xpad - en to ie translation catalogue (57 entries)

en: Close
ie: Cluder

en: Help
ie: Auxilie

en: _Ok
ie: _OK

en: Close all pads
ie: Cluder omni cadernes

en: Delete this pad?
ie: Remover ti-ci caderne?

en: _Delete
ie: _Remover

en: _Cancel
ie: A_nullar

en: Sticky notes
ie: Adhesiv notes

en: _New
ie: _Crear

en: _Reload
ie: _Recargar

en: _Close
ie: Cl_uder

note: Edit submenu
en: _Edit
ie: _Redacter

en: _Undo
ie: _Defar

en: _Redo
ie: _Refar

en: _Paste
ie: Co_llar

en: _Find
ie: _Trovar

en: _Layout
ie: _Arangeament

en: _Read only
ie: Solm_en letion

en: _Show All
ie: _Monstrar omni

en: _Close All
ie: _Cluder omni

note: Help submenu
en: _Help
ie: Au_xilie

en: _About
ie: _Pri

en: _Preferences
ie: _Preferenties

en: Cu_t
ie: Exci_ser

en: _Copy
ie: _Copiar

en: _Bold
ie: _Grass

en: _Underline
ie: S_ubstrecat

en: _Strikethrough
ie: Tra_strecat

en: Appearance
ie: Aspecte

en: Use this font:
ie: Usar ti fonde:

en: Use these colors:
ie: Usar ti colores:

en: Foreground:
ie: Avanplan:

en: Background:
ie: Funde:

note: View options
en: View
ie: Vise

note: Layout options
en: Layout
ie: Arangeament

en: Use colors from theme
ie: Usar colores del tema

en: Use these colors
ie: Usar ti colores

en: Text
ie: Textu

en: Background
ie: Funde

note: Start options
en: Startup
ie: Inicie

en: Delay in seconds
ie: Retarde in secs

en: Open all pads
ie: Aperter omni cadernes

en: Do Nothing
ie: Far necós

en: List of Pads
ie: Liste de cadernes

en: New Pad
ie: Crear un caderne

note: Other options
en: Other
ie: Altri

en: Xpad Preferences
ie: Preferenties de Xpad

en: Close and Save Pad
ie: Gardar e cluder li caderne

en: Copy to Clipboard
ie: Copiar al Paperiere

en: Cut to Clipboard
ie: Exciser al Paperiere

en: Delete Pad
ie: Remover li caderne

en: Redo
ie: Refar

en: Close All Pads
ie: Cluder omni cadernes

en: Undo
ie: Defar

en: Add Se_parator
ie: Adjunter un se_parator

en: Remove All _Buttons
ie: Remover omni _butones

en: _Quit
ie: S_urtir
