yakuake - en to bg translation catalogue (226 entries)

[ctx: @item:inlistbox Unknown skin author]
en: Unknown
bg: Непознато

[ctx: @title:window]
en: Select the skin archive to install
bg: Изберете архива на обложката за инсталиране

[ctx: @info]
en: Unable to list the skin archive contents.
bg: Не може да се покаже съдържанието на архива на обложката.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed and you lack the required permissions to overwrite it.
bg: Тази обложка изглежда вече е инсталирана и ви липсват необходимите разрешения, за да я презапишете.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed. Do you want to overwrite it?
bg: Тази обложка изглежда вече е инсталирана. Искате ли да я презапишете?

[ctx: @title:window]
en: Skin Already Exists
bg: Обложката вече съществува

[ctx: @action:button]
en: Reinstall Skin
bg: Преинсталиране на обложката

[ctx: @title:Window]
en: Could Not Delete Skin
bg: Не може да се изтрие обложката

[ctx: @info]
en: Unable to locate required files in the skin archive.<nl/><nl/>The archive appears to be invalid.
bg: Не могат да се намерят необходимите файлове в архива на обложката.<nl/><nl/>Архивът изглежда е невалиден.

[ctx: @info]
en: The skin archive file could not be opened.
bg: Архивният файл на обложката не можа да бъде отворен.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Install Skin
bg: Обложката не може да се инсталира

[ctx: @info]
en: Do you want to remove "%1" by %2?
bg: Искате ли да премахнете „%1“ на %2?

[ctx: @title:window]
en: Remove Skin
bg: Премахване на обложката

[ctx: @info]
en: The following skin is missing required files. Thus it was removed:<ul>%2</ul> | The following skins are missing required files. Thus they were removed:<ul>%2</ul>
bg[0]: За тази обложка липсват необходимите файлове. Затова беше премахната:<ul>%2</ul>
bg[1]: За следните обложки липсват задължителните файлове. Затова бяха премахнати:<ul>%2</ul>

[ctx: @title:group Group box label]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: General
bg: Основни

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TerminalHighlightOnManualActivation)
en: Enabling this option will make Yakuake briefly display a colored overlay above the newly focused terminal when moving focus between multiple terminals in a session, as well as over the currently focused terminal when switching to a session with multiple terminals.
bg: Активирането на тази опция ще накара Yakuake да покаже за кратко цветно наслагване над новофокусирания терминал при преместване на фокуса между множество терминали в сесия, както и върху текущо фокусирания терминал при превключване към сесия с множество терминали.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerminalHighlightOnManualActivation)
en: Highlight terminals when moving focus between them
bg: Открояване на терминалите при фокусиране

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideSkinBorders)
en: Hide borders
bg: Скриване на рамката

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Background
bg: Фон на прозореца

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color:
bg: Фонов цвят:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Translucency requires support by the selected skin as well as your desktop environment. The default skin supports translucency.
bg: Прозрачността изисква поддръжка от избраната обложка, както и от вашата работна среда. Обложката по подразбиране поддържа полупрозрачност.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Use skin translucency if supported
bg: Използване на полупрозрачност на обложката, ако се поддържа

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorOpacityLabel)
en: Background color opacity:
bg: Непрозрачност на цвета на фона:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_BackgroundColorOpacity)
en: When using translucency, the background color will be filled in using the given opacity before the skin elements are painted on top of the background. This allows influencing the opacity and color tint of translucent areas of the skin.
bg: Когато използвате полупрозрачност, цветът на фона ще бъде запълнен с помощта на дадената непрозрачност, преди елементите на обложката да бъдат показани върху фона. Това позволява да се повлияе на непрозрачността и цветовия нюанс на полупрозрачните области на обложката.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Skin
bg: Обложка

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, ghnsButton)
en: Get New Skins...
bg: Изтегляне на нови обложки...

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Skin
bg: Премахване на обложка

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Skin...
bg: Инсталиране на обложка...

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusFollowsMouse)
en: Focus terminals when the mouse pointer is moved over them
bg: Фокусиране на терминалите при поставяне на курсора на мишката над тях

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: If this option is enabled, the shortcut normally used to open and retract the window will give it focus, rather than close it, if it has previously lost focus. Unless the window is set to show on all virtual desktops, this may cause the window manager to switch to the virtual desktop it currently resides on.
bg: Ако тази опция е активирана, клавишната комбинация, която обикновено се използва за отваряне и прибиране на прозореца, ще му даде фокус, вместо да го затвори, ако преди това е загубил фокус. Освен ако прозорецът не е настроен да се показва на всички виртуални работни плотове, това може да накара мениджърът на прозорци да превключи към виртуалния работен плот, на който се намира прозорецът в момента.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: Use Open/Retract action to focus window
bg: Използване на действие за отваряне/прибиране за фокусиране на прозореца

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAbove)
en: Keep window above other windows
bg: Задържане на прозореца над другите прозорци

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OpenAfterStart)
en: Open window after program start
bg: Отваряне на прозорец след стартиране на програмата

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: If this option is enabled, the window will automatically open when the mouse pointer is moved to the same edge of the screen that it would open on when using the shortcut.
bg: Ако тази опция е активирана, прозорецът автоматично ще се отвори, когато показалецът на мишката се премести до същия край на екрана, на който би се отворил при използване на клавишната комбинация.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: Open window when the mouse pointer touches the screen edge
bg: Отваряне на прозореца, когато показалецът на мишката докосне края на екрана

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberFullscreen)
en: Remember and restore window fullscreen state
bg: Запомняне и възстановяване на състоянието на цял екран

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystrayIcon)
en: Show system tray icon
bg: Показване на иконата на системната област

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpen)
en: Keep window open when it loses focus
bg: Запазване на прозореца отворен след загуба на фокуса

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpenAfterLastSessionCloses)
en: Keep window open after the last session is closed
bg: Запазване на прозореца отворен след затваряне на последната сесия

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Dialogs
bg: Диалогови прозорци

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ConfirmQuit)
en: Confirm quit when more than one session is open
bg: Потвърждение при затваряне, когато е отворена повече от една сесия

[ctx: @item:intext]
en: by %1
bg: от %1

[ctx: @item:inlistbox]
en: Screen %1
bg: Екран %1

[ctx: @title:window]
en: Hiding Title Bar
bg: Скриване на заглавната лента

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_0)
en: Title Bar
bg: Заглавна лента

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTitleBar)
en: Show title bar
bg: Показване на заглавната лента

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: Tab Bar
bg: Лента с раздели

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: If this option is enabled, the information about the active terminal's contents that is normally shown in the title bar will also be shown on the tab bar. You can modify the format of the information in the terminal profile.
bg: Ако тази опция е активирана, информацията за съдържанието на активния терминал, която обикновено се показва в заглавната лента, също ще бъде показана в лентата с раздели. Можете да промените формата на информацията в профила на терминала.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: Show title bar contents in tab labels
bg: Показване на съдържанието на заглавната лента в етикетите на разделите

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Show the tab bar
bg: Показване на лентата с раздели

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Size and Animation
bg: Размер и анимация

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width:
bg: Широчина:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height:
bg: Височина:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, durationLabel)
en: Duration:
bg: Продължителност:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: If this option is enabled, Yakuake will ask the window manager to perform the window open/retract animation. If the window manager is unable to provide the requested service, Yakuake will fall back to an animation strategy of progressively adjusting the window mask.
bg: Ако тази опция е активирана, Yakuake ще поиска от мениджъра на прозорци да извърши анимация за отваряне/прибиране на прозореца. Ако мениджърът на прозорци не може да предостави исканата услуга, Yakuake ще се върне към анимационна стратегия за прогресивно регулиране на маската на прозореца.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: Ask the window manager to perform the animation
bg: Анимацията да се изпълнява от мениджъра на прозорци

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Position
bg: Позиция

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Left
bg: Отляво

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Right
bg: Дясно

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, screenLabel)
en: Open on screen:
bg: Отваряне на екран:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: At mouse location
bg: На мястото на мишката

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: Screen 1
bg: Екран 1

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowOnAllDesktops)
en: Show on all desktops
bg: Показване на всички работни плотове

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Screen), group (Window)
en: Screen to use
bg: Екран за използване

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Screen), group (Window)
en: The screen on which the application window will appear. 0 is understood to be the screen the mouse pointer is on.
bg: Екранът, на който ще се появи прозорецът на приложението. 0 се разбира като екранът, върху който е показалецът на мишката.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Width), group (Window)
en: Window width
bg: Ширина на прозореца

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Width), group (Window)
en: Width of the application window as a percentage of the screen.
bg: Ширина на прозореца на приложението като процент от екрана.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Height), group (Window)
en: Window height
bg: Височина на прозореца

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Height), group (Window)
en: Height of the application window as a percentage of the screen.
bg: Височина на прозореца на приложението като процент от екрана.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Position), group (Window)
en: Window position
bg: Позиция на прозореца

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Position), group (Window)
en: Center point of the application window, as a percentage, measured from the left-hand edge of the screen.
bg: Централна точка на прозореца на приложението, като процент, измерен от левия край на екрана.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Show window on all desktops
bg: Показване на прозорец на всички работни плотове

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Whether to show the window on all desktops.
bg: Дали да се покаже прозорецът на всички работни плотове.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Keep window open
bg: Запазване на прозореца отворен

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Whether to keep the application window open when it loses focus.
bg: Дали прозорецът на приложението да остане отворен, когато загуби фокус.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Keep window open after last session closes
bg: Запазване на прозореца отворен след затваряне на последната сесия

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Whether to keep the application window open after the last session is closed.
bg: Дали прозорецът на приложението да остане отворен след затваряне на последната сесия.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Use open/retract shortcut to focus window
bg: Използване на клавишна комбинация за отваряне/прибиране за фокусиране на прозореца

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Whether the open/retract keyboard shortcut can be used to focus the application window when it is already open.
bg: Дали клавишната комбинация за отваряне/прибиране може да се използва за фокусиране на прозореца на приложението, когато той вече е отворен.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Keep window on top
bg: Запазване на прозореца отгоре

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Whether to keep the application window above other windows on the screen.
bg: Дали прозорецът на приложението да остане над другите прозорци на екрана.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTitleBar), group (Window)
en: Show title bar
bg: Показване на заглавната лента

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTitleBar), group (Window)
en: Whether to show the title bar in the application window.
bg: Дали да се покаже заглавната лента в прозореца на приложението.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Show tab bar
bg: Показване на лентата с раздели

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Whether to show the tab bar in the application window.
bg: Дали да се покаже лентата с раздели в прозореца на приложението.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Dynamic tab titles
bg: Динамични заглавия на раздели

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Whether to update tab titles along with the title bar.
bg: Дали да се актуализират заглавията на раздели заедно със заглавната лента.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowSystrayIcon), group (Window)
en: Show a system tray icon
bg: Показване на икона в системния панел

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSystrayIcon), group (Window)
en: Whether to show a system tray icon.
bg: Дали да се покаже икона в системната област.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Focus follows mouse
bg: Фокусът следва мишката

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Whether an individual terminal in a session will be given focus when the mouse pointer is moved above it.
bg: Дали отделен терминал в сесия ще получи фокус, когато показалецът на мишката се премести над него.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Open after start
bg: Отваряне след стартиране

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Whether the application window should be opened after program start.
bg: Дали прозорецът на приложението трябва да се отвори след стартиране на програмата.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (RememberFullscreen), group (Behavior)
en: Remember window fullscreen state
bg: Запомняне на състоянието на цял екран на прозореца

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RememberFullscreen), group (Behavior)
en: Whether the window will be shown fullscreen again when it has been previously.
bg: Дали прозорецът ще се показва отново на цял екран, когато е бил преди.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Skin), group (Appearance)
en: Skin
bg: Обложка

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Skin), group (Appearance)
en: The skin to be used by the application window.
bg: Обложката, която ще се използва за прозореца на приложението.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Skin installed by KNS
bg: Обложката е инсталирана от KNS

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Whether the currently active skin was installed via KNS.
bg: Дали текущо активната обложка е инсталирана чрез KNS.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Use translucent background
bg: Използване на полупрозрачен фон

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Whether to make use of XComposite ARGB translucency.
bg: Дали да се използва XComposite ARGB полупрозрачност.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Window background color
bg: Цвят на фона на прозореца

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Background color painted below skin elements.
bg: Цвят на фона, рисуван под елементите на обложката.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: Background color opacity
bg: Непрозрачност на цвета на фона

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the background color fill when using translucency.
bg: Непрозрачността на цветното запълване на фона при използване на полупрозрачност.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Highlight newly focused terminals
bg: Открояване на новофокусирани терминали

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Whether to briefly display a colored overlay above the newly focused terminal when moving focus between multiple terminals in a session, as well as over the currently focused terminal when switching to a session with multiple terminals.
bg: Дали за кратко да се покаже цветно наслагване над новофокусирания терминал при преместване на фокуса между множество терминали в сесия, както и върху текущо фокусирания терминал при превключване към сесия с множество терминали.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (HideSkinBorders), group (Appearance)
en: Hide the borders defined by the skin
bg: Скриване на границите, определени от обложката

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideSkinBorders), group (Appearance)
en: Skins can define borders around the terminal including the tabbar. This option, when turned on, will overwrite the border settings defined by the skin and hide all borders.
bg: Обложките могат да създават рамки около терминала, включително лентата с раздели. Тази опция, когато е включена, ще презапише настройките за рамките, дефинирани от обложката и ще скрие всички рамки.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: Terminal highlight opacity
bg: Непрозрачност на открояването на терминала

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the colored overlay used to highlight a terminal.
bg: Непрозрачността на цветното наслагване, използвано за подчертаване на терминал.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: Terminal highlight duration
bg: Продължителност на открояването на терминала

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: The duration of the terminal highlight overlay.
bg: Продължителността на наслагването на открояване на терминала.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator color
bg: Цвят на индикатора за въвеждане от клавиатурата

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: The color of the keyboard input block indicator overlay.
bg: Цветът на наслагването на индикатора за въвеждане от клавиатурата.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorOpacity), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator opacity
bg: Непрозрачност на индикатора за въвеждане от клавиатурата

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the keyboard input block indicator overlay.
bg: Непрозрачността на наслагването на индикатора за въвеждане от клавиатурата.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorDuration), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator duration
bg: Продължителност на индикатора за въвеждане от клавиатурата

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorDuration), group (Appearance)
en: The duration of the keyboard input block indicator overlay.
bg: Продължителността на наслагването на индикатора за въвеждане от клавиатурата.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Attempt to use the window manager to animate the window
bg: Опитване с мениджъра на прозорци за анимиране на прозореца

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Whether to try and let the window manager perform the window open/retract animation. Yakuake will fall back to an animation strategy of progressively adjusting the window mask if the window manager is unable to provide the requested service.
bg: Дали да се остави мениджъра на прозорци да извърши анимацията за отваряне/отдръпване на прозореца. Yakuake ще се върне към анимационна стратегия за постепенно коригиране на маската на прозореца, ако мениджърът на прозорци не е в състояние да предостави исканата услуга.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Frames), group (Animation)
en: Animation frames
bg: Анимационни кадри

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Frames), group (Animation)
en: The number of frames of the open/retract animation. One frame is taken to be 10 miliseconds.
bg: Броят кадри на анимацията за отваряне/прибиране. Един кадър отнема 10 милисекунди.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Auto-open window
bg: Автоматично отваряне на прозореца

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Whether to automatically open the application window when the mouse pointer is found at the edge of the screen.
bg: Дали прозорецът на приложението да се отвори автоматично, когато показалецът на мишката се достигне края на екрана.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: Mouse pointer poll interval
bg: Честота на опресняване на показалеца на мишката

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: The interval during which the mouse pointer position will be checked to determine whether or not it is at the same edge of the screen as the window.
bg: Интервалът, през който ще се проверява позицията на показалеца на мишката, за да се определи дали е на същия ръб на екрана като прозореца или не.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Application first run
bg: Първо стартиране на приложението

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Whether this is the first time the application is run.
bg: Дали това е първият път, когато приложението се изпълнява.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Confirm quit with multiple sessions
bg: Потвърждаване на напускане при множество сесии

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Whether to prompt the user before quitting the application when multiple sessions are open.
bg: Дали да се отправя запитване до потребителят преди излизане от приложението, когато са отворени няколко сесии.

[ctx: @title:window]
en: First Run
bg: Първо стартиране

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, titleWidget)
en: Welcome to Yakuake
bg: Добре дошли в Якуаке

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introLabel)
en: Before starting to use the application, you might want to change the keyboard shortcut used to open and retract the Yakuake window:
bg: Преди да започнете да използвате приложението, може да искате да промените клавишната комбинация, използвана за отваряне и прибиране на прозореца на Yakuake:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, outroLabel)
en: You can change the shortcut later at any time via the menu.
bg: Можете да промените клавишната комбинация по-късно по всяко време чрез менюто.

[ctx: @title]
en: A drop-down terminal emulator based on KDE Konsole technology.
bg: Падащ терминален емулатор с меню, базиран на конзолната технология на KDE.

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2008-2018 The Yakuake Team
bg: (c) 2008-2018 Екипът на Yakuake

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer, Lead Developer
bg: Поддържащ, водещ разработчик

[ctx: @info:credit]
en: Francois Chazal
bg: Франсоа Шазал

[ctx: @info:credit]
en: Project Founder, Legacy skin (Inactive)
bg: Основател на проекта, наследена обложка (неактивна)

[ctx: @info:credit]
en: Plastik skin
bg: Обложка Plastik

[ctx: @info:credit]
en: Tab bar drag and drop support, Prevent Closing toggle
bg: Поддръжка за плъзгане и пускане на лентата с раздели, превключвател за предотвратяване на затваряне

[ctx: @info:credit]
en: Icon on tabs with Prevent Closing enabled
bg: Икона в раздели с активирано предотвратяване на затваряне

[ctx: @info:credit]
en: Actions to grow terminals
bg: Действия за разширяване на терминали

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to quit?
bg: Наистина ли искате да излезете?

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions, <emphasis>some of which you have locked to prevent closing them accidentally.</emphasis> These will be killed if you continue.</warning>
bg: <warning>Има множество отворени сесии, <emphasis>някои от които сте заключили, за да предотвратите случайното им затваряне.</emphasis> Те ще бъдат прекратени, ако продължите.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions. These will be killed if you continue.</warning>
bg: <warning>Има множество отворени сесии. Те ще бъдат унищожени, ако продължите.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are one or more open sessions that you have locked to prevent closing them accidentally. These will be killed if you continue.</warning>
bg: <warning>Има една или повече отворени сесии, които сте заключили, за да предотвратите случайното им затваряне. Те ще бъдат унищожени, ако продължите.</warning>

[ctx: @title:window]
en: Really Quit?
bg: Наистина ли да се откажа?

[ctx: @action]
en: Open/Retract Yakuake
bg: Отваряне/прибиране на Yakuake

[ctx: @action]
en: Keep window open when it loses focus
bg: Запазване на прозореца отворен след загуба на фокус

[ctx: @action]
en: Manage Profiles...
bg: Управление на профилите...

[ctx: @action]
en: Edit Current Profile...
bg: Редактиране на текущия профил...

[ctx: @action]
en: Increase Window Width
bg: Увеличаване на ширината на прозореца

[ctx: @action]
en: Decrease Window Width
bg: Намаляване на ширината на прозореца

[ctx: @action]
en: Increase Window Height
bg: Увеличаване на височината на прозореца

[ctx: @action]
en: Decrease Window Height
bg: Намаляване на височината на прозореца

[ctx: @action]
en: New Session
bg: Нова сесия

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Horizontally
bg: Два терминала, хоризонтално

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Vertically
bg: Два терминала, вертикално

[ctx: @action]
en: Four Terminals, Grid
bg: Четири терминала, мрежа

[ctx: @action]
en: Close Session
bg: Затваряне на сесия

[ctx: @action]
en: Previous Session
bg: Предишна сесия

[ctx: @action]
en: Next Session
bg: Следваща сесия

[ctx: @action]
en: Move Session Left
bg: Преместване на сесията наляво

[ctx: @action]
en: Move Session Right
bg: Преместване на сесията надясно

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Right
bg: Разширяване на терминала надясно

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Left
bg: Разширяване на терминала наляво

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Top
bg: Разширяване на терминала нагоре

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Bottom
bg: Разширяване на терминала надолу

[ctx: @action]
en: Rename Session...
bg: Преименуване на сесия...

[ctx: @action]
en: Previous Terminal
bg: Предишен терминал

[ctx: @action]
en: Next Terminal
bg: Следващ терминал

[ctx: @action]
en: Close Active Terminal
bg: Затваряне на активния терминал

[ctx: @action]
en: Split Left/Right
bg: Разделяне наляво/надясно

[ctx: @action]
en: Split Top/Bottom
bg: Разделяне нагоре/надолу

[ctx: @action]
en: Split Automatically
bg: Автоматично разделяне

[ctx: @action]
en: Prevent Closing
bg: Предотвратяване на затварянето

[ctx: @action]
en: Disable Keyboard Input
bg: Деактивиране на въвеждането от клавиатурата

[ctx: @action]
en: Monitor for Activity
bg: Следене на активността

[ctx: @action]
en: Monitor for Silence
bg: Следене за бездействие

[ctx: @action]
en: Toggle Titlebar
bg: Превключване на заглавната лента

[ctx: @action]
en: Switch to Session %1
bg: Превключване към сесия %1

[ctx: @info]
en: Activity detected in monitored terminal in session "%1".
bg: Открита е дейност в наблюдавания терминал в сесия „%1“.

[ctx: @info]
en: Silence detected in monitored terminal in session "%1".
bg: Открито е бездействие в наблюдавания терминал в сесия „%1“.

[ctx: @title:menu]
en: Help
bg: Помощ

[ctx: @title:menu]
en: Quick Options
bg: Бързи настройки

[ctx: @title:menu]
en: Screen
bg: Екран

[ctx: @title:menu]
en: Width
bg: Широчина

[ctx: @title:menu]
en: Height
bg: Височина

[ctx: @title:menu]
en: Settings
bg: Настройки

[ctx: @item:inmenu]
en: At mouse location
bg: На мястото на мишката

[ctx: @item:inmenu]
en: Screen %1
bg: Екран %1

[ctx: @title Preferences page name]
en: Window
bg: Прозорец

[ctx: @title Preferences page name]
en: Behavior
bg: Поведение

[ctx: @title Preferences page name]
en: Appearance
bg: Външен вид

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load a skin. It is likely that it was installed incorrectly.<nl/><nl/>The application will now quit.
bg: <application>Yakuake</application> не можа да зареди обложка. Вероятно е инсталирана неправилно.<nl/><nl/>Сега приложението ще се затвори.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Load Skin
bg: Не може да се зареди обложката

[ctx: @info]
en: Press <shortcut>%1</shortcut> to open
bg: Натиснете <shortcut>%1</shortcut> за отваряне

en: The D-Bus method runCommand was just used.  There are security concerns about allowing these methods to be public.  If desired, these methods can be changed to internal use only by re-compiling Yakuake. <p>This warning will only show once for this Yakuake instance.</p>
bg: Току-що беше използван D-Bus методът runCommand. Има опасения за сигурността относно разрешаването на тези методи да бъдат публични. Ако желаете, тези методи могат да бъдат променени за вътрешна употреба само чрез повторно компилиране на Yakuake. <p>Това предупреждение ще показват само веднъж за тази сесия на Yakuake.</p>

[ctx: @info]
en: <warning>You have locked this session to prevent accidental closing of terminals.</warning>
bg: <warning>Заключихте тази сесия, за да предотвратите случайно затваряне на терминали.</warning>

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this session?
bg: Сигурни ли сте, че искате да затворите тази сесия?

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this terminal?
bg: Сигурни ли сте, че искате да затворите този терминал?

[ctx: @title:window]
en: Really Close?
bg: Наистина ли да се затвори?

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Tab Bar</title><para>The tab bar allows you to switch between sessions. You can double-click a tab to edit its label.</para>
bg: <title>Лента с раздели</title><para>Лентата с раздели ви позволява да превключвате между сесии. Можете да щракнете двукратно върху раздел, за да редактирате етикета му.</para>

[ctx: @title:menu]
en: Disable Keyboard Input
bg: Деактивиране на въвеждането от клавиатурата

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Activity
bg: Следене на активността

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Silence
bg: Следене за бездействие

[ctx: @info:tooltip]
en: New Session
bg: Нова сесия

[ctx: @info:whatsthis]
en: Adds a new session. Press and hold to select session type from menu.
bg: Добавя нова сесия. Натиснете и задръжте, за да изберете тип сесия от менюто.

[ctx: @info:tooltip]
en: Close Session
bg: Затваряне на сесия

[ctx: @info:whatsthis]
en: Closes the active session.
bg: Затваря активната сесия.

[ctx: @action]
en: For This Session
bg: За тази сесия

[ctx: @action]
en: For Terminal %1
bg: За терминал %1

[ctx: @action]
en: In This Session
bg: В тази сесия

[ctx: @action]
en: In Terminal %1
bg: В терминал %1

[ctx: @title:tab]
en: Shell
bg: Обвивка

[ctx: @title:tab]
en: Shell No. %1
bg: Обвивка No. %1

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load the <application>Konsole</application> component.<nl/> A <application>Konsole</application> installation is required to use Yakuake.
bg: <application>Yakuake</application> не успя да зареди компонента <application>Konsole</application>.<nl/> За използване на Yakuake е необходима инсталация на <application>Konsole</application>.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Title Bar</title><para>The title bar displays the session title if available.</para>
bg: <title>Заглавна лента</title><para>Заглавната лента показва заглавието на сесията, ако е налично.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep window open when it loses focus
bg: Запазване на прозореца отворен след загуба на фокус

[ctx: @info:whatsthis]
en: If this is checked, the window will stay open when it loses focus.
bg: Ако това е отметнато, прозорецът ще остане отворен, когато загуби фокус.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open Menu
bg: Отваряне на меню

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens the main menu.
bg: Отваря главното меню.

[ctx: @info:tooltip Quits the application]
en: Quit
bg: Изход

[ctx: @info:whatsthis]
en: Quits the application.
bg: Изход от програмата.
