YAD - en to sk translation catalogue (279 entries)

en: YAD is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
    
    YAD is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with YAD. If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
sk: YAD je slobodný softvér; môžete ho redistribuovať a/alebo modifikovať podľa podmienok GNU General Public License ako je zverejnená Free Software Foundation; buď verzie 3 Licencie alebo (ak chcete) akejkoľvek novšej verzie.
    
    YAD je distribuovaný v nádeji, že bude užitočný, ale BEZ AKEJKOĽVEK ZÁRUKY; dokonca bez implicitnej záruky POUŽITEĽNOSTI alebo VHODNOSTI PRE PRÍSLUŠNÝ CIEĽ.  Ďalšie detaily hľadajte v GNU General Public License.
    
    Kópiu GNU General Public License by ste mali dostať spolu s YAD. Ak nie, pozrite si <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: Yet Another Dialog
    (show dialog boxes from shell scripts)
    
    Based on Zenity code
sk: Proste ďalší Dialóg
    (zobrazuje dialógové okná v shell skriptoch)
    
    Založený na kóde Zenity

en: Cannot open file '%s': %s
sk: Nemožno otvoriť súbor '%s': %s

en: Maximum value must be greater than minimum value.
sk: Maximálna hodnota musí byť väčšia ako minimálna.

en: Initial value less than minimal.
sk: Počiatočná hodnota je menšia ako minimálna.

en: Initial value greater than maximum.
sk: Maximálna hodnota je väčšia ako minimálna.

en: Select files
sk: Vyberte súbory

en: Select folders
sk: Vyberte adresáre

en: Select or create file
sk: Vyberte alebo vytvorte  súbor

en: Select or create folder
sk: Vyberte alebo vytvorte  adresár

en: Select date
sk: Vyberte dátum

en: Select file
sk: Vyberte súbor

en: Select folder
sk: Vyberte adresár

en: Unable to parse file %s: %s
sk: Nemožno spracovať súbor %s: %s

en: Unable to open directory %s: %s
sk: Nemožno otvoriť adresár %s: %s

en: %d sec
sk: %d s

en: Unable to parse command line: %s
sk: Nemožno spracovať príkazový riadok: %s

en: Could not load notification icon '%s': %s
sk: Nemožno načítať ikonu upozornenia '%s': %s

en: Invalid UTF-8 in tooltip!
sk: Neplatné UTF-8 v nástrojovom tipe!

en: Unknown command '%s'
sk: Neznámy príkaz '%s'

en: Yad notification
sk: Informačná ikona Yad

en: Add row
sk: Pridá riadok

en: Delete row
sk: Odstráni riadok

en: No column titles specified for List dialog.
sk: Neboli zadané mená stĺpcov pre dialóg Zoznam.

en: Set the dialog title
sk: Nastaví názov dialógu

en: TITLE
sk: NÁZOV

en: Set the window icon
sk: Nastaví ikonu okna

en: ICONPATH
sk: CESTA_IKON

en: Set the width
sk: Nastaví šírku

en: WIDTH
sk: ŠÍRKA

en: Set the height
sk: Nastaví výšku

en: HEIGHT
sk: VÝŠKA

en: Set the window geometry
sk: Nastaví geometriu okna

en: Set dialog timeout in seconds
sk: Nastaví časový limit dialógu [s]

en: TIMEOUT
sk: ČASLIMIT

en: Show remaining time indicator (top, bottom, left, right)
sk: Zobrazí indikátor zostávajúceho času (top, bottom, left, right)

en: POS
sk: POZÍCIA

en: Set the dialog text
sk: Nastaví text dialógu

en: TYPE
sk: TYP

en: Set the dialog image
sk: Nastaví obrázok dialógu

en: IMAGE
sk: OBRÁZOK

en: Show image above main widget
sk: Zobrazí obrázok nad hlavným prvkom

en: Use specified icon theme instead of default
sk: Použije zadanú tému ikon, namiesto predvolenej

en: THEME
sk: TÉMA

en: Hide main widget with expander
sk: Skryť hlavný prvok s expanderom

en: Add dialog button (may be used multiple times)
sk: Pridá tlačidlo dialógu (možno použiť viackrát)

en: NAME:ID
sk: MENO:ID

en: Don't show buttons
sk: Nezobrazuje tlačidlá

en: Set buttons layout type (spread, edge, start, end or center)
sk: Nastaví typ vzhľadu tlačidiel (spread, edge, start, end alebo center)

en: Don't use pango markup language in dialog's text
sk: Nepoužíva značkovací jazyk pango v texte dialógu

en: Add separator between dialog and buttons
sk: Pridá oddeľovač medzi dialóg a tlačidlá

en: Set window borders
sk: Nastaví okraje okna

en: NUMBER
sk: ČÍSLO

en: Always print result
sk: Vždy vypíše výsledok

en: Dialog text can be selected
sk: Text dialógu môže byť vybratý

en: Set window sticky
sk: Prilepí okno na všetky plochy

en: Set window unresizable
sk: Nastaví pevnú veľkosť okna

en: Place window on top
sk: Umiestni okno nad ostatnými

en: Place window on center of screen
sk: Umiestni okno doprostred plochy

en: Place window at the mouse position
sk: Umiestni okno na pozícii myši

en: Set window undecorated
sk: Odoberie dekorácie okna

en: Don't show window in taskbar
sk: Skryje okno v paneli úloh

en: Special type of dialog for XEMBED
sk: Špeciálny typ dialógu pre XEMBED

en: KEY
sk: KĽÚČ

en: Tab nubmer of this dialog
sk: Číslo záložky tohoto dialógu

en: Send SIGNAL to parent
sk: Pošle rodičovi SIGNÁL

en: SIGNAL
sk: SIGNÁL

en: Print X Window Id to the stderr
sk: Vypíše identifikátor X Window do stderr

en: Display calendar dialog
sk: Zobrazí dialóg Kalendár

en: Set the calendar day
sk: Nastaví deň kalendára

en: DAY
sk: DEŇ

en: Set the calendar month
sk: Nastaví mesiac kalendára

en: MONTH
sk: MESIAC

en: Set the calendar year
sk: Nastaví rok kalendára

en: YEAR
sk: ROK

en: Set the format for the returned date
sk: Nastaví formát vráteného dátumu

en: PATTERN
sk: VZOR

en: Set the filename with dates details
sk: Nastaví meno súboru s podrobnosťami dátumu

en: FILENAME
sk: MENO_SÚBORU

en: Display color selection dialog
sk: Zobrazí dialóg Výber farby

en: Alias for --color
sk: Alias pre --color

en: Set initial color value
sk: Nastaví počiatočnú hodnotu farby

en: COLOR
sk: FARBA

en: Set path to palette file. Default -
sk: Nastaví cestu k súboru palety. Predvolene -

en: Use #rrrrggggbbbb format instead of #rrggbb
sk: Použije formát #rrrrggggbbbb namiesto #rrggbb

en: Display drag-n-drop box
sk: Zobrazí dialóg Ťahaj a Pusť

en: Use dialog text as tooltip
sk: Použiť text dialógu ako nástrojový tip

en: Set command for process d-n-d data
sk: Nastaví príkaz pre spracovanie dát Ťahaj a Pusť

en: CMD
sk: PRÍKAZ

en: Display text entry or combo-box dialog
sk: Zobrazí dialóg Vstup textu alebo Rozbaľovací zoznam

en: Set the entry label
sk: Nastaví návestie položky

en: Set the entry text
sk: Nastaví text vstupu

en: Hide the entry text
sk: Skryje text vstupu

en: Use completion instead of combo-box
sk: Použije dopĺňanie namiesto rozbaľovacieho zoznamu

en: Use spin button for text entry
sk: Použije číselník (spin button) pre text vstupu

en: Allow changes to text in combo-box
sk: Povolí zmeny textu rozbaľovacieho zoznamu

en: Set the left entry icon
sk: Nastaví ikonu na ľavej strane položky

en: Set the left entry icon action
sk: Nastaví akciu ľavej ikony

en: Set the right entry icon
sk: Nastaví ikonu na pravej strane položky

en: Set the right entry icon action
sk: Nastaví akciu pravej ikony

en: Display file selection dialog
sk: Zobrazí dialóg Výber súboru

en: Alias for --file
sk: Alias pre --file

en: Set the filename
sk: Nastaví meno súboru

en: Allow multiple files to be selected
sk: Povolí viacnásobný výber súborov

en: Activate directory-only selection
sk: Aktivuje výber adresárov

en: Activate save mode
sk: Aktivuje režim save

en: Set output separator character
sk: Nastaví znak výstupného oddeľovača

en: SEPARATOR
sk: ODDEĽOVAČ

en: Confirm file selection if filename already exists
sk: Potvrdiť výber súboru, ak už súbor existuje

en: Sets a filename filter
sk: Nastaví filter mien súborov

en: NAME | PATTERN1 PATTERN2 ...
sk: MENO | VZOR1 VZOR2 ...

en: Enable preview
sk: Zapne ukážku

en: Display font selection dialog
sk: Zobrazí dialóg Výber písma

en: Alias for --font
sk: Alias pre --font

en: Set initial font
sk: Nastaví počiatočné písmo

en: FONTNAME
sk: MENO_FONTU

en: Set preview text
sk: Nastaví vzorový text

en: Display form dialog
sk: Zobrazí dialóg Formulár

en: LABEL[:TYPE]
sk: NÁVESTIE[:TYP]

en: Set alignment of filed labels (left, center or right)
sk: Nastaví zarovnanie menoviek polí (left, center alebo right)

en: Set number of columns in form
sk: Nastaví počet stĺpcov formulára

en: Set separator character for combobox or scale data
sk: Nastaví znak oddeľovača dát rozbaľovacieho zoznamu alebo posuvníka

en: Display icons box dialog
sk: Zobrazí dialóg Ikony

en: Read data from .desktop files in specified directory
sk: Číta dáta zo súborov .desktop v zadanom adresári

en: DIRECTORY
sk: ADRESÁR

en: Use compact (list) view
sk: Použije kompaktné (zoznam) zobrazenie

en: Use GenericName field instead of Name for icon label
sk: Pre menovku ikony použiť pole GenericName namiesto Name

en: Read data from stdin
sk: Číta dáta zo štandardného vstupu

en: Set the width of dialog items
sk: Nastaví šírku položiek dialógu

en: Use specified pattern for launch command in terminal (default: xterm -e %s)
sk: Špecifický vzor spustenia príkazu v terminále (predvolené: xterm -e %s)

en: Sort items by name instead of filename
sk: Radí položky podľa mena namiesto mena súboru

en: Sort items in descending order
sk: Zoradí položky zostupne

en: Activate items by single click
sk: Aktivovať položku jedným kliknutím

en: Display list dialog
sk: Zobrazí dialóg Zoznam

en: Don't show column headers
sk: Nezobrazuje hlavičky stĺpcov

en: Set the column header (TYPE - TEXT, NUM, FLT, CHK, RD, IMG, HD or TIP)
sk: Nastaví hlavičku stĺpca (TYP – TEXT, NUM, FLT, CHK, RD, IMG, HD alebo TIP)

en: COLUMN[:TYPE]
sk: STĹPEC[:TYP]

en: Use checkboxes for first column
sk: V prvom stĺpci použije zaškrtávacie voľby

en: Use radioboxes for first column
sk: V prvom stĺpci použije výberové voľby

en: Allow multiple rows to be selected
sk: Dovolí viacnásobný výber riadkov

en: Allow changes to text
sk: Dovolí zmeny textu

en: Print all data from list
sk: Vypíše všetky dáta zoznamu

en: Set ellipsize mode for text columns (TYPE - NONE, START, MIDDLE or END)
sk: Nastaví režim výpustky textových polí (TYP – NONE, START, MIDDLE alebo END)

en: Print a specific column. By default or if 0 is specified will be printed all columns
sk: Vypíše zadaný stĺpec. Predvolene alebo ak je zadaná 0 budú vypísané všetky stĺpce

en: Hide a specific column
sk: Skryje zadaný stĺpec

en: Set the column expandable by default. 0 sets all columns expandable
sk: Nastaví stĺpec predvolene ako rozšíriteľný. 0 nastavuje všetky stĺpce ako rozšíriteľné

en: Set the quick search column. Default is first column. Set it to 0 for disable searching
sk: Nastaví rýchle vyhľadávacie pole. Predvolene je to prvý stĺpec. Nastavenie na 0 zakáže vyhľadávanie

en: Set the limit of rows in list
sk: Nastaví limit počtu riadkov zoznamu

en: Set double-click action
sk: Nastaví akciu dvojitého kliknutia

en: Use regex in search
sk: Použije regulárny výraz v hľadaní

en: Listen for data on stdin in addition to command-line
sk: Prijímať dáta na stdin ako doplnenie príkazového riadku

en: Display multi progress bars dialog
sk: Zobrazí viacnásobný dialóg Indikátor priebehu

en: Add the progress bar (TYPE - NORM, RTL or PULSE)
sk: Pridá ukazovateľ priebehu (TYP – NORM, RTL alebo PULSE)

en: Show vertical bars
sk: Zobraziť zvislé ukazovatele

en: Set alignment of bar labels (left, center or right)
sk: Nastaví zarovnanie menoviek ukazovateľov (left, center alebo right)

en: Kill parent process if cancel button is pressed
sk: Ukončí rodičovský proces, ak je stlačený kláves Zrušiť

en: Display notebook dialog
sk: Zobrazí dialóg Zápisník

en: Identifier of embedded dialogs
sk: Identifikátor vnorených dialógov

en: Add a tab to notebook
sk: Pridá do zápisníka záložku

en: LABEL
sk: MENOVKA

en: Set tab borders
sk: Nastaví okraje záložky

en: Display notification
sk: Zobrazí ikonu informačnej oblasti

en: Set left-click action
sk: Nastaví akciu ľavého tlačidla myši

en: Listen for commands on stdin
sk: Prijíma príkazy zo štandardného vstupu

en: Set separator character for menu values
sk: Nastaví znak oddeľovača hodnôt menu

en: Set separator character for menu items
sk: Nastaví znak oddeľovača položiek menu

en: Display printing dialog
sk: Zobrazí dialóg Tlače

en: Source filename
sk: Meno zdrojového súboru

en: Set source type (TYPE - TEXT, IMAGE or RAW)
sk: Nastaví typ zdroja (TYP – TEXT, IMAGE alebo RAW)

en: Add headers to page
sk: Pridať hlavičky do stránky

en: Enable preview in print dialog
sk: Zapne ukážku pred tlačou v dialógu Tlače

en: Use specified font
sk: Použije zadaný font

en: Display progress indication dialog
sk: Zobrazí dialóg Indikátor priebehu

en: Set progress text
sk: Nastaví text ukazovateľa

en: Set initial percentage
sk: Nastaví počiatočné percentá

en: PERCENTAGE
sk: PERCENTÁ

en: Pulsate progress bar
sk: Pulzujúci ukazovateľ priebehu

en: Dismiss the dialog when 100% has been reached
sk: Zatvorí dialóg pri dosiahnutí 100%

en: Right-To-Left progress bar direction
sk: Indikátor priebehu sprava doľava

en: Show log window
sk: Zobrazí okno záznamu

en: Expand log window
sk: Rozšíriť okno záznamu

en: Place log window above progress bar
sk: Umiestni okno záznamu nad ukazovateľ

en: Height of log window
sk: Výška okna záznamu

en: Display scale dialog
sk: Zobrazí dialóg Posuvník

en: Set initial value
sk: Nastaví východziu hodnotu

en: VALUE
sk: HODNOTA

en: Set minimum value
sk: Nastaví minimálnu hodnotu

en: Set maximum value
sk: Nastaví maximálnu hodnotu

en: Set step size
sk: Nastaví veľkosť kroku

en: Set paging size
sk: Nastaví veľkosť skoku

en: Print partial values
sk: Vypíše čiastočné hodnoty

en: Hide value
sk: Skryje hodnotu

en: Show vertical scale
sk: Zobrazí zvislý posuvník

en: Invert direction
sk: Obráti smer

en: Add mark to scale (may be used multiple times)
sk: Pridá značku do posuvníka (možno použiť viackrát)

en: NAME:VALUE
sk: MENO:HODNOTA

en: Display text information dialog
sk: Zobrazí dialóg Informačný text

en: Use specified color for text
sk: Použije zadanú farbu textu

en: Use specified color for background
sk: Použije zadanú farbu pozadia

en: Enable text wrapping
sk: Zapne zalamovanie textu

en: Set justification (TYPE - left, right, center or fill)
sk: Nastaví zarovnanie (TYP – left, right, center alebo fill)

en: Set text margins
sk: Nastaví okraje textu

en: SIZE
sk: VEĽKOSŤ

en: Autoscroll to end of text
sk: Automaticky posunúť na koniec textu

en: Open file
sk: Otvorí súbor

en: Make URI clickable
sk: Urobí URI kliknuteľné

en: Listen for data on stdin in addition to file
sk: Prijímať dáta na stdin, ako doplnenie k súboru

en: Show about dialog
sk: Zobrazí dialóg O programe

en: Print version
sk: Vypíše verziu

en: Load extra arguments from file
sk: Načíta ďalšie argumenty zo súboru

en: Unknown align type: %s
sk: Neznámy typ zarovnania: %s

en: Mark %s doesn't have a value
sk: Značka %s nemá hodnotu

en: Unknown buttons layout type: %s
sk: Neznámy typ vzhľadu tlačidiel: %s

en: Unknown justification type: %s
sk: Neznámy typ zarovnania: %s

en: Unknown ellipsize type: %s
sk: Neznámy typ výpustky: %s

en: Unknown source type: %s
sk: Neznámy typ zdroja: %s

en: Progress log
sk: Spracuje záznam

en: Unknown signal: %s
sk: Neznámy signál: %s

en: File exist. Overwrite?
sk: Súbor existuje. Prepísať ho?

en: Yet another dialoging program
sk: Prosto ďalší program na dialógy

note: Adds general option entries
en: General options
sk: Všeobecné voľby

en: Show general options
sk: Zobrazí všeobecné voľby

note: Adds calendar option entries
en: Calendar options
sk: Voľby kalendára

en: Show calendar options
sk: Zobrazí voľby kalendára

note: Adds color option entries
en: Color selection options
sk: Voľby výberu farby

en: Show color selection options
sk: Zobrazí voľby výberu farby

note: Adds dnd option entries
en: DND options
sk: Voľby Ťahaj a Pusť

en: Show drag-n-drop options
sk: Zobrazí voľby pre Ťahaj a Pusť

note: Adds entry option entries
en: Text entry options
sk: Voľby textovej položky

en: Show text entry options
sk: Zobrazí voľby textovej položky

note: Adds file selection option entries
en: File selection options
sk: Voľby výberu súboru

en: Show file selection options
sk: Zobrazí voľby výberu súboru

note: Add font selection option entries
en: Font selection options
sk: Voľby výberu písma

en: Show font selection options
sk: Zobrazí voľby výberu písma

note: Add form option entries
en: Form options
sk: Voľby formulára

en: Show form options
sk: Zobrazí voľby formulára

note: Add icons option entries
en: Icons box options
sk: Voľby dialógu ikon

en: Show icons box options
sk: Zobrazí voľby dialógu ikon

note: Adds list option entries
en: List options
sk: Voľby zoznamu

en: Show list options
sk: Zobrazí voľby zoznamu

note: Adds multi progress option entries
en: Multi progress bars options
sk: Voľby viacnásobného ukazovateľa priebehu

en: Show multi progress bars options
sk: Zobrazí voľby viacnásobného ukazovateľa priebehu

note: Adds notebook option entries
en: Notebook options
sk: Voľby zápisníka

en: Show notebook dialog options
sk: Zobrazí voľby zápisníka

note: Adds notification option entries
en: Notification icon options
sk: Voľby informačnej ikony

en: Show notification icon options
sk: Zobrazí voľby informačnej ikony

note: Adds print option entries
en: Print dialog options
sk: Voľby dialógu Tlače

en: Show print dialog options
sk: Zobrazí voľby dialógu Tlače

note: Adds progress option entries
en: Progress options
sk: Voľby ukazovateľa priebehu

en: Show progress options
sk: Zobrazí voľby ukazovateľa priebehu

note: Adds scale option entries
en: Scale options
sk: Voľby posuvníka

en: Show scale options
sk: Zobrazí voľby posuvníka

note: Adds text option entries
en: Text information options
sk: Voľby textovej informácie

en: Show text information options
sk: Zobrazí voľby textovej informácie

note: Adds miscellaneous option entries
en: Miscellaneous options
sk: Doplnkové voľby

en: Show miscellaneous options
sk: Zobrazí doplnkové voľby

en: Printing failed: %s
sk: Tlačenie zlyhalo %s

en: File %s not found.
sk: Súbor %s nenájdený.

en: Filename is not specified.
sk: Nebolo zadané meno súboru.

en: Printer doesn't support ps format.
sk: Tlačiareň nepodporuje formát ps.

en: Printer doesn't support pdf format.
sk: Tlačiareň nepodporuje formát pdf.

en: This file type is not supported for raw printing.
sk: Tento typ súboru nie je podporovaný na surovú (raw) tlač.

en: Load source file failed: %s
sk: Načítanie zdrojového súboru zlyhalo: %s

en: Can't open file %s: %s
sk: Nemožno otvoriť súbor %s: %s

note: create expander
en: Palette
sk: Paleta

en: Color
sk: Farba

en: Name
sk: Meno

en: Invalid UTF-8 data encountered reading file %s
sk: Pri čítaní súboru %s zistené neplatné UTF-8 dáta

en: scalable
sk: škálovateľné

en: built-in
sk: zabudované

note: initialize GTK+ and parse the command line arguments
en: - Icon browser
sk: – Prehliadač ikon

en: Icon browser
sk: Prehliadač ikon

en: <b>Name:</b>
sk: <b>Názov:</b>

en: <b>Sizes:</b>
sk: <b>Veľkosť:</b>

en: <b>Filename:</b>
sk: <b>Súbor:</b>

en: Category
sk: Kategória

en: Icons
sk: Ikony

en: Icon Browser
sk: Prehliadač ikon

en: Inspect GTK Icon Theme
sk: Preskúmať tému ikon GTK
