xpad - en to gl translation catalogue (117 entries)

en: Could not write to file %s: %s
gl: Non foi posíbel escribir no ficheiro %s: %s

en: Error showing the help
gl: Produciuse un erro amosando a axuda

en: Could not find the help file %s
    %s
gl: Non foi posíbel atopar o ficheiro de axuda %s
    %s

en: Close
gl: Pechar

en: Help
gl: Axuda

en: Xpad is a graphical program.  Please run it from your desktop.
gl: Xpad é un aplicativo gráfico. Execúteo no escritorio.

en: _Ok
gl: _Aceptar

en: Could not open directory %s.
gl: Non foi posíbel abrir o cartafol %s.

en: This directory is needed to store preference and pad information.  Xpad will close now.
gl: Este cartafol é necesario para gardar as preferencias e a información das notas. Xpad pecharase agora.

en: Show version number and quit
gl: Amosar o número de versión e saír

en: Don't create a new pad on startup if no previous pads exist
gl: Non crear unha nova nota ao iniciar se non existen notas previas

en: Create a new pad on startup even if pads already exist
gl: Crear unha nova nota ao iniciar se xa existen notas

en: Hide all pads
gl: Agochar todas as notas

en: Show all pads
gl: Amosar todas as notas

en: Toggle between show and hide all pads
gl: Cambiar entre amosar e agochar todas as notas

en: Create a new pad with the contents of a file
gl: Crear unha nota nova cos contidos dun ficheiro

en: FILE
gl: FICHEIRO

en: Close all pads
gl: Pechar todas as notas

en: Could not read file %s.
gl: Non foi posíbel ler o ficheiro %s.

en: Delete this pad?
gl: Eliminar a nota?

en: All text of this pad will be irrevocably lost.
gl: Perderase o texto da nota de forma irreversíbel.

en: _Delete
gl: _Eliminar

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: '%s' Layout
gl: Disposición «%s»

en: Sticky notes
gl: Notas adhesivas

en: _New
gl: _Nova

en: _Reload
gl: _Recargar

en: _Close
gl: _Pechar

note: Edit submenu
en: _Edit
gl: _Editar

en: _Undo
gl: _Desfacer

en: _Redo
gl: _Refacer

en: _Paste
gl: _Pegar

en: _Layout
gl: _Disposición

note: Notes submenu - The list of notes will get added in the prep function below
en: _Notes
gl: _Notas

en: _Show All
gl: Amo_sar todo

en: _Close All
gl: _Pechar todo

note: Help submenu
en: _Help
gl: _Axuda

en: _About
gl: _Sobre

en: _Preferences
gl: _Preferencias

en: Cu_t
gl: Cor_tar

en: _Copy
gl: _Copiar

en: _Bold
gl: _Grosa

en: _Italic
gl: Curs_iva

en: _Underline
gl: _Subliñado

en: _Strikethrough
gl: _Riscado

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Use font from xpad preferences
gl: Usar o tipo de letra das preferencias de xpad

en: Use this font:
gl: Usar este tipo de letra:

en: Use colors from xpad preferences
gl: Usar as cores das preferencias de xpad

en: Use these colors:
gl: Usar estas cores:

en: Foreground:
gl: Primeiro plano:

en: Background:
gl: Fondo:

en: Set Foreground Color
gl: Estabelecer a cor do primeiro plano

en: Set Background Color
gl: Estabelecer a cor de fondo

en: Set Font
gl: Estabelecer o tipo de letra

note: View options
en: View
gl: Ver

en: _Show toolbar
gl: Amo_sar a barra de ferramentas

en: _Autohide toolbar
gl: _Agochar automaticamente a barra de ferramentas

en: _Show scrollbar
gl: Amo_sar a barra de desprazamento

en: _Show notes on all workspaces
gl: Amo_sar as notas en todos os espazos de traballo

en: _Show window decorations
gl: Amo_sar as decoracións da xanela

en: _Hide all notes from the taskbar and possibly the task switcher
gl: A_gocha todas as notas da barra de tarefas e posibelmente o selector de tarefas

en: _Hide all notes from the workspace switcher and possibly the task switcher
gl: A_gocha todas as notas do selector de espazo de traballo e posibelmente o selector de tarefas

note: Layout options
en: Layout
gl: Disposición

en: Use font from theme
gl: Usar o tipo de letra do tema

en: Use colors from theme
gl: Usar as cores do tema

note: Start options
en: Startup
gl: Inicio

en: _Start Xpad automatically after login
gl: _Iniciar Xpad automáticamente após iniciar a sesión

en: _Wait for systray (if possible)
gl: Aga_rdar pola  área de notificación (se é posíbel)

en: _Open a new empty pad
gl: _Abrir unha nova nota baleira

en: Delay in seconds
gl: Atraso en segundos

en: Display pads
gl: Amosar as notas

en: Open all pads
gl: Abrir todas as notas

en: Restore to previous state
gl: Restabelecer o estado previo

note: Tray options
en: Tray
gl: Área de notificación

en: _Enable tray icon
gl: Ac_tivar a icona da área de notificación

en: Do Nothing
gl: Non facer nada

en: Toggle Show All
gl: Cambiar «Amosar todo»

en: List of Pads
gl: Lista de notas

en: New Pad
gl: Nota nova

note: Other options
en: Other
gl: Outras

en: _Confirm pad deletion
gl: _Confirmar a eliminación da nota

en: Xpad Preferences
gl: Preferencias do Xpad

en: Could not load %s
    %s
gl: Non foi posíbel cargar %s
    %s

en: Could not save %s
    %s
gl: Non foi posíbel gardar %s
    %s

en: Error enabling Xpad autostart
gl: Produciuse un erro ao activar o inicio automático do Xpad

en: Could not copy %s to %s
    %s
gl: Non foi posíbel copiar %s a %s
    %s

en: Error disabling Xpad autostart
gl: Produciuse un erro ao desactivar o inicio automático do Xpad

en: Could not delete %s
    %s
gl: Non foi posíbel eliminar %s
    %s

en: Clear Pad Contents
gl: Borrar o contido da nota

en: Add C_lear button
gl: Engadir o botón _Limpar

en: Close and Save Pad
gl: Pechar e gardar a nota

en: Add _Close button
gl: Engadir o botón Pe_char

en: Copy to Clipboard
gl: Copiar no portapapeis

en: Add C_opy button
gl: Engadir o botón C_opiar

en: Cut to Clipboard
gl: Cortar ao portapapeis

en: Add C_ut button
gl: Engadir o botón Co_rtar

en: Delete Pad
gl: Eliminar a nota

en: Add _Delete button
gl: Engadir o botón _Eliminar

en: Open New Pad
gl: Abrir unha nova nota

en: Add _New button
gl: Engadir o botón _Novo

en: Paste from Clipboard
gl: Pegar do portapapeis

en: Add Pa_ste button
gl: Engadir o botón Pe_gar

en: Edit Preferences
gl: Editar as preferencias

en: Add Pr_eferences button
gl: Engadir o botón Pr_eferencias

en: Edit Pad Properties
gl: Editar as propiedades das notas

en: Add Proper_ties button
gl: Engadir o botón P_ropiedades

en: Redo
gl: Refacer

en: Add _Redo button
gl: Engadir o botón _Refacer

en: Close All Pads
gl: Pechar todas as notas

en: Add Close _All button
gl: Engadir o botón Pechar tod_as

en: Undo
gl: Desfacer

en: Add _Undo button
gl: Engadir o botón Des_facer

en: Add Se_parator
gl: Engadir se_parador

en: Remove All _Buttons
gl: Eliminar todos os _botóns

en: Remo_ve Last Button
gl: Re_tirar o último botón

en: _Quit
gl: _Saír
