debian-installer - en to sr translation catalogue (30 entries)

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing Yaboot
sr: Инсталирање Yaboot-а

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing Yaboot boot loader
sr: Инсталирање Yaboot покретачког програма

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Yaboot installation failed.  Continue anyway?
sr: Инсталација Yaboot-а није успела.  Наставити даље?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The yaboot package failed to install into /target/.  Installing Yaboot as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to Yaboot, so continuing the installation may be possible.
sr: Пакет yaboot није успео да се инсталира на /target/. Инсталирање Yaboot-а као покретачког програма је обавезан корак. Проблем можда ипакније у вези са Yaboot-ом, тако да наставак инсталације може бити могућ.

note: Type: text Description :sl4:
en: Looking for bootstrap partitions
sr: Тражење бутстреп партиције

note: Type: error Description :sl4:
en: No bootstrap partition found
sr: Ниједна бутстреп партиција није пронађена

note: Type: error Description :sl4:
en: No hard disks were found which have an "Apple_Bootstrap" partition.  You must create an 819200-byte partition with type "Apple_Bootstrap".
sr: Није пронађен ниједан диск који има „Apple_Bootstrap“ партицију. Морате креирати партицију величине 819200-бајтова типа „Apple_Bootstrap“.

note: Type: text Description :sl4:
en: Looking for root partition
sr: Тражење root партиције

note: Type: error Description :sl4:
en: No root partition found
sr: Ниједна root партиција није пронађена

note: Type: error Description :sl4:
en: No partition is mounted as your new root partition. You must mount a root partition first.
sr: Ниједна партиција није монтирана као ваша нова root партиција. Морате прво монтирати root партицију.

note: Type: text Description :sl4:
en: Looking for other operating systems
sr: Тражење других оперативних система

note: Type: select Description :sl4:
en: Device for boot loader installation:
sr: Уређај на коме ће се инсталирати бут лоудер:

note: Type: select Description :sl4:
en: Yaboot (the Linux boot loader) needs to be installed on a hard disk partition in order for your system to be bootable.  Please choose the destination partition from among these partitions that have the bootable flag set.
sr: Yaboot (Linux покретачки програм) треба да буде инсталиран на хард диск партицији да би систем могао да се стартује. Одаберите циљну партицију међу овим партицијама које имају постављену бутабилну заставицу.

note: Type: select Description :sl4:
en: Warning: this will erase all data on the selected partition!
sr: Упозорење: ово ће обрисати све податке на одабраној партицији?

note: Type: text Description :sl4:
en: Creating yaboot configuration
sr: Креирање yaboot конфигурације

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to create yaboot configuration
sr: Креирање yaboot конфигурације није успело

note: Type: error Description :sl4:
en: The creation of the main yaboot configuration file failed.
sr: Креирање главне yaboot конфигурације није успело.

note: Type: error Description :sl4:
en: Check /var/log/syslog or see virtual console 4 for the details.
sr: За детаље погледајте /var/log/syslog или виртуелну конзолу 4.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: Your system may be unbootable!
sr: Упозорење: ваш систем можда неће моћи да се стартује!

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing yaboot into bootstrap partition
sr: Инсталирање yaboot-а на бутстреп партицију

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to install boot loader
sr: Инсталирање покретачког програма није успело

note: Type: error Description :sl4:
en: The installation of the yaboot boot loader failed.
sr: Инсталација yaboot покретачког програма није успела.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to mount /target/proc
sr: Неуспело монтирање /target/proc

note: Type: error Description :sl4:
en: Mounting the proc file system on /target/proc failed.
sr: Монтирање proc фајл система на /target/proc није успело.

note: Type: note Description :sl4:
en: Setting firmware variables for automatic boot
sr: Постављање променљиве фирмвера за аутоматско стартовање

note: Type: note Description :sl4:
en: Some variables need to be set in the Genesi firmware in order for your system to boot automatically.  At the end of the installation, the system will reboot.  At the firmware prompt, set the following firmware variables to enable auto-booting:
sr: Неке променљиве треба да буду постављене у Genesi фирмвер да би се ваш систем аутоматски стартовао. На крају инсталације систем ће се рестартовати. На промпту фирмвера поставите следеће променљиве да би омогућили аутоматско стартовање:

note: Type: note Description :sl4:
en: You will only need to do this once.  Afterwards, enter the "boot" command or reboot the system to proceed to your newly installed system.
sr: Ово треба да урадите само једном. После тога, унесите команду „boot“ или рестартујте ситем да би наставили рад са новоинсталираним системом.

note: Type: note Description :sl4:
en: Alternatively, you will be able to boot the kernel manually by entering, at the firmware prompt:
sr: У супротном, можете стартовати кернел ручно уносећи на промпт фирмвера:

note: Type: text Description Main menu item :sl4:
en: Install yaboot on a hard disk
sr: Иинсталирај yaboot на хард диск

note: Type: text Description Rescue menu item :sl4:
en: Reinstall yaboot boot loader
sr: Поново инсталирај yaboot покретачки програм
