xpad - en to ca translation catalogue (132 entries)

en: Could not write to file %s: %s
ca: No s'ha pogut escriure al fitxer %s: %s

en: Error showing the help
ca: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda

en: Could not find the help file %s
    %s
ca: No s'ha pogut trobar el fitxer d'ajuda %s
    %s

en: Close
ca: Tanca

en: Help
ca: Ajuda

en: Xpad is a graphical program.  Please run it from your desktop.
ca: L'Xpad és un programa gràfic. Executeu-lo des de l'escriptori.

en: _Ok
ca: D'ac_ord

en: Could not open directory %s.
ca: No s'ha pogut obrir la carpeta %s.

en: This directory is needed to store preference and pad information.  Xpad will close now.
ca: Aquesta carpeta és necessària per a emmagatzemar les preferències i la informació de les notes. Ara es tancarà l'Xpad.

en: Show version number and quit
ca: Mostra el número de versió i surt

en: Don't create a new pad on startup if no previous pads exist
ca: No creïs una nova nota en iniciar el programa encara que no existeixin notes anteriors

en: Create a new pad on startup even if pads already exist
ca: Crea una nota nova en iniciar el programa tot i que ja hi hagi notes anteriors

en: Hide all pads
ca: Amaga totes les notes

en: Show all pads
ca: Mostra totes les notes

en: Toggle between show and hide all pads
ca: Commuta entre mostrar i ocultar totes les notes

en: Create a new pad with the contents of a file
ca: Crea una nota nova amb el contingut d'un fitxer

en: FILE
ca: FITXER

en: Close all pads
ca: Tanca totes les notes

en: Could not read file %s.
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer %s.

en: Delete this pad?
ca: Voleu eliminar aquesta nota?

en: All text of this pad will be irrevocably lost.
ca: Tot el text d'aquesta nota es perdrà irreversiblement.

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: '%s' Layout
ca: Propietats de «%s»

en: Sticky notes
ca: Notes adhesives

en: _New
ca: _Nota nova

en: _Reload
ca: _Recarrega

en: _Close
ca: _Tanca

note: Edit submenu
en: _Edit
ca: _Edita

en: _Undo
ca: _Desfés

en: _Redo
ca: _Refés

en: _Paste
ca: _Enganxa

en: _Find
ca: _Cerca

en: _Layout
ca: _Propietats

en: _Read only
ca: _Només lectura

note: Notes submenu - The list of notes will get added in the prep function below
en: _Notes
ca: N_otes

en: _Show All
ca: _Mostra totes les notes

en: _Close All
ca: _Tanca totes les notes

note: Help submenu
en: _Help
ca: _Ajuda

en: _About
ca: _Quant a

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: Cu_t
ca: Re_talla

en: _Copy
ca: _Copia

en: _Bold
ca: _Negreta

en: _Italic
ca: C_ursiva

en: _Underline
ca: _Subratllat

en: _Strikethrough
ca: _Ratllat

en: Appearance
ca: Aparença

en: Use font from xpad preferences
ca: Utilitza el tipus de lletra de les preferències de l'Xpad

en: Use this font:
ca: Utilitza aquest tipus de lletra:

en: Use colors from xpad preferences
ca: Utilitza els colors de les preferències de l'Xpad

en: Use these colors:
ca: Utilitza aquests colors:

en: Foreground:
ca: Primer pla:

en: Background:
ca: Fons:

en: Set Foreground Color
ca: Estableix el color del primer pla

en: Set Background Color
ca: Estableix el color del fons

en: Set Font
ca: Estableix el tipus de lletra

note: View options
en: View
ca: Vista

en: _Show toolbar
ca: Mostra la barra d'eines

en: _Autohide toolbar
ca: Amaga automàticament la barra d'eines

en: _Show scrollbar
ca: Mostra la barra de desplaçament

en: _Show notes on all workspaces
ca: Mostra les notes a tots els espais de treball

en: _Show window decorations
ca: Mostra la decoració de les finestres

en: _Hide all notes from the taskbar and possibly the task switcher
ca: Amaga totes les notes de la barra de tasques i, possiblement, del commutador de tasques

en: _Hide all notes from the workspace switcher and possibly the task switcher
ca: Amaga totes les notes del commutador d'espais de treball i, possiblement, del commutador de tasques

note: Layout options
en: Layout
ca: Disseny

en: Use font from theme
ca: Utilitza el tipus de lletra del tema del sistema

en: Use this font
ca: Utilitza aquest tipus de lletra:

en: Use colors from theme
ca: Utilitza els colors del tema del sistema

en: Use these colors
ca: Utilitza aquests colors:

note: Size of new pads: input fields
en: Height new pad
ca: Alçada de les notes noves:

en: Width new pad
ca: Amplada de les notes noves:

en: Text
ca: Text:

en: Background
ca: Fons:

note: Start options
en: Startup
ca: Inici

en: _Start Xpad automatically after login
ca: Inicia l'Xpad automàticament després de l’inici de sessió

en: _Wait for systray (if possible)
ca: Minimitza a l'àrea de notificació si és possible

en: _Open a new empty pad
ca: Obre una nota nova buida

en: Delay in seconds
ca: Retard en segons:

en: Display pads
ca: Visualització de les notes:

en: Open all pads
ca: Mostra totes les notes

en: Restore to previous state
ca: Restableix l'estat previ

note: Tray options
en: Tray
ca: Àrea de notificació

en: _Enable tray icon
ca: Activa la icona de l'àrea de notificació

en: Tray left mouse click behavior
ca: Comportament del clic esquerre a l'àrea de notificació

en: Do Nothing
ca: No facis res

en: Toggle Show All
ca: Mostra/oculta totes les notes

en: List of Pads
ca: Llista de notes

en: New Pad
ca: Nota nova

note: Other options
en: Other
ca: Altres

en: _Make pads read-only (CTRL-J)
ca: Fes que les notes siguin només de lectura (CTRL-J)

en: _Confirm pad deletion
ca: Confirma la supressió de les notes

en: Enable _line numbering
ca: Activa la numeració de les línies

en: Xpad Preferences
ca: Preferències de l'Xpad

en: Could not load %s
    %s
ca: No s'ha pogut carregar %s
    %s

en: Failed to change the time delay of starting the Xpad systray
ca: No s'ha pogut canviar el retard per iniciar l'Xpad a l'àrea de notificació.

en: Could not save %s
    %s
ca: No s'ha pogut desar %s
    %s

en: Error enabling Xpad autostart
ca: S'ha produït un error en activar l'inici automàtic de l'Xpad

en: Could not create directory %s
    %s.
ca: No s'ha pogut crear la carpeta %s
    %s.

en: Could not copy %s to %s
    %s
ca: No s'ha pogut copiar %s a %s
    %s

en: Error disabling Xpad autostart
ca: S'ha produït un error en desactivar l'inici automàtic de l'Xpad

en: Could not delete %s
    %s
ca: No s'ha pogut suprimir %s
    %s

en: Clear Pad Contents
ca: Esborra el contingut de la nota

en: Add C_lear button
ca: Afegeix el botó «Esborra»

en: Close and Save Pad
ca: Tanca i desa la nota

en: Add _Close button
ca: Afegeix el botó «Tanca»

en: Copy to Clipboard
ca: Copia al porta-retalls

en: Add C_opy button
ca: Afegeix el botó «Copia»

en: Cut to Clipboard
ca: Retalla al porta-retalls

en: Add C_ut button
ca: Afegeix el botó «Retalla»

en: Delete Pad
ca: Suprimeix la nota

en: Add _Delete button
ca: Afegeix el botó «Suprimeix»

en: Find text
ca: Cerca el text

en: Add _Find button
ca: Afegeix el botó «Cerca»

en: Open New Pad
ca: Obre una nota nova

en: Add _New button
ca: Afegeix el botó «Nota nova»

en: Paste from Clipboard
ca: Enganxa des del porta-retalls

en: Add Pa_ste button
ca: Afegeix el botó «Enganxa»

en: Edit Preferences
ca: Edita les preferències

en: Add Pr_eferences button
ca: Afegeix el botó «Preferències»

en: Edit Pad Properties
ca: Edita les propietats de la nota

en: Add Proper_ties button
ca: Afegeix el botó «Propietats»

en: Redo
ca: Refés

en: Add _Redo button
ca: Afegeix el botó «Refés»

en: Close All Pads
ca: Tanca totes les notes

en: Add Close _All button
ca: Afegeix el botó «Tanca totes les notes»

en: Undo
ca: Desfés

en: Add _Undo button
ca: Afegeix el botó «Desfés»

en: Add Se_parator
ca: Afegeix un separador

en: Remove All _Buttons
ca: Suprimeix tots els botons

en: Remo_ve Last Button
ca: Suprimeix l'últim botó

en: _Quit
ca: _Surt
