xournalpp - en to gl_ES translation catalogue (711 entries)

en: 
    
    Will now attempt to run without this file.
gl_ES: 
    
    Agora tentará arrincar sen este ficheiro.

en: 
     Do you want to continue?
gl_ES: 
    Queres continuar?

en: %F-Note-%H-%M
gl_ES: %F-Nota-%H-%M

en: <b>No devices were found. This seems wrong - maybe file a bug report?</b>
gl_ES: <b>Non se atoparon dispositivos. Parece que vai mal - Enviar un informe de erro?</b>

en: <span foreground='red' size='x-large'>Missing the needed UI file:
    <b>{1}</b></span>
    Could not find them at any location.
      Not relative
      Not in the Working Path
      Not in {2}
gl_ES: <span foreground='red' size='x-large'>Falta un ficheiro imprescindíbel de IU:
    <b>{1}</b></span>
    Non se puido atopar en ningunha localización.
      Nen nunha relativa
      Nen no directorio de traballo
      Nen en {2}

en: Advanced export options
gl_ES: Opcións avanzadas de exportación

en: All files
gl_ES: Engadir ficheiros

en: Apply to all pages
gl_ES: Aplicar a todas as páxinas

en: Apply to current page
gl_ES: Aplicar á páxina actual

en: Arrange
gl_ES: Dispor

en: Attach file to the journal
gl_ES: Xuntar ficheiro ao diario

en: Attribute "{1}" could not be parsed as double, the value is "{2}"
gl_ES: No se puido procesar o atributo «{1}» como dobre, o valor é «{2}»

en: Attribute "{1}" could not be parsed as double, the value is nullptr
gl_ES: No se puido procesar o atributo «{1}» como dobre, o valor é «nullptr»

en: Attribute "{1}" could not be parsed as int, the value is "{2}"
gl_ES: No se puido procesar o atributo «{1}» como «int», o valor é «{2}»

en: Attribute "{1}" could not be parsed as int, the value is nullptr
gl_ES: O atributo «{1}» non se puido procesar como «int», o valor é «nullptr»

en: Attribute "{1}" could not be parsed as size_t, the value is "{2}"
gl_ES: No se puido procesar o atributo «{1}» como «size_t», o valor é «{2}»

en: Attribute "{1}" could not be parsed as size_t, the value is nullptr
gl_ES: O atributo «{1}» non se puido analizar como «size_t», o valor é «nullptr»

en: Attribute color not set!
gl_ES: Atributo de cor non definido!

en: Autosave failed with an error: {1}
gl_ES: O autogardado fallou e deitou o erro: {1}

en: Autosave renamed from {1} to {2}
gl_ES: Renomeouse o autogardado de {1} a {2}

en: Autosaving to {1}
gl_ES: Autogardado en {1}

en: Back
gl_ES: Volver

en: Background
gl_ES: Fondo

en: Bring forward
gl_ES: Traer cara adiante

en: Bring to front
gl_ES: Traer á fronte

en: Built on
gl_ES: Compilado o

en: Cancel
gl_ES: Anular

en: Change color
gl_ES: Trocar cor

en: Change font
gl_ES: Cambiar tipo de letra

en: Change line style
gl_ES: Cambiar o estilo da liña

en: Change stroke fill
gl_ES: Cambiar recheo de trazo

en: Change stroke width
gl_ES: Cambiar largura de trazo

en: Color "{1}" unknown (not defined in default color list)!
gl_ES: A cor «{1}» é descoñecida (non está recollida na lista de cores predeterminada)!

en: Contents
gl_ES: Contido

en: Copy
gl_ES: Copiar

en: Copy current
gl_ES: Copiar o actual

en: Copy page
gl_ES: Copiar a páxina

en: Could not create folder: {1}
    Failed with error: {2}
gl_ES: Non se puido crear o directorio: {1}
    Falla co erro: {2}

en: Could not load LaTeX PDF file
gl_ES: Non se puido cargar o ficheiro PDF de LaTeX

en: Could not load LaTeX PDF file: {1}
gl_ES: Non se puido cargar o ficheiro PDF de LaTeX:{1}

en: Could not load pagetemplates.ini file
gl_ES: Non se puido cargar o ficheiro pagetemplates.ini

en: Could not open attachment: {1}. Error message: Could not read file
gl_ES: Non se puido abrir o anexo: {1}. Mensaxe de erro: Non se puido ler o ficheiro

en: Could not open attachment: {1}. Error message: Could not write file
gl_ES: Non se puido abrir o anexo:{1}. Mensaxe de erro: Non se puido escribir no ficheiro

en: Could not open attachment: {1}. Error message: No valid file size provided
gl_ES: Non se puido abrir o anexo: {1}. Mensaxe de erro: Non se forneceu un tamaño de ficheiro válido

en: Could not open attachment: {1}. Error message: {2}
gl_ES: Non se puido abrir o anexo: {1}. Mensaxe de erro:{2}

en: Could not open file: "{1}"
gl_ES: Non se puido abrir o ficheiro: «{1}»

en: Could not parse custom toolbar.ini file: {1}
    Toolbars will not be available
gl_ES: Non se puido procesar o ficheiro personalizado toolbar.ini: {1}

en: Could not parse general toolbar.ini file: {1}
    No Toolbars will be available
gl_ES: Non se puido procesar o ficheiro xeral de toolbar.ini:{1}

en: Could not read image: {1}. Error message: {2}
gl_ES: Non se puido ler a imaxe:{1}. Mensaxe de erro:{2}

en: Could not redo "{1}"
    Something went wrong… Please write a bug report…
gl_ES: Non se puido refacer «{1}»
    Algo foi mal… Remita un informe de erro…

en: Could not remove tool item from Toolbar {1} on position {2}
gl_ES: Non se puido retirar a ferramenta da Barra de ferramentas {1} na posición {2}

en: Could not remove tool item {1} from Toolbar {2} on position {3}
gl_ES: Non se puido retirar a ferramenta {1} da Barra de ferramentas {2} na posición {3}

en: Could not rename autosave file from "{1}" to "{2}": {3}
gl_ES: Non se puido renomear o ficheiro de autogardado de «{1}» a «{2}»: {3}

en: Could not save .tex file: {1}
gl_ES: Non se puido gardar o ficheiro .tex: {1}

en: Could not start {1}: {2} (exit code: {3})
gl_ES: Non foi posíbel inicial {1}: {2} (código de saída: {3})

en: Could not undo "{1}"
    Something went wrong… Please write a bug report…
gl_ES: Non se puido desfacer «{1}»
    Algo foi mal… Remita un informe de erro…

en: Could not write background "{1}", {2}
gl_ES: Non se puido escribir o fondo «{1}», {2}

en: Could not write background "{1}". Continuing anyway.
gl_ES: Non se puido escribir o fondo «{1}». Continuando de todas maneiras.

en: Create new layer
gl_ES: Crear unha nova capa

en: Custom
gl_ES: Personalizar

en: Custom Export
gl_ES: Personalizar a exportación

en: Customize Toolbars
gl_ES: Personalizar as barras de ferramentas

en: Customized
gl_ES: Personalizado

en: Cut
gl_ES: Cortar

en: Default Tool
gl_ES: Ferramenta predeterminada

en: Delete
gl_ES: Eliminar

en: Delete Logfile
gl_ES: Eliminar o ficheiro de rexistro

en: Delete current page
gl_ES: Eliminar a páxina actual

en: Delete file
gl_ES: Eliminar o ficheiro

en: Delete layer
gl_ES: Eliminar a capa

en: Delete this layer
gl_ES: Eliminar esta capa

en: Delete this page
gl_ES: Eliminar esta páxina

en: Discard
gl_ES: Descartar

en: Display advanced export options
gl_ES: Presentar as opcións avanzadas de exportación

en: Do not open Autosave files. They may will be overwritten!
    Copy the files to another folder.
    Files from Folder {1} cannot be opened.
gl_ES: Non abrir ficheiros de autogardado. Poden sobrescribirse!
    Copiar os ficheiros noutro cartafol.
    Os ficheiros do cartafol {1} non se poden abrir.

en: Do not overwrite the background PDF! This will cause errors!
gl_ES: Non sobrescribir o PDF de orixe! Produciríanse erros!

en: Document file was removed.
gl_ES: Retirous o ficheiro do documento.

en: Document is corrupted (no pages found in file)
gl_ES: O documentos está corrupto (non se atoparon páxinas no ficheiro)

en: Document is not complete (maybe the end is cut off?)
gl_ES: O documento non está completo (pode ser que o final estea cortado?)

en: Document not loaded! ({1}), {2}
gl_ES: Non se cargou o documento! ({1}), {2}

en: Dotted
gl_ES: Punteado

en: Draw Arrow
gl_ES: Debuxar frecha

en: Draw Ellipse
gl_ES: Debuxar elipse

en: Draw Line
gl_ES: Debuxar liña

en: Draw Rectangle
gl_ES: Debuxar rectángulo

en: Draw Spline
gl_ES: Debuxar spline

en: Draw coordinate system
gl_ES: Debuxar sistema de coordenadas

en: Draw stroke
gl_ES: Debuxar trazo

en: Drawing Type - don't change
gl_ES: Tipo de debuxo - non trocar

en: Edit text
gl_ES: Editar o texto

en: Emergency saved document
gl_ES: Documento de emerxencia gardado

en: Enable pressure sensitivity or pressure inference to change this setting!
gl_ES: Activar sensibilidade á presión ou inferencia de presión para cambiar este axuste!

en: Erase stroke
gl_ES: Borrar trazo

en: Eraser
gl_ES: Goma de borrar

en: Error annotate PDF file "{1}"
    {2}
gl_ES: Produciuse un erro ao anotar no PDF «{1}»
    {2}

en: Error loading glade file "{1}" (try to load "{2}")
gl_ES: Produciuse un erro ao cargar o ficheiro glade «{1}» (tente cargar «{2}»)

en: Error opening file "{1}"
gl_ES: Erro ao abrir «{1}»

en: Error opening file: "{1}"
gl_ES: Erro ao abrir: «{1}»

en: Error reading PDF: {1}
gl_ES: Erro ao ler o PDF: {1}

en: Error reading width of a stroke: {1}
gl_ES: Erro ao ler a largura dun trazo: {1}

en: Error save image #1
gl_ES: Erro ao gardar a imaxe #1

en: Error save image #2
gl_ES: Erro ao gardar a imaxe #2

en: Error while autosaving: {1}
gl_ES: Erro ao gardar automaticamente: {1}

en: Error {1} executing system command: {2}
gl_ES: Erro {1} ao executar esta orde do sistema: {2}

en: Error: {1}
gl_ES: Erro: {1}

en: Error: {1} is not a regular file. Please check your LaTeX template file settings.
gl_ES: Erro: {1} non é un ficheiro regular. Comprobe a configuración do ficheiro modelo LaTex.

en: Error: {1}. Please check the contents of {2}
gl_ES: Erro: {1}. Comprobe os contidos de {2}

en: Export FILE as PDF
gl_ES: Exportar o FICHEIRO como PDF

en: Export FILE as image files (one per page)
                                     Guess the output format from the extension of IMGFILE
                                     Supported formats: .png, .svg
gl_ES: Exportar o FICHEIRO como ficheiros de imaxe (un por páxina)
                                     Suxerir o formato de saída da extensión IMGFILE
                                     Formatos compatíbeis: .png, .svg

en: Export PDF
gl_ES: Exportar en PDF

en: Export layers progressively
                                     In PDF export, Render layers progressively one by one.
                                     This results in N export pages per page with N layers,
                                     building up the layer stack progressively.
                                     The resulting PDF file can be used for a presentation.
gl_ES: Exportar as capas progresivamente
                                     Na exportación como PDF, renderizar progresivamente as capas unha a unha.
                                     Isto resulta en N páxinas de exportación por páxina con N capas,
                                     levantando a columna de capas progresivamente.
                                     O ficheiro PDF resultante pódese utilizar para unha presentación.

en: Export without background
                                     The exported file has transparent or white background,
                                     depending on what its format supports
gl_ES: Exportar sen fondo
                                     O ficheiro exportado ten transparencia ou fondo branco,
                                     dependendo do que admita o formato

en: Export without ruling
                                     The exported file has no paper ruling
gl_ES: Exportar sen normas
                                     O ficheiro exportado non ten unha norma regular

en: Failed to find LaTeX generator program in PATH: {1}
gl_ES: Non se puido atopar o programa xerador LaTex na RUTA: {1}

en: Failed to parse LaTeX generator command: {1}
gl_ES: Fallou o procesamento da orde do xerador LaTeX: {1}

en: Failed to read global template file. Please check your settings.
gl_ES: Fallou a lectura do ficheiro modelo xeral. Comprobe a súa configuración.

en: Failed to resolve path with the following error:
    {1}
gl_ES: Fallou a resolución da ruta co seguinte erro:
    {1}

en: File couldn't be opened. You have to do it manually:
    URL: {1}
gl_ES: O ficheiro non se puido abrir. Terá que facelo manualmente:
    URL: {1}

en: Fill
gl_ES: Encher

en: Filter input pressure. Multiply the pressure by the pressure multiplier. If less than the minimum, use the minimum pressure.
gl_ES: Presión do filtro de entrada. Multiplica a presión mediante o multiplicador de presión. Se é menor ao mínimo, utiliza a presión mínima.

en: Fine
gl_ES: Fino

en: Floating Toolbox (experimental)
gl_ES: Caixa de ferramentas flotante (experimental)

en: Font
gl_ES: Tipo de letra

en: Forward
gl_ES: Adiante

en: GNU GPLv2 or later
gl_ES: GNU GPLv2 ou posterior

en: Get version of xournalpp
gl_ES: Obter versión de xournalpp

en: Git commit
gl_ES: Remisión a Git

en: Global template file does not exist. Please check your settings.
gl_ES: Non existe o ficheiro modelo global. Comprobe a súa configuración.

en: Global template file is not a regular file. Please check your settings.
gl_ES: O ficheiro modelo global non é un ficheiro regular. Comprobe a súa configuración.

en: Go to first page
gl_ES: Ir á primeira páxina

en: Go to last page
gl_ES: Ir á derradeira páxina

en: Go to next layer
gl_ES: Ir á seguinte capa

en: Go to page
gl_ES: Ir á páxina

en: Go to previous layer
gl_ES: Ir á capa anterior

en: Go to top layer
gl_ES: Ir á capa superior

en: Graph
gl_ES: Gráfica

en: Grid Snapping
gl_ES: Axustar á grade

en: Hand
gl_ES: Man

en: Hide all
gl_ES: Agochar todo

en: Highlighter
gl_ES: Realzador

en: Image
gl_ES: Imaxe

en: Image file successfully created
gl_ES: O ficheiro de imaxe creouse correctamente

en: Images
gl_ES: Imaxes

en: Insert a copy of the current layer below
gl_ES: Inserir unha copia da seguinte capa actual

en: Insert a copy of the current page below
gl_ES: Inserir unha copia da páxina actual a seguir

en: Insert elements
gl_ES: Inserir elementos

en: Insert image
gl_ES: Inserir imaxe

en: Insert latex
gl_ES: Inserir latex

en: Insert layer
gl_ES: Inserir capa

en: Insert page
gl_ES: Inserir imaxe

en: Isometric Dotted
gl_ES: Punteado isométrico

en: Isometric Graph
gl_ES: Curva isométrica

en: Jump to Page (first Page: 1)
gl_ES: Saltar á páxina (primeira páxina: 1)

en: Latex generation encountered an error: {1} (exit code: {2})
gl_ES: A xeración de Latex atopou un erro: {1} (código de saída: {2})

en: Layer
gl_ES: Capa

en: Layer Preview
gl_ES: Visualización da capa

en: Layer {1}
gl_ES: Capa {1}

en: Layerstack Preview
gl_ES: Visualización da capa

en: Loading...
gl_ES: Cargando...

en: Manage Toolbars
gl_ES: Xestionar barras de ferramentas

en: Medium
gl_ES: Medio

en: Move
gl_ES: Mover

en: Move layer
gl_ES: Mover capa

en: Move page downwards
gl_ES: Mover páxina cara abaixo

en: Move page upwards
gl_ES: Mover páxina cara arriba

en: New
gl_ES: Novo

en: New Xournal
gl_ES: Novo Xournal

en: Next
gl_ES: Seguinte

en: Next annotated page
gl_ES: Seguinte páxina anotada

en: No device
gl_ES: Non hai dispositivo

en: No pages to export!
gl_ES: Non hai páxinas para exportar!

en: No pdf pages available to append. You may need to reopen the document first.
gl_ES: Non hai páxinas pdf dispoñíbeis para engadir. Pode ser que se necesite reabrir o documento primeiro.

en: Normal drawing
gl_ES: Debuxo normal

en: OK
gl_ES: Aceptar

en: Only export the pages specified by RANGE (e.g. "2-3,5,7-")
                                     No effect without -p/--create-pdf or -i/--create-img
gl_ES: Exportar unicamente as páxinas do INTERVALO (i.e. "2-3,5,7-")
                                     Sen efecto sen -p/--create-pdf ou -i/--create-img

en: Open Image
gl_ES: Abrir imaxe

en: Open Logfile
gl_ES: Abrir ficheiro de rexistro

en: Open Logfile directory
gl_ES: Abrir cartafol do ficheiro de rexistro

en: Open file
gl_ES: Abrir ficheiro

en: PDF Export
gl_ES: Exportar como PDF

en: PDF Page {1}
gl_ES: Páxina de PDF {1}

en: PDF background missing
gl_ES: Falta o fondo do PDF

en: PDF file successfully created
gl_ES: Creouse o PDF correctamente

en: PDF files
gl_ES: Ficheiros PDF

en: PNG graphics
gl_ES: Gráficos PDF

en: Page
gl_ES: Páxina

en: Page Preview
gl_ES: Visualización de páxina

en: Page background changed
gl_ES: Cambiou o fondo da páxina

en: Page deleted
gl_ES: Páxina eliminada

en: Page inserted
gl_ES: Páxina inserida

en: Page number
gl_ES: Número de páxina

en: Paired pages
gl_ES: Páxina emparelladas

en: Paste
gl_ES: Pegar

en: Pause / Play
gl_ES: Pausar / Reproducir

en: Pen
gl_ES: Lapis

en: Plain
gl_ES: Simple

en: Play Object
gl_ES: Reproducir obxecto

en: Predefined
gl_ES: Predefinido

en: Presentation mode
gl_ES: Modo presentación

en: Previously selected language not available anymore!
gl_ES: O idioma seleccionado previamente xa non está dispoñíbel!

en: Print
gl_ES: Imprimir

en: Record Audio / Stop Recording
gl_ES: Gravar son / Parar gravación

en: Recorder could not be started.
gl_ES: A gravadora non puido arrincar.

en: Redo
gl_ES: Refacer

en: Redo:
gl_ES: Refacer:

en: Remove PDF Background
gl_ES: Retirar o fondo do PDF

en: Removed tool item from Toolbar {1} ID {2}
gl_ES: Retirouse o elemento da barra de ferramentas {1} ID {2}

en: Removed tool item {1} from Toolbar {2} ID {3}
gl_ES: Retirouse o elemento {1} da barra de ferramentas {2} ID {3}

en: Rename layer
gl_ES: Renomear capa

en: Replace
gl_ES: Substituír

en: Requested temporary file was not found for attachment {1}
gl_ES: O ficheiro temporal solicitado non se puido atopara para anexalo {1}

en: Restore file
gl_ES: Restaurar ficheiro

en: Rotation
gl_ES: Rotación

en: Rotation Snapping
gl_ES: Axuste de rotación

en: Ruled
gl_ES: Raiado

en: Ruled with vertical line
gl_ES: Raiado con liña vertical

en: SVG graphics
gl_ES: Gráficos SVG

en: Sample LaTeX file generated successfully.
gl_ES: Ficheiro LaTeX de mostra xerado correctamente.

en: Save
gl_ES: Gardar

en: Save As...
gl_ES: Gardar como...

en: Save File
gl_ES: Gardar ficheiro

en: Save file error: {1}
gl_ES: Gardar o ficheiro de erro: {1}

en: Scale
gl_ES: Escalar

en: Search
gl_ES: Buscar

en: Select Font
gl_ES: Seleccionar tipo

en: Select Object
gl_ES: Seleccionar obxecto

en: Select Rectangle
gl_ES: Seleccionar rectángulo

en: Select Region
gl_ES: Seleccionar rexión

en: Select another PDF
gl_ES: Seleccionar outro PDF

en: Select another name
gl_ES: Seleccionar outro nome

en: Select background color
gl_ES: Seleccionar cor de fondo

en: Select color
gl_ES: Seleccionar cor

en: Select rectangle
gl_ES: Seleccionar rectángulo

en: Select region
gl_ES: Seleccionar rexión

en: Send Bugreport
gl_ES: Enviar informe de erro

en: Send backward
gl_ES: Enviar ao fondo

en: Send to back
gl_ES: Enviar cara atrás

en: Separator
gl_ES: Separador

en: Set DPI for PNG exports. Default is 300
                                     No effect without -i/--create-img=foo.png
gl_ES: Definir os DPI para exportacións como PNG. O predeterminado é 300
                                     Sen efecto sen -i/--create-img=foo.png

en: Set page height for PNG exports
                                     No effect without -i/--create-img=foo.png
                                     Ignored if --export-png-dpi or --export-png-width is used
gl_ES: Definir a altura da páxina para as exportacións como PNG
                                     Sen efecto sen -i/--create-img=foo.png
                                     Ignorada se se utiliza --export-png-dpi ou --export-png-width

en: Set page width for PNG exports
                                     No effect without -i/--create-img=foo.png
                                     Ignored if --export-png-dpi is used
gl_ES: Definir o largo da páxina para exportar como PNG
                                     Sen efecto sen -i/--create-img=foo.png
                                     Ignorada se se utiliza --export-png-dpi

en: Shape Recognizer
gl_ES: Recoñecedor de forma

en: Show all
gl_ES: Amosar todo

en: Show only not used pages (one unused page)
gl_ES: Amosar soamente as páxinas sen uso (unha páxina sen uso)

en: Show only not used pages ({1} unused pages)
gl_ES: Amosar soamente as páxinas sen uso ({1} páxina sen uso)

en: Sorry, Xournal++ can only open one file at once.
    Others are ignored.
gl_ES: Xournal++ só pode abrir un ficheiro de cada vez.
    Os outro ignoraranse.

en: Sorry, Xournal++ cannot open remote files at the moment.
    You have to copy the file to a local directory.
gl_ES: Xournal++ non pode abrir ficheiros remotos neste por agora.
    Ten que copiar o ficheiro nun cartafol local.

en: Staves
gl_ES: Pentagramas

en: Stop
gl_ES: Parar

en: Stroke recognizer
gl_ES: Recoñedor de trazo

en: Successfully saved document to "{1}"
gl_ES: Gardouse correctamente o documento en «{1}»

en: Supported files
gl_ES: Ficheiros admitidos

en: Swap the current layer with the one above
gl_ES: Trocar a capa actual coa inmediata anterior

en: Swap the current layer with the one below
gl_ES: Trocar a capa actual coa inmediata posterior

en: Swap the current page with the one above
gl_ES: Trocar a páxina actual coa inmediata anterior

en: Swap the current page with the one below
gl_ES: Trocar a páxina actual coa inmediata posterior

en: System Default
gl_ES: Predeterminada do sistema

en: Text
gl_ES: Texto

en: Text found on this page
gl_ES: Texto atopado nesta páxina

en: Text found once on page {1}
gl_ES: Texto atopado unha vez na páxina {1}

en: Text found {1} times on page {2}
gl_ES: Texto atopado {1} veces na páxina {2}

en: Text not found
gl_ES: Non se atopou o texto

en: Text not found, searched on all pages
gl_ES: Non se atopou o texto, tras buscalo en todas as páxinas

en: The Toolbarconfiguration "{1}" is predefined, would you create a copy to edit?
gl_ES: A configuración da barra de ferramentas «{1}» está configurada, quere crear unha copia para editala?

en: The check for overwriting the background failed with:
gl_ES: A verificación de substitución do plano de fondo fallou con:

en: The file being loaded has a file format version newer than the one currently supported by this version of Xournal++, so it may not load properly. Open anyways?
gl_ES: O ficheiro que se está a cargar ten unha versión do formato máis nova que a compatíbel coa versión actual de Xournal++, destarte pode que se cargue correctamente. Abrir de calquera xeito?

en: The file is no valid .xopp file (Mimetype missing): "{1}"
gl_ES: O ficheiro .xopp non é válido (Falta o tipo MIME): «{1}»

en: The file is no valid .xopp file (Mimetype wrong): "{1}"
gl_ES: O ficheiro .xopp non é válido (Ten un MIME errado): «{1}»

en: The file is no valid .xopp file (Version missing): "{1}"
gl_ES: O ficheiro .xopp non é válido (Falta a versión): «{1}»

en: The file is not a valid .xopp file (Version string corrupted): "{1}"
gl_ES: O ficheiro .xopp non é válido (Versión da cadea danada): «{1}»

en: The formula is empty when rendered or invalid.
gl_ES: A fórmula está baleira ao se renderizar ou non é válida.

en: The most recent log file name: {1}
gl_ES: O máis recente nome do ficheiro de rexistro: {1}

en: There was an error displaying help: {1}
gl_ES: Produciuse un erro ao presentar a axuda: {1}

en: Thick
gl_ES: Grosor

en: This document is not saved yet.
gl_ES: Este documento aínda non está gardado.

en: This image could not be loaded. Error message: {1}
gl_ES: Esta imaxe non se pode cargar. Mensaxe de erro: {1}

en: Toggle fullscreen
gl_ES: Trocar a pantalla completa

en: Tool - don't change
gl_ES: Ferramenta – no cambiar

en: Toolbar found: {1}
gl_ES: Barra de ferramentas atopada: {1}

en: Toolbars
gl_ES: Barras de ferramentas

en: Trying to emergency save the current open document…
gl_ES: Tentando un gardado de emerxencia do actualmente aberto documento…

en: Unable to open global template file at {1}. Does it exist?
gl_ES: Non se puido abrir o ficheiro modelo global en {1}. Existe?

en: Unable to play audio recording {1}
gl_ES: Non se puido reproducir a gravación de son {1}

en: Unable to retrieve pdf page.
gl_ES: Non se puido recuperar a páxina pdf.

en: Undo
gl_ES: Desfacer

en: Undo:
gl_ES: Desfacer:

en: Unexpected root tag: {1}
gl_ES: Etiqueta raíz inesperada: {1}

en: Unexpected tag in document: "{1}"
gl_ES: Etiqueta inesperada no documento: «{1}»

en: Unknown background type: {1}
gl_ES: Tipo de fondo descoñecido: {1}

en: Unknown color value "{1}"
gl_ES: Valor descoñecido de cor «{1}»

en: Unknown domain type: {1}
gl_ES: Tipo de dominio descoñecido: {1}

en: Unknown parser error
gl_ES: Erro descoñecido de procesador

en: Unknown pixmap::domain type: {1}
gl_ES: Tipo de pixmap::domain descoñecido: {1}

en: Unknown stroke type: "{1}", assuming pen
gl_ES: Tipo de trazo descoñecido: «{1}», suponse de lapis

en: Unsaved Document
gl_ES: Documento non gardado

en: Version
gl_ES: Versión

en: Vertical Space
gl_ES: Espazo vertical

en: Vertical space
gl_ES: Espazo vertical

en: Very Fine
gl_ES: Moi fino

en: Very Thick
gl_ES: Moi groso

en: With PDF background
gl_ES: Con fondo de PDF

en: Write text
gl_ES: Escribir texto

en: Wrong count of points ({1})
gl_ES: Conta de puntos equivocada ({1})

en: XML Parser error: {1}
gl_ES: Erro do procesador de PDF: {1}

en: Xournal (Compatibility)
gl_ES: Xournal (Compatibilidade)

en: Xournal files
gl_ES: Ficheiros do Xournal

en: Xournal++ crashed last time. Would you like to restore the last edited file?
gl_ES: Xournal++ pechouse a última vez. Quere restaurar o último ficheiro editado?

en: Xournal++ files
gl_ES: Ficheiros do Xournal++

en: Xournal++ template
gl_ES: Modelo de Xournal++

en: You don't have any PDF pages to select from. Cancel operation.
    Please select another background type: Menu "Journal" → "Configure Page Template".
gl_ES: Non ten ningunha páxina de PDF da que seleccionar. Anular a operación.
    Seleccione outro tipo de fondo: Menú «Lámina» → «Configurar modelo de páxina».

en: Your current document does not contain PDF Page no {1}
    Would you like to insert this page?
    
    Tip: You can select Journal → Paper Background → PDF Background to insert a PDF page.
gl_ES: O documento actual non contén a páxina PDF núm. {1}
    Quere inserir esta páxina?
    
    Nota: Pode seleccionar Lámina→ Fondo de folla→ Fondo de PDF, para inserir unha páxina PDF.

en: Zoom fit to screen
gl_ES: Ampliar ata ocupar a pantalla

en: Zoom in
gl_ES: Ampliar

en: Zoom out
gl_ES: Reducir

en: Zoom to 100%
gl_ES: Ampliar ata o 100%

en: _Cancel
gl_ES: Anu_lar

en: _Open
gl_ES: _Abrir

en: _Save
gl_ES: _Gardar

en: dash-/ dotted
gl_ES: guión-/ punteado

en: dashed
gl_ES: guionizado

en: default disabled
gl_ES: desactivado o predeterminado

en: default enabled
gl_ES: activado o predeterminado

en: delete stroke
gl_ES: eliminar o trazo

en: dotted
gl_ES: punteado

en: elements
gl_ES: elementos

en: eraser
gl_ES: goma de borrar

en: file: {1}
gl_ES: ficheiro: {1}

en: image
gl_ES: imaxe

en: keyboard
gl_ES: teclado

en: mouse
gl_ES: rato

en: pen
gl_ES: lapis

en: show
gl_ES: amosar

en: standard
gl_ES: estándar

en: stroke
gl_ES: trazo

en: tablet pad
gl_ES: área táctil da tableta

en: text
gl_ES: texto

en: touchpad
gl_ES: panel táctil

en: touchscreen
gl_ES: pantalla táctil

en: trackpoint
gl_ES: apuntador táctil

en: whiteout
gl_ES: corrector

en: xoj-preview-extractor: call with INPUT.xoj OUTPUT.png
gl_ES: xoj-preview-extractor: chamar con INPUT.xoj OUTPUT.png

en: xoj-preview-extractor: could not find icon "{1}"
gl_ES: xoj-preview-extractor: non se puido atopar a icona «{1}»

en: xoj-preview-extractor: file "{1}" contains no preview
gl_ES: xoj-preview-extractor: o ficheiro «{1}» non contén visualización

en: xoj-preview-extractor: file "{1}" is not .xoj file
gl_ES: xoj-preview-extractor: o ficheiro «{1}» non é un ficheiro .xoj

en: xoj-preview-extractor: no preview and page found, maybe an invalid file?
gl_ES: xoj-preview-extractor: sen visualización nin páxina, pode ser que o ficheiro non sexa válido?

en: xoj-preview-extractor: opening input file "{1}" failed
gl_ES: xoj-preview-extractor: fallo ao abrir o ficheiro «{1}» de entrada

en: xoj-preview-extractor: opening output file "{1}" failed
gl_ES: xoj-preview-extractor: fallo ao abrir o ficheiro «{1}» de saída

en: xoj-preview-extractor: successfully extracted
gl_ES: xoj-preview-extractor: extraído correctamente

en:  = Floating Toolbox (experimental) =
gl_ES:  = Barra de ferramentas flotante (experimental) =

en: % greater than the initial distance between the two touches.
gl_ES: % maior que a distancia inicial entre os dous toques.

en: ... AND How much time must have passed since last stroke.
    
    <i>Recommended: 500ms</i>
gl_ES: ... E Canto tempo debe ten pasado desde o último trazo.
    
    <i>Recoméndase: 500ms</i>

en: <b>... or select already used Image:</b>
gl_ES: <b>... ou seleccionar unha imaxe xa usada:</b>

en: <b>Background Color</b>
gl_ES: <b>Cor de fondo</b>

en: <b>Background</b>
gl_ES: <b>Fondo</b>

en: <b>Color</b>
gl_ES: <b>Cor</b>

en: <b>Default Tools</b>
gl_ES: <b>Ferramentas predeterminadas</b>

en: <b>Default</b>
gl_ES: <b>Predeterminado</b>

en: <b>Document export settings</b>
    Set export parameters
gl_ES: <b>Configuración da exportación do documento</b>
    Definir os parámetros de exportación

en: <b>Fill opacity settings</b>
    Select opacity for fill color
gl_ES: <b>Configuración da opacidade de recheo</b>
    Seleccionar a opacidade para cor de recheo

en: <b>Page size</b>
gl_ES: <b>Tamaño da páxina</b>

en: <b>Pagesize</b>
gl_ES: <b>Tamaño de páxina</b>

en: <i>Assign device classes to each input device of your system. Only change these values if your devices are not correctly matched. (e.g. your pen shows up as touchscreen)</i>
gl_ES: <i>Asigna clases do dispositivo a cadanseu dispositivo de entrada no seu sistema. Cambie estes valores unicamente se non fosen correctamente identificados. (i.e. que o seu lapis se vexa como pantalla táctil)</i>

en: <i>Audio recordings are currently stored in a separate folder and referenced from the journal.</i>
gl_ES: <i>As gravacións de son gárdanse actualmente nun cartafol separado e están referenciadas no caderno.</i>

en: <i>Changes take only effect on new recordings and playbacks.</i>
gl_ES: <i>Os cambios só teñen efecto sobre as novas gravacións e reproducións.</i>

en: <i>Define which tools will be selected if you press a mouse button. After you release the button the previously selected tool will be selected.</i>
gl_ES: <i>Defina que ferramentas serán seleccionadas cando prema un botón do rato. Tras liberar o botón previamente seleccionado, a ferramenta resultará selecccionada.</i>

en: <i>Example:</i> 1-3 or 1,3,5-7 etc.
gl_ES: <i>Exemplo:</i> 1-3 ou 1,3,5-7 etc.

en: <i>If you add additional space beside the pages you can choose the area of the screen you would like to work on.</i>
gl_ES: <i>Se engade espazo adicional xunto as páxinas, pode escoller a área da pantalla sobre a que quere traballar.</i>

en: <i>If your hardware does not support hand recognition, Xournal++ can disable your touchscreen when your pen is near the screen.</i>
gl_ES: <i>Se o seu hardware non admite o recoñecemento de man, Xournal++ pode desactivar a pantalla táctil cando o lapis estea preto da pantalla.</i>

en: <i>Pick an input stabilization algorithm and its parameters</i>
gl_ES: <i>Escolle un algoritmo de estabilización de entrada e os seus parámetros</i>

en: <i>Pressure Sensitivity allows you to draw lines with different widths, depending on how much pressure you apply to the pen. If your tablet does not support this feature this setting has no effect.</i>
gl_ES: <i>A sensibilidade á presión permítelle debuxar liñas con diferentes anchuras, dependendo de canta presión aplique ao lapis. Se a tableta non ten estas capacidades, este axuste non ten efecto.</i>

en: <i>Put a ruler on your screen and move the slider until both rulers match.</i>
gl_ES: <i>Dispoña unha regra na súa pantalla e mova o desprazador ata que ambas regras coincidan.</i>

en: <i>Re-render PDF backgrounds more often while zooming for better render quality. 
    <b>Note:</b> This should not affect print quality.</i>
gl_ES: <i>Volver renderizar fondos de PDF con máis frecuencia cando se aumentan para unha mellor calidade.
    <b>Nota:</b> Isto non debería afectar a calidade de impresión.</i>

en: <i>Select language (requires restart)</i>
gl_ES: <i>Seleccione o idioma (require reiniciar)</i>

en: <i>Select the tool and Settings if you press the Default Button.</i>
gl_ES: <i>Selecciona a ferramenta e a configuración cando se prema o botón predeterminado.</i>

en: <i>Some devices report unexpectedly small or large pressures. This can be fixed by setting a minimum pressure or scaling the pressure reported by the device.</i>
gl_ES: <i>Algúns dispositivos indican inesperadamente pequenas ou grandes presións. Isto pode arranxarse configurando unha mínima presión ou multiplicando a presión indicada polo dispositivo.</i>

en: <i>Specify commands that are called once Hand Recognition triggers. The commands will be executed in the UI Thread, make sure they are not blocking!</i>
gl_ES: <i>Especifica as ordes que son invocadas unha vez que se lanza o recoñecemento de man. As ordes executaranse no fío de IU, asegúrese de que non están bloqueando!</i>

en: <i>Specify the audio devices used for recording and playback of audio attachments.
    If available select <small><tt>pulse</tt></small> as input / output device.</i>
gl_ES: <i>Especificamente os dispositivos de son para gravación e reprodución de anexo de son.
    Se está dispoñíbel seleccione <small><tt>pulse</tt></small> como dispositivo de entrada / saída.</i>

en: <i>Specify the tools that will be selected if a button of the stylus is pressed or the eraser is used. After releasing the button, the previous tool will be selected.</i>
gl_ES: <i>Especifique as ferramentas que se seleccionarán cando se prema un botón do lapis ou cando se utilice a goma de borrar. Ao liberar o botón, seleccionarase a ferramenta previa.</i>

en: <i>This name will be proposed if you save a new document.</i>
gl_ES: <i>Propoñerase este nome se garda un novo documento.</i>

en: <i>To make sure on 100% zoom the size of elements is natural. (requires restart)</i>
gl_ES: <i>Para asegurar que o aumento ao 100% do tamaño dos elementos sexa natural. (require o reinicio)</i>

en: <i>Toggle visibility of menubar with F10</i>
gl_ES: <i>Trocar visibilidade da barra de menú con F10</i>

en: <i>Use pinch gestures to zoom journal pages.</i>
gl_ES: <i>Utilizar xestos de pinza para aumentar páxinas.</i>

en: <i>Use the touchscreen like a multi-touch-aware pen.</i>
gl_ES: <i>Usa a pantalla táctil como un lápiz multitoque</i>

en: <i>With some setup, pen strokes have artifacts at their beginning. This can be avoided by ignoring the first few events/stroke-points when the pen touches the screen.</i>
gl_ES: <i>Con algún axuste, os trazos de lapis teñen artefactos ao principio. Pode evitarse ignorando uns poucos dos primeiros eventos/puntos de trazo cando o lapis toca a pantalla.</i>

en: <i>You can configure devices, not identified by GTK as touchscreen, to behave as if they were one.</i>
gl_ES: <i>Pode configurar dispositivos, non identificados por GTK como pantallas táctiles, co fin de que se comporten como tales.</i>

en: <span size="xx-large" weight="bold">Xournal++</span>
    <i>The next generation</i>
gl_ES: <span size="xx-large" weight="bold">Xournal++</span>
    <i>A nova xeración</i>

en: About Xournal++
gl_ES: Verbo de Xournal++

en: Action on Tool Tap
gl_ES: Acción na ferramenta de toque

en: Add additional horizontal space of
gl_ES: Engadir espazo horizontal adicional de

en: Add additional vertical space of
gl_ES: Engadir espazo horizontal adicional de

en: After resizing a selection, the line width of all strokes will be the same as before the resizing operation.
gl_ES: Despois de redimensionar a selección, o groso da liña de todos os trazos será o mesmo como antes da operación de redimensionamento.

en: All
gl_ES: Todo

en: All pages
gl_ES: Todas as páxinas

en: All three conditions must be met before stroke is ignored.
    It must be short in time and length and we can't have ignored another stroke recently.
gl_ES: Todas as tres condicións débense dar para que o trazo sexa ignorado.
    Debe ser curto no tempo e largura e non podemos ter ignorado outro trazo recentemente.

en: Always check LaTeX dependencies before running
gl_ES: Comprobar sempre as dependencias LaTeX antes de poñerse en marcha

en: Arithmetic mean
gl_ES: Media aritmética

en: Artifact workaround
gl_ES: Solución alternativa aos artefactos

en: Audio Devices
gl_ES: Dispositivos de son

en: Audio Recording
gl_ES: Gravación de son

en: Author:
gl_ES: Autor:

en: Autodetect
gl_ES: Detección automática

en: Autosaving
gl_ES: Gardado automático

en: Available Placeholders
gl_ES: Marcadores de posición dispoñíbeis

en: Averaging method
gl_ES: Método medio

en: Background color between pages
gl_ES: Cor de fondo entre páxinas

[ctx: stylus cursor uses a big pen icon]
en: Big pen icon
gl_ES: Icona de gran lapis

en: Border Color
gl_ES: Cor do bordo

en: Border Width
gl_ES: Ancho do bordo

en: Border color
gl_ES: Cor do bordo

en: Border color for current page and other selections
gl_ES: Cor do bordo da páxina actual e outras seleccións

en: Bring Forward
gl_ES: Traer cara adiante

en: Bring to Front
gl_ES: Traer á fronte

en: Buffersize
gl_ES: Tamaño do buffer

en: Button 1
gl_ES: Botón 1

en: Button 2
gl_ES: Botón 2

en: Choose a global LaTeX template file
gl_ES: Escoller un ficheiro modelo global de LaTeX

en: Choose the color to use for "Highlight cursor position"
gl_ES: Escoller a cor para utilizar en «Realzar a posición do cursor»

en: Circle Color
gl_ES: Cor do círculo

en: Clear cached paged while scrolling
gl_ES: Despexar o paxinado cacheado ao desprazar

en: Colors
gl_ES: Cores

en: Configure Page Template
gl_ES: Configurar a páxina modelo

en: Configure new page template
gl_ES: Configurar modelo de nova páxina

en: Copy current page background instead
gl_ES: Copiar o fondo da páxina actual en cambio

en: Copy current page size instead
gl_ES: Copiar o tamaño actual da páxina en cambio

en: Copy the background of the current page instead of using the background set above.
gl_ES: Copiar o fondo da páxina actual en lugar de utilizar o fondo definido arriba.

en: Current page
gl_ES: Páxina actual

en: Cursor icon for pen
gl_ES: Icona de curso para o lapis

en: Cusp detection
gl_ES: Detección da cúspide

en: Custom Commands (for Method "Custom")
gl_ES: Ordes personalizadas (para o método «Personalizado»)

en: Dark Theme (requires restart)
gl_ES: Tema escuro (require o reinicio)

en: Deadzone
gl_ES: Zona morta

en: Deadzone radius
gl_ES: Raio da zona morta

en: Default Save Name
gl_ES: Nome predeterminado ao gardar

en: Default Seek Time (in seconds)
gl_ES: Tempo de busca predeterminado (en segundos)

en: Default name:
gl_ES: Nome predeterminado:

en: Defaults
gl_ES: Valores predeterminados

en: Delete Layer
gl_ES: Eliminar capa

en: Delete stroke
gl_ES: Eliminar trazo

en: Device
gl_ES: Dispositivo

en: Disable
gl_ES: Desactivar

en: Disable drawing for this device
gl_ES: Desactivar o debuxo con este dispositivo

en: Disable scrollbar fade out
gl_ES: Desactivar a ocultación da barra de desprazamento

en: Disabled
gl_ES: Desactivado

en: Disabling Method
gl_ES: Desactivando o método

en: Display DPI Calibration
gl_ES: Presentar a calibración en DPI

en: Do not draw for inputs of short time and length unless it comes in short succession. Instead, show floating toolbox.
gl_ES: Non debuxar entradas de tempo e larguras curtos a non ser que veñan en sucesión rápida. No seu lugar, amosar a barra flotante de ferramentas.

en: Drag
gl_ES: Arrastrar

en: Drag LEFT from start point acts like shift key is being held.
    	    Drag UP acts as if Control key is being held.
    
                Determination Radius: Radius at which modifiers will lock in until finished drawing.
    
    	    <i>Useful for operating without keyboard.</i>
gl_ES: Arrastrar para a ESQUERDA do punto inicial funciona como se a tecla shift estivese sendo presionada.
    	    Arrastrar para a CIMA funciona como se a tecla Control estivese sendo presionada.
    
                Raio de Determinación: Raio no cal modificadores serán travados ate que se finalice o deseño.
    
    	    <i>Útil para operar sen teclado.</i>

en: Drag LEFT from start point acts like shift key is being held.
    Drag UP acts as if Control key is being held.
    
    Determination Radius: Radius at which modifiers will lock in until finished drawing.
    
    <i>Useful for operating without keyboard.</i>
gl_ES: Arrastrar á ESQUERDA a partir do punto de arranque actúa como manter a presión sobre a tecla de cambio a maiúsculas.
    Arrastrar para ARRIBA actúa como manter premida a tecla Control.
    
    Determinación de radio: Radio no que os modificadores permanecerán bloqueados ata que se remate de debuxar.
    
    <i>Resulta práctico para operar sen teclado.</i>

en: Drag and drop Components fom here to the toolbars and back.
gl_ES: Arrastrar e soltar compoñentes desde aquí ás barras de ferramentas e volver.

en: Draw Coordinate System
gl_ES: Sistema de coordenadas de debuxo

en: Draw _Line
gl_ES: Debuxar _liña

en: Draw a transparent circle around the cursor
gl_ES: Debuxar un círculo transparente arredor do curso

en: Drawing Area
gl_ES: Debuxar área

en: Drawing Tools - Set Modifiers by Draw Direction (Experimental)
gl_ES: Ferramentas de debuxo - Definir modificadores vía dirección de debuxo (experimental)

en: Duplicate
gl_ES: Duplicar

en: Edit (not implemented yet)
gl_ES: Editar (aínda non implementado)

en: Enable
gl_ES: Activar

en: Enable  with determination radius of
gl_ES: Activar con radio de determinación de

en: Enable Autoloading of Journals
gl_ES: Activar carga automática de cadernos

en: Enable Autosaving
gl_ES: Activar o gardado automático

en: Enable Pressure Inference <i>(Guess pressure from drawing speed when device-supplied pressure is not available)</i>
gl_ES: Activa a inferencia de presión <i>(Adiviña a presión coa velocidade do debuxo cando non está dispoñíbel a presión fornecida polo dispositivo)</i>

en: Enable Pressure Sensitivity
gl_ES: Activar sensibilidade á presión

en: Enable Tap action
gl_ES: Activar acción de toque

en: Enable drawing outside of window <i>(Drawing will not stop at the border of the window)</i>
gl_ES: Permitir o debuxo fóra da xanela<i>(O debuxo non parará no bordo da xanela</i>)

en: Enable internal Hand Recognition
gl_ES: Activar recoñecemento interno da man

en: Enable touch drawing
gl_ES: Activa o toque ao debuxar

en: Enable zoom gestures (requires restart)
gl_ES: Activar xestos de ampliación (require o reinicio)

en: Enter / edit LaTeX Text
gl_ES: Inserir /editar texto LaTeX

en: Eraser Optio_ns
gl_ES: Opcións da goma de borrar

en: Eraser Type - don't change
gl_ES: Tipo de goma - non cambiar

en: Export
gl_ES: Exportar

en: Export as...
gl_ES: Exportar como...

en: Export layers progressively
gl_ES: Exportar as capas progresivamente

note: Keep the order the same as in listBackgroundType and use the translation of these types in parentheses.
en: Export the document without any background (None) or with PDF and image backgrounds only (No ruling) or with all background types (All).
gl_ES: Exporta o documento sen ningún fondo (Ningún) ou só con PDF e fondo de imaxe (Sen norma) ou con todos os tipos de fondo (Todos).

en: Fi_ll
gl_ES: En_cher

en: Fill opacity
gl_ES: Opacidade de recheo

en: Finalize the stroke
gl_ES: Finalize o trazo

en: Find next occurrence of the search string
gl_ES: Atopar a seguinte ocorrencia da cadea de busca

en: Find previous occurrence of the search string
gl_ES: Atopar a ocorrencia anterior da cadea de busca

en: First Page Offset
gl_ES: Desprazamento da primeira páxina

en: Fullscreen
gl_ES: Pantalla completa

en: Gain
gl_ES: Aumento

en: Gaussian parameter: the higher, the more stabilization and the more lag between your cursor and the painting tip.
gl_ES: Parámetro gaussiano: canto maior, maior a estabilización e maior o atraso entre o seu cursor e a punta da pintura.

en: General LaTeX tool settings
gl_ES: Configuración xeral da ferramenta LaTex

en: Global template file path
gl_ES: Ruta do ficheiro modelo glogal

en: Go to Page
gl_ES: Ir á páxina

en: Grid size
gl_ES: Tamaño da grella

en: Grid snapping tolerance
gl_ES: Tolerancia do axuste á grade

en: H_and Tool
gl_ES: Ferramenta m_an

en: Hand Recognition
gl_ES: Recoñecemento de man

en: Height
gl_ES: Altura

en: Height:
gl_ES: Alto:

en: Hide Menubar
gl_ES: Agochar a barra de menú

en: Hide the horizontal scrollbar
gl_ES: Agochar a barra de desprazamento horizontal

en: Hide the vertical scrollbar
gl_ES: Agochar a barra de desprazamento vertical

en: Highlight cursor position
gl_ES: Realzar a posición do cursor

en: Highlighter Opti_ons
gl_ES: _Opcións do realzador

en: How short (screen mm)  of the stroke  AND...
    
    <i>Recommended: 1 mm</i>
gl_ES: Como de curto (en mm de pantalla) de trazo E...
    
    <i>Recoméndase: 1 mm</i>

en: How short (time)  AND...
    
    <i>Recommended: 150ms</i>
gl_ES: Como de curto (tempo) E...
    
    <i>Recoméndase: 150ms</i>

en: If activated, shapes that have been recognized by the shape recognizer will be snapped to the grid automatically. This may lead to unexpected results if you have the shape recognizer turned on while writing.
gl_ES: Ao estar activada, as formas que fosen recoñecidas polo recoñecedor de formas pegaranse á grella automaticamente. Isto pode implicar resultados inesperados se ten o recoñecedor de formas aceso mentres escribe.

en: If enabled, check that required LaTeX packages are installed and that the LaTeX commands are available before running the LaTeX tool.
gl_ES: Ao estar activado, comprobe que os paquetes LaTex requiridos están instalados e que as ordes LaTex están dispoñíbeis antes de executar a ferramenta LaTex.

en: If enabled, the layers of each page will be added one by one. The resulting PDF file can be used for a presentation.
gl_ES: Ao estar activado, as capas de cada páxina engadiranse unha a unha. O ficheiro PDF resultante pode utilizarse para unha presentación.

en: Ignore Time (ms)
gl_ES: Ignorar o tempo (ms)

en: Ignore the first
gl_ES: Ignorar o primeiro

en: Image quality
gl_ES: Calidade de imaxe

en: Inertia
gl_ES: Inercia

en: Input Device
gl_ES: Dispositivo de entrada

en: Input Devices
gl_ES: Dispositivos de entrada

en: Input System
gl_ES: Sistema de entrada

en: Input stabilization
gl_ES: Estabilización de entrada

en: Input stabilization can create a gap at the end of your stroke. If enabled, this gap is filled.
gl_ES: A estabilización de entrada pode crear un espazo no final do seu trazo. Se está habilitada, este espazo é preenchido.

en: Insert Latex
gl_ES: Inserir latex

en: Insert Page After
gl_ES: Inserir páxina despois

en: Insert Page Before
gl_ES: Inserir páxina antes

en: LaTeX executable settings
gl_ES: Axustes executábeis LaTeX

en: LaTeX generation command
gl_ES: Orde de xeración LaTeX

en: Language
gl_ES: Idioma

en: Language Settings
gl_ES: Configuración de idioma

en: Layout
gl_ES: Disposición

en: Left / Right-Handed
gl_ES: Zurdo / Destro

en: License
gl_ES: Licenza

en: Load / Save
gl_ES: Cargar / Gardar

en: Load file
gl_ES: Cargar ficheiro

en: Manage Toolbar
gl_ES: Xestionar a barra de ferramentas

en: Mass
gl_ES: Masa

en: Mass: the higher the mass, the more inertia and the more stabilization
gl_ES: Masa: canto maior a masa, máis inercia e máis estabilización

en: Max Length (mm)
gl_ES: Largura máxima (mm)

en: Merge button events with stylus tip events
    	    <i>(Check this if</i> "<tt>xsetwacom get *deviceId* TabletPCButton</tt>" <i>returns</i> "<tt>on</tt>"<i>)</i>
gl_ES: Combinar eventos de botón con eventos de punta do lapis
    	    <i>(Marque isto se</i> "<tt>xsetwacom get *deviceId* TabletPCButton</tt>" <i>devolve</i> "<tt>aceso</tt>"<i>)</i>

en: Middle Mouse Button
gl_ES: Botón medio do rato

en: Minimum Pressure:
gl_ES: Presión mínima:

en: Mouse
gl_ES: Rato

en: Mouse Buttons
gl_ES: Botóns do rato

en: Mouse+Keyboard Combo
gl_ES: Combinación rato+teclado

en: Move Down
gl_ES: Mover cara abaixo

en: Move Up
gl_ES: Mover cara arriba

en: New Page _After
gl_ES: Nova páxina _Despois

en: New Page _Before
gl_ES: Nova páxina _Antes

en: New Page at _End
gl_ES: Nova páxina no _Final

en: New _Layer
gl_ES: Nova _Capa

[ctx: stylus cursor uses no icon]
en: No icon
gl_ES: Sen icona

en: No ruling
gl_ES: Sen norma

en: None
gl_ES: Ningún

en: Offset first page this many pages when <b>Pair Pages</b> enabled
gl_ES: Desprazar a primeira páxina certa cantidade de páxinas cando <b>Emparellar páxinas</b> estea activado

en: Opacity settings
gl_ES: Configuración de opacidade

en: Options
gl_ES: Opcións

en: Output Device
gl_ES: Dispositivo de saída

en: PDF Cache
gl_ES: Caché de PDF

en: Pages:
gl_ES: Páxinas:

en: Paired Pages
gl_ES: Páxinas emparelladas

en: Paper Format
gl_ES: Formato do papel

en: Paper _Color
gl_ES: _Cor do papel

en: Paper _Format
gl_ES: _Formato do papel

en: Partially based on Xournal
    by Denis Auroux
gl_ES: Parcialmente baseado en Xournal
    de Denis Auroux

en: Pause
gl_ES: Pausa

en: Pen _Options
gl_ES: _Opcións do lapis

en: Performance
gl_ES: Rendemento

en: Playback Settings
gl_ES: Configuración de reprodución

en: Plugin Manager
gl_ES: Xestor de complentos

en: Plugin _Manager
gl_ES: Xestor de comple_mentos

en: Plugin changes are only applied after Xournal++ is restarted
gl_ES: Os cambios do complemento aplicaranse despois de reiniciar o Xournal++

en: Pre-load pages after
gl_ES: Precargar as páxinas desde a

en: Pre-load pages before
gl_ES: Precargar as páxinas antes de

en: Preferences
gl_ES: Preferencias

en: Preprocessor
gl_ES: Preprocesador

en: Presentation Mode
gl_ES: Modo de presentación

en: Preserve line width
gl_ES: Preservar groso de liña

en: Pressure Multiplier:
gl_ES: Multiplicador de presión:

en: Pressure Sensitivity
gl_ES: Sensibilidade da presión

en: Radius
gl_ES: Radio

en: Range
gl_ES: Intervalo

en: Re-render when the page's zoom changes by more than
gl_ES: Volver renderizar cando o aumento da páxina cambia máis de

en: Recent _Documents
gl_ES: _Documentos recentes

en: Record / Stop
gl_ES: Gravar / Parar

en: Recording Quality
gl_ES: Calidade da gravación

en: Rename Layer
gl_ES: Renomear capa

en: Rename selected layer
gl_ES: Renomear a capa seleccionada

en: Resizing
gl_ES: Redimensionando

en: Resolution
gl_ES: Resolución

en: Right Mouse Button
gl_ES: Botón dereito do rato

en: Rotation snapping tolerance
gl_ES: Tolerancia de axuste á rotación

en: Sample Rate
gl_ES: Intervalo da mostra

en: Sample layer name
gl_ES: Nome da capa de mostra

en: Scrollbars
gl_ES: Barras de desprazamento

en: Scrolling outside the page
gl_ES: Desprazamento fóra da páxina

en: Select Background Color
gl_ES: Seleccionar cor de fondo

en: Select Folder
gl_ES: Seleccionar cartafol

en: Select Image
gl_ES: Seleccionar imaxe

en: Select PDF Page
gl_ES: Seleccionar páxina do PDF

en: Select toolbar:
gl_ES: Seleccionar barra de ferramentas:

en: Selection Color (Text, Stroke Selection etc.)
gl_ES: Cor da selección (texto, selección de trazo, etc.)

en: Send Backward
gl_ES: Enviar ao fondo

en: Send to Back
gl_ES: Enviar cara atrás

en: Sensitivity Scale
gl_ES: Escala de sensibilidade

en: Set Columns
gl_ES: Definir Columnas

en: Set Rows
gl_ES: Definir filas

en: Settings:
gl_ES: Configuración:

en: Show Floating Toolbox
gl_ES: Amosar a caixa de ferramentas flotante

en: Show Menubar on Startup
gl_ES: Amosar a barra de menús no inicio

en: Show sidebar on the right side
gl_ES: Amosar a barra lateral á dereita

en: Show vertical scrollbar on the left side
gl_ES: Amosar a barra de desprazamento vertical á esquerda

en: Slower strokes are assigned a greater pressure than faster strokes, if pressure information is absent.
    
    <i>This feature may be useful for devices that lack pressure sensitivity. For example, a mouse or touchscreen.</i>
gl_ES: Os trazos máis lentos están asociados á maior presión que os trazos máis rápidos, cando a información de presión está ausente.
    
    <i> Esta funcionalidade pode ser práctica con dispositivos que carecen de sensibilidade á presión. Por exemplo, un rato ou unha pantalla táctil.</i>

[ctx: stylus cursor uses a small dot]
en: Small dot icon
gl_ES: Icona de punto pequeno

en: Snapping
gl_ES: Axuste á grade

en: Speed for Ctrl + Scroll
gl_ES: Velocidade do Ctrl + Desprazamento

en: Speed for a Zoomstep
gl_ES: Velocidade dos pasos de aumento

en: Standard
gl_ES: Estándar

en: Start zooming after a distance
gl_ES: Comezar a aumentar despois dunha distancia

en: Storage Folder
gl_ES: Cartafol de almacenamento

en: Stylus
gl_ES: Lapis

en: Stylus Buttons
gl_ES: Botóns do lapis

en: Successive (ms)
gl_ES: Sucesivo (ms)

en: T_oolbars
gl_ES: Barras de ferramen_tas

en: Template file settings
gl_ES: Configuración do ficheiro modelo

en: Template:
gl_ES: Modelo:

en: Test
gl_ES: Proba

en: Test configuration
gl_ES: Configuración de proba

en: Test if the current configuration is valid by running the LaTeX generation command on the global template file with a test formula.
gl_ES: Probar se a configuración actual é correcta executando a orde de xeración LaTeX no ficheiro modelo global cunha fórmula de proba.

en: Text Font...
gl_ES: Tipo para texto...

en: The LaTeX file to use as a template for the LaTeX tool.
gl_ES: O ficheiro LaTeX que se utilizará como modelo para a ferramentaf LaTeX.

en: The current color of the Text Tool, in hex RGB format.
gl_ES: A cor actual da ferramenta Text, en formato hexadecimal RGB.

en: The following strings will be substituted in the global template file when running the LaTeX tool:
gl_ES: As seguintes cadeas serán substituídas no ficheiro modelo global ao utilizar a ferramental LaTeX:

en: The math mode formula typed in the LaTeX tool.
gl_ES: A fórmula escrita en modo matemático na ferramenta LaTeX.

en: The unit of the ruler is cm
gl_ES: A unidade da regra é cm

en: These settings will be used for new pages
gl_ES: Utilizarase esta configuración para as novas páxinas

en: Timeout
gl_ES: Tempo esgotado

en: Touch Drawing
gl_ES: Toque de debuxo

en: Touchscreen
gl_ES: Pantalla táctil

en: Try to select object first.
gl_ES: Tente seleccionar o obxecto antes.

en: Try to select object first; if nothing selected then show floating toolbox if enabled.
gl_ES: Tente seleccionar o obxecto primeiro; se non se selecciona nada entón amosar a caixa de ferramentas flotante cando estea activada.

en: Use snapping for recognized shapes
gl_ES: Utilice o apegamento para as formas recoñecidas

en: Use the current page size instead of the page size above.
gl_ES: Utilice o tamaño da páxina actual en lugar do tamaño de páxina anterior.

en: Use two fingers to pan/zoom and one finger to use the selected tool.
gl_ES: Utilizar dous dedos para panorama/aumento e un dedo para utilizar a ferramenta seleccionada.

en: Usually 0 or 1
gl_ES: Normalmente 0 ou 1

en: Velocity based Gaussian weights
gl_ES: Velocidade baseada en pesos gaussianos

en: Version:
gl_ES: Versión:

en: View
gl_ES: Ver

en: When drawing with touch, two-finger gestures intended to pan the view can instead cause it to zoom, causing performance issues. 
    This setting can make it easier to draw with touch.
gl_ES: Ao debuxar con toque, xestos de dous dedos que deberían servir para ver en panorama poden, en cambio, producir un aumento, e ser causa de problemas de rendemento. 
    Este axuste pode facer máis doado debuxar con toque.

en: When zoomed in on a high-resolution PDF, each re-render can take a long time. Setting this to a large value causes these re-renders to happen less often.
    
    Set this to 0% to always re-render on zoom.
gl_ES: Cando se require aumento nun PDF de alta resolución, cada vez que se renderiza pode supoñer moito tempo. Axustar isto cun alto valor fará que isto suceda menos frecuentemente.
    
    Axuste isto a 0% para renderizar sempre os aumentos.

en: Whiteout
gl_ES: Branqueador

en: Width
gl_ES: Largura

en: Width:
gl_ES: Largura:

en: With help from the community
gl_ES: Co apoio da comunidade

en: Xournal++ Preferences
gl_ES: Preferencias do Xournal++

en: Zoom
gl_ES: Aumento

en: Zoom Gestures
gl_ES: Xestos de aumento

en: Zoom Speed
gl_ES: Velocidade de aumento

en: _1 Column
gl_ES: _1 columna

en: _1 Row
gl_ES: _1 fila

en: _2 Columns
gl_ES: _2 columnas

en: _2 Rows
gl_ES: _2 filas

en: _3 Columns
gl_ES: _3 columnas

en: _3 Rows
gl_ES: _3 filas

en: _4 Columns
gl_ES: _4 columnas

en: _4 Rows
gl_ES: _4 filas

en: _5 Columns
gl_ES: _5 columnas

en: _5 Rows
gl_ES: _5 filas

en: _6 Columns
gl_ES: _6 columnas

en: _6 Rows
gl_ES: _6 filas

en: _7 Columns
gl_ES: _7 columnas

en: _7 Rows
gl_ES: _7 filas

en: _8 Columns
gl_ES: _8 columnas

en: _8 Rows
gl_ES: _8 filas

en: _Annotate PDF
gl_ES: _Anotar PDF

en: _Bottom to Top
gl_ES: _Inferior cara a superior

en: _Cols/Rows
gl_ES: _Columnas/filas

en: _Customize
gl_ES: _Personalizar

en: _Default Tools
gl_ES: Ferramentas pre_determinadas

en: _Delete Page
gl_ES: _Eliminar páxina

en: _Edit
gl_ES: _Editar

en: _Eraser
gl_ES: _Goma de borrar

en: _Export as PDF
gl_ES: _Exportar como PDF

en: _File
gl_ES: _Ficheiro

en: _First Page
gl_ES: _Primeira páxina

en: _Goto Page
gl_ES: _Ir á páxina

en: _Help
gl_ES: _Axuda

en: _Highlighter
gl_ES: _Realzador

en: _Image
gl_ES: _Imaxe

en: _Journal
gl_ES: _Caderno

en: _Last Page
gl_ES: _Derradeira páxina

en: _Manage
gl_ES: _Xestionar

en: _Navigation
gl_ES: _Navegación

en: _Next Layer
gl_ES: _Seguinte capa

en: _Next Page
gl_ES: _Seguinte páxina

en: _Pair Pages
gl_ES: _Emparellar páxinas

en: _Pen
gl_ES: _Lapis

en: _Plugin
gl_ES: _Complemento

en: _Presentation Mode
gl_ES: Modo de _presentación

en: _Previous Layer
gl_ES: Capa _anterior

en: _Previous Page
gl_ES: Páxina _anterior

en: _Shape Recognizer
gl_ES: _Recoñecedor de forma

en: _Text
gl_ES: _Texto

en: _Tools
gl_ES: _Ferramentas

en: _Top Layer
gl_ES: Capa _superior

en: _Top to Bottom
gl_ES: De _superior a inferior

en: _Vertical Space
gl_ES: _Espazo vertical

en: _View
gl_ES: _Ver

en: _delete strokes
gl_ES: _eliminar trazos

en: _fine
gl_ES: _fino

en: _medium
gl_ES: _medio

en: _standard
gl_ES: _estándar

en: _thick
gl_ES: _groso

en: _very fine
gl_ES: _moi fino

en: _whiteout
gl_ES: _branqueador

en: enabled,
gl_ES: activado,

en: events
gl_ES: eventos

en: every
gl_ES: cada

en: minutes
gl_ES: minutos

en: pixels
gl_ES: píxeles

en: s <i>(after which the touchscreen will be reactivated again)</i>
gl_ES: s<i>(despois do que a pantalla táctil reactivarase outra vez)</i>

en: ver_y thick
gl_ES: mo_i groso
