xkeyboard-config 2.21.99 - en to sk translation catalogue (176 entries)

en: Generic 101-key PC
sk: Všeobecné PC 101 kláves

en: Generic 101-key PC (intl.)
sk: Všeobecné PC 101 kláves (medz.)

en: Generic 104-key PC
sk: Všeobecné PC 104 kláves

en: Generic 105-key PC (intl.)
sk: Všeobecné PC 105 kláves (medz.)

en: Dell 101-key PC
sk: DELL PC 101 kláves

en: Azona RF2300 wireless Internet
sk: Azona RF2300 bezdrôtová internetová klávesnica

en: BTC 9116U Mini Wireless Internet and Gaming
sk: BTC 9116U Mini bezdrôtová Internet a hranie

en: Compaq Internet (7 keys)
sk: Compaq Internet (7 kláves)

en: Compaq Internet (13 keys)
sk: Compaq Internet (13 kláves)

en: Compaq Internet (18 keys)
sk: Compaq Internet (18 kláves)

en: Dell USB Multimedia
sk: Dell USB multimediálna klávesnica

en: Dexxa Wireless Desktop
sk: Dexxa Wireless Desktop Keyboard

en: Genius Comfy KB-16M/Multimedia KWD-910
sk: Genius Comfy KB-16M/Multimédia KWD-910

en: Logitech G15 extra keys via G15daemon
sk: Logitech G15 extra klávesy pomocou G15daemon

en: Macintosh Old
sk: Macintosh staré

en: English (US)
sk: Anglické (US)

en: English (US, euro on 5)
sk: English (US, euro na 5)

en: English (US, intl., with dead keys)
sk: Anglické (US, medz. s mŕtvymi klávesmi)

en: Pashto
sk: paštčina

en: Arabic
sk: Arabsky

en: Belgian
sk: Belgická

en: Gujarati
sk: Gudžarátska

en: Kannada
sk: Kannadské

en: Malayalam
sk: Malajalámske

en: Oriya
sk: uríjčina

en: Tamil
sk: Tamilské

en: Telugu
sk: Telugské

en: Bosnian
sk: Bosnianske

en: Bulgarian
sk: Bulharské

en: Burmese
sk: Burmézsky

en: Inuktitut
sk: inuktitut

en: Czech
sk: České

en: Danish
sk: Dánske

en: Dutch
sk: Holandské

en: Finnish
sk: Fínske

en: Northern Saami (Finland)
sk: Severný Saami (Fínsko)

en: French
sk: Francúzske

en: French (Macintosh)
sk: Francúzske (Macintosh)

en: Fula
sk: fulbčina

en: German
sk: Nemecké

en: German (Macintosh)
sk: Nemecké (Macintosh)

en: Hungarian
sk: Maďarské

en: Hungarian (standard)
sk: Maďarské (štandard)

en: Hungarian (no dead keys)
sk: Maďarské (bez mŕtvych kláves)

en: Hungarian (QWERTY)
sk: Maďarské (QWERTY)

en: Old Hungarian
sk: Staro-Maďarské

en: Old Hungarian (default)
sk: Staro-Maďarské (štandard)

en: Icelandic
sk: Islandské

en: Icelandic (with Sun dead keys)
sk: Islandské (mŕtve klávesy Sun)

en: Icelandic (no dead keys)
sk: Islandské (bez mŕtvych kláves)

en: Icelandic (Macintosh, legacy)
sk: Islandské (Macintosh, zdedené)

en: Icelandic (Macintosh)
sk: Islandské (Macintosh)

en: Italian
sk: Talianske

en: Japanese
sk: Japonské

en: Maori
sk: maorčina

en: Norwegian
sk: Nórske

en: Polish
sk: Poľské

en: Kashubian
sk: kašubčina

en: Portuguese
sk: Portugalské

en: Russian
sk: Ruské

en: Tatar
sk: tatárčina

en: Chuvash
sk: Čuvašské

en: Udmurt
sk: udmurtčina

en: Slovak
sk: Slovenské

en: Slovak (extended backslash)
sk: Slovenské (rozšírené opačné lomítko)

en: Slovak (QWERTY)
sk: Slovenské (QWERTY)

en: Slovak (QWERTY, extended backslash)
sk: Slovenské (QWERTY, rozšírené opačné lomítko)

en: Spanish
sk: Španielske

en: Swedish
sk: Švédske

en: Northern Saami (Sweden)
sk: Severný Saami (Švédsko)

en: Syriac
sk: Syrské

en: Turkish
sk: Turecké

en: Turkish (F)
sk: Turecké (F)

en: Irish
sk: Írske

en: Ogham
sk: Oghamské

en: Esperanto
sk: esperanto

en: Igbo
sk: igbo

en: Yoruba
sk: jorubčina

en: Braille
sk: Brailleovo

en: Moldavian
sk: Moldavské

en: Left Win (while pressed)
sk: Ľavý Win Win (pri stlačení)

en: Right Alt
sk: Pravá Alt

en: Left Alt
sk: Ľavý Alt

en: Both Ctrl together
sk: Oba klávesy Ctrl spolu

en: Left Ctrl+Left Shift
sk: Ľavý Ctrl+Ľavý Shift

en: Right Ctrl+Right Shift
sk: Pravý Ctrl+Pravý Shift

en: Left Alt+Left Shift
sk: Ľavý Alt+Ľavý Shift

en: Left Win
sk: Ľavý Win

en: Right Win
sk: Pravý Win

en: Left Shift
sk: Ľavý Shift

en: Right Shift
sk: Pravý Shift

en: Left Ctrl
sk: Ľavý Ctrl

en: Right Ctrl
sk: Pravý Ctrl

en: Scroll Lock
sk: ScrollLock

en: Left Ctrl+Left Win to first layout; Right Ctrl+Menu to second layout
sk: Ľavý Ctrl+Ľavý Win pre prvé rozloženie; Pravý Ctrl+Menu pre druhé rozloženie

en: Left Ctrl+Left Win
sk: Ľavý Ctrl+Ľavý Win

en: Key to choose the 3rd level
sk: Kláves pre výber 3. úrovni

en: Any Win
sk: Ktorýkoľvek Win

en: Any Alt
sk: Ktorýkoľvek Alt

en: Right Alt; Shift+Right Alt as Compose
sk: Pravý Alt; Shift+Pravý Alt ako Compose

en: Right Alt never chooses 3rd level
sk: Pravý Alt nikdy nevyberá 3. úroveň

en: Ctrl position
sk: Pozícia Ctrl

en: Left Ctrl as Meta
sk: Ľavý Ctrl ako Meta

en: Right Ctrl as Right Alt
sk: Pravý Ctrl ako pravý Alt

en: Use keyboard LED to show alternative layout
sk: Použiť LED klávesnice pre zobrazenie alternatívneho rozloženia

en: Num Lock
sk: NumLock

en: Layout of numeric keypad
sk: Rozloženie numerickej klávesnice

en: Legacy
sk: Zdedené

en: Hexadecimal
sk: Hexadecimálny

en: ATM/phone-style
sk: ATM/telefónny štýl

en: Numeric keypad Delete behavior
sk: Správanie sa Delete na numerickej klávesnici

en: Legacy key with dot
sk: Zdedený kláves s bodkou

note: Actually, with KP_SEPARATOR, as the old keypad(comma)
en: Legacy key with comma
sk: Zdedený kláves s čiarkou

en: Four-level key with dot
sk: Kláves štvrtej úrovne s bodkou

en: Four-level key with dot, Latin-9 only
sk: Kláves štvrtej úrovne s bodkou, iba Latin-9

en: Four-level key with comma
sk: Kláves štvrtej úrovne s čiarkou

en: Four-level key with momayyez
sk: Kláves štvrtej úrovne so znakom momayyez

note: This assumes the KP_ abstract symbols are actually useful for some apps The description needs to be rewritten
en: Four-level key with abstract separators
sk: Kláves štvrtej úrovne s abstraktnými oddelovačmi

en: Semicolon on third level
sk: Bodkočiarka na tretej úrovni

en: Caps Lock behavior
sk: Správanie sa CapsLock

en: Caps Lock uses internal capitalization; Shift "pauses" Caps Lock
sk: CapsLock používa interný prevod na kapitálky. Shift „pozastaví“ Caps Lock

en: Caps Lock uses internal capitalization; Shift does not affect Caps Lock
sk: CapsLock používa interný prevod na kapitálky. Shift neovplyvňuje Caps Lock

en: Caps Lock acts as Shift with locking; Shift "pauses" Caps Lock
sk: CapsLock funguje ako Shift s uzamknutím. Shift „pozastaví“ Caps Lock

en: Caps Lock acts as Shift with locking; Shift does not affect Caps Lock
sk: CapsLock funguje ako Shift s uzamknutím. Shift neovplyvňuje Caps Lock

en: Caps Lock toggles normal capitalization of alphabetic characters
sk: CapsLock prepne normálnu kapitalizáciu abecedných znakov

en: Caps Lock toggles ShiftLock (affects all keys)
sk: CapsLock prepne ShiftLock (ovplyvní všetky klávesy)

en: Swap ESC and Caps Lock
sk: Vymeniť ESC a Caps Lock

en: Make Caps Lock an additional Esc
sk: Urobiť z CapsLock ďalší Esc

en: Make Caps Lock an additional Backspace
sk: Urobiť z CapsLock ďalší Backspace

en: Make Caps Lock an additional Super
sk: Urobiť z CapsLock ďalší Super

en: Make Caps Lock an additional Hyper
sk: Urobiť z CapsLock ďalší Hyper

en: Make Caps Lock an additional Menu key
sk: Urobiť z CapsLock dodatočný Menu kláves

en: Make Caps Lock an additional Num Lock
sk: Urobiť z CapsLock dodatočný NumLock

en: Caps Lock is also a Ctrl
sk: CapsLock je tiež Ctrl

en: Caps Lock is disabled
sk: CapsLock je zakázaný

en: Alt/Win key behavior
sk: Chovanie klávesu Alt/Win

en: Add the standard behavior to Menu key
sk: Pridať štandardné chovanie klávesu Menu

en: Alt and Meta are on Alt
sk: Alt a Meta sú na klávesoch Alt

en: Alt is mapped to Win and the usual Alt
sk: Alt je mapovaný na klávesy Win a zvyčajný Alt

en: Ctrl is mapped to Win and the usual Ctrl keys
sk: Ctrl je mapovaný na klávesy Win a zvyčajný Ctrl

en: Ctrl is mapped to Alt; Alt is mapped to Win
sk: Ctrl je mapovaný na Alt; Alt je namapovaný na Win

en: Meta is mapped to Win
sk: Meta je mapovaný na Win

en: Meta is mapped to Left Win
sk: Meta je mapovaný na ľavý Win

en: Hyper is mapped to Win
sk: Hyper je mapovaný na Win

en: Alt is mapped to Right Win, Super to Menu
sk: Alt je mapovaný na pravý Win, Super na Menu

en: Left Alt is swapped with Left Win
sk: Ľavý Alt je vymenený s ľavým Win

en: Win is mapped to PrtSc and the usual Win
sk: Win je mapovaný na PrtSc a zvyčajný Win

en: Position of Compose key
sk: Umiestnenie klávesu Compose

en: 3rd level of Left Win
sk: 3. úroveň ľavého Win

en: 3rd level of Right Win
sk: 3. úroveň pravého Win

en: 3rd level of Menu
sk: 3. úroveň Menu

en: 3rd level of Left Ctrl
sk: 3. úroveň ľavého Ctrl

en: 3rd level of Right Ctrl
sk: 3. úroveň pravého Ctrl

en: 3rd level of Caps Lock
sk: 3. úroveň CapsLock

en: 3rd level of &lt;Less/Greater&gt;
sk: 3. úroveň &lt;Menší/Väčší&gt;

en: Miscellaneous compatibility options
sk: Dodatočné voľby pre kompatibilitu

en: Default numeric keypad keys
sk: Štandardné klávesy numerickej klávesnice

en: Num Lock on: digits; Shift for arrow keys. Num Lock off: arrow keys (as in Windows)
sk: Zapnutý NumLock: číslice, Shift prepne na šípky, vypnutý Num Lock: šípky (jako v MS Windows)

en: Shift does not cancel Num Lock, chooses 3rd level instead
sk: Shift neruší NumLock, namiesto toho vyberie 3. úroveň

en: Special keys (Ctrl+Alt+&lt;key&gt;) handled in a server
sk: Špeciálne klávesy (Ctrl+Alt+&lt;key&gt;) spracované na serveri

en: Both Shift together enable Caps Lock
sk: Oba Shift spolu povolia CapsLock

en: Adding currency signs to certain keys
sk: Pridať znak euro na isté klávesy

en: Key to choose 5th level
sk: Kláves pre výber 5. úroveni

en: Usual space at any level
sk: Obyčajná medzera na každej úrovni.

en: Non-breaking space at the 3rd level, nothing at the 4th level
sk: Nezalomiteľná medzera na 3. úrovni, nič na 4. úrovni

en: Non-breaking space at the 3rd level, thin non-breaking space at the 4th level
sk: Nezalomiteľná medzera na 3. úrovni, tenká nezalomiteľná medzera na 4. úrovni

en: Non-breaking space at the 4th level
sk: Nezalomiteľná medzera na 4. úrovni

en: Non-breaking space at the 4th level, thin non-breaking space at the 6th level (via Ctrl+Shift)
sk: Nezalomiteľná medzera na 4. úrovni, tenká nezalomiteľná medzera na 6. úrovni (cez Ctrl+Shift)

en: Japanese keyboard options
sk: Japonské možnosti klávesnice

en: Kana Lock key is locking
sk: Kláves Kana Lock zamyká

en: NICOLA-F style Backspace
sk: Backspace v štýle NICOLA-F

en: Right Ctrl as Hangul, right Alt as Hanja
sk: Pravý Ctrl ako Hangul, pravý Alt ako Hanja

en: Czech Slovak and German (US)
sk: České Slovenské a Nemecké (US)

en: Slovak (Sun Type 6/7)
sk: Slovenské (Sun Type 6/7)

en: Parentheses position
sk: Pozícia zátvoriek

en: Swap with square brackets
sk: Vymeniť s hranatými zátvorkami
