xpad 1.13 - en to af translation catalogue (128 entries)

en: Could not write to file %s: %s
af: Kon nie skryf na lêer %s: %s

en: Error showing the help
af: Fout wat wys die hulp

en: Could not find the help file %s
    %s
af: Kon die hulp lêer nie vind %s
    %s

en: Close
af: Toemaak

en: Help
af: Hulp

en: Xpad is a graphical program.  Please run it from your desktop.
af: Xpad is 'n grafiese program. Hardloop dit asseblief vanaf jou werkskerm.

en: Could not open directory %s.
af: Kon nie gids %s oopmaak nie.

en: This directory is needed to store preference and pad information.  Xpad will close now.
af: Hierdie gids word benodig om voorkeure en boekie-inligting te stoor.  Xpad sal nou afsluit.

en: Show version number and quit
af: Wys weergawe nommer en quit

en: Don't create a new pad on startup if no previous pads exist
af: Moenie 'n nuwe pad nie skep op opstart indien geen vorige pads bestaan

en: Create a new pad on startup even if pads already exist
af: Skep 'n nuwe pad op opstart selfs al pads bestaan reeds

en: Hide all pads
af: Steek alle pads

en: Show all pads
af: Wys alle pads

en: Toggle between show and hide all pads
af: Toggle tussen wys en versteek alle pads

en: Create a new pad with the contents of a file
af: Skep 'n nuwe pad met die inhoud van 'n lêer

en: FILE
af: LÊER

en: Close all pads
af: Toemaak alle pads

en: Could not read file %s.
af: Kon nie lêer lees nie %s.

en: Delete this pad?
af: Vee hierdie boekie uit?

en: All text of this pad will be irrevocably lost.
af: Alle teks in hierdie boekie sal onherroeplik verlore wees.

en: _Delete
af: _Skrap

en: _Cancel
af: _Kanselleer

en: '%s' Layout
af: '%s' Uitleg

en: Sticky notes
af: Kleefnotas

en: _New
af: _Nuut

en: _Reload
af: _Herlaai

en: _Close
af: _Sluit

note: Edit submenu
en: _Edit
af: _Redigeer

en: _Undo
af: _Ontdoen

en: _Redo
af: _Herdoen

en: _Paste
af: _Plak

en: _Find
af: _Vind

en: _Layout
af: _Uitleg

en: _Read only
af: _Lees slegs

note: Notes submenu - The list of notes will get added in the prep function below
en: _Notes
af: _Notas

en: _Show All
af: _Wys Alles

en: _Close All
af: _Sluit Alle

note: Help submenu
en: _Help
af: _Hulp

en: _About
af: _Omtrent

en: _Preferences
af: _Voorkeure

en: Cu_t
af: Sn_y

en: _Copy
af: _Kopieër

en: _Bold
af: _Vetdruk

en: _Italic
af: _Skuinsdruk

en: _Underline
af: _Onderstreep

en: Appearance
af: Voorkoms

en: Use font from xpad preferences
af: Gebruik lettertipe vanaf xpad voorkeure

en: Use this font:
af: Gebruik hierdie lettertipe:

en: Use colors from xpad preferences
af: Gebruik kleure vanaf xpad voorkeure

en: Use these colors:
af: Gebruik hierdie kleure:

en: Foreground:
af: Voorgrond:

en: Background:
af: Agtergrond:

en: Set Foreground Color
af: Stel Voorgrond Kleur

en: Set Background Color
af: Stel Agtergrond Kleur

en: Set Font
af: Stel Lettertipe

note: View options
en: View
af: Bekyk

en: _Show toolbar
af: _Wys nutsbalk

en: _Autohide toolbar
af: _Outo-verberg nutsbalk

en: _Show scrollbar
af: _Wys scrollbalk

en: _Show notes on all workspaces
af: _Wys notas oor al werkruimtes

en: _Show window decorations
af: _Wys venster versierings

en: _Hide all notes from the taskbar and possibly the task switcher
af: _Steek alle notas vanaf die taakbalk en moontlik die taak switcher

en: _Hide all notes from the workspace switcher and possibly the task switcher
af: _Steek alle notas vanaf die werkplek switcher en moontlik die taak switcher

note: Layout options
en: Layout
af: Uitleg

en: Use font from theme
af: Gebruik lettertipe vanaf tema

en: Use this font
af: Gebruik hierdie lettertipe

en: Use colors from theme
af: Gebruik kleure vanaf tema

en: Use these colors
af: Gebruik hierdie kleure

note: Size of new pads: input fields
en: Height new pad
af: Hoogte nuwe pad

en: Width new pad
af: Breedte nuwe pad

en: Text
af: Teks

en: Background
af: Agtergrond

note: Start options
en: Startup
af: Opstart

en: _Start Xpad automatically after login
af: _Begin Xpad outomaties na aanmelding

en: _Wait for systray (if possible)
af: _Wag vir systray (indien moontlik)

en: _Open a new empty pad
af: _Oop 'n nuwe leë pad

en: Delay in seconds
af: Vertraging in sekondes

en: Display pads
af: Vertooning pads

en: Open all pads
af: Oop alle pads

en: Restore to previous state
af: Restoureer om vorige staat

note: Tray options
en: Tray
af: Skinkbord

en: _Enable tray icon
af: _Aktiveer skinkbord ikoon

en: Tray left mouse click behavior
af: Skinkbord links muis kliek gedrag

en: Do Nothing
af: Doen Niks

en: Toggle Show All
af: Toggle Wys Alle

en: List of Pads
af: Lys van Pads

en: New Pad
af: Nuwe Pad

note: Other options
en: Other
af: Ander

en: _Make pads read-only (CTRL-J)
af: _ Maak pads lees-slegs (CTRL-J)

en: _Confirm pad deletion
af: _Bevestig pad skrapping

en: Enable _line numbering
af: Aktiveer _lyn nommering

en: Xpad Preferences
af: Xpad Voorkeure

en: Could not load %s
    %s
af: Kon nie laai %s
    %s

en: Could not save %s
    %s
af: Kon nie stoor %s
    %s

en: Error enabling Xpad autostart
af: Fout in staat stel Xpad outobegin

en: Could not create directory %s
    %s.
af: Kon gids skep nie %s
    %s.

en: Could not copy %s to %s
    %s
af: Kon nie kopieer %s om%s
    %s

en: Error disabling Xpad autostart
af: Fout deaktivering Xpad outobegin

en: Could not delete %s
    %s
af: Kon nie skrap %s
    %s

en: Clear Pad Contents
af: Maak boekie leeg

en: Add C_lear button
af: Voeg D_uidelike knoppie

en: Close and Save Pad
af: Maak toe en stoor boekie

en: Add _Close button
af: Voeg _Sluit knoppie

en: Copy to Clipboard
af: Kopiëer na klembord

en: Add C_opy button
af: Voeg K_opieer knoppie

en: Cut to Clipboard
af: Sny tot Klembord

en: Add C_ut button
af: Voeg S_ny knoppie

en: Delete Pad
af: Vee boekie uit.

en: Add _Delete button
af: Voeg _Skrap knoppie

en: Find text
af: Vind teks

en: Add _Find button
af: Voeg _Vind knoppie

en: Open New Pad
af: Open nuwe boekie

en: Add _New button
af: Voeg _Nuwe knoppie

en: Paste from Clipboard
af: Plak vanaf Klembord

en: Add Pa_ste button
af: Voeg Pl_ak knoppie

en: Edit Preferences
af: Wysig Voorkeure

en: Add Pr_eferences button
af: Voeg Vo_orkeuare knoppie

en: Edit Pad Properties
af: Redigeer boekie-eienskappe

en: Add Proper_ties button
af: Voeg Eiendo_mme knoppie

en: Redo
af: Herdoen

en: Add _Redo button
af: Voeg _ Herdoen knoppie

en: Close All Pads
af: Maak alle boekies toe

en: Add Close _All button
af: Voeg Sluit _ Alle knoppie

en: Undo
af: Ontdoen

en: Add _Undo button
af: Voeg _Ontdoen knoppie

en: Add Se_parator
af: Voeg Sk_eier

en: Remove All _Buttons
af: Verwyder Alle _Knoppies

en: Remo_ve Last Button
af: Verw_yder Laaste Knoppie
