xournalpp - en to hu_HU translation catalogue (866 entries)

en: 
    
    Will now attempt to run without this file.
hu_HU: 
    
    A program megpróbál enélkül a fájl nélkül futni.

en: 
     Do you want to continue?
hu_HU: 
    Kívánja folytatni?

en: 
    Proposed replacement file: "{1}"
hu_HU: 
    Javasolt cserefájl: {1}

[ctx: Page {pagenumber} "of {pagecount}"]
en:  of {1}
hu_HU:  / {1}

en: %F-Note-%H-%M
hu_HU: %F-Jegyzet-%H-%M

en: %{name}_annotated
hu_HU: %{name}_jegyzetekkel_ellátva

en: <b>No devices were found. This seems wrong - maybe file a bug report?</b>
hu_HU: <b>Nem található eszköz. Ez gyanús - talán egy jelenteni való hiba?</b>

en: <span foreground='red' size='x-large'>Missing the needed UI file:
    <b>{1}</b></span>
    Could not find them at any location.
      Not relative
      Not in the Working Path
      Not in {2}
hu_HU: <span foreground='red' size='x-large'>A szükséges UI fájl hiányzik:
    <b>{1}</b></span>
    A keresett helyeken nem találhatók.
      Nem relatív
      A munkakönyvtárban nem található
      A {2} könyvtárban nem található

en: Add missing page
hu_HU: Hiányzó oldal hozzáadása

en: Add/Edit TeX
hu_HU: TeX hozzáadása/szerkesztése

en: Advanced export options
hu_HU: Haladó exportálási lehetőségek

en: All files
hu_HU: Minden fájl

en: Apply to all pages
hu_HU: Alkalmazás az összes oldalra

en: Apply to current page
hu_HU: Alkalmazás a jelenlegi oldalra

en: Arrange
hu_HU: Elrendezés

en: Attach file to the journal
hu_HU: Fájl csatolása a naplóhoz

en: Attribute "{1}" could not be parsed as double, the value is "{2}"
hu_HU: A(z) „{1}” tulajdonság nem olvasható be double számként, az értéke „{2}”

en: Attribute "{1}" could not be parsed as double, the value is nullptr
hu_HU: A(z) „{1}” tulajdonság nem olvasható be double számként, az értéke nullptr

en: Attribute "{1}" could not be parsed as int, the value is "{2}"
hu_HU: A(z) „{1}” tulajdonság nem olvasható be egész számként, az értéke „{2}”

en: Attribute "{1}" could not be parsed as int, the value is nullptr
hu_HU: A(z) „{1}” tulajdonság nem olvasható be egész számként, az értéke nullptr

en: Attribute "{1}" could not be parsed as size_t, the value is "{2}"
hu_HU: A(z) „{1}” tulajdonság nem olvasható be size_t számként, az értéke „{2}”

en: Attribute "{1}" could not be parsed as size_t, the value is nullptr
hu_HU: A(z) „{1}” tulajdonság nem olvasható be size_t számként, az értéke nullptr

en: Attribute color not set!
hu_HU: A tulajdonság színe nincs beállítva!

en: Audio folder not set or invalid! Recording won't work!
    Please set the recording folder under "Preferences > Audio recording"
hu_HU: A hangmappa nincs beállítva vagy érvénytelen! A felvétel nem fog működni!
    Kérjük, állítsa be a felvétel mappáját a „Beállítások > Hangfelvétel” menüpontban

en: Autosave failed with an error: {1}
hu_HU: Az automatikus mentés során hiba lépett fel: {1}

en: Autosave renamed from {1} to {2}
hu_HU: Az automatikus mentés átnevezve {1}-ról {2}-ra

en: Autosaving to {1}
hu_HU: Automatikus mentés ide: {1}

en: Back
hu_HU: Vissza

en: Background
hu_HU: Háttér

en: Bring forward
hu_HU: Előbbre hozás

en: Bring to front
hu_HU: Előrehozás

en: Built on
hu_HU: Készítési időpont

en: Cancel
hu_HU: Mégse

en: Change color
hu_HU: Szín változtatása

en: Change font
hu_HU: Betűkészlet megváltoztatása

en: Change line style
hu_HU: Vonalstílus módosítása

en: Change stroke fill
hu_HU: Vonalkitöltés megváltoztatása

en: Change stroke width
hu_HU: Vonalvastagság megváltoztatása

en: Clear list
hu_HU: Lista törlése

en: Color "{1}" unknown (not defined in default color list)!
hu_HU: A(z) „{1}” szín ismeretlen (nincs definiálva az alapértelmezett színlistában)!

en: Compass
hu_HU: Iránytű

en: Contents
hu_HU: Tartalom

en: Copy
hu_HU: Másolás

en: Copy current
hu_HU: Jelenlegi kijelölés másolása

en: Copy page
hu_HU: Oldal másolása

en: Could not create folder: {1}
    Failed with error: {2}
hu_HU: A következő mappa nem hozható létre: {1}
    Hiba: {2}

en: Could not load LaTeX PDF file
hu_HU: Nem sikerült a LaTeX PDF-fájl betöltése

en: Could not load LaTeX PDF file: {1}
hu_HU: Nem sikerült a LaTeX PDF-fájl betöltése: {1}

en: Could not load pagetemplates.ini file
hu_HU: Nem sikerült a pagetemplates.ini fájl betöltése

en: Could not open attachment: {1}. Error message: Could not read file
hu_HU: A csatolmány nem nyitható meg: {1}. Hibaüzenet: A fájl nem olvasható

en: Could not open attachment: {1}. Error message: Could not write file
hu_HU: A csatolmány nem nyitható meg: {1}. Hibaüzenet: A fájl nem írható

en: Could not open attachment: {1}. Error message: No valid file size provided
hu_HU: A csatolmány nem nyitható meg: {1}. Hibaüzenet: A fájlméret érvénytelen

en: Could not open attachment: {1}. Error message: {2}
hu_HU: A csatolmány nem nyitható meg: {1}. Hibaüzenet: {2}

en: Could not open file: "{1}"
hu_HU: Nem sikerült megnyitni a(z) „{1}” fájlt

en: Could not parse custom toolbar.ini file: {1}
    Toolbars will not be available
hu_HU: Nem sikerült beolvasni az egyéni toolbar.ini fájlt: {1}
    Az eszköztár nem lesz elérhető

en: Could not parse general toolbar.ini file: {1}
    No Toolbars will be available
hu_HU: Nem sikerült beolvasni az egyedi toolbar.ini fájlt: {1}
    Az eszköztár nem lesz elérhető

en: Could not read image: {1}. Error message: {2}
hu_HU: A kép nem olvasható: {1}. Hibaüzenet: {2}

en: Could not read page number for cloned background image: {1}.
hu_HU: A klónozott háttérkép {1} oldalszámának olvasása sikertelen.

en: Could not redo "{1}"
    Something went wrong… Please write a bug report…
hu_HU: Az előrelépés nem sikerült „{1}”
    Valami nem sikerült… Kérem írjon hibajelentést…

en: Could not remove tool item from Toolbar {1} on position {2}
hu_HU: Nem sikerült eltávolítani az eszközt az {1} eszköztár {2} pozíciójáról

en: Could not remove tool item {1} from Toolbar {2} on position {3}
hu_HU: Nem sikerült eltávolítani a(z) {1} eszközt a(z) {2} eszköztár {3} pozíciójáról

en: Could not rename autosave file from "{1}" to "{2}": {3}
hu_HU: Nem sikerült átnevezni az automatikusan mentett fájlt erről: „{1}” erre: „{2}”: {3}

en: Could not save .tex file: {1}
hu_HU: Nem sikerült elmenteni a .tex fájlt: {1}

en: Could not start {1}: {2} (exit code: {3})
hu_HU: A(z) {1} elindítása sikertelen: {2} (visszatérési érték: {3})

en: Could not undo "{1}"
    Something went wrong… Please write a bug report…
hu_HU: A visszalépés nem sikerült „{1}”
    Valami nem sikerült… Kérem írjon hibajelentést…

en: Could not write background "{1}", {2}
hu_HU: A(z) „{1}” háttér nem írható, {2}

en: Could not write background "{1}". Continuing anyway.
hu_HU: A(z) "{1}" háttér nem írható. Folytatás ettől függetlenül.

en: Create new layer
hu_HU: Új réteg létrehozása

en: Custom
hu_HU: Egyéni

en: Custom Export
hu_HU: Egyéni exportálás

en: Customize Toolbars
hu_HU: Eszköztárak testreszabása

en: Customized
hu_HU: Testreszabott

en: Cut
hu_HU: Kivágás

en: Default Tool
hu_HU: Alapértelmezett eszköz

en: Delete
hu_HU: Törlés

en: Delete Logfile
hu_HU: Eseménynapló fájl törlése

en: Delete current page
hu_HU: Jelenlegi oldal törlése

en: Delete file
hu_HU: Fájl törlése

en: Delete layer
hu_HU: Réteg törlése

en: Delete this layer
hu_HU: Réteg törlése

en: Delete this page
hu_HU: Oldal törlése

en: Discard
hu_HU: Módosítások elvetése

en: Display advanced export options
hu_HU: A haladó exportálási lehetőségek megjelenítése

en: Do not open Autosave files. They may will be overwritten!
    Copy the files to another folder.
    Files from Folder {1} cannot be opened.
hu_HU: Ne nyissa meg az automatikusan mentett fájlokat. Felülíródhatnak!
    Másolja a fájlokat egy másik mappába.
    A(z) {1} mappában található fájlok nem nyithatók meg.

en: Do not overwrite the background PDF! This will cause errors!
hu_HU: Ne írja felül a PDF-hátterét! Ez hibákat okozhat!

en: Document file was removed.
hu_HU: A dokumentumfájl eltávolításra került.

en: Document is corrupted (no pages found in file)
hu_HU: A dokumentum hibás (nem találhatók oldalak a fájlban)

en: Document is not complete (maybe the end is cut off?)
hu_HU: A dokumentum nem teljes (talán a vége le lett vágva?)

en: Document not loaded! ({1}), {2}
hu_HU: A dokumentum nincs betöltve! ({1}), {2}

en: Dotted
hu_HU: Pontozott

en: Draw Arrow
hu_HU: Nyíl rajzolása

en: Draw Double Arrow
hu_HU: Kettős nyíl rajzolása

en: Draw Ellipse
hu_HU: Ellipszis rajzolása

en: Draw Line
hu_HU: Vonal rajzolása

en: Draw Rectangle
hu_HU: Téglalap rajzolása

en: Draw Spline
hu_HU: Görbe rajzolása

en: Draw coordinate system
hu_HU: Koordinátarendszer rajzolása

en: Draw stroke
hu_HU: Vonalrajzolás

en: Drawing Type - don't change
hu_HU: Rajzolási típus - ne változzon

en: Drawing Type Combo
hu_HU: Kombinált rajzolástípus

en: Edit text
hu_HU: Szöveg szerkesztése

en: ElementRange::parse(): element indices start with 1
hu_HU: ElementRange::parse(): az elemmutatók 1-gyel kezdődnek

en: ElementRange::parse(): given element index is larger than maximum count.
hu_HU: ElementRange::parse(): adott elemmutató nagyobb, mint a legfeljebb szám.

en: ElementRange::parse(): interval bounds must be in increasing order.
hu_HU: ElementRange::parse(): az intervallumhatároknak növekvő sorrendben kell lenniük.

en: ElementRange::parse(): invalid element range.
hu_HU: ElementRange::parse(): érvénytelen elemtartomány.

en: Emergency saved document
hu_HU: Biztonsági mentett dokumentum

en: Enable pressure sensitivity or pressure inference to change this setting!
hu_HU: A beállítás módosításához engedélyezd a nyomásérzékelést vagy a nyomáskövetkeztetést!

en: Erase stroke
hu_HU: Vonásírás kiradírozása

en: Eraser
hu_HU: Radír

en: Error annotate PDF file "{1}"
    {2}
hu_HU: Hiba történt a(z) „{1}” PDF-fájl megjegyzése közben
    {2}

en: Error loading glade file "{1}" (try to load "{2}")
hu_HU: Hiba a(z) „{1}” glade-fájl betöltése közben (próbálja meg betölteni a(z) „{2}” fájlt)

en: Error opening file "{1}"
hu_HU: Hiba történt a fájl megnyitása közben: {1}

en: Error opening file: "{1}"
hu_HU: Hiba történt a fájl megnyitása közben: {1}

en: Error reading PDF: {1}
hu_HU: Hiba történt a PDF-fájl olvasásakor: {1}

en: Error reading width of a stroke: {1}
hu_HU: Hiba történt a vonalvastagság olvasása során: {1}

en: Error save image #1
hu_HU: Hiba történt a kép mentése közben! #1

en: Error save image #2
hu_HU: Hiba történt a kép mentése közben! #2

en: Error while autosaving: {1}
hu_HU: Hiba történt az automatikus mentés közben: {1}

en: Error while exporting the pdf background: I cannot find the pdf page number
hu_HU: Hiba történt a pdf-háttér exportálása közben: nem található a pdf-oldalszám:

en: Error {1} executing system command: {2}
hu_HU: Hibakód {1} a(z) {2} rendszerutasítás végrehajtása közben

en: Error: {1}
hu_HU: Hiba: {1}

en: Error: {1} is not a regular file. Please check your LaTeX template file settings.
hu_HU: Hiba történt: A(z) {1} fájl nem szabályos. Kérjük, ellenőrizze a LaTeX-sablonfájl beállításokat!

en: Error: {1}. Please check the contents of {2}
hu_HU: Hiba történt: {1}. Ellenőrizze a(z) {2} tartalmát

en: Export FILE as PDF
hu_HU: FILE exportálása PDF-fájlként

en: Export FILE as image files (one per page)
                                     Guess the output format from the extension of IMGFILE
                                     Supported formats: .png, .svg
hu_HU: FILE exportálása képfájlként (egy kép oldalanként)
                                     Formátum meghatározása a(z) IMGFILE kiterjesztéséből
                                     Támogatott formátumok: .png, .svg

en: Export PDF
hu_HU: PDF-fájl exportálása

en: Export as PDF
hu_HU: Exportálás PDF-fájlként

en: Export layers progressively
                                     In PDF export, Render layers progressively one by one.
                                     This results in N export pages per page with N layers,
                                     building up the layer stack progressively.
                                     The resulting PDF file can be used for a presentation.
hu_HU: Rétegek exportálása sorredben
                                     A PDF exportálásakor a rétegeket egyesével exportálja.
                                     Az eredmény így oldalanként N réteg esetén N oldal,
                                     végighaladva az egymásra helyezett rétegeken.
                                     Az végleges PDF így használható prezentációként.

en: Export without background
                                     The exported file has transparent or white background,
                                     depending on what its format supports
hu_HU: Háttér nélküli exportálás
                                     Az exportált fájl háttere a támogatott formátumtól
                                     függően átlátszó vagy fehér lesz

en: Export without ruling
                                     The exported file has no paper ruling
hu_HU: Margó nélküli exportálás
                                     Az exportált fájl papírmargó nélküli

en: Failed to delete file: {1}
hu_HU: A következő fájl törlése nem sikerült: {1}

en: Failed to find LaTeX generator program in PATH: {1}
hu_HU: Nem sikerült megtalálni a LaTeX-létrehozó programot a PATH helyen: {1}

en: Failed to find LaTeX generator program in PATH: {1}
    
    Since installation is detected within Flatpak, you need to install the Flatpak freedesktop Tex Live extension. For example, by running:
    
    $ flatpak install flathub org.freedesktop.Sdk.Extension.texlive
hu_HU: Nem sikerült megtalálni a LaTeX generátor programot a PATH-ban: {1}
    
    Mivel a telepítés a Flatpakon belül észlelhető, telepítenie kell a Flatpak freedesktop Tex Live bővítményt. Például futva:
    
    $ flatpak install flathub org.freedesktop.Sdk.Extension.texlive

en: Failed to initialize PDF Cairo surface
hu_HU: Nem sikerült a PDF-Kairó felületének inicializálása

en: Failed to load image, could not determine image size!
hu_HU: Nem sikerült betölteni a képet, nem sikerült meghatározni a kép méretét!

en: Failed to open content.xml in zip archive: "{1}"
hu_HU: Nem sikerült megnyitni a content.xml-fájlt a zip-archívumban: {1}

en: Failed to parse LaTeX generator command: {1}
hu_HU: Nem sikerült a LaTeX-létrehozó parancs értelmezése közben: {1}

en: Failed to parse LaTeX generator path: {1}
hu_HU: Nem sikerült a LaTeX-létrehozó elérési útjának elemzése: {1}

en: Failed to read global template file. Please check your settings.
hu_HU: Nem sikerült beolvasni a globális sablonfájlt. Kérjük, ellenőrizze a beállításokat!

en: Failed to resolve path with the following error:
    {1}
hu_HU: Az adott hely értelmezése közben az alábbi hiba lépett fel: {1}

en: File couldn't be opened. You have to do it manually:
    URL: {1}
hu_HU: A fájl megnyitása nem sikerült. Manuálisan kell megnyitnia:
    URL: {1}

en: Fill
hu_HU: Kitöltés

en: Fill Opacity
hu_HU: Kitöltési átlátszatlanság

en: Filter input pressure. Multiply the pressure by the pressure multiplier. If less than the minimum, use the minimum pressure.
hu_HU: Nyomásszűrés. A nyomást a nyomási szorzóval szorozza. Ha az eredmény kevesebb a minimális értéknél, akkor a minimális nyomást alkalmazza.

en: Fine
hu_HU: Finom

en: Floating Toolbox (experimental)
hu_HU: Lebegő eszköztár (kísérleti)

en: Font
hu_HU: Betűkészlet

en: Forward
hu_HU: Következő

en: GNU GPLv2 or later
hu_HU: GNU GPLv2 vagy újabb

en: GTK Version
hu_HU: GTK verzió

en: Get version of xournalpp
hu_HU: A xournalpp verzió lehívása

en: Global template file does not exist. Please check your settings.
hu_HU: A globális sablonfájl nem létezik. Kérjük, ellenőrizze a beállításokat!

en: Global template file is not a regular file. Please check your settings.
hu_HU: A globális sablonfájl nem szabályos. Kérjük, ellenőrizze a beállításokat!

en: Go to first page
hu_HU: Ugrás az első oldalra

en: Go to last page
hu_HU: Ugrás az utolsó oldalra

en: Go to next layer
hu_HU: Ugrás a következő oldalra

en: Go to page
hu_HU: Ugrás oldalra

en: Go to previous layer
hu_HU: Váltás előző rétegre

en: Go to top layer
hu_HU: Váltás legfelső rétegre

en: Graph
hu_HU: Grafikon

en: Grid Snapping
hu_HU: Rács igazítása

en: GtkSourceView was disabled when building Xournal++! Some options will not be available.
hu_HU: A GtkSourceView le volt tiltva a Xournal++ készítésekor! Egyes kapcsolók nem lesznek elérhetők.

en: Hand
hu_HU: Kéz

en: Hide all
hu_HU: Összes elrejtése

en: Highlighter
hu_HU: Kiemelő

en: Image
hu_HU: Kép

en: Image file successfully created
hu_HU: Képfájl sikeresen létrehozva

en: Images
hu_HU: Képek

en: Insert a copy of the current layer below
hu_HU: Jelenlegi réteg másolatának beillesztése alulra

en: Insert a copy of the current page below
hu_HU: Jelenlegi oldal másolatának beillesztése alulra

en: Insert after current page
hu_HU: Beszúrás a jelenlegi oldal után

en: Insert at end
hu_HU: Beszúrás a végére

en: Insert elements
hu_HU: Elemek beszúrása

en: Insert image
hu_HU: Kép beszúrása

en: Insert latex
hu_HU: LaTeX beszúrása

en: Insert layer
hu_HU: Réteg beszúrása

en: Insert page
hu_HU: Oldal beszúrása

en: Isometric Dotted
hu_HU: Izometrikus pontozott

en: Isometric Graph
hu_HU: Izometrikus rácsos

en: Jump to Page (first Page: 1)
hu_HU: Ugrás adott oldalra (első oldal: 1)

en: LaTeX editor theme:
hu_HU: LaTeX-szerkesztő téma:

en: Latex generation encountered an error: {1} (exit code: {2})
hu_HU: A LaTeX-létrehozó közben a következő hiba lépett fel: {1} (visszatérési érték: {2})

en: Layer
hu_HU: Réteg

en: Layer Combo
hu_HU: Rétegkombináció

en: Layer Preview
hu_HU: Réteg előnézete

en: Layer {1}
hu_HU: {1}. réteg

en: Layerstack Preview
hu_HU: Egymásra helyezett rétegek előnézete

en: Loading...
hu_HU: Betöltés…

en: Manage Toolbars
hu_HU: Eszköztárak kezelése

en: Medium
hu_HU: Közepes

en: Merge layer down
hu_HU: Rétegek egyesítése lefelé

en: Move
hu_HU: Mozgatás

en: Move layer
hu_HU: Réteg Mozgatása

en: Move page downwards
hu_HU: Oldal mozgatása lefelé

en: Move page upwards
hu_HU: Oldal mozgatása felfelé

en: New
hu_HU: Új

en: New Xournal
hu_HU: Új Xournal

en: Next
hu_HU: Tovább

en: Next annotated page
hu_HU: Következő széljegyzeteket tartalmazó lap

en: No device
hu_HU: Nincs eszköz

en: No pages to export!
hu_HU: Nincs exportálandó oldal!

en: No pdf pages available to append. You may need to reopen the document first.
hu_HU: Nem érhető el több hozzáfűzhető pdf oldal. Szükséges lehet a dokumentum újbóli megnyitása.

en: No recent files
hu_HU: Nincsenek legutóbbi fájlok

en: Normal drawing
hu_HU: Normál rajz

en: OK
hu_HU: Rendben

en: On export, only export the layers specified by RANGE (e.g. "2-3,5,7-")
                                     No effect without -p/--create-pdf or -i/--create-img
hu_HU: Csak az alábbi rétegeket exportálja (pl. "2-3,5,7-")
                                     Nincs hatása -p/--create-pdf vagy -i/--create-img használata nélkül

en: Only export the pages specified by RANGE (e.g. "2-3,5,7-")
                                     No effect without -p/--create-pdf or -i/--create-img
hu_HU: Csak az alábbi oldalakat exportálja (pl. "2-3,5,7-")
                                     Nincs hatása -p/--create-pdf vagy -i/--create-img használata nélkül

en: Open Image
hu_HU: Kép megnyitása

en: Open Logfile
hu_HU: Eseménynapló megnyitása

en: Open Logfile directory
hu_HU: Eseménynaplók helyének megnyitása

en: Open file
hu_HU: Fájl megnyitása

en: PDF Export
hu_HU: PDF-export

en: PDF Page {1}
hu_HU: PDF oldal {1}

en: PDF background missing
hu_HU: PDF-háttér hiányzik

en: PDF file successfully created
hu_HU: PDF fájl sikeresen létrehozva

en: PDF files
hu_HU: PDF-fájlok

en: PNG graphics
hu_HU: PNG kép

en: Page
hu_HU: Oldal

en: Page Preview
hu_HU: Oldal előnézete

en: Page background changed
hu_HU: Háttérkép megváltozott

en: Page deleted
hu_HU: Oldal törölve

en: Page inserted
hu_HU: Oldal beszúrva

en: Page number
hu_HU: Oldalszám

en: Page type format is PageTypeFormat::Copy - converted to PageTypeFormat::Plain to avoid corrupted file
hu_HU: Az oldaltípus formátuma másolatról (PageTypeFormat::Copy) simára (PageTypeFormat::Plain) átalakítva a sérült fájl elkerülése érdekében

en: Paired pages
hu_HU: Oldalak párosítása

en: Paste
hu_HU: Beillesztés

en: Pause / Play
hu_HU: Szünet/Lejátszás

en: Pen
hu_HU: Toll

en: Plain
hu_HU: Sima

en: Play Object
hu_HU: Objektum lejátszása

en: Please delete the file manually
hu_HU: Kérjük, kézzel törölje a fájlt

en: Predefined
hu_HU: Előre meghatározott

en: Presentation mode
hu_HU: Bemutató mód

en: Previously selected language not available anymore!
hu_HU: Az előzőleg választott nyelv már nem elérhető el!

en: Print
hu_HU: Nyomtatás

en: Record Audio / Stop Recording
hu_HU: Hangfelvétel indítása/leállítása

en: Recorder could not be started.
hu_HU: A felvételt nem sikerült elindítani.

en: Redo
hu_HU: Ismétlés

en: Redo:
hu_HU: Ismétlés:

en: Remove PDF Background
hu_HU: PDF-háttér eltávolítása

en: Removed tool item from Toolbar {1} ID {2}
hu_HU: Eszköz eltávolítva a(z) {1} ID {2} eszköztárról

en: Removed tool item {1} from Toolbar {2} ID {3}
hu_HU: Eszköz {1} eltávolítva a(z) {2} ID {3} eszköztárról

en: Rename layer
hu_HU: Réteg átnevezése

en: Replace
hu_HU: Csere

en: Requested temporary file was not found for attachment {1}
hu_HU: A(z) {1} melléklethez kért ideiglenes fájl nem található

en: Restore file
hu_HU: Fájlt helyreállítása

en: Rotation
hu_HU: Forgatás

en: Rotation Snapping
hu_HU: Forgatás igazítása

en: Ruled
hu_HU: Vonalas

en: Ruled with vertical line
hu_HU: Vonalas vertikális vonallal

en: SVG graphics
hu_HU: SVG ábra

en: Sample LaTeX file generated successfully.
hu_HU: A LaTeX-mintafájl sikeresen létrehozva.

en: Save
hu_HU: Mentés

en: Save As...
hu_HU: Mentés másként...

en: Save File
hu_HU: Fájl mentése

en: Save file error, can't backup: {1}
hu_HU: Fájl mentése hiba, nem lehet biztonsági másolatot készíteni: {1}

en: Save file error: {1}
hu_HU: Hiba történt a fájl mentése közben: {1}

en: Scale
hu_HU: Méretezés

en: Scroll to page {1}
hu_HU: Görgessen a(z) {1}. oldalra

en: Search
hu_HU: Keresés

en: See the full list of contributors
hu_HU: A közreműködők teljes listája

en: Select Area Text from pdf
hu_HU: Területszöveg kijelölése PDF-fájlból

en: Select Font
hu_HU: Betűkészlet kijelölése

en: Select Linear PDF Text
hu_HU: Lineáris PDF-szöveg kijelölése

en: Select Multi-Layer Rect
hu_HU: Többrétegű téglalap kijelölése

en: Select Multi-Layer Rectangle
hu_HU: Többrétegű téglalap kijelölése

en: Select Multi-Layer Region
hu_HU: Többrétegű régió kijelölése

en: Select Object
hu_HU: Objektum kijelölése

en: Select PDF Area Text
hu_HU: PDF-területszöveg kijelölése

en: Select PDF Text
hu_HU: PDF-szöveg kijelölése

en: Select PDF Text In Rectangle
hu_HU: PDF-szöveg kijelölése téglalapban

en: Select PDF Text in Rectangle
hu_HU: PDF-szöveg kijelölése téglalapban

en: Select Pdf Text
hu_HU: PDF-szöveg kijelölése

en: Select Rectangle
hu_HU: Téglalap alakú kijelölése

en: Select Region
hu_HU: Terület kijelölése

en: Select Text from pdf
hu_HU: Szöveg kijelölése PDF-fájlból

en: Select another PDF
hu_HU: Másik PDF kijelölése

en: Select another name
hu_HU: Másik név kijelölése

en: Select background color
hu_HU: Háttérszín kijelölése

en: Select color
hu_HU: Szín kijelölése

en: Select multi layer rect
hu_HU: Többrétegű téglalap kijelölése

en: Select multi layer region
hu_HU: Többrétegű régió kijelölése

en: Select rectangle
hu_HU: Téglalap alakú kijelölése

en: Select region
hu_HU: Terület kijelölése

en: Selection Combo
hu_HU: Kombinált kijelölése

en: Send Bugreport
hu_HU: Hibabejelentés

en: Send backward
hu_HU: Hátrébb küldés

en: Send to back
hu_HU: Hátraküldés

en: Separator
hu_HU: Elválasztó

en: Set DPI for PNG exports. Default is 300
                                     No effect without -i/--create-img=foo.png
hu_HU: DPI beállítása PNG exportokhoz. Az alapértelmezett érték 300
                                     nincs hatása -i/--create-img=foo.png nélkül

en: Set page height for PNG exports
                                     No effect without -i/--create-img=foo.png
                                     Ignored if --export-png-dpi or --export-png-width is used
hu_HU: Oldalmagasság beállítása PNG exportokhoz
                                     Nincs hatása -i/--create-img=foo.png nélkül
                                     Figyelmen kívül hagyva ha --export-png-dpi vagy --export-png-width használatban van

en: Set page width for PNG exports
                                     No effect without -i/--create-img=foo.png
                                     Ignored if --export-png-dpi is used
hu_HU: Oldalszélesség beállítása PNG exportokhoz
                                     Nincs hatása -i/--create-img=foo.png nélkül
                                     Figyelmen kívül hagyva ha --export-png-dpi használatban van

en: Setsquare
hu_HU: Háromszögű vonalzó

en: Shape Recognizer
hu_HU: Alakzatfelismerő

en: Show all
hu_HU: Összes megjelenítése

en: Show only not used pages (one unused page)
hu_HU: Nem használt oldalak megjelenítése (egy nem használt oldal)

en: Show only not used pages ({1} unused pages)
hu_HU: Nem használt oldalak megjelenítése ({1} nem használt oldal)

en: Sorry, Xournal++ can only open one file at once.
    Others are ignored.
hu_HU: Elnézést, a Xournal++ egyszerre csak egy fájlt tud megnyitni.
    A további fájlok figyelmen kívül hagyva.

en: Sorry, Xournal++ cannot open remote files at the moment.
    You have to copy the file to a local directory.
hu_HU: Elnézést, a Xournal++ jelenleg nem tud távoli fájlokat megnyitni.
    Kérjük másolja a fájlt egy helyi mappába.

en: Spacer
hu_HU: Távtartó

en: Staves
hu_HU: Kottavonalas

en: Stop
hu_HU: Leállítás

en: Stroke recognizer
hu_HU: Vonalfelismerő

en: Successfully saved document to "{1}"
hu_HU: Sikeresen elmentett dokumentum „{1}”

en: Supported files
hu_HU: Támogatott fájltípusok

en: Swap the current layer with the one above
hu_HU: Jelenlegi réteg megcserélése a felette levővel

en: Swap the current layer with the one below
hu_HU: Jelenlegi réteg megcserélése az alatta levővel

en: Swap the current page with the one above
hu_HU: Jelenlegi oldal megcserélése a felette levővel

en: Swap the current page with the one below
hu_HU: Jelenlegi oldal megcserélése az alatta levővel

en: System Default
hu_HU: Alapértelmezett

en: Text
hu_HU: Szöveg

en: Text %zu times found on this page
hu_HU: A szöveg %zu alkalommal fordul elő ezen az oldalon

en: Text found on this page
hu_HU: A keresett szöveg megtalálható ezen az oldalon

en: Text found once on page {1}
hu_HU: A keresett szöveg egyszer megtalálható a(z) {1} oldalon

en: Text found {1} times on page {2}
hu_HU: A keresett szöveg {1} alkalommal található meg a(z) {2} oldalon

en: Text not found
hu_HU: A keresett szöveg nem található

en: Text not found, searched on all pages
hu_HU: A keresett szöveg nem található egyik oldalon sem

en: The Toolbarconfiguration "{1}" is predefined, would you create a copy to edit?
hu_HU: Az eszköztárbeállítás "{1}" rögzítve van, szeretne belőle egy módosítható másolatot készíteni?

en: The attached background file could not be found. It might have been moved, renamed or deleted.
hu_HU: A csatolt háttérfájl nem található. Lehet, hogy áthelyezték, átnevezték vagy törölték.

en: The background file "{1}" could not be found. It might have been moved, renamed or deleted.
hu_HU: A(z) „{1}” háttérfájl nem található. Lehet, hogy áthelyezték, átnevezték vagy törölték.

en: The background file "{1}" could not be found. It might have been moved, renamed or deleted.
    It was last seen at: "{2}"
hu_HU: A(z) {1}-háttérfájl nem található. Lehet, hogy áthelyezték, átnevezték vagy törölték.
    Utoljára itt látták: {2}

en: The check for overwriting the background failed with:
hu_HU: A háttér felülírásának ellenőrzése sikertelen volt:

en: The file being loaded has a file format version newer than the one currently supported by this version of Xournal++, so it may not load properly. Open anyways?
hu_HU: A betöltendő fájl fájlformátumának verziója újabb, mint a Xournal++ jelen verziója által jelenleg támogatott, ezért előfordulhat, hogy nem töltődik be megfelelően. Megnyitás mégis?

en: The file is no valid .xopp file (Mimetype missing): "{1}"
hu_HU: A fájl nem érvényes .xopp fájl (hiányzó mimetípus): „{1}”

en: The file is no valid .xopp file (Mimetype wrong): "{1}"
hu_HU: A fájl nem érvényes .xopp fájl (hibás mimetípus): „{1}”

en: The file is no valid .xopp file (Version missing): "{1}"
hu_HU: A fájl nem érvényes .xopp fájl (hiányzó verzió): „{1}”

en: The file is not a valid .xopp file (Version string corrupted): "{1}"
hu_HU: A fájl nem érvényes .xopp fájl (a verzió karakterlánca sérült): „{1}”

en: The formula is empty when rendered or invalid.
hu_HU: A képlet üres, vagy érvénytelen.

en: The most recent log file name: {1}
hu_HU: A legfrissebb eseménynapló neve: {1}

en: There are errorlogfiles from Xournal++. Please file a Bugreport, so the bug may be fixed.
hu_HU: Vannak hibanaplófájlok a Xournal++ alkalmazásból. Kérjük, küldjön hibajelentést, hogy a hiba kijavítható legyen.

en: There is an errorlogfile from Xournal++. Please file a Bugreport, so the bug may be fixed.
hu_HU: Van egy hibanaplófájl a Xournal++ alkalmazásból. Kérjük, küldjön hibajelentést, hogy a hiba kijavítható legyen.

en: There was an error displaying help: {1}
hu_HU: Hiba a súgó megjelenítésekor: {1}

en: Thick
hu_HU: Vastag

en: This document is not saved yet.
hu_HU: Ez a dokumentum még nincs elmentve.

en: This image could not be loaded. Error message: {1}
hu_HU: A kép betöltése nem sikerült. Hibaüzenet: {1}

en: Toggle fullscreen
hu_HU: Teljes képernyőre váltás

en: Tool - don't change
hu_HU: Eszköz - ne változzon

en: Toolbar found: {1}
hu_HU: Eszköztár megtalálva: {1}

en: Toolbars
hu_HU: Eszköztárak

en: Trying to emergency save the current open document…
hu_HU: Megkíséreljük menteni az éppen megnyitott dokumentumot…

en: Unable to open global template file at {1}. Does it exist?
hu_HU: Nem lehet megnyitni a globális sablonfájlt itt: {1}. Létezik?

en: Unable to play audio recording {1}
hu_HU: Nem sikerült a hangfelvétel lejátszása: {1}

en: Unable to retrieve pdf page.
hu_HU: Nem sikerült a PDF-oldal lekérése.

en: Undo
hu_HU: Visszavonás

en: Undo:
hu_HU: Visszavonás:

en: Unexpected root tag: {1}
hu_HU: Váratlan gyökércímke: {1}

en: Unexpected tag in document: "{1}"
hu_HU: Váratlan címke a dokumentumban: „{1}”

en: Unknown background type: {1}
hu_HU: Ismeretlen háttértípus: {1}

en: Unknown color value "{1}"
hu_HU: Ismeretlen színérték: {1}

en: Unknown domain type: {1}
hu_HU: Ismeretlen tartománytípus: {1}

en: Unknown parser error
hu_HU: Ismeretlen elemzési hiba történt

en: Unknown pixmap::domain type: {1}
hu_HU: Ismeretlen pixmap::domain típus: {1}

en: Unknown stroke cap type: "{1}", assuming round
hu_HU: Ismeretlen vonásírásvégtípus: „{1}”, kereket feltételezve

en: Unknown stroke type: "{1}", assuming pen
hu_HU: Ismeretlen vonásírás típusa: „{1}”, tollat feltételezve

en: Unsaved Document
hu_HU: Nem mentett dokumentum

en: Unsupported graphics format:
hu_HU: Nem támogatott grafikus formátum:

en: Use proposed PDF
hu_HU: Használja a javasolt PDF-fájlt

en: Version
hu_HU: Verzió

en: Vertical Space
hu_HU: Függőleges térköz

en: Vertical space
hu_HU: Függőleges térköz

en: Very Fine
hu_HU: Nagyon vékony

en: Very Thick
hu_HU: Nagyon vastag

en: With PDF background
hu_HU: PDF-háttérrel

en: Write text
hu_HU: Szöveg írása

en: Wrong count of points ({1})
hu_HU: Hibás pontszám ({1})

en: Wrong number of pressure values, got {1}, expected {2}
hu_HU: Helytelen számú nyomásérték, {1}, várható {2}

en: XML Parser error: {1}
hu_HU: XML-elemzési hiba történt: {1}

en: Xournal (Compatibility)
hu_HU: Xournal (kompatibilitás)

en: Xournal files
hu_HU: Xournal fájlok

en: Xournal++ crashed last time. Would you like to restore the last edited file?
hu_HU: A Xournal++ legutóbb összeomlott. Szeretné visszaállítani az utoljára szerkesztett fájlt?

en: Xournal++ files
hu_HU: Xournal++ fájlok

en: Xournal++ template
hu_HU: Xournal++ sablon

en: You don't have any PDF pages to select from. Cancel operation.
    Please select another background type: Menu "Journal" → "Configure Page Template".
hu_HU: Nincsenek PDF-oldalak, amelyek közül választhat. A művelet megszakítása.
    Kérjük, válasszon másik háttértípust: Menü „Napló” → „Oldalsablon beállítása”.

en: You're using "{1}/{2}" branch.
hu_HU: Ön a(z) „{1}/{2}” ágat használja.

en: Your current document does not contain PDF Page no {1}
    Would you like to insert this page?
    
    Tip: You can select Journal → Paper Background → PDF Background to insert a PDF page.
hu_HU: Jelenlegi napló nem tartalmaz PDF-oldalszámot: {1}
    Szeretné beszúrni ezt az oldalt?
    
    Tipp: PDF-oldal beszúrásához válassza a Napló → Papírháttér → PDF-háttérrel lehetőséget.

en: Zoom Slider
hu_HU: Nagyítócsúszka

en: Zoom fit to screen
hu_HU: Képernyőhöz igazítás

en: Zoom in
hu_HU: Nagyítás

en: Zoom out
hu_HU: Kicsinyítés

en: Zoom to 100%
hu_HU: Tényleges méret

en: _Cancel
hu_HU: _Mégse

en: _Open
hu_HU: _Megnyitás…

en: _Save
hu_HU: M_entés

en: cursor
hu_HU: kurzor

en: dash-/ dotted
hu_HU: szaggatott/pontozott

en: dashed
hu_HU: szaggatott

en: default disabled
hu_HU: alapértelmezetten tiltva

en: default enabled
hu_HU: alapértelmezetten engedélyezve

en: delete stroke
hu_HU: vonásírás törlése

en: dotted
hu_HU: pontozott

en: elements
hu_HU: elemek

en: eraser
hu_HU: radír

en: file: {1}
hu_HU: fájl: {1}

en: image
hu_HU: kép

en: keyboard
hu_HU: billentyűzet

en: mouse
hu_HU: egér

en: pen
hu_HU: toll

en: show
hu_HU: megjelenítés

en: standard
hu_HU: szabványos

en: stroke
hu_HU: vonásírás

en: tablet pad
hu_HU: grafikai tablet

en: text
hu_HU: szöveg

en: touchscreen
hu_HU: érintőképernyő

en: whiteout
hu_HU: kifehéredés

en: xoj-File: {1}
hu_HU: xoj-fájl: {1}

en: xoj-preview-extractor: call with INPUT.xoj OUTPUT.png
hu_HU: xoj-preview-extractor: hívása INPUT.xoj-jal és OUTPUT.png-vel

en: xoj-preview-extractor: could not find icon "{1}"
hu_HU: xoj-preview-extractor: nem található az ikon "{1}"

en: xoj-preview-extractor: file "{1}" contains no preview
hu_HU: xoj-preview-extractor: a fájl "{1}" nem tartalmaz előnézetet

en: xoj-preview-extractor: file "{1}" is not .xoj file
hu_HU: xoj-preview-extractor: a fájl "{1}" nem .xoj fájl

en: xoj-preview-extractor: no preview and page found, maybe an invalid file?
hu_HU: xoj-preview-extractor: nem található előnézet és oldal, talán érvénytelen a fájl?

en: xoj-preview-extractor: opening input file "{1}" failed
hu_HU: xoj-preview-extractor: a bemeneti fájl "{1}" megnyitása sikertelen

en: xoj-preview-extractor: opening output file "{1}" failed
hu_HU: xoj-preview-extractor: a kimeneti fájl "{1}" megnyitása sikertelen

en: xoj-preview-extractor: successfully extracted
hu_HU: xoj-preview-extractor: sikeresen kibontva

en:  = Floating Toolbox (experimental) =
hu_HU:  = Lebegő eszköztár (kísérleti) =

en: % greater than the initial distance between the two touches.
hu_HU: % nagyobb mint az érintések közötti kezdeti távolság.

en: %a		Abbreviated weekday name (e.g. Thu)
    %A		Full weekday name (e.g. Thursday)
    %b		Abbreviated month name (e.g. Aug)
    %B		Full month name (e.g. August)
    %c		Date and time representation (e.g. Thu Aug 23 14:55:02 2001)
    %d		Day of the month (01-31)
    %F		Date representation (e.g. 2001-08-23)
    %H		Hour in 24h format (00-23)
    %I		Hour in 12h format (01-12)
    %j		Day of the year (001-366)
    %m	Month as a decimal number (01-12)
    %M	Minute (00-59)
    %p		AM or PM designation (e.g. PM)
    %S		Second (00-61)
    %U		Week number with the first Sunday as the first day of week one (00-53)
    %w		Weekday as a decimal number with Sunday as 0 (0-6)
    %W	Week number with the first Monday as the first day of week one (00-53)
    %x		Date representation (e.g. 08/23/01)
    %X		Time representation (e.g. 14:55:02)
    %y		Year, last two digits (00-99)
    %Y		Year (e.g. 2001)
    %Z		Timezone name or abbreviation (e.g. CDT)
    %%	A % sign
hu_HU: %a		Rövidített hétköznap (pl. K)
    %A		Hétköznap (pl. Kedd)
    %b		Rövidített hónap (pl. Aug)
    %B		Hónap (pl. augusztus)
    %c		Dátum és idő (pl. augusztus 23 csütörtök 14:55:02 2001)
    %d		Nap (01-31)
    %F		Dátum (pl. 2001-08-23)
    %H		Idő (24 órás formátum, 00-23)
    %I		Idő (12 órás formátum 01-12)
    %j		Az év napja (001-366)
    %m		Hónap egész számként (01-12)
    %M		Perc (00-59)
    %p		Délelőtt vagy délután (pl. PM)
    %S		Másodperc (00-60)
    %U		Hét száma az év első vasárnapjától kezdve (00-52)
    %w		Nap száma vasárnaptól kezdve (0-6)
    %W		Hét száma az év első hétfőjétől kezdve (00-53)
    %x		Dátum (pl. 23/08/01)
    %X		Idő (pl. 14:55:02)
    %y		Év utolsó két számjegye (00-99)
    %Y		Év (pl. 2001)
    %Z		Időzóna neve vagy rövidítése (pl CDT)
    %%		Százalék

en: %{name}	The name of the exported document
    %a			Abbreviated weekday name (e.g. Thu)
    %A			Full weekday name (e.g. Thursday)
    %b			Abbreviated month name (e.g. Aug)
    %B			Full month name (e.g. August)
    %c			Date and time representation (e.g. Thu Aug 23 14:55:02 2001)
    %d			Day of the month (01-31)
    %F			Date representation (e.g. 2001-08-23)
    %H			Hour in 24h format (00-23)
    %I			Hour in 12h format (01-12)
    %j			Day of the year (001-366)
    %m		Month as a decimal number (01-12)
    %M		Minute (00-59)
    %p			AM or PM designation (e.g. PM)
    %S			Second (00-61)
    %U			Week number with the first Sunday as the first day of week one (00-53)
    %w			Weekday as a decimal number with Sunday as 0 (0-6)
    %W		Week number with the first Monday as the first day of week one (00-53)
    %x			Date representation (e.g. 08/23/01)
    %X			Time representation (e.g. 14:55:02 or 2:55:02 PM)
    %y			Year, last two digits (00-99)
    %Y			Year (e.g. 2001)
    %Z			Timezone name or abbreviation (e.g. CDT)
    %%		A % sign
hu_HU: %{name}	Az exportált dokumentum neve
    %a			A hétköznapok rövidített neve (pl. cs)
    %A			A hétköznap teljes neve (pl. csütörtök)
    %b			A hónap rövidített neve (pl. aug)
    %B			A hónap teljes neve (pl. augusztus)
    %c			Dátum és idő megjelenítése (pl. 2001. augusztus 23. csütörtök, 14:55:02)
    %d			A hónap napja (01-31)
    %F			Dátumábrázolás (pl. 2001-08-23)
    %H			Óra 24 órás formátumban (00-23)
    %I			Óra 12 órás formátumban (01-12)
    %j			Az év napja (001-366)
    %m		A hónap számként (01-12)
    %M		Perc (00-59)
    %p			Délelőtt (de.) vagy délután (du.) megjelölés (pl. de.)
    %S			Másodperc (00-61)
    %U			Hét száma, amelyen az első vasárnap az első hét első napja (00-53)
    %w			Hétköznap számként, vasárnap pedig 0 (0-6)
    %W		A hét száma, amelyen az első hétfő az első hét első napja (00-53)
    %x			Dátumábrázolás (pl. 08/23/01)
    %X			Időábrázolás (pl. 14:55:02 vagy 2:55:02 du.)
    %y			Év, utolsó két számjegy (00-99)
    %Y			Év (pl. 2001)
    %Z			Időzóna neve vagy rövidítése (pl. CDT)
    %%		Százalék (%) jel

en: (requires restart)
hu_HU: (újraindítás szükséges)

en: ... AND How much time must have passed since last stroke.
    
    <i>Recommended: 500ms</i>
hu_HU: … ÉS mennyi idő telt el az utolsó vonalhúzás között.
    <i>Ajánlott: 500ms</i>

en: <b>... or select already used Image:</b>
hu_HU: <b>… vagy válasszon egy használatban levő képet:</b>

en: <b>Background Color</b>
hu_HU: <b>Háttérszín</b>

en: <b>Background</b>
hu_HU: <b>Háttér</b>

en: <b>Color</b>
hu_HU: <b>Szín</b>

en: <b>Default Tools</b>
hu_HU: <b>Alapértelmezett eszközök</b>

en: <b>Default</b>
hu_HU: <b>Alapértelmezett</b>

en: <b>Document export settings</b>
    Set export parameters
hu_HU: <b>Dokumentumexport-beállítások</b>
    Exportparaméterek beállítása

en: <b>Empty Toolbox</b>
                <i>Menu: View/Toolbars</i>
hu_HU: <b>Üres eszköztár</b>
                <i>Menü: Nézet/Eszköztárak</i>

en: <b>Fill opacity settings</b>
    Select opacity for fill color
hu_HU: <b>Telítési átlátszatlansági beállítások</b>
    Kitöltőszín átlátszatlanságának kijelölése

en: <b>Page size</b>
hu_HU: <b>Oldalméret</b>

en: <b>Pagesize</b>
hu_HU: <b>Oldalméret</b>

en: <b>Separators</b>
hu_HU: <b>Elválasztók</b>

en: <i>Assign device classes to each input device of your system. Only change these values if your devices are not correctly matched. (e.g. your pen shows up as touchscreen)</i>
hu_HU: <i>Rendeljen eszközosztályokat a rendszer minden egyes bemeneti eszközéhez. Csak akkor módosítsa ezeket az értékeket, ha az eszközök nincsenek megfelelően illesztve. (pl. a toll érintőképernyőként jelenik meg)</i>

en: <i>Audio recordings are currently stored in a separate folder and referenced from the journal.</i>
hu_HU: <i>A hangfelvételek jelenleg egy külön mappában vannak tárolva, és a naplóból hivatkoznak rájuk.</i>

en: <i>Changes take only effect on new recordings and playbacks.</i>
hu_HU: <i>A változtatások csak az új felvételekre és lejátszásokra vonatkoznak.</i>

en: <i>Define which tools will be selected if you press a mouse button. After you release the button the previously selected tool will be selected.</i>
hu_HU: <i>Határozza meg, hogy mely eszközök legyenek kiválasztva, ha megnyomja az egérgombot. A gomb elengedése után a korábban kijelölt eszköz lesz kijelölve.</i>

en: <i>Disabling GTK's built-in touchscreen scrolling can work around scrolling bugs on some platforms. Consider changing this setting if you experience jumps/sudden changes in scroll position when attempting to scroll with a touchscreen.</i>
hu_HU: <i>A GTK beépített érintőképernyős görgetésének letiltása bizonyos platformokon megkerülheti a görgetési hibákat. Fontolja meg ennek a beállításnak a módosítását, ha ugrásokat/hirtelen változást tapasztal a görgetés pozíciójában, amikor érintőképernyővel próbál görgetni.</i>

en: <i>Example:</i> 1-3 or 1,3,5-7 etc.
hu_HU: <i>Például:</i> 1-3 vagy 1,3,5-7 stb.

en: <i>If the document already was saved you can find it in the same folder with the extension .autosave.xoj
    If the file was not yet saved you can find it in ~/.cache/xournalpp/autosaves</i>
hu_HU: <i>Ha a dokumentumot már elmentették, akkor ugyanabban a mappában található .autosave.xoj fájlkiterjesztéssel
    Ha a fájl még nincs elmentve, akkor a ~/.cache/xournalpp/autosaves mappában található.</i>

en: <i>If you add additional space beside the pages you can choose the area of the screen you would like to work on.</i>
hu_HU: <i>Ha további helyet ad az oldalak mellé, kijelölheti a képernyő azon területét, amelyen dolgozni szeretne.</i>

en: <i>If your hardware does not support hand recognition, Xournal++ can disable your touchscreen when your pen is near the screen.</i>
hu_HU: <i>Ha hardvere nem támogatja a kézfelismerést, a Xournal++ letilthatja az érintőképernyőt, ha a toll a képernyő közelében van.</i>

en: <i>Pick an input stabilization algorithm and its parameters</i>
hu_HU: <i>Bemeneti stabilizációs algoritmus kijelölése és paraméterei</i>

en: <i>Pressure Sensitivity allows you to draw lines with different widths, depending on how much pressure you apply to the pen. If your tablet does not support this feature this setting has no effect.</i>
hu_HU: <i>A nyomásérzékenység lehetővé teszi, hogy különböző szélességű vonalakat rajzoljon, attól függően, hogy mekkora nyomást gyakorol a tollra. Ha táblagépe nem támogatja ezt a funkciót, ennek a beállításnak nincs hatása.</i>

en: <i>Put a ruler on your screen and move the slider until both rulers match.</i>
hu_HU: <i>Helyezzen egy vonalzót a képernyőre, és mozgassa a csúszkát, amíg a két vonalzó megegyezik.</i>

en: <i>Re-render PDF backgrounds more often while zooming for better render quality. 
    <b>Note:</b> This should not affect print quality.</i>
hu_HU: <i>A jobb megjelenítési minőség érdekében nagyítás közben gyakrabban jelenítse meg újra a PDF-háttereket.
    <b>Megjegyzés:</b> Ez nem befolyásolja a nyomtatás minőségét.</i>

en: <i>Select language (requires restart)</i>
hu_HU: <i>Nyelv kiválasztása (újraindítás szükséges)</i>

en: <i>Select the tool and Settings if you press the Default Button.</i>
hu_HU: <i>Eszköz és beállítások kijelölése az Alapértelmezett gomb megnyomásakor.</i>

en: <i>Some devices report unexpectedly small or large pressures. This can be fixed by setting a minimum pressure or scaling the pressure reported by the device.</i>
hu_HU: <i>Egyes eszközök váratlanul kicsi vagy nagy nyomást jeleznek. Ez a legkisebb nyomás beállításával vagy a készülék által jelzett nyomás méretezésével javítható.</i>

en: <i>Specify commands that are called once Hand Recognition triggers. The commands will be executed in the UI Thread, make sure they are not blocking!</i>
hu_HU: <i>Adja meg azokat a parancsokat, amelyeket a kézfelismerés indításakor hívnak meg. A parancsok a felhasználói felület szálában kerülnek végrehajtásra, győződjön meg arról, hogy nem zárról!</i>

en: <i>Specify the audio devices used for recording and playback of audio attachments.
    If available select <small><tt>pulse</tt></small> as input / output device.</i>
hu_HU: <i>Adja meg a hangmellékletek rögzítéséhez és lejátszásához használt hangeszközöket.
    Ha elérhető, adja meg a <small><tt>pulse</tt></small> kijelölést bemeneti/kimeneti eszközként.</i>

en: <i>Specify the tools that will be selected if a button of the stylus is pressed or the eraser is used. After releasing the button, the previous tool will be selected.</i>
hu_HU: <i>Adja meg azokat az eszközöket, amelyek a mutató valamelyik gombjának megnyomásakor vagy a radír használatakor kiválasztásra kerülnek. A gomb elengedése után az előző eszköz kerül kiválasztásra.</i>

en: <i>This name will be proposed if you export a document to PDF.</i>
hu_HU: <i>A rendszer ezt a nevet javasolja, ha a dokumentumot PDF-fájlba exportálják.</i>

en: <i>This name will be proposed if you save a new document.</i>
hu_HU: <i>A rendszer ezt a nevet javasolja, ha új dokumentumot ment el.</i>

en: <i>To make sure on 100% zoom the size of elements is natural. (requires restart)</i>
hu_HU: <i>A tényleges méret megtekintésekor az elemek mérete természetes. (újraindítás szükséges)</i>

en: <i>Toggle visibility of menubar with F10</i>
hu_HU: <i>A menüsor láthatóságának váltása az F10 billentyűvel</i>

en: <i>Use pinch gestures to zoom journal pages.</i>
hu_HU: <i>Használjon csípőmozdulatokat a naplóoldalak nagyításához.</i>

en: <i>Use the touchscreen like a multi-touch-aware pen.</i>
hu_HU: <i>Használja az érintőképernyőt, mint egy többérintéses tollat.</i>

en: <i>With some setup, pen strokes have artifacts at their beginning. This can be avoided by ignoring the first few events/stroke-points when the pen touches the screen.</i>
hu_HU: <i>Bizonyos beállításokkal a tollvonások elején műtermékek vannak. Ez elkerülhető, ha figyelmen kívül hagyjuk az első néhány eseményt/vonásírás-pontot, amikor a toll megérinti a képernyőt.</i>

en: <i>You can configure devices, not identified by GTK as touchscreen, to behave as if they were one.</i>
hu_HU: <i>A GTK által nem érintőképernyőként azonosított eszközöket beállíthatja úgy, hogy azok úgy viselkedjenek, mintha azok lennének.</i>

en: <span size="xx-large" weight="bold">Xournal++</span>
    <i>The next generation</i>
hu_HU: <span size="xx-large" weight="bold">Xournal++</span>
    <i>Következő létrehozás</i>

en: About Xournal++
hu_HU: A Xournal++ névjegye

en: Action on Tool Tap
hu_HU: Eszközkoppintás művelete

en: Add additional horizontal space of
hu_HU: További vízszintes terület hozzáadása:

en: Add additional vertical space of
hu_HU: További függőleges terület hozzáadása:

en: After resizing a selection, the line width of all strokes will be the same as before the resizing operation.
hu_HU: Egy kijelölés átméretezése után az összes vonásírási szélessége megegyezik az átméretezés előttivel.

en: All
hu_HU: Mind

en: All pages
hu_HU: Minden oldal

en: All three conditions must be met before stroke is ignored.
    It must be short in time and length and we can't have ignored another stroke recently.
hu_HU: A vonásírás figyelmen kívül hagyása előtt mindhárom feltételnek teljesülnie kell.
    Időben és hosszúságban rövidnek kell lennie, és mostanában nem hagyhattunk figyelmen kívül egy újabb vonásírást.

[ctx: eraser is always visible]
en: Always
hu_HU: Mindig

en: Always check LaTeX dependencies before running
hu_HU: Mindig ellenőrizze a LaTeX függőségeit a futtatás előtt

en: Append New PDF Pages
hu_HU: Új PDF-oldalak hozzáfűzése

en: Arithmetic mean
hu_HU: Számtani közep

en: Artifact workaround
hu_HU: Műtermékek megoldása

en: Audio Devices
hu_HU: Hangeszközök

en: Audio Recording
hu_HU: Hangfelvétel

en: Author:
hu_HU: Szerző(k):

en: Authors
hu_HU: Szerzők

en: Auto-indent
hu_HU: Önműködő behúzás

en: Autodetect
hu_HU: Automatikus felismerés

en: Autoloading
hu_HU: Automatikus betöltés

en: Automatically Add Empty Last Page (excluding PDFs)
hu_HU: Üres utolsó oldal automatikus hozzáadása (a PDF-fájlok kivételével)

en: Autosaving
hu_HU: Automatikus mentés

en: Available Placeholders
hu_HU: Elérhető helyőrzők

en: Averaging method
hu_HU: Átlagoló módszer

en: Background color between pages
hu_HU: Háttérszín az oldalak között

en: Base speed
hu_HU: Alapsebesség

en: Below preview
hu_HU: Előnézet alatt

[ctx: stylus cursor uses a big pen icon]
en: Big pen icon
hu_HU: Nagy toll ikonra

en: Border Color
hu_HU: Szegélyszín

en: Border Width
hu_HU: Szegélyszélesség

en: Border color
hu_HU: Szegélyszín

en: Border color for current page and other selections
hu_HU: Szegélyszín a jelenlegi oldalhoz és többi kijelöléséhez

en: Bring Forward
hu_HU: Előbbre hozás

en: Bring to Front
hu_HU: Előrehozás

en: Buffersize
hu_HU: Pufferméret

en: Button 1
hu_HU: 1. gomb

en: Button 2
hu_HU: 2. gomb

en: Change
hu_HU: Módosítás

en: Choose a global LaTeX template file
hu_HU: Válasszon ki egy globális LaTeX-sablonfájlt

en: Choose the color to use for "Highlight cursor position"
hu_HU: Válassza ki a „Kurzor pozíciójának kiemeléséhez” használandó színt

en: Circle Color
hu_HU: Kör színe

en: Circle background
hu_HU: Kör háttér

en: Clear cached paged while scrolling
hu_HU: Gyorsítótárazott oldalak törlése görgetés közben

en: Color
hu_HU: Szín

en: Colors
hu_HU: Színek

en: Command Output
hu_HU: Parancskimenet

en: Configure Page Template
hu_HU: Oldalsablon beállítása

en: Configure new page template
hu_HU: Új oldalsablon beállítása

en: Copy current page background instead
hu_HU: Jelenlegi oldal hátterének másolása

en: Copy current page size instead
hu_HU: Másolja a jelenlegi oldalméretet helyette

en: Copy selected text
hu_HU: Kijelölt szöveg másolása

en: Copy the background of the current page instead of using the background set above.
hu_HU: Másolja a jelenlegi oldal hátterét a fenti háttérkészlet használata helyett.

en: Current page
hu_HU: Jelenlegi oldal

en: Cursor
hu_HU: Kurzor

en: Cursor icon for pen
hu_HU: Kurzor ikon a tollhoz

en: Cusp detection
hu_HU: Csücsökérzékelés

en: Custom Commands (for Method "Custom")
hu_HU: Egyéni parancsok (az „Egyéni” módszerhez)

en: Dark Theme (requires restart)
hu_HU: Sötét téma (újraindítás szükséges)

en: Deadzone
hu_HU: Holtzóna

en: Deadzone radius
hu_HU: Holtzóna sugara

en: Default LaTeX Text
hu_HU: Alapértelmezett LaTeX-szöveg

en: Default Pdf export name
hu_HU: Alapértelmezett PDF-exportálási név

en: Default Save Name
hu_HU: Alapértelmezett mentési név

en: Default Seek Time (in seconds)
hu_HU: Alapértelmezett keresési idő (másodperc)

en: Default name:
hu_HU: Alapértelmezett név:

en: Defaults
hu_HU: Alapértelmezések

en: Delete Layer
hu_HU: Réteg törlése

en: Delete stroke
hu_HU: Vonásírás törlése

en: Device
hu_HU: Eszköz

en: Disable
hu_HU: Letiltás

en: Disable GTK's built-in inertial scroll functionality (requires restart).
hu_HU: GTK beépített inerciális görgetési funkciója letiltsa (újraindítás szükséges).

en: Disable drawing for this device
hu_HU: Rajzolás letiltása az eszközön

en: Disable scrollbar fade out
hu_HU: Görgetősáv elhalványításának letiltása

en: Disabled
hu_HU: Letiltva

en: Disabling Method
hu_HU: Letiltási módszer

en: Display DPI Calibration
hu_HU: Hüvelykenkénti pontok száma (DPI) kalibrálása megjelenítése

en: Do not draw for inputs of short time and length unless it comes in short succession. Instead, show floating toolbox.
hu_HU: Ne rajzoljon rövid időre és hosszúságú bemenetekre, hacsak nem rövid egymásutánban érkezik. Ehelyett mutasson lebegő eszköztárat.

en: Drag
hu_HU: Húzás

en: Drag LEFT from start point acts like shift key is being held.
    	    Drag UP acts as if Control key is being held.
    
                Determination Radius: Radius at which modifiers will lock in until finished drawing.
    
    	    <i>Useful for operating without keyboard.</i>
hu_HU: A BALRA húzás a kezdőponttól úgy működik, mintha a Shift billentyűt nyomva tartanák.
    	    A FELFELÉ húzás úgy működik, mintha a Control billentyűt nyomva tartanák
    
                Meghatározási sugár: Az a sugár, amelynél a módosítók bezáródnak a rajzolás befejezéséig.
    
    	    <i>Hasznos billentyűzet nélküli működéshez.</i>

en: Drag LEFT from start point acts like shift key is being held.
    Drag UP acts as if Control key is being held.
    
    Determination Radius: Radius at which modifiers will lock in until finished drawing.
    
    <i>Useful for operating without keyboard.</i>
hu_HU: A BALRA húzás a kezdőponttól úgy működik, mintha a Shift billentyűt nyomva tartanák.
    A FELFELÉ húzás úgy működik, mintha a Control billentyűt nyomva tartanák.
    
    Meghatározási sugár: Az a sugár, amelynél a módosítók bezáródnak a rajzolás befejezéséig.
    
    <i>Hasznos billentyűzet nélküli működéshez.</i>

en: Drag and drop Components fom here to the toolbars and back.
hu_HU: Az alkatrészeket ide vagy az eszköztárra húzva helyezze el.

en: Drag: If the value is too small, unwanted oscillations may appear. If the value is too high, there will be no stabilization.
hu_HU: Húzás: Ha az érték túl kicsi, nem kívánt rezgések jelenhetnek meg. Ha az érték túl magas, nem lesz stabilizálódás.

en: Draw Coordinate System
hu_HU: Koordinátarendszer rajzolása

en: Draw _Line
hu_HU: _Vonal rajzolása

en: Draw a transparent circle around the cursor
hu_HU: Rajzolj átlátszó kört a kurzor köré

en: Drawing Area
hu_HU: Rajzterület

en: Drawing Tools - Set Modifiers by Draw Direction (Experimental)
hu_HU: Rajzeszközök – Módosítók beállítása rajzolási irány szerint (kísérleti)

en: Duplicate
hu_HU: Megkettőzés

en: Duplicate Page
hu_HU: Oldal megkettőzése

en: Edit (not implemented yet)
hu_HU: Szerkesztés (még nincsen megvalósítva)

en: Editor settings
hu_HU: Szerkesztő beállításai

en: Enable
hu_HU: Engedélyezés

en: Enable  with determination radius of
hu_HU: Engedélyezés a következő meghatározási sugárral:

en: Enable Autoloading of Journals
hu_HU: Naplók automatikus betöltésének bekapcsolása

en: Enable Autosaving
hu_HU: Automatikus mentés bekapcsolása

en: Enable Pressure Inference <i>(Guess pressure from drawing speed when device-supplied pressure is not available)</i>
hu_HU: Nyomáskövetkeztetés engedélyezése <i>(Nyomás kitalálása a rajz sebességéből, ha az eszköz által biztosított nyomás nem áll rendelkezésre)</i>

en: Enable Pressure Sensitivity
hu_HU: Nyomásérzékenység engedélyezése

en: Enable Tap action
hu_HU: Koppintási művelet engedélyezése

en: Enable autoloading of most recent file on application startup
hu_HU: Legutóbbi fájl automatikus betöltésének bekapcsolása az alkalmazás indításakor

en: Enable drawing outside of window <i>(Drawing will not stop at the border of the window)</i>
hu_HU: Az ablakon kívüli rajzolás engedélyezése <i>(A rajz nem áll meg az ablak szélén)</i>

en: Enable internal Hand Recognition
hu_HU: Belső kézfelismerés engedélyezése

en: Enable touch drawing
hu_HU: Érintéses rajzolás engedélyezése

en: Enable zoom gestures (requires restart)
hu_HU: Nagyítási kézmozdulatok engedélyezése (újraindítás szükséges)

en: Enter / edit LaTeX Text
hu_HU: LaTeX-szöveg szerkesztése

en: Eraser Optio_ns
hu_HU: Radír _beállításai

en: Eraser Type - don't change
hu_HU: Radír típusa - ne változzon

en: Eraser visibility
hu_HU: Radír láthatósága

en: Export
hu_HU: Exportálás

en: Export as...
hu_HU: Exportálás másként…

en: Export layers progressively
hu_HU: Rétegek fokozatos exportálása

note: Keep the order the same as in listBackgroundType and use the translation of these types in parentheses.
en: Export the document without any background (None) or with PDF and image backgrounds only (No ruling) or with all background types (All).
hu_HU: Dokumentum exportálás háttér nélkül (Nincs), vagy csak PDF-fájl és kép hátterével (Nincs döntés), vagy minden háttértípussal (Mind).

en: Fi_ll
hu_HU: _Kitöltés

en: Fill opacity
hu_HU: Kitöltési átlátszatlanság

en: Finalize the stroke
hu_HU: Vonásírás véglegesítése

en: Find next occurrence of the search string
hu_HU: Keresett szöveg következő előfordulása

en: Find previous occurrence of the search string
hu_HU: Keresett szöveg előző előfordulása

en: First Page Offset
hu_HU: Első oldal eltolás

en: Font:
hu_HU: Betűkészlet:

en: Fullscreen
hu_HU: Teljes képernyő

en: Gain
hu_HU: Erősítés

en: Gaussian parameter: the higher, the more stabilization and the more lag between your cursor and the painting tip.
hu_HU: Gauss-paraméter: minél magasabb, annál nagyobb a stabilitás, és annál nagyobb a késés a kurzor és a festési csúcs között.

en: General LaTeX tool settings
hu_HU: LaTeX-eszköz általános beállításai

en: Global
hu_HU: Globális

en: Global template file path
hu_HU: Globális sablonfájl elérési útja

en: Go Fullscreen
hu_HU: Teljes képernyő megjelenítése

en: Go to Page
hu_HU: Ugrás az oldalra

en: Grid size
hu_HU: Rácsméret

en: Grid snapping tolerance
hu_HU: Rács igazítás tűréshatára

en: H_and Tool
hu_HU: _Kéz eszköz

en: Hand Recognition
hu_HU: Kézfelismerés

en: Height
hu_HU: Magasság

en: Height:
hu_HU: Magasság:

en: Hide Menubar
hu_HU: Menüsor elrejtése

en: Hide the horizontal scrollbar
hu_HU: Vízszintes görgetősáv elrejtése

en: Hide the vertical scrollbar
hu_HU: Függőleges görgetősáv elrejtése

en: Highlight cursor position
hu_HU: Kurzor pozíciójának kiemeléséhez

en: Highlight selected text
hu_HU: Kijelölt szöveg kiemelése

en: Highlighter Opti_ons
hu_HU: _Kiemelő beállításai

en: How short (screen mm)  of the stroke  AND...
    
    <i>Recommended: 1 mm</i>
hu_HU: Vonásírás hosszúság (képernyő mm) ÉS…
    
    <i>Javasolt: 1 mm</i>

en: How short (time)  AND...
    
    <i>Recommended: 150ms</i>
hu_HU: Milyen rövid (idő) ÉS…
    
    <i>Javasolt: 150 ezredmásodperc</i>

en: Icon Designers
hu_HU: Ikontervezők

en: Icon Theme
hu_HU: Ikon téma

en: If activated, shapes that have been recognized by the shape recognizer will be snapped to the grid automatically. This may lead to unexpected results if you have the shape recognizer turned on while writing.
hu_HU: When activated, the shapes recognized by the shape recognizer are automatically aligned to the grid. This can lead to unexpected results if shape recognition is turned on while writing.

en: If enabled Xournal++ will open the most recent document automatically that you can continue editing your last saved document.
hu_HU: Ha be van kapcsolva, a(z) Xournal++ automatikusan megnyitja a legutóbbi naplót, így folytathatja az utoljára mentett napló szerkesztését.

en: If enabled, check that required LaTeX packages are installed and that the LaTeX commands are available before running the LaTeX tool.
hu_HU: Ha engedélyezve van, a LaTeX eszköz futtatása előtt ellenőrizze, hogy a szükséges LaTeX csomagok telepítve vannak-e, és hogy elérhetőek-e a LaTeX parancsok.

en: If enabled, the layers of each page will be added one by one. The resulting PDF file can be used for a presentation.
hu_HU: Ha engedélyezve van, az egyes oldalak rétegei egyenként kerülnek hozzáadásra. Az így kapott PDF-fájl bemutatóhoz használható.

en: If you open a PDF and there is a Xournal file with the same name it will open the xoj file.
hu_HU: Ha megnyit egy PDF-fájlt, és rendelkezik egy azonos nevű Xournal-fájllal, az xoj-fájl megnyílik.

en: Ignore Time (ms)
hu_HU: Figyelmen kívül hagyás időtartama (ezredmásodperc)

en: Ignore the first
hu_HU: Az első mellőzése

en: Image quality
hu_HU: Képminőség

en: Inertia
hu_HU: Tehetetlenség

en: Input Device
hu_HU: Bemeneti eszköz

en: Input Devices
hu_HU: Bemeneti eszközök

en: Input System
hu_HU: Bemeneti rendszer

en: Input stabilization
hu_HU: Bemeneti stabilizálás

en: Input stabilization can create a gap at the end of your stroke. If enabled, this gap is filled.
hu_HU: A bemeneti stabilizálás réseket képezhet a vonásírás végén. Ha engedélyezve van, ez a hiányosság kitöltésre kerül.

en: Insert Latex
hu_HU: LaTeX beszúrása

en: Insert Page After
hu_HU: Oldal beszúrása utána

en: Insert Page Before
hu_HU: Új oldal beszúrása előtte

en: LaTeX executable settings
hu_HU: LaTeX végrehajtható beállítások

en: LaTeX generation command
hu_HU: LaTeX-létrehozó parancs

en: Language
hu_HU: Nyelv

en: Language Settings
hu_HU: Nyelvi beállítások

en: Layout
hu_HU: Elrendezés

en: Left / Right-Handed
hu_HU: Bal / Jobbkezes

en: License
hu_HU: Licenc

en: Line numbers
hu_HU: Sorok számozása

en: Load / Save
hu_HU: Betöltés/Mentés

en: Load file
hu_HU: Fájl betöltése

en: Load from file
hu_HU: Betöltés fájlból

en: Manage Toolbar
hu_HU: Eszköztár kezelése

en: Mass
hu_HU: Tömeg

en: Mass: the higher the mass, the more inertia and the more stabilization
hu_HU: Tömeg: minél nagyobb a tömeg, annál nagyobb a tehetetlenség és annál nagyobb a stabilizáció

en: Max Length (mm)
hu_HU: Legnagyobb hossz (mm)

en: Max multiplier
hu_HU: Legfeljebb szorzó

en: Merge Down
hu_HU: Egyesítése lefelé

en: Merge Layer Down
hu_HU: Rétegek egyesítése lefelé

en: Merge button events with stylus tip events
    	    <i>(Check this if</i> "<tt>xsetwacom get *deviceId* TabletPCButton</tt>" <i>returns</i> "<tt>on</tt>"<i>)</i>
hu_HU: Egyesítse a gombeseményeket a mutatótipp eseményekkel
    	    <i>(Jelölje be, ha</i> „<tt>xsetwacom get *deviceId* TabletPCButton</tt>” <i>visszaadja</i> „<tt>on</tt>”<i>)</i>

en: Middle Mouse Button
hu_HU: Középső egérgomb

en: Minimum Pressure:
hu_HU: Legkisebb nyomás:

en: Minimum Stroke Size
hu_HU: Legkisebb vonásírás mérete

en: Mouse
hu_HU: Egér

en: Mouse Buttons
hu_HU: Egérgombok

en: Mouse+Keyboard Combo
hu_HU: Egér+billentyűzet kombináció

en: Move Down
hu_HU: Mozgatás le

en: Move Selection Layer Down
hu_HU: Kijelölési réteg lefelé mozgatása

en: Move Selection Layer Up
hu_HU: Kijelölési réteg felfelé mozgatása

en: Move Up
hu_HU: Mozgatás fel

en: Multiply the panning speed by up to this amount, based on how much of the selected element is out of view.
hu_HU: A pásztázási sebességet legfeljebb ezzel az értékkel szorozza meg, attól függően, hogy a kijelölt elem mekkora része nem látható.

en: N_ext Annotated Page
hu_HU: _Következő széljegyzeteket tartalmazó lap

[ctx: eraser is never visible]
en: Never
hu_HU: Soha

en: New Page _After
hu_HU: Oldal beszúrása _utána

en: New Page _Before
hu_HU: Új oldal beszúrása _előtte

en: New Page at _End
hu_HU: Új oldal beszúrása a napló _végen

en: New _Layer
hu_HU: Új _réteg

[ctx: stylus cursor uses no icon]
en: No icon
hu_HU: Nincs ikon

en: No ruling
hu_HU: Nincs döntés

en: None
hu_HU: Nincs

en: Offset first page this many pages when <b>Pair Pages</b> enabled
hu_HU: Az első oldal eltolása ennyi oldallal, ha engedélyezve van az <b>Oldalak párosítása</b>

en: Opacity settings
hu_HU: Átlátszatlanság beállításai

en: Options
hu_HU: Tulajdonságok

en: Output Device
hu_HU: Kimeneti eszköz

en: Output generated by the LaTeX command.
hu_HU: A LaTeX parancs által előállított kimenet.

en: PDF Cache
hu_HU: PDF-gyorsítótár

en: P_revious Annotated Page
hu_HU: _Előző széljegyzeteket tartalmazó lap

en: Page numbering
hu_HU: Oldalszámozás

en: Pages:
hu_HU: Oldalak:

en: Paired Pages
hu_HU: Oldalak párosítása

en: Paper B_ackground
hu_HU: P_apír háttér

en: Paper Format
hu_HU: Papírformátum

en: Paper _Color
hu_HU: Papír_szín

en: Paper _Format
hu_HU: Papír_formátum

en: Partially based on Xournal
    by Denis Auroux
hu_HU: Részben a Xournal alapján
    írta: Auroux Denis

en: Path:
hu_HU: Elérési út:

en: Pause
hu_HU: Szünet

en: Pen _Options
hu_HU: Toll _tulajdonságok

en: Performance
hu_HU: Teljesítmény

en: Pick the Editor's Font
hu_HU: A szerkesztő-betűkészlet kijelölése

en: Playback Settings
hu_HU: Lejátszási beállítások

en: Plugin Manager
hu_HU: Beépülő modul-kezelő

en: Plugin _Manager
hu_HU: Beépülő modul-_kezelő

en: Plugin changes are only applied after Xournal++ is restarted
hu_HU: A beépülő modulok módosításai csak a Xournal++ újraindítása után kerülnek alkalmazásra

en: Pre-load pages after
hu_HU: Oldalak-előzetes betöltése utána

en: Pre-load pages before
hu_HU: Oldalak-előzetes betöltése előtte

en: Preferences
hu_HU: Beállítások

en: Preprocessor
hu_HU: Előfeldolgozó

en: Presentation Mode
hu_HU: Bemutató mód

en: Preserve line width
hu_HU: Vonal szélességének megőrzése

en: Pressure Multiplier:
hu_HU: Nyomásszorzó:

en: Pressure Sensitivity
hu_HU: Nyomásérzékenység

en: Radius
hu_HU: Sugár

en: Range
hu_HU: Tartomány

en: Re-render when the page's zoom changes by more than
hu_HU: Újra megjelenítés, ha az oldal nagyítása változik több mint:

en: Recent _Documents
hu_HU: Legutóbbi _dokumentumok

en: Record / Stop
hu_HU: Felvétel indítása/leállítása

en: Recording Quality
hu_HU: Felvétel minősége

en: Rename Layer
hu_HU: Réteg átnevezése

en: Rename selected layer
hu_HU: Kiválasztott réteg átnevezése

en: Resizing
hu_HU: Átméretezés

en: Resolution
hu_HU: Felbontás

en: Right Mouse Button
hu_HU: Jobb egérgomb

en: Rotation snapping tolerance
hu_HU: Forgatás igazítás tűréshatára

en: Sample Rate
hu_HU: Mintavételi frekvencia

en: Sample layer name
hu_HU: Minta rétegnév

en: Save to file
hu_HU: Mentés fájlba

en: Scrollbars
hu_HU: Görgetősávok

en: Scrolling outside the page
hu_HU: Görgetés az oldalon kívül

en: Select Background Color
hu_HU: Háttérszín kijelölése

en: Select Folder
hu_HU: Mappa kiválasztása

en: Select Image
hu_HU: Kép kiválasztása

en: Select Linear Text
hu_HU: Lineáris szöveg kijelölése

en: Select PDF Page
hu_HU: PDF oldal kijelölése

en: Select Text In Rectangle
hu_HU: Szöveg kijelölése téglalapban

en: Select toolbar:
hu_HU: Eszköztár kiválasztása:

en: Selection Color (Text, Stroke Selection etc.)
hu_HU: Kijelölt szín (szöveg, vonásírás kijelölése stb.)

en: Selection Edge Panning
hu_HU: Kijelölés élpásztázás

en: Send Backward
hu_HU: Hátrébb küldés

en: Send to Back
hu_HU: Hátraküldés

en: Sensitivity Scale
hu_HU: Érzékenységi méret

en: Set Columns
hu_HU: Oszlopok beállítása

en: Set Rows
hu_HU: Sorok beállítása

en: Settings:
hu_HU: Beállítások:

en: Show Floating Toolbox
hu_HU: Lebegő eszköztár megjelenítése

en: Show Menubar
hu_HU: Menüsor megjelenítése

en: Show Menubar on Startup
hu_HU: Menüsor megjelenítése indításkor

en: Show Sidebar
hu_HU: Oldalsáv megjelenítése

en: Show Toolbar
hu_HU: Eszköztár megjelenítése

en: Show Toolbars
hu_HU: Eszköztárak megjelenítése

en: Show filepath in title bar
hu_HU: Fájl elérési útjának megjelenítése a címsorban

en: Show sidebar on the right side
hu_HU: Oldalsáv megjelenítése a jobb oldalon

en: Show vertical scrollbar on the left side
hu_HU: Függőleges görgetősáv megjelenítése a bal oldalon

en: Sidebar
hu_HU: Oldalsáv

en: Slower strokes are assigned a greater pressure than faster strokes, if pressure information is absent.
    
    <i>This feature may be useful for devices that lack pressure sensitivity. For example, a mouse or touchscreen.</i>
hu_HU: A lassabb vonásírásokhoz nagyobb nyomást rendelnek, mint a gyorsabb vonásírásokhoz, ha a nyomásadatok hiányoznak.
    
    <i>Ez a funkció hasznos lehet azoknál az eszközöknél, amelyek nem rendelkeznek nyomásérzékenységgel. Például egy egér vagy érintőképernyő.</i>

[ctx: stylus cursor uses a small dot]
en: Small dot icon
hu_HU: Kis toll ikonra

en: Snapping
hu_HU: Igazítás

en: Source Code / Bug Tracker
hu_HU: Forráskód/Hibakövető

en: Speed for Ctrl + Scroll
hu_HU: Ctrl+Görgetés nagyítási lépés sebessége

en: Speed for a Zoomstep
hu_HU: Nagyítási lépés sebessége

en: Square background
hu_HU: Szögletes háttér

en: Standard
hu_HU: Szabványos

en: Start zooming after a distance
hu_HU: Távolság után kezdje el a nagyítást

en: Storage Folder
hu_HU: Tárolómappa

en: Strikethrough selected text
hu_HU: Kijelölt szöveg áthúzása

en: Stroke Recognizer
hu_HU: Vonalfelismerő

en: Stylus
hu_HU: Mutató

en: Stylus Buttons
hu_HU: Mutató gombok

en: Stylus-based eraser is visible
hu_HU: A ceruza alapú radír látható

en: Successive (ms)
hu_HU: Egymást követő (ezredmásodperc)

en: Syntax highlighting
hu_HU: Szintaxis kiemelése

[ctx: stylus cursor uses system cursor]
en: System cursor
hu_HU: Rendszer kurzor

en: T_oolbars
hu_HU: _Eszköztárak

en: TeX Source
hu_HU: TeX-forrás

en: Template file settings
hu_HU: Sablonfájl beállításai

en: Template:
hu_HU: Sablon:

en: Test
hu_HU: Teszt

en: Test configuration
hu_HU: Állapot vizsgálata

en: Test if the current configuration is valid by running the LaTeX generation command on the global template file with a test formula.
hu_HU: Tesztelje, hogy a jelenlegi beállítások érvényesek-e a LaTeX-létrehozó parancs futtatásával a globális sablonfájlban egy tesztképlettel.

en: Text Font...
hu_HU: Szöveg betűkészlete…

en: The LaTeX file to use as a template for the LaTeX tool.
hu_HU: A LaTeX-fájl a LaTeX-eszköz sablonjaként.

en: The current color of the Text Tool, in hex RGB format.
hu_HU: Szövegeszköz jelenlegi színe hexadecimális vörös-zöld-kék formátumban.

en: The following strings will be substituted in the global template file when running the LaTeX tool:
hu_HU: A következő karakterláncok helyettesítésre kerülnek a globális sablonfájlban a LaTeX eszköz futtatásakor:

en: The math mode formula typed in the LaTeX tool.
hu_HU: A LaTeX eszközbe beírt matematikai mód képlet.

en: The unit of the ruler is cm
hu_HU: A vonalzó mértékegysége cm

en: These settings will be used for new pages
hu_HU: Ezeket a beállításokat a rendszer az új oldalakhoz használja

en: Timeout
hu_HU: Időtúllépés

en: Toggle standard / region text selection
hu_HU: Szabványos/régiószöveg-kijelölés váltása

en: Touch Drawing
hu_HU: Rajz érintése

en: Touch Scrolling
hu_HU: Görgetés érintése

en: Touchscreen
hu_HU: Érintőképernyő

en: Try to select object first.
hu_HU: Először próbálja meg kiválasztani az objektumot.

en: Try to select object first; if nothing selected then show floating toolbox if enabled.
hu_HU: Először próbálja meg kiválasztani az objektumot; ha nincs kiválasztva, akkor mutasson lebegő eszköztárat, ha engedélyezve van.

en: Underline selected text
hu_HU: Kijelölt szöveg aláhúzása

en: Use available Stock Icons (requires restart)
hu_HU: Rendelkezésre álló részvényikonok használata (újraindítás szükséges)

en: Use font from system theme.
hu_HU: Betűkészlet használata a rendszertémából.

en: Use snapping for recognized shapes
hu_HU: Igazítás használata felismert alakzatokhoz

en: Use the current page size instead of the page size above.
hu_HU: Használja a jelenlegi oldalméretet a fenti oldalméret helyett.

en: Use two fingers to pan/zoom and one finger to use the selected tool.
hu_HU: Két ujjal pásztázhat/nagyíthat és egy ujjal pedig a kiválasztott eszközt használhatja.

en: Usually 0 or 1
hu_HU: Általában 0 vagy 1

en: Velocity based Gaussian weights
hu_HU: Sebesség alapú Gauss-súlyok

en: Version:
hu_HU: Verzió:

en: View
hu_HU: Nézet

en: Website
hu_HU: Honlap

en: When an element is selected and moved past the visible portion of the canvas, pan the screen by an amount equal to this percentage of the visible part of the canvas.
hu_HU: Ha egy elemet kijelöl, és a vászon látható részén túl van mozgatva, pásztázzon a képernyőn a vászon látható részének ezen százalékával megegyező mértékben.

en: When drawing with touch, two-finger gestures intended to pan the view can instead cause it to zoom, causing performance issues. 
    This setting can make it easier to draw with touch.
hu_HU: Amikor érintéssel rajzol, a nézet pásztázására szolgáló kétujjas kézmozdulatok ehelyett nagyítást okozhatnak, ami teljesítménybeli problémákat okozhat. 
    Ez a beállítás megkönnyítheti az érintéssel történő rajzolást.

[ctx: eraser is only visible when floating]
en: When floating
hu_HU: Amikor lebegő

[ctx: eraser is only visible when touching the screen]
en: When touching
hu_HU: Amikor érintkező

en: When zoomed in on a high-resolution PDF, each re-render can take a long time. Setting this to a large value causes these re-renders to happen less often.
    
    Set this to 0% to always re-render on zoom.
hu_HU: Ha nagy felbontású PDF-re nagyít, minden újrarenderelés hosszú ideig tarthat. Ha ezt nagy értékre állítja, ezek az újramegjelenítések ritkábban fordulnak elő.
    
    Állítsa ezt 0%-ra, ha mindig újra szeretné megjeleníteni a nagyításkor.

en: Whiteout
hu_HU: Kifehéredés

en: Width
hu_HU: Szélesség

en: Width:
hu_HU: Szélesség:

en: With help from the community
hu_HU: A Közösségtől kapott segítséggel

en: Wrap text
hu_HU: Szöveg körbefuttatása

en: Xournal++ Preferences
hu_HU: Xournal++ beállításai

en: Zoom
hu_HU: Nagyítás

en: Zoom Gestures
hu_HU: Nagyítási gesztusok

en: Zoom Speed
hu_HU: Nagyítás sebessége

en: _1 Column
hu_HU: _1 oszlop

en: _1 Row
hu_HU: _1 sor

en: _2 Columns
hu_HU: _2 oszlop

en: _2 Rows
hu_HU: _2 sor

en: _3 Columns
hu_HU: _3 oszlop

en: _3 Rows
hu_HU: _3 sor

en: _4 Columns
hu_HU: _4 oszlop

en: _4 Rows
hu_HU: _4 sor

en: _5 Columns
hu_HU: _5 oszlop

en: _5 Rows
hu_HU: _5 sor

en: _6 Columns
hu_HU: _6 oszlop

en: _6 Rows
hu_HU: _6 sor

en: _7 Columns
hu_HU: _7 oszlop

en: _7 Rows
hu_HU: _7 sor

en: _8 Columns
hu_HU: _8 oszlop

en: _8 Rows
hu_HU: _8 sor

en: _Annotate PDF
hu_HU: _Jegyzetkészítés PDF-fájlban

en: _Bottom to Top
hu_HU: _Alulról felfelé

en: _Cols/Rows
hu_HU: _Oszlopok/Sorok

en: _Customize
hu_HU: _Testreszabás

en: _Default Tools
hu_HU: _Alapértelmezett eszköz

en: _Delete Page
hu_HU: _Oldal törlése

en: _Edit
hu_HU: S_zerkesztés

en: _Eraser
hu_HU: _Radír

en: _Export as PDF
hu_HU: _Exportálás PDF-fájlként…

en: _File
hu_HU: _Fájl

en: _First Page
hu_HU: _Első oldal

en: _Goto Page
hu_HU: _Menjen az oldalra

en: _Help
hu_HU: _Súgó

en: _Highlighter
hu_HU: _Kiemelő

en: _Horizontal
hu_HU: _Vízszintes

en: _Image
hu_HU: _Kép

en: _Journal
hu_HU: N_apló

en: _Last Page
hu_HU: _Utolsó oldal

en: _Left to Right
hu_HU: _Balról jobbra

en: _Manage
hu_HU: _ Kezelés

en: _Navigation
hu_HU: Navigá_ció

en: _Next Layer
hu_HU: _Következő réteg

en: _Next Page
hu_HU: _Következő oldal

en: _Pair Pages
hu_HU: Oldalak _párosítása

en: _Pen
hu_HU: _Toll

en: _Plugin
hu_HU: _Beépülő modul

en: _Presentation Mode
hu_HU: _Bemutató mód

en: _Previous Layer
hu_HU: _Előző réteg

en: _Previous Page
hu_HU: _Előző oldal

en: _Right to Left
hu_HU: _Jobbról balra

en: _Shape Recognizer
hu_HU: _Alakzatfelismerő

en: _Text
hu_HU: S_zöveg

en: _Tools
hu_HU: _Eszközök

en: _Top Layer
hu_HU: _Felső réteg

en: _Top to Bottom
hu_HU: _Felülről lefelé

en: _Vertical
hu_HU: _Függőleges

en: _Vertical Space
hu_HU: Térköz _függőlegesen

en: _View
hu_HU: _Nézet

en: _delete strokes
hu_HU: vonásírások _törlése

en: _fine
hu_HU: _finom

en: _medium
hu_HU: _közepes

en: _standard
hu_HU: _szabványos

en: _thick
hu_HU: _vastag

en: _very fine
hu_HU: _nagyon finom

en: _whiteout
hu_HU: ki_fehéredés

en: disabled
hu_HU: letilva

en: enabled,
hu_HU: engedélyezve,

en: events
hu_HU: események

en: every
hu_HU: minden

en: minutes
hu_HU: perc

en: pixels
hu_HU: képpont

en: s <i>(after which the touchscreen will be reactivated again)</i>
hu_HU: s <i>(miután az érintőképernyő újra engedélyezve lesz)</i>

en: ver_y thick
hu_HU: nagy_on vastag

en: when drawing on last page
hu_HU: amikor rajzolás az utolsó oldalra

en: when scrolling to end of last page
hu_HU: amikor görgetés az utolsó oldal végére
