xscreensaver - en to ca translation catalogue (392 entries)

en: Browse...
ca: Explora...

en: reason: %s
ca: motiu: %s

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Blank Screen Now
ca: Posa ara mateix la pantalla en _blanc

en: _Lock Screen Now
ca: B_loqueja ara mateix la pantalla

en: _Kill Daemon
ca: Ma_ta el dimoni

en: _Restart Daemon
ca: _Reinicia el dimoni

en: Kill and re-launch the XScreenSaver daemon.
ca: Mata i torna a llançar el dimoni de XScreenSaver.

en: _Exit
ca: S_urt

en: _Help
ca: A_juda

en: _About...
ca: Quant _a...

en: _Documentation...
ca: _Documentació...

en: Go to the documentation on the XScreenSaver web page.
ca: Vés a la documentació en la pàgina web de XScreenSaver.

en: Cycle After
ca: Cicle després de

en: Whether a password should be required to un-blank the screen.
ca: Si s'ha de demanar una contrasenya per treure la pantalla quan està en blanc.

en: Lock Screen After
ca: Bloqueja la pantalla després de

en: Blank After
ca: En blanc després de

en: minutes
ca: minuts

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Demo the selected screen saver in full-screen mode (click the mouse to return.)
ca: Demostració de l'estalvi de pantalla seleccionat en mode de pantalla completa (feu clic amb el ratolí per tornar)

en: Settings...
ca: Ajusts...

en: Customization and explanation of the selected screen saver.
ca: Personalització i explicació de l'estalvi de pantalla seleccionat.

en: Disable Screen Saver
ca: Inhabilita l'estalvi de pantalla

en: Blank Screen Only
ca: Només la pantalla en blanc

en: Only One Screen Saver
ca: Només un estalvi de pantalla

en: Random Screen Saver
ca: Estalvi de pantalla aleatori

en: Screen Saver
ca: Estalvi de pantalla

en: Run the next screen saver in the list in full-screen mode (click the mouse to return.)
ca: Executa el següent estalvi de pantalla en mode de pantalla completa (feu clic amb ratolí per tornar).

en: Run the previous screen saver in the list in full-screen mode (click the mouse to return.)
ca: Executa l'anterior estalvi de pantalla en mode de pantalla completa (feu clic amb ratolí per tornar).

en: Description
ca: Descripció

en: Display Modes
ca: Modes de visualització

en: Diagnostics
ca: Diagnòstics

en: Display Splash Screen at Startup
ca: Mostra la pantalla de càrrega a l'inici

en: Colormaps
ca: Mapes de colors

en: Whether to install a private colormap when running in 8-bit mode on the default Visual.
ca: Si s'instal·la un mapa de colors privat quan s'executa en mode de 8 bits amb la visió predeterminada.

en: Install Colormap
ca: Instal·la el mapa de colors

en: Whether the screen should slowly fade to black when the screen saver activates.
ca: Si la pantalla s'ha d'esvair lentament a negre quan s'activa l'estalvi de pantalla.

en: Fade To Black When Blanking
ca: Esvaeix a negre en posar en blanc

en: Whether the screen should slowly fade in from black when the screen saver deactivates.
ca: Si la pantalla s'ha d'aclarir lentament de negre quan es desactiva l'estalvi de pantalla.

en: Fade From Black When Unblanking
ca: Esvaeix de negre en treure en blanc

en: Fade Duration
ca: Durada de l'esvaïment

en: How long it should take for the screen to fade in and out.
ca: Període de temps que es necessita per enfosquir o aclarir la pantalla.

en: seconds
ca: segons

en: Display Power Management
ca: Mostra la gestió d'energia

en: Whether the monitor should be powered down after a while.
ca: Si el monitor s'ha d'apagar després d'una estona.

en: Power Management Enabled
ca: Gestió d'energia habilitada

en: Off After
ca: Apaga després de

en: Suspend After
ca: Suspèn després de

en: Standby After
ca: Posa en repòs després de

en: How long until the monitor goes into power-saving mode.
ca: El temps fins que el monitor entra al mode d'estalvi d'energia.

en: How long until the monitor powers down.
ca: El temps fins que el monitor s'apaga.

en: Image Manipulation
ca: Manipulació de la imatge

en: Whether the image-manipulating modes should be allowed to operate on an image of your desktop.
ca: Si els modes de manipulació d'imatges poden treballar amb una imatge del vostre escriptori.

en: Grab Desktop Images
ca: Pren imatges de l'escriptori

en: Whether the image-manipulating modes should operate on images captured from the system's video input (if there is one).
ca: Si els modes de manipulació d'imatges poden treballar amb les imatges capturades des de l'entrada de vídeo del sistema (si n'hi ha alguna).

en: Grab Video Frames
ca: Pren fotogrames de vídeo

en: Whether the image-manipulating modes should operate on random images loaded from disk.
ca: Si els modes de manipulació d'imatges poden treballar amb imatges aleatòries carregades del disc.

en: Choose Random Image:
ca: Tria la imatge aleatòria:

en: The directory from which images will be randomly chosen.
ca: El directori des d'on es triaran aleatòriament les imatges.

en: Browse
ca: Navega

en: Advanced
ca: Avançat

en: XScreenSaver: Mode-Specific Settings
ca: XScreenSaver: Ajusts específics del mode

en: Settings
ca: Ajusts

en: Standard
ca: Estàndard

en: Any
ca: Qualsevol

en: Best
ca: Millor

en: Default
ca: Predeterminat

en: Default-N
ca: Predeterminat-N

en: TrueColor
ca: Color verdader

en: StaticGray
ca: Gris estàtic

en: GrayScale
ca: Escala de grisos

en: DirectColor
ca: Color directe

en: Gray
ca: Gris

en: Documentation...
ca: Documentació...

en: Advanced >>
ca: Avançat >>

en: Standard <<
ca: Estàndard <<

en: OK
ca: D'acord

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Error:
    
    Couldn't write %s
ca: Error:
    
    No s'ha pogut escriure %s

en: Error:
    
    Directory does not exist: "%s"
ca: Error:
    
    No existeix el directori: "%s"

en: Error:
    
    File does not exist: "%s"
ca: Error:
    
    No existeix el fitxer: "%s"

en: No description available.
ca: No hi ha disponible cap descripció.

en: Blank Screen
ca: Pantalla en blanc

en: Screen Saver Disabled
ca: Estalvi de pantalla inhabilitat

en: %s: %.100s Settings
ca: %s: Ajusts - %.100s

en: No Preview
ca: Sense vista prèvia

en: Available
ca: Disponible

en: Installed
ca: Instal·lat

en: %s: unknown option: %s
ca: %s: opció desconeguda: %s

en: Screensaver Preferences
ca: Preferències de l'estalvi de pantalla

en: Change screensaver properties
ca: Canvieu les propietats de l'estalvi de pantalla

en: Screensaver
ca: Estalvi de pantalla

en: Choose _Random Image:
ca: T_ria la imatge aleatòria:

en: F_ade Duration
ca: Dur_ada de l'esvaïment

en: Fade from Black When _Unblanking
ca: Esvaeix de negre en tre_ure en blanc

en: Fade to Black when _Blanking
ca: Esvaeix a negre en posar en _blanc.

en: Fading and Colormaps
ca: Esvaïment i mapes de colors

en: Grab Desktop _Images
ca: Pren _imatges de l'escriptori

en: Grab _Video Frames
ca: Pren fotogrames de _vídeo

en: Install _Colormap
ca: Instal·la el mapa de _colors

en: Never blank the screen or power down the monitor.
ca: No posa mai la pantalla en blanc, ni tampoc apaga el monitor.

en: No Preview
    Available
ca: No hi ha disponible cap vista prèvia

en: Not
    Installed
ca: No
    instal·lat

en: Stand_by After
ca: Posa en repòs _després de

en: Sus_pend After
ca: Sus_pèn després de

en: Text Manipulation
ca: Manipulació del text

en: Text _file
ca: _Fitxer de text

en: Text-displaying modes will display the contents of this URL (HTML or RSS).
ca: Els modes de visualització de text mostraran el contingut d'aquest URL (HTML or RSS).

en: Text-displaying modes will display the contents of this file.
ca: Els modes de visualització de text mostraran el contingut d'aquest fitxer.

en: Text-displaying modes will display the local host name, date, and time.
ca: Els modes de visualització de text mostraran el nom d'amfitrió, la data i l'hora.

en: Text-displaying modes will display the output of this program.
ca: Els modes de visualització de text mostraran la sortida d'aquest programa.

en: Text-displaying modes will display the text typed here.
ca: Els modes de visualització de text mostraran el text que teclegeu aquí.

en: When idle or locked, blacken the screen only.
ca: Quan és a causa d'inactivitat o de bloqueig, només posa en blanc la pantalla.

en: When idle or locked, choose a random display mode from among the checked items in the list below.
ca: Quan és a causa d'inactivitat o de bloqueig, tria un mode de visualització aleatori d'entre els ítems marcats a la llista de sota.

en: When idle or locked, choose a random display mode from among the checked items in the list below.  Run that same mode on each monitor.
ca: Quan és a causa d'inactivitat o de bloqueig, tria un mode de visualització aleatori d'entre els ítems marcats a la llista de sota. Executa el mateix mode en cadascun dels monitors.

en: When idle or locked, run the display mode selected below.
ca: Quan és a causa d'inactivitat o de bloqueig, executa el mode de visualització seleccionat de sota.

en: Whether the image-manipulating modes should operate on images captured from the system's video input (if there is one.)
ca: Si els modes de manipulació d'imatges poden treballar amb les imatges capturades des de l'entrada de vídeo del sistema (si n'hi ha alguna).

en: _Advanced
ca: _Avançat

en: _Advanced >>
ca: _Avançat >>

en: _Blank After
ca: En _blanc després de

en: _Blank Screen Only
ca: Només la pantalla en _blanc

en: _Browse
ca: _Navega

en: _Command Line:
ca: Línia d'_ordres:

en: _Cycle After
ca: _Cicle després de

en: _Disable Screen Saver
ca: Inhabilita l'estal_vi de pantalla

en: _Display Modes
ca: Mo_des de visualització

en: _Host Name and Time
ca: Nom d'_amfitrió i hora

en: _Lock Screen After
ca: B_loqueja la pantalla després de

en: _Off After
ca: A_paga després de

en: _Only One Screen Saver
ca: N_omés un estalvi de pantalla

en: _Power Management Enabled
ca: Gestió d'ener_gia habilitada

en: _Preview
ca: Vista _prèvia

en: _Program
ca: _Programa

en: _Quit
ca: _Surt

en: _Random Screen Saver
ca: Estalvi de pantalla aleatori

en: _Same Random Savers
ca: Mateixo_s estalvis de pantalla

en: _Settings...
ca: Ajust_s...

en: _Standard <<
ca: E_stàndard <<

en: no preview
ca: sense vista prèvia

en: not installed
ca: no instal·lat

en: nothing
ca: res

en: preview
ca: vista prèvia

en: Arms
ca: Braços

en: Fast
ca: Ràpid

en: Few
ca: Poc

en: Many
ca: Molt

en: Number of Colors
ca: Nombre de colors

en: Often
ca: Sovint

en: Rarely
ca: Gairebé mai

en: Slow
ca: Lent

en: Speed
ca: Velocitat

en: Thick
ca: Prim

en: Thickness
ca: Gruix

en: Thin
ca: Ample

en: Two
ca: Dos

en: Wiggling tentacles. By Gabriel Finch.
ca: Remenar tentacles. Per Gabriel Finch.

en: Withdraw freqency
ca: Freqüència de retirada

en: Distance
ca: Distància

en: Far
ca: Lluny

en: Near
ca: A prop

en: Searchers
ca: Cercadors

en: Sources
ca: Orígens

en: Ant
ca: Formiga

en: Ant Size
ca: Mida de la formiga

en: Draw Eyes
ca: Dibuixa els ulls

en: Large
ca: Gran

en: Small
ca: Petit

en: Draw Shadows
ca: Dibuixa les ombres

en: Deep
ca: Profund

en: Depth
ca: Profunditat

en: Draw Labels
ca: Dibuixa les etiquetes

en: Shallow
ca: Poc profund

en: Text Mode
ca: Mode de text

en: Text Program
ca: Programa de text

en: Agressive
ca: Agressiu

en: Atlantis
ca: Atlàntida

en: Number of Sharks
ca: Nombre de taurons

en: Solid
ca: Sòlid

en: Attraction
ca: Atracció

en: Balls
ca: Pilotes

en: High
ca: Elevat

en: Inward
ca: Endins

en: Lines
ca: Línies

en: Low
ca: Baix

en: Outward
ca: Enfora

en: Radius
ca: Radi

en: Barcode
ca: Codi de barres

en: Barcode Clock (24 Hour)
ca: Rellotge de codi de barres (24 hores)

en: Barcode Clock (AM/PM)
ca: Rellotge de codi de barres (AM/PM)

en: Lasers
ca: Làsers

en: Stars
ca: Estrelles

en: Grab Screen
ca: Pren la pantalla

en: Solid Blocks
ca: Blocs sòlids

en: Size
ca: Mida

en: Animation Speed
ca: Velocitat de l'animació

en: Lots
ca: Molt

en: Number of Balls
ca: Nombre de pilotes

en: Popcorn
ca: Crispetes

en: Color Gradient
ca: Degradat de color

en: Grab Images
ca: Pren imatges

en: Duration
ca: Durada

en: Line Thickness
ca: Gruix de la línia

en: Max Rings
ca: Nombre màx. d'anells

en: 2 minutes
ca: 2 minuts

en: 5 seconds
ca: 5 segons

en: Textured
ca: Amb textures

en: 1 Minute
ca: 1 minut

en: 5 Seconds
ca: 5 segons

en: Frame Rate
ca: Taxa de fotogrames

en: Number of Images:
ca: Nombre d'imatges

en: Zoom In/Out
ca: Augmenta/redueix el zoom

en: 0 seconds
ca: 0 segons

en: 30 seconds
ca: 30 segons

en: Change Image Every
ca: Canvia la imatge cada

en: Density
ca: Densitat

en: Draw Graph
ca: Dibuixa la gràfica

en: Pause
ca: Pausa

en: Cell Size
ca: Mida de la cel·la

en: 1 Second
ca: 1 segon

en: Display FPS
ca: Mostra els FPS

en: Ice
ca: Gel

en: Random
ca: Aleatori

en: Visibility
ca: Visibilitat

en: Water
ca: Aigua

en: Draw Cell
ca: Dibuixa la cel·la

en: Draw Grid
ca: Dibuixa la graella

en: White
ca: Blanc

en: Don't Rotate
ca: No giris

en: Max Depth
ca: Profunditat màx.

en: Min Size
ca: Mida mín.

en: Demon
ca: Dimoni

en: States
ca: Estats

en: Discrete
ca: Discret

en: Black Hole
ca: Forat negre

en: Use Shared Memory
ca: Utilitza la memòria compartida

en: Vortex
ca: Vòrtex

en: Nickname
ca: Sobrenom

en: No Animation
ca: Sense animar

en: No Network
ca: Sense xarxa

en: BMW M3 (4 cylinders)
ca: BMW M3 (4 cilindres)

en: BMW M5 (6 cylinders)
ca: BMW M5 (6 cilindres)

en: Engine
ca: Motor

en: 1 minute
ca: 1 minut

en: 1 second
ca: 1 segon

en: Harmonics
ca: Harmònics

en: Eruption
ca: Erupció

en: Inferno
ca: Infern

en: Negative
ca: Negatiu

en: Number of Particles
ca: Nombre de partícules

en: Positive
ca: Positiu

en: Helix 2
ca: Hèlix 2

en: Helix 3
ca: Hèlix 3

en: Helix 4
ca: Hèlix 4

en: Texture Image
ca: Imatge de la textura

en: 10 times
ca: 10 vegades

en: Frames per sec
ca: Fotogrames per s

en: Never
ca: Mai

en: Opaque
ca: Opac

en: Activity
ca: Activitat

en: 0 Seconds
ca: 0 segons

en: 10 Seconds
ca: 10 segons

en: Complexity
ca: Complexitat

en: Solid Tiles
ca: Rajoles sòlides

en: Centered Text
ca: Text centrat

en: Jupiter
ca: Júpiter

en: Binary
ca: Binari

en: Classic
ca: Clàssic

en: Fire
ca: Foc

en: Air Speed
ca: Velocitat de l'aire

en: None
ca: Sense

en: Solid Colors
ca: Colors sòlids

en: Pages of text
ca: Pàgines de text

en: Text Linger
ca: Persistència del text

en: Delay
ca: Retard

en: Layers
ca: Capes

en: Galaxy
ca: Galàxia

en: Screen Image
ca: Imatge de la pantalla

en: Wave Speed
ca: Velocitat de l'ona

en: Waves
ca: Ones

en: 5 Minutes
ca: 5 minuts

en: Image Duration
ca: Durada de la imatge

en: Image file
ca: Fitxer d'imatge

en: Move
ca: Mou

en: Fog
ca: Boira

en: No shadow
ca: Sense ombra

en: Number of trees
ca: Nombre d'arbres

en: Rain
ca: Pluja

en: Number of Disks
ca: Nombre de discs

en: Resolution
ca: Resolució

en: Binary Encoding
ca: Codificació binària

en: Draw Glyphs
ca: Dibuixa els glifs

en: Glyph Speed
ca: Velocitat del glif

en: Image File
ca: Fitxer d'imatge

en: 30 Seconds
ca: 30 segons

en: Frame Rate:
ca: Taxa de fotogrames:

en: Show Titles
ca: Mostra els títols

en: Y Angular Velocity
ca: Velocitat angular Y

en: Z Angular Velocity
ca: Velocitat angular Z

en: Program
ca: Programa

en: Elasticity
ca: Elasticitat

en: Dot size
ca: Mida del punt

en: Maximum speed
ca: Velocitat màxima

en: Minimum speed
ca: Velocitat mínima

en: Helix
ca: Hèlix

en: XW Rotation
ca: Gir XW

en: XY Rotation
ca: Gir XY

en: XZ Rotation
ca: Gir YZ

en: YW Rotation
ca: Gir YW

en: YZ Rotation
ca: Gir YZ

en: ZW Rotation
ca: Gir ZW

en: Display Speed
ca: Mostra la velocitat

en: Solid Object
ca: Objecte sòlid

en: XY Rotation Speed
ca: Velocitat del gir XY

en: XZ Rotation Speed
ca: Velocitat del gir XZ

en: YZ Rotation Speed
ca: Velocitat del gir YZ

en: Detail
ca: Detall

en: Function
ca: Funció

en: Functions
ca: Funcions

en: Number of Colours
ca: Nombre de colors

en: Number of Discs
ca: Nombre de discs

en: Interference
ca: Interferència

en: Number of Waves
ca: Nombre d'ones

en: Wave Size
ca: Mida de l'ona

en: expand
ca: expandeix

en: none
ca: sense

en: Max Height
ca: Alçada màx.

en: Max Objects
ca: Nombre màx. d'objectes

en: Min Height
ca: Alçada mín.

en: Min Objects
ca: Nombre mín. d'objectes

en: Iterations
ca: Iteracions

en: Kaleidescope
ca: Calidoscopi

en: Laser
ca: Làser

en: More
ca: Més

en: Loop
ca: Bucle

en: Grid Size
ca: Mida de la graella

en: Big
ca: Gran

en: X Resolution
ca: Resolució X

en: Y Resolution
ca: Resolució Y

en: One
ca: Un

en: Draw Ants
ca: Dibuixa les formigues

en: Solid Objects
ca: Objectes sòlids

en: Draw Atomic Nuclei
ca: Dibuixa el nucli atòmic

en: Label Atoms
ca: Etiqueta els àtoms

en: Mountain
ca: Muntanya

en: Changes
ca: Canvis

en: Text File
ca: Fitxer de text

en: Minimum radius
ca: Radi mínim

en: Max RPM
ca: Nombre màx. de RPM

en: Pipes
ca: Canonades

en: Identical Pieces
ca: Bocins idèntics

en: Draw Eye
ca: Dibuixa l'ull

en: Texture PPM File
ca: Fitxer PPM de textura

en: Max Size
ca: Mida màx.

en: Queens
ca: Reines

en: Epoch
ca: Època

en: Grab Screen Image
ca: Pren la imatge de la pantalla

en: Grayscale
ca: Escala de grisos

en: Velocity
ca: Velocitat

en: Star
ca: Estrella

en: Max Velocity
ca: Velocitat màx.

en: Cycles
ca: Cicles

en: Stairs
ca: Escales

en: Color Gradients
ca: Degradat de colors

en: Thick Lines
ca: Línies primes

en: 0 deg
ca: 0 graus

en: 90 deg
ca: 90 graus

en: Y Camera Rotate
ca: Gir de la càmera Y

en: Z Camera Rotate
ca: Gir de la càmera Z

en: Points
ca: Punts

en: 0 sec
ca: 0 s

en: 30 sec
ca: 30 s

en: Draw Logo
ca: Dibuixa el logotip

en: 2 seconds
ca: 2 segons

en: Image Directory
ca: Directori de la imatge

en: 30 secs
ca: 30 s

en: Amplitude
ca: Amplitud

en: Linear
ca: Lineal

en: Test
ca: Prova

en: Star speed
ca: Velocitat de l'estrella

en: Display Seconds
ca: Mostra els segons

en: Medium Font
ca: Tipus de lletra mitjana

en: Display Stars
ca: Mostra les estrelles

en: Label Cities
ca: Etiqueta les ciutats

en: No Stars
ca: Sense estrelles

en: Real Time
ca: Temps real

en: Fish
ca: Peix

en: Fish Speed
ca: Velocitat del peix

en: Bitmap File
ca: Fitxer de mapa de bits

en: Iteration  0
ca: Iteració 0

en: Reflections
ca: Reflexions

en: Latitude
ca: Latitud

en: Longitude
ca: Longitud
