xkeyboard-config 2.5.99 - en to sl translation catalogue (724 entries)

en: &lt;Less/Greater&gt;
sl: &lt;Manjši/večji&gt;

en: &lt;Less/Greater&gt; chooses 3rd level, acts as onetime lock when pressed together with another 3rd-level-chooser
sl: &lt;Manjši/večji&gt; (izbere 3. raven, deluje kot enkratni zaklep, ko je pritisnjen skupaj z drugim izbirnikom 3. ravni)

en: &lt;Less/Greater&gt; chooses 5th level, locks when pressed together with another 5th-level-chooser
sl: &lt;Manjši/večji&gt; (izbere 5. raven, zaklene se, če je pritisnjen skupaj z drugim izbirnikom 5. ravni)

en: ATM/phone-style
sl: ATM/kot telefon

en: Acer Laptop
sl: Acer - prenosnik

en: Add the standard behavior to Menu key
sl: Dodaj standardni odziv tipki Menu

en: Adding Esperanto circumflexes (supersigno)
sl: Dodajanje cirkumfleksov za Esperanto (supersigno)

en: Adding currency signs to certain keys
sl: Dodajanje valutnih simbolov določenim tipkam

en: Afghani
sl: afghanska

en: Akan
sl: akanska

en: Albanian
sl: albanska

en: Allow breaking grabs with keyboard actions (warning: security risk)
sl: Dovoli prekinitev prijemov z dejanji tipkovnice (opozorilo: varnostno tveganje)

en: Alt and Meta are on Alt keys
sl: Izmenjalka (Alt) in tipka Meta sta na izmenjalkah (Alt).

en: Alt is mapped to Right Win, Super to Menu
sl: Izmenjalka (Alt) je preslikana na desno tipko Win, Super na tipko Menu.

en: Alt+Caps Lock
sl: Izmenjalka (Alt)+Caps Lock

en: Alt+Ctrl
sl: Izmenjalka (Alt)+krmilka (Ctrl)

en: Alt+Shift
sl: Izmenjalka (Alt)+dvigalka (Shift)

en: Alt+Space
sl: Izmenjalka (Alt)+preslednica

en: Alt/Win key behavior
sl: Vedenje tipk Alt/Win

en: Amharic
sl: amharska

en: Any Alt key
sl: Poljubna izmenjalka (Alt)

en: Any Win key
sl: Poljubna tipka Win

en: Any Win key (while pressed)
sl: Poljubna tipka Win (ob pritisku)

en: Apple Aluminium Keyboard (ANSI)
sl: Apple - aluminijasta tipkovnica (ANSI)

en: Apple Aluminium Keyboard (ISO)
sl: Apple - aluminijasta tipkovnica (ISO)

en: Apple Aluminium Keyboard (JIS)
sl: Apple - aluminijasta tipkovnica (JIS)

en: Apple Aluminium Keyboard: emulate PC keys (Print, Scroll Lock, Pause, Num Lock)
sl: Apple - aluminijasta tipkovnica: emuliraj tipke PC (Print, Scroll Lock, Pause, NumLock)

en: Apple Laptop
sl: Apple - prenosnik

en: Arabic
sl: arabska

en: Arabic (Buckwalter)
sl: arabska (Buckwalter)

en: Arabic (Morocco)
sl: arabska (Maroko)

en: Arabic (Pakistan)
sl: arabska (Pakistan)

en: Arabic (Syria)
sl: arabska (Sirija)

en: Arabic (azerty)
sl: arabska (azerty)

en: Arabic (azerty/digits)
sl: arabska (azerty/števke)

en: Arabic (digits)
sl: arabska (števke)

en: Arabic (qwerty)
sl: arabska (qwerty)

en: Arabic (qwerty/digits)
sl: arabska (qwerty/števke)

en: Armenian
sl: armenska

en: Armenian (alternative eastern)
sl: armenska (alternativna vzhodno)

en: Armenian (alternative phonetic)
sl: armenska (alternativna fonetična)

en: Armenian (eastern)
sl: armenska (vzhodna)

en: Armenian (phonetic)
sl: armenska (fonetično)

en: Armenian (western)
sl: armenska (zahodna)

en: Asturian (Spain, with bottom-dot H and bottom-dot L)
sl: asturijska (Španija, H in L s spodnjo piko)

en: Asus Laptop
sl: Asus - prenosnik

en: At bottom left
sl: Levo spodaj

en: At left of 'A'
sl: Levo of tipke 'A'

en: Azerbaijani
sl: azerbajdžanska

en: Azerbaijani (Cyrillic)
sl: azerbajdžanska (cirilica)

en: Azona RF2300 wireless Internet Keyboard
sl: Azona RF2300 Internet - brezžična

en: BTC 9116U Mini Wireless Internet and Gaming
sl: BTC 9116U Mini Wireless Internet & Gaming

en: Backslash
sl: Leva poševnica

en: Backslash chooses 3rd level, acts as onetime lock when pressed together with another 3rd-level-chooser
sl: Leva poševnica (izbere tretjo raven, deluje kot enkratni zaklep, ko je pritisnjena skupaj z drugim izbirnikom tretje ravni)

en: Bambara
sl: bambarska

en: Bashkirian
sl: baškirska

en: Belarusian
sl: beloruska

en: Belarusian (Latin)
sl: beloruska (latinica)

en: Belarusian (legacy)
sl: beloruska (starinska)

en: Belgian
sl: belgijska

en: Belgian (ISO alternate)
sl: belgijska (alternativni ISO)

en: Belgian (Sun dead keys)
sl: belgijska (Sun mrtve tipke)

en: Belgian (Wang model 724 azerty)
sl: belgijska (Wang model 724 azerty)

en: Belgian (alternative)
sl: belgijska (alternativna)

en: Belgian (alternative, Sun dead keys)
sl: belgijska (alternativna, Sun mrtve tipke)

en: Belgian (alternative, latin-9 only)
sl: belgijska (alternativna, latinsko-9)

en: Belgian (eliminate dead keys)
sl: belgijska (izloči mrtve tipke)

en: Bengali
sl: bengalska

en: Bengali (India)
sl: bengalska (Indija)

en: Bengali (India, Baishakhi Inscript)
sl: bengalska (Indija, bajšakhi, vklesan)

en: Bengali (India, Baishakhi)
sl: bengalska (Indija, Baišaki)

en: Bengali (India, Bornona)
sl: bengalska (Indija, Bornona)

en: Bengali (India, Probhat)
sl: bengalska (Indija, Prohbat)

en: Bengali (India, Uni Gitanjali)
sl: bengalska (Indija, Uni Gitandžali)

en: Bengali (Probhat)
sl: bengalska (Prohbat)

en: Berber (Morocco, Tifinagh alternative phonetic)
sl: berberska (Maroko, Tifinagh alternativna fonetična)

en: Berber (Morocco, Tifinagh alternative)
sl: berberska (Maroko, Tifinagh alternativna)

en: Berber (Morocco, Tifinagh extended phonetic)
sl: berberska (Maroko, Tifinagh razširjeno fonetična)

en: Berber (Morocco, Tifinagh extended)
sl: berberska (Maroko, Tifinagh razširjena)

en: Berber (Morocco, Tifinagh phonetic)
sl: berberska (Maroko, Tifinagh fonetična)

en: Berber (Morocco, Tifinagh)
sl: berberska (Maroko, Tifinagh)

en: Bosnian
sl: bosanska

en: Bosnian (US keyboard with Bosnian digraphs)
sl: bosanska (am. tipkovnica z bosanskimi digrafi)

en: Bosnian (US keyboard with Bosnian letters)
sl: bosanska (am. tipkovnica z bosanskimi črkami)

en: Bosnian (use Bosnian digraphs)
sl: bosanska (uporabi bosanske digrafe)

en: Bosnian (use guillemets for quotes)
sl: bosanska (francoski narekovaji za navedke)

en: Both Alt keys together
sl: Obe izmenjalki (Alt) hkrati

en: Both Ctrl keys together
sl: Obeh krmilki (Ctrl) hkrati

en: Both Shift keys together
sl: Obe dvigalki (Shift) hkrati

en: Both Shift-Keys together activate Caps Lock, one Shift-Key deactivates
sl: Obe tipki dvigalki (Shift) hkrati aktivirata Caps Lock, ena dvigalka (Shift) jo deaktivira

en: Both Shift-Keys together toggle Caps Lock
sl: Obe dvigalki (Shift) hkrati preklopita Caps Lock

en: Both Shift-Keys together toggle ShiftLock
sl: Obe dvigalki (Shift) hkrati preklopita ShiftLock

en: Braille
sl: brajlica

en: Braille (left hand)
sl: brajlica (levoročno)

en: Braille (right hand)
sl: brajlica (desnoročno)

en: Brother Internet Keyboard
sl: Brother Internet

en: Bulgarian
sl: bolgarska

en: Bulgarian (new phonetic)
sl: bolgarska (nova fonetika)

en: Bulgarian (traditional phonetic)
sl: bolgarska (tradicionalna fonetična)

en: Burmese
sl: burmanska

en: Cameroon Multilingual (Dvorak)
sl: kamerunska večjezična (Dvorak)

en: Cameroon Multilingual (azerty)
sl: kamerunska večjezična (azerty)

en: Cameroon Multilingual (qwerty)
sl: kamerunska večjezična (qwerty)

en: Canadian Multilingual
sl: kanadska večjezična

en: Canadian Multilingual (first part)
sl: kanadska večjezična (prvi del)

en: Canadian Multilingual (second part)
sl: kanadska večjezična (drugi del)

en: Caps Lock (to first layout), Shift+Caps Lock (to last layout)
sl: Caps Lock (na prvo postavitev), dvigalka (Shift)+Caps Lock (na zadnjo postavitev)

en: Caps Lock (while pressed), Alt+Caps Lock does the original capslock action
sl: Caps Lock (ko je pritisnjena), izmenjalka (Alt)+Caps Lock opravi izvorno dejanje zaklepa velikih črk.

en: Caps Lock acts as Shift with locking. Shift "pauses" Caps Lock
sl: Caps Lock velja kot dvigalka (Shift) z zaklepanjem. Dvigalka (Shift) "prekine" tipko Caps Lock.

en: Caps Lock acts as Shift with locking. Shift doesn't affect Caps Lock
sl: Caps Lock velja kot dvigalka (Shift) z zaklepanjem. Dvigalka (Shift) ne vpliva na tipko Caps Lock

en: Caps Lock as Ctrl
sl: Caps Lock kot krmilka (Ctrl)

en: Caps Lock chooses 3rd level, acts as onetime lock when pressed together with another 3rd-level-chooser
sl: Caps Lock (izbere tretjo raven, deluje kot enkratni zaklep, ko je pritisnjena skupaj z drugim izbirnikom tretje ravni)

en: Caps Lock is disabled
sl: Caps Lock je onemogočena

en: Caps Lock key behavior
sl: Vedenje tipke Caps Lock

en: Caps Lock toggles Shift so all keys are affected
sl: Caps Lock preklaplja dvigalko (Shift), tako da so prizadete vse tipke

en: Caps Lock toggles normal capitalization of alphabetic characters
sl: Caps Lock preklaplja navadno kapitalizacijo črk abecede (velike in male črke).

en: Caps Lock uses internal capitalization. Shift "pauses" Caps Lock
sl: Caps Lock uporablja notranjo kapitalizacijo. Dvigalka (Shift) "prekine" Caps Lock.

en: Caps Lock uses internal capitalization. Shift doesn't affect Caps Lock
sl: Caps Lock uporablja notranjo kapitalizacijo. Dvigalka (Shift) ne vpliva na Caps Lock.

en: Catalan
sl: katalonska

en: Catalan (Spain, with middle-dot L)
sl: katalonska (Španija, z L s srednjo piko)

en: Cherokee
sl: čerokeška

en: Cherry Blue Line CyBo@rd (alternate option)
sl: Cherry Blue Line CyBo@rd (druga izbira)

en: Chicony Internet Keyboard
sl: Chicony Internet

en: Chinese
sl: kitajska

en: Chuvash
sl: čuvaška

en: Chuvash (Latin)
sl: čuvaška (latinica)

en: Compaq Easy Access Keyboard
sl: Compaq Easy Access

en: Compaq Internet Keyboard (13 keys)
sl: Compaq Internet (13 tipk)

en: Compaq Internet Keyboard (18 keys)
sl: Compaq Internet (18 tipk)

en: Compaq Internet Keyboard (7 keys)
sl: Compaq Internet (7 tipk)

en: Compaq iPaq Keyboard
sl: Compaq iPaq

en: Compose key position
sl: Položaj pred-tipke (Compose)

en: Control + Alt + Backspace
sl: Krmilka (Control) + izmenjalka (Alt) + vračalka

en: Control is mapped to Alt keys, Alt is mapped to Win keys
sl: Krmilka (Control) je preslikana na izmenjalki (Alt), izmenjalka (Alt) je preslikana na tipki Win

en: Control is mapped to Win keys (and the usual Ctrl keys)
sl: Krmilka (Control) je preslikana na tipki Win (in običajni krmilki - Ctrl)

en: Crimean Tatar (Turkish Alt-Q)
sl: krimsko tatarska (turški Alt-Q)

en: Crimean Tatar (Turkish F)
sl: krimsko tatarska (turški F)

en: Crimean Tatar (Turkish Q)
sl: krimsko tatarska (turški Q)

en: Croatian
sl: hrvaška

en: Croatian (US keyboard with Croatian digraphs)
sl: hrvaška (am. tipkovnica s hrvaškimi digrafi)

en: Croatian (US keyboard with Croatian letters)
sl: hrvaška (am. tipkovnica s hrvaškimi črkami)

en: Croatian (use Croatian digraphs)
sl: hrvaška (uporabi hrvaške digrafe)

en: Croatian (use guillemets for quotes)
sl: hrvaška (francoski narekovaji za navedke)

en: Ctrl key position
sl: Položaj tipke Ctrl

en: Ctrl+Shift
sl: krmilka (Ctrl)+dvigalka (Shift)

en: Czech
sl: češka

en: Czech (UCW layout, accented letters only)
sl: češka (razporeditev UCW, samo posebni znaki)

en: Czech (US Dvorak with CZ UCW support)
sl: češka (am. Dvorak s podporo za češki UCW)

en: Czech (qwerty)
sl: češka (qwerty)

en: Czech (qwerty, extended Backslash)
sl: češka (qwerty, razširjena leva poševnica)

en: Czech (with &lt;\|&gt; key)
sl: češka (s tipkami &lt;\|&gt;)

en: Danish
sl: danska

en: Danish (Dvorak)
sl: danska (Dvorak)

en: Danish (Macintosh)
sl: danska (Macintosh)

en: Danish (Macintosh, eliminate dead keys)
sl: danska (Macintosh, izloči mrtve tipke)

en: Danish (eliminate dead keys)
sl: danska (izloči mrtve tipke)

en: Default numeric keypad keys
sl: Privzete tipke številčnice

en: Dell 101-key PC
sl: Tipkovnica Dell s 101 tipko PC

en: Dell Laptop/notebook Inspiron 6xxx/8xxx
sl: Dell Inspiron 6xxx/8xxx - prenosniki

en: Dell Laptop/notebook Precision M series
sl: Dell Precision M - prenosniki

en: Dell Latitude series laptop
sl: Dell Latitude - prenosniki

en: Dell USB Multimedia Keyboard
sl: Dell USB Multimedia

en: Dexxa Wireless Desktop Keyboard
sl: Dexxa Wireless Desktop

en: Dhivehi
sl: diveška

en: Diamond 9801 / 9802 series
sl: Diamond 9801 / 9802

en: Dutch
sl: nizozemska

en: Dutch (Macintosh)
sl: nizozemska (Macintosh)

en: Dutch (Sun dead keys)
sl: nizozemska (Sun mrtve tipke)

en: Dutch (standard)
sl: nizozemska (standardna)

en: Dzongkha
sl: džonkška

en: Enable extra typographic characters
sl: Omogoči dodatne tipografske znake

en: English (Cameroon)
sl: angleška (Kamerun)

en: English (Canada)
sl: angleška (Kanada)

en: English (Colemak)
sl: angleška (Colemak)

en: English (Dvorak alternative international no dead keys)
sl: angleška (Dvorak, alternativna mednarodna brez mrtvih tipk)

en: English (Dvorak international with dead keys)
sl: angleška (mednarodna Dvorak z mrtvimi tipkami)

en: English (Dvorak)
sl: angleška (Dvorak)

en: English (Ghana)
sl: angleška (Gana)

en: English (Ghana, GILLBT)
sl: angleška (Gana, GILLBT)

en: English (Ghana, multilingual)
sl: angleška (Gana, večjezično)

en: English (India, with RupeeSign)
sl: angleška (Indija, z znakom za rupijo)

en: English (Macintosh)
sl: angleška (Macintosh)

en: English (Mali, US Macintosh)
sl: angleška (Mali, am. Macintosh)

en: English (Mali, US international)
sl: angleška (Mali, am. mednarodna)

en: English (Nigeria)
sl: angleška (Nigerija)

en: English (South Africa)
sl: angleška (Južna Afrika)

en: English (UK)
sl: angleška (Združeno kraljestvo)

en: English (UK, Colemak)
sl: angleška (ZK, Colemak)

en: English (UK, Dvorak with UK punctuation)
sl: angleška (ZK, Dvorak z angl. ločili)

en: English (UK, Dvorak)
sl: angleška (ZK, Dvorak)

en: English (UK, Macintosh international)
sl: angleška (ZK, Macintosh, mednarodna)

en: English (UK, Macintosh)
sl: angleška (ZK, Macintosh)

en: English (UK, extended WinKeys)
sl: angleška (ZK, razširjena WinKeys)

en: English (UK, international with dead keys)
sl: angleška (ZDA, mednarodna z mrtvimi tipkami)

en: English (US)
sl: angleška (ZDA)

en: English (US, alternative international)
sl: angleška (ZDA, alternativna mednarodna)

en: English (US, international with dead keys)
sl: angleška (ZDA, mednarodna z mrtvimi tipkami)

en: English (US, with euro on 5)
sl: angleška (ZDA, z znakom za evro na tipki 5)

en: English (classic Dvorak)
sl: angleška (klasični Dvorak)

en: English (international AltGr dead keys)
sl: angleška (mednarodna z mrtvimi tipkami AltGr)

en: English (layout toggle on multiply/divide key)
sl: angleška (preklop postavitve s tipko za množenje/deljenje)

en: English (left handed Dvorak)
sl: angleška (levoročni Dvorak)

en: English (programmer Dvorak)
sl: angleška (programerska, Dvorak)

en: English (right handed Dvorak)
sl: angleška (desnoročni Dvorak)

en: Enter on keypad
sl: Vnašalka (Enter) na številčnici

en: Esperanto (Portugal, Nativo)
sl: Esperanto (Portugalska, nativo)

en: Esperanto (displaced semicolon and quote, obsolete)
sl: Esperanto (premeščena podpičje in narekovaj, zastarelo)

en: Estonian
sl: estonska

en: Estonian (Dvorak)
sl: estonska (Dvorak)

en: Estonian (US keyboard with Estonian letters)
sl: estonska (am. tipkovnica z estonskimi črkami)

en: Estonian (eliminate dead keys)
sl: estonska (izloči mrtve tipke)

en: Euro on 2
sl: Z evro-znakom na tipki 2

en: Euro on 4
sl: Z evro-znakom na tipki 4

en: Euro on 5
sl: Z evro-znakom na tipki 5

en: Euro on E
sl: Z evro-znakom na tipki E

en: Ewe
sl: ewejska

en: Faroese
sl: farojska

en: Faroese (eliminate dead keys)
sl: farojska (izloči mrtve tipke)

en: Filipino
sl: filipinska

en: Filipino (Capewell-Dvorak Baybayin)
sl: filipinska (Capewell-Dvorak, bajbajinska)

en: Filipino (Capewell-Dvorak Latin)
sl: filipinska (Capewell-Dvorak, latinična)

en: Filipino (Capewell-QWERF 2006 Baybayin)
sl: filipinska (Capewell-QWERF 2006, bajbajinska)

en: Filipino (Capewell-QWERF 2006 Latin)
sl: filipinska (Capewell-QWERF 2006, latinična)

en: Filipino (Colemak Baybayin)
sl: filipinska (Colemak, bajbajinska)

en: Filipino (Colemak Latin)
sl: filipinska (Colemak, latinična)

en: Filipino (Dvorak Baybayin)
sl: filipinska (Dvorak, bajbajinska)

en: Filipino (Dvorak Latin)
sl: filipinska (Dvorak, latinica)

en: Filipino (QWERTY Baybayin)
sl: filipinska (QWERTY, bajbajinska)

en: Finnish
sl: finska

en: Finnish (Macintosh)
sl: finska (Macintosh)

en: Finnish (classic)
sl: finska (klasična)

en: Finnish (classic, eliminate dead keys)
sl: finska (klasična, izloči mrtve tipke)

note: This assumes the KP_ abstract symbols are actually useful for some apps The description needs to be rewritten
en: Four-level key with abstract separators
sl: Tipka četrte ravni z abstraktnimi ločilniki

en: Four-level key with comma
sl: Tipka četrte ravni z vejico

en: Four-level key with dot
sl: Tipka četrte ravni s piko

en: Four-level key with dot, latin-9 restriction
sl: Tipka četrte ravni s piko, omejitev latin-9

en: Four-level key with momayyez
sl: Tipka četrte ravni z arabskim decimalnim ločilnikom

en: French
sl: francoska

en: French (Bepo, ergonomic, Dvorak way)
sl: francoska (Bepo, ergonomska, Dvorak)

en: French (Bepo, ergonomic, Dvorak way, latin-9 only)
sl: francoska (Bepo, ergonomska, Dvorak, latin-9)

en: French (Breton)
sl: francoska (Bretonska)

en: French (Cameroon)
sl: francoska (Kamerun)

en: French (Canada)
sl: francoska (Kanada)

en: French (Canada, Dvorak)
sl: francoska (Kanada, Dvorak)

en: French (Canada, legacy)
sl: francoska (Kanada, starinska)

en: French (Democratic Republic of the Congo)
sl: francoska (Demokratična republika Kongo)

en: French (Dvorak)
sl: francoska (Dvorak)

en: French (Guinea)
sl: francoska (Gvineja)

en: French (Macintosh)
sl: francoska (Macintosh)

en: French (Mali, alternative)
sl: francoska (Mali, alternativna)

en: French (Morocco)
sl: francoska (Maroko)

en: French (Sun dead keys)
sl: francoska (mrtve tipke Sun)

en: French (Switzerland)
sl: francoska (Švica)

en: French (Switzerland, Macintosh)
sl: francoska (Švica, Macintosh)

en: French (Switzerland, Sun dead keys)
sl: francoska (Švica, Sun mrtve tipke)

en: French (Switzerland, eliminate dead keys)
sl: francoska (Švica, izloči mrtve tipke)

en: French (alternative)
sl: francoska (alternativna)

en: French (alternative, Sun dead keys)
sl: francoska (alternativna, Sun mrtve tipke)

en: French (alternative, eliminate dead keys)
sl: francoska (alternativna, izloči mrtve tipke)

en: French (alternative, latin-9 only)
sl: francoska (alternativna, le latinsko-9)

en: French (eliminate dead keys)
sl: francoska (izloči mrtve tipke)

en: French (legacy, alternative)
sl: francoska (starinska, alternativna)

en: French (legacy, alternative, Sun dead keys)
sl: francoska (starinska, alternativna, Sun mrtve tipke)

en: French (legacy, alternative, eliminate dead keys)
sl: francoska (starinska, alternativna, izloči mrtve tipke)

en: Fujitsu-Siemens Computers AMILO laptop
sl: Fujitsu-Siemens Computers AMILO - prenosnik

en: Fula
sl: fulska

en: Generic 101-key PC
sl: Splošna tipkovnica s 101 tipko PC

en: Generic 102-key (Intl) PC
sl: Splošna tipkovnica s 102 tipkama (medn.) PC

en: Generic 104-key PC
sl: Splošna tipkovnica s 104 tipkami PC

en: Generic 105-key (Intl) PC
sl: Splošna tipkovnica s 105 tipkami (medn.) PC

en: Genius Comfy KB-16M / Genius MM Keyboard KWD-910
sl: Genius Comfy KB-16M / Genius MM KWD-910

en: Georgian
sl: gruzijska

en: Georgian (France, AZERTY Tskapo)
sl: gruzijska (Francija, AZERTY Tskapo)

en: Georgian (Italy)
sl: gruzijska (Italija)

en: Georgian (MESS)
sl: gruzijska (MESS)

en: Georgian (ergonomic)
sl: gruzijska (ergonomska)

en: German
sl: nemška

en: German (Austria)
sl: nemška (Avstrija)

en: German (Austria, Macintosh)
sl: nemška (Avstrija, Macintosh)

en: German (Austria, Sun dead keys)
sl: nemška (Avstrija, Sun mrtve tipke)

en: German (Austria, eliminate dead keys)
sl: nemška (Avstrija, izloči mrtve tipke)

en: German (Dvorak)
sl: nemška (Dvorak)

en: German (Macintosh)
sl: nemška (Macintosh)

en: German (Macintosh, eliminate dead keys)
sl: nemška (Macintosh, izloči mrtve tipke)

en: German (Neo 2)
sl: nemška (Neo 2)

en: German (Sun dead keys)
sl: nemška (Sun mrtve tipke)

en: German (Switzerland)
sl: nemška (Švica)

en: German (Switzerland, Macintosh)
sl: nemška (Švica, Macintosh)

en: German (Switzerland, Sun dead keys)
sl: nemška (Švica, Sun mrtve tipke)

en: German (Switzerland, eliminate dead keys)
sl: nemška (Švica, izloči mrtve tipke)

en: German (Switzerland, legacy)
sl: nemška (Švica, starinska)

en: German (dead acute)
sl: nemška (mrtvi ostrivec)

en: German (dead grave acute)
sl: nemška (mrtvi krativec)

en: German (eliminate dead keys)
sl: nemška (izloči mrtve tipke)

en: German (qwerty)
sl: nemška (qwerty)

en: Greek
sl: grška

en: Greek (eliminate dead keys)
sl: grška (izloči mrtve tipke)

en: Greek (extended)
sl: grška (razširjena)

en: Greek (polytonic)
sl: grška (politonična)

en: Greek (simple)
sl: grška (enostavna)

en: Gujarati
sl: gujaratska

en: Happy Hacking Keyboard
sl: Happy Hacking

en: Happy Hacking Keyboard for Mac
sl: Happy Hacking za Mac

en: Hebrew
sl: hebrejska

en: Hebrew (Biblical, Tiro)
sl: hebrejska (biblična, Tiro)

en: Hebrew (lyx)
sl: hebrejska (lyx)

en: Hebrew (phonetic)
sl: hebrejska (fonetična)

en: Hewlett-Packard Internet Keyboard
sl: Hewlett-Packard Internet

en: Hewlett-Packard Mini 110 Notebook
sl: Hewlett-Packard Mini 110 - notesnik

en: Hewlett-Packard SK-250x Multimedia Keyboard
sl: Hewlett-Packard SK-250x Multimedia

en: Hexadecimal
sl: šestnajstiška

en: Htc Dream phone
sl: Htc Dream - telefon

en: Hungarian
sl: madžarska

en: Hungarian (101/qwerty/comma/dead keys)
sl: madžarska (101/qwerty/vejica/mrtve tipke)

en: Hungarian (101/qwerty/comma/eliminate dead keys)
sl: madžarska (101/qwerty/vejica/izloči mrtve tipke)

en: Hungarian (101/qwerty/dot/dead keys)
sl: madžarska (101/qwerty/pika/mrtve tipke)

en: Hungarian (101/qwerty/dot/eliminate dead keys)
sl: madžarska (101/qwerty/pika/izloči mrtve tipke)

en: Hungarian (101/qwertz/comma/dead keys)
sl: madžarska (101/qwertz/vejica/mrtve tipke)

en: Hungarian (101/qwertz/comma/eliminate dead keys)
sl: madžarska (101/qwertz/vejica/izloči mrtve tipke)

en: Hungarian (101/qwertz/dot/dead keys)
sl: madžarska (101/qwertz/pika/mrtve tipke)

en: Hungarian (101/qwertz/dot/eliminate dead keys)
sl: madžarska (101/qwertz/pika/izloči mrtve tipke)

en: Hungarian (102/qwerty/comma/dead keys)
sl: madžarska (102/qwerty/vejica/mrtve tipke)

en: Hungarian (102/qwerty/comma/eliminate dead keys)
sl: madžarska (102/qwerty/vejica/izloči mrtve tipke)

en: Hungarian (102/qwerty/dot/dead keys)
sl: madžarska (102/qwerty/pika/mrtve tipke)

en: Hungarian (102/qwerty/dot/eliminate dead keys)
sl: madžarska (102/qwerty/pika/izloči mrtve tipke)

en: Hungarian (102/qwertz/comma/dead keys)
sl: madžarska (102/qwertz/vejica/mrtve tipke)

en: Hungarian (102/qwertz/comma/eliminate dead keys)
sl: madžarska (102/qwertz/vejica/izloči mrtve tipke)

en: Hungarian (102/qwertz/dot/dead keys)
sl: madžarska (102/qwertz/pika/mrtve tipke)

en: Hungarian (102/qwertz/dot/eliminate dead keys)
sl: madžarska (102/qwertz/pika/izloči mrtve tipke)

en: Hungarian (eliminate dead keys)
sl: madžarska (izloči mrtve tipke)

en: Hungarian (qwerty)
sl: madžarska (qwerty)

en: Hungarian (standard)
sl: madžarska (standardna)

en: Hyper is mapped to Win-keys
sl: Tipka Hiper je preslikana na tipki Win

en: Icelandic
sl: islandska

en: Icelandic (Dvorak)
sl: islandska (Dvorak)

en: Icelandic (Macintosh)
sl: islandska (Macintosh)

en: Icelandic (Sun dead keys)
sl: islandska (Sun mrtve tipke)

en: Icelandic (eliminate dead keys)
sl: islandska (izloči mrtve tipke)

en: Igbo
sl: igbojska

en: Indian
sl: indijska

en: Inuktitut
sl: inuktitutska (inuitska)

en: Iraqi
sl: iraška

en: Irish
sl: irska

en: Irish (UnicodeExpert)
sl: irska (UnicodeExpert)

en: Italian
sl: italijanska

en: Italian (Macintosh)
sl: italijanska (Macintosh)

en: Italian (US keyboard with Italian letters)
sl: italijanska (am. tipkovnica z italijanskimi črkami)

en: Italian (eliminate dead keys)
sl: italijanska (izloči mrtve tipke)

en: Japanese
sl: japonska

en: Japanese (Dvorak)
sl: japonska (Dvorak)

en: Japanese (Kana 86)
sl: japonska (Kana 86)

en: Japanese (Kana)
sl: japonska (Kana)

en: Japanese (Macintosh)
sl: japonska (Macintosh)

en: Japanese (OADG 109A)
sl: japonska (OADG 109A)

en: Japanese (PC-98xx Series)
sl: japonska (PC-98xx)

en: Japanese keyboard options
sl: Japonske možnosti tipkovnice

en: Kalmyk
sl: kalmiška

en: Kana Lock key is locking
sl: Tipka za zaklep Kana lahko zaklepa

en: Kannada
sl: kannadska (Indija)

en: Kashubian
sl: kašubska

en: Kazakh
sl: kazaška

en: Kazakh (with Russian)
sl: kazaška (z ruščino)

en: Key sequence to kill the X server
sl: Zaporedje tipk, ki ubijejo strežnik X

en: Key to choose 3rd level
sl: Tipka za izbor tretje ravni

en: Key to choose 5th level
sl: Tipka za izbor pete ravni

en: Key(s) to change layout
sl: Tipke za spreminjanje razporeditve

en: Khmer (Cambodia)
sl: kmerska (Kambodža)

en: Kikuyu
sl: kikujska

en: Komi
sl: komijska

en: Korean
sl: korejska

en: Korean (101/104 key compatible)
sl: korejska (združljiva s 101/104 tipkami)

en: Kurdish (Iran, Arabic-Latin)
sl: kurdska (Iran, arabsko-latinična)

en: Kurdish (Iran, F)
sl: kurdska (Iran, F)

en: Kurdish (Iran, Latin Alt-Q)
sl: kurdska (Iran, latinični Alt-Q)

en: Kurdish (Iran, Latin Q)
sl: kurdska (Iran, latinični Q)

en: Kurdish (Iraq, Arabic-Latin)
sl: kurdska (Irak, arabsko-latinična)

en: Kurdish (Iraq, F)
sl: kurdska (Irak, F)

en: Kurdish (Iraq, Latin Alt-Q)
sl: kurdska (Irak, latinični Alt-Q)

en: Kurdish (Iraq, Latin Q)
sl: kurdska (Irak, latinični Q)

en: Kurdish (Syria, F)
sl: kurdska (Sirija, F)

en: Kurdish (Syria, Latin Alt-Q)
sl: kurdska (Sirija, latinični Alt-Q)

en: Kurdish (Syria, Latin Q)
sl: kurdska (Sirija, latinični Q)

en: Kurdish (Turkey, F)
sl: kurdska (Turčija, F)

en: Kurdish (Turkey, Latin Alt-Q)
sl: kurdska (Turčija, latinični Alt-Q)

en: Kurdish (Turkey, Latin Q)
sl: kurdska (Turčija, latinični Q)

en: Kyrgyz
sl: kirgiška

en: Kyrgyz (phonetic)
sl: kirgiška (fonetična)

en: Lao
sl: laoška

en: Lao (STEA proposed standard layout)
sl: laoška (standardna postavitev, predlagala STEA)

en: Laptop/notebook Compaq (eg. Armada) Laptop Keyboard
sl: Tipkovnica prenosnika Compaq (npr. Armada)

en: Laptop/notebook Compaq (eg. Presario) Internet Keyboard
sl: Internetna tipkovnica prenosnika Compaq (npr. Presario)

en: Laptop/notebook eMachines m68xx
sl: Prenosnik eMachines m68xx

en: Latvian
sl: latvijska

en: Latvian (F variant)
sl: latvijska (varianta F)

en: Latvian (adapted)
sl: latvijska (prilagojena)

en: Latvian (apostrophe variant)
sl: latvijska (varianta z opuščajem)

en: Latvian (ergonomic, ŪGJRMV)
sl: latvijska (ergonomska, ŪGJRMV)

en: Latvian (modern)
sl: latvijska (sodobna)

en: Latvian (tilde variant)
sl: latvijska (varianta s tildo)

en: Left Alt
sl: Leva izmenjalka (Alt)

en: Left Alt (while pressed)
sl: Leva izmenjalka (Alt) (ko je pritisnjena)

en: Left Alt is swapped with Left Win
sl: Leva izmenjalka (Alt) se zamenja z levo tipko Win

en: Left Alt+Left Shift
sl: Leva izmenjalka (Alt)+leva dvigalka (Shift)

en: Left Ctrl
sl: Leva krmilka (Ctrl)

en: Left Ctrl (to first layout), Right Ctrl (to last layout)
sl: Leva krmilka (Ctrl) (na prvo postavitev), desna krmilka (Ctrl) (na drugo postavitev)

en: Left Ctrl as Meta
sl: Leva krmilka (Ctrl) kot tipka Meta

en: Left Ctrl+Left Shift
sl: Leva krmilka (Ctrl)+leva dvigalka (Shift)

en: Left Shift
sl: Leva dvigalka (Shift)

en: Left Win
sl: Leva tipka Win

en: Left Win (to first layout), Right Win/Menu (to last layout)
sl: Leva tipka Win (na prvo postavitev), desna tipka Win/Menu (na drugo postavitev)

en: Left Win (while pressed)
sl: Leva tipka Win (ko je pritisnjena)

en: Left Win chooses 5th level, locks when pressed together with another 5th-level-chooser
sl: Leva tipka Win izbere peto raven, zaklene raven, če je pritisnjen hkrati z drugim izbirnikom pete ravni

en: LeftCtrl+LeftWin (to first layout), RightCtrl+Menu (to second layout)
sl: Leva krmilka (Ctrl)+levi Win (na prvo postavitev), desna krmilka (Ctrl)+Menu (na drugo postavitev)

en: Legacy
sl: Opuščena tipkovnica

en: Legacy Wang 724
sl: Opuščena Wang 724

note: Actually, with KP_SEPARATOR, as the old keypad(comma)
en: Legacy key with comma
sl: Opuščena tipka z vejico

en: Legacy key with dot
sl: Opuščena tipka s piko

en: Lithuanian
sl: litovska

en: Lithuanian (IBM LST 1205-92)
sl: litovska (IBM LST 1205-92)

en: Lithuanian (LEKP)
sl: litovska (LEKP)

en: Lithuanian (LEKPa)
sl: litovska (LEKPa)

en: Lithuanian (US keyboard with Lithuanian letters)
sl: litovska (am. tipkovnica z litovskimi črkami)

en: Lithuanian (standard)
sl: litovska (standardna)

en: Logitech Access Keyboard
sl: Logitech Access

en: Logitech Cordless Desktop (alternate option)
sl: Logitech Cordless Desktop (druga možnost)

en: Logitech Cordless Desktop Pro (alternate option 2)
sl: Logitech Cordless Desktop Pro (alt. option2)

en: Logitech G15 extra keys via G15daemon
sl: Logitech G15 z dodatnimi tipkami preko G15daemon

en: Logitech Generic Keyboard
sl: Logitech - splošna tipkovnica

en: Logitech Internet 350 Keyboard
sl: Logitech Internet 350

en: Logitech Internet Keyboard
sl: Logitech Internet

en: Logitech Internet Navigator Keyboard
sl: Logitech Internet Navigator

en: Logitech Media Elite Keyboard
sl: Logitech Media Elite

en: Logitech Ultra-X Cordless Media Desktop Keyboard
sl: Logitech Ultra-X Cordless Media Desktop

en: Logitech Ultra-X Keyboard
sl: Logitech Ultra-X

en: Logitech diNovo Edge Keyboard
sl: Logitech diNovo Edge

en: Logitech diNovo Keyboard
sl: Logitech diNovo

en: Logitech iTouch Cordless Keyboard (model Y-RB6)
sl: Logitech iTouch Cordless (model Y-RB6)

en: Logitech iTouch Internet Navigator Keyboard SE
sl: Logitech iTouch Internet Navigator SE

en: Logitech iTouch Internet Navigator Keyboard SE (USB)
sl: Logitech iTouch Internet Navigator SE (USB)

en: Lower Sorbian
sl: spodnje lužiško-srbska

en: Lower Sorbian (qwertz)
sl: spodnje lužiško-srbska (qwertz)

en: MacBook/MacBook Pro (Intl)
sl: MacBook/MacBook Pro (medn.)

en: Macedonian
sl: makedonska

en: Macedonian (eliminate dead keys)
sl: makedonska (izloči mrtve tipke)

en: Macintosh Old
sl: Macintosh - stara

en: Make Caps Lock an additional Backspace
sl: Caps Lock naj bo dodatna vračalka

en: Make Caps Lock an additional Control but keep the Caps_Lock keysym
sl: Caps Lock naj bo dodatna krmilka (Ctrl), vendar ohrani simulacijo tipke Caps_Lock

en: Make Caps Lock an additional ESC
sl: Caps Lock naj bo dodatna ubežnica (Esc)

en: Make Caps Lock an additional Hyper
sl: Caps Lock naj bo dodatna tipka Hyper

en: Make Caps Lock an additional Num Lock
sl: Caps Lock naj bo dodatna tipka Num Lock

en: Make Caps Lock an additional Super
sl: Caps Lock naj bo dodatna tipka Super

en: Make Zenkaku Hankaku an additional ESC
sl: Zenkaku Hankaku naj bo dodatna ubežnica (Esc)

en: Malayalam
sl: malajalamska

en: Malayalam (Lalitha)
sl: malajalamska (Lalita)

en: Malayalam (enhanced Inscript with Rupee Sign)
sl: malajalamska (razširjena, z znakom za rupijo)

en: Maltese
sl: malteška

en: Maltese (with US layout)
sl: malteška (z am. postavitvijo)

en: Maori
sl: maorska

en: Mari
sl: marijska

en: Memorex MX2500 EZ-Access Keyboard
sl: Memorex MX2500 EZ-Access

en: Menu
sl: Meni

en: Menu as Right Ctrl
sl: Tipka meni kot desna krmilka (Ctrl)

en: Meta is mapped to Left Win
sl: Meta je preslikana na levo tipko Win

en: Meta is mapped to Win keys
sl: Meta je preslikana na tipki Win

en: Microsoft Internet Keyboard Pro, Swedish
sl: Microsoft Internet Keyboard Pro, švedska

en: Miscellaneous compatibility options
sl: Razne možnosti združljivosti

en: Mongolian
sl: mongolska

en: Montenegrin
sl: črnogorska

en: Montenegrin (Cyrillic with guillemets)
sl: črnogorska (cirilična s francoskimi narekovaji)

en: Montenegrin (Cyrillic)
sl: črnogorska (cirilica)

en: Montenegrin (Cyrillic, Z and ZHE swapped)
sl: črnogorska (cirilica, Z in Ž zamenjana)

en: Montenegrin (Latin Unicode qwerty)
sl: črnogorska (latinična, Unicode, qwerty)

en: Montenegrin (Latin Unicode)
sl: črnogorska (latinična, Unicode)

en: Montenegrin (Latin qwerty)
sl: črnogorska (latinična, qwerty)

en: Montenegrin (Latin with guillemets)
sl: črnogorska (latinična s francoskimi narekovaji)

en: NICOLA-F style Backspace
sl: Vračalka v slogu NICOLA-F

en: Nepali
sl: nepalska

en: Non-breakable space character at fourth level
sl: Neprelomni presledek na četrti ravni

en: Non-breakable space character at fourth level, thin non-breakable space character at sixth level
sl: Neprelomni presledek na četrti ravnil, tanek neprelomni presledek na šesti ravni

en: Non-breakable space character at fourth level, thin non-breakable space character at sixth level (via Ctrl+Shift)
sl: Neprelomni presledek na četrti ravni, tanek neprelomni presledek na šesti ravni (prek krmilke+dvigalke/Ctrl+Shift)

en: Non-breakable space character at second level
sl: Neprelomni presledek na drugi ravni

en: Non-breakable space character at third level
sl: Neprelomni presledek na tretji ravni

en: Non-breakable space character at third level, nothing at fourth level
sl: Neprelomni presledek na tretji ravni, nič na četrti ravni

en: Non-breakable space character at third level, thin non-breakable space character at fourth level
sl: Neprelomni presledek na tretji ravni, tanek neprelomni presledek na četrti ravni

en: Northern Saami (Finland)
sl: severno saamska (Finska)

en: Northern Saami (Norway)
sl: severno saamska (Norveška)

en: Northern Saami (Norway, eliminate dead keys)
sl: severno saamska (Norveška, izloči mrtve tipke)

en: Northern Saami (Sweden)
sl: severno saamska (Švedska)

en: Norwegian
sl: norveška

en: Norwegian (Dvorak)
sl: norveška (Dvorak)

en: Norwegian (Macintosh)
sl: norveška (Macintosh)

en: Norwegian (Macintosh, eliminate dead keys)
sl: norveška (Macintosh, izloči mrtve tipke)

en: Norwegian (eliminate dead keys)
sl: norveška (izloči mrtve tipke)

en: Numeric keypad delete key behaviour
sl: Vedenje tipke za brisanje na numerični tipkovnici

en: Numeric keypad keys always enter digits (as in Mac OS)
sl: Številčnica vedno vnaša števke (deluje kot v Mac OS X)

en: Numeric keypad layout selection
sl: Izbor razporeditve na numerični tipkovnici

en: Occitan
sl: oksitanska

en: Ogham
sl: oghamska

en: Ogham (IS434)
sl: ogamska (IS434)

en: Oriya
sl: orijska

en: Ortek MCK-800 MM/Internet keyboard
sl: Ortek MCK-800 MM/Internet

en: Ossetian (Georgia)
sl: osetijska (Gruzija)

en: Ossetian (WinKeys)
sl: osetijska (WinKeys)

en: Ossetian (legacy)
sl: osetijska (starinska)

en: PC-98xx Series
sl: PC-98xx - več modelov

en: Pannonian Rusyn (homophonic)
sl: panonska rusinska (homofonična)

en: Pashto
sl: paštunska

en: Pashto (Afghanistan, OLPC)
sl: paštunska (Afganistan, OLPC)

en: Pause
sl: Premor

en: Persian
sl: farsi

en: Persian (Afghanistan, Dari OLPC)
sl: farsi (Afganistan, Dari OLPC)

en: Persian (with Persian Keypad)
sl: farsi (s tipkovnico farsi)

en: Polish
sl: poljska

en: Polish (Dvorak)
sl: poljska (Dvorak)

en: Polish (Dvorak, Polish quotes on key 1)
sl: poljska (Dvorak, poljski narekovaj na tipki 1)

en: Polish (Dvorak, Polish quotes on quotemark key)
sl: poljska (Dvorak, poljski narekovaj na tipki narekovaja)

en: Polish (programmer Dvorak)
sl: poljska (programerski Dvorak)

en: Polish (qwertz)
sl: poljska (qwertz)

en: Portuguese
sl: portugalska

en: Portuguese (Brazil)
sl: portugalska (Brazilija)

en: Portuguese (Brazil, Dvorak)
sl: portugalska (Brazilija, Dvorak)

en: Portuguese (Brazil, eliminate dead keys)
sl: portugalska (Brazilija, izloči mrtve tipke)

en: Portuguese (Brazil, nativo for Esperanto)
sl: portugalska (Brazilija, nativo za Esperanto)

en: Portuguese (Brazil, nativo for USA keyboards)
sl: portugalska (Brazilija, nativo za am. tipkovnice)

en: Portuguese (Brazil, nativo)
sl: portugalska (Brazilija, nativo)

en: Portuguese (Macintosh)
sl: portugalska (Macintosh)

en: Portuguese (Macintosh, Sun dead keys)
sl: portugalska (Macintosh, Sun mrtve tipke)

en: Portuguese (Macintosh, eliminate dead keys)
sl: portugalska (Macintosh, izloči mrtve tipke)

en: Portuguese (Nativo for USA keyboards)
sl: portugalska (nativo za am. tipkovnice)

en: Portuguese (Nativo)
sl: portugalska (nativo)

en: Portuguese (Sun dead keys)
sl: portugalska (Sun mrtve tipke)

en: Portuguese (eliminate dead keys)
sl: portugalska (izloči mrtve tipke)

en: PrtSc
sl: Tiskalka (PrtSc)

en: Punjabi (Gurmukhi Jhelum)
sl: pundžabska (Gumurki dželam)

en: Punjabi (Gurmukhi)
sl: pundžabska (Gurmukhi)

en: Right Alt
sl: Desna izmenjalka (Alt)

en: Right Alt (while pressed)
sl: Desna izmenjalka (Alt) (ko je pritisnjena)

en: Right Alt as Right Ctrl
sl: Desna izmenjalka (Alt) kot desna krmilka (Ctrl).

en: Right Alt chooses 5th level, locks when pressed together with another 5th-level-chooser
sl: Desna izmenjalka (Alt) izbere peto raven, zaklene raven, če je pritisnjen hkrati z drugim izbirnikom pete ravni

en: Right Alt key never chooses 3rd level
sl: Desna izmenjalka (Alt) nikoli ne izbere tretje ravni

en: Right Alt, Shift+Right Alt key is Multi_Key
sl: Desna izmenjalka (Alt), dvigalka (Shift)+desna izmenjalka (Alt) predstavlja večtipkovno kombinacijo

en: Right Ctrl
sl: Desna krmilka (Ctrl)

en: Right Ctrl (while pressed)
sl: Desna krmilka (Ctrl) (ko je pritisnjena)

en: Right Ctrl as Right Alt
sl: Desna krmilka (Ctrl) deluje kot desna izmenjalka (Alt).

en: Right Ctrl+Right Shift
sl: Desna krmilka (Ctrl) + desna dvigalka (Shift)

en: Right Shift
sl: Desna dvigalka (Shift)

en: Right Win
sl: Desna tipka Win

en: Right Win (while pressed)
sl: Desna tipka Win (ko je pritisnjena)

en: Right Win chooses 5th level, locks when pressed together with another 5th-level-chooser
sl: Desna tipka Win izbere peto raven, zaklene raven, če je pritisnjen hkrati z drugim izbirnikom pete ravni.

en: Romanian
sl: romunska

en: Romanian (Germany)
sl: romunska (Nemčija)

en: Romanian (Germany, eliminate dead keys)
sl: romunska (Nemčija, izloči mrtve tipke)

en: Romanian (WinKeys)
sl: romunska (WinKeys)

en: Romanian (cedilla)
sl: romunska (sedij)

en: Romanian (standard cedilla)
sl: romunska (standardni sedij)

en: Romanian (standard)
sl: romunska (standardna)

en: Rupee on 4
sl: Z znakom za rupijo na tipki 4

en: Russian
sl: ruska

en: Russian (DOS)
sl: ruska (DOS)

en: Russian (Georgia)
sl: ruska (Gruzija)

en: Russian (Germany, phonetic)
sl: ruska (Nemčija, fonetična)

en: Russian (Kazakhstan, with Kazakh)
sl: ruska (Kazahstan, s kazahstanščino)

en: Russian (Poland, phonetic Dvorak)
sl: ruska (Poljska, fonetična, Dvorak)

en: Russian (Sweden, phonetic)
sl: ruska (Švedska, fonetična)

en: Russian (Sweden, phonetic, eliminate dead keys)
sl: ruska (Švedska, fonetična, izloči mrtve tipke)

en: Russian (US, phonetic)
sl: ruska (ameriška, fonetična)

en: Russian (Ukraine, standard RSTU)
sl: ruska (Ukrajina, standard RSTU)

en: Russian (legacy)
sl: ruska (starinska)

en: Russian (phonetic WinKeys)
sl: ruska (fonetična, WinKeys)

en: Russian (phonetic)
sl: ruska (fonetična)

en: Russian (typewriter)
sl: ruska (pisalni stroj)

en: Russian (typewriter, legacy)
sl: ruska (pisalni stroj, starinska)

en: SILVERCREST Multimedia Wireless Keyboard
sl: SILVERCREST Multimedia Wireless tipkovnica

en: Saisiyat (Taiwan)
sl: sajsijatska (Tajvan)

en: Semi-colon on third level
sl: Podpičje na tretji ravni

en: Serbian (Cyrillic with guillemets)
sl: srbska (cirilična s francoskimi narekovaji)

en: Serbian (Cyrillic)
sl: srbska (cirilica)

en: Serbian (Cyrillic, Z and ZHE swapped)
sl: srbska (cirilica, Z in Ž zamenjana)

en: Serbian (Latin Unicode qwerty)
sl: srbska (latinica, Unicode qwerty)

en: Serbian (Latin Unicode)
sl: srbska (latinica, Unicode)

en: Serbian (Latin qwerty)
sl: srbska (latinica, qwerty)

en: Serbian (Latin with guillemets)
sl: srbska (latinična s francoskimi narekovaji)

en: Serbian (Latin)
sl: srbska (latinica)

en: Serbian (Russia)
sl: srbska (cirilica)

en: Serbo-Croatian (US)
sl: srbohrvaška (ZDA)

en: Shift cancels Caps Lock
sl: Dvigalka (Shift) prekliče Caps Lock

en: Shift does not cancel Num Lock, chooses 3rd level instead
sl: Dvigalka (Shift) ne prekliče številčne Num Lock, namesto tega izbere tretjo raven

en: Shift with numeric keypad keys works as in MS Windows
sl: Dvigalka (Shift) in številčnica delujejo kot v sistemu MS Windows

en: Shift+Caps Lock
sl: Dvigalka (Shift)+Caps Lock

en: Sindhi
sl: sindijska

en: Sinhala (phonetic)
sl: sinhala (fonetična)

en: Slovak
sl: slovaška

en: Slovak (extended Backslash)
sl: slovaška (razširjena leva poševnica)

en: Slovak (qwerty)
sl: slovaška (qwerty)

en: Slovak (qwerty, extended Backslash)
sl: slovaška (qwerty, razširjena leva poševnica)

en: Slovenian
sl: slovenska

en: Slovenian (US keyboard with Slovenian letters)
sl: slovenska (am. tipkovnica s slovenskimi črkami)

en: Slovenian (use guillemets for quotes)
sl: slovenska (francoski narekovaji za navedke)

en: Spanish
sl: španska

en: Spanish (Dvorak)
sl: španska (Dvorak)

en: Spanish (Latin American)
sl: španska (Latinska Amerika)

en: Spanish (Latin American, Sun dead keys)
sl: španska (Latinska amerika, mrtve tipke Sun)

en: Spanish (Latin American, eliminate dead keys)
sl: španska (Latinska Amerika, izloči mrtve tipke)

en: Spanish (Latin American, include dead tilde)
sl: španska (Latinska Amerika, vključi mrtvo tildo)

en: Spanish (Macintosh)
sl: španska (Macintosh)

en: Spanish (Sun dead keys)
sl: španska (mrtve tipke Sun)

en: Spanish (eliminate dead keys)
sl: španska (izloči mrtve tipke)

en: Spanish (include dead tilde)
sl: španska (vključi mrtvo tildo)

en: Special keys (Ctrl+Alt+&lt;key&gt;) handled in a server
sl: Posebne tipke (krmilka+izmenjalka+&lt;tipka&gt; / Ctrl+Alt+&lt;tipka&gt;), ki jih obravnava strežnik

en: Super Power Multimedia Keyboard
sl: Super Power Multimedijska tipkovnica

en: Swahili (Kenya)
sl: svahilska (Kenija)

en: Swahili (Tanzania)
sl: svahilska (Tanzanija)

en: Swap Ctrl and Caps Lock
sl: Zamenjaj krmilko (Esc) in CapsLock

en: Swap ESC and Caps Lock
sl: Zamenjaj ubežnico (Esc) in Caps Lock

en: Swedish
sl: švedska

en: Swedish (Dvorak)
sl: švedska (Dvorak)

en: Swedish (Macintosh)
sl: švedska (Macintosh)

en: Swedish (Svdvorak)
sl: švedska (Svdvorak)

en: Swedish (eliminate dead keys)
sl: švedska (izloči mrtve tipke)

en: Swedish Sign Language
sl: švedski znakovni jezik

en: Symplon PaceBook (tablet PC)
sl: Symplon PaceBook (tablični PC)

en: Syriac
sl: starosirska

en: Syriac (phonetic)
sl: sirska (fonetična)

en: Taiwanese
sl: tajvanska

en: Taiwanese (indigenous)
sl: tajvanska (domorodna)

en: Tajik
sl: tadžiška

en: Tajik (legacy)
sl: tadžiška (starinska)

en: Tamil
sl: tamilska

en: Tamil (Sri Lanka, TAB Typewriter)
sl: tamilska (Sri Lanka, pisalni stroj TAB)

en: Tamil (Sri Lanka, Unicode)
sl: tamilska (Sri Lanka, Unicode)

en: Tamil (TAB typewriter)
sl: tamilska (pisalni stroj TAB)

en: Tamil (TSCII typewriter)
sl: tamilska (pisalni stroj TSCII)

en: Tamil (Unicode)
sl: tamilska (Unicode)

en: Tamil (keyboard with numerals)
sl: tamilska (tipkovnica s številkami)

en: Tatar
sl: tatarska

en: Telugu
sl: teluška

en: Thai
sl: tajska

en: Thai (Pattachote)
sl: tajska (Pattachote)

en: Thai (TIS-820.2538)
sl: tajska (TIS-820.2538)

en: Tibetan
sl: tibetanska

en: Tibetan (with ASCII numerals)
sl: tibetanska (s številkami ASCII)

en: To the corresponding key in a Dvorak keyboard.
sl: Na ustrezno tipko tipkovnice Dvorak.

en: To the corresponding key in a Qwerty keyboard.
sl: Na ustrezno tipko tipkovnice Qwerty.

en: Toggle PointerKeys with Shift + NumLock.
sl: Preklopi puščične tipke z dvigalka (Shift) + NumLock.

en: Trust Direct Access Keyboard
sl: Tipkovnica Trust Direct Access

en: Trust Wireless Keyboard Classic
sl: Klasična brezžična tipkovnica Trust

en: Tswana
sl: tswanska

en: Turkish
sl: turška

en: Turkish (Alt-Q)
sl: turška (Alt-Q)

en: Turkish (F)
sl: turška (F)

en: Turkish (Sun dead keys)
sl: turška (mrtve tipke, Sun)

en: Turkish (international with dead keys)
sl: turška (mednarodna z mrtvimi tipkami)

en: Turkmen
sl: turkmenska

en: Turkmen (Alt-Q)
sl: turkmenska (Alt-Q)

en: TypeMatrix EZ-Reach 2030 USB (102/105:EU mode)
sl: TypeMatrix EZ-Reach 2030 USB (način 102/105:EU)

en: TypeMatrix EZ-Reach 2030 USB (106:JP mode)
sl: TypeMatrix EZ-Reach 2030 USB (način 106:JP)

en: Udmurt
sl: udmurtska

en: Ukrainian
sl: ukrajinska

en: Ukrainian (WinKeys)
sl: ukrajinska (WinKeys)

en: Ukrainian (homophonic)
sl: ukrajinska (homofonična)

en: Ukrainian (legacy)
sl: ukrajinska (starinska)

en: Ukrainian (phonetic)
sl: ukrajinska (fonetično)

en: Ukrainian (standard RSTU)
sl: ukrajinska (standard RSTU)

en: Ukrainian (typewriter)
sl: ukrajinska (pisalni stroj)

en: Unicode additions (arrows and math operators)
sl: Dodatki Unicode (puščice in matematični opratorji)

en: Unicode additions (arrows and math operators). Math operators on default level
sl: Dodatki Unicode (puščice in matematični opratorji). Matematični operatorji so na prvi ravni.

en: Urdu (Pakistan)
sl: urdujska (Pakistan)

en: Urdu (Pakistan, CRULP)
sl: urdujska (Pakistan, CRULP)

en: Urdu (Pakistan, NLA)
sl: urdujska (Pakistan, NLA)

en: Urdu (WinKeys)
sl: urdujska (WinKeys)

en: Urdu (alternative phonetic)
sl: urdujska (alternativna fonetika)

en: Urdu (phonetic)
sl: urdujska (fonetično)

en: Use keyboard LED to show alternative layout
sl: Uporabi tipkovnični LED za prikaz alternativne razporeditve

en: Using space key to input non-breakable space character
sl: Preslednica izpiše neprelomni presledek

en: Usual space at any level
sl: Običajni presledek na vseh ravneh

en: Uyghur
sl: ujgurska

en: Uzbek
sl: uzbeška

en: Uzbek (Afghanistan)
sl: uzbeška (Afganistan)

en: Uzbek (Afghanistan, OLPC)
sl: uzbeška (Afganistan, OLPC)

en: Uzbek (Latin)
sl: uzbeška (latinica)

en: Vietnamese
sl: vietnamska

en: ViewSonic KU-306 Internet Keyboard
sl: ViewSonic KU-306 Internet

en: Wang 724 keypad with Unicode additions (arrows and math operators)
sl: Wang 724 z unicode dodatki (puščice in matematični operatorji)

en: Wang 724 keypad with Unicode additions (arrows and math operators). Math operators on default level
sl: Wang 724 z unicode dodatki (puščice in matematični operatorji). Matematični opratorji na privzeti ravni.

en: Wolof
sl: volofska

en: Yahoo! Internet Keyboard
sl: Tipkovnica Yahoo! Internet

en: Yakut
sl: jakutska

en: Yoruba
sl: jorubska

en: Zero-width non-joiner character at second level
sl: Prelomni znak ničte širine na drugi ravni

en: Zero-width non-joiner character at second level, non-breakable space character at third level
sl: Prelomni znak ničte širine na drugi ravni, neprelomni presledek na tretji ravni.

en: Zero-width non-joiner character at second level, non-breakable space character at third level, nothing at fourth level
sl: Prelomni znak ničte širine na drugi ravni, neprelomni presledek na tretji ravni, nič na četrti ravni.

en: Zero-width non-joiner character at second level, non-breakable space character at third level, thin non-breakable space at fourth level
sl: Prelomni znak ničte širine na drugi ravni, neprelomni presledek na tretji ravni, tanek neprelomni presledek na četrti ravni

en: Zero-width non-joiner character at second level, non-breakable space character at third level, zero-width joiner at fourth level
sl: Prelomni znak ničte širine na drugi ravni, neprelomni presledek na tretji ravni, neprelomni znak ničelne širine na četrti ravni

en: Zero-width non-joiner character at second level, zero-width joiner character at third level
sl: Prelomni znak ničte širine na drugi ravni, spojni znak ničte širine na tretji ravni

en: Zero-width non-joiner character at second level, zero-width joiner character at third level, non-breakable space character at fourth level
sl: Prelomni znak ničte širine na drugi ravni, spojni znak ničte širine na tretji ravni, neprelomni presledek na četrti ravni

en: Zero-width non-joiner character at third level, zero-width joiner at fourth level
sl: Prelomni znak ničte širine na tretji ravni, spojni znak ničte širine na četrti ravni.

en: APL Keyboard Symbols
sl: Simboli tipkovnic APL

en: Armenian (OLPC phonetic)
sl: armenska (fonetično OPLC)

en: Atsina
sl: atsinska

en: Avestan
sl: avestanska

en: Biblical SIL phonetic
sl: hebrejska (biblična, SIL, fonetična)

en: Couer D'alene Salish
sl: sališanska (Couer D'alene)

en: Crimean Tatar (Dobruja Q)
sl: krimsko tatarska (Dobruja Q)

en: English (US, international AltGr Unicode combining)
sl: angleška (kombinirana am. in mednarodna, Unicode, znak. izmenjalka)

en: English (US, international AltGr Unicode combining, alternative)
sl: angleška (kombirnirana am. in mednarodna, Unicode, znak. izmenjalka, alternativna)

en: German (US keyboard with German letters)
sl: nemška (am. tipkovnica z nemškimi črkami)

en: German (with Hungarian letters and no dead keys)
sl: nemška (z madžarskimi črkami in brez mrtvih tipk)

en: Hebrew (Biblical SIL)
sl: hebrejska (biblična, SIL)

en: Kutenai
sl: kutenajska

en: Latvian (US Colemak)
sl: latvijska (am. Colemak)

en: Latvian (US Colemak, apostrophe variant)
sl: latvijska (am. Colemak, različica z apostrofi)

en: Latvian (US Dvorak)
sl: latvijska (am. Dvorak)

en: Latvian (US Dvorak, Y variant)
sl: latvijska (am. Dvorak, različica Y)

en: Latvian (US Dvorak, minus variant)
sl: latvisjka (am. Dvorak, različica minus)

en: Latvian (programmer US Dvorak)
sl: latvijska (programerska, am. Dvorak)

en: Latvian (programmer US Dvorak, Y variant)
sl: latvijska (programerska, am. Dvorak, različica Y)

en: Latvian (programmer US Dvorak, minus variant)
sl: latvijska (programerska, am. Dvorak, različica minus)

en: Lithuanian (US Dvorak with Lithuanian letters)
sl: litovska (am. tipkovnica z litovskimi črkami)

en: Polish (international with dead keys)
sl: poljska (z mednarodnimi mrtvimi tipkami)

en: Romanian (ergonomic Touchtype)
sl: romunska (ergonomski Touchtype)

en: Russian (with Ukrainian-Belorussian layout)
sl: ruska (z ukrajinsko-belorusko postavitvijo)

en: Secwepemctsin
sl: šusvapska

en: Serbian
sl: srbska

en: Serbian (combining accents instead of dead keys)
sl: srbska (kombiniranje naglasov namesto mrtvih tipk)
