yakuake - en to cs translation catalogue (206 entries)

[ctx: @item:inlistbox Unknown skin author]
en: Unknown
cs: Neznámý

[ctx: @title:window]
en: Select the skin archive to install
cs: Vyberte archiv motivu, který chcete nainstalovat

[ctx: @info]
en: Unable to list the skin archive contents.
cs: Nelze vypsat obsah archivu se vzhledem.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed and you lack the required permissions to overwrite it.
cs: Tento vzhled je již zřejmě nainstalován a nemáte práva pro jeho přepsání.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed. Do you want to overwrite it?
cs: Tento vzhled je zřejmě již nainstalován. Přejete si jej přepsat?

[ctx: @title:window]
en: Skin Already Exists
cs: Vzhled již existuje

[ctx: @action:button]
en: Reinstall Skin
cs: Znovu nainstalovat vzhled

[ctx: @title:Window]
en: Could Not Delete Skin
cs: Nelze smazat vzhled

[ctx: @info]
en: Unable to locate required files in the skin archive.<nl/><nl/>The archive appears to be invalid.
cs: Nelze nalézt vyžadované soubory v archivu se vzhledem.<nl/><nl/>Archiv je zřejmě neplatný.

[ctx: @info]
en: The skin archive file could not be opened.
cs: Nelze otevřít soubor s archivem.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Install Skin
cs: Nelze nainstalovat vzhled

[ctx: @info]
en: Do you want to remove "%1" by %2?
cs: Přejete si odstranit "%1" od %2?

[ctx: @title:window]
en: Remove Skin
cs: Odebrat vzhled

[ctx: @title:group Group box label]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: General
cs: Obecné

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TerminalHighlightOnManualActivation)
en: Enabling this option will make Yakuake briefly display a colored overlay above the newly focused terminal when moving focus between multiple terminals in a session, as well as over the currently focused terminal when switching to a session with multiple terminals.
cs: Povolení této volby umožní Yakuake krátce zobrazit barevnou vrstvu přes nově zaměřený terminál, při přesouvání mezi více terminály v sezení, a přes zaměřený terminál, při přepínání na sezení s více terminály.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerminalHighlightOnManualActivation)
en: Highlight terminals when moving focus between them
cs: Zvýraznit terminály při přesunu zaměření mezi nimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideSkinBorders)
en: Hide borders
cs: Skrýt okraje

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Background
cs: Pozadí okna

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color:
cs: Barva pozadí:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Translucency requires support by the selected skin as well as your desktop environment. The default skin supports translucency.
cs: Průhlednost vyžaduje stejně jako vaše pracovní prostředí podporu vybraného vzhledu. Výchozí vzhled průhlednost podporuje.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Use skin translucency if supported
cs: Použít průhledný vzhled, pokud je to možné

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorOpacityLabel)
en: Background color opacity:
cs: Neprůhlednost barvy pozadí:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_BackgroundColorOpacity)
en: When using translucency, the background color will be filled in using the given opacity before the skin elements are painted on top of the background. This allows influencing the opacity and color tint of translucent areas of the skin.
cs: Při používání průhlednosti bude použita barva pozadí se zadané krytí a to před tím, než budou na pozadí vykresleny prvky vzhledu. Toto umožňuje ovlivnění krytí a barevného nádechu průhledných oblastí vzhledu.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Skin
cs: Vzhled

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, ghnsButton)
en: Get New Skins...
cs: Získat nové motivy...

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Skin
cs: Odebrat vzhled

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Skin...
cs: Nainstalovat vzhled...

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusFollowsMouse)
en: Focus terminals when the mouse pointer is moved over them
cs: Zaměřit terminály, pokud je přes ně přesouvána myš

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: Use Open/Retract action to focus window
cs: Použít činnost otevření/schování okna i pro přepnutí do něj

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAbove)
en: Keep window above other windows
cs: Ponechat okno nad jinými okny

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OpenAfterStart)
en: Open window after program start
cs: Otevřít okno po spuštění

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: If this option is enabled, the window will automatically open when the mouse pointer is moved to the same edge of the screen that it would open on when using the shortcut.
cs: Pokud je tato volba zapnuta, okno se automaticky otevře, pokud se ukazatel myši nachází na stejném okraji pracovní plochy, kde by se otevřelo při použití klávesové zkratky.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: Open window when the mouse pointer touches the screen edge
cs: Otevřít okno, pokud se ukazatel myši dotkne okraje pracovní plochy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberFullscreen)
en: Remember and restore window fullscreen state
cs: Zapamatovat si a obnovit stav okna přes celou obrazovku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystrayIcon)
en: Show system tray icon
cs: Zobrazovat ikonu v systémovém panelu

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpen)
en: Keep window open when it loses focus
cs: Ponechat okno otevřené i po přepnutí do jiného okna

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpenAfterLastSessionCloses)
en: Keep window open after the last session is closed
cs: Ponechat okno otevřené i po zavření posledního sezení

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Dialogs
cs: Dialogy

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ConfirmQuit)
en: Confirm quit when more than one session is open
cs: Potvrdit ukončení pokud je spuštěno více sezení

[ctx: @item:intext]
en: by %1
cs: od %1

[ctx: @item:inlistbox]
en: Screen %1
cs: Obrazovka %1

[ctx: @title:window]
en: Hiding Title Bar
cs: Skrývám titulkový panel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_0)
en: Title Bar
cs: Titulkový pruh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTitleBar)
en: Show title bar
cs: Zobrazit titulkový pruh

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: Tab Bar
cs: Panel karet

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: If this option is enabled, the information about the active terminal's contents that is normally shown in the title bar will also be shown on the tab bar. You can modify the format of the information in the terminal profile.
cs: Pokud je tato volba zapnuta, bude informace o obsahu aktivního terminálu, která se normálně zobrazuje v záhlaví, zobrazena také v panelu karet. Můžete upravit formát informací v profilu terminálu.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: Show title bar contents in tab labels
cs: Zobrazovat obsah záhlaví v kartě

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Show the tab bar
cs: Zobrazovat karty

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Size and Animation
cs: Velikost a animace

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width:
cs: Šířka:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height:
cs: Výška:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, durationLabel)
en: Duration:
cs: Doba trvání:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: Ask the window manager to perform the animation
cs: Použít správce oken k provedení animace

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Position
cs: Umístění

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Left
cs: Vlevo

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Right
cs: Vpravo

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, screenLabel)
en: Open on screen:
cs: Otevřít na ploše:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: At mouse location
cs: V místě ukazatele myši

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: Screen 1
cs: Obrazovka 1

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowOnAllDesktops)
en: Show on all desktops
cs: Zobrazit na všech plochách

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Screen), group (Window)
en: Screen to use
cs: Použitá obrazovka

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Screen), group (Window)
en: The screen on which the application window will appear. 0 is understood to be the screen the mouse pointer is on.
cs: Obrazovka, na které se objeví okno aplikace. 0 se chápe jako obrazovka, na které se nachází ukazatel myši.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Width), group (Window)
en: Window width
cs: Šířka okna

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Width), group (Window)
en: Width of the application window as a percentage of the screen.
cs: Šířka okna aplikace v procentech vzhledem k šířce pracovní plochy.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Height), group (Window)
en: Window height
cs: Výška okna

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Height), group (Window)
en: Height of the application window as a percentage of the screen.
cs: Výška okna aplikace v procentech vzhledem k šířce pracovní plochy.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Position), group (Window)
en: Window position
cs: Umístění okna

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Position), group (Window)
en: Center point of the application window, as a percentage, measured from the left-hand edge of the screen.
cs: Vzdálenost středového bodu okna aplikace od levého okraje plochy v procentech.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Show window on all desktops
cs: Zobrazit okno na všech plochách

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Whether to show the window on all desktops.
cs: Zda bude okno zobrazeno na všech plochách.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Keep window open
cs: Ponechat okno otevřené

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Whether to keep the application window open when it loses focus.
cs: Zda ponechat okno aplikace otevřené i po přepnutí do jiného okna.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Keep window open after last session closes
cs: Ponechat okno otevřené po zavření posledního sezení

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Whether to keep the application window open after the last session is closed.
cs: Zda ponechat okno aplikace otevřené i po zavření posledního sezení.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Use open/retract shortcut to focus window
cs: Použít zkratku na otevření/zasunutí okna i pro přepnutí do něj

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Whether the open/retract keyboard shortcut can be used to focus the application window when it is already open.
cs: Zda může být klávesová zkratka pro otevření/zasunutí použita pro přepnutí do okna aplikace, je-li toto již otevřeno.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Keep window on top
cs: Ponechat okno nahoře

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Whether to keep the application window above other windows on the screen.
cs: Zda ponechat okno aplikace nad ostatními okny na pracovní ploše.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTitleBar), group (Window)
en: Show title bar
cs: Zobrazit titulkový pruh

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTitleBar), group (Window)
en: Whether to show the title bar in the application window.
cs: Zda bude titulkový pruh zobrazen v okně aplikace.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Show tab bar
cs: Zobrazovat karty

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Whether to show the tab bar in the application window.
cs: Zda bude panel karet zobrazen v okně aplikace.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Dynamic tab titles
cs: Dynamické názvy karet

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Whether to update tab titles along with the title bar.
cs: Zda se budou aktualizovat názvy karet spolu se záhlavím.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowSystrayIcon), group (Window)
en: Show a system tray icon
cs: Zobrazit ikonu v systémovém panelu

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSystrayIcon), group (Window)
en: Whether to show a system tray icon.
cs: Zobrazovat ikonu v systémové části panelu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Focus follows mouse
cs: Zaměření následuje myš

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Whether an individual terminal in a session will be given focus when the mouse pointer is moved above it.
cs: Zda bude zaměřen terminál v sezení poté, co na něj bude přesunut ukazatel myši.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Open after start
cs: Otevřít po spuštění

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Whether the application window should be opened after program start.
cs: Zda má být okno aplikace zobrazeno po spuštění programu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (RememberFullscreen), group (Behavior)
en: Remember window fullscreen state
cs: Zapamatovat si stav okna přes celou obrazovku

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Skin), group (Appearance)
en: Skin
cs: Vzhled

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Skin), group (Appearance)
en: The skin to be used by the application window.
cs: Vzhled, který bude použit v okně aplikace.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Use translucent background
cs: Použít průhledné pozadí

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Whether to make use of XComposite ARGB translucency.
cs: Zda použít průhlednost XComposite ARGB.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Window background color
cs: Barva pozadí okna

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Background color painted below skin elements.
cs: Barva pozadí vykreslená pod prvky vzhledu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: Background color opacity
cs: Krytí barvy pozadí

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the background color fill when using translucency.
cs: Neprůhlednost barvy pozadí při používání průhlednosti.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Highlight newly focused terminals
cs: Zvýraznit nově zaměřené terminály

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Whether to briefly display a colored overlay above the newly focused terminal when moving focus between multiple terminals in a session, as well as over the currently focused terminal when switching to a session with multiple terminals.
cs: Zda krátce zobrazit barevnou vrstvu přes nově zaměřený terminál, při přesouvání mezi více terminály v sezení, a přes zaměřený terminál, při přepínání na sezení s více terminály.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: Terminal highlight opacity
cs: Krytí zvýraznění terminálu

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: Terminal highlight duration
cs: Délka zvýraznění terminálu

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator color
cs: Barva ukazatele zablokování vstupu z klávesnice

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Attempt to use the window manager to animate the window
cs: Pokusit se použít správce oken pro animaci okna

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Frames), group (Animation)
en: Animation frames
cs: Snímky animace

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Frames), group (Animation)
en: The number of frames of the open/retract animation. One frame is taken to be 10 miliseconds.
cs: Počet snímků animace otevření/zasunutí. Jeden snímek odpovídá asi 10 milisekundám.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Auto-open window
cs: Automaticky otevřít okno

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Whether to automatically open the application window when the mouse pointer is found at the edge of the screen.
cs: Zda má být automaticky otevřeno okno aplikace, když se ukazatel myši nachází na okraji pracovní plochy.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: Mouse pointer poll interval
cs: Interval záznamu pozice ukazatele

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: The interval during which the mouse pointer position will be checked to determine whether or not it is at the same edge of the screen as the window.
cs: Interval, v jakém bude kontrolována pozice ukazatele myši pro detekci, jestli je nebo není na stejném okraji pracovní plochy jako okno.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Application first run
cs: První spuštění aplikace

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Whether this is the first time the application is run.
cs: Zda je aplikace spuštěna poprvé.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Confirm quit with multiple sessions
cs: Potvrdit ukončení více sezení

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Whether to prompt the user before quitting the application when multiple sessions are open.
cs: Zda bude uživatel dotázán před ukončením aplikace, pokud je otevřeno více sezení.

[ctx: @title:window]
en: First Run
cs: První spuštění

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, titleWidget)
en: Welcome to Yakuake
cs: Vítejte v Yakuake

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introLabel)
en: Before starting to use the application, you might want to change the keyboard shortcut used to open and retract the Yakuake window:
cs: Před započetím používání aplikace budete možná chtít změnit klávesové zkratky pro vysunutí a zasunutí okna Yakuake:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, outroLabel)
en: You can change the shortcut later at any time via the menu.
cs: Tyto klávesové zkratky můžete později kdykoliv přes nabídku změnit.

[ctx: @title]
en: A drop-down terminal emulator based on KDE Konsole technology.
cs: Rozbalovací emulátor terminálu založený na technologii KDE Konsole.

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2008-2018 The Yakuake Team
cs: (c) 2008-2018 tým Yakuake

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer, Lead Developer
cs: Správce, vedoucí vývojář

[ctx: @info:credit]
en: Project Founder, Legacy skin (Inactive)
cs: Zakladatel projektu, výchozí vzhled (neaktivní)

[ctx: @info:credit]
en: Plastik skin
cs: Vzhled Plastik

[ctx: @info:credit]
en: Tab bar drag and drop support, Prevent Closing toggle
cs: Podpora pro přetahování karet, přepínač zábrany zavření

[ctx: @info:credit]
en: Icon on tabs with Prevent Closing enabled
cs: Ikona na kartách při zapnutém zabránění v zavření

[ctx: @info:credit]
en: Actions to grow terminals
cs: Činnosti pro zvětšení terminálů

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to quit?
cs: Opravdu si přejete skončit?

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions, <emphasis>some of which you have locked to prevent closing them accidentally.</emphasis> These will be killed if you continue.</warning>
cs: <warning>Máte otevřeno více sezení, <emphasis>z nichž některá jsou uzamknuta pro zabránění jejich náhodnému zavření.</emphasis> Tato budou ukončena, pokud budete pokračovat.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions. These will be killed if you continue.</warning>
cs: <warning>Máte otevřeno více sezení. Tato budou ukončena, pokud budete pokračovat.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are one or more open sessions that you have locked to prevent closing them accidentally. These will be killed if you continue.</warning>
cs: <warning>Máte otevřeno jedno nebo více sezení, která jsou uzamknuta pro zabránění jejich náhodnému zavření. Tato budou ukončena, pokud budete pokračovat.</warning>

[ctx: @title:window]
en: Really Quit?
cs: Opravdu ukončit?

[ctx: @action]
en: Open/Retract Yakuake
cs: Vysunout/zasunout Yakuake

[ctx: @action]
en: Keep window open when it loses focus
cs: Ponechat okno otevřené i po přepnutí do jiného okna

[ctx: @action]
en: Manage Profiles...
cs: Spravovat profily...

[ctx: @action]
en: Edit Current Profile...
cs: Upravit současný profil...

[ctx: @action]
en: Increase Window Width
cs: Zvětšit šířku okna

[ctx: @action]
en: Decrease Window Width
cs: Zmenšit šířku okna

[ctx: @action]
en: Increase Window Height
cs: Zvýšit výšku okna

[ctx: @action]
en: Decrease Window Height
cs: Snížit výšku okna

[ctx: @action]
en: New Session
cs: Nové sezení

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Horizontally
cs: Dva terminály vodorovně

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Vertically
cs: Dva terminály svisle

[ctx: @action]
en: Four Terminals, Grid
cs: Čtyři terminály v mřížce

[ctx: @action]
en: Close Session
cs: Ukončit sezení

[ctx: @action]
en: Previous Session
cs: Předchozí sezení

[ctx: @action]
en: Next Session
cs: Následující sezení

[ctx: @action]
en: Move Session Left
cs: Posunout sezení doleva

[ctx: @action]
en: Move Session Right
cs: Posunout sezení doprava

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Right
cs: Zvětšit terminál doprava

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Left
cs: Zvětšit terminál doleva

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Top
cs: Zvětšit terminál nahoru

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Bottom
cs: Zvětšit terminál dolů

[ctx: @action]
en: Rename Session...
cs: Přejmenovat sezení...

[ctx: @action]
en: Previous Terminal
cs: Předchozí terminál

[ctx: @action]
en: Next Terminal
cs: Následující terminál

[ctx: @action]
en: Close Active Terminal
cs: Zavřít aktivní terminál

[ctx: @action]
en: Split Left/Right
cs: Rozdělit levý/pravý

[ctx: @action]
en: Split Top/Bottom
cs: Rozdělit horní/dolní

[ctx: @action]
en: Prevent Closing
cs: Zabránit zavření

[ctx: @action]
en: Disable Keyboard Input
cs: Zakázat vstup z klávesnice

[ctx: @action]
en: Monitor for Activity
cs: Detekovat aktivitu

[ctx: @action]
en: Monitor for Silence
cs: Detekovat nečinnost

[ctx: @action]
en: Toggle Titlebar
cs: Přepnout titulkový pruh

[ctx: @action]
en: Switch to Session %1
cs: Přepnout do sezení %1

[ctx: @info]
en: Activity detected in monitored terminal in session "%1".
cs: Zjištěna aktivita na sledovaném terminálu v sezení "%1".

[ctx: @info]
en: Silence detected in monitored terminal in session "%1".
cs: Zjištěna nečinnost na sledovaném terminálu v sezení "%1".

[ctx: @title:menu]
en: Help
cs: Nápověda

[ctx: @title:menu]
en: Quick Options
cs: Rychlé volby

[ctx: @title:menu]
en: Screen
cs: Plocha

[ctx: @title:menu]
en: Width
cs: Šířka

[ctx: @title:menu]
en: Height
cs: Výška

[ctx: @title:menu]
en: Settings
cs: Nastavení

[ctx: @item:inmenu]
en: At mouse location
cs: V místě ukazatele myši

[ctx: @item:inmenu]
en: Screen %1
cs: Obrazovka %1

[ctx: @title Preferences page name]
en: Window
cs: Okno

[ctx: @title Preferences page name]
en: Behavior
cs: Chování

[ctx: @title Preferences page name]
en: Appearance
cs: Vzhled

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load a skin. It is likely that it was installed incorrectly.<nl/><nl/>The application will now quit.
cs: Aplikace <application>Yakuake</application> nebyla schopna načíst vzhled. Nejspíš nebyl korektně nainstalován.<nl/><nl/>Aplikace bude nyní ukončena.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Load Skin
cs: Nelze načíst vzhled

[ctx: @info]
en: Press <shortcut>%1</shortcut> to open
cs: Stiskněte <shortcut>%1</shortcut> pro otevření

[ctx: @info]
en: <warning>You have locked this session to prevent accidental closing of terminals.</warning>
cs: <warning>Uzamkli jste toto sezení pro zabránění náhodnému zavření terminálů.</warning>

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this session?
cs: Opravdu si přejete zavřít toto sezení?

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this terminal?
cs: Opravdu si přejete uzavřít tento terminál?

[ctx: @title:window]
en: Really Close?
cs: Opravdu uzavřít?

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Tab Bar</title><para>The tab bar allows you to switch between sessions. You can double-click a tab to edit its label.</para>
cs: <title>Panel karet</title><para>Panel karet umožňuje přepínání mezi jednotlivými sezeními. Dvojklikem lze upravit popisek.</para>

[ctx: @title:menu]
en: Disable Keyboard Input
cs: Zakázat vstup z klávesnice

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Activity
cs: Detekovat aktivitu

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Silence
cs: Detekovat nečinnost

[ctx: @info:tooltip]
en: New Session
cs: Nové sezení

[ctx: @info:whatsthis]
en: Adds a new session. Press and hold to select session type from menu.
cs: Přidá nové sezení. Stiskněte a podržte pro výběr sezení z nabídky.

[ctx: @info:tooltip]
en: Close Session
cs: Ukončit sezení

[ctx: @info:whatsthis]
en: Closes the active session.
cs: Ukončí aktivní sezení.

[ctx: @action]
en: For This Session
cs: Pro toto sezení

[ctx: @action]
en: For Terminal %1
cs: Pro terminál %1

[ctx: @action]
en: In This Session
cs: V tomto sezení

[ctx: @action]
en: In Terminal %1
cs: V terminálu %1

[ctx: @title:tab]
en: Shell No. %1
cs: Plocha č. %1

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load the <application>Konsole</application> component.<nl/> A <application>Konsole</application> installation is required to use Yakuake.
cs: Aplikace <application>Yakuake</application> nebyla schopna načíst komponentu <application>Konsole</application>.<nl/> Pro běh aplikace Yakuake je potřeba aplikaci <application>Konsole</application> nainstalovat.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Title Bar</title><para>The title bar displays the session title if available.</para>
cs: <title>Záhlaví</title><para>Záhlaví zobrazuje název sezení, pokud je dostupný.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep window open when it loses focus
cs: Ponechat okno otevřené i po přepnutí z něj

[ctx: @info:whatsthis]
en: If this is checked, the window will stay open when it loses focus.
cs: Pokud je zaškrtnuto, okno zůstane otevřeno i po přepnutí do jiné aplikace.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open Menu
cs: Otevřít nabídku

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens the main menu.
cs: Otevře hlavní nabídku.

[ctx: @info:tooltip Quits the application]
en: Quit
cs: Ukončit

[ctx: @info:whatsthis]
en: Quits the application.
cs: Ukončí aplikaci.
