xpad 1.13 - en to ro translation catalogue (14 entries)

en: Help
ro: Ajutor

en: Could not open directory %s.
ro: Nu am putut deschide directorul %s.

en: This directory is needed to store preference and pad information.  Xpad will close now.
ro: Acest director este necesar pentru stocare preferinţe şi informaţii. Xpad seva închide acum.

en: Delete this pad?
ro: Ştergeţi acest pad?

en: All text of this pad will be irrevocably lost.
ro: Toate textele din acest pad vor fi pierdute irevocabil.

en: _Show All
ro: Afişare Toate(_Show All)

en: Clear Pad Contents
ro: Şterge Conţinut pad

en: Close and Save Pad
ro: Închide şi Salvează pad

en: Delete Pad
ro: Şterge pad

en: Open New Pad
ro: Deschide pad nou

en: Edit Pad Properties
ro: Editează proprietăţi pad

en: Close All Pads
ro: Închide toate pad-urile

en: Sticky Notes
ro: Note Lipicioase(sticky)

en: Jot down notes for later
ro: Notiţe pentru mai târziu
