xournalpp - en to ca_ES translation catalogue (192 entries)

en: 
    
    Will now attempt to run without this file.
ca_ES: 
    
    S'intentarà executar sense aquest arxiu.

en: 
     Do you want to continue?
ca_ES: 
    Vols continuar?

en: 
    Proposed replacement file: "{1}"
ca_ES: 
    Arxiu de recanvi proposat: "{1}"

[ctx: Page {pagenumber} "of {pagecount}"]
en:  of {1}
ca_ES:  de {1}

en: %F-Note-%H-%M
ca_ES: %F-Nota-%H-%M

en: <b>No devices were found. This seems wrong - maybe file a bug report?</b>
ca_ES: <b>No s'ha trobat cap dispositiu. Això és inusual; recomanem que envií un informe d'error.</b>

en: <span foreground='red' size='x-large'>Missing the needed UI file:
    <b>{1}</b></span>
    Could not find them at any location.
      Not relative
      Not in the Working Path
      Not in {2}
ca_ES: <span foreground='red' size='x-large'>Falta el  arxiu de IU necessari:
    <b>{1}</b></span>
    No s'ha pogut trobar en cap ubicació.
      No és relatiu
      No està en la ruta de treball
      No està en {2}

en: Add/Edit TeX
ca_ES: Afegir/Editar TeX

en: Advanced export options
ca_ES: Opcions avançades d'exportació

en: All files
ca_ES: Tots els arxius

en: Apply to all pages
ca_ES: Aplicar a totes les pàgines

en: Apply to current page
ca_ES: Aplicar a la pàgina actual

en: Arrange
ca_ES: Ordenar

en: Attach file to the journal
ca_ES: Adjuntar arxiu al quadern

en: Attribute "{1}" could not be parsed as double, the value is "{2}"
ca_ES: No s'ha pogut processar l'atribut «{1}» com a «double»; el valor és «{2}»

en: Attribute "{1}" could not be parsed as double, the value is nullptr
ca_ES: No s'ha pogut processar l'atribut «{1}» com a «double»; el valor és «nullptr»

en: Attribute "{1}" could not be parsed as int, the value is "{2}"
ca_ES: No s'ha pogut procesar l'atribut «{1}» com a «int»; el valor és «{2}»

en: Attribute "{1}" could not be parsed as int, the value is nullptr
ca_ES: L'atribut "{1}" no s'ha pogut analitzar com a int, el valor és nullptr

en: Attribute "{1}" could not be parsed as size_t, the value is "{2}"
ca_ES: No s'ha pogut processar l'atribut «{1}» com a «size_t»; el valor és «{2}»

en: Attribute "{1}" could not be parsed as size_t, the value is nullptr
ca_ES: L'atribut "{1}" no s'ha pogut analitzar com a size_t, el valor és nullptr

en: Attribute color not set!
ca_ES: Atribut de color no definit!

en: Audio folder not set or invalid! Recording won't work!
    Please set the recording folder under "Preferences > Audio recording"
ca_ES: No s'ha configurat una carpeta d'àudio o aquesta és invàlida! La gravació no funcionarà!
    Si us plau, configureu la carpeta d'enregistrament a "Configuració > Gravació d'àudio"

en: Autosave failed with an error: {1}
ca_ES: Ha fallat la desada automàtica degut a un error: {1}

en: Autosave renamed from {1} to {2}
ca_ES: Desada automàtica renombrada de {1} a {2}

en: Autosaving to {1}
ca_ES: Desada utomàtica a {1}

en: Back
ca_ES: Enrera

en: Background
ca_ES: Fons

en: Bring forward
ca_ES: Portar endavant

en: Bring to front
ca_ES: Portar al davant

en: Cancel
ca_ES: Cancel·la

en: Change color
ca_ES: Canviar color

en: Change font
ca_ES: Canviar tipus de lletra

en: Change line style
ca_ES: Canviar estil de línia

en: Change stroke fill
ca_ES: Canviar emplenament de traç

en: Change stroke width
ca_ES: Canviar amplada de traç

en: Color "{1}" unknown (not defined in default color list)!
ca_ES: Es desconeix el color "{1}" (no està definit a la llista de colors predeterminada)!

en: Contents
ca_ES: Contingut

en: Copy
ca_ES: Copiar

en: Copy current
ca_ES: Copiar actual

en: Copy page
ca_ES: Copiar pàgina

en: Could not create folder: {1}
    Failed with error: {2}
ca_ES: No s'ha pogut crear la carpeta: {1}
    Ha fallat amb l'error: {2}

en: Could not load LaTeX PDF file
ca_ES: No s'ha pogut carregar l'arxiu PDF de LaTeX

en: Could not load LaTeX PDF file: {1}
ca_ES: No s'ha pogut carregar l'arxiu PDF de LaTeX: {1}

en: Could not load pagetemplates.ini file
ca_ES: No s'ha pogut carregar l'arxiu pagetemplates.ini

en: Could not open attachment: {1}. Error message: Could not read file
ca_ES: No s'ha pogut obrir l'arxiu adjunt: {1}. Missatge d'error: No s'ha pogut llegir el fitxer

en: Could not open attachment: {1}. Error message: Could not write file
ca_ES: No s'ha pogut obrir l'arxiu adjunt: {1}. Missatge d'error: No s'ha pogut escriure a l'arxiu

en: Could not open attachment: {1}. Error message: No valid file size provided
ca_ES: No s'ha pogut obrir l'arxiu adjunt: {1}. No s'ha proporcionat una mida de fitxer vàlida

en: Could not open attachment: {1}. Error message: {2}
ca_ES: No s'ha pogut obrir l'arxiu adjunt: {1}. Missatge d'error: {2}

en: Could not open file: "{1}"
ca_ES: No s'ha pogut obrir el fitxer: "{1}"

en: Could not parse custom toolbar.ini file: {1}
    Toolbars will not be available
ca_ES: No s'ha pogut processar l'arxiu personalitzat toolbar.ini: {1}
    Les barres d'eines no estaran disponibles

en: Could not parse general toolbar.ini file: {1}
    No Toolbars will be available
ca_ES: No s'ha pogut processar l'arxiu general toolbar.ini: {1}
    No estarà disponible cap barra d'eines

en: Could not read image: {1}. Error message: {2}
ca_ES: No s'ha pogut llegir la imatge: {1}. Missatge d'error: {2}

en: Could not read page number for cloned background image: {1}.
ca_ES: No s'ha pogut llegir el número de pàgina de la imatge de fons clonada: {1}.

en: Could not redo "{1}"
    Something went wrong… Please write a bug report…
ca_ES: No s'ha pogut refer "{1}"
    Alguna cosa ha anat malament... Si us plau envia'ns un informe d'error…

en: Could not remove tool item from Toolbar {1} on position {2}
ca_ES: No s'ha pogut eliminar l'element de la barra d'eines {1} a la posició {2}

en: Could not remove tool item {1} from Toolbar {2} on position {3}
ca_ES: No s'ha pogut eliminar l'element {1} de la barra d'eines {2} a la posició {3}

en: Could not rename autosave file from "{1}" to "{2}": {3}
ca_ES: No s'ha pogut canviar el nom de l'arxiu de desat automàtic de "{1}" a "{2}": {3}

en: Could not save .tex file: {1}
ca_ES: No s'ha pogut desar l'arxiu .tex: {1}

en: Could not start {1}: {2} (exit code: {3})
ca_ES: No s'ha pogut iniciar {1}: {2} (codi de sortida: {3})

en: Could not undo "{1}"
    Something went wrong… Please write a bug report…
ca_ES: No s'ha pogut desfer "{1}"
    Alguna cosa ha anat malament... Si us plau envia'ns un informe d'error…

en: Could not write background "{1}", {2}
ca_ES: No s'ha pogut escriure el fons "{1}", {2}

en: Could not write background "{1}". Continuing anyway.
ca_ES: No s'ha pogut escriure el fons "{1}". Es continua de totes maneres.

en: Create new layer
ca_ES: Crear capa nova

en: Custom
ca_ES: Personalitzat

en: Custom Export
ca_ES: Exportació personalitzada

en: Customize Toolbars
ca_ES: Personalitzar barres d'eines

en: Customized
ca_ES: Personalitzat

en: Cut
ca_ES: Tallar

en: Default Tool
ca_ES: Eina predeterminada

en: Delete
ca_ES: Eliminar

en: Delete Logfile
ca_ES: Eliminar fitxer de registre

en: Delete current page
ca_ES: Eliminar pàgina actual

en: Delete file
ca_ES: Eliminar fitxer

en: Delete layer
ca_ES: Eliminar capa

en: Delete this layer
ca_ES: Eliminar aquesta capa

en: Delete this page
ca_ES: Eliminar aquesta pàgina

en: Discard
ca_ES: Descartar

en: Display advanced export options
ca_ES: Mostra opcions d'exportació avançades

en: Do not open Autosave files. They may will be overwritten!
    Copy the files to another folder.
    Files from Folder {1} cannot be opened.
ca_ES: No obriu els fitxers de desat automàtic. Es poden sobreescriure!
    Copieu els fitxers a una altra carpeta.
    Els fitxers de la carpeta {1} no es poden obrir.

en: Do not overwrite the background PDF! This will cause errors!
ca_ES: No sobreescriviu el PDF de fons! Això provocarà errors!

en: Document file was removed.
ca_ES: S'ha eliminat el fitxer del document.

en: Document is corrupted (no pages found in file)
ca_ES: El document està danyat (no s'ha trobat cap pàgina a l'arxiu)

en: Document is not complete (maybe the end is cut off?)
ca_ES: El document no està complet (potser la part del final està truncada?)

en: Document not loaded! ({1}), {2}
ca_ES: No s'ha carregat el document! ({1}),{2}

en: Dotted
ca_ES: Puntejada

en: Draw Arrow
ca_ES: Dibuixar Fletxa

en: Draw Double Arrow
ca_ES: Dibuixar Fletxa Doble

en: Draw Ellipse
ca_ES: Dibuixar El·lipse

en: Draw Line
ca_ES: Dibuixar Línia

en: Draw Rectangle
ca_ES: Dibuixar Rectangle

en: Draw Spline
ca_ES: Dibuixar Curva Spline

en: Draw coordinate system
ca_ES: Dibuixar sistema de coordenades

en: Draw stroke
ca_ES: Dibuixar traç

en: Drawing Type - don't change
ca_ES: Tipus de dibuix - no canviar

en: Drawing Type Combo
ca_ES: Estoig de Tipus de Dibuix

en: Edit text
ca_ES: Editar text

en: ElementRange::parse(): element indices start with 1
ca_ES: ElementRange::parse(): els indexes de l'element comencen per 1

en: ElementRange::parse(): given element index is larger than maximum count.
ca_ES: ElementRange::parse(): l'índex de l'element donat és més gran que el nombre màxim.

en: ElementRange::parse(): interval bounds must be in increasing order.
ca_ES: ElementRange::parse(): els extrems de l'interval han d'anar en ordre creixent.

en: ElementRange::parse(): invalid element range.
ca_ES: ElementRange::parse(): interval d'elements invàlids.

en: Emergency saved document
ca_ES: Document desat d'emergència

en: Enable pressure sensitivity or pressure inference to change this setting!
ca_ES: Per a canviar aquesta configuració, la sensibilitat de pressió o inferència de pressió ha d'estar activada!

en: Erase stroke
ca_ES: Borrar traç

en: Eraser
ca_ES: Borrador

en: Error annotate PDF file "{1}"
    {2}
ca_ES: Error a l'anotar l'arxiu PDF "{1}"
    {2}

en: Error loading glade file "{1}" (try to load "{2}")
ca_ES: Error al carregar l'arxiu de glade "{1}" (s'intentarà carregar "{2}")

en: Error opening file "{1}"
ca_ES: Error a l'obrir l'arxiu "{1}"

en: Error opening file: "{1}"
ca_ES: Error a l'obrir l'arxiu: "{1}"

en: Error reading PDF: {1}
ca_ES: Error al llegir el PDF: {1}

en: Error reading width of a stroke: {1}
ca_ES: Error al llegir l'amplada d'un traç: {1}

en: Error save image #1
ca_ES: Error al desar la imatge #1

en: Error save image #2
ca_ES: Error al desar la imatge #2

en: Error while autosaving: {1}
ca_ES: Error durant el desat automàtic: {1}

en: Error while exporting the pdf background: I cannot find the pdf page number
ca_ES: Error en exportar el fons del pdf: no puc trobar el número de pàgina del pdf

en: Error {1} executing system command: {2}
ca_ES: Error {1} a l'executar la comanda de sistema: {2}

en: Error: {1} is not a regular file. Please check your LaTeX template file settings.
ca_ES: Error: {1} no és un fitxer regular. Si us plau, comprovi la configuració de la seva plantilla d'arxiu LaTeX.

en: Error: {1}. Please check the contents of {2}
ca_ES: Error: {1}. Si us plau, comprovi els continguts de {2}

en: Export FILE as PDF
ca_ES: Exportar ARXIU com a PDF

en: Export FILE as image files (one per page)
                                     Guess the output format from the extension of IMGFILE
                                     Supported formats: .png, .svg
ca_ES: Exportar ARXIU com a fitxers d'imatge (un per pàgina)
                                     Determina el format de sortida en base a la extensió de l'arxiu de la imatge.
                                     Formats suportats: .png, .svg

en: Export PDF
ca_ES: Exportar PDF

en: Export as PDF
ca_ES: Exportar a PDF

en: Export layers progressively
                                     In PDF export, Render layers progressively one by one.
                                     This results in N export pages per page with N layers,
                                     building up the layer stack progressively.
                                     The resulting PDF file can be used for a presentation.
ca_ES: Exportar capes progresivament
                                     Al exportar a PDF, Renderitzar progresivament les capes una per una
                                     Això resulta en N pàgines exportades per pàgina amb N capes,
                                     construint progresivament la pila de capes.
                                     El fitxer PDF resultant pot ser utilitzar per a una presentació.

en: Export without background
                                     The exported file has transparent or white background,
                                     depending on what its format supports
ca_ES: Exportar sense fons
                                     El fitxer exportat té un fons transparent o blanc,
                                     depenent del que suporti el seu format

en: Export without ruling
                                     The exported file has no paper ruling
ca_ES: Exportar sense línies
                                     El fitxer exportat no te línies al paper

en: Failed to find LaTeX generator program in PATH: {1}
ca_ES: No s'ha pogut trobar el programa generador LaTeX a la RUTA: {1}

en: Failed to initialize PDF Cairo surface
ca_ES: Fallida en inicialitzar la superfície PDF Cairo

en: Failed to load image, could not determine image size!
ca_ES: Error carregant imatge, no s'ha pogut determinar la seva mida!

en: Failed to open content.xml in zip archive: "{1}"
ca_ES: No s'ha pogut carregar content.xml a l'arxiu zip: "{1}"

en: Failed to parse LaTeX generator command: {1}
ca_ES: Fallit l'intent d'examinar la comanda del generador LaTeX: {1}

en: Loading...
ca_ES: Carregant...

en: Manage Toolbars
ca_ES: Gestionar barres d'eines

en: Medium
ca_ES: Mitjà

en: Move
ca_ES: Moure

en: Move layer
ca_ES: Moure capa

en: Move page downwards
ca_ES: Baixar pàgina

en: Move page upwards
ca_ES: Pujar pàgina

en: New
ca_ES: Nou

en: New Xournal
ca_ES: Xournal Nou

en: Next
ca_ES: Següent

en: Next annotated page
ca_ES: Pàgina anotada següent

en: No device
ca_ES: No hi ha cap dispositiu

en: No pages to export!
ca_ES: No hi ha cap pàgina per a exportar!

en: No pdf pages available to append. You may need to reopen the document first.
ca_ES: No hi ha pàgines PDF disponibles per a afegir. És possible que sigui necessari reobrir el document primer.

en: Normal drawing
ca_ES: Dibuix normal

en: OK
ca_ES: D'acord

en: Only export the pages specified by RANGE (e.g. "2-3,5,7-")
                                     No effect without -p/--create-pdf or -i/--create-img
ca_ES: Només exportar les pàgines especificades per INTERVAL (p. ex: "2-3,5,7-")
                                     No té efecte sense -p/--create-pdf o -i/--create-img

en: Open Image
ca_ES: Obrir Imatge

en: Open Logfile
ca_ES: Obrir arxiu de registre

en: Open Logfile directory
ca_ES: Obrir directori d'arxius de registre

en: Open file
ca_ES: Obrir fitxer

en: PDF Export
ca_ES: Exportar PDF

en: PDF Page {1}
ca_ES: Pàgina de PDF {1}

en: PDF background missing
ca_ES: Falta el fons de PDF

en: PDF file successfully created
ca_ES: S'ha creat correctament l'arxiu PDF

en: PDF files
ca_ES: Arxius PDF

en: PNG graphics
ca_ES: Gràfics PNG

en: Page
ca_ES: Pàgina

en: Page Preview
ca_ES: Previsualització de pàgina

en: Page background changed
ca_ES: S'ha canviat el fons de la pàgina

en: Page deleted
ca_ES: S'ha eliminat la pàgina

en: Page inserted
ca_ES: S'ha inserit una pàgina

en: Page number
ca_ES: Número de pàgina

en: Paired pages
ca_ES: Pàgines emparellades

en: Paste
ca_ES: Enganxar

en: Pause / Play
ca_ES: Pausa / Reproduir

en: Pen
ca_ES: Llapis

en: Plain
ca_ES: Simple

en: Play Object
ca_ES: Reproduir objecte

en: Predefined
ca_ES: Predefinit

en: Presentation mode
ca_ES: Mode de presentació

en: Previously selected language not available anymore!
ca_ES: L'idioma seleccionat previament ja no està disponible!

en: Print
ca_ES: Imprimir

en: Record Audio / Stop Recording
ca_ES: Enregistrar àudio / Aturar enregistrament

en: Recorder could not be started.
ca_ES: No s'ha pogut iniciar l'enregistradora.

en: Redo
ca_ES: Refer

en: Redo:
ca_ES: Refer:

en: Remove PDF Background
ca_ES: Eliminar fons PDF

en: Removed tool item from Toolbar {1} ID {2}
ca_ES: S'ha eliminat l'element de la barra d'eines {1} ID {2}

en: Removed tool item {1} from Toolbar {2} ID {3}
ca_ES: S'ha eliminat l'element {1} de la barra d'eines {2} ID {3}

en: Rename layer
ca_ES: Canviar el nom de la capa

en: Replace
ca_ES: Eeemplaçar

en: Requested temporary file was not found for attachment {1}
ca_ES: No s'ha trobat el fitxer temporal sol·licitat per a l'adjunt {1}

en: Restore file
ca_ES: Restaurar fitxer

en: Rotation
ca_ES: Rotació

en: Rotation Snapping
ca_ES: Ajust de rotació

en: Ruled
ca_ES: Reglat

en: Ruled with vertical line
ca_ES: Reglat amb línia vertical

en: SVG graphics
ca_ES: Gràfics SVG

en: Sample LaTeX file generated successfully.
ca_ES: Fitxer LaTeX d'exemple generat amb èxit.

en: Save
ca_ES: Desar

en: Preferences
ca_ES: Configuració

en: Xournal++ Preferences
ca_ES: Configuració de Xournal++
