yakuake - en to ca@valencia translation catalogue (223 entries)

[ctx: @item:inlistbox Unknown skin author]
en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

[ctx: @title:window]
en: Select the skin archive to install
ca@valencia: Seleccioneu l'arxiu d'aparença que s'ha d'instal·lar

[ctx: @info]
en: Unable to list the skin archive contents.
ca@valencia: No es pot llistar el contingut de l'arxiu de l'aparença.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed and you lack the required permissions to overwrite it.
ca@valencia: Esta aparença pareix que ja està instal·lada i no teniu els permisos requerits per a sobreescriure-la.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed. Do you want to overwrite it?
ca@valencia: Esta aparença pareix que ja està instal·lada. Voleu sobreescriure-la?

[ctx: @title:window]
en: Skin Already Exists
ca@valencia: L'aparença ja existix

[ctx: @action:button]
en: Reinstall Skin
ca@valencia: Torna a instal·lar l'aparença

[ctx: @title:Window]
en: Could Not Delete Skin
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir l'aparença

[ctx: @info]
en: Unable to locate required files in the skin archive.<nl/><nl/>The archive appears to be invalid.
ca@valencia: No s'han pogut localitzar els fitxers requerits en l'arxiu de l'aparença.<nl/><nl/>Pareix que l'arxiu no és vàlid.

[ctx: @info]
en: The skin archive file could not be opened.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer de l'arxiu de l'aparença.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Install Skin
ca@valencia: No s'ha pogut instal·lar l'aparença

[ctx: @info]
en: Do you want to remove "%1" by %2?
ca@valencia: Voleu eliminar «%1» de %2?

[ctx: @title:window]
en: Remove Skin
ca@valencia: Eliminació de l'aparença

[ctx: @info]
en: The following skin is missing required files. Thus it was removed:<ul>%2</ul> | The following skins are missing required files. Thus they were removed:<ul>%2</ul>
ca@valencia[0]: L'aparença següent no troba els fitxers requerits. Així que s'ha eliminat:<ul>%2</ul>
ca@valencia[1]: Les aparences següents no troben els fitxers requerits. Així que s'han eliminat:<ul>%2</ul>

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TerminalHighlightOnManualActivation)
en: Enabling this option will make Yakuake briefly display a colored overlay above the newly focused terminal when moving focus between multiple terminals in a session, as well as over the currently focused terminal when switching to a session with multiple terminals.
ca@valencia: L'activació d'esta opció farà que Yakuake mostre breument un recobriment acolorit sobre el terminal que tinga novament el focus en moure el focus entre múltiples terminals d'una sessió, i també sobre el terminal amb el focus actual en canviar a una sessió amb diversos terminals.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerminalHighlightOnManualActivation)
en: Highlight terminals when moving focus between them
ca@valencia: Realça els terminals en moure el focus entre ells

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideSkinBorders)
en: Hide borders
ca@valencia: Oculta les vores

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Background
ca@valencia: Fons de la finestra

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color:
ca@valencia: Color de fons:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Translucency requires support by the selected skin as well as your desktop environment. The default skin supports translucency.
ca@valencia: La translucidesa requerix la implementació tant en l'aparença seleccionada com en l'entorn d'escriptori. L'aparença predeterminada implementa la translucidesa.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Use skin translucency if supported
ca@valencia: Utilitza la translucidesa de l'aparença si està implementada

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorOpacityLabel)
en: Background color opacity:
ca@valencia: Opacitat del color de fons:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_BackgroundColorOpacity)
en: When using translucency, the background color will be filled in using the given opacity before the skin elements are painted on top of the background. This allows influencing the opacity and color tint of translucent areas of the skin.
ca@valencia: En utilitzar la translucidesa, el color de fons s'omplirà amb l'opacitat indicada abans de pintar els elements d'aparença per damunt del fons. Açò permet influir en l'opacitat i el tint de color de les àrees de translucidesa de l'aparença.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Skin
ca@valencia: Aparença

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, ghnsButton)
en: Get New Skins...
ca@valencia: Obtín aparences noves...

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Skin
ca@valencia: Elimina l'aparença

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Skin...
ca@valencia: Instal·la l'aparença...

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusFollowsMouse)
en: Focus terminals when the mouse pointer is moved over them
ca@valencia: Dona focus als terminals quan el ratolí es moga sobre ells

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: If this option is enabled, the shortcut normally used to open and retract the window will give it focus, rather than close it, if it has previously lost focus. Unless the window is set to show on all virtual desktops, this may cause the window manager to switch to the virtual desktop it currently resides on.
ca@valencia: Si esta opció està activada, la drecera utilitzada normalment per a obrir i replegar la finestra li retornarà el focus. Llevat que la finestra es mostre a tots els escriptoris virtuals, açò pot fer que el gestor de finestres canvie a l'escriptori virtual on es trobe.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: Use Open/Retract action to focus window
ca@valencia: Utilitza l'opció obri/replega per a enfocar la finestra

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAbove)
en: Keep window above other windows
ca@valencia: Mantín la finestra sobre les altres finestres

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OpenAfterStart)
en: Open window after program start
ca@valencia: Obri la finestra després de l'inici del programa

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: If this option is enabled, the window will automatically open when the mouse pointer is moved to the same edge of the screen that it would open on when using the shortcut.
ca@valencia: Si esta opció està activada, la finestra s'obrirà automàticament quan el punter del ratolí es trobe a la mateixa vora de la pantalla en la qual s'obriria utilitzant la drecera.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: Open window when the mouse pointer touches the screen edge
ca@valencia: Obri la finestra quan el punter del ratolí toque la vora de la pantalla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberFullscreen)
en: Remember and restore window fullscreen state
ca@valencia: Recorda i restaura l'estat de la finestra a pantalla completa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystrayIcon)
en: Show system tray icon
ca@valencia: Mostra la icona de la safata del sistema

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpen)
en: Keep window open when it loses focus
ca@valencia: Mantín la finestra oberta quan perda el focus

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpenAfterLastSessionCloses)
en: Keep window open after the last session is closed
ca@valencia: Mantín la finestra oberta després de tancar l'última sessió

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Dialogs
ca@valencia: Diàlegs

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ConfirmQuit)
en: Confirm quit when more than one session is open
ca@valencia: Confirma l'eixida quan estiguen obertes més d'una sessió

[ctx: @item:intext]
en: by %1
ca@valencia: per %1

[ctx: @item:inlistbox]
en: Screen %1
ca@valencia: Pantalla %1

[ctx: @title:window]
en: Hiding Title Bar
ca@valencia: Barra de títol amagada

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_0)
en: Title Bar
ca@valencia: Barra de títol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTitleBar)
en: Show title bar
ca@valencia: Mostra la barra de títol

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: Tab Bar
ca@valencia: Barra de pestanyes

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: If this option is enabled, the information about the active terminal's contents that is normally shown in the title bar will also be shown on the tab bar. You can modify the format of the information in the terminal profile.
ca@valencia: Si esta opció està activada, la informació sobre el contingut del terminal actiu que normalment es mostra en la barra de títol, també es mostrarà en la barra de pestanyes. Podeu modificar el format de la informació en el perfil del terminal.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: Show title bar contents in tab labels
ca@valencia: Mostra el contingut de la barra de títol en les etiquetes de les pestanyes

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Show the tab bar
ca@valencia: Mostra la barra de pestanyes

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Size and Animation
ca@valencia: Mida i animació

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width:
ca@valencia: Amplària:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height:
ca@valencia: Alçària:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, durationLabel)
en: Duration:
ca@valencia: Duració:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: If this option is enabled, Yakuake will ask the window manager to perform the window open/retract animation. If the window manager is unable to provide the requested service, Yakuake will fall back to an animation strategy of progressively adjusting the window mask.
ca@valencia: Si esta opció està activada, Yakuake demanarà al gestor de finestres que s'encarregue de l'animació d'obrir/replegar la finestra. Si el gestor de finestres no pot proveir el servei requerit, Yakuake recorrerà a una estratègia d'animació que ajusta progressivament la màscara de la finestra.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: Ask the window manager to perform the animation
ca@valencia: Demana al gestor de finestres que s'encarregue de l'animació

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Position
ca@valencia: Posició

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Left
ca@valencia: Esquerra

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Right
ca@valencia: Dreta

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, screenLabel)
en: Open on screen:
ca@valencia: Obri a la pantalla:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: At mouse location
ca@valencia: A la posició del ratolí

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: Screen 1
ca@valencia: Pantalla 1

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowOnAllDesktops)
en: Show on all desktops
ca@valencia: Mostra a tots els escriptoris

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Screen), group (Window)
en: Screen to use
ca@valencia: Pantalla que s'ha d'utilitzar

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Screen), group (Window)
en: The screen on which the application window will appear. 0 is understood to be the screen the mouse pointer is on.
ca@valencia: La pantalla en què apareixerà l'aplicació. 0 s'entén com la pantalla en què hi ha el punter del ratolí.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Width), group (Window)
en: Window width
ca@valencia: Amplària de la finestra

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Width), group (Window)
en: Width of the application window as a percentage of the screen.
ca@valencia: Amplària de la finestra de l'aplicació en tant per cent de la pantalla.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Height), group (Window)
en: Window height
ca@valencia: Alçària de la finestra

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Height), group (Window)
en: Height of the application window as a percentage of the screen.
ca@valencia: Alçària de la finestra de l'aplicació en tant per cent de la pantalla.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Position), group (Window)
en: Window position
ca@valencia: Posició de la finestra

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Position), group (Window)
en: Center point of the application window, as a percentage, measured from the left-hand edge of the screen.
ca@valencia: Punt central de la finestra de l'aplicació en tant per cent des de la vora esquerra de la pantalla.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Show window on all desktops
ca@valencia: Mostra la finestra a tots els escriptoris

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Whether to show the window on all desktops.
ca@valencia: Si s'ha de mostrar la finestra en tots els escriptoris.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Keep window open
ca@valencia: Mantín oberta la finestra

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Whether to keep the application window open when it loses focus.
ca@valencia: Si s'ha de mantindre oberta la finestra de l'aplicació quan perd el focus.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Keep window open after last session closes
ca@valencia: Mantín oberta la finestra després que es tanque l'última sessió

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Whether to keep the application window open after the last session is closed.
ca@valencia: Si s'ha de mantindre oberta la finestra de l'aplicació després de tancar l'última sessió.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Use open/retract shortcut to focus window
ca@valencia: Utilitza la drecera obri/replega per a enfocar la finestra

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Whether the open/retract keyboard shortcut can be used to focus the application window when it is already open.
ca@valencia: Si es pot utilitzar la drecera de teclat obri/replega per a enfocar la finestra de l'aplicació quan ja es troba oberta.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Keep window on top
ca@valencia: Mantín la finestra a dalt

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Whether to keep the application window above other windows on the screen.
ca@valencia: Si mantindre la finestra de l'aplicació sobre les altres finestres de la pantalla.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTitleBar), group (Window)
en: Show title bar
ca@valencia: Mostra la barra de títol

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTitleBar), group (Window)
en: Whether to show the title bar in the application window.
ca@valencia: Si mostrar la barra de títol en la finestra de l'aplicació.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Show tab bar
ca@valencia: Mostra la barra de pestanyes

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Whether to show the tab bar in the application window.
ca@valencia: Si mostrar la barra de pestanyes en la finestra de l'aplicació.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Dynamic tab titles
ca@valencia: Títols dinàmics de pestanyes

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Whether to update tab titles along with the title bar.
ca@valencia: Si actualitzar els títols de les pestanyes d'acord amb la barra de títol.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowSystrayIcon), group (Window)
en: Show a system tray icon
ca@valencia: Mostra una icona en la safata del sistema

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSystrayIcon), group (Window)
en: Whether to show a system tray icon.
ca@valencia: Si s'ha de mostrar una icona en la safata del sistema.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Focus follows mouse
ca@valencia: El focus seguix el ratolí

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Whether an individual terminal in a session will be given focus when the mouse pointer is moved above it.
ca@valencia: Si un terminal individual d'una sessió adquirirà el focus quan el ratolí s'hi moga per damunt.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Open after start
ca@valencia: Obri després d'iniciar

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Whether the application window should be opened after program start.
ca@valencia: Si s'ha d'obrir la finestra de l'aplicació després d'iniciar el programa.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (RememberFullscreen), group (Behavior)
en: Remember window fullscreen state
ca@valencia: Recorda l'estat de la finestra a pantalla completa

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RememberFullscreen), group (Behavior)
en: Whether the window will be shown fullscreen again when it has been previously.
ca@valencia: Si la finestra es tornarà a mostrar en pantalla completa quan ho era prèviament.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Skin), group (Appearance)
en: Skin
ca@valencia: Aparença

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Skin), group (Appearance)
en: The skin to be used by the application window.
ca@valencia: L'aparença que s'utilitzarà en la finestra de l'aplicació.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Skin installed by KNS
ca@valencia: Aparença instal·lada per KNS

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Whether the currently active skin was installed via KNS.
ca@valencia: Si l'aparença activa actualment s'ha instal·lat via KNS.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Use translucent background
ca@valencia: Utilitza un fons translúcid

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Whether to make use of XComposite ARGB translucency.
ca@valencia: Si fer ús de la translucidesa ARGB del XComposite.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Window background color
ca@valencia: Color de fons de la finestra

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Background color painted below skin elements.
ca@valencia: Color de fons pintat davall els elements d'aparença.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: Background color opacity
ca@valencia: Opacitat del color de fons

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the background color fill when using translucency.
ca@valencia: L'opacitat del color de fons quan s'utilitza la translucidesa.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Highlight newly focused terminals
ca@valencia: Realça els terminals que tinguen novament el focus

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Whether to briefly display a colored overlay above the newly focused terminal when moving focus between multiple terminals in a session, as well as over the currently focused terminal when switching to a session with multiple terminals.
ca@valencia: Si s'ha de mostrar breument un recobriment acolorit sobre el terminal que tinga novament el focus en moure el focus entre múltiples terminals d'una sessió, i també sobre el terminal amb el focus actual en canviar a una sessió amb múltiples terminals.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (HideSkinBorders), group (Appearance)
en: Hide the borders defined by the skin
ca@valencia: Oculta les vores definides per l'aparença

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideSkinBorders), group (Appearance)
en: Skins can define borders around the terminal including the tabbar. This option, when turned on, will overwrite the border settings defined by the skin and hide all borders.
ca@valencia: Les aparences poden definir vores al voltant del terminal, incloent-hi la barra de pestanyes. Esta opció, quan està acivada, sobreescriurà la configuració de la vora definida per l'aparença i ocultarà totes les vores.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: Terminal highlight opacity
ca@valencia: Opacitat del realçat del terminal

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the colored overlay used to highlight a terminal.
ca@valencia: L'opacitat del recobriment acolorit emprat per a realçar un terminal.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: Terminal highlight duration
ca@valencia: Duració del realçat del terminal

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: The duration of the terminal highlight overlay.
ca@valencia: La duració del recobriment del realçat del terminal.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator color
ca@valencia: Color de l'indicador del bloqueig d'entrada del terminal

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: The color of the keyboard input block indicator overlay.
ca@valencia: El color del recobriment indicador del bloqueig d'entrada del terminal.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorOpacity), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator opacity
ca@valencia: Opacitat de l'indicador del bloqueig d'entrada del terminal

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the keyboard input block indicator overlay.
ca@valencia: L'opacitat del recobriment indicador del bloqueig d'entrada del terminal.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorDuration), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator duration
ca@valencia: Duració de l'indicador del bloqueig d'entrada del terminal

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorDuration), group (Appearance)
en: The duration of the keyboard input block indicator overlay.
ca@valencia: La duració del recobriment indicador del bloqueig d'entrada del terminal.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Attempt to use the window manager to animate the window
ca@valencia: Intenta utilitzar el gestor de finestres per a animar la finestra

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Whether to try and let the window manager perform the window open/retract animation. Yakuake will fall back to an animation strategy of progressively adjusting the window mask if the window manager is unable to provide the requested service.
ca@valencia: Si s'ha d'intentar i deixar que el gestor de finestres faça l'animació d'obrir/replegar la finestra o no. Si el gestor de finestres no pot proporcionar el servei, Yakuake recorrerà a una estratègia d'ajustar progressivament la màscara de la finestra.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Frames), group (Animation)
en: Animation frames
ca@valencia: Quadros d'animació

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Frames), group (Animation)
en: The number of frames of the open/retract animation. One frame is taken to be 10 miliseconds.
ca@valencia: El nombre de fotogrames de l'animació obri/replega. Un fotograma dura 10 mil·lisegons.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Auto-open window
ca@valencia: Obri automàticament la finestra

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Whether to automatically open the application window when the mouse pointer is found at the edge of the screen.
ca@valencia: Si s'ha d'obrir automàticament la finestra de l'aplicació quan el punter del ratolí es trobe a la vora de la pantalla.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: Mouse pointer poll interval
ca@valencia: Interval de sondeig del punter del ratolí

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: The interval during which the mouse pointer position will be checked to determine whether or not it is at the same edge of the screen as the window.
ca@valencia: L'interval en el qual es comprovarà la posició del punter del ratolí per a detectar si està a la mateixa vora de la pantalla que la finestra.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Application first run
ca@valencia: Primera execució de l'aplicació

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Whether this is the first time the application is run.
ca@valencia: Si esta és la primera vegada que s'executa l'aplicació.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Confirm quit with multiple sessions
ca@valencia: Confirma l'eixida amb múltiples sessions

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Whether to prompt the user before quitting the application when multiple sessions are open.
ca@valencia: Si s'ha de consultar a l'usuari abans d'eixir de l'aplicació quan hi ha obertes múltiples sessions.

[ctx: @title:window]
en: First Run
ca@valencia: Primera execució

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, titleWidget)
en: Welcome to Yakuake
ca@valencia: Us donem la benvinguda a Yakuake

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introLabel)
en: Before starting to use the application, you might want to change the keyboard shortcut used to open and retract the Yakuake window:
ca@valencia: Abans de començar a utilitzar l'aplicació, podreu canviar la drecera de teclat utilitzada per a obrir i replegar la finestra de Yakuake:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, outroLabel)
en: You can change the shortcut later at any time via the menu.
ca@valencia: Més tard podreu canviar la drecera en qualsevol moment, des del menú.

[ctx: @title]
en: A drop-down terminal emulator based on KDE Konsole technology.
ca@valencia: Un emulador de terminal desplegable basat en la tecnologia de Konsole de KDE.

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2008-2018 The Yakuake Team
ca@valencia: (c) 2008-2018 L'equip Yakuake

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer, Lead Developer
ca@valencia: Mantenidor, desenvolupador líder

[ctx: @info:credit]
en: Project Founder, Legacy skin (Inactive)
ca@valencia: Fundador del projecte, aparença antiga (inactiu)

[ctx: @info:credit]
en: Plastik skin
ca@valencia: Aparença Plastik

[ctx: @info:credit]
en: Tab bar drag and drop support, Prevent Closing toggle
ca@valencia: Implementació d'arrossegar i deixar anar la barra de pestanyes, opció d'evitar el tancament

[ctx: @info:credit]
en: Icon on tabs with Prevent Closing enabled
ca@valencia: Icones en pestanyes amb prevenció de tancament activada

[ctx: @info:credit]
en: Actions to grow terminals
ca@valencia: Accions per a fer créixer els terminals

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to quit?
ca@valencia: Segur que voleu eixir?

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions, <emphasis>some of which you have locked to prevent closing them accidentally.</emphasis> These will be killed if you continue.</warning>
ca@valencia: <warning>Teniu múltiples sessions obertes, <emphasis>algunes de les quals heu bloquejat per a evitar el seu tancament accidental.</emphasis> Estes es cancel·laran si continueu.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions. These will be killed if you continue.</warning>
ca@valencia: <warning>Teniu múltiples sessions obertes. Es cancel·laran si continueu.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are one or more open sessions that you have locked to prevent closing them accidentally. These will be killed if you continue.</warning>
ca@valencia: <warning>Hi ha una o més sessions obertes que heu bloquejat per a evitar el seu tancament accidental. Estes es cancel·laran si continueu.</warning>

[ctx: @title:window]
en: Really Quit?
ca@valencia: Voleu eixir?

[ctx: @action]
en: Open/Retract Yakuake
ca@valencia: Obri/Replega Yakuake

[ctx: @action]
en: Keep window open when it loses focus
ca@valencia: Mantín la finestra oberta quan perda el focus

[ctx: @action]
en: Manage Profiles...
ca@valencia: Gestió de perfils...

[ctx: @action]
en: Edit Current Profile...
ca@valencia: Edita el perfil actual...

[ctx: @action]
en: Increase Window Width
ca@valencia: Augmenta l'amplària de la finestra

[ctx: @action]
en: Decrease Window Width
ca@valencia: Reduïx l'amplària de la finestra

[ctx: @action]
en: Increase Window Height
ca@valencia: Augmenta l'alçària de la finestra

[ctx: @action]
en: Decrease Window Height
ca@valencia: Reduïx l'alçària de la finestra

[ctx: @action]
en: New Session
ca@valencia: Sessió nova

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Horizontally
ca@valencia: Dos terminals, horitzontalment

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Vertically
ca@valencia: Dos terminals, verticalment

[ctx: @action]
en: Four Terminals, Grid
ca@valencia: Quatre terminals, quadrícula

[ctx: @action]
en: Close Session
ca@valencia: Tanca la sessió

[ctx: @action]
en: Previous Session
ca@valencia: Sessió anterior

[ctx: @action]
en: Next Session
ca@valencia: Sessió següent

[ctx: @action]
en: Move Session Left
ca@valencia: Mou la sessió a l'esquerra

[ctx: @action]
en: Move Session Right
ca@valencia: Mou la sessió a la dreta

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Right
ca@valencia: Fes créixer el terminal cap a la dreta

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Left
ca@valencia: Fes créixer el terminal cap a l'esquerra

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Top
ca@valencia: Fes créixer el terminal cap a dalt

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Bottom
ca@valencia: Fes créixer el terminal cap a baix

[ctx: @action]
en: Rename Session...
ca@valencia: Canvia el nom de la sessió...

[ctx: @action]
en: Previous Terminal
ca@valencia: Terminal anterior

[ctx: @action]
en: Next Terminal
ca@valencia: Terminal següent

[ctx: @action]
en: Close Active Terminal
ca@valencia: Tanca el terminal actiu

[ctx: @action]
en: Split Left/Right
ca@valencia: Dividix esquerra/dreta

[ctx: @action]
en: Split Top/Bottom
ca@valencia: Dividix superior/inferior

[ctx: @action]
en: Prevent Closing
ca@valencia: Prevenció de tancament

[ctx: @action]
en: Disable Keyboard Input
ca@valencia: Desactiva l'entrada del teclat

[ctx: @action]
en: Monitor for Activity
ca@valencia: Vigila l'activitat

[ctx: @action]
en: Monitor for Silence
ca@valencia: Vigila el silenci

[ctx: @action]
en: Toggle Titlebar
ca@valencia: Canvia la barra de títol

[ctx: @action]
en: Switch to Session %1
ca@valencia: Canvia a la sessió %1

[ctx: @info]
en: Activity detected in monitored terminal in session "%1".
ca@valencia: S'ha detectat activitat en el terminal vigilat en la sessió «%1».

[ctx: @info]
en: Silence detected in monitored terminal in session "%1".
ca@valencia: S'ha detectat silenci en el terminal vigilat en la sessió «%1».

[ctx: @title:menu]
en: Help
ca@valencia: Ajuda

[ctx: @title:menu]
en: Quick Options
ca@valencia: Opcions ràpides

[ctx: @title:menu]
en: Screen
ca@valencia: Pantalla

[ctx: @title:menu]
en: Width
ca@valencia: Amplària

[ctx: @title:menu]
en: Height
ca@valencia: Alçària

[ctx: @title:menu]
en: Settings
ca@valencia: Configuració

[ctx: @item:inmenu]
en: At mouse location
ca@valencia: A la posició del ratolí

[ctx: @item:inmenu]
en: Screen %1
ca@valencia: Pantalla %1

[ctx: @title Preferences page name]
en: Window
ca@valencia: Finestra

[ctx: @title Preferences page name]
en: Behavior
ca@valencia: Comportament

[ctx: @title Preferences page name]
en: Appearance
ca@valencia: Aparença

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load a skin. It is likely that it was installed incorrectly.<nl/><nl/>The application will now quit.
ca@valencia: <application>Yakuake</application> no ha pogut carregar cap aparença. Pareix que està instal·lada incorrectament.<nl/><nl/>Ara es tancarà l'aplicació.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Load Skin
ca@valencia: No s'ha pogut carregar cap aparença

[ctx: @info]
en: Press <shortcut>%1</shortcut> to open
ca@valencia: Premeu <shortcut>%1</shortcut> per a obrir

en: The D-Bus method runCommand was just used.  There are security concerns about allowing these methods to be public.  If desired, these methods can be changed to internal use only by re-compiling Yakuake. <p>This warning will only show once for this Yakuake instance.</p>
ca@valencia: S'utilitza el mètode «runCommand» de D-Bus. Hi ha problemes de seguretat per a permetre que este mètode siga públic. Si es desitja, este mètode es poden canviar a ús intern només recompilant Yakuake. <p>Este avís només es mostrarà una vegada per a esta instància de Yakuake.</p>

[ctx: @info]
en: <warning>You have locked this session to prevent accidental closing of terminals.</warning>
ca@valencia: <warning>Heu bloquejat esta sessió per a evitar el tancament accidental de terminals.</warning>

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this session?
ca@valencia: Segur que voleu tancar esta sessió?

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this terminal?
ca@valencia: Segur que voleu tancar este terminal?

[ctx: @title:window]
en: Really Close?
ca@valencia: Voleu eixir?

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Tab Bar</title><para>The tab bar allows you to switch between sessions. You can double-click a tab to edit its label.</para>
ca@valencia: <title>Barra de pestanyes</title><para>La barra de pestanyes permet canviar entre les sessions. Podeu fer doble clic damunt d'una pestanya per a editar la seua etiqueta.</para>

[ctx: @title:menu]
en: Disable Keyboard Input
ca@valencia: Desactiva l'entrada del teclat

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Activity
ca@valencia: Vigilància d'activitat

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Silence
ca@valencia: Vigilància de silenci

[ctx: @info:tooltip]
en: New Session
ca@valencia: Sessió nova

[ctx: @info:whatsthis]
en: Adds a new session. Press and hold to select session type from menu.
ca@valencia: Afig una sessió nova. Manteniu-lo premut per a seleccionar els tipus de sessió des del menú.

[ctx: @info:tooltip]
en: Close Session
ca@valencia: Tanca la sessió

[ctx: @info:whatsthis]
en: Closes the active session.
ca@valencia: Tanca la sessió activa.

[ctx: @action]
en: For This Session
ca@valencia: Per a esta sessió

[ctx: @action]
en: For Terminal %1
ca@valencia: Per al terminal %1

[ctx: @action]
en: In This Session
ca@valencia: En esta sessió

[ctx: @action]
en: In Terminal %1
ca@valencia: En el terminal %1

[ctx: @title:tab]
en: Shell
ca@valencia: Consola

[ctx: @title:tab]
en: Shell No. %1
ca@valencia: Consola núm. %1

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load the <application>Konsole</application> component.<nl/> A <application>Konsole</application> installation is required to use Yakuake.
ca@valencia: <application>Yakuake</application> no ha pogut carregar el component de l'aplicació <application>Konsole</application>. Per a executar Yakuake es requerix la instal·lació de <application>Konsole</application>.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Title Bar</title><para>The title bar displays the session title if available.</para>
ca@valencia: <title>Barra de títol</title><para>La barra de títol mostra el títol de la sessió, si està disponible.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep window open when it loses focus
ca@valencia: Mantín oberta la finestra quan perda el focus

[ctx: @info:whatsthis]
en: If this is checked, the window will stay open when it loses focus.
ca@valencia: Si està marcada, la finestra romandrà oberta quan perda el focus.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open Menu
ca@valencia: Obri menú

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens the main menu.
ca@valencia: Obri el menú principal.

[ctx: @info:tooltip Quits the application]
en: Quit
ca@valencia: Ix

[ctx: @info:whatsthis]
en: Quits the application.
ca@valencia: Ix de l'aplicació.
