enable Caps Lock
eo: Ambaŭ Shift kune ebligas Caps Lock

en: Both Shifts together enable Caps Lock; one Shift key disables it
eo: Ambaŭ Shift kune ebligas Caps Lock; unu klavo Shift malaktivigas ĝin

en: Both Shifts together enable Shift Lock
eo: Ambaŭ Shift kune ebligas Shift Lock

en: Shift + Num Lock enables PointerKeys
eo: Shift + Num Lock ebligas PointerKeys

en: Allow breaking grabs with keyboard actions (warning: security risk)
eo: Permesi rompi ŝlosojn per klavaraj agoj (averto: sekureca risko)

en: Allow grab and window tree logging
eo: Ebligi registradon de ŝlosoj kaj fenestro-arboj

en: Currency signs
eo: Valut-signoj

en: Euro on E
eo: Eŭro-signo ĉe E

en: Euro on 2
eo: Eŭro-signo ĉe 2

en: Euro on 4
eo: Eŭro-signo ĉe 4

en: Euro on 5
eo: Eŭro-signo ĉe 5

en: Rupee on 4
eo: Rupio ĉe 4

en: Key to choose the 5th level
eo: Klavo por elekti la 5-an nivelon

en: Caps Lock chooses 5th level
eo: Caps Lock elektas 5-an nivelon

en: The "&lt; &gt;" key chooses 5th level
eo: La klavo "&lt; &gt;" elektas 5-an nivelon

en: Right Alt chooses 5th level
eo: Dekstra Alt elektas 5-an nivelon

en: Menu chooses 5th level
eo: Menu elektas 5-an nivelon

en: Right Ctrl chooses 5th level
eo: Dekstra Ctrl elektas 5-an nivelon

en: The "&lt; &gt;" key chooses 5th level and acts as a one-time lock if pressed with another 5th level chooser
eo: La klavo "&lt; &gt;" elektas 5-an nivelon kaj funkcias kiel unufoja ŝloso kiam premita kun alia 5-nivela elektilo

en: Right Alt chooses 5th level and acts as a one-time lock if pressed with another 5th level chooser
eo: Dekstra Alt elektas 5-an nivelon kaj funkcias kiel unufoja ŝloso kiam premita kun alia 5-nivela elektilo

en: Left Win chooses 5th level and acts as a one-time lock if pressed with another 5th level chooser
eo: Maldekstra Win elektas 5-an nivelon kaj funkcias kiel unufoja ŝloso kiam premita kun alia 5-nivela elektilo

en: Right Win chooses 5th level and acts as a one-time lock if pressed with another 5th level chooser
eo: Dekstra Win elektas 5-an nivelon kaj funkcias kiel unufoja ŝloso kiam premita kun alia 5-nivela elektilo

en: Non-breaking space input
eo: Ne-rompebla spaca enigo

en: Usual space at any level
eo: Kutima spaco-signo ĉe iu ajn nivelo

en: Non-breaking space at the 2nd level
eo: Ne-rompebla spaco-signo ĉe la 2-a nivelo

en: Non-breaking space at the 3rd level
eo: Ne-rompebla spaco-signo ĉe la 3-a nivelo

en: Non-breaking space at the 3rd level, thin non-breaking space at the 4th level
eo: Ne-rompebla spaco-signo ĉe la 3-a nivelo, maldika ne-rompebla spaco-signo ĉe la 4-a nivelo

en: Non-breaking space at the 4th level
eo: Ne-rompebla spaco-signo ĉe la 4-a nivelo

en: Non-breaking space at the 4th level, thin non-breaking space at the 6th level
eo: Ne-rompebla spaco-signo ĉe la 4-a nivelo, maldika ne-rompebla spaco-signo ĉe la 6-a nivelo

en: Non-breaking space at the 4th level, thin non-breaking space at the 6th level (via Ctrl+Shift)
eo: Ne-rompebla spaco-signo ĉe la 4-a nivelo, maldika ne-rompebla spaco-signo ĉe la 6-a nivelo (per Ctrl+Shift)

en: Zero-width non-joiner at the 2nd level
eo: Nul-larĝa ne-kuniga signo ĉe 2-a nivelo

en: Zero-width non-joiner at the 2nd level, zero-width joiner at the 3rd level
eo: Nul-larĝa ne-kuniga signo ĉe la 2-a nivelo, nul-larĝa kuniga signo ĉe la 3-a nivelo

en: Zero-width non-joiner at the 2nd level, zero-width joiner at the 3rd level, non-breaking space at the 4th level
eo: Nul-larĝa ne-kuniga signo ĉe la 2-a nivelo, nul-larĝa kuniga signo ĉe la 3-a nivelo, ne-rompebla spaco-signo ĉe la 4-a nivelo

en: Zero-width non-joiner at the 2nd level, non-breaking space at the 3rd level
eo: Nul-larĝa ne-kuniga signo ĉe la 2-a nivelo, ne-rompebla spaco-signo ĉe la 3-a nivelo

en: Zero-width non-joiner at the 2nd level, non-breaking space at the 3rd level, zero-width joiner at the 4th level
eo: Nul-larĝa ne-kuniga signo ĉe la 2-a nivelo, ne-rompebla spaco-signo ĉe la 3-a nivelo, nul-larĝa kuniga signo ĉe la 4-a nivelo

en: Zero-width non-joiner at the 2nd level, non-breaking space at the 3rd level, thin non-breaking space at the 4th level
eo: Nul-larĝa ne-kuniga signo ĉe la 2-a nivelo, ne-rompebla spaco-signo ĉe la 3-a nivelo, maldika ne-rompebla spaco-signo ĉe la 4-a nivelo

en: Zero-width non-joiner at the 3rd level, zero-width joiner at the 4th level
eo: Nul-larĝa ne-kuniga signo ĉe la 3-a nivelo, nul-larĝa kuniga signo ĉe la 4-a nivelo

en: Japanese keyboard options
eo: Elektebloj de japana klavaro

en: Kana Lock key is locking
eo: Kanaa klavo Lock ŝlosigas

en: NICOLA-F style Backspace
eo: Retropaŝo laŭ estilo NICOLA-F

en: Make Zenkaku Hankaku an additional Esc
eo: Igi Zenkaku Hankaku kroman Esc

en: Korean Hangul/Hanja keys
eo: Koreaj klavoj Hangul/Hanja

en: Make right Alt a Hangul key
eo: Igi dekstra Alt kiel klavo Hangul

en: Make right Ctrl a Hangul key
eo: Igi dekstra Ctrl kiel klavo Hangul

en: Make right Alt a Hanja key
eo: Igi dekstra Alt kiel klavo Hanja

en: Make right Ctrl a Hanja key
eo: Igi dekstra Ctrl kiel klavo Hanja

en: Esperanto letters with superscripts
eo: Esperantaj ĉapelitaj literoj

en: At the corresponding key in a QWERTY layout
eo: Ĉe la ekvivalenta klavo en aranĝo QWERTY

en: At the corresponding key in a Dvorak layout
eo: Ĉe la ekvivalenta klavo en dvoraka aranĝo

en: At the corresponding key in a Colemak layout
eo: Ĉe la ekvivalenta klavo en aranĝo Colemak

en: Old Solaris keycodes compatibility
eo: Kongrueco kun klavkodoj de malnova Solaris

en: Sun key compatibility
eo: Kongrueco kun klavoj de Sun

en: Key sequence to kill the X server
eo: Klav-sekvo por formortigi la X-servilon

en: Miscellaneous options
eo: Diversaj opcioj

en: Use user-defined custom XKB types
eo: Uzi XKB-tipojn difinitaj de la uzanto

en: Ancient
eo: Antikva

en: Gothic
eo: Gota

en: Ugaritic
eo: Ugarita

en: Avestan
eo: Avesta

en: APL symbols (Dyalog APL)
eo: Simboloj APL (Dyalog APL)

en: APL symbols (SAX, Sharp APL for Unix)
eo: APL simboloj (SAX, Sharp APL por Unix)

en: APL symbols (unified)
eo: APL simboloj (unuigite)

en: APL symbols (IBM APL2)
eo: Simboloj APL (IBM APL2)

en: APL symbols (Manugistics APL*PLUS II)
eo: Simboloj APL (Manugistics APL*PLUS II)

en: APL symbols (APLX unified)
eo: Simboloj APL (APLX unuigita)

en: Multilingual (Canada, Sun Type 6/7)
eo: Plurlingva (Kanado, Sun Tipo 6/7)

en: German (with Hungarian letters, no dead keys)
eo: Germana (kun hungaraj literoj, neniu senpaŝa klavo)

en: Polish (Germany, no dead keys)
eo: Pola (Germanujo, neniu senpaŝa klavo)

en: German (Sun Type 6/7)
eo: Germana (Sun Tipo 6/7)

en: German (Aus der Neo-Welt)
eo: Germana (Aus der Neo-Welt)

en: German (KOY)
eo: Germana (KOY)

en: German (Bone)
eo: Germana (Bone)

en: German (Bone, eszett in the home row)
eo: Germana (Bone, eszett en la ĉefa vico)

en: German (Neo, QWERTZ)
eo: Germana (Neo, QWERTZ)

en: German (Neo, QWERTY)
eo: Germana (Neo, QWERTY)

en: Russian (Germany, recommended)
eo: Rusa (Germanujo, rekomendita)

en: Russian (Germany, transliteration)
eo: Rusa (Germanujo, transliterumado)

en: German (Ladin)
eo: Germana (Ladin)

en: Coptic
eo: Kopta

en: Old Hungarian
eo: Malnova hungara

en: Old Hungarian (for ligatures)
eo: Malnova hungara (por ligaturoj)

en: Lithuanian (Dvorak)
eo: Litova (Dvorako)

en: Lithuanian (Sun Type 6/7)
eo: Litova (Sun Tipo 6/7)

en: Latvian (Dvorak)
eo: Latva (Dvorako)

en: Latvian (Dvorak, with Y)
eo: Latva (Dvorako, kun Y)

en: Latvian (Dvorak, with minus)
eo: Latva (Dvorako, kun minuso)

en: Latvian (programmer Dvorak)
eo: Latva (Dvorako por programistoj)

en: Latvian (programmer Dvorak, with Y)
eo: Latva (Dvorako por programistoj, kun Y)

en: Latvian (programmer Dvorak, with minus)
eo: Latva (Dvorako por programistoj, kun minuso)

en: Latvian (Colemak)
eo: Latva (Colemak)

en: Latvian (Colemak, with apostrophe)
eo: Latva (Colemak, kun citilo)

en: Latvian (Sun Type 6/7)
eo: Latva (Sun Tipo 6/7)

en: Latvian (apostrophe, dead quotes)
eo: Latva (citilo, senpaŝaj citiloj)

en: English (US, intl., AltGr Unicode combining)
eo: Angla (US, int., kombinantaj kromsignoj per AltGr)

en: English (US, intl., AltGr Unicode combining, alt.)
eo: Angla (US, int., kombinantaj kromsignoj per AltGr, alt.)

en: Coeur d'Alene Salish
eo: 'Coeur d'Alene Salish'

en: Czech, Slovak and German (US)
eo: Ĉeĥa, slovaka kaj germana (US)

en: Czech, Slovak, Polish, Spanish, Finnish, Swedish and German (US)
eo: Ĉeĥa, slovaka, pola, hispana, finna, sveda kaj germana (US)

en: English (Drix)
eo: Angla (Drix)

en: German, Swedish and Finnish (US)
eo: Germana, sveda kaj finna (US)

en: English (US, IBM Arabic 238_L)
eo: Angla (US, IBM Araba 238_L)

en: English (US, Sun Type 6/7)
eo: Angla (US, Sun Tipo 6/7)

en: English (Carpalx)
eo: Angla (Carpalx)

en: English (Carpalx, intl., with dead keys)
eo: Angla (Carpalx, int., kun senpaŝaj klavoj)

en: English (Carpalx, intl., with AltGr dead keys)
eo: Angla (Carpalx, int., kun senpaŝaj klavoj per AltGr)

en: English (Carpalx, full optimization)
eo: Angla (Carpalx, kompleta plejbonigo)

en: English (Carpalx, full optimization, intl., with dead keys)
eo: Angla (Carpalx, kompleta plejbonigo, int., kun senpaŝaj klavoj)

en: English (Carpalx, full optimization, intl., with AltGr dead keys)
eo: Angla (Carpalx, kompleta plejbonigo, int., kun senpaŝaj klavoj per AltGr)

en: English (3l)
eo: Angla (3l)

en: English (3l, Chromebook)
eo: Angla (3l, Chromebook)

en: English (3l, emacs)
eo: Angla (3l, emacs)

en: English (Workman-P)
eo: Angla (Workman-P)

en: Sicilian (US keyboard)
eo: Sicilia (US klavaro)

en: English (Western European AltGr dead keys)
eo: Angla (Okcident-Eŭropa, kun senpaŝaj klavoj per AltGr)

en: Polish (intl., with dead keys)
eo: Pola (int., kun senpaŝaj klavoj)

en: Polish (Colemak)
eo: Pola (Colemak)

en: Polish (Colemak-DH)
eo: Pola (Colemak-DH)

en: Polish (Colemak-DH ISO)
eo: Pola (Colemak-DH ISO)

en: Polish (Sun Type 6/7)
eo: Pola (Sun Tipo 6/7)

en: Polish (Glagolica)
eo: Pola (Glacolica)

en: Polish (lefty)
eo: Pola (maldekstreca)

en: Crimean Tatar (Dobruja Q)
eo: Krime-tatara (Dobruja Q)

en: Romanian (ergonomic Touchtype)
eo: Rumana (komforteca Touchtype)

en: Romanian (Sun Type 6/7)
eo: Rumana (Sun Tipo 6/7)

en: Serbian (combining accents instead of dead keys)
eo: Serba (kombinantaj kromsignoj anstataŭ senpaŝaj klavoj)

en: Church Slavonic
eo: Preĝeja slava

en: Russian (plus Ukrainian and Belarusian letters)
eo: Rusa (kun ukrajnaj kaj belorusaj literoj)

en: Russian (Rulemak, phonetic Colemak)
eo: Rusa (Rulemak, fonetika Colemak)

en: Russian (phonetic Macintosh)
eo: Rusa (fonetika Makintoŝo)

en: Russian (Sun Type 6/7)
eo: Rusa (Sun Tipo 6/7)

en: Russian (with US punctuation)
eo: Rusa (kun usona interpunkcio)

en: Russian (GOST 6431-75)
eo: Rusa (GOST 6431-75)

en: Russian (GOST 14289-88)
eo: Rusa (GOST 14289-88)

en: Russian (Polyglot and Reactionary)
eo: Rusa (Polyglot kaj Reactionary)

en: Russian (Programmer)
eo: Rusa (por programistoj)

en: Russian (plus typographic symbols)
eo: Rusa (kun tipografaj simboloj)

en: Russian (plus Tatar letters)
eo: Rusa (kun tataraj literoj)

en: Armenian (OLPC, phonetic)
eo: Armena (OLPC, fonetika)

en: Hebrew (Biblical, SIL phonetic)
eo: Hebrea (Biblia, fonetika SIL)

en: Arabic (Sun Type 6/7)
eo: Araba (Sun Tipo 6/7)

en: Arabic (Arabic numerals, extensions in the 4th level)
eo: Araba (Arabaj ciferoj, etendigoj en la 4a nivelo)

en: Arabic (Eastern Arabic numerals, extensions in the 4th level)
eo: Araba (Orient-arabaj ciferoj, etendigoj en la 4a nivelo)

en: Arabic (ErgoArabic)
eo: Araba (ErgoArabic)

en: Belgian (Sun Type 6/7)
eo: Belga (Sun Tipo 6/7)

en: Portuguese (Brazil, Sun Type 6/7)
eo: Portugala (Brazilo, Sun Tipo 6/7)

en: Czech (Sun Type 6/7)
eo: Ĉeĥa (Sun Type 6/7)

en: Czech (programming)
eo: Ĉeĥa (programado)

en: Czech (programming, typographic)
eo: Ĉeĥa (programada, tipografia)

en: Czech (coder)
eo: Ĉeĥa (kodumilo)

en: Czech (US, Colemak, UCW support)
eo: Ĉeĥa (US, Colemak, kun subteno al UCW)

en: Danish (Sun Type 6/7)
eo: Dana (Sun Tipo 6/7)

en: Dutch (Sun Type 6/7)
eo: Nederlanda (Sun Tipo 6/7)

en: Estonian (Sun Type 6/7)
eo: Estona (Sun Tipo 6/7)

en: Finnish (Sun Type 6/7)
eo: Finna (Sun Tipo 6/7)

en: Finnish (DAS)
eo: Finna (DAS)

en: Finnish (Dvorak)
eo: Finna (Dvorako)

en: French (Sun Type 6/7)
eo: Franca (Sun Tipo 6/7)

en: French (US with dead keys, alt.)
eo: Franca (US kun senpaŝaj klavoj, alt.)

en: French (US, AZERTY)
eo: Franca (US, AZERTY)

en: Greek (Sun Type 6/7)
eo: Greka (Sun Tipo 6/7)

en: Greek (Colemak)
eo: Greka (Colemak)

en: Italian (Sun Type 6/7)
eo: Itala (Sun Tipo 6/7)

en: Italian (Ladin)
eo: Itala (Ladin)

en: Italian (Dvorak)
eo: Itala (Dvorako)

en: Japanese (Sun Type 6)
eo: Japana (Sun Tipo 6)

en: Japanese (Sun Type 7, PC-compatible)
eo: Japana (Sun Tipo 7 - kongrua kun PC)

en: Japanese (Sun Type 7, Sun-compatible)
eo: Japana (Sun Tipo 7 - kongrua kun Sun)

en: Norwegian (Sun Type 6/7)
eo: Norvega (Sun Tipo 6/7)

en: Urdu (Pakistan, Navees)
eo: Urdua (Pakistano, Navees)

en: Portuguese (Sun Type 6/7)
eo: Portugala (Sun Tipo 6/7)

en: Portuguese (Colemak)
eo: Portugala (Colemak)

en: Slovak (ACC layout, only accented letters)
eo: Slovaka (aranĵo ACC, nur diakritaĵoj)

en: Slovak (Sun Type 6/7)
eo: Slovaka (Sun Type 6/7)

en: Spanish (Sun Type 6/7)
eo: Hispana (Sun Tipo 6/7)

en: Swedish (Dvorak A5)
eo: Sveda (Dvorako A5)

en: Swedish (Sun Type 6/7)
eo: Sveda (Sun Tipo 6/7)

en: Elfdalian (Swedish, with combining ogonek)
eo: Ovdala (Sveda, kun kombinanta ogonek)

en: German (Switzerland, Sun Type 6/7)
eo: Germana (Svislando, Sun Tipo 6/7)

en: French (Switzerland, Sun Type 6/7)
eo: Franca (Svislando, Sun Tipo 6/7)

en: Turkish (Sun Type 6/7)
eo: Turka (Sun Tipo 6/7)

en: Turkish (Turkey, Latin Q, Swap i and ı)
eo: Turka (Turkujo, Latina Q, permutata i kaj ı)

en: Ukrainian (Sun Type 6/7)
eo: Ukrajna (Sun Tipo 6/7)

en: English (UK, Sun Type 6/7)
eo: Angla (UK, Sun Tipo 6/7)

en: Korean (Sun Type 6/7)
eo: Korea (Sun Tipo 6/7)

en: Vietnamese (AÐERTY)
eo: Vjetnama (AÐERTY)

en: Vietnamese (QĐERTY)
eo: Vjetnama (QĐERTY)

en: International Phonetic Alphabet
eo: Internacia Fonetika Alfabeto

en: International Phonetic Alphabet (QWERTY)
eo: Internacia Fonetika Alfabeto (QWERTY)

en: Modi (KaGaPa phonetic)
eo: Modi (KaGaPa, fonetika)

en: Sanskrit symbols
eo: Sanskritaj simboloj

en: Urdu (Navees)
eo: Urdua (Navees)

en: Number key 4 when pressed in isolation
eo: Numera klavo 4 kiam premite izolite

en: Number key 9 when pressed in isolation
eo: Numera klavo 9 kiam premite izolite

en: Make Caps Lock an additional Esc, and Shift + Caps Lock is the Compose
eo: Igi Caps Lock kroman Esc, kaj Shift + Caps Lock estas Compose

en: Parentheses position
eo: Pozicio de rondkrampoj

en: Swap with square brackets
eo: Permuti kun kvadrat-krampoj
