XSane 0.995 - en to ca translation catalogue (721 entries)

note: Please translate this to the correct directory name (eg. german=>de) XSANE_LANGUAGE_DIR
en: language_dir
ca: ca

note: XSANE_COPYRIGHT_SIGN
en: (c)
ca: ©

note: can be translated with \251 FILENAME_PREFIX_CLONE_OF
en: clone-of-
ca: clon-de-

note: WINDOW_ABOUT_XSANE
en: About
ca: Quant a

note: WINDOW_ABOUT_TRANSLATION, MENU_ITEM_ABOUT_TRANSLATION MENU_ITEM_ABOUT_TRANSLATION
en: About translation
ca: Quant a la traducció

note: WINDOW_AUTHORIZE
en: authorization
ca: Autorització

note: WINDOW_GPL
en: GPL - the license
ca: Llicència GPL

note: WINDOW_EULA
en: End User License Agreement
ca: Contracte de llicència per a l'usuari final

note: WINDOW_INFO
en: info
ca: Informació

note: WINDOW_LOAD_BATCH_LIST
en: load batch list
ca: Carrega un lot d'escaneig

note: WINDOW_SAVE_BATCH_LIST
en: save batch list
ca: Desa el lot d'escaneig

note: WINDOW_BATCH_SCAN
en: batch scan
ca: Escaneig per lots

note: WINDOW_BATCH_RENAME
en: rename batch area
ca: Reanomena l'element del lot

note: WINDOW_FAX_PROJECT
en: fax project
ca: Projecte de fax

note: WINDOW_FAX_PROJECT_BROWSE
en: browse for fax project
ca: Nom del projecte de fax

note: WINDOW_FAX_RENAME
en: rename fax page
ca: Reanomena la pàgina de fax

note: WINDOW_FAX_INSERT
en: insert PS-file into fax
ca: Inseriu un fitxer PS al fax

note: WINDOW_EMAIL_PROJECT
en: E-mail project
ca: Projecte de correu electrònic

note: WINDOW_EMAIL_PROJECT_BROWSE
en: browse for email project
ca: Nom del projecte de correu electrònic

note: WINDOW_EMAIL_RENAME
en: rename e-mail image
ca: Reanomena la imatge del correu

note: WINDOW_EMAIL_INSERT
en: insert file into e-mail
ca: Inseriu un fitxer al correu

note: WINDOW_MULTIPAGE_PROJECT
en: multipage project
ca: Projecte multipàgina

note: WINDOW_MULTIPAGE_PROJECT_BROWSE
en: browse for multipage project
ca: Nom del projecte multipàgina

note: WINDOW_PRESET_AREA_RENAME
en: rename preset area
ca: Reanomena l'àrea prefixada

note: WINDOW_PRESET_AREA_ADD
en: add preset area
ca: Afegeix una àrea prefixada

note: WINDOW_MEDIUM_RENAME
en: rename medium
ca: Reanomena el mitjà

note: WINDOW_MEDIUM_ADD
en: add new medium
ca: Afegeix un nou mitjà

note: WINDOW_SETUP
en: setup
ca: Configuració

note: WINDOW_HISTOGRAM
en: Histogram
ca: Histograma

note: WINDOW_GAMMA
en: Gamma curve
ca: Corba gamma

note: WINDOW_STANDARD_OPTIONS
en: Standard options
ca: Opcions bàsiques

note: WINDOW_ADVANCED_OPTIONS
en: Advanced options
ca: Opcions avançades

note: WINDOW_DEVICE_SELECTION
en: device selection
ca: Selecció de dispositiu

note: WINDOW_PREVIEW
en: Preview
ca: Previsualització

note: WINDOW_VIEWER MENU_ITEM_VIEWER
en: Viewer
ca: Visualitzador

note: WINDOW_VIEWER_OUTPUT_FILENAME
en: Viewer: select output filename
ca: Visualitzador: Seleccioneu el nom del fitxer de sortida

note: WINDOW_OCR_OUTPUT_FILENAME
en: Select output filename for OCR text file
ca: Seleccioneu el nom del fitxer de text OCR

note: WINDOW_OUTPUT_FILENAME
en: select output filename
ca: Seleccioneu el nom del fitxer de sortida

note: WINDOW_SAVE_SETTINGS
en: save device settings
ca: Desa la configuració del dispositiu

note: WINDOW_LOAD_SETTINGS
en: load device settings
ca: Carrega la configuració del dispositiu

note: WINDOW_CHANGE_WORKING_DIR
en: change working directory
ca: Canvia el directori de treball

note: WINDOW_TMP_PATH
en: select temporary directory
ca: Selecciona el directori temporal

note: WINDOW_SCALE DESC_VIEWER_SCALE
en: Scale image
ca: Escala la imatge

note: WINDOW_DESPECKLE DESC_VIEWER_DESPECKLE
en: Despeckle image
ca: Elimina els esquitxos de la imatge

note: WINDOW_BLUR DESC_VIEWER_BLUR
en: Blur image
ca: Difumina la imatge

note: WINDOW_STORE_MEDIUM
en: Store medium definition
ca: Emmagatzema la definició del mitjà

note: WINDOW_NO_DEVICES
en: No devices available
ca: No hi ha dispositius disponibles

note: WINDOW_SCANNER_DEFAULT_COLOR_ICM_PROFILE
en: select scanner default color ICM-profile
ca: Seleccioneu el perfil ICM de color predeterminat de l'escàner

note: WINDOW_SCANNER_DEFAULT_GRAY_ICM_PROFILE
en: select scanner default gray ICM-profile
ca: Seleccioneu el perfil ICM de grisos predeterminat de l'escàner

note: WINDOW_DISPLAY_ICM_PROFILE
en: select display ICM-profile
ca: Seleccioneu el perfil ICM de la pantalla

note: WINDOW_CUSTOM_PROOFING_ICM_PROFILE
en: select custom proofing ICM-profile
ca: Seleccioneu el perfil ICM per a proves personalitzades

note: WINDOW_WORKING_COLOR_SPACE_ICM_PROFILE
en: select working color space ICM-profile
ca: Seleccioneu el perfil ICM de l'espai de color amb què treballareu

note: WINDOW_PRINTER_ICM_PROFILE
en: select printer ICM-profile
ca: Seleccioneu el perfil ICM de la impressora

note: MENU_FILE
en: File
ca: Fitxer

note: MENU_PREFERENCES
en: Preferences
ca: Preferències

note: MENU_VIEW
en: View
ca: Visualitza

note: MENU_WINDOW
en: Window
ca: Finestra

note: MENU_HELP BUTTON_HELP
en: Help
ca: Ajuda

note: MENU_EDIT
en: Edit
ca: Edita

note: MENU_FILTERS
en: Filters
ca: Filtres

note: MENU_GEOMETRY
en: Geometry
ca: Geometria

note: MENU_COLOR_MANAGEMENT NOTEBOOK_COLOR_MANAGEMENT_OPTIONS
en: Color management
ca: Gestió del color

note: MENU_ITEM_ABOUT_XSANE
en: About XSane
ca: Quant a l'XSane

note: MENU_ITEM_INFO
en: Info
ca: Informació

note: MENU_ITEM_QUIT
en: Quit
ca: Surt

note: MENU_ITEM_SAVE_IMAGE DESC_VIEWER_SAVE
en: Save image
ca: Desa la imatge

note: MENU_ITEM_OCR
en: OCR - save as text
ca: OCR: Desa com a text

note: MENU_ITEM_CLONE
en: Clone
ca: Clona

note: MENU_ITEM_SCALE
en: Scale
ca: Escala

note: MENU_ITEM_CLOSE BUTTON_CLOSE
en: Close
ca: Tanca

note: MENU_ITEM_UNDO
en: Undo
ca: Desfés

note: MENU_ITEM_DESPECKLE
en: Despeckle
ca: Elimina els esquitxos

note: MENU_ITEM_BLUR
en: Blur
ca: Difumina

note: MENU_ITEM_ROTATE90
en: Rotate 90
ca: Gira 90º

note: MENU_ITEM_ROTATE180
en: Rotate 180
ca: Gira 180º

note: MENU_ITEM_ROTATE270
en: Rotate 270
ca: Gira 270º

note: MENU_ITEM_MIRROR_X
en: Mirror |
ca: Mirall |

note: MENU_ITEM_MIRROR_Y
en: Mirror -
ca: Mirall -

note: FRAME_RAW_IMAGE
en: Raw image
ca: Imatge en cru

note: FRAME_ENHANCED_IMAGE
en: Enhanced image
ca: Imatge millorada

note: BUTTON_SCAN
en: Scan
ca: Escaneja

note: BUTTON_OK
en: Ok
ca: D'acord

note: BUTTON_ACCEPT
en: Accept
ca: Accepta

note: BUTTON_NOT_ACCEPT
en: Not accept
ca: No acceptis

note: BUTTON_APPLY
en: Apply
ca: Aplica

note: BUTTON_CANCEL
en: Cancel
ca: Cancel·la

note: BUTTON_REDUCE
en: Reduce
ca: Redueix

note: BUTTON_CONT_AT_OWN_RISK
en: Continue at your own risk
ca: Continueu al vostre risc

note: BUTTON_BROWSE
en: Browse
ca: Navega

note: BUTTON_OVERWRITE
en: Overwrite
ca: Sobreescriu

note: BUTTON_BATCH_LIST_SCAN
en: Scan batch list
ca: Escaneja el lot d'escaneig

note: BUTTON_BATCH_AREA_SCAN
en: Scan selected area
ca: Escaneja l'àrea seleccionada

note: BUTTON_PAGE_DELETE
en: Delete page
ca: Elimina la pàgina

note: BUTTON_PAGE_SHOW
en: Show page
ca: Mostra la pàgina

note: BUTTON_PAGE_RENAME
en: Rename page
ca: Reanomena la pàgina

note: BUTTON_IMAGE_DELETE
en: Delete image
ca: Elimina la imatge

note: BUTTON_IMAGE_SHOW
en: Show image
ca: Mostra la imatge

note: BUTTON_IMAGE_EDIT
en: Edit image
ca: Edita la imatge

note: BUTTON_IMAGE_RENAME
en: Rename image
ca: Reanomena la imatge

note: BUTTON_FILE_INSERT
en: Insert file
ca: Insereix un fitxer

note: BUTTON_CREATE_PROJECT
en: Create project
ca: Crea un projecte

note: BUTTON_SEND_PROJECT
en: Send project
ca: Envia el projecte

note: BUTTON_SAVE_MULTIPAGE
en: Save multipage file
ca: Desa el fitxer multipàgina

note: BUTTON_DELETE_PROJECT
en: Delete project
ca: Elimina el projecte

note: BUTTON_ADD_PRINTER
en: Add printer
ca: Afegeix una impressora

note: BUTTON_DELETE_PRINTER
en: Delete printer
ca: Elimina la impressora

note: BUTTON_PREVIEW_ACQUIRE
en: Acquire preview
ca: Adquireix una previsualització

note: BUTTON_PREVIEW_CANCEL
en: Cancel preview
ca: Cancel·la la previsualització

note: BUTTON_DISCARD_IMAGE
en: Discard image
ca: Descarta la imatge

note: BUTTON_DISCARD_ALL_IMAGES
en: Discard all images
ca: Descarta totes les imatges

note: BUTTON_DO_NOT_CLOSE
en: Do not close
ca: No tanquis

note: BUTTON_SCALE_BIND
en: Bind scale
ca: Fixa l'escala

note: RADIO_BUTTON_FINE_MODE
en: Fine mode
ca: Mode detallat

note: RADIO_BUTTON_HTML_EMAIL
en: HTML e-mail
ca: Correu HTML

note: RADIO_BUTTON_SAVE_DEVPREFS_AT_EXIT
en: Save device preferences at exit
ca: Desa la configuració del dispositiu en sortir

note: RADIO_BUTTON_OVERWRITE_WARNING
en: Overwrite warning
ca: Avisa en sobreescriure

note: RADIO_BUTTON_SKIP_EXISTING_NRS
en: Skip existing filenames
ca: Omet els noms de fitxer existents

note: RADIO_BUTTON_SAVE_PS_FLATEDECODED
en: Save postscript zlib compressed (PS level 3)
ca: Desa en PostScript comprimit amb zlib (PS nivell 3)

note: RADIO_BUTTON_SAVE_PDF_FLATEDECODED
en: Save PDF zlib compressed
ca: Desa en PDF comprimit amb zlib

note: RADIO_BUTTON_SAVE_PNM16_AS_ASCII
en: Save 16bit PNM in ASCII format
ca: Desa en format ASCII els PNM de 16 bits

note: RADIO_BUTTON_REDUCE_16BIT_TO_8BIT
en: Reduce 16 bit image to 8 bit
ca: Redueix les imatges de 16 bits a 8 bits

note: RADIO_BUTTON_WINDOW_FIXED
en: Main window size fixed
ca: Finestra principal de mida fixa

note: RADIO_BUTTON_DISABLE_GIMP_PREVIEW_GAMMA
en: Disable GIMP preview gamma
ca: Inhabilita la previsualització de gamma d'El Gimp

note: RADIO_BUTTON_PRIVATE_COLORMAP
en: Use private colormap
ca: Usa un mapa de colors personal

note: RADIO_BUTTON_AUTOENHANCE_GAMMA
en: Autoenhance gamma
ca: Millora la gamma automàticament

note: RADIO_BUTTON_PRESELECT_SCAN_AREA
en: Preselect scan area
ca: Preselecciona l'àrea d'escaneig

note: RADIO_BUTTON_AUTOCORRECT_COLORS
en: Autocorrect colors
ca: Corregeix els colors automàticament

note: RADIO_BUTTON_OCR_USE_GUI_PIPE
en: Use GUI progress pipe
ca: Usa el conducte de progrés de la interfície gràfica

note: RADIO_BUTTON_CMS_BPC MENU_ITEM_CMS_BLACK_POINT_COMPENSATION
en: Black point compensation
ca: Compensació de punt negre

note: TEXT_SCANNING_DEVICES
en: scanning for devices
ca: S'estan cercant els dispositius

note: TEXT_AVAILABLE_DEVICES
en: Available devices:
ca: Dispositius disponibles:

note: TEXT_FILETYPE
en: Type
ca: Tipus

note: TEXT_CMS_FUNCTION DESC_CMS_FUNCTION
en: Color management function
ca: Funció de gestió del color

note: TEXT_SCANNER_BACKEND
en: Scanner and backend:
ca: Escàner i controlador:

note: TEXT_VENDOR
en: Vendor:
ca: Proveïdor:

note: TEXT_TYPE
en: Type:
ca: Tipus:

note: TEXT_DEVICE
en: Device:
ca: Dispositiu:

note: TEXT_LOADED_BACKEND
en: Loaded backend:
ca: Controlador carregat:

note: TEXT_SANE_VERSION
en: Sane version:
ca: Versió del Sane:

note: TEXT_RECENT_VALUES
en: Recent values:
ca: Valors recents:

note: TEXT_GAMMA_CORR_BY
en: Gamma correction by:
ca: Correcció de gamma per:

note: TEXT_SCANNER
en: scanner
ca: Escàner

note: TEXT_SOFTWARE_XSANE
en: software (XSane)
ca: Programari (XSane)

note: TEXT_NONE
en: none
ca: Cap

note: TEXT_GAMMA_INPUT_DEPTH
en: Gamma input depth:
ca: Profunditat de la gamma d'entrada:

note: TEXT_GAMMA_OUTPUT_DEPTH
en: Gamma output depth:
ca: Profunditat de la gamma de sortida:

note: TEXT_SCANNER_OUTPUT_DEPTH
en: Scanner output depth:
ca: Profunditat de sortida de l'escàner:

note: TEXT_OUTPUT_FORMATS
en: XSane output formats:
ca: Formats de sortida de l'XSane:

note: TEXT_8BIT_FORMATS
en: 8 bit output formats:
ca: Formats de sortida de 8 bits:

note: TEXT_16BIT_FORMATS
en: 16 bit output formats:
ca: Formats de sortida de 16 bits:

note: TEXT_REDUCE_16BIT_TO_8BIT
en: Bit depth 16 bits/channel is not supported for this output format.
    Do you want to reduce the depth to 8 bits/channel?
ca: La profunditat de 16 bits per canal no és permesa per a aquest format de sortida.
    Voleu reduir la profunditat de color a 8 bits per canal?

note: TEXT_AUTHORIZATION_REQ
en: Authorization required for
ca: Autorització requerida per a

note: TEXT_AUTHORIZATION_SECURE
en: Password transmission is secure
ca: La transmissió de la contrasenya és segura

note: TEXT_AUTHORIZATION_INSECURE
en: Backend requests plain-text password
ca: El controlador demana la contrasenya en text

note: TEXT_USERNAME
en: Username :
ca: Nom d'usuari:

note: TEXT_PASSWORD
en: Password :
ca: Contrasenya:

note: TEXT_INVALID_PARAMS
en: Invalid parameters.
ca: Paràmetres invàlids.

note: TEXT_VERSION
en: version:
ca: Versió:

note: TEXT_PACKAGE
en: package
ca: Paquet:

note: TEXT_WITH_CMS_FUNCTION
en: with color management function
ca: Amb funció de gestió del color

note: TEXT_WITH_GIMP_SUPPORT
en: with GIMP support
ca: Funciona amb El Gimp

note: TEXT_WITHOUT_GIMP_SUPPORT
en: without GIMP support
ca: No funciona amb El Gimp

note: TEXT_GTK_VERSION
en: compiled with GTK-
ca: Compilat amb GTK-

note: TEXT_GIMP_VERSION
en: compiled with GIMP-
ca: compilat amb El Gimp-

note: TEXT_UNKNOWN
en: unknown
ca: desconegut

note: TEXT_EULA
en: XSane is distributed under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the
    License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but
    WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
    Should the program prove defective, you assume the cost of all
    necessary servicing, repair or correction. To use this program you
    have to read, understand and accept the following
    "NO WARRANTY" agreement.
ca: L'XSane es distribueix sota els termes de la Llicència Pública General de GNU
    tal com l'ha publicada la Free Software Foundation, ja sigui la versió 2
    de la Llicència o, si ho preferiu, qualsevol versió posterior.
    
    Aquest programa es distribueix amb l'esperança que serà útil, però
    SENSE CAP GARANTIA, ni tan sols les garanties implícites de
    COMERCIABILITAT o d'ADEQUACIÓ A UN PROPÒSIT PARTICULAR.
    Si el programa tingués algun error, assumireu el cost de totes les revisions,
    reparacions o correccions necessàries. Per a usar aquest programa,
    heu de llegir, entendre i acceptar el següent acord de «NO GARANTIA».

note: TEXT_GPL
en: XSane is distributed under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the
    License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but
    WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
ca: L'XSane es distribueix sota els termes de la Llicència Pública General de GNU
    tal com l'ha publicada la Free Software Foundation, ja sigui la versió 2
    de la Llicència o, si ho preferiu, qualsevol versió posterior.
    
    Aquest programa es distribueix amb l'esperança que serà útil, però
    SENSE CAP GARANTIA, ni tan sols les garanties implícites
    de COMERCIABILITAT o d'ADEQUACIÓ A UN PROPÒSIT PARTICULAR.

note: TEXT_EMAIL_ADR
en: E-mail:
ca: Adreça electrònica:

note: TEXT_HOMEPAGE
en: Homepage:
ca: Pàgina d'inici:

note: TEXT_FILE
en: File:
ca: Fitxer:

note: TEXT_TRANSLATION
en: Translation:
ca: Traducció:

note: Please translate this to something like translation to YOUR LANGUAGE\n by YOUR NAME\n E-mail: your.name@yourdomain.com\n TEXT_TRANSLATION_INFO
en: untranslated original english text
    by Oliver Rauch
    E-mail: Oliver.Rauch@rauch-domain.de
ca: Traducció al català
    de Raül Cambeiro
    rulet@menta.net

note: TEXT_INFO_BOX
en: 0x0: 0KB
ca: 0x0: 0 KB

note: TEXT_ADF_PAGES_SCANNED
en: Scanned pages:
ca: Pàgines escanejades:

note: TEXT_EMAIL_TEXT
en: E-mail text:
ca: Text del missatge:

note: TEXT_ATTACHMENTS
en: Attachments:
ca: Adjuncions:

note: TEXT_EMAIL_STATUS
en: Project status:
ca: Estat del projecte:

note: TEXT_EMAIL_FILETYPE
en: E-mail image filetype:
ca: Tipus de fitxer de la imatge de correu electrònic:

note: TEXT_PAGES
en: Pages:
ca: Pàgines:

note: TEXT_MULTIPAGE_FILETYPE
en: Multipage document filetype:
ca: Tipus de fitxer del document multipàgina:

note: TEXT_MEDIUM_DEFINITION_NAME
en: Medium Name:
ca: Nom del mitjà:

note: TEXT_VIEWER_IMAGE_INFO
en: Size %d x %d pixel, %d bits/channel, %d channels, %1.0f dpi x %1.0f dpi, %1.1f %s
ca: Mida %d x %d píxels, %d bits/canal, %d canals, %1.0f ppp x %1.0f ppp, %1.1f %s

note: TEXT_DESPECKLE_RADIUS
en: Despeckle radius:
ca: Radi de l'eliminació d'esquitxos:

note: TEXT_BLUR_RADIUS
en: Blur radius:
ca: Radi de difuminació:

note: TEXT_BATCH_AREA_DEFAULT_NAME
en: (no name)
ca: (sense nom)

note: TEXT_BATCH_LIST_AREANAME
en: Area name:
ca: Nom de l'àrea:

note: TEXT_BATCH_LIST_SCANMODE
en: Scanmode:
ca: Mode d'escaneig:

note: TEXT_BATCH_LIST_GEOMETRY_TL
en: Top left:
ca: Superior esquerre:

note: TEXT_BATCH_LIST_GEOMETRY_SIZE
en: Size:
ca: Mida:

note: TEXT_BATCH_LIST_RESOLUTION
en: Resolution:
ca: Resolució:

note: TEXT_BATCH_LIST_BIT_DEPTH
en: Bit depth:
ca: Profunditat de color:

note: TEXT_BATCH_LIST_BY_GUI
en: as selected
ca: com s'ha seleccionat

note: TEXT_SETUP_PRINTER_SEL
en: Printer selection:
ca: Selecció d'impressora:

note: TEXT_SETUP_PRINTER_NAME
en: Name:
ca: Nom:

note: TEXT_SETUP_PRINTER_CMD, TEXT_SETUP_FAX_CMD TEXT_SETUP_FAX_COMMAND
en: Command:
ca: Ordre:

note: TEXT_SETUP_COPY_NR_OPT
en: Copy number option:
ca: Opció del nombre de còpies:

note: TEXT_SETUP_SCAN_RESOLUTION_PRINTER
en: Scan resolution:
ca: Resolució de l'escaneig:

note: TEXT_SETUP_PRINTER_LINEART_RES
en: lineart [dpi]
ca: línia (ppp)

note: TEXT_SETUP_PRINTER_GRAYSCALE_RES
en: grayscale [dpi]
ca: escala de grisos (ppp)

note: TEXT_SETUP_PRINTER_COLOR_RES
en: color [dpi]
ca: color [ppp]

note: TEXT_SETUP_PRINTER_PAPER_GEOMETRIE
en: Paper geometry:
ca: Geometria del paper:

note: TEXT_SETUP_PRINTER_WIDTH
en: width
ca: Amplada

note: TEXT_SETUP_PRINTER_HEIGHT
en: height
ca: Alçària

note: TEXT_SETUP_PRINTER_LEFT
en: left offset
ca: Marge esquerre

note: TEXT_SETUP_PRINTER_BOTTOM
en: bottom offset
ca: Marge inferior

note: TEXT_SETUP_PRINTER_GAMMA_CORRECTION
en: Printer gamma:
ca: Gamma de la impressora:

note: TEXT_SETUP_PRINTER_GAMMA
en: common value
ca: Valor comú

note: TEXT_SETUP_PRINTER_GAMMA_RED
en: red
ca: Vermell

note: TEXT_SETUP_PRINTER_GAMMA_GREEN
en: green
ca: Verd

note: TEXT_SETUP_PRINTER_GAMMA_BLUE
en: blue
ca: Blau

note: TEXT_SETUP_PRINTER_EMBED_CSA
en: Embed scanner ICM profile as CSA
ca: Inclou el perfil ICM de l'escàner com a CSA

note: TEXT_SETUP_PRINTER_EMBED_CRD
en: Embed printer ICM profile as CRD
ca: Inclou el perfil ICM de l'escàner com a CRD

note: TEXT_SETUP_PRINTER_CMS_BPC
en: Apply black point compensation
ca: Aplica compensació de punt negre

note: TEXT_SETUP_PRINTER_PS_FLATEDECODED
en: Create zlib compressed postscript image (PS level 3) for printing
ca: Crea una imatge PostScript comprimida amb zlib (PS nivell 3) per a imprimir

note: TEXT_SETUP_TMP_PATH
en: Temporary directory
ca: Directori temporal

note: TEXT_SETUP_IMAGE_PERMISSION
en: Image-file permissions
ca: Permisos del fitxer d'imatge

note: TEXT_SETUP_DIR_PERMISSION
en: Directory permissions
ca: Permisos del directori

note: TEXT_SETUP_JPEG_QUALITY
en: JPEG image quality
ca: Qualitat d'imatge JPEG

note: TEXT_SETUP_PNG_COMPRESSION
en: PNG image compression
ca: Compressió d'imatge PNG

note: TEXT_SETUP_FILENAME_COUNTER_LEN
en: Filename counter length
ca: Llargada del comptador per a noms de fitxer consecutius

note: TEXT_SETUP_TIFF_ZIP_COMPRESSION
en: TIFF zip compression rate
ca: Taxa de compressió zip per als TIFF

note: TEXT_SETUP_TIFF_COMPRESSION_16
en: TIFF 16 bit image compression
ca: Compressió de les imatges TIFF de 16 bits

note: TEXT_SETUP_TIFF_COMPRESSION_8
en: TIFF 8 bit image compression
ca: Compressió de les imatges TIFF de 8 bits

note: TEXT_SETUP_TIFF_COMPRESSION_1
en: TIFF lineart image compression
ca: Compressió de les imatges TIFF en mode linia (binari)

note: TEXT_SETUP_SHOW_RANGE_MODE
en: Show range as:
ca: Presenta els intervals amb:

note: TEXT_SETUP_PREVIEW_OVERSAMPLING
en: Preview oversampling:
ca: Sobremostreig de la previsualització:

note: TEXT_SETUP_PREVIEW_GAMMA
en: Preview gamma:
ca: Gamma de la previsualització:

note: TEXT_SETUP_PREVIEW_GAMMA_RED
en: Preview gamma red:
ca: Gamma del vermell de la previsualització:

note: TEXT_SETUP_PREVIEW_GAMMA_GREEN
en: Preview gamma green:
ca: Gamma del verd de la previsualització:

note: TEXT_SETUP_PREVIEW_GAMMA_BLUE
en: Preview gamma blue:
ca: Gamma del blau de la previsualització:

note: TEXT_SETUP_LINEART_MODE
en: Threshold option:
ca: Opció de llindar:

note: TEXT_SETUP_PREVIEW_PIPETTE_RANGE
en: Preview pipette range
ca: Marge de la pipeta de la previsualització

note: TEXT_SETUP_THRESHOLD_MIN
en: Threshold minimum:
ca: Llindar inferior:

note: TEXT_SETUP_THRESHOLD_MAX
en: Threshold maximum:
ca: Llindar superior:

note: TEXT_SETUP_THRESHOLD_MUL
en: Threshold multiplier:
ca: Multiplicador del llindar:

note: TEXT_SETUP_THRESHOLD_OFF
en: Threshold offset:
ca: Desplaçament del llindar:

note: TEXT_SETUP_GRAYSCALE_SCANMODE
en: Name of grayscale scanmode:
ca: Nom del mode d'escaneig en escala de grisos:

note: TEXT_SETUP_HELPFILE_VIEWER
en: Helpfile viewer (HTML):
ca: Visualitzador de l'ajuda (HTML):

note: TEXT_SETUP_FAX_RECEIVER_OPTION
en: Receiver option:
ca: Opció per al receptor:

note: TEXT_SETUP_FAX_POSTSCRIPT_OPT
en: Postscriptfile option:
ca: Opció per a fitxers PostScript:

note: TEXT_SETUP_FAX_NORMAL_MODE_OPT
en: Normal mode option:
ca: Opció per al mode normal:

note: TEXT_SETUP_FAX_FINE_MODE_OPT
en: Fine mode option:
ca: Opció per al mode detallat:

note: TEXT_SETUP_FAX_PROGRAM_DEFAULTS
en: Set program defaults for:
ca: Estableix els valors per defecte per a:

note: TEXT_SETUP_FAX_VIEWER
en: Viewer (Postscript):
ca: Visualitzador (PostScript)

note: TEXT_SETUP_FAX_WIDTH
en: Width
ca: Amplada

note: TEXT_SETUP_FAX_HEIGHT
en: Height
ca: Alçària

note: TEXT_SETUP_FAX_LEFT
en: Left offset
ca: Marge esquerre

note: TEXT_SETUP_FAX_BOTTOM
en: Bottom offset
ca: Marge inferior

note: TEXT_SETUP_FAX_PS_FLATEDECODED
en: Create zlib compressed postscript image (PS level 3) for fax
ca: Crea una imatge PostScript comprimida amb zlib (PS nivell 3) per als faxos

note: TEXT_SETUP_SMTP_SERVER
en: SMTP server:
ca: Servidor SMTP:

note: TEXT_SETUP_SMTP_PORT
en: SMTP port:
ca: Port SMTP:

note: TEXT_SETUP_EMAIL_FROM
en: From:
ca: De:

note: TEXT_SETUP_EMAIL_REPLY_TO
en: Reply to:
ca: Respon a:

note: TEXT_SETUP_EMAIL_AUTHENTICATION
en: E-mail authentication
ca: Autenticació de correu

note: TEXT_SETUP_EMAIL_AUTH_USER
en: User:
ca: Usuari:

note: TEXT_SETUP_EMAIL_AUTH_PASS
en: Password:
ca: Contrasenya:

note: TEXT_SETUP_POP3_SERVER
en: POP3 server:
ca: Servidor POP3:

note: TEXT_SETUP_POP3_PORT
en: POP3 port:
ca: Port POP3:

note: TEXT_SETUP_OCR_COMMAND
en: OCR Command:
ca: Ordre OCR:

note: TEXT_SETUP_OCR_INPUTFILE_OPT
en: Inputfile option:
ca: Opció per al fitxer d'entrada:

note: TEXT_SETUP_OCR_OUTPUTFILE_OPT
en: Outputfile option:
ca: Opció per al fitxer de sortida:

note: TEXT_SETUP_OCR_USE_GUI_PIPE_OPT
en: Use GUI progress pipe:
ca: Usa el conducte de progrés de la interfície gràfica:

note: TEXT_SETUP_OCR_OUTFD_OPT
en: GUI output-fd option:
ca: Opció per al descriptor de fitxer de sortida de la interfície:

note: TEXT_SETUP_OCR_PROGRESS_KEYWORD
en: Progress keyword:
ca: Paraula clau de progrés:

note: TEXT_SETUP_PERMISSION_USER
en: user
ca: Usuari

note: TEXT_SETUP_PERMISSION_GROUP
en: group
ca: Grup

note: TEXT_SETUP_PERMISSION_ALL
en: all
ca: Tothom

note: TEXT_SETUP_SCANNER_DEFAULT_COLOR_ICM_PROFILE DESC_SCANNER_DEFAULT_COLOR_ICM_PROFILE
en: Scanner default color ICM-profile
ca: Perfil ICM de color predeterminat de l'escàner

note: TEXT_SETUP_SCANNER_DEFAULT_GRAY_ICM_PROFILE DESC_SCANNER_DEFAULT_GRAY_ICM_PROFILE
en: Scanner default gray ICM-profile
ca: Perfil ICM de grisos predeterminat de l'escàner

note: TEXT_SETUP_DISPLAY_ICM_PROFILE DESC_DISPLAY_ICM_PROFILE
en: Display ICM-profile
ca: Perfil ICM de la pantalla

note: TEXT_SETUP_CUSTOM_PROOFING_ICM_PROFILE DESC_CUSTOM_PROOFING_ICM_PROFILE
en: Custom proofing ICM-profile
ca: Perfil ICM per a proves personalitzades

note: TEXT_SETUP_WORKING_COLOR_SPACE_ICM_PROFILE DESC_WORKING_COLOR_SPACE_ICM_PROFILE
en: Working color space ICM-profile
ca: Perfil ICM per a l'espai de color amb què treballareu

note: TEXT_SETUP_PRINTER_ICM_PROFILE DESC_PRINTER_ICM_PROFILE
en: Printer ICM-profile
ca: Perfil ICM de la impressora

en: new media
ca: Nou suport

note: NOTEBOOK_SAVING_OPTIONS MENU_ITEM_SAVE
en: Save
ca: Desament

note: NOTEBOOK_FILETYPE_OPTIONS
en: Filetype
ca: Tipus de fitxer

note: NOTEBOOK_COPY_OPTIONS MENU_ITEM_COPY
en: Copy
ca: Còpia

note: NOTEBOOK_EMAIL_OPTIONS MENU_ITEM_EMAIL
en: E-mail
ca: Correu electrònic

note: NOTEBOOK_DISPLAY_OPTIONS
en: Display
ca: Pantalla

note: NOTEBOOK_ENHANCE_OPTIONS
en: Enhancement
ca: Realçament

note: MENU_ITEM_MULTIPAGE
en: Multipage
ca: Multipàgina

note: MENU_ITEM_SHOW_TOOLTIPS
en: Show tooltips
ca: Mostra els indicadors de funció

note: MENU_ITEM_SHOW_PREVIEW
en: Show preview
ca: Mostra la previsualització

note: MENU_ITEM_SHOW_HISTOGRAM
en: Show histogram
ca: Mostra l'histograma

note: MENU_ITEM_SHOW_GAMMA
en: Show gamma curve
ca: Mostra la corba gamma

note: MENU_ITEM_SHOW_BATCH_SCAN
en: Show batch scan
ca: Mostra l'escaneig per lots

note: MENU_ITEM_SHOW_STANDARDOPTIONS
en: Show standard options
ca: Mostra les opcions bàsiques

note: MENU_ITEM_SHOW_ADVANCEDOPTIONS
en: Show advanced options
ca: Mostra les opcions avançades

note: MENU_ITEM_SETUP
en: Setup
ca: Configuració

note: MENU_ITEM_LENGTH_UNIT
en: Length unit
ca: Unitats de longitud

note: SUBMENU_ITEM_LENGTH_MILLIMETERS
en: millimeters
ca: Mil·límetres

note: SUBMENU_ITEM_LENGTH_CENTIMETERS
en: centimeters
ca: Centímetres

note: SUBMENU_ITEM_LENGTH_INCHES
en: inches
ca: Polzades

note: MENU_ITEM_UPDATE_POLICY
en: Update policy
ca: Política d'actualització

note: SUBMENU_ITEM_POLICY_CONTINUOUS
en: continuous
ca: Contínua

note: SUBMENU_ITEM_POLICY_DISCONTINU
en: discontinuous
ca: Discontínua

note: SUBMENU_ITEM_POLICY_DELAYED
en: delayed
ca: Endarrerida

note: MENU_ITEM_SHOW_RESOLUTIONLIST
en: Show resolution list
ca: Mostra la llista de resolucions

note: MENU_ITEM_PAGE_ROTATE
en: Rotate postscript
ca: Gira el PostScript

note: MENU_ITEM_ENABLE_COLOR_MANAGEMENT MENU_ITEM_CMS_ENABLE_COLOR_MANAGEMENT
en: Enable color management
ca: Habilita la gestió del color

note: MENU_ITEM_EDIT_MEDIUM_DEF
en: Edit medium definition
ca: Edita la definició del mitjà

note: MENU_ITEM_SAVE_DEVICE_SETTINGS
en: Save device settings
ca: Desa la configuració del dispositiu

note: MENU_ITEM_LOAD_DEVICE_SETTINGS
en: Load device settings
ca: Carrega una configuració de dispositiu

note: MENU_ITEM_CHANGE_WORKING_DIR
en: Change directory
ca: Canvia el directori

note: MENU_ITEM_XSANE_EULA
en: Show EULA
ca: Mostra l'acord de llicència

note: MENU_ITEM_XSANE_GPL
en: Show license (GPL)
ca: Mostra la llicència (GPL)

note: MENU_ITEM_XSANE_DOC
en: XSane doc
ca: Documentació de l'XSane

note: MENU_ITEM_BACKEND_DOC
en: Backend doc
ca: Documentació del controlador

note: MENU_ITEM_AVAILABLE_BACKENDS
en: Available backends
ca: Controladors disponibles

note: MENU_ITEM_SCANTIPS
en: Scantips
ca: Consells per a escanejar

note: MENU_ITEM_PROBLEMS
en: Problems?
ca: Problemes?

note: MENU_ITEM_CMS_PROOFING
en: Proofing
ca: Proves

note: SUBMENU_ITEM_CMS_PROOF_OFF
en: no proofing (Display)
ca: Sense proves (pantalla)

note: SUBMENU_ITEM_CMS_PROOF_PRINTER
en: Proof printer
ca: Impressora per a proves

note: SUBMENU_ITEM_CMS_PROOF_CUSTOM
en: Proof custom device
ca: Dispositiu per a proves personalitzat

note: MENU_ITEM_CMS_RENDERING_INTENT
en: Rendering intent
ca: Propòsit de renderització

note: MENU_ITEM_CMS_PROOFING_INTENT
en: Proofing rendering intent
ca: Prova del propòsit de renderització

note: SUBMENU_ITEM_CMS_INTENT_PERCEPTUAL
en: Perceptual
ca: Percepció

note: SUBMENU_ITEM_CMS_INTENT_RELATIVE_COLORIMETRIC
en: Relative colorimetric
ca: Colorimetria relativa

note: SUBMENU_ITEM_CMS_INTENT_ABSOLUTE_COLORIMETRIC
en: Absolute colorimentric
ca: Colorimetria absoluta

note: SUBMENU_ITEM_CMS_INTENT_SATURATION
en: Saturation
ca: Saturació

note: MENU_ITEM_CMS_GAMUT_CHECK
en: Gamut check
ca: Comprovació de gamma

note: MENU_ITEM_CMS_GAMUT_ALARM_COLOR
en: Gamut alarm color
ca: Color d'alarma de gamma

note: SUBMENU_ITEM_CMS_COLOR_BLACK
en: Black
ca: Negre

note: SUBMENU_ITEM_CMS_COLOR_GRAY
en: Gray
ca: Gris

note: SUBMENU_ITEM_CMS_COLOR_WHITE
en: White
ca: Blanc

note: SUBMENU_ITEM_CMS_COLOR_RED
en: Red
ca: Vermell

note: SUBMENU_ITEM_CMS_COLOR_GREEN
en: Green
ca: Verd

note: SUBMENU_ITEM_CMS_COLOR_BLUE
en: Blue
ca: Blau

note: MENU_ITEM_COUNTER_LEN_INACTIVE
en: inactive
ca: inactiu

note: MENU_ITEM_TIFF_COMP_NONE
en: no compression
ca: Sense compressió

note: MENU_ITEM_TIFF_COMP_CCITTRLE
en: CCITT 1D Huffman compression
ca: Compressió CCITT 1D Huffman

note: MENU_ITEM_TIFF_COMP_CCITFAX3
en: CCITT Group 3 fax compression
ca: Compressió CCITT Fax Grup 3

note: MENU_ITEM_TIFF_COMP_CCITFAX4
en: CCITT Group 4 fax compression
ca: Compressió CCITT Fax Grup 4

note: MENU_ITEM_TIFF_COMP_JPEG
en: JPEG DCT compression
ca: Compressió JPEG DCT

note: MENU_ITEM_TIFF_COMP_PACKBITS
en: pack bits
ca: Empaqueta els bits

note: MENU_ITEM_TIFF_COMP_DEFLATE
en: deflate
ca: Desinfla

note: MENU_ITEM_RANGE_SCALE
en: Slider (Scale)
ca: Lliscador (escala)

note: MENU_ITEM_RANGE_SCROLLBAR
en: Slider (Scrollbar)
ca: Lliscador (barra de desplaçament)

note: MENU_ITEM_RANGE_SPINBUTTON
en: Spinbutton
ca: Botó giratori

note: MENU_ITEM_RANGE_SCALE_SPIN
en: Scale and Spinbutton
ca: Escala i botó giratori

note: MENU_ITEM_RANGE_SCROLL_SPIN
en: Scrollbar and Spinbutton
ca: Barra de desplaçament i botó giratori

note: MENU_ITEM_LINEART_MODE_STANDARD
en: Standard options window (lineart)
ca: Finestra d'opcions bàsiques (mode línia)

note: MENU_ITEM_LINEART_MODE_XSANE
en: XSane main window (lineart)
ca: Finestra principal de l'XSane (mode línia)

note: MENU_ITEM_LINEART_MODE_GRAY
en: XSane main window (grayscale->lineart)
ca: Finestra principal de l'XSane (escala de grisos a mode línia)

note: MENU_ITEM_SELECTION_NONE
en: (none)
ca: (cap)

note: MENU_ITEM_FILETYPE_BY_EXT
en: by ext
ca: Per extensió

note: MENU_ITEM_PRESET_AREA_ADD_SEL
en: Add selection to list
ca: Afegeix la selecció a la llista

note: MENU_ITEM_MEDIUM_ADD
en: Add medium definition
ca: Afegeix una definició de mitjà

note: MENU_ITEM_RENAME
en: Rename item
ca: Reanomena l'element

note: MENU_ITEM_DELETE
en: Delete item
ca: Elimina l'element

note: MENU_ITEM_MOVE_UP
en: Move item up
ca: Puja l'element

note: MENU_ITEM_MOVE_DWN
en: Move item down
ca: Baixa l'element

note: MENU_ITEM_AUTH_NONE
en: no authentication
ca: Sense autenticació

note: MENU_ITEM_AUTH_POP3
en: POP3 before SMTP
ca: POP3 abans d'SMTP

note: MENU_ITEM_AUTH_ASMTP_PLAIN
en: ASMTP Plain
ca: ASMTP senzill

note: MENU_ITEM_AUTH_ASMTP_LOGIN
en: ASMTP Login
ca: ASMTP amb identificació

note: MENU_ITEM_CMS_FUNCTION_EMBED_SCANNER_ICM_PROFILE
en: Embed scanner ICM profile
ca: Inclou el perfil ICM de l'escàner

note: MENU_ITEM_CMS_FUNCTION_CONVERT_TO_SRGB
en: Convert to sRGB
ca: Converteix a sRGB

note: MENU_ITEM_FUNCTION_CONVERT_TO_WORKING_CS
en: Convert to working color space
ca: Converteix a l'espai de color de treball

note: PROGRESS_SCANNING
en: Scanning
ca: S'està escanejant

note: PROGRESS_RECEIVING_FRAME_DATA
en: Receiving %s data
ca: S'estan rebent dades %s

note: PROGRESS_PAGE
en: page
ca: pàgina

note: PROGRESS_TRANSFERRING_DATA
en: Transferring image
ca: S'està transferint la imatge

note: PROGRESS_ROTATING_DATA
en: Rotating image
ca: S'està girant la imatge

note: PROGRESS_MIRRORING_DATA
en: Mirroring image
ca: S'està reflectint la imatge

note: PROGRESS_PACKING_DATA
en: Packing image
ca: S'està empaquetant la imatge

note: PROGRESS_CONVERTING_DATA
en: Converting image
ca: S'està convertint la imatge

note: PROGRESS_SAVING_DATA
en: Saving image
ca: S'està desant la imatge

note: PROGRESS_CLONING_DATA
en: Cloning image
ca: S'està clonant la imatge

note: PROGRESS_SCALING_DATA
en: Scaling image
ca: S'està escalant la imatge

note: PROGRESS_DESPECKLING_DATA
en: Despeckling image
ca: S'estan eliminant els esquitxos de la imatge

note: PROGRESS_BLURING_DATA
en: Bluring image
ca: S'està difuminant la imatge

note: PROGRESS_OCR
en: OCR in progress
ca: OCR en progrés

note: PROGRESS_ICM_CONVERSION
en: converting colors
ca: S'estan convertint els colors

note: DESC_SCAN_START
en: Start scan <Ctrl-Enter>
ca: Inicia l'escaneig <Ctrl-Retorn>

note: DESC_SCAN_CANCEL
en: Cancel scan <ESC>
ca: Cancel·la l'escaneig <Esc>

note: DESC_PREVIEW_ACQUIRE
en: Acquire preview scan <Alt-p>
ca: Adquireix un escaneig de previsualització <Alt-p>

note: DESC_PREVIEW_CANCEL
en: Cancel preview scan <Alt-ESC>
ca: Cancel·la l'escaneig de previsualització <Alt-Esc>

note: DESC_XSANE_MODE
en: viewer-<Ctrl-v>, save-<Ctrl-s>, photocopy-<Ctrl-c>, multipage-<Ctrl-m>, fax-<Ctrl-f> or e-mail-<Ctrl-e>
ca: Visualitzador <Ctrl-v>, Desament <Ctrl-s>, Fotocòpia <Ctrl-c>, Multipàgina <Ctrl-m>, Fax <Ctrl-f> o Correu electrònic <Ctrl-e>

note: DESC_XSANE_MEDIUM
en: Select source medium type.
    To rename, reorder or delete an entry use context menu (alternate mouse button).
    To create a medium enable the option edit medium definition in preferences menu.
ca: Seleccioneu el tipus de mitjà d'origen.
    Per a reanomenar, reordenar o eliminar una entrada empreu el menú contextual (botó secundari del ratolí).
    Per a crear un mitjà, habiliteu l'opció «Edita la definició del mitjà» al menú Preferències.

note: DESC_FILENAME_COUNTER_STEP
en: Value that is added to filenamecounter after scan
ca: Valor que s'afegeix al comptador dels noms de fitxers consecutius després d'escanejar

note: DESC_BROWSE_FILENAME
en: Browse for image filename
ca: Navegueu per a trobar el nom de fitxer de la imatge

note: DESC_FILENAME
en: Filename for scanned image
ca: Nom de fitxer per a la imatge escanejada

note: DESC_FILETYPE
en: Type of image format, the suitable filename extension is automatically added to the filename
ca: Tipus de format d'imatge; l'extensió de tipus de fitxer apropiada s'afegirà automàticament al nom del fitxer

note: DESC_FAXPROJECT
en: Enter fax project directory name
ca: Introduïu el nom de directori per al projecte de fax

note: DESC_FAXPAGENAME
en: Enter new name for faxpage
ca: Introduïu un nou nom per a la pàgina de fax

note: DESC_FAXRECEIVER
en: Enter receiver phone number or address
ca: Introduïu el número de telèfon o l'adreça del receptor

note: DESC_FAX_PROJECT_BROWSE
en: Browse for fax project directory
ca: Navegueu fins al directori per al projecte de fax

note: DESC_EMAIL_PROJECT
en: Enter e-mail project directory name
ca: Introduïu el nom de directori per al projecte de correu electrònic

note: DESC_EMAIL_IMAGENAME
en: Enter new name for e-mail image
ca: Introduïu un nou nom per a la imatge de correu electrònic

note: DESC_EMAIL_RECEIVER
en: Enter e-mail address
ca: Introduïu una adreça electrònica

note: DESC_EMAIL_PROJECT_BROWSE
en: Browse for email project directory
ca: Navegueu fins al directori per al projecte de correu electrònic

note: DESC_EMAIL_SUBJECT
en: Enter subject of e-mail
ca: Introduïu l'assumpte del missatge

note: DESC_EMAIL_FILETYPE
en: Select filetype for image attachments
ca: Seleccioneu el tipus de fitxer per a les imatges adjuntes

note: DESC_MULTIPAGE_PROJECT
en: Enter multipage project directory name
ca: Introduïu el nom de directori per al projecte multipàgina

note: DESC_MULTIPAGE_PROJECT_BROWSE
en: Browse for multipage project directory
ca: Navegueu fins al directori per al projecte multipàgina

note: DESC_MULTIPAGE_FILETYPE
en: Select filetype for multipage file
ca: Seleccioneu el tipus del fitxer multipàgina

note: DESC_PRESET_AREA_RENAME
en: Enter new name for preset area
ca: Introduïu un nou nom per a l'àrea prefixada

note: DESC_PRESET_AREA_ADD
en: Enter name for new preset area
ca: Introduïu el nom de la nova àrea prefixada

note: DESC_MEDIUM_RENAME
en: Enter new name for medium definition
ca: Introduïu un nou nom per a la definició del mitjà

note: DESC_MEDIUM_ADD
en: Enter name for new medium definition
ca: Introduïu el nom de la nova definició de mitjà

note: DESC_PRINTER_SELECT
en: Select printerdefinition <Shift-F1/F2/...>
ca: Seleccioneu la definició d'impressora <Maj-F1/F2/...>

note: DESC_RESOLUTION
en: Set scan resolution
ca: Especifiqueu la resolució de l'escaneig

note: DESC_RESOLUTION_X
en: Set scan resolution for x direction
ca: Especifiqueu la resolució horitzontal de l'escaneig

note: DESC_RESOLUTION_Y
en: Set scan resolution for y direction
ca: Especifiqueu la resolució vertical de l'escaneig

note: DESC_ZOOM
en: Set zoomfactor
ca: Especifiqueu el factor d'ampliació

note: DESC_ZOOM_X
en: Set zoomfactor for x direction
ca: Especifiqueu el factor d'ampliació horitzontal

note: DESC_ZOOM_Y
en: Set zoomfactor for y direction
ca: Especifiqueu el factor d'ampliació vertical

note: DESC_COPY_NUMBER
en: Set number of copies
ca: Especifiqueu el nombre de còpies

note: DESC_NEGATIVE
en: Negative: Invert colors for scanning negatives <Ctrl-n>
ca: Negatiu: inverteix els colors per a escanejar negatius <Ctrl-n>

note: DESC_GAMMA
en: Set gamma value
ca: Especifiqueu el valor de correcció gamma

note: DESC_GAMMA_R
en: Set gamma value for red component
ca: Especifiqueu el valor de gamma de la component vermella

note: DESC_GAMMA_G
en: Set gamma value for green component
ca: Especifiqueu el valor de gamma de la component verda

note: DESC_GAMMA_B
en: Set gamma value for blue component
ca: Especifiqueu el valor de gamma de la component blava

note: DESC_BRIGHTNESS
en: Set brightness
ca: Especifiqueu la lluminositat

note: DESC_BRIGHTNESS_R
en: Set brightness for red component
ca: Especifiqueu la lluminositat de la component vermella

note: DESC_BRIGHTNESS_G
en: Set brightness for green component
ca: Especifiqueu la lluminositat de la component verda

note: DESC_BRIGHTNESS_B
en: Set brightness for blue component
ca: Especifiqueu la lluminositat de la component blava

note: DESC_CONTRAST
en: Set contrast
ca: Especifiqueu el contrast

note: DESC_CONTRAST_R
en: Set contrast for red component
ca: Especifiqueu el contrast de la component vermella

note: DESC_CONTRAST_G
en: Set contrast for green component
ca: Especifiqueu el contrast de la component verda

note: DESC_CONTRAST_B
en: Set contrast for blue component
ca: Especifiqueu el contrast de la component blava

note: DESC_THRESHOLD
en: Set threshold
ca: Especifiqueu el llindar

note: DESC_RGB_DEFAULT
en: RGB default: Set enhancement values for red, green and blue to default values <Ctrl-b>:
     gamma = 1.0
     brightness = 0
     contrast = 0
ca: RGB predeterminat: estableix el realçament de vermell, verd i blau als valors per defecte <Ctrl-b>:
     Gamma = 1,0
     Lluminositat = 0
     Contrast = 0

note: DESC_ENH_AUTO
en: Autoadjust gamma, brightness and contrast <Ctrl-a>
ca: Ajusta automàticament la gamma, la lluminositat i el contrast <Ctrl-a>

note: DESC_ENH_DEFAULT
en: Set default enhancement values <Ctrl-0>:
    gamma = 1.0
    brightness = 0
    contrast = 0
ca: Estableix els valors de realçament per defecte <Ctrl-0>:
     Gamma = 1,0
     Lluminositat = 0
     Contrast  = 0

note: DESC_ENH_RESTORE
en: Restore enhancement values from preferences <Ctrl-r>
ca: Recupera els valors de realçament de les preferències <Ctrl-r>

note: DESC_ENH_STORE
en: Store active enhancement values to preferences <Ctrl-+>
ca: Emmagatzema a les preferències els valors de realçament actius <Ctrl-+>

note: DESC_HIST_INTENSITY
en: Show histogram of intensity/gray <Alt-i>
ca: Mostra l'histograma d'intensitat o de grisos <Alt-i>

note: DESC_HIST_RED
en: Show histogram of red component <Alt-r>
ca: Mostra l'histograma de la component vermella <Alt-r>

note: DESC_HIST_GREEN
en: Show histogram of green component <Alt-g>
ca: Mostra l'histograma de la component verda <Alt-g>

note: DESC_HIST_BLUE
en: Show histogram of blue component <Alt-b>
ca: Mostra l'histograma de la component blava <Alt-b>

note: DESC_HIST_PIXEL
en: Display mode: show histogram with lines instead of pixels <Alt-m>
ca: Mode de presentació: mostra l'histograma amb línies en comptes d'àrees <Alt-m>

note: DESC_HIST_LOG
en: Show logarithm of pixelcount <Alt-l>
ca: Mostra el logaritme de la quantitat de píxels (eix vertical) <Alt-l>

note: DESC_PRINTER_SETUP
en: Select definition to change
ca: Seleccioneu la definició que voleu canviar

note: DESC_PRINTER_NAME
en: Define a name for the selection of this definition
ca: Definiu un nom per a la selecció d'aquesta definició

note: DESC_PRINTER_COMMAND
en: Enter command to be executed in copy mode (e.g. "lpr")
ca: Introduïu l'ordre que s'executarà en mode de còpia (p.ex.: «lpr»)

note: DESC_COPY_NUMBER_OPTION
en: Enter option for copy numbers
ca: Introduïu l'opció per al nombre de còpies

note: DESC_PRINTER_LINEART_RESOLUTION
en: Resolution with which lineart images are printed and saved in postscript
ca: Resolució a la qual s'imprimeixen i es desen en PostScript les imatges en blanc i negre (mode línia)

note: DESC_PRINTER_GRAYSCALE_RESOLUTION
en: Resolution with which grayscale images are printed and saved in postscript
ca: Resolució a la qual s'imprimeixen i es desen en PostScript les imatges en escala de grisos

note: DESC_PRINTER_COLOR_RESOLUTION
en: Resolution with which color images are printed and saved in postscript
ca: Resolució a la qual s'imprimeixen i es desen en PostScript les imatges en color

note: DESC_PRINTER_WIDTH DESC_FAX_WIDTH
en: Width of printable area
ca: Amplada de l'àrea imprimible

note: DESC_PRINTER_HEIGHT DESC_FAX_HEIGHT
en: Height of printable area
ca: Alçària de l'àrea imprimible

note: DESC_PRINTER_LEFTOFFSET DESC_FAX_LEFTOFFSET
en: Left offset from the edge of the paper to the printable area
ca: Distància entre el marge esquerre del paper i l'àrea imprimible

note: DESC_PRINTER_BOTTOMOFFSET DESC_FAX_BOTTOMOFFSET
en: Bottom offset from the edge of the paper to the printable area
ca: Distància entre el marge inferior del paper i l'àrea imprimible

note: DESC_PRINTER_GAMMA
en: Additional gamma value for photocopy
ca: Valor gamma addicional per a les fotocòpies

note: DESC_PRINTER_GAMMA_RED
en: Additional gamma value for red component for photocopy
ca: Valor gamma addicional de la component vermella per a les fotocòpies

note: DESC_PRINTER_GAMMA_GREEN
en: Additional gamma value for green component for photocopy
ca: Valor gamma addicional de la component verda per a les fotocòpies

note: DESC_PRINTER_GAMMA_BLUE
en: Additional gamma value for blue component for photocopy
ca: Valor gamma addicional de la component blava per a les fotocòpies

note: DESC_PRINTER_EMBED_CSA
en: Creates a postscript file that contains the ICM profile of the scanner
ca: Crea un fitxer PostScript que conté el perfil ICM de l'escàner

note: DESC_PRINTER_EMBED_CRD
en: Creates a postscript file that contains the ICM profile of the printer
ca: Crea un fitxer PostScript que conté el perfil ICM de la impressora

note: DESC_PRINTER_CMS_BPC
en: Applies black point compensation
ca: Aplica compensació de punt negre

note: DESC_PRINTER_PS_FLATEDECODED
en: Create zlib compressed postscript image for printer (flatedecode).
    The printer has to understand postscript level 3!
ca: Crea una imatge PostScript comprimida amb zlib per a la impressora (compressió FlatDecode).
    Cal que la impressora permeti l'ús de PostScript nivell 3.

note: DESC_TMP_PATH
en: Path to temp directory
ca: Camí al directori temporal

note: DESC_BUTTON_TMP_PATH_BROWSE
en: Browse for temporary directory
ca: Navega per a trobar el directoi temporal

note: DESC_JPEG_QUALITY
en: Quality in percent if image is saved as JPEG or TIFF with JPEG compression
ca: Qualitat, en percentatge, si deseu la imatge en JPEG o en TIFF amb compressió JPEG

note: DESC_PNG_COMPRESSION
en: Compression if image is saved as PNG
ca: Compressió si deseu la imatge en format PNG

note: DESC_FILENAME_COUNTER_LEN
en: Minimum length of counter in filename
ca: Nombre mínim de xifres per al comptador en els noms de fitxers consecutius

note: DESC_TIFF_ZIP_COMPRESSION
en: Compression rate for zip compressed TIFF (deflate)
ca: Grau de compressió per als TIFF comprimits amb zip (algoritme Deflate)

note: DESC_TIFF_COMPRESSION_16
en: Compression type if 16 bit image is saved as TIFF
ca: Tipus de compressió si deseu en TIFF una imatge de 16 bits

note: DESC_TIFF_COMPRESSION_8
en: Compression type if 8 bit image is saved as TIFF
ca: Tipus de compressió si deseu en TIFF una imatge de 8 bits

note: DESC_TIFF_COMPRESSION_1
en: Compression type if lineart image is saved as TIFF
ca: Tipus de compressió si deseu en TIFF una imatge amb profunditat binària (mode línia)

note: DESC_SAVE_DEVPREFS_AT_EXIT
en: Save device dependent preferences in default file at exit of xsane
ca: En sortir de l'XSane, desa les preferències que depenen del dispositiu en el fitxer per defecte

note: DESC_OVERWRITE_WARNING
en: Warn before overwriting an existing file
ca: Avisa abans de sobreescriure un fitxer existent

note: DESC_SKIP_EXISTING
en: If filename counter is automatically increased, used numbers are skipped
ca: Si el comptador en el nom de fitxer s'incrementa automàticament, s'ometen els números ja usats

note: DESC_SAVE_PS_FLATEDECODED
en: compress postscript image with zlib algorithm (flatedecode). When you want to print such a file your printer has to understand postscript level 3
ca: Comprimeix les imatges PostScript amb l'algoritme FlatDecode de zlib. Per a poder imprimir un fitxer d'aquest tipus, la impressora ha d'entendre el format PostScript nivell 3

note: DESC_SAVE_PDF_FLATEDECODED
en: compress PDF image with zlib algorithm (flatedecode).
ca: Comprimeix les imatges PDF amb l'algoritme FlatDecode de zlib.

note: DESC_SAVE_PNM16_AS_ASCII
en: When a 16 bit image shall be saved in PNM format then use ASCII format instead of binary format. The binary format is a new format that is not supported by all programs. The ASCII format is supported by more programs but it produces really huge files!!!
ca: Quan hagueu de desar una imatge de 16 bits en format PNM, empreu el format ASCII en comptes del binari. El format PNM binari és un format nou que no accepten tots els programes. El format PNM ASCII es pot fer servir amb més programes, però produeix fitxers molt grans.

note: DESC_REDUCE_16BIT_TO_8BIT
en: If scanner sends image with 16 bits/channel save image with 8 bits/channel
ca: Si l'escàner envia la imatge amb 16 bits per canal, desa-la amb 8 bits per canal

note: DESC_PSFILE_WIDTH
en: Width of paper for postscript files
ca: Amplada del paper per als fitxers PostScript

note: DESC_PSFILE_HEIGHT
en: Height of paper for postscript files
ca: Alçària del paper per als fitxers PostScript

note: DESC_PSFILE_LEFTOFFSET
en: Left offset from the edge of the paper to the usable area for postscript files
ca: Distància entre el marge esquerre del paper i l'àrea usable, per als fitxers PostScript

note: DESC_PSFILE_BOTTOMOFFSET
en: Bottom offset from the edge of the paper to the usable area for postscript files
ca: Distància entre el marge inferior del paper i l'àrea usable, per als fitxers PostScript

note: DESC_MAIN_WINDOW_FIXED
en: Use fixed main window size or scrolled, resizable main window
ca: Usa una finestra principal de mida fixa o bé una de redimensionable, amb barra de desplaçament

note: DESC_DISABLE_GIMP_PREVIEW_GAMMA
en: Disable preview gamma when XSane runs as GIMP plugin
ca: Inhabilita la previsualització de la correcció gamma quan l'XSane funciona com a connector d'El Gimp

note: DESC_PREVIEW_COLORMAP
en: Use an own colormap for preview if display depth is 8 bpp
ca: Usa un mapa de colors propi per a la previsualització si la profunditat de la pantalla és de 8 bpp

note: DESC_SHOW_RANGE_MODE
en: Select how a range is displayed
ca: Seleccioneu com es mostren els intervals de valors

note: DESC_PREVIEW_OVERSAMPLING
en: Value with which the calculated preview resolution is multiplied
ca: Valor amb què es multiplica la resolució de previsualització calculada prèviament

note: DESC_PREVIEW_GAMMA
en: Set gamma correction value for preview image
ca: Especifiqueu el valor de correcció gamma per a la imatge de previsualització

note: DESC_PREVIEW_GAMMA_RED
en: Set gamma correction value for red component of preview image
ca: Especifiqueu el valor de correcció gamma de la component vermella per a la imatge de previsualització

note: DESC_PREVIEW_GAMMA_GREEN
en: Set gamma correction value for green component of preview image
ca: Especifiqueu el valor de correcció gamma de la component verda per a la imatge de previsualització

note: DESC_PREVIEW_GAMMA_BLUE
en: Set gamma correction value for blue component of preview image
ca: Especifiqueu el valor de correcció gamma de la component blava per a la imatge de previsualització

note: DESC_LINEART_MODE
en: Define the way XSane shall handle the threshold option
ca: Definiu la manera en què l'XSane ha de gestionar l'opció de llindar

note: DESC_GRAYSCALE_SCANMODE
en: Select grayscale scanmode. This scanmode is used for lineart preview scan when transformation from grayscale to lineart is enabled
ca: Selecciona el mode d'escaneig en escala de grisos. Aquest mode es fa sevir per a la previsualització d'imatges en blanc i negre quan la transformació d'escala de grisos a mode línia està habilitada

note: DESC_PREVIEW_THRESHOLD_MIN
en: The scanner's minimum threshold level in %
ca: El llindar inferior de l'escàner en percentatge

note: DESC_PREVIEW_THRESHOLD_MAX
en: The scanner's maximum threshold level in %
ca: El llindar superior de l'escàner en percentatge

note: DESC_PREVIEW_THRESHOLD_MUL
en: Multiplier to make XSane threshold range and scanner threshold range the same
ca: Multiplicador per a igualar els llindars de l'XSane amb els de l'escàner

note: DESC_PREVIEW_THRESHOLD_OFF
en: Offset to make XSane threshold range and scanner threshold range the same
ca: Desplaçament per a igualar els llindars de l'XSane amb els de l'escàner

note: DESC_ADF_PAGES_MAX
en: Number of pages to scan
ca: Nombre de pàgines a escanejar

note: DESC_PREVIEW_PIPETTE_RANGE
en: dimension of square that is used to average color for pipette function
ca: Dimensió del quadrat que s'usa amb la pipeta per a fer la mitjana del color

note: DESC_DOC_VIEWER
en: Enter command to be executed to display helpfiles, must be a HTML-viewer!
ca: Introduïu l'ordre a executar per a mostrar els fitxers d'ajuda. Ha de ser un visualitzador d'HTML.

note: DESC_AUTOENHANCE_GAMMA
en: Change gamma value when autoenhancement button is pressed
ca: Canvia el valor de la gamma en prémer el botó de realçament automàtic

note: DESC_PRESELECT_SCAN_AREA
en: Select scan area after preview scan has finished
ca: Selecciona l'àrea d'escaneig quan l'escaneig de previsualització acabi

note: DESC_AUTOCORRECT_COLORS
en: Do color correction after preview scan has finished
ca: Corregeix el color quan l'escaneig de previsualització acabi

note: DESC_RENDERING_INTENT
en: Select rendering intent for preview and saving
ca: Selecciona el propòsit de renderització per a la previsualització i el desament

note: DESC_CMS_BPC
en: Apply black point compensation when color transformation is done
ca: Aplica compensació de punt negre quan acabi la transformació de color

note: DESC_FAX_COMMAND
en: Enter command to be executed in fax mode
ca: Introduïu l'ordre que s'executarà en mode fax

note: DESC_FAX_RECEIVER_OPT
en: Enter option to specify receiver
ca: Introduïu l'opció per a especificar el receptor

note: DESC_FAX_POSTSCRIPT_OPT
en: Enter option to specify postscript files following
ca: Introduïu l'opció per a especificar els fitxers PostScript a continuació

note: DESC_FAX_NORMAL_OPT
en: Enter option to specify normal mode (low resolution)
ca: Introduïu l'opció per a especificar el mode normal (baixa resolució)

note: DESC_FAX_FINE_OPT
en: Enter option to specify fine mode (high resolution)
ca: Introduïu l'opció per a especificar el mode detallat (alta resolució)

note: DESC_FAX_VIEWER
en: Enter command to be executed to view a fax
ca: Introduïu l'ordre a executar per a veure un fax

note: DESC_FAX_FINE_MODE
en: Send fax with high vertical resolution (196 lpi instead of 98 lpi)
ca: Envia el fax amb resolució vertical alta (196 lpi per comptes de 98 lpi)

note: DESC_FAX_PS_FLATEDECODED
en: Create zlib compressed postscript image for fax (flatedecode)
ca: Crea imatges PostScript comprimides amb zlib per als faxos (algoritme FlatDecode)

note: DESC_SMTP_SERVER
en: IP Address or Domain name of SMTP server
ca: Adreça IP o nom de domini del servidor SMTP

note: DESC_SMTP_PORT
en: port to connect to SMTP server
ca: Port per a connectar al servidor SMTP

note: DESC_EMAIL_FROM
en: enter your e-mail address
ca: Introduïu la vostra adreça electrònica

note: DESC_EMAIL_REPLY_TO
en: enter e-mail address for replied e-mails
ca: Introduïu l'adreça electrònica a on voleu que us responguin

note: DESC_EMAIL_AUTHENTICATION
en: Type of authentication before sending e-mail
ca: Tipus d'autenticació abans d'enviar el correu

note: DESC_EMAIL_AUTH_USER
en: user name for e-mail server
ca: Nom d'usuari per al servidor de correu

note: DESC_EMAIL_AUTH_PASS
en: password for e-mail server
ca: Contrasenya per al servidor de correu

note: DESC_POP3_SERVER
en: IP Address or Domain name of POP3 server
ca: Adreça IP o nom de domini del servidor POP3

note: DESC_POP3_PORT
en: port to connect to POP3 server
ca: Port per a connectar al servidor POP3

note: DESC_HTML_EMAIL
en: E-mail is sent in HTML mode, place image with: <IMAGE>
ca: El missatge s'enviarà en HTML; podeu incorporar-hi imatges amb <IMAGE>

note: DESC_OCR_COMMAND
en: Enter command to start OCR program
ca: Introduïu l'ordre per a iniciar el programa d'OCR

note: DESC_OCR_INPUTFILE_OPT
en: Enter option of the OCR program to define input file
ca: Introduïu l'opció del programa d'OCR per a definir el fitxer d'entrada

note: DESC_OCR_OUTPUTFILE_OPT
en: Enter option of the OCR program to define output file
ca: Introduïu l'opció del programa d'OCR per a definir el fitxer de sortida

note: DESC_OCR_USE_GUI_PIPE_OPT
en: Define if the OCR program supports gui progress pipe
ca: Especifiqueu si el programa d'OCR permet l'ús d'un conducte de progrés a la interfície gràfica

note: DESC_OCR_OUTFD_OPT
en: Enter option of the OCR program to define output filedescripor in GUI mode
ca: Introduïu l'opció del programa d'OCR per a definir el descriptor del fitxer de sortida en mode gràfic

note: DESC_OCR_PROGRESS_KEYWORD
en: Define Keyword that is used to mark progress information
ca: Especifiqueu la paraula clau que s'usa per a marcar la informació de progrés

note: DESC_PERMISSION_READ
en: read
ca: lectura

note: DESC_PERMISSION_WRITE
en: write
ca: escriptura

note: DESC_PERMISSION_SEARCH
en: search
ca: cerca

note: DESC_ADD_BATCH
en: Add selection for batch scan
ca: Afegeix la selecció al lot d'escaneig

note: DESC_PIPETTE_WHITE
en: Pick white point
ca: Tria un punt blanc

note: DESC_PIPETTE_GRAY
en: Pick gray point
ca: Tria un punt gris

note: DESC_PIPETTE_BLACK
en: Pick black point
ca: Tria un punt negre

note: DESC_ZOOM_FULL
en: Use full scan area
ca: Usa tota l'àrea d'escaneig

note: DESC_ZOOM_OUT
en: Zoom 20% out
ca: Redueix l'ampliació un 20%

note: DESC_ZOOM_IN
en: Click at position to zoom to
ca: Feu clic a la posició on vulgueu ampliar

note: DESC_ZOOM_AREA
en: Zoom into selected area
ca: Amplia l'àrea seleccionada

note: DESC_ZOOM_UNDO
en: Undo last zoom
ca: Desfés l'última ampliació

note: DESC_FULL_PREVIEW_AREA
en: Select visible area
ca: Seleccioneu l'àrea visible

note: DESC_AUTOSELECT_SCAN_AREA
en: Autoselect scan area
ca: Selecciona automàticament l'àrea d'escaneig

note: DESC_AUTORAISE_SCAN_AREA
en: Autoraise scan area
ca: Posa davant automàticament l'àrea d'escaneig

note: DESC_DELETE_IMAGES
en: Delete preview image cache
ca: Buida la memòria cau de la imatge de previsualització

note: DESC_PRESET_AREA
en: Preset area:
    To add new area or edit an existing area use context menu (alternate mouse button).
ca: Àrea prefixada:
    Per a afegir una àrea nova o editar-ne una d'existent, useu el menú contextual (botó secundari del ratolí)

note: DESC_ROTATION
en: Rotate preview and scan
ca: Gira la previsualització i l'escaneig

note: DESC_RATIO
en: Aspect ratio of selection
ca: Relació d'aspecte de la selecció

note: DESC_PAPER_ORIENTATION
en: Define image position for printing
ca: Especifiqueu la posició de la imatge per a la impressió

note: DESC_VIEWER_OCR
en: Optical Character Recognition
ca: Reconeixement Òptic de Caràcters (OCR)

note: DESC_VIEWER_UNDO
en: Undo last change
ca: Desfés l'últim canvi

note: DESC_VIEWER_CLONE
en: Clone image
ca: Clona la imatge

note: DESC_ROTATE90
en: Rotate image 90 degrees
ca: Gira la imatge 90 graus

note: DESC_ROTATE180
en: Rotate image 180 degrees
ca: Gira la imatge 180 graus

note: DESC_ROTATE270
en: Rotate image 270 degrees
ca: Gira la imatge 270 graus

note: DESC_MIRROR_X
en: Mirror image at vertical axis
ca: Reflecteix la imatge en l'eix vertical

note: DESC_MIRROR_Y
en: Mirror image at horizontal axis
ca: Reflecteix la imatge en l'eix horitzontal

note: DESC_VIEWER_ZOOM
en: Zoom image
ca: Amplia la imatge

note: DESC_STORE_MEDIUM
en: Store medium
ca: Emmagatzema el mitjà

note: DESC_DELETE_MEDIUM
en: Delete active medium
ca: Elimina el mitjà actiu

note: DESC_SCALE_FACTOR
en: Scale factor
ca: Factor d'escala

note: DESC_X_SCALE_FACTOR
en: X-Scale factor
ca: Factor d'escala en X

note: DESC_Y_SCALE_FACTOR
en: Y-Scale factor
ca: Factor d'escala en Y

note: DESC_SCALE_WIDTH
en: Scale image to width [pixels]
ca: Escala la imatge a l'amplada especificada (en píxels)

note: DESC_SCALE_HEIGHT
en: Scale image to height [pixels]
ca: Escala la imatge a l'alçària especificada (en píxels)

note: DESC_BATCH_LIST_EMPTY
en: Empty batch list
ca: Buida el lot d'escaneig

note: DESC_BATCH_LIST_SAVE
en: Save batch list
ca: Desa el lot d'escaneig

note: DESC_BATCH_LIST_LOAD
en: Load batch list
ca: Carrega un lot d'escaneig

note: DESC_BATCH_RENAME
en: Rename area
ca: Reanomena l'àrea

note: DESC_BATCH_ADD
en: Add selected preview area to batch list
ca: Afegeix l'àrea seleccionada de la previsualització al lot d'escaneig

note: DESC_BATCH_DEL
en: Delete selected area from batch list
ca: Elimina l'àrea seleccionada del lot d'escaneig

note: DESC_AUTOMATIC
en: Turns on automatic mode
ca: Activa el mode automàtic

note: DESC_BUTTON_SCANNER_DEFAULT_COLOR_ICM_PROFILE_BROWSE
en: Browse for scanner default color ICM-profile
ca: Navegueu fins al perfil ICM de color predeterminat de l'escàner

note: DESC_BUTTON_SCANNER_DEFAULT_GRAY_ICM_PROFILE_BROWSE
en: Browse for scanner default gray ICM-profile
ca: Navegueu fins al perfil ICM de grisos predeterminat de l'escàner

note: DESC_BUTTON_DISPLAY_ICM_PROFILE_BROWSE
en: Browse for display ICM-profile
ca: Navegueu fins al perfil ICM de la pantalla

note: DESC_BUTTON_PRINTER_ICM_PROFILE_BROWSE
en: Browse for printer ICM-profile
ca: Navegueu fins al perfil ICM de la impressora

note: DESC_BUTTON_CUSTOM_PROOFING_ICM_PROFILE_BROWSE
en: Browse for custom proofing ICM-profile
ca: Navegueu fins al perfil ICM per a proves personalitzades

note: DESC_BUTTON_WORKING_COLOR_SPACE_ICM_PROFILE_BROWSE
en: Browse for working color space ICM-profile
ca: Navegueu fins al perfil ICM de l'espai de color amb què treballareu

note: ERR_HOME_DIR
en: Failed to determine home directory:
ca: No s'ha pogut determinar el directori d'usuari:

note: ERR_CHANGE_WORKING_DIR
en: Failed to change working directory to
ca: No s'ha pogut canviar el directori de treball a

note: ERR_FILENAME_TOO_LONG
en: Filename too long
ca: Nom de fitxer massa llarg

note: ERR_CREATE_TEMP_FILE
en: Could not create temporary file.
    Open Menu Preferences->Setup Tab Save and
    select a temporary directory where you have
    write permissions.
ca: No s'ha pogut crear el fitxer temporal.
    Obriu el menú Preferències -> Configuració, pestanya Desament
    i seleccioneu un directori temporal en el qual tingueu permisos.

note: ERR_SET_OPTION
en: Failed to set value of option
ca: No s'ha pogut establir el valor de l'opció

note: ERR_GET_OPTION
en: Failed to obtain value of option
ca: No s'ha pogut obtenir el valor de l'opció

note: ERR_OPTION_COUNT
en: Error obtaining option count
ca: S'ha produït un error en obtenir el comptador d'opcions

note: ERR_DEVICE_OPEN_FAILED
en: Failed to open device
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu

note: ERR_NO_DEVICES
en: no devices available
ca: No hi ha cap dispositiu disponible

note: ERR_DURING_READ
en: Error during read:
ca: S'ha produït un error en llegir:

note: ERR_DURING_SAVE
en: Error during save:
ca: S'ha produït un error en desar:

note: ERR_BAD_DEPTH
en: Can't handle depth
ca: No es pot gestionar aquesta profunditat

note: ERR_UNKNOWN_SAVING_FORMAT
en: Unknown file format for saving
ca: Format de fitxer desconegut per a desar

note: ERR_OPEN_FAILED
en: Failed to open
ca: No s'ha pogut obrir

note: ERR_CREATE_SECURE_FILE
en: Could not create secure file (maybe a link does exist):
ca: No s'ha pogut crear un fitxer segur (potser hi ha un enllaç):

note: ERR_FAILED_PRINTER_PIPE
en: Failed to open pipe for executing printercommand
ca: No s'ha pogut obrir el conducte per a executar l'ordre d'impressió

note: ERR_FAILED_EXEC_PRINTER_CMD
en: Failed to execute printercommand:
ca: No s'ha pogut executar l'ordre d'impressió:

note: ERR_FAILED_START_SCANNER
en: Failed to start scanner:
ca: No s'ha pogut inicialitzar l'escàner:

note: ERR_FAILED_GET_PARAMS
en: Failed to get parameters:
ca: No s'ha pogut obtenir els paràmetres:

note: ERR_NO_OUTPUT_FORMAT
en: No output format given
ca: No heu proporcionat cap format de sortida

note: ERR_NO_MEM
en: out of memory
ca: Sense memòria

note: ERR_TOO_MUCH_DATA
en: Backend sends more image data than it defined in parameters
ca: El controlador envia més dades d'imatge de les que estan definides a la configuració

note: ERR_LIBTIFF
en: LIBTIFF reports error
ca: LIBTIFF informa d'un error

note: ERR_LIBPNG
en: LIBPNG reports error
ca: LIBPNG informa d'un error

note: ERR_LIBJPEG
en: LIBJPEG reports error
ca: LIBJPEG informa d'un error

note: ERR_ZLIB
en: ZLIB error or memory allocation problem
ca: S'ha produït un error de la ZLIB o bé un problema d'assignació de memòria

note: ERR_UNKNOWN_TYPE
en: unknown type
ca: Tipus desconegut

note: ERR_UNKNOWN_CONSTRAINT_TYPE
en: unknown constraint type
ca: Tipus de restricció desconegut

note: ERR_OPTION_NAME_NULL
en: Option has empty name (NULL).
ca: L'opció té el nom buit (NULL).

note: ERR_BACKEND_BUG
en: This is a backend bug. Please inform the author of the backend!
ca: Això és un problema del controlador. Si us plau, informeu l'autor d'aquest controlador.

note: ERR_FAILED_EXEC_DOC_VIEWER
en: Failed to execute documentation viewer:
ca: No s'ha pogut executar el visualitzador de documentació:

note: ERR_FAILED_EXEC_FAX_VIEWER
en: Failed to execute fax viewer:
ca: No s'ha pogut executar el visualitzador de fax:

note: ERR_FAILED_EXEC_FAX_CMD
en: Failed to execute fax command:
ca: No s'ha pogut executar l'ordre de fax:

note: ERR_FAILED_EXEC_OCR_CMD
en: Failed to execute OCR command:
ca: No s'ha pogut executar l'ordre d'OCR:

note: ERR_BAD_FRAME_FORMAT
en: bad frame format
ca: Format del quadre inadequat

note: ERR_FAILED_SET_RESOLUTION
en: unable to set resolution
ca: No s'ha pogut establir la resolució

note: ERR_PASSWORD_FILE_INSECURE
en: Password file (%s) is insecure, use permission x00
ca: El fitxer de contrasenyes (%s) no és segur; useu els permisos x00

note: ERR_ERROR
en: error
ca: S'ha produït un error

note: ERR_MAJOR_VERSION_NR_CONFLICT
en: Sane major version number mismatch!
ca: La versió del Sane no és compatible.

note: ERR_XSANE_MAJOR_VERSION
en: XSane major version =
ca: Versió  de l'XSane:

note: ERR_BACKEND_MAJOR_VERSION
en: backend major version =
ca: Versió del controlador:

note: ERR_PROGRAM_ABORTED
en: *** PROGRAM ABORTED ***
ca: *** S'HA AVORTAT EL PROGRAMA ***

note: ERR_FAILED_ALLOCATE_IMAGE
en: Failed to allocate image memory:
ca: No s'ha pogut assignar memòria per a la imatge:

note: ERR_PREVIEW_BAD_DEPTH
en: Preview cannot handle bit depth
ca: La previsualització no pot gestionar aquesta profunditat

note: ERR_GIMP_SUPPORT_MISSING
en: GIMP support missing
ca: Manca el connector per a El Gimp

note: ERR_CREATE_FAX_PROJECT
en: Could not create faxproject
ca: No s'ha pogut crear el projecte de fax

note: WARN_COUNTER_UNDERRUN
en: Filename counter underrun
ca: Desbordament inferior del comptador dels noms de fitxers consecutius

note: WARN_NO_VALUE_CONSTRAINT
en: warning: option has no value constraint
ca: Avís: aquesta opció no té cap restricció en els valors

note: WARN_XSANE_AS_ROOT
en: You try to run XSane as ROOT, that really is DANGEROUS!
    
    Do not send any bug reports when you
    have any problems while running XSane as root:
    YOU ARE ALONE!
ca: Esteu provant d'executar l'XSane com a usuari root. Això és MOLT PERILLÓS.
    
    No envieu cap informe d'errors si, mentre executeu l'XSane com a root,
    us trobeu cap probema:
    ÉS RESPONSABILITAT VOSTRA.

note: ERR_HEADER_WARNING
en: Warning
ca: Avís

note: ERR_HEADER_INFO
en: Information
ca: Informació

note: ERR_HEADER_CHILD_PROCESS_ERROR
en: Child process error
ca: Error en el procés fill

note: ERR_FAILED_CREATE_FILE
en: Failed to create file:
ca: No s'ha pogut crear el fitxer:

note: ERR_LOAD_DEVICE_SETTINGS
en: Error while loading device settings:
ca: S'ha produït un error en carregar la configuració del dispositiu:

note: ERR_NO_DRC_FILE
en: is not a device-rc-file !!!
ca: no és un fitxer de dispositiu.

note: ERR_NETSCAPE_EXECUTE_FAIL
en: Failed to execute netscape!
ca: No s'ha pogut executar el Netscape.

note: ERR_SENDFAX_RECEIVER_MISSING
en: Send fax: no receiver defined
ca: Enviament de fax: no s'ha definit cap receptor

note: ERR_CREATED_FOR_DEVICE
en: has been created for device
ca: s'ha creat per al dispositiu

note: ERR_USED_FOR_DEVICE
en: you want to use it for device
ca: voleu usar-ho per al dispositiu

note: ERR_MAY_CAUSE_PROBLEMS
en: this may cause problems!
ca: això pot provocar problemes

note: WARN_UNSAVED_IMAGES
en: There are %d unsaved images
ca: Hi ha %d imatges sense desar

note: WARN_FILE_EXISTS
en: File %s already exists
ca: El fitxer %s ja existeix

note: ERR_FILE_NOT_EXISTS
en: File %s does not exist
ca: El fitxer %s no existeix

note: ERR_FILE_NOT_POSTSCRIPT
en: File %s is not a postscript file
ca: El fitxer %s no és un fitxer PostScript

note: ERR_UNSUPPORTED_OUTPUT_FORMAT
en: Unsupported %d-bit output format: %s
ca: Format de sortida de %d bits no permés: %s

note: ERR_CMS_CONVERSION
en: Error during CMS conversion:
ca: S'ha produït un error en la conversió CMS:

note: ERR_CMS_OPEN_ICM_FILE
en: Could not open
ca: No s'ha pogut obrir

note: CMS_SCANNER_ICM
en: scanner ICM profile
ca: Perfil ICM de l'escàner

note: CMS_DISPLAY_ICM
en: display ICM profile
ca: Perfil ICM de la pantalla

note: CMS_PROOF_ICM
en: proofing ICM profile
ca: Perfil ICM per a proves

note: ERR_CMS_CREATE_TRANSFORM
en: Could not create transform
ca: No s'ha pogut crear la trasformació

note: WARN_VIEWER_IMAGE_NOT_SAVED
en: viewer image is not saved
ca: La imatge del visualitzador no s'ha desat

note: FILE_FILTER_ALL_FILES
en: All files
ca: Tots els fitxers

note: FILE_FILTER_IMAGES
en: Images
ca: Imatges

note: FILE_FILTER_XBL
en: XSane batch list
ca: Lot d'escaneig de l'XSane

note: FILE_FILTER_ICM
en: ICC/ICM Profiles
ca: Perfils ICC/ICM

note: FILE_FILTER_DRC
en: XSane device preferences
ca: Preferències de dispositiu de l'XSane

note: FILE_FILTER_RC
en: XSane preferences
ca: Preferències de l'XSane

note: TEXT_USAGE
en: Usage:
ca: Sintaxi:

note: TEXT_USAGE_OPTIONS
en: [OPTION]... [DEVICE]
ca: [OPCIÓ]... [DISPOSITIU]

note: TEXT_HELP
en: Start up graphical user interface to access SANE (Scanner Access Now Easy) devices.
    
    The format of [DEVICE] is backendname:devicefile (e.g. umax:/dev/scanner).
    [OPTION]... can be a combination of the following items:
     -h, --help                   display this help message and exit
     -v, --version                print version information
     -l, --license                print license information
    
     -d, --device-settings file   load device settings from file (without ".drc")
    
     -V, --viewer                 start with viewer-mode active (default)
     -s, --save                   start with save-mode active
     -c, --copy                   start with copy-mode active
     -m, --multipage              start with multipage-mode active
     -f, --fax                    start with fax-mode active
     -e, --email                  start with e-mail-mode active
     -n, --no-mode-selection      disable menu for XSane mode selection
    
     -F, --Fixed                  fixed main window size (overwrite preferences value)
     -R, --Resizeable             resizable, scrolled main window (overwrite preferences value)
    
     -p, --print-filenames        print image filenames created by XSane
     -N, --force-filename name    force filename and disable user filename selection
    
     --display X11-display        redirect output to X11-display
     --no-xshm                    do not use shared memory images
     --sync                       request a synchronous connection with the X11 server
ca: Inicia la interfície gràfica d'usuari per a accedir als dispositius SANE (Scanner Access Now Easy).
    
    El format de [DISPOSITIU] és nomdelcontrolador:fitxerdedispositiu (p.ex.: umax:/dev/scanner).
    [OPCIÓ]... pot ser una combinació dels següents elements:
     -h, --help                   mostra aquest missatge d'ajuda i surt
     -v, --version                imprimeix informació de la versió
     -l, --license                imprimeix informació de la llicència
    
     -d, --device-settings file   carrega una configuració de dispositiu d'un fitxer (sense «.drc»)
    
     -V, --viewer                 inicia amb el mode de visualització actiu (predeterminat)
     -s, --save                   inicia amb el mode de desament actiu
     -c, --copy                   inicia amb el mode de còpia actiu
     -m, --multipage              inicia amb el mode de multipàgina actiu
     -f, --fax                    inicia amb el mode de fax actiu
     -e, --email                  inicia amb el mode de correu electrònic actiu
     -n, --no-mode-selection      inhabilita el menú per a la selecció de mode de l'XSane
    
     -F, --Fixed                  finestra principal de mida fixa (sobreescriu el valor de les preferències)
     -R, --Resizeable             finestra principal redimensionable i amb barra de desplaçament (sobreescriu el valor de les preferències)
    
     -p, --print-filenames        imprimeix els noms de fitxer d'imatge creats per l'XSane
     -N, --force-filename name    força un nom de fitxer i inhabilita la selecció de nom de fitxer per a l'usuari
    
     --display X11-display        redirecciona la sortida a la pantalla X11
     --no-xshm                    no usis imatges de memòria compartida
     --sync                       demana una connexió síncrona amb el servidor X11

note: strings for gimp plugin XSANE_GIMP_INSTALL_BLURB
en: Front-end to the SANE interface
ca: Frontal gràfic per a la interfície SANE

note: XSANE_GIMP_INSTALL_HELP
en: This function provides access to scanners and other image acquisition devices through the SANE (Scanner Access Now Easy) interface.
ca: Aquesta funció proporciona accés a escàners i altres dispositius d'adquisició d'imatge mitjançant la interfície SANE (Scanner Access Now Easy: Accés a escàners fet facil).

note: Menu path must not be translated, this is done by the gimp. Only translate the text behind the last "/" XSANE_GIMP_MENU_DIALOG
en: <Toolbox>/File/Acquire/XSane: Device dialog...
ca: <Toolbox>/File/Acquire/XSane: Diàleg de dispositiu...

note: XSANE_GIMP_MENU_DIALOG_OLD
en: <Toolbox>/Xtns/XSane/Device dialog...
ca: <Toolbox>/Xtns/XSane/Diàleg de dispositiu...

note: HELP_NO_DEVICES
en: Possible reasons:
    1) There really is no device that is supported by SANE
    2) Supported devices are busy
    3) The permissions for the device file do not allow you to use it - try as root
    4) The backend is not loaded by SANE (man sane-dll)
    5) The backend is not configured correctly (man sane-"backendname")
    6) Possibly there is more than one SANE version installed
ca: Possibles motius:
    1) Realment no hi ha cap dispositiu reconegut pel SANE
    2) Els dispositius reconeguts estan ocupats
    3) Els permisos del fitxer de dispositiu no permeten que l'useu. Proveu com a root
    4) El SANE no ha carregat el controlador (man sane-dll)
    5) El controlador no s'ha configurat correctament (man sane-«nomdelcontrolador»)
    6) Probablement hi hagi més d'una versió del SANE instal·lada

note: strings that are used in structures, so it is not allowed to use _()/gettext() here gettext_noop does mark these texts but does not change the string MENU_ITEM_SURFACE_FULL_SIZE
en: full size
ca: Mida completa

note: MENU_ITEM_SURFACE_DIN_A3P
en: DIN A3 port.
ca: DIN A3 vertical

note: MENU_ITEM_SURFACE_DIN_A3L
en: DIN A3 land.
ca: DIN A3 horitzontal

note: MENU_ITEM_SURFACE_DIN_A4P
en: DIN A4 port.
ca: DIN A4 vertical

note: MENU_ITEM_SURFACE_DIN_A4L
en: DIN A4 land.
ca: DIN A4 horitzontal

note: MENU_ITEM_SURFACE_DIN_A5P
en: DIN A5 port.
ca: DIN A5 vertical

note: MENU_ITEM_SURFACE_DIN_A5L
en: DIN A5 land.
ca: DIN A5 horitzontal

note: MENU_ITEM_SURFACE_13cmx18cm
en: 13cm x 18cm
ca: 13 cm x 18 cm

note: MENU_ITEM_SURFACE_18cmx13cm
en: 18cm x 13cm
ca: 18 cm x 13 cm

note: MENU_ITEM_SURFACE_10cmx15cm
en: 10cm x 15cm
ca: 10 cm x 15 cm

note: MENU_ITEM_SURFACE_15cmx10cm
en: 15cm x 10cm
ca: 15 cm x 10 cm

note: MENU_ITEM_SURFACE_9cmx13cm
en: 9cm x 13cm
ca: 9 cm x 13 cm

note: MENU_ITEM_SURFACE_13cmx9cm
en: 13cm x 9cm
ca: 13 cm x 9 cm

note: MENU_ITEM_SURFACE_legal_P
en: legal port.
ca: Legal vertical

note: MENU_ITEM_SURFACE_legal_L
en: legal land.
ca: Legal horitzontal

note: MENU_ITEM_SURFACE_letter_P
en: letter port.
ca: Carta vertical

note: MENU_ITEM_SURFACE_letter_L
en: letter land.
ca: Carta horitzontal

note: MENU_ITEM_MEDIUM_FULL_COLOR_RANGE
en: Full color range
ca: Tots els colors

note: MENU_ITEM_MEDIUM_SLIDE
en: Slide
ca: Diapositiva

note: MENU_ITEM_MEDIUM_STANDARD_NEG
en: Standard negative
ca: Negatiu estàndard

note: MENU_ITEM_MEDIUM_AGFA_NEG
en: Agfa negative
ca: Negatiu Agfa

note: MENU_ITEM_MEDIUM_AGFA_NEG_XRG200_4
en: Agfa negative XRG 200-4
ca: Negatiu Agfa XRG 200-4

note: MENU_ITEM_MEDIUM_AGFA_NEG_HDC_100
en: Agfa negative HDC 100
ca: Negatiu Agfa HDC 100

note: MENU_ITEM_MEDIUM_FUJI_NEG
en: Fuji negative
ca: Negatiu Fuji

note: MENU_ITEM_MEDIUM_KODAK_NEG
en: Kodak negative
ca: Negatiu Kodak

note: MENU_ITEM_MEDIUM_KONICA_NEG
en: Konica negative
ca: Negatiu Konica

note: MENU_ITEM_MEDIUM_KONICA_NEG_VX_100
en: Konica negative VX 100
ca: Negatiu Konica VX 100

note: MENU_ITEM_MEDIUM_ROSSMANN_NEG_HR_100
en: Rossmann negative HR 100
ca: Negatiu Rossmann HR 100

note: TEXT_PROJECT_STATUS_NOT_CREATED
en: Project not created
ca: No s'ha creat cap projecte

note: TEXT_PROJECT_STATUS_CREATED
en: Project created
ca: S'ha creat el projecte

note: TEXT_PROJECT_STATUS_CHANGED
en: Project changed
ca: S'ha modificat el projecte

note: TEXT_PROJECT_STATUS_ERR_READ_PROJECT
en: Error reading project
ca: S'ha produït un error en llegir el projecte

note: TEXT_PROJECT_STATUS_FILE_SAVING_ERROR
en: Error saving file
ca: S'ha produït un error en desar el fitxer

note: TEXT_PROJECT_STATUS_FILE_SAVING
en: Saving file
ca: S'està desant el fitxer

note: TEXT_PROJECT_STATUS_FILE_SAVING_ABORTED
en: Aborted saving file
ca: S'ha avortat el desament del fitxer

note: TEXT_PROJECT_STATUS_FILE_SAVED
en: File has been saved
ca: S'ha desat el fitxer

note: TEXT_EMAIL_STATUS_POP3_CONNECTION_FAILED
en: POP3 connection failed
ca: Ha fallat la connexió POP3

note: TEXT_EMAIL_STATUS_POP3_LOGIN_FAILED
en: POP3 login failed
ca: Ha fallat la identificació POP3

note: TEXT_EMAIL_STATUS_ASMTP_AUTH_FAILED
en: ASMTP authentication failed
ca: Ha fallat l'autenticació ASMTP

note: TEXT_EMAIL_STATUS_SMTP_CONNECTION_FAILED
en: SMTP connection failed
ca: Ha fallat la connexió SMTP

note: TEXT_EMAIL_STATUS_SMTP_ERR_FROM
en: From entry not accepted
ca: No s'ha acceptat el camp «De:»

note: TEXT_EMAIL_STATUS_SMTP_ERR_RCPT
en: Receiver entry not accepted
ca: No s'ha acceptat el camp del receptor

note: TEXT_EMAIL_STATUS_SMTP_ERR_DATA
en: E-mail data not accepted
ca: No s'ha acceptat el cos del missatge

note: TEXT_EMAIL_STATUS_SENDING
en: Sending e-mail
ca: S'està enviant el missatge

note: TEXT_EMAIL_STATUS_SENT
en: E-mail has been sent
ca: S'ha enviat el missatge

note: TEXT_FAX_STATUS_QUEUEING_FAX
en: Queueing fax
ca: S'està posant el fax a la cua

note: TEXT_FAX_STATUS_FAX_QUEUED
en: Fax is queued
ca: El fax és a la cua

note: Sane backend messages
en: flatbed scanner
ca: Escàner de sobretaula

en: frame grabber
ca: Capturador de quadres

en: handheld scanner
ca: Escàner manual

en: still camera
ca: Càmera fotogràfica

en: video camera
ca: Càmera de vídeo

en: virtual device
ca: Dispositiu virtual

en: Success
ca: Operació completada amb èxit

en: Operation not supported
ca: Operació no permesa

en: Operation was cancelled
ca: S'ha cancel·lat l'operació

en: Device busy
ca: Dispositiu ocupat

en: Invalid argument
ca: Argument invàild

en: End of file reached
ca: S'ha arribat al final del fitxer

en: Document feeder jammed
ca: L'alimentador de documents s'ha encallat

en: Document feeder out of documents
ca: L'alimentador de documents és buit

en: Scanner cover is open
ca: La tapa de l'escàner és oberta

en: Error during device I/O
ca: S'ha produït un error d'E/S en el dispositiu

en: Out of memory
ca: Sense memòria

en: Access to resource has been denied
ca: S'ha denegat l'accés al recurs
