xournalpp - en to eo_UY translation catalogue (817 entries)

en: 
    
    Will now attempt to run without this file.
eo_UY: 
    
    Nun provos ruliĝi sen ĉi tiu dosiero.

en: 
     Do you want to continue?
eo_UY: 
    Ĉu daŭrigi?

en: 
    Proposed replacement file: "{1}"
eo_UY: 
    Proponita anstataŭiga dosiero: «{1}»

[ctx: Page {pagenumber} "of {pagecount}"]
en:  of {1}
eo_UY:  el {1}

en: %F-Note-%H-%M
eo_UY: %F-Noto-%H-%M

en: <b>No devices were found. This seems wrong - maybe file a bug report?</b>
eo_UY: <b>Neniu aparato troviĝis. Tio ŝajnas malĝusta – eble raportu cimon?</b>

en: <span foreground='red' size='x-large'>Missing the needed UI file:
    <b>{1}</b></span>
    Could not find them at any location.
      Not relative
      Not in the Working Path
      Not in {2}
eo_UY: <span foreground='red' size='x-large'>Mankas la necesa fasada dosiero:
    <b>{1}</b></span>
    Ĝi troviĝas nenie ajn.
      Ne relative
      Ne en «PATH»
      Ne en {2}

en: Add/Edit TeX
eo_UY: Enmeti/modifi TeX

en: Advanced export options
eo_UY: Altnivelaj opcioj pri elportado

en: All files
eo_UY: Ĉiuj dosieroj

en: Apply to all pages
eo_UY: Efektivigi sur ĉiuj paĝoj

en: Apply to current page
eo_UY: Efektivigi sur la aktuala paĝo

en: Arrange
eo_UY: Aranĝi

en: Attach file to the journal
eo_UY: Alkroĉi dosieron al la ĵurnalo

en: Attribute "{1}" could not be parsed as double, the value is "{2}"
eo_UY: La atributo «{1}» ne estas analizebla kiel «double»; la valoro estas «{2}»

en: Attribute "{1}" could not be parsed as double, the value is nullptr
eo_UY: La atributo «{1}» ne estas analizebla kiel «double»; la valoro estas «nullptr»

en: Attribute "{1}" could not be parsed as int, the value is "{2}"
eo_UY: La atributo «{1}» ne estas analizebla kiel «int»; la valoro estas «{2}»

en: Attribute "{1}" could not be parsed as int, the value is nullptr
eo_UY: La atributo «{1}» ne estas analizebla kiel «int»; la valoro estas «nullptr»

en: Attribute "{1}" could not be parsed as size_t, the value is "{2}"
eo_UY: La atributo «{1}» ne estas analizebla kiel «size_t»; la valoro estas «{2}»

en: Attribute "{1}" could not be parsed as size_t, the value is nullptr
eo_UY: La atributo «{1}» ne estas analizebla kiel «size_t»; la valoro estas «nullptr»

en: Attribute color not set!
eo_UY: Koloro-atributo ne estas agordita!

en: Audio folder not set or invalid! Recording won't work!
    Please set the recording folder under "Preferences > Audio recording"
eo_UY: La sondosierujo estas ne agordita aŭ ne valida! Registrado ne funkcios!
    Bonvolu agordi la sondosierujon ĉe «Agordoj > Sonregistrado»

en: Autosave failed with an error: {1}
eo_UY: Aŭtomata konservado malsukcesis pro la jena eraro: {1}

en: Autosave renamed from {1} to {2}
eo_UY: Nomo de aŭtomata konservaĵo estas ŝanĝita de {1} al {2}

en: Autosaving to {1}
eo_UY: Aŭtomate konservante al {1}

en: Back
eo_UY: Reen

en: Background
eo_UY: Fono

en: Bring forward
eo_UY: Porti antaŭen

en: Bring to front
eo_UY: Porti malfonen

en: Built on
eo_UY: Surbaze de

en: Cancel
eo_UY: Nuligi

en: Change color
eo_UY: Ŝanĝi koloron

en: Change font
eo_UY: Ŝanĝi tiparon

en: Change line style
eo_UY: Ŝanĝi stilon de linio

en: Change stroke fill
eo_UY: Ŝanĝi la plenigon de streko

en: Change stroke width
eo_UY: Ŝanĝi la larĝon de streko

en: Color "{1}" unknown (not defined in default color list)!
eo_UY: La koloro «{1}» estas nekonata (ne difinita en la implicita listo de koloroj)!

en: Contents
eo_UY: Enhavoj

en: Copy
eo_UY: Kopii

en: Copy current
eo_UY: Kopii aktualan

en: Copy page
eo_UY: Kopii paĝon

en: Could not create folder: {1}
    Failed with error: {2}
eo_UY: Ne eblis krei dosierujon: {1}
    Malsukcesis pro la jena eraro: {2}

en: Could not load LaTeX PDF file
eo_UY: Ne eblis ŝargi la LaTeX-PDF-dosieron

en: Could not load LaTeX PDF file: {1}
eo_UY: Ne eblis ŝargi la LaTeX-PDF-dosieron: {1}

en: Could not load pagetemplates.ini file
eo_UY: Ne eblis ŝargi la dosieron «pagetemplates.ini»

en: Could not open attachment: {1}. Error message: Could not read file
eo_UY: Malsukcesis malfermi alkroĉaĵon: {1}. Erarmesaĝo: ne eblas legi dosieron

en: Could not open attachment: {1}. Error message: Could not write file
eo_UY: Malsukcesis malfermi alkroĉaĵon: {1}. Erarmesaĝo: ne eblas skribi sur dosieron

en: Could not open attachment: {1}. Error message: No valid file size provided
eo_UY: Malsukcesis malfermi alkroĉaĵon: {1}. Erarmesaĝo: valida grando de dosiero ne estas provizita

en: Could not open attachment: {1}. Error message: {2}
eo_UY: Malsukcesis malfermi alkroĉaĵon: {1}. Erarmesaĝo: {2}

en: Could not open file: "{1}"
eo_UY: Ne eblis malfermi dosieron: «{1}»

en: Could not parse custom toolbar.ini file: {1}
    Toolbars will not be available
eo_UY: Ne eblas analizi la propran dosieron «toolbar.ini»: {1}
    Ilobretoj ne estos haveblaj

en: Could not parse general toolbar.ini file: {1}
    No Toolbars will be available
eo_UY: Ne eblas analizi la ĝeneralan dosieron «toolbar.ini»: {1}
    Ilobretoj ne estos haveblaj

en: Could not read image: {1}. Error message: {2}
eo_UY: Malsukcesis legi bildon: {1}.
    Erarmesaĝo: {2}

en: Could not read page number for cloned background image: {1}.
eo_UY: Ne eblis legi la paĝan numeron de la klonita fona bildo: {1}.

en: Could not redo "{1}"
    Something went wrong… Please write a bug report…
eo_UY: Refarado de «{1}» ne eblas.
    Io fiaskis; bonvolu raporti la cimon.

en: Could not remove tool item from Toolbar {1} on position {2}
eo_UY: Malsukcesis forigi ilon el la ilobreto {1} ĉe la pozicio {2}

en: Could not remove tool item {1} from Toolbar {2} on position {3}
eo_UY: Malsukcesis forigi la ilon {1} el la ilobreto {2} ĉe la pozicio {3}

en: Could not rename autosave file from "{1}" to "{2}": {3}
eo_UY: Ne eblas ŝanĝi la nomon de la aŭtomate konservita dosiero de «{1}» al «{2}»: {3}

en: Could not save .tex file: {1}
eo_UY: Ne eblis konservi .tex-dosieron: {1}

en: Could not start {1}: {2} (exit code: {3})
eo_UY: Ne eblis lanĉi {1}: {2} (elirkodo: {3})

en: Could not undo "{1}"
    Something went wrong… Please write a bug report…
eo_UY: Malfarado de «{1}» ne eblas.
    Io fiaskis; bonvolu raporti la cimon.

en: Could not write background "{1}", {2}
eo_UY: Ne eblis skribi fonon «{1}», {2}

en: Could not write background "{1}". Continuing anyway.
eo_UY: Ne eblis skribi fonon «{1}». Daŭrigante malgraŭ tio.

en: Create new layer
eo_UY: Krei novan tavolon

en: Custom
eo_UY: Propra

en: Custom Export
eo_UY: Adaptite elporti

en: Customize Toolbars
eo_UY: Adapti ilobretojn

en: Customized
eo_UY: Adaptita

en: Cut
eo_UY: Eltondi

en: Default Tool
eo_UY: Implicita ilo

en: Delete
eo_UY: Forviŝi

en: Delete Logfile
eo_UY: Forviŝi protokolon

en: Delete current page
eo_UY: Forviŝi aktualan paĝon

en: Delete file
eo_UY: Forviŝi dosieron

en: Delete layer
eo_UY: Forviŝi tavolon

en: Delete this layer
eo_UY: Forviŝi ĉi tiun tavolon

en: Delete this page
eo_UY: Forviŝi ĉi tiun paĝon

en: Discard
eo_UY: Forĵeti

en: Display advanced export options
eo_UY: Montri komplikajn opciojn pri elportado

en: Do not open Autosave files. They may will be overwritten!
    Copy the files to another folder.
    Files from Folder {1} cannot be opened.
eo_UY: Ne malfermu aŭtomate konservitajn dosierojn. Ili estas superskribotaj!
    Kopiu la dosierojn en alian dosierujon.
    Dosieroj en la dosierujo {1} estas nemalfermendaj.

en: Do not overwrite the background PDF! This will cause errors!
eo_UY: Ne superskribu la fonan PDF! Tio kaŭzus erarojn!

en: Document file was removed.
eo_UY: Dokumenta dosiero estis forigita.

en: Document is corrupted (no pages found in file)
eo_UY: Dokumento estas koruptita (neniu paĝo troviĝas en la dosiero)

en: Document is not complete (maybe the end is cut off?)
eo_UY: Dokumento estas ne kompleta (ĉu la fino estas fortranĉita?)

en: Document not loaded! ({1}), {2}
eo_UY: Dokumento ne estas ŝargita! ({1}), {2}

en: Dotted
eo_UY: Punktita

en: Draw Arrow
eo_UY: Desegni sagon

en: Draw Double Arrow
eo_UY: Desegni duoblan sagon

en: Draw Ellipse
eo_UY: Desegni elipson

en: Draw Line
eo_UY: Desegni linion

en: Draw Rectangle
eo_UY: Desegni ortangulon

en: Draw Spline
eo_UY: Desegni interpolantan kurbon

en: Draw coordinate system
eo_UY: Desegni koordinataron

en: Draw stroke
eo_UY: Desegni strekon

en: Drawing Type - don't change
eo_UY: Tipo de desegnaĵo – ne ŝanĝu

en: Drawing Type Combo
eo_UY: Kombinaĵo de tipoj de desegnaĵo

en: Edit text
eo_UY: Redakti tekston

en: ElementRange::parse(): element indices start with 1
eo_UY: ElementRange::parse(): elementaj indicoj komencu per 1

en: ElementRange::parse(): given element index is larger than maximum count.
eo_UY: PageRange::parse(): donita elementa indico superas la maksimumon.

en: ElementRange::parse(): interval bounds must be in increasing order.
eo_UY: ElementRange::parse(): intervalo devas esti specifita en kreskanta ordo.

en: ElementRange::parse(): invalid element range.
eo_UY: ElementRange::parse(): nevalida intervalo de elementoj.

en: Emergency saved document
eo_UY: Krize konservita dokumento

en: Enable pressure sensitivity or pressure inference to change this setting!
eo_UY: Ŝaltu premsentemon aŭ preminferencon por ŝanĝi ĉi tiun agordon!

en: Erase stroke
eo_UY: Forskrapi strekon

en: Eraser
eo_UY: Skrapgumo

en: Error annotate PDF file "{1}"
    {2}
eo_UY: Eraro prinotante PDF-dosieron «{1}»
    {2}

en: Error loading glade file "{1}" (try to load "{2}")
eo_UY: Eraro ŝargante Glade-dosieron «{1}» (provante ŝargi «{2}»)

en: Error opening file "{1}"
eo_UY: Eraro malfermante la dosieron «{1}»

en: Error opening file: "{1}"
eo_UY: Eraro malfermante dosieron: «{1}»

en: Error reading PDF: {1}
eo_UY: Eraro legante dosieron: {1}

en: Error reading width of a stroke: {1}
eo_UY: Eraro legante la larĝon de streko: {1}

en: Error save image #1
eo_UY: Eraro konservante bildon 1

en: Error save image #2
eo_UY: Eraro konservante bildon 2

en: Error while autosaving: {1}
eo_UY: Eraro dum aŭtomata konservado: {1}

en: Error while exporting the pdf background: I cannot find the pdf page number
eo_UY: Eraro dum elportado de la PDF-fono: ne eblas trovi la PDF-paĝnumeron

en: Error {1} executing system command: {2}
eo_UY: Eraro {1} rulante sisteman komandon: {2}

en: Error: {1}
eo_UY: Eraro: {1}

en: Error: {1} is not a regular file. Please check your LaTeX template file settings.
eo_UY: Eraro: {1} ne estas ordinara dosiero. Bonvolu kontroli la agordojn pri viaj LaTeX-ŝablonoj.

en: Error: {1}. Please check the contents of {2}
eo_UY: Eraro: {1}. Bonvolu kontroli la enhavon de {2}

en: Export FILE as PDF
eo_UY: Elporti dosieron kiel PDF

en: Export FILE as image files (one per page)
                                     Guess the output format from the extension of IMGFILE
                                     Supported formats: .png, .svg
eo_UY: Elporti FILE kiel bildojn (po unu por ĉiu paĝo)
                                     Determini la dosierformon laŭ la dosiersufikso de IMGFILE
                                     Subtenataj dosierformoj: .png, .svg

en: Export PDF
eo_UY: Elporti kiel PDF

en: Export as PDF
eo_UY: Elporti kiel PDF

en: Export layers progressively
                                     In PDF export, Render layers progressively one by one.
                                     This results in N export pages per page with N layers,
                                     building up the layer stack progressively.
                                     The resulting PDF file can be used for a presentation.
eo_UY: Elporti tavolojn progrese
                                     Dum elportado kiel PDF, bildigi tavolojn progrese unu post la alia.
                                     Tio produktas N elportitajn paĝojn por unu paĝo kun N tavoloj,
                                     konstruante la tavolan stakon progrese.
                                     La rezulta PDF-dosiero estas uzebla por prezento.

en: Export without background
                                     The exported file has transparent or white background,
                                     depending on what its format supports
eo_UY: Elporti sen fono
                                     La elportota dosiero havos travideblan aŭ blankan fonon,
                                     depende de la kapabloj de la dosierformo

en: Export without ruling
                                     The exported file has no paper ruling
eo_UY: Elporti sen linioj
                                     La paĝoj de la elportota dosiero ne estos liniitaj

en: Failed to find LaTeX generator program in PATH: {1}
eo_UY: Malsukcesis trovi la programon LaTeX en «PATH»: {1}

en: Failed to initialize PDF Cairo surface
eo_UY: Malsukcesis praŝargi Cairo-surfacon por PDF

en: Failed to load image, could not determine image size!
eo_UY: Malsukcesis ŝargi bildon, kaj tial ne eblas determini ĝian grandon!

en: Failed to open content.xml in zip archive: "{1}"
eo_UY: Malsukcesis malfermi «content.xml» en densigita arkivo: «{1}»

en: Failed to parse LaTeX generator command: {1}
eo_UY: Malsukcesis analizi la komandon LaTeX: {1}

en: Failed to parse LaTeX generator path: {1}
eo_UY: Malsukcesis sintakse analizi dosierindikon de LaTeX-generilo: {1}

en: Failed to read global template file. Please check your settings.
eo_UY: Ne eblas legi la ĉiean ŝablonan dosieron. Bonvolu kontroli viajn agordojn.

en: Failed to resolve path with the following error:
    {1}
eo_UY: Malsukcesis trovi dosierlokon pro la jena eraro:
    {1}

en: File couldn't be opened. You have to do it manually:
    URL: {1}
eo_UY: La dosiero ne estis malfermebla. Vi malfermu ĝin permane:
    Adreso: {1}

en: Fill
eo_UY: Plenigi

en: Filter input pressure. Multiply the pressure by the pressure multiplier. If less than the minimum, use the minimum pressure.
eo_UY: Filtri la enigan premon. Multipliki la premon per la premmultiplikanto. Se malpli ol la minimumo, uzi la minimuman premon.

en: Fine
eo_UY: Maldika

en: Floating Toolbox (experimental)
eo_UY: Flosanta ilobreto (eksperimenta)

en: Font
eo_UY: Tiparo

en: Forward
eo_UY: Antaŭen

en: GNU GPLv2 or later
eo_UY: GNU GPL versio 2 aŭ pli nova

en: Get version of xournalpp
eo_UY: Havigi version de xournalpp

en: Git commit
eo_UY: Git-enmeto

en: Global template file does not exist. Please check your settings.
eo_UY: Ĉiea ŝablona dosiero ne ekzistas. Bonvolu kontroli viajn agordojn.

en: Global template file is not a regular file. Please check your settings.
eo_UY: Ĉiea ŝablona dosiero ne estas ordinara dosiero. Bonvolu kontroli viajn agordojn.

en: Go to first page
eo_UY: Iri al unua paĝo

en: Go to last page
eo_UY: Iri al lasta paĝo

en: Go to next layer
eo_UY: Iri al sekva tavolo

en: Go to page
eo_UY: Iri al paĝo

en: Go to previous layer
eo_UY: Iri al antaŭa tavolo

en: Go to top layer
eo_UY: Iri al supra tavolo

en: Graph
eo_UY: Grafa

en: Grid Snapping
eo_UY: Alkradigado

en: GtkSourceView was disabled when building Xournal++! Some options will not be available.
eo_UY: GtkSourceView estis malŝaltita dum tradukado de Xournal++! Kelkaj opcioj ne disponeblas.

en: Hand
eo_UY: Mano

en: Hide all
eo_UY: Kaŝi ĉion

en: Highlighter
eo_UY: Emfazilo

en: Image
eo_UY: Bildo

en: Image file successfully created
eo_UY: Bildodosiero sukcese kreiĝis

en: Images
eo_UY: Bildoj

en: Insert a copy of the current layer below
eo_UY: Enmeti kopion de la aktuala tavolo suben

en: Insert a copy of the current page below
eo_UY: Enmeti kopion de la aktuala paĝo suben

en: Insert elements
eo_UY: Enmeti elementojn

en: Insert image
eo_UY: Enmeti bildon

en: Insert latex
eo_UY: Enmeti LaTeX

en: Insert layer
eo_UY: Enmeti tavolon

en: Insert page
eo_UY: Enmeti paĝon

en: Isometric Dotted
eo_UY: Izometre punktita

en: Isometric Graph
eo_UY: Izometre grafa

en: Jump to Page (first Page: 1)
eo_UY: Salti al paĝo (unua paĝo: 1)

en: LaTeX editor theme:
eo_UY: Etoso de LaTeX-redaktilo:

en: Latex generation encountered an error: {1} (exit code: {2})
eo_UY: LaTeX-farado malsukcesis pro la jena eraro: {1} (elirkodo: {2})

en: Layer
eo_UY: Tavolo

en: Layer Combo
eo_UY: Tavola kombinaĵo

en: Layer Preview
eo_UY: Antaŭrigardo de tavolo

en: Layer {1}
eo_UY: Tavolo {1}

en: Layerstack Preview
eo_UY: Antaŭrigardo de tavolaro

en: Loading...
eo_UY: Ŝargante...

en: Manage Toolbars
eo_UY: Administri ilobretojn

en: Medium
eo_UY: Meza

en: Merge layer down
eo_UY: Kunfandi tavolon malsupren

en: Move
eo_UY: Movi

en: Move layer
eo_UY: Movi tavolon

en: Move page downwards
eo_UY: Movi paĝon malsupren

en: Move page upwards
eo_UY: Movi paĝon supren

en: New
eo_UY: Nova

en: New Xournal
eo_UY: Nova Xournal

en: Next
eo_UY: Sekva

en: Next annotated page
eo_UY: Sekva prinotita paĝo

en: No device
eo_UY: Neniu aparato

en: No pages to export!
eo_UY: Neniu elportota paĝo!

en: No pdf pages available to append. You may need to reopen the document first.
eo_UY: Neniu postgluebla PDF-paĝo. Eble necesas remalfermi la dokumenton.

en: Normal drawing
eo_UY: Ordinara desegnado

en: OK
eo_UY: Bone

en: On export, only export the layers specified by RANGE (e.g. "2-3,5,7-")
                                     No effect without -p/--create-pdf or -i/--create-img
eo_UY: Dum elportado, nur elporti la tavolojn specifitajn de RANGE (ekz. «2-3,5,7-»)
                                     Senefika sen «-p»/«--create-pdf» aŭ «-i»/«--create-img»

en: Only export the pages specified by RANGE (e.g. "2-3,5,7-")
                                     No effect without -p/--create-pdf or -i/--create-img
eo_UY: Nur elporti la paĝojn specifitajn de RANGE (ekz. «2-3,5,7-»)
                                     Senefika sen «-p»/«--create-pdf» aŭ «-i»/«--create-img»

en: Open Image
eo_UY: Malfermi bildon

en: Open Logfile
eo_UY: Malfermi protokolon

en: Open Logfile directory
eo_UY: Malfermi protokolujon

en: Open file
eo_UY: Malfermi dosieron

en: PDF Export
eo_UY: Elporto kiel PDF

en: PDF Page {1}
eo_UY: PDF-paĝo {1}

en: PDF background missing
eo_UY: PDF-fono mankas

en: PDF file successfully created
eo_UY: PDF-dosiero sukcese kreiĝis

en: PDF files
eo_UY: PDF-dosieroj

en: PNG graphics
eo_UY: PNG-bildo

en: Page
eo_UY: Paĝo

en: Page Preview
eo_UY: Antaŭrigardo de paĝo

en: Page background changed
eo_UY: Fono de paĝo ŝanĝiĝis

en: Page deleted
eo_UY: Paĝo forigita

en: Page inserted
eo_UY: Paĝo enmetita

en: Page number
eo_UY: Numero de paĝo

en: Page type format is PageTypeFormat::Copy - converted to PageTypeFormat::Plain to avoid corrupted file
eo_UY: Paĝa formo estas PageTypeFormat::Copy – konvertita al PageTypeFormat::Plain por averti difektiĝon de dosiero

en: Paired pages
eo_UY: Parigitaj paĝoj

en: Paste
eo_UY: Alglui

en: Pause / Play
eo_UY: Paŭzigi / ludi

en: Pen
eo_UY: Plumo

en: Plain
eo_UY: Ordinara

en: Play Object
eo_UY: Ludi objekton

en: Predefined
eo_UY: Antaŭdifinita

en: Presentation mode
eo_UY: Prezentoreĝimo

en: Previously selected language not available anymore!
eo_UY: Antaŭe elektita lingvo estas ne plu disponebla!

en: Print
eo_UY: Presi

en: Record Audio / Stop Recording
eo_UY: Ekregistri sonon / ĉesigi registradon

en: Recorder could not be started.
eo_UY: Malsukcesis ekfunkciigi la registrilon.

en: Redo
eo_UY: Refari

en: Redo:
eo_UY: Refari:

en: Remove PDF Background
eo_UY: Forviŝi PDF-fonon

en: Removed tool item from Toolbar {1} ID {2}
eo_UY: Forigis ilon el Ilobreto {1} numero {2}

en: Removed tool item {1} from Toolbar {2} ID {3}
eo_UY: Forigis ilon {1} el Ilobreto {2} numero {3}

en: Rename layer
eo_UY: Ŝanĝi nomon de tavolo

en: Replace
eo_UY: Anstataŭigi

en: Requested temporary file was not found for attachment {1}
eo_UY: Postulita portempa dosiero ne estis trovita por alkroĉo {1}

en: Restore file
eo_UY: Restaŭri dosieron

en: Rotation
eo_UY: Turnado

en: Rotation Snapping
eo_UY: Rotacia kaptado

en: Ruled
eo_UY: Liniita

en: Ruled with vertical line
eo_UY: Vertikale liniita

en: SVG graphics
eo_UY: SVG-bildoj

en: Sample LaTeX file generated successfully.
eo_UY: Ekzempla LaTeX-dosiero estis farita sukcese.

en: Save
eo_UY: Konservi

en: Save As...
eo_UY: Konservi kiel...

en: Save File
eo_UY: Konservi dosieron

en: Save file error: {1}
eo_UY: Eraro konservante dosieron: {1}

en: Scale
eo_UY: Skalo

en: Search
eo_UY: Serĉi

en: See the full list of contributors
eo_UY: Vidi la plenan liston de kontribuintoj

en: Select Area Text from pdf
eo_UY: Elekti arean tekston el PDF

en: Select Font
eo_UY: Elekti tiparon

en: Select Linear PDF Text
eo_UY: Elekti linian PDF-tekston

en: Select Object
eo_UY: Elekti objekton

en: Select PDF Area Text
eo_UY: Elekti PDF-arean tekston

en: Select PDF Text
eo_UY: Elekti PDF-tekston

en: Select PDF Text In Rectangle
eo_UY: Elekti PDF-tekston en ortangulo

en: Select PDF Text in Rectangle
eo_UY: Elekti PDF-tekston en ortangulo

en: Select Pdf Text
eo_UY: Elekti PDF-tekston

en: Select Rectangle
eo_UY: Elekti ortangulon

en: Select Region
eo_UY: Elekti regionon

en: Select Text from pdf
eo_UY: Elekti tekston el PDF

en: Select another PDF
eo_UY: Elekti alian PDF

en: Select another name
eo_UY: Elekti alian nomon

en: Select background color
eo_UY: Elekti fonan koloron

en: Select color
eo_UY: Elekti koloron

en: Select rectangle
eo_UY: Elekti ortangulon

en: Select region
eo_UY: Elekti regionon

en: Selection Combo
eo_UY: Kombinaĵo de elektitaĵoj

en: Send Bugreport
eo_UY: Sendi raporton pri cimo

en: Send backward
eo_UY: Porti malantaŭen

en: Send to back
eo_UY: Porti fonen

en: Separator
eo_UY: Apartigilo

en: Set DPI for PNG exports. Default is 300
                                     No effect without -i/--create-img=foo.png
eo_UY: Agordi la bilderdenson (bilderojn en colo) por elporti kiel PNG-bildon. Implicite 300
                                     Senefika sen «-i»/«--create-img=foo.png»

en: Set page height for PNG exports
                                     No effect without -i/--create-img=foo.png
                                     Ignored if --export-png-dpi or --export-png-width is used
eo_UY: Agordi la alton de bildo por elporti kiel PNG-bildon
                                     Senefika sen «-i»/«--create-img=foo.png»
                                     Ignorota se «--export-png-dpi» aŭ «--export-png-width» estas uzata

en: Set page width for PNG exports
                                     No effect without -i/--create-img=foo.png
                                     Ignored if --export-png-dpi is used
eo_UY: Agordi la larĝon de bildo por elporti kiel PNG-bildon
                                     Senefika sen «-i»/«--create-img=foo.png»
                                     Ignorota se «--export-png-dpi» estas uzata

en: Setsquare
eo_UY: Angulilo

en: Shape Recognizer
eo_UY: Formo-rekonilo

en: Show all
eo_UY: Montri ĉion

en: Show only not used pages (one unused page)
eo_UY: Montri nur neuzitajn paĝojn (unu neuzitan paĝon)

en: Show only not used pages ({1} unused pages)
eo_UY: Montri nur neuzitajn paĝojn ({1} neuzitajn paĝojn)

en: Sorry, Xournal++ can only open one file at once.
    Others are ignored.
eo_UY: Bedaŭrinde, Xournal++ povas malfermi nur unu dosieron samtempe.
    Aliaj estas ignorataj.

en: Sorry, Xournal++ cannot open remote files at the moment.
    You have to copy the file to a local directory.
eo_UY: Bedaŭrinde, Xournal++ ankoraŭ ne povas malfermi foran dosieron.
    Vi devas kopii la dosieron en lokan dosierujon.

en: Staves
eo_UY: Muzika liniaro

en: Stop
eo_UY: Ĉesigi

en: Stroke recognizer
eo_UY: Streko-rekonilo

en: Successfully saved document to "{1}"
eo_UY: Dokumento sukcese konserviĝis al «{1}»

en: Supported files
eo_UY: Subtenataj dosieroj

en: Swap the current layer with the one above
eo_UY: Interŝanĝi la aktualan tavolon kaj la superan tavolon

en: Swap the current layer with the one below
eo_UY: Interŝanĝi la aktualan tavolon kaj la suban tavolon

en: Swap the current page with the one above
eo_UY: Interŝanĝi la aktualan paĝon kaj la superan paĝon

en: Swap the current page with the one below
eo_UY: Interŝanĝi la aktualan paĝon kaj la suban paĝon

en: System Default
eo_UY: Sistema implicito

en: Text
eo_UY: Teksto

en: Text found on this page
eo_UY: Teksto trovita sur ĉi tiu paĝo

en: Text found once on page {1}
eo_UY: Teksto troviĝis unu fojon sur paĝo {1}

en: Text found {1} times on page {2}
eo_UY: Teksto troviĝis {1} fojojn sur paĝo {2}

en: Text not found
eo_UY: Teksto ne troviĝis

en: Text not found, searched on all pages
eo_UY: Teksto ne troviĝis sur ajna paĝo

en: The Toolbarconfiguration "{1}" is predefined, would you create a copy to edit?
eo_UY: La ilobreta agordo «{1}» estas antaŭdifinita; ĉu krei kopion modifotan?

en: The check for overwriting the background failed with:
eo_UY: La kontrolo por superskribi la fonon malsukcesis pro la jeno:

en: The file being loaded has a file format version newer than the one currently supported by this version of Xournal++, so it may not load properly. Open anyways?
eo_UY: La versio de la ŝargata dosiero estas pli nova ol tiuj, kiuj estas subtenataj de ĉi tiu versio de Xournal++; tial, la dosiero eble misŝargiĝos. Ĉu malfermi malgraŭ tio?

en: The file is no valid .xopp file (Mimetype missing): "{1}"
eo_UY: La dosiero ne estas valida .xopp-dosiero (MIME-tipo mankas): «{1}»

en: The file is no valid .xopp file (Mimetype wrong): "{1}"
eo_UY: La dosiero ne estas valida .xopp-dosiero (MIME-tipo malĝusta): «{1}»

en: The file is no valid .xopp file (Version missing): "{1}"
eo_UY: La dosiero ne estas valida .xopp-dosiero (la versio mankas): «{1}»

en: The file is not a valid .xopp file (Version string corrupted): "{1}"
eo_UY: La dosiero ne estas valida .xopp-dosiero (versio-teksto estas difektita): «{1}»

en: The formula is empty when rendered or invalid.
eo_UY: La formulo estas aŭ malplene bildigita aŭ nevalida.

en: The most recent log file name: {1}
eo_UY: La nomo de la lasta protokoldosiero: {1}

en: There was an error displaying help: {1}
eo_UY: Okazis eraro montrante helpon: {1}

en: Thick
eo_UY: Dika

en: This document is not saved yet.
eo_UY: Ĉi tiu dokumento estas ankoraŭ ne konservita.

en: This image could not be loaded. Error message: {1}
eo_UY: Ĉi tiu bildo ne estas ŝargebla. Erarmesaĝo: {1}

en: Toggle fullscreen
eo_UY: Baskuligi plenekranan reĝimon

en: Tool - don't change
eo_UY: Ilo – ne ŝanĝu

en: Toolbar found: {1}
eo_UY: Ilobreto troviĝis: {1}

en: Toolbars
eo_UY: Ilobretoj

en: Trying to emergency save the current open document…
eo_UY: Provante krize konservi la aktualan malfermitan dokumenton…

en: Unable to open global template file at {1}. Does it exist?
eo_UY: Ne eblas malfermi la ĉiean ŝablonan dosieron ĉe {1}. Ĉu ĝi ekzistas?

en: Unable to play audio recording {1}
eo_UY: Ne eblas ludi sonregistraĵon {1}

en: Unable to retrieve pdf page.
eo_UY: Ne eblas akiri PDF-paĝon.

en: Undo
eo_UY: Malfari

en: Undo:
eo_UY: Malfari:

en: Unexpected root tag: {1}
eo_UY: Neatendata radika elemento: {1}

en: Unexpected tag in document: "{1}"
eo_UY: Neatendata elemento en dokumento: «{1}»

en: Unknown background type: {1}
eo_UY: Nekonata speco de fono: {1}

en: Unknown color value "{1}"
eo_UY: Nekonata kolora valoro «{1}»

en: Unknown domain type: {1}
eo_UY: Nekonata tipo de adreso: {1}

en: Unknown parser error
eo_UY: Nekonata sintakseraro

en: Unknown pixmap::domain type: {1}
eo_UY: Nekonata tipo de «pixmap::domain»: {1}

en: Unknown stroke cap type: "{1}", assuming round
eo_UY: Nekonata strekopinta tipo: «{1}», supozante «ronda»

en: Unknown stroke type: "{1}", assuming pen
eo_UY: Nekonata tipo de streko: «{1}», supozante plumon

en: Unsaved Document
eo_UY: Nekonservita dokumento

en: Unsupported graphics format:
eo_UY: Nesubtenata grafika dosierformo:

en: Use proposed PDF
eo_UY: Uzi proponitan PDF

en: Version
eo_UY: Versio

en: Vertical Space
eo_UY: Vertikala spaco

en: Vertical space
eo_UY: Vertikala spaco

en: Very Fine
eo_UY: Maldikega

en: Very Thick
eo_UY: Dikega

en: With PDF background
eo_UY: Kun PDF-fono

en: Write text
eo_UY: Skribi tekston

en: Wrong count of points ({1})
eo_UY: Malĝusta nombro de punktoj ({1})

en: XML Parser error: {1}
eo_UY: XML-sintaksa eraro: {1}

en: Xournal (Compatibility)
eo_UY: Xournal (kongruige)

en: Xournal files
eo_UY: Xournal-dosieroj

en: Xournal++ crashed last time. Would you like to restore the last edited file?
eo_UY: Xournal++ kolapsis lastatempe. Ĉu restaŭri la laste redaktitan dosieron?

en: Xournal++ files
eo_UY: Xournal++-dosieroj

en: Xournal++ template
eo_UY: Xournal++-ŝablono

en: You don't have any PDF pages to select from. Cancel operation.
    Please select another background type: Menu "Journal" → "Configure Page Template".
eo_UY: Vi ne havas PDF-paĝojn elekteblajn. Nuligu la operacion.
    Bonvolu elekti alian fonan tipon per la menuero «Ĵurnalo» → «Agordi paĝan ŝablonon».

en: Your current document does not contain PDF Page no {1}
    Would you like to insert this page?
    
    Tip: You can select Journal → Paper Background → PDF Background to insert a PDF page.
eo_UY: En via aktuala dokumento mankas la PDF-paĝo n-ro {1}.
    Ĉu enmeti tiun?
    
    Konsileto: Vi povas enmeti PDF-paĝon per Ĵurnalo → Papera fono → PDF-fono.

en: Zoom Slider
eo_UY: Zombreto

en: Zoom fit to screen
eo_UY: Adapti zomon al ekrano

en: Zoom in
eo_UY: Pligrandigi

en: Zoom out
eo_UY: Malpligrandigi

en: Zoom to 100%
eo_UY: Ŝanĝi zomon al 100%

en: _Cancel
eo_UY: _Nuligi

en: _Open
eo_UY: _Malfermi

en: _Save
eo_UY: Kon_servi

en: cursor
eo_UY: Kursoro

en: dash-/ dotted
eo_UY: streketita / punktita

en: dashed
eo_UY: streketita

en: default disabled
eo_UY: Implicite malŝaltita

en: default enabled
eo_UY: Implicite ŝaltita

en: delete stroke
eo_UY: forviŝi strekon

en: dotted
eo_UY: punktita

en: elements
eo_UY: elementoj

en: eraser
eo_UY: skrapgumo

en: file: {1}
eo_UY: dosiero: {1}

en: image
eo_UY: bildo

en: keyboard
eo_UY: klavaro

en: latex
eo_UY: LaTeX

en: mouse
eo_UY: muso

en: pen
eo_UY: plumo

en: show
eo_UY: montri

en: standard
eo_UY: norma

en: stroke
eo_UY: streko

en: tablet pad
eo_UY: desegna tabuleto

en: text
eo_UY: teksto

en: touchpad
eo_UY: tuŝplato

en: touchscreen
eo_UY: tuŝekrano

en: trackpoint
eo_UY: stirstangeto

en: whiteout
eo_UY: blanka korektilo

en: xoj-File: {1}
eo_UY: xoj-Dosiero: {1}

en: xoj-preview-extractor: call with INPUT.xoj OUTPUT.png
eo_UY: xoj-preview-extractor: rulsintakso estas «ENIGO.xoj ELIGO.png»

en: xoj-preview-extractor: could not find icon "{1}"
eo_UY: xoj-preview-extractor: ne eblis trovi la piktogramon «{1}»

en: xoj-preview-extractor: file "{1}" contains no preview
eo_UY: xoj-preview-extractor: antaŭrigardo mankas en la dosiero «{1}»

en: xoj-preview-extractor: file "{1}" is not .xoj file
eo_UY: xoj-preview-extractor: la dosiero «{1}» ne estas .xoj-dosiero

en: xoj-preview-extractor: no preview and page found, maybe an invalid file?
eo_UY: xoj-preview-extractor: troviĝas nek antaŭrigardo nek paĝo; eble nevalida dosiero?

en: xoj-preview-extractor: opening input file "{1}" failed
eo_UY: xoj-preview-extractor: malsukcesis malfermado de la eniga dosiero «{1}»

en: xoj-preview-extractor: opening output file "{1}" failed
eo_UY: xoj-preview-extractor: malsukcesis malfermado de la eliga dosiero «{1}»

en: xoj-preview-extractor: successfully extracted
eo_UY: xoj-preview-extractor: sukcese eltirita

en:  = Floating Toolbox (experimental) =
eo_UY:  = Flosanta ilobreto (eksperimenta) =

en: % greater than the initial distance between the two touches.
eo_UY: % pli longa ol la komenca distanco inter la du tuŝoj.

en: (requires restart)
eo_UY: (postulas relanĉon)

en: ... AND How much time must have passed since last stroke.
    
    <i>Recommended: 500ms</i>
eo_UY: … KAJ kiom da tempo devas pasi post la lasta streko.
    
    <i>Rekomendo: 500 ms</i>

en: <b>... or select already used Image:</b>
eo_UY: <b>... aŭ elektu jam uzatan bildon:</b>

en: <b>Background Color</b>
eo_UY: <b>Fona koloro</b>

en: <b>Background</b>
eo_UY: <b>Fono</b>

en: <b>Color</b>
eo_UY: <b>Koloro</b>

en: <b>Default Tools</b>
eo_UY: <b>Implicitaj iloj</b>

en: <b>Default</b>
eo_UY: <b>Implicito</b>

en: <b>Document export settings</b>
    Set export parameters
eo_UY: <b>Agordoj pri elportado de dokumento</b>
    Agordu parametrojn pri elportado

en: <b>Empty Toolbox</b>
                <i>Menu: View/Toolbars</i>
eo_UY: <b>Malplena ilobreto</b>
                <i>Menuo: Vidi/Ilobretoj</i>

en: <b>Fill opacity settings</b>
    Select opacity for fill color
eo_UY: <b>Agordoj pri opakeco de plenigaĵo</b>
    Elektu la opakecon de la pleniga koloro

en: <b>Page size</b>
eo_UY: <b>Formato</b>

en: <b>Pagesize</b>
eo_UY: <b>Formato</b>

en: <i>Assign device classes to each input device of your system. Only change these values if your devices are not correctly matched. (e.g. your pen shows up as touchscreen)</i>
eo_UY: <i>Asigni aparatajn klasojn por ĉiu eniga aparato de via sistemo. Ŝanĝu tiujn valorojn nur se viaj aparatoj ne estas ĝuste identigitaj (ekz. se via plumo montriĝas kiel tuŝekrano)</i>

en: <i>Audio recordings are currently stored in a separate folder and referenced from the journal.</i>
eo_UY: <i>Sonregistraĵoj estas aktuale konservataj en aparta dosierujo kaj referencataj de la ĵurnalo.</i>

en: <i>Changes take only effect on new recordings and playbacks.</i>
eo_UY: <i>Ŝanĝoj estos efektivaj nur pri novaj registroj kaj ludoj.</i>

en: <i>Define which tools will be selected if you press a mouse button. After you release the button the previously selected tool will be selected.</i>
eo_UY: <i>Difini tiujn ilojn, kiujn musbutonpremo elektos. Post malpremo de la musbutono, la antaŭe elektita ilo estos elektita.</i>

en: <i>Disabling GTK's built-in touchscreen scrolling can work around scrolling bugs on some platforms. Consider changing this setting if you experience jumps/sudden changes in scroll position when attempting to scroll with a touchscreen.</i>
eo_UY: <i>Malŝaltado de la implicita tuŝekrana rulumado de GTK povas solvi rulumajn cimojn sur kelkaj mastrumaj sistemoj. Pripensu ŝanĝi ĉi tiun agordon, se vi spertas saltojn aŭ subitajn ŝanĝojn de la ruluma pozicio, kiam vi provas rulumi per tuŝekrano.</i>

en: <i>Example:</i> 1-3 or 1,3,5-7 etc.
eo_UY: <i>Ekzemple:</i> 1-3 aŭ 1,3,5-7 ktp.

en: <i>If the document already was saved you can find it in the same folder with the extension .autosave.xoj
    If the file was not yet saved you can find it in ~/.cache/xournalpp/autosaves</i>
eo_UY: <i>Se la dokumento jam estis konservita, vi povas trovi ĝin en la sama dosierujo kun la dosiersufikso «.autosave.xoj».
    Se la dokumento ankoraŭ ne estis konservita, vi povas trovi ĝin en «~/.cache/xournalpp/autosaves».</i>

en: <i>If you add additional space beside the pages you can choose the area of the screen you would like to work on.</i>
eo_UY: <i>Se vi aldonas aldonan spacon apud la paĝoj, vi povas elekti la areon de la ekrano, sur kiu vi volas prilabori.</i>

en: <i>If your hardware does not support hand recognition, Xournal++ can disable your touchscreen when your pen is near the screen.</i>
eo_UY: <i>Se via aparato ne subtenas manrekonadon, Xournal++ povas malŝalti vian tuŝekranon, kiam via plumo estas proksima al la ekrano.</i>

en: <i>Pick an input stabilization algorithm and its parameters</i>
eo_UY: <i>Elektu enigo-stabiligan algoritmon kaj ĝiajn parametrojn</i>

en: <i>Pressure Sensitivity allows you to draw lines with different widths, depending on how much pressure you apply to the pen. If your tablet does not support this feature this setting has no effect.</i>
eo_UY: <i>Premsentemo ebligas vin desegni liniojn de diversaj larĝoj, depende de tiom da premo, kiom vi metas sur la plumon. Se via tabuleto ne subtenas ĉi tiun funkcion, ĉi tiu agordo havas neniun efikon</i>

en: <i>Put a ruler on your screen and move the slider until both rulers match.</i>
eo_UY: <i>Metu mezurilon sur la ekrano, kaj movu la ŝovbutonon ĝis la du mezuriloj kongruos.</i>

en: <i>Re-render PDF backgrounds more often while zooming for better render quality. 
    <b>Note:</b> This should not affect print quality.</i>
eo_UY: <i>Rebildigi PDF-fonojn pli ofte dum zumado por pli bona bildiga kvalito. 
    <b>Noto:</b> Tio ne ŝanĝos presan kvaliton.</i>

en: <i>Select language (requires restart)</i>
eo_UY: <i>Elekti lingvon (postulas relanĉon)</i>

en: <i>Select the tool and Settings if you press the Default Button.</i>
eo_UY: <i>Specifu tiujn ilon kaj agordojn, kiuj estos elektitaj kiam vi premas la implicitan butonon.</i>

en: <i>Some devices report unexpectedly small or large pressures. This can be fixed by setting a minimum pressure or scaling the pressure reported by the device.</i>
eo_UY: <i>Kelkaj aparatoj raportas neatendite malgrandajn aŭ grandajn premojn. Tio estas riparebla per agordado de minimuma premo aŭ multiplikado de la premo raportata de la aparato.</i>

en: <i>Specify commands that are called once Hand Recognition triggers. The commands will be executed in the UI Thread, make sure they are not blocking!</i>
eo_UY: <i>Specifu tiujn komandojn, kiuj ruliĝos post manrekonado. La komandoj ruliĝos en la grafikfasada fadeno; tial certigu, ke ili ne blokos!</i>

en: <i>Specify the audio devices used for recording and playback of audio attachments.
    If available select <small><tt>pulse</tt></small> as input / output device.</i>
eo_UY: <i>Specifu la sonaparatojn por registrado kaj ludado de sonaj alkroĉaĵoj.
    Se <small><tt>pulse</tt></small> estas havebla, bonvolu elekti ĝin kiel la eniga/eliga aparatoj.</i>

en: <i>Specify the tools that will be selected if a button of the stylus is pressed or the eraser is used. After releasing the button, the previous tool will be selected.</i>
eo_UY: <i>Specifu tiujn ilojn, kiuj estos elektitaj, se oni premas butonon de la grifelo aŭ uzas la skrapgumon. Post malpremo de la butono, la antaŭa ilo estos elektita.</i>

en: <i>This name will be proposed if you save a new document.</i>
eo_UY: <i>Jen nomo proponota por nove konservotaj dokumentoj.</i>

en: <i>To make sure on 100% zoom the size of elements is natural. (requires restart)</i>
eo_UY: <i>Por certigi, ke je zomo de 100%, la grandoj de la elementoj estas naturalaj. (Postulas relanĉon)</i>

en: <i>Toggle visibility of menubar with F10</i>
eo_UY: <i>Baskuligi la videblecon de la menubreto per la klavo F10</i>

en: <i>Use pinch gestures to zoom journal pages.</i>
eo_UY: <i>Uzi pinĉan geston por ŝanĝi la zomon de ĵurnalaj paĝoj.</i>

en: <i>Use the touchscreen like a multi-touch-aware pen.</i>
eo_UY: <i>Uzi la tuŝekranon kiel plurtuŝeblan grifelon.</i>

en: <i>With some setup, pen strokes have artifacts at their beginning. This can be avoided by ignoring the first few events/stroke-points when the pen touches the screen.</i>
eo_UY: <i>En iuj sistemoj, plumstrekoj havas problemojn komence. Tio estas evitebla ignorante la unuajn kelkajn eventojn aŭ strekpunktojn post kiam la plumo ektuŝas la ekranon.</i>

en: <i>You can configure devices, not identified by GTK as touchscreen, to behave as if they were one.</i>
eo_UY: <i>Vi povas tuŝekrane kondutigi tiujn aparatojn, kiujn GTK ne klasifikas kiel tuŝekranojn.</i>

en: <span size="xx-large" weight="bold">Xournal++</span>
    <i>The next generation</i>
eo_UY: <span size="xx-large" weight="bold">Xournal++</span>
    <i>La sekva generacio</i>

en: About Xournal++
eo_UY: Pri Xournal++

en: Action on Tool Tap
eo_UY: Ago por tuŝeto de ilo

en: Add additional horizontal space of
eo_UY: Enmeti kroman horizontalan spacon de

en: Add additional vertical space of
eo_UY: Enmeti kroman vertikalan spacon de

en: After resizing a selection, the line width of all strokes will be the same as before the resizing operation.
eo_UY: Post ŝanĝo de la grando de elektaĵo, la larĝoj de ĉiuj strekoj restos senŝanĝe kompare al la stato antaŭ la operacio ŝanĝanta la grandon.

en: All
eo_UY: Ĉiuj

en: All pages
eo_UY: Ĉiuj paĝoj

en: All three conditions must be met before stroke is ignored.
    It must be short in time and length and we can't have ignored another stroke recently.
eo_UY: Ĉiuj tri kondiĉoj estas necesaj por ignori la strekon:
    Ĝi devas esti kaj mallongdaŭra kaj mallonga, kaj iu alia ĵus ignorita streko devas ne ekzisti.

en: Always check LaTeX dependencies before running
eo_UY: Ĉiam kontroli LaTeX-dependaĵojn antaŭ rulado

en: Append New PDF Pages
eo_UY: Postglui novajn PDF-paĝojn

en: Arithmetic mean
eo_UY: Aritmetika meznombro

en: Artifact workaround
eo_UY: Provizora solvo de problemoj

en: Audio Devices
eo_UY: Sonaparatoj

en: Audio Recording
eo_UY: Sonregistrado

en: Author:
eo_UY: Aŭtoro:

en: Authors
eo_UY: Aŭtoroj

en: Auto-indent
eo_UY: Aŭtomata deŝovado

en: Autodetect
eo_UY: Aŭtomate trovi

en: Autoloading
eo_UY: Aŭtomata ŝargado

en: Autosaving
eo_UY: Aŭtomata konservado

en: Available Placeholders
eo_UY: Haveblaj lokokupiloj

en: Averaging method
eo_UY: Metodo de mezumado

en: Background color between pages
eo_UY: Fona koloro inter paĝoj

en: Base speed
eo_UY: Baza rapido

[ctx: stylus cursor uses a big pen icon]
en: Big pen icon
eo_UY: Granda pluma piktogramo

en: Border Color
eo_UY: Bordera koloro

en: Border Width
eo_UY: Bordera larĝo

en: Border color
eo_UY: Bordera koloro

en: Border color for current page and other selections
eo_UY: La bordera koloro por la aktuala paĝo kaj aliaj elektitaĵoj

en: Bring Forward
eo_UY: Porti antaŭen

en: Bring to Front
eo_UY: Porti malfonen

en: Buffersize
eo_UY: Grando de bufro

en: Button 1
eo_UY: Butono 1

en: Button 2
eo_UY: Butono 2

en: Change
eo_UY: Ŝanĝi

en: Choose a global LaTeX template file
eo_UY: Elektu mallokan LaTeX-ŝablonan dosieron

en: Choose the color to use for "Highlight cursor position"
eo_UY: Elekti la koloron por emfazi la pozicion de la kursoro

en: Circle Color
eo_UY: Koloro de cirklo

en: Clear cached paged while scrolling
eo_UY: Forviŝi kaŝmemoron de rulumitaj paĝoj

en: Color
eo_UY: Koloro

en: Colors
eo_UY: Koloroj

en: Command Output
eo_UY: Eligo de komando

en: Configure Page Template
eo_UY: Agordi paĝan ŝablonon

en: Configure new page template
eo_UY: Agordi novan paĝan ŝablonon

en: Copy current page background instead
eo_UY: Kopii la aktualan paĝan fonon anstataŭe

en: Copy current page size instead
eo_UY: Kopii la aktualan paĝan formaton anstataŭe

en: Copy selected text
eo_UY: Kopii elektitan tekston

en: Copy the background of the current page instead of using the background set above.
eo_UY: Kopii la fonon de la aktuala paĝo anstataŭ la ĉi-supre agordita fono.

en: Current page
eo_UY: Aktuala paĝo

en: Cursor
eo_UY: Kursoro

en: Cursor icon for pen
eo_UY: Kursora piktogramo de plumo

en: Cusp detection
eo_UY: Pintorekonado

en: Custom Commands (for Method "Custom")
eo_UY: Propraj komandoj (por la metodo «Propra»)

en: Dark Theme (requires restart)
eo_UY: Malhela etoso (postulas relanĉon)

en: Deadzone
eo_UY: Nesentiva disko

en: Deadzone radius
eo_UY: Radiuso de nesentiva disko

en: Default LaTeX Text
eo_UY: Implicita LaTeX-teksto

en: Default Save Name
eo_UY: Implicita nomo por konservado

en: Default Seek Time (in seconds)
eo_UY: Implicita serĉa tempo (en sekundoj)

en: Default name:
eo_UY: Implicita nomo:

en: Defaults
eo_UY: Implicitaĵoj

en: Delete Layer
eo_UY: Forviŝi tavolon

en: Delete stroke
eo_UY: Forviŝi strekon

en: Device
eo_UY: Aparato

en: Disable
eo_UY: Malŝalti

en: Disable GTK's built-in inertial scroll functionality (requires restart).
eo_UY: Malŝalti la integritan funkcion de inercia rulumado en GTK (postulas relanĉon).

en: Disable drawing for this device
eo_UY: Malŝalti desegnadon per ĉi tiu aparato

en: Disable scrollbar fade out
eo_UY: Malŝalti malaperiĝon de la rulumskalo

en: Disabled
eo_UY: Malŝaltita

en: Disabling Method
eo_UY: Malŝaltante la metodon

en: Display DPI Calibration
eo_UY: Mezurado de la denso de la bilderoj en la ekrano

en: Do not draw for inputs of short time and length unless it comes in short succession. Instead, show floating toolbox.
eo_UY: Ne desegni por enigoj de mallongaj daŭro kaj longo (krom se tiuj venas rapide unu post aliaj), anstataŭe montrante flosantan ilobreton.

en: Drag
eo_UY: Malhelpo

en: Drag LEFT from start point acts like shift key is being held.
    	    Drag UP acts as if Control key is being held.
    
                Determination Radius: Radius at which modifiers will lock in until finished drawing.
    
    	    <i>Useful for operating without keyboard.</i>
eo_UY: Trenado MALDEKSTREN agas kiel majuskliga klavo.
    	    Trenado SUPREN agas kiel stirklavo.
    
    	    Determina radiuso: tiu radiuso, preter kiu la modifilo ŝlosiĝos ĝis la fino de la desegno.
    
    	    <i>Tio utilas por uzado sen klavaro.</i>

en: Drag LEFT from start point acts like shift key is being held.
    Drag UP acts as if Control key is being held.
    
    Determination Radius: Radius at which modifiers will lock in until finished drawing.
    
    <i>Useful for operating without keyboard.</i>
eo_UY: Trenado MALDEKSTREN agas kiel majuskliga klavo.
    Trenado SUPREN agas kiel stirklavo.
    
    Determina radiuso: tiu radiuso, preter kiu la modifilo ŝlosiĝos ĝis la fino de la desegno.
    
    <i>Tio utilas por uzado sen klavaro.</i>

en: Drag and drop Components fom here to the toolbars and back.
eo_UY: Ŝovmetu komponantojn el ĉi tie en la ilobretojn aŭ male.

en: Drag: If the value is too small, unwanted oscillations may appear. If the value is too high, there will be no stabilization.
eo_UY: Malhelpo: Se la valoro estas tro malgranda, nedezirata oscilado eble okazos. Se la valoro estas tro granda, stabilado ne okazos.

en: Draw Coordinate System
eo_UY: Desegni koordinataron

en: Draw _Line
eo_UY: Desegni _linion

en: Draw a transparent circle around the cursor
eo_UY: Desegni travideblan diskon ĉirkaŭ la kursoro

en: Drawing Area
eo_UY: Desegnareo

en: Drawing Tools - Set Modifiers by Draw Direction (Experimental)
eo_UY: Desegniloj – agordi modifilojn per desegna direkto (eksperimenta funkcio)

en: Duplicate
eo_UY: Duplikatigi

en: Duplicate Page
eo_UY: Duplikatigi paĝon

en: Edit (not implemented yet)
eo_UY: Redakti (tio ankoraŭ ne funkcias)

en: Editor settings
eo_UY: Agordoj pri redaktilo

en: Enable
eo_UY: Ŝalti

en: Enable  with determination radius of
eo_UY: Ŝalti laŭ la determina radiuso de

en: Enable Autoloading of Journals
eo_UY: Ŝalti aŭtomatan ŝargadon de ĵurnaloj

en: Enable Autosaving
eo_UY: Ŝalti aŭtomatan konservadon

en: Enable Pressure Inference <i>(Guess pressure from drawing speed when device-supplied pressure is not available)</i>
eo_UY: Ŝalti preminferencon <i>(Diveni premon per desegna rapido, se aparate provizita premo ne estas havebla)</i>

en: Enable Pressure Sensitivity
eo_UY: Ŝalti premsentemon

en: Enable Tap action
eo_UY: Ŝalti tuŝetan agon

en: Enable autoloading of most recent file on application startup
eo_UY: Aŭtomate ŝargi la lastan dosieron post lanĉo de la programo

en: Enable drawing outside of window <i>(Drawing will not stop at the border of the window)</i>
eo_UY: Ebligi desegnadon ekster la fenestro <i>(Desegnado ne ĉesos ĉe la limo de la fenestro)</i>

en: Enable internal Hand Recognition
eo_UY: Ŝalti internan manrekonadon

en: Enable touch drawing
eo_UY: Ŝalti tuŝdesegnadon

en: Enable zoom gestures (requires restart)
eo_UY: Ŝalti zomgestojn (postulas relanĉon)

en: Enter / edit LaTeX Text
eo_UY: Tajpi / modifi LaTeX-tekston

en: Eraser Optio_ns
eo_UY: Opcioj pri _Skrapgumo

en: Eraser Type - don't change
eo_UY: Tipo de skrapgumo – ne ŝanĝu

en: Export
eo_UY: Elporti

en: Export as...
eo_UY: Elporti kiel...

en: Export layers progressively
eo_UY: Elporti tavolojn progrese

note: Keep the order the same as in listBackgroundType and use the translation of these types in parentheses.
en: Export the document without any background (None) or with PDF and image backgrounds only (No ruling) or with all background types (All).
eo_UY: Elporti la dokumenton sen ajna fono (Nenio) aŭ kun nur PDF-aj kaj bildaj fonoj (Neliniite) aŭ kun ĉiaj fonoj (Ĉiuj).

en: Fi_ll
eo_UY: P_lenigi

en: Fill opacity
eo_UY: Opakeco de plenigaĵo

en: Finalize the stroke
eo_UY: Fini la strekon

en: Find next occurrence of the search string
eo_UY: Trovi la sekvan aperon de la serĉataĵo

en: Find previous occurrence of the search string
eo_UY: Trovi la antaŭan aperon de la serĉataĵo

en: First Page Offset
eo_UY: Kompenso de unua paĝo

en: Font:
eo_UY: Tiparo:

en: Fullscreen
eo_UY: Plenekrana reĝimo

en: Gain
eo_UY: Multiplikanto

en: Gaussian parameter: the higher, the more stabilization and the more lag between your cursor and the painting tip.
eo_UY: Gaŭsa parametro: ju pli granda, des pli stabila kaj des pli da atendodaŭro inter via kursoro kaj la desegpinto.

en: General LaTeX tool settings
eo_UY: Ĝeneralaj agordoj pri la ilo LaTeX

en: Global
eo_UY: Ĉiea

en: Global template file path
eo_UY: Loko de la ĉiea ŝablona dosiero

en: Go to Page
eo_UY: Iri al paĝo

en: Grid size
eo_UY: Grando de krado

en: Grid snapping tolerance
eo_UY: Tolero pri alkradigado

en: H_and Tool
eo_UY: _Manforma ilo

en: Hand Recognition
eo_UY: Manrekonado

en: Height
eo_UY: Alto

en: Height:
eo_UY: Alto:

en: Hide Menubar
eo_UY: Kaŝi menubreton

en: Hide the horizontal scrollbar
eo_UY: Kaŝi la horizontalan rulumskalon

en: Hide the vertical scrollbar
eo_UY: Kaŝi la vertikalan rulumskalon

en: Highlight cursor position
eo_UY: Emfazi la pozicion de la kursoro

en: Highlight selected text
eo_UY: Emfazi elektitan tekston

en: Highlighter Opti_ons
eo_UY: _Opcioj pri emfazilo

en: How short (screen mm)  of the stroke  AND...
    
    <i>Recommended: 1 mm</i>
eo_UY: Kiel mallonga (laŭ ekranaj milimetroj) la streko devas esti KAJ…
    
    <i>Rekomendo: 1 mm</i>

en: How short (time)  AND...
    
    <i>Recommended: 150ms</i>
eo_UY: Kiel mallonga (tempe) KAJ…
    
    <i>Rekomendo: 150 ms</i>

en: Icon Designers
eo_UY: Piktogramdezajnistoj

en: Icon Theme
eo_UY: Etoso de piktogramoj

en: If activated, shapes that have been recognized by the shape recognizer will be snapped to the grid automatically. This may lead to unexpected results if you have the shape recognizer turned on while writing.
eo_UY: Se tio estas aktiva, formoj rekonitaj de la formo-rekonilo estos alkradigitaj aŭtomate. Tio eble kaŭzos surprizajn rezultojn, se formo-rekonado aktivas dum skribado.

en: If enabled Xournal++ will open the most recent document automatically that you can continue editing your last saved document.
eo_UY: Se tio estas ŝaltita, Xournal++ aŭtomate malfermos la laste redaktitan dokumenton, kiun vi povas daŭre redakti.

en: If enabled, check that required LaTeX packages are installed and that the LaTeX commands are available before running the LaTeX tool.
eo_UY: Se tio estas ŝaltita, antaŭ ol ruli la ilon LaTeX, Xournal++ kontrolos, ĉu postulataj LaTeX-pakoj estas instalitaj kaj ĉu la LaTeX-komandoj estas haveblaj.

en: If enabled, the layers of each page will be added one by one. The resulting PDF file can be used for a presentation.
eo_UY: Se tio estas ŝaltita, la tavoloj de ĉiu paĝo estos postmetitaj unu sur aliajn. La rezulta PDF-dosiero estas uzebla kiel prezentaĵo.

en: If you open a PDF and there is a Xournal file with the same name it will open the xoj file.
eo_UY: Se vi malfermas PDF-dosieron kaj ekzistas .xoj-dosiero de la sama nomo, Xournal++ anstataŭe malfermos la .xoj-dosieron.

en: Ignore Time (ms)
eo_UY: Daŭro de ignorado (ms)

en: Ignore the first
eo_UY: Ignori la unuan

en: Image quality
eo_UY: Kvalito de bildo

en: Inertia
eo_UY: Inercio

en: Input Device
eo_UY: Eniga aparato

en: Input Devices
eo_UY: Enigaj aparatoj

en: Input System
eo_UY: Enigsistemo

en: Input stabilization
eo_UY: Stabiligo de enigo

en: Input stabilization can create a gap at the end of your stroke. If enabled, this gap is filled.
eo_UY: Stabiligo de enigo povas krei breĉon ĉe la fino de via streko. Se tio estas ŝaltita, ĉi tia breĉo estos plenigita.

en: Insert Latex
eo_UY: Enmeti LaTeX

en: Insert Page After
eo_UY: Enmeti paĝon post

en: Insert Page Before
eo_UY: Enmeti paĝon antaŭ

en: LaTeX executable settings
eo_UY: Agordoj pri LaTeX-programo

en: LaTeX generation command
eo_UY: Komando por farado de LaTeX

en: Language
eo_UY: Lingvo

en: Language Settings
eo_UY: Lingvaj agordoj

en: Layout
eo_UY: Aranĝo

en: Left / Right-Handed
eo_UY: Maldekstramana / dekstramana

en: License
eo_UY: Permesilo

en: Line numbers
eo_UY: Lininumeroj

en: Load / Save
eo_UY: Ŝargi / konservi

en: Load file
eo_UY: Ŝargi dosieron

en: Load from file
eo_UY: Ŝargi el dosiero

en: Manage Toolbar
eo_UY: Administri ilobreton

en: Mass
eo_UY: Maso

en: Mass: the higher the mass, the more inertia and the more stabilization
eo_UY: Maso: ju pli da la maso, des pli da inercio kaj stabiligo

en: Max Length (mm)
eo_UY: Maksimuma longo (mm)

en: Max multiplier
eo_UY: Maksimuma multiplikanto

en: Merge Down
eo_UY: Kunfandi malsupren

en: Merge Layer Down
eo_UY: Kunfandi tavolon malsupren

en: Merge button events with stylus tip events
    	    <i>(Check this if</i> "<tt>xsetwacom get *deviceId* TabletPCButton</tt>" <i>returns</i> "<tt>on</tt>"<i>)</i>
eo_UY: Kunfandi butonajn eventojn kun grifelpintaj eventoj
    	    <i>(Provu tion, se</i> «<tt>xsetwacom get *aparatidentigilo* TabletPCButton</tt>» <i>montras</i> «<tt>on</tt>»<i>)</i>

en: Middle Mouse Button
eo_UY: Meza musbutono

en: Minimum Pressure:
eo_UY: Minimuma premo:

en: Minimum Stroke Size
eo_UY: Minimuma grando de streko

en: Mouse
eo_UY: Muso

en: Mouse Buttons
eo_UY: Musbutonoj

en: Mouse+Keyboard Combo
eo_UY: Musa-klava kombinaĵo

en: Move Down
eo_UY: Movi malsupren

en: Move Up
eo_UY: Movi supren

en: Multiply the panning speed by up to this amount, based on how much of the selected element is out of view.
eo_UY: Multipliki la ruluman rapidon per multiplikanto ne pli granda ol ĉi tiu kvanto, depende de tiom, kiom de la elektita elemento estas ekster la videbla areo.

en: N_ext Annotated Page
eo_UY: S_ekva prinotita paĝo

en: New Page _After
eo_UY: Nova paĝo _post

en: New Page _Before
eo_UY: Nova paĝo _antaŭ

en: New Page at _End
eo_UY: Nova paĝo ĉe _fino

en: New _Layer
eo_UY: Nova tavo_lo

[ctx: stylus cursor uses no icon]
en: No icon
eo_UY: Neniu piktogramo

en: No ruling
eo_UY: Neliniite

en: None
eo_UY: Nenio

en: Offset first page this many pages when <b>Pair Pages</b> enabled
eo_UY: Kompensi la unuan paĝon tiome, kiam la opcio <b>Parigi paĝojn</b> estas ŝaltita

en: Opacity settings
eo_UY: Agordoj pri opakeco

en: Options
eo_UY: Opcioj

en: Output Device
eo_UY: Eliga aparato

en: Output generated by the LaTeX command.
eo_UY: Eligo de la LaTeX-komando.

en: PDF Cache
eo_UY: PDF-kaŝmemoro

en: P_revious Annotated Page
eo_UY: _Antaŭa prinotita paĝo

en: Pages:
eo_UY: Paĝoj:

en: Paired Pages
eo_UY: Parigitaj paĝoj

en: Paper B_ackground
eo_UY: Papera _fono

en: Paper Format
eo_UY: Formato

en: Paper _Color
eo_UY: Papera _koloro

en: Paper _Format
eo_UY: _Formato

en: Partially based on Xournal
    by Denis Auroux
eo_UY: Parte surbaze de Xournal
    far Denis Auroux

en: Path:
eo_UY: Dosierindiko:

en: Pause
eo_UY: Paŭzigi

en: Pen _Options
eo_UY: _Opcioj pri plumo

en: Performance
eo_UY: Rendimento

en: Pick the Editor's Font
eo_UY: Elekti la redaktilan tiparon

en: Playback Settings
eo_UY: Agordoj pri ludado

en: Plugin Manager
eo_UY: Kromprogramadministrilo

en: Plugin _Manager
eo_UY: Kro_mprogramadministrilo

en: Plugin changes are only applied after Xournal++ is restarted
eo_UY: Ŝanĝoj pri kromprogramoj nur efektiviĝos post relanĉo de Xournal++

en: Pre-load pages after
eo_UY: Antaŭŝargi paĝojn antaŭ

en: Pre-load pages before
eo_UY: Antaŭŝargi paĝojn post

en: Preferences
eo_UY: Agordoj

en: Preprocessor
eo_UY: Antaŭtraktilo

en: Presentation Mode
eo_UY: Prezentoreĝimo

en: Preserve line width
eo_UY: Konservi larĝon de linio

en: Pressure Multiplier:
eo_UY: Premmultiplikanto:

en: Pressure Sensitivity
eo_UY: Premsentemo

en: Radius
eo_UY: Radiuso

en: Range
eo_UY: Gamo

en: Re-render when the page's zoom changes by more than
eo_UY: Rebildigi kiam la paĝa zomo ŝanĝiĝas pli ol

en: Recent _Documents
eo_UY: Lastaj _dokumentoj

en: Record / Stop
eo_UY: Ekregistri / ĉesigi

en: Recording Quality
eo_UY: Kvalito de registrado

en: Rename Layer
eo_UY: Ŝanĝi nomon de tavolo

en: Rename selected layer
eo_UY: Ŝanĝi la nomon de la elektita tavolo

en: Resizing
eo_UY: Ŝanĝado de grando

en: Resolution
eo_UY: Distingivo

en: Right Mouse Button
eo_UY: Dekstra musbutono

en: Rotation snapping tolerance
eo_UY: Tolero pri rotacia kaptado

en: Sample Rate
eo_UY: Rapido de muestrado

en: Sample layer name
eo_UY: Ekzempla nomo de tavolo

en: Save to file
eo_UY: Konservi sur dosieron

en: Scrollbars
eo_UY: Rulumskaloj

en: Scrolling outside the page
eo_UY: Rulumado ekster la paĝo

en: Select Background Color
eo_UY: Elekti fonan koloron

en: Select Folder
eo_UY: Elekti dosierujon

en: Select Image
eo_UY: Elekti bildon

en: Select Linear Text
eo_UY: Elekti linian tekston

en: Select PDF Page
eo_UY: Elekti PDF-paĝon

en: Select Text In Rectangle
eo_UY: Elekti tekston en ortangulo

en: Select toolbar:
eo_UY: Elektu ilobreton:

en: Selection Color (Text, Stroke Selection etc.)
eo_UY: Koloro de elektitaĵo (teksto, streko ktp.)

en: Selection Edge Panning
eo_UY: Rulumado per elekta rando

en: Send Backward
eo_UY: Porti malantaŭen

en: Send to Back
eo_UY: Porti fonen

en: Sensitivity Scale
eo_UY: Skalo de sentemo

en: Set Columns
eo_UY: Agordi kolumnojn

en: Set Rows
eo_UY: Agordi vicojn

en: Settings:
eo_UY: Agordoj:

en: Show Floating Toolbox
eo_UY: Montri flosantan ilobreton

en: Show Menubar on Startup
eo_UY: Montri la menubreton post lanĉo

en: Show Sidebar
eo_UY: Montri flankpanelon

en: Show Toolbars
eo_UY: Montri ilobretojn

en: Show filepath in title bar
eo_UY: Montri dosierindikon en titolbreto

en: Show sidebar on the right side
eo_UY: Montri la flankpanelon ĉe la dekstro

en: Show vertical scrollbar on the left side
eo_UY: Montri la vertikalan rulumskalon ĉe la maldekstro

en: Slower strokes are assigned a greater pressure than faster strokes, if pressure information is absent.
    
    <i>This feature may be useful for devices that lack pressure sensitivity. For example, a mouse or touchscreen.</i>
eo_UY: Se premaj informoj mankas, ju malpli rapida la streko estas, des pli da premo estas asignata.
    
    <i>Tio estas eble utila por tiuj aparatoj, al kiuj mankas premsentemo. Ekzemple, muso aŭ tuŝekrano.</i>

[ctx: stylus cursor uses a small dot]
en: Small dot icon
eo_UY: Piktogramo de malgranda punkto

en: Snapping
eo_UY: Alkradigo

en: Source Code / Bug Tracker
eo_UY: Fontkodo / cimspurilo

en: Speed for Ctrl + Scroll
eo_UY: Rapido de stirklavo + rulumado

en: Speed for a Zoomstep
eo_UY: Rapido de zompaŝoj

en: Standard
eo_UY: Norma

en: Start zooming after a distance
eo_UY: Ekzomi post distanco

en: Storage Folder
eo_UY: Dosierujo de konservado

en: Strikethrough selected text
eo_UY: Trastreki elektitan tekston

en: Stylus
eo_UY: Grifelo

en: Stylus Buttons
eo_UY: Grifelaj butonoj

en: Successive (ms)
eo_UY: Sinsekva (ms)

en: Syntax highlighting
eo_UY: Sintaksreliefigo

[ctx: stylus cursor uses system cursor]
en: System cursor
eo_UY: Sistema kursoro

en: T_oolbars
eo_UY: Ilobre_toj

en: TeX Source
eo_UY: TeX-fonto

en: Template file settings
eo_UY: Agordoj pri ŝablona dosiero

en: Template:
eo_UY: Ŝablono:

en: Test
eo_UY: Testi

en: Test configuration
eo_UY: Testi agordojn

en: Test if the current configuration is valid by running the LaTeX generation command on the global template file with a test formula.
eo_UY: Kontroli, ĉu la aktuala agordo validas per rulado de la LaTeX-komando sur la ĉiea ŝablona dosiero kun ekzempla formulo.

en: Text Font...
eo_UY: Teksta tiparo...

en: The LaTeX file to use as a template for the LaTeX tool.
eo_UY: La LaTeX-dosiero uzota kiel ŝablono de la LaTeX-ilo.

en: The current color of the Text Tool, in hex RGB format.
eo_UY: La deksesuma ruĝa-verda-blua kodo de la aktuala koloro de la ilo «Teksto».

en: The following strings will be substituted in the global template file when running the LaTeX tool:
eo_UY: La jenaj signoĉenoj estos anstataŭigitaj en la ĉiea ŝablondosiero dum rulado de la ilo LaTeX:

en: The math mode formula typed in the LaTeX tool.
eo_UY: La matematiko-reĝima formulo tajpita per la LaTeX-ilo.

en: The unit of the ruler is cm
eo_UY: La mezurunuo de la mezurilo estas la centimetro

en: These settings will be used for new pages
eo_UY: Jen agordoj por novaj paĝoj

en: Timeout
eo_UY: Tempolimo

en: Toggle standard / region text selection
eo_UY: Baskuligi inter norma kaj regiona tekstelektadoj

en: Touch Drawing
eo_UY: Tuŝdesegnado

en: Touch Scrolling
eo_UY: Tuŝrulumado

en: Touchscreen
eo_UY: Tuŝekrano

en: Try to select object first.
eo_UY: Provu elekti la objekton unue.

en: Try to select object first; if nothing selected then show floating toolbox if enabled.
eo_UY: Provi elekti objekton unue; se nenio estas elektebla, do montri flosantan ilobreton se tio estas ŝaltita.

en: Underline selected text
eo_UY: Substreki elektitan tekston

en: Use available Stock Icons (requires restart)
eo_UY: Uzi haveblajn implicitajn piktogramojn (tio postulas relanĉon)

en: Use font from system theme.
eo_UY: Uzi tiparon de la sistema etoso.

en: Use snapping for recognized shapes
eo_UY: Alkradigi rekonatajn formojn

en: Use the current page size instead of the page size above.
eo_UY: Uzi la formaton de la aktuala paĝo anstastaŭ la formato de la supera paĝo.

en: Use two fingers to pan/zoom and one finger to use the selected tool.
eo_UY: Uzu du fingrojn por movi/zomi kaj unu fingron por uzi la elektitan ilon.

en: Usually 0 or 1
eo_UY: Ordinare 0 aŭ 1

en: Velocity based Gaussian weights
eo_UY: Rapido laŭ Gaŭsaj pondoj

en: Version:
eo_UY: Versio:

en: View
eo_UY: Vidi

en: Website
eo_UY: Retejo

en: When an element is selected and moved past the visible portion of the canvas, pan the screen by an amount equal to this percentage of the visible part of the canvas.
eo_UY: Kiam elemento estas elektita kaj movata preter la videbla parto de la dokumento, rulumi per kvanto egala al ĉi tiu procento de la videbla parto de la dokumento.

en: When drawing with touch, two-finger gestures intended to pan the view can instead cause it to zoom, causing performance issues. 
    This setting can make it easier to draw with touch.
eo_UY: Kiam oni desegnas per tuŝo, dufingraj gestoj por rulumado povas mise kaŭzi zomadon, kiu estas eble malrapida. 
    Ĉi tiu agordo povas faciligi la desegnadon per tuŝo.

en: When zoomed in on a high-resolution PDF, each re-render can take a long time. Setting this to a large value causes these re-renders to happen less often.
    
    Set this to 0% to always re-render on zoom.
eo_UY: Dum zumado en granddistingivan PDF-dosieron, ĉiu rebildigo eble daŭros longe. Agordado de ĉi tio al granda valoro maloftigas tiajn rebildigojn.
    
    Agordu ĉi tion al 0% por ĉiama rebildigado dum zumado.

en: Whiteout
eo_UY: Blanka korektilo

en: Width
eo_UY: Larĝo

en: Width:
eo_UY: Larĝo:

en: With help from the community
eo_UY: Helpataj de la komunumo

en: Wrap text
eo_UY: Faldi liniojn

en: Xournal++ Preferences
eo_UY: Agordoj pri Xournal++

en: Zoom
eo_UY: Zomo

en: Zoom Gestures
eo_UY: Zomgestoj

en: Zoom Speed
eo_UY: Zomrapido

en: _1 Column
eo_UY: _1 kolumno

en: _1 Row
eo_UY: _1 vico

en: _2 Columns
eo_UY: _2 kolumnoj

en: _2 Rows
eo_UY: _2 vicoj

en: _3 Columns
eo_UY: _3 kolumnoj

en: _3 Rows
eo_UY: _3 vicoj

en: _4 Columns
eo_UY: _4 kolumnoj

en: _4 Rows
eo_UY: _4 vicoj

en: _5 Columns
eo_UY: _5 kolumnoj

en: _5 Rows
eo_UY: _5 vicoj

en: _6 Columns
eo_UY: _6 kolumnoj

en: _6 Rows
eo_UY: _6 vicoj

en: _7 Columns
eo_UY: _7 kolumnoj

en: _7 Rows
eo_UY: _7 vicoj

en: _8 Columns
eo_UY: _8 kolumnoj

en: _8 Rows
eo_UY: _8 vicoj

en: _Annotate PDF
eo_UY: _Prinoti PDF

en: _Bottom to Top
eo_UY: De _malsupro supren

en: _Cols/Rows
eo_UY: _Kolumnoj/vicoj

en: _Customize
eo_UY: _Adapti

en: _Default Tools
eo_UY: _Implicitaj iloj

en: _Delete Page
eo_UY: _Forviŝi paĝon

en: _Edit
eo_UY: R_edakti

en: _Eraser
eo_UY: _Skrapgumo

en: _Export as PDF
eo_UY: _Elporti kiel PDF

en: _File
eo_UY: _Dosiero

en: _First Page
eo_UY: _Unua paĝo

en: _Goto Page
eo_UY: _Iri al paĝo

en: _Help
eo_UY: _Helpo

en: _Highlighter
eo_UY: _Emfazilo

en: _Horizontal
eo_UY: _Horizontala

en: _Image
eo_UY: B_ildo

en: _Journal
eo_UY: Ĵ_urnalo

en: _Last Page
eo_UY: _Lasta paĝo

en: _Left to Right
eo_UY: De ma_ldekstro dekstren

en: _Manage
eo_UY: Ad_ministri

en: _Navigation
eo_UY: _Navigado

en: _Next Layer
eo_UY: _Sekva tavolo

en: _Next Page
eo_UY: _Sekva paĝo

en: _Pair Pages
eo_UY: _Parigi paĝojn

en: _Pen
eo_UY: _Plumo

en: _Plugin
eo_UY: Krom_programo

en: _Presentation Mode
eo_UY: _Prezentoreĝimo

en: _Previous Layer
eo_UY: _Antaŭa tavolo

en: _Previous Page
eo_UY: _Antaŭa paĝo

en: _Right to Left
eo_UY: De dekst_ro maldekstren

en: _Shape Recognizer
eo_UY: _Formo-rekonilo

en: _Text
eo_UY: _Teksto

en: _Tools
eo_UY: _Iloj

en: _Top Layer
eo_UY: _Supra tavolo

en: _Top to Bottom
eo_UY: De _supro malsupren

en: _Vertical
eo_UY: _Vertikala

en: _Vertical Space
eo_UY: _Vertikala spaco

en: _View
eo_UY: _Vidi

en: _delete strokes
eo_UY: _forviŝi strekojn

en: _fine
eo_UY: _maldika

en: _medium
eo_UY: _meza

en: _standard
eo_UY: _norma

en: _thick
eo_UY: _dika

en: _very fine
eo_UY: maldik_ega

en: _whiteout
eo_UY: _blanka korektilo

en: dpi
eo_UY: punktoj en colo

en: enabled,
eo_UY: ŝaltita,

en: events
eo_UY: eventoj

en: every
eo_UY: ĉiu

en: minutes
eo_UY: minutoj

en: pixels
eo_UY: bilderoj

en: s <i>(after which the touchscreen will be reactivated again)</i>
eo_UY: s <i>(post tiom da daŭro, la tuŝekrano reaktiviĝos)</i>

en: ver_y thick
eo_UY: Dike_ga
