xournalpp - en to pl_PL translation catalogue (741 entries)

en: Audio folder not set or invalid! Recording won't work!
    Please set the recording folder under "Preferences > Audio recording"
pl_PL: Nie ustawiono folderu pliku dźwiękowego! Nagrywanie nie będzie działać!
    Ustaw proszę folder do nagrań pod "Preferencje > Nagrywanie dźwięku"

en: Filesystem error: {1}
pl_PL: Błąd systemu plików: {1}

en: Could not remove old autosave file "{1}": {2}
pl_PL: Nie można usunąć starego pliku autozapisu "{1}": {2}

en: You deleted the active toolbar. Falling back to the default toolbar.
pl_PL: Usunąłeś aktywny pasek narzędzi. Wróć do domyślnego paska narzędzi.

en: The Toolbarconfiguration "{1}" is predefined, would you create a copy to edit?
pl_PL: Konfiguracja paska narzędzi "{1}" jest predefiniowana. Czy stworzyć możliwą do edycji kopię?

en: Yes
pl_PL: Tak

en: No
pl_PL: Nie

en: Cancel
pl_PL: Anuluj

en: Insert after current page
pl_PL: Wstaw po bieżącej stronie

en: Insert at end
pl_PL: Wstaw na końcu

en: With PDF background
pl_PL: Z PDF w tle

en: Your current document does not contain PDF Page no {1}
    Would you like to insert this page?
    
    Tip: You can select {2} to insert a PDF page.
pl_PL: Aktualny dokument nie ma strony nr {1} z pliku PDF
    Chciałbyś ją wstawić?
    
    Wskazówka: Możesz wybrać {2} żeby wstawić stronę PDF.

en: No pdf pages available to append. You may need to reopen the document first.
pl_PL: Brak dostępnych stron pdf do dodania. Może być konieczne ponowne otwarcie dokumentu.

en: Unable to retrieve pdf page.
pl_PL: Nie można pobrać strony pdf.

en: Do not open Autosave files. They may will be overwritten!
    Copy the files to another folder.
    Files from Folder {1} cannot be opened.
pl_PL: Nie otwieraj plików autozapisu. Mogą one zostać nadpisane!
    Skopiuj pliki do innego folderu.
    Pliki z folderu {1} nie mogą zostać otwarte.

en: file: {1}
pl_PL: plik: {1}

en: Error opening file "{1}"
pl_PL: Błąd przy otwieraniu pliku "{1}"

en: The file being loaded has a file format version newer than the one currently supported by this version of Xournal++, so it may not load properly. Open anyways?
pl_PL: Załadowany plik ma nowszą wersję formatu niż ta obecnie obsługiwana przez tę wersję Xournal++, może to spowodować, że nie załaduje się prawidłowo. Otworzyć mimo to?

en: The attached background file could not be found. It might have been moved, renamed or deleted.
pl_PL: Załączony plik tła nie został znaleziony. Możliwe, że jego nazwa została zmieniona, został przeniesiony lub usunięty.

en: The background file "{1}" could not be found. It might have been moved, renamed or deleted.
    It was last seen at: "{2}"
pl_PL: Plik tła {1} nie został znaleziony. Być może zmieniła się jego nazwa bądź został przeniesiony lub usunięty.
    Ostatnio był widoczny w: {2}"

en: 
    Proposed replacement file: "{1}"
pl_PL: 
    Proponowany plik zastępczy: "{1}"

en: Select another PDF
pl_PL: Wybierz inny PDF

en: Remove PDF Background
pl_PL: Usuń PDF w tle

en: Use proposed PDF
pl_PL: Użyj proponowanego pliku PDF

en: Select color
pl_PL: Wybierz kolor

en: Unsaved Document
pl_PL: Niezapisany dokument

en: Document file was removed.
pl_PL: Dokument został usunięty.

en: This document is not saved yet.
pl_PL: Dokument nie został jeszcze zapisany.

en: Save As...
pl_PL: Zapisz jako...

en: Save
pl_PL: Zapisz

en: Discard
pl_PL: Odrzuć

en: mouse
pl_PL: myszka

en: pen
pl_PL: pióro

en: eraser
pl_PL: gumka

en: cursor
pl_PL: kursor

en: keyboard
pl_PL: klawiatura

en: touchscreen
pl_PL: ekran dotykowy

en: tablet pad
pl_PL: tablet

en: Image file successfully created
pl_PL: Udało się utworzyć zdjęcie

en: PDF file successfully created
pl_PL: Utworzono dokument PDF

en: Global template file does not exist. Please check your settings.
pl_PL: Plik szablonu globalnego nie istnieje. Sprawdź swoje ustawienia.

en: Failed to read global template file. Please check your settings.
pl_PL: Nie udało się odczytać pliku globalnego szablonu. Sprawdź swoje ustawienia.

en: Global template file is not a regular file. Please check your settings.
pl_PL: Plik szablonu globalnego nie jest zwykłym plikiem. Sprawdź swoje ustawienia.

en: Latex generation encountered an error: {1} (exit code: {2})
pl_PL: LaTeX napotkał błąd: {1} (kod zakończenia: {2})

en: Could not load LaTeX PDF file: {1}
pl_PL: Nie udało się wgrać pliku LaTeX PDF: {1}

en: Could not load LaTeX PDF file
pl_PL: Nie udało się wgrać pliku LaTeX PDF

en: Error reading PDF: {1}
pl_PL: Błąd przy odczytywaniu pliku PDF: {1}

en: You don't have any PDF pages to select from. Cancel operation.
    Please select another background type: Menu "Journal" → "Configure Page Template".
pl_PL: Nie ma żadnych stron PDF do wybrania. Anulowano działanie.
    Wybierz inny typ kanwy: Menu "Journal" -> "Skonfiguruj Stronę Szablonu".

en: PDF background missing
pl_PL: Nie znaleziono pliku PDF w tle

en: Failed to delete file: {1}
pl_PL: Nie udało się usunąć pliku: {1}

en: Please delete the file manually
pl_PL: Proszę usunąć plik ręcznie

en: Xournal++ crashed last time. Would you like to restore the last edited file?
pl_PL: Xournal++ przestał odpowiadać się ostatnim razem. Czy chcesz przywrócić ostatni edytowany plik?

en: Recovery file detected
pl_PL: Wykryto plik odzyskiwania

en: Delete file
pl_PL: Usuń plik

en: Restore file
pl_PL: Przywróć plik

en: The background file "{1}" could not be found. It might have been moved, renamed or deleted.
pl_PL: Plik tła "{1}" nie został znaleziony. Być może zmieniła się jego nazwa bądź został przeniesiony lub usunięty.

en: Error: {1}
pl_PL: Błąd: {1}

en: <span foreground='red' size='x-large'>Missing the needed UI file:
    <b>{1}</b></span>
    Could not find them at any location.
      Not relative
      Not in the Working Path
      Not in {2}
pl_PL: <span foreground='red' size='x-large'>Brakuje wymaganego pliku UI:
    <b>{1}</b></span>
    Nie można ich znaleźć w żadnej lokalizacji.
      Brak w ścieżce względnej.
      Brak w Ścieżce Roboczej.
      Brak w {2}

en: 
    
    Will now attempt to run without this file.
pl_PL: 
    
    Podjęta zostanie próba działania bez tego pliku.

en: Sorry, Xournal++ can only open one file at once.
    Others are ignored.
pl_PL: Przepraszamy, Xournal++ może mieć otwarty tylko jeden plik na raz.
    Pozostałe są pominijane.

en: Jump to Page (first Page: 1)
pl_PL: Skocz do strony (pierwsza strona: 1)

en: Get version of xournalpp
pl_PL: Pokaż wersję xournalpp

en: Disable audio for this session
pl_PL: Wyłącz dźwięk dla tej sesji

en: Export FILE as PDF
pl_PL: Eksportuj PLIK jako PDF

en: Advanced export options
pl_PL: Zaawansowane opcje eksportu

en: Display advanced export options
pl_PL: Wyświetl zaawansowane opcje eksportu

en: Error while autosaving: {1}
pl_PL: Błąd podczas auto-zapisu: {1}

en: Autosaving to {1}
pl_PL: Automatyczne zapisywanie do {1}

en: Could not rename autosave file from "{1}" to "{2}": {3}
pl_PL: Nie udało się zmienić nazwy auto-zapisu z "{1}" na "{2}": {3}

en: Do not overwrite the background PDF! This will cause errors!
pl_PL: Nie nadpisuj pliku kanwy PDF! To może spowodować błędy!

en: The check for overwriting the background failed with:
pl_PL: Próba nadpisania tła wywołała błąd:

en: Export
pl_PL: Eksportuj

en: Failed to resolve path with the following error:
    {1}
pl_PL: Nie udało się odnaleźć ścieżki z następującym błędem: {1}

en: Custom Export
pl_PL: Niestandardowy Eksport

en: PDF files
pl_PL: Pliki PDF

en: PNG graphics
pl_PL: Obraz PNG

en: SVG graphics
pl_PL: Obraz SVG

en: Xournal (Compatibility)
pl_PL: Xournal (Zgodność)

en: Save file error: {1}
pl_PL: Błąd zapisu pliku: {1}

en: Unsupported graphics format:
pl_PL: Nieobsługiwany format grafiki:

en: Error save image #1
pl_PL: Błąd zapisu obrazu #1

en: Error while exporting the pdf background: I cannot find the pdf page number
pl_PL: Błąd podczas eksportowania tła pdf: nie można znaleźć numeru strony pdf

en: Error save image #2
pl_PL: Błąd zapisu obrazu #2

en: PDF Export
pl_PL: Eksport do PDF

en: Save file error, can't backup: {1}
pl_PL: Błąd zapisu pliku, nie można stworzyć kopii zapasowej: {1}

en: Failed to parse LaTeX generator command: {1}
pl_PL: Nie udało się przetworzyć polecenia generatora LaTeX: {1}

en: Failed to find LaTeX generator program in PATH: {1}
    
    Since installation is detected within Flatpak, you need to install the Flatpak freedesktop Tex Live extension. For example, by running:
    
    $ flatpak install flathub org.freedesktop.Sdk.Extension.texlive
pl_PL: Nie udało się znaleźć programu generatora LaTeX w PATH: {1}
    
    Ponieważ instalacja jest wykrywana w Flatpak, musisz zainstalować rozszerzenie Flatpak freedesktop Tex Live, na przykład uruchamiając:
    
    $ flatpak install flathub org.freedesktop.Sdk.Extension.texlive

en: Failed to find LaTeX generator program in PATH: {1}
pl_PL: Nie znaleziono programu generatora LaTeX w zmiennej środowiskowej PATH: {1}

en: Could not save .tex file: {1}
pl_PL: Nie udało się zapisać pliku .tex: {1}

en: Could not start {1}: {2} (exit code: {3})
pl_PL: Nie można uruchomić {1}: {2} (kod błędu: {3})

en: Layer {1}
pl_PL: Warstwa {1}

en: Could not load pagetemplates.ini file
pl_PL: Nie udało się wgrać pliku pagetemplates.ini

en: Plain
pl_PL: Bez tła

en: Ruled
pl_PL: Linie z marginesem

en: Ruled with vertical line
pl_PL: Linie pionowe

en: Staves
pl_PL: Pięciolinia

en: Graph
pl_PL: Kratka

en: Dotted
pl_PL: Kropkowana

en: Isometric Dotted
pl_PL: Izometryczna kropkowana

en: Isometric Graph
pl_PL: Wykres izometryczny

en: Image
pl_PL: Obraz

en: %F-Note-%H-%M
pl_PL: %F-Notatka-%H-%M

en: Arrange
pl_PL: Ułóż

en: Bring forward
pl_PL: Przesuń warstwę wyżej

en: Send backward
pl_PL: Przenieś w tył

en: Send to back
pl_PL: Przenieś na tył

en: The file is no valid .xopp file (Mimetype missing): "{1}"
pl_PL: Plik nie jest prawidłowym plikiem .xopp (brak Mimetype): "{1}"

en: The file is no valid .xopp file (Mimetype wrong): "{1}"
pl_PL: Plik nie jest prawidłowym plikiem .xopp (błędny Mimetype): "{1}"

en: The file is no valid .xopp file (Version missing): "{1}"
pl_PL: Plik nie jest prawidłowym plikiem .xopp (brak znacznika wersji): "{1}"

en: The file is not a valid .xopp file (Version string corrupted): "{1}"
pl_PL: Plik nie jest prawidłowym plikiem .xopp (Uszkodzony znacznik wersji): "{1}"

en: Failed to open content.xml in zip archive: "{1}"
pl_PL: Nie udało się otworzyć content.xml w archiwum zip: "{1}"

en: Could not open file: "{1}"
pl_PL: Nie można otworzyć pliku: "{1}"

en: XML Parser error: {1}
pl_PL: Błąd parsera XML: {1}

en: Unknown parser error
pl_PL: Nieznany błąd parsera

en: Document is not complete (maybe the end is cut off?)
pl_PL: Dokument jest uszkodzony (możliwe, że jest obcięty)

en: Document is corrupted (no pages found in file)
pl_PL: Dokument jest uszkodzony (nie znaleziono stron w pliku)

en: Unexpected root tag: {1}
pl_PL: Niespodziewany tag w korzeniu: {1}

en: Unexpected tag in document: "{1}"
pl_PL: Niespodziewany tag w dokumencie: "{1}"

en: Could not read image: {1}. Error message: {2}
pl_PL: Nie można odczytać obrazu: {1}. Treść błędu: {2}

en: Could not read page number for cloned background image: {1}.
pl_PL: Nie można odczytać numeru strony dla sklonowanego obrazu tła: {1}.

en: Unknown pixmap::domain type: {1}
pl_PL: Nieznany typ pixmap::domain: {1}

en: Unknown domain type: {1}
pl_PL: Nieznany rodzaj domeny: {1}

en: Unknown background type: {1}
pl_PL: Nieznany rodzaj tła: {1}

en: Error reading width of a stroke: {1}
pl_PL: Błędna grubość kreski: {1}

en: Unknown stroke cap type: "{1}", assuming round
pl_PL: Nieznany rodzaj kreski: "{1}", zakładam, że to chodziło o okrągłą

en: Unknown stroke type: "{1}", assuming pen
pl_PL: Nieznany rodzaj kreski: "{1}", zakładam, że to pióro

en: Could not open attachment: {1}. Error message: {2}
pl_PL: Nie można odczytać załącznika {1}. Komunikat błędu: {2}

en: Could not open attachment: {1}. Error message: No valid file size provided
pl_PL: Nie udało się otworzyć załącznika: {1}. Komunikat błędu: Poprawny rozmiar pliku niedostępny

en: Could not open attachment: {1}. Error message: Could not read file
pl_PL: Nie udało się otworzyć załącznika: {1}. Komunikat błędu: Nie można odczytać pliku

en: Could not open attachment: {1}. Error message: Could not write file
pl_PL: Nie udało się otworzyć załącznika: {1}. Komunikat błędu: Nie można zapisać pliku

en: Wrong count of points ({1})
pl_PL: Nieprawidłowa liczba punktów ({1})

en: xoj-File: {1}
pl_PL: Plik xoj: {1}

en: Requested temporary file was not found for attachment {1}
pl_PL: Żądany plik tymczasowy nie został znaleziony dla załącznika {1}

en: Attribute color not set!
pl_PL: Atrybut koloru nie został ustawiony!

en: Unknown color value "{1}"
pl_PL: Nieznany kolor "{1}"

en: Color "{1}" unknown (not defined in default color list)!
pl_PL: Nie rozpoznano koloru "{1}" (nie zdefiniowany w domyślnych)!

en: Attribute "{1}" could not be parsed as double, the value is nullptr
pl_PL: Atrybut "{1}" nie może zostać sparsowany do typu double, wartość nullptr

en: Attribute "{1}" could not be parsed as double, the value is "{2}"
pl_PL: Atrybut "{1}" nie jest typu zmiennoprzecinkowego (wartość: "{2}")

en: Attribute "{1}" could not be parsed as int, the value is nullptr
pl_PL: Atrybut "{1}" nie może zostać sparsowany do typu int, wartość nullptr

en: Attribute "{1}" could not be parsed as int, the value is "{2}"
pl_PL: Atrybut "{1}" nie jest typu całkowitego (wartość: "{2}")

en: Attribute "{1}" could not be parsed as size_t, the value is nullptr
pl_PL: Atrybut "{1}" nie może zostać sparsowany do typu size_t, wartość nullptr

en: Attribute "{1}" could not be parsed as size_t, the value is "{2}"
pl_PL: Atrybut "{1}" nie może być przetworzony jako jako size_t, wartość to "{2}"

en: Could not write background "{1}", {2}
pl_PL: Nie można zapisać tła "{1}", {2}

en: Could not write background "{1}". Continuing anyway.
pl_PL: Nie można zapisać tła "{1}". Kontynuuję mimo to.

en: Error loading glade file "{1}" (try to load "{2}")
pl_PL: Błąd przy otwieraniu pliku glade "{1}" (spróbuj załadować "{2}")

en: Unable to play audio recording {1}
pl_PL: Nie można odtworzyć nagrania audio: {1}

en: Loading...
pl_PL: Ładowanie...

en: Scroll to page {1}
pl_PL: Przewiń do strony {1}

en: Add missing page
pl_PL: Dodaj brakującą stronę

en: Text not found
pl_PL: Tekst nie został znaleziony

en: Text found once on page {1}
pl_PL: Tekst został znaleziony na stronie nr {1}

en: Text not found, searched on all pages
pl_PL: Tekst nie został znaleziony, szukano na wszystkich stronach

en: Version
pl_PL: Wersja

en: Built on
pl_PL: Zbudowane

en: GTK Version
pl_PL: Wersja GTK

en: See the full list of contributors
pl_PL: Zobacz pełną listę współtwórców

en: GNU GPLv2 or later
pl_PL: GNU GPLv2 lub nowsza

en: Medium
pl_PL: Średnia

en: Thick
pl_PL: Gruby

en: No device
pl_PL: Brak urządzenia

en: Tool - don't change
pl_PL: Narzędzie - nie zmieniaj

en: Pen
pl_PL: Pióro

en: Eraser
pl_PL: Gumka

en: Highlighter
pl_PL: Zakreślacz

en: Text
pl_PL: Tekst

en: Insert image
pl_PL: Wstaw obraz

en: Vertical space
pl_PL: Odstęp pionowy

en: Select region
pl_PL: Wybierz obszar

en: Select rectangle
pl_PL: Wybierz prostokąt

en: Hand
pl_PL: Przesuń

en: Floating Toolbox (experimental)
pl_PL: Pływający przybornik (eksperymentalne)

en: Select Text from pdf
pl_PL: Wybierz Tekst z PDF

en: Select Area Text from pdf
pl_PL: Wybierz obszar tekstu z PDF

en: Drawing Type - don't change
pl_PL: Typ rysowania - nie zmieniaj

en: Normal drawing
pl_PL: Normalne rysowanie

en: Draw Line
pl_PL: Rysuj linię

en: Draw Rectangle
pl_PL: Rysuj prostokąt

en: Draw Ellipse
pl_PL: Narysuj elipsę

en: Draw Arrow
pl_PL: Rysuj strzałkę

en: Draw Double Arrow
pl_PL: Rysuj podwójną strzałkę

en: Draw Coordinate System
pl_PL: Rysuj układ współrzędnych

en: Shape Recognizer
pl_PL: Rozpoznawanie kształtów

en: Draw Spline
pl_PL: Rysuj Spline

en: All files
pl_PL: Wszystkie pliki

en: Supported files
pl_PL: Wspierane pliki

en: Xournal files
pl_PL: Pliki Xournala

en: Xournal++ files
pl_PL: Pliki Xournal++

en: Xournal++ template
pl_PL: Szablony Xournal++

en: Custom
pl_PL: Niestandardowe

en: System Default
pl_PL: Domyślne ustawienie systemowe

en: Previously selected language not available anymore!
pl_PL: Poprzednio wybrany język nie jest już dostępny!

en: LaTeX editor theme:
pl_PL: Motyw edytora LaTeX:

en: GtkSourceView was disabled when building Xournal++! Some options will not be available.
pl_PL: GtkSourceView został wyłączony podczas budowania Xournal++! Niektóre opcje nie będą dostępne.

en: Unable to open global template file at {1}. Does it exist?
pl_PL: Nie można otworzyć pliku szablonu globalnego w {1}. Czy istnieje?

en: Sample LaTeX file generated successfully.
pl_PL: Przykładowy plik LaTeX został wygenerowany pomyślnie.

en: Error: {1}. Please check the contents of {2}
pl_PL: Błąd: {1}. Proszę sprawdzić zawartość {2}

en: Error: {1} is not a regular file. Please check your LaTeX template file settings.
pl_PL: Błąd: {1} nie jest zwykłym plikiem. Sprawdź ustawienia pliku szablonu LaTeX.

en: Save File
pl_PL: Zapisz plik

en: _Cancel
pl_PL: _Anuluj

en: _Save
pl_PL: _Zapisz

en: default enabled
pl_PL: domyślnie włączona

en: default disabled
pl_PL: domyślnie wyłączona

en: Select background color
pl_PL: Wybierz kolor tła

en: Fill color
pl_PL: Kolor wypełnienia

en: Pen Options
pl_PL: Opcje pióra

en: Enable pressure sensitivity or pressure inference to change this setting!
pl_PL: Włącz czułość lub preferencje nacisku, aby zmienić to ustawienie!

en: Filter input pressure. Multiply the pressure by the pressure multiplier. If less than the minimum, use the minimum pressure.
pl_PL: Filtr nacisku wejściowego. Pomnóż nacisk przez mnożnik nacisku. Jeśli jest mniejszy niż minimum, użyty zostanie nacisk minimalny.

en: Predefined
pl_PL: Predefiniowane

en: Customized
pl_PL: Spersonalizowany

en: Toolbars
pl_PL: Paski narzędzi

en: New
pl_PL: Nowy

en: Attach file to the journal
pl_PL: Dołącz plik do dziennika

en: _Open
pl_PL: _Otwórz

en: Open file
pl_PL: Otwórz plik

en: Select Image
pl_PL: Wybierz obrazek

en: <b>... or select already used Image:</b>
pl_PL: <b>... lub wybierz już używany obraz:</b>

en: Load file
pl_PL: Wczytaj plik

en: This image could not be loaded. Error message: {1}
pl_PL: Nie można otworzyć obrazu. Wiadomość błędu: {1}

en: Select PDF Page
pl_PL: Wybierz stronę PDF

en: Show only not used pages (one unused page)
pl_PL: Pokaż tylko nieużywane strony (jedna nieużywana strona)

en: Show only not used pages ({1} unused pages)
pl_PL: Pokaż tylko nieużywane strony ({1} nieużywanych stron)

en: Removed tool item {1} from Toolbar {2} ID {3}
pl_PL: Usunięto element {1} z paska narzędzi {2} ID {3}

en: Removed tool item from Toolbar {1} ID {2}
pl_PL: Usunięto element z paska narzędzi {1} ID {2}

en: Could not remove tool item {1} from Toolbar {2} on position {3}
pl_PL: Nie udało się usunąć narzędzia {1} z Paska {2} w pozycji {3}

en: Could not remove tool item from Toolbar {1} on position {2}
pl_PL: Nie udało się usunąć narzędzia z Paska {1} w pozycji {2}

en: Separator
pl_PL: Odstęp

en: Spacer
pl_PL: Odstęp

[ctx: Item category in toolbar customization dialog]
en: Colors
pl_PL: Kolory

[ctx: Item category in toolbar customization dialog]
en: Plugins
pl_PL: Wtyczki

en: Apply to all pages
pl_PL: Zastosuj do wszystkich stron

en: No recent files
pl_PL: Brak ostatnio używanych plików

en: Clear list
pl_PL: Wyczyść listę

[ctx: In the submenu for removing recent documents, this will display on top of the list xournal++ files to separate them from PDF files]
en: Xournal++ Files
pl_PL: Pliki Xournal++

[ctx: In the submenu for removing recent documents, this will display on top of the list PDF files to separate them from xournal++ files]
en: PDF Files
pl_PL: Pliki PDF

en: Copy current background
pl_PL: Skopiuj bieżące tło

en: Apply to current page
pl_PL: Zastosuj do bieżącej strony

en: Contents
pl_PL: Zawartość

en: Layerstack Preview
pl_PL: Podgląd stosu warstwy

en: Layer Preview
pl_PL: Podgląd warstwy

en: Page Preview
pl_PL: Podgląd strony

en: Draw coordinate system
pl_PL: Narysuj układ współrzędnych

en: Stroke recognizer
pl_PL: Rozpoznawanie kształtów

en: Drawing Type Combo
pl_PL: Rysowanie typu Combo

en: Font
pl_PL: Czcionka

en: Could not parse general toolbar.ini file: {1}
    No Toolbars will be available
pl_PL: Nie można sparsować głównego pliku toolbar.ini: {1}
    Żadne paski narzędzi nie będą dostępne.

en: Could not parse custom toolbar.ini file: {1}
    Toolbars will not be available
pl_PL: Nie można sparsować niestandardowego pliku toolbar.ini: {1}
    Paski narzędzi nie będą dostępne.

en: New Xournal
pl_PL: Nowy Xournal

en: Export as PDF
pl_PL: Eksportuj do PDF

en: Print
pl_PL: Drukuj

en: Undo
pl_PL: Cofnij

en: Redo
pl_PL: Powtórz

en: Cut
pl_PL: Wytnij

en: Copy
pl_PL: Kopiuj

en: Paste
pl_PL: Wklej

en: Search
pl_PL: Wyszukaj

en: Delete
pl_PL: Usuń

en: Rotation Snapping
pl_PL: Przyciąganie obrotu

en: Grid Snapping
pl_PL: Przyciąganie do siatki

en: Paired pages
pl_PL: Tryb dwóch stron

en: Presentation mode
pl_PL: Tryb prezentacji

en: Toggle fullscreen
pl_PL: Zmień pełny ekran

en: Manage Toolbars
pl_PL: Zarządzaj paskiem narzędzi

en: Customize Toolbars
pl_PL: Dostosuj Paski Narzędzi

en: Zoom out
pl_PL: Oddal

en: Zoom in
pl_PL: Przybliż

en: Zoom fit to screen
pl_PL: Dopasuj do ekranu

en: Zoom to 100%
pl_PL: Powiększ do 100%

en: Go to first page
pl_PL: Idź do pierwszej strony

en: Back
pl_PL: Wstecz

en: Go to page
pl_PL: Idź do strony

en: Next
pl_PL: Następny

en: Go to last page
pl_PL: Idź do ostatniej strony

en: Go to previous layer
pl_PL: Idź do poprzedniej warstwy

en: Go to next layer
pl_PL: Idź do następnej warstwy

en: Go to top layer
pl_PL: Przejdź do górnej warstwy

en: Next annotated page
pl_PL: Następna adnotowana strona

en: Insert page
pl_PL: Wstaw stronę

en: Delete current page
pl_PL: Usuń aktywną stronę

en: standard
pl_PL: standardowa

en: dashed
pl_PL: przerywana

en: dash-/ dotted
pl_PL: kreska / kropka

en: dotted
pl_PL: kropkowana

en: whiteout
pl_PL: wybielanie

en: delete stroke
pl_PL: usuń kreski

en: Add/Edit TeX
pl_PL: Dodaj/Edytuj Tex

en: Default Tool
pl_PL: Domyślne narzędzie

en: Select Linear PDF Text
pl_PL: Wybierz tekst z PDF liniowo

en: Select PDF Text in Rectangle
pl_PL: Wybierz Tekst PDF W Prostokącie

en: Setsquare
pl_PL: Ekierka

en: Compass
pl_PL: Kompas

en: Select Region
pl_PL: Wybierz obszar

en: Select Rectangle
pl_PL: Wybierz prostokąt

en: Select Object
pl_PL: Wybierz objekt

en: Vertical Space
pl_PL: Odstęp pionowy

en: Play Object
pl_PL: Odtwórz Obiekt

en: Record Audio / Stop Recording
pl_PL: Nagraj dźwięk / Zatrzymaj nagrywanie

en: Pause / Play
pl_PL: Wstrzymaj / Odtwórz

en: Stop
pl_PL: Zatrzymaj

en: Forward
pl_PL: Dalej

en: Fill
pl_PL: Wypełnij

en: Fill Opacity
pl_PL: Krycie wypełnienia

en: Very Fine
pl_PL: Bardzo cienki

en: Fine
pl_PL: Drobna

en: Very Thick
pl_PL: Bardzo gruby

en: Show all
pl_PL: Pokaż wszystkie

en: Hide all
pl_PL: Ukryj wszystkie

en: Layer
pl_PL: Warstwa

en: Layer Combo
pl_PL: Kombinacja warstw

en: Page
pl_PL: Strona

[ctx: Page {pagenumber} "of {pagecount}"]
en:  of {1}
pl_PL:  z {1}

en: PDF Page {1}
pl_PL: strona PDF {1}

en: Page number
pl_PL: Numer strony

en: Select PDF Text In Rectangle
pl_PL: Wybierz Tekst PDF W Prostokącie

en: Zoom Slider
pl_PL: Suwak przybliżenia

[ctx: Color]
en: Black
pl_PL: Czarny

[ctx: Color]
en: Green
pl_PL: Zielony

[ctx: Color]
en: Light Blue
pl_PL: Jasnoniebieski

[ctx: Color]
en: Light Green
pl_PL: Jasnozielony

[ctx: Color]
en: Blue
pl_PL: Niebieski

[ctx: Color]
en: Gray
pl_PL: Szary

[ctx: Color]
en: Red
pl_PL: Czerwony

[ctx: Color]
en: Orange
pl_PL: Pomarańczowy

[ctx: Color]
en: Yellow
pl_PL: Żółty

[ctx: Color]
en: White
pl_PL: Biały

[ctx: as a noun: a copy of]
en: Copy
pl_PL: Kopiuj

en: Document not loaded! ({1}), {2}
pl_PL: Dokument nie został załadowany! ({1}), {2}

en: Error:
pl_PL: Błąd:

en: Background
pl_PL: Tło

en: No pages to export!
pl_PL: Brak stron do wyeksportowania!

en: Failed to initialize PDF Cairo surface
pl_PL: Nie udało się zainicjować powierzchni PDF Cairo

en: Erase stroke
pl_PL: Wymaż kreskę

en: elements
pl_PL: elementy

en: stroke
pl_PL: kreska

en: image
pl_PL: obraz

en: text
pl_PL: tekst

en: Change color
pl_PL: Zmień kolor

en: Emergency saved document
pl_PL: Awaryjnie zapisany dokument

en: Change stroke fill
pl_PL: Zmień wypełnienie kreski

en: Change font
pl_PL: Zmień czcionkę

en: Page inserted
pl_PL: Strona wstawiona

en: Page deleted
pl_PL: Strona usunięta

en: Insert layer
pl_PL: Wstaw warstwę

en: Draw stroke
pl_PL: Rysuj kreskę

en: Write text
pl_PL: Wpisz tekst

en: Insert latex
pl_PL: Wstaw LaTeX

en: Insert elements
pl_PL: Wstaw elementy

en: Rename layer
pl_PL: Zmień nazwę warstwy

en: Change line style
pl_PL: Zmień styl linii

en: Merge layer down
pl_PL: Scal warstwę w dół

en: Move layer
pl_PL: Przenieś warstwę

en: Move
pl_PL: Przesuń

en: Page background changed
pl_PL: Zmienione tło strony

en: Page size changed
pl_PL: Zmieniono rozmiar strony

en: Delete layer
pl_PL: Usuń warstwę

en: Rotation
pl_PL: Obracanie

en: Scale
pl_PL: Skaluj

en: Change stroke width
pl_PL: Zmień grubość kreski

en: Move page upwards
pl_PL: Przenieś stronę wyżej

en: Move page downwards
pl_PL: Przenieś stronę niżej

en: Edit text
pl_PL: Edytuj tekst

en: Could not undo "{1}"
    Something went wrong… Please write a bug report…
pl_PL: Nie można cofnąć "{1}
    Coś poszło źle… Proszę zgłosić błąd…

en: Could not redo "{1}"
    Something went wrong… Please write a bug report…
pl_PL: Nie można powtórzyć "{1}"
    Coś poszło źle… Proszę zgłosić błąd…

en: Undo:
pl_PL: Cofnij:

en: Redo:
pl_PL: Powtórz:

en: ElementRange::parse(): invalid element range.
pl_PL: ElementRange::parse(): niepoprawny zakres.

en: ElementRange::parse(): given element index is larger than maximum count.
pl_PL: ElementRange::parse(): podany indeks elementu jest większy od maksymalnej liczby.

en: ElementRange::parse(): interval bounds must be in increasing order.
pl_PL: ElementRange::parse(): prawy koniec zakresu nie może być mniejszy od lewego.

en: ElementRange::parse(): element indices start with 1
pl_PL: ElementRange::parse(): indeksy elementów zaczynają się od 1

en: Error opening file: "{1}"
pl_PL: Błąd przy otwieraniu pliku "{1}"

en: Error writing data to file: "{1}"
pl_PL: Błąd zapisu danych do pliku: "{1}"

en: Error code {1}. Message:
pl_PL: Kod błędu {1}. Komunikat:

en: Error occurred while closing file: "{1}"
pl_PL: Wystąpił błąd podczas zamykania pliku: "{1}"

en: Error code {1}
pl_PL: Kod błędu {1}

en: File couldn't be opened. You have to do it manually:
    URL: {1}
pl_PL: Nie da się otworzyć dokumentu. Musisz to zrobić ręcznie:
    URL: {1}

en: Could not create folder: {1}
    Failed with error: {2}
pl_PL: Nie można utworzyć folderu: {1}
    Nie powiodło się z błędem: {2}

en: Error {1} executing system command: {2}
pl_PL: Błąd {1} w trakcie wykonywania polecenia systemowego: {2}

en: Select another name
pl_PL: Wybierz inną nazwę

en: Replace
pl_PL: Zamień

en: xoj-preview-extractor: call with INPUT.xoj OUTPUT.png
pl_PL: xoj-preview-extractor: wywołaj z argumentami WEJŚCIE.xoj WYJŚCIE.png

en: xoj-preview-extractor: file "{1}" is not .xoj file
pl_PL: xoj-preview-extractor: plik "{1}" nie jest plikiem .xoj

en: xoj-preview-extractor: opening input file "{1}" failed
pl_PL: xoj-preview-extractor: otwieranie pliku wejściowego "{1}" nie powiodło się

en: xoj-preview-extractor: file "{1}" contains no preview
pl_PL: xoj-preview-extractor: plik "{1}" nie zawiera podglądu

en: xoj-preview-extractor: no preview and page found, maybe an invalid file?
pl_PL: xoj-preview-extractor: nie znaleziono podglądu ani strony, możliwe że plik jest uszkodzony

en: xoj-preview-extractor: could not find icon "{1}"
pl_PL: xoj-preview-extractor: nie znaleziono ikony "{1}"

en: xoj-preview-extractor: opening output file "{1}" failed
pl_PL: xoj-preview-extractor: otwieranie pliku wyjściowego "{1}" nie powiodło się

en: xoj-preview-extractor: successfully extracted
pl_PL: xoj-preview-extractor: stworzono miniaturkę

en: About Xournal++
pl_PL: O Xournal++

en: <span size="xx-large" weight="bold">Xournal++</span>
    <i>The next generation</i>
pl_PL: <span size="xx-large" weight="bold">Xournal++</span>
    <i>Następna generacja</i>

en: Icon Designers
pl_PL: Projektanci ikon

en: Partially based on Xournal
    by Denis Auroux
pl_PL: Częściowo oparte o program Xournal stworzony przez Denisa Auroux'a

en: Website
pl_PL: Strona internetowa

en: Source Code / Bug Tracker
pl_PL: Kod źródłowy / Śledzenie błędów

en: With help from the community
pl_PL: Z pomocą społeczności

en: License
pl_PL: Licencja

en: Authors
pl_PL: Autorzy

en: Close
pl_PL: Zamknij

en: Ok
pl_PL: OK

en: <i>Assign device classes to each input device of your system. Only change these values if your devices are not correctly matched. (e.g. your pen shows up as touchscreen)</i>
pl_PL: <i>Przypisz klasy urządzeń do każdego urządzenia wejściowego w systemie. Zmień te ustawienie tylko wtedy, gdy twoje urządzenia nie są poprawnie dopasowane. (np. twój długopis pokazuje się jako ekran dotykowy)</i>

en: Mouse
pl_PL: Mysz

en: Stylus
pl_PL: Piórko

en: Button 1
pl_PL: Przycisk 1

en: Button 2
pl_PL: Przycisk 2

en: Touchscreen
pl_PL: Ekran dotykowy

en: Resolution
pl_PL: Rozdzielczość

en: Width
pl_PL: Szerokość

en: Height
pl_PL: Wysokość

en: None
pl_PL: Żaden

en: No ruling
pl_PL: Bez linii

en: All
pl_PL: Wszystkie

en: <b>Document export settings</b>
    Set export parameters
pl_PL: <b>Ustawienia eksportu dokumentu</b>
    Ustaw parametry eksportu

en: Image quality
pl_PL: Jakość obrazu

en: Range
pl_PL: Zakres

en: All pages
pl_PL: Wszystkie strony

en: Current page
pl_PL: Aktywna strona

en: Pages:
pl_PL: Stron:

en: <i>Example:</i> 1-3 or 1,3,5-7 etc.
pl_PL: <i>Przykład:</i> 1-3 lub 1,3,5-7 itd.

note: Keep the order the same as in listBackgroundType and use the translation of these types in parentheses.
en: Export the document without any background (None) or with PDF and image backgrounds only (No ruling) or with all background types (All).
pl_PL: Eksportuj dokument bez żadnego tła (Brak) lub tylko z tłem PDF i obrazem (bez linii) lub ze wszystkimi typami tła (All).

en: Export layers progressively
pl_PL: Stopniowy eksport warstw

en: If enabled, the layers of each page will be added one by one. The resulting PDF file can be used for a presentation.
pl_PL: Jeśli włączone, warstwy każdej strony zostaną dodane jedna po drugiej. Wynikający plik PDF może być użyty do prezentacji.

en: Insert Latex
pl_PL: Wstaw LaTeX

en: Output generated by the LaTeX command.
pl_PL: Wyjście komendy LaTeX.

en: Go to Page
pl_PL: Przejdź do strony

en: Enter / edit LaTeX Text
pl_PL: Wprowadź / edytuj tekst LaTeX

en: TeX Source
pl_PL: Kod źródłowy TeX

en: Command Output
pl_PL: Wyjście polecenia

en: Always check LaTeX dependencies before running
pl_PL: Zawsze sprawdzaj zależności LaTeX przed uruchomieniem

en: If enabled, check that required LaTeX packages are installed and that the LaTeX commands are available before running the LaTeX tool.
pl_PL: Jeśli włączone, sprawdzaj, czy wymagane pakiety LaTeX są zainstalowane i czy polecenia LaTeX są dostępne przed uruchomieniem narzędzia LaTeX.

en: General LaTeX tool settings
pl_PL: Ustawienia ogólne LaTeX

en: Default LaTeX Text
pl_PL: Domyślny tekst LaTeX

en: The LaTeX file to use as a template for the LaTeX tool.
pl_PL: Plik LaTeX do użycia jako szablon dla narzędzia LaTeX.

en: Global template file path
pl_PL: Globalna ścieżka pliku szablonu

en: The following strings will be substituted in the global template file when running the LaTeX tool:
pl_PL: Następujące ciągi zostaną zastąpione w globalnym pliku szablonu podczas uruchamiania narzędzia LaTeX:

en: The math mode formula typed in the LaTeX tool.
pl_PL: Wzór trybu matematycznego wpisany w narzędziu LaTeX.

en: Choose a global LaTeX template file
pl_PL: Wybierz globalny plik szablonu LaTeX

en: The current color of the Text Tool, in hex RGB format.
pl_PL: Bieżący kolor narzędzia tekstowego, w formacie szesnastkowym RGB.

en: Template file settings
pl_PL: Ustawienia pliku szablonu

en: LaTeX generation command
pl_PL: Polecenie generowania LaTeX

en: Test configuration
pl_PL: Przetestuj konfigurację

en: Test if the current configuration is valid by running the LaTeX generation command on the global template file with a test formula.
pl_PL: Sprawdź, czy obecna konfiguracja jest prawidłowa poprzez uruchomienie polecenia generowania LaTeX w pliku szablonu ogólnego z wzorem testowym.

en: LaTeX executable settings
pl_PL: Ustawienia pliku wykonywalnego LaTeX

en: Line numbers
pl_PL: Numery linii

en: Auto-indent
pl_PL: Automatyczne wcięcie

en: Syntax highlighting
pl_PL: Podświetlanie składni

en: Wrap text
pl_PL: Zawijanie tekstu

en: Use font from system theme.
pl_PL: Użyj czcionki z motywu systemowego.

en: Font:
pl_PL: Czcionka:

en: Pick the Editor's Font
pl_PL: Wybierz czcionkę edytora

en: Editor settings
pl_PL: Ustawienia edytora

en:  = Floating Toolbox (experimental) =
pl_PL:  = Pływające narzędzia (eksperymentalne) =

en: <b>Empty Toolbox</b>
                <i>Menu: View/Toolbars</i>
pl_PL: <b>Pusty Przybornik</b>
    <i>Menu: Widok/Przyborniki</i>

en: Find previous occurrence of the search string
pl_PL: Znajdź poprzednie występowanie wyszukiwanego tekstu

en: Find next occurrence of the search string
pl_PL: Znajdź następne występowanie wyszukiwanego tekstu

en: Copy selected text
pl_PL: Skopiuj zaznaczony tekst

en: Highlight selected text
pl_PL: Wyróżnij zaznaczony tekst

en: Underline selected text
pl_PL: Podkreśl zaznaczony tekst

en: Strikethrough selected text
pl_PL: Przekreśl zaznaczony tekst

en: Toggle standard / region text selection
pl_PL: Przełącz standardowy / obszarowy wybór tekstu

en: Paper Format
pl_PL: Format papieru

en: Template:
pl_PL: Szablon:

en: <b>Pagesize</b>
pl_PL: <b>Rozmiar strony</b>

en: Width:
pl_PL: Szerokość:

en: Height:
pl_PL: Wysokość:

en: Reset
pl_PL: Resetuj

en: Configure new page template
pl_PL: Skonfiguruj szablon nowej strony

en: These settings will be used for new pages
pl_PL: Te ustawienia będą używane dla nowych stron

en: <b>Page size</b>
pl_PL: <b>Rozmiar strony</b>

en: Change
pl_PL: Zmiana

en: Select Background Color
pl_PL: Wybierz kolor tła

en: Copy current page background instead
pl_PL: Zamiast tego skopiuj tło bieżącej strony

en: Copy the background of the current page instead of using the background set above.
pl_PL: Skopiuj tło bieżącej strony zamiast używać tła ustawionego powyżej.

en: <b>Background Color</b>
pl_PL: <b>Kolor tła</b>

en: <b>Background</b>
pl_PL: <b>Tło</b>

en: Copy current page size instead
pl_PL: Zamiast tego skopiuj bieżący rozmiar strony

en: Use the current page size instead of the page size above.
pl_PL: Użyj bieżącego rozmiaru strony zamiast rozmiaru strony powyżej.

en: Save to file
pl_PL: Zapisz do pliku

en: Load from file
pl_PL: Wczytaj z pliku

en: Plugins
pl_PL: Wtyczki

en: Plugin changes are only applied after Xournal++ is restarted
pl_PL: Zmiany wtyczek są stosowane tylko po ponownym uruchomieniu Xournal++

en: Author:
pl_PL: Autor:

en: Path:
pl_PL: Ścieżka:

en: Version:
pl_PL: Wersja:

en: enabled,
pl_PL: włączona,

en: Rename selected layer
pl_PL: Zmień nazwę wybranej warstwy

en: Sample layer name
pl_PL: Przykładowa nazwa warstwy

en: Opacity settings
pl_PL: Ustawienia przezroczystości

en: Arithmetic mean
pl_PL: Średnia arytmetyczna

en: Velocity based Gaussian weights
pl_PL: Obciążniki Gaussa oparte na prędkości

en: Deadzone
pl_PL: Martwa strefa

en: Inertia
pl_PL: Bezwładność

en: Xournal++ Preferences
pl_PL: Ustawienia Xournal++

en: Enable Autosaving
pl_PL: Aktywuj Automatyczny Zapis

en: every
pl_PL: każdy

en: minutes
pl_PL: minuty

en: Autosaving
pl_PL: Automatyczne zapisywanie

en: <i>This name will be proposed if you save a new document.</i>
pl_PL: <i>Ta nazwa zostanie zaproponowana, gdy będziesz zapisywać nowy dokument</i>

en: Default name:
pl_PL: Domyślna nazwa:

en: %a		Abbreviated weekday name (e.g. Thu)
    %A		Full weekday name (e.g. Thursday)
    %b		Abbreviated month name (e.g. Aug)
    %B		Full month name (e.g. August)
    %c		Date and time representation (e.g. Thu Aug 23 14:55:02 2001)
    %d		Day of the month (01-31)
    %F		Date representation (e.g. 2001-08-23)
    %H		Hour in 24h format (00-23)
    %I		Hour in 12h format (01-12)
    %j		Day of the year (001-366)
    %m		Month as a decimal number (01-12)
    %M		Minute (00-59)
    %p		AM or PM designation (e.g. PM)
    %S		Second (00-61)
    %U		Week number with the first Sunday as the first day of week one (00-53)
    %w		Weekday as a decimal number with Sunday as 0 (0-6)
    %W		Week number with the first Monday as the first day of week one (00-53)
    %x		Date representation (e.g. 08/23/01)
    %X		Time representation (e.g. 14:55:02)
    %y		Year, last two digits (00-99)
    %Y		Year (e.g. 2001)
    %Z		Timezone name or abbreviation (e.g. CDT)
    %%		%
    Illegal characters are replaced with "_"
pl_PL: %a		Skrócona nazwa dnia tygodnia (np. Thu)
    %A		Pełna nazwa dnia tygodnia (np. Thursday)
    %b		Skrócona nazwa miesiąca (np. Aug)
    %B		Pełna nazwa miesiąca (np. August)
    %c		Reprezentacja daty oraz czasu (np. Thu Aug 23 14:55:02 2001)
    %d		Dzień miesiąca (01-31)
    %F		Data (np. 2001-08-23)
    %H		Godzina w formacie 24h (00-23)
    %I		Godzina w formacie 12h (01-12)
    %j		Dzień roku (001-366)
    %m		Miesiąc jako liczba dziesiętna (01-12)
    %M		Minuta (00-59)
    %p		AM lub oznaczenie PM (np. PM)
    %S		Sekundy (00-61)
    %U		Numer tygodnia w pierwszą niedzielę jako pierwszy dzień tygodnia pierwszego (00-53)
    %w		Dni tygodnia jako liczba dziesiętna z niedzielą jako 0 (0-6)
    %W		Tydzień jako liczba dziesiętna z pierwszym poniedziałkiem jako pierwszy dzień pierwszego tygodnia (00-53)
    %x		Skrócona data (np. 08/23/01)
    %X		Godzina (np. 14:55:02)
    %y		Dwie ostatnie cyfry roku (00-99)
    %Y		Rok (np. 2001)
    %Z		Nazwa lub skrót strefy czasowej (np. CDT)
    %%		Znak %

en: Available Placeholders
pl_PL: Dostępne zmienne tymczasowe

en: Default Save Name
pl_PL: Domyślna nazwa zapisu

en: Default Pdf export name
pl_PL: Domyślna nazwa eksportowanego PDF

en: Enable Autoloading of Journals
pl_PL: Włącz automatyczne wczytywanie dzienników

en: If you open a PDF and there is a Xournal file with the same name it will open the xoj file.
pl_PL: Jeśli otworzysz plik PDF, ale będzie istnieć plik Xournal o tej samej nazwie, zostanie otwarty plik xoj.

en: Enable autoloading of most recent file on application startup
pl_PL: Włącz automatyczne ładowanie dla najnowszych plików, przy starcie aplikacji

en: If enabled Xournal++ will open the most recent document automatically that you can continue editing your last saved document.
pl_PL: Jeśli włączono, Xournal++ otworzy najnowszy dokument automaczynie umożliwiając edycję ostatniego zapisanego dokumentu.

en: Autoloading
pl_PL: Ładowanie automatyczne

en: Load / Save
pl_PL: Ładuj / Zapisz

en: Input Devices
pl_PL: Urządzenia Wejścia

en: Enable drawing outside of window <i>(Drawing will not stop at the border of the window)</i>
pl_PL: Włącz rysowanie poza oknem programu <i>(Rysunek nie zatrzyma się na obramowaniu okna)</i>

en: Slower strokes are assigned a greater pressure than faster strokes, if pressure information is absent.
    
    <i>This feature may be useful for devices that lack pressure sensitivity. For example, a mouse or touchscreen.</i>
pl_PL: Wolniejszym pociągnięciom przypisywane jest większy nacisk niż szybkim, w przypadku braku informacji o ciśnieniu.
    
    <i>Ta funkcja może być przydatna dla urządzeń, które nie mają czułości nacisku. Na przykład mysz lub ekran dotykowy.</i>

en: Enable Pressure Inference <i>(Guess pressure from drawing speed when device-supplied pressure is not available)</i>
pl_PL: Włącz wnioskowanie nacisku <i>(Zgaduj siłę nacisku na podstawie prędkości rysowania, gdy nacisk dostarczany przez urządzenie jest niedostępny)</i>

en: Options
pl_PL: Opcje

en: Averaging method
pl_PL: Metoda uśredniania

en: <i>Pick an input stabilization algorithm and its parameters</i>
pl_PL: <i>Wybierz algorytm stabilizacji kursora i jego parametry</i>

en: Buffersize
pl_PL: Rozmiar bufora

en: Deadzone radius
pl_PL: Promień martwej strefy

[ctx: Drag = Noun: force opposing the movement]
en: Drag: If the value is too small, unwanted oscillations may appear. If the value is too high, there will be no stabilization.
pl_PL: Przeciąganie: Jeśli wartość ta jest zbyt mała, mogą pojawić się niepożądane oscylacje. Jeśli wartość jest zbyt wysoka, nie będzie stabilizacji.

[ctx: Noun: force opposing the movement]
en: Drag
pl_PL: Przeciągnij

[ctx: Mass = Noun: physics term, related to weight]
en: Mass: the higher the mass, the more inertia and the more stabilization
pl_PL: Masa: im większa masa, tym większa bezwładność i stabilizacja

[ctx: Noun: physics term, related to weight]
en: Mass
pl_PL: Masa

en: Gaussian parameter: the higher, the more stabilization and the more lag between your cursor and the painting tip.
pl_PL: Parametr Gaussa: im wyższy, tym większa stabilizacja i tym większe opóźnienie między kursorem a końcówką do malowania.

en: Preprocessor
pl_PL: Preprocesor

en: Cusp detection
pl_PL: Wykrywanie wierzchołku

en: Finalize the stroke
pl_PL: Dokończ pociągnięcie

en: Input stabilization can create a gap at the end of your stroke. If enabled, this gap is filled.
pl_PL: Stabilizacja wejściowa może stworzyć przerwę na końcu pociągnięcia. Jeśli włączone, ta przerwa jest wypełniana.

en: Input stabilization
pl_PL: Stabilizacja kursora

en: Input System
pl_PL: System wprowadzania

en: <i>Define which tools will be selected if you press a mouse button. After you release the button the previously selected tool will be selected.</i>
pl_PL: <i>Określ, które narzędzie zostanie wybrane po naciśnięciu przycisku myszy. Po zwolnieniu przycisku poprzednie narzędzie zostanie przywrócone.</i>

en: Middle Mouse Button
pl_PL: Środkowy Przycisk Myszki

en: Right Mouse Button
pl_PL: Prawy przycisk myszki

en: Mouse Buttons
pl_PL: Przyciski Myszki

en: <i>Pressure Sensitivity allows you to draw lines with different widths, depending on how much pressure you apply to the pen. If your tablet does not support this feature this setting has no effect.</i>
pl_PL: <i>Czułość nacisku pozwala na rysowanie linii o różnej szerokości, w zależności od tego, jak mocno naciskasz rysikiem na ekran. Jeśli Twój tablet nie obsługuje tej funkcji - nic nie zmieni.</i>

en: Enable Pressure Sensitivity
pl_PL: Włącz czułość nacisku

en: <i>Some devices report unexpectedly small or large pressures. This can be fixed by setting a minimum pressure or scaling the pressure reported by the device.</i>
pl_PL: <i>Niektóre urządzenia zgłaszają niespodziewanie mały lub duży nacisk. Można to naprawić poprzez ustawienie minimalnego nacisku lub skalowanie nacisku zgłoszonego przez urządzenie.</i>

en: Minimum Pressure:
pl_PL: Minimalny nacisk:

en: Pressure Multiplier:
pl_PL: Mnożnik nacisku:

en: Sensitivity Scale
pl_PL: Skala czułości

en: Pressure Sensitivity
pl_PL: Czułość nacisku

en: <i>With some setup, pen strokes have artifacts at their beginning. This can be avoided by ignoring the first few events/stroke-points when the pen touches the screen.</i>
pl_PL: <i>W pewnych zestawianiach sprzętowych, dane z tabletu mają artefakty na początku. Można tego uniknąć poprzez zignorowanie kilku pierwszych śladów kiedy długopis zaczyna pisać.</i>

en: Ignore the first
pl_PL: Ignoruj pierwszy

en: events
pl_PL: zdarzenia

en: Artifact workaround
pl_PL: Obejście artefaktu

en: <i>Specify the tools that will be selected if a button of the stylus is pressed or the eraser is used. After releasing the button, the previous tool will be selected.</i>
pl_PL: <i>Określ narzędzia, które zostaną wybrane, po naciśnięciu przycisku rysika lub podczas używania gumki do mazania. Po zwolnieniu przycisku wybrane zostanie poprzednie narzędzie.</i>

en: Stylus Buttons
pl_PL: Przyciski piórka

[ctx: eraser is never visible]
en: Never
pl_PL: Nigdy

[ctx: eraser is always visible]
en: Always
pl_PL: Zawsze

[ctx: eraser is only visible when floating]
en: When floating
pl_PL: Podczas przeciągania

[ctx: eraser is only visible when touching the screen]
en: When touching
pl_PL: Podczas dotykania

en: Eraser visibility
pl_PL: Widoczność gumki

en: <i>You can configure devices, not identified by GTK as touchscreen, to behave as if they were one.</i>
pl_PL: <i>Możesz skonfigurować urządzenia które nie zostały zidentyfikowane przez GTK jako ekran dotykowy, aby zachowywały się tak, jakby nim były.</i>

en: <i>If your hardware does not support hand recognition, Xournal++ can disable your touchscreen when your pen is near the screen.</i>
pl_PL: <i>Jeśli twój sprzęt nie obsługuje rozpoznawania dłoni, Xournal++ może wyłączyć ekran dotykowy, gdy twój rysik znajdzie się blisko ekranu.</i>

en: Enable internal Hand Recognition
pl_PL: Włącz wewnętrzne rozpoznawanie dłoni

en: Disabling Method
pl_PL: Wyłączanie metod

en: Timeout
pl_PL: Limit czasu

en: Autodetect
pl_PL: Automatyczne wykrywanie

en: s <i>(after which the touchscreen will be reactivated again)</i>
pl_PL: s <i>(po którym ekran dotykowy zostanie ponownie aktywowany)</i>

en: <i>Specify commands that are called once Hand Recognition triggers. The commands will be executed in the UI Thread, make sure they are not blocking!</i>
pl_PL: <i>Sprecyzuj komendy które są wywoływane gdy Rozpoznawanie Dłoni zostanie aktywowane. Komendy będą wykonane w interfejsie graficznym, upewnij się że nie są blokowane!</i>

en: Enable
pl_PL: Aktywuj

en: Disable
pl_PL: Wyłącz

en: Custom Commands (for Method "Custom")
pl_PL: Niestandardowe polecenia (dla metod "Własnych")

en: Hand Recognition
pl_PL: Rozpoznawanie Tekstu

en: <i>Use pinch gestures to zoom journal pages.</i>
pl_PL: <i>Użyj gestów uszczypnięcia aby przybliżyć strony dziennika.</i>

en: Enable zoom gestures (requires restart)
pl_PL: Włącz gesty powiększenia (wymaga ponownego uruchomienia)

en: Start zooming after a distance
pl_PL: Rozpocznij powiększanie po odległości

en: % greater than the initial distance between the two touches.
pl_PL: % więcej niż początkowa odległość między dwoma dotknięciami.

en: Zoom Gestures
pl_PL: Gesty Przybliżania

en: <i>Use the touchscreen like a multi-touch-aware pen.</i>
pl_PL: <i>Używaj ekran dotykowy tak jakbyś używał wielodotykowy rysik.</i>

en: Enable touch drawing
pl_PL: Włącz rysowanie dotykiem

en: Use two fingers to pan/zoom and one finger to use the selected tool.
pl_PL: Użyj dwóch palców do przesuwania/powiększenia i jednego palca, aby użyć wybranego narzędzia.

en: Touch Drawing
pl_PL: Rysowanie dotykiem

en: <i>Disabling GTK's built-in touchscreen scrolling can work around scrolling bugs on some platforms. Consider changing this setting if you experience jumps/sudden changes in scroll position when attempting to scroll with a touchscreen.</i>
pl_PL: <i>Dezaktywacja przewijania ekranu dotykowego GTK może działać wokół przewijania błędów na niektórych platformach. Rozważ zmianę tego ustawienia, jeśli doświadczysz skoków/nagłych zmian w pozycji przewijania podczas próby przewijania ekranem dotykowym.</i>

en: Disable GTK's built-in inertial scroll functionality (requires restart).
pl_PL: Wyłącz wbudowaną funkcję bezwładnościowego przewijania GTK (wymaga ponownego uruchomienia).

en: Touch Scrolling
pl_PL: Przewijanie dotykowe

en: Show Menubar on Startup
pl_PL: Pokaż Pasek Menu przy Uruchomieniu

en: <i>Toggle visibility of menubar with F10</i>
pl_PL: <i>Przełącz widoczność paska menu przy użyciu klawisza F10</i>

en: Show filepath in title bar
pl_PL: Pokaż ścieżkę pliku na pasku tytułu

en: Border color for current page and other selections
pl_PL: Kolor ramki dla bieżącej strony oraz innych wybranych elementów

en: Border color
pl_PL: Kolor obramowania

en: Background color between pages
pl_PL: Kolor tła pomiędzy stronami

en: Selection Color (Text, Stroke Selection etc.)
pl_PL: Kolor zaznaczenia (Tekst, Wybór śladów itp.)

en: Use available Stock Icons (requires restart)
pl_PL: Użyj dostępnych standardowych ikon (wymaga ponownego uruchomienia)

en: Icon Theme
pl_PL: Motyw ikon

en: Color
pl_PL: Kolorowy

en: (requires restart)
pl_PL: (wymaga restartu aplikacji)

en: Colors
pl_PL: Kolory

en: Global
pl_PL: Ogólne

en: Cursor icon for pen
pl_PL: Ikona kursora dla pióra

[ctx: stylus cursor uses no icon]
en: No icon
pl_PL: Bez ikony

[ctx: stylus cursor uses a small dot]
en: Small dot icon
pl_PL: Mała ikona kropki

[ctx: stylus cursor uses a big pen icon]
en: Big pen icon
pl_PL: Duża ikona pióra

[ctx: stylus cursor uses system cursor]
en: System cursor
pl_PL: Kursor systemowy

en: Highlight cursor position
pl_PL: Podświetl pozycję kursora

en: Draw a transparent circle around the cursor
pl_PL: Rysuj przeźroczysty okrąg wokół kursora

en: Choose the color to use for "Highlight cursor position"
pl_PL: Wybierz kolor dla "Podświetl pozycję kursora"

en: Circle Color
pl_PL: Kolor okręgu

en: pixels
pl_PL: piksele

en: Radius
pl_PL: Promień

en: Border Width
pl_PL: Szerokość obramowania

en: Border Color
pl_PL: Kolor obramowania

en: Cursor
pl_PL: Kursor

en: Show sidebar on the right side
pl_PL: Pasek narzędzi po prawej stronie

en: Show vertical scrollbar on the left side
pl_PL: Pokaż pionowy pasek przewijania po lewej stronie

en: Left / Right-Handed
pl_PL: Lewo / Prawo-Ręczny

en: Page numbering
pl_PL: Numeracja stron

en: Below preview
pl_PL: Poniżej podglądu

en: Circle background
pl_PL: Okrągłe tło

en: Square background
pl_PL: Kwadratowe tło

en: Sidebar
pl_PL: Panel boczny

en: Hide the horizontal scrollbar
pl_PL: Ukryj poziomy suwak

en: Hide the vertical scrollbar
pl_PL: Ukryj pionowy suwak

en: Disable scrollbar fade out
pl_PL: Wyłącz zanikanie paska przewijania

en: Scrollbars
pl_PL: Paski przewijania

en: When an element is selected and moved past the visible portion of the canvas, pan the screen by an amount equal to this percentage of the visible part of the canvas.
pl_PL: Po wybraniu elementu i przeniesieniu go poza widoczną część płótna, przesuń ekran o długość równą podanemu procentowi rozmiarów widocznej części płótna.

en: Base speed
pl_PL: Prędkość podstawowa

en: Multiply the panning speed by up to this amount, based on how much of the selected element is out of view.
pl_PL: Zwiększ prędkość przesuwania do danej wielkości mnożnika maksymalnie, w oparciu o to jaka część wybranego elementu jest niewidoczna.

en: Max multiplier
pl_PL: Maks. mnożnik

en: Selection Edge Panning
pl_PL: Wybieranie krawędzi

en: Show Menubar
pl_PL: Pokaż pasek menu

en: Show Toolbar
pl_PL: Pokaż pasek narzędzi

en: Show Sidebar
pl_PL: Pokaż pasek boczny

en: Fullscreen
pl_PL: Pełny ekran

en: Go Fullscreen
pl_PL: Włącz pełny ekran

en: Select toolbar:
pl_PL: Wybierz pasek narzędzi:

en: Presentation Mode
pl_PL: Tryb prezentacji

en: Pre-load pages before
pl_PL: Wstępnie załaduj strony przed

en: Pre-load pages after
pl_PL: Wstępnie załaduj strony po

en: Clear cached paged while scrolling
pl_PL: Wyczyść buforowane strony podczas przewijania

en: Performance
pl_PL: Wydajność

en: View
pl_PL: Widok

en: Speed for Ctrl + Scroll
pl_PL: Czułość dla Ctrl + Scroll

en: Speed for a Zoomstep
pl_PL: Krok powiększania/pomniejszania

en: Zoom Speed
pl_PL: Czułość Przybliżania

en: <i>Put a ruler on your screen and move the slider until both rulers match.</i>
pl_PL: <i>Umieść linijkę na ekranie i przesuń suwak, aż obie linijki będą pasować.</i>

en: The unit of the ruler is cm
pl_PL: Linijka jest skalowana w cm

en: Display DPI Calibration
pl_PL: Wyświetl kalibrację DPI

en: Zoom
pl_PL: Przybliżenie

en: <i>If you add additional space beside the pages you can choose the area of the screen you would like to work on.</i>
pl_PL: <i>Jeśli dodasz miejsce obok stron, możesz wybrać obszar ekranu na którym chcesz pracować.</i>

en: Add additional horizontal space
pl_PL: Dodaj dodatkową przestrzeń poziomą

en: <i>or</i>
pl_PL: <i>lub</i>

en: Scrolling outside the page
pl_PL: Przewijanie na zewnątrz strony

en: Offset first page this many pages when <b>Pair Pages</b> enabled
pl_PL: Przesuń pierwszą stronę o tyle stron, gdy włączono <b>Strony w parach</b>

en: First Page Offset
pl_PL: Przesunięcie pierwszej strony

en: Usually 0 or 1
pl_PL: Zazwyczaj 0 lub 1

en: Paired Pages
pl_PL: Tryb dwóch stron

en: disabled
pl_PL: wyłączony

en: Automatically Add Empty Last Page (excluding PDFs)
pl_PL: Automatycznie dodaj pustą ostatnią stronę (z wyjątkiem PDF)

en: Enable  with determination radius of
pl_PL: Włącz z promieniem określenia

en: Drag LEFT from start point acts like shift key is being held.
    Drag UP acts as if Control key is being held.
    
    Determination Radius: Radius at which modifiers will lock in until finished drawing.
    
    <i>Useful for operating without keyboard.</i>
pl_PL: Przeciągnięcie w LEWO od punktu startowego zachowuje się jak przytrzymanie klawisza Shift.
    Przeciągnięcie w górę działa tak, jakby był trzymany klawisz Control.
    
    Promień determinacji: Promień, w którym modyfikatory zostaną zachowane do momentu zakończenia rysowania.
    
    <i>Przydatne do pracy bez klawiatury.</i>

en: Drawing Tools - Set Modifiers by Draw Direction (Experimental)
pl_PL: Narzędzia do rysowania - Ustaw modyfikatory według Kierunku Rysowania (Eksperymentalne)

en: Preserve line width
pl_PL: Zachowaj szerokość linii

en: After resizing a selection, the line width of all strokes will be the same as before the resizing operation.
pl_PL: Po zmianie rozmiaru zaznaczenia, szerokość linii wszystkich uderzeń będzie taka sama jak przed operacją zmiany rozmiaru.

en: Resizing
pl_PL: Zmiana rozmiaru

en: Rotation snapping tolerance
pl_PL: Tolerancja przyciągania rotacji

en: Grid snapping tolerance
pl_PL: Tolerancja przyciągania siatki

en: Grid size
pl_PL: Rozmiar siatki

en: Use snapping for recognized shapes
pl_PL: Użyj przyciągania dla rozpoznanych kształtów

en: If activated, shapes that have been recognized by the shape recognizer will be snapped to the grid automatically. This may lead to unexpected results if you have the shape recognizer turned on while writing.
pl_PL: Jeśli aktywowane, kształty, które zostały rozpoznane przez rozpoznawanie kształtu zostaną automatycznie dopasowane do siatki. Może to prowadzić do niespodziewanych wyników, jeśli podczas pisania włączysz rozpoznawanie kształtu.

en: Snapping
pl_PL: Przyciąganie

[ctx: Short taps/clicks will trigger special actions]
en: Enable Tap action
pl_PL: Włącz akcję dotknięcia

en: Do not draw for inputs of short time and length unless it comes in short succession. Instead, show floating toolbox.
pl_PL: Nie rysuj dla danych wejściowych o krótkim czasie i długości, chyba że nastąpi to w krótkim czasie. Zamiast tego pokazuj pływający zestaw narzędzi.

en: Time limit (ms)
pl_PL: Limit czasu (ms)

en: Length limit (mm)
pl_PL: Ograniczenie długości (mm)

en: Try to select object first.
pl_PL: Spróbuj najpierw wybrać obiekt.

en: Try to select object first; if nothing selected then show floating toolbox if enabled.
pl_PL: Najpierw wybierz obiekt; jeśli nic nie wybrano, pokaż pływający przybornik jeśli jest włączony.

en: All three conditions must be met before stroke is ignored.
    It must be short in time and length and we can't have ignored another stroke recently.
pl_PL: Wszystkie trzy warunki muszą być spełnione przed zignorowaniem śladu.
    Musi być wykonany w krótkim czasie, musi być krótki i nie możemy zignorować kolejnego śladu.

en: Settings:
pl_PL: Ustawienia:

en: Show Floating Toolbox
pl_PL: Pokaż Pływający Zestaw Narzędzi

en: Action on Tool Tap
pl_PL: Akcja dotknięcia narzędziem

en: When zoomed in on a high-resolution PDF, each re-render can take a long time. Setting this to a large value causes these re-renders to happen less often.
    
    Set this to 0% to always re-render on zoom.
pl_PL: Po powiększeniu wysokiej rozdzielczości pliku PDF, każde ponowne renderowanie może zająć dużo czasu. Ustawienie tej wartości na dużą wartość powoduje, że te ponowne rendery zdarzają się rzadziej.
    
    Ustaw na 0% aby zawsze renderować przy powiększeniu.

en: Re-render when the page's zoom changes by more than
pl_PL: Ponowne renderowanie po zmianie powiększenia strony o więcej niż

en: PDF Cache
pl_PL: Pamięć podręczna PDF

en: Drawing Area
pl_PL: Obszar rysowania

en: <i>Select the tool and Settings if you press the Default Button.</i>
pl_PL: <i>Wybierz narzędzie i ustawienia naciśnięcia przycisku domyślnego.</i>

en: Disable Audio
pl_PL: Wyłącz dźwięk

en: Enable or Disable Audio
pl_PL: Włącz lub wyłącz dźwięk

en: <i>Audio recordings are currently stored in a separate folder and referenced from the journal.</i>
pl_PL: <i>Nagrania audio są obecnie przechowywane w oddzielnym folderze i wywoływane z dziennika.</i>

en: Storage Folder
pl_PL: Folder Przechowywania

en: Select Folder
pl_PL: Wybierz folder

en: <i>Specify the audio devices used for recording and playback of audio attachments.
    If available select <small><tt>pulse</tt></small> as input / output device.</i>
pl_PL: <i>Określ urządzenia audio używane do nagrywania i odtwarzania załączników audio. 
    Jeśli jest dostępne wybierz <small><tt>pulse</tt></small> jako urządzenie wejścia / wyjścia.</i>

en: Input Device
pl_PL: Urządzenie wejściowe

en: Output Device
pl_PL: Urządzenie wyjściowe

en: Audio Devices
pl_PL: Urządzenia dźwiękowe

en: Sample Rate
pl_PL: Częstotliwość próbkowania

en: Gain
pl_PL: Przyrost

en: Recording Quality
pl_PL: Jakość nagrywania

en: Default Seek Time (in seconds)
pl_PL: Domyślny czas przewijania (w sekundach)

en: Playback Settings
pl_PL: Ustawienia Odtwarzania

en: <i>Changes take only effect on new recordings and playbacks.</i>
pl_PL: <i>Zmiany mają wpływ tylko na nowe nagrania i odtwarzanie.</i>

en: Audio Recording
pl_PL: Nagrywanie dźwięku

en: <i>Select language (requires restart)</i>
pl_PL: <i>Wybierz język (wymaga ponownego uruchomienia)</i>

en: Language
pl_PL: Język

en: Language Settings
pl_PL: Ustawienia językowe

en: Device
pl_PL: Urządzenie

en: Disable drawing for this device
pl_PL: Wyłącz rysowanie przy użyciu tego urządzenia

en: Eraser Type - don't change
pl_PL: Typ gumki - nie zmieniaj

en: Standard
pl_PL: Standardowe

en: Whiteout
pl_PL: Wybielanie

en: Delete stroke
pl_PL: Usuń kreskę

en: Dashed
pl_PL: Przerywana

en: Dash-dotted
pl_PL: Przerywana kropkowana

en: Disabled
pl_PL: Wyłączony

en: Manage Toolbar
pl_PL: Zarządzaj paskiem narzędzi

en: _File
pl_PL: _Plik

en: Open
pl_PL: Otwórz

note: Filled dynamically
en: Recent _Documents
pl_PL: Ostatnie dokumenty

en: _Annotate PDF
pl_PL: _Komentuj plik PDF

en: Save As
pl_PL: Zapisz jako

en: _Export as PDF
pl_PL: _Eksportuj jako PDF

en: Export as...
pl_PL: Eksportuj jako...

en: _Edit
pl_PL: _Edytuj

en: Find
pl_PL: Znajdź

en: Bring to Front
pl_PL: Przenieś na wierzch

en: Bring Forward
pl_PL: Przenieś wyżej

en: Send Backward
pl_PL: Przenieś warstwę niżej

en: Send to Back
pl_PL: Przenieś na spód

en: Preferences
pl_PL: Preferencje

en: _View
pl_PL: _Widok

en: _Pair Pages
pl_PL: _Paruj strony

en: _Presentation Mode
pl_PL: _Tryb prezentacji

en: Show Toolbars
pl_PL: Pokaż paski narzędzi

en: Layout
pl_PL: Układ

en: _Horizontal
pl_PL: _Poziomo

en: _Vertical
pl_PL: _Pionowo

en: _Left to Right
pl_PL: _Od lewej do prawej

en: _Right to Left
pl_PL: _Od prawej do lewej

en: _Top to Bottom
pl_PL: _Od góry do dołu

en: _Bottom to Top
pl_PL: _Od dołu do góry

en: _Cols/Rows
pl_PL: _Kolumny/Wiersze

en: Set Rows
pl_PL: Ustaw wiersze

en: New Page _Before
pl_PL: Nowa strona _przed

en: New Page _After
pl_PL: Nowa strona _po

en: New Page at _End
pl_PL: Nowa strona na _końcu

en: Duplicate Page
pl_PL: Duplikuj stronę

en: Append New PDF Pages
pl_PL: Dołącz nowe strony PDF

en: Configure Page Template
pl_PL: Konfiguruj szablon strony

en: _Delete Page
pl_PL: _Usuń stronę

en: Delete Layer
pl_PL: Usuń warstwę

en: _Tools
pl_PL: _Narzędzia

en: _Eraser
pl_PL: _Gumka

en: Help
pl_PL: Pomoc

en: About
pl_PL: O aplikacji

en: All Tools
pl_PL: Wszystkie narzędzia
