XML Copy Editor 1.2.0.3 - en to nl translation catalogue (308 entries)

en: Browse
nl: Bladeren

en: Provides a space for you to type the path of the file
nl: Biedt ruimte voor het pad van het bestand

en: Opens a standard file dialog
nl: Opent een standaard bestandsdialoog

en: Provides a space for you to type additional information
nl: Biedt ruimte voor extra informatie

en: Closes this dialog without making any changes
nl: Sluit dit dialoog zonder eventuele wijzigingen op te slaan

en: Selects the file specified
nl: Selecteert het bestand

en: |All files (*.*)|*.*
nl: |Alle bestanden (*.*)|*.*

en: Select
nl: Selecteer

en: {path}
nl: {pad}

en: {name}
nl: {naam}

en: {extension}
nl: {extensie}

en: {fullpath}
nl: {volledigpad}

en: &Run
nl: &Uitvoeren

en: &Wait
nl: &Wacht

en: Output options
nl: Uitvoeropties

en: I&gnore
nl: Ne&geren

en: I&nsert
nl: I&nvoegen

en: New &document
nl: Nieuw &document

en: Variables
nl: Variabelen

en: Find:
nl: Zoeken naar:

en: Replace with:
nl: Vervangen met:

en: Find &Next
nl: Zoek &volgende

en: &Replace
nl: &Vervang

en: Replace &All
nl: Vervang &alle

en: &Match case
nl: &Hoofdlettergevoelig

en: Global Find and Replace
nl: Globaal zoeken en vervangen

en: &Find what:
nl: &Zoeken naar:

en: Replace with:
nl: Vervangen met:

en: R&eplace in all open documents
nl: Vervang in &alle geopende documenten

en: Cannot compile regular expression '
nl: Kan reguliere expressie niet compileren '

en: Provides a space for you to type the text you want to find
nl: Biedt ruimte voor de tekst die u wilt zoeken

en: Provides a space for you to type the text you want to replace the text you typed in Find what
nl: Biedt ruimte voor tekst waarmee u de gezochte tekst wilt vervangen

en: Finds only text with lowercase and uppercase letters as specified in Find what
nl: Zoekt hoofdlettergevoelig naar de tekst die u opgegeven heeft in Zoeken naar

en: Extends the scope to all open documents
nl: Verruimt de omvang naar alle geopende documenten

en: Interprets the text specified in Find what as a regular expression
nl: Interpreteert de tekst in Zoeken naar als reguliere expressie

en: Finds all instances of the text specified in Find what and replaces them with the text in Replace with
nl: Zoekt alle instanties van de tekst in Zoeken naar, en vervangt deze met de tekst uit Vervangen door

en: Closes the dialog box without saving any changes you have made
nl: Sluit het dialoogvenster zonder eventuele wijzingen op te slaan

en: Close
nl: Sluiten

en: Close all
nl: Sluit alle

en: &Always insert closing tag
nl: &Altijd sluitende tag toevoegen

en: &Folding
nl: &In- en uitvouwen

en: &Highlight current line
nl: &Huidige regel markeren

en: Hi&ghlight syntax
nl: &Syntaxis markeren

en: &Indentation guides
nl: &Inspring-hulp

en: I&ntelligent backspace/delete
nl: &Slimme backspace/delete

en: &Line numbers
nl: &Lijnnummering

en: L&ock hidden tags
nl: Verb&orgen tags vastzetten

en: &Tag completion
nl: &Tags volledig maken

en: &Validate as you type
nl: &Valideren tijdens typen

en: Va&riable highlight in tag free view
nl: Ma&rkeer variabel in vrije tag zicht

en: &White space visible
nl: &Witruimte zichtbaar

en: Font
nl: Lettertype

en: Application directory
nl: Applicatiemap

en: Language (restart required)
nl: Taal (herstart nodig)

en: Default
nl: Standaard

en: E&xpand internal entities on open
nl: &Interne entiteiten uitvouwen  bij openen

en: &One application instance only
nl: &Slechts een instantie van applicatie toestaan

en: Re&member layout on close
nl: Onthoud &layout bij sluiten

en: &Remember open tabs on close
nl: Onthoud &tabs bij sluiten

en: Re&tain undo history on save
nl: Bewerkhistorie bewaren na opslaan

en: &Save UTF-8 byte order mark
nl: Sla UTF-8 byte-volgorde op

en: S&how full path on frame
nl: Toon &volledig pad in venster

en: General
nl: Algemeen

en: Cannot access application directory
nl: Geen toegang tot applicatiemap

en: Options
nl: Opties

en: No.
nl: Nee.

en: Error
nl: Fout

en: Suggestion
nl: Suggestie

en: Rule
nl: Regel

en: Action
nl: Actie

en: &Printable report
nl: &Printbaar rapport

en: Pr&intable summary
nl: Pr&intbare samenvatting

en: I&gnore all
nl: Ne&geer alle

en: (No rule sets found)
nl: (Geen regelsets gevonden)

en: (No filter)
nl: (Geen filter)

en: (No filters found)
nl: (Geen filters gevonden)

en: Ignore
nl: Negeren

en: Ignore once
nl: Eerstvolgende negeren

en: Ignore all
nl: Alle egeren

en: Change once
nl: Eerstvolgende veranderen

en: Change all
nl: Verander alle

en: New suggestion...
nl: Nieuwe suggestie...

en: No items selected
nl: Geen item geselecteerd

en: Change
nl: Verander

en: Enter new suggestion:
nl: Vul nieuwe suggestie in:

en: New Suggestion
nl: Nieuwe suggestie

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: All files (*.*)|*.*|XML (*.xml)|*.xml|XHTML (*.html)|*.html|DTD (*.dtd)|*.dtd|XML Schema (*.xsd)|*.xsd|RELAX NG grammar (*.rng)|*.rng|XSL (*.xsl)|*.xsl
nl: Alle bestanden (*.*)|*.*|XML (*.xml)|*.xml|XHTML (*.html)|*.html|DTD (*.dtd)|*.dtd|XML Schema (*.xsd)|*.xsd|RELAX NG grammar (*.rng)|*.rng|XSL (*.xsl)|*.xsl

en: 
    XML Copy Editor is free software released under the GNU
    General Public License.
    
    Many thanks are due to
nl: 
    XML Copy Editor is vrije software vrijgegeven onder de GNU
    General Public License.
    
    Dank gaat uit naar

en: (unknown error)
nl: (onbekende fout)

en: XML Copy Editor has encountered the following error and needs to close:
nl: XML Copy Editor heeft de volgende fout gevonden, en moet gesloten worden:

en: XML Copy Editor has encountered an error and needs to close.
nl: Er is een fout opgetreden, XML Copy Editor moet worden gesloten.

en: The operating system has turned down a request for additional memory
nl: Het besturingssysteem heeft een verzoek om meer geheugen geweigerd

en: Out of memory
nl: Geen geheugen meer beschikbaar

en: The following error has occurred:
nl: De volgende fout is opgetreden:

en: .
    
    Select "Abort" to exit, "Retry" to close this window and "Ignore" to continue.
nl: .
    
    Kies "Stoppen" om het programma te sluiten, "Opnieuw proberen" om dit venster te sluiten of "Negeren" om verder te gaan.

en: No filter
nl: Geen filter

en: Current Element
nl: Huidig element

en: Insert Element
nl: Element invoegen

en: Insert Sibling
nl: Element naast huidig invoegen

en: Insert Entity
nl: Entiteit invoegen

en: Command line processing incomplete: no file specified
nl: Verwerking opdrachtregel niet voltooid: geen bestandsnaam opgegeven

en: Parse in progress...
nl: Bezig met parsen...

en: well-formed
nl: geldig

en: Do you want to save the changes to
nl: Wilt u de wijzigingen opslaan in

en: Attributes hidden
nl: Attributen verborgen

en: Tags hidden
nl: Tags verborgen

en: Tags locked
nl: Tags vergrendeld

en: Modified
nl: Gewijzigd

en: Cannot open clipboard
nl: Kan klembord niet openen

en: Cannot paste as new document: no text on clipboard
nl: Kan niet plakken als nieuw document: geen tekst in het klembord

en: %i replacement made | %i replacements made
nl[0]: %i keer vervangen
nl[1]: %i keer vervangen

en: Preparing Print Preview...
nl: Voorbereiden printvoorbeeld...

en: Preparing to print...
nl: Printen voorbereiden...

en: Find
nl: Zoek

en: This functionality requires Microsoft Windows
nl: Deze functie vereist Microsoft Windows

en: Import Microsoft Word Document
nl: Importeer Microsoft Word Document

en: Import in progress...
nl: Bezig met importeren...

en: (lossless conversion requires version 2003 or later)
nl: (verliesloze compressie vereist versie 2003 of later)

en: Cannot start Microsoft Word
nl: Kan Microsoft Word niet starten

en: A more recent version of Microsoft Word is required
nl: Een recentere versie van Microsoft Word is vereist

en: Microsoft Word cannot save this document as WordprocessingML
nl: Microsoft Word kan dit document niet opslaan als WordprocessingML

en: Opening imported file...
nl: Bezig geïmporteerd bestand te openen...

en: Cannot open imported file
nl: Kan geïmporteerd bestand niet openen

en: Export Microsoft Word Document
nl: Exporteer Microsoft Word document

en: Export in progress...
nl: Bezig met exporteren...

en: Microsoft Word cannot save %s
nl: Microsoft Word kan %s niet opslaan

en: Cannot save temporary file
nl: Kan tijdelijk bestand niet opslaan

en: Enter line number:
nl: Vul lijnnummer in:

en: Go To
nl: Ga naar

en: '%s' is not a valid line number
nl: '%s' is geen geldig lijnnummer

en: Replace
nl: Vervang

en: Find and Replace
nl: Zoek en vervang

en: Cannot replace:
nl: Kan niet vervangen:

en: Choose a document type:
nl: Kies een documenttype:

en: New Document
nl: Nieuw document

en: Open Large Document
nl: Open groot document

en: Open
nl: Openen

en: %s is already open
nl: %s is al geopend

en: Cannot open %s
nl: Kan %s niet openen

en: Cannot open %s: unknown encoding %s
nl: Kan %s niet openen: coding %s onbekend

en: Cannot open %s: conversion from encoding %s failed
nl: Kan %s niet openen: conversie van codering %s mislukt

en: Creating document view...
nl: Bezig met maken van documentaanzicht

en: Edited document empty
nl: Bewerkt document leeg

en: Save As
nl: Opslaan als

en: valid
nl: geldig

en: Select RELAX NG grammar
nl: Kies RELAX NG grammatica

en: Choose a file:
nl: Kies een bestand:

en: RELAX NG grammar
nl: RELAX NG grammatica

en: RELAX NG validation in progress...
nl: Bezig met validatie RELAX NG...

en: Validation in progress...
nl: Bezig met valideren...

en: Enter XPath:
nl: XPath:

en: Evaluate XPath
nl: XPath evalueren

en: Cannot evaluate XPath
nl: Kan XPath niet evalueren

en: No matching nodes found
nl: Geen overeenkomstige nodes gevonden

en: Cannot open stylesheet %s
nl: Kan stylesheet %s niet openen

en: Select stylesheet
nl: Kies stylesheet

en: XSL transformation in progress...
nl: Bezig met XSL-transformatie...

en: Cannot transform:
nl: Kan niet transformeren:

en: Output document empty
nl: Uitvoerdocument leeg

en: Pretty-printing in progress...
nl: Bezig met pretty-printing...

en: Cannot pretty-print:
nl: Kan pretty-print niet voltooien:

en: Pretty-print unsuccessful: output document empty
nl: Pretty-print niet gelukt: uitvoerdocument is leeg

en: Choose an encoding:
nl: Kies een codering:

en: Encoding
nl: Codering

en: Cannot set encoding:
nl: Kan codering niet instellen:

en: Cannot set encoding (cannot parse temporary file)
nl: Kan codering niet instellen (tijdelijk bestand kan niet worden geparst)

en: Cannot find '%s'
nl: Kan '%s' niet vinden

en: File has been modified by another application.
    Do you want to proceed?
nl: Bestand is door een andere applicatie gewijzigd.Wilt u doorgaan?

en: Confirmation
nl: Bevestiging

en: Cannot save %s
nl: Kan %s niet opslaan

en: Cannot save document in %s: %s (saved in default encoding UTF-8)
nl: Kan document niet in opslaan in %s: %s (opgeslagen in standaardcodering UTF-8)

en: %g %s saved
nl: %g %s opgeslagen

en: &Undo	Ctrl+Z
nl: &Ongedaan maken	Ctrl+Z

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: &Redo	Ctrl+Y
nl: &Opnieuw uitvoeren	Ctrl+Y

en: Redo
nl: Opnieuw uitvoeren

en: &Cut	Ctrl+X
nl: &Knippen	Ctrl+X

en: Cut
nl: Knippen

en: C&opy	Ctrl+C
nl: Kopiëren	Ctrl+C

en: Copy
nl: Kopiëren

en: &Paste	Ctrl+V
nl: &Plakken	Ctrl+V

en: Paste
nl: Plakken

en: P&aste As New Document
nl: Pl&akken als nieuw document

en: Paste As New Document
nl: Plakken als nieuw document

en: &Find...	Ctrl+F
nl: &Zoek...	Ctrl+F

en: Find...
nl: Zoek...

en: F&ind Again	F3
nl: Volgende zoeken	F3

en: Find Again
nl: Volgende zoeken

en: &Replace...	Ctrl+R
nl: &Vervangen...	Ctrl+R

en: Replace...
nl: Vervangen

en: &Global Replace...	Ctrl+Shift+R
nl: &Globaal vervangen...	Ctrl+Shift+R

en: Global Replace...
nl: Globaal vervangen

en: G&o To...	Ctrl+G
nl: G&a naar...	Ctrl+G

en: Go To...
nl: Ga naar...

en: Increase	Ctrl+U
nl: Vergroten	Ctrl+U

en: Increase
nl: Vergroten

en: Decrease	Ctrl+D
nl: Verkleinen	Ctrl+D

en: Decrease
nl: Verkleinen

en: Normal	Ctrl+0
nl: Normaal	Ctrl+0

en: Normal
nl: Normaal

en: &Default
nl: Stan&daard

en: &Blue background, white text
nl: &Blauwe achtergrond, witte tekst

en: Blue background, white text
nl: Blauwe achtergrond, witte tekst

en: &Light
nl: Licht

en: Light
nl: Licht

en: &None
nl: &Geen

en: None
nl: Geen

note: WAIT FOR AUI LIBRARY TO SUPPORT THIS - currently always splits left wxMenu *splitTabMenu = new wxMenu; splitTabMenu->Append ( ID_SPLIT_TAB_TOP, _ ( "&Top" ), _ ( "Top" )); splitTabMenu->Append ( ID_SPLIT_TAB_RIGHT, _ ( "&Right" ), _ ( "Right" )); splitTabMenu->Append ( ID_SPLIT_TAB_BOTTOM, _ ( "&Bot
en: &Previous Document	Ctrl+PgUp
nl: &Vorig document	Ctrl+PgUp

en: Previous Document
nl: Vorig document

en: &Next Document	Ctrl+PgDn
nl: &Volgend document	Ctrl+PgDn

en: Next Document
nl: Volgend document

en: &Show Tags and Attributes	Ctrl+T
nl: &Toon tags en attributen	Ctrl+T

en: Show Tags and Attributes
nl: Toon tags en attributen

en: &Hide Attributes Only	Ctrl+Shift+A
nl: &Verberg alleen attributen	Ctrl+Shift+A

en: Hide Attributes Only
nl: Verberg alleen attributen

en: H&ide Tags and Attributes	Ctrl+Shift+T
nl: V&erberg tags en attributen	Ctrl+Shift+T

en: Hide Tags and Attributes
nl: Verberg tags en attributen

en: Toggle Fold
nl: In- of uitvouwen

en: &Fold Tags	Ctrl+Shift+F
nl: Tags &invouwen	Ctrl+Shift+F

en: Fold Tags
nl: Tags invouwen

en: &Unfold Tags	Ctrl+Shift+U
nl: Tags &uitvouwen	Ctrl+Shift+U

en: &Wrap Words	Ctrl+W
nl: &Automatische terugloop

en: &Color Scheme
nl: &Kleurenschema

en: &Text Size
nl: &Lettergrootte

en: S&how Current Element Pane
nl: T&oon huidig elementvenster

en: Sh&ow Toolbar
nl: Toon &werkbalk

en: Show Toolbar
nl: Toon werkbalk

en: C&lose Message Pane	Alt+C
nl: Sluit &berichtenvenster	Alt+C

en: Close Message Pane
nl: Sluit berichtenvenster

en: &Sibling...	Ctrl+Shift+I
nl: &Naastliggend element...	Ctrl+Shift+I

en: Sibling...
nl: Naastliggend element

en: &Entity...	Ctrl+E
nl: &Entiteit...	Ctrl+E

en: Entity...
nl: Entiteit

en: &Twin	Ctrl+Enter
nl: &Dupliceren	Ctrl+Enter

en: Twin
nl: Dupliceren

en: S&ymbol...
nl: S&ymbool...

en: Symbol...
nl: Symbool...

en: &Public DTD...
nl: &Publiek DTD...

en: Public DTD...
nl: Publiek DTD...

en: &System DTD...
nl: &Systeem DTD...

en: System DTD...
nl: Systeem DTD...

en: &Check Well-formedness	F2
nl: &Controleer geldigheid	F2

en: Check Well-formedness
nl: Controleer geldigheid

en: &Validate
nl: &Valideren

en: &Associate
nl: &Koppelen

en: &XSL Transform...	F8
nl: &XSL Transformatie...	F8

en: XSL Transform...
nl: XSL Transformatie...

en: &Evaluate XPath...	F9
nl: &Evalueer XPath...	F9

en: Evaluate XPath...
nl: Evalueer XPath...

en: &Lock Tags	Ctrl+L
nl: &Vergrendel Tags	Ctrl+L

en: Lock Tags
nl: Vergrendel Tags

en: E&ncoding...
nl: Coderi&ng...

en: Encoding...
nl: Codering...

en: &Word Count
nl: &Woordenaantal

en: Word Count
nl: Woordenaantal

en: &Command	Ctrl+Alt+C
nl: &Commando	Ctrl+Alt+C

en: Command
nl: Commando

en: &Options...
nl: &Opties...

en: Options...
nl: Opties...

en: &Home Page
nl: &Homepagina

en: Home Page
nl: Homepagina

en: &About XML Copy Editor
nl: &Over XML Copy Editor

en: About
nl: Over

en: &File
nl: &Bestand

en: &Edit
nl: &Bewerken

en: &View
nl: &Beeld

en: &Insert
nl: &Invoegen

en: &Tools
nl: &Extra

en: &New...	Ctrl+N
nl: &Nieuw...	Ctrl+N

en: New...
nl: Nieuw...

en: Open...
nl: &Open...	Ctrl+O

en: O&pen Large Document...	Ctrl+Shift+O
nl: O&pen groot document...	Ctrl+Shift+O

en: Open Large Document...
nl: Open groot document...

en: &Close	Ctrl+F4
nl: &Sluiten	Ctrl+F4

en: C&lose All
nl: Alle s&luiten

en: Close All
nl: Alle sluiten

en: &Save	Ctrl+S
nl: &Opslaan	Ctrl+S

en: Save
nl: Opslaan

en: S&ave As...	F12
nl: Opsl&aan als...	F12

en: Save As...
nl: Opslaan als...

en: &Revert
nl: &Heropenen

en: Revert
nl: Heropenen

en: Pa&ge Setup...
nl: Pa&ginainstelling

en: Page Setup...
nl: Paginainstelling

en: Print Preview...
nl: Afd&rukvoorbeeld

en: Print...
nl: Afdrukken...

en: I&mport Microsoft Word Document...
nl: I&mporteer Microsoft Word Document...

en: E&xit
nl: &Afsluiten

en: Exit
nl: Afsluiten

en: New
nl: Nieuw

en: Print
nl: Afdrukken

en: Information
nl: Informatie

en: Stopped
nl: Gestopt

en: Question
nl: Vraag

en: Message
nl: Bericht

en: Document has been modified: save or discard changes
nl: Document is gewijzigd: wijzigingen opslaan of negeren

en: Encoding should be one of
nl: Codering een van de volgende moeten zijn

en: Public DTD
nl: Publieke DTD

en: System DTD
nl: Systeem DTD

en: Cannot associate %s: %s
nl: Kan %s niet koppelen: %s

en: Associate %s
nl: Koppel %s

en: Choose a public identifier:
nl: Kies een publieke identifier

en: Cannot count words: %s
nl: Kan woorden niet tellen: %s

en: %s contains %i word | %s contains %i words
nl[0]: %s bevat %i woord
nl[1]: %s bevat %i woorden

en: Delete tag?
nl: Verwijder tag?

en: Tags Locked
nl: Tags vergrendeld

en: Delete entity reference?
nl: Verwijder referentie van entiteit?
