xscreensaver - en to fi translation catalogue (59 entries)

en: Browse...
fi: Selaa...

en: Select file.
fi: Valitse tiedosto.

en: Screen Saver
fi: Näytönsäästäjä

en: Blank Screen
fi: Tyhjä ruutu

en: Screen Saver Disabled
fi: Näytönsäästäjä poissa käytöstä

en: Preview
fi: Esikatselu

en: %s: %.100s Settings
fi: %s: %.100s -asetukset

en: No description available.
fi: Kuvausta ei ole saatavilla.

en: Disable Screen Saver
fi: Näytönsäästäjä pois käytöstä

en: Blank Screen Only
fi: Pelkkä tyhjä ruutu

en: Only One Screen Saver
fi: Vain yksi näytönsäästäjä

en: _Lock Screen Now
fi: _Lukitse näyttö nyt

en: _Cycle After
fi: _Vaihda seuraavaan

en: Whether a password should be required to un-blank the screen.
fi: Vaaditaanko näytönsäästäjästä poistumiseen salasana.

en: How long after the screen blanks until a password will be required.
fi: Kuinka pian näytönsäästäjän käynnistymisen jälkeen vaaditaan salasanaa siitä poistumiseen.

en: Lock Screen After
fi: Lukitse näyttö

en: How long each display mode should run before choosing a new one (in Random mode.)
fi: Kauanko käytetään yhtä näytönsäästäjää ennen vaihtamista seuraavaan (satunnaisessa tilassa).

en: _Blank After
fi: _Käynnistä

en: Demo the selected screen saver in full-screen mode (click the mouse to return.)
fi: Esittele valittua näytönsäästäjää kokoruututilassa (paluu hiirtä napsauttamalla).

en: _Preview
fi: _Esikatselu

en: Customization and explanation of the selected screen saver.
fi: Valitun näytönsäästäjän selitys ja mukautettavat asetukset.

en: _Settings...
fi: _Asetukset...

en: _Mode:
fi: _Tila:

en: No Preview
    Available
fi: Ei esikatselua
    saatavilla

en: Not
    Installed
fi: Ei
    asennettu

en: Description
fi: Kuvaus

en: _Display Modes
fi: _Näytönsäästäjät

en: Whether the image-manipulating modes should be allowed to operate on an image of your desktop.
fi: Sallitaanko kuvaa muuntelevien näytönsäästäjien käyttää työpöydän kuvaa.

en: Grab Desktop _Images
fi: Kaappaa työpöydän _kuva

en: Whether the image-manipulating modes should operate on images captured from the system's video input (if there is one.)
fi: Käyttävätkö kuvaa muuntelevat näytönsäästäjät järjestelmän (mahdollisesta) videosisääntulosta kaapattuja kuvia.

en: Grab _Video Frames
fi: Kaappaa vid_eokuvia

en: Choose _Random Image:
fi: Valitse _satunnaiset kuvat:

en: _Browse
fi: _Selaa

en: Whether the monitor should be powered down after a while.
fi: Sammutetaanko näyttö hetken kuluttua.

en: _Power Management Enabled
fi: Virran_säästö käytössä

en: Stand_by After
fi: Val_miustila

en: Sus_pend After
fi: Virrans_äästö

en: _Off After
fi: Vi_rrankatkaisu

en: How long until the monitor powers down.
fi: Viive ennen näytön virrankatkaisua.

en: How long until the monitor goes into power-saving mode.
fi: Viive ennen näytön siirtymistä virransäästötilaan.

en: How long until the monitor goes completely black.
fi: Viive ennen näytön valmiustilaan siirtymistä.

en: Whether the screen should slowly fade to black when the screen saver activates.
fi: Himmennetäänkö näyttö vähitellen mustaksi näytönsäästäjän käynnistyessä.

en: Fade to Black when _Blanking
fi: Himmennä mustaan säästäjän käynnistyessä

en: Whether the screen should slowly fade in from black when the screen saver deactivates.
fi: Kirkastuuko näyttö hitaasti mustasta näytönsäästäjän poistuessa.

en: Fade from Black When _Unblanking
fi: Kirkasta kuva mustasta _poistuttaessa säästäjästä

en: F_ade Duration
fi: Himmenny_ksen/kirkastuksen kesto

en: How long it should take for the screen to fade in and out.
fi: Kauanko näytön himmeneminen/kirkastuminen kestää.

en: seconds
fi:  sekuntia

en: _Advanced
fi: L_isäasetukset

en: Settings
fi: Asetukset

en: _Advanced >>
fi: L_isäasetukset >>

en: _Standard <<
fi: _Perusasetukset <<

en: _Command Line:
fi: _Komentorivi:

en: Change screensaver properties
fi: Muuta näytönsäästäjän ominaisuuksia

en: 0 seconds
fi: 0 sekuntia

en: 1 minute
fi: 1 minuutti

en: 1 second
fi: 1 sekunti

en: 0 deg
fi: 0°

en: 90 deg
fi: 90°
