xournalpp - en to cs_CZ translation catalogue (822 entries)

en: 
    
    Will now attempt to run without this file.
cs_CZ: 
    
    Nyní se pokusí o spuštění bez tohoto souboru.

en: 
     Do you want to continue?
cs_CZ: 
    Přejete si pokračovat?

en: 
    Proposed replacement file: "{1}"
cs_CZ: 
    Navrhovaný náhradní soubor: "{1}"

[ctx: Page {pagenumber} "of {pagecount}"]
en:  of {1}
cs_CZ:  z {1}

en: %F-Note-%H-%M
cs_CZ: %F-Poznámka-%H-%M

en: %{name}_annotated
cs_CZ: %{name}_anotováno

en: <b>No devices were found. This seems wrong - maybe file a bug report?</b>
cs_CZ: <b>Žádná zařízení nebyla nalezena. Zdá se to být špatně - možná můžete nahlásit chybu?</b>

en: <span foreground='red' size='x-large'>Missing the needed UI file:
    <b>{1}</b></span>
    Could not find them at any location.
      Not relative
      Not in the Working Path
      Not in {2}
cs_CZ: <span foreground='red' size='x-large'>Chybí požadovaný soubor uživatelského rozhraní:
    <b>{1}</b></span>
    Nemohl být nalezen na žádném místě.
      Nebyl nalezen v relativní cestě
      Nebyl nalezen v Pracovní Cestě
      Nebyl nalezen v {2}

en: Add missing page
cs_CZ: Přidat chybějící stránku

en: Add/Edit TeX
cs_CZ: Přidat/Upravit TeX

en: Advanced export options
cs_CZ: Pokročilé možnosti exportu

en: All files
cs_CZ: Všechny soubory

en: Apply to all pages
cs_CZ: Použít na všechny stránky

en: Apply to current page
cs_CZ: Použít na aktuální stránku

en: Arrange
cs_CZ: Uspořádat

en: Attach file to the journal
cs_CZ: Přiložit soubor k zápisníku

en: Attribute "{1}" could not be parsed as double, the value is "{2}"
cs_CZ: Atribut „{1}“ nemohl být načten jako double, hodnota je „{2}“

en: Attribute "{1}" could not be parsed as double, the value is nullptr
cs_CZ: Atribut "{1}" nelze analyzovat jako double, hodnota je nullptr

en: Attribute "{1}" could not be parsed as int, the value is "{2}"
cs_CZ: Atribut „{1}“ nemohl být načten jako int, hodnota je „{2}“

en: Attribute "{1}" could not be parsed as int, the value is nullptr
cs_CZ: Atribut "{1}" nelze analyzovat jako int, hodnota je nullptr

en: Attribute "{1}" could not be parsed as size_t, the value is "{2}"
cs_CZ: Atribut "{1}" nelze analyzovat jako size_t, hodnota je "{2}"

en: Attribute "{1}" could not be parsed as size_t, the value is nullptr
cs_CZ: Atribut "{1}" nelze analyzovat jako size_t, hodnota je nullptr

en: Attribute color not set!
cs_CZ: Atribut color není nastaven!

en: Audio folder not set or invalid! Recording won't work!
    Please set the recording folder under "Preferences > Audio recording"
cs_CZ: Audio složka nenastavena, nebo neplatná! Nahrávání nebude fungovat! Prosím nastavte složku pro nahrávání v „Preference > Nahrávání zvuku"

en: Autosave failed with an error: {1}
cs_CZ: Automatické uložení selhalo s chybou: {1}

en: Autosave renamed from {1} to {2}
cs_CZ: Automatické uložení přejmenováno z {1} na {2}

en: Autosaving to {1}
cs_CZ: Automaticky ukládám do {1}

en: Back
cs_CZ: Zpět

en: Background
cs_CZ: Pozadí

en: Bring forward
cs_CZ: Přenést blíž

en: Bring to front
cs_CZ: Přenést do popředí

en: Built on
cs_CZ: Postaveno na

en: Cancel
cs_CZ: Zrušit

en: Change color
cs_CZ: Změnit barvu

en: Change font
cs_CZ: Změnit písmo

en: Change line style
cs_CZ: Změnit styl linky

en: Change stroke fill
cs_CZ: Změnit výplň čáry

en: Change stroke width
cs_CZ: Změnit tloušťku čáry

en: Clear list
cs_CZ: Smazat seznam

en: Color "{1}" unknown (not defined in default color list)!
cs_CZ: Neznámá barva „{1}“ (nedefinovaná ve výchozím seznamu barev)!

en: Compass
cs_CZ: Kompas

en: Contents
cs_CZ: Obsah

en: Copy
cs_CZ: Kopírovat

en: Copy current
cs_CZ: Kopírovat aktuální

en: Copy page
cs_CZ: Kopírovat stránku

en: Could not create folder: {1}
    Failed with error: {2}
cs_CZ: Nelze vytvořit složku: {1}
    Selhalo s chybou: {2}

en: Could not load LaTeX PDF file
cs_CZ: Nelze načíst LaTeX PDF soubor

en: Could not load LaTeX PDF file: {1}
cs_CZ: Nelze načíst LaTeX PDF soubor: {1}

en: Could not load pagetemplates.ini file
cs_CZ: Soubor pagetemplates.ini nelze načíst

en: Could not open attachment: {1}. Error message: Could not read file
cs_CZ: Nelze otevřít přílohu: {1}. Chybová zpráva: Nelze přečíst soubor

en: Could not open attachment: {1}. Error message: Could not write file
cs_CZ: Nelze otevřít přílohu: {1}. Chybová zpráva: Nelze zapsat do souboru

en: Could not open attachment: {1}. Error message: No valid file size provided
cs_CZ: Nelze otevřít přílohu: {1}. Chybová zpráva: Není zadána platná velikost souboru

en: Could not open attachment: {1}. Error message: {2}
cs_CZ: Nelze otevřít přílohu: {1}. Chybová zpráva: {2}

en: Could not open file: "{1}"
cs_CZ: Nelze otevřít soubor: „{1}“

en: Could not parse custom toolbar.ini file: {1}
    Toolbars will not be available
cs_CZ: Nelze načíst vlastní soubor toolbar.ini: {1}
    Nástrojové lišty nebudou k dispozici

en: Could not parse general toolbar.ini file: {1}
    No Toolbars will be available
cs_CZ: Nelze načíst obecný soubor toolbar.ini: {1}
    Žádné nástrojové lišty nebudou k dispozici

en: Could not read image: {1}. Error message: {2}
cs_CZ: Nelze načíst obrázek: {1}. Chybová zpráva: {2}

en: Could not read page number for cloned background image: {1}.
cs_CZ: Nelze přečíst číslo stránky pro obrázek na pozadí: {1}.

en: Could not redo "{1}"
    Something went wrong… Please write a bug report…
cs_CZ: Nelze znovuprovést „{1}“
    Něco je špatně… Napište prosím hlášení o chybě…

en: Could not remove tool item from Toolbar {1} on position {2}
cs_CZ: Nástroj z panelu nástrojů {1} nelze odstranit z pozice {2}

en: Could not remove tool item {1} from Toolbar {2} on position {3}
cs_CZ: Nástroj {1} z panelu nástrojů {2} nelze odstranit z pozice {3}

en: Could not rename autosave file from "{1}" to "{2}": {3}
cs_CZ: Nelze přejmenovat soubor automatického ukládání z "{1}" na "{2}": {3}

en: Could not save .tex file: {1}
cs_CZ: Soubor .tex nebylo možno uložit: {1}

en: Could not start {1}: {2} (exit code: {3})
cs_CZ: Nelze spustit {1}: {2} (návratový kód: {3})

en: Could not undo "{1}"
    Something went wrong… Please write a bug report…
cs_CZ: Nelze vrátit zpět „{1}“
    Něco je špatně… Napište prosím hlášení o chybě…

en: Could not write background "{1}", {2}
cs_CZ: Nelze zapsat pozadí „{1}“, {2}

en: Could not write background "{1}". Continuing anyway.
cs_CZ: Nelze zapsat pozadí „{1}“. Přesto pokračujeme.

en: Create new layer
cs_CZ: Vytvořit novou vrstvu

en: Custom
cs_CZ: Vlastní

en: Custom Export
cs_CZ: Vlastní Export

en: Customize Toolbars
cs_CZ: Upravit panely nástrojů

en: Customized
cs_CZ: Přizpůsobený

en: Cut
cs_CZ: Vyjmout

en: Default Tool
cs_CZ: Výchozí nástroj

en: Delete
cs_CZ: Smazat

en: Delete Logfile
cs_CZ: Smazat soubor protokolu

en: Delete current page
cs_CZ: Smazat aktuální stránku

en: Delete file
cs_CZ: Smazat soubor

en: Delete layer
cs_CZ: Smazat vrstvu

en: Delete this layer
cs_CZ: Smazat tuto vrstvu

en: Delete this page
cs_CZ: Odstranit tuto stránku

en: Discard
cs_CZ: Zahodit

en: Display advanced export options
cs_CZ: Zobrazit pokročilé možnosti exportu

en: Do not open Autosave files. They may will be overwritten!
    Copy the files to another folder.
    Files from Folder {1} cannot be opened.
cs_CZ: Neotevírejte soubory automatického ukládání. Může dojít k jejich přepsání!
    Zkopírujte soubory do jiné složky.
    Soubory ze složky {1} nelze otevřít.

en: Do not overwrite the background PDF! This will cause errors!
cs_CZ: Nepřepisuj PDF na pozadí! Toto způsobí chyby!

en: Document file was removed.
cs_CZ: Soubor s dokumentem byl odstraněn.

en: Document is corrupted (no pages found in file)
cs_CZ: Dokument je poškozen (v souboru nebyly nalezeny žádné stránky)

en: Document is not complete (maybe the end is cut off?)
cs_CZ: Dokument není kompletní (jeho konec je nejspíš uřízlý)

en: Document not loaded! ({1}), {2}
cs_CZ: Dokument není načten! ({1}), {2}

en: Dotted
cs_CZ: Tečkovaně

en: Draw Arrow
cs_CZ: Kreslit šipku

en: Draw Double Arrow
cs_CZ: Kreslit dvojitou šipku

en: Draw Ellipse
cs_CZ: Nakreslit elipsu

en: Draw Line
cs_CZ: Kreslit čáru

en: Draw Rectangle
cs_CZ: Kreslit obdélník

en: Draw Spline
cs_CZ: Kreslit čáru

en: Draw coordinate system
cs_CZ: Nakresli souřadnicový systém

en: Draw stroke
cs_CZ: Kreslit od ruky

en: Drawing Type - don't change
cs_CZ: Typ kreslení - Neměň typ výkresu

en: Drawing Type Combo
cs_CZ: Kombinace typu kresby

en: Edit text
cs_CZ: Upravit text

en: ElementRange::parse(): element indices start with 1
cs_CZ: ElementRange::parse(): indexy prvků začínají od 1

en: ElementRange::parse(): given element index is larger than maximum count.
cs_CZ: ElementRange::parse(): daný index prvku je větší než maximální počet.

en: ElementRange::parse(): interval bounds must be in increasing order.
cs_CZ: ElementRange::parse(): krajní body intervalu musí být ve stoupajícím pořadí.

en: ElementRange::parse(): invalid element range.
cs_CZ: ElementRange::parse(): neplatné rozmezí prvků.

en: Emergency saved document
cs_CZ: Nouzově uložený dokument

en: Enable pressure sensitivity or pressure inference to change this setting!
cs_CZ: Pro změnu tohoto nastavení zapněte citlivost na tlak nebo odvozování tlaku!

en: Erase stroke
cs_CZ: Vymazat čáru

en: Eraser
cs_CZ: Guma

en: Error annotate PDF file "{1}"
    {2}
cs_CZ: Chyba anotování PDF souboru „{1}“
    {2}

en: Error loading glade file "{1}" (try to load "{2}")
cs_CZ: Chyba načítání glade souboru „{1}“ (zkuste načíst „{2}“)

en: Error opening file "{1}"
cs_CZ: Chyba otevírání souboru „{1}“

en: Error opening file: "{1}"
cs_CZ: Chyba otevírání souboru: „{1}“

en: Error reading PDF: {1}
cs_CZ: Chyba čtení PDF: {1}

en: Error reading width of a stroke: {1}
cs_CZ: Chyba čtení šířky čáry: {1}

en: Error save image #1
cs_CZ: Chyba při ukládání obrázku #1

en: Error save image #2
cs_CZ: Chyba při ukládání obrázku #2

en: Error while autosaving: {1}
cs_CZ: Chyba při automatickém ukládání: {1}

en: Error while exporting the pdf background: I cannot find the pdf page number
cs_CZ: Chyba při exportu pozadí PDF: Nemohu najít číslo PDF stránky

en: Error {1} executing system command: {2}
cs_CZ: Chyba {1} při provádění systémového příkazu: {2}

en: Error: {1}
cs_CZ: Chyba: {1}

en: Error: {1} is not a regular file. Please check your LaTeX template file settings.
cs_CZ: Chyba: {1} není obvyklý soubor. Prosím, zkontrolujte si nastavení šablony LaTeXu pro soubory.

en: Error: {1}. Please check the contents of {2}
cs_CZ: Chyba: {1}. Zkontrolujte prosím obsah {2}

en: Export FILE as PDF
cs_CZ: Exportovat soubor jako PDF

en: Export FILE as image files (one per page)
                                     Guess the output format from the extension of IMGFILE
                                     Supported formats: .png, .svg
cs_CZ: Uložit FILE jako obrázek (jeden na stránku)
                                     Uhodnout výstupní formát podle přípony IMGFILE
                                     Podporované formáty: .png, .svg

en: Export PDF
cs_CZ: Export do PDF

en: Export as PDF
cs_CZ: Exportovat do PDF

en: Export layers progressively
                                     In PDF export, Render layers progressively one by one.
                                     This results in N export pages per page with N layers,
                                     building up the layer stack progressively.
                                     The resulting PDF file can be used for a presentation.
cs_CZ: Exportovat vrstvy postupně
                                     V exportu PDF se vrstvy vykreslí jedna po druhé.
                                     Vyexportuje se N stránek pro každou stránku s N vrstvami,
                                     v pořadí od spodní po vrchní.
                                     Vzniklé PDF je možné použít pro prezentaci.

en: Export without background
                                     The exported file has transparent or white background,
                                     depending on what its format supports
cs_CZ: Export bez pozadí
                                     Exportovaný soubor má průhledné nebo bílé pozadí,
                                     v závislosti na tom, jaký formát podporuje

en: Export without ruling
                                     The exported file has no paper ruling
cs_CZ: Exportovat bez pravítka
                                     Exportovaný soubor nemá pravítko

en: Failed to find LaTeX generator program in PATH: {1}
cs_CZ: Nepodařilo se najít program na generování LaTeX v PATH: {1}

en: Failed to find LaTeX generator program in PATH: {1}
    
    Since installation is detected within Flatpak, you need to install the Flatpak freedesktop Tex Live extension. For example, by running:
    
    $ flatpak install flathub org.freedesktop.Sdk.Extension.texlive
cs_CZ: Nepodařilo se najít program generátoru LaTeX v PATH: {1}
    
    Protože je instalace zjištěna ve Flatpak, musíte nainstalovat rozšíření Flatpak ™ esktop Tex Live. Například, spuštěním:
    
    $ flatpak instalujte flathub org.<unk> esktop.Sdk.Extension.texlive

en: Failed to initialize PDF Cairo surface
cs_CZ: Selhala inicializace PDF Cairo

en: Failed to load image, could not determine image size!
cs_CZ: Selhalo načtení obrázku, nepovedlo se určit jeho velikost!

en: Failed to open content.xml in zip archive: "{1}"
cs_CZ: Nepovedlo se otevřít context.xml v zip archivu: "{1}"

en: Failed to parse LaTeX generator command: {1}
cs_CZ: Nepodařilo se zpracovat příkaz generátoru LaTeX: {1}

en: Failed to parse LaTeX generator path: {1}
cs_CZ: Chyba při zpracování cesty k LaTeX generátoru: {1}

en: Failed to read global template file. Please check your settings.
cs_CZ: Nepodařilo se přečíst soubor globálních šablon. Zkontrolujte prosím nastavení.

en: Failed to resolve path with the following error:
    {1}
cs_CZ: Nepodařilo se najít cestu k souboru kvůli následující chybě:
    {1}

en: File couldn't be opened. You have to do it manually:
    URL: {1}
cs_CZ: Soubor se nepodařilo otevřít. Udělejte to prosím ručně:
    URL: {1}

en: Fill
cs_CZ: Vyplnit

en: Fill Opacity
cs_CZ: Průhlednost výplně

en: Filter input pressure. Multiply the pressure by the pressure multiplier. If less than the minimum, use the minimum pressure.
cs_CZ: Filtrovat vstupní tlak. Násobí tlak tlakovým multiplikátorem. Pokud je menší než minimální, použije minimální tlak.

en: Fine
cs_CZ: Jemně

en: Floating Toolbox (experimental)
cs_CZ: Plovoucí panel nástrojů (experimentální)

en: Font
cs_CZ: Písmo

en: Forward
cs_CZ: Vpřed

en: GNU GPLv2 or later
cs_CZ: GNU GPLv2 nebo novější

en: GTK Version
cs_CZ: Verze GTK

en: Get version of xournalpp
cs_CZ: Získat verzi xournalpp

en: Global template file does not exist. Please check your settings.
cs_CZ: Soubor globálních šablon neexistuje. Zkontrolujte prosím nastavení.

en: Global template file is not a regular file. Please check your settings.
cs_CZ: Soubor globálních šablon není běžný soubor. Zkontrolujte prosím nastavení.

en: Go to first page
cs_CZ: Přejít na první stránku

en: Go to last page
cs_CZ: Přejít na poslední stránku

en: Go to next layer
cs_CZ: Přejít na další vrstvu

en: Go to page
cs_CZ: Přejít na stránku

en: Go to previous layer
cs_CZ: Přejít na předchozí vrstvu

en: Go to top layer
cs_CZ: Přejít na horní vrstvu

en: Graph
cs_CZ: Čtverečkovaný

en: Grid Snapping
cs_CZ: Přichytávání na mřížku

en: GtkSourceView was disabled when building Xournal++! Some options will not be available.
cs_CZ: GtkSourceView byl zakázan během tvorby Xournal++! Některé možnosti budou nedostupné.

en: Hand
cs_CZ: Ruka

en: Hide all
cs_CZ: Skrýt vše

en: Highlighter
cs_CZ: Zvýrazňovač

en: Image
cs_CZ: Obrázek

en: Image file successfully created
cs_CZ: Obrázek úspěšně vytvořen

en: Images
cs_CZ: Obrázky

en: Insert a copy of the current layer below
cs_CZ: Vložit kopii aktuální vrstvy níže

en: Insert a copy of the current page below
cs_CZ: Vložit kopii aktuální stránky níže

en: Insert after current page
cs_CZ: Vložit za aktuální stránku

en: Insert at end
cs_CZ: Vložit na konec

en: Insert elements
cs_CZ: Vložit prvky

en: Insert image
cs_CZ: Vložit obrázek

en: Insert latex
cs_CZ: Vložit LaTeX

en: Insert layer
cs_CZ: Vložit vrstvu

en: Insert page
cs_CZ: Vložit stránku

en: Isometric Dotted
cs_CZ: Isomericky tečkovaný

en: Isometric Graph
cs_CZ: Isometrický čtverečkovaný

en: Jump to Page (first Page: 1)
cs_CZ: Přejít na stránku (první stránka: 1)

en: LaTeX editor theme:
cs_CZ: Téma LaTeX editoru:

en: Latex generation encountered an error: {1} (exit code: {2})
cs_CZ: Generování Latex narazilo na chybu: {1} (exit kód: {2})

en: Layer
cs_CZ: Vrstva

en: Layer Combo
cs_CZ: Kombinace vrstvy

en: Layer Preview
cs_CZ: Náhled vrstvy

en: Layer {1}
cs_CZ: Vrstva {1}

en: Layerstack Preview
cs_CZ: Náhled balíčku vrstev

en: Loading...
cs_CZ: Načítání...

en: Manage Toolbars
cs_CZ: Spravovat lištu nástrojů

en: Medium
cs_CZ: Střední

en: Merge layer down
cs_CZ: Připojit vrstvu dolů

en: Move
cs_CZ: Přesunout

en: Move layer
cs_CZ: Přesunout vrstvu

en: Move page downwards
cs_CZ: Přesunout stránku dolů

en: Move page upwards
cs_CZ: Přesunout stránku nahoru

en: New
cs_CZ: Nový

en: New Xournal
cs_CZ: Nový Xournal

en: Next
cs_CZ: Další

en: Next annotated page
cs_CZ: Další anotovaná stránka

en: No device
cs_CZ: Žádné zařízení

en: No pages to export!
cs_CZ: Žádné stránky k exportu!

en: No pdf pages available to append. You may need to reopen the document first.
cs_CZ: Žádné pdf stránky k přidání nejsou k dispozici. Můžete potřebovat dokument znovu otevřít.

en: No recent files
cs_CZ: Žádné nedávné soubory

en: Normal drawing
cs_CZ: Normální výkres

en: On export, only export the layers specified by RANGE (e.g. "2-3,5,7-")
                                     No effect without -p/--create-pdf or -i/--create-img
cs_CZ: Při exportu, exportovat pouze vrstvy specifikované pomocí RANGE (např. "2-3,5,7-")
                                     Nemá efekt bez -p/--create-pdf nebo -i/--create-img

en: Only export the pages specified by RANGE (e.g. "2-3,5,7-")
                                     No effect without -p/--create-pdf or -i/--create-img
cs_CZ: Exportovat pouze stránky specifikované příkazem RANGE (např. "2-3,5,7-")
                                     Nemá efekt bez -p/--create-pdf nebo -i/--create-img

en: Open Image
cs_CZ: Otevřít obrázek

en: Open Logfile
cs_CZ: Otevřít soubor protokolu

en: Open Logfile directory
cs_CZ: Otevřít složku s protokoly

en: Open file
cs_CZ: Otevřít soubor

en: PDF Export
cs_CZ: Export PDF

en: PDF Page {1}
cs_CZ: PDF stránka {1}

en: PDF background missing
cs_CZ: PDF pozadí chybí

en: PDF file successfully created
cs_CZ: PDF soubor úspěšně vytvořen

en: PDF files
cs_CZ: PDF soubory

en: PNG graphics
cs_CZ: PNG grafika

en: Page
cs_CZ: Stránka

en: Page Preview
cs_CZ: Náhledy stránek

en: Page background changed
cs_CZ: Pozadí stránky změněno

en: Page deleted
cs_CZ: Stránka smazána

en: Page inserted
cs_CZ: Stránka vložena

en: Page number
cs_CZ: Číslo stránky

en: Page type format is PageTypeFormat::Copy - converted to PageTypeFormat::Plain to avoid corrupted file
cs_CZ: Formát typu stránky je PageTypeFormat::Copy - převeden do PageTypeFormat::Plain, aby se předešlo poškození soboru

en: Paired pages
cs_CZ: Spárované stránky

en: Paste
cs_CZ: Vložit

en: Pause / Play
cs_CZ: Pozastavit / Spustit

en: Pen
cs_CZ: Pero

en: Plain
cs_CZ: Čistá

en: Play Object
cs_CZ: Přehrát objekt

en: Predefined
cs_CZ: Předdefinované

en: Presentation mode
cs_CZ: Prezentace

en: Previously selected language not available anymore!
cs_CZ: Dříve vybraný jazyk již není k dispozici!

en: Print
cs_CZ: Tisk

en: Record Audio / Stop Recording
cs_CZ: Nahrát zvuk / Zastavit nahrávání

en: Recorder could not be started.
cs_CZ: Nelze spustit nahrávání.

en: Redo
cs_CZ: Znovu

en: Redo:
cs_CZ: Znovu:

en: Remove PDF Background
cs_CZ: Odstranit PDF pozadí

en: Removed tool item from Toolbar {1} ID {2}
cs_CZ: Nástroj byl odstraněn z panelu nástrojů {1} ID {2}

en: Removed tool item {1} from Toolbar {2} ID {3}
cs_CZ: Nástroj {1} byl odstraněn z panelu nástrojů {2} ID {3}

en: Rename layer
cs_CZ: Přejmenovat vrstvu

en: Replace
cs_CZ: Nahradit

en: Requested temporary file was not found for attachment {1}
cs_CZ: Požadovaný dočasný soubor nebyl nalezen pro přílohu {1}

en: Restore file
cs_CZ: Obnovit soubor

en: Rotation
cs_CZ: Otočení

en: Rotation Snapping
cs_CZ: Přichytávání otočení

en: Ruled
cs_CZ: Linkovaný

en: Ruled with vertical line
cs_CZ: Linkovaný se svislou čarou

en: SVG graphics
cs_CZ: SVG grafika

en: Sample LaTeX file generated successfully.
cs_CZ: Vzorový LaTeX soubor úspěšně vygenerován.

en: Save
cs_CZ: Uložit

en: Save As...
cs_CZ: Uložit jako...

en: Save File
cs_CZ: Uložit soubor

en: Save file error, can't backup: {1}
cs_CZ: Chyba uložení souboru, nelze zálohovat: {1}

en: Save file error: {1}
cs_CZ: Chyba ukládání souboru: {1}

en: Scale
cs_CZ: Škálovat

en: Scroll to page {1}
cs_CZ: Přejít na stránku {1}

en: Search
cs_CZ: Hledat

en: See the full list of contributors
cs_CZ: Zobrazit úplný seznam přispěvatelů

en: Select Area Text from pdf
cs_CZ: Vybrat oblast textu z pdf

en: Select Font
cs_CZ: Výběr písma

en: Select Linear PDF Text
cs_CZ: Vybrat PDF text v řádku

en: Select Multi-Layer Rect
cs_CZ: Zvolte vícevrstvý obdélník

en: Select Multi-Layer Rectangle
cs_CZ: Zvolte vícevrstvý obdélník

en: Select Multi-Layer Region
cs_CZ: Zvolte vícevrstvý obdélník

en: Select Object
cs_CZ: Výběr objektu

en: Select PDF Area Text
cs_CZ: Vybrat PDF text v ploše

en: Select PDF Text
cs_CZ: Vybrat PDF text

en: Select PDF Text In Rectangle
cs_CZ: Vybrat PDF text v obdélníku

en: Select PDF Text in Rectangle
cs_CZ: Vybrat PDF text v obdélníku

en: Select Pdf Text
cs_CZ: Vybrat PDF text

en: Select Rectangle
cs_CZ: Obdélníkový výběr

en: Select Region
cs_CZ: Výběr oblasti

en: Select Text from pdf
cs_CZ: Vybrat text z PDF

en: Select another PDF
cs_CZ: Vybrat jiné PDF

en: Select another name
cs_CZ: Vyberte jiný název

en: Select background color
cs_CZ: Vyberte barvu pozadí

en: Select color
cs_CZ: Vybrat barvu

en: Select rectangle
cs_CZ: Obdélníkový výběr

en: Select region
cs_CZ: Výběr oblasti

en: Selection Combo
cs_CZ: Kombinace výběru

en: Send Bugreport
cs_CZ: Zaslat hlášení o chybě

en: Send backward
cs_CZ: Odsunout dozadu

en: Send to back
cs_CZ: Odsunout do pozadí

en: Separator
cs_CZ: Oddělovač

en: Set DPI for PNG exports. Default is 300
                                     No effect without -i/--create-img=foo.png
cs_CZ: Nastavte DPI pro export do PNG. Výchozí hodnota je 300
                                     Nemá efekt bez -i/--create-img=foo.png

en: Set page height for PNG exports
                                     No effect without -i/--create-img=foo.png
                                     Ignored if --export-png-dpi or --export-png-width is used
cs_CZ: Nastavte výšku stránky pro export do PNG
                                     Nemá efekt bez -i/--create-img=foo.png
                                     Ignorováno při použití --export-png-dpi nebo --export-png-width

en: Set page width for PNG exports
                                     No effect without -i/--create-img=foo.png
                                     Ignored if --export-png-dpi is used
cs_CZ: Nastavte šířku stránky pro export do PNG
                                     Nemá efekt bez -i/--create-img=foo.png
                                     Ignorováno při použit --export-png-dpi

en: Setsquare
cs_CZ: Trojúhelník

en: Shape Recognizer
cs_CZ: Rozpoznávání tvarů

en: Show all
cs_CZ: Zobrazit vše

en: Show only not used pages (one unused page)
cs_CZ: Zobrazit pouze nevyužité stránky (jedna nevyužitá stránka)

en: Show only not used pages ({1} unused pages)
cs_CZ: Zobrazit pouze nevyužité stránky ({1} nevyužitých stránek)

en: Sorry, Xournal++ can only open one file at once.
    Others are ignored.
cs_CZ: Promiň, Xournal++ může otevřít pouze jeden soubor najednou.
    Ostatní jsou ignorovány.

en: Sorry, Xournal++ cannot open remote files at the moment.
    You have to copy the file to a local directory.
cs_CZ: Promiň, Xournal++ momentálně nemůže otevřít vzdálené soubory.
    Musíš soubor zkopírovat do místního adresáře.

en: Staves
cs_CZ: Notová osnova

en: Stop
cs_CZ: Zastavit

en: Stroke recognizer
cs_CZ: Rozpoznání čáry

en: Successfully saved document to "{1}"
cs_CZ: Dokument úspěšně uložen do ""

en: Supported files
cs_CZ: Podporované soubory

en: Swap the current layer with the one above
cs_CZ: Prohodit aktuální vrstvu s výše uvedenou

en: Swap the current layer with the one below
cs_CZ: Prohodit aktuální vrstvu s níže uvedenou

en: Swap the current page with the one above
cs_CZ: Prohodit aktuální stránku s výše uvedenou

en: Swap the current page with the one below
cs_CZ: Prohodit aktuální stránku s níže uvedenou

en: System Default
cs_CZ: Výchozí nastavení systému

en: Text %zu times found on this page
cs_CZ: Text byl nalezen %zukrát na této stránce

en: Text found on this page
cs_CZ: Text nalezen na této stránce

en: Text found once on page {1}
cs_CZ: Text nalezen jednou na stránce {1}

en: Text found {1} times on page {2}
cs_CZ: Text nalezen {1}krát na stránce {2}

en: Text not found
cs_CZ: Text nenalezen

en: Text not found, searched on all pages
cs_CZ: Text nenalezen, prohledány byly všechny stránky

en: The Toolbarconfiguration "{1}" is predefined, would you create a copy to edit?
cs_CZ: Konfigurace nástrojové lišty „{1}“ je předdefinována. Přejete si vytvořit kopii pro úpravy?

en: The attached background file could not be found. It might have been moved, renamed or deleted.
cs_CZ: Přiložený soubor pozadí nebyl nalezen. Možná byl přesunut, přejmenován nebo odstraněn.

en: The background file "{1}" could not be found. It might have been moved, renamed or deleted.
    It was last seen at: "{2}"
cs_CZ: Soubor pozadí "{1}" nebyl nalezen. Možná byl přesunut, přejmenován nebo odstraněn.
    Byl naposledy spatřen na: "{2}"

en: The check for overwriting the background failed with:
cs_CZ: Kontrola přepisu pozadí selhala:

en: The file being loaded has a file format version newer than the one currently supported by this version of Xournal++, so it may not load properly. Open anyways?
cs_CZ: Nahraný soubor má novější formát, než který je podporován touto verzí Xournal++, takže nemusí být načten správně. Přesto otevřít?

en: The file is no valid .xopp file (Mimetype missing): "{1}"
cs_CZ: Soubor není platný soubor .xopp (Mimetype chybí): "{1}"

en: The file is no valid .xopp file (Mimetype wrong): "{1}"
cs_CZ: Soubor není platný .xopp soubor (Mimetype špatně): "{1}"

en: The file is no valid .xopp file (Version missing): "{1}"
cs_CZ: Soubor není platný .xopp soubor (chybí verze): "{1}"

en: The file is not a valid .xopp file (Version string corrupted): "{1}"
cs_CZ: Soubor není platný .xopp soubor (Version string je poškozený): "{1}"

en: The formula is empty when rendered or invalid.
cs_CZ: Vzorec je prázdný, když je vykreslený, nebo neplatný.

en: The most recent log file name: {1}
cs_CZ: Název nejnovějšího souboru protokolu: {1}

en: There was an error displaying help: {1}
cs_CZ: Při zobrazování nápovědy došlo k chybě: {1}

en: Thick
cs_CZ: Tlustá

en: This document is not saved yet.
cs_CZ: Tento dokument ještě nebyl uložen.

en: This image could not be loaded. Error message: {1}
cs_CZ: Obrázek se nepodařilo načíst. Chybová zpráva: {1}

en: Toggle fullscreen
cs_CZ: Přepnout režim celé obrazovky

en: Tool - don't change
cs_CZ: Neměň nástroj

en: Toolbar found: {1}
cs_CZ: Nástrojová lišta nalezena: {1}

en: Toolbars
cs_CZ: Nástrojové lišty

en: Trying to emergency save the current open document…
cs_CZ: Pokus o nouzové uložení aktuálně otevřeného dokumentu…

en: Unable to open global template file at {1}. Does it exist?
cs_CZ: Nepodařilo se otevřít soubor globální šablony {1}. Existuje?

en: Unable to play audio recording {1}
cs_CZ: Nebylo možno přehrát zvukovou nahrávku {1}

en: Unable to retrieve pdf page.
cs_CZ: Nelze načíst stránku PDF.

en: Undo
cs_CZ: Zpět

en: Undo:
cs_CZ: Zpět:

en: Unexpected root tag: {1}
cs_CZ: Neočekávaný kořenový tag: {1}

en: Unexpected tag in document: "{1}"
cs_CZ: Neočekávaný tag v dokumentu: „{1}“

en: Unknown background type: {1}
cs_CZ: Neznámý typ pozadí: {1}

en: Unknown color value "{1}"
cs_CZ: Neznámá hodnota barvy „{1}“

en: Unknown domain type: {1}
cs_CZ: Neznámý typ domény: {1}

en: Unknown parser error
cs_CZ: Neznámá chyba načítání XML

en: Unknown pixmap::domain type: {1}
cs_CZ: Neznámý typ pixmap::domain: {1}

en: Unknown stroke cap type: "{1}", assuming round
cs_CZ: Neznámý typ konců čáry: "{1}", předpokládám zaoblené

en: Unknown stroke type: "{1}", assuming pen
cs_CZ: Neznámý typ čáry: „{1}“, bereme jej jako pero

en: Unsaved Document
cs_CZ: Neuložený dokument

en: Unsupported graphics format:
cs_CZ: Nepodporovaný grafický formát:

en: Use proposed PDF
cs_CZ: Použít navrhovaný PDF

en: Version
cs_CZ: Verze

en: Vertical Space
cs_CZ: Vertikální mezera

en: Vertical space
cs_CZ: Vertikální mezera

en: Very Fine
cs_CZ: Velmi jemná

en: Very Thick
cs_CZ: Velmi tlustá

en: With PDF background
cs_CZ: S PDF pozadím

en: Write text
cs_CZ: Psát text

en: Wrong count of points ({1})
cs_CZ: Špatný počet bodů ({1})

en: Wrong number of pressure values, got {1}, expected {2}
cs_CZ: Nesprávný počet tlakových hodnot, dostal {1}, očekával {2}

en: XML Parser error: {1}
cs_CZ: Chyba načítání XML: {1}

en: Xournal (Compatibility)
cs_CZ: Xournal (kompatibilita)

en: Xournal files
cs_CZ: Soubory Xournalu

en: Xournal++ crashed last time. Would you like to restore the last edited file?
cs_CZ: Xournal++ naposledy spadnul. Chcete obnovit poslední upravený soubor?

en: Xournal++ files
cs_CZ: Soubory Xournalu++

en: Xournal++ template
cs_CZ: Šablona Xournalu++

en: You don't have any PDF pages to select from. Cancel operation.
    Please select another background type: Menu "Journal" → "Configure Page Template".
cs_CZ: Nemáte žádné PDF stránky k výběru. Zrušit operaci.
    Prosím vyberte jiný typ pozadí: Menu "Journal" → "Konfigurovat šablonu stránky".

en: Your current document does not contain PDF Page no {1}
    Would you like to insert this page?
    
    Tip: You can select Journal → Paper Background → PDF Background to insert a PDF page.
cs_CZ: Aktuální dokument neobsahuje žádnou stránku {1}
    Přejete si tuto stránku vložit?
    
    Tip: Můžete vybrat Zápisník → Pozadí papíru → PDF pozadí pro vložení stránky z PDF.

en: Zoom Slider
cs_CZ: Nastavení přiblížení

en: Zoom fit to screen
cs_CZ: Přizpůsobit přiblížení obrazovce

en: Zoom in
cs_CZ: Přiblížit

en: Zoom out
cs_CZ: Oddálit

en: Zoom to 100%
cs_CZ: Přiblížit na 100%

en: _Cancel
cs_CZ: _Zrušit

en: _Open
cs_CZ: _Otevřít

en: _Save
cs_CZ: _Uložit

en: cursor
cs_CZ: kurzor

en: dash-/ dotted
cs_CZ: pomlčka / tečkovaně

en: dashed
cs_CZ: čárkovaně

en: default disabled
cs_CZ: ve výchozím stavu zakázáno

en: default enabled
cs_CZ: ve výchozím stavu povoleno

en: delete stroke
cs_CZ: odstranit čáru

en: dotted
cs_CZ: tečkovaně

en: elements
cs_CZ: prvky

en: eraser
cs_CZ: guma

en: file: {1}
cs_CZ: soubor: {1}

en: image
cs_CZ: obrázek

en: keyboard
cs_CZ: klávesnice

en: mouse
cs_CZ: myš

en: pen
cs_CZ: pero

en: show
cs_CZ: zobrazit

en: standard
cs_CZ: standardní

en: stroke
cs_CZ: čára

en: tablet pad
cs_CZ: tablet

en: touchscreen
cs_CZ: dotyková obrazovka

en: whiteout
cs_CZ: bělení

en: xoj-File: {1}
cs_CZ: xoj-soubor: {1}

en: xoj-preview-extractor: call with INPUT.xoj OUTPUT.png
cs_CZ: xoj-preview-extractor: spoušťejte s VSTUP.xoj VÝSTUP.png

en: xoj-preview-extractor: could not find icon "{1}"
cs_CZ: xoj-preview-extractor: nelze najít ikonu "{1}"

en: xoj-preview-extractor: file "{1}" contains no preview
cs_CZ: xoj-preview-extractor: soubor „{1}“ neobsahuje žádný náhled

en: xoj-preview-extractor: file "{1}" is not .xoj file
cs_CZ: xoj-preview-extractor: soubor „{1}“ není .xoj soubor

en: xoj-preview-extractor: no preview and page found, maybe an invalid file?
cs_CZ: xoj-preview-extractor: nenalezen žádný náhled ani stránka, není soubor poškozen?

en: xoj-preview-extractor: opening input file "{1}" failed
cs_CZ: xoj-preview-extractor: otevírání vstupního souboru „{1}“ selhalo

en: xoj-preview-extractor: opening output file "{1}" failed
cs_CZ: xoj-preview-extractor: otevírání výstupního souboru „{1}“ selhalo

en: xoj-preview-extractor: successfully extracted
cs_CZ: xoj-preview-extractor: úspěšně extrahováno

en:  = Floating Toolbox (experimental) =
cs_CZ:  = Plovoucí panel nástrojů (experimentální) =

en: % greater than the initial distance between the two touches.
cs_CZ: % větší než počáteční vzdálenost mezi těmito dvěma kontakty.

en: (requires restart)
cs_CZ: (vyžaduje restart)

en: ... AND How much time must have passed since last stroke.
    
    <i>Recommended: 500ms</i>
cs_CZ: <i>Doporučeno: 500ms</i>

en: <b>... or select already used Image:</b>
cs_CZ: <b>… nebo vyberte již použitý obrázek:</b>

en: <b>Background Color</b>
cs_CZ: <b>Barva pozadí</b>

en: <b>Background</b>
cs_CZ: <b>Pozadí</b>

en: <b>Color</b>
cs_CZ: <b>Barva</b>

en: <b>Default Tools</b>
cs_CZ: <b>Výchozí nástroje</b>

en: <b>Default</b>
cs_CZ: <b>Výchozí</b>

en: <b>Document export settings</b>
    Set export parameters
cs_CZ: <b>Nastavení exportu dokumentu</b>
    Nastavit parametry exportu

en: <b>Empty Toolbox</b>
                <i>Menu: View/Toolbars</i>
cs_CZ: <b>Prázdný panel nástrojů</b>
                <i>Menu: Zobrazit/Nástrojové lišty</i>

en: <b>Fill opacity settings</b>
    Select opacity for fill color
cs_CZ: <b>Nastavení průhlednosti</b>
    Vyberte průhlednost pro vyplnění barvou

en: <b>Page size</b>
cs_CZ: <b>Velikost stránky</b>

en: <b>Pagesize</b>
cs_CZ: <b>Velikost stránky</b>

en: <i>Assign device classes to each input device of your system. Only change these values if your devices are not correctly matched. (e.g. your pen shows up as touchscreen)</i>
cs_CZ: <i>Přiřazení třídy zařízení ke každému vstupnímu zařízení systému. Změňte tyto hodnoty pouze v případě, že zařízení neodpovídají. (například pero se zobrazí jako dotyková obrazovka)</i>

en: <i>Audio recordings are currently stored in a separate folder and referenced from the journal.</i>
cs_CZ: <i>Zvukové nahrávky jsou aktuálně uloženy v samostatné složce a odkazovány z deníku.</i>

en: <i>Changes take only effect on new recordings and playbacks.</i>
cs_CZ: <i>Změny se projeví pouze na nových nahrávkách a přehráváních.</i>

en: <i>Define which tools will be selected if you press a mouse button. After you release the button the previously selected tool will be selected.</i>
cs_CZ: <i>Definujte, které nástroje budou vybrány, pokud stisknete tlačítko myši. Po uvolnění tlačítka bude vybrán dříve vybraný nástroj.</i>

en: <i>Disabling GTK's built-in touchscreen scrolling can work around scrolling bugs on some platforms. Consider changing this setting if you experience jumps/sudden changes in scroll position when attempting to scroll with a touchscreen.</i>
cs_CZ: <i>Deaktivace integrovaného posouvání dotykové obrazovky GTK může obejít chyby posouvání na některých platformách. Zvažte změnu tohoto nastavení, pokud při pokusu o posouvání pomocí dotykové obrazovky dojde k skokům/náhlým změnám polohy posouvání.</i>

en: <i>Example:</i> 1-3 or 1,3,5-7 etc.
cs_CZ: <i>Příklad:</i> 1-3 nebo 1,3,5-7 atd.

en: <i>If the document already was saved you can find it in the same folder with the extension .autosave.xoj
    If the file was not yet saved you can find it in ~/.cache/xournalpp/autosaves</i>
cs_CZ: <i>Pokud byl již dokument uložen, můžete jej najít ve stejné složce s příponou .autosave.xoj
    Pokud ještě uložen nebyl, najdete jej v ~/.cache/xournalpp/autosaves</i>

en: <i>If you add additional space beside the pages you can choose the area of the screen you would like to work on.</i>
cs_CZ: <i>Přidáte-li vedle stránek další místo, můžete si vybrat oblast obrazovky, na které chcete pracovat</i>

en: <i>If your hardware does not support hand recognition, Xournal++ can disable your touchscreen when your pen is near the screen.</i>
cs_CZ: <i>Pokud váš hardware nepodporuje rozpoznávání ruky, Xournal++ může vypnout dotykovou obrazovku, když se vaše pero nachází poblíž obrazovky.</i>

en: <i>Pick an input stabilization algorithm and its parameters</i>
cs_CZ: <i>Vyberte algoritmus stabilizace vstupu a jeho parametry</i>

en: <i>Pressure Sensitivity allows you to draw lines with different widths, depending on how much pressure you apply to the pen. If your tablet does not support this feature this setting has no effect.</i>
cs_CZ: <i>Tlaková citlivost umožňuje nakreslit čáry s různými šířkami v závislosti na tom, jak moc tlačíte na pero. Pokud váš tablet tuto funkci nepodporuje, toto nastavení nemá žádný efekt</i>

en: <i>Put a ruler on your screen and move the slider until both rulers match.</i>
cs_CZ: <i>Dejte na obrazovku pravítko a přesuňte ho, dokud se obě pravítka neshodují.</i>

en: <i>Re-render PDF backgrounds more often while zooming for better render quality. 
    <b>Note:</b> This should not affect print quality.</i>
cs_CZ: <i>Při přiblížení častěji znovu vykreslovat pozadí PDF, pro lepší kvalitu vykreslení. 
    <b>Poznámka:</b> Nemělo by ovlivnit kvalitu tisku.</i>

en: <i>Select language (requires restart)</i>
cs_CZ: <i>Vyberte jazyk (vyžaduje restart)</i>

en: <i>Select the tool and Settings if you press the Default Button.</i>
cs_CZ: <i>Vyberte nástroj a nastavení když stisknete defaultní tlačítko.</i>

en: <i>Some devices report unexpectedly small or large pressures. This can be fixed by setting a minimum pressure or scaling the pressure reported by the device.</i>
cs_CZ: <i>Některá zařízení vykazují neočekávaně malé nebo velké hodnoty přítlaku. Toto lze opravit nastavením minimálního přítlaku nebo násobením přítlaku zaznamenaného zařízením.</i>

en: <i>Specify commands that are called once Hand Recognition triggers. The commands will be executed in the UI Thread, make sure they are not blocking!</i>
cs_CZ: <i>Určete příkazy, které jsou volány, jakmile se spustí rozpoznání ruky. Příkazy budou provedeny ve vlákně uživatelského rozhraní, ujistěte se, že nejsou blokovány!</i>

en: <i>Specify the audio devices used for recording and playback of audio attachments.
    If available select <small><tt>pulse</tt></small> as input / output device.</i>
cs_CZ: <i>Určete zvuková zařízení používaná pro nahrávání a přehrávání zvukových příloh. 
    Je-li k dispozici, vyberte <small><tt>pulse</tt></small> jako vstupní / výstupní zařízení.</i>

en: <i>Specify the tools that will be selected if a button of the stylus is pressed or the eraser is used. After releasing the button, the previous tool will be selected.</i>
cs_CZ: <i>Určete nástroje, které budou vybrány, pokud je stisknuto tlačítko pera nebo je použita guma. Po uvolnění tlačítka bude vybrán předchozí nástroj.</i>

en: <i>This name will be proposed if you save a new document.</i>
cs_CZ: <i>Tento název bude navržen, když uložíte nový dokument.</i>

en: <i>To make sure on 100% zoom the size of elements is natural. (requires restart)</i>
cs_CZ: <i>Pro zajištění přirozené velikosti prvků při 100% zvětšení. (vyžaduje restart)</i>

en: <i>Toggle visibility of menubar with F10</i>
cs_CZ: <i>Přepnout viditelnost panelu nabídek s F10</i>

en: <i>Use pinch gestures to zoom journal pages.</i>
cs_CZ: <i>Přiblížit stránky deníků pomocí gesta.</i>

en: <i>Use the touchscreen like a multi-touch-aware pen.</i>
cs_CZ: <i>Používejte dotykovou obrazovku jako mnohodotykové pero.</i>

en: <i>With some setup, pen strokes have artifacts at their beginning. This can be avoided by ignoring the first few events/stroke-points when the pen touches the screen.</i>
cs_CZ: <i>Některá pera zanechávají nepřesnosti na začátcích tahů. Tomu lze zabránit ignorováním několika prvních událostí/tahových bodů, v okamžiku kdy se pero dotkne obrazovky.</i>

en: <i>You can configure devices, not identified by GTK as touchscreen, to behave as if they were one.</i>
cs_CZ: <i>Můžete nakonfigurovat zařízení, která nejsou identifikována GTK jako dotyková obrazovka, aby se chovala jako kdyby byli.</i>

en: <span size="xx-large" weight="bold">Xournal++</span>
    <i>The next generation</i>
cs_CZ: <span size="xx-large" weight="bold">Xournal++</span>
    <i>Další generace</i>

en: About Xournal++
cs_CZ: O aplikaci Xournal++

en: Action on Tool Tap
cs_CZ: Akce při klepnutí na nástroj

en: Add additional horizontal space of
cs_CZ: Přidat další vodorovný prostor

en: Add additional vertical space of
cs_CZ: Přidat další svislý prostor

en: After resizing a selection, the line width of all strokes will be the same as before the resizing operation.
cs_CZ: Po změně velikosti bude šířka čáry všech tahů stejná jako před změnou velikosti.

en: All
cs_CZ: Vše

en: All pages
cs_CZ: Všechny stránky

en: All three conditions must be met before stroke is ignored.
    It must be short in time and length and we can't have ignored another stroke recently.
cs_CZ: Před ignorováním tahu musí být splněny všechny tři podmínky.
    Musí to být v krátkém čase, krátké délky a v poslední době nesměl být ignorován jiný tah.

en: Always check LaTeX dependencies before running
cs_CZ: Vždy zkontrolujte závislosti pro LaTeX před spuštěním

en: Append New PDF Pages
cs_CZ: Přidat nové PDF stránky

en: Arithmetic mean
cs_CZ: Aritmetický průměr

en: Artifact workaround
cs_CZ: Řešení vad

en: Audio Devices
cs_CZ: Zvuková zařízení

en: Audio Recording
cs_CZ: Záznam zvuku

en: Author:
cs_CZ: Autor:

en: Authors
cs_CZ: Autoři

en: Auto-indent
cs_CZ: Automatické odsazení

en: Autodetect
cs_CZ: Autodetekce

en: Autoloading
cs_CZ: Automatické načítání

en: Automatically Add Empty Last Page (excluding PDFs)
cs_CZ: Automaticky přidat prázdnou poslední stránku (kromě PDF)

en: Autosaving
cs_CZ: Automatické ukládání

en: Available Placeholders
cs_CZ: Dostupné zástupné symboly

en: Averaging method
cs_CZ: Metoda průměrování

en: Background color between pages
cs_CZ: Barva pozadí mezi stránkami

en: Base speed
cs_CZ: Základní rychlost

[ctx: stylus cursor uses a big pen icon]
en: Big pen icon
cs_CZ: Ikona velkého pera

en: Border Color
cs_CZ: Barva okrajů

en: Border Width
cs_CZ: Šířka okraje

en: Border color
cs_CZ: Barva okraje

en: Border color for current page and other selections
cs_CZ: Barva ohraničení pro aktuální stránku a ostatní výběry

en: Bring Forward
cs_CZ: Přenést blíž

en: Bring to Front
cs_CZ: Přenést do popředí

en: Buffersize
cs_CZ: Vyrovnávací paměť

en: Button 1
cs_CZ: Tlačítko 1

en: Button 2
cs_CZ: Tlačítko 2

en: Change
cs_CZ: Změnit

en: Choose a global LaTeX template file
cs_CZ: Vyberte soubor globálních šablon pro LaTeX

en: Choose the color to use for "Highlight cursor position"
cs_CZ: Vyberte barvu, kterou chcete použít pro "Zvýraznění pozice kurzoru"

en: Circle Color
cs_CZ: Barva kruhu

en: Clear cached paged while scrolling
cs_CZ: Vyčistit mezipaměť při posouvání

en: Color
cs_CZ: Barva

en: Colors
cs_CZ: Barvy

en: Command Output
cs_CZ: Výstup příkazu

en: Configure Page Template
cs_CZ: Nastavit šablonu stránky

en: Configure new page template
cs_CZ: Nastavit šablonu nové stránky

en: Copy current page background instead
cs_CZ: Kopírovat místo toho pozadí aktuální stránky

en: Copy current page size instead
cs_CZ: Kopírovat místo toho velikost aktuální stránky

en: Copy selected text
cs_CZ: Zkopírovat vybraný text

en: Copy the background of the current page instead of using the background set above.
cs_CZ: Zkopírujte pozadí aktuální stránky místo použití výše nastaveného pozadí.

en: Current page
cs_CZ: Aktuální stránka

en: Cursor
cs_CZ: Kurzor

en: Cursor icon for pen
cs_CZ: Ikona kurzoru pro pera

en: Cusp detection
cs_CZ: Detekce hrotu

en: Custom Commands (for Method "Custom")
cs_CZ: Vlastní příkazy (pro metodu "Vlastní")

en: Dark Theme (requires restart)
cs_CZ: Tmavý motiv (vyžaduje restart)

en: Deadzone
cs_CZ: Mrtvá zóna

en: Deadzone radius
cs_CZ: Poloměr mrtvé zóny

en: Default LaTeX Text
cs_CZ: Výchozí LaTeX Text

en: Default Save Name
cs_CZ: Výchozí název pro uložení

en: Default Seek Time (in seconds)
cs_CZ: Výchozí přeskočený čas na začátku nahrávky (v sekundách)

en: Default name:
cs_CZ: Výchozí název:

en: Defaults
cs_CZ: Výchozí

en: Delete Layer
cs_CZ: Smazat vrstvu

en: Delete stroke
cs_CZ: Odstranit čáru

en: Device
cs_CZ: Zařízení

en: Disable
cs_CZ: Vypnout

en: Disable GTK's built-in inertial scroll functionality (requires restart).
cs_CZ: Zakázat vestavěnou funkci setrvačného rolování GTK (vyžaduje restart).

en: Disable drawing for this device
cs_CZ: Zakázat kreslení tímto zařízením

en: Disable scrollbar fade out
cs_CZ: Vypnout vyblednutí posuvníku

en: Disabled
cs_CZ: Vypnuto

en: Disabling Method
cs_CZ: Vypnutí metody

en: Display DPI Calibration
cs_CZ: DPI Kalibrace displeje

en: Do not draw for inputs of short time and length unless it comes in short succession. Instead, show floating toolbox.
cs_CZ: Nekresli pro krátké vstupy, pokud nepřijdou v rychle zasebou. Namísto toho zobraz plovoucí panel nástrojů.

en: Drag
cs_CZ: Táhnout

en: Drag LEFT from start point acts like shift key is being held.
    	    Drag UP acts as if Control key is being held.
    
                Determination Radius: Radius at which modifiers will lock in until finished drawing.
    
    	    <i>Useful for operating without keyboard.</i>
cs_CZ: Tažení VLEVO od počátečního bodu se chová stejně jako když je klávesa shift stisknuta.
    Tažení NAHORU se chová stejně jako když je klávesa Control stisknuta.
    
    Poloměr určení: poloměr, ve kterém se modifikátory přichytí dokud není vykreslování dokončeno.
    
    <i>Užitečné pro práci bez klávesnice.</i>

en: Drag LEFT from start point acts like shift key is being held.
    Drag UP acts as if Control key is being held.
    
    Determination Radius: Radius at which modifiers will lock in until finished drawing.
    
    <i>Useful for operating without keyboard.</i>
cs_CZ: Tažení VLEVO od počátečního bodu se chová, jako když je klávesa shift stisknuta.
    Tažení NAHORU se chová, jako když je klávesa Control stisknuta.
    
    Poloměr určení: poloměr, ve kterém se modifikátory uzamknou do dokončeného kreslení.
    
    <i>Užitečný pro práci bez klávesnice.</i>

en: Drag and drop Components fom here to the toolbars and back.
cs_CZ: Přetáhněte komponenty odsud do nástrojové lišty a zpět.

en: Drag: If the value is too small, unwanted oscillations may appear. If the value is too high, there will be no stabilization.
cs_CZ: Drag: Pokud je hodnota malá, mohou se objevit nechtěné oscilace. Pokud je hodnota vysoká, nedojde ke stabilizaci.

en: Draw Coordinate System
cs_CZ: Nakreslit soustavu souřadnic

en: Draw _Line
cs_CZ: Nakreslit _čáru

en: Draw a transparent circle around the cursor
cs_CZ: Nakreslit průhledný kruh kolem kurzoru

en: Drawing Area
cs_CZ: Oblast kreslení

en: Drawing Tools - Set Modifiers by Draw Direction (Experimental)
cs_CZ: Nástroje kreslení - nastavit modifikátory podle směru kreslení (experimentální)

en: Duplicate
cs_CZ: Duplikovat

en: Duplicate Page
cs_CZ: Duplikovat stránku

en: Edit (not implemented yet)
cs_CZ: Upravit (zatím neimplementováno)

en: Editor settings
cs_CZ: Nastavení editoru

en: Enable
cs_CZ: Zapnout

en: Enable  with determination radius of
cs_CZ: Zapnout s poloměrem určení

en: Enable Autoloading of Journals
cs_CZ: Povolit automatické načítání deníků

en: Enable Autosaving
cs_CZ: Zapnout automatické ukládání

en: Enable Pressure Inference <i>(Guess pressure from drawing speed when device-supplied pressure is not available)</i>
cs_CZ: Povolit odvozování tlaku <i>(odvodit tlak při kreslení na základě rychlosti, pokuk snímání tlaku není k dispozici)</i>

en: Enable Pressure Sensitivity
cs_CZ: Povolit Tlakovou citlivost

en: Enable Tap action
cs_CZ: Zapnout akci klepnutím

en: Enable autoloading of most recent file on application startup
cs_CZ: Povolit automatické načítání nejnovějších souborů při spuštění aplikace

en: Enable drawing outside of window <i>(Drawing will not stop at the border of the window)</i>
cs_CZ: Povol kreslení mimo okno <i>(Výkres se nezastaví na okraji okna)</i>

en: Enable internal Hand Recognition
cs_CZ: Povol interní rozpoznávání ruky

en: Enable touch drawing
cs_CZ: Povolit kreslení dotykem

en: Enable zoom gestures (requires restart)
cs_CZ: Zapnout gesta přiblížení (vyžaduje restart)

en: Enter / edit LaTeX Text
cs_CZ: Zadejte/upravte LaTeX Text

en: Eraser Optio_ns
cs_CZ: _Nastavení gumy

en: Eraser Type - don't change
cs_CZ: Neměň typ gumy

en: Export as...
cs_CZ: Exportovat jako...

en: Export layers progressively
cs_CZ: Exportovat vrstvy postupně

note: Keep the order the same as in listBackgroundType and use the translation of these types in parentheses.
en: Export the document without any background (None) or with PDF and image backgrounds only (No ruling) or with all background types (All).
cs_CZ: Exportovat dokument bez jakéhokoli pozadí (žádné) nebo pouze PDF a obrázkem (bez měřítek) nebo se všemi typy pozadí (vše).

en: Fill opacity
cs_CZ: Průhlednost vyplně

en: Finalize the stroke
cs_CZ: Dokončit čáru

en: Find next occurrence of the search string
cs_CZ: Najít další výskyt vyhledávacího řetězce

en: Find previous occurrence of the search string
cs_CZ: Najít předchozí výskyt vyhledávacího řetězce

en: First Page Offset
cs_CZ: Posun první stránky

en: Font:
cs_CZ: Písmo:

en: Fullscreen
cs_CZ: Celá obrazovka

en: Gain
cs_CZ: Zisk

en: Gaussian parameter: the higher, the more stabilization and the more lag between your cursor and the painting tip.
cs_CZ: Gaussovský parametr: čím vyšší, tím větší stabilizace a zpoždění mezi kurzorem a špičkou pera.

en: General LaTeX tool settings
cs_CZ: Obecné nastavení nástroje LaTeX

en: Global
cs_CZ: Globální

en: Global template file path
cs_CZ: Cesta k globálnímu souboru šablony

en: Go to Page
cs_CZ: Přejít na stránku

en: Grid size
cs_CZ: Velikost mřížky

en: Grid snapping tolerance
cs_CZ: Tolerance přichytávání na mřížku

en: H_and Tool
cs_CZ: _Nástroj prohlížení

en: Hand Recognition
cs_CZ: Rozpoznání ruky

en: Height
cs_CZ: Výška

en: Height:
cs_CZ: Výška:

en: Hide Menubar
cs_CZ: Skrýt lištu menu

en: Hide the horizontal scrollbar
cs_CZ: Skrýt horizontální posuvník

en: Hide the vertical scrollbar
cs_CZ: Skrýt vertikální posuvník

en: Highlight cursor position
cs_CZ: Zvýraznit pozici kurzoru

en: Highlight selected text
cs_CZ: Zvýraznit vybraný text

en: Highlighter Opti_ons
cs_CZ: Zvýraznit Opti_ons

en: How short (screen mm)  of the stroke  AND...
    
    <i>Recommended: 1 mm</i>
cs_CZ: Jak krátký (obrazovka mm) tah a...
    
    <i>Doporučeno: 1 mm</i>

en: How short (time)  AND...
    
    <i>Recommended: 150ms</i>
cs_CZ: Jak krátké (čas) AND...
    
    <i>Doporučeno: 150 ms</i>

en: Icon Designers
cs_CZ: Návrhář ikon

en: Icon Theme
cs_CZ: Téma ikon

en: If activated, shapes that have been recognized by the shape recognizer will be snapped to the grid automatically. This may lead to unexpected results if you have the shape recognizer turned on while writing.
cs_CZ: Pokud je aktivovní, tvary, které byly rozpoznány rozpoznávačem tvarů, budou automaticky přichyceny dle mřížky. To může vést k neočekávaným výsledkům pokud máte při psaní zapnuto rozpoznávání tvarů.

en: If enabled Xournal++ will open the most recent document automatically that you can continue editing your last saved document.
cs_CZ: Pokud je povoleno, Xournal++ automaticky otevře nejnovější dokument, takže můžete pokračovat v úpravách posledního uloženého dokumentu.

en: If enabled, check that required LaTeX packages are installed and that the LaTeX commands are available before running the LaTeX tool.
cs_CZ: Pokud je povoleno, zkontrolujte, zda jsou nainstalovány LaTeX balíčky a zda jsou k dispozici LaTeX příkazy ještě před spuštěním nástroje LaTeX.

en: If enabled, the layers of each page will be added one by one. The resulting PDF file can be used for a presentation.
cs_CZ: Pokud je povoleno, vrstvy každé stránky budou přidávány jedna po druhé. Výsledný PDF soubor může být použit pro prezentaci.

en: If you open a PDF and there is a Xournal file with the same name it will open the xoj file.
cs_CZ: Pokud otevřete PDF a existuje soubor Xournal se stejným názvem, otevře se soubor xoj.

en: Ignore Time (ms)
cs_CZ: Ignorovat čas (ms)

en: Ignore the first
cs_CZ: Ignorovat první

en: Image quality
cs_CZ: Kvalita obrázku

en: Inertia
cs_CZ: Setrvačnost

en: Input Device
cs_CZ: Vstupní zařízení

en: Input Devices
cs_CZ: Vstupní zařízení

en: Input System
cs_CZ: Vstupní systém

en: Input stabilization
cs_CZ: Stabilizace vstupu

en: Input stabilization can create a gap at the end of your stroke. If enabled, this gap is filled.
cs_CZ: Stabilizace vstupu může na konci tahu vytvořit mezeru. Pokud je povoleno, tato mezera je vyplněna.

en: Insert Latex
cs_CZ: Vložit LaTeX

en: Insert Page After
cs_CZ: Vložit stránku za

en: Insert Page Before
cs_CZ: Vložit stránku před

en: LaTeX executable settings
cs_CZ: Nastavení spouštění programu LaTeX

en: LaTeX generation command
cs_CZ: Příkaz pro vygenerovaní LaTeX dokumentu

en: Language
cs_CZ: Jazyk

en: Language Settings
cs_CZ: Nastavení jazyka

en: Layout
cs_CZ: Rozložení

en: Left / Right-Handed
cs_CZ: Levo/pravo ruký

en: License
cs_CZ: Licence

en: Line numbers
cs_CZ: Číslování řádků

en: Load / Save
cs_CZ: Načítání / ukládání

en: Load file
cs_CZ: Načíst soubor

en: Load from file
cs_CZ: Načíst ze souboru

en: Manage Toolbar
cs_CZ: Spravovat nástrojovou lištu

en: Mass
cs_CZ: Hmotnost

en: Mass: the higher the mass, the more inertia and the more stabilization
cs_CZ: Hmotnost: čím vyšší hmotnost, tím větší setrvačnost a stabilizace

en: Max Length (mm)
cs_CZ: Maximální délka (mm)

en: Max multiplier
cs_CZ: Maximální multiplikátor

en: Merge Down
cs_CZ: Sloučit dolů

en: Merge Layer Down
cs_CZ: Sloučit vrstvu dolů

en: Merge button events with stylus tip events
    	    <i>(Check this if</i> "<tt>xsetwacom get *deviceId* TabletPCButton</tt>" <i>returns</i> "<tt>on</tt>"<i>)</i>
cs_CZ: Sloučit události tlačítek s událostmi hrotu pera
    <i>(Zaškrtněte pokud</i><tt>xsetwacom ukáže *deviceId* TabletPCButton</tt>" <i>vrátí</i> "<tt>na</tt>"<i>)</i>

en: Middle Mouse Button
cs_CZ: Prostřední tlačítko myši

en: Minimum Pressure:
cs_CZ: Minimální tlak:

en: Mouse
cs_CZ: Myš

en: Mouse Buttons
cs_CZ: Tlačítko myši

en: Mouse+Keyboard Combo
cs_CZ: Kombo myš+klávesnice

en: Move Down
cs_CZ: Posunout dolů

en: Move Up
cs_CZ: Posunout nahoru

en: Multiply the panning speed by up to this amount, based on how much of the selected element is out of view.
cs_CZ: Vynásobit rychlost posouvání až do této výše, podle toho, kolik vybraného prvku je mimo zobrazení.

en: N_ext Annotated Page
cs_CZ: _Další anotovaná stránka

en: New Page _After
cs_CZ: Nová stránka _před

en: New Page _Before
cs_CZ: Nová stránka _za

en: New Page at _End
cs_CZ: Nová stránka na _konec

en: New _Layer
cs_CZ: _Nová vrstva

[ctx: stylus cursor uses no icon]
en: No icon
cs_CZ: Žádná ikona

en: No ruling
cs_CZ: Bez měřítek

en: None
cs_CZ: Žádný

en: Offset first page this many pages when <b>Pair Pages</b> enabled
cs_CZ: Posunout první stránku o tento počet stránek, pokud je povoleno <b>Spárové stránky</b>

en: Opacity settings
cs_CZ: Nastavení průhlednosti

en: Options
cs_CZ: Volby

en: Output Device
cs_CZ: Výstupní zařízení

en: Output generated by the LaTeX command.
cs_CZ: Výstup generovaný příkazem LaTeXu.

en: P_revious Annotated Page
cs_CZ: P_ředchozí poznamenaná stránka

en: Pages:
cs_CZ: Stránky:

en: Paired Pages
cs_CZ: Spárované stránky

en: Paper B_ackground
cs_CZ: Pozadí _papíru

en: Paper Format
cs_CZ: Formát papíru

en: Paper _Color
cs_CZ: _Barva papíru

en: Paper _Format
cs_CZ: _Formát papíru

en: Partially based on Xournal
    by Denis Auroux
cs_CZ: Částečně založeno na Xournal
    od Denis Auroux

en: Path:
cs_CZ: Cesta:

en: Pause
cs_CZ: Pozastavit

en: Pen _Options
cs_CZ: N_astavení pera

en: Performance
cs_CZ: Výkon

en: Pick the Editor's Font
cs_CZ: Vyberte písmo editoru

en: Playback Settings
cs_CZ: Nastavení přehrávání

en: Plugin Manager
cs_CZ: Správce doplňků

en: Plugin _Manager
cs_CZ: _Správce doplňků

en: Plugin changes are only applied after Xournal++ is restarted
cs_CZ: Nastavení doplňků je změněno až po restartování aplikace

en: Pre-load pages after
cs_CZ: Před-načíst stránky po

en: Pre-load pages before
cs_CZ: Před-načíst stránky před

en: Preferences
cs_CZ: Nastavení

en: Preprocessor
cs_CZ: Předprocesor

en: Presentation Mode
cs_CZ: Režim prezentace

en: Preserve line width
cs_CZ: Zachovat šířku čáry

en: Pressure Multiplier:
cs_CZ: Násobitel tlaku:

en: Pressure Sensitivity
cs_CZ: Tlaková citlivost

en: Radius
cs_CZ: Poloměr

en: Range
cs_CZ: Rozsah

en: Re-render when the page's zoom changes by more than
cs_CZ: Vykresklit znovu pokud se zvětšení stránky změní o více než

en: Recent _Documents
cs_CZ: Nedávné _dokumenty

en: Record / Stop
cs_CZ: Nahrávat / Zastavit

en: Recording Quality
cs_CZ: Nahrávací kvalita

en: Rename Layer
cs_CZ: Přejmenovat vrstvu

en: Rename selected layer
cs_CZ: Přejmenovat vybranou vrstvu

en: Resizing
cs_CZ: Změna velikosti

en: Resolution
cs_CZ: Rozlišení

en: Right Mouse Button
cs_CZ: Pravé tlačítko myši

en: Rotation snapping tolerance
cs_CZ: Tolerance přichytávání při otáčení

en: Sample Rate
cs_CZ: Vzorkovací frekvence

en: Sample layer name
cs_CZ: Název vzorové vrstvy

en: Save to file
cs_CZ: Uložit do souboru

en: Scrollbars
cs_CZ: Posuvníky

en: Scrolling outside the page
cs_CZ: Scrolování mimo stránku

en: Select Background Color
cs_CZ: Vyber barvu pozadí

en: Select Folder
cs_CZ: Vybrat složku

en: Select Image
cs_CZ: Výběr obrázku

en: Select Linear Text
cs_CZ: Vybrat text v řádku

en: Select PDF Page
cs_CZ: Výběr PDF stránky

en: Select Text In Rectangle
cs_CZ: Vybrat text v obdélníku

en: Select toolbar:
cs_CZ: Vyberte nástrojovou lištu:

en: Selection Color (Text, Stroke Selection etc.)
cs_CZ: Barva výběru (Text, výběr tahu atd.)

en: Selection Edge Panning
cs_CZ: Výběr okraje

en: Send Backward
cs_CZ: Odsunout dozadu

en: Send to Back
cs_CZ: Odsunout do pozadí

en: Sensitivity Scale
cs_CZ: Měřítko citlivosti

en: Set Columns
cs_CZ: Nastavit sloupce

en: Set Rows
cs_CZ: Nastavit řádky

en: Settings:
cs_CZ: Nastavení:

en: Show Floating Toolbox
cs_CZ: Zobrazit plovoucí panel nástrojů

en: Show Menubar on Startup
cs_CZ: Zobraz menu lištu při spuštění

en: Show Sidebar
cs_CZ: Zobrazit postranní panel

en: Show Toolbars
cs_CZ: Zobrazit panely nástrojů

en: Show filepath in title bar
cs_CZ: Zobrazit cestu k souborům v záhlaví

en: Show sidebar on the right side
cs_CZ: Zobrazit postranní panel na pravé straně

en: Show vertical scrollbar on the left side
cs_CZ: Zobrazit vertikální posuvník na levé straně

en: Slower strokes are assigned a greater pressure than faster strokes, if pressure information is absent.
    
    <i>This feature may be useful for devices that lack pressure sensitivity. For example, a mouse or touchscreen.</i>
cs_CZ: Pomalejší tahy jsou vystaveny většímu tlaku než rychlejší tahy, pokud chybí zdroj informací tlaku.
    
    <i>Tato funkce může být užitečná pro zařízení, která nemají možnost snímání tlaku. Například myš nebo dotyková obrazovka.</i>

[ctx: stylus cursor uses a small dot]
en: Small dot icon
cs_CZ: Ikona malé tečky

en: Snapping
cs_CZ: Přichytávání

en: Source Code / Bug Tracker
cs_CZ: Zdrojový kód / Sledování chyb

en: Speed for Ctrl + Scroll
cs_CZ: Rychlost pro Ctrl + Scrolování

en: Speed for a Zoomstep
cs_CZ: Rychlost pro přiblížení

en: Standard
cs_CZ: Standardní

en: Start zooming after a distance
cs_CZ: Začít zoomování po vzdálenosti

en: Storage Folder
cs_CZ: Složka úložiště

en: Strikethrough selected text
cs_CZ: Přeškrtnout vybraný text

en: Stylus Buttons
cs_CZ: Tlačítka Stylusu

en: Successive (ms)
cs_CZ: Postupně (ms)

en: Syntax highlighting
cs_CZ: Zvýraznění syntaxe

[ctx: stylus cursor uses system cursor]
en: System cursor
cs_CZ: Systémový kurzor

en: T_oolbars
cs_CZ: Ná_strojové lišty

en: TeX Source
cs_CZ: TeX Zdroj

en: Template file settings
cs_CZ: Nastavení souboru šablony

en: Template:
cs_CZ: Šablona:

en: Test configuration
cs_CZ: Test konfigurace

en: Test if the current configuration is valid by running the LaTeX generation command on the global template file with a test formula.
cs_CZ: Vyzkoušejte, zda je aktuální konfigurace platná tak, že spustíte příkaz generování LaTeX se souborem globální šablony se zkušebním vzorcem.

en: Text Font...
cs_CZ: Písmo textu...

en: The LaTeX file to use as a template for the LaTeX tool.
cs_CZ: Soubor LaTeX sloužící jako šablona pro nástroj LaTeX.

en: The current color of the Text Tool, in hex RGB format.
cs_CZ: Aktuální barva textového nástroje v hex RGB formátu.

en: The following strings will be substituted in the global template file when running the LaTeX tool:
cs_CZ: Následující řetězce budou nahrazeny v globálním souboru šablony při spuštění nástroje LaTeX:

en: The math mode formula typed in the LaTeX tool.
cs_CZ: Vzorec matematického režimu zadaný v nástroji LaTeX.

en: The unit of the ruler is cm
cs_CZ: Jednotkou pravítka jsou cm

en: These settings will be used for new pages
cs_CZ: Tato nastavení budou použita pro nové stránky

en: Timeout
cs_CZ: Časový limit

en: Toggle standard / region text selection
cs_CZ: Přepnout standartní / oblastní výběr textu

en: Touch Drawing
cs_CZ: Kreslení dotykem

en: Touch Scrolling
cs_CZ: Stiskněte rolování

en: Touchscreen
cs_CZ: Dotyková obrazovka

en: Try to select object first.
cs_CZ: Pokuste se nejdříve vybrat objekt.

en: Try to select object first; if nothing selected then show floating toolbox if enabled.
cs_CZ: Pokus se nejdříve vybrat objekt; pokud není nic vybráno, zobrazí se plovoucí panel nástrojů, pokud je povolen.

en: Underline selected text
cs_CZ: Podtrhnout vybraný text

en: Use available Stock Icons (requires restart)
cs_CZ: Použít dostupné Stock ikony (vyžaduje restart)

en: Use font from system theme.
cs_CZ: Používat písmo ze systémového motivu.

en: Use snapping for recognized shapes
cs_CZ: Použít "snapping" pro rozpoznané tvary

en: Use the current page size instead of the page size above.
cs_CZ: Použít aktuální velikost stránky namísto velikosti stránky výše.

en: Use two fingers to pan/zoom and one finger to use the selected tool.
cs_CZ: Použijte dva prsty pro posouvání/zvětšení a jeden prst pro použití vybraného nástroje.

en: Usually 0 or 1
cs_CZ: Obvykle 0 nebo 1

en: Velocity based Gaussian weights
cs_CZ: Rychlost založená na Gaussovských váhách

en: Version:
cs_CZ: Verze:

en: View
cs_CZ: Zobrazení

en: Website
cs_CZ: Webová stránka

en: When an element is selected and moved past the visible portion of the canvas, pan the screen by an amount equal to this percentage of the visible part of the canvas.
cs_CZ: Když je prvek vybrán a přesunut za viditelnou část plátna, posuňte obrazovku o částku rovnající se tomuto procentu viditelné části plátna.

en: When drawing with touch, two-finger gestures intended to pan the view can instead cause it to zoom, causing performance issues. 
    This setting can make it easier to draw with touch.
cs_CZ: Při kreslení pomocí dotyku, gesta dvou prstů, která jsou určena k posunutí náhledu, může namísto toho způsobit zvětšení a způsobit problémy s výkonem. 
    Toto nastavení může usnadnit kreslení dotykem.

en: When zoomed in on a high-resolution PDF, each re-render can take a long time. Setting this to a large value causes these re-renders to happen less often.
    
    Set this to 0% to always re-render on zoom.
cs_CZ: Při přiblížení na PDF ve vysokém rozlišení, může každé opětovné vykreslení trvat dlouho. Nastavením na vysokou hodnotu způsobí, že se tyto překreslování odehrávají méně často.
    
    Nastavte na 0% pro opětovné vykreslení při každém přiblížení.

en: Whiteout
cs_CZ: Bělení

en: Width
cs_CZ: Šířka

en: Width:
cs_CZ: Šířka:

en: With help from the community
cs_CZ: S pomocí komunity

en: Wrap text
cs_CZ: Zalomit text

en: Xournal++ Preferences
cs_CZ: Nastavení Xournal++

en: Zoom
cs_CZ: Zvětšení

en: Zoom Gestures
cs_CZ: Gesta přiblížení

en: Zoom Speed
cs_CZ: Rychlost přiblížení

en: _1 Column
cs_CZ: _1 sloupec

en: _1 Row
cs_CZ: _1 řádek

en: _2 Columns
cs_CZ: _2 sloupce

en: _2 Rows
cs_CZ: _2 řádky

en: _3 Columns
cs_CZ: _3 sloupce

en: _3 Rows
cs_CZ: _3 Řádky

en: _4 Columns
cs_CZ: _4 Sloupce

en: _4 Rows
cs_CZ: _4 Řádky

en: _5 Columns
cs_CZ: _5 Sloupců

en: _5 Rows
cs_CZ: _5 Řádků

en: _6 Columns
cs_CZ: _6 Sloupců

en: _6 Rows
cs_CZ: _6 Řádků

en: _7 Columns
cs_CZ: _7 Sloupců

en: _7 Rows
cs_CZ: _7 Řádků

en: _8 Columns
cs_CZ: _8 Sloupců

en: _8 Rows
cs_CZ: _8 Řádků

en: _Annotate PDF
cs_CZ: _Anotovat PDF

en: _Bottom to Top
cs_CZ: _Ze spodu nahoru

en: _Cols/Rows
cs_CZ: _Sloupce/Řádky

en: _Customize
cs_CZ: _Přizpůsobit

en: _Default Tools
cs_CZ: _Výchozí nástroje

en: _Delete Page
cs_CZ: _Smazat stránku

en: _Edit
cs_CZ: Ú_pravy

en: _Eraser
cs_CZ: _Guma

en: _Export as PDF
cs_CZ: _Exportovat jako PDF

en: _File
cs_CZ: _Soubor

en: _First Page
cs_CZ: _První stránka

en: _Goto Page
cs_CZ: _Přejít na stránku

en: _Help
cs_CZ: _Nápověda

en: _Highlighter
cs_CZ: _Zvýrazňovač

en: _Horizontal
cs_CZ: _Horizontální

en: _Image
cs_CZ: _Obrázek

en: _Journal
cs_CZ: _Zápisník

en: _Last Page
cs_CZ: Po_slední stránka

en: _Left to Right
cs_CZ: _Zleva doprava

en: _Manage
cs_CZ: _Spravovat

en: _Navigation
cs_CZ: _Navigace

en: _Next Layer
cs_CZ: _Další vrstva

en: _Next Page
cs_CZ: _Další stránka

en: _Pair Pages
cs_CZ: _Spárovat stránky

en: _Pen
cs_CZ: _Pero

en: _Plugin
cs_CZ: _Zásuvný modul

en: _Presentation Mode
cs_CZ: _Prezentace

en: _Previous Layer
cs_CZ: _Předchozí vrstva

en: _Previous Page
cs_CZ: _Předchozí stránka

en: _Right to Left
cs_CZ: _Zprava do leva

en: _Shape Recognizer
cs_CZ: _Rozpoznávání tvarů

en: _Tools
cs_CZ: _Nástroje

en: _Top Layer
cs_CZ: _Horní vrstva

en: _Top to Bottom
cs_CZ: _Shora Dolů

en: _Vertical
cs_CZ: _Svisle

en: _Vertical Space
cs_CZ: _Vertikální místo

en: _View
cs_CZ: _Zobrazení

en: _delete strokes
cs_CZ: _smazat čáry

en: _fine
cs_CZ: _tenká

en: _medium
cs_CZ: _střední

en: _standard
cs_CZ: _výchozí

en: _thick
cs_CZ: _tlustá

en: _very fine
cs_CZ: _velmi tenká

en: _whiteout
cs_CZ: _bělení

en: enabled,
cs_CZ: zapnuto,

en: events
cs_CZ: události

en: every
cs_CZ: každý

en: minutes
cs_CZ: minuty

en: pixels
cs_CZ: pixely

en: s <i>(after which the touchscreen will be reactivated again)</i>
cs_CZ: s <i>(poté bude dotyková obrazovka znovu aktivována)</i>

en: ver_y thick
cs_CZ: vel_mi tlustá
