yakuake - en to az translation catalogue (226 entries)

[ctx: @item:inlistbox Unknown skin author]
en: Unknown
az: Bilinməyən

[ctx: @title:window]
en: Select the skin archive to install
az: Quraşdıracağınız xarici görünüş arxivini seçin

[ctx: @info]
en: Unable to list the skin archive contents.
az: Xarici görünüş arxivinin tərkibini oxumaq mümkün olmadı.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed and you lack the required permissions to overwrite it.
az: Bu xarici görünüş artıq quraşdırılmış kimi görünür və təkrar onun üzərinə yazmağa sizin icazəniz yoxdur.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed. Do you want to overwrite it?
az: Bu xarici görünüş quraşdırılmış kimi görünür. Təkrar üzərinə yazmaq istıyirsiniz?

[ctx: @title:window]
en: Skin Already Exists
az: Xarici görünüş artıq mövcuddur

[ctx: @action:button]
en: Reinstall Skin
az: Xarici görünüşü yenidən quraşdırın

[ctx: @title:Window]
en: Could Not Delete Skin
az: Xarici görünüşü silmək mümkün deyil

[ctx: @info]
en: Unable to locate required files in the skin archive.<nl/><nl/>The archive appears to be invalid.
az: Tələb olunan faylları xarici görünüş arxivində yerləşdirmək mümkün deyil.<nl/><nl/>Arxiv pzədələnmiş kimi görünür.

[ctx: @info]
en: The skin archive file could not be opened.
az: Xarici görünüş arxiv faylını açmaq mümkün olmadı.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Install Skin
az: Xarici görünüş quraşdırılmır

[ctx: @info]
en: Do you want to remove "%1" by %2?
az: %2-dan "%1" silmək istəyirsiniz?

[ctx: @title:window]
en: Remove Skin
az: Xarici görünüşü ləğv edin

[ctx: @info]
en: The following skin is missing required files. Thus it was removed:<ul>%2</ul> | The following skins are missing required files. Thus they were removed:<ul>%2</ul>
az[0]: Bu xarici görünüşdə tələb olunan fayllar çatışmır. Buna görə də o silindi:<ul>%2</ul>
az[1]: Bu xarici görünüşlərdə tələb olunan fayllar çatışmır. Buna görə də onlar silindi:<ul>%2</ul>

[ctx: @title:group Group box label]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: General
az: Əsas

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TerminalHighlightOnManualActivation)
en: Enabling this option will make Yakuake briefly display a colored overlay above the newly focused terminal when moving focus between multiple terminals in a session, as well as over the currently focused terminal when switching to a session with multiple terminals.
az: Bu parametri aktiv etsəniz yakuake, bir seansa birdən çox terminal arasında fokuslanma ilə bərabər, birdən çox terminal ilə bir sesansa keçid etdiyi zaman fokuslanan terminalın üzəri qısa müddətə rəng ilə vurğulanacaqdır.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerminalHighlightOnManualActivation)
en: Highlight terminals when moving focus between them
az: Terminallar arası keçid edərkən onları vurğulamaq

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideSkinBorders)
en: Hide borders
az: Çərçivələri gizlətmək

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Background
az: Pəncərə arxa fonu

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color:
az: Pəncərə rəngi:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Translucency requires support by the selected skin as well as your desktop environment. The default skin supports translucency.
az: Şəffaflıq sizin seçilmiş örtük və masaüstü mühitiniz tərəfindən dəstəklənməlidir. Standart örtük şəffaflığı dəstəkləyir.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Use skin translucency if supported
az: Əgər dəstəkləyirsə örtük şəffaflığını istifadə edin

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorOpacityLabel)
en: Background color opacity:
az: Arxa fon qeyri-şəffaflığı:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_BackgroundColorOpacity)
en: When using translucency, the background color will be filled in using the given opacity before the skin elements are painted on top of the background. This allows influencing the opacity and color tint of translucent areas of the skin.
az: Şəffaflıq istifadə edilərkən arxa fonun üzərindəki örtük elemenntləri rənglənmədən öncə, arxa fon rəngi verilmiş qeyri-şəffaflıq parametrləri istifadə edilməklə tam doldurulacaqdır. Bu, örtük sahəsinin şəffaflığın rəng tonuna və qeyri-şəffaflıq dərəcəsinə təsir etməyə imkan verir.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Skin
az: Örtük

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, ghnsButton)
en: Get New Skins...
az: Yeni örtüklər alın...

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Skin
az: Örtüyü silin

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Skin...
az: Örtük quraşdırın...

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusFollowsMouse)
en: Focus terminals when the mouse pointer is moved over them
az: Kursor üzərində dayandırğnda terminallar vurğulansın

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: If this option is enabled, the shortcut normally used to open and retract the window will give it focus, rather than close it, if it has previously lost focus. Unless the window is set to show on all virtual desktops, this may cause the window manager to switch to the virtual desktop it currently resides on.
az: Bu parametr aktiv olunduğunda, adi halda pəncərənin açılması və geri yığılması üçün istifadə olunan qısayol, az əvvəl fokusunu itirmiş pəncərəni bağlamaq əvəzinə onu fokuslayacaqdır. Pəncərə bütün virtual iş masalarında göstəriləcək şəkildə təyin olunmayınca, pəncərə meneceri pəncərənin olduğu iş masasına keçid edə bilər.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: Use Open/Retract action to focus window
az: Açmaq/yığmaq düyməsi pəncərəni fokuslasın

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAbove)
en: Keep window above other windows
az: Pəncərəni başqa pəncərələrin üzərində tutmaq

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OpenAfterStart)
en: Open window after program start
az: Proqram başladıqdan sonra pəncərə açılsın

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: If this option is enabled, the window will automatically open when the mouse pointer is moved to the same edge of the screen that it would open on when using the shortcut.
az: Əgər bu parametr işarələnərsə, qısayol istifadə edilərək açılacaq pəncərə, kursor ekranın kənarında olduğunda avtomatik açılacaqdır.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: Open window when the mouse pointer touches the screen edge
az: Siçan göstəricisi ekranın kənarına toxunduqda pəncərə açılsın

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberFullscreen)
en: Remember and restore window fullscreen state
az: Tam ekram rejimini saxlamaq və bərpa etmək

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystrayIcon)
en: Show system tray icon
az: Nişan sistem çəkməcəsində göstərilsin

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpen)
en: Keep window open when it loses focus
az: Fokus itirildiyində pəncərə açıq qalsın

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpenAfterLastSessionCloses)
en: Keep window open after the last session is closed
az: Sonuncu sessiya bağlandıqdan sonra pəncərə açıq qalsın

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Dialogs
az: Dialoqlar

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ConfirmQuit)
en: Confirm quit when more than one session is open
az: Birdən çox sessiya açıq olduğunda çıxışı təsdiqləmək

[ctx: @item:intext]
en: by %1
az: Müəllif - %1

[ctx: @item:inlistbox]
en: Screen %1
az: Ekran %1

[ctx: @title:window]
en: Hiding Title Bar
az: Başlıq zolağının gizlədilməsi

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_0)
en: Title Bar
az: Başlıq zolağı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTitleBar)
en: Show title bar
az: Başlıq zolağı göstərilsin

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: Tab Bar
az: Başlıq zolağı

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: If this option is enabled, the information about the active terminal's contents that is normally shown in the title bar will also be shown on the tab bar. You can modify the format of the information in the terminal profile.
az: Əgər bu parametr işarələnərsə, aktiv terminal tərkibləri haqqında məlumat həmçinin vərəqlər zolağında da göstəriləcək. Siz göstəriləcək məlumat formatını terminal profilinidə dəyişdirə bilərsiniz.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: Show title bar contents in tab labels
az: Başlq zolağı mətni vərəqin adında göstərilsin

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Show the tab bar
az: Vərəq zolağını göstərmək

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Size and Animation
az: Ölçü və animasiya

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width:
az: Eni:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height:
az: Hündürlüyü:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, durationLabel)
en: Duration:
az: Müddət:

[ctx: @label Spinbox unit suffix]
note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, framesSpinBox)
en: ms
az: msan

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: If this option is enabled, Yakuake will ask the window manager to perform the window open/retract animation. If the window manager is unable to provide the requested service, Yakuake will fall back to an animation strategy of progressively adjusting the window mask.
az: Əgər bu parametr aktiv edilərsə, Yakuake pəncərənin açılması/yığılması animasiyası işləməsini pəncərə menecerindən tələb edəcək. Əgər pəncərə meneceri tələb olunan xidmətini təmin edə bilməzsə, o zaman Yakuake pəncərə maskasının dəyişməsini mərhələli ayarlayaraq ehtiyyat animasiya strategiyasını geri qaytaracaqdır.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: Ask the window manager to perform the animation
az: Animasiyanın göstərilməsi üçün pəncərə menecerinə müraciət etmək

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Position
az: Mövqeyi

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Left
az: Sol

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Right
az: Sağ

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, screenLabel)
en: Open on screen:
az: Ekranda açmaq:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: At mouse location
az: Siçan göstəricisi yerində

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: Screen 1
az: Ekran 1

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowOnAllDesktops)
en: Show on all desktops
az: Bütün iş masalarında göstərmək

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Screen), group (Window)
en: Screen to use
az: İstifadə olunacaq ekran

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Screen), group (Window)
en: The screen on which the application window will appear. 0 is understood to be the screen the mouse pointer is on.
az: Tətbiq pəncərəsi görünəcək ekran. 0, aktivləşmə vaxtı siçan göstəricisinin olduğu yer kimi başa düşülür.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Width), group (Window)
en: Window width
az: Pəncərənin eni

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Width), group (Window)
en: Width of the application window as a percentage of the screen.
az: Tətbiq pəncərəsinin eninin ekranın eninə faiz ilə nisbəti.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Height), group (Window)
en: Window height
az: Pəncərənin hündürlüyü

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Height), group (Window)
en: Height of the application window as a percentage of the screen.
az: Tətbiq pəncərəsinin hündürlüyünün ekranın hündürlüyünə faiz ilə nisbəti.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Position), group (Window)
en: Window position
az: Pəncərənin mövqeyi

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Position), group (Window)
en: Center point of the application window, as a percentage, measured from the left-hand edge of the screen.
az: Tətbiq pəncərəsinin mərkəz nöqtəsinin ekranın sol kənarından faiz ilə məsafə ölçüsü.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Show window on all desktops
az: Pəncərə bütün iş masalarında göstərilsin

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Whether to show the window on all desktops.
az: Pəncərənin bütün iş masalarında göstərilib-göstərilməməsi.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Keep window open
az: Pəncərəni açıq saxlayın

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Whether to keep the application window open when it loses focus.
az: Fokusu itirildikdən sonra pəncərənin açıq saxlanılıb-saxlanılmaması.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Keep window open after last session closes
az: Sonuncu sessiay bağlandıqdan sonrapəncərəni açıq saxlayın

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Whether to keep the application window open after the last session is closed.
az: Sonuncu sessiya bağlandıqdan sonra pəncərənin açıq qalıb-qalmaması.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Use open/retract shortcut to focus window
az: Diqqəti oəncərəyə yönəltmək üçün açın/geri çəkin qısayolundan istifadə edin

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Whether the open/retract keyboard shortcut can be used to focus the application window when it is already open.
az: Tətbiq pəncərəsi artıq açıq olduğu zaman diqqətin ona yönəldilməsi üçün açın/geri çəkin qısayolundan istifadə edilib-edilməməsi.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Keep window on top
az: Pəncərəni üstdə tutun

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Whether to keep the application window above other windows on the screen.
az: Ekranda tətbiq pəncərəsinin digərilər pəncərələrin üzərində tutulub-tutulmaması.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTitleBar), group (Window)
en: Show title bar
az: Başlıq zolağı göstərilsin

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTitleBar), group (Window)
en: Whether to show the title bar in the application window.
az: Tətbiq pəncərəsində başlıq zolağının göstərilib-göstərilməsi.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Show tab bar
az: Vərəq zolağı göstərilsin

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Whether to show the tab bar in the application window.
az: Tətbiq pəncərəsində vərəq zolağının göstərilib-göstərilməsi.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Dynamic tab titles
az: Dnamik vərəq başlıqları

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Whether to update tab titles along with the title bar.
az: Başlıq zolağı ilə birlikdə vərəq başlıqlarının yenilənib-yenilənməməsi.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowSystrayIcon), group (Window)
en: Show a system tray icon
az: Sistem çəkməcəsi nişanı göstərilsin

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSystrayIcon), group (Window)
en: Whether to show a system tray icon.
az: Sitem çəkməcəsi nişanının göstərilib-göstərilməməsi.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Focus follows mouse
az: Fokus siçanı izləyir

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Whether an individual terminal in a session will be given focus when the mouse pointer is moved above it.
az: Sesiyada kursor üzərində dayandıqda dəqiq terminal önə çıxarılsın.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Open after start
az: Başladıqdan sonra açılsın

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Whether the application window should be opened after program start.
az: Başladıqdan sonra proqram pəncərəsinin açılıb-açılmaması.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (RememberFullscreen), group (Behavior)
en: Remember window fullscreen state
az: Pəncərənin tam ekran rejimini yadda saxlamaq

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RememberFullscreen), group (Behavior)
en: Whether the window will be shown fullscreen again when it has been previously.
az: Bundan əvvəl tem ekran rejimində olmuşsa pəncərənin tam ekran açılıb-açılmaması.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Skin), group (Appearance)
en: Skin
az: Örtük

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Skin), group (Appearance)
en: The skin to be used by the application window.
az: Tətbiq pəncərəsi tərəfindən istifadə olunacaq örtük.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Skin installed by KNS
az: KNewStuff ilə quraşdırılmış örtük

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Whether the currently active skin was installed via KNS.
az: İnternetdən quraşdırılan (KNewStuff) pəncərə örtüyünun hazırda istifadə edilib-edilməməsi.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Use translucent background
az: Şəffaf fon istifadə edin

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Whether to make use of XComposite ARGB translucency.
az: XComposite ARGB şəffalığının istifadə edilib-edilməməsi.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Window background color
az: Pəncərənin arxa fon rəngi

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Background color painted below skin elements.
az: Aşağıdakı örtük elementlərinin rənginə uyğun arxa fon rəngi.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: Background color opacity
az: Qeyri-şəffaf arxa fon rəngi

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the background color fill when using translucency.
az: Yarımşəffaflıq istifadə edərkən arxa fon rənginin qeyri-şəffaflıq səviyyəsi.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Highlight newly focused terminals
az: Az əvvəl önə çıxarılmış terminalları vurğulamaq

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Whether to briefly display a colored overlay above the newly focused terminal when moving focus between multiple terminals in a session, as well as over the currently focused terminal when switching to a session with multiple terminals.
az: Cari sessiyadakı çoxsaylı terminallar aarasında fokuslanma zamanı yenicə fokuslanmış terminalın üzərindəki rəng örtüyünün, həmçinin çoxsaylı terminallar olan sessiyaya keçid zamanı hal-hazırda fokuslanmış terminalın üzərindəki rəng örtüyünün qısa zamanda göstərilib-göstərilməməsi.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (HideSkinBorders), group (Appearance)
en: Hide the borders defined by the skin
az: Örtük tərəfindən müəyyən olunmuş sərhədlər gizlədilsin

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideSkinBorders), group (Appearance)
en: Skins can define borders around the terminal including the tabbar. This option, when turned on, will overwrite the border settings defined by the skin and hide all borders.
az: Örtük vərəq zolağı daxil olmaqla terminal çərçivələrini istifadə edə bilər. Bu parametr işə salındıqda örtük tərəfindən müəyyən edilmiş çərçivə ayarları əvəzləyəcək və bütün çərçivələri gizlədəcək.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: Terminal highlight opacity
az: Terminalın vurğulama qeyri-şəffaflığı

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the colored overlay used to highlight a terminal.
az: Üzərinin rənglənməsinin qeyri-şəffaflığı terminalı vurğulamaq üçün istifadə olunur.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: Terminal highlight duration
az: Terminalın vurğulanma müddəti

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: The duration of the terminal highlight overlay.
az: Terminalın üzərinin vurğulanma müddəti.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator color
az: Klaviatura ilə yazmağın əngəllənməsi göstəricisi

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: The color of the keyboard input block indicator overlay.
az: Klaviatura ilə yazmanın əngəllənməsi göstəricisinin rəng örtüyü.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorOpacity), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator opacity
az: Klaviaturadan yazmanın əngəllənməsi göstəricisinin qeyri-şəffaflığı

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the keyboard input block indicator overlay.
az: Klaviatura ilə yazmanın əngəllənməsi göstəricisinin qeyri-şəffaflığı.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorDuration), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator duration
az: Klaviaturadan yazmanın əngəllənməsi göstəricisinin müddəti

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorDuration), group (Appearance)
en: The duration of the keyboard input block indicator overlay.
az: Klaviaturadan yazmanın əngəllənməsi göstəricisinin göstərilmə müddəti.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Attempt to use the window manager to animate the window
az: Pəncərə animasiyası üçün pəncərə menecerindən istifadə etməyə cəhd edin

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Whether to try and let the window manager perform the window open/retract animation. Yakuake will fall back to an animation strategy of progressively adjusting the window mask if the window manager is unable to provide the requested service.
az: Pəncərənin açılması/yığılması animasiyasını işə salmağa pəncərə menecerinə icazə verib-verməmək. Pəncərə meneceri tələb olunan xidməti təmin edə bilmədikdə, Yakuake pəncərə maskasını tədricən tənzimləyən animasiya strategiyasına qayıdacaq.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Frames), group (Animation)
en: Animation frames
az: Animasiya kadrları

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Frames), group (Animation)
en: The number of frames of the open/retract animation. One frame is taken to be 10 miliseconds.
az: Açılıb/yığılma animasiya kadrlarının sayı. Bir çərçivə 10 millisaniyə davam edir.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Auto-open window
az: Pəncərənin avtomatik açılması

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Whether to automatically open the application window when the mouse pointer is found at the edge of the screen.
az: Siçan göstəricisi ekranın kənarında olduqda tətbiq pəncərəsindənin avtomatik açılıb-açılmaması.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: Mouse pointer poll interval
az: Siçan göstəricisi sorğuları arası interval

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: The interval during which the mouse pointer position will be checked to determine whether or not it is at the same edge of the screen as the window.
az: Siçan göstəricisinin mövqeyinin pəncərə ilə ekranın eyni kənarında olub-olmadığını müəyyən edilməsinin yoxlanılması intervalı.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Application first run
az: Tətbiqin birinci açılışı

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Whether this is the first time the application is run.
az: Tətbiq ilk dəfə açılıb-açılmaması

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Confirm quit with multiple sessions
az: Çoxsaylı sessiyaılar ilə çıxışı təsdiqləmək

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Whether to prompt the user before quitting the application when multiple sessions are open.
az: Birdən çox sessiya açıq olduqda tətbiqdən çıxışı istifadəçinin təsdiqləyib-təsdiqləməməsi.

[ctx: @title:window]
en: First Run
az: İlk açılış

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, titleWidget)
en: Welcome to Yakuake
az: Yakuake-yə Xoş Gəldiniz

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introLabel)
en: Before starting to use the application, you might want to change the keyboard shortcut used to open and retract the Yakuake window:
az: Tətbiqi istifadə etməyə başlamadan öncə Yakuake pəncərəsinin açılması və yığılması üçün qısayola nəzər salın (başqasını da təyin edə bilərsiniz):

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, outroLabel)
en: You can change the shortcut later at any time via the menu.
az: Siz sonra istələn vaxt qısayolu menyudan dəyişə bilərsiniz.

[ctx: @title]
en: A drop-down terminal emulator based on KDE Konsole technology.
az: KDE Konsole texnologiyasına əsaslanan aşağı açılan terminal emulyatoru.

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2008-2018 The Yakuake Team
az: (c) 2008-2018 Yakuake komandası

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer, Lead Developer
az: Himayəşi, Əsas Tərtibatçı

[ctx: @info:credit]
en: Project Founder, Legacy skin (Inactive)
az: Layihənin əsasənə qoyan, Köhnə "Legacy" örtüyü (Qeyri-aktivdir)

[ctx: @info:credit]
en: Daniel 'suslik' D.
az: Daniel "suslik" D.

[ctx: @info:credit]
en: Plastik skin
az: "Plastik" örtük

[ctx: @info:credit]
en: Tab bar drag and drop support, Prevent Closing toggle
az: Vərəqin tutaraq yerdəyişməsi dəstəyi, Bağlanmanın qarşısının alınması imkanı

[ctx: @info:credit]
en: Icon on tabs with Prevent Closing enabled
az: Vərəqlərdə bağlanmasına icazə verilməyən nişan

[ctx: @info:credit]
en: Actions to grow terminals
az: Terminalları çoxaltmaq əməli

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to quit?
az: Çıxmaq istədiyinizə əminsiniz?

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions, <emphasis>some of which you have locked to prevent closing them accidentally.</emphasis> These will be killed if you continue.</warning>
az: <warning>Birdən çox aşıq sessiya var, <emphasis>onlardan bəziləri təsadüfü bağlanmanın qarşısını almaq üçün kilidlənib.</emphasis> Əgər davam etsəniz onlar məcburi bağlanacaqdır.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions. These will be killed if you continue.</warning>
az: <warning>Birdən çox açıq sessiya var. Əgər davam etsəniz onlar məcburi bağlanacaqlar.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are one or more open sessions that you have locked to prevent closing them accidentally. These will be killed if you continue.</warning>
az: <warning>Təsadüfi bağlanması əngəllənən bir və ya birdən çox açıq sessiyalar var. Əgər davam etsəniz onlar məcburi bağlanacaqlar.</warning>

[ctx: @title:window]
en: Really Quit?
az: Doğrudan çıxılsın?

[ctx: @action]
en: Open/Retract Yakuake
az: Yakukae-ni açın/yığın

[ctx: @action]
en: Keep window open when it loses focus
az: Fokus itirildikdə pəncərə açıq saxlanılsın

[ctx: @action]
en: Manage Profiles...
az: Profiilərin idarə edilmısi...

[ctx: @action]
en: Edit Current Profile...
az: Cari profilə düzəliş edin...

[ctx: @action]
en: Increase Window Width
az: Pəncərəni eninə genişləndirin

[ctx: @action]
en: Decrease Window Width
az: Pəncərəni eninə daraldın

[ctx: @action]
en: Increase Window Height
az: Pəncərənin hündürlüyünü artırın

[ctx: @action]
en: Decrease Window Height
az: Pəncərənin hündürlüyün azaldın

[ctx: @action]
en: New Session
az: Yeni sessiya

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Horizontally
az: İki terminal, Üfüqi

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Vertically
az: İki terminal, Şaquli

[ctx: @action]
en: Four Terminals, Grid
az: Dörd terminal, Tor şəkilli

[ctx: @action]
en: Close Session
az: Sessiyanı bağlayın

[ctx: @action]
en: Previous Session
az: Əvvəlki sessiya

[ctx: @action]
en: Next Session
az: Növbəti sessiya

[ctx: @action]
en: Move Session Left
az: Sessiyanı sola köçürün

[ctx: @action]
en: Move Session Right
az: Sessiyanı sağa köçürün

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Right
az: Terminalı sağa genişləndirin

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Left
az: Terminalı sola genişləndirin

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Top
az: Terminalı yuxarı genişləndirin

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Bottom
az: Terminalı aşağı genişləndirin

[ctx: @action]
en: Rename Session...
az: Sessiyanın adını dəyişin...

[ctx: @action]
en: Previous Terminal
az: Əvvəlki terminal

[ctx: @action]
en: Next Terminal
az: Növbəti terminal

[ctx: @action]
en: Close Active Terminal
az: İşlək terminalı bağlayın

[ctx: @action]
en: Split Left/Right
az: Üfüqi bölün

[ctx: @action]
en: Split Top/Bottom
az: Şaquli bölün

[ctx: @action]
en: Prevent Closing
az: Bağlanmanı əngəlləyin

[ctx: @action]
en: Disable Keyboard Input
az: Klaviatura ilə yazmanı söndürün

[ctx: @action]
en: Monitor for Activity
az: Aktivliyin izlənməsi

[ctx: @action]
en: Monitor for Silence
az: Boşdayanmanın izlənməsi

[ctx: @action]
en: Toggle Titlebar
az: Başlıq zolağını göztərmək/gizlətmək

[ctx: @action]
en: Switch to Session %1
az: %1 sessiyasına keçid

[ctx: @info]
en: Activity detected in monitored terminal in session "%1".
az: İzlənən terminalın "%1" sessiyasında aktivlik aşkarlandı.

[ctx: @info]
en: Silence detected in monitored terminal in session "%1".
az: İzlənən terminalın "%1" sessiyasında boşdayanma aşkarlandı.

[ctx: @title:menu]
en: Help
az: Kömək

[ctx: @title:menu]
en: Quick Options
az: Cəld seçimlər

[ctx: @title:menu]
en: Screen
az: Ekran

[ctx: @title:menu]
en: Width
az: Eni

[ctx: @title:menu]
en: Height
az: Hündürlüyü

[ctx: @title:menu]
en: Settings
az: Ayarlar

[ctx: @item:inmenu]
en: At mouse location
az: Siçan göstəricisi yerində

[ctx: @item:inmenu]
en: Screen %1
az: Ekran %1

[ctx: @title Preferences page name]
en: Window
az: Pəncərə

[ctx: @title Preferences page name]
en: Behavior
az: Davranış

[ctx: @title Preferences page name]
en: Appearance
az: Xarici görünüş

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load a skin. It is likely that it was installed incorrectly.<nl/><nl/>The application will now quit.
az: <application>Yakuake</application> örtüyü yükləyə bilmədi. Belə görünür ki, o düzgün quraşdırılmayıb.<nl/><nl/>İndi tətbiqdən çıxılacaq.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Load Skin
az: Örtüyü yükləmək mümkün olmadı

[ctx: @info]
en: Press <shortcut>%1</shortcut> to open
az: Açmaq üçün <shortcut>%1</shortcut> basın

en: The D-Bus method runCommand was just used.  There are security concerns about allowing these methods to be public.  If desired, these methods can be changed to internal use only by re-compiling Yakuake. <p>This warning will only show once for this Yakuake instance.</p>
az: Elə indicə D-Bus runCommand üsulları istifadə olundu  Bu üsulların hamıya açıq olması təhlükəli ola bilər.  Bu üsulların yalnız daxili istifadəsinə icazə üçün Yakuake-ni başqa parametrlər ilə yenidən yöğmaq lazımdır.<p>Bu xəbərdarlıq bu Yakuake nümunəsi üçün bir daha göstərilməyəcək.</p>

[ctx: @info]
en: <warning>You have locked this session to prevent accidental closing of terminals.</warning>
az: <warning>Siz terminalın bu sessiyasının təsadüfiq bağlanmasını əngəlləmisiniz.</warning>

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this session?
az: Seesiyanı bağlamaq istədiyinizə əminsiniz?

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this terminal?
az: Bu terminalı bağlamaq istədiyinizə əminsiniz?

[ctx: @title:window]
en: Really Close?
az: Doğrudan bağlansın?

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Tab Bar</title><para>The tab bar allows you to switch between sessions. You can double-click a tab to edit its label.</para>
az: <title>Vərəq pabeli</title><para>Vərəq paneli sizə vərəqlər arasında keçid etməyə imkan verir. Vərəq başlığına iki dəfə vurmaqla onun adına  düzəliş edə bilərsiniz.</para>

[ctx: @title:menu]
en: Disable Keyboard Input
az: Klaviatura ilə yazmanı söndürün

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Activity
az: Aktivliyin izlənməsi

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Silence
az: Boşdayanmanın izlənməsi

[ctx: @info:tooltip]
en: New Session
az: Yeni sessiya

[ctx: @info:whatsthis]
en: Adds a new session. Press and hold to select session type from menu.
az: Yeni sessiya əlavə edin. Menyudan sessiynın növünü seçmək üçün üzərinə vurub-saxlayın.

[ctx: @info:tooltip]
en: Close Session
az: Sessiyanı bağlayın

[ctx: @info:whatsthis]
en: Closes the active session.
az: İşlək sessiyanı bağlayın.

[ctx: @action]
en: For This Session
az: Bu sessiya üçün

[ctx: @action]
en: For Terminal %1
az: %1 terminalı üçün

[ctx: @action]
en: In This Session
az: Bu sessiyada

[ctx: @action]
en: In Terminal %1
az: %1 terminalında

[ctx: @title:tab]
en: Shell
az: Üz qabığı

[ctx: @title:tab]
en: Shell No. %1
az: Üz qabığı № %1

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load the <application>Konsole</application> component.<nl/> A <application>Konsole</application> installation is required to use Yakuake.
az: <application>Yakuake</application> <application>Konsole</application> komponentlərini yükləyə bilmədi.<nl/> Yakuake-nin istifadə edilə bilməsi üçün <application>Konsole</application> quraşdırılmalıdır.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Title Bar</title><para>The title bar displays the session title if available.</para>
az: <title>Vərəq başlığı</title><para>Vərəq başlığı, əlçatan olduqda sessiyanın başlığını göstərir.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep window open when it loses focus
az: Fokus itirildiyində pəncərə açıq qalsın

[ctx: @info:whatsthis]
en: If this is checked, the window will stay open when it loses focus.
az: Əgər bu işarələnərsə, fokus itirildiyində pəncərə açıq qalacaqdır.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open Menu
az: Menyunu açın

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens the main menu.
az: Əsas menyunu açır.

[ctx: @info:tooltip Quits the application]
en: Quit
az: Çıxış

[ctx: @info:whatsthis]
en: Quits the application.
az: Tətbiqi bağlayır.
