xournalpp - en to no_NO translation catalogue (265 entries)

en: 
    
    Will now attempt to run without this file.
no_NO: 
    
    Vil nå forsøke å fortsette uten denne filen.

en: 
     Do you want to continue?
no_NO: 
    Vil du fortsette?

en: %F-Note-%H-%M
no_NO: %F-Notat-%H-%M

en: <b>No devices were found. This seems wrong - maybe file a bug report?</b>
no_NO: <b>Ingen enheter ble funnet. Dette synes feilaktig - kanskje send en feilrapport?</b>

en: Advanced export options
no_NO: Avanserte eksportinnstillinger

en: All files
no_NO: Alle filer

en: Apply to all pages
no_NO: Bruk på alle sider

en: Apply to current page
no_NO: Bruk på denne siden

en: Arrange
no_NO: Ordne

en: Attach file to the journal
no_NO: Legg ved fil til journalen

en: Back
no_NO: Tilbake

en: Background
no_NO: Bakgrunn

en: Bring forward
no_NO: Flytt framover

en: Bring to front
no_NO: Flytt forrest

en: Cancel
no_NO: Avbryt

en: Change color
no_NO: Endre farge

en: Change font
no_NO: Endre skrifttype

en: Change line style
no_NO: Endre linjestil

en: Contents
no_NO: Innhold

en: Copy
no_NO: Kopier

en: Copy current
no_NO: Kopier gjeldende

en: Copy page
no_NO: Kopier side

en: Could not create folder: {1}
    Failed with error: {2}
no_NO: Kunne ikke opprette mappe: {1}
    Feilet med feil: {2}

en: Could not load LaTeX PDF file
no_NO: Kunne ikke laste LaTeX PDF-fil

en: Could not load LaTeX PDF file: {1}
no_NO: Kunne ikke laste LaTeX PDF-fil: {1}

en: Could not load pagetemplates.ini file
no_NO: Kunne ikke laste filen pagetemplates.ini

en: Could not open file: "{1}"
no_NO: Kan ikke åpne filen: "{1}"

en: Could not save .tex file: {1}
no_NO: Kunne ikke lagre .tex-filen: {1}

en: Create new layer
no_NO: Opprett nytt lag

en: Custom
no_NO: Egendefinert

en: Custom Export
no_NO: Egendefinert eksport

en: Customized
no_NO: Tilpasset

en: Cut
no_NO: Klipp ut

en: Default Tool
no_NO: Standard verktøy

en: Delete
no_NO: Slett

en: Delete Logfile
no_NO: Slett loggfil

en: Delete current page
no_NO: Slett gjeldende side

en: Delete file
no_NO: Slett fil

en: Delete layer
no_NO: Slett lag

en: Delete this layer
no_NO: Slett lag

en: Delete this page
no_NO: Slett denne siden

en: Discard
no_NO: Forkast

en: Display advanced export options
no_NO: Vis avanserte eksportinnstillinger

en: Document file was removed.
no_NO: Dokumentfilen ble fjernet.

en: Dotted
no_NO: Prikket

en: Draw Arrow
no_NO: Tegn pil

en: Draw Ellipse
no_NO: Tegn ellipse

en: Draw Line
no_NO: Tegn linje

en: Draw Rectangle
no_NO: Tegn rektangel

en: Draw coordinate system
no_NO: Tegn koordinatsystem

en: Edit text
no_NO: Rediger tekst

en: Erase stroke
no_NO: Slett strek

en: Eraser
no_NO: Viskelær

en: Error while autosaving: {1}
no_NO: Feil mens autolagring: {1}

en: Error: {1}
no_NO: Feil: {1}

en: Error: {1}. Please check the contents of {2}
no_NO: Feil: {1}. Sjekk innholdet i {2}

en: Export FILE as PDF
no_NO: Eksporter FILE som PDF

en: Export PDF
no_NO: Eksporter PDF

en: Export without background
                                     The exported file has transparent or white background,
                                     depending on what its format supports
no_NO: Eksporter uten bakgrunn
                                     Den eksporterte filen har gjennomsiktig eller hvit bakgrunn,
                                     avhengig av hva formatet støtter

en: File couldn't be opened. You have to do it manually:
    URL: {1}
no_NO: Filen kunne ikke åpnes. Du må gjøre det manuelt:
    URL: {1}

en: Fill
no_NO: Fyll

en: Fine
no_NO: Fin

en: Floating Toolbox (experimental)
no_NO: Flytende verktøykasse (eksperimentell)

en: Font
no_NO: Skrifttype

en: Forward
no_NO: Fremover

en: GNU GPLv2 or later
no_NO: GNU GPLv2 eller senere

en: Go to first page
no_NO: Gå til første side

en: Go to last page
no_NO: Gå til siste side

en: Go to next layer
no_NO: Gå til neste lag

en: Go to page
no_NO: Gå til side

en: Go to previous layer
no_NO: Gå til forrige lag

en: Go to top layer
no_NO: Gå til øverste lag

en: Graph
no_NO: Graf

en: Grid Snapping
no_NO: Magnetisk rutenett

en: Hand
no_NO: Hånd

en: Hide all
no_NO: Skjul alle

en: Highlighter
no_NO: Fremhev

en: Image
no_NO: Bilde

en: Image file successfully created
no_NO: Bildefilen ble opprettet

en: Images
no_NO: Bilder

en: Insert a copy of the current layer below
no_NO: Sett inn en kopi av gjeldende lag under

en: Insert a copy of the current page below
no_NO: Sett inn en kopi av gjeldende lag under

en: Insert elements
no_NO: Sett inn elementer

en: Insert image
no_NO: Sett inn bilde

en: Insert latex
no_NO: Sett inn latex

en: Insert layer
no_NO: Sett inn lag

en: Insert page
no_NO: Sett inn side

en: Jump to Page (first Page: 1)
no_NO: Gå til side (første side: 1)

en: Layer
no_NO: Lag

en: Layer Preview
no_NO: Forhåndsvis lag

en: Layer {1}
no_NO: Lag {1}

en: Loading...
no_NO: Laster inn...

en: Manage Toolbars
no_NO: Tilpass verktøylinjer

en: Medium
no_NO: Middels

en: Move
no_NO: Flytt

en: Move layer
no_NO: Flytt lag

en: Move page downwards
no_NO: Flytt siden ned

en: Move page upwards
no_NO: Flytt side oppover

en: New
no_NO: Ny

en: New Xournal
no_NO: Nytt Xournal

en: Next
no_NO: Neste

en: No device
no_NO: Ingen enhet

en: No pages to export!
no_NO: Ingen sider til å eksportere!

en: Open Image
no_NO: Åpne bilde

en: Open Logfile
no_NO: Åpne loggfil

en: Open Logfile directory
no_NO: Åpne loggmappen

en: Open file
no_NO: Åpne fil

en: PDF Export
no_NO: Exporter PDF

en: PDF Page {1}
no_NO: PDF side {1}

en: PDF background missing
no_NO: Bakgrunn for PDF mangler

en: PDF files
no_NO: PDF-filer

en: PNG graphics
no_NO: PNG-grafikk

en: Page
no_NO: Side

en: Page Preview
no_NO: Forhåndsvis side

en: Page deleted
no_NO: Side slettet

en: Page inserted
no_NO: Side satt inn

en: Page number
no_NO: Sidenummer

en: Paste
no_NO: Lim inn

en: Pause / Play
no_NO: Pause / spill

en: Pen
no_NO: Penn

en: Plain
no_NO: Enkel

en: Play Object
no_NO: Spill objekt

en: Predefined
no_NO: Forhåndsdefinert

en: Presentation mode
no_NO: Presentasjonsmodus

en: Previously selected language not available anymore!
no_NO: Tidligere valgt språk er ikke lenger tilgjengelig!

en: Print
no_NO: Utskrift

en: Record Audio / Stop Recording
no_NO: Ta opp lyd / Stopp opptak

en: Recorder could not be started.
no_NO: Opptaker kunne ikke startes.

en: Redo
no_NO: Gjenta

en: Redo:
no_NO: Gjenta:

en: Remove PDF Background
no_NO: Fjern PDF-bakgrunn

en: Replace
no_NO: Erstatt

en: Rotation
no_NO: Rotasjon

en: SVG graphics
no_NO: SVG-grafikk

en: Save
no_NO: Lagre

en: Save As...
no_NO: Lagre som...

en: Save File
no_NO: Lagre fil

en: Scale
no_NO: Skaler

en: Search
no_NO: Søk

en: Select Font
no_NO: Velg skrifttype

en: Select Object
no_NO: Velg objekt

en: Select Rectangle
no_NO: Velg rektangel

en: Select Region
no_NO: Velg område

en: Select color
no_NO: Velg farge

en: Select rectangle
no_NO: Velg rektangel

en: Select region
no_NO: Velg region

en: Send Bugreport
no_NO: Send feilrapport

en: Send backward
no_NO: Send bakover

en: Send to back
no_NO: Send bakerst

en: Separator
no_NO: Skillelinje

en: Show all
no_NO: Vis alle

en: Stop
no_NO: Stopp

en: Supported files
no_NO: Filtyper som støttes

en: Swap the current layer with the one above
no_NO: Bytt dette laget med laget over

en: Swap the current layer with the one below
no_NO: Bytt dette laget med laget under

en: Swap the current page with the one above
no_NO: Bytt denne siden med siden under

en: Swap the current page with the one below
no_NO: Bytt denne siden med siden under

en: System Default
no_NO: Systemstandard

en: Text
no_NO: Tekst

en: Text not found
no_NO: Teksten ble ikke funnet

en: Thick
no_NO: Tykk

en: Toolbars
no_NO: Verktøyfelt

en: Unable to play audio recording {1}
no_NO: Kan ikke spille av lydopptak {1}

en: Unable to retrieve pdf page.
no_NO: Kan ikke hente pdf-siden.

en: Undo
no_NO: Angre

en: Undo:
no_NO: Angre:

en: Vertical Space
no_NO: Vertikalt område

en: Vertical space
no_NO: Vertikalt område

en: Very Fine
no_NO: Veldig fin

en: Very Thick
no_NO: Veldig Tykk

en: With PDF background
no_NO: Med PDF-bakgrunn

en: Write text
no_NO: Skriv tekst

en: Wrong count of points ({1})
no_NO: Feil antall punkter ({1})

en: Xournal files
no_NO: Xournal filer

en: Xournal++ crashed last time. Would you like to restore the last edited file?
no_NO: Xournal++ kræsjet forrige gang. Vil du gjenopprette den sist redigerte filen?

en: Xournal++ files
no_NO: Xournal++ filer

en: Xournal++ template
no_NO: Xournal++ mal

en: Zoom in
no_NO: Forstørr

en: Zoom out
no_NO: Forminsk

en: cursor
no_NO: Markør

en: dashed
no_NO: stiplet

en: delete stroke
no_NO: slett strek

en: dotted
no_NO: prikket

en: elements
no_NO: elementer

en: eraser
no_NO: viskelær

en: file: {1}
no_NO: fil: {1}

en: image
no_NO: bilde

en: keyboard
no_NO: tastatur

en: mouse
no_NO: mus

en: pen
no_NO: penn

en: show
no_NO: vis

en: stroke
no_NO: strek

en: tablet pad
no_NO: tegnebrett

en: text
no_NO: tekst

en: touchpad
no_NO: berøringsbrett

en: touchscreen
no_NO: berøringskjerm

en: trackpoint
no_NO: sporpunkt

en: xoj-File: {1}
no_NO: xoj-fil: {1}

en: <b>Background</b>
no_NO: <b>Bakgrunn</b>

en: <b>Color</b>
no_NO: <b>Farge</b>

en: <b>Default Tools</b>
no_NO: <b>Standardverktøy</b>

en: <b>Default</b>
no_NO: <b>Standard</b>

en: About Xournal++
no_NO: Om Xournal++

en: All
no_NO: Alle

en: All pages
no_NO: Alle sider

en: All three conditions must be met before stroke is ignored.
    It must be short in time and length and we can't have ignored another stroke recently.
no_NO: Alle tre kravene må være oppfylt før strekene blir ignorert.
    Den må være kort i tid og lengde, og vi kan ikke nylig ha ignorert en annen strek.

en: Audio Devices
no_NO: Lydenheter

en: Audio Recording
no_NO: Lydopptak

en: Author:
no_NO: Forfatter:

en: Autodetect
no_NO: Identifiser automatisk

en: Autosaving
no_NO: Autolagring

en: Border Color
no_NO: Kantlinjefarge

en: Border color
no_NO: Kantlinjefarge

en: Button 1
no_NO: Knapp 1

en: Button 2
no_NO: Knapp 2

en: Colors
no_NO: Farger

en: Configure Page Template
no_NO: Konfigurer sidemal

en: Configure new page template
no_NO: Konfigurer ny sidemal

en: Current page
no_NO: Gjeldende side

en: Cursor
no_NO: Markør

en: Cursor icon for pen
no_NO: Markørikon for penn

en: Deadzone
no_NO: Dødsone

en: Deadzone radius
no_NO: Dødsoneradius

en: Default Save Name
no_NO: Standard lagringsnavn

en: Default Seek Time (in seconds)
no_NO: Standard søketid (i sekunder)

en: Default name:
no_NO: Standard navn:

en: Defaults
no_NO: Standarder

en: Delete Layer
no_NO: Slett lag

en: Delete stroke
no_NO: Slett strek

en: Device
no_NO: Enhet

en: Disable
no_NO: Deaktiver

en: Drag
no_NO: Dra

en: Duplicate
no_NO: Dupliser

en: Edit (not implemented yet)
no_NO: Rediger (ikke implementert ennå)

en: Enable
no_NO: Aktiver

en: Enable Autosaving
no_NO: Aktivér automatisk lagring

en: Export
no_NO: Eksporter

en: Export as...
no_NO: Eksporter som...

en: Fill opacity
no_NO: Fyllgjenomsiktighet

en: Finalize the stroke
no_NO: Fullfør streken

en: Find next occurrence of the search string
no_NO: Finn neste tilfelle av søketeksten

en: Find previous occurrence of the search string
no_NO: Finn forrige tilfelle av søketeksten

en: Fullscreen
no_NO: Fullskjerm

en: Gain
no_NO: Økning

en: Go to Page
no_NO: Gå til side

en: Grid size
no_NO: Rutenettstørrelse

en: Hand Recognition
no_NO: Håndgjenkjenning

en: Height
no_NO: Høyde

en: Height:
no_NO: Høyde:

en: Image quality
no_NO: Bildekvalitet

en: Minimum Pressure:
no_NO: Minimum trykk:

en: Mouse
no_NO: Mus

en: Mouse Buttons
no_NO: Museknapper

en: Mouse+Keyboard Combo
no_NO: Mus og Tastaturkombinasjon

en: Move Down
no_NO: Flytt ned

en: Move Up
no_NO: Flytt opp

en: None
no_NO: Ingen

en: Options
no_NO: Innstillingar

en: Pages:
no_NO: Sider:

en: Performance
no_NO: Ytelse

en: Playback Settings
no_NO: Innstillinger for avspilling

en: Preferences
no_NO: Innstillinger

en: Pressure Sensitivity
no_NO: Trykkfølsomhet

en: Range
no_NO: Område

en: Sensitivity Scale
no_NO: Sensitivitetskala
