xkeyboard-config 0.5 - en to rw translation catalogue (67 entries)

en: Albania
rw: Alubaniya

en: Arabic
rw: Icyarabu

en: Armenia
rw: Arumeniya

en: Azerbaijan
rw: Azeribayijani

en: Belarus
rw: Belarusi

en: Belgium
rw: Ububiligi

en: Bosnia and Herzegovina
rw: Bosiniya na Herizegovina

en: Brazil
rw: Burezile

en: Bulgaria
rw: Buligariya

en: Canada
rw: Kanada

en: Croatia
rw: Korowatiya

en: Cyrillic
rw: Nyasilike

en: Denmark
rw: Danimarike

en: Dzongkha
rw: Ikinyazongika

en: Estonia
rw: Esitoniya

en: Extended
rw: cya/byagutse

en: Faroe Islands
rw: Ibirwa bya Farowe

en: Finland
rw: Finilande

en: France
rw: Ubufaransa

en: French
rw: Igifaransa

en: Georgia
rw: Geworigiya

en: Germany
rw: Ubudage

en: Greece
rw: Ikigereki

en: Gurmukhi
rw: Gurumuki

en: Hungary
rw: Hongiriya

en: Iceland
rw: Isilande

en: Inuktitut
rw: Ikinukititutu

en: Ireland
rw: Irilande

en: Israel
rw: Isirayeli

en: Italy
rw: Ubutariyani

en: Japan
rw: Ubuyapani

en: Kyrgyzstan
rw: Kirigizasitani

en: Lao
rw: Lawo

en: Latin
rw: Ikiratini

en: Latvia
rw: Lativiya

en: Lithuania
rw: Lituwaniya

en: Macedonian
rw: Nyamasedoniya

en: Macintosh
rw: masinitoshi

en: Malayalam
rw: Malayalamu

en: Malta
rw: Malita

en: Maori
rw: Ikimawori

en: Mongolia
rw: Mongoliya

en: Netherlands
rw: Nederilande

en: Northern Saami
rw: Sami y'Amajyaruguru

en: Norway
rw: Noruveje

en: Poland
rw: Polonye

en: Portugal
rw: Porutigali

en: Romania
rw: Romaniya

en: Russian
rw: Ikirusiya

en: Serbian
rw: Ikinyaseribiya

en: Slovakia
rw: Silovakiya

en: Slovenia
rw: Siloveniya

en: Spain
rw: Esipanye

en: Standard
rw: gisanzwe/kimenyerewe

en: Sweden
rw: Suwede

en: Switzerland
rw: Ubusuwisi

en: Tajikistan
rw: Tajikisitani

en: Tamil
rw: Tamili

en: Telugu
rw: Tegulu

en: Thailand
rw: Tayilande

en: Turkish
rw: Ikinyaturukiya

en: USA
rw: Amerika

en: Ukraine
rw: Ikerene

en: United Kingdom
rw: Ubwongereza (UK)

en: Urdu
rw: Urudu

en: Uzbekistan
rw: Uzubekisitani

en: Vietnam
rw: Viyetinamu
