XSANE 0.96 - en to gl translation catalogue (714 entries)

note: Please translate this to the correct directory name (eg. german=>de) XSANE_LANGUAGE_DIR
en: language_dir
gl: gl

note: can be translated with \251 FILENAME_PREFIX_CLONE_OF
en: clone-of-
gl: clon-de-

note: WINDOW_ABOUT_XSANE
en: About
gl: Acerca de

note: WINDOW_ABOUT_TRANSLATION, MENU_ITEM_ABOUT_TRANSLATION MENU_ITEM_ABOUT_TRANSLATION
en: About translation
gl: Acerca da tradución

note: WINDOW_AUTHORIZE
en: authorization
gl: autorización

note: WINDOW_GPL
en: GPL - the license
gl: GPL - a licenza

note: WINDOW_EULA
en: End User License Agreement
gl: Acordo de licenza para usuario final

note: WINDOW_INFO
en: info
gl: Información

note: WINDOW_LOAD_BATCH_LIST
en: load batch list
gl: cargar lista de proceso por lotes

note: WINDOW_SAVE_BATCH_LIST
en: save batch list
gl: gardar lista de proceso por lotes

note: WINDOW_BATCH_SCAN
en: batch scan
gl: escaneo por lotes

note: WINDOW_BATCH_RENAME
en: rename batch area
gl: renomear área de proceso por lotes

note: WINDOW_FAX_PROJECT
en: fax project
gl: proxecto de fax

note: WINDOW_FAX_PROJECT_BROWSE
en: browse for fax project
gl: buscar un proxecto de fax

note: WINDOW_FAX_RENAME
en: rename fax page
gl: renomear a páxina de fax

note: WINDOW_FAX_INSERT
en: insert PS-file into fax
gl: inserir un ficheiro PS no fax

note: WINDOW_EMAIL_PROJECT
en: E-mail project
gl: Proxecto de correo-e

note: WINDOW_EMAIL_PROJECT_BROWSE
en: browse for email project
gl: buscar un proxecto de correo-e

note: WINDOW_EMAIL_RENAME
en: rename e-mail image
gl: renomear a imaxe do correo-e

note: WINDOW_EMAIL_INSERT
en: insert file into e-mail
gl: inserir ficheiro no correo-e

note: WINDOW_MULTIPAGE_PROJECT
en: multipage project
gl: proxecto de múltiples páxinas

note: WINDOW_MULTIPAGE_PROJECT_BROWSE
en: browse for multipage project
gl: buscar un proxecto de multiples páxinas

note: WINDOW_PRESET_AREA_RENAME
en: rename preset area
gl: renomear axuste previo de área

note: WINDOW_PRESET_AREA_ADD
en: add preset area
gl: engadir axuste previo de área

note: WINDOW_MEDIUM_RENAME
en: rename medium
gl: renomear o medio

note: WINDOW_MEDIUM_ADD
en: add new medium
gl: engadir novo medio

note: WINDOW_SETUP
en: setup
gl: configuración

note: WINDOW_HISTOGRAM
en: Histogram
gl: Histograma

note: WINDOW_GAMMA
en: Gamma curve
gl: Curva gamma

note: WINDOW_STANDARD_OPTIONS
en: Standard options
gl: Opcións estándar

note: WINDOW_ADVANCED_OPTIONS
en: Advanced options
gl: Opcións avanzadas

note: WINDOW_DEVICE_SELECTION
en: device selection
gl: selección do dispositivo

note: WINDOW_PREVIEW
en: Preview
gl: Vista previa

note: WINDOW_VIEWER MENU_ITEM_VIEWER
en: Viewer
gl: Visor

note: WINDOW_VIEWER_OUTPUT_FILENAME
en: Viewer: select output filename
gl: Visor: escoller o ficheiro de saída

note: WINDOW_OCR_OUTPUT_FILENAME
en: Select output filename for OCR text file
gl: Escoller o nome de ficheiro de saída para o ficheiro de texto OCR

note: WINDOW_OUTPUT_FILENAME
en: select output filename
gl: escoller o ficheiro de saída

note: WINDOW_SAVE_SETTINGS
en: save device settings
gl: gardar a configuración do dispositivo

note: WINDOW_LOAD_SETTINGS
en: load device settings
gl: cargar a configuración do dispositivo

note: WINDOW_CHANGE_WORKING_DIR
en: change working directory
gl: cambiar o directório de traballo

note: WINDOW_TMP_PATH
en: select temporary directory
gl: escoller o directório temporal

note: WINDOW_SCALE DESC_VIEWER_SCALE
en: Scale image
gl: Redimensionar a imaxe

note: WINDOW_DESPECKLE DESC_VIEWER_DESPECKLE
en: Despeckle image
gl: Desparasitar a imaxe

note: WINDOW_BLUR DESC_VIEWER_BLUR
en: Blur image
gl: Imaxe desenfocada

note: WINDOW_STORE_MEDIUM
en: Store medium definition
gl: Gardar a definición do medio

note: WINDOW_NO_DEVICES
en: No devices available
gl: Non hai dispositivos dispoñibles

note: WINDOW_SCANNER_DEFAULT_COLOR_ICM_PROFILE
en: select scanner default color ICM-profile
gl: escoller o perfil ICM de cor predeterminado do escáner

note: WINDOW_SCANNER_DEFAULT_GRAY_ICM_PROFILE
en: select scanner default gray ICM-profile
gl: escoller o perfil ICM de escala de grises predeterminado do escáner

note: WINDOW_DISPLAY_ICM_PROFILE
en: select display ICM-profile
gl: escoller o perfil ICM da pantalla

note: WINDOW_CUSTOM_PROOFING_ICM_PROFILE
en: select custom proofing ICM-profile
gl: escoller o perfil ICM personalizado de proba

note: WINDOW_WORKING_COLOR_SPACE_ICM_PROFILE
en: select working color space ICM-profile
gl: escoller o perfil ICM de cor do espazo de  de traballo

note: WINDOW_PRINTER_ICM_PROFILE
en: select printer ICM-profile
gl: escoller o perfil ICM da impresora

note: MENU_FILE
en: File
gl: Ficheiro

note: MENU_PREFERENCES
en: Preferences
gl: Preferencias

note: MENU_VIEW
en: View
gl: Vista

note: MENU_WINDOW
en: Window
gl: Ventá

note: MENU_HELP BUTTON_HELP
en: Help
gl: Axuda

note: MENU_EDIT
en: Edit
gl: Editar

note: MENU_FILTERS
en: Filters
gl: Filtros

note: MENU_GEOMETRY
en: Geometry
gl: Xeometría

note: MENU_COLOR_MANAGEMENT NOTEBOOK_COLOR_MANAGEMENT_OPTIONS
en: Color management
gl: Xestión da cor

note: MENU_ITEM_ABOUT_XSANE
en: About XSane
gl: Acerca de XSanev

note: MENU_ITEM_INFO
en: Info
gl: Información

note: MENU_ITEM_QUIT
en: Quit
gl: Saír

note: MENU_ITEM_SAVE_IMAGE DESC_VIEWER_SAVE
en: Save image
gl: Gardar imaxe

note: MENU_ITEM_OCR
en: OCR - save as text
gl: OCR - gardar como texto

note: MENU_ITEM_CLONE
en: Clone
gl: Duplicar

note: MENU_ITEM_SCALE
en: Scale
gl: Escala

note: MENU_ITEM_CLOSE BUTTON_CLOSE
en: Close
gl: Pechar

note: MENU_ITEM_UNDO
en: Undo
gl: Desfacer

note: MENU_ITEM_DESPECKLE
en: Despeckle
gl: Desparasitar

note: MENU_ITEM_BLUR
en: Blur
gl: Desenfocar

note: MENU_ITEM_ROTATE90
en: Rotate 90
gl: Rotar 90

note: MENU_ITEM_ROTATE180
en: Rotate 180
gl: Rotar 180

note: MENU_ITEM_ROTATE270
en: Rotate 270
gl: Rotar 270

note: MENU_ITEM_MIRROR_X
en: Mirror |
gl: Espello |

note: MENU_ITEM_MIRROR_Y
en: Mirror -
gl: Espello -

note: FRAME_RAW_IMAGE
en: Raw image
gl: Imaxe en bruto

note: FRAME_ENHANCED_IMAGE
en: Enhanced image
gl: Imaxe mellorada

note: BUTTON_SCAN
en: Scan
gl: Escanear

note: BUTTON_OK
en: Ok
gl: Conforme

note: BUTTON_ACCEPT
en: Accept
gl: Aceptar

note: BUTTON_NOT_ACCEPT
en: Not accept
gl: Non aceptar

note: BUTTON_APPLY
en: Apply
gl: Aplicar

note: BUTTON_CANCEL
en: Cancel
gl: Cancelar

note: BUTTON_REDUCE
en: Reduce
gl: Reducir

note: BUTTON_CONT_AT_OWN_RISK
en: Continue at your own risk
gl: Continue segundo o seu propio risco

note: BUTTON_BROWSE
en: Browse
gl: Busca

note: BUTTON_OVERWRITE
en: Overwrite
gl: Sobrescribir

note: BUTTON_BATCH_LIST_SCAN
en: Scan batch list
gl: Lista de escaneo por lotes

note: BUTTON_BATCH_AREA_SCAN
en: Scan selected area
gl: Escanear a área seleccionada

note: BUTTON_PAGE_DELETE
en: Delete page
gl: Borrar a páxina

note: BUTTON_PAGE_SHOW
en: Show page
gl: Amosar a páxina

note: BUTTON_PAGE_RENAME
en: Rename page
gl: Renomear a páxina

note: BUTTON_IMAGE_DELETE
en: Delete image
gl: Eliminar a imaxe

note: BUTTON_IMAGE_SHOW
en: Show image
gl: Amosar a imaxe

note: BUTTON_IMAGE_EDIT
en: Edit image
gl: Editar a imaxe

note: BUTTON_IMAGE_RENAME
en: Rename image
gl: Renomear a imaxe

note: BUTTON_FILE_INSERT
en: Insert file
gl: Inserir ficheiro

note: BUTTON_CREATE_PROJECT
en: Create project
gl: Crear un proxecto

note: BUTTON_SEND_PROJECT
en: Send project
gl: Enviar o proxecto

note: BUTTON_SAVE_MULTIPAGE
en: Save multipage file
gl: Gardar ficheiro de múltiples páxinas

note: BUTTON_DELETE_PROJECT
en: Delete project
gl: Borrar o proxecto

note: BUTTON_ADD_PRINTER
en: Add printer
gl: Engadir unha impresora

note: BUTTON_DELETE_PRINTER
en: Delete printer
gl: Eliminar a impresora

note: BUTTON_PREVIEW_ACQUIRE
en: Acquire preview
gl: Obter unha vista previa

note: BUTTON_PREVIEW_CANCEL
en: Cancel preview
gl: Cancelar a vista previa

note: BUTTON_DISCARD_IMAGE
en: Discard image
gl: Desbotar a imaxe

note: BUTTON_DISCARD_ALL_IMAGES
en: Discard all images
gl: Desbotar todas as imaxes

note: BUTTON_DO_NOT_CLOSE
en: Do not close
gl: Non pechar

note: BUTTON_SCALE_BIND
en: Bind scale
gl: Fixar a escala

note: RADIO_BUTTON_FINE_MODE
en: Fine mode
gl: Modo fino

note: RADIO_BUTTON_HTML_EMAIL
en: HTML e-mail
gl: Correo-e HTML

note: RADIO_BUTTON_SAVE_DEVPREFS_AT_EXIT
en: Save device preferences at exit
gl: Gardar as preferencias de dispositivo ao saír

note: RADIO_BUTTON_OVERWRITE_WARNING
en: Overwrite warning
gl: Aviso de sobrescritura

note: RADIO_BUTTON_SKIP_EXISTING_NRS
en: Skip existing filenames
gl: Omitir nomes de ficheiros existentes

note: RADIO_BUTTON_SAVE_PS_FLATEDECODED
en: Save postscript zlib compressed (PS level 3)
gl: Gardar postscript comprimido en zlib (PS nivel 3)

note: RADIO_BUTTON_SAVE_PDF_FLATEDECODED
en: Save PDF zlib compressed
gl: Gardar PDF comprimido en zlib

note: RADIO_BUTTON_SAVE_PNM16_AS_ASCII
en: Save 16bit PNM in ASCII format
gl: Gardar PNM 16bits en formato ASCII

note: RADIO_BUTTON_REDUCE_16BIT_TO_8BIT
en: Reduce 16 bit image to 8 bit
gl: Reducir imaxe de 16 bits a imaxe de 8 bits

note: RADIO_BUTTON_WINDOW_FIXED
en: Main window size fixed
gl: Ventá principal de tamaño fixo

note: RADIO_BUTTON_DISABLE_GIMP_PREVIEW_GAMMA
en: Disable GIMP preview gamma
gl: Desactivar vista previa gamma de GIMP

note: RADIO_BUTTON_PRIVATE_COLORMAP
en: Use private colormap
gl: Usar mapa de cores privado

note: RADIO_BUTTON_AUTOENHANCE_GAMMA
en: Autoenhance gamma
gl: Mellorar gamma automaticamente

note: RADIO_BUTTON_PRESELECT_SCAN_AREA
en: Preselect scan area
gl: Preseleccionar área de escaneo

note: RADIO_BUTTON_AUTOCORRECT_COLORS
en: Autocorrect colors
gl: Corrixir as cores automaticamente

note: RADIO_BUTTON_OCR_USE_GUI_PIPE
en: Use GUI progress pipe
gl: Usar canalización de indicador de progreso

note: RADIO_BUTTON_CMS_BPC MENU_ITEM_CMS_BLACK_POINT_COMPENSATION
en: Black point compensation
gl: Compensación de punto negro

note: TEXT_SCANNING_DEVICES
en: scanning for devices
gl: escaneando dispositivos

note: TEXT_AVAILABLE_DEVICES
en: Available devices:
gl: Dispositivos dispoñibles:

note: TEXT_FILETYPE
en: Type
gl: Tipo

note: TEXT_CMS_FUNCTION DESC_CMS_FUNCTION
en: Color management function
gl: Función de xestión da cor

note: TEXT_SCANNER_BACKEND
en: Scanner and backend:
gl: Escáner e motor:

note: TEXT_VENDOR
en: Vendor:
gl: Vendedor:

note: TEXT_MODEL
en: Model:
gl: Modelo:

note: TEXT_TYPE
en: Type:
gl: Tipo:

note: TEXT_DEVICE
en: Device:
gl: Dispositivo:

note: TEXT_LOADED_BACKEND
en: Loaded backend:
gl: Motor cargado:

note: TEXT_SANE_VERSION
en: Sane version:
gl: Versión de Sane:

note: TEXT_RECENT_VALUES
en: Recent values:
gl: Valores recentes:

note: TEXT_GAMMA_CORR_BY
en: Gamma correction by:
gl: Corrección gamma por:

note: TEXT_SCANNER
en: scanner
gl: escáner

note: TEXT_NONE
en: none
gl: ningún

note: TEXT_GAMMA_INPUT_DEPTH
en: Gamma input depth:
gl: Profundidade gamma de entrada:

note: TEXT_GAMMA_OUTPUT_DEPTH
en: Gamma output depth:
gl: Profundidade gamma de saída:

note: TEXT_SCANNER_OUTPUT_DEPTH
en: Scanner output depth:
gl: Profundidade de saída do escáner:

note: TEXT_OUTPUT_FORMATS
en: XSane output formats:
gl: Formatos de saída de XSane:

note: TEXT_8BIT_FORMATS
en: 8 bit output formats:
gl: Formatos de saída de 8 bits:

note: TEXT_16BIT_FORMATS
en: 16 bit output formats:
gl: Formatos de saída de 16 bits:

note: TEXT_REDUCE_16BIT_TO_8BIT
en: Bit depth 16 bits/channel is not supported for this output format.
    Do you want to reduce the depth to 8 bits/channel?
gl: A profundidade de bit de 16 bits/canle non é soportada neste formato de saída.
    Qure reducir a profundidade a 8 bits/canle?

note: TEXT_AUTHORIZATION_REQ
en: Authorization required for
gl: Precisase autorización para

note: TEXT_AUTHORIZATION_SECURE
en: Password transmission is secure
gl: A transmisión do contrasinal é segura

note: TEXT_AUTHORIZATION_INSECURE
en: Backend requests plain-text password
gl: As peticións do motor precisan dun contrasinal de texto simple.

note: TEXT_USERNAME
en: Username :
gl: Nome de usuario:

note: TEXT_PASSWORD
en: Password :
gl: Contrasinal:

note: TEXT_INVALID_PARAMS
en: Invalid parameters.
gl: Os parámetros non son correctos.

note: TEXT_VERSION
en: version:
gl: versión:

note: TEXT_PACKAGE
en: package
gl: paquete

note: TEXT_WITH_CMS_FUNCTION
en: with color management function
gl: con función de xestión da cor

note: TEXT_WITH_GIMP_SUPPORT
en: with GIMP support
gl: con soporte de GIMP

note: TEXT_WITHOUT_GIMP_SUPPORT
en: without GIMP support
gl: sen soporte de GIMP

note: TEXT_GTK_VERSION
en: compiled with GTK-
gl: compilado con GTK-

note: TEXT_GIMP_VERSION
en: compiled with GIMP-
gl: compilado con GIMP-

note: TEXT_UNKNOWN
en: unknown
gl: descoñecido

note: TEXT_EULA
en: XSane is distributed under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the
    License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but
    WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
    Should the program prove defective, you assume the cost of all
    necessary servicing, repair or correction. To use this program you
    have to read, understand and accept the following
    "NO WARRANTY" agreement.
gl: XSane distribúese baixo os termos da Licenza Pública Xeneral GNU
    tal e como a publica a Free Software Foundation; segundo a versión 2
    da Licenza, o (a súa elección) calquera versión posterior
    
    Este programa distribúese co desexo de que poida ser útil, mais SEN
    NINGUNHA GARANTÍA; aínda sen a garantía implícita de COMERCIALIZACIÓN
    ou ADAPTACIÓN A ALGÚN PROPÓSITO PARTICULAR
    De atoparse algún defecto no programa, vostede asumirá o costo de toda
    reparación, servizo ou corrección precisos. Para usar este programa vostede
    ten que ler, entender e aceptar o seguinte
    acordo de «NON GARANTÍA».

note: TEXT_GPL
en: XSane is distributed under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the
    License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but
    WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
gl: XSane distribúese baixo os termos da Licenza Pública Xeneral GNU
    tal e como a publica a Free Software Foundation; segundo a versión 2
    da Licenza, o (a súa elección) calquera versión posterior
    
    Este programa distribúese co desexo de que poida ser útil, mais SEN
    NINGUNHA GARANTÍA; aínda sen a garantía implícita de COMERCIALIZACIÓN
    ou ADAPTACIÓN A ALGÚN PROPÓSITO PARTICULAR

note: TEXT_EMAIL_ADR
en: E-mail:
gl: Correo-e:

note: TEXT_HOMEPAGE
en: Homepage:
gl: Páxina principal:

note: TEXT_FILE
en: File:
gl: Ficheiro:

note: TEXT_TRANSLATION
en: Translation:
gl: Tradución:

note: Please translate this to something like translation to YOUR LANGUAGE\n by YOUR NAME\n E-mail: your.name@yourdomain.com\n TEXT_TRANSLATION_INFO
en: untranslated original english text
    by Oliver Rauch
    E-mail: Oliver.Rauch@rauch-domain.de
gl: Traducido ao galego por:
    Miguel Anxo Bouzada
    Correo-e; mbouzada@gmail.com

note: TEXT_ADF_PAGES_SCANNED
en: Scanned pages:
gl: Páxinas escaneadas:

note: TEXT_EMAIL_TEXT
en: E-mail text:
gl: Texto de correo-e:

note: TEXT_ATTACHMENTS
en: Attachments:
gl: Anexados:

note: TEXT_EMAIL_STATUS
en: Project status:
gl: Estado do proxecto:

note: TEXT_EMAIL_FILETYPE
en: E-mail image filetype:
gl: Tipo de ficheiro de imaxe de correo-e

note: TEXT_PAGES
en: Pages:
gl: Páxinas:

note: TEXT_MULTIPAGE_FILETYPE
en: Multipage document filetype:
gl: Tipo de ficheiro do documento de múltiples páxinas

note: TEXT_MEDIUM_DEFINITION_NAME
en: Medium Name:
gl: Nome do medio:

note: TEXT_VIEWER_IMAGE_INFO
en: Size %d x %d pixel, %d bits/channel, %d channels, %1.0f dpi x %1.0f dpi, %1.1f %s
gl: Tamaño %d x %d píxel, %d bit/canle, %d cores, %1.0f ppp x %1.0f ppp, %1.1f %s

note: TEXT_DESPECKLE_RADIUS
en: Despeckle radius:
gl: Radio de desparasitado:

note: TEXT_BLUR_RADIUS
en: Blur radius:
gl: Radio de desenfoque:

note: TEXT_BATCH_AREA_DEFAULT_NAME
en: (no name)
gl: (sen nome)

note: TEXT_BATCH_LIST_AREANAME
en: Area name:
gl: Nome de área:

note: TEXT_BATCH_LIST_SCANMODE
en: Scanmode:
gl: Modo de escaneo:

note: TEXT_BATCH_LIST_GEOMETRY_TL
en: Top left:
gl: Trriba a esquerda

note: TEXT_BATCH_LIST_GEOMETRY_SIZE
en: Size:
gl: Tamaño:

note: TEXT_BATCH_LIST_RESOLUTION
en: Resolution:
gl: Resolución:

note: TEXT_BATCH_LIST_BIT_DEPTH
en: Bit depth:
gl: Profundidade de bit:

note: TEXT_BATCH_LIST_BY_GUI
en: as selected
gl: como foi seleccionado

note: TEXT_SETUP_PRINTER_SEL
en: Printer selection:
gl: Selección de impresora:

note: TEXT_SETUP_PRINTER_NAME
en: Name:
gl: Nome:

note: TEXT_SETUP_PRINTER_CMD, TEXT_SETUP_FAX_CMD TEXT_SETUP_FAX_COMMAND
en: Command:
gl: Orde:

note: TEXT_SETUP_COPY_NR_OPT
en: Copy number option:
gl: Copiar opción número:

note: TEXT_SETUP_SCAN_RESOLUTION_PRINTER
en: Scan resolution:
gl: Resolución de escaneo:

note: TEXT_SETUP_PRINTER_LINEART_RES
en: lineart [dpi]
gl: liña de arte [ppp]:

note: TEXT_SETUP_PRINTER_GRAYSCALE_RES
en: grayscale [dpi]
gl: escala de grises [ppp]:

note: TEXT_SETUP_PRINTER_COLOR_RES
en: color [dpi]
gl: cor [ppp]

note: TEXT_SETUP_PRINTER_PAPER_GEOMETRIE
en: Paper geometry:
gl: Xeometría do papel:

note: TEXT_SETUP_PRINTER_WIDTH
en: width
gl: anchura

note: TEXT_SETUP_PRINTER_HEIGHT
en: height
gl: altura

note: TEXT_SETUP_PRINTER_LEFT
en: left offset
gl: desprazamento cara a esquerda

note: TEXT_SETUP_PRINTER_BOTTOM
en: bottom offset
gl: desprazamento cara a abaixo

note: TEXT_SETUP_PRINTER_GAMMA_CORRECTION
en: Printer gamma:
gl: Gamma da impresora:

note: TEXT_SETUP_PRINTER_GAMMA
en: common value
gl: valor comun:

note: TEXT_SETUP_PRINTER_GAMMA_RED
en: red
gl: vermello

note: TEXT_SETUP_PRINTER_GAMMA_GREEN
en: green
gl: verde

note: TEXT_SETUP_PRINTER_GAMMA_BLUE
en: blue
gl: azul

note: TEXT_SETUP_PRINTER_EMBED_CSA
en: Embed scanner ICM profile as CSA
gl: Incluir o perfil ICM do escáner como CSA

note: TEXT_SETUP_PRINTER_EMBED_CRD
en: Embed printer ICM profile as CRD
gl: Incluir o perfil ICM do escáner como CRD

note: TEXT_SETUP_PRINTER_CMS_BPC
en: Apply black point compensation
gl: Aplicar a compensación de punto negro

note: TEXT_SETUP_PRINTER_PS_FLATEDECODED
en: Create zlib compressed postscript image (PS level 3) for printing
gl: Crear unha imaxe postscript comprimida con zlib (PS nivel 3) para impresión

note: TEXT_SETUP_TMP_PATH
en: Temporary directory
gl: Directório temporal

note: TEXT_SETUP_IMAGE_PERMISSION
en: Image-file permissions
gl: Permisos de ficheiro de imaxe

note: TEXT_SETUP_DIR_PERMISSION
en: Directory permissions
gl: Permisos de directorio

note: TEXT_SETUP_JPEG_QUALITY
en: JPEG image quality
gl: Calidade de imaxe JPEG

note: TEXT_SETUP_PNG_COMPRESSION
en: PNG image compression
gl: Compresión de imaxe PNG

note: TEXT_SETUP_FILENAME_COUNTER_LEN
en: Filename counter length
gl: Lonxitude do contador de nome de ficheiro

note: TEXT_SETUP_TIFF_ZIP_COMPRESSION
en: TIFF zip compression rate
gl: Taxa de compresión TIFF zip

note: TEXT_SETUP_TIFF_COMPRESSION_16
en: TIFF 16 bit image compression
gl: Compresión de imaxe TIFF de 16 bits

note: TEXT_SETUP_TIFF_COMPRESSION_8
en: TIFF 8 bit image compression
gl: Compresión de imaxe TIFF de 8 bits

note: TEXT_SETUP_TIFF_COMPRESSION_1
en: TIFF lineart image compression
gl: Compresión de imaxen TIFF de liña de arte

note: TEXT_SETUP_SHOW_RANGE_MODE
en: Show range as:
gl: Amosar rango como

note: TEXT_SETUP_PREVIEW_OVERSAMPLING
en: Preview oversampling:
gl: Vista previa de sobremostreo:

note: TEXT_SETUP_PREVIEW_GAMMA
en: Preview gamma:
gl: Vista previa gamma:

note: TEXT_SETUP_PREVIEW_GAMMA_RED
en: Preview gamma red:
gl: Vista previa gamma vermello:

note: TEXT_SETUP_PREVIEW_GAMMA_GREEN
en: Preview gamma green:
gl: Vista previa gamma verde:

note: TEXT_SETUP_PREVIEW_GAMMA_BLUE
en: Preview gamma blue:
gl: Vista previa gamma azul:

note: TEXT_SETUP_LINEART_MODE
en: Threshold option:
gl: Opción de limiar:

note: TEXT_SETUP_PREVIEW_PIPETTE_RANGE
en: Preview pipette range
gl: Rango de vista previa de pipeta

note: TEXT_SETUP_THRESHOLD_MIN
en: Threshold minimum:
gl: Limiar mínimo:

note: TEXT_SETUP_THRESHOLD_MAX
en: Threshold maximum:
gl: Limiar máximo:

note: TEXT_SETUP_THRESHOLD_MUL
en: Threshold multiplier:
gl: Multiplicador de limiar

note: TEXT_SETUP_THRESHOLD_OFF
en: Threshold offset:
gl: Desprazamento de limiar

note: TEXT_SETUP_GRAYSCALE_SCANMODE
en: Name of grayscale scanmode:
gl: Nome do modo de escaneo en escala de grises:

note: TEXT_SETUP_HELPFILE_VIEWER
en: Helpfile viewer (HTML):
gl: Visor de ficheiro de axuda (HTML):

note: TEXT_SETUP_FAX_RECEIVER_OPTION
en: Receiver option:
gl: Opción do receptor:

note: TEXT_SETUP_FAX_POSTSCRIPT_OPT
en: Postscriptfile option:
gl: Opción d o ficheiro PostScript:

note: TEXT_SETUP_FAX_NORMAL_MODE_OPT
en: Normal mode option:
gl: Opción en modo normal:

note: TEXT_SETUP_FAX_FINE_MODE_OPT
en: Fine mode option:
gl: Opción en modo fino:

note: TEXT_SETUP_FAX_PROGRAM_DEFAULTS
en: Set program defaults for:
gl: Definir valores predeterminados de programa para:

note: TEXT_SETUP_FAX_VIEWER
en: Viewer (Postscript):
gl: Visor (PostScript):

note: TEXT_SETUP_FAX_WIDTH
en: Width
gl: Anchura

note: TEXT_SETUP_FAX_HEIGHT
en: Height
gl: Altura

note: TEXT_SETUP_FAX_LEFT
en: Left offset
gl: Desprazamento cara a esquerda

note: TEXT_SETUP_FAX_BOTTOM
en: Bottom offset
gl: Desprazamento cara abaixo

note: TEXT_SETUP_FAX_PS_FLATEDECODED
en: Create zlib compressed postscript image (PS level 3) for fax
gl: Crear unha imaxe postscript comprimida con zlib (PS nivel 3) para fax

note: TEXT_SETUP_SMTP_SERVER
en: SMTP server:
gl: Servidor SMTP:

note: TEXT_SETUP_SMTP_PORT
en: SMTP port:
gl: Porto SMTP:

note: TEXT_SETUP_EMAIL_FROM
en: From:
gl: Dende:

note: TEXT_SETUP_EMAIL_REPLY_TO
en: Reply to:
gl: Respostar a:

note: TEXT_SETUP_EMAIL_AUTHENTICATION
en: E-mail authentication
gl: Autenticación de correo-e

note: TEXT_SETUP_EMAIL_AUTH_USER
en: User:
gl: Usuario:

note: TEXT_SETUP_EMAIL_AUTH_PASS
en: Password:
gl: Contrasinal:

note: TEXT_SETUP_POP3_SERVER
en: POP3 server:
gl: Servidor POP3:

note: TEXT_SETUP_POP3_PORT
en: POP3 port:
gl: Porto POP3:

note: TEXT_SETUP_OCR_COMMAND
en: OCR Command:
gl: Orde OCR:

note: TEXT_SETUP_OCR_INPUTFILE_OPT
en: Inputfile option:
gl: Opción do ficheiro de entrada:

note: TEXT_SETUP_OCR_OUTPUTFILE_OPT
en: Outputfile option:
gl: Opción do ficheiro de saída:

note: TEXT_SETUP_OCR_USE_GUI_PIPE_OPT
en: Use GUI progress pipe:
gl: Usar canalización de indicador de progreso:

note: TEXT_SETUP_OCR_OUTFD_OPT
en: GUI output-fd option:
gl: Opción de saída-fd de interface:

note: TEXT_SETUP_OCR_PROGRESS_KEYWORD
en: Progress keyword:
gl: Chave de progreso:

note: TEXT_SETUP_PERMISSION_USER
en: user
gl: usuario

note: TEXT_SETUP_PERMISSION_GROUP
en: group
gl: grupo

note: TEXT_SETUP_PERMISSION_ALL
en: all
gl: todo

note: TEXT_SETUP_SCANNER_DEFAULT_COLOR_ICM_PROFILE DESC_SCANNER_DEFAULT_COLOR_ICM_PROFILE
en: Scanner default color ICM-profile
gl: Perfil de cor ICM predeterminado do escáner

note: TEXT_SETUP_SCANNER_DEFAULT_GRAY_ICM_PROFILE DESC_SCANNER_DEFAULT_GRAY_ICM_PROFILE
en: Scanner default gray ICM-profile
gl: Perfil de escala de grises ICM predeterminado do escáner

note: TEXT_SETUP_DISPLAY_ICM_PROFILE DESC_DISPLAY_ICM_PROFILE
en: Display ICM-profile
gl: Perfil ICM de monitor

note: TEXT_SETUP_CUSTOM_PROOFING_ICM_PROFILE DESC_CUSTOM_PROOFING_ICM_PROFILE
en: Custom proofing ICM-profile
gl: Perfil ICM de proba personalizado

note: TEXT_SETUP_WORKING_COLOR_SPACE_ICM_PROFILE DESC_WORKING_COLOR_SPACE_ICM_PROFILE
en: Working color space ICM-profile
gl: Perfil ICM do espazo de traballo de cor

note: TEXT_SETUP_PRINTER_ICM_PROFILE DESC_PRINTER_ICM_PROFILE
en: Printer ICM-profile
gl: Perfil ICM de impresora

en: new media
gl: novo medio

note: NOTEBOOK_SAVING_OPTIONS MENU_ITEM_SAVE
en: Save
gl: Gardar

note: NOTEBOOK_FILETYPE_OPTIONS
en: Filetype
gl: Tipo de ficheiro

note: NOTEBOOK_COPY_OPTIONS MENU_ITEM_COPY
en: Copy
gl: Copiar

note: NOTEBOOK_EMAIL_OPTIONS MENU_ITEM_EMAIL
en: E-mail
gl: Correo-e

note: NOTEBOOK_DISPLAY_OPTIONS
en: Display
gl: Pantalla

note: NOTEBOOK_ENHANCE_OPTIONS
en: Enhancement
gl: Mellora

note: MENU_ITEM_MULTIPAGE
en: Multipage
gl: Múltiples páxinas

note: MENU_ITEM_SHOW_TOOLTIPS
en: Show tooltips
gl: Amosar trucos das ferramentas

note: MENU_ITEM_SHOW_PREVIEW
en: Show preview
gl: Amosar a vista previa

note: MENU_ITEM_SHOW_HISTOGRAM
en: Show histogram
gl: Amosar o histograma

note: MENU_ITEM_SHOW_GAMMA
en: Show gamma curve
gl: Amosar a curva gamma

note: MENU_ITEM_SHOW_BATCH_SCAN
en: Show batch scan
gl: Amosar escaneo por lotes

note: MENU_ITEM_SHOW_STANDARDOPTIONS
en: Show standard options
gl: Amosar opciós estándar

note: MENU_ITEM_SHOW_ADVANCEDOPTIONS
en: Show advanced options
gl: Amosar opcions avanzadas.

note: MENU_ITEM_SETUP
en: Setup
gl: Configuración

note: MENU_ITEM_LENGTH_UNIT
en: Length unit
gl: Unidade de lonxitude

note: SUBMENU_ITEM_LENGTH_MILLIMETERS
en: millimeters
gl: milímetros

note: SUBMENU_ITEM_LENGTH_CENTIMETERS
en: centimeters
gl: centímetros

note: SUBMENU_ITEM_LENGTH_INCHES
en: inches
gl: polgadas

note: MENU_ITEM_UPDATE_POLICY
en: Update policy
gl: Política de actualización

note: SUBMENU_ITEM_POLICY_CONTINUOUS
en: continuous
gl: continuo

note: SUBMENU_ITEM_POLICY_DISCONTINU
en: discontinuous
gl: discontinuo

note: SUBMENU_ITEM_POLICY_DELAYED
en: delayed
gl: retrasado

note: MENU_ITEM_SHOW_RESOLUTIONLIST
en: Show resolution list
gl: Amosar lista de resolucións

note: MENU_ITEM_PAGE_ROTATE
en: Rotate postscript
gl: Rotar postscript

note: MENU_ITEM_ENABLE_COLOR_MANAGEMENT MENU_ITEM_CMS_ENABLE_COLOR_MANAGEMENT
en: Enable color management
gl: Activar a xestión da cor

note: MENU_ITEM_EDIT_MEDIUM_DEF
en: Edit medium definition
gl: Editar definición de medio

note: MENU_ITEM_SAVE_DEVICE_SETTINGS
en: Save device settings
gl: Gardar axustes do dispositivo

note: MENU_ITEM_LOAD_DEVICE_SETTINGS
en: Load device settings
gl: Cargar axustes do dispositivo

note: MENU_ITEM_CHANGE_WORKING_DIR
en: Change directory
gl: Cambiar directorio

note: MENU_ITEM_XSANE_EULA
en: Show EULA
gl: Amosar EULA

note: MENU_ITEM_XSANE_GPL
en: Show license (GPL)
gl: Amosar licenza (GPL)

note: MENU_ITEM_XSANE_DOC
en: XSane doc
gl: Documentos de XSane

note: MENU_ITEM_BACKEND_DOC
en: Backend doc
gl: Documentos do motor

note: MENU_ITEM_AVAILABLE_BACKENDS
en: Available backends
gl: Motores dispoñibles

note: MENU_ITEM_SCANTIPS
en: Scantips
gl: Consellos do escáner

note: MENU_ITEM_PROBLEMS
en: Problems?
gl: Problemas?

note: MENU_ITEM_CMS_PROOFING
en: Proofing
gl: Probas

note: SUBMENU_ITEM_CMS_PROOF_OFF
en: no proofing (Display)
gl: sen probar (Pantalla)

note: SUBMENU_ITEM_CMS_PROOF_PRINTER
en: Proof printer
gl: Proba de impresora

note: SUBMENU_ITEM_CMS_PROOF_CUSTOM
en: Proof custom device
gl: Proba de dispositivo personalizado

note: MENU_ITEM_CMS_RENDERING_INTENT
en: Rendering intent
gl: Intento de renderizado

note: MENU_ITEM_CMS_PROOFING_INTENT
en: Proofing rendering intent
gl: Intento de probas de renderizado

note: SUBMENU_ITEM_CMS_INTENT_PERCEPTUAL
en: Perceptual
gl: Percepción

note: SUBMENU_ITEM_CMS_INTENT_RELATIVE_COLORIMETRIC
en: Relative colorimetric
gl: Colorimetría relativa

note: SUBMENU_ITEM_CMS_INTENT_ABSOLUTE_COLORIMETRIC
en: Absolute colorimentric
gl: Colorimetría absoluta

note: SUBMENU_ITEM_CMS_INTENT_SATURATION
en: Saturation
gl: Saturación

note: MENU_ITEM_CMS_GAMUT_CHECK
en: Gamut check
gl: Proba de Gamut

note: MENU_ITEM_CMS_GAMUT_ALARM_COLOR
en: Gamut alarm color
gl: Alarma de cor de Gamut

note: SUBMENU_ITEM_CMS_COLOR_BLACK
en: Black
gl: Negro

note: SUBMENU_ITEM_CMS_COLOR_GRAY
en: Gray
gl: Gris

note: SUBMENU_ITEM_CMS_COLOR_WHITE
en: White
gl: Branco

note: SUBMENU_ITEM_CMS_COLOR_RED
en: Red
gl: Vermello

note: SUBMENU_ITEM_CMS_COLOR_GREEN
en: Green
gl: Verde

note: SUBMENU_ITEM_CMS_COLOR_BLUE
en: Blue
gl: Azul

note: MENU_ITEM_COUNTER_LEN_INACTIVE
en: inactive
gl: inactivo

note: MENU_ITEM_TIFF_COMP_NONE
en: no compression
gl: sen compresión

note: MENU_ITEM_TIFF_COMP_CCITTRLE
en: CCITT 1D Huffman compression
gl: Compresión CCITT 1D Huffman

note: MENU_ITEM_TIFF_COMP_CCITFAX3
en: CCITT Group 3 fax compression
gl: Compresión CCITT fax Grupo 3

note: MENU_ITEM_TIFF_COMP_CCITFAX4
en: CCITT Group 4 fax compression
gl: Compresión CCITT fax Grupo 4

note: MENU_ITEM_TIFF_COMP_JPEG
en: JPEG DCT compression
gl: Compresión JPEG DCT

note: MENU_ITEM_TIFF_COMP_PACKBITS
en: pack bits
gl: paquete de bits

note: MENU_ITEM_TIFF_COMP_DEFLATE
en: deflate
gl: rebaixar

note: MENU_ITEM_RANGE_SCALE
en: Slider (Scale)
gl: Deslizador (Escala)

note: MENU_ITEM_RANGE_SCROLLBAR
en: Slider (Scrollbar)
gl: Deslizador (Barra de desprazamento)

note: MENU_ITEM_RANGE_SPINBUTTON
en: Spinbutton
gl: Botón de axuste

note: MENU_ITEM_RANGE_SCALE_SPIN
en: Scale and Spinbutton
gl: Escala e botón de axuste

note: MENU_ITEM_RANGE_SCROLL_SPIN
en: Scrollbar and Spinbutton
gl: Barra de desprazamento e botón de axuste

note: MENU_ITEM_LINEART_MODE_STANDARD
en: Standard options window (lineart)
gl: Ventá de opcións estándar (liña de arte)

note: MENU_ITEM_LINEART_MODE_XSANE
en: XSane main window (lineart)
gl: Escoller o tipo de letra da ventá principal:

note: MENU_ITEM_LINEART_MODE_GRAY
en: XSane main window (grayscale->lineart)
gl: Ventá principal de XSane (escala de grises ->liña de arte)

note: MENU_ITEM_SELECTION_NONE
en: (none)
gl: (ningún)

note: MENU_ITEM_FILETYPE_BY_EXT
en: by ext
gl: por extensión

note: MENU_ITEM_PRESET_AREA_ADD_SEL
en: Add selection to list
gl: Engadir selección á lista

note: MENU_ITEM_MEDIUM_ADD
en: Add medium definition
gl: Engadir a definición de medio

note: MENU_ITEM_RENAME
en: Rename item
gl: Renomear o elemento

note: MENU_ITEM_DELETE
en: Delete item
gl: Borrar o elemento

note: MENU_ITEM_MOVE_UP
en: Move item up
gl: Movera o elemento cara arriba.

note: MENU_ITEM_MOVE_DWN
en: Move item down
gl: Mover o elemento cara abaixo

note: MENU_ITEM_AUTH_NONE
en: no authentication
gl: sen autenticacion

note: MENU_ITEM_AUTH_POP3
en: POP3 before SMTP
gl: POP antes de SMTP

note: MENU_ITEM_AUTH_ASMTP_PLAIN
en: ASMTP Plain
gl: ASMTP simple

note: MENU_ITEM_AUTH_ASMTP_LOGIN
en: ASMTP Login
gl: Acceso ADMTP

note: MENU_ITEM_CMS_FUNCTION_EMBED_SCANNER_ICM_PROFILE
en: Embed scanner ICM profile
gl: Incluir perfil ICM do escáner

note: MENU_ITEM_CMS_FUNCTION_CONVERT_TO_SRGB
en: Convert to sRGB
gl: Converter a sRGB

note: MENU_ITEM_FUNCTION_CONVERT_TO_WORKING_CS
en: Convert to working color space
gl: Converter a espazo de cor de traballo

note: PROGRESS_SCANNING
en: Scanning
gl: Escaneando

note: PROGRESS_RECEIVING_FRAME_DATA
en: Receiving %s data
gl: Recibindo %s datos

note: PROGRESS_PAGE
en: page
gl: páxina

note: PROGRESS_TRANSFERRING_DATA
en: Transferring image
gl: Transferindo a imaxe

note: PROGRESS_ROTATING_DATA
en: Rotating image
gl: Rotando a imaxe

note: PROGRESS_MIRRORING_DATA
en: Mirroring image
gl: Reflectindo a imaxe

note: PROGRESS_PACKING_DATA
en: Packing image
gl: Comprimindo la imaxe

note: PROGRESS_CONVERTING_DATA
en: Converting image
gl: Convertendo a imaxe

note: PROGRESS_SAVING_DATA
en: Saving image
gl: Gardando a imaxe

note: PROGRESS_CLONING_DATA
en: Cloning image
gl: Duplicando a imaxe

note: PROGRESS_SCALING_DATA
en: Scaling image
gl: Cambiando tamaño de imaxe

note: PROGRESS_DESPECKLING_DATA
en: Despeckling image
gl: Desparasitando a imaxe

note: PROGRESS_BLURING_DATA
en: Bluring image
gl: Desenfocando a imaxe

note: PROGRESS_OCR
en: OCR in progress
gl: OCR en progreso

note: PROGRESS_ICM_CONVERSION
en: converting colors
gl: convertendo as cores.

note: DESC_SCAN_START
en: Start scan <Ctrl-Enter>
gl: Comezar o escaneo <Ctrl-Enter>

note: DESC_SCAN_CANCEL
en: Cancel scan <ESC>
gl: Cancelar o escaneo <ESC>

note: DESC_PREVIEW_ACQUIRE
en: Acquire preview scan <Alt-p>
gl: Obter vista previa do escaneo <Alt-p>

note: DESC_PREVIEW_CANCEL
en: Cancel preview scan <Alt-ESC>
gl: Cancelar a vista previa do escaneo <Alt-ESC>

note: DESC_XSANE_MODE
en: viewer-<Ctrl-v>, save-<Ctrl-s>, photocopy-<Ctrl-c>, multipage-<Ctrl-m>, fax-<Ctrl-f> or e-mail-<Ctrl-e>
gl: Visualizar-<Ctrl-V>, gardar-<Ctrl-S>, fotocopia-<Ctrl-C>, multiples páxinas-<Ctrl-M>, fax-<Ctrl-F> ou correo-e-<Ctrl-E>

note: DESC_XSANE_MEDIUM
en: Select source medium type.
    To rename, reorder or delete an entry use context menu (alternate mouse button).
    To create a medium enable the option edit medium definition in preferences menu.
gl: Elixir tipo de medio fonte.
    Para renomerar, reordenar ou borrar unha entrada use o menu de contexto (botón dereito do rato).
    Para crear un «medio» activar a opción «editar definición de medio» no menu de preferencias.

note: DESC_FILENAME_COUNTER_STEP
en: Value that is added to filenamecounter after scan
gl: Valor a engadir ao contador de nome de ficheiro despois de escanear

note: DESC_BROWSE_FILENAME
en: Browse for image filename
gl: Buscar polo nome de ficheiro de imaxe

note: DESC_FILENAME
en: Filename for scanned image
gl: Nome de ficheiro para a imaxe escaneada

note: DESC_FILETYPE
en: Type of image format, the suitable filename extension is automatically added to the filename
gl: Tipo de formato de imaxe, a extensión doada engadirase automaticamente  ao nome de ficheiro

note: DESC_FAXPROJECT
en: Enter fax project directory name
gl: Introduza o nome do directorio de proxectos de fax

note: DESC_FAXPAGENAME
en: Enter new name for faxpage
gl: Introduza un novo nome para a páxina de fax

note: DESC_FAXRECEIVER
en: Enter receiver phone number or address
gl: Introduza o número de telefono ou o enderezo do receptor

note: DESC_FAX_PROJECT_BROWSE
en: Browse for fax project directory
gl: Busca do directorio de proyecto de fax

note: DESC_EMAIL_PROJECT
en: Enter e-mail project directory name
gl: Introduza o nome do directorio de proxectos de correo-e

note: DESC_EMAIL_IMAGENAME
en: Enter new name for e-mail image
gl: Introduza un nome novo para a imaxe de correo-e

note: DESC_EMAIL_RECEIVER
en: Enter e-mail address
gl: Introduza o enderezo de correo-e

note: DESC_EMAIL_PROJECT_BROWSE
en: Browse for email project directory
gl: Busca do directorio de proyecto de correo-e

note: DESC_EMAIL_SUBJECT
en: Enter subject of e-mail
gl: Introduza o asunto do correo-e

note: DESC_EMAIL_FILETYPE
en: Select filetype for image attachments
gl: Definir tipo de ficheiro para ficheiro de páxinas múltiples

note: DESC_MULTIPAGE_PROJECT
en: Enter multipage project directory name
gl: Introduza o nome do directorio de proyecto de páxinas múltiples

note: DESC_MULTIPAGE_PROJECT_BROWSE
en: Browse for multipage project directory
gl: Busca do directorio de proyecto de múltiples páxinas

note: DESC_MULTIPAGE_FILETYPE
en: Select filetype for multipage file
gl: Escoller tipo de ficheiro para ficheiro de páxinas múltiples

note: DESC_PRESET_AREA_RENAME
en: Enter new name for preset area
gl: Introduza un nome novo para l preselección de área

note: DESC_PRESET_AREA_ADD
en: Enter name for new preset area
gl: Introduza un nome para unha nova preselección de área

note: DESC_MEDIUM_RENAME
en: Enter new name for medium definition
gl: Introduza un nome novo para definición de medio

note: DESC_MEDIUM_ADD
en: Enter name for new medium definition
gl: Introduza un nome para unha nova definición de medio

note: DESC_PRINTER_SELECT
en: Select printerdefinition <Shift-F1/F2/...>
gl: Seleccionar definición de impresora <Maiús-F1/F2/...>

note: DESC_RESOLUTION
en: Set scan resolution
gl: Definir a resolución de escaneo

note: DESC_RESOLUTION_X
en: Set scan resolution for x direction
gl: Definir resolución de escaneo na dirección X

note: DESC_RESOLUTION_Y
en: Set scan resolution for y direction
gl: Definir resolución de escaneo na dirección Y

note: DESC_ZOOM
en: Set zoomfactor
gl: Definir o factor de ampliación

note: DESC_ZOOM_X
en: Set zoomfactor for x direction
gl: Definir o factor de ampliación para la dirección Y factor de ampliación para a dirección X

note: DESC_ZOOM_Y
en: Set zoomfactor for y direction
gl: Definir o factor de ampliación para a dirección Y

note: DESC_COPY_NUMBER
en: Set number of copies
gl: Definir o número de copias

note: DESC_NEGATIVE
en: Negative: Invert colors for scanning negatives <Ctrl-n>
gl: Negativos: Inverter as cores para escanear negativos <Ctrl-n>

note: DESC_GAMMA
en: Set gamma value
gl: Definir valor gamma

note: DESC_GAMMA_R
en: Set gamma value for red component
gl: Definir valor gamma para o compoñente vermello

note: DESC_GAMMA_G
en: Set gamma value for green component
gl: Definir valor gamma para o compoñente verde

note: DESC_GAMMA_B
en: Set gamma value for blue component
gl: Definir valor gamma para o compoñente azul

note: DESC_BRIGHTNESS
en: Set brightness
gl: Definir brillo

note: DESC_BRIGHTNESS_R
en: Set brightness for red component
gl: Definir brillo para o compoñente vermello

note: DESC_BRIGHTNESS_G
en: Set brightness for green component
gl: Definir brillo para o compoñente verde

note: DESC_BRIGHTNESS_B
en: Set brightness for blue component
gl: Definir brillo para o compoñente azul

note: DESC_CONTRAST
en: Set contrast
gl: Definir a cor

note: DESC_CONTRAST_R
en: Set contrast for red component
gl: Definir contraste para o compoñente vermello

note: DESC_CONTRAST_G
en: Set contrast for green component
gl: Definir contraste para o compoñente verde

note: DESC_CONTRAST_B
en: Set contrast for blue component
gl: Definir contraste para o compoñente azul

note: DESC_THRESHOLD
en: Set threshold
gl: Definir limiar

note: DESC_RGB_DEFAULT
en: RGB default: Set enhancement values for red, green and blue to default values <Ctrl-b>:
     gamma = 1.0
     brightness = 0
     contrast = 0
gl: RGB por omisión: Definir valores de mellora para vermello, verde e azul a valores por omisión <Ctrl-b>:
    gamma = 1.0
    brillo = 0
    contraste = 0

note: DESC_ENH_AUTO
en: Autoadjust gamma, brightness and contrast <Ctrl-a>
gl: Axustar automaticamente gamma, brillo e contraste <Ctrl-e>

note: DESC_ENH_DEFAULT
en: Set default enhancement values <Ctrl-0>:
    gamma = 1.0
    brightness = 0
    contrast = 0
gl: Definir valores de mellora por omisión <Ctrl-0>:
    gamma = 1.0
    brillo = 0
    contraste = 0

note: DESC_ENH_RESTORE
en: Restore enhancement values from preferences <Ctrl-r>
gl: Restaurar valores de mellora desde preferencias <Ctrl-r>

note: DESC_ENH_STORE
en: Store active enhancement values to preferences <Ctrl-+>
gl: Gardar valores de mellora activos a preferencias <Ctrl-+>

note: DESC_HIST_INTENSITY
en: Show histogram of intensity/gray <Alt-i>
gl: Amosar o el histograma de intensidade/grises <Alt-i>

note: DESC_HIST_RED
en: Show histogram of red component <Alt-r>
gl: Amosar o histograma do compoñente vermello <Alt-r>

note: DESC_HIST_GREEN
en: Show histogram of green component <Alt-g>
gl: Amosar o histograma do compoñente verde <Alt-g>

note: DESC_HIST_BLUE
en: Show histogram of blue component <Alt-b>
gl: Amosar o histograma do compoñente azul <Alt-b>

note: DESC_HIST_PIXEL
en: Display mode: show histogram with lines instead of pixels <Alt-m>
gl: Modo de pantalla: amosar histograma con liñas no canto de píxeles <Alt-m>

note: DESC_HIST_LOG
en: Show logarithm of pixelcount <Alt-l>
gl: Amosar o logaritmo da conta de píxeles <Alt-l>

note: DESC_PRINTER_SETUP
en: Select definition to change
gl: Escolla a definición a cambiar

note: DESC_PRINTER_NAME
en: Define a name for the selection of this definition
gl: Definir un nome para a selección desta definición

note: DESC_PRINTER_COMMAND
en: Enter command to be executed in copy mode (e.g. "lpr")
gl: Introduza a orde a executar en modo copia (p.e. «lpr»)

note: DESC_COPY_NUMBER_OPTION
en: Enter option for copy numbers
gl: Introduza a opción para o número de copias

note: DESC_PRINTER_LINEART_RESOLUTION
en: Resolution with which lineart images are printed and saved in postscript
gl: Resolución coa que as imaxes de liña de arte han ser impresas e gardadas en PostScript

note: DESC_PRINTER_GRAYSCALE_RESOLUTION
en: Resolution with which grayscale images are printed and saved in postscript
gl: Resolución coa que as imaxes en escala de grisesr han ser impresas e gardadas en PostScript

note: DESC_PRINTER_COLOR_RESOLUTION
en: Resolution with which color images are printed and saved in postscript
gl: Resolución coa que as imaxes a cor han ser impresas e gardadas en PostScript

note: DESC_PRINTER_WIDTH DESC_FAX_WIDTH
en: Width of printable area
gl: Anchura de área imprimible

note: DESC_PRINTER_HEIGHT DESC_FAX_HEIGHT
en: Height of printable area
gl: Altura de área imprimible

note: DESC_PRINTER_LEFTOFFSET DESC_FAX_LEFTOFFSET
en: Left offset from the edge of the paper to the printable area
gl: Deprazamento cara a esquerda desde o bordo do papel á área imprimible

note: DESC_PRINTER_BOTTOMOFFSET DESC_FAX_BOTTOMOFFSET
en: Bottom offset from the edge of the paper to the printable area
gl: Deprazamento cara abaixo desde o bordo do papel á área imprimible

note: DESC_PRINTER_GAMMA
en: Additional gamma value for photocopy
gl: Valor gamma adicional para fotocopia

note: DESC_PRINTER_GAMMA_RED
en: Additional gamma value for red component for photocopy
gl: Valor gamma adicional do valor vermello para fotocopia

note: DESC_PRINTER_GAMMA_GREEN
en: Additional gamma value for green component for photocopy
gl: Valor gamma adicional do valor verde para fotocopia

note: DESC_PRINTER_GAMMA_BLUE
en: Additional gamma value for blue component for photocopy
gl: Valor gamma adicional do valor azul para fotocopia

note: DESC_PRINTER_EMBED_CSA
en: Creates a postscript file that contains the ICM profile of the scanner
gl: Crea un ficheiro PostScript que conten o perfil ICM do escáner

note: DESC_PRINTER_EMBED_CRD
en: Creates a postscript file that contains the ICM profile of the printer
gl: Crea un ficheiro PostScript que conten o perfil ICM da impresora

note: DESC_PRINTER_CMS_BPC
en: Applies black point compensation
gl: Aplicada a compensación de punto negro

note: DESC_PRINTER_PS_FLATEDECODED
en: Create zlib compressed postscript image for printer (flatedecode).
    The printer has to understand postscript level 3!
gl: Crear unha imaxe postscript comprimida con zlib para a impresora (flatedecode).
    A impresora ten que entender postscript nivel 3!

note: DESC_TMP_PATH
en: Path to temp directory
gl: Ruta ao directorio temporal

note: DESC_BUTTON_TMP_PATH_BROWSE
en: Browse for temporary directory
gl: Buscar por directorio temporal

note: DESC_JPEG_QUALITY
en: Quality in percent if image is saved as JPEG or TIFF with JPEG compression
gl: Calidade en porcentaxe si a imaxe é gardada como JPEG ou TIFF con compresión JPEG

note: DESC_PNG_COMPRESSION
en: Compression if image is saved as PNG
gl: Compresión se a imaxe é gardada como PNG

note: DESC_FILENAME_COUNTER_LEN
en: Minimum length of counter in filename
gl: Lonxitude mínima do contador no nome de ficheiro

note: DESC_TIFF_ZIP_COMPRESSION
en: Compression rate for zip compressed TIFF (deflate)
gl: Taxa de compresión zip para comprimir TIFF (rebaixar)

note: DESC_TIFF_COMPRESSION_16
en: Compression type if 16 bit image is saved as TIFF
gl: Tipo de compresión se a imaxe de 16 bits é gardada como TIFF

note: DESC_TIFF_COMPRESSION_8
en: Compression type if 8 bit image is saved as TIFF
gl: Tipo de compresión se a imaxe de 8 bits é gardada como TIFF

note: DESC_TIFF_COMPRESSION_1
en: Compression type if lineart image is saved as TIFF
gl: Tipo de compresión se a imaxe de liña de arte se gardada como TIFF

note: DESC_SAVE_DEVPREFS_AT_EXIT
en: Save device dependent preferences in default file at exit of xsane
gl: Gardar as preferencias dependentes do dispositivo no ficheiro por omisión ao saír de XSane

note: DESC_OVERWRITE_WARNING
en: Warn before overwriting an existing file
gl: Avisar antes de sobrescribir un ficheiro existente

note: DESC_SKIP_EXISTING
en: If filename counter is automatically increased, used numbers are skipped
gl: Se o contador de nome de ficheiro se incrementa automaticamente, sáltanse os números utilizados

note: DESC_SAVE_PS_FLATEDECODED
en: compress postscript image with zlib algorithm (flatedecode). When you want to print such a file your printer has to understand postscript level 3
gl: comprimir a imaxe PostScript co algoritmo zlib (decodificación plana). Cando queira imprimir tal ficheiro a súa impresora ten que entender PostScript nivel 3

note: DESC_SAVE_PDF_FLATEDECODED
en: compress PDF image with zlib algorithm (flatedecode).
gl: compresión de imaxe PDF co algoritmo zlib (decodificación plana)

note: DESC_SAVE_PNM16_AS_ASCII
en: When a 16 bit image shall be saved in PNM format then use ASCII format instead of binary format. The binary format is a new format that is not supported by all programs. The ASCII format is supported by more programs but it produces really huge files!!!
gl: Cando unha imaxe de 16 bits deba gardarse en formato PNM use o formato ASCII no canto do formato binario. O formato binario é un formato novo que non está soportado por todos os programas. O formato ASCII está soportado pola maioría dos programas pero produce ficheiros verdadeiramente enormes!!!

note: DESC_REDUCE_16BIT_TO_8BIT
en: If scanner sends image with 16 bits/channel save image with 8 bits/channel
gl: Se o escáner envia imaxes de 16 bits/canle gardar as imaxes con 8 bits/canle

note: DESC_PSFILE_WIDTH
en: Width of paper for postscript files
gl: Anchura do papel para ficheiros PostScript

note: DESC_PSFILE_HEIGHT
en: Height of paper for postscript files
gl: Altura do papel para ficheiros PostScript

note: DESC_PSFILE_LEFTOFFSET
en: Left offset from the edge of the paper to the usable area for postscript files
gl: Desprazamento cara a esquerda desde o bordo do papel até a área útil para os ficheiros PostScript

note: DESC_PSFILE_BOTTOMOFFSET
en: Bottom offset from the edge of the paper to the usable area for postscript files
gl: Desprazamento cara abaixo desde o bordo do papel até a área útil para os ficheiros PostScript

note: DESC_MAIN_WINDOW_FIXED
en: Use fixed main window size or scrolled, resizable main window
gl: Usar tamaño de ventá principal fixo ou un tamaño variable con desprazamento

note: DESC_DISABLE_GIMP_PREVIEW_GAMMA
en: Disable preview gamma when XSane runs as GIMP plugin
gl: Desactivar a vista previa gamma cando XSane funciona como unha extensión de GIMP

note: DESC_PREVIEW_COLORMAP
en: Use an own colormap for preview if display depth is 8 bpp
gl: Usar un mapa de cores propio se a profundidade da pantalla é de 8 bpp

note: DESC_SHOW_RANGE_MODE
en: Select how a range is displayed
gl: Definir como amosar un rango

note: DESC_PREVIEW_OVERSAMPLING
en: Value with which the calculated preview resolution is multiplied
gl: Valor calculado co que a resolución da vista previa se multiplica

note: DESC_PREVIEW_GAMMA
en: Set gamma correction value for preview image
gl: Definir o valor da corrección gamma para a imaxe de vista previa

note: DESC_PREVIEW_GAMMA_RED
en: Set gamma correction value for red component of preview image
gl: Definir o valor da corrección gamma para o compoñente vermello da imaxe de vista previa

note: DESC_PREVIEW_GAMMA_GREEN
en: Set gamma correction value for green component of preview image
gl: Definir o valor da corrección gamma para o compoñente verde da imaxe de vista previa

note: DESC_PREVIEW_GAMMA_BLUE
en: Set gamma correction value for blue component of preview image
gl: Definir o valor da corrección gamma para o compoñente azul da imaxe de vista previa

note: DESC_LINEART_MODE
en: Define the way XSane shall handle the threshold option
gl: Definir a forma en que XSane manexará la opción limiar

note: DESC_GRAYSCALE_SCANMODE
en: Select grayscale scanmode. This scanmode is used for lineart preview scan when transformation from grayscale to lineart is enabled
gl: Escoller o modo de escaneo de escala de grises. Este modo usase para a vista previa de liña de arte cando a transformación de escala de grises a liña de arte está activada

note: DESC_PREVIEW_THRESHOLD_MIN
en: The scanner's minimum threshold level in %
gl: Nivel mínimo do limiar do escáner en %

note: DESC_PREVIEW_THRESHOLD_MAX
en: The scanner's maximum threshold level in %
gl: Nivel máximo do limiar do escáner en %

note: DESC_PREVIEW_THRESHOLD_MUL
en: Multiplier to make XSane threshold range and scanner threshold range the same
gl: Factor de multiplicación para facer que el rango do limiar de XSane e ol rango do limiar do escáner sexan iguais

note: DESC_PREVIEW_THRESHOLD_OFF
en: Offset to make XSane threshold range and scanner threshold range the same
gl: Desprazamento para facer que o rango do limiar de XSane e o rango do limiar do escáner sexan iguais

note: DESC_ADF_PAGES_MAX
en: Number of pages to scan
gl: Número de páxinas a escanear

note: DESC_PREVIEW_PIPETTE_RANGE
en: dimension of square that is used to average color for pipette function
gl: Dimensión do cadrado que se usa para promediar a cor para a función pipeta

note: DESC_DOC_VIEWER
en: Enter command to be executed to display helpfiles, must be a HTML-viewer!
gl: Introducir orde a executar para amosar ficheiros de axuda, debe ser un visor HTML!

note: DESC_AUTOENHANCE_GAMMA
en: Change gamma value when autoenhancement button is pressed
gl: Cambiar valor gamma cando se preme no botón de mellora automática

note: DESC_PRESELECT_SCAN_AREA
en: Select scan area after preview scan has finished
gl: Seleccionar área de escaneo despois de que a vista previa remate

note: DESC_AUTOCORRECT_COLORS
en: Do color correction after preview scan has finished
gl: Facer a corrección de cor despois de terminar o escaneo da vista previa

note: DESC_RENDERING_INTENT
en: Select rendering intent for preview and saving
gl: Escolla «Intento de renderizado» para vista previa e gardado

note: DESC_CMS_BPC
en: Apply black point compensation when color transformation is done
gl: Aplicar a compensación de punto negro unha vez feita a transformación de cor

note: DESC_FAX_COMMAND
en: Enter command to be executed in fax mode
gl: Introduza a orde a executar en modo fax

note: DESC_FAX_RECEIVER_OPT
en: Enter option to specify receiver
gl: Introduza a opción para especificar un receptor

note: DESC_FAX_POSTSCRIPT_OPT
en: Enter option to specify postscript files following
gl: Introduza a opción para especificar os ficheiros PostScript seguintes

note: DESC_FAX_NORMAL_OPT
en: Enter option to specify normal mode (low resolution)
gl: Introduza a opción para especificar o modo normal (baixa resolución)

note: DESC_FAX_FINE_OPT
en: Enter option to specify fine mode (high resolution)
gl: Introduza a opción para especificar o modo fino (alta resolución)

note: DESC_FAX_VIEWER
en: Enter command to be executed to view a fax
gl: Introduza a orde a executar para ver un fax

note: DESC_FAX_FINE_MODE
en: Send fax with high vertical resolution (196 lpi instead of 98 lpi)
gl: Enviar fax con resolución vertical alta (196 lpp no canto de 98 lpp)

note: DESC_FAX_PS_FLATEDECODED
en: Create zlib compressed postscript image for fax (flatedecode)
gl: Crear imaxe postscript comprimida para fax (decodificación plana)

note: DESC_SMTP_SERVER
en: IP Address or Domain name of SMTP server
gl: Enderezo IP ou nome de dominio do servidor SMTP

note: DESC_SMTP_PORT
en: port to connect to SMTP server
gl: Porto para conectar ao servidor SMTP

note: DESC_EMAIL_FROM
en: enter your e-mail address
gl: Introduza o seu enderzo de correo-e

note: DESC_EMAIL_REPLY_TO
en: enter e-mail address for replied e-mails
gl: introduza o enderezo de correo-e para los correo-e respondidos

note: DESC_EMAIL_AUTHENTICATION
en: Type of authentication before sending e-mail
gl: Tipo de autenticación antes de enviar correo-e

note: DESC_EMAIL_AUTH_USER
en: user name for e-mail server
gl: nome de usuario para o servidor de correo-e

note: DESC_EMAIL_AUTH_PASS
en: password for e-mail server
gl: contrasinal para o servidor de correo-e

note: DESC_POP3_SERVER
en: IP Address or Domain name of POP3 server
gl: Enderezo IP ou nome de dominio do servidor POP3

note: DESC_POP3_PORT
en: port to connect to POP3 server
gl: Porto para conectar ao servidor POP3

note: DESC_HTML_EMAIL
en: E-mail is sent in HTML mode, place image with: <IMAGE>
gl: O correo-e enviase en modo HTML, poña a imaxe con: <IMAGE>

note: DESC_OCR_COMMAND
en: Enter command to start OCR program
gl: Introduca a orde para iniciar o programa de OCR

note: DESC_OCR_INPUTFILE_OPT
en: Enter option of the OCR program to define input file
gl: Introduza a opción para o programa de OCR para definir o ficheiro de entrada

note: DESC_OCR_OUTPUTFILE_OPT
en: Enter option of the OCR program to define output file
gl: Introduza a opción para o programa de OCR para definir o ficheiro de saída

note: DESC_OCR_USE_GUI_PIPE_OPT
en: Define if the OCR program supports gui progress pipe
gl: Definir si o programa de OCR soporta a canalización de indicador de progreso

note: DESC_OCR_OUTFD_OPT
en: Enter option of the OCR program to define output filedescripor in GUI mode
gl: Introduza a opción para o programa de OCR para definir o descriptor de ficheiro de saída en modo IGU

note: DESC_OCR_PROGRESS_KEYWORD
en: Define Keyword that is used to mark progress information
gl: Palabra chave usada para marcar información de progreso

note: DESC_PERMISSION_READ
en: read
gl: Ler

note: DESC_PERMISSION_WRITE
en: write
gl: Escribir

note: DESC_PERMISSION_SEARCH
en: search
gl: Buscar

note: DESC_ADD_BATCH
en: Add selection for batch scan
gl: Engadir selección para escaneo por lotes

note: DESC_PIPETTE_WHITE
en: Pick white point
gl: Tomar punto blanco

note: DESC_PIPETTE_GRAY
en: Pick gray point
gl: Tomar punto gris)

note: DESC_PIPETTE_BLACK
en: Pick black point
gl: Tomar punto negro

note: DESC_ZOOM_FULL
en: Use full scan area
gl: Usar área de escaneo completa

note: DESC_ZOOM_OUT
en: Zoom 20% out
gl: Ampliar 20%

note: DESC_ZOOM_IN
en: Click at position to zoom to
gl: Facer clic na posición para facer zoom a

note: DESC_ZOOM_AREA
en: Zoom into selected area
gl: Ampliar precisamente a área seleccionada

note: DESC_ZOOM_UNDO
en: Undo last zoom
gl: Desfacer a última ampliación

note: DESC_FULL_PREVIEW_AREA
en: Select visible area
gl: Escoller a área visible

note: DESC_AUTOSELECT_SCAN_AREA
en: Autoselect scan area
gl: Escoller automaticamente el área de escaneo

note: DESC_AUTORAISE_SCAN_AREA
en: Autoraise scan area
gl: Levantar automaticamente a área de escaneo

note: DESC_DELETE_IMAGES
en: Delete preview image cache
gl: Borrar a caché de imaxe da vista previa

note: DESC_PRESET_AREA
en: Preset area:
    To add new area or edit an existing area use context menu (alternate mouse button).
gl: Preselección de área:
    Para engadir unha nova área ou editar unha existente utilice o menu de contexto (botón dereito do rato).

note: DESC_ROTATION
en: Rotate preview and scan
gl: Rotar a vista previa e escanear

note: DESC_RATIO
en: Aspect ratio of selection
gl: Relación de aspecto da selección

note: DESC_PAPER_ORIENTATION
en: Define image position for printing
gl: Definir posición da imaxe para imprimir

note: DESC_VIEWER_OCR
en: Optical Character Recognition
gl: Recoñecemento optico de caracteres

note: DESC_VIEWER_UNDO
en: Undo last change
gl: Desfacer o último cambio

note: DESC_VIEWER_CLONE
en: Clone image
gl: Duplicar a imaxe

note: DESC_ROTATE90
en: Rotate image 90 degrees
gl: Rotar imaxe 90 graos

note: DESC_ROTATE180
en: Rotate image 180 degrees
gl: Rotar imaxe 180 graos

note: DESC_ROTATE270
en: Rotate image 270 degrees
gl: Rotar imaxe 270 graos

note: DESC_MIRROR_X
en: Mirror image at vertical axis
gl: Reflectir a imaxe sobre o eixo vertical

note: DESC_MIRROR_Y
en: Mirror image at horizontal axis
gl: Reflectir a imaxe sobre o eixo horizontal

note: DESC_VIEWER_ZOOM
en: Zoom image
gl: Ampliar imaxe

note: DESC_STORE_MEDIUM
en: Store medium
gl: Gardar medio

note: DESC_DELETE_MEDIUM
en: Delete active medium
gl: Borrar medio activo

note: DESC_SCALE_FACTOR
en: Scale factor
gl: Factor de escala

note: DESC_X_SCALE_FACTOR
en: X-Scale factor
gl: Factor de escala X

note: DESC_Y_SCALE_FACTOR
en: Y-Scale factor
gl: Factor de escala Y

note: DESC_SCALE_WIDTH
en: Scale image to width [pixels]
gl: Axustar a imaxe ao ancho [en píxeles]

note: DESC_SCALE_HEIGHT
en: Scale image to height [pixels]
gl: Axustar a imaxe ao alto [en píxeles]

note: DESC_BATCH_LIST_EMPTY
en: Empty batch list
gl: Baleirar a lista de proceso por lotes

note: DESC_BATCH_LIST_SAVE
en: Save batch list
gl: Gardar a lista de proceso por lotes

note: DESC_BATCH_LIST_LOAD
en: Load batch list
gl: Cargar a lista de proceso por lotes

note: DESC_BATCH_RENAME
en: Rename area
gl: Renomear a área

note: DESC_BATCH_ADD
en: Add selected preview area to batch list
gl: Engadir vista previa seleccionada á lista de proceso por lotes

note: DESC_BATCH_DEL
en: Delete selected area from batch list
gl: Borrar área seleccionada da lista de proceso por lotes

note: DESC_AUTOMATIC
en: Turns on automatic mode
gl: Activa o modo automático

note: DESC_BUTTON_SCANNER_DEFAULT_COLOR_ICM_PROFILE_BROWSE
en: Browse for scanner default color ICM-profile
gl: Buscar por perfil de cor ICM predeterminado do escáner

note: DESC_BUTTON_SCANNER_DEFAULT_GRAY_ICM_PROFILE_BROWSE
en: Browse for scanner default gray ICM-profile
gl: Buscar por perfil de escala de grises ICM predeterminado do escáner

note: DESC_BUTTON_DISPLAY_ICM_PROFILE_BROWSE
en: Browse for display ICM-profile
gl: Buscar por perfil ICM de pantalla

note: DESC_BUTTON_PRINTER_ICM_PROFILE_BROWSE
en: Browse for printer ICM-profile
gl: Buscar por perfil ICM de impresora

note: DESC_BUTTON_CUSTOM_PROOFING_ICM_PROFILE_BROWSE
en: Browse for custom proofing ICM-profile
gl: Buscar por perfil ICM de proba personalizado

note: DESC_BUTTON_WORKING_COLOR_SPACE_ICM_PROFILE_BROWSE
en: Browse for working color space ICM-profile
gl: Buscar por perfil ICM de espazo de cor de traballo

note: ERR_HOME_DIR
en: Failed to determine home directory:
gl: Fallou ao determinar o directorio persoal:

note: ERR_CHANGE_WORKING_DIR
en: Failed to change working directory to
gl: Fallou ao cambiar o directorio de traballo a

note: ERR_FILENAME_TOO_LONG
en: Filename too long
gl: Nome de ficheiro moi longo

note: ERR_CREATE_TEMP_FILE
en: Could not create temporary file.
    Open Menu Preferences->Setup Tab Save and
    select a temporary directory where you have
    write permissions.
gl: Non se puido crear o ficheiro temporal.
    Abra o menu Preferencias->Configuración->Directorio temporal
    e escolla un directorio temporal donde teña
    permisos de escritura.

note: ERR_SET_OPTION
en: Failed to set value of option
gl: Fallou ao definir o valor da opción

note: ERR_GET_OPTION
en: Failed to obtain value of option
gl: Fallou ao obter o valor da opción

note: ERR_OPTION_COUNT
en: Error obtaining option count
gl: Erro ao obter a opción de contar

note: ERR_DEVICE_OPEN_FAILED
en: Failed to open device
gl: Fallou ao abrir o dispositivo

note: ERR_NO_DEVICES
en: no devices available
gl: Non hai dispositivos dispoñibles

note: ERR_DURING_READ
en: Error during read:
gl: Erro mentres se leia:

note: ERR_DURING_SAVE
en: Error during save:
gl: Erro mentres se gardaba:

note: ERR_BAD_DEPTH
en: Can't handle depth
gl: Non se pode manexar a profundidade

note: ERR_UNKNOWN_SAVING_FORMAT
en: Unknown file format for saving
gl: Formato de ficheiro descoñecido para gardar

note: ERR_OPEN_FAILED
en: Failed to open
gl: Fallou ao abrir

note: ERR_CREATE_SECURE_FILE
en: Could not create secure file (maybe a link does exist):
gl: Non se pode crear un ficheiro seguro (pode que exista unha ligazón):

note: ERR_FAILED_PRINTER_PIPE
en: Failed to open pipe for executing printercommand
gl: Fallou ao abrir a canalización para executar a orde de impresión

note: ERR_FAILED_EXEC_PRINTER_CMD
en: Failed to execute printercommand:
gl: Fallou ao executar a orde de impresión:

note: ERR_FAILED_START_SCANNER
en: Failed to start scanner:
gl: Fallou ao iniciar o escáner:

note: ERR_FAILED_GET_PARAMS
en: Failed to get parameters:
gl: Non se puideron obter os parámetros:

note: ERR_NO_OUTPUT_FORMAT
en: No output format given
gl: Formato de saída sen determinar

note: ERR_NO_MEM
en: out of memory
gl: Non queda memoria

note: ERR_TOO_MUCH_DATA
en: Backend sends more image data than it defined in parameters
gl: O motor envia máis datos de imaxe que os definidos nos parámetros

note: ERR_LIBTIFF
en: LIBTIFF reports error
gl: LIBTIFF informa dun erro

note: ERR_LIBPNG
en: LIBPNG reports error
gl: LIBPNG informa dun erro

note: ERR_LIBJPEG
en: LIBJPEG reports error
gl: LIBJPE G informa dun erro

note: ERR_ZLIB
en: ZLIB error or memory allocation problem
gl: Erro en ZLIB ou problema de asignación de memoria

note: ERR_UNKNOWN_TYPE
en: unknown type
gl: Ttipo descoñecido

note: ERR_UNKNOWN_CONSTRAINT_TYPE
en: unknown constraint type
gl: Restrición de tipo descoñecido

note: ERR_OPTION_NAME_NULL
en: Option has empty name (NULL).
gl: A opción ten nome baleiro (NULL).

note: ERR_BACKEND_BUG
en: This is a backend bug. Please inform the author of the backend!
gl: Este é un erro do motor. Informe ao autor do motor!

note: ERR_FAILED_EXEC_DOC_VIEWER
en: Failed to execute documentation viewer:
gl: Fallou ao executar o visor de fdocumentación:

note: ERR_FAILED_EXEC_FAX_VIEWER
en: Failed to execute fax viewer:
gl: Fallou ao executar o visor de fax:

note: ERR_FAILED_EXEC_FAX_CMD
en: Failed to execute fax command:
gl: Fallou ao executar a orde de fax:

note: ERR_FAILED_EXEC_OCR_CMD
en: Failed to execute OCR command:
gl: Fallou ao executar a orde de OCR:

note: ERR_BAD_FRAME_FORMAT
en: bad frame format
gl: O formato de cadro non é correcto

note: ERR_FAILED_SET_RESOLUTION
en: unable to set resolution
gl: Non se pode determinar a resolución

note: ERR_PASSWORD_FILE_INSECURE
en: Password file (%s) is insecure, use permission x00
gl: O ficheiro de contrasinal (%s) non é seguro, usar permisos x00

note: ERR_ERROR
en: error
gl: Erro

note: ERR_MAJOR_VERSION_NR_CONFLICT
en: Sane major version number mismatch!
gl: O número de versión principal de Sane non coincide!

note: ERR_XSANE_MAJOR_VERSION
en: XSane major version =
gl: Versión principal de XSane =

note: ERR_BACKEND_MAJOR_VERSION
en: backend major version =
gl: Versión principal do motor =

note: ERR_PROGRAM_ABORTED
en: *** PROGRAM ABORTED ***
gl: *** PROGRAMA INTERRUMPIDO ***

note: ERR_FAILED_ALLOCATE_IMAGE
en: Failed to allocate image memory:
gl: Fallou ao ubicar a imaxen na memoria:

note: ERR_PREVIEW_BAD_DEPTH
en: Preview cannot handle bit depth
gl: A vista previa non pode manexar a profundidade de bits

note: ERR_GIMP_SUPPORT_MISSING
en: GIMP support missing
gl: Non se atopan o soporte para GIMP

note: ERR_CREATE_FAX_PROJECT
en: Could not create faxproject
gl: Non se puido crear o proxecto de fax

note: WARN_COUNTER_UNDERRUN
en: Filename counter underrun
gl: Contador de nomes de ficheiro baleiro

note: WARN_NO_VALUE_CONSTRAINT
en: warning: option has no value constraint
gl: aviso: a opción non ten restriccións de valor

note: WARN_XSANE_AS_ROOT
en: You try to run XSane as ROOT, that really is DANGEROUS!
    
    Do not send any bug reports when you
    have any problems while running XSane as root:
    YOU ARE ALONE!
gl: Tenta executar XSane como ROOT, o que é verdadeiramente PERIGOSO!
    
    Non envíe ningún informe de erros cando
    teñaa algún problema mentres execute XSane como supersusuario:
    ESTÁ VOSTEDE SÓ!

note: ERR_HEADER_ERROR
en: Error
gl: Erro

note: ERR_HEADER_WARNING
en: Warning
gl: Atención

note: ERR_HEADER_INFO
en: Information
gl: Información

note: ERR_HEADER_CHILD_PROCESS_ERROR
en: Child process error
gl: Erro nun proceso fillo

note: ERR_FAILED_CREATE_FILE
en: Failed to create file:
gl: Fallou ao crear o ficheiro:

note: ERR_LOAD_DEVICE_SETTINGS
en: Error while loading device settings:
gl: Erro ao cargar os axustes do dispositivo:

note: ERR_NO_DRC_FILE
en: is not a device-rc-file !!!
gl: >Non é un  ficheiro-rc-de-dispositivo !!!

note: ERR_NETSCAPE_EXECUTE_FAIL
en: Failed to execute netscape!
gl: Fallou ao executar Netscape!

note: ERR_SENDFAX_RECEIVER_MISSING
en: Send fax: no receiver defined
gl: Envío de fax: no nse definiu un receptor

note: ERR_CREATED_FOR_DEVICE
en: has been created for device
gl: creouse para o dispositivo

note: ERR_USED_FOR_DEVICE
en: you want to use it for device
gl: vostede quere usalo para o dispositivo

note: ERR_MAY_CAUSE_PROBLEMS
en: this may cause problems!
gl: isto pode causar problemas!

note: WARN_UNSAVED_IMAGES
en: There are %d unsaved images
gl: Hai %d imaxes sen gardar

note: WARN_FILE_EXISTS
en: File %s already exists
gl: O ficheiro «%s» xa existe

note: ERR_FILE_NOT_EXISTS
en: File %s does not exist
gl: O ficheiro %s non existe

note: ERR_FILE_NOT_POSTSCRIPT
en: File %s is not a postscript file
gl: O ficheiro %s no é un ficheiro postscript

note: ERR_UNSUPPORTED_OUTPUT_FORMAT
en: Unsupported %d-bit output format: %s
gl: Formato de saída de %d-bit non soportado: %s

note: ERR_CMS_CONVERSION
en: Error during CMS conversion:
gl: Erro na conversión CMS

note: ERR_CMS_OPEN_ICM_FILE
en: Could not open
gl: Fallou ao abrir

note: CMS_SCANNER_ICM
en: scanner ICM profile
gl: perfil ICM do escáner

note: CMS_DISPLAY_ICM
en: display ICM profile
gl: perfil ICM da pantalla

note: CMS_PROOF_ICM
en: proofing ICM profile
gl: perfil ICM de probas

note: ERR_CMS_CREATE_TRANSFORM
en: Could not create transform
gl: Non é posible crear a transformación

note: WARN_VIEWER_IMAGE_NOT_SAVED
en: viewer image is not saved
gl: A imaxe do visualizador non foi gardada

note: FILE_FILTER_ALL_FILES
en: All files
gl: Todos os ficheiros

note: FILE_FILTER_IMAGES
en: Images
gl: Imaxes

note: FILE_FILTER_XBL
en: XSane batch list
gl: Lista de proceso por lotes de XSane

note: FILE_FILTER_ICM
en: ICC/ICM Profiles
gl: Perfiles ICC/ICM

note: FILE_FILTER_DRC
en: XSane device preferences
gl: Preferencias de dispositivo de XSane

note: FILE_FILTER_RC
en: XSane preferences
gl: Preferencias de XSane

note: TEXT_USAGE
en: Usage:
gl: Modo de uso:

note: TEXT_USAGE_OPTIONS
en: [OPTION]... [DEVICE]
gl: [OPCIÓN]... [DISPOSITIVO]

note: TEXT_HELP
en: Start up graphical user interface to access SANE (Scanner Access Now Easy) devices.
    
    The format of [DEVICE] is backendname:devicefile (e.g. umax:/dev/scanner).
    [OPTION]... can be a combination of the following items:
     -h, --help                   display this help message and exit
     -v, --version                print version information
     -l, --license                print license information
    
     -d, --device-settings file   load device settings from file (without ".drc")
    
     -V, --viewer                 start with viewer-mode active (default)
     -s, --save                   start with save-mode active
     -c, --copy                   start with copy-mode active
     -m, --multipage              start with multipage-mode active
     -f, --fax                    start with fax-mode active
     -e, --email                  start with e-mail-mode active
     -n, --no-mode-selection      disable menu for XSane mode selection
    
     -F, --Fixed                  fixed main window size (overwrite preferences value)
     -R, --Resizeable             resizable, scrolled main window (overwrite preferences value)
    
     -p, --print-filenames        print image filenames created by XSane
     -N, --force-filename name    force filename and disable user filename selection
    
     --display X11-display        redirect output to X11-display
     --no-xshm                    do not use shared memory images
     --sync                       request a synchronous connection with the X11 server
gl: Inicio de interface gráfica de usuario para acceder a dispositivos SANE
    (Scanner Access Now Easy)
    
    O formato de [DISPOSITIVO] é nome_de_motor:ficheiro_de_dispositivo
    (p/ej. umax:/dev/scanner).
    [OPCIÓN]... pode ser unha combinación dos seguintes elementos:
     -h, --help                   amosar éste mensaxe de axuda e saír
     -v, --version                imprimir información da versión
     -l, --license                imprimir información da licencia
    
     -d, --device-settings file   cargar opcións de dispositivo desde ficheiro (sen «.drc»)
    
     -V, --viewer                 comezar con modo visor activo (predeterminado)
     -s, --save                   comezar con modo salvar activo
     -c, --copy                   comezar con modo copia activo
     -f, --fax                     comezar con modo fax activo
     -m, --mail                   comezar con modo correo activo
     -n, --no-mode-selection      non activar menu para selección de modo XSane
    
     -M, --Medium-calibration     activar modo de calibración medio
    
     -F, --Fixed                  tamaño de ventá principal fixo (sobrescribe o valor de preferencias)
     -R, --Resizeable             ventá principal redimensionable, con barra de desprazamento
                                  (sobrescribe el valor de preferencias)
    
     -p, --print-filenames        imprimir nomes de ficheiros de imaxes creadas por XSane
     -N, --force-filename name    forzar nome de ficheiro e non activar o da escolla do usuario
    
     --display X11-display        redireccionar saída á pantalla de X11
     --no-xshm                    non usar imaxes en memoria compartida
     --sync                       requerir unha conexión sincrónica co servidor X11

note: strings for gimp plugin XSANE_GIMP_INSTALL_BLURB
en: Front-end to the SANE interface
gl: Frontal para a interface SANE

note: XSANE_GIMP_INSTALL_HELP
en: This function provides access to scanners and other image acquisition devices through the SANE (Scanner Access Now Easy) interface.
gl: Esta función fornece acceso a escáneres e outros dispositivos de obtención de imaxes ao través da interface SANE (Scanner Access Now Easy)

note: Menu path must not be translated, this is done by the gimp. Only translate the text behind the last "/" XSANE_GIMP_MENU_DIALOG
en: <Toolbox>/File/Acquire/XSane: Device dialog...
gl: <Toolbox>/File/Acquire/XSane: Dialogo co dispositivo...

note: XSANE_GIMP_MENU_DIALOG_OLD
en: <Toolbox>/Xtns/XSane/Device dialog...
gl: <Toolbox>/Xtns/XSane/Dialogo co dispositivo...

note: HELP_NO_DEVICES
en: Possible reasons:
    1) There really is no device that is supported by SANE
    2) Supported devices are busy
    3) The permissions for the device file do not allow you to use it - try as root
    4) The backend is not loaded by SANE (man sane-dll)
    5) The backend is not configured correctly (man sane-"backendname")
    6) Possibly there is more than one SANE version installed
gl: Causas posibles:1) Non hai un dispositivo soportado por SANE
    2) Os dispositivos soportados están ocupados
    3) Os permisos para o dispositivo non lle permiten usarlo. Probe como superusuario
    4) O motor (backend) non foi cargado por SANE (man sane-dll)
    5) O motor (backend) non foi configurado correctamente (man sane-«nome_motor»)
    6) Posiblemente haxa máis dunha versión de SANE instalada

note: strings that are used in structures, so it is not allowed to use _()/gettext() here gettext_noop does mark these texts but does not change the string MENU_ITEM_SURFACE_FULL_SIZE
en: full size
gl: tamaño real

note: MENU_ITEM_SURFACE_DIN_A3P
en: DIN A3 port.
gl: DIN A3 vert.

note: MENU_ITEM_SURFACE_DIN_A3L
en: DIN A3 land.
gl: DIN A3 horiz.

note: MENU_ITEM_SURFACE_DIN_A4P
en: DIN A4 port.
gl: DIN A4 vert.

note: MENU_ITEM_SURFACE_DIN_A4L
en: DIN A4 land.
gl: DIN A4 horiz.

note: MENU_ITEM_SURFACE_DIN_A5P
en: DIN A5 port.
gl: DIN A5 vert.

note: MENU_ITEM_SURFACE_DIN_A5L
en: DIN A5 land.
gl: DIN A5 horiz.

note: MENU_ITEM_SURFACE_legal_P
en: legal port.
gl: legal vert.

note: MENU_ITEM_SURFACE_legal_L
en: legal land.
gl: legal horiz.

note: MENU_ITEM_SURFACE_letter_P
en: letter port.
gl: carta vert.

note: MENU_ITEM_SURFACE_letter_L
en: letter land.
gl: carta horiz.

note: MENU_ITEM_MEDIUM_FULL_COLOR_RANGE
en: Full color range
gl: Rango de cor completo

note: MENU_ITEM_MEDIUM_SLIDE
en: Slide
gl: Diapositiva

note: MENU_ITEM_MEDIUM_STANDARD_NEG
en: Standard negative
gl: Negativo estándar

note: MENU_ITEM_MEDIUM_AGFA_NEG
en: Agfa negative
gl: Negativo Agfa

note: MENU_ITEM_MEDIUM_AGFA_NEG_XRG200_4
en: Agfa negative XRG 200-4
gl: Negativo Agfa XRG 200-4

note: MENU_ITEM_MEDIUM_AGFA_NEG_HDC_100
en: Agfa negative HDC 100
gl: Negativo Agfa HDC 100

note: MENU_ITEM_MEDIUM_FUJI_NEG
en: Fuji negative
gl: Negativo Fuji

note: MENU_ITEM_MEDIUM_KODAK_NEG
en: Kodak negative
gl: Negativo Kodak

note: MENU_ITEM_MEDIUM_KONICA_NEG
en: Konica negative
gl: Negativo Konica

note: MENU_ITEM_MEDIUM_KONICA_NEG_VX_100
en: Konica negative VX 100
gl: Negativo Konica VX 100

note: MENU_ITEM_MEDIUM_ROSSMANN_NEG_HR_100
en: Rossmann negative HR 100
gl: Negativo Rossmann HR 100

note: TEXT_PROJECT_STATUS_NOT_CREATED
en: Project not created
gl: O proxecto non foi creado

note: TEXT_PROJECT_STATUS_CREATED
en: Project created
gl: Proxecto creado

note: TEXT_PROJECT_STATUS_CHANGED
en: Project changed
gl: Proxecto cambiado

note: TEXT_PROJECT_STATUS_ERR_READ_PROJECT
en: Error reading project
gl: Atopouse un erro ao ler o proxecto

note: TEXT_PROJECT_STATUS_FILE_SAVING_ERROR
en: Error saving file
gl: Produciuse un erro ao gardar o ficheiro

note: TEXT_PROJECT_STATUS_FILE_SAVING
en: Saving file
gl: Gardando o ficheiro

note: TEXT_PROJECT_STATUS_FILE_SAVING_ABORTED
en: Aborted saving file
gl: Gardar imaxe foi interrumpido

note: TEXT_PROJECT_STATUS_FILE_SAVED
en: File has been saved
gl: O ficheiro foi gardado

note: TEXT_EMAIL_STATUS_POP3_CONNECTION_FAILED
en: POP3 connection failed
gl: fallou a conexión POP3

note: TEXT_EMAIL_STATUS_POP3_LOGIN_FAILED
en: POP3 login failed
gl: Fallou o acceso POP3

note: TEXT_EMAIL_STATUS_ASMTP_AUTH_FAILED
en: ASMTP authentication failed
gl: Fallou a autenticación ASMTP

note: TEXT_EMAIL_STATUS_SMTP_CONNECTION_FAILED
en: SMTP connection failed
gl: Fallou a conexión SMTP

note: TEXT_EMAIL_STATUS_SMTP_ERR_FROM
en: From entry not accepted
gl: Non aceptado desde a entrada

note: TEXT_EMAIL_STATUS_SMTP_ERR_RCPT
en: Receiver entry not accepted
gl: Entrada do receptor non aceptada

note: TEXT_EMAIL_STATUS_SMTP_ERR_DATA
en: E-mail data not accepted
gl: Os datos do correo-e non son aceptados

note: TEXT_EMAIL_STATUS_SENDING
en: Sending e-mail
gl: Enviando correo-e

note: TEXT_EMAIL_STATUS_SENT
en: E-mail has been sent
gl: O correo-e foi enviado

note: TEXT_FAX_STATUS_QUEUEING_FAX
en: Queueing fax
gl: Pondo o fax na cola de envio

note: TEXT_FAX_STATUS_FAX_QUEUED
en: Fax is queued
gl: o fax está na cola de envio

note: Sane backend messages
en: flatbed scanner
gl: escáner plano

en: frame grabber
gl: capturador de fotogramas

en: handheld scanner
gl: escáner manual

en: still camera
gl: Cámara fixa

en: video camera
gl: cámara de vídeo

en: virtual device
gl: dispositivo virtualdispositivo virtualv

en: Success
gl: Éxito

en: Operation not supported
gl: Operación non soportada

en: Operation was cancelled
gl: A operación foi cancelada

en: Device busy
gl: Dispositivo ocupado

en: Invalid argument
gl: Argumento incorrecto

en: End of file reached
gl: Fin de ficheiro acadado

en: Document feeder jammed
gl: Alimentador de documentos atourado

en: Document feeder out of documents
gl: Alimentador de documentos sen documentos

en: Scanner cover is open
gl: A tapa do escáner está aberta

en: Error during device I/O
gl: Atopouse un erro durante E/S de dispositivo

en: Out of memory
gl: Non queda memoria

en: Access to resource has been denied
gl: O acceso ao recurso foi denegado
