xournalpp - en to af_ZA translation catalogue (337 entries)

en: 
    
    Will now attempt to run without this file.
af_ZA: 
    
    Sal nou probeer om uit te voer sonder hierdie lêer.

en: 
     Do you want to continue?
af_ZA: 
    Wil U voortgaan?

[ctx: Page {pagenumber} "of {pagecount}"]
en:  of {1}
af_ZA:  van {1}

en: %F-Note-%H-%M
af_ZA: %F-Nota-%H-%M

en: <b>No devices were found. This seems wrong - maybe file a bug report?</b>
af_ZA: <b>Geen toestelle was gevind nie. Hierdie lyk verkeerd - dalk wil U 'n fout rapporteer?</b>

en: <span foreground='red' size='x-large'>Missing the needed UI file:
    <b>{1}</b></span>
    Could not find them at any location.
      Not relative
      Not in the Working Path
      Not in {2}
af_ZA: <span foreground='red' size='x-large'>Vermis die nodige verbruikers koppelvalk lêer:<b>{1}</b></span>
    Kon nie dit op enige plek vind nie.
      Nie relatief nie
      Nie in die werkende-pad nie
      Nie in {2}

en: Add/Edit TeX
af_ZA: Voeg by/Verander TeX

en: Advanced export options
af_ZA: Gevorderde uitvoer opsies

en: All files
af_ZA: Alle lêers

en: Apply to all pages
af_ZA: Pas toe op alle blaaie

en: Apply to current page
af_ZA: Pas toe op huidige bladsy

en: Arrange
af_ZA: Rangskik

en: Attach file to the journal
af_ZA: Voeg lêer by aan joernaal

en: Attribute "{1}" could not be parsed as double, the value is "{2}"
af_ZA: Kenmerk "{1}" kon nie verwerk word as dubbel nie, die waarde is "{2}"

en: Attribute "{1}" could not be parsed as double, the value is nullptr
af_ZA: Kenmerk "{1}" kon nie verwerk word as dubbel nie, die waarde is nullptr

en: Attribute "{1}" could not be parsed as int, the value is "{2}"
af_ZA: Kenmerk "{1}" kon nie verwerk word as heelgetal nie, die waarde is "{2}"

en: Attribute "{1}" could not be parsed as int, the value is nullptr
af_ZA: Kenmerk "{1}" kon nie verwerk word as heelgetal nie, die waarde is nullptr

en: Attribute "{1}" could not be parsed as size_t, the value is "{2}"
af_ZA: Kenmerk "{1}" kon nie verwerk word as size_t nie, die waarde is "{2}"

en: Attribute "{1}" could not be parsed as size_t, the value is nullptr
af_ZA: Kenmerk "{1}" kon nie verwerk word as size_t nie, die waarde is nullptr

en: Attribute color not set!
af_ZA: Kenmerk kleur is nie gestel nie!

en: Audio folder not set or invalid! Recording won't work!
    Please set the recording folder under "Preferences > Audio recording"
af_ZA: Oudio lêer is nie gestel of is nie geldig nie! Opname sal nie werk nie!
    Stel asseblief die opname lêer onder "Voorkeure > Oudio opname"

en: Autosave failed with an error: {1}
af_ZA: Autosave het misluk met fout: {1}

en: Autosave renamed from {1} to {2}
af_ZA: Autosave vernoem van {1} na {2}

en: Autosaving to {1}
af_ZA: Autosaving na {1}

en: Back
af_ZA: Terug

en: Background
af_ZA: Agtergrond

en: Bring forward
af_ZA: Bring vorentoe

en: Bring to front
af_ZA: Bring na vore

en: Cancel
af_ZA: Kanselleer

en: Change color
af_ZA: Verander kleur

en: Change font
af_ZA: Verander lettertipe

en: Change line style
af_ZA: Verander lyn styl

en: Change stroke fill
af_ZA: Verander pen vul

en: Change stroke width
af_ZA: Verander pen wydte

en: Color "{1}" unknown (not defined in default color list)!
af_ZA: Kleur "{1}" onbekend (nie gedefinieer in die verstek kleur lys nie)!

en: Contents
af_ZA: Inhoud

en: Copy
af_ZA: Kopieer

en: Copy current
af_ZA: Kopieer huidige

en: Copy page
af_ZA: Kopieer bladsy

en: Could not create folder: {1}
    Failed with error: {2}
af_ZA: Kon die lêer skep nie: {1}
    Misluk met fout: {2}

en: Could not load LaTeX PDF file
af_ZA: Kon nie LaTeX PDF lêer laai nie

en: Could not load LaTeX PDF file: {1}
af_ZA: Kon nie LaTeX PDF lêer laai nie: {1}

en: Could not load pagetemplates.ini file
af_ZA: Kon nie pagetemplates.ini lêer laai nie

en: Could not open attachment: {1}. Error message: Could not read file
af_ZA: Kon nie aangehegde oop maak nie: {1}. Foutboodskap: Kon nie lêer lees nie

en: Could not open attachment: {1}. Error message: Could not write file
af_ZA: Kon nie aangehegde oop maak nie: {1}. Foutboodskap: Kon nie lêer skryf nie

en: Could not open attachment: {1}. Error message: No valid file size provided
af_ZA: Kon nie aangehegde oop maak nie: {1}. Foutboodskap: Geen geldige lêer grote gegee nie

en: Could not open attachment: {1}. Error message: {2}
af_ZA: Kon nie aangehegde oop maak nie: {1}. Foutboodskap: {2}

en: Could not open file: "{1}"
af_ZA: Kon nie lêer oop maak nie: "{1}"

en: Could not parse custom toolbar.ini file: {1}
    Toolbars will not be available
af_ZA: Kon nie self-gemaakte toolbar.ini lêer verwerk nie: {1}
    Taakbalk sal nie beskikbaar wees nie

en: Could not parse general toolbar.ini file: {1}
    No Toolbars will be available
af_ZA: Kon nie algemene toolbar.ini lêer verwerk nie: {1}
    Geen Taakblak sal beskikbaar wees nie

en: Could not read image: {1}. Error message: {2}
af_ZA: Kon nie foto lees nie: {1}. Foutboodskap: {2}

en: Could not read page number for cloned background image: {1}.
af_ZA: Kon nie bladsy nommer lees van gekloonde agtergrond foto nie: {1}.

en: Could not redo "{1}"
    Something went wrong… Please write a bug report…
af_ZA: Kon nie "{1}" herstel nie
    Iets het fout gegaan... Skryf asseblief 'n fout verslag…

en: Could not remove tool item from Toolbar {1} on position {2}
af_ZA: Kon nie werktuig item van Taakbalk {1} op posisie {2} verwyder nie

en: Could not remove tool item {1} from Toolbar {2} on position {3}
af_ZA: Kon nie werktuig item {1} van Taakbalk {2} op posisie {3} verwyder nie

en: Could not rename autosave file from "{1}" to "{2}": {3}
af_ZA: Kon nie autosave lêer vernoem van "{1}" na "{2}": {3}

en: Could not save .tex file: {1}
af_ZA: Kon nie .tex lêer save nie: {1}

en: Could not start {1}: {2} (exit code: {3})
af_ZA: Kon nie begin nie {1}: {2} (afskakel kode: {3})

en: Could not undo "{1}"
    Something went wrong… Please write a bug report…
af_ZA: Kon nie ontdoen nie "{1}"
    Iets het fout gegaan… Skry asseblief 'n fout verslag…

en: Could not write background "{1}", {2}
af_ZA: Kon nie agtergrond skryf nie "{1}", {2}

en: Could not write background "{1}". Continuing anyway.
af_ZA: Kon nie agtergrond skryf nie "{1}". Vorder nog steeds.

en: Create new layer
af_ZA: Skep nuwe laag

en: Custom
af_ZA: Pasgemaak

en: Custom Export
af_ZA: Pasgemaakte Uitvoer

en: Customize Toolbars
af_ZA: Pas Taakbalk aan

en: Customized
af_ZA: Pasgemaakte

en: Cut
af_ZA: Knip

en: Default Tool
af_ZA: Verstek Werktuig

en: Delete
af_ZA: Verwyder

en: Delete Logfile
af_ZA: Vee Logfile uit

en: Delete current page
af_ZA: Verwyder huidige bladsy

en: Delete file
af_ZA: Verwyder lêer

en: Delete layer
af_ZA: Verwyder laag

en: Delete this layer
af_ZA: Verwyder hierdie laag

en: Delete this page
af_ZA: Verwyder hierdie bladsy

en: Discard
af_ZA: Gooi weg

en: Display advanced export options
af_ZA: Wys gevorderde uitvoer opsies

en: Do not open Autosave files. They may will be overwritten!
    Copy the files to another folder.
    Files from Folder {1} cannot be opened.
af_ZA: Moet nie Autosave lêers oop maak nie. Hulle sal oorskryf word!
    Kopieer die lêers na 'n ander laai.
    Lêer van laai {1} kan nie oopgemaak word nie.

en: Do not overwrite the background PDF! This will cause errors!
af_ZA: Moet nie die agtergrond PDF oorskryf nie! Hierdie sal foute veroorsaak!

en: Document file was removed.
af_ZA: Dokument lêer was verwyder.

en: Document is corrupted (no pages found in file)
af_ZA: Dokument is beskadig (geen blaaie gevind in die lêer nie)

en: Document is not complete (maybe the end is cut off?)
af_ZA: Dokument is onvoltooi (dalk is die einde afgesny?)

en: Document not loaded! ({1}), {2}
af_ZA: Dokument is nie gelaai nie! ({1}), {2}

en: Dotted
af_ZA: Gestippel

en: Draw Arrow
af_ZA: Teken Pyl

en: Draw Double Arrow
af_ZA: Teken Dubbele Pyl

en: Draw Ellipse
af_ZA: Teken Ellips

en: Draw Line
af_ZA: Teken Lyn

en: Draw Rectangle
af_ZA: Teken Reghoek

en: Draw Spline
af_ZA: Teken Spline

en: Draw coordinate system
af_ZA: Teken koördinaatstelsel

en: Draw stroke
af_ZA: Teken penslag

en: Drawing Type - don't change
af_ZA: Tekening Tiepe - moet nie verander nie

en: Drawing Type Combo
af_ZA: Tekening Tiepe Kombinasie

en: Edit text
af_ZA: Redigeer teks

en: ElementRange::parse(): element indices start with 1
af_ZA: ElementRange::parse(): element indekse begin met 1

en: ElementRange::parse(): given element index is larger than maximum count.
af_ZA: ElementRange::parse(): gegewe element indek is groter as maksimum telling.

en: ElementRange::parse(): interval bounds must be in increasing order.
af_ZA: ElementRange::parse(): intervalgrens moet in toenemende orde wees.

en: ElementRange::parse(): invalid element range.
af_ZA: ElementRange::parse(): ongeldige element reeks.

en: Emergency saved document
af_ZA: Noot-red dokument

en: Enable pressure sensitivity or pressure inference to change this setting!
af_ZA: Aktiveer druk sensitiwiteit of druk steuring om hierdie instelling te verander!

en: Erase stroke
af_ZA: Verwyder penslag

en: Eraser
af_ZA: Uitveër

en: Error annotate PDF file "{1}"
    {2}
af_ZA: Fout annoteer PDF lêer "{1}"
    {2}

en: Error loading glade file "{1}" (try to load "{2}")
af_ZA: Fout terwyl glade lêer gelaai was "{1}" (probeer om "{2}" te laai)

en: Error opening file "{1}"
af_ZA: Fout tydens oopmaak van lêer "{1}"

en: Error opening file: "{1}"
af_ZA: Fout tydens oopmaak van lêer: "{1}"

en: Error reading PDF: {1}
af_ZA: Fout met lees van PDF: {1}

en: Error reading width of a stroke: {1}
af_ZA: Fout met lees van die wydte van 'n penslag: {1}

en: Error save image #1
af_ZA: Fout met die stoor van foto #1

en: Error save image #2
af_ZA: Fout met die stoor van foto #2

en: Error while autosaving: {1}
af_ZA: Fout tydens autosave: {1}

en: Error while exporting the pdf background: I cannot find the pdf page number
af_ZA: Fout met die uitvoering van die pdf agtergrond: Ek kan nie die pdf bladsy nommer vind nie

en: Error {1} executing system command: {2}
af_ZA: Fout {1} met uitvoer van sisteem opdrag: {2}

en: Error: {1}
af_ZA: Fout: {1}

en: Error: {1} is not a regular file. Please check your LaTeX template file settings.
af_ZA: Fout: {1} is nie n normale lêer nie. Kyk asseblief na jou LaTeX templaat lêer instellings.

en: Error: {1}. Please check the contents of {2}
af_ZA: Fout" {1}. Kyk asseblief na die inhoud van {2}

en: Export FILE as PDF
af_ZA: Voer LÊER uit as PDF

en: Export FILE as image files (one per page)
                                     Guess the output format from the extension of IMGFILE
                                     Supported formats: .png, .svg
af_ZA: Voer LÊER uit as foto lêers (een per bladsy)
                                     Raai die uitset formaat van die uitbreiding van IMGFILE
                                     Ondersteunde formate: .png, .svg

en: Export PDF
af_ZA: Voer PDF uit

en: Export as PDF
af_ZA: Voer as PDF uit

en: Export layers progressively
                                     In PDF export, Render layers progressively one by one.
                                     This results in N export pages per page with N layers,
                                     building up the layer stack progressively.
                                     The resulting PDF file can be used for a presentation.
af_ZA: Voer lêers uit geleidelik   
                                  In PDF uitvoering, Lewe lae geleidelik een vir een.
                                     Hierdie lei tot N uitgevoerde blaaie per bladsy met N lae,
                                     bou die lae stapel geleidelik.
                                     Die gevolglike PDF lêer kan gebruik word vir 'n voorlegging.

en: Export without background
                                     The exported file has transparent or white background,
                                     depending on what its format supports
af_ZA: Voer uit sonder agtergrond
                                     Die uitgevoerde lêer het 'n deurskynende of wit agtergrond
                                     afhangend van wat die formaat ondersteun

en: Export without ruling
                                     The exported file has no paper ruling
af_ZA: Voer uit sonder lyne
                                     Die uitgevoerde lêer het nie papier lyne nie

en: Failed to find LaTeX generator program in PATH: {1}
af_ZA: Kon nie LaTeX generator program in PATH vind nie: {1}

en: Failed to initialize PDF Cairo surface
af_ZA: Inisialisering van PDF Cairo oppervlak het misluk

en: Failed to load image, could not determine image size!
af_ZA: Beeld laai misluk, kon nie die beeld grootte bepaal nie!

en: Failed to open content.xml in zip archive: "{1}"
af_ZA: Misluk om content.xml in zip argief oop te maak: "{1}"

en: Failed to parse LaTeX generator command: {1}
af_ZA: Kon nie LaTeX generator bevel ontleed nie: {1}

en: Failed to parse LaTeX generator path: {1}
af_ZA: Misluk om LaTeX genereerder pad te ontleed: {1}

en: Failed to read global template file. Please check your settings.
af_ZA: Kon nie globale templaat lêer lees nie. Kyk asseblief na jou verstellings.

en: Failed to resolve path with the following error:
    {1}
af_ZA: Kon nie roete oplos nie, met die volgende fout:
    {1}

en: File couldn't be opened. You have to do it manually:
    URL: {1}
af_ZA: Lêer kon nie oopgemaak word nie. Jy sal dit handmatig moet doen:
    URL: {1}

en: Fill
af_ZA: Vul

en: Filter input pressure. Multiply the pressure by the pressure multiplier. If less than the minimum, use the minimum pressure.
af_ZA: Filter inset druk. Maal die druk met die druk vermenigvuldiger. Indien dit minder as die minimum is, gebruik die minimum druk.

en: Fine
af_ZA: Fyn

en: Floating Toolbox (experimental)
af_ZA: Drywende gereedskapskis (eksperimenteel)

en: Font
af_ZA: Lettertipe

en: Forward
af_ZA: Vorentoe

en: GNU GPLv2 or later
af_ZA: GNU GPLv2 of later

en: Get version of xournalpp
af_ZA: Kry die weergawe van xournalpp

en: Global template file does not exist. Please check your settings.
af_ZA: Globale templaat lêer bestaan nie. Kyk asseblief na jou verstellings.

en: Global template file is not a regular file. Please check your settings.
af_ZA: Globale templaat lêer is nie 'n gewone lêer nie. Kyk asseblief na jou verstellings.

en: Go to first page
af_ZA: Gaan na eerste bladsy

en: Go to last page
af_ZA: Gaan na laaste bladsy

en: Go to next layer
af_ZA: Gaan na volgende laag

en: Go to page
af_ZA: Gaan na bladsy

en: Go to previous layer
af_ZA: Gaan na vorige laag

en: Go to top layer
af_ZA: Gaan na boonste laag

en: Graph
af_ZA: Grafiek

en: Hide all
af_ZA: Versteek alles

en: Highlighter
af_ZA: Ligstreper

en: Image
af_ZA: Foto

en: Image file successfully created
af_ZA: Foto lêer suksesvol geskep

en: Images
af_ZA: Foto's

en: Insert a copy of the current layer below
af_ZA: Voeg 'n afskrif van die huidige laag onder by

en: Insert a copy of the current page below
af_ZA: Voeg 'n afskrif van die huidige bladsy onder by

en: Insert elements
af_ZA: Voeg elemente by

en: Insert image
af_ZA: Voeg foto by

en: Insert latex
af_ZA: Voeg latex by

en: Insert layer
af_ZA: Voeg laag by

en: Insert page
af_ZA: Voeg bladsy by

en: Isometric Dotted
af_ZA: Isometries Gestippel

en: Isometric Graph
af_ZA: Isometries Grafiek

en: Jump to Page (first Page: 1)
af_ZA: Spring na bladsy (eerste Bladsy: 1)

en: Latex generation encountered an error: {1} (exit code: {2})
af_ZA: Latex generator het 'n fout tee gekom: {1} (uitgangkode: {2})

en: Layer
af_ZA: Laag

en: Layer Combo
af_ZA: Laag Kombinasie

en: Layer Preview
af_ZA: Laag Voorskou

en: Layer {1}
af_ZA: Laag {1}

en: Layerstack Preview
af_ZA: Laag-stapel Voorskou

en: Loading...
af_ZA: Laai tans...

en: Manage Toolbars
af_ZA: Bestuur taakbalke

en: Medium
af_ZA: Middelmatig

en: Move
af_ZA: Skuif

en: Move layer
af_ZA: Skuif laag

en: Move page downwards
af_ZA: Beweeg bladsy af

en: Move page upwards
af_ZA: Beweeg bladsy op

en: New
af_ZA: Nuwe

en: New Xournal
af_ZA: Nuwe Xournal

en: Next
af_ZA: Volgende

en: Next annotated page
af_ZA: Nuwe geannoteerde bladsy

en: No device
af_ZA: Geen toestel nie

en: No pages to export!
af_ZA: Geen bladsye om uit te voer nie!

en: No pdf pages available to append. You may need to reopen the document first.
af_ZA: Geen pdf blaai is beskikbaar om aan te heg nie. Jy moet dalk die dokument eers weer oop maak.

en: Normal drawing
af_ZA: Gewone tekening

en: Only export the pages specified by RANGE (e.g. "2-3,5,7-")
                                     No effect without -p/--create-pdf or -i/--create-img
af_ZA: Voer net die blaaie in die gespesifiseerde reeks uit (bv. "2-3,5,7-")
                                     Geen effek sonder -p/--create-pdf of -i/--create-img

en: Open Image
af_ZA: Maak foto oop

en: Open Logfile
af_ZA: Maak log-lêer oop

en: Open Logfile directory
af_ZA: Maak Log-lêer gids oop

en: Open file
af_ZA: Maak lêer oop

en: PDF Export
af_ZA: Voer PDF uit

en: PDF Page {1}
af_ZA: PDF Bladsy {1}

en: PDF background missing
af_ZA: PDF agtergrond nie beskikbaar nie

en: PDF file successfully created
af_ZA: PDF lêer suksesvol geskep

en: PDF files
af_ZA: PDF lêers

en: PNG graphics
af_ZA: PNG grafieke

en: Page
af_ZA: Bladsy

en: Page Preview
af_ZA: Bladsy Voorskou

en: Page background changed
af_ZA: Bladsy agtergrond verander

en: Page deleted
af_ZA: Bladsy verwyder

en: Page inserted
af_ZA: Bladsy bygevoeg

en: Page number
af_ZA: Bladsy nommer

en: Paired pages
af_ZA: Gepaarde bladsye

en: Paste
af_ZA: Plak

en: Pause / Play
af_ZA: Pause / Speel

en: Plain
af_ZA: Eenvoudig

en: Play Object
af_ZA: Speel objek

en: Predefined
af_ZA: Vooraf bepaal

en: Presentation mode
af_ZA: Aanbiedingsmodus

en: Previously selected language not available anymore!
af_ZA: Vorige gekose taal nie meer beskikbaar nie!

en: Print
af_ZA: Druk

en: Record Audio / Stop Recording
af_ZA: Neem klank op / Stop klank opneming

en: Recorder could not be started.
af_ZA: Opnemer kon nie begin word nie.

en: Redo
af_ZA: Doen weer

en: Redo:
af_ZA: Doen weer:

en: Remove PDF Background
af_ZA: Verwyder PDF agtergrond

en: Removed tool item from Toolbar {1} ID {2}
af_ZA: Hulpmiddel item verwyder van Taakbalk {1} ID {2}

en: Removed tool item {1} from Toolbar {2} ID {3}
af_ZA: Hulpmiddel item {1} verwyder van Taakbalk {2} ID {3}

en: Rename layer
af_ZA: Hernoem laag

en: Replace
af_ZA: Vervang

en: Requested temporary file was not found for attachment {1}
af_ZA: Aangevraagde tydelike lêer was nie gevind vir aanhegting {1} nie

en: Restore file
af_ZA: Herstel lêer

en: Rotation
af_ZA: Rotasie

en: Rotation Snapping
af_ZA: Rotasie Snapping

en: Ruled
af_ZA: Gereël

en: Ruled with vertical line
af_ZA: Gereël met vertikale lyn

en: SVG graphics
af_ZA: SVG grafieke

en: Sample LaTeX file generated successfully.
af_ZA: Voorbeeld LaTex lêer suksesvol gegenereer.

en: Save File
af_ZA: Save lêer

en: Save file error: {1}
af_ZA: Save lêer fout: {1}

en: Scale
af_ZA: Skaal

en: Search
af_ZA: Soek

en: See the full list of contributors
af_ZA: Sien die volle lys bydraers

en: Select Area Text from pdf
af_ZA: Kies Area Teks van pdf

en: Select Font
af_ZA: Selekteer lettertipe

en: Select Linear PDF Text
af_ZA: Kies Lineêr PDF Teks

en: Select Object
af_ZA: Kies Objek

en: Select PDF Area Text
af_ZA: Kies PDF Area Teks

en: Select PDF Text
af_ZA: Kies PDF Teks

en: Select PDF Text In Rectangle
af_ZA: Kies PDF Teks In Reghoek

en: Select PDF Text in Rectangle
af_ZA: Kies PDF Teks in Reghoek

en: Select Pdf Text
af_ZA: Kies Pdf Teks

en: Select Rectangle
af_ZA: Kies Reghoek

en: Select Region
af_ZA: Kies Gebied

en: Select Text from pdf
af_ZA: Kies Teks van pdf

en: Select another PDF
af_ZA: Kies 'n ander PDF

en: Select another name
af_ZA: Kies 'n ander naam

en: Select background color
af_ZA: Kies agtergrond kleur

en: Select color
af_ZA: Kies kleur

en: Select rectangle
af_ZA: Kies reghoek

en: Select region
af_ZA: Kies gebied

en: Selection Combo
af_ZA: Keuse Kombinasie

en: Send Bugreport
af_ZA: Stuur foutverslag

en: Send backward
af_ZA: Stuur agtertoe

en: Send to back
af_ZA: Stuur na agter

en: Separator
af_ZA: Verdeler

en: Set DPI for PNG exports. Default is 300
                                     No effect without -i/--create-img=foo.png
af_ZA: Stel DPI vir PNG uitvoerings. Standaard is 300
                                     Geen effek sonder -i/--create-img=foo.png

en: Set page height for PNG exports
                                     No effect without -i/--create-img=foo.png
                                     Ignored if --export-png-dpi or --export-png-width is used
af_ZA: Stel bladsy hoogte vir PNG uitvoerings
                                     Geen effek sonder -i/--create-img=foo.png
                                     Geignoreer indien --export-png-dpi of --export-png-width gebruik word

en: Set page width for PNG exports
                                     No effect without -i/--create-img=foo.png
                                     Ignored if --export-png-dpi is used
af_ZA: Stel bladsy wydte vir PNG uitvoerings
                                     Geen effek sonder -i/--create-img=foo.png
                                     Geignoreer indien --export-png-dpi gebruik word

en: Shape Recognizer
af_ZA: Vorm Herkenner

en: Show all
af_ZA: Wys al

en: Show only not used pages (one unused page)
af_ZA: Wys slegs ongebruikte blaaie (een ongebruikte bladsy)

en: Show only not used pages ({1} unused pages)
af_ZA: Wys slegs ongebruikte blaaie ({1} ongebruikte bladsye)

en: Sorry, Xournal++ can only open one file at once.
    Others are ignored.
af_ZA: Jammer, Xournal++ kan slegs een lêer per slag oop maak.
    Ander is geïgnoreer.

en: Sorry, Xournal++ cannot open remote files at the moment.
    You have to copy the file to a local directory.
af_ZA: Jammer, Xournal++ kan nie afstand lêers oop maak op die oomblik nie.
    Jy sal die 'n plaaslike afskrif moet maak.

en: Staves
af_ZA: Stokke

en: Stroke recognizer
af_ZA: Streep herkenner

en: Successfully saved document to "{1}"
af_ZA: Dokument suksesvol gestoor na "{1}"

en: Supported files
af_ZA: Ondersteunde lêers

en: Swap the current layer with the one above
af_ZA: Ruil die huidige laag met die een bo

en: Swap the current layer with the one below
af_ZA: Ruil die huidige laag met die een onder

en: Swap the current page with the one above
af_ZA: Ruil die huidige bladsy met die een bo

en: Swap the current page with the one below
af_ZA: Ruil die huidige bladsy met die een onder

en: System Default
af_ZA: Stelselstandaard

en: Text
af_ZA: Teks

en: Text found on this page
af_ZA: Teks gevind op hierdie bladsy

en: Text found once on page {1}
af_ZA: Teks een keer gevind op bladsy {1}

en: Text found {1} times on page {2}
af_ZA: Teks {1} keer gevind op bladsy {2}

en: Text not found
af_ZA: Teks nie gevind nie

en: Text not found, searched on all pages
af_ZA: Teks nie gevind nie, gesoek op alle blaaie

en: The Toolbarconfiguration "{1}" is predefined, would you create a copy to edit?
af_ZA: Die Nutsbalk-konfigurasie "{1}" is voorafgekies, wil jy 'n afskrif maak om te verander?

en: The check for overwriting the background failed with:
af_ZA: Die kontrole vir die oorskryf van die agtergrond het misluk met:

en: The file being loaded has a file format version newer than the one currently supported by this version of Xournal++, so it may not load properly. Open anyways?
af_ZA: Die lêer wat gelaai word het 'n lêer formaat wat nuwer is as die een tans ondersteun deur hierdie weergawe van Xournal++, so dit mag dalk nie reg laai nie. Maak in elk geval oop?

en: The file is no valid .xopp file (Mimetype missing): "{1}"
af_ZA: Die lêer is nie 'n geldige .xopp lêer nie (Mimetype missing): "{1}"

en: The file is no valid .xopp file (Mimetype wrong): "{1}"
af_ZA: Die lêer is nie 'n geldige .xopp lêer nie (Mimetype wrong): "{1}"

en: The file is no valid .xopp file (Version missing): "{1}"
af_ZA: Die lêer is nie 'n geldige .xopp lêer nie (Version missing): "{1}"

en: The file is not a valid .xopp file (Version string corrupted): "{1}"
af_ZA: Die lêer is nie 'n geldige .xopp lêer nie (Version string corrputed): "{1}"

en: The formula is empty when rendered or invalid.
af_ZA: Die formule is leeg wanneer gelewer word of is ongeldig.

en: The most recent log file name: {1}
af_ZA: Die langste log lêer naam: {1}

en: There was an error displaying help: {1}
af_ZA: Daar was 'n fout met die vertoning van hulp: {1}

en: Thick
af_ZA: Dik

en: This document is not saved yet.
af_ZA: Hierdie dokument is nog nie gestoor nie.

en: This image could not be loaded. Error message: {1}
af_ZA: Hierdie beeld kon nie gelaai word nie. Foutboodskap: {1}

en: Toggle fullscreen
af_ZA: Wissel volskerm

en: Tool - don't change
af_ZA: Tool - moet nie verander nie

en: Toolbar found: {1}
af_ZA: Nutsbalk gevind: {1}

en: Toolbars
af_ZA: Taakbalke

en: Trying to emergency save the current open document…
af_ZA: Probeer nood om die huidige oop dokument te stoor…

en: Unable to open global template file at {1}. Does it exist?
af_ZA: Kan nie globale templaat by {1} oop maak nie. Bestaan dit?

en: Unable to play audio recording {1}
af_ZA: Kan nie oudio opname speel nie {1}

en: Unable to retrieve pdf page.
af_ZA: Kan nie pdf bladsy haal nie.

en: Undo
af_ZA: Ontdoen

en: Undo:
af_ZA: Ontdoen:

en: Unexpected root tag: {1}
af_ZA: Onverwagte root merker: {1}

en: Unexpected tag in document: "{1}"
af_ZA: Onverwagte merker in dokument: "{1}"

en: Unknown background type: {1}
af_ZA: Onbekende agtergrond tiepe: {1}

en: Unknown color value "{1}"
af_ZA: Onbekende kleur waarde "{1}"

en: Unknown domain type: {1}
af_ZA: Onbekende domein tiepe: {1}

en: Vertical Space
af_ZA: Vertikale Spasie

en: Vertical space
af_ZA: Vertikale spasie

en: Very Fine
af_ZA: Baie fyn

en: Very Thick
af_ZA: Baie dik

en: With PDF background
af_ZA: Met PDF agtergrond

en: Write text
af_ZA: Skryf teks

en: Wrong count of points ({1})
af_ZA: Verkeerde tel van punte ({1})

en: Xournal files
af_ZA: Xournal lêers

en: Zoom in
af_ZA: Zoem in

en: Zoom out
af_ZA: Zoem uit

en: _Open
af_ZA: _Maak oop

en: dash-/ dotted
af_ZA: streep-/ stippel

en: dashed
af_ZA: gestreep

en: dotted
af_ZA: gestippel

en: elements
af_ZA: elemente

en: eraser
af_ZA: uitveër

en: file: {1}
af_ZA: lêer: {1}

en: image
af_ZA: foto

en: keyboard
af_ZA: sleutelbord

en: mouse
af_ZA: muis

en: show
af_ZA: wys

en: standard
af_ZA: standaard

en: text
af_ZA: teks

en: 0,4
af_ZA: 0.4

en: 0,50
af_ZA: 0.50

en: 1,00
af_ZA: 1.00

en: 1,30
af_ZA: 1.30

en: All pages
af_ZA: Alle blaaie
