xsane-0.995-pre1 - en to sk translation catalogue (686 entries)

note: Please translate this to the correct directory name (eg. german=>de) XSANE_LANGUAGE_DIR
en: language_dir
sk: sk

note: can be translated with \251 FILENAME_PREFIX_CLONE_OF
en: clone-of-
sk: klon

note: WINDOW_ABOUT_XSANE
en: About
sk: O programe

note: WINDOW_ABOUT_TRANSLATION, MENU_ITEM_ABOUT_TRANSLATION MENU_ITEM_ABOUT_TRANSLATION
en: About translation
sk: O preklade

note: WINDOW_AUTHORIZE
en: authorization
sk: autorizácia

note: WINDOW_GPL
en: GPL - the license
sk: GPL -licencia

note: WINDOW_EULA
en: End User License Agreement
sk: Licenčná zmluva s koncovým používateľom

note: WINDOW_INFO
en: info
sk: informácie

note: WINDOW_LOAD_BATCH_LIST
en: load batch list
sk: načítať dávkový zoznam

note: WINDOW_SAVE_BATCH_LIST
en: save batch list
sk: uložiť dávkový zoznam

note: WINDOW_BATCH_SCAN
en: batch scan
sk: dávkové skenovanie

note: WINDOW_BATCH_RENAME
en: rename batch area
sk: premenovať dávkovú oblasť

note: WINDOW_FAX_PROJECT
en: fax project
sk: faxový projekt

note: WINDOW_FAX_PROJECT_BROWSE
en: browse for fax project
sk: vyhľadať faxový projekt

note: WINDOW_FAX_RENAME
en: rename fax page
sk: premenovať faxovú stránku

note: WINDOW_FAX_INSERT
en: insert PS-file into fax
sk: vložiť ps-súbor do faxu

note: WINDOW_EMAIL_PROJECT
en: E-mail project
sk: E-mailový projekt

note: WINDOW_EMAIL_PROJECT_BROWSE
en: browse for email project
sk: vyhľadať e-mailový projekt

note: WINDOW_EMAIL_RENAME
en: rename e-mail image
sk: premenovať e-mailový obrázok

note: WINDOW_EMAIL_INSERT
en: insert file into e-mail
sk: vložiť súbor do e-mailu

note: WINDOW_MULTIPAGE_PROJECT
en: multipage project
sk: viacstranový projekt

note: WINDOW_MULTIPAGE_PROJECT_BROWSE
en: browse for multipage project
sk: vyhľadať viacstranový projekt

note: WINDOW_PRESET_AREA_RENAME
en: rename preset area
sk: premenovať predvolaná oblasť

note: WINDOW_PRESET_AREA_ADD
en: add preset area
sk: pridať predvolenú oblasť

note: WINDOW_MEDIUM_RENAME
en: rename medium
sk: premenovať médium

note: WINDOW_MEDIUM_ADD
en: add new medium
sk: pridať nové médium

note: WINDOW_SETUP
en: setup
sk: nastavenie

note: WINDOW_GAMMA
en: Gamma curve
sk: Gama krivka

note: WINDOW_STANDARD_OPTIONS
en: Standard options
sk: Štandardné voľby

note: WINDOW_ADVANCED_OPTIONS
en: Advanced options
sk: Rozšírené voľby

note: WINDOW_DEVICE_SELECTION
en: device selection
sk: výber zariadenia

note: WINDOW_PREVIEW
en: Preview
sk: Náhľad

note: WINDOW_VIEWER MENU_ITEM_VIEWER
en: Viewer
sk: Prehliadač

note: WINDOW_VIEWER_OUTPUT_FILENAME
en: Viewer: select output filename
sk: Prehliadač: zvoľte vstupný súbor

note: WINDOW_OCR_OUTPUT_FILENAME
en: Select output filename for OCR text file
sk: Zvoľte názov pre výstupný súbor s rozoznaným textom

note: WINDOW_OUTPUT_FILENAME
en: select output filename
sk: zvoľte názov pre výstupný súbor

note: WINDOW_SAVE_SETTINGS
en: save device settings
sk: uložiť nastavenia zariadení

note: WINDOW_LOAD_SETTINGS
en: load device settings
sk: načítať nastavenia zariadení

note: WINDOW_CHANGE_WORKING_DIR
en: change working directory
sk: zmeniť pracovný priečinok

note: WINDOW_TMP_PATH
en: select temporary directory
sk: vybrať dočasný priečinok

note: WINDOW_SCALE DESC_VIEWER_SCALE
en: Scale image
sk: Zmena veľkosti obrázku

note: WINDOW_DESPECKLE DESC_VIEWER_DESPECKLE
en: Despeckle image
sk: Vyčistiť obrázok

note: WINDOW_BLUR DESC_VIEWER_BLUR
en: Blur image
sk: Rozmazať obrázok

note: WINDOW_STORE_MEDIUM
en: Store medium definition
sk: Uložiť definíciu média

note: WINDOW_NO_DEVICES
en: No devices available
sk: Nie je dostupné žiadne zariadenie

note: WINDOW_SCANNER_DEFAULT_COLOR_ICM_PROFILE
en: select scanner default color ICM-profile
sk: Vybrať štandardný ICM-profil pre skener

note: WINDOW_SCANNER_DEFAULT_GRAY_ICM_PROFILE
en: select scanner default gray ICM-profile
sk: Vybrať štandardný ICM-profil pre skener

note: WINDOW_DISPLAY_ICM_PROFILE
en: select display ICM-profile
sk: vybrať ICM-profil obrazovky

note: WINDOW_PRINTER_ICM_PROFILE
en: select printer ICM-profile
sk: vybrať ICM profil pre tlačiareň

note: MENU_FILE
en: File
sk: Súbor

note: MENU_PREFERENCES
en: Preferences
sk: Nastavenia

note: MENU_VIEW
en: View
sk: Zobraziť

note: MENU_WINDOW
en: Window
sk: Okno

note: MENU_HELP BUTTON_HELP
en: Help
sk: Pomocník

note: MENU_EDIT
en: Edit
sk: Upraviť

note: MENU_FILTERS
en: Filters
sk: Filtre

note: MENU_GEOMETRY
en: Geometry
sk: Geometria

note: MENU_COLOR_MANAGEMENT NOTEBOOK_COLOR_MANAGEMENT_OPTIONS
en: Color management
sk: Správa farieb

note: MENU_ITEM_ABOUT_XSANE
en: About XSane
sk: O XSane

note: MENU_ITEM_QUIT
en: Quit
sk: Koniec

note: MENU_ITEM_SAVE_IMAGE DESC_VIEWER_SAVE
en: Save image
sk: Uložiť obrázok

note: MENU_ITEM_OCR
en: OCR - save as text
sk: OCR - uložiť ako text

note: MENU_ITEM_CLONE
en: Clone
sk: Duplikovať

note: MENU_ITEM_SCALE
en: Scale
sk: Zmena veľkosti

note: MENU_ITEM_CLOSE BUTTON_CLOSE
en: Close
sk: Zavrieť

note: MENU_ITEM_UNDO
en: Undo
sk: Späť

note: MENU_ITEM_DESPECKLE
en: Despeckle
sk: Vyčistiť

note: MENU_ITEM_BLUR
en: Blur
sk: Rozostriť

note: MENU_ITEM_ROTATE90
en: Rotate 90
sk: Rotovať 90

note: MENU_ITEM_ROTATE180
en: Rotate 180
sk: Rotovať 180

note: MENU_ITEM_ROTATE270
en: Rotate 270
sk: Rotovať 270

note: MENU_ITEM_MIRROR_X
en: Mirror |
sk: Zrkadlo |

note: MENU_ITEM_MIRROR_Y
en: Mirror -
sk: Zrkadlo -

note: FRAME_RAW_IMAGE
en: Raw image
sk: Pôvodný obrázok

note: FRAME_ENHANCED_IMAGE
en: Enhanced image
sk: Spracovaný obrázok

note: BUTTON_SCAN
en: Scan
sk: Skenovať

note: BUTTON_OK
en: Ok
sk: OK

note: BUTTON_ACCEPT
en: Accept
sk: Akceptovať

note: BUTTON_NOT_ACCEPT
en: Not accept
sk: Neakceptovať

note: BUTTON_APPLY
en: Apply
sk: Použiť

note: BUTTON_CANCEL
en: Cancel
sk: Zrušiť

note: BUTTON_REDUCE
en: Reduce
sk: Redukovať

note: BUTTON_CONT_AT_OWN_RISK
en: Continue at your own risk
sk: Pokračovať na vlastné riziko

note: BUTTON_BROWSE
en: Browse
sk: Prechádzať

note: BUTTON_OVERWRITE
en: Overwrite
sk: Prepísať

note: BUTTON_BATCH_LIST_SCAN
en: Scan batch list
sk: Skenovať dávkový zoznam

note: BUTTON_BATCH_AREA_SCAN
en: Scan selected area
sk: Skenovať zvolenú oblasť

note: BUTTON_PAGE_DELETE
en: Delete page
sk: Zmazať stránku

note: BUTTON_PAGE_SHOW
en: Show page
sk: Zobraziť stránku

note: BUTTON_PAGE_RENAME
en: Rename page
sk: Premenovať stránku

note: BUTTON_IMAGE_DELETE
en: Delete image
sk: Odstrániť obrázok

note: BUTTON_IMAGE_SHOW
en: Show image
sk: Zobraziť obrázok

note: BUTTON_IMAGE_EDIT
en: Edit image
sk: Upraviť obrázok

note: BUTTON_IMAGE_RENAME
en: Rename image
sk: Premenovať obrázka

note: BUTTON_FILE_INSERT
en: Insert file
sk: Vložiť súbor

note: BUTTON_CREATE_PROJECT
en: Create project
sk: Vytvoriť projekt

note: BUTTON_SEND_PROJECT
en: Send project
sk: Poslať projekt

note: BUTTON_SAVE_MULTIPAGE
en: Save multipage file
sk: Uložiť viacstranový súbor

note: BUTTON_DELETE_PROJECT
en: Delete project
sk: Zmazať projekt

note: BUTTON_ADD_PRINTER
en: Add printer
sk: Pridaj tlačiareň

note: BUTTON_DELETE_PRINTER
en: Delete printer
sk: Zmazať tlačiareň

note: BUTTON_PREVIEW_ACQUIRE
en: Acquire preview
sk: Získať náhľad

note: BUTTON_PREVIEW_CANCEL
en: Cancel preview
sk: Zrušiť náhľad

note: BUTTON_DISCARD_IMAGE
en: Discard image
sk: Zahodiť obrázok

note: BUTTON_DISCARD_ALL_IMAGES
en: Discard all images
sk: Zahodiť všetky obrázky

note: BUTTON_DO_NOT_CLOSE
en: Do not close
sk: Nezavrieť

note: BUTTON_SCALE_BIND
en: Bind scale
sk: Zviazať zmenu veľkosti

note: RADIO_BUTTON_FINE_MODE
en: Fine mode
sk: Jemný režim

note: RADIO_BUTTON_SAVE_DEVPREFS_AT_EXIT
en: Save device preferences at exit
sk: Uložiť nastavenie zariadenia pri ukončení

note: RADIO_BUTTON_OVERWRITE_WARNING
en: Overwrite warning
sk: Varovanie o prepísaní

note: RADIO_BUTTON_SKIP_EXISTING_NRS
en: Skip existing filenames
sk: Preskočiť existujúce názvy súborov

note: RADIO_BUTTON_SAVE_PS_FLATEDECODED
en: Save postscript zlib compressed (PS level 3)
sk: Použiť postcipt so zlib kompresiou (PS level 3)

note: RADIO_BUTTON_SAVE_PDF_FLATEDECODED
en: Save PDF zlib compressed
sk: Uložiť PDF so zlib kompresiou

note: RADIO_BUTTON_SAVE_PNM16_AS_ASCII
en: Save 16bit PNM in ASCII format
sk: Uložiť 16 bitové PNM v ASCII formáte

note: RADIO_BUTTON_REDUCE_16BIT_TO_8BIT
en: Reduce 16 bit image to 8 bit
sk: Redukovať 16 bitový obrázok na 8 bitov

note: RADIO_BUTTON_WINDOW_FIXED
en: Main window size fixed
sk: Pevná veľkosť hlavného okna

note: RADIO_BUTTON_DISABLE_GIMP_PREVIEW_GAMMA
en: Disable GIMP preview gamma
sk: Zakázať pre GIMP gama náhľad

note: RADIO_BUTTON_PRIVATE_COLORMAP
en: Use private colormap
sk: Použiť vlastnú farebnú mapu

note: RADIO_BUTTON_AUTOENHANCE_GAMMA
en: Autoenhance gamma
sk: Automaticky upraviť gama

note: RADIO_BUTTON_PRESELECT_SCAN_AREA
en: Preselect scan area
sk: Predvoľba skenovacej plochy

note: RADIO_BUTTON_AUTOCORRECT_COLORS
en: Autocorrect colors
sk: Automatická korekcia farieb

note: RADIO_BUTTON_OCR_USE_GUI_PIPE
en: Use GUI progress pipe
sk: Použiť GUI rúru postupu

note: RADIO_BUTTON_CMS_BPC MENU_ITEM_CMS_BLACK_POINT_COMPENSATION
en: Black point compensation
sk: Kompenzácia čierneho boru

note: TEXT_SCANNING_DEVICES
en: scanning for devices
sk: hľadám zariadenia

note: TEXT_AVAILABLE_DEVICES
en: Available devices:
sk: Dostupné zariadenia:

note: TEXT_FILETYPE
en: Type
sk: Typ

note: TEXT_CMS_FUNCTION DESC_CMS_FUNCTION
en: Color management function
sk: Funkcie správy farieb

note: TEXT_SCANNER_BACKEND
en: Scanner and backend:
sk: Skener a ovládač:

note: TEXT_VENDOR
en: Vendor:
sk: Dodávateľ:

note: TEXT_TYPE
en: Type:
sk: Typ:

note: TEXT_DEVICE
en: Device:
sk: Zariadenie:

note: TEXT_LOADED_BACKEND
en: Loaded backend:
sk: Načítaný ovládač:

note: TEXT_SANE_VERSION
en: Sane version:
sk: Sane verzia :

note: TEXT_RECENT_VALUES
en: Recent values:
sk: Aktuálne hodnoty:

note: TEXT_GAMMA_CORR_BY
en: Gamma correction by:
sk: Gama korekcia:

note: TEXT_SCANNER
en: scanner
sk: skener

note: TEXT_SOFTWARE_XSANE
en: software (XSane)
sk: softvérová (XSane)

note: TEXT_NONE
en: none
sk: nič

note: TEXT_GAMMA_INPUT_DEPTH
en: Gamma input depth:
sk: Vstupná gama hĺbka:

note: TEXT_GAMMA_OUTPUT_DEPTH
en: Gamma output depth:
sk: Výstupná gama hĺbka:

note: TEXT_SCANNER_OUTPUT_DEPTH
en: Scanner output depth:
sk: Výstupná hĺbka skeneru:

note: TEXT_OUTPUT_FORMATS
en: XSane output formats:
sk: Výstupné formáty XSane:

note: TEXT_8BIT_FORMATS
en: 8 bit output formats:
sk: 8 bitové výstupné formáty:

note: TEXT_16BIT_FORMATS
en: 16 bit output formats:
sk: 16 bitové výstupné formáty:

note: TEXT_REDUCE_16BIT_TO_8BIT
en: Bit depth 16 bits/channel is not supported for this output format.
    Do you want to reduce the depth to 8 bits/channel?
sk: 16 bitov na kanál nie je podporovaných v tomto výstupnom formát.
    Prajete si redukciu hĺbky na 8 bitov/kanál?

note: TEXT_AUTHORIZATION_REQ
en: Authorization required for
sk: Vyžaduje sa autorizácia pre

note: TEXT_AUTHORIZATION_SECURE
en: Password transmission is secure
sk: Prenos hesla je bezpečný

note: TEXT_AUTHORIZATION_INSECURE
en: Backend requests plain-text password
sk: Ovládač vyžaduje heslo ako obyčajný text

note: TEXT_USERNAME
en: Username :
sk: Používateľ :

note: TEXT_PASSWORD
en: Password :
sk: Heslo :

note: TEXT_INVALID_PARAMS
en: Invalid parameters.
sk: Neplatné parametre.

note: TEXT_VERSION
en: version:
sk: verzia:

note: TEXT_PACKAGE
en: package
sk: balík

note: TEXT_WITH_CMS_FUNCTION
en: with color management function
sk: s funkciami správy farieb

note: TEXT_WITH_GIMP_SUPPORT
en: with GIMP support
sk: s podporou GIMPu

note: TEXT_WITHOUT_GIMP_SUPPORT
en: without GIMP support
sk: bez podpory GIMPu

note: TEXT_GTK_VERSION
en: compiled with GTK-
sk: kompilované s GTK-

note: TEXT_GIMP_VERSION
en: compiled with GIMP-
sk: kompilované s GIMP-

note: TEXT_UNKNOWN
en: unknown
sk: neznámy

note: TEXT_EULA
en: XSane is distributed under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the
    License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but
    WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
    Should the program prove defective, you assume the cost of all
    necessary servicing, repair or correction. To use this program you
    have to read, understand and accept the following
    "NO WARRANTY" agreement.
sk: XSane je šírený v zmysle podmienok GNU General Public License,
    tak ako boli publikované Free Software Foundation, verzia 2 alebo 
    (ak Vám to vyhovuje) akejkoľvek neskoršej verzie.
    
    Tento program je rozširovaný v nádeji, že bude užitočný, avšak
    BEZ AKEJKOĽVEK ZÁRUKY. Neposkytujú sa ani odvodené záruky
    PREDAJNOSTI alebo VHODNOSTI PRE URČITÝ ÚČEL.
    Program by mohol dokázať ako defektný, a mali by ste preto prevziať
    všetky nevyhnutné náklady na servis, opravu a nápravu. Aby ste
    mohli používať tento program, musíte si prečítať a akceptovať nasledujúcu
    zmluvu "Neposkytovaní záruky".

note: TEXT_GPL
en: XSane is distributed under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the
    License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but
    WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
sk: XSane je šírený v zmysle podmienok GNU General Public License,
    tak ako boli publikované Free Software Foundation, verzia 2 alebo 
    (ak Vám to vyhovuje) akejkoľvek neskoršej verzie.
    
    Tento program je distribuovaný v nádeji, že bude užitočný, ale
    BEZ AKEJKOĽVEK GARANCIE; okrem implicitnej garancie,
    ktorá sa týka OBCHODOVATEĽNOSTI alebo VHODNOSTI
    PRE KONKRÉTNY ÚČEL.

note: TEXT_HOMEPAGE
en: Homepage:
sk: Domáca stránka:

note: TEXT_FILE
en: File:
sk: Súbor:

note: TEXT_TRANSLATION
en: Translation:
sk: Preklad:

note: Please translate this to something like translation to YOUR LANGUAGE\n by YOUR NAME\n E-mail: your.name@yourdomain.com\n TEXT_TRANSLATION_INFO
en: untranslated original english text
    by Oliver Rauch
    E-mail: Oliver.Rauch@rauch-domain.de
sk: preklad do Slovenského jazyka:
    Zdenko Podobný
    Email: zdenop@gmail.com

note: TEXT_ADF_PAGES_SCANNED
en: Scanned pages:
sk: Skenované stránky:

note: TEXT_EMAIL_TEXT
en: E-mail text:
sk: Text emailu:

note: TEXT_ATTACHMENTS
en: Attachments:
sk: Prílohy:

note: TEXT_EMAIL_STATUS
en: Project status:
sk: Stav projektu:

note: TEXT_EMAIL_FILETYPE
en: E-mail image filetype:
sk: Súborový typ obrázka e-mailu:

note: TEXT_PAGES
en: Pages:
sk: Strany:

note: TEXT_MULTIPAGE_FILETYPE
en: Multipage document filetype:
sk: Súborový typ viacstranového dokumentu:

note: TEXT_MEDIUM_DEFINITION_NAME
en: Medium Name:
sk: Názov média:

note: TEXT_VIEWER_IMAGE_INFO
en: Size %d x %d pixel, %d bits/channel, %d channels, %1.0f dpi x %1.0f dpi, %1.1f %s
sk: Veľkosť: %d × %d bodov, %d bitov/kanál, %d kanálov, %1.0f dpi × %1.0f dpi, %1.1f %s

note: TEXT_DESPECKLE_RADIUS
en: Despeckle radius:
sk: Polomer pre vyčistenie:

note: TEXT_BLUR_RADIUS
en: Blur radius:
sk: Polomer rozostrenia:

note: TEXT_BATCH_AREA_DEFAULT_NAME
en: (no name)
sk: (bez názvu)

note: TEXT_BATCH_LIST_AREANAME
en: Area name:
sk: Názov oblasti:

note: TEXT_BATCH_LIST_SCANMODE
en: Scanmode:
sk: Mód skenovania:

note: TEXT_BATCH_LIST_GEOMETRY_TL
en: Top left:
sk: Vľavo hore:

note: TEXT_BATCH_LIST_GEOMETRY_SIZE
en: Size:
sk: Veľkosť:

note: TEXT_BATCH_LIST_RESOLUTION
en: Resolution:
sk: Rozlíšenie:

note: TEXT_BATCH_LIST_BIT_DEPTH
en: Bit depth:
sk: Bitová hĺbka:

note: TEXT_BATCH_LIST_BY_GUI
en: as selected
sk: podľa výberu

note: TEXT_SETUP_PRINTER_SEL
en: Printer selection:
sk: Výber tlačiarne:

note: TEXT_SETUP_PRINTER_NAME
en: Name:
sk: Názov:

note: TEXT_SETUP_PRINTER_CMD, TEXT_SETUP_FAX_CMD TEXT_SETUP_FAX_COMMAND
en: Command:
sk: Príkaz:

note: TEXT_SETUP_COPY_NR_OPT
en: Copy number option:
sk: Voľba počtu kópií:

note: TEXT_SETUP_SCAN_RESOLUTION_PRINTER
en: Scan resolution:
sk: Nastavenie rozlíšenia skenovania

note: TEXT_SETUP_PRINTER_LINEART_RES
en: lineart [dpi]
sk: Rozlíšenie čiarovej grafiky (dpi):

note: TEXT_SETUP_PRINTER_GRAYSCALE_RES
en: grayscale [dpi]
sk: Rozlíšenie v odtieňoch šedej (dpi):

note: TEXT_SETUP_PRINTER_COLOR_RES
en: color [dpi]
sk: farba [dpi]

note: TEXT_SETUP_PRINTER_PAPER_GEOMETRIE
en: Paper geometry:
sk: Geometria papiera

note: TEXT_SETUP_PRINTER_WIDTH
en: width
sk: šírka

note: TEXT_SETUP_PRINTER_HEIGHT
en: height
sk: výška

note: TEXT_SETUP_PRINTER_LEFT
en: left offset
sk: Posun zľava

note: TEXT_SETUP_PRINTER_BOTTOM
en: bottom offset
sk: Posun zdola

note: TEXT_SETUP_PRINTER_GAMMA_CORRECTION
en: Printer gamma:
sk: Gama tlačiarne:

note: TEXT_SETUP_PRINTER_GAMMA
en: common value
sk: bežná hodnota:

note: TEXT_SETUP_PRINTER_GAMMA_RED
en: red
sk: červená

note: TEXT_SETUP_PRINTER_GAMMA_GREEN
en: green
sk: zelená

note: TEXT_SETUP_PRINTER_GAMMA_BLUE
en: blue
sk: modrá

note: TEXT_SETUP_PRINTER_EMBED_CSA
en: Embed scanner ICM profile as CSA
sk: Vložiť ICM profil skenera ako CSA

note: TEXT_SETUP_PRINTER_EMBED_CRD
en: Embed printer ICM profile as CRD
sk: Vložiť ICM profil tlačiarne ako CRD

note: TEXT_SETUP_PRINTER_CMS_BPC
en: Apply black point compensation
sk: Použiť kompenzáciu čierneho bodu

note: TEXT_SETUP_PRINTER_PS_FLATEDECODED
en: Create zlib compressed postscript image (PS level 3) for printing
sk: Vytvoriť zlib komprimovaný postscript obrázok (PS level 3) pre tlač

note: TEXT_SETUP_TMP_PATH
en: Temporary directory
sk: Dočasný priečinok

note: TEXT_SETUP_IMAGE_PERMISSION
en: Image-file permissions
sk: Práva obrázkového súboru

note: TEXT_SETUP_DIR_PERMISSION
en: Directory permissions
sk: Práva priečinka

note: TEXT_SETUP_JPEG_QUALITY
en: JPEG image quality
sk: Kvalita JPEG obrázka

note: TEXT_SETUP_PNG_COMPRESSION
en: PNG image compression
sk: Kompresia PNG obrázka

note: TEXT_SETUP_FILENAME_COUNTER_LEN
en: Filename counter length
sk: Dĺžka počítadla názvov súborov

note: TEXT_SETUP_TIFF_ZIP_COMPRESSION
en: TIFF zip compression rate
sk: Úroveň zip kompresie TIFF

note: TEXT_SETUP_TIFF_COMPRESSION_16
en: TIFF 16 bit image compression
sk: Kompresia 16 bitového TIFF obrázka

note: TEXT_SETUP_TIFF_COMPRESSION_8
en: TIFF 8 bit image compression
sk: Kompresia 8 bitového TIFF obrázka

note: TEXT_SETUP_TIFF_COMPRESSION_1
en: TIFF lineart image compression
sk: Kompresia čiarovej grafiky TIFF obrázka

note: TEXT_SETUP_SHOW_RANGE_MODE
en: Show range as:
sk: Zobraziť rozsah ako:

note: TEXT_SETUP_PREVIEW_OVERSAMPLING
en: Preview oversampling:
sk: Prevzorkovanie náhľadu:

note: TEXT_SETUP_PREVIEW_GAMMA
en: Preview gamma:
sk: Gama náhľadu:

note: TEXT_SETUP_PREVIEW_GAMMA_RED
en: Preview gamma red:
sk: Červená gama náhľadu:

note: TEXT_SETUP_PREVIEW_GAMMA_GREEN
en: Preview gamma green:
sk: Zelená gama náhľadu:

note: TEXT_SETUP_PREVIEW_GAMMA_BLUE
en: Preview gamma blue:
sk: Modrá gama náhľadu:

note: TEXT_SETUP_LINEART_MODE
en: Threshold option:
sk: Nastavenie prahu:

note: TEXT_SETUP_PREVIEW_PIPETTE_RANGE
en: Preview pipette range
sk: Náhľad rozsahu pipety

note: TEXT_SETUP_THRESHOLD_MIN
en: Threshold minimum:
sk: Minimum prahu:

note: TEXT_SETUP_THRESHOLD_MAX
en: Threshold maximum:
sk: Maximum prahu:

note: TEXT_SETUP_THRESHOLD_MUL
en: Threshold multiplier:
sk: Násobiteľ prahu:

note: TEXT_SETUP_THRESHOLD_OFF
en: Threshold offset:
sk: Posun prahu:

note: TEXT_SETUP_GRAYSCALE_SCANMODE
en: Name of grayscale scanmode:
sk: Názov skenovacieho režimu v odtieňoch šedi:

note: TEXT_SETUP_HELPFILE_VIEWER
en: Helpfile viewer (HTML):
sk: Prehliadač pomocníka (HTML):

note: TEXT_SETUP_FAX_RECEIVER_OPTION
en: Receiver option:
sk: Nastavenie príjemcu:

note: TEXT_SETUP_FAX_POSTSCRIPT_OPT
en: Postscriptfile option:
sk: Nastavenie postscriptu:

note: TEXT_SETUP_FAX_NORMAL_MODE_OPT
en: Normal mode option:
sk: Voľby normálneho režimu:

note: TEXT_SETUP_FAX_FINE_MODE_OPT
en: Fine mode option:
sk: Nastavenie jemného režimu:

note: TEXT_SETUP_FAX_PROGRAM_DEFAULTS
en: Set program defaults for:
sk: Štandardné nastavenia programu pre:

note: TEXT_SETUP_FAX_VIEWER
en: Viewer (Postscript):
sk: Prehliadač (Postscript):

note: TEXT_SETUP_FAX_WIDTH
en: Width
sk: Šírka

note: TEXT_SETUP_FAX_HEIGHT
en: Height
sk: Výška

note: TEXT_SETUP_FAX_LEFT
en: Left offset
sk: Posun zľava

note: TEXT_SETUP_FAX_BOTTOM
en: Bottom offset
sk: Posun zdola

note: TEXT_SETUP_FAX_PS_FLATEDECODED
en: Create zlib compressed postscript image (PS level 3) for fax
sk: Vytvoriť zlib komprimovaný postscript obrázok (PS level 3) pre fax

note: TEXT_SETUP_EMAIL_FROM
en: From:
sk: Od:

note: TEXT_SETUP_EMAIL_REPLY_TO
en: Reply to:
sk: Odpovedať na:

note: TEXT_SETUP_EMAIL_AUTHENTICATION
en: E-mail authentication
sk: Autentifikácia e-mail:

note: TEXT_SETUP_EMAIL_AUTH_USER
en: User:
sk: Používateľ:

note: TEXT_SETUP_EMAIL_AUTH_PASS
en: Password:
sk: Heslo:

note: TEXT_SETUP_OCR_COMMAND
en: OCR Command:
sk: OCR príkaz:

note: TEXT_SETUP_OCR_INPUTFILE_OPT
en: Inputfile option:
sk: Nastavenie vstupného súboru:

note: TEXT_SETUP_OCR_OUTPUTFILE_OPT
en: Outputfile option:
sk: Nastavenie výstupného súboru:

note: TEXT_SETUP_OCR_USE_GUI_PIPE_OPT
en: Use GUI progress pipe:
sk: Použiť GUI rúru postupu:

note: TEXT_SETUP_OCR_OUTFD_OPT
en: GUI output-fd option:
sk: Nastavenie GUI výstupu:

note: TEXT_SETUP_OCR_PROGRESS_KEYWORD
en: Progress keyword:
sk: Kľúčové slová postupu:

note: TEXT_SETUP_PERMISSION_USER
en: user
sk: používateľ

note: TEXT_SETUP_PERMISSION_GROUP
en: group
sk: skupina

note: TEXT_SETUP_PERMISSION_ALL
en: all
sk: všetko

note: TEXT_SETUP_SCANNER_DEFAULT_COLOR_ICM_PROFILE DESC_SCANNER_DEFAULT_COLOR_ICM_PROFILE
en: Scanner default color ICM-profile
sk: Štandardný farebný ICM profil skenera

note: TEXT_SETUP_SCANNER_DEFAULT_GRAY_ICM_PROFILE DESC_SCANNER_DEFAULT_GRAY_ICM_PROFILE
en: Scanner default gray ICM-profile
sk: Štandardný šedý ICM profil skenera

note: TEXT_SETUP_DISPLAY_ICM_PROFILE DESC_DISPLAY_ICM_PROFILE
en: Display ICM-profile
sk: ICM-profil obrazovky

note: TEXT_SETUP_PRINTER_ICM_PROFILE DESC_PRINTER_ICM_PROFILE
en: Printer ICM-profile
sk: ICM-profil tlačiarne

en: new media
sk: nové médium

note: NOTEBOOK_SAVING_OPTIONS MENU_ITEM_SAVE
en: Save
sk: Ukladanie

note: NOTEBOOK_FILETYPE_OPTIONS
en: Filetype
sk: Typ súboru

note: NOTEBOOK_COPY_OPTIONS MENU_ITEM_COPY
en: Copy
sk: Kopírovanie

note: NOTEBOOK_DISPLAY_OPTIONS
en: Display
sk: Zobrazenie

note: NOTEBOOK_ENHANCE_OPTIONS
en: Enhancement
sk: Vylepšenie

note: MENU_ITEM_MULTIPAGE
en: Multipage
sk: Viacstranový

note: MENU_ITEM_SHOW_TOOLTIPS
en: Show tooltips
sk: Zobraziť rady

note: MENU_ITEM_SHOW_PREVIEW
en: Show preview
sk: Zobraziť náhľad

note: MENU_ITEM_SHOW_HISTOGRAM
en: Show histogram
sk: Zobraziť histogram

note: MENU_ITEM_SHOW_GAMMA
en: Show gamma curve
sk: Zobraziť gama krivku

note: MENU_ITEM_SHOW_BATCH_SCAN
en: Show batch scan
sk: Zobraziť dávkové skenovanie

note: MENU_ITEM_SHOW_STANDARDOPTIONS
en: Show standard options
sk: Zobraziť štandardné nastavenia

note: MENU_ITEM_SHOW_ADVANCEDOPTIONS
en: Show advanced options
sk: Zobraziť rozšírené voľby

note: MENU_ITEM_SETUP
en: Setup
sk: Nastavenie

note: MENU_ITEM_LENGTH_UNIT
en: Length unit
sk: Jednotka dĺžky

note: SUBMENU_ITEM_LENGTH_MILLIMETERS
en: millimeters
sk: milimetre

note: SUBMENU_ITEM_LENGTH_CENTIMETERS
en: centimeters
sk: centimetre

note: SUBMENU_ITEM_LENGTH_INCHES
en: inches
sk: palce

note: MENU_ITEM_UPDATE_POLICY
en: Update policy
sk: Politika aktualizácie

note: SUBMENU_ITEM_POLICY_CONTINUOUS
en: continuous
sk: súvislá

note: SUBMENU_ITEM_POLICY_DISCONTINU
en: discontinuous
sk: nesúvislá

note: SUBMENU_ITEM_POLICY_DELAYED
en: delayed
sk: omeškaná

note: MENU_ITEM_SHOW_RESOLUTIONLIST
en: Show resolution list
sk: Zobraziť zoznam rozlíšení

note: MENU_ITEM_PAGE_ROTATE
en: Rotate postscript
sk: Otočenie postscriptu

note: MENU_ITEM_ENABLE_COLOR_MANAGEMENT MENU_ITEM_CMS_ENABLE_COLOR_MANAGEMENT
en: Enable color management
sk: Povoliť správu farieb

note: MENU_ITEM_EDIT_MEDIUM_DEF
en: Edit medium definition
sk: Upraviť definíciu média

note: MENU_ITEM_SAVE_DEVICE_SETTINGS
en: Save device settings
sk: Uložiť nastavenia zariadení

note: MENU_ITEM_LOAD_DEVICE_SETTINGS
en: Load device settings
sk: Načítať nastavenia zariadení

note: MENU_ITEM_CHANGE_WORKING_DIR
en: Change directory
sk: Zmeniť priečinok

note: MENU_ITEM_XSANE_EULA
en: Show EULA
sk: Zobraziť LZKP (EULA)

note: MENU_ITEM_XSANE_GPL
en: Show license (GPL)
sk: Zobraziť licenciu (GPL)

note: MENU_ITEM_XSANE_DOC
en: XSane doc
sk: XSane dokumentácia

note: MENU_ITEM_BACKEND_DOC
en: Backend doc
sk: Dokumentácia ovládačov

note: MENU_ITEM_AVAILABLE_BACKENDS
en: Available backends
sk: Dostupné ovládače

note: MENU_ITEM_SCANTIPS
en: Scantips
sk: Tipy pre skenovanie

note: MENU_ITEM_PROBLEMS
en: Problems?
sk: Problémy?

note: SUBMENU_ITEM_CMS_INTENT_RELATIVE_COLORIMETRIC
en: Relative colorimetric
sk: Relatívna kolometria

note: SUBMENU_ITEM_CMS_INTENT_ABSOLUTE_COLORIMETRIC
en: Absolute colorimentric
sk: Absolútna kolometria

note: SUBMENU_ITEM_CMS_INTENT_SATURATION
en: Saturation
sk: Sýtosť

note: MENU_ITEM_CMS_GAMUT_CHECK
en: Gamut check
sk: Kontrola gamutu

note: MENU_ITEM_CMS_GAMUT_ALARM_COLOR
en: Gamut alarm color
sk: Gamut alarm

note: SUBMENU_ITEM_CMS_COLOR_BLACK
en: Black
sk: Čierna

note: SUBMENU_ITEM_CMS_COLOR_GRAY
en: Gray
sk: Šedá

note: SUBMENU_ITEM_CMS_COLOR_WHITE
en: White
sk: Biela

note: SUBMENU_ITEM_CMS_COLOR_RED
en: Red
sk: Červená

note: SUBMENU_ITEM_CMS_COLOR_GREEN
en: Green
sk: Zelená

note: SUBMENU_ITEM_CMS_COLOR_BLUE
en: Blue
sk: Modrá

note: MENU_ITEM_COUNTER_LEN_INACTIVE
en: inactive
sk: neaktívny

note: MENU_ITEM_TIFF_COMP_NONE
en: no compression
sk: bez kompresie

note: MENU_ITEM_TIFF_COMP_CCITTRLE
en: CCITT 1D Huffman compression
sk: CCITT 1D Huffmanova kompresia

note: MENU_ITEM_TIFF_COMP_CCITFAX3
en: CCITT Group 3 fax compression
sk: Kompresia CCITT Group 3 Fax

note: MENU_ITEM_TIFF_COMP_CCITFAX4
en: CCITT Group 4 fax compression
sk: Kompresia CCITT Group 4 Fax

note: MENU_ITEM_TIFF_COMP_JPEG
en: JPEG DCT compression
sk: Kompresia JPEG DCT

note: MENU_ITEM_TIFF_COMP_PACKBITS
en: pack bits
sk: bitová kompresia

note: MENU_ITEM_RANGE_SCALE
en: Slider (Scale)
sk: Behúň (Mierka)

note: MENU_ITEM_RANGE_SCROLLBAR
en: Slider (Scrollbar)
sk: Behúň (Posuvník)

note: MENU_ITEM_RANGE_SPINBUTTON
en: Spinbutton
sk: Otočné tlačidlo

note: MENU_ITEM_RANGE_SCALE_SPIN
en: Scale and Spinbutton
sk: Mierka a otočné tlačidlo

note: MENU_ITEM_RANGE_SCROLL_SPIN
en: Scrollbar and Spinbutton
sk: Posuvník a otočné tlačidlo

note: MENU_ITEM_LINEART_MODE_STANDARD
en: Standard options window (lineart)
sk: Okno štandardných nastavení (čiarová grafika)

note: MENU_ITEM_LINEART_MODE_XSANE
en: XSane main window (lineart)
sk: Hlavné okno XSane (čiarová grafika)

note: MENU_ITEM_LINEART_MODE_GRAY
en: XSane main window (grayscale->lineart)
sk: Hlavné okno XSane (odtiene šedej->čiarová grafika)

note: MENU_ITEM_SELECTION_NONE
en: (none)
sk: (žiadny)

note: MENU_ITEM_FILETYPE_BY_EXT
en: by ext
sk: podľa prípony

note: MENU_ITEM_PRESET_AREA_ADD_SEL
en: Add selection to list
sk: Pridať výber do zoznamu

note: MENU_ITEM_MEDIUM_ADD
en: Add medium definition
sk: Pridať definíciu média

note: MENU_ITEM_RENAME
en: Rename item
sk: Premenovať položku

note: MENU_ITEM_DELETE
en: Delete item
sk: Odstrániť položku

note: MENU_ITEM_MOVE_UP
en: Move item up
sk: Posunúť položku hore

note: MENU_ITEM_MOVE_DWN
en: Move item down
sk: Posunúť položku dole

note: MENU_ITEM_AUTH_NONE
en: no authentication
sk: bez autentifikácie

note: MENU_ITEM_AUTH_POP3
en: POP3 before SMTP
sk: POP3 pred SMTP

note: MENU_ITEM_CMS_FUNCTION_EMBED_SCANNER_ICM_PROFILE
en: Embed scanner ICM profile
sk: Vložiť ICM profil skenera

note: MENU_ITEM_CMS_FUNCTION_CONVERT_TO_SRGB
en: Convert to sRGB
sk: Konvertovať do sRGB

note: PROGRESS_SCANNING
en: Scanning
sk: Skenovanie

note: PROGRESS_RECEIVING_FRAME_DATA
en: Receiving %s data
sk: Prijímanie %s dát

note: PROGRESS_PAGE
en: page
sk: strana

note: PROGRESS_TRANSFERRING_DATA
en: Transferring image
sk: Prenášanie obrázka

note: PROGRESS_ROTATING_DATA
en: Rotating image
sk: Otáčanie obrázka

note: PROGRESS_MIRRORING_DATA
en: Mirroring image
sk: Zrkadlenie obrázka

note: PROGRESS_PACKING_DATA
en: Packing image
sk: Komprimovanie obrázka

note: PROGRESS_CONVERTING_DATA
en: Converting image
sk: Konverzia obrázka

note: PROGRESS_SAVING_DATA
en: Saving image
sk: Ukladanie obrázka

note: PROGRESS_CLONING_DATA
en: Cloning image
sk: Duplikovanie obrázka

note: PROGRESS_SCALING_DATA
en: Scaling image
sk: Menenie veľkosti obrázka

note: PROGRESS_DESPECKLING_DATA
en: Despeckling image
sk: Čistenie obrázka

note: PROGRESS_BLURING_DATA
en: Bluring image
sk: Rozostrovanie obrázka

note: PROGRESS_OCR
en: OCR in progress
sk: Vykonáva sa OCR

note: PROGRESS_ICM_CONVERSION
en: converting colors
sk: konvertovanie farieb

note: DESC_SCAN_START
en: Start scan <Ctrl-Enter>
sk: Začať skenovanie <Ctrl-Enter>

note: DESC_SCAN_CANCEL
en: Cancel scan <ESC>
sk: Zrušiť skenovanie <ESC>

note: DESC_PREVIEW_ACQUIRE
en: Acquire preview scan <Alt-p>
sk: Získať náhľad skenovania <Alt-p>

note: DESC_PREVIEW_CANCEL
en: Cancel preview scan <Alt-ESC>
sk: Prerušenie skenovanie náhľadu <Alt-ESC>

note: DESC_XSANE_MODE
en: viewer-<Ctrl-v>, save-<Ctrl-s>, photocopy-<Ctrl-c>, multipage-<Ctrl-m>, fax-<Ctrl-f> or e-mail-<Ctrl-e>
sk: zobraziť-<Ctrl-v>, uložiť<Ctrl-s>,  fotokópia-<Ctrl-c>, <viacstranový-<Ctrl-m>, fax-<Ctrl-f> alebo e-mail-<Ctrl-e>

note: DESC_XSANE_MEDIUM
en: Select source medium type.
    To rename, reorder or delete an entry use context menu (alternate mouse button).
    To create a medium enable the option edit medium definition in preferences menu.
sk: Vyberte typ zdrojového média.
    Na premenovanie, preusporiadanie alebo zmazanie záznamu použite kontextovú ponuku (pravé tlačidlo myši).
    Na vytvorenie média povoľte nastavenie upraviť definíciu média v ponuke nastavenia.

note: DESC_FILENAME_COUNTER_STEP
en: Value that is added to filenamecounter after scan
sk: Hodnota, ktorá je pridaná k počítadlu názvov súborov po skenovaní

note: DESC_BROWSE_FILENAME
en: Browse for image filename
sk: Vyhľadať názov súboru

note: DESC_FILENAME
en: Filename for scanned image
sk: Názov súboru pre skenovaný obrázok

note: DESC_FILETYPE
en: Type of image format, the suitable filename extension is automatically added to the filename
sk: Typ formátu obrázku; vhodná koncovka je automaticky pridaná k názvu súboru.

note: DESC_FAXPROJECT
en: Enter fax project directory name
sk: Vložte názov priečinka faxového projektu

note: DESC_FAXPAGENAME
en: Enter new name for faxpage
sk: Vložte nový názov pre faxovú stránku

note: DESC_FAXRECEIVER
en: Enter receiver phone number or address
sk: Vložte telefónne číslo alebo adresu príjemcu

note: DESC_FAX_PROJECT_BROWSE
en: Browse for fax project directory
sk: Vyhľadať priečinok faxového projektu

note: DESC_EMAIL_PROJECT
en: Enter e-mail project directory name
sk: Vložte názov priečinka e-mailového projektu

note: DESC_EMAIL_IMAGENAME
en: Enter new name for e-mail image
sk: Vložte nový názov pre e-mailový obrázok

note: DESC_EMAIL_RECEIVER
en: Enter e-mail address
sk: Vložte e-mailovú adresu

note: DESC_EMAIL_PROJECT_BROWSE
en: Browse for email project directory
sk: Vyhľadať priečinok e-mailového projektu

note: DESC_EMAIL_SUBJECT
en: Enter subject of e-mail
sk: Vložte predmet e-mailu

note: DESC_EMAIL_FILETYPE
en: Select filetype for image attachments
sk: Vyberte si typ súboru pre obrázkové prílohy k e-mailom

note: DESC_MULTIPAGE_PROJECT
en: Enter multipage project directory name
sk: Vložte názov priečinka viacstranového projektu

note: DESC_MULTIPAGE_PROJECT_BROWSE
en: Browse for multipage project directory
sk: Vyhľadať  priečinok viacstranového projektu

note: DESC_MULTIPAGE_FILETYPE
en: Select filetype for multipage file
sk: Vyberte si typ súboru pre viacstranový súbor

note: DESC_PRESET_AREA_RENAME
en: Enter new name for preset area
sk: Vložte nový názov pre predvolenú oblasť

note: DESC_PRESET_AREA_ADD
en: Enter name for new preset area
sk: Vložte názov pre novú predvolenú oblasť

note: DESC_MEDIUM_RENAME
en: Enter new name for medium definition
sk: Vložte nový názov pre definíciu média

note: DESC_MEDIUM_ADD
en: Enter name for new medium definition
sk: Vložte názov pre novú definíciu média

note: DESC_PRINTER_SELECT
en: Select printerdefinition <Shift-F1/F2/...>
sk: Voľba definície tlačiarne <Shift-F1/F2/...>

note: DESC_RESOLUTION
en: Set scan resolution
sk: Nastavenie rozlíšenia skenovania

note: DESC_RESOLUTION_X
en: Set scan resolution for x direction
sk: Nastavenie rozlíšenia v smere x

note: DESC_RESOLUTION_Y
en: Set scan resolution for y direction
sk: Nastavenie rozlíšenia v smere y

note: DESC_ZOOM
en: Set zoomfactor
sk: Nastavenie faktoru zväčšenia

note: DESC_ZOOM_X
en: Set zoomfactor for x direction
sk: Nastavenie faktoru zväčšenia pre smer x

note: DESC_ZOOM_Y
en: Set zoomfactor for y direction
sk: Nastavenie faktoru zväčšenia pre smer y

note: DESC_COPY_NUMBER
en: Set number of copies
sk: Nastavenie počtu kópií

note: DESC_NEGATIVE
en: Negative: Invert colors for scanning negatives <Ctrl-n>
sk: Negatív: Invertuje farby pre skenovanie negatívov <Ctrl-n>

note: DESC_GAMMA
en: Set gamma value
sk: Nastavenie gama hodnoty

note: DESC_GAMMA_R
en: Set gamma value for red component
sk: Nastavenie gama hodnoty pre červený komponent

note: DESC_GAMMA_G
en: Set gamma value for green component
sk: Nastavenie gama hodnoty pre zelený komponent

note: DESC_GAMMA_B
en: Set gamma value for blue component
sk: Nastavenie gama hodnoty pre modrý komponent

note: DESC_BRIGHTNESS
en: Set brightness
sk: Nastavenie jasu

note: DESC_BRIGHTNESS_R
en: Set brightness for red component
sk: Nastavenie jasu pre červený komponent

note: DESC_BRIGHTNESS_G
en: Set brightness for green component
sk: Nastavenie jasu pre zelený komponent

note: DESC_BRIGHTNESS_B
en: Set brightness for blue component
sk: Nastavenie jasu pre modrý komponent

note: DESC_CONTRAST
en: Set contrast
sk: Nastavenie kontrastu

note: DESC_CONTRAST_R
en: Set contrast for red component
sk: Nastavenie kontrastu pre červený komponent

note: DESC_CONTRAST_G
en: Set contrast for green component
sk: Nastavenie kontrastu pre zelený komponent

note: DESC_CONTRAST_B
en: Set contrast for blue component
sk: Nastavenie kontrastu pre modrý komponent

note: DESC_THRESHOLD
en: Set threshold
sk: Nastavenie prahu

note: DESC_RGB_DEFAULT
en: RGB default: Set enhancement values for red, green and blue to default values <Ctrl-b>:
     gamma = 1.0
     brightness = 0
     contrast = 0
sk: RGB štandard: Nastavenie štandardných hodnôt pre červenú, zelenú a modrú <Ctrl-b>:
     gama = 1.0
     jas = 0
     kontrast = 0

note: DESC_ENH_AUTO
en: Autoadjust gamma, brightness and contrast <Ctrl-a>
sk: Automatické nastavenie gamy, jasu a kontrastu <Ctrl-a>

note: DESC_ENH_DEFAULT
en: Set default enhancement values <Ctrl-0>:
    gamma = 1.0
    brightness = 0
    contrast = 0
sk: Nastavenie štandardných hodnôt spracovávania <Ctrl-0>:
     gama = 1.0
     jas = 0
     kontrast = 0

note: DESC_ENH_RESTORE
en: Restore enhancement values from preferences <Ctrl-r>
sk: Obnovenie štandardných hodnôt spracovania <Ctrl-r>

note: DESC_ENH_STORE
en: Store active enhancement values to preferences <Ctrl-+>
sk: Uloženie aktívnych hodnôt spracovania do nastavení <Ctrl-+>

note: DESC_HIST_INTENSITY
en: Show histogram of intensity/gray <Alt-i>
sk: Zobraziť histogram intenzity/šedej <Alt-i>

note: DESC_HIST_RED
en: Show histogram of red component <Alt-r>
sk: Zobraziť histogram červeného komponentu <Alt-r>

note: DESC_HIST_GREEN
en: Show histogram of green component <Alt-g>
sk: Zobraziť histogram zeleného komponentu <Alt-g>

note: DESC_HIST_BLUE
en: Show histogram of blue component <Alt-b>
sk: Zobraziť histogram modrého komponentu <Alt-b>

note: DESC_HIST_PIXEL
en: Display mode: show histogram with lines instead of pixels <Alt-m>
sk: Zobrazovací režim: zobrazenie čiarového histogramu namiesto bodového

note: DESC_HIST_LOG
en: Show logarithm of pixelcount <Alt-l>
sk: Zobraziť logaritmy počítania bodov <Alt-l>

note: DESC_PRINTER_SETUP
en: Select definition to change
sk: Vybrať definíciu na zmenu

note: DESC_PRINTER_NAME
en: Define a name for the selection of this definition
sk: Definovať názov pre výber tejto definície

note: DESC_PRINTER_COMMAND
en: Enter command to be executed in copy mode (e.g. "lpr")
sk: Vložte príkaz, ktorý bude vykonaný v kopírovacom režime (napr. "lpr")

note: DESC_COPY_NUMBER_OPTION
en: Enter option for copy numbers
sk: Vložte nastavenie pre počet kópií

note: DESC_PRINTER_LINEART_RESOLUTION
en: Resolution with which lineart images are printed and saved in postscript
sk: Rozlíšenie, v ktorom bude čiarová grafika tlačená a uložená do postscriptu

note: DESC_PRINTER_GRAYSCALE_RESOLUTION
en: Resolution with which grayscale images are printed and saved in postscript
sk: Rozlíšenie, v ktorom budú obrázky v stupňoch šedi tlačené a uložené do postscriptu

note: DESC_PRINTER_COLOR_RESOLUTION
en: Resolution with which color images are printed and saved in postscript
sk: Rozlíšenie, v ktorom budú farebné obrázky tlačené a uložené do postscriptu

note: DESC_PRINTER_WIDTH DESC_FAX_WIDTH
en: Width of printable area
sk: Šírka tlačiteľnej oblasti

note: DESC_PRINTER_HEIGHT DESC_FAX_HEIGHT
en: Height of printable area
sk: Výška tlačiteľnej oblasti

note: DESC_PRINTER_LEFTOFFSET DESC_FAX_LEFTOFFSET
en: Left offset from the edge of the paper to the printable area
sk: Posun od ľavého okraja papiera po tlačiteľnú oblasť

note: DESC_PRINTER_BOTTOMOFFSET DESC_FAX_BOTTOMOFFSET
en: Bottom offset from the edge of the paper to the printable area
sk: Posun od dolného okraja papiera po tlačiteľnú oblasť

note: DESC_PRINTER_GAMMA
en: Additional gamma value for photocopy
sk: Dodatočná gama hodnota pre fotokópiu

note: DESC_PRINTER_GAMMA_RED
en: Additional gamma value for red component for photocopy
sk: Dodatočná gama hodnota pre červený komponent fotokópie

note: DESC_PRINTER_GAMMA_GREEN
en: Additional gamma value for green component for photocopy
sk: Dodatočná gama hodnota pre zelený komponent fotokópie

note: DESC_PRINTER_GAMMA_BLUE
en: Additional gamma value for blue component for photocopy
sk: Dodatočná gama hodnota pre modrý komponent fotokópie

note: DESC_PRINTER_EMBED_CSA
en: Creates a postscript file that contains the ICM profile of the scanner
sk: Vytvoriť postscript súbor obsahujúci ICM profil skenera

note: DESC_PRINTER_EMBED_CRD
en: Creates a postscript file that contains the ICM profile of the printer
sk: Vytvoriť postscript súbor obsahujúci ICM profil tlačiarne

note: DESC_PRINTER_CMS_BPC
en: Applies black point compensation
sk: Používa kompenzáciu čierneho bodu

note: DESC_PRINTER_PS_FLATEDECODED
en: Create zlib compressed postscript image for printer (flatedecode).
    The printer has to understand postscript level 3!
sk: Vytvoriť zlib komprimovaný postskript obrázok pre tlačiareň (flatedecode).
    Tlačiareň musí podporovať postscript level 3!

note: DESC_TMP_PATH
en: Path to temp directory
sk: Cesta k dočasnému priečinku

note: DESC_BUTTON_TMP_PATH_BROWSE
en: Browse for temporary directory
sk: Vyhľadať pomocný priečinok

note: DESC_JPEG_QUALITY
en: Quality in percent if image is saved as JPEG or TIFF with JPEG compression
sk: Kvalita v percentách, ak obrázok je uložený ako jpeg alebo tiff s jpeg kompresiou

note: DESC_PNG_COMPRESSION
en: Compression if image is saved as PNG
sk: Kompresia, ak obrázok je uložený ako png

note: DESC_FILENAME_COUNTER_LEN
en: Minimum length of counter in filename
sk: Minimálna dĺžka počítadla názvov súborov

note: DESC_TIFF_ZIP_COMPRESSION
en: Compression rate for zip compressed TIFF (deflate)
sk: Úroveň kompresie pre zip komprimované TIFF (deflate)

note: DESC_TIFF_COMPRESSION_16
en: Compression type if 16 bit image is saved as TIFF
sk: Typ kompresie, ak 16 bitový obrázok je uložený ako  TIFF

note: DESC_TIFF_COMPRESSION_8
en: Compression type if 8 bit image is saved as TIFF
sk: Typ kompresie, ak 8 bitový obrázok je uložený ako  TIFF

note: DESC_TIFF_COMPRESSION_1
en: Compression type if lineart image is saved as TIFF
sk: Typ kompresie, ak je obrázok čiarovej grafiky uložený ako TIFF

note: DESC_SAVE_DEVPREFS_AT_EXIT
en: Save device dependent preferences in default file at exit of xsane
sk: Uložiť nastavenia závislé na zariadení v štandardnom súbore pri ukončení XSane

note: DESC_OVERWRITE_WARNING
en: Warn before overwriting an existing file
sk: Varovať pred prepísaním existujúceho súbor

note: DESC_SKIP_EXISTING
en: If filename counter is automatically increased, used numbers are skipped
sk: Ak počítadlo súborov automaticky zväčšovaný, použité čísla sú preskočené

note: DESC_SAVE_PS_FLATEDECODED
en: compress postscript image with zlib algorithm (flatedecode). When you want to print such a file your printer has to understand postscript level 3
sk: komprimovať postscript obrázok so zlib algoritmom (flatedecode). Aby ste takýto obrázok mohli vytlačiť, tlačiareň musí podporovať  postscript level 3

note: DESC_SAVE_PDF_FLATEDECODED
en: compress PDF image with zlib algorithm (flatedecode).
sk: komprimovať PDF obrázky so zlib algoritmom  (flatedecode).

note: DESC_SAVE_PNM16_AS_ASCII
en: When a 16 bit image shall be saved in PNM format then use ASCII format instead of binary format. The binary format is a new format that is not supported by all programs. The ASCII format is supported by more programs but it produces really huge files!!!
sk: Keď ukladáte 16 bitový obrázok vo formáte pnm, tak by ste mali použiť ASCII formát namiesto binárneho formátu. Binárny formát je novým formátom a nie je podporovaný všetkými programami. ASCII formát je podporovaný oveľa väčším počtom programov, ale vytvára skutočne veľké súbory!!!

note: DESC_REDUCE_16BIT_TO_8BIT
en: If scanner sends image with 16 bits/channel save image with 8 bits/channel
sk: Ak skener pošle farebný 16 bitový obrázok, uložiť obrázok v 8 bitoch/kanál

note: DESC_PSFILE_WIDTH
en: Width of paper for postscript files
sk: Šírka papiera pre postscriptové súbory

note: DESC_PSFILE_HEIGHT
en: Height of paper for postscript files
sk: Výška papiera pre postscriptové súbory

note: DESC_PSFILE_LEFTOFFSET
en: Left offset from the edge of the paper to the usable area for postscript files
sk: Posun od ľavej hrany papiera po použiteľnú oblasť pre postscriptové súbory

note: DESC_PSFILE_BOTTOMOFFSET
en: Bottom offset from the edge of the paper to the usable area for postscript files
sk: Posun od dolnej hrany papiera po použiteľnú oblasť pre postscriptové súbory

note: DESC_MAIN_WINDOW_FIXED
en: Use fixed main window size or scrolled, resizable main window
sk: Použiť pevnú veľkosť hlavného okna alebo okna s posuvníkmi a premennou veľkosťou

note: DESC_DISABLE_GIMP_PREVIEW_GAMMA
en: Disable preview gamma when XSane runs as GIMP plugin
sk: Zakázať gama náhľad, keď je XSane spustené ako GIMP modul

note: DESC_PREVIEW_COLORMAP
en: Use an own colormap for preview if display depth is 8 bpp
sk: Použiť vlastnú farebnú mapu pre náhľad, ak hĺbka zobrazenia je 8bpp

note: DESC_SHOW_RANGE_MODE
en: Select how a range is displayed
sk: Zvoliť ako sa zobrazí rozsah

note: DESC_PREVIEW_OVERSAMPLING
en: Value with which the calculated preview resolution is multiplied
sk: Hodnota, ktorou sa násobí rozlíšenie náhľadu

note: DESC_PREVIEW_GAMMA
en: Set gamma correction value for preview image
sk: Nastavenie hodnotu gama korekcie pre náhľad na obrázok

note: DESC_PREVIEW_GAMMA_RED
en: Set gamma correction value for red component of preview image
sk: Nastaviť hodnotu gama korekcie pre červený komponent pre náhľad na obrázok

note: DESC_PREVIEW_GAMMA_GREEN
en: Set gamma correction value for green component of preview image
sk: Nastaviť hodnotu gama korekcie pre zelený komponent pre náhľad na obrázok

note: DESC_PREVIEW_GAMMA_BLUE
en: Set gamma correction value for blue component of preview image
sk: Nastaviť hodnotu gama korekcie pre modrý komponent pre náhľad na obrázok

note: DESC_LINEART_MODE
en: Define the way XSane shall handle the threshold option
sk: Definovanie spôsobu ako sa XSane vysporiada s nastavením prahu

note: DESC_GRAYSCALE_SCANMODE
en: Select grayscale scanmode. This scanmode is used for lineart preview scan when transformation from grayscale to lineart is enabled
sk: Výber skenovacieho režimu v odtieňoch šedej. Tento skenovací režim sa používa pre náhľad na čiarovú grafiku, keď je povolená transformácia z odtieňov šedej.

note: DESC_PREVIEW_THRESHOLD_MIN
en: The scanner's minimum threshold level in %
sk: Minimálna úroveň prahu skeneru v %

note: DESC_PREVIEW_THRESHOLD_MAX
en: The scanner's maximum threshold level in %
sk: Maximálna úroveň prahu skeneru v %

note: DESC_PREVIEW_THRESHOLD_MUL
en: Multiplier to make XSane threshold range and scanner threshold range the same
sk: Násobiteľ, ktorý nastaví rovnaký rozsah prahov XSane a skeneru

note: DESC_PREVIEW_THRESHOLD_OFF
en: Offset to make XSane threshold range and scanner threshold range the same
sk: Posun, ktorý nastaví rovnaký rozsah prahu XSane a rozsah prahu skeneru

note: DESC_ADF_PAGES_MAX
en: Number of pages to scan
sk: Počet strán na skenovanie

note: DESC_PREVIEW_PIPETTE_RANGE
en: dimension of square that is used to average color for pipette function
sk: rozmery štvorca, ktorý je použitý k spriemerovaniu farby pre funkciu pipety

note: DESC_DOC_VIEWER
en: Enter command to be executed to display helpfiles, must be a HTML-viewer!
sk: Vložiť príkaz k zobrazeniu súborov pomocníka - musí to byť html prehliadač!

note: DESC_AUTOENHANCE_GAMMA
en: Change gamma value when autoenhancement button is pressed
sk: Zmení gama hodnotu, ak je stlačené tlačidlo automatickej úpravy

note: DESC_PRESELECT_SCAN_AREA
en: Select scan area after preview scan has finished
sk: Nastavenie skenovanej oblasti po dokončení náhľadu

note: DESC_AUTOCORRECT_COLORS
en: Do color correction after preview scan has finished
sk: Vykonanie farebnej korekcie po dokončení náhľadu

note: DESC_CMS_BPC
en: Apply black point compensation when color transformation is done
sk: Použiť kompenzáciu čierneho bodu po ukončení farebnej transformácie

note: DESC_FAX_COMMAND
en: Enter command to be executed in fax mode
sk: Nastavenie príkazu spúšťaného vo faxovom režime

note: DESC_FAX_RECEIVER_OPT
en: Enter option to specify receiver
sk: Nastavenie voľby určujúceho príjemcu

note: DESC_FAX_POSTSCRIPT_OPT
en: Enter option to specify postscript files following
sk: Nastavenie voľby k zadaniu postscriptových súborov

note: DESC_FAX_NORMAL_OPT
en: Enter option to specify normal mode (low resolution)
sk: Nastavenie voľby k určeniu normálneho režimu (nízke rozlíšenie)

note: DESC_FAX_FINE_OPT
en: Enter option to specify fine mode (high resolution)
sk: Nastavenie voľby k určeniu jemného režimu (vysoké rozlíšenie)

note: DESC_FAX_VIEWER
en: Enter command to be executed to view a fax
sk: Nastavenie príkazu k zobrazeniu faxu

note: DESC_FAX_FINE_MODE
en: Send fax with high vertical resolution (196 lpi instead of 98 lpi)
sk: Poslať fax s vysokým zvislým rozlíšením (196 lpi  namiesto 98 lpi)

note: DESC_FAX_PS_FLATEDECODED
en: Create zlib compressed postscript image for fax (flatedecode)
sk: Vytvoriť zlib komprimovaný postscript obrázok pre fax (flatedecode)

note: DESC_SMTP_SERVER
en: IP Address or Domain name of SMTP server
sk: IP adresa alebo názov domény SMTP servera

note: DESC_SMTP_PORT
en: port to connect to SMTP server
sk: port na pripojenie sa k SMTP

note: DESC_EMAIL_FROM
en: enter your e-mail address
sk: vložte svoju e-mailovú adresu

note: DESC_EMAIL_REPLY_TO
en: enter e-mail address for replied e-mails
sk: vložte svoju e-mailovú adresu pre odpoveď

note: DESC_EMAIL_AUTHENTICATION
en: Type of authentication before sending e-mail
sk: Typ autentifikácie pred odoslaním e-mailu

note: DESC_EMAIL_AUTH_USER
en: user name for e-mail server
sk: používateľské meno pre e-mailový server

note: DESC_EMAIL_AUTH_PASS
en: password for e-mail server
sk: heslo pre e-mailový server

note: DESC_POP3_SERVER
en: IP Address or Domain name of POP3 server
sk: IP adresa alebo názov domény POP3 servera

note: DESC_POP3_PORT
en: port to connect to POP3 server
sk: port na pripojenie sa k POP3 serveru

note: DESC_HTML_EMAIL
en: E-mail is sent in HTML mode, place image with: <IMAGE>
sk: E-mail je poslaný v HTML režime, obrázok umiestnite pomocou: <IMAGE>

note: DESC_OCR_COMMAND
en: Enter command to start OCR program
sk: Vložte príkaz na spustenie OCR programu

note: DESC_OCR_INPUTFILE_OPT
en: Enter option of the OCR program to define input file
sk: Zadajte voľbu pre OCR program na definovanie vstupného súboru

note: DESC_OCR_OUTPUTFILE_OPT
en: Enter option of the OCR program to define output file
sk: Zadajte voľbu pre OCR program na definovanie výstupného súboru

note: DESC_OCR_USE_GUI_PIPE_OPT
en: Define if the OCR program supports gui progress pipe
sk: Určenie, či OCR program podporuje gui rúru postupu

note: DESC_OCR_OUTFD_OPT
en: Enter option of the OCR program to define output filedescripor in GUI mode
sk: Vložiť nastavenie OCR programu určujúci výstupný popis súboru v GUI režime

note: DESC_OCR_PROGRESS_KEYWORD
en: Define Keyword that is used to mark progress information
sk: Určenie Kľúčového slova, ktoré sa použije na označenie informácií o postupe

note: DESC_PERMISSION_READ
en: read
sk: čítanie

note: DESC_PERMISSION_WRITE
en: write
sk: zápis

note: DESC_PERMISSION_SEARCH
en: search
sk: hľadať

note: DESC_ADD_BATCH
en: Add selection for batch scan
sk: Pridať výber do zoznamu skenovania

note: DESC_PIPETTE_WHITE
en: Pick white point
sk: Výber bieleho bodu

note: DESC_PIPETTE_GRAY
en: Pick gray point
sk: Výber šedého bodu

note: DESC_PIPETTE_BLACK
en: Pick black point
sk: Výber čierneho bodu

note: DESC_ZOOM_FULL
en: Use full scan area
sk: Použiť celú skenovaciu oblasť

note: DESC_ZOOM_OUT
en: Zoom 20% out
sk: Zmenšenie o 20%

note: DESC_ZOOM_IN
en: Click at position to zoom to
sk: Kliknite na pozíciu pre zväčšenie na

note: DESC_ZOOM_AREA
en: Zoom into selected area
sk: Priblížiť zvolenú oblasť

note: DESC_ZOOM_UNDO
en: Undo last zoom
sk: Vrátiť späť poslednú zmenu

note: DESC_FULL_PREVIEW_AREA
en: Select visible area
sk: Vybrať viditeľnú oblasť

note: DESC_AUTOSELECT_SCAN_AREA
en: Autoselect scan area
sk: Automatický výber skenovanej oblasti

note: DESC_AUTORAISE_SCAN_AREA
en: Autoraise scan area
sk: Automatické zvýšenie skenovanej oblasti

note: DESC_DELETE_IMAGES
en: Delete preview image cache
sk: Zmazať pamäť náhľadu

note: DESC_PRESET_AREA
en: Preset area:
    To add new area or edit an existing area use context menu (alternate mouse button).
sk: Predvolená oblasť:
    Na pridanie novej oblasti alebo úpravy existujúcej oblasti použite kontextovú ponuku (pravé tlačidlo myši).

note: DESC_ROTATION
en: Rotate preview and scan
sk: Otočenie náhľadu a skenovania

note: DESC_RATIO
en: Aspect ratio of selection
sk: Očakávaný pomer výberu

note: DESC_PAPER_ORIENTATION
en: Define image position for printing
sk: Definovanie pozície obrázku pre tlač

note: DESC_VIEWER_OCR
en: Optical Character Recognition
sk: Optické rozpoznávanie textu

note: DESC_VIEWER_UNDO
en: Undo last change
sk: Vrátiť späť poslednú zmenu

note: DESC_VIEWER_CLONE
en: Clone image
sk: Duplikovanie obrázka

note: DESC_ROTATE90
en: Rotate image 90 degrees
sk: Otočiť obrázok o 90 stupňov

note: DESC_ROTATE180
en: Rotate image 180 degrees
sk: Otočiť obrázok o 180 stupňov

note: DESC_ROTATE270
en: Rotate image 270 degrees
sk: Otočiť obrázok o 270 stupňov

note: DESC_MIRROR_X
en: Mirror image at vertical axis
sk: Zrkadliť obrázok okolo zvislej osy

note: DESC_MIRROR_Y
en: Mirror image at horizontal axis
sk: Zrkadliť obrázok okolo vodorovnej osy

note: DESC_VIEWER_ZOOM
en: Zoom image
sk: Zväčšiť obrázok

note: DESC_STORE_MEDIUM
en: Store medium
sk: Uložiť médium

note: DESC_DELETE_MEDIUM
en: Delete active medium
sk: Zmazať aktívne médium

note: DESC_SCALE_FACTOR
en: Scale factor
sk: Faktor zmeny

note: DESC_X_SCALE_FACTOR
en: X-Scale factor
sk: Faktor zmeny veľkosti X

note: DESC_Y_SCALE_FACTOR
en: Y-Scale factor
sk: Faktor zmeny veľkosti Y

note: DESC_SCALE_WIDTH
en: Scale image to width [pixels]
sk: Zmeniť zväčšenie na šírku [v bodoch]

note: DESC_SCALE_HEIGHT
en: Scale image to height [pixels]
sk: Zmeniť zväčšenie na výšku [v bodoch]

note: DESC_BATCH_LIST_EMPTY
en: Empty batch list
sk: Prázdny dávkový zoznam

note: DESC_BATCH_LIST_SAVE
en: Save batch list
sk: Uložiť dávkový zoznam

note: DESC_BATCH_LIST_LOAD
en: Load batch list
sk: Načítať dávkový zoznam

note: DESC_BATCH_RENAME
en: Rename area
sk: Premenovať oblasť

note: DESC_BATCH_ADD
en: Add selected preview area to batch list
sk: Pridať zvolený náhľad oblasti do zoznamu

note: DESC_BATCH_DEL
en: Delete selected area from batch list
sk: Zmazať zvolenú oblasť z dávkového zoznamu

note: DESC_AUTOMATIC
en: Turns on automatic mode
sk: Zapne automatický režim

note: DESC_BUTTON_SCANNER_DEFAULT_COLOR_ICM_PROFILE_BROWSE
en: Browse for scanner default color ICM-profile
sk: Vyhľadať štandardný farebný ICM-profil skenera

note: DESC_BUTTON_SCANNER_DEFAULT_GRAY_ICM_PROFILE_BROWSE
en: Browse for scanner default gray ICM-profile
sk: Vyhľadať štandardný šedý ICM-profil skenera

note: DESC_BUTTON_DISPLAY_ICM_PROFILE_BROWSE
en: Browse for display ICM-profile
sk: Vyhľadať ICM-profil displeja

note: DESC_BUTTON_PRINTER_ICM_PROFILE_BROWSE
en: Browse for printer ICM-profile
sk: Vyhľadať ICM-profil tlačiarne

note: DESC_BUTTON_WORKING_COLOR_SPACE_ICM_PROFILE_BROWSE
en: Browse for working color space ICM-profile
sk: Vyhľadať ICM-profil pracovného farebného priestoru

note: ERR_HOME_DIR
en: Failed to determine home directory:
sk: Nepodarilo sa určiť domovský priečinok:

note: ERR_CHANGE_WORKING_DIR
en: Failed to change working directory to
sk: Nepodarilo sa zmeniť pracovný priečinok na

note: ERR_FILENAME_TOO_LONG
en: Filename too long
sk: Názov súboru príliš dlhý

note: ERR_SET_OPTION
en: Failed to set value of option
sk: Zlyhalo nastavenie hodnoty voľby

note: ERR_GET_OPTION
en: Failed to obtain value of option
sk: Zlyhalo získavanie hodnoty voľby

note: ERR_OPTION_COUNT
en: Error obtaining option count
sk: Chyba pri získavaní nastavení počítadla

note: ERR_DEVICE_OPEN_FAILED
en: Failed to open device
sk: Zlyhalo otváranie zariadenia

note: ERR_NO_DEVICES
en: no devices available
sk: žiadne zariadenie nie je dostupné

note: ERR_DURING_READ
en: Error during read:
sk: Chyba počas čítania:

note: ERR_DURING_SAVE
en: Error during save:
sk: Chyba počas ukladania:

note: ERR_BAD_DEPTH
en: Can't handle depth
sk: Nie je možné spracovať hĺbku

note: ERR_UNKNOWN_SAVING_FORMAT
en: Unknown file format for saving
sk: Neznámy formát súboru pre ukladanie

note: ERR_OPEN_FAILED
en: Failed to open
sk: Zlyhalo otváranie

note: ERR_CREATE_SECURE_FILE
en: Could not create secure file (maybe a link does exist):
sk: Nie je možné vytvoriť bezpečný súbor (možno, že existuje odkaz):

note: ERR_FAILED_PRINTER_PIPE
en: Failed to open pipe for executing printercommand
sk: Zlyhalo otváranie rúry pre spustenie tlačového príkazu

note: ERR_FAILED_EXEC_PRINTER_CMD
en: Failed to execute printercommand:
sk: Zlyhalo spúšťanie tlačového príkazu:

note: ERR_FAILED_START_SCANNER
en: Failed to start scanner:
sk: Zlyhalo spustenie skeneru:

note: ERR_FAILED_GET_PARAMS
en: Failed to get parameters:
sk: Zlyhalo získavanie parametrov:

note: ERR_NO_OUTPUT_FORMAT
en: No output format given
sk: Bez výstupného formátu

note: ERR_NO_MEM
en: out of memory
sk: nedostatok pamäti

note: ERR_TOO_MUCH_DATA
en: Backend sends more image data than it defined in parameters
sk: Ovládač poslal viac dát, než bolo definované v parametroch

note: ERR_LIBTIFF
en: LIBTIFF reports error
sk: LIBTIFF hlási chybu

note: ERR_LIBPNG
en: LIBPNG reports error
sk: LIBPNG hlási chybu

note: ERR_LIBJPEG
en: LIBJPEG reports error
sk: LIBPNG hlási chybu

note: ERR_ZLIB
en: ZLIB error or memory allocation problem
sk: Zlib chyba alebo problém s alokáciou pamäte

note: ERR_UNKNOWN_TYPE
en: unknown type
sk: neznámy typ

note: ERR_UNKNOWN_CONSTRAINT_TYPE
en: unknown constraint type
sk: neznámy požadovaný typ

note: ERR_OPTION_NAME_NULL
en: Option has empty name (NULL).
sk: Voľba má prázdny názov (NULL).

note: ERR_BACKEND_BUG
en: This is a backend bug. Please inform the author of the backend!
sk: Toto je chyba programu. Informujte prosím autora programu!

note: ERR_FAILED_EXEC_DOC_VIEWER
en: Failed to execute documentation viewer:
sk: Zlyhalo spustenie prehliadača dokumentácie:

note: ERR_FAILED_EXEC_FAX_VIEWER
en: Failed to execute fax viewer:
sk: Zlyhalo spustenie prehliadača faxov:

note: ERR_FAILED_EXEC_FAX_CMD
en: Failed to execute fax command:
sk: Zlyhalo spustenie faxového príkazu:

note: ERR_FAILED_EXEC_OCR_CMD
en: Failed to execute OCR command:
sk: Nepodarilo sa spustiť OCR príkaz:

note: ERR_BAD_FRAME_FORMAT
en: bad frame format
sk: zlý formát rámca

note: ERR_FAILED_SET_RESOLUTION
en: unable to set resolution
sk: nie je možné nastaviť rozlíšenie

note: ERR_PASSWORD_FILE_INSECURE
en: Password file (%s) is insecure, use permission x00
sk: Súbor s heslami (%s) je nebezpečný, použite práva x00

note: ERR_ERROR
en: error
sk: chyba

note: ERR_MAJOR_VERSION_NR_CONFLICT
en: Sane major version number mismatch!
sk: Hlavné číslo verzie Sane nesúhlasí!

note: ERR_XSANE_MAJOR_VERSION
en: XSane major version =
sk: Hlavné číslo verzie XSane =

note: ERR_BACKEND_MAJOR_VERSION
en: backend major version =
sk: hlavné číslo verzie ovládača =

note: ERR_PROGRAM_ABORTED
en: *** PROGRAM ABORTED ***
sk: *** PROGRAM PRERUŠENÝ ***

note: ERR_FAILED_ALLOCATE_IMAGE
en: Failed to allocate image memory:
sk: Zlyhalo získavanie pamäte pre obrázok:

note: ERR_PREVIEW_BAD_DEPTH
en: Preview cannot handle bit depth
sk: Náhľad nepodporuje bitovú hĺbku

note: ERR_GIMP_SUPPORT_MISSING
en: GIMP support missing
sk: Chýba podpora pre GIMP

note: ERR_CREATE_FAX_PROJECT
en: Could not create faxproject
sk: Nie je možné vytvoriť fax projekt

note: WARN_COUNTER_UNDERRUN
en: Filename counter underrun
sk: Podtečenie počítadla názvov súborov

note: WARN_NO_VALUE_CONSTRAINT
en: warning: option has no value constraint
sk: varovanie: voľba nezískala žiadnu hodnotu

note: WARN_XSANE_AS_ROOT
en: You try to run XSane as ROOT, that really is DANGEROUS!
    
    Do not send any bug reports when you
    have any problems while running XSane as root:
    YOU ARE ALONE!
sk: Spúšťate XSane ako ROOT, čo je veľmi nebezpečné!
    
    Neposielajte žiadne chybové hlásenie, ak budete 
    mať problémy pri spustení XSane ako root:
    STE V TO SAMI!

note: ERR_HEADER_ERROR
en: Error
sk: Chyba

note: ERR_HEADER_WARNING
en: Warning
sk: Varovanie

note: ERR_HEADER_INFO
en: Information
sk: Informácie

note: ERR_HEADER_CHILD_PROCESS_ERROR
en: Child process error
sk: Chyba detského procesu

note: ERR_FAILED_CREATE_FILE
en: Failed to create file:
sk: Nepodarilo sa vytvoriť súbor:

note: ERR_LOAD_DEVICE_SETTINGS
en: Error while loading device settings:
sk: Chyba počas načítavania nastavení zariadenia:

note: ERR_NO_DRC_FILE
en: is not a device-rc-file !!!
sk: nie je súbor-záznamu-zariadenia !!!

note: ERR_NETSCAPE_EXECUTE_FAIL
en: Failed to execute netscape!
sk: Zlyhalo spustenie netscape!

note: ERR_SENDFAX_RECEIVER_MISSING
en: Send fax: no receiver defined
sk: Odoslanie faxu: nie je definovaný príjemca

note: ERR_CREATED_FOR_DEVICE
en: has been created for device
sk: bol vytvorený pre príjemcu

note: ERR_USED_FOR_DEVICE
en: you want to use it for device
sk: chcete to použiť pre zariadenie

note: ERR_MAY_CAUSE_PROBLEMS
en: this may cause problems!
sk: toto môže spôsobiť problémy!

note: WARN_UNSAVED_IMAGES
en: There are %d unsaved images
sk: %d neuložených obrázkov

note: WARN_FILE_EXISTS
en: File %s already exists
sk: Súbor %s už existuje

note: ERR_FILE_NOT_EXISTS
en: File %s does not exist
sk: Súbor %s neexistuje

note: ERR_FILE_NOT_POSTSCRIPT
en: File %s is not a postscript file
sk: Súbor %s nie je postscriptový súbor

note: ERR_UNSUPPORTED_OUTPUT_FORMAT
en: Unsupported %d-bit output format: %s
sk: Nepodporovaný %d-bitový výstupný formát: %s

note: ERR_CMS_CONVERSION
en: Error during CMS conversion:
sk: Chyba počas CMS konverzií:

note: ERR_CMS_OPEN_ICM_FILE
en: Could not open
sk: Nie je možné otvoriť

note: CMS_SCANNER_ICM
en: scanner ICM profile
sk: ICM profile skenera

note: CMS_DISPLAY_ICM
en: display ICM profile
sk: ICM profile displeja

note: ERR_CMS_CREATE_TRANSFORM
en: Could not create transform
sk: Nie je možné vytvoriť transformáciu

note: WARN_VIEWER_IMAGE_NOT_SAVED
en: viewer image is not saved
sk: obrázok z prehliadača nie je uložený

note: FILE_FILTER_ALL_FILES
en: All files
sk: Všetky súbory

note: FILE_FILTER_IMAGES
en: Images
sk: Obrázky

note: FILE_FILTER_XBL
en: XSane batch list
sk: XSane dávkový zoznam

note: FILE_FILTER_ICM
en: ICC/ICM Profiles
sk: ICC/ICM profily

note: FILE_FILTER_DRC
en: XSane device preferences
sk: XSane nastavenia zariadení

note: FILE_FILTER_RC
en: XSane preferences
sk: XSane Nastavenia

note: TEXT_USAGE
en: Usage:
sk: Použitie:

note: TEXT_USAGE_OPTIONS
en: [OPTION]... [DEVICE]
sk: [VOĽBA]... [ZARIADENIE]

note: TEXT_HELP
en: Start up graphical user interface to access SANE (Scanner Access Now Easy) devices.
    
    The format of [DEVICE] is backendname:devicefile (e.g. umax:/dev/scanner).
    [OPTION]... can be a combination of the following items:
     -h, --help                   display this help message and exit
     -v, --version                print version information
     -l, --license                print license information
    
     -d, --device-settings file   load device settings from file (without ".drc")
    
     -V, --viewer                 start with viewer-mode active (default)
     -s, --save                   start with save-mode active
     -c, --copy                   start with copy-mode active
     -m, --multipage              start with multipage-mode active
     -f, --fax                    start with fax-mode active
     -e, --email                  start with e-mail-mode active
     -n, --no-mode-selection      disable menu for XSane mode selection
    
     -F, --Fixed                  fixed main window size (overwrite preferences value)
     -R, --Resizeable             resizable, scrolled main window (overwrite preferences value)
    
     -p, --print-filenames        print image filenames created by XSane
     -N, --force-filename name    force filename and disable user filename selection
    
     --display X11-display        redirect output to X11-display
     --no-xshm                    do not use shared memory images
     --sync                       request a synchronous connection with the X11 server
sk: Spustenie grafického rozhrania pre prístup k SANE zariadeniam.
    
    Formát [ZARIADENIA] je názov_ovládača:názov_zariadenia (napr. umax:/dev/scanner).
    [VOĽBA]... môže mať kombináciu nasledovných položiek:
     -h, --help                  zobrazí tohoto pomocníka a skončí
     -v, --version               vypíše informácie o verzií
     -l, --license               vypíše informáciu o licencií
    
     -d, --device-settings file  načíta nastavenia zariadenia zo súboru (bez ".drc")
    
     -V, --viewer                spustí v režime prehliadač (štandardné)
     -s, --save                  spustí v režime ukladania
     -c, --copy                  spustí v režime kopírovania
     -m, --multipage              spustí s aktívnym viacstranovým režimom
     -f, --fax                   spustí s aktívnym režimom faxovania
     -m, --mail                  spustí s aktívnym režimom e-mailu
     -n, --no-mode-selection     zakáže ponuku výberu režimu XSane
    
     -F, --Fixed                 použije pevnú veľkosť hlavného okna (prepíše
                                 hodnotu v nastaveniach )
     -R, --Resizeable            použije hlavné okno s posuvníkmi
                                 a premenlivou veľkosťou (prepíše hodnotu
                                 v nastaveniach )
    
     -p, --print-filenames       vypíše názvy súborov vytvorených XSane
     -N, --force-filename name   vnúti názov súboru a vypne voľbu názvu súboru
    
     --display X11-display       presmeruje výstup na X11-display
     --no-xshm                   nepoužije zdieľané pamäťové obrazy
     --sync                      vyžiadanie synchrónneho spojenia s X11 serverom

note: strings for gimp plugin XSANE_GIMP_INSTALL_BLURB
en: Front-end to the SANE interface
sk: Používateľský program k rozhraniu SANE

note: XSANE_GIMP_INSTALL_HELP
en: This function provides access to scanners and other image acquisition devices through the SANE (Scanner Access Now Easy) interface.
sk: Táto funkcia poskytuje prístup k skenerom a ostatným zariadeniam na získavanie obrázkov cez rozhranie SANE (Scanner Access Now Easy - prístup k skeneru je teraz jednoduchý)

note: Menu path must not be translated, this is done by the gimp. Only translate the text behind the last "/" XSANE_GIMP_MENU_DIALOG
en: <Toolbox>/File/Acquire/XSane: Device dialog...
sk: <Toolbox>/File/Acquire/XSane: dialóg zariadenia...

note: XSANE_GIMP_MENU_DIALOG_OLD
en: <Toolbox>/Xtns/XSane/Device dialog...
sk: <Toolbox>/Xtns/XSane/Dialóg zariadenia...

note: HELP_NO_DEVICES
en: Possible reasons:
    1) There really is no device that is supported by SANE
    2) Supported devices are busy
    3) The permissions for the device file do not allow you to use it - try as root
    4) The backend is not loaded by SANE (man sane-dll)
    5) The backend is not configured correctly (man sane-"backendname")
    6) Possibly there is more than one SANE version installed
sk: Možné dôvody:
    1) Skutočne neexituje zariadenie, ktoré je podporované v SANE
    2) Podporované zariadenie sa používa
    3) Práva zariadenia vám nepovoľujú jeho používanie - vyskúšajte SANE spustiť ako root
    4) Backend nie je načítaný pomocou SANE (man sane-dll)
    5) Backend nie je správne nakonfigurovaný (man sane-"názovbackendu")
    6) Pravdepodobne viac ako len jedna verzia SANE je nainštalovaná

note: strings that are used in structures, so it is not allowed to use _()/gettext() here gettext_noop does mark these texts but does not change the string MENU_ITEM_SURFACE_FULL_SIZE
en: full size
sk: úplná veľkosť

note: MENU_ITEM_SURFACE_DIN_A3P
en: DIN A3 port.
sk: DIN A3 na výšku

note: MENU_ITEM_SURFACE_DIN_A3L
en: DIN A3 land.
sk: DIN A3 na šírku

note: MENU_ITEM_SURFACE_DIN_A4P
en: DIN A4 port.
sk: DIN A4 na výšku

note: MENU_ITEM_SURFACE_DIN_A4L
en: DIN A4 land.
sk: DIN A4 na šírku

note: MENU_ITEM_SURFACE_DIN_A5P
en: DIN A5 port.
sk: DIN A5 na výšku

note: MENU_ITEM_SURFACE_DIN_A5L
en: DIN A5 land.
sk: DIN A5 na šírku

note: MENU_ITEM_SURFACE_legal_P
en: legal port.
sk: legal na výšku

note: MENU_ITEM_SURFACE_legal_L
en: legal land.
sk: legal na šírku

note: MENU_ITEM_SURFACE_letter_P
en: letter port.
sk: letter na výšku

note: MENU_ITEM_SURFACE_letter_L
en: letter land.
sk: letter na šírku

note: MENU_ITEM_MEDIUM_FULL_COLOR_RANGE
en: Full color range
sk: Celofarebný rozsah

note: MENU_ITEM_MEDIUM_SLIDE
en: Slide
sk: Diapozitív

note: MENU_ITEM_MEDIUM_STANDARD_NEG
en: Standard negative
sk: Štandardný negatív

note: MENU_ITEM_MEDIUM_AGFA_NEG
en: Agfa negative
sk: Agfa negatív

note: MENU_ITEM_MEDIUM_AGFA_NEG_XRG200_4
en: Agfa negative XRG 200-4
sk: Agfa negatív XRG 200-4

note: MENU_ITEM_MEDIUM_AGFA_NEG_HDC_100
en: Agfa negative HDC 100
sk: Agfa negatív HDC 100

note: MENU_ITEM_MEDIUM_FUJI_NEG
en: Fuji negative
sk: Fuji negatív

note: MENU_ITEM_MEDIUM_KODAK_NEG
en: Kodak negative
sk: Kodak negatív

note: MENU_ITEM_MEDIUM_KONICA_NEG
en: Konica negative
sk: Konica negatív

note: MENU_ITEM_MEDIUM_KONICA_NEG_VX_100
en: Konica negative VX 100
sk: Konica negatív VX 100

note: MENU_ITEM_MEDIUM_ROSSMANN_NEG_HR_100
en: Rossmann negative HR 100
sk: Rossmann negatív HR 100

note: TEXT_PROJECT_STATUS_NOT_CREATED
en: Project not created
sk: Projekt nebol vytvorený

note: TEXT_PROJECT_STATUS_CREATED
en: Project created
sk: Projekt vytvorený

note: TEXT_PROJECT_STATUS_CHANGED
en: Project changed
sk: Projekt zmenený

note: TEXT_PROJECT_STATUS_ERR_READ_PROJECT
en: Error reading project
sk: Chyba pri čítaní projektu

note: TEXT_PROJECT_STATUS_FILE_SAVING_ERROR
en: Error saving file
sk: Chyba pri ukladaní obrázka

note: TEXT_PROJECT_STATUS_FILE_SAVING
en: Saving file
sk: Ukladanie súboru

note: TEXT_PROJECT_STATUS_FILE_SAVING_ABORTED
en: Aborted saving file
sk: Prerušené ukladanie súboru

note: TEXT_PROJECT_STATUS_FILE_SAVED
en: File has been saved
sk: Súbor pol uložený

note: TEXT_EMAIL_STATUS_POP3_CONNECTION_FAILED
en: POP3 connection failed
sk: POP3 pripojenie zlyhalo

note: TEXT_EMAIL_STATUS_POP3_LOGIN_FAILED
en: POP3 login failed
sk: POP3 prihlásenie zlyhalo

note: TEXT_EMAIL_STATUS_ASMTP_AUTH_FAILED
en: ASMTP authentication failed
sk: ASMTP autentifikácia zlyhala

note: TEXT_EMAIL_STATUS_SMTP_CONNECTION_FAILED
en: SMTP connection failed
sk: SMTP pripojenie zlyhalo

note: TEXT_EMAIL_STATUS_SMTP_ERR_FROM
en: From entry not accepted
sk: Položka Od je neakceptovaná

note: TEXT_EMAIL_STATUS_SMTP_ERR_RCPT
en: Receiver entry not accepted
sk: Položka Príjemca je neakceptovaná

note: TEXT_EMAIL_STATUS_SMTP_ERR_DATA
en: E-mail data not accepted
sk: E-mailové dáta neakceptované

note: TEXT_EMAIL_STATUS_SENDING
en: Sending e-mail
sk: Odosielanie e-mailu

note: TEXT_EMAIL_STATUS_SENT
en: E-mail has been sent
sk: E-mail bol odoslaný

note: TEXT_FAX_STATUS_QUEUEING_FAX
en: Queueing fax
sk: Zaraďovanie faxu do fronty

note: TEXT_FAX_STATUS_FAX_QUEUED
en: Fax is queued
sk: Fax je vo fronte

note: Sane backend messages
en: flatbed scanner
sk: plošný skener

en: frame grabber
sk: snímač políčok

en: handheld scanner
sk: ručný skener

en: still camera
sk: digitálny fotoaparát

en: video camera
sk: videokamera

en: virtual device
sk: virtuálne zariadenie

en: Success
sk: Úspech

en: Operation not supported
sk: Operácia nie je podporovaná

en: Operation was cancelled
sk: Operácia bola prerušená

en: Device busy
sk: Zariadenie je používané

en: Invalid argument
sk: Neplatné argumenty

en: End of file reached
sk: Bol dosiahnutý koniec súboru

en: Document feeder jammed
sk: Pokrčený dokument v podávači

en: Document feeder out of documents
sk: V podávači nie sú dokument

en: Scanner cover is open
sk: Veko skeneru je otvorené

en: Error during device I/O
sk: Chyba počas V/V zariadenia

en: Out of memory
sk: Mimo pamäte

en: Access to resource has been denied
sk: Prístup k zdroju bol odmietnutý
