xpad - en to be translation catalogue (116 entries)

en: Could not write to file %s: %s
be: Немагчыма запісаць у файл %s: %s

en: Error showing the help
be: Памылка вываду даведкі

en: Could not find the help file %s
    %s
be: Немагчыма знайсці файл даведкі %s
    %s

en: Close
be: Закрыць

en: Help
be: Даведка

en: Xpad is a graphical program.  Please run it from your desktop.
be: Xpad - графічная праграма. Калі ласка, запускайце яе з працоўнай прасторы.

en: _Ok
be: _Так

en: Could not open directory %s.
be: Немагчыма адкрыць каталог %s.

en: This directory is needed to store preference and pad information.  Xpad will close now.
be: Гэты каталог патрэбен, каб захоўваць настаўленні і звесткі з нататнікаў.  Xpad будзе закрыты.

en: Show version number and quit
be: Паказаць нумар версіі і выйсці

en: Don't create a new pad on startup if no previous pads exist
be: Не ствараць новы нататнік па запуску, калі няма ранейшых нататнікаў

en: Create a new pad on startup even if pads already exist
be: Ствараць новы нататнік па запуску, нават калі нататнікі ўжо ёсць

en: Hide all pads
be: Схаваць усе нататнікі

en: Show all pads
be: Паказаць усе нататнікі

en: Toggle between show and hide all pads
be: Пераключыць паміж паказаць і схаваць усе нататнікі

en: Create a new pad with the contents of a file
be: Стварыць новы нататнік са зместам файла

en: FILE
be: ФАЙЛ

en: Close all pads
be: Закрыць усе нататнікі

en: Could not read file %s.
be: Немагчыма прачытаць файл %s.

en: Delete this pad?
be: Сцерці гэты нататнік?

en: All text of this pad will be irrevocably lost.
be: Увесь тэкст у гэтым нататніку будзе незваротна страчаны.

en: _Delete
be: Сц_ерці

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: '%s' Layout
be: '%s' выклад

en: Sticky notes
be: Ліпучыя нататкі

en: _New
be: _Новы

en: _Close
be: _Закрыць

note: Edit submenu
en: _Edit
be: _Змяніць

en: _Undo
be: Ад_каціць

en: _Redo
be: _Паўтарыць

en: _Paste
be: _Уставіць

en: _Layout
be: Выкла_д

note: Notes submenu - The list of notes will get added in the prep function below
en: _Notes
be: На_таткі

en: _Show All
be: _Паказаць усе

en: _Close All
be: _Закрыць усё

note: Help submenu
en: _Help
be: _Даведка

en: _About
be: _Аб праграме

en: _Preferences
be: _Настройкі

en: Cu_t
be: _Выразаць

en: _Copy
be: _Капіяваць

en: _Bold
be: _Цёмны

en: _Italic
be: _Курсіў

en: _Underline
be: _Падкрэслены

en: _Strikethrough
be: _Закрэслены

en: Appearance
be: Афармленне

en: Use font from xpad preferences
be: Выкарыстўваць шрыфт з настаўлянняў xpad

en: Use this font:
be: Выкарыстаць гэты шрыфт:

en: Use colors from xpad preferences
be: Выкарыстўваць колеры з настаўлянняў xpad

en: Use these colors:
be: Выкарыстаць гэтыя колеры:

en: Foreground:
be: Колер тэксту:

en: Background:
be: Фон:

en: Set Foreground Color
be: Устанавіць колер тэксту

en: Set Background Color
be: Устанавіць колер фону

en: Set Font
be: Устанавіць шрыфт

note: View options
en: View
be: Выгляд

en: _Show toolbar
be: _Паказваць стужку прылад

en: _Autohide toolbar
be: _Аўтаматычна хаваць панэль прылад

en: _Show scrollbar
be: _Паказваць панэль пракруткі

en: _Show notes on all workspaces
be: Паказваць нататкі на ўсіх працоўн_ых прасторах

en: _Show window decorations
be: _Паказваць абрамленне акна

en: _Hide all notes from the taskbar and possibly the task switcher
be: П_рыбраць усе нататкі з панэлі задач і з пераключальніка вакон, па магчымасці

en: _Hide all notes from the workspace switcher and possibly the task switcher
be: П_рыбраць усе нататкі з пераключальніка працоўных прастораў і з пераключальніка вакон, па магчымасці

note: Layout options
en: Layout
be: Выклад

en: Use font from theme
be: Выкарыстоўваць шрыфт тэмы

en: Use colors from theme
be: Выкарыстоўваць колеры тэмы

note: Start options
en: Startup
be: Запуск

en: _Start Xpad automatically after login
be: Запускаць Xpad аўтамат_ычна па ўваходзе

en: _Wait for systray (if possible)
be: Чака_ць трэй (па магчымасці)

en: _Open a new empty pad
be: _Адкрыць новы пусты нататнік

en: Delay in seconds
be: Затрымка ў секундах

en: Display pads
be: Паказваць нататнікі

en: Open all pads
be: Адкрыць усе нататнікі

en: Restore to previous state
be: Узнавіць папярэдні стан

note: Tray options
en: Tray
be: Трэй

en: _Enable tray icon
be: _Уключыць значок у трэі

en: Do Nothing
be: Нічога не рабіць

en: Toggle Show All
be: Пераключыць 'паказваць усе'

en: List of Pads
be: Спіс нататнікаў

en: New Pad
be: Новы нататнік

note: Other options
en: Other
be: Іншае

en: _Confirm pad deletion
be: Пацвердзіце _сціранне нататніка

en: Xpad Preferences
be: Настаўленні Xpad

en: Could not load %s
    %s
be: Немагчыма прачытаць %s
    %s

en: Could not save %s
    %s
be: Немагчыма запісаць %s
    %s

en: Error enabling Xpad autostart
be: Памылка ўключэння аўтазапуску Xpad

en: Could not copy %s to %s
    %s
be: Немагчыма скапіяваць %s у %s
    %s

en: Error disabling Xpad autostart
be: Памылка адключэння аўтазапуску Xpad

en: Could not delete %s
    %s
be: Немагчыма сцерці %s
    %s

en: Clear Pad Contents
be: Ачысціць змест нататніка

en: Add C_lear button
be: _Дадаць кнопку 'Ачысціць'

en: Close and Save Pad
be: Закрыць і запісаць нататнік

en: Add _Close button
be: Дадаць кнопку 'Закры_ць'

en: Copy to Clipboard
be: Капіяваць у буфер абмену

en: Add C_opy button
be: Дадаць кнопку 'Капіявац_ь'

en: Cut to Clipboard
be: Выразаць у буфер абмену

en: Add C_ut button
be: Дадаць кнопку 'Вы_разаць'

en: Delete Pad
be: Сцерці нататнік

en: Add _Delete button
be: Дадаць кнопку 'Сц_ерці'

en: Open New Pad
be: Адкрыць новы нататнік

en: Add _New button
be: Дадаць кнопку '_Новы'

en: Paste from Clipboard
be: Уставіць з буфера абмену

en: Add Pa_ste button
be: Дадаць кнопку '_Уставіць'

en: Edit Preferences
be: Рэдагаваць настаўленні

en: Add Pr_eferences button
be: Дадаць кнопку 'Наста_ўленні'

en: Edit Pad Properties
be: Правіць уласцівасці нататніка

en: Add Proper_ties button
be: Дадаць кнопку 'У_ласцівасці'

en: Redo
be: Паўтарыць

en: Add _Redo button
be: Дадаць кнопку '_Паўтарыць'

en: Close All Pads
be: Закрыць усе нататнікі

en: Add Close _All button
be: Дадаць кнопку '_Закрыць усе'

en: Undo
be: Адкаціць

en: Add _Undo button
be: Дадаць кнопку 'А_дкаціць'

en: Add Se_parator
be: Дадаць ра_здзяляльнік

en: Remove All _Buttons
be: Выдаліць усе кнопкі

en: Remo_ve Last Button
be: Выдаліць апошнюю кнопку

en: _Quit
be: Вы_йсці
