xpad - en to eu translation catalogue (45 entries)

en: Could not write to file %s: %s
eu: Ezin izan da %s fitxategian idatzi: %s

en: Help
eu: Laguntza

en: Xpad is a graphical program.  Please run it from your desktop.
eu: Xpad programa grafikoa da. Exekuta ezazu mahaigainetik.

en: Could not open directory %s.
eu: Ezin izan da %s direktorioa ireki.

en: This directory is needed to store preference and pad information.  Xpad will close now.
eu: Direktorio hau beharrezkoa da ezarpenak eta oharretako informazioa gordetzeko. Xpad orain itxiko da.

en: Show version number and quit
eu: Erakutsi bertsio-zenbakia eta itxi

en: Don't create a new pad on startup if no previous pads exist
eu: Abioan, aurreko oharrik existitzen ez denean, ez sortu ohar berririk

en: Create a new pad on startup even if pads already exist
eu: Abioan, ohar berria sortu, nahiz eta oharrak aurretik existitu

en: Hide all pads
eu: Ezkutatu ohar guztiak

en: Show all pads
eu: Erakutsi ohar guztiak

en: Toggle between show and hide all pads
eu: Erakutsi/Ezkutatu ohar guztiak

en: Create a new pad with the contents of a file
eu: Sortu eduki berria fitxategi bateko edukiarekin

en: FILE
eu: FITXATEGIA

en: Close all pads
eu: Itxi ohar guztiak

en: Could not read file %s.
eu: Ezin izan da %s fitxategia irakurri

en: Delete this pad?
eu: Ohar hau ezabatu?

en: All text of this pad will be irrevocably lost.
eu: Ohar honetako testu osoa era ezeztaezinean galduko da.

en: Sticky notes
eu: Ohar itsaskorrak

note: Edit submenu
en: _Edit
eu: _Editatu

note: Notes submenu - The list of notes will get added in the prep function below
en: _Notes
eu: Oha_rrak

en: _Show All
eu: Erakutsi  _denak

en: _Close All
eu: It_xi denak

note: Help submenu
en: _Help
eu: Lagu_ntza

en: _About
eu: Honi _buruz

en: Appearance
eu: Itxura

en: Use font from xpad preferences
eu: Ezarpenetako letra-tipoa erabili

en: Use this font:
eu: Letra-tipo hau erabili

en: Use colors from xpad preferences
eu: Ezarpenetako koloreak erabili

en: Use these colors:
eu: Erabili kolore hauek:

en: Foreground:
eu: Aurreko planoa:

en: Background:
eu: Atzeko planoa:

en: Set Foreground Color
eu: Ezarri aurreko planoaren kolorea

en: Set Background Color
eu: Ezarri atzeko planoaren kolorea

en: Set Font
eu: Ezarri letra-tipoa

en: Use font from theme
eu: Gaiko letra-tipoa erabili

en: Use colors from theme
eu: Gaiko kolorea erabili

en: _Confirm pad deletion
eu: Oharra ezabatzea _baieztatu

en: Xpad Preferences
eu: Xpad Ezarpenak

en: Clear Pad Contents
eu: Oharreko edukia ezabatu

en: Close and Save Pad
eu: Itxi eta oharra gorde

en: Delete Pad
eu: Oharra ezabatu

en: Open New Pad
eu: Irekin ohar berria

en: Edit Preferences
eu: Editatu ezarpenak

en: Edit Pad Properties
eu: Editatu oharraren propietateak

en: Close All Pads
eu: Itxi ohar guztiak
