yakuake - en to eu translation catalogue (225 entries)

[ctx: @item:inlistbox Unknown skin author]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: @title:window]
en: Select the skin archive to install
eu: Hautatu instalatu beharreko azal artxiboa

[ctx: @info]
en: Unable to list the skin archive contents.
eu: Ezin da zerrendatu azal artxiboaren edukia.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed and you lack the required permissions to overwrite it.
eu: Azal hau dagoeneko instalatua dagoela dirudi eta ez duzu hura gainidazteko baimenik.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed. Do you want to overwrite it?
eu: Azal hau dagoeneko instalatua dagoela dirudi. Gainidatzi nahi duzu?

[ctx: @title:window]
en: Skin Already Exists
eu: Azala lehendik ere badago

[ctx: @action:button]
en: Reinstall Skin
eu: Berrinstalatu azala

[ctx: @title:Window]
en: Could Not Delete Skin
eu: Ezin izan da azala ezabatu

[ctx: @info]
en: Unable to locate required files in the skin archive.<nl/><nl/>The archive appears to be invalid.
eu: Ezin dira aurkitu beharrezko fitxategiak azal artxiboan.<nl/><nl/>Artxiboa baliogabea dela dirudi.

[ctx: @info]
en: The skin archive file could not be opened.
eu: Azal artxibo fitxategia ezin izan da ireki.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Install Skin
eu: Ezin da azala instalatu

[ctx: @info]
en: Do you want to remove "%1" by %2?
eu: %2-k egindako "%1" kendu nahi duzu?

[ctx: @title:window]
en: Remove Skin
eu: Kendu azala

[ctx: @info]
en: The following skin is missing required files. Thus it was removed:<ul>%2</ul> | The following skins are missing required files. Thus they were removed:<ul>%2</ul>
eu[0]: Ondoko azalak beharrezko fitxategiak falta zituen. Beraz kendu egin da:<ul>%2</ul>
eu[1]: Ondoko azalek beharrezko fitxategiak falta dituzte. Beraz kendu egin dira:<ul>%2</ul>

[ctx: @title:group Group box label]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: General
eu: Orokorra

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TerminalHighlightOnManualActivation)
en: Enabling this option will make Yakuake briefly display a colored overlay above the newly focused terminal when moving focus between multiple terminals in a session, as well as over the currently focused terminal when switching to a session with multiple terminals.
eu: Aukera hau gaitzeak Yakuakek terminal fokuratu berriaren gainetik laburki estalki koloreztatu bat azaltzea eragingo du fokua saio bateko terminal anizkoitzen artean mugitzean, baita unean fokuratutako terminalaren gainetik terminal anizkoitzak dituen saio batera aldatzean.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerminalHighlightOnManualActivation)
en: Highlight terminals when moving focus between them
eu: Nabarmendu terminalak fokua haien artean aldatzean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideSkinBorders)
en: Hide borders
eu: Ezkutatu ertzak

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Background
eu: Leihoaren atzealdea

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color:
eu: Atzealdeko kolorea:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Translucency requires support by the selected skin as well as your desktop environment. The default skin supports translucency.
eu: Zeharrargitasunak hautatutako azalaren euskarria behar du baita zure mahaigain ingurunearena ere. Azal lehenetsiak zeharrargitasuna onartzen du.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Use skin translucency if supported
eu: Erabili azal zeharrargitasuna onartzen bada

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorOpacityLabel)
en: Background color opacity:
eu: Atzealdeko kolorearen opakutasuna:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_BackgroundColorOpacity)
en: When using translucency, the background color will be filled in using the given opacity before the skin elements are painted on top of the background. This allows influencing the opacity and color tint of translucent areas of the skin.
eu: Zeharrargitasuna erabiltzean, atzealdeko planoko kolorea beteko da emandako opakutasuna erabiliz azaleko elementuak atzeko plano gainean margotu aurretik. Horrek ahalbidetzen du azalaren azalera zeharrargitsuen opakutasunean eta margo tonuan eragitea.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Skin
eu: Azala

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, ghnsButton)
en: Get New Skins...
eu: Lortu azal berriak...

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Skin
eu: Kendu azala

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Skin...
eu: Instalatu azala...

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusFollowsMouse)
en: Focus terminals when the mouse pointer is moved over them
eu: Fokatu terminalak saguaren erakuslea haien gainetik higitzen denean

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: If this option is enabled, the shortcut normally used to open and retract the window will give it focus, rather than close it, if it has previously lost focus. Unless the window is set to show on all virtual desktops, this may cause the window manager to switch to the virtual desktop it currently resides on.
eu: Aukera hau gaituta badago, leihoa irekitzeko eta biltzeko erabili ohi den lasterbideak fokua emango dio, itxi ordez, aurrez fokua galdu duenean. Leihoa alegiazko mahaigain guztietan erakusteko ezarri denean ezik, honek leiho kudeatzailea leihoa dagoen alegiazko mahaigainera aldatzea eragin dezake.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: Use Open/Retract action to focus window
eu: Erabili ireki/bildu ekintza leihoa fokatzeko

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAbove)
en: Keep window above other windows
eu: Eduki leihoa beste leihoen gainetik

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OpenAfterStart)
en: Open window after program start
eu: Ireki leihoa programa abiatu ondoren

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: If this option is enabled, the window will automatically open when the mouse pointer is moved to the same edge of the screen that it would open on when using the shortcut.
eu: Aukera hau gaituta badago, leihoa automatikoki irekiko da lasterbidea erabilita irekiko zen pantailaren ertz berera saguaren erakuslea mugitzen denean.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: Open window when the mouse pointer touches the screen edge
eu: Ireki leihoa saguaren erakusleak pantailaren ertza ukitzen duenean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberFullscreen)
en: Remember and restore window fullscreen state
eu: Gogoratu eta lehengoratu leihoaren pantaila-bete egoera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystrayIcon)
en: Show system tray icon
eu: Erakutsi sistema-erretiluko ikonoa

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpen)
en: Keep window open when it loses focus
eu: Eduki leihoa irekita fokua galtzen duenean

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpenAfterLastSessionCloses)
en: Keep window open after the last session is closed
eu: Eduki leihoa irekita azken saioa itxi ondoren

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Dialogs
eu: Elkarrizketa-koadroak

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ConfirmQuit)
en: Confirm quit when more than one session is open
eu: Irtetea berretsi saio bat baino gehiago irekia dagoenean

[ctx: @item:intext]
en: by %1
eu: %1-k egina

[ctx: @item:inlistbox]
en: Screen %1
eu: %1 pantaila

[ctx: @title:window]
en: Hiding Title Bar
eu: Titulu-barra ezkutatzea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_0)
en: Title Bar
eu: Titulu-barra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTitleBar)
en: Show title bar
eu: Erakutsi titulu-barra

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: Tab Bar
eu: Fitxa-barra

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: If this option is enabled, the information about the active terminal's contents that is normally shown in the title bar will also be shown on the tab bar. You can modify the format of the information in the terminal profile.
eu: Aukera hau gaituta badago, terminal aktiboaren edukiari buruzko informazioa, titulu barran erakutsi ohi dena, fitxen barran ere erakutsiko da. Informazioaren formatua terminalaren profilean alda dezakezu.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: Show title bar contents in tab labels
eu: Erakutsi titulu-barra edukia fitxen etiketetan

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Show the tab bar
eu: Erakutsi fitxa-barra

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Size and Animation
eu: Neurria eta animazioa

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width:
eu: Zabalera:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height:
eu: Altuera:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, durationLabel)
en: Duration:
eu: Iraupena:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: If this option is enabled, Yakuake will ask the window manager to perform the window open/retract animation. If the window manager is unable to provide the requested service, Yakuake will fall back to an animation strategy of progressively adjusting the window mask.
eu: Aukera hau gaituta badago, Yakuakek leiho kudeatzaileari eskatuko dio irekitze/biltze animazioa gauzatzeko. Leiho kudeatzailea eskatutako zerbitzua emateko gauza ez balitz, Yakuakek leiho maskara pixkanaka doitzeko erreserbako animazio estrategia batera joko luke.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: Ask the window manager to perform the animation
eu: Eskatu leiho kudeatzaileari animazioa burutu dezala

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Position
eu: Kokapena

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Left
eu: Ezkerrera

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Right
eu: Eskuinera

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, screenLabel)
en: Open on screen:
eu: Ireki ... pantailan:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: At mouse location
eu: Saguaren kokalekuan

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: Screen 1
eu: 1 pantaila

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowOnAllDesktops)
en: Show on all desktops
eu: Mahaigain guztietan

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Screen), group (Window)
en: Screen to use
eu: Erabili beharreko pantaila

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Screen), group (Window)
en: The screen on which the application window will appear. 0 is understood to be the screen the mouse pointer is on.
eu: Aplikazioaren leihoa agertuko den pantaila. Ulertze da 0 dela saguaren erakuslea dagoen pantaila.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Width), group (Window)
en: Window width
eu: Leiho zabalera

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Width), group (Window)
en: Width of the application window as a percentage of the screen.
eu: Aplikazio leihoaren zabalera pantailaren ehunekotan.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Height), group (Window)
en: Window height
eu: Leihoaren altuera

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Height), group (Window)
en: Height of the application window as a percentage of the screen.
eu: Aplikazio leihoaren altuera pantailaren ehunekotan.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Position), group (Window)
en: Window position
eu: Leihoaren kokalekua

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Position), group (Window)
en: Center point of the application window, as a percentage, measured from the left-hand edge of the screen.
eu: Aplikazio leihoaren erdiko puntua, ehunekotan, pantailaren ezker aldeko ertzetik neurtuta.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Show window on all desktops
eu: Erakutsi leihoa mahaigain guztietan

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Whether to show the window on all desktops.
eu: Leihoa mahaigain guztietan erakutsi edo ez.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Keep window open
eu: Eduki leihoa irekita

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Whether to keep the application window open when it loses focus.
eu: Aplikazioaren leihoa honek fokua galtzen duenean irekita eduki edo ez.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Keep window open after last session closes
eu: Eduki leihoa irekita azken saioa itxi ondoren

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Whether to keep the application window open after the last session is closed.
eu: Aplikazioaren leihoa irekita eduki edo ez azken saioa itxi ondoren.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Use open/retract shortcut to focus window
eu: Erabili ireki/bildu lasterbidea leihoa fokatzeko

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Whether the open/retract keyboard shortcut can be used to focus the application window when it is already open.
eu: Ireki/bildu teklatuko lasterbidea aplikazioaren leihoa irekita dagoenean hura fokatzeko erabil daitekeen edo ez.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Keep window on top
eu: Eduki leihoa goian

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Whether to keep the application window above other windows on the screen.
eu: Aplikazioaren leihoa pantailan beste leiho batzuen gainetik eduki edo ez.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTitleBar), group (Window)
en: Show title bar
eu: Erakutsi titulu-barra

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTitleBar), group (Window)
en: Whether to show the title bar in the application window.
eu: Titulu-barra aplikazioaren leihoan erakutsi edo ez.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Show tab bar
eu: Erakutsi fitxa-barra

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Whether to show the tab bar in the application window.
eu: Fitxa-barra aplikazioaren leihoan erakutsi edo ez.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Dynamic tab titles
eu: Fitxetan titulu dinamikoak

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Whether to update tab titles along with the title bar.
eu: Titulu barrekin batera fitxen tituluak eguneratu edo ez.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowSystrayIcon), group (Window)
en: Show a system tray icon
eu: Erakutsi sistema-erretiluko ikono bat

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSystrayIcon), group (Window)
en: Whether to show a system tray icon.
eu: Sistema-erretiluko ikono bat erakutsi edo ez.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Focus follows mouse
eu: Fokuak saguari jarraitzen dio

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Whether an individual terminal in a session will be given focus when the mouse pointer is moved above it.
eu: Saguaren erakuslea haren gainetik higitzean saio bateko terminal batek fokua jasoko duen edo ez.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Open after start
eu: Ireki abiatu ondoren

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Whether the application window should be opened after program start.
eu: Aplikazioaren leihoa aplikazioa abiatu ondoren ireki edo ez.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (RememberFullscreen), group (Behavior)
en: Remember window fullscreen state
eu: Gogoratu leihoaren pantaila-bete egoera

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RememberFullscreen), group (Behavior)
en: Whether the window will be shown fullscreen again when it has been previously.
eu: Leiho bat aurrez pantaila-betean erakutsi denean berriz hala erakutsiko den edo ez.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Skin), group (Appearance)
en: Skin
eu: Azala

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Skin), group (Appearance)
en: The skin to be used by the application window.
eu: Aplikazioaren leihoak erabili beharreko azala.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Skin installed by KNS
eu: Azala instalatu du KNS-k

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Whether the currently active skin was installed via KNS.
eu: Une honetan aktibo dagoen azala KNS-k instalatu duen edo ez.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Use translucent background
eu: Erabili atzealde zeharrargitsua

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Whether to make use of XComposite ARGB translucency.
eu: XComposite ARGB zeharrargitasuna erabili edo ez.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Window background color
eu: Leiho atzealdeko kolorea

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Background color painted below skin elements.
eu: Atzealdeko kolore margotua azalaren elementuen azpian.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: Background color opacity
eu: Atzealdeko kolorearen opakutasuna

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the background color fill when using translucency.
eu: Atzealdeko kolore betegarriaren opakutasuna zeharrargitasuna erabiltzean.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Highlight newly focused terminals
eu: Nabarmendu terminal fokuratu berriak

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Whether to briefly display a colored overlay above the newly focused terminal when moving focus between multiple terminals in a session, as well as over the currently focused terminal when switching to a session with multiple terminals.
eu: Terminal fokuratu berriaren gainetik laburki estalki koloreztatu bat azaltzea edo ez, fokua saio bateko terminal anizkoitzen artean mugitzean, baita unean fokuratutako terminalaren gainetik terminal anizkoitzak dituen saio batera aldatzean.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (HideSkinBorders), group (Appearance)
en: Hide the borders defined by the skin
eu: Ezkutatu azalak definitutako ertzak

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideSkinBorders), group (Appearance)
en: Skins can define borders around the terminal including the tabbar. This option, when turned on, will overwrite the border settings defined by the skin and hide all borders.
eu: Azalek, terminalaren inguruan, fitxa-barra barne, ertzak definitu ditzakete. Aukera honek, pizten denean, azalak definitutako ertzak gainidatzi eta ertz guztiak ezkutatuko ditu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: Terminal highlight opacity
eu: Terminal nabarmentzearen opakutasuna

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the colored overlay used to highlight a terminal.
eu: Terminal bat nabarmentzeko erabilitako estalki koloreztatuaren opakutasuna.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: Terminal highlight duration
eu: Terminal nabarmentzearen iraupena

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: The duration of the terminal highlight overlay.
eu: Terminala nabarmentzeko estalkiaren iraupena.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator color
eu: Teklatu sarrera oztopatuaren adierazlearen kolorea

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: The color of the keyboard input block indicator overlay.
eu: Teklatu sarrera oztopatuaren estalki adierazlearen kolorea.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorOpacity), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator opacity
eu: Teklatu sarrera oztopatuaren adierazlearen opakutasuna

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the keyboard input block indicator overlay.
eu: Teklatu sarrera oztopatuaren estalki adierazlearen opakutasuna.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorDuration), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator duration
eu: Teklatu sarrera oztopatuaren adierazlearen iraupena

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorDuration), group (Appearance)
en: The duration of the keyboard input block indicator overlay.
eu: Teklatu sarrera oztopatuaren estalki adierazlearen iraupena.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Attempt to use the window manager to animate the window
eu: Leihoa animatzeko leiho kudeatzailea erabiltzeko saiakera

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Whether to try and let the window manager perform the window open/retract animation. Yakuake will fall back to an animation strategy of progressively adjusting the window mask if the window manager is unable to provide the requested service.
eu: Aproba egin eta leiho kudeatzaileari leiho irekitze/biltze animazioa egiten utzi edo ez. Leiho kudeatzailea eskatutako zerbitzua emateko gauza ez balitz, Yakuakek leiho maskara pixkanaka doitzeko erreserbako animazio estrategia batera joko luke.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Frames), group (Animation)
en: Animation frames
eu: Animazio fotogramak

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Frames), group (Animation)
en: The number of frames of the open/retract animation. One frame is taken to be 10 miliseconds.
eu: Ireki/bildu animazioaren fotograma kopurua. Fotograma batek 10 milisegundo hartzen ditu.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Auto-open window
eu: Automatikoki ireki leihoa

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Whether to automatically open the application window when the mouse pointer is found at the edge of the screen.
eu: Aplikazioaren leihoa automatikoki ireki behar den edo ez, saguaren erakuslea pantailaren ertzean aurkitzen denean.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: Mouse pointer poll interval
eu: Sagu-erakuslea aintzakotzat hartzeko bitartea

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: The interval during which the mouse pointer position will be checked to determine whether or not it is at the same edge of the screen as the window.
eu: Sagu-erakuslearen kokapena leihoa dagoen pantailako ertz bera den egiaztatuko den bitartea.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Application first run
eu: Aplikazioaren lehen exekuzioa

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Whether this is the first time the application is run.
eu: Honako hau aplikazioaren lehen exekuzioa den edo ez.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Confirm quit with multiple sessions
eu: Berretsi irtetea saio aniztunekin

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Whether to prompt the user before quitting the application when multiple sessions are open.
eu: Erabiltzaileari galdetu behar zaion edo ez, saio anizkoitzak irekita dituen aplikaziotik irten aurretik.

[ctx: @title:window]
en: First Run
eu: Lehen exekuzioa

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, titleWidget)
en: Welcome to Yakuake
eu: Ongi etorri Yakuake-ra

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introLabel)
en: Before starting to use the application, you might want to change the keyboard shortcut used to open and retract the Yakuake window:
eu: Aplikazioa erabiltzen hasi aurretik, Yakuake leihoa irekitzeko eta biltzeko erabiltzen den lasterbidea aldatu nahiko duzu agian:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, outroLabel)
en: You can change the shortcut later at any time via the menu.
eu: Aurrerago lasterbidea edozein unetan aldatu ahal izango duzu menua erabiliz.

[ctx: @title]
en: A drop-down terminal emulator based on KDE Konsole technology.
eu: KDE Konsole teknologian oinarritzen den goitik-behera zabaltzen den terminal emulatzaile bat.

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2008-2018 The Yakuake Team
eu: (c) 2008-2018 Yakuake taldea

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer, Lead Developer
eu: Arduraduna, garatzaile nagusia

[ctx: @info:credit]
en: Project Founder, Legacy skin (Inactive)
eu: Proiektuaren sortzailea, azal ondorea (ez-aktiboa)

[ctx: @info:credit]
en: Plastik skin
eu: Plastik azala

[ctx: @info:credit]
en: Tab bar drag and drop support, Prevent Closing toggle
eu: Fitxa-barrako arrastatu eta jaregin euskarria, «saihestu ixtea» txandakatu

[ctx: @info:credit]
en: Icon on tabs with Prevent Closing enabled
eu: Ikonoa fitxetan ixtea saihestu gaitua dagoenean

[ctx: @info:credit]
en: Actions to grow terminals
eu: Terminalak zabaltzeko ekintzak

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to quit?
eu: Ziur zaude irten nahi duzula?

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions, <emphasis>some of which you have locked to prevent closing them accidentally.</emphasis> These will be killed if you continue.</warning>
eu: <warning>Saio bat baino gehiago dago irekita, <emphasis>haietako batzuk giltzatu dituzu ustekabe ixtea saihesteko.</emphasis>Hau akabatuko da jarraitzen baduzu.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions. These will be killed if you continue.</warning>
eu: <warning>Saio anitz irekita daude. Akabatu egingo dira jarraitzen baduzu.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are one or more open sessions that you have locked to prevent closing them accidentally. These will be killed if you continue.</warning>
eu: <warning>Gutxienez saio bat irekita dago ustekabean ixtea saihesteko giltzatu duzuna. Akabatu egingo dira jarraitzen baduzu.</warning>

[ctx: @title:window]
en: Really Quit?
eu: Benetan irten?

[ctx: @action]
en: Open/Retract Yakuake
eu: Ireki/bildu Yakuake

[ctx: @action]
en: Keep window open when it loses focus
eu: Eduki leihoa irekita fokua galtzen duenean

[ctx: @action]
en: Manage Profiles...
eu: Kudeatu profilak...

[ctx: @action]
en: Edit Current Profile...
eu: Editatu uneko profila...

[ctx: @action]
en: Increase Window Width
eu: Handiagotu leihoaren zabalera

[ctx: @action]
en: Decrease Window Width
eu: Txikiagotu leihoaren zabalera

[ctx: @action]
en: Increase Window Height
eu: Handiagotu leihoaren altuera

[ctx: @action]
en: Decrease Window Height
eu: Txikiagotu leihoaren altuera

[ctx: @action]
en: New Session
eu: Saio berria

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Horizontally
eu: Bi terminal, horizontalki

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Vertically
eu: Bi terminal, bertikalki

[ctx: @action]
en: Four Terminals, Grid
eu: Lau terminal, sareta

[ctx: @action]
en: Close Session
eu: Itxi saioa

[ctx: @action]
en: Previous Session
eu: Aurreko saioa

[ctx: @action]
en: Next Session
eu: Hurrengo saioa

[ctx: @action]
en: Move Session Left
eu: Eraman saioa ezkerrera

[ctx: @action]
en: Move Session Right
eu: Eraman saioa eskuinera

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Right
eu: Zabaldu terminala eskuinera

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Left
eu: Zabaldu terminala ezkerrera

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Top
eu: Zabaldu terminala gorantz

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Bottom
eu: Zabaldu terminala beherantz

[ctx: @action]
en: Rename Session...
eu: Berrizendatu saioa...

[ctx: @action]
en: Previous Terminal
eu: Aurreko terminala

[ctx: @action]
en: Next Terminal
eu: Hurrengo terminala

[ctx: @action]
en: Close Active Terminal
eu: Itxi terminal aktiboa

[ctx: @action]
en: Split Left/Right
eu: Zatitu ezker/eskuin

[ctx: @action]
en: Split Top/Bottom
eu: Zatitu goian/behean

[ctx: @action]
en: Prevent Closing
eu: Saihestu ixtea

[ctx: @action]
en: Disable Keyboard Input
eu: Ezgaitu teklatuaren sarrera

[ctx: @action]
en: Monitor for Activity
eu: Gainbegiratu jarduera

[ctx: @action]
en: Monitor for Silence
eu: Gainbegiratu isiltasuna

[ctx: @action]
en: Toggle Titlebar
eu: Txandakatu titulu-barra

[ctx: @action]
en: Switch to Session %1
eu: Aldatu %1 saiora

[ctx: @info]
en: Activity detected in monitored terminal in session "%1".
eu: Jarduera hauteman da gainbegiratutako terminaleko "%1" saioan.

[ctx: @info]
en: Silence detected in monitored terminal in session "%1".
eu: Isiltasuna hauteman da gainbegiratutako terminaleko "%1" saioan.

[ctx: @title:menu]
en: Help
eu: Laguntza

[ctx: @title:menu]
en: Quick Options
eu: Aukera azkarrak

[ctx: @title:menu]
en: Screen
eu: Pantaila

[ctx: @title:menu]
en: Width
eu: Zabalera

[ctx: @title:menu]
en: Height
eu: Altuera

[ctx: @title:menu]
en: Settings
eu: Ezarpenak

[ctx: @item:inmenu]
en: At mouse location
eu: Saguaren kokalekuan

[ctx: @item:inmenu]
en: Screen %1
eu: %1 pantaila

en: %1%
eu: %%1

[ctx: @title Preferences page name]
en: Window
eu: Leihoa

[ctx: @title Preferences page name]
en: Behavior
eu: Jokabidea

[ctx: @title Preferences page name]
en: Appearance
eu: Itxura

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load a skin. It is likely that it was installed incorrectly.<nl/><nl/>The application will now quit.
eu: <application>Yakuake</application> ez da azal bat zamatzeko gauza izan. Litekeena da hura gaizki instalatu izana.<nl/><nl/>Aplikazioa itxi egingo da orain.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Load Skin
eu: Ezin da zamatu azala

[ctx: @info]
en: Press <shortcut>%1</shortcut> to open
eu: Sakatu <shortcut>%1</shortcut> irekitzeko

en: The D-Bus method runCommand was just used.  There are security concerns about allowing these methods to be public.  If desired, these methods can be changed to internal use only by re-compiling Yakuake. <p>This warning will only show once for this Yakuake instance.</p>
eu: D-Bus «runCommand» metodoa erabili da oraintxe. Segurtasun kezkak daude metodo hau publiko izatea baimentzearen inguruan. Hala nahi izanez gero, metodo hauek barneko erabilerara alda daitezke Yakuake bir-konpilatuta.<p>Abisu hau soilik behin erakutsiko da Yakuake-ren instantzia honetarako.</p>

[ctx: @info]
en: <warning>You have locked this session to prevent accidental closing of terminals.</warning>
eu: <warning>Saio hau giltzatu duzu ustekabeko terminal ixteak saihesteko.</warning>

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this session?
eu: Ziur zaude saio hau itxi nahi duzula?

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this terminal?
eu: Ziur zaude terminal hau itxi nahi duzula?

[ctx: @title:window]
en: Really Close?
eu: Benetan itxi?

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Tab Bar</title><para>The tab bar allows you to switch between sessions. You can double-click a tab to edit its label.</para>
eu: <title>Fitxa barra</title><para>Fitxa barrak saio artean aldatzen uzten dizu. Fitxa bati klik-bikoitza eginda haren etiketa alda dezakezu.</para>

[ctx: @title:menu]
en: Disable Keyboard Input
eu: Ezgaitu teklatuaren sarrera

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Activity
eu: Gainbegiratu jarduera

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Silence
eu: Gainbegiratu isiltasuna

[ctx: @info:tooltip]
en: New Session
eu: Saio berria

[ctx: @info:whatsthis]
en: Adds a new session. Press and hold to select session type from menu.
eu: Saio berri bat gehitzen du. Sakatu eta eutsi, menutik saio mota aukeratzeko.

[ctx: @info:tooltip]
en: Close Session
eu: Itxi saioa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Closes the active session.
eu: Saio aktiboa ixten du.

[ctx: @action]
en: For This Session
eu: Saio honetarako

[ctx: @action]
en: For Terminal %1
eu: %1 terminalerako

[ctx: @action]
en: In This Session
eu: Saio honetan

[ctx: @action]
en: In Terminal %1
eu: %1 terminalean

[ctx: @title:tab]
en: Shell
eu: «Shell»a

[ctx: @title:tab]
en: Shell No. %1
eu: «Shell» zk. %1

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load the <application>Konsole</application> component.<nl/> A <application>Konsole</application> installation is required to use Yakuake.
eu: <application>Yakuake</application> ez da <application>Konsole</application> osagaia zamatzeko gai izan.<nl/> <application>Konsole</application>ren instalazio bat behar da Yakuake erabiltzeko.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Title Bar</title><para>The title bar displays the session title if available.</para>
eu: <title>Titulu barra</title><para>Titulu barrak saioaren izena azaltzen du erabilgarri dagoenean.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep window open when it loses focus
eu: Eduki leihoa irekita fokua galtzen duenean

[ctx: @info:whatsthis]
en: If this is checked, the window will stay open when it loses focus.
eu: Hau markatua badago, leihoa irekita egongo da fokua galtzen duenean.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open Menu
eu: Ireki menua

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens the main menu.
eu: Menu nagusia irekitzen du.

[ctx: @info:tooltip Quits the application]
en: Quit
eu: Irten

[ctx: @info:whatsthis]
en: Quits the application.
eu: Aplikazioa ixten du.
