X-MOTO 3.0.0 - en to nn_NO translation catalogue (409 entries)

en: # Levels
nn_NO: # Leveler

en: %d hours
nn_NO: %d timer

en: %d minutes
nn_NO: %d minutter

en: %d seconds
nn_NO: %d sekunder

en: (You seem to be using a joystick, can't help with that :P)
nn_NO: (Det ser ut som om du bruker en joystick, kan ikke hjelpe deg med det :P)

en: 16-bit sound samples, good quality
nn_NO: 16-bit lyd kvalitet, god kvalitet

en: 8-bit sound samples, poor quality
nn_NO: 8-bit lyd samples, dårlig kvalitet

en: : Brake
nn_NO: : Brems

en: : Change direction
nn_NO: : Endre retning

en: : Drive forward
nn_NO: : Kjør forover

en: : Rotate anti-clockwise
nn_NO: : Roterer den med klokken

en: : Rotate clockwise
nn_NO: : Roterer den med klokken

en: A bit more fancy menu graphics
nn_NO: Lit mer fancy meny grafikk

en: Accelerates
nn_NO: Aksellererer

en: Add the level to the favorite levels list
nn_NO: Legg til levelen til favoritt leveler listen

en: Add to favorite
nn_NO: Legg til i favoritter

en: Additional Programming
nn_NO: Tillegs programmering

en: All (on this computer)
nn_NO: Alle (på denne maskinen)

en: All X-Moto levels
nn_NO: Alle X-Moto leveler

en: All levels
nn_NO: Alle leveler

en: Anyone who has helped in any way
nn_NO: Alle som har hjulpet oss på noen måte

en: Audio
nn_NO: Lyd

en: Author
nn_NO: Skaper

en: Automatic saving of replays
nn_NO: Automatisk lagring av replays

en: Automatically download best times off the net when the game starts
nn_NO: Last ned rekord tidene fra internett automatisk når spillet startes

en: Automatically scroll over the level before starting playing it
nn_NO: Rull over levelen automatisk før du stater å spille

en: Available
nn_NO: Tilgjengelig

en: Back to the game
nn_NO: Tilbake til spillet

en: Back to the main menu
nn_NO: Tilbake til hovedmenyen

en: Best Times
nn_NO: Beste tider

en: Best player
nn_NO: Beste spiller

en: Best sound quality
nn_NO: Beste lyd kvalitet

en: Brake
nn_NO: Brems

en: Brakes
nn_NO: Bremser

en: Bronze
nn_NO: Bronsje

en: Browse levels available to you
nn_NO: Bla igjennom alle tilgjengelige leveler

en: Built-in and stand-alone external levels
nn_NO: Innebygde og eksterne leveler

en: By author
nn_NO: Etter skaper

en: By best driver
nn_NO: Etter beste spiller

en: Cancel
nn_NO: Avbryt

en: Catalan
nn_NO: Katalansk

en: Change Key...
nn_NO: Endre tast...

en: Change direction
nn_NO: Endre retning

en: Change player profile
nn_NO: Rediger spiller profil

en: Change...
nn_NO: Endre...

en: Check WWW
nn_NO: Sjekk WWW

en: Check for new highscores at startup
nn_NO: Sjekk for nye rekorder under oppstart

en: Check for new levels at startup
nn_NO: Sjekk for nye leveler under oppstart

en: Check for new themes on the web
nn_NO: Sjekk for nye themes på internett

en: Check new highscores at startup
nn_NO: Sjekk for nye rekorder når du starter

en: Check new levels at startup
nn_NO: Sjekk for nye leveler når du starter

en: Checking for existing rooms...
nn_NO: Sjekker for eksisterende rom...

en: Checking for new levels...
nn_NO: Sjekker for nye leveler...

en: Checking for new or updated levels...
nn_NO: Sjekker for nye eller oppdaterte leveler...

en: Checking for new themes...
nn_NO: Sjekker for nye themes

en: Choose Level
nn_NO: Velg level

en: Choose the X-Moto graphics theme
nn_NO: Velg X-Mot grafikk themet

en: Choose the number of players
nn_NO: Velg antall spillere

en: Choose where to upload/download replays, highscore lists (for more information, check the website)
nn_NO: Velg hvor du vil laste opp/laste ned replayer og rekord lister (for mer informasjon, sjekk websiden)

en: Choose which ghost to display
nn_NO: Velg hvilken ghost du vil vise

en: Choose your room
nn_NO: Velg ditt rom

en: Click to select screen resolution
nn_NO: Klikk for å velge skjerm oppløsningen

en: Close
nn_NO: Lukk

en: Close level pack
nn_NO: Lukk level pakke

en: Completed levels / total number of levels in pack
nn_NO: Fullførte levler / totalt antall leveler i pakken

en: Configure Joystick...
nn_NO: Konfigurer joystick...

en: Configure Proxy...
nn_NO: Konfigurer Proxy

en: Configure X-Moto preferences
nn_NO: Still inn X-Moto innstillinger

en: Configure audio options
nn_NO: Still inn lyd instillinger

en: Configure control options
nn_NO: Still in kontroll instillinger

en: Configure graphical options
nn_NO: Still inn grafiske instillinger

en: Configure how you are connected to the Internet
nn_NO: Konfigurer hvordan du er koblet til internett

en: Configure the main www options
nn_NO: Konfigurer hovedinstillingene for internett

en: Congrats, you're now a master jumper!
nn_NO: Grattis, du er nå en mesterhopper!

en: Controls
nn_NO: Kontroller

en: Create new player profile
nn_NO: Opprett en ny spiller profil

en: Credits
nn_NO: Takk til

en: Czech
nn_NO: Sjekkisk

en: Date
nn_NO: Dato

en: Death Animation
nn_NO: Døds animasjon

en: Defaults
nn_NO: Standard-instillinger

en: Delete
nn_NO: Slett

en: Delete from favorite
nn_NO: Slett fra favoritter

en: Delete the level from the favorite levels list
nn_NO: Slett level fra favoritt leveler listen

en: Description
nn_NO: Beskrivelse

en: Direct Connection
nn_NO: Direkte tilkobling

en: Disable most graphics not important to the gameplay
nn_NO: Deaktiver det meste av grafikken om ikke er viktig for spillingen

en: Disable some of the most resource-intensive graphics, like particles
nn_NO: Deaktiver den met krevende grafikken, slik som partikler

en: Display Ghost Information
nn_NO: Vis ghost informasjon

en: Display Ghost time difference
nn_NO: Vis forskjell på ghost tid

en: Display the time difference between the ghost and you
nn_NO: Vis tidsforskjellen mellom ghosten og deg

en: Do you really want to delete player?
nn_NO: Ønsker du virkelig å slette spilleren?

en: Do you really want to delete replay?
nn_NO: Ønsker du virkelig å slette replayen?

en: Do you really want to quit?
nn_NO: Ønsker du virkelid å avslutte?

en: Do you want to allow X-Moto connecting
    to the Internet to look for more levels
    and best times of other players?
nn_NO: Ønsker du å la X-Moto å koble til internett
    for å se etter flere leveler og verdensrekorder?

en: Do you want to update level "%s"?
nn_NO: Ønsker du å oppdatere levelen "%s"?

en: Download or update the selected theme
nn_NO: Last ned eller oppdater det valgte themet

en: Download the latest X-Moto world records and check for new levels
nn_NO: Last ned de siste X-Moto verdensrekordene og sjekk for nye leveler

en: Downloading extra levels...
    Press ESC to abort.
nn_NO: Laster ned ekstra leveler...
    Trykk på ESC for å avbryte.

en: Downloading high-scores...
nn_NO: Laster ned rekorder...

en: Downloading the ghost...
nn_NO: Laster ned ghost

en: Downloading the highscore...
nn_NO: Laster ned rekorden...

en: Downloading theme data required by new levels...
    Press ESC to abort.
nn_NO: Laster ned theme data som trengs for nye leveler...
    Trykk på ESC for å avbryte.

en: Drive
nn_NO: Kjør

en: Drive in its direction...
nn_NO: Kjør i dens retning...

en: Easiest X-Moto levels according to the web votes
nn_NO: Letteste X-Moto leveler i følge web voteringen

en: Easiest levels
nn_NO: Letteste leveler

en: Enable Audio
nn_NO: Aktiver lyd

en: Enable Context Help
nn_NO: Aktiver kontekst hjelp

en: Enable Engine Sound
nn_NO: Aktiver motorlyd

en: Enable Ghost
nn_NO: Aktiver Ghost

en: Enable WWW Access
nn_NO: Aktiver WWW tilgang

en: Enable all graphical effects
nn_NO: Aktiver alle grafiske effekter

en: Enable animation of bike falling apart when dead
nn_NO: Aktiver animasjon av at sykkelen faller sammen når du dør

en: Enables background music in the main menu
nn_NO: Aktiverer bakgrunnsmusikk i hovedmenyen

en: Enter name of replay
nn_NO: Skriv inn navn på replayen

en: Enter player name
nn_NO: Skriv inn navn på spilleren

en: Everyone who have made levels
nn_NO: Alle som har laget leveler

en: External levels (the one you put into the 'My levels' directory)
nn_NO: Eksterne leveler (de du putter i "My Levels" mappen)

en: Failed to initialize level!
nn_NO: Initialiseringen av levelen mislyktes!

en: Failed to load replay!
nn_NO: Lasting av replay mislyktes!

en: Failed to save replay!
    Maybe you should try with another name?
nn_NO: Lagring v replay mislyktes!
    Kanskje du bør prøve et annet navn?

en: Fanciest menu graphics
nn_NO: Mest fancy meny grafikk

en: Favorite levels
nn_NO: Favoritt leveler

en: File
nn_NO: Fil

en: Filter
nn_NO: Søk

en: Find all the strawberries and touch the flower to finish
    the level.
nn_NO: Finn alle jordærene og kom borti blomsten for å fullføre
    levelen.

en: Finish Time
nn_NO: Fullførings tid

en: Finished!
nn_NO: Ferdig!

en: Finnish
nn_NO: Finsk

en: First let's take a look at the user interface...
nn_NO: Først, la os ta en titt på bruker grensesnittet...

en: Flip left
nn_NO: Vipp til venstre

en: Flip right
nn_NO: Vipp til høyre

en: Following are your most played levels
nn_NO: Følgende er dine mest spilte leveler

en: French
nn_NO: Fransk

en: Game Graphics
nn_NO: Spill grafikk

en: General
nn_NO: Generelt

en: General Info
nn_NO: Generell info

en: General X-Moto preferences
nn_NO: Generelle X-Moto instillinger

en: General information about the level
nn_NO: Generell informasjon om levelen

en: German
nn_NO: Tysk

en: Get More Levels!
nn_NO: Få flere leveler!

en: Get the rooms list from the web
nn_NO: Få romlisten fra internett

en: Get this theme
nn_NO: Få dette theme

en: Gold
nn_NO: Gull

en: Good job! The next one is even more difficult...
nn_NO: Godt jobba! Den neste er enda vanskeligere...

en: Graphics
nn_NO: Grafikk

en: Hardest X-Moto levels according to the web votes
nn_NO: Vanskeligste X-Moto leveler i følge web voteringen

en: Hardest levels
nn_NO: Vanskeligste leveler

en: Help
nn_NO: Hjelp

en: High
nn_NO: Høy

en: If you make a highscore it will automatically be saved as a replay
nn_NO: Om du lager en rekord, il den automatisk bli lagret som en replay

en: In the upper left corner, you've got your timers
nn_NO: Øverst i venstre hjørne, har du tidtakeren

en: Instructions of how to play X-Moto
nn_NO: Introduksjon til hvordan du spiller X-Moto

en: Internet Configuration
nn_NO: Internett konfigurasjon

en: Italian
nn_NO: Italiensk

en: Key
nn_NO: Tast

en: Keyboard
nn_NO: Tastatur

en: Last created X-Moto levels
nn_NO: Siste X-Moto leveler

en: Last highscores
nn_NO: Nyeste rekorder

en: Last levels
nn_NO: Nyeste leveler

en: Last levels you have played
nn_NO: Siste leveler du har spilt

en: Last played levels
nn_NO: Sist spilte leveler

en: Lead Programming
nn_NO: Hoved programmering

en: Less played levels (but played)
nn_NO: Nesten ikke spilte leveler (men spilt)

en: Let X-Moto look for more levels on the net, and install them automatically
nn_NO: La X-moto se etter flere leveler på internett, og installere dem automatisk

en: Level '%s' cannot be loaded
nn_NO: Level '%s' kan ikke lastes

en: Level '%s' required by replay!
nn_NO: Level '%s' trengs av replayen!

en: Level Info
nn_NO: Level info

en: Level Name
nn_NO: Level navn

en: Level Pack
nn_NO: Level pakke

en: Level Packs
nn_NO: Level pakker

en: Level played in replay
nn_NO: Level spilt i replayen

en: Level references unknown textures, it could be unplayable!
nn_NO: Levelen refererer til ukjente teksturer, den kan være uspillbar!

en: Levels
nn_NO: Leveler

en: Levels are being added into the database. Please wait.
nn_NO: Leveler blir lagt inn i databasen. Vennligs vent.

en: Levels grouped together in level packs
nn_NO: Leveler gruppert sammen i level pakker

en: Levels with no highscore
nn_NO: Leveler uten rekord

en: Levels you have not completed
nn_NO: Leveler du ikke har fullført

en: List All
nn_NO: Vis alle

en: Loading levels...
nn_NO: Laster leveler...

en: Loading menu graphics...
nn_NO: Laster meny grafikk

en: Loading replays...
nn_NO: Laster replays

en: Loading sounds...
nn_NO: Laster lyder

en: Loading textures...
nn_NO: Laster teksturer

en: Loading...
nn_NO: Laster...

en: Local best
nn_NO: Lokal rekord

en: Localization
nn_NO: Lokalisering

en: Login
nn_NO: Logg på

en: Low
nn_NO: Lav

en: MacOS X Support
nn_NO: Mac OS X støtte

en: Main
nn_NO: Hoved

en: Main testers
nn_NO: Hoved testere

en: Make motion blur effect for the ghost (if supported by your graphics card)
nn_NO: Lag bevegelses blur effekt for ghosten (om støttet av ditt grafikkort)

en: Medals
nn_NO: Medaljer

en: Menu Graphics
nn_NO: Meny grafikk

en: Mono (single channel) audio
nn_NO: Mono (enkell kanals) lyd

en: Most played levels
nn_NO: Mest spilte leveler

en: Motion blur ghost
nn_NO: Bevegelses blur ghost

en: Move Camera down
nn_NO: Flytt kamera nedover

en: Move Camera to left
nn_NO: Flytt kamera til venstre

en: Move Camera to right
nn_NO: Flytt kamera til høyre

en: Move Camera up
nn_NO: Flytt kamera oppover

en: My levels
nn_NO: Mine leveler

en: Name of level pack
nn_NO: Navn på level pakke

en: Name of replay
nn_NO: Replay navn

en: Never played levels
nn_NO: Leveler du aldri har spilt

en: New
nn_NO: Ny

en: New Levels
nn_NO: Nye leveler

en: New Profile...
nn_NO: Ny profil...

en: New and updated levels
nn_NO: Nye og oppdaterte leveler

en: New and updated levels since your last check
nn_NO: Nye og oppdaterte leveler siden forrige sjekk

en: New highscore!
nn_NO: Ny rekord!

en: New levels and levels updated from the Internet
nn_NO: Nye leveler og oppdaterte leveler fra internett

en: New levels available!
nn_NO: Nye leveler tilgjengelige!

en: New personal highscore!
nn_NO: Ny personlig rekord!

en: Nice jump there! :)
nn_NO: Pent hopp der! :)

en: Nice! Now try the next one, it's a bit more difficult...
nn_NO: Pent! Nå prøv den neste, den er litt vanskeligere...

en: Nicest X-Moto levels according to the web votes
nn_NO: Fineste X-Moto leveler i følge web voteringen

en: Nicest levels
nn_NO: Fineste leveler

en: No
nn_NO: Nei

en: No level following this one, sorry.
nn_NO: Ingen level følger etter denne, beklager.

en: No medal
nn_NO: Ingen medalje

en: No new or updated levels available.
    
    Try again another time.
nn_NO: Ingen nye eller oppdaterte leveler tilgjengelid.
    
    Prøv igjen senere.

en: No statistics for this profile.
nn_NO: Ingen statistikker for denne profilen.

en: Normal sound quality
nn_NO: Normal lyd kvalitet

en: Norwegian
nn_NO: Norsk

en: Not finished
nn_NO: Ikke ferdig

en: Not so fancy menu graphics
nn_NO: Ikke så fancy meny grafikk

en: Not that difficult, right?
nn_NO: Ikke så vanskelig, ikke sant?

en: Now for the most difficult jump in this tutorial!
nn_NO: Np til det vanskeligste hoppet i denne gjennomgangen!

en: Now let's look at your controls.
nn_NO: Nå, la oss ta en titt på kontrollene dine.

en: Number of players
nn_NO: Antall spillere

en: Oh no !
nn_NO: Å nei!

en: Okay. The red dot on your minimap is a strawberry.
nn_NO: Ok. Den røde prikken på minikartet ditt, er ett jordbær.

en: Oldest highscores
nn_NO: Eldste rekorder

en: Only show personal best times for this level
nn_NO: Vis kun personlige rekorder for denne levelen

en: Only show personal replays for this level
nn_NO: Vis kun personlige replayer for denne levelen

en: Open
nn_NO: Åpne

en: Options
nn_NO: Alternativer

en: Password
nn_NO: Passord

en: People who have provided bug reports
nn_NO: Folk som har sendt in feilmeldinger (bug reports)

en: Permanently delete selected player profile, including best times
nn_NO: Slett den valgte spiller profilen permanent, inkludert rekorder

en: Permanently delete the selected replay
nn_NO: Slett den valgte replayen permanent

en: Personal
nn_NO: Personlig

en: Pick up the strawberry by touching it
nn_NO: Plukk opp jordbæret ved å røre det

en: Play Next Level
nn_NO: Spill neste level

en: Play next level
nn_NO: Spill neste level

en: Play next level instead
nn_NO: Spill neste level i stede

en: Play the selected level
nn_NO: Spill den valgte levelen

en: Play this level again
nn_NO: Spill denne levelen igjen

en: Play tutorial of how to play the game
nn_NO: Spill en gjennomgang på hvordan du spiller spillet

en: Play!
nn_NO: Spill!

en: Player Profile
nn_NO: Spiller profil

en: Player Profiles
nn_NO: Spiller profiler

en: Player who recorded the replay
nn_NO: Spiller som spilte inn replayen

en: Please stay put and follow the instructions! :)
nn_NO: Vennligst følg instruksjonene! :)

en: Polish
nn_NO: Polsk

en: Poor sound quality
nn_NO: Dårlig lyd kvalitet

en: Press ENTER to try again
nn_NO: Trykk ENTER for å prøve igjen

en: Press ESC to display the menu
nn_NO: Trykk ESC for å vise menyen

en: Press key you want to '%s' or ESC to cancel...
nn_NO: Trykk tast du ønsker å '%s' eller ESC for å avbryte...

en: Proxy Server
nn_NO: Proxy server

en: Puzzle the levels pack list
nn_NO: Pusle level pakke listen

en: Quick start
nn_NO: Hurtigstart

en: Quit Game
nn_NO: Avslutt spill

en: Quit level
nn_NO: Avslutt level

en: Quit the game
nn_NO: Avslut spillet

en: Randomize
nn_NO: Tilfeldig rekkefølge

en: Reinitialize zoom
nn_NO: Reinitialiser zoom

en: Reloading levels...
nn_NO: Laster leveler på nytt...

en: Reloading replays...
nn_NO: Laster replays på nytt...

en: Replay interpolation disabled
nn_NO: Replay interpolation deaktivert

en: Replay interpolation enabled
nn_NO: Replay interpolation aktivert

en: Restart This Level
nn_NO: Start levelen på nytt

en: Restart the level
nn_NO: Start elvelen på nytt

en: Resume Playing
nn_NO: Fortsett spillet

en: Revert options to defaults
nn_NO: Gjenopprett standardinstillinger

en: Room
nn_NO: Rom

en: Rotates it clockwise
nn_NO: Roterer den med klokken

en: Rotates it counter-clockwise
nn_NO: Roterer den mot klokken

en: Run Windowed
nn_NO: Kjør i vindu

en: Run selected replay
nn_NO: Kjør valgt replay

en: Run the game in a window
nn_NO: Kjør spillet i et vindu

en: Run the selected replay
nn_NO: Kjør den valgte replayen

en: Russian
nn_NO: Russisk

en: Save
nn_NO: Lagre

en: Save Replay
nn_NO: Lagre replay

en: Save a replay for later viewing
nn_NO: Lagre en replay for senere interesse

en: Save options
nn_NO: Lagre instillinger

en: Screen Resolution
nn_NO: Skjerm oppløsning

en: Scripted levels
nn_NO: Skriptete leveler

en: Select a level in the level pack to play
nn_NO: Velg en level i level pakked å spill

en: Select a player profile to use
nn_NO: Velg spiller profil å bruke

en: Select action to re-configure to another key
nn_NO: Velg handling til å rekonfigurere til en annen tast

en: Select graphics resolution
nn_NO: Velg grafikk oppløsning

en: Select this if you got a direct connection to the Internet
nn_NO: Velg dette om du har en direkte tilkobling til internett

en: Show
nn_NO: Vis

en: Show Mini Map
nn_NO: Vis minikart

en: Show World Record in-game
nn_NO: Vis verdensrekord i spillet

en: Show a map of your surroundings when playing
nn_NO: Vis et kart over omgivelsene i spillet

en: Show all best times for this level
nn_NO: Vis alle rekorder for denne levelen

en: Show all replays for this level
nn_NO: Vis alle replayene for denne levelen

en: Show helpful help strings such as this one
nn_NO: Vis hjelpfulle hjelpe fraser slik som denne

en: Show replays of all players in list
nn_NO: Vis replays over alle spillere i listen

en: Show the World Record for a given level when playing
nn_NO: Vis verdensrekorden or en gitt level i spillet

en: Show the ghost if possible in the game
nn_NO: Vis ghost i spillet om mulig

en: Show the speedometer when playing
nn_NO: Vis speedometeret i spillet

en: Show various statistics about X-Moto
nn_NO: Vis forskjellige statistikker om X-Moto

en: Silver
nn_NO: Sølv

en: Slovak
nn_NO: Slovakisk

en: Some options will not take effect before next restart!
nn_NO: Noen alternativer vill ikke ha effekt før du har startet spillet på nytt!

en: Somebody in the room made a better highscore than yours
nn_NO: Noen i rommet fikk en bedre rekord en din

en: Spanish
nn_NO: Spansk

en: Special
nn_NO: Spesial

en: Statistics
nn_NO: Statistikker

en: Stereo (two channel) audio
nn_NO: Stereo (dobbel kanals) lyd

en: Swedish
nn_NO: Svensk

en: Take a screenshot
nn_NO: Ta et skjermbilde

en: Thanks to
nn_NO: Takk til

en: That was pretty easy, right?
nn_NO: Det var ganske lett, eller hva?

en: The best of my replays (on this computer)
nn_NO: Den beste av mine replays (på denne maskinen)

en: The best of the replays (on this computer)
nn_NO: Den beste av replayene (på denne maskinen)

en: The big one is your current time
nn_NO: Den store er din nåværende tid

en: The first jump you're going to perform is very easy.
nn_NO: Det første hoppet du kommer til å prestere er veldig lett.

en: The replay can't be played!
nn_NO: Replayen kan ikke spilles av!

en: The room highscore is really better than your own highscore
nn_NO: Rom rekorden er virkelig bedre en din rekord

en: The theme is now up to date
nn_NO: Themet er nå oppdatert

en: Theme mode disabled
nn_NO: Theme mode deaktivert

en: Theme mode enabled
nn_NO: Theme mode akitvert

en: There are errors in the level, don't expect it to be playable!
nn_NO: Det er feil i levelen, ikke fovent deg at den er spillbar!

en: This time, speed alone won't do the job...
nn_NO: Denne gangen, fart alene vil ikke gjøre jobben...

en: This tutorial will teach you the basics of jumping.
nn_NO: Denne gjennomgangen vil lære deg grunnleggende om hopping.

en: Time
nn_NO: Tid

en: To be updated
nn_NO: Gjenstår å oppdatere

en: To download
nn_NO: Gjenstår å laste ned

en: Touch it to finish the level. Good luck with the rest :)
nn_NO: Rør det for å fullføre banen. Lykke til med resten :)

en: Try This Level Again
nn_NO: Prøv denne levelen igjen

en: Try this level again
nn_NO: Prøv denne levelen på nytt

en: Try this level again from the beginning
nn_NO: Prø denne levelen igjen fra starten

en: Turn on engine noise
nn_NO: Slå på motorlyd

en: Turn on sound effects
nn_NO: Slå på lydeffekter

en: Turns around and drives in the other direction
nn_NO: Snur rundt og kjører andre veien

en: Tutorial
nn_NO: Opplæring

en: Ugly mode disabled
nn_NO: Ugly mode deaktivert

en: Ugly mode enabled
nn_NO: Ugly mode aktivert

en: UglyOver mode disabled
nn_NO: UglyOver mode deaktivert

en: UglyOver mode enabled
nn_NO: UglyOver mode aktivert

en: Unknown
nn_NO: Uvisst

en: Unpacked levels
nn_NO: Upakkede leveler

en: Update
nn_NO: Oppdater

en: Update statistics (also happens each time X-Moto is started)
nn_NO: Oppdater statistikk (skjer også hver gang du starter X-Moto)

en: Update the rooms list
nn_NO: Oppdater romlisten

en: Update the theme list
nn_NO: Oppdater theme listen

en: Updated
nn_NO: Oppdatert

en: Updating level lists...
nn_NO: Oppdater level listen

en: Upgrading database
nn_NO: Oppgraderer database

en: Upgrading database profile
nn_NO: Oppgraderer database profil

en: Upgrading database stats for the profile
nn_NO: Oppgraderer database statistikker for proilen

en: Upload all highscores
nn_NO: Last opp alle rekorder

en: Upload of highscore requires a password (Except for WR)
nn_NO: Opplasting av rekorder krever ett passord (med unntak av verdensrekorder)

en: Upload of highscore requires to log in (Except for WR)
nn_NO: Opplasting av rekorder krever innlogging (med unntak av verdensrekorder)

en: Upload the replay on the website of highscores
nn_NO: Last opp replayen på websiden for rekorder

en: Upload your best replays to your room (useful when it is just created)
nn_NO: Last opp dine beste repriser til rommet ditt (nyttig når rommet er nytt)

en: Uploading the highscore...
nn_NO: Laster opp rekorden...

en: Use Environment Vars
nn_NO: Bruk omgielses variabler

en: Use Profile
nn_NO: Bruk profil

en: Use the selected player profile
nn_NO: Bruk den valgte spiller profilen

en: Use these settings
nn_NO: Bruk disse instillingene

en: Using HTTP Proxy
nn_NO: Ved hjelp av HTTP proxy

en: Using SOCKS4 Proxy
nn_NO: Ved hjelp av SOCKS4 proxy

en: Using SOCKS5 Proxy
nn_NO: Ved hjelp av SOCKS5 proxy

en: View
nn_NO: Vis

en: View Level Initially
nn_NO: Vis hele levelen når du starter

en: View best times for the level
nn_NO: Vis rekorder for levelen

en: View contents of level pack
nn_NO: Vis innholdet av level pakken

en: View general information about the level, best times, and replays
nn_NO: Vis generell informasjon om levelen, rekorder og replays

en: View list of recorded replays
nn_NO: Vis liste over innspilte replays

en: View locally stored replays of the level
nn_NO: Vis lokale replayer av levelen

en: View the X-Moto credits
nn_NO: Vis X-Moto credits

en: View the highscore
nn_NO: Vis rekorden

en: View the replay of the room's highscore
nn_NO: Vis replayen av rommets rekord

en: Warning
nn_NO: Advarsel

en: Web votes
nn_NO: Web stemmer

en: Welcome to X-Moto!
nn_NO: Velkommen til X-Moto!

en: When starting a level with a ghost, display who the ghost is of
nn_NO: Når du starter en level med en ghost, vis hvem ghosten er av

en: Write the IP address or host name of proxy server to use
nn_NO: Skriv IP adressen eller host navnet av prxy serveren du skal bruke

en: Write the port number used by the proxy server
nn_NO: Skriv port nummeret brukt av proxy serveren

en: X-Moto %s or newer required to load level
nn_NO: Du trenger X-Moto %s eller nyere for å laste levelen

en: X-Moto levels which are dynamic
nn_NO: Dynamiske X-Moto leveler

en: X-Moto levels you have played only a few times
nn_NO: X-Moto leveler du bare har spilt noen få ganger

en: X-Moto levels you have played the most
nn_NO: X-Moto leveler du har spilt mest

en: X-Moto levels you never played
nn_NO: X-Moto leveler du aldri har spilt

en: Yes
nn_NO: Ja

en: Yes to all
nn_NO: Ja til alle

en: You control your bike using the keyboard
nn_NO: Du Styrer sykkelen din med tastaturet

en: You have the room highscore
nn_NO: Du har rom rekorden

en: You're not the highscore holder
nn_NO: Du er har ikke rekorden

en: Your best
nn_NO: Din rekord

en: Your favorite levels
nn_NO: Dine favoritt leveler

en: Your password associated with your login
nn_NO: Ditt passord tilknyttet med dit brukernavn

en: Zoom in
nn_NO: Zoom inn

en: Zoom out
nn_NO: Zoom ut

en: for Debian packaging
nn_NO: for Debian pakking

en: for Gentoo packaging
nn_NO: for Gentoo pakking

en: for KDE/gnome integration
nn_NO: for KDE/gnome intergering

en: for Mandriva packaging
nn_NO: for Mandriva pakking

en: for making tinyxml
nn_NO: for å lage tinyxml

en: for the MD5 code
nn_NO: for MD5 koden
