X-Moto - en to pl translation catalogue (529 entries)

en: # Levels
pl: # Poziomy

en: %d hours
pl: godzin - %d

en: %d minutes
pl: minut - %d

en: %d seconds
pl: %d sekund

en: (You seem to be using a joystick, can't help with that :P)
pl: (Używasz joysticka, nie możemy Ci pomóc;p)

en: (by %s)
pl: (przez %s)

en: ... and the one to the left is the best of all
    on this computer.
pl: ... oraz ten po lewej podaje najlepszy czas ze wszystkich
    na tym komputerze

en: 16-bit
pl: 16 bit

en: 16-bit sound samples, good quality
pl: 16 bitów, dobra jakość

en: 8-bit
pl: 8 bit

en: 8-bit sound samples, poor quality
pl: 8 bitów, słaba jakość

en: : Brake
pl: : Hamulec

en: : Change direction
pl: : Zmień kierunek

en: : Drive forward
pl: : Jedź do przodu

en: : Rotate anti-clockwise
pl: : Obracaj w lewo

en: : Rotate clockwise
pl: : Obracaj w prawo

en: A bit more fancy menu graphics
pl: Ładniejsza grafika w menu

en: Accelerate (slowly) to the right with the front wheel raising.
    Just before your head hit the block, make a quick left/right
    combination, and you should be on the other side.
    Try it...
pl: Przyśpieszaj (powoli), aby unieść przednie koło
    Zaraz zanim uderzysz w przeszkodę wykonaj szybką kombinację
    lewo/prawo, powinieneś znaleźć się po drugiej stronie

en: Accelerate NOW! Obtain maximum speed, and try to
    keep the front wheel at the ground...
pl: Przyśpieszaj TERAZ! Maksymalna prędkość, próbuj

en: Accelerates
pl: Przyśpieszenie

en: Action
pl: Akcja

en: Add the level to the favorite levels list
pl: Dodaj poziom do listy ulubionych

en: Add to blacklist
pl: Dodaj do czarnej listy

en: Add to favorite
pl: Dodaj do ulubionych

en: Add/remove to blacklisted levels
pl: Dodaj/Usuń poziom z czarnej listy

en: Add/remove to favorite levels
pl: Dodaj/Usuń poziom z listy ulubionych

en: Added to blacklist
pl: Dodano do czarnej listy

en: Added to favorites
pl: Dodano do ulubionych

en: Additional Programming
pl: Dodatkowe programowanie

en: All (on this computer)
pl: Wszystko (na tym komputerze)

en: All X-Moto levels
pl: Wszystkie poziomy

en: All levels
pl: Wszystkie poziomy

en: An unexpected error has occurred. There may be some problems with the web site.
pl: Nastąpił niespodziewany błąd. Mogły wystąpić problemy z naszym serwisem www.

en: Anyone who has helped in any way
pl: Każdego, kto pomógł nam w jakikolwiek sposób

en: Audio
pl: Dźwięk

en: Author
pl: Autor

en: Auto zoom
pl: Auto-zoom

en: Automatic saving of replays
pl: Automatyczny zapis powtórek

en: Automatically download best times off the net when the game starts
pl: Automatycznie pobierz rekordy przy starcie

en: Automatically scroll over the level before starting playing it
pl: Automatycznie pokaż cały poziom przed początkiem gry

en: Available
pl: Dostępne

en: Back to the game
pl: Wróć do gry

en: Back to the main menu
pl: Wróć do menu głównego

en: Best Times
pl: Najlepsze czasy

en: Best player
pl: Najlepszy gracz

en: Best sound quality
pl: Najwyższa jakość dźwięku

en: Blacklisted levels
pl: Poziomy z czarnej listy

en: Brake
pl: Hamulec

en: Brakes
pl: Hamulce

en: Brazilian Portuguese
pl: Portugalski

en: Bronze
pl: Brąz

en: Browse levels available to you
pl: Przeglądaj poziomy dostępne dla Ciebie

en: Built-in and stand-alone external levels
pl: Wbudowane i zewnętrzne poziomy

en: By author
pl: Przez autora

en: By best driver
pl: Wg. najlepszego gracza

en: By length
pl: Wg długości

en: Can't update this theme !
    The theme is not available on the web
    or your theme list is not up to date
pl: Nie można uaktualnić tego motywu!
    Nie jest dostępny w internecie
    lub lista motywów jest nieaktualna

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Catalan
pl: Kataloński

en: Change Key...
pl: Zmień klawisz

en: Change direction
pl: Zmień kierunek

en: Change mirror mode
pl: zmień tryb lustrzany

en: Change player profile
pl: Zmień profil gracza

en: Change...
pl: Zmień...

en: Check WWW
pl: Sprawdź WWW

en: Check for new highscores at startup
pl: Sprawdź, czy są nowe rekordy przy starcie gry

en: Check for new levels at startup
pl: Sprawdź, czy są nowe poziomy przy starcie gry

en: Check for new themes on the web
pl: Sprawdź, czy są nowe motywy w internecie

en: Check new highscores at startup
pl: Sprawdzaj nowe rekordy przy starcie

en: Check new levels at startup
pl: Sprawdzaj nowe poziomy przy starcie

en: Check your Internet connection !
pl: Sprawdź swoje połączenie z internetem!

en: Checking for existing rooms...
pl: Sprawdzenie istniejących pokoi..

en: Checking for new levels...
pl: Sprawdzanie nowych poziomów...

en: Checking for new or updated levels...
pl: Sprawdzanie nowych lub uaktualnionych poziomów

en: Checking for new themes...
pl: Sprawdzenie nowych motywów...

en: Choose Level
pl: Wybierz poziom

en: Choose the X-Moto graphics theme
pl: Wybierz motyw graficzny

en: Choose the number of players
pl: Wybierz liczbę graczy

en: Choose where to upload/download replays, highscore lists (for more information, check the website)
pl: Wybierz gdzie wysyłać/ściągać powtórki, rekordy

en: Choose which ghost to display
pl: Wybierz, który z duchów ma być wyświetlany

en: Choose your room
pl: Wybierz swój pokój

en: Click to select screen resolution
pl: Kliknij, by wybrać rozdzielczość

en: Close
pl: Zamknij

en: Close level pack
pl: Zamknij

en: Completed levels / total number of levels in pack
pl: Ukończone/Wszystkie poziomy w pakiecie

en: Configure Joystick...
pl: Konfiguruj joystick...

en: Configure Proxy...
pl: Ustaw proxy...

en: Configure X-Moto preferences
pl: Ustaw X-Moto

en: Configure audio options
pl: Ustawienia dźwiękowe

en: Configure control options
pl: Ustawienia sterowania

en: Configure graphical options
pl: Ustawienia graficzne

en: Configure how you are connected to the Internet
pl: Ustaw jak jesteś podłączony do internetu

en: Configure the main www options
pl: Ustaw główne opcje www

en: Congrats, you're now a master jumper!
pl: Gratulacje, jesteś mistrzem skakania. Fantastycznie.

en: Controls
pl: Sterowanie

en: Crappiest X-Moto levels according to the web votes
pl: Najgorsze poziomy wg. głosów w serwisie www

en: Crappiest levels
pl: Najgorsze poziomy

en: Crappy levels
pl: Słabe poziomy

en: Create new player profile
pl: Utwórz nowy profil gracza

en: Credits
pl: Podziękowania

en: Czech
pl: Czeski

en: Danish
pl: Duński

en: Date
pl: Data

en: Death Animation
pl: Animacja wypadku

en: Defaults
pl: Domyślne

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete from blacklist
pl: Usuń z czarnej listy

en: Delete from favorite
pl: Usuń z ulubionych

en: Delete the level from the favorite levels list
pl: Usuń poziom z listy ulubionych

en: Deleted from blacklist
pl: Usunięto z czarnej listy

en: Deleted from favorites
pl: Usunięto z ulubionych

en: Description
pl: Opis

en: Direct Connection
pl: Bezpośrednie połączenie

en: Disable most graphics not important to the gameplay
pl: Wyłącz większość grafiki nieistotnej dla samej gry

en: Disable some of the most resource-intensive graphics, like particles
pl: Wyłącz część z elementów graficznych

en: Display Ghost Information
pl: Wyświetlaj informacje

en: Display Ghost time difference
pl: Wyświetlaj różnicę czasów

en: Display the time difference between the ghost and you
pl: Wyświetlaj różnicę czasu między Twoim przejazdem i ducha

en: Do you really want to delete player?
pl: Na pewno chcesz usunąć gracza?

en: Do you really want to delete replay?
pl: Na pewno chcesz usunąć powtórkę?

en: Do you really want to quit?
pl: Na pewno chcesz wyjść z gry?

en: Do you want to allow X-Moto connecting
    to the Internet to look for more levels
    and best times of other players?
pl: Czy chcesz pozwolić, by X-Moto łączyło
    się z Internetem w poszukiwaniu nowych poziomów
    i najlepszych czasów innych graczy?

en: Do you want to update level "%s"?
pl: Czy chcesz uaktualnić "%s"?

en: Don't show the ghosts while playing
pl: Nie pokazuj duchów podczas gry

en: Down here there's the minimap, which shows the level
    around you, so you know where you're heading.
pl: Na dole jest mini-mapa, która pokazuje poziom

en: Download or update the selected theme
pl: Pobierz lub uaktualnij wybrany motyw

en: Download the latest X-Moto world records and check for new levels
pl: Pobierz najnowsze rekordy świata

en: Downloading extra levels...
    Press ESC to abort.
pl: Pobieranie dodatkowych poziomów...
    Naciśnij ESC, by anulować.

en: Downloading high-scores...
pl: Pobieranie rekordów...

en: Downloading the ghost...
pl: Pobieranie ducha...

en: Downloading the highscore...
pl: Pobieranie rekordu...

en: Downloading theme data required by new levels...
    Press ESC to abort.
pl: Pobieranie motywów wymaganych przez nowe poziomy...
    Naciśnij ESC, by anulować.

en: Drive
pl: Gaz

en: Drive in its direction...
pl: Jedź w tym kierunku

en: Drive to the left, accelerate, and when you are in
    the air, try to adjust your attitude with the left
    and right arrow keys, so you'll land on your wheels.
pl: Jedź w lewo, przyśpieszaj, kiedy będziesz w powietrzu
    steruj ułożeniem strzałkami w lewo/prawo, by
    wylądować na kołach

en: Easiest X-Moto levels according to the web votes
pl: Najłatwiejsze poziomy wg. głosów w serwisie www

en: Easiest levels
pl: Najłatwiejsze poziomy

en: Enable Audio
pl: Uaktywnij dźwięk

en: Enable Context Help
pl: Uaktywnij pomoc kontekstową

en: Enable Engine Sound
pl: Uaktywnij dźwięk silnika

en: Enable Ghost
pl: Uaktywnij ducha

en: Enable WWW Access
pl: Uaktywnij dostęp www

en: Enable all graphical effects
pl: Włącz wszystkie efekty graficzne

en: Enable animation of bike falling apart when dead
pl: Uaktywnij animacje przewracania się motocykla przy porażce

en: Enable/disable ugly mode
pl: Włącz/Wyłącz ugly mode

en: Enable/disable web
pl: Włącz/Wyłącz sieć

en: Enables background music in the main menu
pl: Uaktywnij muzykę w tle menu głównego

en: Enter name of replay
pl: Wprowadź nazwę powtórki

en: Enter player name
pl: Wprowadź nazwę gracza

en: Enter text to filter the level list
pl: Wprowadź tekst w celu wyszukania

en: Enter text to filter the replay list
pl: Wprowadź tekst w celu wyszukania

en: Everyone who have made levels
pl: Twórców poziomów

en: External levels (the one you put into the 'My levels' directory)
pl: Zewnętrzne poziomy (z katalogu 'My levels')

en: Failed to check for levels.
pl: Nie udało się sprawdzić poziomów!

en: Failed to download high-scores.
pl: Nie udało się pobrać rekordów.

en: Failed to download levels.
pl: Nie udało się pobrać poziomów!

en: Failed to download the replay.
pl: Nie udało się pobrać powtórki!

en: Failed to download the rooms list.
pl: Nie udało się pobrać listy pokoi.

en: Failed to get the selected theme
pl: Nie udało się pobrać motywu

en: Failed to initialize level!
pl: Nie udała się inicjalizacja poziomu!

en: Failed to load replay!
pl: Nie udało się załadować powtórki!

en: Failed to save replay!
    Maybe you should try with another name?
pl: Nie udało się zapisać powtórki!
    Spróbuj zapisać z inną nazwą?

en: Failed to update the theme list
pl: Nie udało się uaktualnić listy motywów

en: Fanciest menu graphics
pl: Najładniejsza grafika w menu

en: Favorite levels
pl: Ulubione poziomy

en: File
pl: Plik

en: Filter
pl: Filtr

en: Find all the strawberries and touch the flower to finish
    the level.
pl: Odszukaj wszystkie truskawki i dotknij kwiatka kończąc

en: Finish Time
pl: Końcowy czas

en: Finished!
pl: Ukończono!

en: Finnish
pl: Fiński

en: First let's take a look at the user interface...
pl: Najpierw popatrz na interfejs użytkownika

en: Flip left
pl: Odwróć w lewo

en: Flip right
pl: Odwróć w prawo

en: Following are your most played levels
pl: Poziomy, w które najczęściej grasz

en: Fps disabled
pl: Tryb Ugly nieaktywny

en: Fps enabled
pl: Wyświetalnie FPS

en: French
pl: Francuski

en: Game Graphics
pl: Grafika

en: General
pl: Ogólne

en: General Info
pl: Ogólne informacje

en: General X-Moto preferences
pl: Ogólne ustawienia X-Moto

en: General information about the level
pl: Ogólne informacje o poziomie

en: German
pl: Niemiecki

en: Get More Levels!
pl: Więcej poziomów!

en: Get the rooms list from the web
pl: Pobierz listę dostępnych pokoi

en: Get this theme
pl: Pobierz ten motyw

en: Ghost
pl: Duch

en: Ghost of %s
pl: Duch - %s

en: Gold
pl: Złoto

en: Good job! The next one is even more difficult...
pl: Bardzo dobra robota! Kolejna jeszcze jeszcze trudniejsza...

en: Graphics
pl: Grafika

en: Hardest X-Moto levels according to the web votes
pl: Najtrudniejsze poziomy wg. głosów w serwisie www

en: Hardest levels
pl: Najtrudniejsze poziomy

en: Help
pl: Pomoc

en: Here's the plan:
    Again, you'll have to obtain maximum speed, but when
    you reach the edge of the jump, pull the bike's front
    wheel up.
pl: Oto plan:
    Znowu musisz osiągnąć maksymalną prędkość, ale kiedy
    będziesz na krawędzi podnieś przednie koło

en: Hide ghosts
pl: Ukryj duchy

en: High
pl: Wysokie

en: Highscores by %s
pl: Rekordy - %s

en: If you make a highscore it will automatically be saved as a replay
pl: Jeśli pobijesz rekord zostanie automatycznie zapisana powtórka

en: In the upper left corner, you've got your timers
pl: W lewym górnym roku widzisz zegary

en: Increase or decrease the difficulty of the levels selected
pl: Zwiększ lub zmniejsz trudność poziomów

en: Increase or decrease the quality of the levels selected
pl: Zwiększ lub zmniejsz minimalną jakość poziomów

en: Info...
pl: Informacje...

en: Instead regulate your angle by accelerating and braking.
    Try to drive a bit back and forth on your rear wheel,
    keeping the bike as steady as possible...
pl: Zamiast tego reguluj kąt poprzez przyśpieszanie i hamowanie
    Spróbuj tego sposobu, staraj się utrzymać motocykl 
    w stabilnym ułożeniu

en: Instructions of how to play X-Moto
pl: Jak grać w X-Moto

en: Internet Configuration
pl: Konfiguracja internetu

en: Italian
pl: Włoski

en: Key
pl: Klawisz

en: Keyboard
pl: Klawiatura

en: Last created X-Moto levels
pl: Najnowsze poziomy

en: Last highscores
pl: Najnowsze rekordy

en: Last levels
pl: Najnowsze poziomy

en: Last levels you have played
pl: Poziomy, w które grałeś ostatnio

en: Last played levels
pl: Ostatnio wybierane poziomy

en: Latvian
pl: Łotewski

en: Lead Programming
pl: Programowanie

en: Less played levels (but played)
pl: Najrzadziej wybierane

en: Let X-Moto look for more levels on the net, and install them automatically
pl: Pozwól, by X-Moto pobierało z internetu i instalowało automatycznie nowe poziomy

en: Level
pl: Poziom

en: Level '%s' cannot be loaded
pl: Poziom '%s' nie może być załadowany

en: Level '%s' required by replay!
pl: Poziom '%s' jest wymagany przez powtórkę

en: Level Info
pl: Informacje o poziomie

en: Level Name
pl: Nazwa poziomu

en: Level Pack
pl: Pakiet poziomów

en: Level Packs
pl: Pakiety poziomów

en: Level pack "%s"
pl: Pakiet poziomów "%s"

en: Level played in replay
pl: Poziom na powtórce

en: Level references unknown textures, it could be unplayable!
pl: Poziom potrzebuje nieznanej tekstury, może być niegrywalny

en: Levels
pl: Poziomy

en: Levels are being added into the database. Please wait.
pl: Poziomy są dodawane do bazy danych. Proszę czekać

en: Levels grouped together in level packs
pl: Poziomy pogrupowane razem w pakietach

en: Levels marked 'crappy' are hidden in all other packs
pl: Poziomy oznaczone jako 'słabe' są ukryte w innych pakietach

en: Levels with no highscore
pl: Poziomy bez rekordu

en: Levels with no highscore in your room
pl: Poziomy bez rekordu w Twoim pokoju

en: Levels you have not completed
pl: Poziomy nieukończone

en: List All
pl: Wszystkie

en: Loading levels...
pl: Ładowanie poziomów...

en: Loading menu graphics...
pl: Ładowanie grafiki menu...

en: Loading new and updated levels...
pl: Ładowanie nowych i uaktualnionych poziomów

en: Loading replays...
pl: Ładowanie powtórek...

en: Loading sounds...
pl: Ładowanie dźwięków...

en: Loading textures...
pl: Ładowanie tekstur...

en: Loading...
pl: Ładowanie...

en: Local best
pl: Najlepsze lokalne

en: Localization
pl: Lokalizacja

en: Long levels
pl: Długie poziomy

en: Low
pl: Niskie

en: MacOS X Support
pl: Obsługa MacOS X

en: Main
pl: Główne

en: Main testers
pl: Główni testerzy

en: Make motion blur effect for the ghost (if supported by your graphics card)
pl: Powoduje rozmycie w ruchu ducha (o ile jest to obsługiwane przez kartę graficzną)

en: Medals
pl: Medale

en: Medium
pl: Średnie

en: Medium levels
pl: Niedługie poziomy

en: Menu Graphics
pl: Detale menu

en: Mono (single channel) audio
pl: Dźwięk mono

en: Most played levels
pl: Najczęściej wybierane

en: Motion blur ghost
pl: Rozmycie w ruchu ducha

en: Move Camera down
pl: Przesuń kamerę w dół

en: Move Camera to left
pl: Przesuń kamerę w lewo

en: Move Camera to right
pl: Przesuń kamerę w prawo

en: Move Camera up
pl: Przesuń kamerę w górę

en: My levels
pl: Moje poziomy

en: Name of level pack
pl: Nazwa pakietu z poziomami

en: Name of replay
pl: Nazwa powtórki

en: Never played levels
pl: Nigdy nie wybierane

en: New
pl: Nowy

en: New Levels
pl: Nowe poziomy

en: New Profile...
pl: Nowy profil

en: New and updated levels
pl: Nowe i uaktualnione poziomy

en: New and updated levels since your last check
pl: Nowe i uaktualnione poziomy od ostatniego sprawdzania

en: New highscore!
pl: Nowy rekord!

en: New levels and levels updated from the Internet
pl: Nowe poziomy i poziomy uaktualnione

en: New levels available!
pl: Dostępne nowe poziomy!

en: New personal highscore!
pl: Nowy osobisty rekord!

en: Nice jump there! :)
pl: Wyśmienity skok

en: Nice! Now try the next one, it's a bit more difficult...
pl: Cudownie! Teraz kolejna, trochę trudniejsza...

en: Nicest X-Moto levels according to the web votes
pl: Najlepsze poziomy wg. głosów w serwisie www

en: Nicest levels
pl: Najlepsze poziomy

en: No
pl: Nie

en: No level following this one, sorry.
pl: Brak kolejnych poziomów

en: No medal
pl: Brak medalu

en: No new or updated levels available.
    
    Try again another time.
pl: Brak nowych lub uaktualnionych poziomów.
    
    Spróbuj innym razem.

en: No statistics for this profile.
pl: Brak statystyk dla tego profilu

en: Normal sound quality
pl: Normalna jakość dźwięku

en: Norwegian
pl: Norweski

en: Not finished
pl: Nie ukończono

en: Not so fancy menu graphics
pl: Surowa grafika w menu

en: Not that difficult, right?
pl: Nie takie trudne, prawda?

en: Now for the final one... It's not that long, but instead
    there's even less room for your precious head. Good luck! :)
pl: Teraz ostatnia... Nie jest najdłuższa, ale 
    jest jeszcze mniej miejsca na głowę. Powodzenia! :]

en: Now for the most difficult jump in this tutorial!
pl: Teraz najtrudniejszy skok w samouczku

en: Now let's look at your controls.
pl: ...A teraz, sterowanie...

en: Now you'll try a bit more difficult one...
    This time keep your hands off the left and right arrow keys,
    they're not delicate enough to help you keep balance.
pl: Teraz będziesz musiał spróbować czegoś trudniejszego...
    Musisz przestać używać strzałek w lewo i w prawo
    Nie jest to wystarczająco precyzyjny sposób

en: Number of players
pl: Liczba graczy

en: Oh no !
pl: O nie!

en: Okay. The red dot on your minimap is a strawberry.
pl: Wybornie. Czerwona kropka na mapie oznacza truskawkę.

en: Oldest highscores
pl: Najstarsze rekordy

en: Only show personal best times for this level
pl: Pokaż tylko osobiste rekordy na tym poziomie

en: Only show personal replays for this level
pl: Pokaż tylko osobiste powtórki

en: Oops!
pl: Ups!

en: Open
pl: Otwórz

en: Operation completed
pl: Operacja zakończona

en: Options
pl: Opcje

en: Password
pl: Hasło

en: Pause
pl: Pauza

en: People who have provided bug reports
pl: Osób, które powiadamiały o błędach

en: Permanently delete selected player profile, including best times
pl: Usuń profil, łącznie z jego rekordami

en: Permanently delete the selected replay
pl: Usuń wybraną powtórkę

en: Personal
pl: Osobiste

en: Pick up the strawberry by touching it
pl: Zbierz truskawki poprzez ich dotknięcie;)

en: Platinum
pl: Platyna

en: Play Next Level
pl: Następny poziom

en: Play next level
pl: Następny poziom

en: Play next level instead
pl: Spróbuj następny poziom

en: Play the selected level
pl: Zagraj w wybrany poziom

en: Play this level again
pl: Zagraj ponownie

en: Play tutorial of how to play the game
pl: Samouczek, zobacz jak grać w X-Moto

en: Play!
pl: Graj!

en: Player
pl: Gracz

en: Player Profile
pl: Profil gracza

en: Player Profiles
pl: Profile graczy

en: Player who recorded the replay
pl: Gracz, który nagrał powtórkę

en: Please stay put and follow the instructions! :)
pl: Wykonuj instrukcje :)

en: Polish
pl: Polski

en: Poor sound quality
pl: Niska jakość dźwięku

en: Press ENTER to try again
pl: Naciśnij ENTER i spróbuj ponownie

en: Press ESC to display the menu
pl: Naciśnij ESC, by wrócić do menu

en: Press key you want to '%s' or ESC to cancel...
pl: Naciśnij klawisz, by '%s' lub ESC, by anulować

en: Press to play X-Moto immediately
pl: Naciśnij, by natychmiast rozpocząć grę

en: Previous/Next level
pl: Poprzedni/Następny poziom

en: Proxy Server
pl: Serwery proxy

en: Puzzle the levels pack list
pl: Wymieszaj listę pakietów

en: Quick start
pl: Szybki start

en: Quit Game
pl: Wyjście

en: Quit level
pl: Opuść poziom

en: Quit the game
pl: Wyjdź z gry

en: Randomize
pl: Losowo

en: Reinitialize zoom
pl: Przywróć powiększenie

en: Reload levels, themes and replays from directories
pl: Przeładuj poziomy, motywy i powtórki

en: Reloading levels...
pl: Przeładowywanie poziomów...

en: Reloading replays...
pl: Przeładowywanie powtórek...

en: Reloading themes...
pl: Przeładowywanie motywów...

en: Remember you can turn around your bike
    by pressing :
pl: Pamiętaj, możesz obracać motocykl
    naciskając:

en: Replay
pl: Powtórka

en: Replay interpolation disabled
pl: Interpolacja na powtórkach nieaktywna

en: Replay interpolation enabled
pl: Interpolacja na powtórkach aktywna

en: Replay of %s
pl: Powtórka %s

en: Replays
pl: Powtórki

en: Restart This Level
pl: Restartuj ten poziom

en: Restart the level
pl: Restartuj poziom

en: Resume Playing
pl: Wznów

en: Revert options to defaults
pl: Przywróć ustawienia domyślne

en: Room
pl: Pokój

en: Rotates it clockwise
pl: Obraca w prawo

en: Rotates it counter-clockwise
pl: Obraca w lewo

en: Run Windowed
pl: Uruchom w oknie

en: Run selected replay
pl: Uruchom powtórkę

en: Run the game in a window
pl: Uruchom grę w oknie

en: Run the selected replay
pl: Uruchom powtórkę

en: Russian
pl: Rosyjski

en: STATS
pl: STATYSTYKI

en: Save
pl: Zapisz

en: Save Replay
pl: Zapisz powtórkę

en: Save a replay for later viewing
pl: Zapisz powtórkę

en: Save options
pl: Zapisz ustawienia

en: Saved as %s
pl: Zapisane jako %s

en: Screen Resolution
pl: Rozdzielczość ekranu

en: Scripted levels
pl: Oskryptowane poziomy

en: Select a level in the level pack to play
pl: Wybierz poziom z pakietu, który chcesz włączyć

en: Select a player profile to use
pl: Wybierz profil gracza

en: Select action to re-configure to another key
pl: Wybierz akcje, której chcesz przypisać klawisz

en: Select graphics resolution
pl: Wybierz rozdzielczość

en: Select this if you connect to the Internet through a SOCKS4 proxy
pl: Wybierz to, gdy jesteś połączony z internetem przez proxy SOCKS4

en: Select this if you connect to the Internet through a SOCKS5 proxy
pl: Wybierz to, gdy jesteś połączony z internetem przez proxy SOCKS5

en: Select this if you connect to the Internet through an HTTP proxy
pl: Wybierz to, gdy jesteś połączony z internetem przez proxy

en: Select this if you got a direct connection to the Internet
pl: Wybierz to, gdy jesteś połączony bezpośrednio z internetem

en: Semi-cooperative mode
pl: Tryb współpracy

en: Shortest levels
pl: Najkrótsze poziomy

en: Show
pl: Pokaż

en: Show Mini Map
pl: Pokaż mini-mapę

en: Show World Record in-game
pl: Pokazuj rekordy świata w grze

en: Show a map of your surroundings when playing
pl: Pokaż mapę podczas gry

en: Show all best times for this level
pl: Pokaż wszystkie najlepsze czasy tego poziomu

en: Show all replays for this level
pl: Pokaż wszystkie powtórki

en: Show helpful help strings such as this one
pl: Pokazuj pomoc, taką jak ta

en: Show replays of all players in list
pl: Pokaż powtórki wszystkich graczy

en: Show the World Record for a given level when playing
pl: Pokaż rekord świata w czasie gry

en: Show the ghost if possible in the game
pl: Pokaż ducha o ile to możliwe

en: Show the speedometer when playing
pl: Pokaż prędkościomierz podczas gry

en: Show various statistics about X-Moto
pl: Pokaż różne statystyki na temat gry

en: Silver
pl: Srebro

en: Slovak
pl: Słowacki

en: Some options will not take effect before next restart!
pl: Niektóre opcje nie przyniosą skutku przed ponownym uruchomieniem!

en: Somebody in the room made a better highscore than yours
pl: Ktoś w pokoju uzyskał lepszy czas niż Ty

en: Spanish
pl: Hiszpański

en: Special
pl: Specjalne

en: Speedometer
pl: Prędkościomierz

en: Statistics
pl: Statystyki

en: Stereo (two channel) audio
pl: Dźwięk stereo

en: Stop the game once a player ends the level
pl: Zakończ grę, gdy gracz ukończy poziom

en: Stop the game once a player ends the level or continue while a player is running
pl: Zakończ grę, gdy gracz ukończy poziom lub pozwól kontynuuować

en: Swedish
pl: Szwedzki

en: Take a screenshot
pl: Wykonaj zrzut ekranu

en: Thanks to
pl: Podziękowania dla

en: That was pretty easy, right?
pl: To było prościutkie, nie sądzisz?

en: That will cause the rear suspension to increase the
    length of the jump.
    Try it...
pl: To spowoduje, że zawieszenie zwiększy długość skoku
    Sprawdź to...

en: The basic idea is that when driving on the rear wheel,
    your head is lowered quite a lot...
pl: Podstawowy pomysł. Kiedy jedziesz na tylnym kole
    głowa znajduje się nieco niżej...

en: The best of my replays (on this computer)
pl: Najlepsza z moich powtórek (ten komputer)

en: The best of the replays (on this computer)
pl: Najlepsza z powtórek (ten komputer)

en: The big one is your current time
pl: Największy wyświetla Twój bieżący czas

en: The difficult part is to keep the balance.
    When the distance you have to drive is quite short,
    you don't need to keep the balance.
pl: Najtrudniejszym jest utrzymać równowagę
    Jeśli odległość do przejechania jest bardzo krótka
    nie jest to aż takie istotne

en: The first jump you're going to perform is very easy.
pl: Pierwszy skok, który będziesz musiał wykonać jest bardzo prosty

en: The icon to the right of your time,
    indicates how many strawberries still left.
pl: Ikona na prawo od Twojego czasu
    informuje jak wiele truskawek pozostało

en: The long levels (1 minute to 2 minutes)
pl: Długie poziomy (od 1 minuty do 2 minut)

en: The longest levels (more than 2 minutes)
pl: Bardzo długie poziomy (dłuższe niz 2 minuty)

en: The medium levels (25 seconds to 60)
pl: Niedługie poziomy (od 25 sekund do 60)

en: The next jump is a bit trickier. You'll need all the
    speed you can get to reach the other side...
pl: Kolejny skok jest nieco trudniejszy. Musisz
    osiągnąć pełną prędkość by dostać się na drugą stronę...

en: The primary objective of the game is for you
    to collect all of them, and then find the flower.
pl: Podstawowym celem gry jest
    zebranie wszystkich truskawek i odnalezienie kwiatka

en: The replay can't be played!
pl: Powtórka nie może być odtworzona

en: The room highscore is really better than your own highscore
pl: Rekord danego pokoju jest znacznie lepszy od Twojego

en: The scene is shared by all the players
pl: Scena jest współdzielona przez wszystkich graczy

en: The shortest levels (less than 25 seconds)
pl: Najkrótsze poziomy (mniej niż 25 sekund)

en: The small one to the right is your own best time
    for the current level...
pl: Mniejszy, na prawo oznacza Twój najlepszy czas
    w aktualnym poziomie

en: The theme is now up to date
pl: Motyw jest teraz aktualny

en: Theme
pl: Motyw

en: Theme mode disabled
pl: Motyw nieaktywny

en: Theme mode enabled
pl: Motyw aktywny

en: There are errors in the level, don't expect it to be playable!
pl: Poziom zawiera błędy, nie wymagaj by był wykonalny

en: This level is a short tutorial of
    how you play the game.
pl: Ten poziom jest krótkim samouczkiem

en: This time, speed alone won't do the job...
pl: Tym razem samo przyśpieszanie nie wystarczy

en: This tutorial will teach you the basics of jumping.
pl: Ten samouczek nauczy Cię podstaw skakania

en: This tutorial will teach you to rear-wheel through
    areas where the ceiling is low.
    Beware that this can be pretty difficult :)
pl: Ten samouczek nauczy Cię poruszania się na tylnym kole
    w miejscach gdzie sufit jest nisko.
    Wcale nie jest to takie proste :)

en: Time
pl: Czas

en: To be updated
pl: Do aktualizacji

en: To download
pl: Aby pobrać

en: Total time you scored / total highscore time for levels you finished
pl: Twój całkowity czas / całkowity czas rekordów w poziomach, które ukończyłeś

en: Touch it to finish the level. Good luck with the rest :)
pl: Dotknij, by ukończyć poziom. Powodzenia dalej :)

en: Try This Level Again
pl: Spróbuj ponownie

en: Try getting under the next obstacle when you feel you're ready.
pl: Spróbuj przejechać pod następną przeszkodą, kiedy będziesz gotowy

en: Try this level again
pl: Spróbuj ponownie

en: Try this level again from the beginning
pl: Spróbuj ten poziom od początku

en: Turn on engine noise
pl: Włącz dźwięk silnika

en: Turn on sound effects
pl: Włącz efekty dźwiękowe

en: Turns around and drives in the other direction
pl: Jazda w innych kierunkach

en: Tutorial
pl: Samouczek

en: Type
pl: Typ

en: Ugly mode disabled
pl: Tryb Ugly nieaktywny

en: Ugly mode enabled
pl: Tryb Ugly aktywny

en: UglyOver mode disabled
pl: UglyOver nieaktywne

en: UglyOver mode enabled
pl: UglyOver aktywne

en: Unknown
pl: Nieznane

en: Unpacked levels
pl: Poziomy pojedyncze

en: Update
pl: Aktualizacja

en: Update statistics (also happens each time X-Moto is started)
pl: Uaktualnij statystyki (automatycznie przy starcie gry)

en: Update the rooms list
pl: Uaktualnij listę pokoi

en: Update the theme list
pl: Uaktualnij listę motywów

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Updating level lists...
pl: Aktualizacja list poziomów...

en: Upgrading database
pl: Uaktualnianie bazy danych

en: Upgrading database profile
pl: Uaktualnianie profilu

en: Upgrading database stats for the profile
pl: Uaktualnianie statystyk dla profilu

en: Upload all highscores
pl: Wyślij wszystkie rekordy

en: Upload of highscore requires a password (Except for WR)
pl: Wysłanie rekordu wymaga hasła (z wyjątkiem pokoju WR)

en: Upload of highscore requires to log in (Except for WR)
pl: Wysłanie rekordu wymaga zalogowania (z wyjątkiem pokoju WR)

en: Upload the replay on the website of highscores
pl: Wyślij powtórkę do serwisu z rekordami

en: Upload your best replays to your room (useful when it is just created)
pl: Wyślij powtórkę do swojego pokoju

en: Uploading the highscore...
pl: Wysyłanie rekordu...

en: Use Environment Vars
pl: Użyj zmiennych środowiskowych

en: Use Profile
pl: Użyj profil

en: Use crappy information
pl: Użyj informacji o słabych poziomach

en: Use crappy information from the website to update the crappy pack
pl: Uzyj informacji z internetu do aktualizacji pakietu słabych poziomów

en: Use the selected player profile
pl: Użyj zaznaczony profil gracza

en: Use these settings
pl: Użyj tych ustawień

en: Using HTTP Proxy
pl: Używaj HTTP Proxy

en: Using SOCKS4 Proxy
pl: Używaj SOCKS4 Proxy

en: Using SOCKS5 Proxy
pl: Używaj SOCKS5 Proxy

en: Very long levels
pl: Bardzo długie poziomy

en: Video
pl: Obraz

en: View
pl: Widok

en: View Level Initially
pl: Podgląd poziomu na starcie

en: View best times for the level
pl: Zobacz najlepsze czasy na tym poziomie

en: View contents of level pack
pl: Zobacz konkurencje z pakietu poziomów

en: View general information about the level, best times, and replays
pl: Zobacz ogólne informacje o poziomie, rekordy, powtórki

en: View list of recorded replays
pl: Zobacz listę powtórek

en: View locally stored replays of the level
pl: Zobacz lokalnie zapisane powtórki

en: View the X-Moto credits
pl: Pokaż podziękowania

en: View the highscore
pl: Zobacz rekord

en: View the replay of the room's highscore
pl: Zobacz powtórki z rekordów w danym pokoju

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Web connection disabled
pl: Połączenie z internetem nieaktywne

en: Web connection enabled
pl: Połączenie z internetem aktywne

en: Web votes
pl: Głosy na www

en: Welcome to X-Moto!
pl: Witaj w X-Moto!

en: When done, head for the flower.
    It's the purple dot on your minimap.
pl: Kiedy skończysz, zdobądź kwiatek
    jest purpurową kropką na mapie

en: When starting a level with a ghost, display who the ghost is of
pl: Przy włączaniu poziomu wyświetl kto jest duchem

en: Write the IP address or host name of proxy server to use
pl: Wpisz adres IP lub nazwę serwera proxy

en: Write the port number used by the proxy server
pl: Wpisz port, którego używa serwer proxy

en: X-Moto %s or newer required to load level
pl: X-Moto %s lub nowsze jest potrzebne do załadowania poziomu

en: X-Moto levels having a recent highscore in your room
pl: Poziomy mające najnowsze rekordy w Twoim pokoju

en: X-Moto levels having an old highscore in your room
pl: Poziomy, które mają najstarsze rekordy w Twoim pokoju

en: X-Moto levels which are dynamic
pl: Poziome, które są dynamiczne

en: X-Moto levels you have played only a few times
pl: Poziomy włączane tylko kilka razy

en: X-Moto levels you have played the most
pl: Poziomy, w które grasz najczęściej

en: X-Moto levels you never played
pl: Poziomy, w które nigdy nie grałeś

en: Yes
pl: Tak

en: Yes to all
pl: Wszystkie

en: You control your bike using the keyboard
pl: Sterujesz motocyklem przy użyciu klawiatury

en: You have the room highscore
pl: Uzyskałeś rekord pokoju

en: You're not the highscore holder
pl: Nie jesteś rekordzistą

en: Your best
pl: Twoje najlepsze

en: Your blacklisted levels
pl: Twoje poziomy na czarnej liście

en: Your favorite levels
pl: Twoje ulubione poziomy

en: Your password associated with your login
pl: Twoje hasło

en: Your personal highscore finish time is almost the room highscore (80%-90%)
pl: Twój rekord jest blisko rekordu danego pokoju (80%-90%)

en: Your personal highscore finish time is almost the room highscore (90%-95%)
pl: Twój rekord jest blisko rekordu danego pokoju (90%-95%)

en: Your personal highscore finish time is almost the room highscore (95%)
pl: Twój rekord jest blisko rekordu danego pokoju (95%)

en: Your proxy login
pl: Proxy login

en: Zoom in
pl: Powiększ

en: Zoom out
pl: Pomniejsz

en: en_EN
pl: pl_PL

en: for Debian packaging
pl: za pakiety dla Debiana

en: for FreeBSD packaging
pl: za pakiety dla FreeBSD

en: for Gentoo packaging
pl: za pakiety dla Gentoo

en: for KDE/gnome integration
pl: za integrację z KDE/gnome

en: for Mandriva packaging
pl: za pakiety dla Mandrivy

en: for across/elma
pl: za across/elma

en: for making tinyxml
pl: za stworzenie tinyxml

en: for the MD5 code
pl: za kod MD5
