XML Copy Editor v1.2.0.12 - en to km translation catalogue (452 entries)

en: XML Copy Editor
km: កម្មវិធីកែ​ច្បាប់ចម្លង XML

note: wxID_CANCEL req'd for 'Esc closes dialog' functionality
en: OK
km: យល់ព្រម

en: Browse
km: រក​មើល

en: Provides a space for you to type the path of the file
km: ផ្ដល់​ទំហំ​សម្រាប់​អ្នក​ ដើម្បី​បញ្ចូល​ផ្លូវ​ឯកសារ

en: Opens a standard file dialog
km: បើក​ប្រអប់​ឯកសារ​ស្តង់ដារ

en: Provides a space for you to type additional information
km: ផ្ដល់​ទំហំ​សម្រាប់​អ្នក​ ដើម្បី​បញ្ចូល​ព័ត៌មាន​បន្ថែម

en: Closes this dialog without making any changes
km: បិទ​ប្រអប់​នេះ ដោយ​មិន​ធ្វើ​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Selects the file specified
km: ជ្រើស​ឯកសារ​បាន​បញ្ជាក់

en: |All files (*.*)|*.*
km: |ឯកសារ​ទាំងអស់​ (*.*)|*.*

en: Select
km: ជ្រើស

en: {path}
km: {ផ្លូវ}

en: {name}
km: {ឈ្មោះ}

en: {extension}
km: {កន្ទុយ}

en: {fullpath}
km: {ផ្លូវ​ពេញលេញ}

en: &Run
km: ដំណើរការ

en: &Wait
km: រង់​ចាំ

en: Output options
km: ជម្រើស​លទ្ធផល

en: I&gnore
km: មិន​អើពើ

en: I&nsert
km: បញ្ចូល

en: New &document
km: ឯកសារ​ថ្មី

en: Variables
km: អថេរ

en: Target namespace is redefined: %s -> %s[br]
km: ចន្លោះ​គោលដៅ​ត្រូវ​បាន​កំណត់​ឡើង​វិញ៖ %s -> %s[br]

en: Ignored content type:
km: មិន​អើពើ​ប្រភេទ​មាតិកា៖

en: Unknown namespace: %s[br]
km: មិន​ស្គាល់​ចន្លោះ៖ %s[br]

en: Ignored namespace of %s: %s[br]
km: មិន​អើពើ​ចន្លោះ​នៃ %s: %s[br]

en: Namespace redefined: %s -> %s[br]
km: បាន​កំណត់​ចន្លោះ​ឡើងវិញ៖ %s -> %s[br]

en: Ignored attribute "%s"'s type: %s[br]
km: មិន​អើពើ​គុណលក្ខណៈ "%s"'s ប្រភេទ៖ %s[br]

en: Unknown default type of attribute "%s": %s[br]
km: មិន​ស្គាល់​ប្រភេទ​គុណលក្ខណៈ​លំនាំដើម "%s": %s[br]

en: DAISY export
km: ការ​នាចេញ DAISY

en: &Stylesheet for conversion to canonical XHTML (optional):
km: &Stylesheet សម្រាប់​បម្លែង​ទៅ canonical XHTML (ជា​ជម្រើស)៖

en: &Output folder:
km: ថត​លទ្ធផល៖

en: &De-emphasize production notes
km: មិន​សម្គាល់​ចំណាំ​ការ​ផលិត

en: &Suppress optional production notes
km: បង្ហាប់​ចំណាំ​ការ​ផលិត​ជា​ជម្រើស

en: Outputs
km: លទ្ធផល

en: &RTF document
km: ឯកសារ RTF

en: &Word document
km: ឯកសារ Word

en: &MP3 album
km: អាល់ប៊ុម MP3

en: Download DAISY extension
km: ទាញយក​ផ្នែក​បន្ថែម DAISY

en: Provides a space for you to enter or select a stylesheet for conversion to canonical XHTML
km: ផ្ដល់​ទំហំ​សម្រាប់​អ្នក​ ដើម្បី​បញ្ចូល​ ឬ​ជ្រើស​សន្លឹក​រចនាប័ទ្ម​សម្រាប់​បម្លែងទៅជា canonical XHTML

en: Provides a space for you to enter or select the output folder
km: ផ្ដល់​ទំហំ​សម្រាប់​សម្រាប់ ដើម្បី​បញ្ចូល​ ឬ​ជ្រើស​ថត​លទ្ធផល

en: Starts the export
km: ចាប់ផ្ដើម​នាំចេញ

en: Closes the dialog box without exporting the file
km: បិទ​ប្រអប់​ដោយ​មិន​នាំចេញ​ឯកសារ

en: Find:
km: រក៖

en: Replace with:
km: ជំនួស​​ដោយ៖

en: Find &Next
km: រក​បន្ទាប់

en: &Replace
km: ជំនួស

en: Replace &All
km: ជំនួស​ទាំងអស់

en: &Match case
km: ផ្គូផ្គង​លក្ខណៈ​អក្សរ

en: Re&gex
km: កន្សោម​ធម្មតា

en: Global Find and Replace
km: រក​ទាំងអស់ និង​ជំនួស

en: &Find what:
km: រក​អ្វី៖

en: Replace with:
km: ជំនួស​ដោយ ៖

en: &Regex
km: កន្សោម​ធម្មតា

en: R&eplace in all open documents
km: ជំនួស​ក្នុង​ឯកសារ​បាន​បើក​ទាំងអស់

en: Cannot compile regular expression '
km: មិន​អាច​ចងក្រង​កន្សោម​ធម្មតា '

en: Provides a space for you to type the text you want to find
km: ផ្ដល់​ទំហំ​សម្រាប់​អ្នក​ ដើម្បី​បញ្ចូល​អត្ថបទ​ដែល​អ្នក​ចង់​ស្វែងរក

en: Provides a space for you to type the text you want to replace the text you typed in Find what
km: ផ្ដល់​ទំហំ​សម្រាប់​អ្នក ដើម្បី​បញ្ចូល​អត្ថបទ​ដែល​អ្នក​ចង់​ជំនួស​អត្ថបទ​ដែល​អ្នកបាន​បញ្ចូល​ក្នុង ​រក​អ្វី

en: Finds only text with lowercase and uppercase letters as specified in Find what
km: រក​តែ​អត្ថបទ​ដែលមាន​អក្សរ និង​ធំ​ដូច​បាន​បញ្ជាក់​ក្នុង​ រក​អ្វី

en: Extends the scope to all open documents
km: ពង្រីក​វិសាលភាព​ទៅ​ឯកសារ​បាន​បើក​ទាំងអស់

en: Interprets the text specified in Find what as a regular expression
km: បកប្រែ​អត្ថបទ​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​ក្នុង រក​អ្វី​ជា​កន្សោម​ធម្មតា

en: Finds all instances of the text specified in Find what and replaces them with the text in Replace with
km: រក​ធាតុ​ទាំងអស់​នៃ​អត្ថបទ​បាន​បញ្ជាក់​ក្នុង​ រក​អ្វី និងជំនួស​ពួកវា​ដោយ​អត្ថបទ​ក្នុង ជំនួស​ដោយ

en: Closes the dialog box without saving any changes you have made
km: បិទ​ប្រអប់ ដោយ​មិន​រក្សាទុក​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​អ្នក​បាន​ធ្វើ

en: no rules found
km: រក​មិន​ឃើញ​ក្បួន

en: Cannot initialise spellcheck
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម​ការ​ពិនិត្យ​អក្ខរាវិរុទ្ធ

en: Close
km: បិទ

en: Close all
km: បិទ​ទាំង​អស់

en: &Always insert closing tag
km: បញ្ចូល​ស្លាក​បិទ​ជា​និច្ច

en: &Folding
km: បត់

en: &Highlight current line
km: រំលេច​បន្ទាត់​បច្ចុប្បន្ន

en: Hi&ghlight syntax
km: រំលេច​វាក្យសម្ព័ន្ធ

en: &Indentation guides
km: មគ្គុទ្ទេសក៍​ចូល​បន្ទាត់

en: I&ntelligent backspace/delete
km: លុប/លុបថយក្រោយ​ឆ្លាត

en: &Line numbers
km: លេខរៀង​បន្ទាត់

en: L&ock hidden tags
km: ចាក់សោ​ស្លាក​ដែល​លាក់

en: &Tag completion
km: ការ​បំពេញ​ស្លាក

en: &Validate as you type
km: ធ្វើឲ្យមាន​សុពលភាព​ពេល​អ្នក​បញ្ចូល

en: Va&riable highlight in tag free view
km: រំលេច​អថេរ​ក្នុង​ស្លាក​ទិដ្ឋភាព​ទំនេរ

en: &White space visible
km: មើល​​ឃើញចន្លោះ​មិនឃើញ​

en: Font
km: ពុម្ពអក្សរ

en: Application directory
km: ថត​កម្មវិធី

en: Language (restart required)
km: ភាសា (ទាមទារ​ចាប់ផ្ដើម​ឡើង​វិញ)

en: Default
km: លំនាំដើម

en: &Enable network access for XML validation
km: បើក​ការ​ចូល​បណ្ដាញ​សម្រាប់​សុពលកម្ម XML

en: E&xpand internal entities on open
km: ពង្រីក​ធាតុ​ខាង​ក្នុង​ពេល​បើក

en: &One application instance only
km: តែ​ធាតុ​កម្មវិធី​មួយ​ប៉ុណ្ណោះ

en: Re&member layout on close
km: ចងចាំ​ស្លាក​ពេលបិទ

en: &Remember open tabs on close
km: ចងចាំ​ស្លាក​ដែល​បើក​ពេល​បិទ

en: Re&tain undo history on save
km: ចាំ​ប្រវត្តិ​មិនធ្វើ​ពេល​រក្សាទុក

en: &Save UTF-8 byte order mark
km: រក្សាទុកសញ្ញា​សម្គាល់​លំដាប់​​បៃ UTF-8

en: S&how full path on frame
km: បង្ហាញ​ផ្លូវ​ពេញលេញ​លើ​ស៊ុម

en: General
km: ទូទៅ

en: Editor
km: កម្មវិធី​កែសម្រួល

en: Cannot access application directory
km: មិន​អាច​ចូល​ថត​កម្មវិធី​បាន​ទេ

en: Options
km: ជម្រើស

en: Style
km: រចនាប័ទ្ម

en: Spelling
km: អក្ខរាវិរុទ្ធ

en: &Check
km: ពិនិត្យ​មើល

en: No.
km: លេខ

en: Context
km: បរិបទ

en: Error
km: កំហុស

en: Suggestion
km: ការ​ផ្តល់​យោបល់

en: Rule
km: ច្បាប់

en: Action
km: អំពើ

en: &Apply changes
km: អនុវត្ត​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: &Printable report
km: របាយការណ៍​ដែល​អាច​បោះពុម្ព​បាន

en: Pr&intable summary
km: សង្ខេប​ដែល​អាច​បោះពុម្ព​បាន

en: C&hange all
km: ផ្លាស់ប្តូរ​ទាំងអស់

en: I&gnore all
km: មិន​អើពើ​ទាំងអស់

en: Ca&ncel
km: បោះបង់

en: (No dictionaries found)
km: (រក​មិន​ឃើញ​វចនានុក្រម)

en: (No rule sets found)
km: (រក​មិន​សំណុំ​ច្បាប់)

en: (No filter)
km: (គ្មាន​តម្រង)

en: (No filters found)
km: (រក​មិន​ឃើញ​តម្រង)

en: Ignore
km: មិន​អើពើ

en: Ignore once
km: មិន​អើពើ​ម្ដង

en: Ignore all
km: មិន​អើពើ​ទាំង​អស់

en: Change once
km: មិន​អើពើ​ម្ដង

en: Change all
km: ផ្លាស់ប្តូរ​ទាំងអស់

en: New suggestion...
km: ការ​ផ្តល់​យោបល់​ថ្មី...

en: Checking document...
km: កំពុង​ពិនិត្យ​ឯកសារ...

en: Cannot check document:
km: មិន​អាច​ពិនិត្យ​ឯកសារ៖

en: %i error | %i errors
km[0]: កំហុស %i

en: No items selected
km: គ្មាន​ធាតុ​បាន​ជ្រើស

en: Change
km: ផ្លាស់ប្តូរ

en: Enter new suggestion:
km: បញ្ចូលការ​ផ្តល់​យោបល់​ថ្មី ៖

en: New Suggestion
km: ការ​ផ្តល់​យោបល់​ថ្មី

en: Export in progress
km: ការ​នាំចេញ​កំពុង​ដំណើរការ

en: Initializing...
km: កំពុង​ចាប់ផ្ដើម...

en: Cannot create folder [b]
km: មិនអាច​បង្កើត​ថត [b]

en: Empty XHTML file
km: សម្អាត XHTML

en: Cannot read [b]
km: មិន​អាច​បង្កើត [b]

en: Suppressing optional production notes...
km: កំពុង​បង្ហាប់​ចំណាំការ​ផលិត​ជា​ជម្រើស...

en: Cancelled
km: បាន​បោះបង់

en: De-emphasizing production notes...
km: មិន​​កំពុង​សម្គាល់​ចំណាំ​ការ​ផលិត...

en: Cannot create HTML folder [b]
km: មិន​អាច​បង្កើត​ថត HTML [b]

en: Cannot create image folder [b]
km: មិន​អាច​បង្កើត​ថត​រូបភាព [b]

en: Copying files...
km: កំពុង​ចម្លង​ឯកសារ...

en: Cannot write canonical XHTML file
km: មិន​អាច​សរសេរ​ឯកសារ canonical XHTML

en: Preparing DTBook...
km: កំពុង​រៀបចំ DTBook...

en: ActiveDocument
km: ឯកសារ​សកម្ម

en: Cannot open
km: មិន​អាច​បើក

note: tempDocFile;// wdFormatDocument
en: SaveAs
km: រក្សាទុក​ជា

en: Cannot create MP3 album folder [b]
km: មិន​អាច​បង្កើត​ថត​អាល់ប៊ុម MP3 [b]

en: Unable to create parser instance
km: មិន​អាច​បង្កើត​ធាតុ​ញែក

en: Cannot create a parser context
km: មិន​អាច​បង្កើត​បរិបទ​កម្មវិធី​ញែក

en: Cannot create an RNG parser context
km: មិន​អាច​បង្កើត​បរិបទ​កម្មវិធី​ញែក RNG

en: Cannot create an RNG validation context
km: មិន​អាច​បង្កើត​បរិបទ​ផ្ទៀងផ្ទាត់ RNG

en: Cannot create a schema validation context
km: មិន​អាច​បង្កើត​បរិបទ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​គ្រោងការណ៍

en: Cannot parse stylesheet
km: មិន​អាច​ញែក​សន្លឹករចនាប័ទ្ម

en: Cannot apply stylesheet
km: មិន​អាច​អនុវត្ត​សន្លឹករចនាប័ទ្ម

en: Error at line %d, column %d: %s
km: កំហុសនៅ​ជួរ %d, ជួរឈរ %d: %s

en: Error at line %d: %s
km: កំហុស​នៅ​ជួរ %d: %s

en: Unexpected validation error
km: កំហុស​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ដែល​មិន​រំពឹង​ទុក

en: %s at line %llu, column %llu: %s%s
km: %s នៅ​ជួរ %llu, ជួរឈរ %llu: %s%s

en: Warning
km: ការព្រមាន

en: FatalError
km: កំហុស​ធ្ងន់ធ្ងរ

en: All files (*.*)|*.*|XML (*.xml)|*.xml|XHTML (*.html)|*.html|DTD (*.dtd)|*.dtd|XML Schema (*.xsd)|*.xsd|RELAX NG grammar (*.rng)|*.rng|XSL (*.xsl)|*.xsl
km: ឯកសារ​ទាំងអស់ (*.*)|*.*|XML (*.xml)|*.xml|XHTML (*.html)|*.html|DTD (*.dtd)|*.dtd|XML Schema (*.xsd)|*.xsd|RELAX NG grammar (*.rng)|*.rng|XSL (*.xsl)|*.xsl

en: All files (*)|*|XML (*.xml)|*.xml|XHTML (*.html)|*.html|DTD (*.dtd)|*.dtd|XML Schema (*.xsd)|*.xsd|RELAX NG grammar (*.rng)|*.rng|XSL (*.xsl)|*.xsl
km: ឯកសារ​ទាំងអស់ (*)|*|XML (*.xml)|*.xml|XHTML (*.html)|*.html|DTD (*.dtd)|*.dtd|XML Schema (*.xsd)|*.xsd|RELAX NG grammar (*.rng)|*.rng|XSL (*.xsl)|*.xsl

en: Copyright © 2005-2009 Gerald Schmidt <gnschmidt@users.sourceforge.net>
km: រក្សា​សិទ្ធិ​ឆ្នាំ ២០០៥-២០០៩ ដោយ Gerald Schmidt <gnschmidt@users.sourceforge.net>

en: 
    XML Copy Editor is free software released under the GNU
    General Public License.
    
    Many thanks are due to
km: 
    កម្មវិធី​កែ​ច្បាប់ចម្លង​ XML គឺ​ជា​កម្មវិធី​ឥត​គិតថ្លៃ​ដែល​បាន​​ចេញ​ផ្សាយ​ក្រោម GNU
    General Public License.
    
    អរគុណ​ច្រើន

en: Failed to initialize Xerces-C:
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងការ​ចាប់ផ្ដើម Xerces-C:

en: (unknown error)
km: (មិន​ស្គាល់​កំហុស)

en: XML Copy Editor has encountered the following error and needs to close:
km: កម្មវិធីកែ​ច្បាប់​ចម្លង XML បាន​ជួប​កំហុស​ដូច​ខា​ងក្រោម ហើយ​ចាំបាច់​ត្រូវ​បិទ៖

en: XML Copy Editor has encountered an error and needs to close.
km: កម្មវិធី​កែ​ច្បាប់​ចម្លង XML បាន​ជួប​កំហុស​ ហើយ​ចាំបាច់​ត្រូវ​បិទ។

en: The operating system has turned down a request for additional memory
km: ប្រព័ន្ធ​ប្រតិបត្តិការ​បាន​បិទ​សំណើ​​សម្រាប់​អង្គចងចាំ​បន្ថែម

en: Out of memory
km: អស់​​អង្គចងចាំ

en: The following error has occurred:
km: កំហុស​ដូច​ខាង​ក្រោម​បាន​កើត​ឡើង៖

en: .
    
    Select "Abort" to exit, "Retry" to close this window and "Ignore" to continue.
km: .
    
    ជ្រើស "បោះបង់" ដើម្បី​ចាកចេញ "ព្យាយាម​ម្ដង​ទៀត" ដើម្បី​បិទ​បង្អួច​នេះ និង "មិន​អើពើ" ដើម្បីបន្ត។

en: Default style
km: រចនាប័ទ្ម​លំនាំដើម

en: No filter
km: គ្មាន​​ចម្រោះ

en: SSE2 is enabled in Xerces-C++ library. Xerces-C++ didn't use them in a thread-safe way. It may cause program crashes (segmentation faults).
    
    If it happens, please try compiling Xerces-C++ with SSE2 disabled.
    
    OK:	Show this warning next time
    Cancel:	Disable the warning
km: SSE2 ត្រូវ​បាន​បើក​ក្នុង​បណ្ណាល័យ Xerces-C++ ។ Xerces-C++ មិន​បាន​ប្រើ​ពួកវា​ក្នុង​របៀប​សែស្រឡាយ​មាន​សុវត្ថិភាព​ទេ។ វា​អាច​ធ្វើ​ឲ្យ​កម្មវិធីគាំង (កំហុស​ការ​ចែក​ជា​ចំណែក)។
    
    ប្រសិន​បើ​វា​កើត​ឡើង សូម​ព្យាយាម​ចងក្រង Xerces-C++ ដោយ​បិទ SSE2 ។
    
    យល់ព្រម៖	បង្ហាញ​ការ​ព្រមាន​នេះ​ពេល​ក្រោយ
    បោះបង់៖	បិទ​ការ​ព្រមាន

en: SSE2 problem in Xerces-C++
km: បញ្ហា SSE2 ក្នុង Xerces-C++

en: Current Element
km: ធាតុ​បច្ចុប្បន្ន

en: Insert Element
km: បញ្ចូល​ធាតុ

en: Insert Sibling
km: បញ្ចូល​ទំនាក់ទំនង

en: Insert Entity
km: បញ្ចូល​​​វត្ថុ

en: Unknown command line switch (expecting 'w', 's', --version or --help)
km: មិន​ស្គាល់ការ​ប្ដូរ​បន្ទាត់​ពាក្យ​បញ្ជា (រំពឹង​ទុក 'w', 's', --version ឬ --help)

en: Command line processing incomplete: no file specified
km: ដំណើរការ​បន្ទាត់​ពាក្យ​បញ្ជា​មិន​បញ្ចប់៖ គ្មាន​ឯកសារ​បាន​បញ្ជាក់

en: Parse in progress...
km: ការ​ញែក​កំពុង​ដំណើរការ...

en: well-formed
km: បាន​បង្កើត​ត្រឹមត្រូវ

en: Do you want to save the changes to
km: តើ​អ្នក​ចង់​រក្សាទុក​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​

en: Attributes hidden
km: គុណលក្ខណៈ​ដែល​លាក់

en: Tags hidden
km: បានលាក់​ស្លាក​

en: Tags locked
km: បាន​ចាក់សោ​ស្លាក

en: Modified
km: បាន​កែប្រែ

en: Ln %i Col %i
km: បន្ទាត់ %i ជួរឈរ %i

en: Cannot open clipboard
km: មិន​អាចបើក​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់

en: Cannot paste as new document: no text on clipboard
km: មិន​អាច​បិទភ្ជាប់​ជា​ឯកសារ​ថ្មី​៖ គ្មាន​អត្ថបទ​លើ​ក្ដារតម្បៀត​ខ្ទាស់

en: %i replacement made | %i replacements made
km[0]: ការ​​ជំនួស %i ត្រូវ​បាន​​ធ្វើ

en: Preparing Print Preview...
km: កំពុង​រៀបចំ​កា​រមើល​មុន​បោះពុម្ព...

en: Preparing to print...
km: កំពុង​រៀបចំ​បោះពុម្ព...

en: Find
km: រក

en: This functionality requires Microsoft Windows
km: មុខងារនេះ​ត្រូវការ  Microsoft Windows

en: Import Microsoft Word Document
km: នាំចូល​ឯកសារ Microsoft Word

en: [b]DAISY export stopped[/b]:
km: [b]DAISY បាន​បញ្ឈប់​ការ​នាំចេញ [/b]៖

en: DAISY export completed. Output files are stored in: [b]
km: នាំចេញ DAISY បាន​បញ្ចប់។ ឯកសា​រលទ្ធផល​​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​ក្នុង៖ [b]

en: Cannot open [b]%s[/b] for import
km: មិន​អាច​បើក [b]%s[/b] សម្រាប់​នាំចូល

en: Import in progress...
km: ការ​នាំចូល​កំពុង​ដំណើរការ...

en: (lossless conversion requires version 2003 or later)
km: (ការ​បម្លែង​មិន​បាត់បង់​ត្រូវការ​កំណែ ២០០៣ ឬ​ថ្មីជាង​នេះ)

en: Cannot start Microsoft Word
km: មិនអាច​ចាប់ផ្ដើម Microsoft Word

en: A more recent version of Microsoft Word is required
km: កំណែ​ថ្មី​ច្រើន​ទៀតរបស់ Microsoft Word ត្រូវ​បាន​ទាមទារ

en: Microsoft Word cannot save [b]%s[/b] as XML
km: Microsoft Word មិន​អាច​រក្សាទុក [b]%s[/b] ជា XML

en: Microsoft Word cannot save this document as WordprocessingML
km: Microsoft Word មិន​អាច​រក្សាទុក​ឯកសារ​នេះ​ជា WordprocessingML

en: Opening imported file...
km: កំពុង​បើក​ឯកសារ​បាននាំចូល...

en: Cannot open imported file
km: មិន​អាច​បើក​ឯកសារ​បាននាំចូល

en: Export Microsoft Word Document
km: នាំចេញ​ឯកសារ Microsoft Word

en: Export in progress...
km: ការ​នាំចេញ​កំពុង​ដំណើរការ...

en: Microsoft Word cannot save %s
km: Microsoft Word មិន​អាច​រក្សាទុក %s

en: Cannot save temporary file
km: មិន​អាច​រក្សាទុក​ឯកសារ​បណ្ដោះអាសន្ន

en: Preferences
km: ចំណូល​ចិត្ត

en: Enter line number:
km: បញ្ចូល​លេខ​បន្ទាត់៖

en: Go To
km: ទៅកាន់

en: '%s' is not a valid line number
km: '%s' មិនមែនជា​លេខ​បន្ទាត់​ត្រឹមត្រូវ

en: Replace
km: ជំនួស

en: Find and Replace
km: រក​ និង​ជំនួស

en: Cannot replace:
km: មិន​អាច​ជំនួស៖

en: XML document (*.xml)
km: ឯកសារ XML (*.xml)

en: Choose a document type:
km: ជ្រើស​ប្រភេទ​​ឯកសារ៖

en: New Document
km: ឯកសារ​ថ្មី

en: Document%i
km: ឯកសារ%i

en: Open Large Document
km: បើក​ឯកសារ​ធំ

en: Open
km: បើក

en: Cannot open %s.
km: មិន​អាច​បើក %s

en: %s is already open
km: %s បាន​បើក​រួច​ហើយ

en: Cannot open %s
km: មិន​អាច​បើក %s

en: Cannot open %s: unknown encoding %s
km: មិន​អាច​បើក %s ៖ មិន​ស្គាល់ការ​អ៊ីនកូដ %s

en: Cannot open %s: out of memory
km: មិន​អាច​បើក %s ៖

en: Cannot open %s: conversion from encoding %s failed
km: មិន​អាច​បើក %s ៖ ការ​បម្លែង​ពី​​ការ​អ៊ីនកូដ %s បាន​បរាជ័យ

en: Creating document view...
km: កំពុង​បង្កើត​ទិដ្ខភាព​ឯកសារ...

en: Edited document empty
km: ឯកសារ​បាន​កែសម្រួល​ទទេ

en: Save As
km: រក្សាទុក​ជា

en: DTD Validation in progress...
km: សុពល​កម្ម DTD កំពុង​ដំណើរការ...

en: valid
km: ត្រឹមត្រូវ

en: Select RELAX NG grammar
km: ជ្រើស​វេយ្យាករណ៍ RELAX NG

en: Choose a file:
km: ជ្រើស​ឯកសារ៖

en: RELAX NG grammar
km: វេយ្យាករណ៍ RELAX NG

en: RELAX NG validation in progress...
km: សុពល​កម្ម RELAX NG កំពុង​ដំណើរការ...

en: Validation in progress...
km: សុពល​កម្ម​កំពុង​ដំណើរការ...

en: W3C Schema
km: គ្រោងការណ៍ W3C

en: Please choose a shema type
km: សូម​ជ្រើស​ប្រភេទ​គ្រោងការណ៍

en: Schema type
km: ប្រភេទ​គ្រោងការណ៍

en: Please select a DTD file
km: សូម​ជ្រើស​ឯកសារ DTD

en: Converting...
km: កំពុង​បម្លែង...

en: Enter XPath:
km: បញ្ចូឡ XPath ៖

en: Evaluate XPath
km: វាយតម្លៃ XPath

en: Cannot evaluate XPath
km: មិន​អាច​វាយតម្លៃ XPath

en: No matching nodes found
km: រក​មិន​ឃើញ​ថ្នាំង​ផ្គូផ្គង

en: Cannot open stylesheet %s
km: ​មិន​អាច​រក្សាទុក​សន្លឹក​រចនាប័ទ្ម %s

en: Select stylesheet
km: ជ្រើស​សន្លឹក​រចនាប័ទ្ម

en: XSLT stylesheet
km: សន្លឹក​រចនាប័ទ្ម XSLT

en: XSL transformation in progress...
km: ការ​បម្លែង​ XSL កំពុង​ដំណើរការ...

en: Cannot transform:
km: មិន​អាច​បម្លែង៖

en: Output document empty
km: ឯកសារ​លទ្ធផល​ទទេ

en: Pretty-printing in progress...
km: ការ​បោះពុម្ព​ស្អាត​កំពុង​ដំណើរការ...

en: Cannot pretty-print:
km: មិន​អាច​ការ​បោះពុម្ព​ដ៏​ស្អាត ៖

en: Pretty-print unsuccessful: output document empty
km: ការ​បោះពុម្ព​ស្អាត​មិន​ជោគជ័យ៖ ឯកសារ​លទ្ធផល​ទទេ

en: Choose an encoding:
km: ជ្រើស​ការអ៊ិនកូដ ៖

en: Encoding
km: ការ​អ៊ិនកូដ

en: Cannot set encoding:
km: មិន​អាច​កំណត់​ការ​អ៊ីនកូដ៖

en: Cannot set encoding (cannot parse temporary file)
km: មិន​អាច​កំណត់​ការ​អ៊ីនកូដ (មិន​អាច​ញែក​ឯកសារ​ទទេ)

en: Cannot find '%s'
km: មិន​អាច​រក​ &#39;%s&#39;

en: File has been modified by another application.
    Do you want to proceed?
km: ឯកសារ​ត្រូវ​បាន​កែប្រែ​ដោយ​កម្មវិធី​ផ្សេង។
    តើ​អ្នក​ចង់​បន្ត​ដែរ​ឬទេ?

en: Confirmation
km: ការអះអាង

en: Cannot save %s
km: មិន​អាច​រក្សាទុក %s បាន​ឡើយ

en: %s saved in default encoding UTF-8: unknown encoding %s
km: %s បាន​រក្សាទុក​ក្នុង​ការ​អ៊ីនកូដ UTF-8 លំនាំដើម៖ មិន​ស្គាល់​ការ​អ៊ីនកូដ %s

en: %s saved in default encoding UTF-8: conversion to %s failed
km: %s បាន​រក្សាទុក​ក្នុង​ការ​អ៊ីនកូដ UTF-8 លំនាំដើម៖ ការ​បម្លែង​ទៅ %s បាន​បរាជ័យ

en: unknown error
km: មិន​ស្គាល់​កំហុស

en: Cannot save document in %s: %s (saved in default encoding UTF-8)
km: មិន​អាច​រក្សាទុក​ឯកសារ​ក្នុង %s: %s (បាន​រក្សាទុក​​​ជា​ការ​អ៊ីនកូដ UTF-8)

en: Out of memory: attempt to save in default encoding UTF-8?
km: អស់​អង្គ​ចងចាំ៖ ព្យាយាម​រក្សាទុក​ជា​ការ​អ៊ីនកូដ UTF-8?

en: %s saved in default encoding UTF-8
km: %s បាន​រក្សាទុក​ជា​ការ​អ៊ីនកូដ UTF-8 លំនាំដើម

en: MB
km: មេកាបៃ

en: kB
km: គីឡូបៃ

en: byte | bytes
km[0]: បៃ

en: %g %s saved
km: បាន​រក្សាទុក %g %s

en: &Undo	Ctrl+Z
km: មិន​ធ្វើ​វិញ	Ctrl+Z

en: Undo
km: មិន​ធ្វើ​វិញ

en: &Redo	Ctrl+Y
km: ធ្វើ​វិញ	Ctrl+Y

en: Redo
km: ធ្វើវិញ

en: &Cut	Ctrl+X
km: កាត់	Ctrl+X

en: Cut
km: កាត់

en: C&opy	Ctrl+C
km: ចម្លង	Ctrl+C

en: Copy
km: ចម្លង

en: &Paste	Ctrl+V
km: បិទ​ភ្ជាប់	Ctrl+V

en: Paste
km: បិទភ្ជាប់

en: P&aste As New Document
km: បិទភ្ជាប់​ជា​ឯកសារ​ថ្មី

en: Paste As New Document
km: បិទភ្ជាប់​ជា​ឯកសារ​ថ្មី

en: &Find...	Ctrl+F
km: រក...	Ctrl+F

en: Find...
km: រក...

en: F&ind Again	F3
km: រក​បន្ទាប់	F3

en: Find Again
km: រក​បន្ទាប់

en: &Replace...	Ctrl+R
km: ជំនួស...	Ctrl+R

en: Replace...
km: ជំនួស...

en: &Global Replace...	Ctrl+Shift+R
km: ជំនួស​​ទាំងអស់...	Ctrl+Shift+R

en: Global Replace...
km: ជំនួស​ទាំងអស់...

en: G&o To...	Ctrl+G
km: ទៅកាន់...	Ctrl+G

en: Go To...
km: ទៅកាន់...

en: Pr&eferences...
km: ចំណូល​ចិត្ត

en: Preferences...
km: ចំណូល​ចិត្ត...

en: Increase	Ctrl+U
km: បង្កើន	Ctrl+U

en: Increase
km: បង្កើន

en: Decrease	Ctrl+D
km: បន្ថយ	Ctrl+D

en: Decrease
km: បន្ថយ

en: Normal	Ctrl+0
km: ធម្មតា	Ctrl+0

en: Normal
km: ធម្មតា

en: &Default
km: លំនាំ​​​ដើម

en: &Blue background, white text
km: ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ពណ៌​ខៀវ អត្ថបទ​ពណ៌ស

en: Blue background, white text
km: ផ្ទៃ​ខាង​ក្រោយ​ពណ៌​ខៀវ អត្ថបទ​ពណ៌​ស

en: &Light
km: ស្រាល

en: Light
km: ស្រាល

en: &None
km: គ្មាន

en: None
km: គ្មាន

note: WAIT FOR AUI LIBRARY TO SUPPORT THIS - currently always splits left wxMenu *splitTabMenu = new wxMenu; splitTabMenu->Append ( ID_SPLIT_TAB_TOP, _ ( "&Top" ), _ ( "Top" )); splitTabMenu->Append ( ID_SPLIT_TAB_RIGHT, _ ( "&Right" ), _ ( "Right" )); splitTabMenu->Append ( ID_SPLIT_TAB_BOTTOM, _ ( "&Bot
en: &Previous Document	Ctrl+PgUp
km: ឯកសារ​មុន	Ctrl+PgUp

en: Previous Document
km: ឯកសារ​មុន

en: &Next Document	Ctrl+PgDn
km: ឯកសារ​បន្ទាប់	Ctrl+PgDn

en: Next Document
km: ឯកសារ​ថ្មី

note: viewMenu->Append ( wxID_ANY, _ ( "&Split Tab" ), splitTabMenu );
en: &Browser	Ctrl+B
km: កម្មវិធីអ៊ីនធឺណិត	Ctrl+B

en: Browser
km: កម្មវិធី​​អ៊ីនធឺណិត

en: &Show Tags and Attributes	Ctrl+T
km: បង្ហាញ​ស្លាក និង​គុណលក្ខណៈ	Ctrl+T

en: Show Tags and Attributes
km: បង្ហាញ​ស្លាក និង​គុណលក្ខណៈ

en: &Hide Attributes Only	Ctrl+Shift+A
km: លាក់​តែ​គុណលក្ខណៈ	Ctrl+Shift+A

en: Hide Attributes Only
km: លាក់​តែ​គុណលក្ខណៈ

en: H&ide Tags and Attributes	Ctrl+Shift+T
km: លាក់​ស្លាក និង​គុណលក្ខណៈ	Ctrl+Shift+T

en: Hide Tags and Attributes
km: លាក់​ស្លាក និង​គុណលក្ខណៈ

en: &Toggle Fold	Ctrl+Alt+T
km: បិទ​/បើក​ការ​បត់	Ctrl+Alt+T

en: Toggle Fold
km: បិទ/បើក​​ការ​បត់

en: &Fold Tags	Ctrl+Shift+F
km: បត់​ស្លាក	Ctrl+Shift+F

en: Fold Tags
km: បត់​ស្លាក

en: &Unfold Tags	Ctrl+Shift+U
km: ពន្លា​ស្លាក	Ctrl+Shift+U

en: &Wrap Words	Ctrl+W
km: រុំ​ពាក្យ​	Ctrl+W

en: &Color Scheme
km: ពណ៌​ចម្រុះ

en: &Text Size
km: ទំហំ​អត្ថបទ

en: S&how Current Element Pane
km: បង្ហាញបន្ទះ​ធាតុ​បច្ចុប្បន្ន

en: Show Current Element Pane
km: បង្ហាញ​បន្ទះ​ធាតុ​បច្ចុប្បន្ន

en: Sh&ow Toolbar
km: បង្ហាញ​របារ​ឧបករណ៍

en: Show Toolbar
km: បង្ហាញ​របារ​ឧបករណ៍

en: C&lose Message Pane	Alt+C
km: បិទ​បន្ទះ​សារ	Alt+C

en: Close Message Pane
km: បិទ​បន្ទះ​សារ

en: &Element...	Ctrl+I
km: ធាតុ...	Ctrl+I

en: Element...
km: ធាតុ...

en: &Sibling...	Ctrl+Shift+I
km: ទាក់ទង...	Ctrl+Shift+I

en: Sibling...
km: ទាក់ទង...

en: &Entity...	Ctrl+E
km: វត្ថុ...	Ctrl+E

en: Entity...
km: វត្ថុ...

en: &Twin	Ctrl+Enter
km: ដូច​គ្នាបះ​បិទ	Ctrl+Enter

en: Twin
km: ដូច​គ្នា​បះបិទ

en: S&ymbol...
km: និមិត្ត​សញ្ញា...

en: Symbol...
km: និមិត្ត​សញ្ញា...

en: &DTD/XML Schema	F5
km: គ្រោងការណ៍ DTD/XML	F5

en: DTD/XML Schema
km: គ្រោងការណ៍ DTD/XML

en: &Public DTD...
km: DTD សាធារណៈ...

en: Public DTD...
km: DTD សាធារណៈ...

en: &System DTD...
km: DTD ប្រព័ន្ធ...

en: System DTD...
km: DTD ប្រព័ន្ធ...

en: &XML Schema...
km: គ្រោងការណ៍ XML...

en: XML Schema...
km: គ្រោងការណ៍ XML...

en: XS&LT stylesheet...
km: សន្លឹក​រចនាប័ទ្ម XS&LT ...

en: XSLT stylesheet...
km: សន្លឹក​រចនាប័ទ្ម XSLT ...

en: &Check Well-formedness	F2
km: ពិនិត្យ​ភាព​បាន​បង្កើត​ត្រឹមត្រូវ	F2

en: Check Well-formedness
km: ពិនិត្យ​ភាព​បាន​បង្កើត​ត្រឹមត្រូវ

en: &Validate
km: ធ្វើ​ឲ្យ​មាន​សុពលភាព

en: Create &Schema...	F10
km: បង្កើត​គ្រោងការណ៍...	F10

en: Create schema...
km: បង្កើត​គ្រោងការណ៍

en: DTD -> Schema...
km: DTD -> គ្រោងការណ៍...

en: &Associate
km: ភ្ជាប់

en: &XSL Transform...	F8
km: បម្លេង XSL...	F8

en: XSL Transform...
km: បម្លែង XSL ...

en: &Evaluate XPath...	F9
km: វាយតម្លៃ XPath...	F9

en: Evaluate XPath...
km: វាយតម្លៃ XPath...

en: &Pretty-print	F11
km: ការ​បោះពុម្ព​ដ៏​ស្អាត	F11

en: Pretty-print
km: ការ​បោះពុម្ព​ដ៏​ស្អាត

en: &Lock Tags	Ctrl+L
km: ចាក់សោ​ស្លាក	Ctrl+L

en: Lock Tags
km: ចាក់​សោ​ស្លាក

en: E&ncoding...
km: ការ​អ៊ិនកូដ...

en: Encoding...
km: ការ​អ៊ិនកូដ...

en: &Spelling...	F7
km: អក្ខរាវិរុទ្ធ...	F7

en: Spelling...
km: អក្ខរាវិរុទ្ធ...

en: &Style...	Shift+F7
km: រចនាប័ទ្ម...	Shift+F7

en: Style...
km: រចនាប័ទ្ម...

en: &Word Count
km: ចំនួន​ពាក្យ

en: Word Count
km: ចំនួន​ពាក្យ

en: &Command	Ctrl+Alt+C
km: ពាក្យ​​​បញ្ជា	Ctrl+Alt+C

en: Command
km: ពាក្យបញ្ជា

en: &Options...
km: ជម្រើស...

en: Options...
km: ជម្រើស...

en: &XML Copy Editor Help	F1
km: ជំនួយ​កម្មវិធី​កែ​ច្បាប់​ចម្លង XML	F1

en: Help
km: ជំនួយ

en: &Home Page
km: គេហទំព័រ

en: Home Page
km: គេហទំព័រ

en: &Forum
km: វេទិកា

en: Forum
km: វេទិកា

en: &About XML Copy Editor
km: អំពី XML Copy Editor

en: About
km: អំពី

en: &Browse Source
km: រក​មើល​ប្រភព

en: Browse Source
km: រក​មើល​ប្រភព

en: &File
km: ឯកសារ

en: &Edit
km: កែសម្រួល

en: &View
km: មើល

en: &Insert
km: បញ្ចូល

en: &XML
km: XML

en: &Tools
km: ឧបករណ៍

en: &Help
km: ជំនួយ

en: &New...	Ctrl+N
km: ថ្មី...	Ctrl+N

en: New...
km: ថ្មី​...

en: &Open...	Ctrl+O
km: បើក...	Ctrl+O

en: Open...
km: បើក...

en: O&pen Large Document...	Ctrl+Shift+O
km: បើក​ឯកសារ​ធំ...	Ctrl+Shift+O

en: Open Large Document...
km: បើក​ឯកសារ​ធំ...

en: &Close	Ctrl+F4
km: បិទ	Ctrl+F4

en: C&lose All
km: បិទ​ទាំងអស់

en: Close All
km: បិទ​ទាំងអស់

en: &Save	Ctrl+S
km: រក្សាទុក	Ctrl+S

en: Save
km: រក្សាទុក

en: S&ave As...	F12
km: រក្សាទុក​ជា...	F12

en: Save As...
km: រក្សាទុក​ជា...

en: &DAISY Export...
km: &DAISY នាំចេញ...

en: DAISY Export...
km: DAISY នាំចេញ...

en: &Reload
km: ផ្ទុក​ឡើង​វិញ

en: Reload
km: ផ្ទុក​ឡើងវិញ

en: &Revert
km: ត្រឡប់​ដូច​ដើម

en: Revert
km: ត្រឡប់​ដូច​ដើម

en: Pa&ge Setup...
km: ការ​រៀបចំ​ទំព័រ...

en: Page Setup...
km: ការ​រៀបចំ​ទំព័រ...

en: Pr&int Preview...
km: មើល​មុន​បោះពុម្ព...

en: Print Preview...
km: មើល​មុន​បោះពុម្ព...

en: Pri&nt...	Ctrl+P
km: បោះពុម្ព...	Ctrl+P

en: Print...
km: បោះពុម្ព...

en: I&mport Microsoft Word Document...
km: នាំចូល​ឯកសារ Microsoft Word...

en: Expor&t Microsoft Word Document...
km: នាំចេញ​ឯកសារ Microsoft Word...

en: E&xit
km: ចេញ

en: Exit
km: ចេញ

en: New
km: ថ្មី

en: Print
km: បោះពុម្ព

en: Validate
km: ធ្វើ​ឲ្យ​មាន​សុពលភាព

en: Information
km: ព័ត៌មាន

en: Stopped
km: បាន​បញ្ឈប់

en: Question
km: សំនួរ

en: Message
km: សារ

en: %s is %s
km: %s គឺ %s

en: Document has been modified: save or discard changes
km: ឯកសារ​ត្រូ​វបាន​កែប្រែ៖ រក្សាទុក ឬ​បោះបង់​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Encoding should be one of
km: ការ​អ៊ីនកូដ​គួរ​តែ​មួយ​ក្នុង​ចំណោម

en: Public DTD
km: DTD សាធារណៈ

en: System DTD
km: DTD ប្រ​ព័ន្ធ

en: XML Schema
km: គ្រោងការណ៍ XML

en: Cannot associate %s: %s
km: មិន​អាច​ភ្ជាប់ %s: %s

en: Associate %s
km: ភ្ជាប់ %s

en: Choose a public identifier:
km: ជ្រើស​គ្រឿង​សម្គាល់​សាធារណៈ៖

en: Cannot count words: %s
km: មិន​អាច​រាប់​ពាក្យ៖ %s

en: %s contains %i word | %s contains %i words
km[0]: %s មាន %i ពាក្យ

en: Delete tag?
km: លុប​ស្លាក?

en: Tags Locked
km: បាន​ចាក់​សោ​ស្លាក

en: Delete entity reference?
km: លុប​​ឯកសារ​យោង​វត្ថុ?

en: Failed to load xml file.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងការ​ផ្ទុក​ឯកសារ xml ។
