debian-installer - en to eo translation catalogue (30 entries)

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing Yaboot
eo: Instalado de Yaboot

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing Yaboot boot loader
eo: Instalado de 'yaboot'-ekŝargilo

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Yaboot installation failed.  Continue anyway?
eo: 'yaboot'-instalado malsukcesis. Ĉu tamen daŭrigi?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The yaboot package failed to install into /target/.  Installing Yaboot as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to Yaboot, so continuing the installation may be possible.
eo: Neeblas instali la 'yaboot'-pakon en '/target/'-o. Instali 'yaboot'-on kiel ekŝargilon estas bezonata ago. Tamen la problemo ne dependus de 'yaboot'-o, nu eblus daŭrigi la instaladon.

note: Type: text Description :sl4:
en: Looking for bootstrap partitions
eo: Serĉi ekŝargajn diskpartojn

note: Type: error Description :sl4:
en: No bootstrap partition found
eo: Neniu trovita ekŝarga diskparto

note: Type: error Description :sl4:
en: No hard disks were found which have an "Apple_Bootstrap" partition.  You must create an 819200-byte partition with type "Apple_Bootstrap".
eo: Neniu fiksita disko kun "Apple_Bootstrap" diskparto estas trovita. Vi nepre kreas 819200-bajtan diskparton kun "Apple_Bootstrap" tipo.

note: Type: text Description :sl4:
en: Looking for root partition
eo: Serĉi radikan diskparton

note: Type: error Description :sl4:
en: No root partition found
eo: Neniu radika diskparto trovita

note: Type: error Description :sl4:
en: No partition is mounted as your new root partition. You must mount a root partition first.
eo: Neniu diskparto estas muntita kiel vian novan radikan diskparton. Vi devos unue munti radikan diskparton.

note: Type: text Description :sl4:
en: Looking for other operating systems
eo: Serĉi alian operaciumojn...

note: Type: select Description :sl4:
en: Device for boot loader installation:
eo: Aparato por instalado de la ekŝargilo:

note: Type: select Description :sl4:
en: Yaboot (the Linux boot loader) needs to be installed on a hard disk partition in order for your system to be bootable.  Please choose the destination partition from among these partitions that have the bootable flag set.
eo: 'yaboot'-ekŝargilon (la Linuksa ekŝargilo) vi bezonos instali por ke via nova sistemo estu ekŝargebla. Bonvolu elekti la celatan diskparton inter tiuj, kiuj estas signitaj kiel ekŝargeblaj.

note: Type: select Description :sl4:
en: Warning: this will erase all data on the selected partition!
eo: Atentu: tio viŝos ĉiujn datumojn en elektita diskparto!

note: Type: text Description :sl4:
en: Creating yaboot configuration
eo: Krei 'yaboot'-an akomodadon

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to create yaboot configuration
eo: Kreado de 'yaboot'-a akomodo malsukcesis

note: Type: error Description :sl4:
en: The creation of the main yaboot configuration file failed.
eo: La kreado de ĉefa 'yaboot'-akomodada dosiero malsukcesis.

note: Type: error Description :sl4:
en: Check /var/log/syslog or see virtual console 4 for the details.
eo: Kontrolu '/var/log/syslog' aŭ rigardu la virtualan konzolon 4 por havi detalojn.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: Your system may be unbootable!
eo: Averto: Via sistemo eble ne estos ekŝargebla!

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing yaboot into bootstrap partition
eo: Instali 'yaboot'-on sur ekŝarga diskparto

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to install boot loader
eo: Instalado de ekŝargilo malsukcesis

note: Type: error Description :sl4:
en: The installation of the yaboot boot loader failed.
eo: La instalado de 'yaboot'-a ekŝargilo malsukcesis.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to mount /target/proc
eo: Malsukcesis munti /target/proc

note: Type: error Description :sl4:
en: Mounting the proc file system on /target/proc failed.
eo: Muntado de dosiersistemo proc sur /target/proc malsukcesis.

note: Type: note Description :sl4:
en: Setting firmware variables for automatic boot
eo: Ni alĝustigas mikroprogramajn variablojn por aŭtomata ekŝargo

note: Type: note Description :sl4:
en: Some variables need to be set in the Genesi firmware in order for your system to boot automatically.  At the end of the installation, the system will reboot.  At the firmware prompt, set the following firmware variables to enable auto-booting:
eo: Kelkaj variabloj bezonas esti difinitaj en la mikroprogramaro Genesi por ke via sistemo aŭtomate ekŝargiĝu. Je la fino de la instalado, la sistemo re-ekŝargiĝos. Je komandinvito de la mikroprogramaro, difinu la jenajn mikroprogramajn variablojn por aktivigi aŭtomatan ekŝargon:

note: Type: note Description :sl4:
en: You will only need to do this once.  Afterwards, enter the "boot" command or reboot the system to proceed to your newly installed system.
eo: Vi bezonos fari tion ĉi nur unu foje. Poste, tajpu la komandon "boot" aŭ reŝargu je la sistemo por uzi vian nove instalitan sistemon.

note: Type: note Description :sl4:
en: Alternatively, you will be able to boot the kernel manually by entering, at the firmware prompt:
eo: Alternative, vi povos permane ekŝargi je la kerno, enmetante ĉe la mikroprogramara invito:

note: Type: text Description Main menu item :sl4:
en: Install yaboot on a hard disk
eo: Instali 'yaboot'-on en fiksita disko

note: Type: text Description Rescue menu item :sl4:
en: Reinstall yaboot boot loader
eo: Reinstalu 'yaboot'-an ekŝargilon
