xscreensaver - en to et translation catalogue (43 entries)

en: Browse...
et: Vali...

en: Select file.
et: Vali fail.

en: Screen Saver
et: Ekraanisäästja

en: Blank Screen
et: Must ekraan

en: Screen Saver Disabled
et: Ekraanisäästja keelatud

en: Preview
et: Eelvaade

en: Any
et: Ükskõik milline

en: Disable Screen Saver
et: Keela ekraanisäästja

en: Blank Screen Only
et: Ainult must ekraan

en: Only One Screen Saver
et: Ainult üks ekraanisäästja

en: Default
et: Vaikimisi

en: Documentation...
et: Dokumentatsioon...

en: Lock Screen After
et: Lukusta ekraan

en: minutes
et: minuti pärast

en: No Preview
et: Eelvaadet pole

en: Description
et: Kirjeldus

en: How long until the monitor powers down.
et: Kui pika aja pärast lülitab monitor end välja.

en: How long until the monitor goes into power-saving mode.
et: Kui pika aja pärast läheb monitor energiasäästurežiimi.

en: seconds
et: sekundi pärast

en: _Advanced
et: _Edasijõudnutele

en: Settings
et: Sätted

en: OK
et: Olgu

en: Best
et: Parim

en: GrayScale
et: Halltoonid

en: Gray
et: Hall

en: _Documentation...
et: _Dokumentatsioon...

en: Slow
et: Aeglane

en: Speed
et: Kiirus

en: Fast
et: Kiire

note: On a 2.93 gHz iMac i7, I get these rates with -delay 0: detail 3:  invisible detail 4:  barely visible detail 5:  1000+ fps, looks like noise at -delay 0, ok at -delay 20000 detail 8:  ~700+ fps detail 9:  ~400 fps detail 10: ~300 fps detail 11: ~100 fps detail 12:  ~50 fps detail 13:  ~17 fps detai
en: Many
et: Mitu

note: <video href="https://www.youtube.com/watch?v=OZ6zRLLFLk4"/>
en: Low
et: Madal

note: <video href="https://www.youtube.com/watch?v=OZ6zRLLFLk4"/>
en: High
et: Kõrge

en: Small
et: Väike

en: Large
et: Suur

en: Two
et: Kaks

en: Duration
et: Kestus

en: Short
et: Lühike

en: Long
et: Pikk

en: 2 minutes
et: 2 minutit

en: Size
et: Suurus

en: 5 seconds
et: 5 sekundit

en: Desert
et: Kõrb

en: Number of trees
et: Puude arv
