xkeyboard-config 2.10.99 - en to el translation catalogue (786 entries)

en: Generic 101-key PC
el: Τυπικός υπολογιστής 101-πλήκτρων

en: Generic 102-key (Intl) PC
el: Τυπικός υπολογιστής 102-πλήκτρων (Διεθνής)

en: Generic 104-key PC
el: Τυπικός υπολογιστής 104-πλήκτρων

en: Generic 105-key (Intl) PC
el: Τυπικός υπολογιστής 105-πλήκτρων (Διεθνής)

en: Dell 101-key PC
el: Dell PC 101-πλήκτρων

en: Dell Latitude series laptop
el: Dell φορητός υπολογιστής σειράς Latitude

en: PC-98xx Series
el: Σειρά PC-98xx

en: A4Tech Wireless Desktop RFKB-23
el: A4Tech ασύρματο επιφάνειας εργασίας RFKB-23

en: Azona RF2300 wireless Internet Keyboard
el: Ασύρματο πληκτρολόγιο διαδικτύου Azona RF2300

en: Brother Internet Keyboard
el: Πληκτρολόγιο Διαδικτύου Brother

en: BTC 5113RF Multimedia
el: BTC 5113RF πολυμέσων

en: BTC 9116U Mini Wireless Internet and Gaming
el: BTC 9116U Μικρό ασύρματο διαδικτύου και παιχνιδιού

en: Cherry Blue Line CyBo@rd (alternate option)
el: Cherry Blue Line CyBo@rd (εναλλακτική επιλογή)

en: Compaq Easy Access Keyboard
el: Πληκτρολόγιο εύκολης πρόσβασης Compaq

en: Compaq Internet Keyboard (7 keys)
el: Πληκτρολόγιο διαδικτύου Compaq (7 πλήκτρα)

en: Compaq Internet Keyboard (13 keys)
el: Πληκτρολόγιο διαδικτύου Compaq (13 πλήκτρα)

en: Compaq Internet Keyboard (18 keys)
el: Πληκτρολόγιο διαδικτύου Compaq (18 πλήκτρα)

en: Laptop/notebook Compaq (eg. Armada) Laptop Keyboard
el: Πληκτρολόγιο φορητού υπολογιστή/σημειωματαρίου Compaq (πχ. Armada)

en: Laptop/notebook Compaq (eg. Presario) Internet Keyboard
el: Πληκτρολόγιο διαδικτύου φορητού υπολογιστή/σημειωματαρίου (πχ. Presario)

en: Compaq iPaq Keyboard
el: Πληκτρολόγιο iPaq Compaq

en: Dell USB Multimedia Keyboard
el: Πληκτρολόγιο πολυμέσων USB Dell

en: Dell Laptop/notebook Inspiron 6xxx/8xxx
el: Dell φορητός υπολογιστής/σημειωματάριο Inspiron 6xxx/8xxx

en: Dell Laptop/notebook Precision M series
el: Dell φορητός υπολογιστής/σημειωματαρίου Precision M series

en: Dexxa Wireless Desktop Keyboard
el: Ασύρματο πληκτρολόγιο επιφάνειας εργασίας Dexxa

en: Diamond 9801 / 9802 series
el: Diamond σειρές 9801 / 9802

en: Fujitsu-Siemens Computers AMILO laptop
el: φορητός υπολογιστής AMILO Fujitsu-Siemens

en: Genius Comfy KB-16M / Genius MM Keyboard KWD-910
el: Genius Comfy KB-16M / Genius MM πληκτρολόγιο KWD-910

en: Logitech Generic Keyboard
el: Τυπικό πληκτρολόγιο Logitech

en: Logitech G15 extra keys via G15daemon
el: Logitech G15 πρόσθετα πλήκτρα μέσα από G15daemon

en: Hewlett-Packard Internet Keyboard
el: Hewlett-Packard πληκτρολόγιο διαδικτύου

en: Hewlett-Packard SK-250x Multimedia Keyboard
el: Hewlett-Packard SK-250x πληκτρολόγιο πολυμέσων

en: Logitech Cordless Desktop LX-300
el: Logitech ασύρματο επιφάνειας εργασίας LX-300

en: Logitech Internet 350 Keyboard
el: Πληκτρολόγιο διαδικτύου 350 Logitech

en: Logitech Media Elite Keyboard
el: Πληκτρολόγιο Elite πολυμέσων Logitech

en: Logitech Cordless Desktop (alternate option)
el: Logitech Cordless Desktop (εναλλακτική επιλογή)

en: Logitech Cordless Desktop Pro (alternate option 2)
el: Logitech Cordless Desktop Pro (εναλλακτική επιλογή 2)

en: Logitech iTouch Cordless Keyboard (model Y-RB6)
el: Logitech iTouch Cordless Keyboard (μοντέλο Y-RB6)

en: Logitech iTouch Internet Navigator Keyboard SE
el: πληκτρολόγιο περιηγητή διαδικτύου Logitech iTouch SE

en: Logitech iTouch Internet Navigator Keyboard SE (USB)
el: Πληκτρολόγιο περιηγητή διαδικτύου Logitech iTouch SE (USB)

en: Logitech Ultra-X Keyboard
el: Logitech πληκτρολόγιο Ultra-X

en: Logitech Ultra-X Cordless Media Desktop Keyboard
el: Ασύρματο πληκτρολόγιο επιφάνειας εργασίας πολυμέσων Logitech Ultra-X

en: Logitech diNovo Keyboard
el: Πληκτρολόγιο Logitech diNovo

en: Logitech diNovo Edge Keyboard
el: Πληκτρολόγιο Logitech diNovo Edge

en: Microsoft Natural Wireless Ergonomic Keyboard 4000
el: Ασύρματο εργονομικό πληκτρολόγιο Microsoft Natural 4000

en: Microsoft Natural Wireless Ergonomic Keyboard 7000
el: Ασύρματο εργονομικό πληκτρολόγιο Microsoft Natural 7000

en: Microsoft Internet Keyboard
el: Πληκτρολόγιο διαδικτύου Microsoft

en: Microsoft Natural Keyboard Pro / Microsoft Internet Keyboard Pro
el: Πληκτρολόγιο Microsoft Natural Pro / Microsoft Internet Pro

en: Microsoft Natural Keyboard Pro USB / Microsoft Internet Keyboard Pro
el: Πληκτρολόγιο Microsoft Natural Pro USB/ Microsoft Internet Pro

en: Microsoft Natural Keyboard Pro OEM
el: Πληκτρολόγιο Microsoft Natural Pro OEM

en: ViewSonic KU-306 Internet Keyboard
el: Πληκτρολόγιο διαδικτύου ViewSonic KU-306

en: Microsoft Internet Keyboard Pro, Swedish
el: Πληκτρολόγιο Microsoft Internet Pro, σουηδικό

en: Microsoft Office Keyboard
el: Πληκτρολόγιο γραφείου Microsoft

en: Microsoft Wireless Multimedia Keyboard 1.0A
el: Ασύρματο πληκτρολόγιο πολυμέσων Microsoft 1.0A

en: Microsoft Natural Keyboard Elite
el: Πληκτρολόγιο Microsoft Natural Elite

en: Microsoft Comfort Curve Keyboard 2000
el: Πληκτρολόγιο άνετης καμπύλης Microsoft 2000

en: Ortek MCK-800 MM/Internet keyboard
el: Ortek MCK-800 MM/Πληκτρολόγιο διαδικτύου

en: Trust Wireless Keyboard Classic
el: Κλασικό ασύρματο πληκτρολόγιο Trust

en: Trust Direct Access Keyboard
el: Πληκτρολόγιο άμεσης πρόσβασης Trust

en: Macintosh Old
el: Macintosh Παλαιό

en: Acer Laptop
el: Φορητός Acer

en: Asus Laptop
el: Φορητός Asus

en: Apple Laptop
el: Φορητός Apple

en: Apple Aluminium Keyboard (ANSI)
el: Πληκτρολόγιο Apple Aluminium (ANSI)

en: Apple Aluminium Keyboard (ISO)
el: Πληκτρολόγιο Apple Aluminium (ISO)

en: Apple Aluminium Keyboard (JIS)
el: Πληκτρολόγιο Apple Aluminium (JIS)

en: SILVERCREST Multimedia Wireless Keyboard
el: Ασύρματο πληκτρολόγιο πολυμέσων SILVERCREST

en: Laptop/notebook eMachines m68xx
el: Φορητός υπολογιστής/σημειωματάριο eMachines m68xx

en: Happy Hacking Keyboard
el: Πληκτρολόγιο Happy Hacking

en: Sun Type 7 USB (European layout)
el: Sun Type 7 USB (ευρωπαϊκή διάταξη)

en: Sun Type 7 USB (Unix layout)
el: Sun Type 7 USB (διάταξη Γιούνιξ)

en: Sun Type 7 USB (Japanese layout) / Japanese 106-key
el: Sun Type 7 USB (ιαπωνική διάταξη) / Japanese 106-πλήκτρων

en: Sun Type 6/7 USB (European layout)
el: Sun Type 6/7 USB (ευρωπαϊκή διάταξη)

en: Sun Type 6 USB (Unix layout)
el: Sun Type 6 USB (διάταξη Γιούνιξ)

en: Sun Type 6 USB (Japanese layout)
el: Sun Type 6 USB (ιαπωνική διάταξη)

en: Sun Type 6 (Japanese layout)
el: Sun Type 6 (ιαπωνική διάταξη)

en: Creative Desktop Wireless 7000
el: Ασύρματο Creative Desktop 7000

en: English (US)
el: Αγγλικό (US)

en: Cherokee
el: Τσερόκι

en: English (US, with euro on 5)
el: Αγγλικό (US, με ευρώ στο 5)

en: English (US, international with dead keys)
el: Αγγλικό (US, διεθνές με νεκρά πλήκτρα)

en: English (US, alternative international)
el: Αγγλικό (US, εναλλακτικό διεθνές)

en: English (Colemak)
el: Αγγλικά (Colemak)

en: English (Dvorak)
el: Αγγλικά (Dvorak)

en: English (Dvorak, international with dead keys)
el: Αγγλικό (Dvorak, διεθνές με νεκρά πλήκτρα)

en: English (Dvorak alternative international no dead keys)
el: Αγγλικό (Dvorak, εναλλακτικό διεθνές χωρίς νεκρά πλήκτρα)

en: English (left handed Dvorak)
el: Αγγλικό (αριστερόχειρες Dvorak)

en: English (right handed Dvorak)
el: Αγγλικό (δεξιόχειρες Dvorak)

en: English (classic Dvorak)
el: Αγγλικό (κλασικό Dvorak)

en: English (programmer Dvorak)
el: Αγγλικά (Dvorak προγραμματιστή)

en: Russian (US, phonetic)
el: Ρωσικό (US, φωνητικό)

en: English (Macintosh)
el: Αγγλικό (Macintosh)

en: English (international AltGr dead keys)
el: Αγγλικό (διεθνές AltGr με νεκρά πλήκτρα)

en: English (the divide/multiply keys toggle the layout)
el: Αγγλικό (εναλλαγή διάταξης με πλήκτρα διαίρεσης/πολλαπλασιασμού)

en: Serbo-Croatian (US)
el: Σερβοκροατικό (US)

en: English (Workman)
el: Αγγλικό (Workman)

en: English (Workman, international with dead keys)
el: Αγγλικό (Workman, διεθνές με νεκρά πλήκτρα)

en: Afghani
el: Αφγανικό

en: Pashto
el: Παστούν

en: Uzbek (Afghanistan)
el: Ουζμπέκικο (Αφγανιστάν)

en: Pashto (Afghanistan, OLPC)
el: Παστού (Αφγανιστάν, OLPC)

en: Persian (Afghanistan, Dari OLPC)
el: Περσικό (Αφγανιστάν, Dari OLPC)

en: Uzbek (Afghanistan, OLPC)
el: Ουζμπέκικο (Αφγανιστάν, OLPC)

en: Arabic
el: Αραβικό

en: Arabic (azerty)
el: Αραβικό (azerty)

en: Arabic (azerty/digits)
el: Αραβικό (azerty/digits)

en: Arabic (digits)
el: Αραβικό (ψηφία)

en: Arabic (qwerty)
el: Αραβικό (qwerty)

en: Arabic (qwerty/digits)
el: Αραβικό (qwerty/digits)

en: Arabic (Buckwalter)
el: Αραβικό (Buckwalter)

en: Albanian
el: Αλβανικό

en: Armenian
el: Αρμενικό

en: Armenian (phonetic)
el: Αρμενικό (φωνητικό)

en: Armenian (alternative phonetic)
el: Αρμενικό (εναλλακτικό φωνητικό)

en: Armenian (eastern)
el: Αρμενικό (ανατολικό)

en: Armenian (western)
el: Αρμενικό (δυτικό)

en: Armenian (alternative eastern)
el: Αρμενικό (εναλλακτικό ανατολικό)

en: German (Austria)
el: Γερμανικό (Αυστρία)

en: German (Austria, eliminate dead keys)
el: Γερμανικό (Αυστρία, αποκλεισμός νεκρών πλήκτρων)

en: German (Austria, Sun dead keys)
el: Γερμανικό (Αυστρία, νεκρά πλήκτρα Sun)

en: German (Austria, Macintosh)
el: Γερμανικό (Αυστρία, Macintosh)

en: Azerbaijani
el: Αζερμπαϊτζάν

en: Azerbaijani (Cyrillic)
el: Αζερμπαϊτζάν (κυριλλικό)

en: Belarusian
el: Λευκορωσία

en: Belarusian (legacy)
el: Λευκορώσικο (παλιό)

en: Belarusian (Latin)
el: Λευκορωσικό (λατινικό)

en: Belgian
el: Βελγικό

en: Belgian (alternative)
el: Βελγικό (εναλλακτικό)

en: Belgian (alternative, Latin-9 only)
el: Βελγικό (εναλλακτικό, μόνο latin-9)

en: Belgian (alternative, Sun dead keys)
el: Βελγικό (εναλλακτικό, Sun με νεκρά πλήκτρα)

en: Belgian (ISO alternate)
el: Βελγικό (εναλλακτικό ISO)

en: Belgian (eliminate dead keys)
el: Βελγικό (χωρίς νεκρά πλήκτρα)

en: Belgian (Sun dead keys)
el: Βελγικό (νεκρά πλήκτρα Sun)

en: Belgian (Wang model 724 azerty)
el: Βελγικό (Wang model 724 azerty)

en: Bangla
el: Μπάνγκλα

en: Bangla (Probhat)
el: Μπάνγκλα (Probhat)

en: Indian
el: Ινδία

en: Bangla (India)
el: Μπάνγκλα (Ινδία)

en: Bangla (India, Probhat)
el: Μπάνγκλα (Ινδία, Probhat)

en: Bangla (India, Baishakhi)
el: Μπάνγκλα (Ινδία, Baishakhi)

en: Bangla (India, Bornona)
el: Μπάνγκλα (Ινδία, Bornona)

en: Bangla (India, Uni Gitanjali)
el: Μπάνγκλα (Ινδία, Uni Gitanjali)

en: Bangla (India, Baishakhi Inscript)
el: Μπάνγκλα (Ινδία, Baishakhi Inscript)

en: Gujarati
el: Γκουτζαράτι

en: Punjabi (Gurmukhi)
el: Πουντζάμπ (Γκουρμούχι)

en: Punjabi (Gurmukhi Jhelum)
el: Πουντζάμπ (Γκουρμούχι Jhelum)

en: Kannada
el: Κάναντα

en: Kannada (KaGaPa phonetic)
el: Κάναντα (φωνητικό KaGaPa)

en: Malayalam
el: Μαλαγιαλάμ

en: Malayalam (Lalitha)
el: Μαλαγιαλάμ (λάλιθα)

en: Malayalam (enhanced Inscript with Rupee Sign)
el: Μαλαγιαλάμ (βελτιωμένη γραφή με σύμβολο ρουπίας)

en: Oriya
el: Ορίγια

en: Tamil (Unicode)
el: Ταμίλ (Unicode)

en: Tamil (keyboard with numerals)
el: Ταμίλ (πληκτρολόγιο με αριθμούς)

en: Tamil (TAB typewriter)
el: Ταμίλ (Γραφομηχανή ΤΑΒ)

en: Tamil (TSCII typewriter)
el: Ταμίλ (γραφομηχανή TSCII)

en: Tamil
el: Ταμίλ

en: Telugu
el: Τελούγκου

en: Telugu (KaGaPa phonetic)
el: Τελούγκου (φωνητικό KaGaPa)

en: Urdu (phonetic)
el: Ούρντου (φωνητικό)

en: Urdu (alternative phonetic)
el: Ούρντου (εναλλακτικό φωνητικό)

en: Urdu (WinKeys)
el: Ούρντου (πλήκτρα Win)

en: Hindi (Bolnagri)
el: Χίντι (Bolnagri)

en: Hindi (Wx)
el: Χίντι (Wx)

en: Hindi (KaGaPa phonetic)
el: Χίντι (φωνητικό KaGaPa)

en: Sanskrit (KaGaPa phonetic)
el: Σανσκριτικό (φωνητικό KaGaPa)

en: Marathi (KaGaPa phonetic)
el: Μαράθι (φωνητικό KaGaPa)

en: English (India, with RupeeSign)
el: Αγγλικό (Ινδία, με σύμβολο ρουπίας)

en: Bosnian
el: Βοσνιακό

en: Bosnian (use guillemets for quotes)
el: Βοσνιακό (χρήση γαλλικών εισαγωγικών για εισαγωγικά)

en: Bosnian (use Bosnian digraphs)
el: Βοσνιακό (χρήση βοσνιακών διγραμμάτων)

en: Bosnian (US keyboard with Bosnian digraphs)
el: Βοσνιακό (πληκτρολόγιο US με βοσνιακά διγράμματα)

en: Bosnian (US keyboard with Bosnian letters)
el: Βοσνιακό (πληκτρολόγιο US με βοσνιακά γράμματα)

en: Portuguese (Brazil)
el: Πορτογαλικό (Βραζιλίας)

en: Portuguese (Brazil, eliminate dead keys)
el: Πορτογαλικό (Βραζιλίας, χωρίς νεκρά πλήκτρα)

en: Portuguese (Brazil, Dvorak)
el: Πορτογαλικό (Βραζιλίας, Dvorak)

en: Portuguese (Brazil, Nativo)
el: Πορτογαλικό (Βραζιλίας, Nativo)

en: Portuguese (Brazil, Nativo for US keyboards)
el: Πορτογαλικό (Βραζιλίας, Nativo για πληκτρολόγια ΗΠΑ)

en: Esperanto (Brazil, Nativo)
el: Εσπεράντο (Βραζιλίας, Nativo)

en: Bulgarian
el: Βουλγαρικό

en: Bulgarian (traditional phonetic)
el: Βουλγαρικό (παραδοσιακό φωνητικό)

en: Bulgarian (new phonetic)
el: Βουλγαρικό (νέο φωνητικό)

en: Arabic (Morocco)
el: Αραβικό (Μαρόκο)

en: French (Morocco)
el: Γαλλικά (Μαρόκο)

en: Berber (Morocco, Tifinagh)
el: Βερβερικό (Μαρόκο, Τιφινάγκ)

en: Berber (Morocco, Tifinagh alternative)
el: Βερβερικό (Μαρόκο, εναλλακτικό Τιφινάγκ)

en: Berber (Morocco, Tifinagh alternative phonetic)
el: Βερβερικό (Μαρόκο, εναλλακτικό φωνητικό Τιφινάγκ)

en: Berber (Morocco, Tifinagh extended)
el: Βερβερικό (Μαρόκο, εκτεταμένο Τιφινάγκ)

en: Berber (Morocco, Tifinagh phonetic)
el: Βερβερικό (Μαρόκο, φωνητικό Τιφινάγκ)

en: Berber (Morocco, Tifinagh extended phonetic)
el: Βερβερικό (Μαρόκο, εκτεταμένο φωνητικό Τιφινάγκ)

en: English (Cameroon)
el: Αγγλικό (Καμερούν)

en: French (Cameroon)
el: Γαλλικό (Καμερούν)

en: Cameroon Multilingual (qwerty)
el: Πολυγλωσσικό Καμερούν (qwerty)

en: Cameroon Multilingual (azerty)
el: Πολυγλωσσικό Καμερούν (azerty)

en: Cameroon Multilingual (Dvorak)
el: Πολυγλωσσικό Καμερούν (Dvorak)

en: Burmese
el: Βιρμανικό

en: French (Canada)
el: Γαλλικό (Καναδάς)

en: French (Canada, Dvorak)
el: Γαλλικό (Καναδάς, Dvorak)

en: French (Canada, legacy)
el: Γαλλικό (Καναδάς, παλιό)

en: Canadian Multilingual
el: Πολυγλωσσικό καναδικό

en: Canadian Multilingual (first part)
el: Πολυγλωσσικό καναδικό (πρώτο μέρος)

en: Canadian Multilingual (second part)
el: Πολυγλωσσικό καναδικό (δεύτερο μέρος)

en: Inuktitut
el: Ινουκτικούτ

en: English (Canada)
el: Αγγλικό (Καναδάς)

en: French (Democratic Republic of the Congo)
el: Γαλλικά (Λαϊκή Δημοκρατία του Κονγκό)

en: Chinese
el: Κινεζικό

en: Tibetan
el: Θιβετιανό

en: Tibetan (with ASCII numerals)
el: Θιβετιανό (με αριθμούς ASCII)

en: Uyghur
el: Ουιγκούρ

en: Croatian
el: Κροατικό

en: Croatian (use guillemets for quotes)
el: Κροατικό (χρήση γαλλικών εισαγωγικών για εισαγωγικά)

en: Croatian (use Croatian digraphs)
el: Κροατικό (χρήση κροατικών διγραμμάτων)

en: Croatian (US keyboard with Croatian digraphs)
el: Κροατικό (πληκτρολόγιο US με κροατικά διγράμματα)

en: Croatian (US keyboard with Croatian letters)
el: Κροατικό (πληκτρολόγιο US με κροατικά γράμματα)

en: Czech
el: Τσεχικό

en: Czech (with &lt;\|&gt; key)
el: Τσεχικό (με πλήκτρο &lt;\|&gt;)

en: Czech (qwerty)
el: Τσεχικό (qwerty)

en: Czech (qwerty, extended Backslash)
el: Τσεχικό (qwerty, εκτεταμένη ανάποδη πλαγιοκάθετος)

en: Czech (UCW layout, accented letters only)
el: Τσεχικό (διάταξη UCW, μόνο τονισμένα γράμματα)

en: Czech (US Dvorak with CZ UCW support)
el: Τσέχικο (US Dvorak με υποστήριξη UCW τσέχικων)

en: Danish
el: Δανικό

en: Danish (eliminate dead keys)
el: Δανικό (χωρίς νεκρά πλήκτρα)

en: Danish (Macintosh)
el: Δανικό (Macintosh)

en: Danish (Macintosh, eliminate dead keys)
el: Δανικό (Macintosh, χωρίς νεκρά πλήκτρα)

en: Danish (Dvorak)
el: Δανικό (Dvorak)

en: Dutch
el: Ολλανδικό

en: Dutch (Sun dead keys)
el: Ολλανδικό (νεκρά πλήκτρα Sun)

en: Dutch (Macintosh)
el: Ολλανδικό (Macintosh)

en: Dutch (standard)
el: Ολλανδικό (τυπικό)

en: Dzongkha
el: Τζόνγκα

en: Estonian
el: Εσθονικό

en: Estonian (eliminate dead keys)
el: Εσθονικό (χωρίς νεκρά πλήκτρα)

en: Estonian (Dvorak)
el: Εσθονικό (Dvorak)

en: Estonian (US keyboard with Estonian letters)
el: Εσθονικό (πληκτρολόγιο US με εσθονικά γράμματα)

en: Persian
el: Περσικό

en: Persian (with Persian Keypad)
el: Περσικό (με περσικό υποπληκτρολόγιο)

en: Kurdish (Iran, Latin Q)
el: Κουρδικό (Ιράν, λατινικό Q)

en: Kurdish (Iran, F)
el: Κουρδικό (Ιράν, F)

en: Kurdish (Iran, Latin Alt-Q)
el: Κουρδικό (Ιράν, λατινικό Alt-Q)

en: Kurdish (Iran, Arabic-Latin)
el: Κουρδικό (Ιράν, αραβικό-λατινικό)

en: Iraqi
el: Ιρακινό

en: Kurdish (Iraq, Latin Q)
el: Κουρδικό (Ιράκ, λατινικό Q)

en: Kurdish (Iraq, F)
el: Κουρδικό (Ιράκ, F)

en: Kurdish (Iraq, Latin Alt-Q)
el: Κουρδικό (Ιράκ, λατινικό Alt-Q)

en: Kurdish (Iraq, Arabic-Latin)
el: Κουρδικό (Ιράκ, αραβικό-λατινικό)

en: Faroese
el: Φερόες

en: Faroese (eliminate dead keys)
el: Φερόες (χωρίς νεκρά πλήκτρα)

en: Finnish
el: Φινλανδικό

en: Finnish (classic)
el: Φινλανδικό (κλασικό)

en: Finnish (classic, eliminate dead keys)
el: Φινλανδικό (κλασικό, χωρίς νεκρά πλήκτρα)

en: Northern Saami (Finland)
el: Βόρειο σαάμι (Φινλανδία)

en: Finnish (Macintosh)
el: Φινλανδικό (Macintosh)

en: French
el: Γαλλικά

en: French (eliminate dead keys)
el: Γαλλικό (χωρίς νεκρά πλήκτρα)

en: French (Sun dead keys)
el: Γαλλικό (νεκρά πλήκτρα Sun)

en: French (alternative)
el: Γαλλικό (εναλλακτικό)

en: French (alternative, Latin-9 only)
el: Γαλλικό (εναλλακτικό, μόνο latin-9)

en: French (alternative, eliminate dead keys)
el: Γαλλικό (εναλλακτικό, χωρίς νεκρά πλήκτρα)

en: French (alternative, Sun dead keys)
el: Γαλλικό (εναλλακτικό, με νεκρά πλήκτρα Sun)

en: French (legacy, alternative)
el: Γαλλικό (παλιό εναλλακτικό)

en: French (legacy, alternative, eliminate dead keys)
el: Γαλλικό (παλιό, εναλλακτικό, χωρίς νεκρά πλήκτρα)

en: French (legacy, alternative, Sun dead keys)
el: Γαλλικό (παλιό, εναλλακτικό, με νεκρά πλήκτρα Sun)

en: French (Bepo, ergonomic, Dvorak way)
el: Γαλλικό (Bepo, εργονομικό, τρόπος Dvorak)

en: French (Bepo, ergonomic, Dvorak way, Latin-9 only)
el: Γαλλικό (Bepo, εργονομικό, τρόπος Dvorak, μόνο λατινικό-9)

en: French (Dvorak)
el: Γαλλικό (Dvorak)

en: French (Macintosh)
el: Γαλλικό (Macintosh)

en: French (Breton)
el: Γαλλικό (Βρετάνης)

en: Occitan
el: Οξιτάν

en: Georgian (France, AZERTY Tskapo)
el: Γεωργιανό (Γαλλία, AZERTY Tskapo)

en: English (Ghana)
el: Αγγλικό (Γκάνα)

en: English (Ghana, multilingual)
el: Αγγλικό (Γκάνα, πολυγλωσσικό)

en: Akan
el: Ακάν

en: Fula
el: Φούλα

en: Hausa
el: Χάουζα

en: English (Ghana, GILLBT)
el: Αγγλικά (Γκάνα, GILLBT)

en: French (Guinea)
el: Γαλλικά (Γουινέα)

en: Georgian
el: Γεωργιανό

en: Georgian (ergonomic)
el: Γεωργιανό (εργονομικό)

en: Georgian (MESS)
el: Γεωργιανό (MESS)

en: Russian (Georgia)
el: Ρωσικό (Γεωργία)

en: Ossetian (Georgia)
el: Οσετιανό (Γεωργία)

en: German
el: Γερμανικό

en: German (dead acute)
el: Γερμανικά (νεκρή οξεία)

en: German (dead grave acute)
el: Γερμανικά (νεκρή βαρεία)

en: German (eliminate dead keys)
el: Γερμανικό (χωρίς νεκρά πλήκτρα)

en: German (T3)
el: Γερμανικό (T3)

en: Romanian (Germany)
el: Ρουμανικό (Γερμανία)

en: Romanian (Germany, eliminate dead keys)
el: Ρουμανικό (Γερμανία, χωρίς νεκρά πλήκτρα)

en: German (Dvorak)
el: Γερμανικό (Dvorak)

en: German (Sun dead keys)
el: Γερμανικό (νεκρά πλήκτρα Sun)

en: German (Neo 2)
el: Γερμανικό (Neo 2)

en: German (Macintosh)
el: Γερμανικό (Macintosh)

en: German (Macintosh, eliminate dead keys)
el: Γερμανικό (Macintosh, χωρίς νεκρά πλήκτρα)

en: Lower Sorbian
el: Κάτω Σορβικά

en: Lower Sorbian (qwertz)
el: Κάτω σορβικά (qwertz)

en: German (qwerty)
el: Γερμανικό (qwerty)

en: Russian (Germany, phonetic)
el: Ρωσικό (Γερμανία, φωνητικό)

en: German (legacy)
el: Γερμανία (παλιό)

en: Greek
el: Ελληνικό

en: Greek (simple)
el: Ελληνικό (απλό)

en: Greek (extended)
el: Ελληνικό (εκτεταμένο)

en: Greek (eliminate dead keys)
el: Ελληνικό (χωρίς νεκρά πλήκτρα)

en: Greek (polytonic)
el: Ελληνικό (πολυτονικό)

en: Hungarian
el: Ουγγρικό

en: Hungarian (standard)
el: Ουγγρικό (τυπικό)

en: Hungarian (eliminate dead keys)
el: Ουγγρικό (χωρίς νεκρά πλήκτρα)

en: Hungarian (qwerty)
el: Ουγγρικό (qwerty)

en: Hungarian (101/qwertz/comma/dead keys)
el: Ουγγρικό (101/qwertz/κόμμα/νεκρά πλήκτρα)

en: Hungarian (101/qwertz/comma/eliminate dead keys)
el: Ουγγρικό (101/qwertz/κόμμα/χωρίς νεκρά πλήκτρα)

en: Hungarian (101/qwertz/dot/dead keys)
el: Ουγγρικό (101/qwertz/κουκκίδα/νεκρά πλήκτρα)

en: Hungarian (101/qwertz/dot/eliminate dead keys)
el: Ουγγρικό (101/qwertz/κουκκίδα/χωρίς νεκρά κλειδιά)

en: Hungarian (101/qwerty/comma/dead keys)
el: Ουγγρικό (101/qwerty/κόμμα/νεκρά πλήκτρα)

en: Hungarian (101/qwerty/comma/eliminate dead keys)
el: Ουγγρικό (101/qwerty/κόμμα/χωρίς νεκρά κλειδιά)

en: Hungarian (101/qwerty/dot/dead keys)
el: Ουγγρικό (101/qwerty/κουκκίδα/νεκρά πλήκτρα)

en: Hungarian (101/qwerty/dot/eliminate dead keys)
el: Ουγγρικό (101/qwerty/κουκκίδα/χωρίς νεκρά κλειδιά)

en: Hungarian (102/qwertz/comma/dead keys)
el: Ουγγρικό (102/qwertz/κόμμα/νεκρά πλήκτρα)

en: Hungarian (102/qwertz/comma/eliminate dead keys)
el: Ουγγρικό (102/qwertz/κόμμα/χωρίς νεκρά κλειδιά)

en: Hungarian (102/qwertz/dot/dead keys)
el: Ουγγρικό (102/qwertz/κουκκίδα/νεκρά πλήκτρα)

en: Hungarian (102/qwertz/dot/eliminate dead keys)
el: Ουγγρικό (102/qwertz/κουκκίδα/χωρίς νεκρά κλειδιά)

en: Hungarian (102/qwerty/comma/dead keys)
el: Ουγγρικό (102/qwerty/κόμμα/νεκρά πλήκτρα)

en: Hungarian (102/qwerty/comma/eliminate dead keys)
el: Ουγγρικό (102/qwerty/κόμμα/χωρίς νεκρά κλειδιά)

en: Hungarian (102/qwerty/dot/dead keys)
el: Ουγγρικό (102/qwerty/κουκκίδα/νεκρά πλήκτρα)

en: Hungarian (102/qwerty/dot/eliminate dead keys)
el: Ουγγρικό (102/qwerty/κουκκίδα/χωρίς νεκρά κλειδιά)

en: Icelandic
el: Ισλανδικό

en: Icelandic (Sun dead keys)
el: Ισλανδικό (νεκρά πλήκτρα Sun)

en: Icelandic (eliminate dead keys)
el: Ισλανδικό (χωρίς νεκρά πλήκτρα)

en: Icelandic (Macintosh)
el: Ισλανδικό (Macintosh)

en: Icelandic (Dvorak)
el: Ισλανδικό (Dvorak)

en: Hebrew
el: Εβραϊκό

en: Hebrew (lyx)
el: Εβραϊκό (lyx)

en: Hebrew (phonetic)
el: Εβραϊκό (φωνητικό)

en: Hebrew (Biblical, Tiro)
el: Εβραϊκό (βιβλικό, Tiro)

en: Italian
el: Ιταλικό

en: Italian (eliminate dead keys)
el: Ιταλικό (χωρίς νεκρά πλήκτρα)

en: Italian (Macintosh)
el: Ιταλικό (Macintosh)

en: Italian (US keyboard with Italian letters)
el: Ιταλικά (πληκτρολόγιο ΗΠΑ με ιταλικά γράμματα)

en: Georgian (Italy)
el: Γεωργιανό (Ιταλία)

en: Italian (IBM 142)
el: Ιταλικό (IBM 142)

en: Japanese
el: Ιαπωνικό

en: Japanese (Kana)
el: Ιαπωνικό (Κάνα)

en: Japanese (Kana 86)
el: Ιαπωνικό (Κάνα 86)

en: Japanese (OADG 109A)
el: Ιαπωνικό (OADG 109A)

en: Japanese (Macintosh)
el: Ιαπωνικό (Macintosh)

en: Japanese (Dvorak)
el: Ιαπωνικό (Ντβόρακ)

en: Kyrgyz
el: Κιργισιανό

en: Kyrgyz (phonetic)
el: Κιργισιανό (φωνητικό)

en: Khmer (Cambodia)
el: Κμερ (Καμπότζη)

en: Kazakh
el: Καζάκικο

en: Russian (Kazakhstan, with Kazakh)
el: Ρωσικό (Καζακστάν, με καζάκικα)

en: Kazakh (with Russian)
el: Καζάκικα (με ρώσικα)

en: Lao
el: ΛΑΟ

en: Lao (STEA proposed standard layout)
el: Λάο (προτεινόμενη τυπική διάταξη STEA)

en: Spanish (Latin American)
el: Ισπανικά (Λατινική Αμερική)

en: Spanish (Latin American, eliminate dead keys)
el: Ισπανικό (λατινοαμερικάνικο, χωρίς νεκρά πλήκτρα)

en: Spanish (Latin American, include dead tilde)
el: Ισπανικό (λατινοαμερικάνικο, με νεκρό tilde)

en: Spanish (Latin American, Sun dead keys)
el: Ισπανικό (λατινοαμερικάνικο, με νεκρά πλήκτρα Sun)

en: Lithuanian
el: Λιθουανικό

en: Lithuanian (standard)
el: Λιθουανικό (τυπικό)

en: Lithuanian (US keyboard with Lithuanian letters)
el: Λιθουανικό (πληκτρολόγιο ΗΠΑ με λιθουανικά γράμματα)

en: Lithuanian (IBM LST 1205-92)
el: Λιθουανικό (IBM LST 1205-92)

en: Lithuanian (LEKP)
el: Λιθουανικό (LEKP)

en: Lithuanian (LEKPa)
el: Λιθουανικό (LEKPa)

en: Latvian
el: Λετονικό

en: Latvian (apostrophe variant)
el: Λετονικό (παραλλαγή αποστρόφου)

en: Latvian (tilde variant)
el: Λετονικό (παραλλαγή tilde)

en: Latvian (F variant)
el: Λετονικό (παραλλαγή F)

en: Latvian (modern)
el: Λετονικό (σύγχρονο)

en: Latvian (ergonomic, ŪGJRMV)
el: Λετονικό (εργονομικό, ŪGJRMV)

en: Latvian (adapted)
el: Λετονικό (προσαρμοσμένο)

en: Maori
el: Μαορί

en: Montenegrin
el: Μαυροβουνιακό

en: Montenegrin (Cyrillic)
el: Μαυροβουνιακό (κυριλλικό)

en: Montenegrin (Cyrillic, Z and ZHE swapped)
el: Μαυροβουνιακό (κυριλλικό, Z και ZHE εναλλαγμένα)

en: Montenegrin (Latin Unicode)
el: Μαυροβουνιακό (λατινικό Unicode)

en: Montenegrin (Latin qwerty)
el: Μαυροβουνιακό (λατινικό qwerty)

en: Montenegrin (Latin Unicode qwerty)
el: Μαυροβουνιακό (λατινικό qwerty Unicode)

en: Montenegrin (Cyrillic with guillemets)
el: Μαυροβουνιακά (κυριλλικά με εισαγωγικά)

en: Montenegrin (Latin with guillemets)
el: Μαυροβουνιακά (λατινικά με εισαγωγικά)

en: Macedonian
el: ΦΥΡΟΜ

en: Macedonian (eliminate dead keys)
el: ΦΥΡΟΜ (χωρίς νεκρά πλήκτρα)

en: Maltese
el: Μαλτέζικο

en: Maltese (with US layout)
el: Μαλτέζικο (με διάταξη ΗΠΑ)

en: Mongolian
el: Μογγολικό

en: Norwegian
el: Νορβηγικό

en: Norwegian (eliminate dead keys)
el: Νορβηγικό (χωρίς νεκρά πλήκτρα)

en: Norwegian (Dvorak)
el: Νορβηγικό (Ντβόρακ)

en: Northern Saami (Norway)
el: Βόρειο σαάμι (Νορβηγία)

en: Northern Saami (Norway, eliminate dead keys)
el: Βόρειο σαάμι (Νορβηγία, χωρίς νεκρά πλήκτρα)

en: Norwegian (Macintosh)
el: Νορβηγικό (Macintosh)

en: Norwegian (Macintosh, eliminate dead keys)
el: Νορβηγικό (Macintosh, χωρίς νεκρά πλήκτρα)

en: Norwegian (Colemak)
el: Νορβηγικό (Colemak)

en: Polish
el: Πολωνικό

en: Polish (legacy)
el: Πολωνικό (παλιό)

en: Polish (qwertz)
el: Πολωνικό (qwertz)

en: Polish (Dvorak)
el: Πολωνικό (Ντβόρακ)

en: Polish (Dvorak, Polish quotes on quotemark key)
el: Πολωνικό (Ντβόρακ, πολωνικά εισαγωγικά σε πλήκτρα με σημάδι εισαγωγικών)

en: Polish (Dvorak, Polish quotes on key 1)
el: Πολωνικό (Ντβόρακ, πολωνικά εισαγωγικά στο πλήκτρο 1)

en: Kashubian
el: Κασούμπιαν

en: Russian (Poland, phonetic Dvorak)
el: Ρωσικό (Πολωνία, φωνητικό Ντβόρακ)

en: Polish (programmer Dvorak)
el: Πολωνικό (Ντβόρακ προγραμματιστή)

en: Portuguese
el: Πορτογαλικό

en: Portuguese (eliminate dead keys)
el: Πορτογαλικό (χωρίς νεκρά πλήκτρα)

en: Portuguese (Sun dead keys)
el: Πορτογαλικό (νεκρά πλήκτρα Sun)

en: Portuguese (Macintosh)
el: Πορτογαλικό (Macintosh)

en: Portuguese (Macintosh, eliminate dead keys)
el: Πορτογαλικό (Macintosh, χωρίς νεκρά πλήκτρα)

en: Portuguese (Macintosh, Sun dead keys)
el: Πορτογαλικό (Macintosh, με νεκρά πλήκτρα)

en: Portuguese (Nativo)
el: Πορτογαλικό (Nativo)

en: Portuguese (Nativo for US keyboards)
el: Πορτογαλικό (Nativo για πληκτρολόγια ΗΠΑ)

en: Esperanto (Portugal, Nativo)
el: Εσπεράντο (Πορτογαλίας, Nativo)

en: Romanian
el: Ρουμανικό

en: Romanian (cedilla)
el: Ρουμανικό (cedilla)

en: Romanian (standard)
el: Ρουμανικό (τυπικό)

en: Romanian (standard cedilla)
el: Ρουμανικό (τυπικό cedilla)

en: Romanian (WinKeys)
el: Ρουμανικό (πλήκτρα Win)

en: Russian
el: Ρωσικό

en: Russian (phonetic)
el: Ρωσικό (φωνητικό)

en: Russian (phonetic WinKeys)
el: Ρωσικό (φωνητικό πλήκτρα Win)

en: Russian (typewriter)
el: Ρωσικό (γραφομηχανής)

en: Russian (legacy)
el: Ρωσικό (παλιό)

en: Russian (typewriter, legacy)
el: Ρωσικό (γραφομηχανής, παλιό)

en: Tatar
el: Ταταρικό

en: Ossetian (legacy)
el: Οσετιανό (παλιό)

en: Ossetian (WinKeys)
el: Οσετιανό (πλήκτρα Win)

en: Chuvash
el: Τσουβασικά

en: Chuvash (Latin)
el: Τσουβασικά (λατινικά)

en: Udmurt
el: Ούντμουρτ

en: Komi
el: Κόμι

en: Yakut
el: Γιακούτ

en: Kalmyk
el: Καλμυκία

en: Russian (DOS)
el: Ρωσικό (DOS)

en: Russian (Macintosh)
el: Ρωσικό (Macintosh)

en: Serbian (Russia)
el: Σερβικό (Ρωσία)

en: Bashkirian
el: Βασκιριανικά

en: Mari
el: Μαρί

en: Serbian
el: Σερβικό

en: Serbian (Cyrillic, Z and ZHE swapped)
el: Σερβικό (κυριλλικό, Z και ZHE εναλλαγμένα)

en: Serbian (Latin)
el: Σέρβικο (λατινικά)

en: Serbian (Latin Unicode)
el: Σερβικό (λατινικό Unicode)

en: Serbian (Latin qwerty)
el: Σερβικό (λατινικό qwerty)

en: Serbian (Latin Unicode qwerty)
el: Σερβικό (λατινικό Unicode qwerty)

en: Serbian (Cyrillic with guillemets)
el: Σερβικό (κυριλλικά με εισαγωγικά)

en: Serbian (Latin with guillemets)
el: Σερβικό (λατινικό με εισαγωγικά)

en: Pannonian Rusyn
el: Πανονιακό ρούσιν

en: Slovenian
el: Σλοβενικό

en: Slovenian (use guillemets for quotes)
el: Σλοβενιακό (χρήση γαλλικών εισαγωγικών για εισαγωγικά)

en: Slovenian (US keyboard with Slovenian letters)
el: Σλοβενιακό (πληκτρολόγιο US με σλοβενικά γράμματα)

en: Slovak
el: Σλοβακικό

en: Slovak (extended Backslash)
el: Σλοβακικό (εκτεταμένη ανάποδη πλαγιοκάθετος)

en: Slovak (qwerty)
el: Σλοβακικό (qwerty)

en: Slovak (qwerty, extended Backslash)
el: Σλοβακικό (qwerty, εκτεταμένη ανάποδη πλαγιοκάθετος)

en: Spanish
el: Ισπανικό

en: Spanish (eliminate dead keys)
el: Ισπανικό (χωρίς νεκρά πλήκτρα)

en: Spanish (include dead tilde)
el: Ισπανικό (περιλαμβάνει νεκρή tilde)

en: Spanish (Sun dead keys)
el: Ισπανικό (νεκρά πλήκτρα Sun)

en: Spanish (Dvorak)
el: Ισπανικό (Ντβόρακ)

en: Asturian (Spain, with bottom-dot H and bottom-dot L)
el: Αστουριανικό (Ισπανία, με κάτω κουκκίδα Η και κάτω κουκκίδα L)

en: Catalan (Spain, with middle-dot L)
el: Καταλανικό (Ισπανία, με μεσαία κουκκίδα L)

en: Spanish (Macintosh)
el: Ισπανικό (Macintosh)

en: Swedish
el: Σουηδικό

en: Swedish (eliminate dead keys)
el: Σουηδικό (χωρίς νεκρά πλήκτρα)

en: Swedish (Dvorak)
el: Σουηδικό (Ντβόρακ)

en: Russian (Sweden, phonetic)
el: Ρωσικό (Σουηδία, φωνητικό)

en: Russian (Sweden, phonetic, eliminate dead keys)
el: Ρωσικό (Σουηδία, φωνητικό, χωρίς νεκρά πλήκτρα)

en: Northern Saami (Sweden)
el: Βόρειο σαάμι (Σουηδία)

en: Swedish (Macintosh)
el: Σουηδικό (Macintosh)

en: Swedish (Svdvorak)
el: Σουηδικό (SvΝτβόρακ)

en: Swedish Sign Language
el: Νοηματική γλώσσα Σουηδίας

en: German (Switzerland)
el: Γερμανικό (Ελβετία)

en: German (Switzerland, legacy)
el: Γερμανικό (Ελβετία, παλιό)

en: German (Switzerland, eliminate dead keys)
el: Γερμανικό (Ελβετία, χωρίς νεκρά πλήκτρα)

en: German (Switzerland, Sun dead keys)
el: Γερμανικό (Ελβετία, νεκρά πλήκτρα Sun)

en: French (Switzerland)
el: Γαλλικό (Ελβετία)

en: French (Switzerland, eliminate dead keys)
el: Γαλλικό (Ελβετία, χωρίς νεκρά πλήκτρα)

en: French (Switzerland, Sun dead keys)
el: Γαλλικό (Ελβετία, νεκρά πλήκτρα Sun)

en: French (Switzerland, Macintosh)
el: Γαλλικό (Ελβετία, Macintosh)

en: German (Switzerland, Macintosh)
el: Γερμανικό (Ελβετία, Macintosh)

en: Arabic (Syria)
el: Αραβικό (Συρία)

en: Syriac
el: Συριακό

en: Syriac (phonetic)
el: Συριακό (φωνητικό)

en: Kurdish (Syria, Latin Q)
el: Κουρδικό (Συρία λατινικό Q)

en: Kurdish (Syria, F)
el: Κουρδικό (Συρία, F)

en: Kurdish (Syria, Latin Alt-Q)
el: Κουρδικό (Συρία, λατινικό Alt-Q)

en: Tajik
el: Τατζικιστάν

en: Tajik (legacy)
el: Τατζικικό (παλιό)

en: Sinhala (phonetic)
el: Σινχάλα (φωνητικό)

en: Tamil (Sri Lanka, Unicode)
el: Ταμίλ (Σρι Λάνλα, Unicode)

en: Tamil (Sri Lanka, TAB Typewriter)
el: Ταμίλ (Σρι Λάνκα, Γραφομηχανή ΤΑΒ)

en: Thai
el: Τάι

en: Thai (TIS-820.2538)
el: Τάι (TIS-820.2538)

en: Thai (Pattachote)
el: Τάι (Pattachote)

en: Turkish
el: Τουρκικό

en: Turkish (F)
el: Τουρκικό (F)

en: Turkish (Alt-Q)
el: Τουρκικό (Alt-Q)

en: Turkish (Sun dead keys)
el: Τουρκικό (νεκρά πλήκτρα Sun)

en: Kurdish (Turkey, Latin Q)
el: Κουρδικό (Τουρκία, λατινικό Q)

en: Kurdish (Turkey, F)
el: Κουρδικό (Τουρκία, F)

en: Kurdish (Turkey, Latin Alt-Q)
el: Κουρδικό (Τουρκία, λατινικό Alt-Q)

en: Turkish (international with dead keys)
el: Τουρκικό (διεθνές με νεκρά πλήκτρα)

en: Crimean Tatar (Turkish Q)
el: Ταταρικό Κριμαίας (τουρκικό Q)

en: Crimean Tatar (Turkish F)
el: Ταταρικό Κριμαίας (τουρκικό F)

en: Crimean Tatar (Turkish Alt-Q)
el: Ταταρικό Κριμαίας (τουρκικό Alt-Q)

en: Taiwanese
el: Ταϊβανέζικο

en: Taiwanese (indigenous)
el: Ταϊβανέζικο (ιθαγενές)

en: Saisiyat (Taiwan)
el: Σαϊσιγιάτ (Ταϊβάν)

en: Ukrainian
el: Ουκρανικό

en: Ukrainian (phonetic)
el: Ουκρανικό (φωνητικό)

en: Ukrainian (typewriter)
el: Ουκρανικό (γραφομηχανής)

en: Ukrainian (WinKeys)
el: Ουκρανικό (πλήκτρα Win)

en: Ukrainian (legacy)
el: Ουκρανικό (παλιό)

en: Ukrainian (standard RSTU)
el: Ουκρανικό (τυπικό RSTU)

en: Russian (Ukraine, standard RSTU)
el: Ρωσικό (Ουκρανία, τυπικό RSTU)

en: Ukrainian (homophonic)
el: Ουκρανικό (ομοφωνητικό)

en: English (UK)
el: Αγγλικό (Ενωμένο Βασίλειο)

en: English (UK, extended WinKeys)
el: Αγγλικό (Ενωμένο Βασίλειο, εκτεταμένα πλήκτρα Win)

en: English (UK, international with dead keys)
el: Αγγλικό (Ενωμένο Βασίλειο, διεθνές με νεκρά πλήκτρα)

en: English (UK, Dvorak)
el: Αγγλικό (Ενωμένο Βασίλειο, Ντβόρακ)

en: English (UK, Dvorak with UK punctuation)
el: Αγγλικό (Ενωμένο Βασίλειο, Ντβόρακ με σημεία στίξης UK)

en: English (UK, Macintosh)
el: Αγγλικό (Ενωμένο Βασίλειο, Macintosh)

en: English (UK, Macintosh international)
el: Αγγλικό (Ενωμένο Βασίλειο, διεθνές Macintosh)

en: English (UK, Colemak)
el: Αγγλικό (Ενωμένο Βασίλειο, Colemak)

en: Uzbek
el: Ουζμπέκικο

en: Uzbek (Latin)
el: Ουζμπέκικο (λατινικά)

en: Vietnamese
el: Βιετναμέζικο

en: Korean
el: Κορεάτικο

en: Korean (101/104 key compatible)
el: Κορεατικό (101/104 πλήκτρα συμβατό)

en: Japanese (PC-98xx Series)
el: Ιαπωνικό (Σειρά PC-98xx)

en: Irish
el: Ιρλανδικό

en: Irish (UnicodeExpert)
el: Ιρλανδικό (UnicodeExpert)

en: Ogham
el: Όγκαμ

en: Ogham (IS434)
el: Όγκαμ (IS434)

en: Urdu (Pakistan)
el: Ούρντου (Πακιστάν)

en: Urdu (Pakistan, CRULP)
el: Ούρντου (Πακιστάν, CRULP)

en: Urdu (Pakistan, NLA)
el: Ούρντου (Πακιστάν, NLA)

en: Arabic (Pakistan)
el: Αραβικό (Πακιστάν)

en: Sindhi
el: Σίντι

en: Dhivehi
el: Ντιβέχι

en: English (South Africa)
el: Αγγλικό (Νότιας Αφρικής)

en: Esperanto
el: Εσπεράντο

en: Esperanto (displaced semicolon and quote, obsolete)
el: Εσπεράντο (μετατοπισμένα ; και εισαγωγικά, καταργημένο)

en: Nepali
el: Νεπαλέζικο

en: English (Nigeria)
el: Αγγλικό (Νιγηρία)

en: Igbo
el: Ίγκμπο

en: Yoruba
el: Γιορούμπα

en: Amharic
el: Αμχαρικό

en: Wolof
el: Γουόλοφ

en: Braille
el: Μπράιγ

en: Braille (left hand)
el: Μπράιγ (αριστερόχειρες)

en: Braille (right hand)
el: Μπράιγ (δεξιόχειρες)

en: Turkmen
el: Τουρκμενικό

en: Turkmen (Alt-Q)
el: Τουρκμενικό (Alt-Q)

en: Bambara
el: Μπαμπάρα

en: French (Mali, alternative)
el: Γαλλικό (Μαλί, εναλλακτικό)

en: English (Mali, US Macintosh)
el: Αγγλικό (Μαλί, Macintosh ΗΠΑ)

en: English (Mali, US international)
el: Αγγλικό (Μαλί, διεθνές ΗΠΑ)

en: Swahili (Tanzania)
el: Σουαχίλι (Τανζανία)

en: Swahili (Kenya)
el: Σουαχίλι (Κένυα)

en: Kikuyu
el: Κικούιου

en: Tswana
el: Τσουάνα

en: Filipino
el: Φιλιπινέζικο

en: Filipino (QWERTY Baybayin)
el: Φιλιπινέζικο (QWERTY Baybayin)

en: Filipino (Capewell-Dvorak Latin)
el: Φιλιπινέζικο (Κέιπγουελ-Ντβόρακ λατινικό)

en: Filipino (Capewell-Dvorak Baybayin)
el: Φιλιπινέζικο (Κέιπγουελ-Ντβόρακ Μπαεμπάεγιν)

en: Filipino (Capewell-QWERF 2006 Latin)
el: Φιλιπινέζικο (Κέιπγουελ-QWERF 2006 λατινικό)

en: Filipino (Capewell-QWERF 2006 Baybayin)
el: Φιλιπινέζικο (Κέιπγουελ-QWERF 2006 Μπαεμπάεγιν)

en: Filipino (Colemak Latin)
el: Φιλιπινέζικο (Colemak λατινικό)

en: Filipino (Colemak Baybayin)
el: Φιλιπινέζικο (Colemak Μπαμπάεγιν)

en: Filipino (Dvorak Latin)
el: Φιλιπινέζικο (Ντβόρακ λατινικό)

en: Filipino (Dvorak Baybayin)
el: Φιλιπινέζικο (Ντβόρακ Μπαεμπάεγιν)

en: Moldavian
el: Μολδαβικά

en: Moldavian (Gagauz)
el: Μολδαβικά (Gagauz)

en: Switching to another layout
el: Αλλαγή σε άλλη διάταξη

en: Right Alt (while pressed)
el: Δεξιό Alt (ενώ είναι πατημένο)

en: Left Alt (while pressed)
el: Αριστερό Alt (ενώ είναι πατημένο)

en: Left Win (while pressed)
el: Αριστερό Win (ενώ είναι πατημένο)

en: Right Win (while pressed)
el: Δεξιό Win (ενώ είναι πατημένο)

en: Any Win key (while pressed)
el: Οποιοδήποτε πλήκτρο Win (ενώ είναι πατημένο)

en: Caps Lock (while pressed), Alt+Caps Lock does the original capslock action
el: Κλείδωμα κεφαλαίων (Caps Lock)(ενώ είναι πατημένο), Alt+Caps Lock κάνει την αρχική ενέργεια capslock

en: Right Ctrl (while pressed)
el: Δεξιό Ctrl (ενώ είναι πατημένο)

en: Right Alt
el: Δεξιό Alt

en: Left Alt
el: Αριστερό Alt

en: Caps Lock (to first layout), Shift+Caps Lock (to last layout)
el: Caps Lock (στην πρώτη διάταξη), Shift+Caps Lock (στην τελευταία διάταξη)

en: Left Win (to first layout), Right Win/Menu (to last layout)
el: Αριστερό Win (στην πρώτη διάταξη), δεξιό Win/μενού (στην τελευταία διάταξη)

en: Left Ctrl (to first layout), Right Ctrl (to last layout)
el: Αριστερό Ctrl (στην πρώτη διάταξη), δεξιό Ctrl (στην τελευταία διάταξη)

en: Both Shift keys together
el: Και τα δύο πλήκτρα Shift μαζί

en: Both Alt keys together
el: Και τα δύο πλήκτρα Alt μαζί

en: Both Ctrl keys together
el: Και τα δύο πλήκτρα Ctrl μαζί

en: Left Ctrl+Left Shift
el: Αριστερό Ctrl+Αριστερό Shift

en: Right Ctrl+Right Shift
el: Δεξιό Ctrl+Δεξιό Shift

en: Left Alt+Left Shift
el: Αριστερό Alt+Αριστερό Shift

en: Menu
el: Μενού

en: Left Win
el: Αριστερό Win

en: Right Win
el: Δεξιό Win

en: Left Shift
el: Αριστερό Shift

en: Right Shift
el: Δεξιό Shift

en: Left Ctrl
el: Αριστερό Ctrl

en: Right Ctrl
el: Δεξιό Ctrl

en: Scroll Lock
el: Scroll Lock (κλείδωμα κύλισης)

en: LeftCtrl+LeftWin (to first layout), RightCtrl+Menu (to second layout)
el: Αριστερό Ctrl+Αριστερό Win (στην πρώτη διάταξη), δεξιό Ctrl+μενού (στην δεύτερη διάταξη)

en: Key to choose 3rd level
el: Πλήκτρο για επιλογή 3ου επιπέδου

en: Any Win key
el: Οποιοδήποτε πλήκτρο Win

en: Any Alt key
el: Οποιοδήποτε πλήκτρο Alt

en: Right Alt, Shift+Right Alt key is Compose
el: Δεξιό Alt, Shift+δεξιό Alt το πλήκτρο είναι σύνθετο

en: Right Alt key never chooses 3rd level
el: Το δεξιό πλήκτρο Alt δεν επιλέγει ποτέ 3ο επίπεδο

en: Enter on keypad
el: Πλήκτρο Enter στο αριθμητικό πληκτρολόγιο

en: Backslash
el: Ανάποδη κάθετος

en: &lt;Less/Greater&gt;
el: &lt;μικρότερο/μεγαλύτερο&gt;

en: Caps Lock chooses 3rd level, acts as onetime lock when pressed together with another 3rd-level-chooser
el: Το Caps Lock επιλέγει 3ο επίπεδο, δρα ως κλείδωμα μιας φοράς όταν πατιέται μαζί με ένα άλλο επιλογέα 3ου επιπέδου

en: Backslash chooses 3rd level, acts as onetime lock when pressed together with another 3rd-level-chooser
el: Το Backslash (ανάποδη πλαγιοκάθετος) επιλέγει το 3ο επίπεδο, δρα ως κλείδωμα μιας φοράς όταν πατιέται μαζί με έναν άλλο επιλογέα 3ου επιπέδου

en: &lt;Less/Greater&gt; chooses 3rd level, acts as onetime lock when pressed together with another 3rd-level-chooser
el: Το &lt;μικρότερο.μεγαλύτερο&gt; επιλέγει το 3ο επίπεδο, δρα ως κλείδωμα μιας φοράς όταν πατιέται μαζί με έναν άλλο επιλογέα 3ου επιπέδου

en: Ctrl key position
el: Θέση πλήκτρου Ctrl

en: Caps Lock as Ctrl
el: Caps Lock ως Ctrl

en: Left Ctrl as Meta
el: Αριστερό Ctrl ως μέτα

en: Swap Ctrl and Caps Lock
el: Εναλλαγή Ctrl και Caps Lock

en: At left of 'A'
el: Στα αριστερά του 'Α'

en: At bottom left
el: Στα κάτω αριστερά

en: Right Ctrl as Right Alt
el: Δεξιό Ctrl ως δεξιό Alt

en: Menu as Right Ctrl
el: Μενού ως δεξιό Ctrl

en: Right Alt as Right Ctrl
el: Δεξιό Alt ως δεξιό Ctrl

en: Swap Left Alt key with Left Ctrl key
el: Εναλλαγή αριστερού πλήκτρου Alt με αριστερό πλήκτρο Ctrl

en: Swap Left Win key with Left Ctrl key
el: Εναλλαγή αριστερού πλήκτρου Win με αριστερό πλήκτρο Ctrl

en: Left Alt as Ctrl, Left Ctrl as Win, Left Win as Alt
el: Αριστερό Alt ως Ctrl, αριστερό Ctrl ως Win, αριστερό Win ως Alt

en: Use keyboard LED to show alternative layout
el: Χρήση του LED πληκτρολογίου για την προβολή εναλλακτικής διάταξης

en: Layout of numeric keypad
el: Διάταξη του αριθμητικού υποπληκτρολογίου

en: Legacy
el: Παραδοσιακό

en: Unicode additions (arrows and math operators)
el: Συμπλήρωμα Unicode (βέλη και τελεστές μαθηματικών)

en: Unicode additions (arrows and math operators; math operators on default level)
el: Συμπλήρωμα Unicode (βέλη και τελεστές μαθηματικών; τελεστές μαθηματικών σε προεπιλεγμένο επίπεδο)

en: Legacy Wang 724
el: Παλιό Wang 724

en: Wang 724 keypad with Unicode additions (arrows and math operators)
el: Υποπληκτρολόγιο Wang 724 με συμπλήρωμα Unicode (βέλη και τελεστές μαθηματικών)

en: Wang 724 keypad with Unicode additions (arrows and math operators; math operators on default level)
el: Υποπληκτρολόγιο Wang 724 με συμπλήρωμα Unicode (βέλη και τελεστές μαθηματικών; τελεστές μαθηματικών σε προεπιλεγμένο επίπεδο)

en: Hexadecimal
el: Δεκαεξαδικό

en: ATM/phone-style
el: ATM/τεχνοτροπία τηλεφώνου

en: Numeric keypad delete key behaviour
el: Συμπεριφορά πλήκτρου διαγραφής του αριθμητικού πληκτρολογίου

en: Legacy key with dot
el: Παλιό πλήκτρο με κουκκίδα

note: Actually, with KP_SEPARATOR, as the old keypad(comma)
en: Legacy key with comma
el: Παλιό πλήκτρο με κόμμα

en: Four-level key with dot
el: Πλήκτρο τέταρτου επιπέδου με κουκκίδα

en: Four-level key with dot, Latin-9 only
el: Πλήκτρο τέταρτου επιπέδου με κουκκίδα, μόνο λατινικά-9

en: Four-level key with comma
el: Πλήκτρο τέταρτου επιπέδου με κόμμα

en: Four-level key with momayyez
el: Πλήκτρο τέταρτου επιπέδου με momayyez

note: This assumes the KP_ abstract symbols are actually useful for some apps The description needs to be rewritten
en: Four-level key with abstract separators
el: Πλήκτρο τέταρτου επιπέδου με αποσπασμένα διαχωριστικά

en: Semicolon on third level
el: ; στο τρίτο επίπεδο

en: Caps Lock key behavior
el: Συμπεριφορά πλήκτρου Caps Lock

en: Caps Lock uses internal capitalization; Shift "pauses" Caps Lock
el: Το CapsLock χρησιμοποιεί εσωτερική κεφαλαιοποίηση· το Shift "παύει" το CapsLock.

en: Caps Lock uses internal capitalization; Shift doesn't affect Caps Lock
el: Το CapsLock χρησιμοποιεί εσωτερική κεφαλαιοποίηση· το Shift δεν επηρεάζει το CapsLock.

en: Caps Lock acts as Shift with locking; Shift "pauses" Caps Lock
el: Το Caps Lock συμπεριφέρεται όπως και το Shift με το κλείδωμα· το Shift "παύει" το Caps Lock

en: Caps Lock acts as Shift with locking; Shift doesn't affect Caps Lock
el: Το Caps Lock συμπεριφέρεται ως Shift με το κλείδωμα· το Shift δεν επηρεάζει το Caps Lock.

en: Caps Lock toggles normal capitalization of alphabetic characters
el: Το CapsLock αλλάζει την κανονική κεφαλαιοποίηση των αλφαβητικών χαρακτήρων.

en: Make Caps Lock an additional Num Lock
el: Το Caps Lock γίνεται ένα επιπλέον Num Lock.

en: Swap ESC and Caps Lock
el: Εναλλαγή ESC και Caps Lock

en: Make Caps Lock an additional ESC
el: Το Caps Lock γίνεται ένα επιπλέον ESC.

en: Make Caps Lock an additional Backspace
el: Το Caps Lock γίνεται ένα επιπλέον Backspace.

en: Make Caps Lock an additional Super
el: Το Caps Lock γίνεται ένα επιπλέον Super.

en: Make Caps Lock an additional Hyper
el: Το Caps Lock γίνεται ένα επιπλέον Hyper.

en: Caps Lock toggles ShiftLock (affects all keys)
el: Το Caps Lock εναλλάσσει το ShiftLock (επηρεάζει όλα τα πλήκτρα)

en: Caps Lock is disabled
el: Το Caps Lock είναι ανενεργό

en: Make Caps Lock an additional Ctrl
el: Το Caps Lock γίνεται ένα επιπλέον Ctrl.

en: Alt/Win key behavior
el: Συμπεριφορά πλήκτρου Alt/Win

en: Add the standard behavior to Menu key
el: Προσθήκη της τυπικής συμπεριφοράς στο πλήκτρο Menu.

en: Alt and Meta are on Alt keys
el: Τα Alt και Meta είναι στα πλήκτρα Alt

en: Alt is mapped to Win keys (and the usual Alt keys)
el: Το Alt αντιστοιχίζεται στα πλήκτρα Win (και τα συνήθη πλήκτρα Alt)

en: Ctrl is mapped to Win keys (and the usual Ctrl keys)
el: Το Ctrl αντιστοιχίζεται στα πλήκτρα Win (και τα συνήθη πλήκτρα Ctrl)

en: Ctrl is mapped to Alt keys, Alt is mapped to Win keys
el: Το Ctrl αντιστοιχίζεται σε πλήκτρα Alt, το Alt αντιστοιχίζεται σε πλήκτρα Win

en: Meta is mapped to Win keys
el: Το Meta αντιστοιχίζεται στα πλήκτρα Win.

en: Meta is mapped to Left Win
el: Το Meta αντιστοιχίζεται στο αριστερό Win

en: Hyper is mapped to Win-keys
el: Το Hyper αντιστοιχίζεται στα πλήκτρα Win.

en: Alt is mapped to Right Win, Super to Menu
el: Το Alt βρίσκεται στο δεξί Win και το Super στο Menu.

en: Alt is swapped with Win
el: Το Alt έχει αλλαχθεί με το Win

en: Position of Compose key
el: Θέση του πλήκτρου σύνθεσης

en: 3rd level of Left Win
el: 3ο επίπεδο του αριστερού Win

en: 3rd level of Right Win
el: 3ο επίπεδο του δεξιού Win

en: 3rd level of Menu
el: 3ο επίπεδο του μενού

en: 3rd level of Left Ctrl
el: 3ο επίπεδο του αριστερού Ctrl

en: 3rd level of Right Ctrl
el: 3ο επίπεδο του δεξιού Ctrl

en: 3rd level of Caps Lock
el: 3ο επίπεδο του Caps Lock

en: 3rd level of &lt;Less/Greater&gt;
el: 3ο επίπεδο του &lt;μικρότερο/μεγαλύτερο&gt;

en: Pause
el: Παύση

en: Miscellaneous compatibility options
el: Διάφορες επιλογές συμβατότητας

en: Default numeric keypad keys
el: Προεπιλεγμένα πλήκτρα αριθμητικού υποπληκτρολογίου

en: Numeric keypad keys always enter digits (as in Mac OS)
el: Τα πλήκτρα του αριθμητικού υποπληκτρολογίου εισάγουν πάντα ψηφία (όπως στο Mac OS)

en: Shift with numeric keypad keys works as in MS Windows
el: Το Shift με τα πλήκτρα του αριθμητικού υποπληκτρολογίου λειτουργεί όπως και στα MS Windows.

en: Shift does not cancel Num Lock, chooses 3rd level instead
el: Το Shift δεν ακυρώνει το Num Lock, επιλέγει το 3ο επίπεδο αντ' αυτού

en: Special keys (Ctrl+Alt+&lt;key&gt;) handled in a server
el: Ειδικά πλήκτρα (Ctrl+Alt+&lt;key&gt;) χειριζόμενα σε έναν διακομιστή.

en: Apple Aluminium Keyboard: emulate PC keys (Print, Scroll Lock, Pause, Num Lock)
el: Πληκτρολόγιο Apple Aluminium: απομίμηση πλήκτρων υπολογιστή (εκτύπωση, κλείδωμα κύλισης, παύση, κλείδωμα αριθμών)

en: Shift cancels Caps Lock
el: Το Shift ακυρώνει το Caps Lock

en: Enable extra typographic characters
el: Ενεργοποίηση πρόσθετων τυπογραφικών χαρακτήρων

en: Both Shift keys together toggle Caps Lock
el: Και τα δύο πλήκτρα Shift μαζί εναλλάσσουν το Caps Lock

en: Both Shift keys together activate Caps Lock, one Shift key deactivates
el: Και τα δυο πλήκτρα Shift ενεργοποιούν το Caps Lock, ένα πλήκτρο Shift απενεργοποιεί

en: Both Shift keys together toggle ShiftLock
el: Και τα δύο πλήκτρα Shift μαζί εναλλάσσουν το ShiftLock

en: Shift + NumLock toggles PointerKeys
el: Shift + NumLock εναλλάσσει τα PointerKeys

en: Allow breaking grabs with keyboard actions (warning: security risk)
el: Να επιτρέπεται η διακοπή συλλήψεων με τις ενέργειες πληκτρολογίου (προειδοποίηση: κίνδυνος ασφάλειας)

en: Allow grab and window tree logging
el: Να επιτρέπεται σύλληψη και καταγραφή δένδρου παραθύρου

en: Adding currency signs to certain keys
el: Προσθήκη συμβόλων νόμισμα σε συγκεκριμένα πλήκτρα

en: Euro on E
el: Ευρώ στο Ε

en: Euro on 2
el: Ευρώ στο 2

en: Euro on 4
el: Ευρώ στο 4

en: Euro on 5
el: Ευρώ στο 5

en: Rupee on 4
el: Ρουπία στο 4

en: Key to choose 5th level
el: Πλήκτρο για επιλογή 5του επιπέδου

en: &lt;Less/Greater&gt; chooses 5th level, locks when pressed together with another 5th-level-chooser
el: Το &lt;μικρότερο/μεγαλύτερο&gt; επιλέγει 5ο επίπεδο, κλειδώνει όταν πατιέται μαζί με μια άλλη επιλογή 5ου επιπέδου

en: Right Alt chooses 5th level, locks when pressed together with another 5th-level-chooser
el: Το δεξιό Alt επιλέγει 5ο επίπεδο, κλειδώνει όταν πατιέται μαζί με μια άλλη επιλογή 5ου επιπέδου

en: Left Win chooses 5th level, locks when pressed together with another 5th-level-chooser
el: Το αριστερό Win επιλέγει 5ο επίπεδο, κλειδώνει όταν πατιέται μαζί με μια άλλη επιλογή 5ου επιπέδου

en: Right Win chooses 5th level, locks when pressed together with another 5th-level-chooser
el: Το δεξιό Win επιλέγει 5ο επίπεδο, κλειδώνει όταν πατιέται μαζί με μια άλλη επιλογή 5ου επιπέδου

en: Using space key to input non-breakable space character
el: Χρήση πλήκτρου διαστήματος για εισαγωγή μη-διασπώμενου χαρακτήρα διαστήματος

en: Usual space at any level
el: Συνηθισμένο διάστημα σε κάθε επίπεδο

en: Non-breakable space character at second level
el: Χαρακτήρας αδιαχώριστου κενού στο δεύτερο επίπεδο

en: Non-breakable space character at third level
el: Χαρακτήρας αδιαχώριστου κενού στο τρίτο επίπεδο

en: Non-breakable space character at third level, nothing at fourth level
el: Χαρακτήρας αδιαχώριστου κενού στο τρίτο επίπεδο, τίποτα στο τέταρτο επίπεδο

en: Non-breakable space character at third level, thin non-breakable space character at fourth level
el: Χαρακτήρας αδιαχώριστου κενού στο τρίτο επίπεδο, λεπτός χαρακτήρας αδιαχώριστου κενού στο τέταρτο επίπεδο

en: Non-breakable space character at fourth level
el: Χαρακτήρας αδιαχώριστου κενού στο τέταρτο επίπεδο

en: Non-breakable space character at fourth level, thin non-breakable space character at sixth level
el: Χαρακτήρας αδιαχώριστου κενού στο τέταρτο επίπεδο, λεπτός χαρακτήρας αδιαχώριστου κενού στο έκτο επίπεδο

en: Non-breakable space character at fourth level, thin non-breakable space character at sixth level (via Ctrl+Shift)
el: Χαρακτήρας αδιαχώριστου κενού στο τέταρτο επίπεδο, λεπτός χαρακτήρας αδιαχώριστου κενού στο έκτο επίπεδο (μέσα από Ctrl+Shift)

en: Zero-width non-joiner character at second level
el: Χαρακτήρας διαχωριστικού μηδενικού πλάτους στο δεύτερο επίπεδο

en: Zero-width non-joiner character at second level, zero-width joiner character at third level
el: Χαρακτήρας διαχωριστικού μηδενικού πλάτους στο δεύτερο επίπεδο, χαρακτήρας ενωτικού μηδενικού πλάτους στο τρίτο επίπεδο

en: Zero-width non-joiner character at second level, zero-width joiner character at third level, non-breakable space character at fourth level
el: Χαρακτήρας διαχωριστικού μηδενικού πλάτους στο δεύτερο επίπεδο, χαρακτήρας ενωτικού μηδενικού πλάτους στο τρίτο επίπεδο, χαρακτήρας αχώριστου διαστήματος στο τέταρτο επίπεδο

en: Zero-width non-joiner character at second level, non-breakable space character at third level
el: Χαρακτήρας διαχωριστικού μηδενικού πλάτους στο δεύτερο επίπεδο, χαρακτήρας αδιαχώριστου κενού στο τρίτο επίπεδο

en: Zero-width non-joiner character at second level, non-breakable space character at third level, nothing at fourth level
el: Χαρακτήρας διαχωριστικού μηδενικού πλάτους στο δεύτερο επίπεδο, χαρακτήρας αδιαχώριστου κενού στο τρίτο επίπεδο, τίποτα στο τέταρτο επίπεδο

en: Zero-width non-joiner character at second level, non-breakable space character at third level, zero-width joiner at fourth level
el: Χαρακτήρας διαχωριστικού μηδενικού πλάτους στο δεύτερο επίπεδο, χαρακτήρας αδιαχώριστου κενού στο τρίτο επίπεδο, τίποτα στο τέταρτο επίπεδο

en: Zero-width non-joiner character at second level, non-breakable space character at third level, thin non-breakable space at fourth level
el: Χαρακτήρας διαχωριστικού μηδενικού πλάτους στο δεύτερο επίπεδο, χαρακτήρας αδιαχώριστου κενού στο τρίτο επίπεδο, λεπτό αδιαχώριστο διάστημα στο τέταρτο επίπεδο

en: Zero-width non-joiner character at third level, zero-width joiner at fourth level
el: Χαρακτήρας διαχωριστικού μηδενικού πλάτους στο τρίτο επίπεδο, ενωτικό μηδενικού πλάτους στο τέταρτο επίπεδο

en: Japanese keyboard options
el: Επιλογές Ιαπωνικού πληκτρολογίου

en: Kana Lock key is locking
el: Το Lock key κάνα κλειδώνει

en: NICOLA-F style Backspace
el: Οπισθοδρόμηση τεχνοτροπίας NICOLA-F

en: Make Zenkaku Hankaku an additional ESC
el: Να γίνει το Zenkaku Hankaku ένα πρόσθετο ESC

en: Adding Esperanto supersigned letters
el: Προσθήκη γραμμάτων εσπεράντο supersigned

en: To the corresponding key in a Qwerty layout
el: Στο αντίστοιχο πλήκτρο σε μια διάταξη qwerty

en: To the corresponding key in a Dvorak layout
el: Στο αντίστοιχο πλήκτρο σε μια διάταξη Ντβόρακ

en: To the corresponding key in a Colemak layout
el: Στο αντίστοιχο πλήκτρο σε μια διάταξη Colemak

en: Maintain key compatibility with old Solaris keycodes
el: Διατήρηση συμβατότητας πλήκτρου με παλιούς κωδικούς πλήκτρου Solaris

en: Sun Key compatibility
el: Συμβατότητα πλήκτρου Sun

en: Key sequence to kill the X server
el: Συνδυασμός πλήκτρων για τερματισμό του εξυπηρετητή X

en: APL keyboard symbols
el: Σύμβολα πληκτρολογίου APL

en: Multilingual (Canada, Sun Type 6/7)
el: Πολυγλωσσικό (Καναδάς, τύπος Sun 6/7)

en: German (US keyboard with German letters)
el: Γερμανικό (πληκτρολόγιο ΗΠΑ με γερμανικά γράμματα)

en: German (with Hungarian letters and no dead keys)
el: Γερμανικό (με ουγγρικά γράμματα και χωρίς νεκρά πλήκτρα)

en: German (Sun Type 6/7)
el: Γερμανικό (τύπος Sun 6/7)

en: Avestan
el: Αβεστάν

en: Lithuanian (US Dvorak with Lithuanian letters)
el: Λιθουανικό (Ντβόρακ ΗΠΑ με λιθουανικά γράμματα)

en: Lithuanian (Sun Type 6/7)
el: Λιθουανικό (τύπος Sun 6/7)

en: Latvian (US Dvorak)
el: Λετονικό (Ντβόρακ ΗΠΑ)

en: Latvian (US Dvorak, Y variant)
el: Λετονικό (Ντβόρακ ΗΠΑ, παραλλαγή Υ)

en: Latvian (US Dvorak, minus variant)
el: Λετονικό (Ντβόρακ ΗΠΑ, παραλλαγή μείον)

en: Latvian (programmer US Dvorak)
el: Λετονικό (Ντβόρακ ΗΠΑ προγραμματιστή)

en: Latvian (programmer US Dvorak, Y variant)
el: Λετονικό (Ντβόρακ ΗΠΑ προγραμματιστή, παραλλαγή Υ)

en: Latvian (programmer US Dvorak, minus variant)
el: Λετονικό (Ντβόρακ ΗΠΑ προγραμματιστή, παραλλαγή μείον)

en: Latvian (US Colemak)
el: Λετονικό (Colemak ΗΠΑ)

en: Latvian (US Colemak, apostrophe variant)
el: Λετονικό (Colemak ΗΠΑ, παραλλαγή αποστρόφου)

en: Latvian (Sun Type 6/7)
el: Λετονικό (τύπος Sun 6/7)

en: English (US, international AltGr Unicode combining)
el: Αγγλικό (ΗΠΑ, διεθνές AltGr Unicode συνδυασμός)

en: English (US, international AltGr Unicode combining, alternative)
el: Αγγλικό (ΗΠΑ, διεθνές AltGr Unicode συνδυασμός, εναλλακτικό)

en: Atsina
el: Ατσίνα

en: English (US, Sun Type 6/7)
el: Αγγλικό (ΗΠΑ, τύπος Sun 6/7)

en: English (Norman)
el: Αγγλικό (Νόρμαν)

en: Polish (international with dead keys)
el: Πολωνικό (διεθνές με νεκρά πλήκτρα)

en: Polish (Colemak)
el: Πολωνικό (Κόλεμακ)

en: Polish (Sun Type 6/7)
el: Πολωνικό (τύπος Sun 6/7)

en: Crimean Tatar (Dobruja Q)
el: Ταταρικό Κριμαίας (Dobruja Q)

en: Romanian (ergonomic Touchtype)
el: Ρουμανικό (εργονομικό τύπου επαφής)

en: Romanian (Sun Type 6/7)
el: Ρουμανικό (τύπου Sun 6/7)

en: Serbian (combining accents instead of dead keys)
el: Σερβικό (συνδυασμός τόνων αντί για νεκρά πλήκτρα)

en: Russian (with Ukrainian-Belorussian layout)
el: Ρωσικό (με ουκρανική-λευκορωσική διάταξη)

en: Russian (Sun Type 6/7)
el: Ρωσικό (τύπου Sun 6/7)

en: Armenian (OLPC phonetic)
el: Αρμενικό (φωνητικό OLPC)

en: Hebrew (Biblical, SIL phonetic)
el: Εβραϊκό (βιβλικό, φωνητικό SIL)

en: Arabic (Sun Type 6/7)
el: Αραβικό (τύπου Sun 6/7)

en: Belgian (Sun Type 6/7)
el: Βελγικό (τύπου Sun 6/7)

en: Portuguese (Brazil, Sun Type 6/7)
el: Πορτογαλικό (Βραζιλίας, τύπου Sun 6/7)

en: Czech (Sun Type 6/7)
el: Τσεχικό (τύπος Sun 6/7)

en: Danish (Sun Type 6/7)
el: Δανικό (τύπος Sun 6/7)

en: Dutch (Sun Type 6/7)
el: Ολλανδικό (τύπος Sun 6/7)

en: Estonian (Sun Type 6/7)
el: Εσθονικό (τύπου Sun 6/7)

en: Finnish (Sun Type 6/7)
el: Φιλανδικό (τύπου Sun 6/7)

en: French (Sun Type 6/7)
el: Γαλλικό (τύπος Sun 6/7)

en: Greek (Sun Type 6/7)
el: Ελληνικό (τύπου Sun 6/7)

en: Italian (Sun Type 6/7)
el: Ιταλικό (τύπου Sun 6/7)

en: Japanese (Sun Type 6)
el: Ιαπωνικό (τύπου Sun 6)

en: Japanese (Sun Type 7 - pc compatible)
el: Ιαπωνικό (τύπου Sun 7 - συμβατό με υπολογιστή)

en: Japanese (Sun Type 7 - sun compatible)
el: Ιαπωνικό (τύπου Sun 7 - συμβατό με Sun)

en: Norwegian (Sun Type 6/7)
el: Νορβηγικό (τύπου Sun 6/7)

en: Portuguese (Sun Type 6/7)
el: Πορτογαλικό (τύπου Sun 6/7)

en: Slovak (Sun Type 6/7)
el: Σλοβάκικο (τύπου Sun 6/7)

en: Spanish (Sun Type 6/7)
el: Ισπανικό (τύπος Sun 6/7)

en: Swedish (Sun Type 6/7)
el: Σουηδικό (τύπος Sun 6/7)

en: German (Switzerland, Sun Type 6/7)
el: Γερμανικό (Ελβετία, τύπου Sun 6/7)

en: French (Switzerland, Sun Type 6/7)
el: Γαλλικό (Ελβετία, τύπου Sun 6/7)

en: Turkish (Sun Type 6/7)
el: Τουρκικό (τύπος Sun 6/7)

en: Ukrainian (Sun Type 6/7)
el: Ουκρανικό (τύπου Sun 6/7)

en: English (UK, Sun Type 6/7)
el: Αγγλικό (Ενωμένου Βασιλείου, τύπος Sun 6/7)

en: Korean (Sun Type 6/7)
el: Κορεατικό (τύπος Sun 6/7)
