debian-installer - en to tg translation catalogue (30 entries)

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing Yaboot
tg: Насбкунии роҳандозии Yaboot

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing Yaboot boot loader
tg: Насбкунии худроҳандозии Yaboot

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Yaboot installation failed.  Continue anyway?
tg: Насбкунии Yaboot нокомӣ дучор шудааст.  Ба ҳар ҳол давом медиҳед?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: The yaboot package failed to install into /target/.  Installing Yaboot as a boot loader is a required step.  The install problem might however be unrelated to Yaboot, so continuing the installation may be possible.
tg: Насби қуттии yaboot ба /target/ қатъ карда шудааст. Насбкунии Yaboot ҳамчун боркунандаи роҳандозӣ қадами ҳатмист.  Эҳтимол аст, ки ин мушкилии насб ба Yaboot тааллуқ надорад, бинобар ин шумо метавонед насбро идома диҳед.

note: Type: text Description :sl4:
en: Looking for bootstrap partitions
tg: Ҷустуҷӯи қисмҳои диски роҳандозии ибтидоӣ

note: Type: error Description :sl4:
en: No bootstrap partition found
tg: Ягон қисми диски роҳандозии ибтидоӣ ёфт нашуд

note: Type: error Description :sl4:
en: No hard disks were found which have an "Apple_Bootstrap" partition.  You must create an 819200-byte partition with type "Apple_Bootstrap".
tg: Ягон диски сахт бо қисми диски "Apple_Bootstrap" ёфт нашуд.  Шумо бояд қисми диски 819200-байтро бо намуди "Apple_Bootstrap" эҷод кунед.

note: Type: text Description :sl4:
en: Looking for root partition
tg: Қисми диски root ҷустуҷӯ шуда истодааст

note: Type: error Description :sl4:
en: No root partition found
tg: Ягон қисми диски root ёфт нашуд

note: Type: error Description :sl4:
en: No partition is mounted as your new root partition. You must mount a root partition first.
tg: Ягон қисми диск ҳамчун қисми диски нави root-и шумо васл нашудааст. Шумо бояд аввал қисми диски root-ро васл кунед.

note: Type: text Description :sl4:
en: Looking for other operating systems
tg: Ҷустуҷӯи системаҳои дигари оператсионӣ рафта истодааст

note: Type: select Description :sl4:
en: Device for boot loader installation:
tg: Дастгоҳ барои насби боркунандаи роҳандозӣ?

note: Type: select Description :sl4:
en: Yaboot (the Linux boot loader) needs to be installed on a hard disk partition in order for your system to be bootable.  Please choose the destination partition from among these partitions that have the bootable flag set.
tg: Барои роҳандозӣ шудани системаи шумо, yaboot (худроҳандозии Linux) бояд ба қисми диск дар диски сахт насб карда шавад.  Лутфан, қисми диски таъинотиро аз байни ин қисмҳои диск бо байрақчаи фаъоли роҳандозӣ интихоб кунед.

note: Type: select Description :sl4:
en: Warning: this will erase all data on the selected partition!
tg: Огоҳӣ: ин тамоми иттилоотро дар қисми диски интихобшуда тоза мекунад!

note: Type: text Description :sl4:
en: Creating yaboot configuration
tg: Эҷодкунии танзимоти yaboot

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to create yaboot configuration
tg: Эҷодкунии конфигуратсияи yaboot ба анҷом нарасид

note: Type: error Description :sl4:
en: The creation of the main yaboot configuration file failed.
tg: Ҳангоми эҷодкунии файли конфигуратсияи асосии yaboot нокомӣ ба вуҷуд омад.

note: Type: error Description :sl4:
en: Check /var/log/syslog or see virtual console 4 for the details.
tg: Файли /var/log/syslog -ро санҷед ё барои тафсилот консоли виртуалии 4-ро кушоед.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: Your system may be unbootable!
tg: Огоҳӣ: Эҳтимол аст, ки системаи шумо худроҳандозӣ немешавад!

note: Type: text Description :sl4:
en: Installing yaboot into bootstrap partition
tg: Насбкунии роҳандозии yaboot ба қисми диски роҳандозии ибтидоӣ

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to install boot loader
tg: Насбкунии худроҳандозӣ ба анҷом нарасид

note: Type: error Description :sl4:
en: The installation of the yaboot boot loader failed.
tg: Насбкунии худроҳандозии yaboot бо нокомӣ дучор шуд.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to mount /target/proc
tg: /target/proc васл карда нашуд

note: Type: error Description :sl4:
en: Mounting the proc file system on /target/proc failed.
tg: Системаи файлии proc дар /target/proc бо нокомӣ дучор шуд.

note: Type: note Description :sl4:
en: Setting firmware variables for automatic boot
tg: Танзимкунии тағйирёбандаҳои нармафзор барои роҳандозии худкор

note: Type: note Description :sl4:
en: Some variables need to be set in the Genesi firmware in order for your system to boot automatically.  At the end of the installation, the system will reboot.  At the firmware prompt, set the following firmware variables to enable auto-booting:
tg: Барои ба таври худкор роҳандозӣ шудани системаи шумо, баъзе тағйирёбандаҳо бояд дар нармафзори дарунсохти Genesi таъин карда шаванд.  Дар охири насбкунӣ системаи шумо бозоғозӣ мешавад.  Дар сатри фармони нармафзори дарунсохт барои фаъол кардани роҳандозии худкор тағйирёбандаҳои зеринро таъин кунед:

note: Type: note Description :sl4:
en: You will only need to do this once.  Afterwards, enter the "boot" command or reboot the system to proceed to your newly installed system.
tg: Ба шумо иҷрои ин амал танҳо як маротиба лозим мешавад.  Баъдан, фармони "boot"-ро ворид кунед, ё ки системаро бозоғозӣ намоед, то ин ки ба системаи насбшудаи нави худ гузаред.

note: Type: note Description :sl4:
en: Alternatively, you will be able to boot the kernel manually by entering, at the firmware prompt:
tg: Илова бар ин, шумо метавонед мағзро ба таври дастӣ роҳандозӣ кунед - барои ин дар сатри фармони миёнафзор зеринро ворид кунед:

note: Type: text Description Main menu item :sl4:
en: Install yaboot on a hard disk
tg: Насб кардани худроҳандозии yaboot ба диски сахт

note: Type: text Description Rescue menu item :sl4:
en: Reinstall yaboot boot loader
tg: Аз нав насб кардани худроҳандозии Yaboot
