xournalpp - en to tr_TR translation catalogue (829 entries)

en: 
    
    Will now attempt to run without this file.
tr_TR: 
    
    Şimdi bu dosya olmadan çalıştırma denenecek.

en: 
     Do you want to continue?
tr_TR: 
    Devam etmek istiyor musunuz?

[ctx: Page {pagenumber} "of {pagecount}"]
en:  of {1}
tr_TR:  / {1}

en: %F-Note-%H-%M
tr_TR: %F-Not-%H-%M

en: <b>No devices were found. This seems wrong - maybe file a bug report?</b>
tr_TR: <b>Hiçbir aygıt bulunamadı. Bu bir sorun gibi görünüyor, bir hata raporu oluşturulsun mu?</b>

en: <span foreground='red' size='x-large'>Missing the needed UI file:
    <b>{1}</b></span>
    Could not find them at any location.
      Not relative
      Not in the Working Path
      Not in {2}
tr_TR: <span foreground='red' size='x-large'>Gerekli kullanıcı arayüzü dosyası eksik:
    <b>{1}</b></span>
    Herhangi bir dizinde bulunamadı.
      İlgili değil
      Çalışma Dizininde değil
      {2} içinde değil

en: Add missing page
tr_TR: Eksik sayfa ekle

en: Add/Edit TeX
tr_TR: TeX Ekle/Düzenle

en: Advanced export options
tr_TR: Gelişmiş dışa aktarma seçenekleri

en: All files
tr_TR: Tüm dosyalar

en: Apply to all pages
tr_TR: Tüm sayfalara uygula

en: Apply to current page
tr_TR: Geçerli sayfaya uygula

en: Arrange
tr_TR: Sırala

en: Attach file to the journal
tr_TR: Günlüğe dosya ekle

en: Attribute "{1}" could not be parsed as double, the value is "{2}"
tr_TR: "{1}" özelliği çift olarak ayrıştırılamadı, değer "{2}"

en: Attribute "{1}" could not be parsed as double, the value is nullptr
tr_TR: "{1}" özniteliği çift olarak ayrıştırılamadı, değer nullptr

en: Attribute "{1}" could not be parsed as int, the value is "{2}"
tr_TR: "{1}" özniteliği int olarak ayrıştırılamadı, değer "{2}"

en: Attribute "{1}" could not be parsed as int, the value is nullptr
tr_TR: "{1}" özniteliği int olarak ayrıştırılamadı, değer nullptr

en: Attribute "{1}" could not be parsed as size_t, the value is "{2}"
tr_TR: "{1}" özelliği size_t olarak ayrıştırılamadı, değer "{2}"

en: Attribute "{1}" could not be parsed as size_t, the value is nullptr
tr_TR: "{1}" özelliği size_t olarak ayrıştırılamadı, değer nullptr

en: Attribute color not set!
tr_TR: Öznitelik rengi ayarlanmadı!

en: Audio folder not set or invalid! Recording won't work!
    Please set the recording folder under "Preferences > Audio recording"
tr_TR: Ses klasörü ayarlanmadı veya geçerli değil! Kayıt çalışmaz!
    Lütfen kayıt klasörünü "Tercihler> Ses kaydı" altında ayarlayın

en: Autosave failed with an error: {1}
tr_TR: Otomatik kaydetme bir hatayla başarısız oldu: {1}

en: Autosave renamed from {1} to {2}
tr_TR: Otomatik kaydetme {1} yerine {2} olarak yeniden adlandırıldı

en: Autosaving to {1}
tr_TR: {1} 'e otomatik kaydediliyor

en: Back
tr_TR: Geri

en: Background
tr_TR: Arka plan

en: Bring forward
tr_TR: Öne getir

en: Bring to front
tr_TR: En Öne Getir

en: Built on
tr_TR: Üzerine inşa

en: Cancel
tr_TR: İptal

en: Change color
tr_TR: Rengi değiştir

en: Change font
tr_TR: Yazı tipini değiştir

en: Change line style
tr_TR: Çizgi biçimini değiştir

en: Change stroke fill
tr_TR: Kontur dolgusunu değiştir

en: Change stroke width
tr_TR: Kontur genişliğini değiştir

en: Clear list
tr_TR: Listeyi temizle

en: Color "{1}" unknown (not defined in default color list)!
tr_TR: Renk "{1}" bilinmiyor (varsayılan renk listesinde tanımlanmamış)!

en: Compass
tr_TR: Pusula

en: Contents
tr_TR: İçindekiler

en: Copy
tr_TR: Kopyala

en: Copy current
tr_TR: Geçerliyi kopyala

en: Copy page
tr_TR: Sayfayı kopyala

en: Could not create folder: {1}
    Failed with error: {2}
tr_TR: Klasör oluşturulamadı: {1}
    İşlem hatasıyla başarısız oldu: {2}

en: Could not load LaTeX PDF file
tr_TR: LaTeX PDF dosyası yüklenemedi

en: Could not load LaTeX PDF file: {1}
tr_TR: LaTeX PDF dosyası yüklenemedi: {1}

en: Could not load pagetemplates.ini file
tr_TR: pagetemplates.ini dosyası yüklenemedi

en: Could not open attachment: {1}. Error message: Could not read file
tr_TR: Ek açılamadı: {1}. Hata mesajı: Dosya okunamadı

en: Could not open attachment: {1}. Error message: Could not write file
tr_TR: Ek açılamadı: {1}. Hata mesajı: Dosya yazılamadı

en: Could not open attachment: {1}. Error message: No valid file size provided
tr_TR: Ek açılamadı: {1}. Hata mesajı: Geçerli bir dosya boyutu sağlanmadı

en: Could not open attachment: {1}. Error message: {2}
tr_TR: Ek açılamadı: {1}. Hata mesajı: {2}

en: Could not open file: "{1}"
tr_TR: Dosya açılamadı: "{1}"

en: Could not parse custom toolbar.ini file: {1}
    Toolbars will not be available
tr_TR: Özel toolbar.ini dosyası ayrıştırılamadı: {1}
    Araç çubukları kullanılamayacak

en: Could not parse general toolbar.ini file: {1}
    No Toolbars will be available
tr_TR: Genel toolbar.ini dosyası ayrıştırılamadı: {1}
    Hiçbir Araç Çubuğu kullanılamayacak

en: Could not read image: {1}. Error message: {2}
tr_TR: Resim okunamadı: {1}. Hata mesajı: {2}

en: Could not read page number for cloned background image: {1}.
tr_TR: Kopyalanmış arka plan resmi için sayfa numarası okunamadı: {1}.

en: Could not redo "{1}"
    Something went wrong… Please write a bug report…
tr_TR: "{1}" yeniden yapılamadı
    Bir şeyler ters gitti… Lütfen hata raporu yazın…

en: Could not remove tool item from Toolbar {1} on position {2}
tr_TR: {2} konumundaki Araç öğesi {1} Araç Çubuğundan kaldırılamadı

en: Could not remove tool item {1} from Toolbar {2} on position {3}
tr_TR: {3} konumundaki {1} araç öğesi, {2} Araç Çubuğundan kaldırılamadı

en: Could not rename autosave file from "{1}" to "{2}": {3}
tr_TR: Otomatik kaydetme dosyası "{1}" yerine "{2}" olarak yeniden adlandırılamadı: {3}

en: Could not save .tex file: {1}
tr_TR: .tex dosyası kaydedilemedi: {1}

en: Could not start {1}: {2} (exit code: {3})
tr_TR: Başlatılamadı {1}: {2} (çıkış kodu: {3})

en: Could not undo "{1}"
    Something went wrong… Please write a bug report…
tr_TR: "{1}" geri alınamadı
    Bir şeyler ters gitti… Lütfen hata raporu yazın…

en: Could not write background "{1}", {2}
tr_TR: "{1}" arka planı yazılamadı, {2}

en: Could not write background "{1}". Continuing anyway.
tr_TR: Arka plan "{1}" yazılamadı. Yine de devam ediliyor.

en: Create new layer
tr_TR: Yeni katman oluştur

en: Custom
tr_TR: Özel

en: Custom Export
tr_TR: Özel Dışa Aktarma

en: Customize Toolbars
tr_TR: Araç Çubuklarını Özelleştir

en: Customized
tr_TR: Özelleştirildi

en: Cut
tr_TR: Kes

en: Default Tool
tr_TR: Varsayılan Araç

en: Delete
tr_TR: Sil

en: Delete Logfile
tr_TR: Log dosyasını Sil

en: Delete current page
tr_TR: Geçerli sayfayı sil

en: Delete file
tr_TR: Dosyayı sil

en: Delete layer
tr_TR: Katmanı sil

en: Delete this layer
tr_TR: Bu katmanı sil

en: Delete this page
tr_TR: Bu sayfayı sil

en: Discard
tr_TR: Kaydetme

en: Display advanced export options
tr_TR: Gelişmiş dışa aktarma seçeneklerini görüntüle

en: Do not open Autosave files. They may will be overwritten!
    Copy the files to another folder.
    Files from Folder {1} cannot be opened.
tr_TR: Otomatik Kaydetme dosyalarını açmayın. Bunların üzerine yazılabilir!
    Dosyaları başka bir klasöre kopyalayın.
    {1} Klasöründeki dosyalar açılamıyor.

en: Do not overwrite the background PDF! This will cause errors!
tr_TR: Arka plan PDF'sinin üzerine yazmayın! Bu hatalara neden olur!

en: Document file was removed.
tr_TR: Belge dosyası kaldırıldı.

en: Document is corrupted (no pages found in file)
tr_TR: Belge bozuk (dosyada sayfa bulunamadı)

en: Document is not complete (maybe the end is cut off?)
tr_TR: Belge tamamlanmadı (sonu kesilmiş olabilir mi?)

en: Document not loaded! ({1}), {2}
tr_TR: Belge yüklenmedi! ({1}), {2}

en: Dotted
tr_TR: Noktalı

en: Draw Arrow
tr_TR: Ok Çiz

en: Draw Double Arrow
tr_TR: Çift Ok

en: Draw Ellipse
tr_TR: Elips Çiz

en: Draw Line
tr_TR: Çizgi Çiz

en: Draw Rectangle
tr_TR: Dikdörtgen Çiz

en: Draw Spline
tr_TR: Eğri Çiz

en: Draw coordinate system
tr_TR: Koordinat Sistemi Çiz

en: Draw stroke
tr_TR: Kontur çiz

en: Drawing Type - don't change
tr_TR: Çizim Türü - değiştirmeyin

en: Drawing Type Combo
tr_TR: Şekil çizimi araç seti

en: Edit text
tr_TR: Metni düzenle

en: Emergency saved document
tr_TR: Acil durum kaydedilmiş belge

en: Enable pressure sensitivity or pressure inference to change this setting!
tr_TR: Bu ayarı değiştirmek için basınç duyarlılığını veya basınç çıkarımını etkinleştirin!

en: Erase stroke
tr_TR: Kontur sil

en: Eraser
tr_TR: Silgi

en: Error annotate PDF file "{1}"
    {2}
tr_TR: "{1}" PDF dosyasına açıklama eklenirken hata oluştu
    {2}

en: Error loading glade file "{1}" (try to load "{2}")
tr_TR: "{1}" glade dosyası yüklenirken hata oluştu ("{2}" yüklemeyi deneyin)

en: Error opening file "{1}"
tr_TR: "{1}" dosyası açılırken hata oluştu

en: Error opening file: "{1}"
tr_TR: Dosya açılırken hata oluştu: "{1}"

en: Error reading PDF: {1}
tr_TR: PDF okunurken hata oluştu: {1}

en: Error reading width of a stroke: {1}
tr_TR: Bir konturun genişliğini okuma hatası: {1}

en: Error save image #1
tr_TR: Resim #1 kaydedilirken hata oluştu

en: Error save image #2
tr_TR: Resim #2 kaydedilirken hata oluştu

en: Error while autosaving: {1}
tr_TR: Otomatik kaydetme hatası: {1}

en: Error {1} executing system command: {2}
tr_TR: Sistem komutu yürütülürken {1} hatası: {2}

en: Error: {1}
tr_TR: Hata: {1}

en: Error: {1} is not a regular file. Please check your LaTeX template file settings.
tr_TR: Hata: {1} normal bir dosya değil. Lütfen LaTeX şablon dosyası ayarlarınızı kontrol edin.

en: Error: {1}. Please check the contents of {2}
tr_TR: Hata: {1}. Lütfen {2} içeriğini kontrol edin

en: Export FILE as PDF
tr_TR: Dosyayı PDF Olarak Dışa Aktar

en: Export FILE as image files (one per page)
                                     Guess the output format from the extension of IMGFILE
                                     Supported formats: .png, .svg
tr_TR: Resim/Fotoğraf olarak dışa aktar (sayfa başına)
                                     Dosya uzantısından resim/fotoğraf türünü tahmin et.
                                     Desteklenen uzantılar: .png, .svg

en: Export PDF
tr_TR: PDF olarak dışa aktar

en: Export as PDF
tr_TR: PDF Olarak Dışa Aktar

en: Export layers progressively
                                     In PDF export, Render layers progressively one by one.
                                     This results in N export pages per page with N layers,
                                     building up the layer stack progressively.
                                     The resulting PDF file can be used for a presentation.
tr_TR: Katmanları kademeli olarak dışa aktar
                                     PDF dışa aktarmada, katmanları kademeli olarak tek tek oluştur.
                                     Bu, N sayıda katmana sahip sayfa başına N sayıda dışa aktarılmış
                                     sayfayla sonuçlanır ve katman yığınlarınıı kademeli olarak oluşturur.
                                     Ortaya çıkan PDF dosyası sunum yapmak için kullanılabilir.

en: Export without background
                                     The exported file has transparent or white background,
                                     depending on what its format supports
tr_TR: Arka plan olmadan dışa aktar
                                     Dışa aktarılan dosyanın arka planı,
                                     biçiminin desteklediğine bağlı olarak saydam veya beyazdır

en: Export without ruling
                                     The exported file has no paper ruling
tr_TR: Çizgiler olmadan dışa aktar
                                     Aktarılan dosyada kağıt çizgileri bulunmaz

en: Failed to find LaTeX generator program in PATH: {1}
tr_TR: KONUM içinde LaTeX oluşturucu programı bulunamadı: {1}

en: Failed to initialize PDF Cairo surface
tr_TR: PDF Cairo eklentisi başlatılırken hata meydana geldi

en: Failed to load image, could not determine image size!
tr_TR: Resim yüklenemedi, resim boyutu belirlenemedi!

en: Failed to parse LaTeX generator command: {1}
tr_TR: LaTeX oluşturucu komutu ayrıştırılamadı: {1}

en: Failed to read global template file. Please check your settings.
tr_TR: Genel şablon dosyası okunamadı. Lütfen ayarlarınızı kontrol ediniz.

en: Failed to resolve path with the following error:
    {1}
tr_TR: Dosya yolu açılırken aşağıdaki hatayla karşılaşıldı:
    {1}

en: File couldn't be opened. You have to do it manually:
    URL: {1}
tr_TR: Dosya açılamadı. Elle yapmalısınız:
    URL: {1}

en: Fill
tr_TR: Doldur

en: Fill Opacity
tr_TR: Dolgu Opaklığı

en: Filter input pressure. Multiply the pressure by the pressure multiplier. If less than the minimum, use the minimum pressure.
tr_TR: Basınç girişini filitrele. Basıncı, basınç çarpanıyla çarp. Eğer minimumdan azsa, minimum basıncı kullan.

en: Fine
tr_TR: İnce

en: Floating Toolbox (experimental)
tr_TR: Yüzen Araç Kutusu (deneysel)

en: Font
tr_TR: Yazı tipi

en: Forward
tr_TR: İleri

en: GNU GPLv2 or later
tr_TR: GNU GPLv2 veya üstü

en: GTK Version
tr_TR: GTK Sürümü

en: Get version of xournalpp
tr_TR: Xournalpp sürümünü edinin

en: Git commit
tr_TR: Git işlemesi

en: Global template file does not exist. Please check your settings.
tr_TR: Genel şablon dosyası yok. Lütfen ayarlarınızı kontrol ediniz.

en: Global template file is not a regular file. Please check your settings.
tr_TR: Genel şablon dosyası düzenli bir dosya degil. Lütfen ayarlarınızı kontrol ediniz.

en: Go to first page
tr_TR: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr_TR: Son sayfaya git

en: Go to next layer
tr_TR: Sonraki katmana git

en: Go to page
tr_TR: Sayfaya git

en: Go to previous layer
tr_TR: Önceki katmana git

en: Go to top layer
tr_TR: Üst katmana git

en: Graph
tr_TR: Grafik

en: Grid Snapping
tr_TR: Izgara Yakalama

en: Hand
tr_TR: El

en: Hide all
tr_TR: Tümünü gizle

en: Highlighter
tr_TR: Vurgulayıcı

en: Image
tr_TR: Resim

en: Image file successfully created
tr_TR: Resim dosyası başarıyla oluşturuldu

en: Images
tr_TR: Resimler

en: Insert a copy of the current layer below
tr_TR: Geçerli katmanın bir kopyasını aşağıya ekle

en: Insert a copy of the current page below
tr_TR: Geçerli sayfanın bir kopyasını aşağıya ekle

en: Insert after current page
tr_TR: Geçerli sayfadan sonra ekle

en: Insert at end
tr_TR: Sona ekle

en: Insert elements
tr_TR: Element ekle

en: Insert image
tr_TR: Resim ekle

en: Insert latex
tr_TR: Lateks ekle

en: Insert layer
tr_TR: Katman ekle

en: Insert page
tr_TR: Sayfa ekle

en: Isometric Dotted
tr_TR: İzometrik Noktalı

en: Isometric Graph
tr_TR: İzometrik Grafik

en: Jump to Page (first Page: 1)
tr_TR: Sayfaya Git (ilk Sayfa: 1)

en: LaTeX editor theme:
tr_TR: LaTeX düzenleyici teması:

en: Latex generation encountered an error: {1} (exit code: {2})
tr_TR: Latex oluşturulurken bir hatayla karşılaştı: {1} (çıkış kodu: {2})

en: Layer
tr_TR: Katman

en: Layer Combo
tr_TR: Katman birleşimi

en: Layer Preview
tr_TR: Katman Önizlemesi

en: Layer {1}
tr_TR: Katman {1}

en: Layerstack Preview
tr_TR: Katman Birleşimi Önizlemesi

en: Loading...
tr_TR: Yükleniyor...

en: Manage Toolbars
tr_TR: Araç Çubuklarını Yönet

en: Medium
tr_TR: Orta

en: Merge layer down
tr_TR: Altındaki Katmanla Birleştir

en: Move
tr_TR: Taşı

en: Move layer
tr_TR: Katmanı taşı

en: Move page downwards
tr_TR: Sayfayı aşağıya doğru taşı

en: Move page upwards
tr_TR: Sayfayı yukarıya doğru taşı

en: New
tr_TR: Yeni

en: New Xournal
tr_TR: Yeni Xournal

en: Next
tr_TR: Sonraki

en: Next annotated page
tr_TR: Sonraki Açıklamalı Sayfa

en: No device
tr_TR: Aygıt yok

en: No pages to export!
tr_TR: Dışarıya aktarılacak sayfalar bulunamadı!

en: No pdf pages available to append. You may need to reopen the document first.
tr_TR: Eklemeye uygun pdf sayfası yok. Dosyayı tekrar baştan açmanız gerekebilir.

en: No recent files
tr_TR: Son kullanılan dosya yok

en: Normal drawing
tr_TR: Normal çizim

en: OK
tr_TR: Tamam

en: Only export the pages specified by RANGE (e.g. "2-3,5,7-")
                                     No effect without -p/--create-pdf or -i/--create-img
tr_TR: Yalnızca ARALIK kısmında belirtilen sayfaları dışa aktarın (ör. "2-3,5,7-")
                                      -p/--create-pdf veya -i/-create-img olmadan etkisi yoktur

en: Open Image
tr_TR: Resim Aç

en: Open Logfile
tr_TR: Log Dosyası Aç

en: Open Logfile directory
tr_TR: Günlük dosyası dizinini aç

en: Open file
tr_TR: Dosya aç

en: PDF Export
tr_TR: Pdf Olarak Dışa Aktar

en: PDF Page {1}
tr_TR: PDF Sayfası {1}

en: PDF background missing
tr_TR: PDF arka planı eksik

en: PDF file successfully created
tr_TR: PDF dosyası başarıyla oluşturuldu

en: PDF files
tr_TR: PDF dosyaları

en: PNG graphics
tr_TR: PNG grafikleri

en: Page
tr_TR: Sayfa

en: Page Preview
tr_TR: Sayfa Önizleme

en: Page background changed
tr_TR: Sayfa arka planı değişti

en: Page deleted
tr_TR: Sayfa silindi

en: Page inserted
tr_TR: Sayfa eklendi

en: Page number
tr_TR: Sayfa numarası

en: Paired pages
tr_TR: Eşlenen sayfalar

en: Paste
tr_TR: Yapıştır

en: Pause / Play
tr_TR: Duraklat / Oynat

en: Pen
tr_TR: Kalem

en: Plain
tr_TR: Düz

en: Play Object
tr_TR: Nesne Oynat

en: Predefined
tr_TR: Önceden tanımlanmış

en: Presentation mode
tr_TR: Sunum kipi

en: Previously selected language not available anymore!
tr_TR: Önceden seçilmiş dil artık kullanılabilir değil!

en: Print
tr_TR: Yazdır

en: Record Audio / Stop Recording
tr_TR: Ses Kaydet / Kaydı Durdur

en: Recorder could not be started.
tr_TR: Kaydedici başlatılamadı.

en: Redo
tr_TR: Yinele

en: Redo:
tr_TR: Yinele:

en: Remove PDF Background
tr_TR: PDF Arka Planını Kaldır

en: Removed tool item from Toolbar {1} ID {2}
tr_TR: Araç öğesi {1} ID {2} Araç Çubuğundan kaldırıldı

en: Removed tool item {1} from Toolbar {2} ID {3}
tr_TR: {1} araç öğesi {2} Araç Çubuğundan kaldırıldı ID {3}

en: Rename layer
tr_TR: Katmanı yeniden adlandır

en: Replace
tr_TR: Değiştir

en: Requested temporary file was not found for attachment {1}
tr_TR: {1} eki için istenen geçici dosya bulunamadı

en: Restore file
tr_TR: Dosyayı geri yükle

en: Rotation
tr_TR: Döndür

en: Rotation Snapping
tr_TR: Dönme Yakalama

en: Ruled
tr_TR: Cetvel

en: Ruled with vertical line
tr_TR: Dikey çizgi ile yönetilir

en: SVG graphics
tr_TR: SVG grafikleri

en: Sample LaTeX file generated successfully.
tr_TR: Örnek LaTeX dosyası başarıyla oluşturuldu.

en: Save
tr_TR: Kaydet

en: Save As...
tr_TR: Farklı kaydet...

en: Save File
tr_TR: Dosyayı Kaydet

en: Save file error: {1}
tr_TR: Dosya kaydetme hatası: {1}

en: Scale
tr_TR: Ölçek

en: Search
tr_TR: Ara

en: See the full list of contributors
tr_TR: Katkı sağlayanların tam listesine bakın

en: Select Area Text from pdf
tr_TR: PDF'den Metin Alanını Seç

en: Select Font
tr_TR: Yazı Tipi Seç

en: Select Linear PDF Text
tr_TR: Doğrusal PDF Metnini Seç

en: Select Object
tr_TR: Nesne Seç

en: Select PDF Area Text
tr_TR: PDF Alan Metnini Seç

en: Select PDF Text
tr_TR: PDF Metnini Seç

en: Select PDF Text In Rectangle
tr_TR: Dikdörgendeki PDF Metnini Seç

en: Select PDF Text in Rectangle
tr_TR: Dikdörgendeki PDF Metnini Seç

en: Select Pdf Text
tr_TR: PDF Metnini Seç

en: Select Rectangle
tr_TR: Dikdörtgen Seç

en: Select Region
tr_TR: Bölge Seç

en: Select Text from pdf
tr_TR: PDF'den metin seç

en: Select another PDF
tr_TR: Başka bir PDF seç

en: Select another name
tr_TR: Başka bir ad seçin

en: Select background color
tr_TR: Arka plan rengi seç

en: Select color
tr_TR: Renk seç

en: Select multi layer region
tr_TR: Çok katmanlı bölge seç

en: Select rectangle
tr_TR: Dikdörtgen seç

en: Select region
tr_TR: Bölge seç

en: Selection Combo
tr_TR: Kombinasyonu seç

en: Send Bugreport
tr_TR: Hata Raporu Gönder

en: Send backward
tr_TR: Geriye gönder

en: Send to back
tr_TR: En arkaya gönder

en: Separator
tr_TR: Ayırıcı

en: Set DPI for PNG exports. Default is 300
                                     No effect without -i/--create-img=foo.png
tr_TR: PNG çıktısı için DPI ayarlayın. Varsayılan olarak 300
                                       -i/--create-img=foo.png olmadan etkisi yoktur

en: Set page height for PNG exports
                                     No effect without -i/--create-img=foo.png
                                     Ignored if --export-png-dpi or --export-png-width is used
tr_TR: PNG dışarı aktarmaları için sayfa yüksekliği belirtin
                                     -i/--create-img=foo.png şeklinde ise etkisizdir
                                     --export-png-dpi yada --export-png-width şeklinde ise bu ayar gözardı edilir

en: Set page width for PNG exports
                                     No effect without -i/--create-img=foo.png
                                     Ignored if --export-png-dpi is used
tr_TR: PNG dışarı aktarmaları için sayfa genişliği belirtin
                                     -i/--create-img=foo.png şeklinde ise etkisizdir
                                     --export-png-dpi şeklinde ise bu ayar gözardı edilir

en: Setsquare
tr_TR: Kareayarla

en: Shape Recognizer
tr_TR: Şekil Tanıyıcı

en: Show all
tr_TR: Tümünü göster

en: Show only not used pages (one unused page)
tr_TR: Yalnızca kullanılmayan sayfaları göster (kullanılmayan bir sayfa)

en: Show only not used pages ({1} unused pages)
tr_TR: Yalnızca kullanılmayan sayfaları göster ({1} kullanılmayan sayfa)

en: Sorry, Xournal++ can only open one file at once.
    Others are ignored.
tr_TR: Üzgünüz, Xournal++ bir kerede yalnızca bir dosyayı açabilir.
    Diğerleri yok sayılır.

en: Sorry, Xournal++ cannot open remote files at the moment.
    You have to copy the file to a local directory.
tr_TR: Üzgünüz, Xournal++ şu anda uzak dosyaları açamıyor.
    Dosyayı yerel bir dizine kopyalamanız gerekir.

en: Spacer
tr_TR: Ayırıcı

en: Staves
tr_TR: Porteler

en: Stop
tr_TR: Durdur

en: Stroke recognizer
tr_TR: Kontur tanıyıcı

en: Successfully saved document to "{1}"
tr_TR: Belge "{1}" klasörüne başarıyla kaydedildi

en: Supported files
tr_TR: Desteklenen dosyalar

en: Swap the current layer with the one above
tr_TR: Mevcut katmanı bir yukarıdaki ile yer değiştir

en: Swap the current layer with the one below
tr_TR: Mevcut katmanı aşağıdaki ile yer değiştir

en: Swap the current page with the one above
tr_TR: Geçerli sayfayı yukarıdakiyle takas et

en: Swap the current page with the one below
tr_TR: Mevcut sayfayı aşağıdaki ile takas et

en: System Default
tr_TR: Sistem Varsayılanı

en: Text
tr_TR: Metin

en: Text %zu times found on this page
tr_TR: Bu sayfada %zu kez metin bulundu

en: Text found on this page
tr_TR: Bu sayfada metin bulundu

en: Text found once on page {1}
tr_TR: Sayfa {1} üzerinde bir kez metin bulundu

en: Text found {1} times on page {2}
tr_TR: Sayfa {1} üzerinde {2} kez metin bulundu

en: Text not found
tr_TR: Metin bulunumadı

en: Text not found, searched on all pages
tr_TR: Metin bulunamadı, tüm sayfalarda arandı

en: The Toolbarconfiguration "{1}" is predefined, would you create a copy to edit?
tr_TR: "{1}" Araç Çubuğu yapılandırması önceden tanımlandı, düzenlemek için bir kopya oluşturur musunuz?

en: The attached background file could not be found. It might have been moved, renamed or deleted.
tr_TR: Eklenmiş arka plan dosyası bulunamadı. Taşınmış, yeniden adlandırılmış veya silinmiş olabilir.

en: The background file "{1}" could not be found. It might have been moved, renamed or deleted.
    It was last seen at: "{2}"
tr_TR: Arka plan dosyası {1} bulunamadı. Taşınmış, yeniden adlandırılmış veya silinmiş olabilir.
    En son şurada görüldü: {2}"

en: The check for overwriting the background failed with:
tr_TR: Arka plan üzerine yazma kontrolü şu şekilde başarısız oldu:

en: The file being loaded has a file format version newer than the one currently supported by this version of Xournal++, so it may not load properly. Open anyways?
tr_TR: Açılmakta olan dosya şu anki Xournal++ sürümünden daha yeni bir sürüme sahip, bu nedenle düzgün yüklenmeyebilir. Yine de aç?

en: The file is no valid .xopp file (Mimetype missing): "{1}"
tr_TR: Dosya geçerli bir .xopp dosyası değil (Mime türü eksik): "{1}"

en: The file is no valid .xopp file (Mimetype wrong): "{1}"
tr_TR: Dosya geçerli bir .xopp dosyası değil (Mime türü yanlış): "{1}"

en: The file is no valid .xopp file (Version missing): "{1}"
tr_TR: Dosya geçerli bir .xopp dosyası değil (Sürüm eksik): "{1}"

en: The file is not a valid .xopp file (Version string corrupted): "{1}"
tr_TR: Dosya geçerli bir .xopp dosyası değil (Sürüm dizesi bozuk): "{1}"

en: The formula is empty when rendered or invalid.
tr_TR: Formül, oluşturulduğunda veya geçersiz olduğunda boştur.

en: The most recent log file name: {1}
tr_TR: En son günlük dosyası adı: {1}

en: There was an error displaying help: {1}
tr_TR: Yardım görüntülenirken bir hata oluştu: {1}

en: Thick
tr_TR: Kalın

en: This document is not saved yet.
tr_TR: Bu belge henüz kaydedilmemiş.

en: This image could not be loaded. Error message: {1}
tr_TR: Bu resim yüklenemedi. Hata mesajı: {1}

en: Toggle fullscreen
tr_TR: Tam ekrana geç

en: Tool - don't change
tr_TR: Araç - değiştirmeyin

en: Toolbar found: {1}
tr_TR: Araç çubuğu bulundu: {1}

en: Toolbars
tr_TR: Araç çubukları

en: Trying to emergency save the current open document…
tr_TR: Acil durum mevcut belgeyi kaydetmeye çalışıyor…

en: Unable to open global template file at {1}. Does it exist?
tr_TR: {1} konumundaki genel şablon dosyası açılamıyor. Dosya mevcut mu?

en: Unable to play audio recording {1}
tr_TR: Ses kaydı oynatılamıyor {1}

en: Unable to retrieve pdf page.
tr_TR: Pdf sayfası alınamadı.

en: Undo
tr_TR: Geri al

en: Undo:
tr_TR: Geri al:

en: Unexpected root tag: {1}
tr_TR: Beklenmeyen kök etiketi: {1}

en: Unexpected tag in document: "{1}"
tr_TR: Belgede beklenmeyen etiket: "{1}"

en: Unknown background type: {1}
tr_TR: Bilinmeyen arka plan türü: {1}

en: Unknown color value "{1}"
tr_TR: Bilinmeyen renk değeri "{1}"

en: Unknown domain type: {1}
tr_TR: Bilinmeyen alan adı türü: {1}

en: Unknown parser error
tr_TR: Bilinmeyen ayrıştırma hatası

en: Unknown pixmap::domain type: {1}
tr_TR: Bilinmeyen pixmap::alan adı türü: {1}

en: Unknown stroke cap type: "{1}", assuming round
tr_TR: Bilinmeyen kontur başığı türü: "{1}", yuvarlak varsayılıyor

en: Unknown stroke type: "{1}", assuming pen
tr_TR: Bilinmeyen kontur türü: "{1}", kalem varsayarak

en: Unsaved Document
tr_TR: Kaydedilmemiş Belge

en: Unsupported graphics format:
tr_TR: Desteklenmeyen grafik biçimi:

en: Use proposed PDF
tr_TR: Önerilen PDF'yi kullan

en: Version
tr_TR: Sürüm

en: Vertical Space
tr_TR: Dikey Boşluk

en: Vertical space
tr_TR: Dikey boşluk

en: Very Fine
tr_TR: Çok İnce

en: Very Thick
tr_TR: Çok Kalın

en: With PDF background
tr_TR: PDF arkaplanı ile

en: Write text
tr_TR: Metin yaz

en: Wrong count of points ({1})
tr_TR: Yanlış puan sayısı ({1})

en: Wrong number of pressure values, got {1}, expected {2}
tr_TR: Yanlış basınç değer sayısı, verilen {1}, beklenen {2}

en: XML Parser error: {1}
tr_TR: XML Ayrıştırıcı hatası: {1}

en: Xournal (Compatibility)
tr_TR: Xournal (Uyumluluk)

en: Xournal files
tr_TR: Xournal dosyaları

en: Xournal++ crashed last time. Would you like to restore the last edited file?
tr_TR: Xournal++ son kez çöktü. Son düzenlenen dosyayı geri yüklemek ister misiniz?

en: Xournal++ files
tr_TR: Xournal++ dosyaları

en: Xournal++ template
tr_TR: Xournal++ şablonu

en: You don't have any PDF pages to select from. Cancel operation.
    Please select another background type: Menu "Journal" → "Configure Page Template".
tr_TR: Aralarından seçim yapabileceğiniz PDF sayfanız yok. İşlemi iptal edin.
    Lütfen başka bir arka plan türü seçin: Menü "Günlük" → "Sayfa Şablonunu Yapılandır".

en: Your current document does not contain PDF Page no {1}
    Would you like to insert this page?
    
    Tip: You can select Journal → Paper Background → PDF Background to insert a PDF page.
tr_TR: Mevcut belgenizde PDF Sayfa {1} yok
    Bu sayfayı eklemek ister misiniz?
    
    İpucu: Bir PDF sayfası eklemek için Günlük → Kağıt Arka Planı → PDF Arka Planı'nı seçebilirsiniz.

en: Zoom Slider
tr_TR: Yakınlaştırma kaydırıcısı

en: Zoom fit to screen
tr_TR: Ekrana sığdır

en: Zoom in
tr_TR: Yakınlaştır

en: Zoom out
tr_TR: Uzaklaştır

en: Zoom to 100%
tr_TR: 100% Yakınlaştır

en: _Cancel
tr_TR: İ_ptal et

en: _Open
tr_TR: _Aç

en: _Save
tr_TR: _Kaydet

en: cursor
tr_TR: imleç

en: dash-/ dotted
tr_TR: tire-/ noktalı

en: dashed
tr_TR: kesik çizgili

en: default disabled
tr_TR: varsayılan olarak devre dışı

en: default enabled
tr_TR: varsayılan olarak etkin

en: delete stroke
tr_TR: konturu sil

en: dotted
tr_TR: noktalı

en: elements
tr_TR: öğeler

en: eraser
tr_TR: silgi

en: file: {1}
tr_TR: dosya: {1}

en: image
tr_TR: resim

en: keyboard
tr_TR: klavye

en: mouse
tr_TR: fare

en: pen
tr_TR: kalem

en: show
tr_TR: göster

en: standard
tr_TR: standart

en: stroke
tr_TR: vuruş

en: tablet pad
tr_TR: tablet ped

en: text
tr_TR: metin

en: touchpad
tr_TR: dokunmatik fare

en: touchscreen
tr_TR: dokunmatik ekran

en: trackpoint
tr_TR: parça noktası

en: whiteout
tr_TR: Beyazlat

en: xoj-File: {1}
tr_TR: xoj-Dosyası: {1}

en: xoj-preview-extractor: call with INPUT.xoj OUTPUT.png
tr_TR: xoj-preview-extractor: GİRDİ.xoj ÇIKTI.png ile çağırın

en: xoj-preview-extractor: could not find icon "{1}"
tr_TR: xoj-preview-extractor: "{1}" simgesi bulunamadı

en: xoj-preview-extractor: file "{1}" contains no preview
tr_TR: xoj-preview-extractor: "{1}" dosyası önizleme içermiyor

en: xoj-preview-extractor: file "{1}" is not .xoj file
tr_TR: xoj-preview-extractor: "{1}" dosyası .xoj dosyası değil

en: xoj-preview-extractor: no preview and page found, maybe an invalid file?
tr_TR: xoj-preview-extractor: önizleme ve sayfa bulunamadı, geçersiz bir dosya olabilir mi?

en: xoj-preview-extractor: opening input file "{1}" failed
tr_TR: xoj-preview-extractor: "{1}" girdi dosyası açılamadı

en: xoj-preview-extractor: opening output file "{1}" failed
tr_TR: xoj-preview-extractor: "{1}" çıktı dosyası açılamadı

en: xoj-preview-extractor: successfully extracted
tr_TR: xoj-preview-extractor: başarıyla çıkarıldı

en:  = Floating Toolbox (experimental) =
tr_TR:  = Kayan Araç Kutusu (deneysel) =

en: % greater than the initial distance between the two touches.
tr_TR: % değeri iki dokunuş arasındaki ilk mesafeden daha büyük.

en: (requires restart)
tr_TR: (yeniden başlatma gerektirir)

en: ... AND How much time must have passed since last stroke.
    
    <i>Recommended: 500ms</i>
tr_TR: ... VE Son vuruştan bu yana ne kadar zaman geçmiş olmalı.
    
    <i>Önerilen: 500ms</i>

en: <b>... or select already used Image:</b>
tr_TR: <b>... veya önceden kullanılmış Resmi seçin:</b>

en: <b>Background Color</b>
tr_TR: <b>Arka plan Rengi</b>

en: <b>Background</b>
tr_TR: <b>Arka plan</b>

en: <b>Color</b>
tr_TR: <b>Renk</b>

en: <b>Default Tools</b>
tr_TR: <b>Varsayılan Araçlar</b>

en: <b>Default</b>
tr_TR: <b>Varsayılan</b>

en: <b>Document export settings</b>
    Set export parameters
tr_TR: <b>Belge dışa aktarma ayarları</b>
    Dışa aktarma parametrelerini ayarla

en: <b>Empty Toolbox</b>
                <i>Menu: View/Toolbars</i>
tr_TR: <b>Boş Araç Kutusu</b>
    <i>Menü: Görünüm/Araç Çubukları</i>

en: <b>Fill opacity settings</b>
    Select opacity for fill color
tr_TR: <b>Dolgu opaklığı ayarları</b>
    Dolgu rengi için opaklık seç

en: <b>Page size</b>
tr_TR: <b>Sayfa boyutu</b>

en: <b>Pagesize</b>
tr_TR: <b>Sayfa boyutu</b>

en: <b>Separators</b>
tr_TR: <b>Ayırıcılar</b>

en: <i>Assign device classes to each input device of your system. Only change these values if your devices are not correctly matched. (e.g. your pen shows up as touchscreen)</i>
tr_TR: <i>Sisteminizin her giriş aygıtına aygıt sınıfları atayın. Bu değerleri yalnızca aygıtlarınız doğru eşleşmediğinde değiştirin. (örneğin kaleminiz dokunmatik ekran olarak görünürse)</i>

en: <i>Audio recordings are currently stored in a separate folder and referenced from the journal.</i>
tr_TR: <i>Ses kayıtları şu anda ayrı bir klasörde saklanmakta ve günlükten kaynaklanmaktadır.</i>

en: <i>Changes take only effect on new recordings and playbacks.</i>
tr_TR: <i>Değişiklikler yalnızca yeni kayıtlar ve oynatmalar üzerinde etkili olur.</i>

en: <i>Define which tools will be selected if you press a mouse button. After you release the button the previously selected tool will be selected.</i>
tr_TR: <i>Fare düğmesine basarsanız hangi araçların seçileceğini tanımlayın. Düğmeyi bıraktıktan sonra, önceden seçilen araç seçilecektir.</i>

en: <i>Disabling GTK's built-in touchscreen scrolling can work around scrolling bugs on some platforms. Consider changing this setting if you experience jumps/sudden changes in scroll position when attempting to scroll with a touchscreen.</i>
tr_TR: <i>GTK'nın yerleşik dokunmatik ekran kaydırmasını devre dışı bırakmak, bazı platformlarda kaydırma hatalarını giderebilir. Dokunmatik ekranla kaydırmaya çalışırken kaydırma konumunda atlamalar/ani değişiklikler yaşıyorsanız bu ayarı değiştirmeyi düşünün.</i>

en: <i>Example:</i> 1-3 or 1,3,5-7 etc.
tr_TR: <i>Örnek:</i> 1-3 veya 1,3,5-7 vb.

en: <i>If the document already was saved you can find it in the same folder with the extension .autosave.xoj
    If the file was not yet saved you can find it in ~/.cache/xournalpp/autosaves</i>
tr_TR: <i>Belge önceden kaydedilmişse, belgeyi .autosave.xoj uzantısıyla aynı klasörde bulabilirsiniz.
    Dosya henüz kaydedilmemişse, ev dizini içinde ~/.cache/xournalpp/autosaves adıyla bulabilirsiniz.</i>

en: <i>If you add additional space beside the pages you can choose the area of the screen you would like to work on.</i>
tr_TR: <i>Sayfaların yanına ek boşluk eklerseniz, ekranın üzerinde çalışmak istediğiniz alanı seçebilirsiniz.</i>

en: <i>If your hardware does not support hand recognition, Xournal++ can disable your touchscreen when your pen is near the screen.</i>
tr_TR: <i>Donanımınız el tanımayı desteklemiyorsa, kaleminiz ekrana yakın olduğunda Xournal++ dokunmatik ekranınızı devre dışı bırakabilir.</i>

en: <i>Pick an input stabilization algorithm and its parameters</i>
tr_TR: <i>Bir giriş sabitleme algoritması ve parametreleri seçin</i>

en: <i>Pressure Sensitivity allows you to draw lines with different widths, depending on how much pressure you apply to the pen. If your tablet does not support this feature this setting has no effect.</i>
tr_TR: <i>Basınç Hassasiyeti, kaleme ne kadar basınç uyguladığınıza bağlı olarak, farklı genişliklerde çizgiler çizmenize olanak tanır. Tabletiniz bu özelliği desteklemiyorsa, bu ayarın bir etkisi yoktur.</i>

en: <i>Put a ruler on your screen and move the slider until both rulers match.</i>
tr_TR: <i>Ekranınıza bir cetvel koyun ve her iki cetvel eşleşene kadar kaydırıcıyı hareket ettirin.</i>

en: <i>Re-render PDF backgrounds more often while zooming for better render quality. 
    <b>Note:</b> This should not affect print quality.</i>
tr_TR: <i>PDF üzerine yazılırken, yakınlaştırma yapıldığında daha kaliteli görüntüler elde etmek için daha sık yenileme yap. 
    <b>Not:</b> Bu özellik baskı kalitesini etkilemeyecektir.</i>

en: <i>Select language (requires restart)</i>
tr_TR: <i>Dili seçin (yeniden başlatma gerektirir) </i>

en: <i>Select the tool and Settings if you press the Default Button.</i>
tr_TR: <i>Varsayılan Düğmeye basarsanız aracı ve Ayarlar'ı seçin.</i>

en: <i>Some devices report unexpectedly small or large pressures. This can be fixed by setting a minimum pressure or scaling the pressure reported by the device.</i>
tr_TR: <i>Bazı cihazlar beklenmedik şekilde küçük veya büyük basınç bildirir. Bu, minimum basınç ayarlanarak veya cihaz tarafından bildirilen basıncı ölçeklendirerek düzeltilebilir.</i>

en: <i>Specify commands that are called once Hand Recognition triggers. The commands will be executed in the UI Thread, make sure they are not blocking!</i>
tr_TR: <i>El Tanıma tetikleyicilerini bir kez çağıran komutları belirtin. Komutlar UI İş Parçacığında yürütülür, engellenmediklerinden emin olun.</i>

en: <i>Specify the audio devices used for recording and playback of audio attachments.
    If available select <small><tt>pulse</tt></small> as input / output device.</i>
tr_TR: <i>Ses eklerinin kaydedilmesi ve çalınması için kullanılan ses aygıtlarını belirtin. 
    Varsa, giriş / çıkış aygıtı olarak <small><tt>pulse</tt></small> seçin.</i>

en: <i>Specify the tools that will be selected if a button of the stylus is pressed or the eraser is used. After releasing the button, the previous tool will be selected.</i>
tr_TR: <i>Kalemin bir düğmesine basılırsa veya silgi kullanılırsa seçilecek araçları belirtin. Düğmeyi bıraktıktan sonra, önceki araç seçilecektir.</i>

en: <i>This name will be proposed if you save a new document.</i>
tr_TR: <i>Yeni bir belge kaydederseniz bu ad önerilecektir.</i>

en: <i>To make sure on 100% zoom the size of elements is natural. (requires restart)</i>
tr_TR: <i>100% yakınlaştırmada öğelerin boyutunun doğal olduğundan emin olmak için. (yeniden başlatma gerekir)</i>

en: <i>Toggle visibility of menubar with F10</i>
tr_TR: <i>Menü çubuğunun görünürlüğünü F10 ile değiştirin</i>

en: <i>Use pinch gestures to zoom journal pages.</i>
tr_TR: <i>Günlük sayfalarını yakınlaştırmak için sıkıştırma hareketlerini kullanın.</i>

en: <i>Use the touchscreen like a multi-touch-aware pen.</i>
tr_TR: <i>Dokunmatik yüzeyi çoklu dokunmaya duyarlı kalem gibi kullan.</i>

en: <i>With some setup, pen strokes have artifacts at their beginning. This can be avoided by ignoring the first few events/stroke-points when the pen touches the screen.</i>
tr_TR: <i>Bazı kurulumlarda kalem vuruşlarının başında yapay dokular vardır. Kalem ekrana dokunduğunda ilk birkaç olayı/kontur noktasını göz ardı ederek bu önlenebilir.</i>

en: <i>You can configure devices, not identified by GTK as touchscreen, to behave as if they were one.</i>
tr_TR: <i>GTK tarafından dokunmatik ekran olarak tanımlanmayan aygıtları, sanki onlardan biriymiş gibi davranacak şekilde yapılandırabilirsiniz.</i>

en: <span size="xx-large" weight="bold">Xournal++</span>
    <i>The next generation</i>
tr_TR: <span size="xx-large" weight="bold">Xournal++</span>
    <i>Bir sonraki nesil</i>

en: About Xournal++
tr_TR: Xournal++ Hakkında

en: Action on Tool Tap
tr_TR: Araç Dokunma İşlemi

en: Add additional horizontal space of
tr_TR: Ek yatay alan ekle

en: Add additional vertical space of
tr_TR: Ek dikey alan ekle

en: After resizing a selection, the line width of all strokes will be the same as before the resizing operation.
tr_TR: Bir seçimi yeniden boyutlandırdıktan sonra, tüm kalem darbelerinin çizgi genişliği yeniden boyutlandırma işleminden öncekiyle aynı olacaktır.

en: All
tr_TR: Tümü

en: All pages
tr_TR: Tüm sayfalar

en: All three conditions must be met before stroke is ignored.
    It must be short in time and length and we can't have ignored another stroke recently.
tr_TR: Vuruş yok sayılmadan önce her üç koşul da yerine getirilmelidir.
    Zaman ve uzunluk açısından kısa olmalı ve son zamanlarda başka bir vuruşu görmezden gelemeyiz.

[ctx: eraser is always visible]
en: Always
tr_TR: Her zaman

en: Always check LaTeX dependencies before running
tr_TR: Çalıştırmadan önce LaTeX bağımlılıklarını kontrol et

en: Append New PDF Pages
tr_TR: Yeni PDF Sayfaları Ekle

en: Arithmetic mean
tr_TR: Aritmatik ortalama

en: Artifact workaround
tr_TR: Yapay doku çözümü

en: Audio Devices
tr_TR: Ses Aygıtları

en: Audio Recording
tr_TR: Ses Kaydı

en: Author:
tr_TR: Yazar:

en: Authors
tr_TR: Yazarlar

en: Auto-indent
tr_TR: Otomatik girinti

en: Autodetect
tr_TR: Otomatik algılama

en: Autoloading
tr_TR: Otomatik Yükleme

en: Autosaving
tr_TR: Otomatik Kayıt

en: Available Placeholders
tr_TR: Kullanılabilir Yer Tutucuları

en: Averaging method
tr_TR: Ortalama alma yöntemi

en: Background color between pages
tr_TR: Sayfalar arasındaki arka plan rengi

en: Base speed
tr_TR: Temel Hız

[ctx: stylus cursor uses a big pen icon]
en: Big pen icon
tr_TR: Büyük kalem simgesi

en: Border Color
tr_TR: Kenar Rengi

en: Border Width
tr_TR: Kenar Genişliği

en: Border color
tr_TR: Kenarlık rengi

en: Border color for current page and other selections
tr_TR: Geçerli sayfa ve diğer seçimler için kenarlık rengi

en: Bring Forward
tr_TR: Öne Getir

en: Bring to Front
tr_TR: En Öne Getir

en: Buffersize
tr_TR: Arabellek boyutu

en: Button 1
tr_TR: Düğme 1

en: Button 2
tr_TR: Düğme 2

en: Change
tr_TR: Değiştir

en: Choose a global LaTeX template file
tr_TR: Genel bir LaTeX şablon dosyası seçin

en: Choose the color to use for "Highlight cursor position"
tr_TR: "İmleç konumunu vurgula" için kullanılacak rengi seçin

en: Circle Color
tr_TR: Daire Rengi

en: Clear cached paged while scrolling
tr_TR: Kaydırma sırasında önbelleğe alınmış belleği temizle

en: Color
tr_TR: Renk

en: Colors
tr_TR: Renkler

en: Command Output
tr_TR: Komut Çıktısı

en: Configure Page Template
tr_TR: Sayfa Şablonlarını Yapılandır

en: Configure new page template
tr_TR: Yeni sayfa şablonunu yapılandır

en: Copy current page background instead
tr_TR: Bunun yerine geçerli sayfa arka planını kopyala

en: Copy current page size instead
tr_TR: Bunun yerine geçerli sayfa boyutunu kopyala

en: Copy selected text
tr_TR: Seçili Metni Kopyala

en: Copy the background of the current page instead of using the background set above.
tr_TR: Yukarıda ayarlanan arka planı kullanmak yerine geçerli sayfanın arka planını kopyala.

en: Current page
tr_TR: Geçerli sayfa

en: Cursor
tr_TR: İmleç

en: Cursor icon for pen
tr_TR: Kalem için imleç simgesi

en: Cusp detection
tr_TR: Tepe noktası algılama

en: Custom Commands (for Method "Custom")
tr_TR: Özel Komutlar ("Özel" Yöntemi için)

en: Dark Theme (requires restart)
tr_TR: Koyu Tema (yeniden başlatma gerekir)

en: Deadzone
tr_TR: Ölü Bölge

en: Deadzone radius
tr_TR: Ölü bölge yarıçapı

en: Default LaTeX Text
tr_TR: Varsayılan LaTeX Metni

en: Default Save Name
tr_TR: Varsayılan Dosya Adı

en: Default Seek Time (in seconds)
tr_TR: Varsayılan Arama Süresi (saniye olarak)

en: Default name:
tr_TR: Varsayılan ad:

en: Defaults
tr_TR: Varsayılanlar

en: Delete Layer
tr_TR: Katmanı Sil

en: Delete stroke
tr_TR: Konturu sil

en: Device
tr_TR: Aygıt

en: Disable
tr_TR: Devre dışı bırak

en: Disable GTK's built-in inertial scroll functionality (requires restart).
tr_TR: GTK'nın yerleşik ivmeli kaydırma işlevini devre dışı bırakın (yeniden başlatma gerektirir).

en: Disable drawing for this device
tr_TR: Buaygıt için çizimi devre dışı bırak

en: Disable scrollbar fade out
tr_TR: Kaydırma çubuğu solmasını devre dışı bırak

en: Disabled
tr_TR: Devre dışı

en: Disabling Method
tr_TR: Devre Dışı Bırakma Yöntemi

en: Display DPI Calibration
tr_TR: Ekran DPI Kalibrasyonu

en: Do not draw for inputs of short time and length unless it comes in short succession. Instead, show floating toolbox.
tr_TR: Kısa süre ve uzunluktaki girişler için art arda gelmedikçe çizim yapma. Bunun yerine, kayan araç kutusunu göster.

en: Drag
tr_TR: Sürükle

en: Drag LEFT from start point acts like shift key is being held.
    	    Drag UP acts as if Control key is being held.
    
                Determination Radius: Radius at which modifiers will lock in until finished drawing.
    
    	    <i>Useful for operating without keyboard.</i>
tr_TR: Başlangıç noktasından sola sürüklendiğinde, üst karakter tuşu tutuluyormuş gibi davranır.
    Başlangıç noktasından yukarı sürüklendiğinde, kontrol tuşu tutuluyormuş gibi davranır.
    
    Belirleme Yarıçapı: Değiştiricilerin çizim bitene kadar kilitleneceği yarıçap.
    
    <i>Klavyesiz çalışmak için kullanışlıdır.</i>

en: Drag LEFT from start point acts like shift key is being held.
    Drag UP acts as if Control key is being held.
    
    Determination Radius: Radius at which modifiers will lock in until finished drawing.
    
    <i>Useful for operating without keyboard.</i>
tr_TR: Başlangıç noktasından SOLA sürükleme, üst karakter tuşu basılıymış gibi davranır.
    YUKARI sürükleme, Kontrol tuşu basılıymış gibi davranır.
    
    Belirleme Yarıçapı: Değiştiricilerin bitmiş çizime kadar kilitleneceği yarıçap.
    
    <i>Klavyesiz çalışmak için kullanışlıdır.</i>

en: Drag and drop Components fom here to the toolbars and back.
tr_TR: Bileşenleri buradan araç çubuklarına sürükleyip bırakın.

en: Drag: If the value is too small, unwanted oscillations may appear. If the value is too high, there will be no stabilization.
tr_TR: Sürüklenme: Bu değer çok küçükse istenmeyen titremeler görünebilir. Değer çok yüksekse, dengeleme olmayacaktır.

en: Draw Coordinate System
tr_TR: Koordinat Sistemi Çiz

en: Draw _Line
tr_TR: Çi_zgi Çiz

en: Draw a transparent circle around the cursor
tr_TR: İmlecin etrafına saydam bir daire çiz

en: Drawing Area
tr_TR: Çizim Alanı

en: Drawing Tools - Set Modifiers by Draw Direction (Experimental)
tr_TR: Çizim Araçları - Değiştiricileri Çizim Yönüne Göre Ayarla (Deneysel)

en: Duplicate
tr_TR: Çoğalt

en: Duplicate Page
tr_TR: Sayfayı Çoğalt

en: Edit (not implemented yet)
tr_TR: Düzenle (henüz uygulanmadı)

en: Editor settings
tr_TR: Düzenleyici ayarları

en: Enable
tr_TR: Etkinleştir

en: Enable  with determination radius of
tr_TR: Belirleme yarıçapıyla etkinleştir

en: Enable Autoloading of Journals
tr_TR: Günlüklerin Otomatik Yüklenmesini Etkinleştir

en: Enable Autosaving
tr_TR: Otomatik Kaydetmeyi Etkinleştir

en: Enable Pressure Inference <i>(Guess pressure from drawing speed when device-supplied pressure is not available)</i>
tr_TR: Basınç Tahminini Etkinleştir <i>(Cihaz tarafından sağlanan basınç bildirimi mevcut olmadığında çizim hızından gelen basıncı tahmin edilir)</i>

en: Enable Pressure Sensitivity
tr_TR: Basınç Hassasiyetini Etkinleştir

en: Enable Tap action
tr_TR: Dokunma eylemini etkinleştir

en: Enable autoloading of most recent file on application startup
tr_TR: Uygulama başlangıcında en son dosyanın otomatik açılmasını etkinleştir

en: Enable drawing outside of window <i>(Drawing will not stop at the border of the window)</i>
tr_TR: Pencerenin dışında çizimi etkinleştir <i>(Çizim pencerenin sınırında durmaz)</i>

en: Enable internal Hand Recognition
tr_TR: Dahili El Tanıma'yı etkinleştir

en: Enable touch drawing
tr_TR: Dokunarak çizimi aktif et

en: Enable zoom gestures (requires restart)
tr_TR: Yakınlaştırma hareketlerini etkinleştir (yeniden başlatma gerekir)

en: Enter / edit LaTeX Text
tr_TR: LaTeX Metnini girin / düzenleyin

en: Eraser Optio_ns
tr_TR: Silgi _Seçenekleri

en: Eraser Type - don't change
tr_TR: Silgi Türü - değiştirmeyin

en: Eraser visibility
tr_TR: Silgi görünürlüğü

en: Export
tr_TR: Dışa aktar

en: Export as...
tr_TR: Dışa Farklı Aktar...

en: Export layers progressively
tr_TR: Katmanları aşamalı olarak dışa aktar

note: Keep the order the same as in listBackgroundType and use the translation of these types in parentheses.
en: Export the document without any background (None) or with PDF and image backgrounds only (No ruling) or with all background types (All).
tr_TR: Belgeyi arka plan olmadan (Yok) veya yalnızca PDF ve görüntü arka planıyla (Ölçekleme olmadan) veya tüm arka plan türleriyle (Tümü) dışa aktarın.

en: Fi_ll
tr_TR: Do_ldur

en: Fill opacity
tr_TR: Dolgu Opaklığı

en: Finalize the stroke
tr_TR: Konturları tamamla

en: Find next occurrence of the search string
tr_TR: Arama dizesinin bir sonraki tekrarlamasını bul

en: Find previous occurrence of the search string
tr_TR: Arama dizesinin bir önceki tekrarlamasını bul

en: First Page Offset
tr_TR: İlk Sayfa Ofseti

en: Font:
tr_TR: Yazı Tipi:

en: Fullscreen
tr_TR: Tam Ekran

en: Gain
tr_TR: Kazanç

en: Gaussian parameter: the higher, the more stabilization and the more lag between your cursor and the painting tip.
tr_TR: Gauss parametresi: ne kadar yüksekse, o kadar stabil ve imleciniz ile boyama ucu arasındaki gecikme o kadar fazladır.

en: General LaTeX tool settings
tr_TR: Genel LaTeX Aracı Ayarları

en: Global
tr_TR: Küresel

en: Global template file path
tr_TR: Genel şablon dosyası yolu

en: Go Fullscreen
tr_TR: Tam Ekran Kipine Geç

en: Go to Page
tr_TR: Sayfaya Git

en: Grid size
tr_TR: Izgara boyutu

en: Grid snapping tolerance
tr_TR: Izgara yapıştırma toleransı

en: H_and Tool
tr_TR: El _Aracı

en: Hand Recognition
tr_TR: El Tanıma

en: Height
tr_TR: Yükseklik

en: Height:
tr_TR: Yükseklik:

en: Hide Menubar
tr_TR: Menü Çubuğunu Gizle

en: Hide the horizontal scrollbar
tr_TR: Yatay kaydırma çubuğunu gizle

en: Hide the vertical scrollbar
tr_TR: Dikey kaydırma çubuğunu gizle

en: Highlight cursor position
tr_TR: İmleç konumunu vurgula

en: Highlight selected text
tr_TR: Seçili metni vurgula

en: Highlighter Opti_ons
tr_TR: Vurgulayıcı Seçenek_leri

en: How short (screen mm)  of the stroke  AND...
    
    <i>Recommended: 1 mm</i>
tr_TR: Konturun ne kadar kısa (ekran mm) VE...
    
    <i>Önerilen: 1 mm</i>

en: How short (time)  AND...
    
    <i>Recommended: 150ms</i>
tr_TR: Ne kadar kısa (zaman) VE...
    
    <i>Önerilen: 150ms</i>

en: Icon Designers
tr_TR: Simge Tararımcısı

en: Icon Theme
tr_TR: Simge Teması

en: If activated, shapes that have been recognized by the shape recognizer will be snapped to the grid automatically. This may lead to unexpected results if you have the shape recognizer turned on while writing.
tr_TR: Etkinleştirilirse, şekil tanıyıcı tarafından tanınan şekiller ızgaraya otomatik olarak tutturulacaktır. Yazarken şekil tanıyıcıyı açtıysanız, bu beklenmeyen sonuçlara yol açabilir.

en: If enabled Xournal++ will open the most recent document automatically that you can continue editing your last saved document.
tr_TR: Eğer etkinleştirilirse, Xournal++ düzenlemeye devam edebileceğiniz en son kaydedilen belgeyi otomatik olarak açacaktır.

en: If enabled, check that required LaTeX packages are installed and that the LaTeX commands are available before running the LaTeX tool.
tr_TR: Etkinleştirilirse, LaTeX aracını çalıştırmadan önce gerekli LaTeX paketlerinin kurulu olduğunu ve LaTeX komutlarının kullanılabilir olduğunu kontrol edin.

en: If enabled, the layers of each page will be added one by one. The resulting PDF file can be used for a presentation.
tr_TR: Etkinleştirilirse, her sayfanın katmanları birer birer eklenecektir. Ortaya çıkan PDF dosyası bir sunum için kullanılabilir.

en: If you open a PDF and there is a Xournal file with the same name it will open the xoj file.
tr_TR: Bir PDF açarsanız ve aynı ada sahip bir Xournal dosyası varsa, xoj dosyasını açar.

en: Ignore Time (ms)
tr_TR: Zamanı Yoksay (ms)

en: Ignore the first
tr_TR: İlkini yoksay

en: Image quality
tr_TR: Resim kalitesi

en: Inertia
tr_TR: Eylemsizlik

en: Input Device
tr_TR: Giriş Aygıtı

en: Input Devices
tr_TR: Giriş Aygıtları

en: Input System
tr_TR: Giriş Sistemi

en: Input stabilization
tr_TR: Girdi Sabitleme

en: Input stabilization can create a gap at the end of your stroke. If enabled, this gap is filled.
tr_TR: Giriş stabilizasyonu, vuruşunuzun sonunda bir boşluk oluşturabilir. Etkinleştirilirse, bu boşluk doldurulur.

en: Insert Latex
tr_TR: Lateks Ekle

en: Insert Page After
tr_TR: Sonra Sayfa Ekle

en: Insert Page Before
tr_TR: Önce Sayfa Ekle

en: LaTeX executable settings
tr_TR: LaTeX Çalıştırılabilir Ayarları

en: LaTeX generation command
tr_TR: LaTeX oluşturma komutu

en: Language
tr_TR: Dil

en: Language Settings
tr_TR: Dil Ayarları

en: Layout
tr_TR: Düzen

en: Left / Right-Handed
tr_TR: Solak / Sağlak

en: License
tr_TR: Lisans

en: Line numbers
tr_TR: Satır numaraları

en: Load / Save
tr_TR: Yükle / Kaydet

en: Load file
tr_TR: Dosya yükle

en: Load from file
tr_TR: Dosyadan yükle

en: Manage Toolbar
tr_TR: Araç Çubuklarını Yönet

en: Mass
tr_TR: Kütle

en: Mass: the higher the mass, the more inertia and the more stabilization
tr_TR: Kütle: Kütle ne kadar yüksekse, eylemsizlik o kadar fazla ve stabilizasyon o kadar fazla

en: Max Length (mm)
tr_TR: En fazla Uzunluk (mm)

en: Max multiplier
tr_TR: En fazla çarpan

en: Merge Down
tr_TR: Aşağı Birleştir

en: Merge Layer Down
tr_TR: Altındaki Katmanla Birleştir

en: Merge button events with stylus tip events
    	    <i>(Check this if</i> "<tt>xsetwacom get *deviceId* TabletPCButton</tt>" <i>returns</i> "<tt>on</tt>"<i>)</i>
tr_TR: Düğme olaylarını stilus ipucu olaylarıyla birleştir
    <i>(Kontrol et if</i> "<tt>xsetwacom get *deviceId* TabletPCButton</tt>" <i>döndür</i> "<tt>on</tt>"<i>)</i>

en: Middle Mouse Button
tr_TR: Orta Fare Düğmesi

en: Minimum Pressure:
tr_TR: Minimum Basınç:

en: Minimum Stroke Size
tr_TR: Asgari Kontur Boyutu

en: Mouse
tr_TR: Fare

en: Mouse Buttons
tr_TR: Fare Düğmeleri

en: Mouse+Keyboard Combo
tr_TR: Fare + Klavye Kombinasyonu

en: Move Down
tr_TR: Aşağı Taşı

en: Move Selection Layer Down
tr_TR: Seçilen Katmanı Aşağı Taşı

en: Move Selection Layer Up
tr_TR: Seçilen Katmanı Yukarı Taşı

en: Move Up
tr_TR: Yukarı Taşı

en: Multiply the panning speed by up to this amount, based on how much of the selected element is out of view.
tr_TR: Seçilen öğenin ne kadarının görüş alanı dışında olduğuna bağlı olarak, kaydırma hızını bu miktarla çarpın.

en: N_ext Annotated Page
tr_TR: _Sonraki Açıklamalı Sayfa

[ctx: eraser is never visible]
en: Never
tr_TR: Asla

en: New Page _After
tr_TR: Sonr_a Yeni Sayfa

en: New Page _Before
tr_TR: Ön_ce Yeni Sayfa

en: New Page at _End
tr_TR: Sonun_da Yeni Sayfa

en: New _Layer
tr_TR: Yeni _Katman

[ctx: stylus cursor uses no icon]
en: No icon
tr_TR: Simge yok

en: No ruling
tr_TR: karar yok

en: None
tr_TR: Hiçbiri

en: Offset first page this many pages when <b>Pair Pages</b> enabled
tr_TR: <b>Sayfaları Eşleştir</b> etkin olduğunda ilk sayfayı bu kadar sayfa kaydır

en: Opacity settings
tr_TR: Opaklık ayarları

en: Options
tr_TR: Seçenekler

en: Output Device
tr_TR: Çıktı Aygıtı

en: Output generated by the LaTeX command.
tr_TR: LaTeX komutu tarafından oluşturulan çıktı.

en: PDF Cache
tr_TR: PDF Önbellek

en: P_revious Annotated Page
tr_TR: _Önceki Açıklamalı Sayfa

en: Pages:
tr_TR: Sayfalar:

en: Paired Pages
tr_TR: Eşlenmiş Sayfalar

en: Paper B_ackground
tr_TR: Kağıt Ark_a Planı

en: Paper Format
tr_TR: Kağıt Biçimi

en: Paper _Color
tr_TR: Kağıt _Rengi

en: Paper _Format
tr_TR: Kağıt _Biçimi

en: Partially based on Xournal
    by Denis Auroux
tr_TR: Kısmen Denis Auroux tarafından
    Xournal'e dayanıyor

en: Path:
tr_TR: Yol:

en: Pause
tr_TR: Duraklat

en: Pen _Options
tr_TR: Kalem _Seçenekleri

en: Performance
tr_TR: Performans

en: Pick the Editor's Font
tr_TR: Düzenleyicinin Yazı Tipini Seç

en: Playback Settings
tr_TR: Oynatma Ayarları

en: Plugin Manager
tr_TR: Eklenti Yöneticisi

en: Plugin _Manager
tr_TR: Eklenti Yö_neticisi

en: Plugin changes are only applied after Xournal++ is restarted
tr_TR: Eklenti değişiklikleri yalnızca Xournal++ yeniden başlatıldıktan sonra uygulanır

en: Pre-load pages after
tr_TR: Sonraki sayfaları önyükle

en: Pre-load pages before
tr_TR: Önceki sayfaları önyükle

en: Preferences
tr_TR: Tercihler

en: Preprocessor
tr_TR: Önişlemci

en: Presentation Mode
tr_TR: Sunum Kipi

en: Preserve line width
tr_TR: Çizgi genişliğini koru

en: Pressure Multiplier:
tr_TR: Basınç Çarpanı:

en: Pressure Sensitivity
tr_TR: Basınç Hassasiyeti

en: Radius
tr_TR: Yarıçap

en: Range
tr_TR: Aralık

en: Re-render when the page's zoom changes by more than
tr_TR: Sayfanın yakınlaştırması belirtilenden fazla değişirse sayfayı yeniden işle

en: Recent _Documents
tr_TR: Son Çalışılan _Belgeler

en: Record / Stop
tr_TR: Kayıt / Dur

en: Recording Quality
tr_TR: Kayıt Kalitesi

en: Rename Layer
tr_TR: Katmanı yeniden adlandır

en: Rename selected layer
tr_TR: Seçili katmanı yeniden adlandır

en: Resizing
tr_TR: Yeniden Boyutlandırma

en: Resolution
tr_TR: Çözünürlük

en: Right Mouse Button
tr_TR: Sağ Fare Düğmesi

en: Rotation snapping tolerance
tr_TR: Dönme yakalama toleransı

en: Sample Rate
tr_TR: Örnek Oranı

en: Sample layer name
tr_TR: Örnek katman ismi

en: Save to file
tr_TR: Dosyaya kaydet

en: Scrollbars
tr_TR: Kaydırma çubukları

en: Scrolling outside the page
tr_TR: Sayfanın dışına kaydırma

en: Select Background Color
tr_TR: Arka Plan Rengini Seç

en: Select Folder
tr_TR: Klasör Seç

en: Select Image
tr_TR: Resim Seç

en: Select Linear Text
tr_TR: Doğrusal Metin Seç

en: Select PDF Page
tr_TR: PDF Sayfası Seç

en: Select Text In Rectangle
tr_TR: Dikdörgendeki Metni Seç

en: Select toolbar:
tr_TR: Araç çubuğu seç:

en: Selection Color (Text, Stroke Selection etc.)
tr_TR: Seçim Rengi (Metin, Kontur Seçimi vb.)

en: Selection Edge Panning
tr_TR: Seçim Kenarı Kaydırma

en: Send Backward
tr_TR: Bir alta gönder

en: Send to Back
tr_TR: En alta gönder

en: Sensitivity Scale
tr_TR: Hassasiyet Ölçeği

en: Set Columns
tr_TR: Sütunları Ayarla

en: Set Rows
tr_TR: Satırları Ayarla

en: Settings:
tr_TR: Ayarlar:

en: Show Floating Toolbox
tr_TR: Kayan Araç Kutusunu Göster

en: Show Menubar
tr_TR: Menü Çubuğunu Göster

en: Show Menubar on Startup
tr_TR: Menü Çubuğunu Başlangıçta Göster

en: Show Sidebar
tr_TR: Kenar Çubuğunu Göster

en: Show Toolbar
tr_TR: Araç Çubuğunu Göster

en: Show Toolbars
tr_TR: Araç Çubuğunu Göster

en: Show filepath in title bar
tr_TR: Başlık çubuğunda dosyanın yolunu görüntüle

en: Show sidebar on the right side
tr_TR: Kenar çubuğunu sağ tarafta göster

en: Show vertical scrollbar on the left side
tr_TR: Sol tarafta dikey kaydırma çubuğunu göster

en: Slower strokes are assigned a greater pressure than faster strokes, if pressure information is absent.
    
    <i>This feature may be useful for devices that lack pressure sensitivity. For example, a mouse or touchscreen.</i>
tr_TR: Basınç bilgisi yoksa, daha yavaş vuruşlara daha hızlı vuruşlara göre daha büyük bir basınç atanır.
    
    <i>Bu özellik, basınç hassasiyeti olmayan cihazlar için faydalı olabilir. Örneğin, bir fare veya dokunmatik ekran.</i>

[ctx: stylus cursor uses a small dot]
en: Small dot icon
tr_TR: Küçük nokta imleci

en: Snapping
tr_TR: Yakalama

en: Source Code / Bug Tracker
tr_TR: Kaynak Kodu / Hata Takibi

en: Speed for Ctrl + Scroll
tr_TR: Ctrl + Kaydırma Hızı

en: Speed for a Zoomstep
tr_TR: Bir Yakınlaştırma Adımı İçin Hız

en: Standard
tr_TR: Standart

en: Start zooming after a distance
tr_TR: Bir mesafeden sonra yakınlaştırmaya başlayın

en: Storage Folder
tr_TR: Depolama Klasörü

en: Strikethrough selected text
tr_TR: Seçili metnin üstünü çiz

en: Stroke Recognizer
tr_TR: Kontur Tanıyıcı

en: Stylus
tr_TR: Stilus

en: Stylus Buttons
tr_TR: Stilus Düğmeleri

en: Successive (ms)
tr_TR: Ardışık (ms)

en: Syntax highlighting
tr_TR: Sözdizimini vurgula

[ctx: stylus cursor uses system cursor]
en: System cursor
tr_TR: Sistem imleci

en: T_oolbars
tr_TR: Araç Ç_ubukları

en: TeX Source
tr_TR: TeX Kaynağı

en: Template file settings
tr_TR: Şablon Dosya Ayarları

en: Template:
tr_TR: Şablon:

en: Test configuration
tr_TR: Yapılandırmayı test edin

en: Test if the current configuration is valid by running the LaTeX generation command on the global template file with a test formula.
tr_TR: Genel şablon dosyasında bir formül girerek LaTeX oluşturma komutunun düzgün çalıştığını test edin.

en: Text Font...
tr_TR: Metin Yazı Tipi...

en: The LaTeX file to use as a template for the LaTeX tool.
tr_TR: LaTeX aracı için şablon olarak kullanılacak LaTeX dosyası.

en: The current color of the Text Tool, in hex RGB format.
tr_TR: Metin Aracının geçerli rengi, onaltılık RGB biçiminde.

en: The following strings will be substituted in the global template file when running the LaTeX tool:
tr_TR: LaTeX aracı çalıştırılırken genel şablon dosyasında aşağıdaki dizeler olarak değiştirilecektir:

en: The math mode formula typed in the LaTeX tool.
tr_TR: LaTeX aracında yazılan matematik modu formülü.

en: The unit of the ruler is cm
tr_TR: Cetvel birimi cm'dir

en: These settings will be used for new pages
tr_TR: Bu ayarlar yeni sayfalar için kullanılacak

en: Timeout
tr_TR: Zaman aşımı

en: Toggle standard / region text selection
tr_TR: Standart / bölge metin seçimini değiştir

en: Touch Drawing
tr_TR: Dokunarak Çizme

en: Touch Scrolling
tr_TR: Dokunarak Kaydır

en: Touchscreen
tr_TR: Dokunmatik Ekran

en: Try to select object first.
tr_TR: Önce nesneyi seçmeyi deneyin.

en: Try to select object first; if nothing selected then show floating toolbox if enabled.
tr_TR: Önce nesneyi seçmeyi deneyin; seçili bir şey yoksa, etkinse kayan araç kutusunu gösterir.

en: Underline selected text
tr_TR: Seçili metnin altını çiz

en: Use available Stock Icons (requires restart)
tr_TR: Mevcut Öntanımlı Simgeleri kullanın (yeniden başlatma gerektirir)

en: Use font from system theme.
tr_TR: Yazı tipini sistem temadan kullan.

en: Use snapping for recognized shapes
tr_TR: Tanınan şekiller için yakalamayı kullan

en: Use the current page size instead of the page size above.
tr_TR: Yukarıdaki sayfa boyutu yerine geçerli sayfa boyutunu kullan.

en: Use two fingers to pan/zoom and one finger to use the selected tool.
tr_TR: Kaydırma/yakınlaştırma için iki parmağınızı ve seçili aracı kullanmak için bir parmağınızı kullanın.

en: Usually 0 or 1
tr_TR: Genellikle 0 veya 1

en: Velocity based Gaussian weights
tr_TR: Gauss ağırlıklandırma temelli hızlanma

en: Version:
tr_TR: Sürüm:

en: View
tr_TR: Görüntüle

en: Website
tr_TR: İnternet sitesi

en: When an element is selected and moved past the visible portion of the canvas, pan the screen by an amount equal to this percentage of the visible part of the canvas.
tr_TR: Bir öğe seçilerek tuvalin görünen kısmının dışına taşındığında, ekranı tuvalin görünen kısmını tuvalden taşma oranına eşit bir miktarda kaydır.

en: When drawing with touch, two-finger gestures intended to pan the view can instead cause it to zoom, causing performance issues. 
    This setting can make it easier to draw with touch.
tr_TR: Dokunarak çizim yapılırken, sayfayı kaydırmaya yönelik olan iki parmak hareketi, yakınlaştırmaya hareketi ile karıştırılabilir. Bu da performans sorunlarına neden olabilir. 
    Bu durumda yapılacak bu ayar dokunarak çizmeyi kolaylaştırır.

en: When zoomed in on a high-resolution PDF, each re-render can take a long time. Setting this to a large value causes these re-renders to happen less often.
    
    Set this to 0% to always re-render on zoom.
tr_TR: Yüksek çözünürlüklü bir PDF'e yakınlaştırıldığında, her yeniden oluşturma işlemi uzun zaman alabilir. Bunu büyük bir değere ayarlamak, bu yeniden oluşturmaların daha az sıklıkta gerçekleşmesine neden olur.
    
    Yakınlaştırmada her zaman yeniden işlemek için bunu %0'a ayarlayın.

en: Whiteout
tr_TR: Beyazlat

en: Width
tr_TR: Genişlik

en: Width:
tr_TR: Genişlik:

en: With help from the community
tr_TR: Topluluk yardımı ile

en: Wrap text
tr_TR: Metni Kaydır

en: Xournal++ Preferences
tr_TR: Xournal++ Tercihleri

en: Zoom
tr_TR: Yakınlaştırma

en: Zoom Gestures
tr_TR: Yakınlaştırma Hareketleri

en: Zoom Speed
tr_TR: Yakınlaştırma Hızı

en: _1 Column
tr_TR: _1 Sütun

en: _1 Row
tr_TR: _1 Satır

en: _2 Columns
tr_TR: _2 Sütun

en: _2 Rows
tr_TR: _2 Satır

en: _3 Columns
tr_TR: _3 Sütun

en: _3 Rows
tr_TR: _3 Satır

en: _4 Columns
tr_TR: _4 Sütun

en: _4 Rows
tr_TR: _4 Satır

en: _5 Columns
tr_TR: _5 Sütun

en: _5 Rows
tr_TR: _5 Satır

en: _6 Columns
tr_TR: _6 Sütun

en: _6 Rows
tr_TR: _6 Satır

en: _7 Columns
tr_TR: _7 Sütun

en: _7 Rows
tr_TR: _7 Satır

en: _8 Columns
tr_TR: _8 Sütun

en: _8 Rows
tr_TR: _8 Satır

en: _Annotate PDF
tr_TR: PDF'ye _Açıklama Ekle

en: _Bottom to Top
tr_TR: _Alttan Üste

en: _Cols/Rows
tr_TR: _Sütunlar/Satırlar

en: _Customize
tr_TR: _Özelleştir

en: _Default Tools
tr_TR: _Varsayılan Araçlar

en: _Delete Page
tr_TR: Sayfayı _Sil

en: _Edit
tr_TR: Düz_enle

en: _Eraser
tr_TR: _Silgi

en: _Export as PDF
tr_TR: PDF Olarak Dışa _Aktar

en: _File
tr_TR: _Dosya

en: _First Page
tr_TR: İl_k Sayfa

en: _Goto Page
tr_TR: Sayfaya _Git

en: _Help
tr_TR: _Yardım

en: _Highlighter
tr_TR: _Vurgulayıcı

en: _Horizontal
tr_TR: _Yatay

en: _Image
tr_TR: Res_im

en: _Journal
tr_TR: _Günlük

en: _Last Page
tr_TR: _Son Sayfa

en: _Left to Right
tr_TR: _Soldan Sağa

en: _Manage
tr_TR: _Yönet

en: _Navigation
tr_TR: Gezi_nme

en: _Next Layer
tr_TR: So_nraki Katman

en: _Next Page
tr_TR: So_nraki Sayfa

en: _Pair Pages
tr_TR: Sayfaları _Eşle

en: _Pen
tr_TR: _Kalem

en: _Plugin
tr_TR: E_klenti

en: _Presentation Mode
tr_TR: _Sunum Kipi

en: _Previous Layer
tr_TR: _Önceki Katman

en: _Previous Page
tr_TR: _Önceki Sayfa

en: _Right to Left
tr_TR: _Sağdan Sola

en: _Shape Recognizer
tr_TR: _Şekil Tanıyıcı

en: _Text
tr_TR: _Metin

en: _Tools
tr_TR: _Araçlar

en: _Top Layer
tr_TR: _Üst Katman

en: _Top to Bottom
tr_TR: _Üstten Alta

en: _Vertical
tr_TR: _Dikey

en: _Vertical Space
tr_TR: _Dikey Alan Aç

en: _View
tr_TR: _Görünüm

en: _delete strokes
tr_TR: _konturları sil

en: _fine
tr_TR: _İnce

en: _medium
tr_TR: _Orta

en: _standard
tr_TR: _Standart

en: _thick
tr_TR: _Kalın

en: _very fine
tr_TR: _Çok ince

en: _whiteout
tr_TR: _Beyazlat

en: disabled
tr_TR: devre dışı

en: dpi
tr_TR: DPI

en: enabled,
tr_TR: etkin,

en: events
tr_TR: olaylar

en: every
tr_TR: her

en: minutes
tr_TR: dakika

en: pixels
tr_TR: piksel

en: s <i>(after which the touchscreen will be reactivated again)</i>
tr_TR: s <i>(bundan sonra dokunmatik ekran tekrar etkinleştirilecek)</i>

en: ver_y thick
tr_TR: _Çok Kalın
