xpad 2.11 - en to ms translation catalogue (127 entries)

en: Could not write to file %s: %s
ms: Tidak dapat menulit ke fail %s: %s

en: Error showing the help
ms: Ralat ketika menunjukkan bantuan

en: Could not find the help file %s
    %s
ms: Tidak dapat mencari fail bantuan %s
    %s

en: Close
ms: Tutup

en: Help
ms: Bantuan

en: Xpad is a graphical program.  Please run it from your desktop.
ms: Xpad ialah sebauh program bergrafik. Sila jalankannya melalui atas meja anda.

en: Could not open directory %s.
ms: Tidak dapat membuka direktori %s.

en: This directory is needed to store preference and pad information.  Xpad will close now.
ms: Direktori ini diperlukan untuk menyimpan keutamaan dan maklumat pad. Xpad akan ditutup sekarang.

en: Show version number and quit
ms: Tunjuk nombor versi dan keluar

en: Don't create a new pad on startup if no previous pads exist
ms: Jangan cipta pad baharu ketika permulaan jika tiada pad terdahulu wujud

en: Create a new pad on startup even if pads already exist
ms: Cipta satu pad baharu ketika permulaan walaupun pad telah wujud

en: Hide all pads
ms: Sembunyi semua pad

en: Show all pads
ms: Tunjuk semua pad

en: Toggle between show and hide all pads
ms: Togol antara tunjuk dan sembunyi semua pad

en: Create a new pad with the contents of a file
ms: Cipta pad baru dengan kandungan fail

en: FILE
ms: FAIL

en: Close all pads
ms: Tutup semua pad

en: Could not read file %s.
ms: Tidak dapat membaca fail %s.

en: Delete this pad?
ms: Padam pad ini?

en: All text of this pad will be irrevocably lost.
ms: Semua teks pada pad ini akan hilang selama-lamanya.

en: _Delete
ms: Pa_dam

en: _Cancel
ms: _Batal

en: '%s' Layout
ms: Bentangan '%s'

en: Sticky notes
ms: Nota lekit

en: _New
ms: _Baharu

en: _Reload
ms: _Muat Semula

en: _Close
ms: _Tutup

note: Edit submenu
en: _Edit
ms: _Sunting

en: _Undo
ms: Buat _Asal

en: _Redo
ms: Buat _Semula

en: _Paste
ms: Tam_pal

en: _Find
ms: _Cari

en: _Layout
ms: Be_ntangan

note: Notes submenu - The list of notes will get added in the prep function below
en: _Notes
ms: _Nota

en: _Show All
ms: Tunjuk _Semua

en: _Close All
ms: _Tutup Semua

note: Help submenu
en: _Help
ms: _Bantuan

en: _About
ms: Perih_al

en: _Preferences
ms: _Keutamaan

en: Cu_t
ms: Po_tong

en: _Copy
ms: Sa_lin

en: _Bold
ms: Te_bal

en: _Italic
ms: _Condong

en: _Underline
ms: Garis Ba_wah

en: _Strikethrough
ms: C_oret Tembus

en: Appearance
ms: Penampilan

en: Use font from xpad preferences
ms: Guna fon dari keutamaan xpad

en: Use this font:
ms: Guna fon ini:

en: Use colors from xpad preferences
ms: Guna warna dari keutamaan xpad

en: Use these colors:
ms: Guna warna ini:

en: Foreground:
ms: Latar Hadapan:

en: Background:
ms: Latar Belakang:

en: Set Foreground Color
ms: Tetap Warna Latar Hadapan

en: Set Background Color
ms: Tetap Warna Latar Belakang

en: Set Font
ms: Tetap Fon

note: View options
en: View
ms: Lihat

en: _Show toolbar
ms: _Tunjuk palang alat

en: _Autohide toolbar
ms: _Autosembunyi palang alat

en: _Show scrollbar
ms: _Tunjuk palang tatal

en: _Show notes on all workspaces
ms: _Tunjuk nota dalam semua ruang kerja

en: _Show window decorations
ms: _Tunjuk hiasan tetingkap

en: _Hide all notes from the taskbar and possibly the task switcher
ms: _Sembunyi semua nota dari palang tugas dan juga penukar tugas

en: _Hide all notes from the workspace switcher and possibly the task switcher
ms: _Sembunyi semua nota dari penukar ruang kerja dan juga penukar tugas

note: Layout options
en: Layout
ms: Bentangan

en: Use font from theme
ms: Guna fon dari tema

en: Use this font
ms: Guna fon ini

en: Use colors from theme
ms: Guna warna dari tema

en: Use these colors
ms: Guna warna ini

note: Size of new pads: input fields
en: Height new pad
ms: Tinggi pad baharu

en: Width new pad
ms: Lebar pad baharu

en: Text
ms: Teks

en: Background
ms: Latar Belakang

note: Start options
en: Startup
ms: Permulaan

en: _Start Xpad automatically after login
ms: _Mula Xpad secara automatik selepas daftar masuk

en: _Wait for systray (if possible)
ms: _Tunggu systray (jika boleh)

en: _Open a new empty pad
ms: _Buka satu pad kosong baharu

en: Delay in seconds
ms: Lengah dalam saat

en: Display pads
ms: Papar pad

en: Open all pads
ms: Buka semua pad

en: Restore to previous state
ms: Pulih ke keadaan terdahulu

note: Tray options
en: Tray
ms: Talam

en: _Enable tray icon
ms: B_enarkan ikon talam

en: Do Nothing
ms: Jangan Buat Apa-apa

en: Toggle Show All
ms: Togol Tunjuk Semua

en: List of Pads
ms: Senarai Pad

en: New Pad
ms: Pad Baharu

note: Other options
en: Other
ms: Lain-lain

en: _Make pads read-only (CTRL-J)
ms: B_iarkan pad baca-sahaja (CTRL-J)

en: _Confirm pad deletion
ms: _Sahkan pemadaman pad

en: Xpad Preferences
ms: Keutamaan Xpad

en: Could not load %s
    %s
ms: Tidak dapat memuatkan %s
    %s

en: Could not save %s
    %s
ms: Tidak dapat menyimpan %s
    %s

en: Error enabling Xpad autostart
ms: Ralat membenarkan automula Xpad

en: Could not create directory %s
    %s.
ms: Tidak dapat mencipta direktori %s
    %s.

en: Could not copy %s to %s
    %s
ms: Tidak dapat menyalin %s ke %s
    %s

en: Error disabling Xpad autostart
ms: Ralat melumpuhkan automula Xpad

en: Could not delete %s
    %s
ms: Tidak dapat memadam %s
    %s

en: Clear Pad Contents
ms: Kosongkan Kandungan Pad

en: Add C_lear button
ms: Tambah butang K_osongkan

en: Close and Save Pad
ms: Tutup dan Simpan Pad

en: Add _Close button
ms: Tambah butang _Tutup

en: Copy to Clipboard
ms: Salin ke Papan Keratan

en: Add C_opy button
ms: Tambah butang Sa_lin

en: Cut to Clipboard
ms: Potong ke Papan Keratan

en: Add C_ut button
ms: Tambah butang P_otong

en: Delete Pad
ms: Padam Pad

en: Add _Delete button
ms: Tambah butang pa_dam

en: Find text
ms: Cari teks

en: Add _Find button
ms: Tambah butang _Cari

en: Open New Pad
ms: Buka Pad Baru

en: Add _New button
ms: Tambah butang _Baharu

en: Paste from Clipboard
ms: Tampal dari Papan Keratan

en: Add Pa_ste button
ms: Tambah butang Ta_mpal

en: Edit Preferences
ms: Sunting Keutamaan

en: Add Pr_eferences button
ms: Tambah butang k_eutamaan

en: Edit Pad Properties
ms: Sunting Ciri-ciri Pad

en: Add Proper_ties button
ms: Tambah butang Si_fat

en: Redo
ms: Buat Semula

en: Add _Redo button
ms: Tambah butang Buat _Semula

en: Close All Pads
ms: Tutup Semua Pad

en: Add Close _All button
ms: Tambah butang Tutup Semu_a

en: Undo
ms: Buat Asal

en: Add _Undo button
ms: Tambah butang Buat _Asal

en: Add Se_parator
ms: Tampah _Pemisah

en: Remove All _Buttons
ms: Buang Semua _Butang

en: Remo_ve Last Button
ms: B_uang Butang Terakhir

en: _Quit
ms: _Keluar
