xkeyboard-config 2.43.99 - en to ka translation catalogue (965 entries)

en: Generic 86-key PC
ka: სტანდარტული 86-ღილაკიანი PC

en: Generic 101-key PC
ka: სტანდარტული 101-ღილაკიანი PC

en: Generic 102-key PC
ka: სტანდარტული 102-ღილაკიანი PC

en: Generic 104-key PC
ka: სტანდარტული 104-ღილაკიანი PC

en: Generic 104-key PC with L-shaped Enter key
ka: სტანდარტული 104-ღილაკიანი PC L-ის ფორმის Enter ღილაკის

en: Generic 105-key PC
ka: სტანდარტული 105-ღილაკიანი PC

en: Acer laptop
ka: Acer-ის ლეპტოპი

en: Asus laptop
ka: Asus-ის ლეპტოპი

en: Azona RF2300 Wireless Internet
ka: Azona RF2300 უსადენო ინტერნეტ კლავიატურა

en: Brazilian ABNT2
ka: ბრაზილიური ABNT2

en: Cherry Blue Line CyBo@rd (alt.)
ka: Cherry Blue Line CyBo@rd (სხვ.)

en: Compaq Internet (7 keys)
ka: Compaq Internet Keyboard (7 ღილაკი)

en: Compaq Internet (13 keys)
ka: Compaq Internet (13 ღილაკი)

en: Compaq Internet (18 keys)
ka: Compaq Internet Keyboard (18 ღილაკი)

en: Dell 101-key PC
ka: Dell 101-კლავიშიანი PC

en: Diamond 9801/9802
ka: მოდელები Diamond 9801 / 9802 series

en: Gyration
ka: ცირკულაცია

en: Happy Hacking
ka: აბა, შენ იცი

en: Japanese 106-key
ka: იაპონური 106-ღილაკიანი

en: Korean 106-key
ka: კორეული 106-ღილაკიანი

en: Logitech Cordless Desktop (alt.)
ka: Logitech Cordless Desktop (სხვ.)

en: Microsoft Internet Pro (Swedish)
ka: Microsoft Internet Pro (შვედური)

en: PinePhone Keyboard
ka: PinePhone კლავიატურა

en: Sun Type 6 (Japanese)
ka: Sun Type 6 (იაპონური)

en: Sun Type 6 USB (Japanese)
ka: Sun Type 6 USB (იაპონური)

en: Sun Type 6/7 USB (European)
ka: Sun Type 6/7 USB (ევროპული)

en: Sun Type 7 USB (European)
ka: Sun Type 7 USB (ევროპული)

en: Sun Type 7 USB (Japanese)/Japanese 106-key
ka: Sun Type 7 USB (იაპონური)/იაპონური 106-key

en: Albanian
ka: ალბანური

en: Albanian (Plisi)
ka: ალბანური (პლისი)

en: Albanian (Veqilharxhi)
ka: ალბანური (ვეკილხარჯი)

en: Amharic
ka: ამჰარული

en: Armenian
ka: სომხური

en: Armenian (phonetic)
ka: სომხური (ფონეტიკა)

en: Armenian (alt. phonetic)
ka: სომხური (სხვ. ფონეტიკა)

en: Armenian (eastern)
ka: სომხური (აღმოსავლეთი)

en: Armenian (alt. eastern)
ka: სომხური (alt. აღმოსავლეთი)

en: Armenian (western)
ka: სომხური (დასავლეთი)

en: Arabic
ka: არაბული

en: Arabic (Eastern Arabic numerals)
ka: არაბული (აღმოსავლეთ-არაბული ციფრები)

en: Arabic (AZERTY)
ka: არაბული (AZERTY)

en: Arabic (AZERTY, Eastern Arabic numerals)
ka: არაბული (AZERTY, აღმოსავლეთ არაბული ციფრები)

en: Arabic (Buckwalter)
ka: არაბული (ბაქვოლტერი)

en: Arabic (Macintosh)
ka: არაბული (Macintosh)

en: Arabic (Macintosh, phonetic)
ka: არაბული (მაკინტოში, ფონეტიკა)

en: Arabic (OLPC)
ka: არაბული (OLPC)

en: Arabic (Egypt)
ka: არაბული (ეგვიპტე)

en: Arabic (Iraq)
ka: არაბული (ერაყი)

en: Kurdish (Iraq, Latin Q)
ka: ქურთული (ერაყი, ლათინური Q)

en: Kurdish (Iraq, Latin Alt-Q)
ka: ქურთული (ერაყი, ლათინური Alt-Q)

en: Kurdish (Iraq, F)
ka: ქურთული, (ერაყი, F)

en: Kurdish (Iraq, Arabic-Latin)
ka: ქურთული (ერაყი, არაბულ-ლათინური)

en: Arabic (Morocco)
ka: არაბული (მოროკო)

en: Berber (Morocco, Tifinagh)
ka: ბერბერული (მოროკო, ტიფინაღი)

en: Berber (Morocco, Tifinagh alt.)
ka: ბერბერული (მოროკო, ტიფინაღი ალტ.)

en: Berber (Morocco, Tifinagh phonetic, alt.)
ka: ბერბერული (მოროკო, ტიფინაღური ფონეტიკა, ალტ.)

en: Berber (Morocco, Tifinagh extended)
ka: ბერბერული (მოროკო, ტიფინაღი გაფართოებული)

en: Berber (Morocco, Tifinagh phonetic)
ka: ბერბერული (მოროკო, ტიფინაღური ფონეტიკა)

en: Berber (Morocco, Tifinagh extended phonetic)
ka: ბერბერული (მოროკო, ტიფინაღის გაფართოებული ფონეტიკა)

en: French (Morocco)
ka: ფრანგული (მოროკო)

en: Tarifit
ka: რიფიული

en: Arabic (Syria)
ka: არაბული (სირია)

en: Syriac
ka: სირიული

en: Syriac (phonetic)
ka: სირიული (ფონეტიკა)

en: Kurdish (Syria, Latin Q)
ka: ქურთული (სირია, ლათინური Q)

en: Kurdish (Syria, Latin Alt-Q)
ka: ქურთული (სირია, ლათინური Alt-Q)

en: Kurdish (Syria, F)
ka: ქურთული, (სირია, F)

en: Azerbaijani
ka: აზერბაიჯანული

en: Azerbaijani (Cyrillic)
ka: აზერბაიჯანული (კირილიცა)

en: Bambara
ka: ბამბარა

en: French (Mali, alt.)
ka: ფრანგული (მალი, სხვ.)

en: English (Mali, US, Macintosh)
ka: ინგლისური (მალი, აშშ, მაკინტოში)

en: English (Mali, US, intl.)
ka: ინგლისური (მალი, აშშ, საერთ.)

en: Bangla
ka: ბანგლადეშური

en: Bangla (Probhat)
ka: ბენგალის პრობატური

en: Belarusian
ka: ბელორუსული

en: Belarusian (legacy)
ka: ბელორუსული (ძველი)

en: Belarusian (Latin)
ka: ბელორუსული ლათინური

en: Belarusian (intl.)
ka: ბელორუსი (საერთ.)

en: Belarusian (phonetic)
ka: რუსული (ფონეტიკური)

en: Russian (Belarus)
ka: რუსული (ბელარუსი)

en: Belgian
ka: ბელგიური

en: Belgian (alt.)
ka: ბელგიური (ალტ.)

en: Belgian (Latin-9 only, alt.)
ka: ბელგიური (მხოლოდ Latin-9. ალტ.)

en: Belgian (ISO, alt.)
ka: ბელგიური (ISO, ალტ.)

en: Belgian (no dead keys)
ka: ბელგიური (მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: Belgian (Wang 724 AZERTY)
ka: ბელგიური (Wang 724 AZERTY)

en: Berber (Algeria, Latin)
ka: ბერბერული (ალჟირი, ლათინური)

en: Berber (Algeria, Tifinagh)
ka: ბერბერული (ალჟირი, ტიფინაღი)

en: Kabyle (AZERTY, with dead keys)
ka: კაბილური (AZERTY, მკვდარი ღილაკებით)

en: Kabyle (QWERTY, UK, with dead keys)
ka: კაბილური (QWERTY, გს, მკვდარი ღილაკებით)

en: Kabyle (QWERTY, US, with dead keys)
ka: კაბილური (QWERTY, აშშ, მკვდარი ღილაკებით)

en: Arabic (Algeria)
ka: არაბული (ალჟირი)

en: Bosnian
ka: ბოსნიური

en: Bosnian (with guillemets)
ka: ბოსნიური (გილმეტებით)

en: Bosnian (with Bosnian digraphs)
ka: ბოსნიური (ბოსნიური დიგრაფებით)

en: Bosnian (US, with Bosnian digraphs)
ka: ბოსნიური (აშშ-ს კლავიატურა ბოსნიური დიგრაფებით)

en: Bosnian (US)
ka: ბოსნიური (აშშ)

en: Braille
ka: ბრაილური

en: Braille (one-handed, left)
ka: ბრაილი (ერთხელიანი, ცაცია)

en: Braille (one-handed, left, inverted thumb)
ka: ბრაილი (ერთხელიანი, ცაციანა, შებრუნებული ცერა თითით)

en: Braille (one-handed, right)
ka: ბრაილი (ერთხელიანი, მარჯვენა)

en: Braille (one-handed, right, inverted thumb)
ka: ბრაილი (ერთხელიანი, მარჯვენა, შებრუნებული ცერა თითით)

en: Bulgarian
ka: ბულგარული

en: Bulgarian (traditional phonetic)
ka: ბულგარული (ტრადიციული ფონეტიკა)

en: Bulgarian (new phonetic)
ka: ბულგარული (ახალი ფონეტიკა)

en: Bulgarian (enhanced)
ka: ბულგარული (გაფართოებული)

en: Burmese
ka: ბირმული

en: Burmese (Zawgyi)
ka: ბირმული (ზოჯი)

en: Mon
ka: ორშ

en: Shan
ka: შანი

en: Shan (Zawgyi)
ka: შანური (ზოდჯი)

en: Chinese
ka: ჩინური

en: Hanyu Pinyin Letters (with AltGr dead keys)
ka: ჰანიუ პინუინნის ასოები (AltGR მკვდარი ღილაკებით)

en: Mongolian (Bichig)
ka: მონღოლური (ბიჩიგი)

en: Mongolian (Todo)
ka: მონღოლური (ტოდო)

en: Mongolian (Xibe)
ka: მონღოლური (ზაიბი)

en: Mongolian (Manchu)
ka: მონღოლური (მანჩუ)

en: Mongolian (Galik)
ka: მონღოლური (გალიკი)

en: Mongolian (Todo Galik)
ka: მონღოლური (ტოდო გალიკი)

en: Mongolian (Manchu Galik)
ka: მონღოლური (მანჩუ გალიკი)

en: Tibetan
ka: ტიბეტური

en: Tibetan (with ASCII numerals)
ka: ტიბეტური (ASCII ციფრებით)

en: Uyghur
ka: უიღური

en: Croatian
ka: ხორვატული

en: Croatian (with guillemets)
ka: ხორვატული (გილმეტებით)

en: Croatian (with Croatian digraphs)
ka: ხორვატული (ხორვატული დიგრაფებით)

en: Croatian (US, with Croatian digraphs)
ka: ხორვატული (აშშ-ს კლავიატურა ხორვატული დიგრაფებით)

en: Croatian (US)
ka: ხორვატული (US)

en: Czech
ka: ჩეხური

en: Czech (extra backslash)
ka: ჩეხური (დამატებითი Backslash)

en: Czech (QWERTY)
ka: ჩეხური (QWERTY)

en: Czech (QWERTY, extra backslash)
ka: ჩეხური (QWERTY, დამატებითი Backslash)

en: Czech (QWERTZ, Windows)
ka: ჩეხური (QWERTZ, Windows)

en: Czech (QWERTY, Windows)
ka: ჩეხური (QWERTY, Windows)

en: Czech (QWERTY, Macintosh)
ka: ჩეხური (QWERTY, Macintosh)

en: Czech (UCW, only accented letters)
ka: ჩეხური (UCW, მხოლოდ დააქცენტებული ასოები)

en: Czech (US, Dvorak, UCW support)
ka: Czech (აშშ, Dvorak, UCW მხარდაჭერა)

en: Russian (Czechia, phonetic)
ka: რუსული (ჩეხეთი, ფონეტიკური)

en: Danish
ka: დანიური

en: Danish (no dead keys)
ka: დანიური (მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: Danish (Windows)
ka: დანიური (Windows)

en: Danish (Macintosh)
ka: დანიური (Macintsh)

en: Danish (Macintosh, no dead keys)
ka: დანიური (Macintosh, მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: Danish (Dvorak)
ka: დანიური (Dvorak)

en: Dari
ka: დარი

en: Pashto
ka: პაშტო

en: Uzbek (Afghanistan)
ka: უზბეკური (ავღანეთი)

en: Dari (Afghanistan, OLPC)
ka: დარი (ავღანეთი, OLPC)

en: Pashto (Afghanistan, OLPC)
ka: პაშტური (ავღანეთი, OLPC)

en: Uzbek (Afghanistan, OLPC)
ka: უზბეკური (ავღანეთი, OLPC)

en: Dhivehi
ka: მალდივური

en: Dutch
ka: ჰოლანდიური

en: Dutch (US)
ka: ჰოლანდიური (აშშ)

en: Dutch (Macintosh)
ka: ჰოლანდიური (Macintosh)

en: Dutch (standard)
ka: ჰოლანდიური (სტანდარტული)

en: Dzongkha
ka: ძონგკხა

en: English (Australia)
ka: ინგლისური (ავსტრალია)

en: English (Cameroon)
ka: ინგლისური (კამერუნი)

en: French (Cameroon)
ka: ფრანგული (კამერუნი)

en: Cameroon Multilingual (QWERTY, intl.)
ka: კამერუნული მრავალენოვანი (QWERTY, საერთ.)

en: Cameroon (AZERTY, intl.)
ka: კამერუნული (AZERTY, საერთ.)

en: Cameroon (Dvorak, intl.)
ka: კამერუნული (დვორაკი, საერთ.)

en: Mmuock
ka: მოკური

en: English (Ghana)
ka: ინგლისური (განა)

en: English (Ghana, multilingual)
ka: ინგლისური (განა, მრავალენოვანი)

en: English (Ghana, GILLBT)
ka: ინგლისური (განა, GILLBT)

en: Akan
ka: აკანი

en: Avatime
ka: ავატიმური

en: Fula
ka: ფულა

en: Ga
ka: გა

en: Hausa (Ghana)
ka: ჰაუსა (განა)

en: English (New Zealand)
ka: ინგლისური (ახალი ზელანდია)

en: Maori
ka: მაორული

en: English (Nigeria)
ka: ინგლისური (ნიგერია)

en: Hausa (Nigeria)
ka: ჰაუსა (ნიგერია)

en: Igbo
ka: იგბო

en: Yoruba
ka: იორუბა

en: English (South Africa)
ka: ინგლისური (სამხრეთ აფრიკა)

en: English (UK)
ka: ინგლისური (დბ)

en: English (UK, extended, Windows)
ka: ინგლისური (დიდი ბრიტანეთი, გაფართოებული, Windows)

en: English (UK, intl., with dead keys)
ka: ინგლისური (UK, საერთ., მკვდარი ღილაკებით)

en: English (UK, Dvorak)
ka: ინგლისური (გს, დვორჟაკი)

en: English (UK, Dvorak, with UK punctuation)
ka: ინგლისური (გს, დვორჟაკი, გს პუნქტუაციით)

en: English (UK, Macintosh)
ka: ინგლისური (UK, Macintosh)

en: English (UK, Macintosh, intl.)
ka: ინგლისური (დიდი ბრიტანეთი, მაკინტოში, საერთ.)

en: English (UK, Colemak)
ka: ინგლისური (ბრიტანეთი, კოულმაკი)

en: English (UK, Colemak-DH)
ka: ინგლისური (ბრიტანეთი, კოულმაკი-DH)

en: Scottish Gaelic
ka: შოტლანდიური გალური

en: Polish (British keyboard)
ka: პოლონური (ბრიტანული კლავიატურა)

en: English (US)
ka: ინგლისური (აშშ)

en: English (US, euro on 5)
ka: ინგლისური (US, euro 5-ზე)

en: English (US, intl., with dead keys)
ka: ინგლისური (აშშ, საერთ., მკვდარი ღილაკებით)

en: English (US, alt. intl.)
ka: ინგლისური (აშშ, სხვ. საერთ.)

en: English (intl., with AltGr dead keys)
ka: ინგლისური (საერთ., AltGr მკვდარი ღილაკებით)

en: English (Macintosh)
ka: ინგლისური (Macintosh)

en: English (Colemak)
ka: ინგლისური (კოლემაკი)

en: English (Colemak-DH)
ka: ინგლისური (კოლემაკი-DH)

en: English (Colemak-DH Wide)
ka: ინგლისური (კოლემაკი-DH ფართო)

en: English (Colemak-DH Ortholinear)
ka: ინგლისური (კოლემაკი-DH ორთოხაზოვანი)

en: English (Colemak-DH ISO)
ka: ინგლისური (კოლემაკი-DH ISO)

en: English (Colemak-DH Wide ISO)
ka: ინგლისური (კოლემაკი-DH ფართო ISO)

en: English (Dvorak)
ka: ინგლისური (Dvorak)

en: English (Dvorak, intl., with dead keys)
ka: ინგლისური (Dvorak, საერთ., მკვდარი ღილაკებით)

en: English (Dvorak, alt. intl.)
ka: ინგლისური (Dvorak, სხვ. საერთ.)

en: English (Dvorak, one-handed, left)
ka: ინგლისური (Dvorak, ერთი ხელით, ცაცია)

en: English (Dvorak, one-handed, right)
ka: ინგლისური (Dvorak, ერთი ხელით, მარჯვენა)

en: English (classic Dvorak)
ka: ინგლისური (კლასიკური Dvorak)

en: English (programmer Dvorak)
ka: ინგლისური (Dvorak, პროგრამისტის)

en: English (Dvorak, Macintosh)
ka: ინგლისური (Dvorak, Macintosh)

en: English (Norman)
ka: ინგლისური (ნორმანი)

en: English (US, Symbolic)
ka: ინგლისური (აშშ, სიმბოლური)

en: English (Workman)
ka: ინგლისური (ვორკმანი)

en: English (Workman, intl., with dead keys)
ka: ინგლისური (Workman, საერთ., მკვდარი ღილაკებით)

en: English (the divide/multiply toggle the layout)
ka: ინგლისური (გაყოფა / გამრავლება განლაგების გადასართავად)

en: Cherokee
ka: ჩეროკი

en: Hawaiian
ka: ჰავაიური

en: Russian (US, phonetic)
ka: რუსული (აშშ, ფონეტიკური)

en: Serbo-Croatian (US)
ka: სერბო-ხორვატული (US)

en: Esperanto
ka: ესპერანტო

en: Esperanto (legacy)
ka: ესპერანტო (მოძველებული)

en: Estonian
ka: ესტონური

en: Estonian (no dead keys)
ka: ესტონური (მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: Estonian (Dvorak)
ka: ესტონური (დვორაკი)

en: Estonian (US)
ka: ესტონური (აშშ)

en: Faroese
ka: ფაროული

en: Faroese (no dead keys)
ka: ფაროული (მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: Filipino
ka: ფილიპინები

en: Filipino (QWERTY, Baybayin)
ka: ფილიპინური (QWERTY, ბაიბაინი)

en: Filipino (Capewell-Dvorak, Latin)
ka: ფილიპინური (კეიპველ-დვორაკი, ლათინური)

en: Filipino (Capewell-Dvorak, Baybayin)
ka: ფილიპინური (კეიპველ-დვორაკი, ბაინაინი)

en: Filipino (Capewell-QWERF 2006, Latin)
ka: ფილიპინური (Capewell-QWERF 2006, ლათინური)

en: Filipino (Capewell-QWERF 2006, Baybayin)
ka: ფილიპინური (Capewell-QWERF 2006, ბაიბაინი)

en: Filipino (Colemak, Latin)
ka: ფილიპინური (კოულმაკი, ლათინური)

en: Filipino (Colemak, Baybayin)
ka: ფილიპინური (კოულმაკი, ბაიბაინი)

en: Filipino (Dvorak, Latin)
ka: ფილიპინური (დვორაკი, ლათინური)

en: Filipino (Dvorak, Baybayin)
ka: ფილიპინური (დვორჟაკი, ბაიბაინი)

en: Finnish
ka: ფინური

en: Finnish (Windows)
ka: ფინური (Windows)

en: Finnish (classic)
ka: ფინური (კლასიკური)

en: Finnish (classic, no dead keys)
ka: ფინური (კლასიკური, მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: Finnish (Macintosh)
ka: ფინური (Macintosh)

en: Northern Saami (Finland)
ka: ჩრდილოეთ საამი (ფინეთი)

en: French
ka: ფრანგული

en: French (no dead keys)
ka: ფრანგული (მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: French (alt.)
ka: ფრანგული (სხვ.)

en: French (alt., no dead keys)
ka: ფრანგული (სხვ., მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: French (alt., Latin-9 only)
ka: ფრანგული (ალტ., მხოლოდ Latin-9)

en: French (legacy, alt.)
ka: ფრანგული (მოძველებული, სხვ.)

en: French (legacy, alt., no dead keys)
ka: ფრანგული (მოძველებული, სხვ., მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: French (AZERTY)
ka: ფრანგული (AZERTY)

en: French (AZERTY, AFNOR)
ka: ფრანგული (AZERTY, AFNOR)

en: French (BEPO)
ka: ფრანგული (BEPO)

en: French (BEPO, Latin-9 only)
ka: ფრანგული (BEPO, Latin-9)

en: French (BEPO, AFNOR)
ka: ფრანგული (BEPO, AFNOR)

en: French (Dvorak)
ka: ფრანგული (Dvorak)

en: French (Ergo‑L)
ka: ფრანგული (Ergo‑L)

en: French (Ergo‑L, ISO variant)
ka: ფრანგული (Ergo‑L, ISO ვარიანტი)

en: French (Macintosh)
ka: ფრანგული (Macintosh)

en: French (US)
ka: ფრანგული (აშშ)

en: Breton (France)
ka: ბრეტონი (საფრანგეთი)

en: Occitan
ka: ოციტანი

en: Georgian (France, AZERTY Tskapo)
ka: ქართული (საფრანგეთი, AZERTY წკაპო)

en: French (Canada)
ka: ფრანგული (კანადა)

en: French (Canada, Dvorak)
ka: ფრანგული (კანადა, Dvorak)

en: French (Canada, legacy)
ka: ფრანგული (კანადა, მოძველებული)

en: Canadian (CSA)
ka: ხორვატული (US)

en: English (Canada)
ka: ინგლისური (კანადა)

en: Inuktitut
ka: ინუკტიტუტი

en: French (Democratic Republic of the Congo)
ka: ფრანგული (კონგოს დემოკრატიული რესპუბლიკა)

en: French (Togo)
ka: ფრანგული (Togo)

en: Georgian
ka: ქართული

en: Georgian (ergonomic)
ka: ქართული (ერგონომიული)

en: Georgian (MESS)
ka: ქართული (MESS)

en: Ossetian (Georgia)
ka: ოსური (საქართველო)

en: Russian (Georgia)
ka: რუსული (საქართველო)

en: German
ka: გერმანული

en: German (dead acute)
ka: გერმანული (მწარედ მკვდარი)

en: German (dead grave acute)
ka: გერმანული (მწარედ მკვდარი)

en: German (dead tilde)
ka: გერმანული (მკვდარი ტილდა)

en: German (no dead keys)
ka: გერმანული (მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: German (E1)
ka: გერმანული (E1)

en: German (E2)
ka: გერმანული (E2)

en: German (T3)
ka: გერმანული (T3)

en: German (US)
ka: გერმანული (US)

en: German (Dvorak)
ka: გერმანული (Dvorak)

en: German (Macintosh)
ka: გერმანული (Macintosh)

en: German (Macintosh, no dead keys)
ka: გერმანული (Macintosh, მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: German (Neo 2)
ka: გერმანული (Neo 2)

en: German (QWERTY)
ka: გერმანული (QWERTY)

en: Lower Sorbian
ka: ქვედა სორბული

en: Lower Sorbian (QWERTZ)
ka: ქვემო სორბიური (QWERTZ)

en: Romanian (Germany)
ka: რუმინული (გერმანია)

en: Romanian (Germany, no dead keys)
ka: რუმინული (გერმანია, მკვდარ ღილაკების გარეშე)

en: Russian (Germany, phonetic)
ka: რუსული (გერმანია, ფონეტიკური)

en: Turkish (Germany)
ka: თურქული (გერმანია)

en: German (Austria)
ka: გერმანული (ავსტრია)

en: German (Austria, no dead keys)
ka: გერმანული (ავსტრია, მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: German (Austria, Macintosh)
ka: გერმანული (ავსტრიულ, Macintosh)

en: German (Switzerland)
ka: გერმანული (შვეიცარია)

en: German (Switzerland, no dead keys)
ka: გერმანული (შვეიცარია, მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: German (Switzerland, Macintosh)
ka: გერმანული (შვეიცარია, Macintosh)

en: German (Switzerland, legacy)
ka: გერმანული (შვეიცარია, მოძველებული)

en: French (Switzerland)
ka: ფრანგული (შვეიცარია)

en: French (Switzerland, no dead keys)
ka: ფრანგული (შვეიცარია, მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: French (Switzerland, Macintosh)
ka: ფრანგული (შვეიცარია, Macintosh)

en: Greek
ka: ბერძნული

en: Greek (simple)
ka: ბერძნული (მარტივი)

en: Greek (no dead keys)
ka: ბერძნული (მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: Greek (polytonic)
ka: ბერძნული (პოლიფონიური)

en: Hebrew
ka: ივრითი

en: Hebrew (SI-1452-2)
ka: ივრითი (SI-1452-2)

en: Hebrew (lyx)
ka: ივრითი (lyx)

en: Hebrew (phonetic)
ka: ივრითი (ფონეტიკა)

en: Hebrew (Biblical, Tiro)
ka: ივრითი (ბიბლიური, ტირო)

en: Hungarian
ka: უნგრული

en: Hungarian (standard)
ka: უნგრული (სტანდარტული)

en: Hungarian (no dead keys)
ka: უნგრული (მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: Hungarian (QWERTY)
ka: უნგრული (QWERTY)

en: Hungarian (QWERTZ, 101-key, comma, dead keys)
ka: უნგრული (QWERTZ, 101 ღილაკით, მძიმით, მკვდარი ღილაკებით)

en: Hungarian (QWERTZ, 101-key, comma, no dead keys)
ka: უნგრული (QWERTZ, 101 ღილაკით, მძიმით, მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: Hungarian (QWERTZ, 101-key, dot, dead keys)
ka: უნგრული (QWERTZ, 101 ღილაკით, წერტილით, მკვდარი ღილაკებით)

en: Hungarian (QWERTZ, 101-key, dot, no dead keys)
ka: უნგრული (QWERTZ, 101 ღილაკით, წერტილით, მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: Hungarian (QWERTY, 101-key, comma, dead keys)
ka: უნგრული (QWERTY, 101 ღილაკით, მძიმით, მკვდარი ღილაკებით)

en: Hungarian (QWERTY, 101-key, comma, no dead keys)
ka: უნგრული (QWERTY, 101 ღილაკით, მძიმით, მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: Hungarian (QWERTY, 101-key, dot, dead keys)
ka: უნგრული (QWERTY, 101 ღილაკით, წერტილით, მკვდარი ღილაკებით)

en: Hungarian (QWERTY, 101-key, dot, no dead keys)
ka: უნგრული (QWERTY, 101 ღილაკით, წერტილით, მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: Hungarian (QWERTZ, 102-key, comma, dead keys)
ka: უნგრული (QWERTZ, 102 ღილაკით, მძიმით, მკვდარი ღილაკებით)

en: Hungarian (QWERTZ, 102-key, comma, no dead keys)
ka: უნგრული (QWERTZ, 102 ღილაკით, მძიმით, მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: Hungarian (QWERTZ, 102-key, dot, dead keys)
ka: უნგრული (QWERTZ, 102 ღილაკით, წერტილით, მკვდარი ღილაკებით)

en: Hungarian (QWERTZ, 102-key, dot, no dead keys)
ka: უნგრული (QWERTZ, 102 ღილაკით, წერტილით, მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: Hungarian (QWERTY, 102-key, comma, dead keys)
ka: უნგრული (QWERTY, 102 ღილაკით, მძიმით, მკვდარი ღილაკებით)

en: Hungarian (QWERTY, 102-key, comma, no dead keys)
ka: უნგრული (QWERTY, 102 ღილაკით, მძიმით, მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: Hungarian (QWERTY, 102-key, dot, dead keys)
ka: უნგრული (QWERTY, 102 ღილაკით, წერტილით, მკვდარი ღილაკებით)

en: Hungarian (QWERTY, 102-key, dot, no dead keys)
ka: უნგრული (QWERTY, 102 ღილაკით, წერტილით, მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: Icelandic
ka: ისლანდიური

en: Icelandic (Macintosh, legacy)
ka: ისლანდიური (Macintosh, მოძველებული)

en: Icelandic (Macintosh)
ka: ისლანდიური (Macintosh)

en: Icelandic (Dvorak)
ka: ისლანდიური (Dvorak)

en: Indian
ka: ინდური

en: Assamese (KaGaPa, phonetic)
ka: ასამური (კაგაპა, ფონეტიკა)

en: Bangla (India)
ka: ბანგლა (ინდოეთი)

en: Bangla (India, Probhat)
ka: ბენგალური (ინდოეტი, პრობატი)

en: Bangla (India, Baishakhi)
ka: ბანგლა (ინდოეთი, ბაიშახი)

en: Bangla (India, Bornona)
ka: ბანგლა (ინდოეთი, ბორონა)

en: Bangla (India, KaGaPa, phonetic)
ka: ბანგლა (ინდოეთი, კაგაპა, ფონეტიკა)

en: Bangla (India, Gitanjali)
ka: ბანგლა (ინდოეთი, გიტანჯალი)

en: Bangla (India, Baishakhi InScript)
ka: ბანგლა (ინდოეთი, ბაიშახის InScript)

en: English (India, with rupee)
ka: ინგლისური (ინდოეთი, რუპიათი)

en: Gujarati
ka: გუჯარათი

en: Gujarati (KaGaPa, phonetic)
ka: გუჯარათი (კაგაპა, ფონეტიკა)

note: Keyboard indicator for Hindi layouts
en: hi
ka: ჰი

en: Hindi (Bolnagri)
ka: ჰინდი (ბოლნაგრი)

en: Hindi (Wx)
ka: ჰინდი (Wx)

en: Hindi (KaGaPa, phonetic)
ka: ჰინდი (კაგაპა, ფონეტიკური)

en: Kannada
ka: კანნადა

en: Kannada (KaGaPa, phonetic)
ka: კანადური (კაგაპა, ფონეტიკური)

en: Malayalam
ka: მალაური

en: Malayalam (Lalitha)
ka: მალაური (ლალითა)

en: Malayalam (enhanced InScript, with rupee)
ka: მალაიალამი (გაძლიერებული InScript, რუპიათი)

en: Malayalam (Poorna, extended InScript)
ka: მალაიალამი (პურნა, გაფართოებული InScript)

en: Manipuri (Meitei)
ka: მანიპური (მეიტი)

en: Marathi (KaGaPa, phonetic)
ka: მარათული (კაგაპა, ფონეტიკური)

en: Marathi (enhanced InScript)
ka: მარათული (გაძლიერებული InScript)

en: Oriya
ka: ორია

en: Oriya (Bolnagri)
ka: ორია (ბოლნაგრი)

en: Oriya (Wx)
ka: ორია (Wx)

en: Punjabi (Gurmukhi)
ka: პუნჯაბი (გურმუხი)

en: Punjabi (Gurmukhi Jhelum)
ka: პუნჯაბური (გურმუხული ჯჰელუმი)

note: Keyboard indicator for Sanskrit layouts
en: sa
ka: სან

en: Sanskrit (KaGaPa, phonetic)
ka: სანსკრიტი (კაგაპა, ფონეტიკა)

en: Santali (Ol Chiki)
ka: სანტალი (ოლ ჩიკი)

en: Tamil (TamilNet '99)
ka: ტამილური (TamilNet '99)

en: Tamil (TamilNet '99 with Tamil numerals)
ka: ტამილური (TamilNet '99 ტამილური ციფრებით)

en: Tamil (TamilNet '99, TAB encoding)
ka: ტამილური (TamilNet '99, TAB კოდირება)

en: Tamil (TamilNet '99, TSCII encoding)
ka: ტამილური (TamilNet '99, TSCII კოდირება)

en: Tamil (InScript, with Arabic numerals)
ka: ტამილური (InScript, არაბული ციფრებით)

en: Tamil (InScript, with Tamil numerals)
ka: ტამილური (InScript, ტამილური ციფრებით)

en: Telugu
ka: თელუგუ

en: Telugu (KaGaPa, phonetic)
ka: ტელუგუ (კაგაპა, ფონეტიკური)

en: Telugu (Sarala)
ka: ტელუგუ (სარალა)

en: Urdu (phonetic)
ka: ურდი (ფონეტიკა)

en: Urdu (alt. phonetic)
ka: ურდუ (სხვ. ფონეტიკა)

en: Indic IPA
ka: ინდური IPA

en: Indonesian (Latin)
ka: ინდონეზიური (ლათინური)

en: Indonesian (Arab Melayu, phonetic)
ka: რუსული (გერმანია, ფონეტიკური)

en: Indonesian (Arab Melayu, extended phonetic)
ka: ინდონეზიური (არაბული მელაიუ, გაფართოებული ფონეტიკური)

en: Indonesian (Arab Pegon, phonetic)
ka: ინდონეზიური (არაბული პეგონი, ფონეტიკური)

en: Javanese
ka: იავური

en: Irish
ka: ირლანდიური

en: Irish (UnicodeExpert)
ka: ირლანდიური (UnicodeExpert)

en: Ogham
ka: ოგხამი

en: Italian
ka: იტალიური

en: Italian (no dead keys)
ka: იტალიური (მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: Italian (Windows)
ka: იტალიური (Windows)

en: Italian (Macintosh)
ka: იტალიური (Macintosh)

en: Italian (US)
ka: იტალიური (US)

en: Italian (IBM 142)
ka: იტალიური (IBM 142)

en: Friulian (Italy)
ka: ფრიულური (იტალია)

en: Sicilian
ka: სიცილიური

en: Georgian (Italy)
ka: ქართული (იტალია)

en: Japanese
ka: იაპონური

en: Japanese (Kana)
ka: იაპონური (კანა)

en: Japanese (Kana 86)
ka: იაპონური (კანა 86)

en: Japanese (OADG 109A)
ka: იაპონური (OADG 109A)

en: Japanese (Macintosh)
ka: იაპონური (Macintosh)

en: Japanese (Dvorak)
ka: იაპონური (Dvorak)

en: Kazakh
ka: ყაზახური

en: Kazakh (with Russian)
ka: ყაზახური (რუსულით)

en: Kazakh (extended)
ka: ყაზახური (გაფართოებული)

en: Kazakh (Latin)
ka: ყაზახური (ლათინური)

en: Russian (Kazakhstan, with Kazakh)
ka: რუსული (ყაზახეთი, ყაზახურთან ერთად)

en: Khmer (Cambodia)
ka: ხმერული (კამბოჯა)

en: Korean
ka: კორეული

en: Korean (101/104-key compatible)
ka: 101/104 ღილაკიანი თავსებადი

en: Kyrgyz
ka: ყირგიზული

en: Kyrgyz (phonetic)
ka: ყირგიზული (ფონეტიკა)

en: Lao
ka: ლაოსური

en: Lao (STEA)
ka: ლაოსური (STEA)

en: Latvian
ka: ლატვიური

en: Latvian (apostrophe)
ka: ლატვიური (აპოსტროფი)

en: Latvian (tilde)
ka: ლატვიური (ტილდა)

en: Latvian (F)
ka: ლატვიური (F)

en: Latvian (Modern Latin)
ka: ლატვიური (თანამედროვე ლათინური)

en: Latvian (Modern Cyrillic)
ka: ლატვიური (თანამედროვე კირილიცა)

en: Latvian (ergonomic, ŪGJRMV)
ka: ლატვიური (ერგონომიული, ŪGJRMV)

en: Latvian (adapted)
ka: ლატვიური (ადაპტირებული)

en: Lithuanian
ka: ლიეტუვური

en: Lithuanian (standard)
ka: ლიეტუვური (სტანდარტული)

en: Lithuanian (US)
ka: ლიეტუვური (აშშ)

en: Lithuanian (IBM)
ka: ლიეტუვური (IBM)

en: Lithuanian (LEKP)
ka: ლიეტუვური (LEKP)

en: Lithuanian (LEKPa)
ka: ლიეტუვური (LEKPa)

en: Lithuanian (Ratise)
ka: ლიეტუვური (Ratise)

en: Samogitian
ka: სამოგიტიური

en: Macedonian
ka: მაკედონიური

en: Macedonian (no dead keys)
ka: მაკედონური (მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: Malay (Jawi, Arabic Keyboard)
ka: მალაიური (იავი, არაბული კლავიატურა)

en: Malay (Jawi, phonetic)
ka: მალაიური (იავი, ფონეტიკა)

en: Maltese
ka: მალტური

en: Maltese (US)
ka: მალტურ (აშშ)

en: Maltese (US, with AltGr overrides)
ka: მალტური (აშშ, AltGr გადაფარვებით)

en: Maltese (UK, with AltGr overrides)
ka: მალტური (დიდი ბრიტანეთი, AltGr გადაფარვებით)

en: Moldavian
ka: მოლდავური

en: Gagauz (Moldova)
ka: გაგაუზური (მოლდოვა)

en: Mongolian
ka: მონღოლური

en: Montenegrin
ka: მონტენეგრული

en: Montenegrin (Cyrillic)
ka: მონტენეგრული (კირილიცა)

en: Montenegrin (Cyrillic, ZE and ZHE swapped)
ka: მონტენეგრული (კირილიცა, ზ და ჟ ადგილმიმოცვლილია)

en: Montenegrin (Cyrillic, with guillemets)
ka: მონტენეგრული (კირილიცა, გილმეტებით)

en: Montenegrin (Latin, Unicode)
ka: მონტენეგრული (ლათინური, უნიკოდი)

en: Montenegrin (Latin, QWERTY)
ka: მონტენეგრული (ლათინური, QWERTY)

en: Montenegrin (Latin, Unicode, QWERTY)
ka: მონტენეგრული (ლათინური, უნიკოდი, QWERTY)

en: Montenegrin (Latin, with guillemets)
ka: მონტენეგრული (ლათინური, გილმეტებით)

en: Nepali
ka: ნეპალური

en: Norwegian
ka: ნორვეგიული

en: Norwegian (no dead keys)
ka: ნორვეგიული (მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: Norwegian (Windows)
ka: ნორვეგიული (Windows)

en: Norwegian (Macintosh)
ka: ნორვეგიული (Macintosh)

en: Norwegian (Macintosh, no dead keys)
ka: ნორვეგიული (Macintosh, მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: Norwegian (Colemak)
ka: ნორვეგიული (კოლემაკი)

en: Norwegian (Colemak-DH)
ka: ნორვეგიული (კოლემაკი-DH)

en: Norwegian (Colemak-DH Wide)
ka: ნორვეგიული (კოლემაკი-DH ფართო)

en: Norwegian (Dvorak)
ka: ნორვეგიული (Dvorak)

en: Northern Saami (Norway)
ka: ჩრდილოეთ საამი (ნორვეგია)

en: Northern Saami (Norway, no dead keys)
ka: ჩრდილოეთ საამი (ნორვეგია, მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: Persian
ka: სპარსული

en: Persian (with Persian keypad)
ka: სპარსული (სპარსული ღილაკებით)

en: Persian (Windows)
ka: სპარსული (Windows)

note: Keyboard indicator for South Azerbaijani layouts
en: azb
ka: az

en: Azerbaijani (Iran)
ka: აზერბაიჯანული (ირანი)

en: Kurdish (Iran, Latin Q)
ka: ქურთული (ირანი, ლათინური Q)

en: Kurdish (Iran, Latin Alt-Q)
ka: ქურთული (ირანი, ლათინური Alt-Q)

en: Kurdish (Iran, F)
ka: ქურთული, (ირანი, F)

en: Kurdish (Iran, Arabic-Latin)
ka: ქურთული (ირანი, არაბულ-ლათინური)

en: Polish
ka: პოლონური

en: Polish (legacy)
ka: პოლონური (მოძველებული)

en: Polish (QWERTZ)
ka: პოლონური (QWERTZ)

en: Polish (Dvorak)
ka: პოლონური (Dvorak)

en: Polish (Dvorak, with Polish quotes on quotemark key)
ka: პოლონური (Dvorak, პოლონური ფრჩხილები, ფრჩხილების კლავიშზე)

en: Polish (Dvorak, with Polish quotes on key 1)
ka: პოლონური (Dvorak, პოლონური ფრჩხილები "1/!" ღილაკზეა)

en: Polish (programmer Dvorak)
ka: პოლონური (პროგრამისტის დვორაკი)

en: Kashubian
ka: კაშუბური

en: Silesian
ka: სილენსური

en: Russian (Poland, phonetic Dvorak)
ka: რუსული (პოლონეთი, ფონეტიკური Dvorak)

en: Portuguese
ka: პორტუგალიური

en: Portuguese (no dead keys)
ka: პორტუგალიური (მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: Portuguese (Macintosh)
ka: პორტუგალიური (Macintosh)

en: Portuguese (Macintosh, no dead keys)
ka: პორტუგალიური (Macintosh, მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: Portuguese (Nativo)
ka: პორტუგალიური (Nativo)

en: Portuguese (Nativo for US keyboards)
ka: პორტუგალიური (Nativo აშშ-ის კლავიატურებისთვის)

en: Esperanto (Portugal, Nativo)
ka: ესპერანტო (პორტუგალია, ნატივო)

en: Portuguese (Brazil)
ka: ბრაზილიური პორტუგალიური

en: Portuguese (Brazil, no dead keys)
ka: პორტუგალიური (ბრაზილია, მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: Portuguese (Brazil, Dvorak)
ka: პორტუგალიური (ბრაზილია, დვორაკი)

en: Portuguese (Brazil, Nativo)
ka: პორტუგალიური (ბრაზილია, Nativo)

en: Portuguese (Brazil, Nativo for US keyboards)
ka: პორტუგალიური (ბრაზილია, Nativo აშშ-ის კლავიატურებისთვის)

en: Portuguese (Brazil, IBM/Lenovo ThinkPad)
ka: პორტუგალიური (ბრაზილია, IBM/Lenovo ThinkPad)

en: Esperanto (Brazil, Nativo)
ka: ესპერანტო (ბრაზილია, Nativo)

en: Russian (Brazil, phonetic)
ka: რუსული (ბრაზილია, ფონეტიკური)

en: Romanian
ka: რუმინული

en: Romanian (standard)
ka: რუმინული (სტანდარტული)

en: Romanian (Windows)
ka: რუმინული (Windows)

en: Russian
ka: რუსული

en: Russian (phonetic)
ka: რუსული (ფონეტიკური)

en: Russian (phonetic, Windows)
ka: რუსული (ფონეტიკური, Windows)

en: Russian (phonetic, YAZHERTY)
ka: რუსული (ფონეტიკური, YAZHERTY)

en: Russian (phonetic, AZERTY)
ka: რუსული (ფონეტიკური, AZERTY)

en: Russian (phonetic, Dvorak)
ka: რუსული (ფონეტიკური, Dvorak)

en: Russian (typewriter)
ka: რუსული (საბეჭდი მანქანა)

en: Russian (engineering, RU)
ka: რუსული (ფონეტიკური, AZERTY)

en: Russian (engineering, EN)
ka: რუსული (ფონეტიკური, AZERTY)

en: Russian (legacy)
ka: რუსული (მოძველებული)

en: Russian (typewriter, legacy)
ka: რუსული (საბეჭდი მანქანა, მოძველებული)

en: Russian (DOS)
ka: რუსული (DOS)

en: Russian (Macintosh)
ka: რუსული (Macintosh)

en: Abkhazian (Russia)
ka: აფხაზური (რუსეთი)

en: Bashkirian
ka: ბაშკირული

en: Chuvash
ka: ჩუვაშური

en: Chuvash (Latin)
ka: ჩუვაშური (ლათინური)

en: Kalmyk
ka: კალმიკური

en: Komi
ka: კომი

en: Mari
ka: მარული

en: Ossetian (legacy)
ka: ოსური (მოძველებული)

en: Ossetian (Windows)
ka: ოსური (Windows)

en: Serbian (Russia)
ka: სერბული (რუსეთი)

en: Tatar
ka: თათრული

en: Udmurt
ka: უდმურტული

en: Yakut
ka: იაკუტიური

en: Serbian
ka: სერბული

en: Serbian (Cyrillic, with guillemets)
ka: სერბული (კირილიცა, გილმეტებით)

en: Serbian (Cyrillic, ZE and ZHE swapped)
ka: სერბული (კირილიცა, ZE და ZHE შეცვლილია)

en: Serbian (Latin)
ka: სერბული (ლათინური)

en: Serbian (Latin, with guillemets)
ka: სერბული (ლათინური, გილმეტებით)

en: Serbian (Latin, Unicode)
ka: სერბული (ლათინური, უნიკოდი)

en: Serbian (Latin, QWERTY)
ka: სერბული (ლათინური, QWERTY)

en: Serbian (Latin, Unicode, QWERTY)
ka: სერბული (ლათინური, უნიკოდი, QWERTY)

en: Pannonian Rusyn
ka: პანონიური რუსინი

en: Sinhala (phonetic)
ka: სინჰალური (ფონეტიკა)

en: Sinhala (US)
ka: სინჰალა (აშშ)

en: Tamil (Sri Lanka, TamilNet '99)
ka: ტამილური (შრი-ლანკა, TamilNet '99)

en: Tamil (Sri Lanka, TamilNet '99, TAB encoding)
ka: ტამილური (შრი-ლანკა, TamilNet '99, TAB კოდირება)

en: Slovak
ka: სლოვაკური

en: Slovak (extra backslash)
ka: სლოვაკური (დამატებითი Backslash)

en: Slovak (QWERTY)
ka: სლოვაკური (QWERTY)

en: Slovak (QWERTY, extra backslash)
ka: სლოვაკური (QWERTY, დამატებითი Backslash)

en: Slovenian
ka: სლოვენიური

en: Slovenian (with guillemets)
ka: სლოვენიური (გილმეტებით)

en: Slovenian (US)
ka: სლოვენიური (US)

en: Spanish
ka: ესპანური

en: Spanish (no dead keys)
ka: ესპანური (მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: Spanish (dead tilde)
ka: ესპანური (მკვდარი ტილდით)

en: Spanish (Windows)
ka: ესპანური (Windows)

en: Spanish (Dvorak)
ka: ესპანური (Dvorak)

en: Asturian (Spain, with bottom-dot H and L)
ka: ასტურიული (ესპანეთი, ქვედა წერტილის H-ით და L-ით)

en: Catalan (Spain, with middle-dot L)
ka: კატალანური საშუალო L-ით

en: Spanish (Latin American)
ka: ესპანური (ლათინური ამერიკა)

en: Spanish (Latin American, no dead keys)
ka: ესპანური (ლათინური ამერიკა, მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: Spanish (Latin American, dead tilde)
ka: ესპანური (ლათინური ამერიკა, მკვდარი ტილდათი)

en: Spanish (Latin American, Dvorak)
ka: ესპანური (ლათინური ამერიკა, Dvorak)

en: Spanish (Latin American, Colemak)
ka: ესპანური (ლათინური ამერიკა, კოულმაკი)

en: Swahili (Kenya)
ka: სუაჰილი (კენია)

en: Kikuyu
ka: კიკუიუ

en: Swahili (Tanzania)
ka: სუაჰილი (ტანზანია)

en: Swedish
ka: შვედური

en: Swedish (no dead keys)
ka: შვედური (მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: Swedish (Dvorak)
ka: შვედური (Dvorak)

en: Swedish (Dvorak, intl.)
ka: შვედური (დვორჟაკი, საერთ.)

en: Swedish (Svdvorak)
ka: შვედური (Svdvorak)

en: Swedish (Macintosh)
ka: შვედური (Macintosh)

en: Swedish (US)
ka: შვედური (აშშ)

en: Swedish Sign Language
ka: შვედური ჟესტების ენა

en: Northern Saami (Sweden)
ka: ჩრდილოეთ საამი (შვედეთი)

en: Russian (Sweden, phonetic)
ka: რუსული (შვედეთი, ფონეტიკა)

en: Taiwanese
ka: ტაივანური

en: Taiwanese (indigenous)
ka: ტაივანური (მკვიდრი)

en: Saisiyat (Taiwan)
ka: საისიატური (ტაივანი)

en: Tajik
ka: ტაჯიკური

en: Tajik (legacy)
ka: ტაჯიკური (მოძველებული)

en: Thai
ka: ტაილანდური

en: Thai (Pattachote)
ka: ტაილანდური (პატაჩოტი)

en: Tswana
ka: ცვანა

en: Turkmen
ka: თურქმენული

en: Turkmen (Alt-Q)
ka: თურქმენული (Alt-Q)

en: Turkish
ka: თურქული

en: Turkish (F)
ka: თურქული (F)

en: Turkish (E)
ka: თურქული (E)

en: Turkish (Alt-Q)
ka: თურქული Alt-Q

en: Turkish (intl., with dead keys)
ka: თურქული (საერთ., მკვდარი ღილაკებით0

en: Kurdish (Turkey, Latin Q)
ka: ქურთული (თურქული, ლათინური Q)

en: Kurdish (Turkey, F)
ka: ქურთული, (თურქული, F)

en: Kurdish (Turkey, Latin Alt-Q)
ka: ქურთული (თურქეთი, ლათინური Alt-Q)

en: Ukrainian
ka: უკრაინული

en: Ukrainian (phonetic)
ka: უკრაინული (ფონეტიკა)

en: Ukrainian (typewriter)
ka: უკრაინული (საბეჭდი მანქანა)

en: Ukrainian (Windows)
ka: უკრაინული (Windows)

en: Ukrainian (macOS)
ka: უკრაინული (macOS)

en: Ukrainian (legacy)
ka: უკრაინული (მოძველებული)

en: Ukrainian (homophonic)
ka: უკრაინული (ჰომოფონიური)

en: Crimean Tatar (Turkish Q)
ka: ყირიმის თათრული (თურქული Q)

en: Crimean Tatar (Turkish F)
ka: ყირიმის თათრული (თურქული F)

en: Crimean Tatar (Turkish Alt-Q)
ka: ყირიმის თათრული (თურქული Alt-Q)

en: Urdu (Pakistan)
ka: ურდუ (პაკისტანი)

en: Urdu (Pakistan, CRULP)
ka: ურდუ (პაკისტანი, CRULP)

en: Urdu (Pakistan, NLA)
ka: ურდუ (პაკისტანი, NLA)

en: Arabic (Pakistan)
ka: არაბული (პაკისტანი)

en: Sindhi
ka: სინდი

en: Uzbek
ka: უზბეკური

en: Uzbek (Latin)
ka: უზბეკური (ლათინური)

en: Vietnamese
ka: ვიეტნამური

en: Vietnamese (US)
ka: ვიეტნამური (აშშ)

en: Vietnamese (France)
ka: ვიეტნამური (საფრანგეთი)

en: Wolof
ka: ვოლოფი

en: custom
ka: ხელით

en: A user-defined custom Layout
ka: მომხმარებლის აღწერილი მორგებული განლაგება

en: Switching to another layout
ka: სხვა განლაგებაზე გადართვა

en: Right Alt (while pressed)
ka: მარჯვენა Alt (სანამ დაჭერილია)

en: Left Alt (while pressed)
ka: მარცხენა Alt (სანამ დაჭერილია)

en: Left Win (while pressed)
ka: მარცხენა Win (სანამ დაჭერილია)

en: Right Win (while pressed)
ka: მარჯვენა Win (სანამ დაჭერილია)

en: Any Win (while pressed)
ka: ნებისმიერი Win (სანამ გიჭირავთ)

en: Menu (while pressed), Shift+Menu for Menu
ka: მენიუ (სანამ გიჭირავთ, Shift+მენიუ მენიუსთვის

en: Caps Lock (while pressed), Alt+Caps Lock for the original Caps Lock action
ka: Caps Lock (როცა დაჭერილია), Alt+Caps Lock ორიგინალი Caps Lock-ის ქმედებისთვის

en: Right Ctrl (while pressed)
ka: მარჯვენა Ctrl (სანამ დაჭერილია)

en: Right Alt
ka: მარჯვენა Alt

en: Left Alt
ka: მარცხენა Alt

en: Caps Lock to first layout; Shift+Caps Lock to second layout
ka: Caps Lock პირველი განლაგებისთვის; Shift+Caps Lock მეორე განლაგებისთვის

en: Left Win to first layout; Right Win/Menu to second layout
ka: მარცხენა Win პირველ განლაგებაზე. მარჯვენა Win/Menu მეორე განლაგებაზე

en: Left Ctrl to first layout; Right Ctrl to second layout
ka: მარცხენა Ctrl პირველ განლაგებაზე; მარჯვენა Ctrl მეორე განლაგებაზე

en: Both Shifts together
ka: ორივე Shift ღილაკი ერთად

en: Both Alts together
ka: ორივე Alt ღილაკი ერთად

en: Both Alts together; AltGr alone chooses third level
ka: ორივე Alt ერთად ან AltGr აირჩევს მესამე დონეს

en: Both Ctrls together
ka: ორივე Ctrl ღილაკი ერთად

en: Right Ctrl+Right Shift
ka: მარჯვენა Ctrl+მარჯვენა Shift

en: Left Ctrl+Left Shift chooses previous layout, Right Ctrl + Right Shift chooses next layout
ka: მარცხენა Ctrl+მარცხენა Shift აირჩევს წინა განლაგებას, მარჯვენა Ctrl + მარჯვენა Shift კი შემდეგს

en: Right Alt+Right Ctrl
ka: მარჯვენა Alt+მარჯვენა Ctrl

en: Left Ctrl+Left Alt chooses previous layout, Right Ctrl + Right Alt chooses next layout
ka: მარცხენა Ctrl+მარცხენა Alt ირჩევს წინა განლაგებას, მარჯვენა Ctrl + მარჯვენა Alt კი შემდეგს

en: Right Alt+Right Shift
ka: მარჯვენა Alt+მარჯვენა Shift

en: Left Alt+Left Shift chooses previous layout, Right Alt + Right Shift chooses next layout
ka: მარცხენა Alt+მარცხენა Shift აირჩევს წინა განლაგებას, მარჯვენა Alt + მარჯვენა Shift კი შემდეგს

en: Menu
ka: მენიუ

en: Left Shift
ka: მარცხენა Shift

en: Right Shift
ka: მარჯვენა Shift

en: Left Ctrl
ka: მარცხენა Ctrl

en: Right Ctrl
ka: მარჯვენა Ctrl

en: Ctrl+Left Win to first layout; Ctrl+Menu to second layout
ka: Ctrl+Left Win პირველი განლაგებისთვის; Ctrl+Menu მეორე განლაგებისთვის

en: Key to choose the 2nd level
ka: მეორე დონის ასარჩევი ღილაკი

en: The "&lt; &gt;" key
ka: &lt;\|&gt; ღილაკი

en: Key to choose the 3rd level
ka: მესამე დონის ასარჩევი ღილაკი

en: Any Win
ka: ნებისმიერი Win

en: Any Alt
ka: ნებისმიერი Alt

en: Right Alt; Shift+Right Alt as Compose
ka: მარჯვენა Alt; Shift+მარჯვენა Alt გასაგზავნად

en: Right Alt never chooses 3rd level
ka: მარჯვენა Alt მესამე დონეს არასდროს აირჩევს

en: Enter on keypad
ka: ღილაკი Enter ციფრულ კლავიატურაზე

en: Caps Lock; Ctrl+Caps Lock for original Caps Lock action
ka: Caps Lock; Ctrl+Caps Lock ორიგინალური Caps Lock-ის ქმედებისთვის

en: Backslash
ka: ღილაკი \

en: Caps Lock; acts as onetime lock when pressed together with another 3rd-level chooser
ka: Caps Lock; იქცევა როგორც ერთჯერადი ჩართვა, როცა დაჭერილია სხვა მესამე დონის ამრჩევთან ერთად

en: Backslash; acts as onetime lock when pressed together with another 3rd level chooser
ka: Backslash; იქცევა, როგორც ერთჯერადი ჩაკეტვა, როცა დაჭერილია სხვა მესამე დონის ამრჩევთან ერთად

en: The "&lt; &gt;" key; acts as onetime lock when pressed together with another 3rd level chooser
ka: "&lt; &gt;" ღილაკი. იქცევა, როგორც ერთჯერადი ჩაკეტვა, როცა დაჭერილია სხვა მესამე დონის ამრჩევთან ერთად

en: Ctrl position
ka: Ctrl ღილაკის მდებარეობა

en: Caps Lock as Ctrl
ka: Caps Lock Ctrl-ის მაგიერ

en: Left Ctrl as Meta
ka: მარცხენა Ctrl Meta-ის სახით

en: Swap Ctrl and Caps Lock
ka: Caps Lock Ctrl-ის მაგიერ

en: Caps Lock as Ctrl, Left Control switches to another layout
ka: Caps Lock როგორც Ctrl. მარცხენა Control სხვა განლაგებაზე გადართავს

en: Caps Lock as Ctrl, Ctrl as Hyper
ka: Caps Lock როგორც Ctrl, Ctrl როგორც Hyper

en: To the left of "A"
ka: მარცხენა "A"-მდე

en: At the bottom left
ka: ქვემოთ და მარცხნივ

en: Right Ctrl as Right Alt
ka: მარჯვენა Ctrl, როგორც მარჯვენა Alt

en: Right Alt as Right Control
ka: მარჯვენა Alt-ს მარჯვენა Ctrl-ის მაგიერ

en: Menu as Right Ctrl
ka: მენიუ მარჯვენა Ctrl-ის სახით

en: Swap Left Alt with Left Ctrl
ka: მარცხენა Alt-ის შეცვლა მარცხენა Ctrl-ით

en: Swap Right Alt with Right Ctrl
ka: მარჯვენა Alt-ს და მარჯვენა Ctrl-ის შენაცვლება

en: Swap Left Win with Left Ctrl
ka: მარცხენა Win-ის შეცვლა მარცხენა Ctrl-ით

en: Swap Right Win with Right Ctrl
ka: მარჯვენა Win-ის შეცვლა მარჯვენა Ctrl-ით

en: Left Alt as Ctrl, Left Ctrl as Win, Left Win as Left Alt
ka: მარცხენა Alt Ctrl-ის სახით, მარცხენა Ctrl Win-ის სახით, მარცხენა Win მარცხენა Alt-ის სახით

en: Use keyboard LED to show alternative layout
ka: დამატებითი განლაგების საჩვენებლად, კლავიატურის ინდიკატორის გამოყენება

en: Use keyboard LED to indicate modifiers
ka: დამატებითი ჯგუფის საჩვენებლად კლავიატურის ინდიკატორის გამოყენება

en: Compose
ka: შექმნა

en: Layout of numeric keypad
ka: ციფრული კლავიატურის განლაგება

en: Legacy
ka: მოძველებული

en: Unicode arrows and math operators
ka: უნიკოდის ისრები და მათემატიკური ოპერატორები

en: Unicode arrows and math operators on default level
ka: უნიკოდის ისრები და მათემატიკური ოპერატორები ნაგულისხმევ დონეზე

en: Legacy Wang 724
ka: მოძველებული Wang 724

en: Wang 724 keypad with Unicode arrows and math operators
ka: Wang 724 კლავიატურა Unicode ისრებით და მათემატიკის ოპერატორებით

en: Wang 724 keypad with Unicode arrows and math operators on default level
ka: Wang 724 კლავიატურა Unicode ისრებით და მათემატიკის ოპერატორებით ნაგულისხმევ დონეზე

en: Hexadecimal
ka: თექვსმეტობითი

en: Phone and ATM style
ka: ტელეფონის და ბანკომატის სტილი

en: Numeric keypad Delete behavior
ka: ციფრული კლავიატურის წაშლის ღილაკის ქცევა

en: Legacy key with dot
ka: მოძველებული ღილაკი წერტილით

note: Actually, with KP_SEPARATOR, as the old keypad(comma)
en: Legacy key with comma
ka: მოძველებული ღილაკი მძიმით

en: Four-level key with dot
ka: მეოთხე დონის ღილაკი წერტილით

en: Four-level key with dot, Latin-9 only
ka: მეოთხე დონის ღილაკი წერტილით, მხოლოდ Latin-9

en: Four-level key with comma
ka: მეოთხე დონის ღილაკი მძიმით

en: Four-level key with momayyez
ka: მეოთხე დონის ღილაკი სპარსული წილადის ნიშნით

note: This assumes the KP_ abstract symbols are actually useful for some apps The description needs to be rewritten
en: Four-level key with abstract separators
ka: მეოთხე დონის ღილაკი აბსტრაქტული გამყოფებით

en: Semicolon on third level
ka: წერტილმძიმე მესამე დონეზე

en: Caps Lock behavior
ka: CapsLock ღილაკის ქცევა

en: Caps Lock uses internal capitalization; Shift "pauses" Caps Lock
ka: CapsLock იყენებს შიდა კაპიტალიზაციას. Shift აყოვნებს CapsLock-ს

en: Caps Lock uses internal capitalization; Shift does not affect Caps Lock
ka: CapsLock რთავს შიდა კაპიტალიზაციას. Shift არ ეხება CapsLock-ს

en: Caps Lock acts as Shift with locking; Shift "pauses" Caps Lock
ka: მუშაობს როგორც დაბლოკილი Shift, ის აყოვნებს CapsLock-ის მოქმედებას

en: Caps Lock acts as Shift with locking; Shift does not affect Caps Lock
ka: მუშაობს როგორც დაბლოკილი Shift, ის არ აყოვნებს CapsLock-ის მოქმედებას

en: Caps Lock toggles normal capitalization of alphabetic characters
ka: CapsLock რთავს ალფავიტის სიმბოლოების კაპიტალიზაციას

en: Caps Lock toggles Shift Lock (affects all keys)
ka: CapsLock რთავს Shift-ს, ეხება ყველა ღილაკს.

en: Swap Esc and Caps Lock
ka: CapsLock ის Esc-ით შეცვლა

en: Make Caps Lock an additional Esc
ka: გამოიყენე CapsLock როგორც დამატებითი Esc კლავიში

en: Make Caps Lock an additional Esc, but Shift + Caps Lock is the regular Caps Lock
ka: Caps Lock მოიქცევა, როგორც დამატებითი Esc, მაგრამ Shift + Caps Lock ჩვეულებრივი Caps Lock-ია

en: Make Caps Lock an additional Backspace
ka: გამოიყენე CapsLock როგორც დამატებითი Backspace ღილაკი

en: Make Caps Lock an additional Return key
ka: გამოიყენე CapsLock როგორც დამატებითი Enter ღილაკი

en: Make Caps Lock an additional Super
ka: გამოიყენე CapsLock როგორც დამატებითი სუპერ ღილაკი

en: Make Caps Lock an additional Hyper
ka: გამოიყენე CapsLock როგორც დამატებითი Hyper ღილაკი

en: Make Caps Lock an additional Menu key
ka: გამოიყენე CapsLock როგორც დამატებითი მენიუს ღილაკი

en: Make Caps Lock an additional Num Lock
ka: გამოიყენე CapsLock როგორც დამატებითი NumLock ღილაკი

en: Make Caps Lock an additional Ctrl and Shift + Caps Lock the regular Caps Lock
ka: CapsLock-ის გამოყენება, როგორც დამატებითი Ctrl და Shift + Caps lock გადართვის ღილაკი

en: Make Caps Lock act as an additional Ctrl modifier, but keep identifying as Caps Lock
ka: Caps Lock-ის გადაკეთება Ctrl-ის დამატებით მოდიფიკატორად, მაგრამ დარჩება, როგორც CapsLock

en: Caps Lock gives digits on the digits row (Azerty layouts)
ka: Caps Lock გაძლევთ ციფრებს ციფრების მწკრივში (AZERTY განლაგებებისთვის)

en: Shift + Caps locks the digits on the digits row, Caps Lock alone behaves as usual (Azerty layouts)
ka: Shift + Caps locks ციფრები ციფრების მწკრივზე. მხოლოდ Caps Lock ჩვეულებრივ იქცევა (Azerty განლაგებები)

en: Caps Lock is disabled
ka: CapsLock გათიშულია

en: Alt and Win behavior
ka: Alt/Win ღილაკების ქცევა

en: Add the standard behavior to Menu key
ka: მენიუს ღილაკისთვის სტანდარტული ქცევის მინიჭება

en: Menu is mapped to Win
ka: Menu მიბმულია Win-ზე

en: Alt and Meta are on Alt
ka: Alt და Meta Alt-ზე

en: Alt is mapped to Win and the usual Alt
ka: Alt მიბმულია Win-ზე და ჩვეულებრივ Alt-ზე

en: Ctrl is mapped to Win and the usual Ctrl
ka: Ctrl ასახულია Win-ზე და ჩვეულებრივ Ctrl-ზე

en: Ctrl is mapped to Right Win and the usual Ctrl
ka: Ctrl მიბმულია მარჯვენა Win-ზე და ჩვეულებრივ Ctrl-ზე

en: Ctrl is mapped to Alt, Alt to Win
ka: Ctrl მიბმულია Alt-ზე, Alt კი Win-ze

en: Meta is mapped to Win
ka: Meta მიბმულია Win-ზე

en: Meta is mapped to Left Win
ka: Meta მიბმულია მარცხენა Win ღილაკზე

en: Hyper is mapped to Win
ka: Hyper შეესაბამება Win ღილაკს

en: Alt is mapped to Right Win, Super to Menu
ka: Alt მიბმულია მარჯვენა Win-ზე, Super - მენიუზე

en: Left Alt is swapped with Left Win
ka: მარცხენა Alt-ი შეცვლილია მარცხენა Win ღილაკით

en: Right Alt is swapped with Right Win
ka: მარჯვენა Alt-ი შეცვლილია მარცხენა Win ღილაკით

en: Alt is swapped with Win
ka: Alt-ი შეცვლილია Win ღილაკით

en: Win is mapped to PrtSc and the usual Win
ka: Meta მიბმულია მარცხენა Win ღილაკზე

en: Position of Compose key
ka: Compose ღილაკის მდებარეობა

en: 3rd level of Left Win
ka: მარცხენა Win-ის მესამე დონე

en: 3rd level of Right Win
ka: მარჯვენა Win-ის მესამე დონე

en: 3rd level of Menu
ka: მენიუს ღილაკის მესამე დონე

en: 3rd level of Left Ctrl
ka: მარცხენა Ctrl-ის მესამე დონე

en: 3rd level of Right Ctrl
ka: მარჯვენა Ctrl-ის მესამე დონე

en: 3rd level of Caps Lock
ka: Caps Lock-ის მესამე დონე

en: 3rd level of the "&lt; &gt;" key
ka: "&lt; &gt;" ღილაკის მესამე დონე

en: Pause
ka: პაუზა

en: Insert
ka: ჩასმა

en: Compatibility options
ka: თავსებადობის მორგება

en: Default numeric keypad keys
ka: სტანდარტული ციფრული კლავიშები

en: Numeric keypad always enters digits (as in macOS)
ka: ციფრული კლავიატურიდან ყოველთვის ციფრები შეგყავთ (როგორც macOS-ში)

en: Num Lock on: digits; Shift for arrows. Num Lock off: arrows (as in Windows)
ka: Num Lock ჩართ: ციფრები; Shift ისრებისთვის. Num Lock გამორთ: ისრები (როგორც Windows-ში)

en: Shift does not cancel Num Lock, chooses 3rd level instead
ka: Shift არ გამორთავს Num Lock-ს, მაგრამ აირჩევს მესამე დონეს

en: Map Scroll Lock to Mod3
ka: Scroll Lock ღილაკის ასახვა Mod3-ზე

en: Special keys (Ctrl+Alt+&lt;key&gt;) handled in a server
ka: სპეც კლავიშებ (Ctrl+Alt+&lt;ღილაკი&gt;) სერვერზე მუშავდება

en: Apple Aluminium emulates Pause, PrtSc, Scroll Lock
ka: Apple Aluminium ახდენს Pause, PrtSc და Scroll Lock ღილაკების ემულაციას

en: Japanese Apple keyboards emulate OADG109A backslash
ka: იაპონური Apple-ის კლავიატურები OADG109A უკუღმადახრილიხაზის ემულაციით

en: Japanese Apple keyboards emulate PC106 backslash
ka: იაპონური Apple-ის კლავიატურები PC106 უკუღმადახრილიხაზის ემულაციით

en: Shift cancels Caps Lock
ka: Shift თიშავს CapsLock-ს

en: Enable extra typographic characters
ka: დამატებითი ტიპოგრაფიული სიმბოლოების ჩართვა

en: Enable APL overlay characters
ka: APL გადაფარვის სიმბოლოების ჩართვა

en: Both Shifts together enable Caps Lock
ka: ორივე Shift ღილაკი ერთად რთავს CapsLock-ს

en: Both Shifts together enable Caps Lock; one Shift key disables it
ka: ორივე Shift ღილაკი ერთად რთავს CapsLock-ს; ერთი Shift ღილაკი გამორთავს

en: Both Shifts together enable Shift Lock
ka: ორივე Shift ღილაკი ერთად რთავს Shiftock-ს

en: Shift + Num Lock enables PointerKeys
ka: Shift + Num Lock ჩართავს ისრის ღილაკებს

en: Allow breaking grabs with keyboard actions (warning: security risk)
ka: ღილაკების ჩაჭერის გათიშვის დაშვება კლავიატურის ქმედებებით (გაფრთხილება: უსაფრთხოების რისკი)

en: Allow grab and window tree logging
ka: ჩაჭერის და ფანჯრის ხის ჟურნალში ჩაწერის დაშვება

en: Currency signs
ka: ვალუტის ნიშნები

en: Euro on E, third level
ka: ევრო E-ზე, მესამე დონე

en: Euro on E, fourth level
ka: ევრო E-ზე, მეოთხე დონე

en: Euro on 2
ka: ევრო 2-ზე

en: Euro on 4
ka: ევრო 4-ზე

en: Euro on 5
ka: ევრო 5-ზე

en: Rupee on 4
ka: რუპია 4-ზე

en: Key to choose the 5th level
ka: მეხუთე დონის ასარჩევი ღილაკი

en: Caps Lock chooses 5th level
ka: Caps Lock ირჩევს მეხუთე დონეს

en: The "&lt; &gt;" key chooses 5th level
ka: "&lt; &gt;" ღილაკი მეხუთე დონეს ირჩევს

en: Right Alt chooses 5th level
ka: მარჯვენა Alt აირჩევს მეხუთე დონეს

en: Menu chooses 5th level
ka: მენიუ ირჩევს მეხუთე დონეს

en: Right Ctrl chooses 5th level
ka: მარჯვენა Ctrl აირჩევს მეხუთე დონეს

en: The "&lt; &gt;" key chooses 5th level and acts as a one-time lock if pressed with another 5th level chooser
ka: "&lt; &gt;" ღილაკი აირჩევს მეხუთე დონეს და იქცევა, როგორც ერთჯერადი ჩაკეტვა, როცა სხვა მეხუთე დონის ამრჩევთან ერთად დააჭერთ

en: Right Alt chooses 5th level and acts as a one-time lock if pressed with another 5th level chooser
ka: მარჯვენა Alt აირჩევს მეხუთე დონეს და იქცევა, როგორც ერთჯერადი ჩაკეტვა, როცა სხვა მეხუთე დონის ამრჩევთან ერთად დააჭერთ

en: Left Win chooses 5th level and acts as a one-time lock if pressed with another 5th level chooser
ka: მარცხენა Win აირჩევს მეხუთე დონეს და იქცევა, როგორც ერთჯერადი ჩაკეტვა, როცა სხვა მეხუთე დონის ამრჩევთან ერთად დააჭერთ

en: Right Win chooses 5th level and acts as a one-time lock if pressed with another 5th level chooser
ka: მარჯვენა Win აირჩევს მეხუთე დონეს და იქცევა, როგორც ერთჯერადი ჩაკეტვა, როცა სხვა მეხუთე დონის ამრჩევთან ერთად დააჭერთ

en: Non-breaking space input
ka: გაუტეხავი ჰარეს შეყვანა

en: Usual space at any level
ka: ჩვეულებრივი ჰარე ყველა დონეზე

en: Non-breaking space at the 2nd level
ka: გაუტეხავი ჰარე მეორე დონეზე

en: Non-breaking space at the 3rd level
ka: გაუტეხავი ჰარე მესამე დონეზე

en: Non-breaking space at the 3rd level, thin non-breaking space at the 4th level
ka: გაუტეხავი ჰარე მესამე დონეზე, თხელი გაუტეხავი ჰარე მეოთხე დონეზე

en: Non-breaking space at the 4th level
ka: გაუტეხავი ჰარე მეოთხე დონეზე

en: Non-breaking space at the 4th level, thin non-breaking space at the 6th level
ka: გაუტეხავი ჰარე მეოთხე დონეზე, თხელი გაუტეხავი ჰარე მეექვსე დონეზე

en: Non-breaking space at the 4th level, thin non-breaking space at the 6th level (via Ctrl+Shift)
ka: გაუტეხავი ჰარე მეოთხე დონეზე, თხელი გაუტეხავი ჰარე მეექვსე დონეზე (Ctrl+Shift-ით)

en: Zero-width non-joiner at the 2nd level
ka: ნულოვანი სიგანის არაშემაერთებელი მეორე დონეზე

en: Zero-width non-joiner at the 2nd level, zero-width joiner at the 3rd level
ka: ნულოვანი სიგანის არაშემაერთებელი მეორე დონეზე, ნულოვანი სიგანის შემაერთებელი მესამე დონეზე

en: Zero-width non-joiner at the 2nd level, zero-width joiner at the 3rd level, non-breaking space at the 4th level
ka: ნულოვანი სიგანის არაშემაერთებელი მეორე დონეზე, ნულოვანი სიგანის შემაერთებელი მესამე დონეზე, გაუტეხავი ჰარე მეოთხე დონეზე

en: Zero-width non-joiner at the 2nd level, non-breaking space at the 3rd level
ka: ნულოვანი სიგანის არაშემაერთებელი მეორე დონეზე, გაუტეხავი ჰარე მესამე დონეზე

en: Zero-width non-joiner at the 2nd level, non-breaking space at the 3rd level, zero-width joiner at the 4th level
ka: ნულოვანი სიგანის არაშემაერთებელი მეორე დონეზე, გაუტეხავი ჰარე მესამე დონეზე, ნულოვანი სიგანის მქონე შემაერთებელი მეოთხე დონეზე

en: Zero-width non-joiner at the 2nd level, non-breaking space at the 3rd level, thin non-breaking space at the 4th level
ka: ნულოვანი სიგანის არაშემაერთებელი მეორე დონეზე, გაუტეხავი ჰარე მესამე დონეზე, თხელი გაუტეხავი ჰარე მეოთხე დონეზე

en: Zero-width non-joiner at the 3rd level, zero-width joiner at the 4th level
ka: ნულოვანი სიგრძის არაშემაერთებელი მესამე დონეზე, ნულოვანი სიგრძის შემაერთებელი მეოთხე დონეზე

en: Japanese keyboard options
ka: იაპონური კლავიატურის მორგება

en: Kana Lock key is locking
ka: Kana-ის დაბლოკვის ღილაკი ბლოკავს

en: NICOLA-F style Backspace
ka: NICOLA-F-ის სტილის Backspace

en: Make Zenkaku Hankaku an additional Esc
ka: Zenkaku Hankaku დამატებით Esc ღილაკად გამოყენება

en: Korean Hangul/Hanja keys
ka: კორეული ჰანგულის/ჰანიას ღილაკები

en: Make right Alt a Hangul key
ka: მარჯვენა Alt-ის დანიშვნა ჰანგულის ღილაკად

en: Make right Ctrl a Hangul key
ka: მარჯვენა Ctrl-ის დანიშვნა ჰანგულის ღილაკად

en: Make right Alt a Hanja key
ka: მარჯვენა Alt-ის დანიშვნა ჰანიას ღილაკად

en: Make right Ctrl a Hanja key
ka: მარჯვენა Ctrl-ის დანიშვნა ჰანიას ღილაკად

en: Esperanto letters with superscripts
ka: ესპერანტოს ასოები სუპერსკრიპტებით

en: At the corresponding key in a QWERTY layout
ka: შესაბამის ღილაკთან QWERTY განლაგებაში

en: At the corresponding key in a Dvorak layout
ka: შესაბამის ღილაკთან Dvorak განლაგებაში

en: At the corresponding key in a Colemak layout
ka: შესაბამის ღილაკთ კოულმაკის განლაგებაში

en: Old Solaris keycodes compatibility
ka: ძველი Solaris-ის ღილაკის კოდებთან თავსებადობა

en: Key sequence to kill the X server
ka: ღილაკების მიმდევრობა X სერვერის მოსაკლავად

en: Function keys
ka: ფუნქციური ღილაკები

en: Use F13-F24 as usual function keys
ka: F13-F24-ის გამოყენება, როგორც ჩვეულებრივი ფუნქციური ღილაკების

en: Miscellaneous options
ka: სხვადასხვა პარამეტრები

en: Use user-defined custom XKB types
ka: მომხმარებლის აღწერილი მორგებული XKB ტიპების გამოყენება

en: Ancient
ka: უძველესი

en: Gothic
ka: გოთური

en: Ugaritic
ka: უგარათული

en: Avestan
ka: ავესტანი

en: APL symbols (Dyalog APL)
ka: APL სიმბოლოები (Dyalog APL)

en: APL symbols (SAX, Sharp APL for Unix)
ka: APL სიმბოლოები (SAX, მკვეთრი APL-ი Unix-სთვის)

en: APL symbols (unified)
ka: APL სიმბოლოები (გაერთიანებული)

en: APL symbols (IBM APL2)
ka: APL სიმბოლოები (IBM APL2)

en: APL symbols (Manugistics APL*PLUS II)
ka: APL სიმბოლოები (Manugistics APL*PLUS II)

en: APL symbols (APLX unified)
ka: APL სიმბოლოები (გაერთიანებული APLX)

en: Kutenai
ka: კუტენაი

en: Multilingual (Canada, Sun Type 6/7)
ka: მრავალენოვანი (კანადა, Sun Type 6/7)

en: German (with Hungarian letters, no dead keys)
ka: გერმანული (უნგრული ასოებით, მკვდარი ღილაკების გარეშე)

en: Polish (Germany, no dead keys)
ka: პოლონური (გერმანია, მკვდარ ღილაკების გარეშე)

en: German (Sun Type 6/7)
ka: გერმანული (Sun-ის ტიპი 6/7)

en: German (Aus der Neo-Welt)
ka: გერმანული (Aus der Neo-Welt)

en: German (KOY)
ka: გერმანული (KOY)

en: German (Bone)
ka: German (ბონი)

en: German (Bone, eszett in the home row)
ka: გერმანული (Bone, eszett in home row)

en: German (Neo, QWERTZ)
ka: გერმანული (Neo, QWERTZ)

en: German (Neo, QWERTY)
ka: გერმანული (Neo, QWERTY)

en: German (Noted)
ka: გერმანული (აღნიშნული)

en: Russian (Germany, recommended)
ka: რუსული (გერმანია, რეკომენდებული)

en: Russian (Germany, transliteration)
ka: რუსული (გერმანია, ტრანსლიტერაცია)

en: cop
ka: პოლიციელი

en: Coptic
ka: კოპტური

en: Old Hungarian (for ligatures)
ka: ძველი უნგრული (ლიგატურებისთვის)

en: Old Hungarian (Carpathian Highlands, S as Sh)
ka: ძველი უნგრული (კარპატების მაღალმთიანეთი, S და Sh)

en: Old Hungarian (Carpathian Highlands, S as Sz)
ka: ძველი უნგრული (კარპატების მაღალმთიანეთი, S და Sz)

en: Hungarian (US)
ka: უნგრული (აშშ)

en: Lithuanian (Dvorak)
ka: ლიეტუვური (Dvorak)

en: Lithuanian (Sun Type 6/7)
ka: ლიეტუვური (Sun Type 6/7)

en: Latvian (Dvorak)
ka: ლატვიური (Dvorak)

en: Latvian (Dvorak, with minus)
ka: ლატვიური (Dvorak, მინუსით)

en: Latvian (programmer Dvorak)
ka: ლატვიური (პროგრამისტის Dvorak)

en: Latvian (programmer Dvorak, with Y)
ka: ლატვიური (პროგრამისტის Dvorak, Y-ით)

en: Latvian (programmer Dvorak, with minus)
ka: ლატვიური (პროგრამისტის Dvorak, მინუსით)

en: Latvian (Colemak)
ka: ლატვიური (კოლმაკი)

en: Latvian (Colemak, with apostrophe)
ka: ლატვიური (კოლმაკი, აპოსტროფით)

en: Latvian (Sun Type 6/7)
ka: ლატვიური (Sun Type 6/7)

en: Latvian (apostrophe, dead quotes)
ka: ლატვიური (აპოსტროფით და ბრჭყალებით)

en: English (US, intl., AltGr Unicode combining)
ka: ინგლისური (აშშ, საერთ-სო, AltGr-ის უნიკოდის კომბინაცია)

en: English (US, intl., AltGr Unicode combining, alt.)
ka: ინგლისური (აშშ, საერთ-სო, AltGr-ის უნიკოდის კომბინაცია, ალტ.)

en: Coeur d'Alene Salish
ka: კიორ დ'ალენის სალიში

en: Czech, Slovak and German (US)
ka: ჩეხური, სლოვაკური და გერმანული (აშშ)

en: Czech, Slovak, Polish, Spanish, Finnish, Swedish and German (US)
ka: ჩეხური, სლოვაკური, პოლონური, ესპანური, ფინური, შვედური და გერმანული (აშშ)

en: English (Drix)
ka: ინგლისური (Drix)

en: German, Swedish and Finnish (US)
ka: გერმანული, შვედური და ფინური (აშშ)

en: English (US, IBM Arabic 238_L)
ka: ინგლისური (აშშ, IBM არაბული 238_L)

en: English (US, Sun Type 6/7)
ka: ინგლისური (აშშ, Sun Type 6/7)

en: English (Carpalx)
ka: ინგლისური (კარპალქსი)

en: English (Carpalx, intl., with dead keys)
ka: ინგლისური (კარპალქსი, საერთ., მკვდარი ღილაკებით)

en: English (Carpalx, intl., with AltGr dead keys)
ka: ინგლისური (კარპალქსი, საერთ. AltGr მკვდარი ღილაკებით)

en: English (Carpalx, full optimization)
ka: ინგლისური (Carpalx, სრული ოპტიმიზაცია)

en: English (Carpalx, full optimization, intl., with dead keys)
ka: ინგლისური (კარპალქსი, სრული ოპტიმიზაცია, საერთ-სო, მკვდარი ღილაკებით)

en: English (Carpalx, full optimization, intl., with AltGr dead keys)
ka: ინგლისური (კარპალქსი, სრული ოპტიმიზაცია, საერთ-სო, AltGr-ის მკვდარი ღილაკებით)

en: English (3l)
ka: ინგლისური (3l)

en: English (3l, Chromebook)
ka: ინგლისური (3l, Chromebook)

en: English (3l, emacs)
ka: ინგლისური (3l, emacs)

en: English (Workman-P)
ka: ინგლისური (Workman-P)

en: Sicilian (US keyboard)
ka: სიცილიური (აშშ კლავიატურა)

en: English (Western European AltGr dead keys)
ka: ინგლისური (დასავლეთევროპული AltGr მკვდარი ღილაკებით)

en: Polish (intl., with dead keys)
ka: პოლონური (საერთ., მკვდარი ღილაკებით0

en: Polish (Colemak)
ka: პოლონური (კოლემაკი)

en: Polish (Colemak-DH)
ka: პოლონური (კოლემაკი-DH)

en: Polish (Colemak-DH ISO)
ka: პოლონური (კოლემაკი-DH ISO)

en: Polish (Sun Type 6/7)
ka: პოლონური (Sun Type 6/7)

en: Polish (Glagolica)
ka: პოლონური (გლაგოლიცა)

en: Polish (lefty)
ka: პოლონური (ცაცია)

en: Crimean Tatar (Dobruja Q)
ka: ყირიმის თათრული (Dobruja Q)

en: Romanian (ergonomic Touchtype)
ka: რუმინული (ერგონომიული სენსორული ტიპი)

en: Romanian (Sun Type 6/7)
ka: რუმინული (Sun Type 6/7)

en: Serbian (combining accents instead of dead keys)
ka: სერბული (მახვილების კომბინაცია მკვდარი ღილაკების მაგიერ)

en: Church Slavonic
ka: საეკლესიო სლავონური

en: Russian (plus Ukrainian and Belarusian letters)
ka: რუსული (პლუს უკრაინული და ბელარუსული ასოები)

en: Russian (Rulemak, phonetic Colemak)
ka: რუსული (რულმაკი, ფონეტიკური კოლმაკი)

en: Russian (phonetic, Macintosh)
ka: რუსული (ფონეტიკური Macintosh)

en: Russian (Sun Type 6/7)
ka: რუსული (Sun Type 6/7)

en: Russian (with US punctuation)
ka: რუსული (აშშ-ის პუნქტუაციით)

en: Russian (GOST 6431-75)
ka: რუსული (GOST 6431-75)

en: Russian (GOST 14289-88)
ka: რუსული (GOST 14289-88)

en: Russian (Polyglot and Reactionary)
ka: რუსული (პოლიგლოტი და რეაქციული)

en: Russian (Programmer)
ka: რუსული (საქართველო)

en: Russian (plus typographic symbols)
ka: რუსული (ტიპოგრაფიული სიმბოლოებით)

en: Russian (plus Tatar letters)
ka: რუსული (თათრული სიმბოლოებით)

en: Russian (Diktor)
ka: რუსული (Diktor)

en: Russian (international, RU)
ka: რუსული (საერთაშორისო, RU)

en: Russian (international, EN)
ka: რუსული (საერთაშორისო, EN)

en: Armenian (OLPC, phonetic)
ka: სომხური (OLPC, ფონეტიკა)

en: Hebrew (Biblical, SIL phonetic)
ka: ივრითი (ბიბლიური, SIL ფონეტიკით)

en: Arabic (Sun Type 6/7)
ka: არაბული (Sun Type 6/7)

en: Arabic (Arabic numerals, extensions in the 4th level)
ka: არაბული (არაბული რიცხვები, გაფართოებები მეოთხე დონეზე)

en: Arabic (Eastern Arabic numerals, extensions in the 4th level)
ka: არაბული (აღმოსავლეთი არაბული ციფრები, გაფართოებები მეოთხე დონეზე)

en: Arabic (ErgoArabic)
ka: არაბული (ერგოარაბული)

en: Belgian (Sun Type 6/7)
ka: ბელგიური (Sun Type 6/7)

en: Portuguese (Brazil, Sun Type 6/7)
ka: პორტუგალიური (ბრაზილიური, Sun Type 6/7)

en: Czech (Sun Type 6/7)
ka: ჩეხური (Sun Type 6/7)

en: Czech (programming)
ka: ჩეხური (პროგრამირება)

en: Czech (programming, typographic)
ka: ჩეხური (პროგრამირება, ტიპოგრაფია)

en: Czech (coder)
ka: ჩეხური (პროგრამისტი)

en: Czech (US, Colemak, UCW support)
ka: ჩეხური (აშშ, კოულმაკი, UCW-ის მხარდაჭერა)

en: Danish (Sun Type 6/7)
ka: დანიური (Sun Type 6/7)

en: Dutch (Sun Type 6/7)
ka: ჰოლანდიური (Sun Type 6/7)

en: Estonian (Sun Type 6/7)
ka: ესტონური (Sun Type 6/7)

en: Finnish (Sun Type 6/7)
ka: ფინური (Sun Type 6/7)

en: Finnish (DAS)
ka: ფინური (DAS)

en: Finnish (Dvorak)
ka: ფინური (Dvorak)

en: French (Sun Type 6/7)
ka: ფრანგული (Sun-ის ტიპი 6/7)

en: French (US with dead keys, alt.)
ka: ფრანგული (სხვ., მკვდარი ღილაკებით)

en: French (US, AZERTY)
ka: ფრანგული (US, AZERTY)

en: Greek (Sun Type 6/7)
ka: ბერძნული (Sun Type 6/7)

en: Greek (Colemak)
ka: ბერძნული (კოულმაკი)

en: Italian (Sun Type 6/7)
ka: იტალიური (Sun Type 6/7)

en: Ladin (Italian keyboard)
ka: ლადინი (იტალიური კლავიატურა)

en: Ladin (German keyboard)
ka: ლადინი (გერმანული კლავიატურა)

en: Italian (Dvorak)
ka: იტალიური (Dvorak)

en: Japanese (Sun Type 6)
ka: იაპონური (Sun Type 6)

en: Japanese (Sun Type 7, PC-compatible)
ka: იაპონური (Sun Type 7, PC-სთან თავსებადი)

en: Japanese (Sun Type 7, Sun-compatible)
ka: იაპონური (Sun Type 7, Sun-თან თავსებადი)

en: Norwegian (Sun Type 6/7)
ka: ნორვეგიული (Sun Type 6/7)

en: Urdu (Pakistan, Navees)
ka: ურდუ (პაკისტანი, ნავისი)

en: Portuguese (Sun Type 6/7)
ka: პორტუგალიური (Sun Type 6/7)

en: Portuguese (Colemak)
ka: პორტუგალიური (კოულმაკი)

en: Slovak (ACC layout, only accented letters)
ka: სლოვაკური (ACC განლაგება, მხოლოდ ძახილიანი ასოები)

en: Slovak (Sun Type 6/7)
ka: სლოვაკური (Sun Type 6/7)

en: Spanish (Sun Type 6/7)
ka: ესპანური (Sun Type 6/7)

en: Swedish (Dvorak A5)
ka: შვედური (Dvorak A5)

en: Swedish (Sun Type 6/7)
ka: შვედური (Sun Type 6/7)

en: Elfdalian (Sweden, with combining ogonek)
ka: ელფდალიანური (შვედეთი, კომბინირებული ოგონეკით)

en: German (Switzerland, Sun Type 6/7)
ka: გერმანული (შვეიცარია, Sun Type 6/7)

en: French (Switzerland, Sun Type 6/7)
ka: ფრანგული (შვეიცარია, Sun Type 6/7)

en: Turkish (Sun Type 6/7)
ka: თურქული (Sun Type 6/7)

en: Turkish (i and ı swapped)
ka: თურქული (i და ı მიმოცვლილი)

en: Old Turkic
ka: ძველი თურქული

en: Old Turkic (F)
ka: ძველი თურქული (F)

en: Ottoman (Q)
ka: ოსმალური (Q)

en: Ottoman (F)
ka: ოსმალური (F)

en: Ukrainian (Sun Type 6/7)
ka: უკრაინული (Sun Type 6/7)

en: English (UK, Sun Type 6/7)
ka: ინგლისური (UK, Sun Type 6/7)

en: Korean (Sun Type 6/7)
ka: კორეული (Sun Type 6/7)

en: Vietnamese (AÐERTY)
ka: ვიეტნამური (AÐERTY)

en: Vietnamese (QĐERTY)
ka: ვიეტნამური (QĐERTY)

en: EurKEY (US)
ka: EurKEY (აშშ)

en: International Phonetic Alphabet
ka: საერთაშორისო ფონეტიკური ანბანი

en: International Phonetic Alphabet (QWERTY)
ka: საერთაშორისო ფონეტიკური ანბანი (QWERTY)

en: Modi (KaGaPa, phonetic)
ka: მოდი (კაგაპა, ფონეტიკა)

en: Sanskrit symbols
ka: სანსკრიტის სიმბოლოები

en: Urdu (Navees)
ka: ურდუ (Navees)

en: Number key 4 when pressed in isolation
ka: ციფრული ღილაკი 4, როცა ცალკე დააწვებით

en: Number key 9 when pressed in isolation
ka: ციფრული ღილაკი 9, როცა ცალკე დააწვებით

en: Make Caps Lock an additional Esc, and Shift + Caps Lock is the Compose
ka: გამოიყენე CapsLock როგორც დამატებითი Esc და Shift = Caps lock გადართვის ღილაკი

en: Parentheses position
ka: ფრჩხილების მდებარეობა

en: Swap with square brackets
ka: მიმოცვლა კვადრატულ ფრჩხილებთან
