debian-installer - en to si translation catalogue (29 entries)

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing Yaboot
si: Yaboot ස්ථාපනය කරමින්

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing Yaboot boot loader
si: Yaboot ආරම්භකපූරකය ස්ථාපනය කරමින්

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The yaboot package failed to install into /target/.  Installing Yaboot as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to Yaboot, so continuing the installation may be possible.
si: /target/ වෙත Yaboot පැකේජය ස්ථාපනය අසාර්ථක විය. ආරම්භක පූරකයක් ලෙස Yaboot ස්ථාපනය අත්‍යාවශ්‍ය පියවරකි. ඇතැම්විට මෙම ගැටළුව Yaboot හට අදාල නොවිය හැක. එමනිසා ඇතැම්විට ස්ථාපනය ඉදිරියට යා හැකිවිය හැක.

note: Type: text Description :sl4:
en: Looking for bootstrap partitions
si: ආරම්භකතීරු කොටස් සඳහා සොයමින්

note: Type: error Description :sl4:
en: No bootstrap partition found
si: කිසිඳු ආරම්භකතීරු කොටසක් නොමැත

note: Type: error Description :sl4:
en: No hard disks were found which have an "Apple_Bootstrap" partition.  You must create an 819200-byte partition with type "Apple_Bootstrap".
si: "Apple_Bootstrap"  කොටසක් ඇති කිසිඳු දෘඩ තැටියක් හමු නොවිනි ඔබට බයිට 819200 කින් යුතු  "Apple_Bootstrap" වර්ගයේ කොටසක් නිර්මාණය කිරීමට සිදුවේ.

note: Type: text Description :sl4:
en: Looking for root partition
si: root කොටසක් සඳහා සොයමින්

note: Type: error Description :sl4:
en: No root partition found
si: root කොටසක් හමු නොවිනි

note: Type: error Description :sl4:
en: No partition is mounted as your new root partition. You must mount a root partition first.
si: ඔබේ නව root කොටස ලෙස කිසිඳු කොටසක් රඳවා නොමැත. ඔබට ‌ප්‍රථමයෙන් root කොටසක් රැඳවීමට සිදුවේ.

note: Type: text Description :sl4:
en: Looking for other operating systems
si: වෙනත් මෙහෙයුම් පද්ධති සඳහා සොයමින්

note: Type: select Description :sl4:
en: Device for boot loader installation:
si: ආරම්භක පූරක ස්ථාපනය සඳහා උපකරණය:

note: Type: select Description :sl4:
en: Yaboot (the Linux boot loader) needs to be installed on a hard disk partition in order for your system to be bootable.  Please choose the destination partition from among these partitions that have the bootable flag set.
si: ඔබේ පද්ධතිය ආරම්භ කිරීමට හැකිවීම සඳහා Yaboot (Linux ආරම්භක පූරකය) දෘඩ තැටි කොටසක ස්ථාපනය කිරීමට සිදුවේ. කරුණාකර ආරම්භක හැකි ධජය සහිත කොටස් අතරින් එක් කොටසක් තෝරාගන්න

note: Type: select Description :sl4:
en: Warning: this will erase all data on the selected partition!
si: අවවාදයයි: මෙය තෝරාගත් කොටස මත සියළු දත්ත මකාදමයි!

note: Type: text Description :sl4:
en: Creating yaboot configuration
si: yaboot සැකසුමක් නිර්මාණය කරමින්

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to create yaboot configuration
si: yaboot සැකසුම නිර්මාණය අසාර්ථක විය

note: Type: error Description :sl4:
en: The creation of the main yaboot configuration file failed.
si: ප්‍රධාන yaboot සැකසුම් ගොනුව නිර්මාණය අසාර්ථක විය.

note: Type: error Description :sl4:
en: Check /var/log/syslog or see virtual console 4 for the details.
si: තොරතුරු සඳහා /var/log/syslog හෝ 4 වැනි අතත්‍ය කොන්සෝලය පිරික්සන්න.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: Your system may be unbootable!
si: අවවාදයයි: ඔබේ පද්ධතිය නැවතආරම්භ කල නොහැකිවිය හැක!

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing yaboot into bootstrap partition
si: bootstrap කොටස වෙත yaboot ස්ථාපනය කරමින්

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to install boot loader
si: ආරම්භක පූරකය ස්ථාපනය අසාර්ථකයි

note: Type: error Description :sl4:
en: The installation of the yaboot boot loader failed.
si: yaboot ආරම්භකපූරකයේ ස්ථාපනය අසාර්ථකවිය.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to mount /target/proc
si: /target/proc රැඳවීම අසාර්ථක විය

note: Type: error Description :sl4:
en: Mounting the proc file system on /target/proc failed.
si: proc ගොනු පද්ධතිය /target/proc හි රැඳවීම අසාර්ථක විය.

note: Type: note Description :sl4:
en: Setting firmware variables for automatic boot
si: ස්වයංක්‍රීය ආරම්භය සඳහා ෆර්ම්වෙයා විචල්‍ය සකසමින්

note: Type: note Description :sl4:
en: Some variables need to be set in the Genesi firmware in order for your system to boot automatically.  At the end of the installation, the system will reboot.  At the firmware prompt, set the following firmware variables to enable auto-booting:
si: ඔබේ පද්ධතිය ස්වයංක්‍රීයව ඇරඹීම සඳහා Gensi ස්ථීරාංගයය තුළ ඇතැම් විචල්‍යයන් සැකසීමට සිදුවේ. ස්ථාපනය අවසානයේදී, පද්ධතිය නැවත ආරම්භ වනු ඇත. ස්ථීරාංග පොරොත්තුවේදී, ස්වයංක්‍රීය-ආරම්භය සක්‍රීය කිරීම සඳහා පහත ස්ථීරාංග විචල්‍යයන් සකසන්න:

note: Type: note Description :sl4:
en: You will only need to do this once.  Afterwards, enter the "boot" command or reboot the system to proceed to your newly installed system.
si: ඔබට මෙය කිරීමට සිදුවන්නේ එක් වරක් පමණි. ඉන් පසු, ඔබේ අභිනවයෙන් ස්ථාපිත පද්ධතිය වෙත පිවිසීම සඳහා පද්ධතිය නැවත ආරම්භ කිරීමට "boot" විධානය යොදන්න.

note: Type: note Description :sl4:
en: Alternatively, you will be able to boot the kernel manually by entering, at the firmware prompt:
si: අමතරව, ඔබට ස්ථීරාංග පොරොත්තුවේදී ඇතුලත් කිරීම මගින් කර්නලය ශ්‍රමිකව ආරම්ණ කිරීමටද හැක:

note: Type: text Description Main menu item :sl4:
en: Install yaboot on a hard disk
si: yaboot දෘඩතැටිය මත ස්ථාපනය කරන්න

note: Type: text Description Rescue menu item :sl4:
en: Reinstall yaboot boot loader
si: yaboot ආරම්භකපූරකය නැවත ස්ථාපනය කරන්න
