xournal 0.4.2.1 - en to ca translation catalogue (263 entries)

en: Invalid command line parameters.
    Usage: %s [filename.xoj]
ca: Els paràmetres de la línia d'ordres són invàlids.
    Ús: %s [filename.xoj]

en: Error opening file '%s'
ca: S'ha produït un error en obrir el fitxer «%s»

en: _File
ca: _Fitxer

en: Annotate PD_F
ca: Fes notes a un fitxer PD_F

en: Recent Doc_uments
ca: Doc_uments recents

en: Print Options
ca: Opcions d'impressió

en: _Export to PDF
ca: _Exporta a PDF

en: _Edit
ca: _Edita

en: _View
ca: _Visualitza

en: _Continuous
ca: _Continu

en: _One Page
ca: _Pàgina única

en: Full Screen
ca: Pantalla completa

en: _Zoom
ca: _Ampliació

en: Page _Width
ca: Amplada de la _pàgina

en: _Set Zoom
ca: _Defineix l'ampliació

en: _First Page
ca: _Pàgina inicial

en: _Previous Page
ca: _Pàgina anterior

en: _Next Page
ca: _Pàgina següent

en: _Last Page
ca: _Pàgina final

en: _Show Layer
ca: _Mostra la capa

en: _Hide Layer
ca: _Oculta la capa

en: _Page
ca: _Pàgina

en: New Page _Before
ca: Pàgina nova a_bans

en: New Page _After
ca: Pàgina nova _després

en: New Page At _End
ca: Pàgina nova al _final

en: _Delete Page
ca: _Suprimeix la pàgina

en: _New Layer
ca: _Capa nova

en: Delete La_yer
ca: Suprimeix la ca_pa

en: _Flatten
ca: _Aplana

en: Paper Si_ze
ca: Mida del _paper

en: Paper _Color
ca: _Color del paper

en: _white paper
ca: paper _blanc

en: _yellow paper
ca: paper _groc

en: _pink paper
ca: paper _rosa

en: _orange paper
ca: paper _taronja

en: _blue paper
ca: paper _blau

en: _green paper
ca: paper _verd

en: other...
ca: un altre...

en: NA
ca: No aplicable

en: Paper _Style
ca: _Estil del paper

en: _plain
ca: _llis

en: _lined
ca: _pautat

en: _ruled
ca: _reglat

en: _graph
ca: _quadriculat

en: Apply _To All Pages
ca: Aplica _a totes les pàgines

en: _Load Background
ca: _Carrega un fons

en: Background Screens_hot
ca: Ca_ptura de pantalla del fons

en: Default _Paper
ca: _Paper predeterminat

en: Set As De_fault
ca: Defineix com a _predeterminat

en: _Tools
ca: _Eines

en: _Pen
ca: _Llapis

en: _Eraser
ca: _Esborrador

en: _Highlighter
ca: _Marcador fluorescent

en: _Shape Recognizer
ca: _Reconeixedor de formes

en: Ru_ler
ca: _Regle

en: Select Re_gion
ca: Selecciona una re_gió

en: Select _Rectangle
ca: Selecciona un _rectangle

en: _Vertical Space
ca: Espai _vertical

en: H_and Tool
ca: _Eina de mà

en: blac_k
ca: _negre

en: _blue
ca: _blau

en: _red
ca: _vermell

en: _green
ca: _verd

en: gr_ay
ca: gri_s

en: light bl_ue
ca: blau _cel

en: light gr_een
ca: ve_rd clar

en: _orange
ca: _taronja

en: _yellow
ca: _groc

en: _white
ca: _blanc

en: Pen _Options
ca: _Opcions del llapis

en: _very fine
ca: _molt prim

en: _fine
ca: _prim

en: _medium
ca: _mitjà

en: _thick
ca: _gruixut

en: ver_y thick
ca: _molt gruixut

en: Eraser Optio_ns
ca: _Opcions de l'esborrador

en: _standard
ca: _estàndard

en: _whiteout
ca: _neteja

en: _delete strokes
ca: _suprimeix els traços

en: Highlighter Opt_ions
ca: Opc_ions del marcador fluorescent

en: Text _Font...
ca: _Tipus de lletra del text...

en: _Default Pen
ca: _Llapis predeterminat

en: Default Eraser
ca: Esborrador predeterminat

en: Default Highlighter
ca: Marcador fluorescent predeterminat

en: Default Te_xt
ca: Te_xt predeterminat

en: Set As Default
ca: Defineix-lo com a predeterminat

en: _Options
ca: _Opcions

en: Use _XInput
ca: Utilitza l'_XInput

en: _Eraser Tip
ca: Utilitza l'_esborrador del llapis

en: _Pressure sensitivity
ca: Sensibilitat de la _pressió

en: Button _2 Mapping
ca: Mapatge del botó _2

en: _Link to Primary Brush
ca: _Vincula al pinzell primari

en: _Copy of Current Brush
ca: _Copia el pinzell actual

en: Button _3 Mapping
ca: Mapatge del botó _3

en: Buttons Switch Mappings
ca: Botons de canvi de mapatge

en: _Progressive Backgrounds
ca: Fons _progressius

en: Print Paper _Ruling
ca: Imprimeix les _línies del paper

en: Autoload pdf.xoj
ca: Càrrega automàtica pdf.xoj

en: Left-Handed Scrollbar
ca: Barra de desplaçament per a esquerrans

en: Shorten _Menus
ca: Escurça els _menús

en: A_uto-Save Preferences
ca: Desa les preferències a_utomàticament

en: _Save Preferences
ca: _Desa les preferències

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _About
ca: _Quant a

en: Save
ca: Desa

en: New
ca: Nova

en: Open
ca: Obre

en: Cut
ca: Retalla

en: Copy
ca: Copia

en: Paste
ca: Enganxa

en: Undo
ca: Desfés

en: Redo
ca: Refés

en: First Page
ca: Primera pàgina

en: Previous Page
ca: Pàgina anterior

en: Next Page
ca: Pàgina següent

en: Last Page
ca: Pàgina final

en: Zoom Out
ca: Redueix

en: Page Width
ca: Amplada de la pàgina

en: Zoom In
ca: Amplia

en: Normal Size
ca: Mida normal

en: Set Zoom
ca: Definiu l'ampliació

en: Toggle Fullscreen
ca: Commuta la pantalla completa

en: Pencil
ca: Llapis

en: Pen
ca: Llapis

en: Eraser
ca: Esborrador

en: Highlighter
ca: Marcador fluorescent

en: Shape Recognizer
ca: Reconeixedor de formes

en: Ruler
ca: Regle

en: Select Region
ca: Selecciona una regió

en: Select Rectangle
ca: Selecciona un rectangle

en: Vertical Space
ca: Espai vertical

en: Hand Tool
ca: Eina de mà

en: Default
ca: Predeterminat

en: Default Pen
ca: Llapis predeterminat

en: Fine
ca: Prim

en: Medium
ca: Mitjà

en: Thick
ca: Gruixut

en: Black
ca: Negre

en: Blue
ca: Blau

en: Red
ca: Vermell

en: Green
ca: Verd

en: Gray
ca: Gris

en: Light Blue
ca: Blau cel

en: Light Green
ca: Verd clar

en: Orange
ca: Taronja

en: Yellow
ca: Groc

en: White
ca: Blanc

en:   Page
ca:   Pàgina

en: Set page number
ca: Defineix el número de pàgina

en:  of n
ca:  de n

en:   Layer:
ca:   Capa:

en: Set Paper Size
ca: Estableix la mida del paper

en: Standard paper sizes:
ca: Mides de paper estàndard:

en: A4 (landscape)
ca: A4 (apaïsat)

en: US Letter
ca: Carta nord-americana

en: US Letter (landscape)
ca: Carta nord-americana (apaïsat)

en: Custom
ca: Personalitzada

en: Width:
ca: Amplada de la pàgina:

en: Height:
ca: Alçada de la pàgina:

en: pixels
ca: píxels

en: points
ca: punts

en: About Xournal
ca: Quant al Xournal

en: Written by Denis Auroux
    and other contributors
           http://xournal.sourceforge.net/
ca: Creat per Denis Auroux
    i altres col·laboradors
           http://xournal.sourceforge.net/

en: Zoom:
ca: Ampliació:

en: Normal size (100%)
ca: Mida normal (100%)

en: Page Height
ca: Alçada de la pàgina

note: user aborted on save confirmation
en: Open PDF
ca: Obre un fitxer PDF

en: All files
ca: Tots els fitxers

en: PDF files
ca: Fitxers PDF

en: Attach file to the journal
ca: Adjunta el fitxer al diari

note: user aborted on save confirmation
en: Open Journal
ca: Obre un diari

en: Xournal files
ca: Fitxers del Xournal

en: Error saving file '%s'
ca: S'ha produït un error en desar el fitxer «%s»

en: Save Journal
ca: Desa el diari

en: Should the file %s be overwritten?
ca: Voleu sobreescriure el fitxer %s?

en: Export to PDF
ca: Exporta a PDF

en: Error creating file '%s'
ca: S'ha produït un error en crear el fitxer «%s»

en: Pick a Paper Color
ca: Tria un color de paper

en: Open Background
ca: Obre un fons

en: Bitmap files
ca: Fitxers de mapa de bits

en: PS/PDF files (as bitmaps)
ca: Fitxers PS/PDF (com a mapes de bits)

en: Error opening background '%s'
ca: S'ha produït un error en obrir el fons «%s»

en: Select Font
ca: Seleccioneu el tipus de lletra

en: Drawing is not allowed on the background layer.
     Switching to Layer 1.
ca: No es pot dibuixar a la capa de fons.
     Es commutarà a la capa 1.

en: Couldn't find pixmap file: %s
ca: No s'ha trobat el fitxer de mapa de píxels: %s

en: Could not write background '%s'. Continuing anyway.
ca: No es pot escriure el fons '%s'. Continuant igualment.

en: Invalid file contents
ca: Els continguts del fitxer no són vàlids

en: Could not open background '%s'. Setting background to white.
ca: No es pot obrir el fons '%s'. Fixant el fons a blanc.

en: Could not open background '%s'.
    Select another file?
ca: No es pot obrir el fons '%s',
    Voleu seleccionar un altre arxiu?

en: Could not open background '%s'.
ca: No es pot obrir el fons '%s'.

en: Unable to render one or more PDF pages.
ca: No es poden renderitzar una o més pàgines PDF.

en:  the display resolution, in pixels per inch
ca:  la resolució de la pantalla, en píxels per polzada

en:  the initial zoom level, in percent
ca:  el nivell d'ampliació inicial, en percentatge

en:  maximize the window at startup (true/false)
ca:  maximitza la finestra a l'engegada (cert/fals)

en:  start in full screen mode (true/false)
ca:  engega en mode de pantalla completa (cert/fals)

en:  the window width in pixels (when not maximized)
ca:  l'amplada de la finestra en píxels (quan no és completa)

en:  the window height in pixels
ca:  l'altura de la finestra en píxels

en:  scrollbar step increment (in pixels)
ca:  increment de la barra de desplaçament (en píxels)

en:  the step increment in the zoom dialog box
ca:  l'increment en la caixa de diàleg d'ampliació

en:  the multiplicative factor for zoom in/out
ca:  el factor multiplicador de l'ampliació/reducció

en:  document view (true = continuous, false = single page)
ca:  vista del document (cert=continu, fals=pàgina única)

en:  use XInput extensions (true/false)
ca:  utilitza extensions XInput (cert/fals)

en:  discard Core Pointer events in XInput mode (true/false)
ca:  descarta esdeveniments del punter principal en mode XInput (cert/fals)

en:  always map eraser tip to eraser (true/false)
ca:  associa sempre la punta de la goma d'esborrar a la goma d'esborrar (cert/fals)

en:  buttons 2 and 3 switch mappings instead of drawing (useful for some tablets) (true/false)
ca:  els botons 2 i 3 intercanvien els mapejos en comptes de dibuixar (útil per algunes tauletes) (cert/fals)

en:  automatically load filename.pdf.xoj instead of filename.pdf (true/false)
ca:  carregar automàticament nomarxiu.pdf.xoj en comptes de nomarxiu.pdf (cert/fals)

en:  default path for open/save (leave blank for current directory)
ca:  camí per defecte per obrir/guardar (deixa-ho en blanc per a l'actual directori)

en:  use pressure sensitivity to control pen stroke width (true/false)
ca:  utilitza sensibilitat en la pressió per controlar l'amplada del traç del llapis (cert/fals)

en:  minimum width multiplier
ca:  mínim multiplicador  d'ample

en:  maximum width multiplier
ca:  màxim multiplicador d'ample

en:  interface components from top to bottom
     valid values: drawarea menu main_toolbar pen_toolbar statusbar
ca:  components de la interfície des del capdamunt fins a baix
     valors vàlids: drawarea menu main_toolbar pen_toolbar statusbar
     que corresponen a l'àrea de dibuix, el menú, la barra d'eines principal, la barra d'eines del llapis i la barra d'estat.

en:  interface components in fullscreen mode, from top to bottom
ca:  components de la interfície en mode de pantalla completa, des de dalt a baix

en:  interface has left-handed scrollbar (true/false)
ca:  la interfície té barra de desplaçament per a esquerrans (cert/fals)

en:  hide some unwanted menu or toolbar items (true/false)
ca:  amagar alguns menús o barra d'eines poc usades (cert/fals)

en:  interface items to hide (customize at your own risk!)
     see source file xo-interface.c for a list of item names
ca:  elements de la interfície a amagar (personalitza-ho sota la teva responsabilitat)
     mira el codi font a xo-interface.c per veure la llista de noms dels elements

en:  highlighter opacity (0 to 1, default 0.5)
     warning: opacity level is not saved in xoj files!
ca:  opacitat del marcador fluorescent (0 a 1, per defecte 0.5)
     avís: el nivell d'opacitat no es guarda als fitxers xoj!

en:  auto-save preferences on exit (true/false)
ca:  desament automàtic al sortir (cert/fals)

en:  the default page width, in points (1/72 in)
ca:  amplada per defecte de la pantalla en punts  (en punts, 1pt = 1/72 polzades = 0,35 mm)

en:  the default page height, in points (1/72 in)
ca:  altura per defecte de la pantalla en punts  (en punts, 1pt = 1/72 polzades = 0,35 mm)

en:  the default paper color
ca:  el color per defecte del paper

en:  the default paper style (plain, lined, ruled, or graph)
ca:  l'estil per defecte del paper (pla, pautat, reglat o quadriculat)

en:  apply paper style changes to all pages (true/false)
ca:  aplica els canvis en l'estil del paper a totes les pàgines (cert/fals)

en:  preferred unit (cm, in, px, pt)
ca:  unitat preferida (cm, in, px, pt)

en:  include paper ruling when printing or exporting to PDF (true/false)
ca:  incloure les guies del paper quan s'imprimeixi o s'exporti a PDF (cert/fals)

en:  just-in-time update of page backgrounds (true/false)
ca:  actualització en temps real dels fons de la pàgina (cert/fals)

en:  bitmap resolution of PS/PDF backgrounds rendered using ghostscript (dpi)
ca:  resolució dels mapes de bits dels fons dels PS/PDF renderitzats amb ghostscript (dpi)

en:  bitmap resolution of PDF backgrounds when printing with libgnomeprint (dpi)
ca:  resolució dels mapes de bits dels fons dels PS/PDF quan s'imprimeix amb libgnomeprint (dpi)

en:  selected tool at startup (pen, eraser, highlighter, selectrect, vertspace, hand)
ca:  eina seleccionada a l'iniciar (llapis, esborrador, marcador fluorescent, seleccionador de rectangle, espai vertical, mà)

en:  default pen color
ca:  color per defecte del llapis

en:  default pen thickness (fine = 1, medium = 2, thick = 3)
ca:  gruix per defecte del llapis (fi = 1, mitjà = 2, gruixut = 3)

en:  default pen is in ruler mode (true/false)
ca:  el llapis per defecte està en mode regle (cert/fals)

en:  default pen is in shape recognizer mode (true/false)
ca:  el llapis per defecte està en mode reconeixement de formes (cert/fals)

en:  default eraser thickness (fine = 1, medium = 2, thick = 3)
ca:  gruix per defecte de l'esborrador (fi = 1, mitjà = 2, gruixut = 3)

en:  default eraser mode (standard = 0, whiteout = 1, strokes = 2)
ca:  mode per defecte de l'esborrador (estàndard = 0, líquid corrector = 2, esborrat de traços = 3)

en:  default highlighter color
ca:  color per defecte del marcador fluorescent

en:  default highlighter thickness (fine = 1, medium = 2, thick = 3)
ca:  gruix per defecte del marcador fluorescent (fi = 1, mitjà = 2, gruixut = 3)

en:  default highlighter is in ruler mode (true/false)
ca:  el marcador fluorescent per defecte està en mode regle (cert/fals)

en:  default highlighter is in shape recognizer mode (true/false)
ca:  el marcador fluorescent per defecte està en mode reconeixement de formes (cert/fals)

en:  button 2 tool (pen, eraser, highlighter, text, selectrect, vertspace, hand)
ca:  eina del botó 2 (llapis, esborrador, marcador fluorescent, text, seleccionador de rectangles, espai vertical, mà)

en:  button 2 brush linked to primary brush (true/false) (overrides all other settings)
ca:  el pinzell de botó 2 està associat al pinzell primari (cert/fals) (sobreescriu totes les altres configuracions)

en:  button 2 brush color (for pen or highlighter only)
ca:  color del pinzell del botó 2 (només per llapis o marcador fluorescent)

en:  button 2 brush thickness (pen, eraser, or highlighter only)
ca:  gruix del pinzell del botó 2 (només per llapis, esborrador o marcador fluorescent)

en:  button 2 ruler mode (true/false) (for pen or highlighter only)
ca:  mode reglat del botó 2 (cert/fals) (només per llapis o marcador fluorescent)

en:  button 2 shape recognizer mode (true/false) (pen or highlighter only)
ca:  mode reconeixedor de formes del botó 2 (cert/fals) (només per llapis o marcador fluorescent)

en:  button 2 eraser mode (eraser only)
ca:  mode d'esborrador del botó 2 (només per esborrador)

en:  button 3 tool (pen, eraser, highlighter, text, selectrect, vertspace, hand)
ca:  eina del botó 3 (llapis, esborrador, marcador fluorescent, text, seleccionador de rectangles, espai vertical, mà)

en:  button 3 brush linked to primary brush (true/false) (overrides all other settings)
ca:  el pinzell de botó 3 està associat al pinzell primari (cert/fals) (sobreescriu totes les altres configuracions)

en:  button 3 brush color (for pen or highlighter only)
ca:  color del pinzell del botó 3 (només per llapis o marcador fluorescent)

en:  button 3 brush thickness (pen, eraser, or highlighter only)
ca:  gruix del pinzell del botó 3 (només per llapis, esborrador o marcador fluorescent)

en:  button 3 ruler mode (true/false) (for pen or highlighter only)
ca:  mode reglat del botó 3 (cert/fals) (només per llapis o marcador fluorescent)

en:  button 3 shape recognizer mode (true/false) (pen or highlighter only)
ca:  mode reconeixedor de formes del botó 3 (cert/fals) (només per llapis o marcador fluorescent)

en:  button 3 eraser mode (eraser only)
ca:  mode d'esborrador del botó 3 (només per esborrador)

en:  thickness of the various pens (in points, 1 pt = 1/72 in)
ca:  gruix dels diferents llapis (en punts, 1pt = 1/72 polzades = 0,35 mm)

en:  thickness of the various erasers (in points, 1 pt = 1/72 in)
ca:  gruix dels diferents esborradors (en punts, 1pt = 1/72 polzades = 0,35 mm)

en:  thickness of the various highlighters (in points, 1 pt = 1/72 in)
ca:  gruix dels diferents marcadors fluorescents (en punts, 1pt = 1/72 polzades = 0,35 mm)

en:  name of the default font
ca:  nom de la lletra per defecte

en:  default font size
ca:  mida per defecte de la lletra

en:  Xournal configuration file.
     This file is generated automatically upon saving preferences.
     Use caution when editing this file manually.
ca:  Fitxer de configuració de Xournal.
     Aquest fitxer es genera automàticament després de guardar les preferències.
     Vagi en compte quan editi aquest fitxer manualment.

en:  of %d
ca:  de %d

en: Background
ca: Fons

en: Layer %d
ca: Capa %d

en: Save changes to '%s'?
ca: Voleu desar els canvis al fitxer '%s'?

en: Untitled
ca: Sense títol
