yakuake - en to eo translation catalogue (225 entries)

[ctx: @item:inlistbox Unknown skin author]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: @title:window]
en: Select the skin archive to install
eo: Elektu la haŭt-arkivon por instali

[ctx: @info]
en: Unable to list the skin archive contents.
eo: Ne eblas listigi la haŭtarkivan enhavon.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed and you lack the required permissions to overwrite it.
eo: Ĉi tiu haŭto ŝajnas jam instalita kaj al vi mankas la bezonataj permesoj por anstataŭigi ĝin.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed. Do you want to overwrite it?
eo: Ĉi tiu haŭto ŝajnas jam instalita. Ĉu vi volas anstataŭigi ĝin?

[ctx: @title:window]
en: Skin Already Exists
eo: Haŭto Jam Ekzistas

[ctx: @action:button]
en: Reinstall Skin
eo: Reinstali Haŭton

[ctx: @title:Window]
en: Could Not Delete Skin
eo: Ne Eblis Forigi Haŭton

[ctx: @info]
en: Unable to locate required files in the skin archive.<nl/><nl/>The archive appears to be invalid.
eo: Ne eblas trovi postulatajn dosierojn en la haŭta arkivo.<nl/><nl/>La arkivo ŝajnas nevalida.

[ctx: @info]
en: The skin archive file could not be opened.
eo: La haŭta arkiva dosiero ne povis esti malfermita.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Install Skin
eo: Ne Povas Instali Haŭton

[ctx: @info]
en: Do you want to remove "%1" by %2?
eo: Ĉu vi volas forigi "%1" de %2?

[ctx: @title:window]
en: Remove Skin
eo: Forigi Haŭton

[ctx: @info]
en: The following skin is missing required files. Thus it was removed:<ul>%2</ul> | The following skins are missing required files. Thus they were removed:<ul>%2</ul>
eo[0]: La sekvanta haŭto mankas postulatajn dosierojn. Tial ĝi estis forigita:<ul>%2</ul>
eo[1]: La sekvantaj haŭtoj mankas postulatajn dosierojn. Tial ili estis forigitaj:<ul>%2</ul>

[ctx: @title:group Group box label]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TerminalHighlightOnManualActivation)
en: Enabling this option will make Yakuake briefly display a colored overlay above the newly focused terminal when moving focus between multiple terminals in a session, as well as over the currently focused terminal when switching to a session with multiple terminals.
eo: Ebligante ĉi tiun opcion, Yakuake mallonge montros koloran tegmenton super la lastatempe fokusita terminalo kiam movas fokuson inter pluraj terminaloj en seanco, same kiel super la nuntempe fokusita terminalo kiam ŝanĝas al seanco kun pluraj terminaloj.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerminalHighlightOnManualActivation)
en: Highlight terminals when moving focus between them
eo: Emfazi terminalojn kiam movante fokuson inter ili

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideSkinBorders)
en: Hide borders
eo: Kaŝi limojn

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Background
eo: Fenestra Fono

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color:
eo: Fona koloro:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Translucency requires support by the selected skin as well as your desktop environment. The default skin supports translucency.
eo: Travidebleco postulas subtenon de la elektita haŭto kaj ankaŭ de via labortabla medio. La defaŭlta haŭto subtenas travideblecon.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Use skin translucency if supported
eo: Uzi haŭtan travideblecon se subtenata

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorOpacityLabel)
en: Background color opacity:
eo: Opakeco de fonkoloro:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_BackgroundColorOpacity)
en: When using translucency, the background color will be filled in using the given opacity before the skin elements are painted on top of the background. This allows influencing the opacity and color tint of translucent areas of the skin.
eo: Kiam vi uzas travideblecon, la fonkoloro estos plenigita uzante la donitan opakecon antaŭ ol la haŭtaj elementoj estas pentritaj sur la fono. Ĉi tio permesas influi la opakecon kaj kolornuancon de diafanaj areoj de la haŭto.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Skin
eo: Haŭto

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, ghnsButton)
en: Get New Skins...
eo: Preni novajn haŭtojn...

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Skin
eo: Forigi Haŭton

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Skin...
eo: Instali Haŭton...

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusFollowsMouse)
en: Focus terminals when the mouse pointer is moved over them
eo: Enfokusigi terminalojn kiam la musmontrilo estas movita super ili

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: If this option is enabled, the shortcut normally used to open and retract the window will give it focus, rather than close it, if it has previously lost focus. Unless the window is set to show on all virtual desktops, this may cause the window manager to switch to the virtual desktop it currently resides on.
eo: Se ĉi tiu opcio estas ebligita, la ŝparvojo kutime uzata por malfermi kaj retiri la fenestron donos al ĝi fokuson, prefere ol fermi ĝin, se ĝi antaŭe perdis fokuson. Krom se la fenestro estas agordita por montriĝi sur ĉiuj virtualaj labortabloj, tio povas kaŭzi, ke la fenestra administranto ŝanĝu al la virtuala labortablo, sur kiu ĝi loĝas nuntempe.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: Use Open/Retract action to focus window
eo: Uzi Malfermi/Retiri agon por fokusigi fenestron

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAbove)
en: Keep window above other windows
eo: Konservi fenestron super aliaj fenestroj

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OpenAfterStart)
en: Open window after program start
eo: Malfermi fenestron post la komenco de la programo

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: If this option is enabled, the window will automatically open when the mouse pointer is moved to the same edge of the screen that it would open on when using the shortcut.
eo: Se ĉi tiu opcio estas ebligita, la fenestro aŭtomate malfermos kiam la musmontrilo estas movita al la sama rando de la ekrano, sur kiu ĝi malfermus kiam oni uzas la ŝparvojon.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: Open window when the mouse pointer touches the screen edge
eo: Malfermi fenestron kiam la musmontrilo tuŝas la randon de la ekrano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberFullscreen)
en: Remember and restore window fullscreen state
eo: Memori kaj restarigi la staton de plenekrana fenestro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystrayIcon)
en: Show system tray icon
eo: Montri sistempletan piktogramon

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpen)
en: Keep window open when it loses focus
eo: Teni la fenestron malfermita kiam ĝi perdas la fokuson

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpenAfterLastSessionCloses)
en: Keep window open after the last session is closed
eo: Teni la fenestron malfermita post kiam la lasta seanco estas fermita

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Dialogs
eo: Dialogoj

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ConfirmQuit)
en: Confirm quit when more than one session is open
eo: Konfirmi ĉeson kiam pli ol unu seanco estas malfermitaj

[ctx: @item:intext]
en: by %1
eo: de %1

[ctx: @item:inlistbox]
en: Screen %1
eo: Ekrano %1

[ctx: @title:window]
en: Hiding Title Bar
eo: Kaŝi Titolbareton

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_0)
en: Title Bar
eo: Titolbreto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTitleBar)
en: Show title bar
eo: Montri titolbreton

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: Tab Bar
eo: Langeta Breto

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: If this option is enabled, the information about the active terminal's contents that is normally shown in the title bar will also be shown on the tab bar. You can modify the format of the information in the terminal profile.
eo: Se ĉi tiu opcio estas ebligita, la informoj pri la enhavo de la aktiva terminalo, kiu estas normale montrita en la titolbreto, ankaŭ estos montritaj sur la langeto. Vi povas modifi la formaton de la informoj en la fina profilo.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: Show title bar contents in tab labels
eo: Montri enhavon de titolbreto en langetaj etikedoj

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Show the tab bar
eo: Montri la langetobreton

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Size and Animation
eo: Grandeco kaj Animacio

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width:
eo: Larĝo:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height:
eo: Alteco:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, durationLabel)
en: Duration:
eo: Daŭro:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: If this option is enabled, Yakuake will ask the window manager to perform the window open/retract animation. If the window manager is unable to provide the requested service, Yakuake will fall back to an animation strategy of progressively adjusting the window mask.
eo: Se ĉi tiu opcio estas ebligita, Yakuake petos al la fenestromanaĝero plenumi la fenestron malfermi/retiri animacion. Se la fenestromanaĝero ne povas provizi la petitan servon, Yakuake refalos al animacia strategio de laŭstadie ĝustigi la fenestran maskon.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: Ask the window manager to perform the animation
eo: Peti al la fenestra administranto plenumi la animacion

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Position
eo: Pozicio

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Left
eo: Maldekstre

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Right
eo: Ĝuste

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, screenLabel)
en: Open on screen:
eo: Malfermi sur ekrano:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: At mouse location
eo: Ĉe musloko

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: Screen 1
eo: Ekrano 1

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowOnAllDesktops)
en: Show on all desktops
eo: Montri sur ĉiuj labortabloj

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Screen), group (Window)
en: Screen to use
eo: Ekrano por uzi

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Screen), group (Window)
en: The screen on which the application window will appear. 0 is understood to be the screen the mouse pointer is on.
eo: La ekrano sur kiu aperos la aplika fenestro. 0 estas komprenata kiel la ekrano sur kiu la musmontrilo estas.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Width), group (Window)
en: Window width
eo: Larĝo de fenestro

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Width), group (Window)
en: Width of the application window as a percentage of the screen.
eo: Larĝo de la aplika fenestro kiel procento de la ekrano.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Height), group (Window)
en: Window height
eo: Fenestra alteco

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Height), group (Window)
en: Height of the application window as a percentage of the screen.
eo: Alteco de la aplika fenestro kiel procento de la ekrano.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Position), group (Window)
en: Window position
eo: Fenestra pozicio

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Position), group (Window)
en: Center point of the application window, as a percentage, measured from the left-hand edge of the screen.
eo: Centra punkto de la aplika fenestro, kiel procento, mezurita de la maldekstra rando de la ekrano.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Show window on all desktops
eo: Montri fenestron sur ĉiuj labortabloj

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Whether to show the window on all desktops.
eo: Ĉu montri la fenestron sur ĉiuj labortabloj.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Keep window open
eo: Teni la fenestron malfermita

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Whether to keep the application window open when it loses focus.
eo: Ĉu teni la aplikaĵan fenestron malfermita kiam ĝi perdas fokuson.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Keep window open after last session closes
eo: Teni la fenestron malfermita post la lasta seanco fermo

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Whether to keep the application window open after the last session is closed.
eo: Ĉu teni la aplikaĵan fenestron malfermita post la lasta seanco estas fermita.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Use open/retract shortcut to focus window
eo: Uzi malfermi/retiri-ŝparvojon por enfokusigi fenestron

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Whether the open/retract keyboard shortcut can be used to focus the application window when it is already open.
eo: Ĉu la malferma/retira klava ŝparvojo povas esti uzata por enfokusigi la aplikaĵfenestron kiam ĝi jam estas malfermita.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Keep window on top
eo: Teni fenestron supre

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Whether to keep the application window above other windows on the screen.
eo: Ĉu konservi la aplikaĵfenestron super aliaj fenestroj sur la ekrano.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTitleBar), group (Window)
en: Show title bar
eo: Montri titolbreton

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTitleBar), group (Window)
en: Whether to show the title bar in the application window.
eo: Ĉu montri la titolbreton en la aplika fenestro.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Show tab bar
eo: Montri langeton

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Whether to show the tab bar in the application window.
eo: Ĉu montri la langeton en la aplika fenestro.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Dynamic tab titles
eo: Dinamikaj klapetaj titoloj

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Whether to update tab titles along with the title bar.
eo: Ĉu ĝisdatigi klapetajn titolojn kune kun la titolbreto.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowSystrayIcon), group (Window)
en: Show a system tray icon
eo: Montri sistempletan piktogramon

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSystrayIcon), group (Window)
en: Whether to show a system tray icon.
eo: Ĉu montri sisteman pleton piktogramon.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Focus follows mouse
eo: Fokuso sekvas muson

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Whether an individual terminal in a session will be given focus when the mouse pointer is moved above it.
eo: Ĉu individua terminalo en seanco ricevos fokuson kiam la musmontrilo estas movita super ĝi.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Open after start
eo: Malfermi post komenco

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Whether the application window should be opened after program start.
eo: Ĉu la aplikaĵa fenestro devas esti malfermita post la komenciĝo de la programo.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (RememberFullscreen), group (Behavior)
en: Remember window fullscreen state
eo: Memori fenestran plenekranan staton

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RememberFullscreen), group (Behavior)
en: Whether the window will be shown fullscreen again when it has been previously.
eo: Ĉu la fenestro estos montrita plenekrana denove kiam ĝi estis antaŭe.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Skin), group (Appearance)
en: Skin
eo: Haŭto

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Skin), group (Appearance)
en: The skin to be used by the application window.
eo: La haŭto por esti uzata de la aplika fenestro.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Skin installed by KNS
eo: Haŭto instalita de KNS

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Whether the currently active skin was installed via KNS.
eo: Ĉu la nuntempe aktiva haŭto estis instalita per KNS.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Use translucent background
eo: Uzi diafanan fonon

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Whether to make use of XComposite ARGB translucency.
eo: Ĉu uzi XComposite ARGB-travideblecon.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Window background color
eo: Fenestra fonkoloro

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Background color painted below skin elements.
eo: Fonkoloro pentrita sub haŭtaj elementoj.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: Background color opacity
eo: Opakeco de fonkoloro

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the background color fill when using translucency.
eo: La opakeco de la fonkoloro plenigas kiam oni uzas travideblecon.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Highlight newly focused terminals
eo: Emfazi lastatempe fokusitajn terminalojn

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Whether to briefly display a colored overlay above the newly focused terminal when moving focus between multiple terminals in a session, as well as over the currently focused terminal when switching to a session with multiple terminals.
eo: Ĉu mallonge montri koloran tegmenton super la lastatempe fokusita terminalo kiam oni movas fokuson inter multoblaj terminaloj en seanco, same kiel super la nuntempe fokusita terminalo kiam oni ŝanĝas al seanco kun pluraj terminaloj.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (HideSkinBorders), group (Appearance)
en: Hide the borders defined by the skin
eo: Kaŝi la limojn difinitajn de la haŭto

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideSkinBorders), group (Appearance)
en: Skins can define borders around the terminal including the tabbar. This option, when turned on, will overwrite the border settings defined by the skin and hide all borders.
eo: Haŭtoj povas difini limojn ĉirkaŭ la terminalo inkluzive de la langeto. Ĉi tiu opcio, kiam ĝi estas ŝaltita, anstataŭigos la randajn agordojn difinitajn de la haŭto kaj kaŝos ĉiujn randojn.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: Terminal highlight opacity
eo: Fina elstara opakeco

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the colored overlay used to highlight a terminal.
eo: La opakeco de la kolora supermetaĵo uzata por reliefigi terminalon.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: Terminal highlight duration
eo: Fina elstara daŭro

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: The duration of the terminal highlight overlay.
eo: La daŭro de la fina lumkovraĵo.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator color
eo: Klavaro eniga bloko indikilo koloro

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: The color of the keyboard input block indicator overlay.
eo: La koloro de la klavara eniga bloka indikilo tegmento.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorOpacity), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator opacity
eo: Klavaro eniga bloko indikilo opakeco

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the keyboard input block indicator overlay.
eo: La opakeco de la klavara eniga bloka indikilo tegmento.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorDuration), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator duration
eo: Klavaro eniga bloko indikilo daŭro

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorDuration), group (Appearance)
en: The duration of the keyboard input block indicator overlay.
eo: La daŭro de la klavara eniga bloka indikilo tegmento.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Attempt to use the window manager to animate the window
eo: Provi uzi la fenestromanaĝeron por animi la fenestron

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Whether to try and let the window manager perform the window open/retract animation. Yakuake will fall back to an animation strategy of progressively adjusting the window mask if the window manager is unable to provide the requested service.
eo: Ĉu provi kaj lasi la fenestromanaĝeron plenumi la fenestron malfermi/retiri animacion. Yakuake revenos al animacia strategio de laŭstadie ĝustigi la fenestran maskon se la fenestra administranto ne kapablas provizi la petitan servon.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Frames), group (Animation)
en: Animation frames
eo: Kuraĝigaj kadroj

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Frames), group (Animation)
en: The number of frames of the open/retract animation. One frame is taken to be 10 miliseconds.
eo: La nombro da kadroj de la malferma/retira animacio. Unu kadro estas konsiderata 10 milisekundoj.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Auto-open window
eo: Aŭtomate malferma fenestro

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Whether to automatically open the application window when the mouse pointer is found at the edge of the screen.
eo: Ĉu aŭtomate malfermi la aplikaĵfenestron kiam la musmontrilo troviĝas ĉe la rando de la ekrano.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: Mouse pointer poll interval
eo: Intervalo de musmontrila enketo

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: The interval during which the mouse pointer position will be checked to determine whether or not it is at the same edge of the screen as the window.
eo: La intervalo dum kiu la musmontrilo pozicio estos kontrolita por determini ĉu aŭ ne ĝi estas ĉe la sama rando de la ekrano kiel la fenestro.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Application first run
eo: Apliko unue ruli

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Whether this is the first time the application is run.
eo: Ĉu ĉi tio estas la unua fojo, ke la aplikaĵo estas rulita.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Confirm quit with multiple sessions
eo: Konfirmi ĉesi kun pluraj seancoj

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Whether to prompt the user before quitting the application when multiple sessions are open.
eo: Ĉu demandi la uzanton antaŭ ol forlasi la aplikaĵon kiam pluraj seancoj estas malfermitaj.

[ctx: @title:window]
en: First Run
eo: Unua Kuro

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, titleWidget)
en: Welcome to Yakuake
eo: Bonvenon al Yakuake

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introLabel)
en: Before starting to use the application, you might want to change the keyboard shortcut used to open and retract the Yakuake window:
eo: Antaŭ ol komenci uzi la aplikaĵon, vi eble volas ŝanĝi la klavaran ŝparvojon uzatan por malfermi kaj retiri la fenestron de Yakuake:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, outroLabel)
en: You can change the shortcut later at any time via the menu.
eo: Vi povas ŝanĝi la ŝparvojon poste iam ajn per la menuo.

[ctx: @title]
en: A drop-down terminal emulator based on KDE Konsole technology.
eo: Falema terminala emulilo bazita sur KDE Konsole-teknologio.

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2008-2018 The Yakuake Team
eo: (c) 2008-2018 La Yakuake Teamo

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer, Lead Developer
eo: Prizorganto, Ĉefa Programisto

[ctx: @info:credit]
en: Project Founder, Legacy skin (Inactive)
eo: Projekto Fondinto, Heredaĵo-haŭto (Neaktiva)

[ctx: @info:credit]
en: Plastik skin
eo: Plasta haŭto

[ctx: @info:credit]
en: Tab bar drag and drop support, Prevent Closing toggle
eo: Langetobreto treni-kaj-faligi subteno, Malhelpi Ferman baskulon

[ctx: @info:credit]
en: Icon on tabs with Prevent Closing enabled
eo: Piktogramo sur langetoj kun Malhelpi Fermon ebligita

[ctx: @info:credit]
en: Actions to grow terminals
eo: Agoj por kreskigi terminalojn

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to quit?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas ĉesi?

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions, <emphasis>some of which you have locked to prevent closing them accidentally.</emphasis> These will be killed if you continue.</warning>
eo: <warning>Estas pluraj malfermitaj seancoj, <emphasis>iun el kiuj vi ŝlosis por malhelpi ilin hazarde fermi.</emphasis> Tiuj estos mortigitaj se vi daŭrigos.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions. These will be killed if you continue.</warning>
eo: <warning>Estas pluraj malfermitaj seancoj. Tiuj ĉi estos mortigitaj se vi daŭrigos.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are one or more open sessions that you have locked to prevent closing them accidentally. These will be killed if you continue.</warning>
eo: <warning>Estas unu aŭ pluraj malfermitaj seancoj, kiujn vi ŝlosis por malhelpi ilin hazarde fermi. Tiuj ĉi estos mortigitaj se vi daŭrigos.</warning>

[ctx: @title:window]
en: Really Quit?
eo: Ĉu vere ĉesi?

[ctx: @action]
en: Open/Retract Yakuake
eo: Malfermi/Retiri Yakuake

[ctx: @action]
en: Keep window open when it loses focus
eo: Teni la fenestron malfermita kiam ĝi perdas la fokuson

[ctx: @action]
en: Manage Profiles...
eo: Administri Profilojn...

[ctx: @action]
en: Edit Current Profile...
eo: Redakti Nunan Profilon...

[ctx: @action]
en: Increase Window Width
eo: Pliigi Fenestran Larĝon

[ctx: @action]
en: Decrease Window Width
eo: Malpliigi Fenestran Larĝon

[ctx: @action]
en: Increase Window Height
eo: Pliigi la Alton de la Fenestro

[ctx: @action]
en: Decrease Window Height
eo: Malpliigi Fenestran Alton

[ctx: @action]
en: New Session
eo: Nova Seanco

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Horizontally
eo: Du Terminaloj, Horizontale

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Vertically
eo: Du Terminaloj, Vertikale

[ctx: @action]
en: Four Terminals, Grid
eo: Kvar Terminaloj, Krado

[ctx: @action]
en: Close Session
eo: Ferma Seanco

[ctx: @action]
en: Previous Session
eo: Antaŭa Seanco

[ctx: @action]
en: Next Session
eo: Venonta Seanco

[ctx: @action]
en: Move Session Left
eo: Movi Seancon Maldekstren

[ctx: @action]
en: Move Session Right
eo: Movi Seancon Dekstren

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Right
eo: Kreski Terminalon dekstren

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Left
eo: Kreski Terminalon maldekstren

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Top
eo: Kreski Terminalon al la Supro

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Bottom
eo: Kreski Terminalon ĝis la Malsupro

[ctx: @action]
en: Rename Session...
eo: Alinomi seancon...

[ctx: @action]
en: Previous Terminal
eo: Antaŭa Terminalo

[ctx: @action]
en: Next Terminal
eo: Sekva Terminalo

[ctx: @action]
en: Close Active Terminal
eo: Fermi Aktivan Terminalon

[ctx: @action]
en: Split Left/Right
eo: Dividi Maldekstren/Dekstren

[ctx: @action]
en: Split Top/Bottom
eo: Divido Supre/Malsupro

[ctx: @action]
en: Split Automatically
eo: Aŭtomate Dividi

[ctx: @action]
en: Prevent Closing
eo: Malhelpi Fermon

[ctx: @action]
en: Disable Keyboard Input
eo: Malebligi Klavaran Enigon

[ctx: @action]
en: Monitor for Activity
eo: Monitori pri Aktiveco

[ctx: @action]
en: Monitor for Silence
eo: Monitori pri Silento

[ctx: @action]
en: Toggle Titlebar
eo: Baskuligi Titolbreton

[ctx: @action]
en: Switch to Session %1
eo: Ŝanĝi al Seanco %1

[ctx: @info]
en: Activity detected in monitored terminal in session "%1".
eo: Agado detektita en monitorita terminalo en seanco "%1".

[ctx: @info]
en: Silence detected in monitored terminal in session "%1".
eo: Silento detektita en monitorita terminalo en seanco "%1".

[ctx: @title:menu]
en: Help
eo: Helpo

[ctx: @title:menu]
en: Quick Options
eo: Rapidaj Opcioj

[ctx: @title:menu]
en: Screen
eo: Ekrano

[ctx: @title:menu]
en: Width
eo: Larĝo

[ctx: @title:menu]
en: Height
eo: Alteco

[ctx: @title:menu]
en: Settings
eo: Agordo

[ctx: @item:inmenu]
en: At mouse location
eo: Ĉe musloko

[ctx: @item:inmenu]
en: Screen %1
eo: Ekrano %1

[ctx: @title Preferences page name]
en: Window
eo: Fenestro

[ctx: @title Preferences page name]
en: Behavior
eo: Konduto

[ctx: @title Preferences page name]
en: Appearance
eo: Aspekto

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load a skin. It is likely that it was installed incorrectly.<nl/><nl/>The application will now quit.
eo: <application>Yakuake</application> ne povis ŝargi haŭton. Verŝajne ĝi estis malĝuste instalita.<nl/><nl/>La aplikaĵo nun ĉesos.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Load Skin
eo: Ne Povas Ŝargi Haŭton

[ctx: @info]
en: Press <shortcut>%1</shortcut> to open
eo: Premu <shortcut>%1</shortcut> por malfermi

en: The D-Bus method runCommand was just used.  There are security concerns about allowing these methods to be public.  If desired, these methods can be changed to internal use only by re-compiling Yakuake. <p>This warning will only show once for this Yakuake instance.</p>
eo: La D-Bus-metodo runCommand ĵus estis uzita. Estas sekurecaj zorgoj pri permesi al ĉi tiuj metodoj esti publikaj. Se dezirite, ĉi tiuj metodoj povas esti ŝanĝitaj al interna uzo nur per rekompilo de Yakuake. <p>Ĉi tiu averto aperos nur unufoje por ĉi tiu Yakuake-instanco.</p>

[ctx: @info]
en: <warning>You have locked this session to prevent accidental closing of terminals.</warning>
eo: <warning>Vi ŝlosis ĉi tiun seancon por malhelpi hazardan fermon de terminaloj.</warning>

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this session?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas fermi ĉi tiun seancon?

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this terminal?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas fermi ĉi tiun terminalon?

[ctx: @title:window]
en: Really Close?
eo: Ĉu Vere Fermi?

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Tab Bar</title><para>The tab bar allows you to switch between sessions. You can double-click a tab to edit its label.</para>
eo: <title>Langetobreto</title><para>La langetobreto permesas vin ŝanĝi inter seancoj. Vi povas duoble alklaki langeton por redakti ĝian etikedon.</para>

[ctx: @title:menu]
en: Disable Keyboard Input
eo: Malebligi Klavaran Enigon

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Activity
eo: Monitori pri Aktiveco

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Silence
eo: Monitori pri Silento

[ctx: @info:tooltip]
en: New Session
eo: Nova Seanco

[ctx: @info:whatsthis]
en: Adds a new session. Press and hold to select session type from menu.
eo: Aldonas novan seancon. Premu kaj tenu por elekti seanca tipo el menuo.

[ctx: @info:tooltip]
en: Close Session
eo: Ferma Seanco

[ctx: @info:whatsthis]
en: Closes the active session.
eo: Fermas la aktivan seancon.

[ctx: @action]
en: For This Session
eo: Por Ĉi tiu Seanco

[ctx: @action]
en: For Terminal %1
eo: Por Terminalo %1

[ctx: @action]
en: In This Session
eo: En Ĉi tiu Seanco

[ctx: @action]
en: In Terminal %1
eo: En Terminalo %1

[ctx: @title:tab]
en: Shell
eo: Ŝelo

[ctx: @title:tab]
en: Shell No. %1
eo: Ŝelo n-ro %1

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load the <application>Konsole</application> component.<nl/> A <application>Konsole</application> installation is required to use Yakuake.
eo: <application>Yakuake</application> ne povis ŝargi la komponanton <application>Konsole</application>. <nl/> Instalado de <application>Konsole</application> estas necesa por uzi Yakuake.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Title Bar</title><para>The title bar displays the session title if available.</para>
eo: <title>Titolbreto</title><para>La titolbreto montras la sean titolon se disponebla.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep window open when it loses focus
eo: Teni la fenestron malfermita kiam ĝi perdas la fokuson

[ctx: @info:whatsthis]
en: If this is checked, the window will stay open when it loses focus.
eo: Se ĉi tio estas kontrolita, la fenestro restos malfermita kiam ĝi perdos fokuson.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open Menu
eo: Malfermi Menuon

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens the main menu.
eo: Malfermas la ĉefmenuon.

[ctx: @info:tooltip Quits the application]
en: Quit
eo: Forlasi

[ctx: @info:whatsthis]
en: Quits the application.
eo: Ĉesigas la aplikaĵon.
