yakuake - en to gl translation catalogue (225 entries)

[ctx: @item:inlistbox Unknown skin author]
en: Unknown
gl: Descoñecida

[ctx: @title:window]
en: Select the skin archive to install
gl: Seleccione o arquivo de tema que quere instalar

[ctx: @info]
en: Unable to list the skin archive contents.
gl: Non se poden listar os contidos do arquivo de aparencia.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed and you lack the required permissions to overwrite it.
gl: Parece que esta aparencia xa está instalada e que vostede non ten os permisos requiridos para sobrescribila.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed. Do you want to overwrite it?
gl: Parece que esta aparencia xa está instalada. Quere sobrescribila?

[ctx: @title:window]
en: Skin Already Exists
gl: A aparencia xa existe

[ctx: @action:button]
en: Reinstall Skin
gl: Reinstalar unha aparencia…

[ctx: @title:Window]
en: Could Not Delete Skin
gl: Non se puido eliminar a aparencia

[ctx: @info]
en: Unable to locate required files in the skin archive.<nl/><nl/>The archive appears to be invalid.
gl: Non se poden atopar os ficheiros requiridos no arquivo de aparencia.<nl/><nl/>O arquivo parece incorrecto.

[ctx: @info]
en: The skin archive file could not be opened.
gl: Non se puido abrir o ficheiro de arquivo de aparencia.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Install Skin
gl: Non se pode instalar a aparencia

[ctx: @info]
en: Do you want to remove "%1" by %2?
gl: Quere desinstalar «%1» por %2?

[ctx: @title:window]
en: Remove Skin
gl: Desinstalar a aparencia

[ctx: @info]
en: The following skin is missing required files. Thus it was removed:<ul>%2</ul> | The following skins are missing required files. Thus they were removed:<ul>%2</ul>
gl[0]: Faltan ficheiros requiridos da seguinte aparencia. Desinstalarase por este motivo:<ul>%2</ul>
gl[1]: Faltan ficheiros requiridos das seguintes aparencias. Desinstalaranse por este motivo:<ul>%2</ul>

[ctx: @title:group Group box label]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: General
gl: Xeral

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_TerminalHighlightOnManualActivation)
en: Enabling this option will make Yakuake briefly display a colored overlay above the newly focused terminal when moving focus between multiple terminals in a session, as well as over the currently focused terminal when switching to a session with multiple terminals.
gl: Se se activa esta opción, Yakuake amosará brevemente unha capa colorada sobre a terminal recentemente focalizada cando se mova o foco entre múltiples terminais nunha sesión, así como sobre a terminal co foco ao cambiar a unha sesión con múltiples terminais.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TerminalHighlightOnManualActivation)
en: Highlight terminals when moving focus between them
gl: Realzar as terminais cando se mova o foco entre elas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideSkinBorders)
en: Hide borders
gl: Agochar os bordos.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Background
gl: Fondo da xanela

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color:
gl: Cor de fondo:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Translucency requires support by the selected skin as well as your desktop environment. The default skin supports translucency.
gl: A transparencia debe estar permitida pola aparencia escollida así como polo contorno de escritorio. O tema predeterminado admite transparencias.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Translucency)
en: Use skin translucency if supported
gl: Usar a transparencia do tema se se permite.

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorOpacityLabel)
en: Background color opacity:
gl: Opacidade da cor de fondo:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_BackgroundColorOpacity)
en: When using translucency, the background color will be filled in using the given opacity before the skin elements are painted on top of the background. This allows influencing the opacity and color tint of translucent areas of the skin.
gl: Se utiliza transparencias, a cor de fondo encherase usando a opacidade dada antes de que os elementos do tema se pinten sobre o fondo. Isto permite influír na opacidade e no ton da cor das áreas transparentes do tema.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Skin
gl: Aparencia

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, ghnsButton)
en: Get New Skins...
gl: Obter novas peles…

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Skin
gl: Desinstalar a aparencia

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Skin...
gl: Instalar unha aparencia…

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FocusFollowsMouse)
en: Focus terminals when the mouse pointer is moved over them
gl: Focalizar os terminais cando o rato se mova sobre eles.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: If this option is enabled, the shortcut normally used to open and retract the window will give it focus, rather than close it, if it has previously lost focus. Unless the window is set to show on all virtual desktops, this may cause the window manager to switch to the virtual desktop it currently resides on.
gl: Se activa esta opción, o atallo que normalmente é usado para abrir e retraer a xanela focalizaraa no canto de pechala, se anteriormente perdese o foco. A non ser que esta xanela estea configurada para amosarse en todos os escritorios, isto pode provocar que o xestor de xanelas cambie de escritorio virtual.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ToggleToFocus)
en: Use Open/Retract action to focus window
gl: Usar a acción Abrir/Retraer para focalizar a xanela.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAbove)
en: Keep window above other windows
gl: Manter a xanela por riba das outras.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OpenAfterStart)
en: Open window after program start
gl: Abrir a xanela despois de iniciar o programa.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: If this option is enabled, the window will automatically open when the mouse pointer is moved to the same edge of the screen that it would open on when using the shortcut.
gl: Se activa esta opción, a xanela abrirase automaticamente cando o rato estea no mesmo bordo da pantalla no que se abriría de usar o atallo.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PollMouse)
en: Open window when the mouse pointer touches the screen edge
gl: Abrir a xanela cando o rato toque o bordo da pantalla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberFullscreen)
en: Remember and restore window fullscreen state
gl: Lembrar e restaurar o estado de pantalla completa da xanela.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystrayIcon)
en: Show system tray icon
gl: Amosar a icona na zona de notificacións.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpen)
en: Keep window open when it loses focus
gl: Manter a xanela aberta se perde o foco.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpenAfterLastSessionCloses)
en: Keep window open after the last session is closed
gl: Manter a xanela aberta despois de pechar a última sesión.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Dialogs
gl: Diálogos

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ConfirmQuit)
en: Confirm quit when more than one session is open
gl: Confirmar a saída cando haxa máis dunha sesión aberta.

[ctx: @item:intext]
en: by %1
gl: por %1

[ctx: @item:inlistbox]
en: Screen %1
gl: Pantalla %1

[ctx: @title:window]
en: Hiding Title Bar
gl: Agochar a barra de título

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_0)
en: Title Bar
gl: Barra de título

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTitleBar)
en: Show title bar
gl: Amosar a barra do título.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: Tab Bar
gl: Barra de lapelas

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: If this option is enabled, the information about the active terminal's contents that is normally shown in the title bar will also be shown on the tab bar. You can modify the format of the information in the terminal profile.
gl: Se escolle esta opción, a información sobre o contido da terminal activa que normalmente é amosada na barra de título tamén ha amosarse na barra de lapelas. Pode modificar o formato desta información no perfil da terminal.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_DynamicTabTitles)
en: Show title bar contents in tab labels
gl: Amosar os contidos da barra do título nos separadores das sesións.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Show the tab bar
gl: Amosar a barra de lapelas.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Size and Animation
gl: Tamaño e animación

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width:
gl: Anchura:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height:
gl: Alto:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, durationLabel)
en: Duration:
gl: Duración:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: If this option is enabled, Yakuake will ask the window manager to perform the window open/retract animation. If the window manager is unable to provide the requested service, Yakuake will fall back to an animation strategy of progressively adjusting the window mask.
gl: Se activa esta opción, Yakuake solicitaralle ao xestor de xanelas que se encargue da animación de apertura/retracción. Se o xestor de xanelas non pode fornecer o servizo requirido, Yakuake usará a estratexia de animación de axustar progresivamente a máscara da xanela.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseWMAssist)
en: Ask the window manager to perform the animation
gl: Solicitar ao xestor de xanelas que realice a animación.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Position
gl: Posición

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Left
gl: Esquerda

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Right
gl: Dereita

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, screenLabel)
en: Open on screen:
gl: Abrir na pantalla:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: At mouse location
gl: Onde estea o rato

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: Screen 1
gl: Pantalla 1

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowOnAllDesktops)
en: Show on all desktops
gl: Amosar en todos os escritorios.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Screen), group (Window)
en: Screen to use
gl: Pantalla a usar

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Screen), group (Window)
en: The screen on which the application window will appear. 0 is understood to be the screen the mouse pointer is on.
gl: A pantalla na que aparecerá a xanela da aplicación. 0 é a pantalla na que está o rato.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Width), group (Window)
en: Window width
gl: Anchura da xanela

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Width), group (Window)
en: Width of the application window as a percentage of the screen.
gl: A anchura da xanela da aplicación en porcentaxe da pantalla.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Height), group (Window)
en: Window height
gl: Alto da xanela

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Height), group (Window)
en: Height of the application window as a percentage of the screen.
gl: A altura da xanela da aplicación en porcentaxe da pantalla.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Position), group (Window)
en: Window position
gl: Posición da xanela

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Position), group (Window)
en: Center point of the application window, as a percentage, measured from the left-hand edge of the screen.
gl: O punto central da xanela da aplicación en porcentaxe desde o bordo esquerdo da pantalla.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Show window on all desktops
gl: Amosar a xanela en todos os escritorios

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Whether to show the window on all desktops.
gl: Indica se amosar a xanela en todos os escritorios.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Keep window open
gl: Manter a xanela aberta

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Whether to keep the application window open when it loses focus.
gl: Indica se debe manter a xanela da aplicación aberta cando perda o foco.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Keep window open after last session closes
gl: Manter a xanela aberta despois de pechar a última sesión

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Whether to keep the application window open after the last session is closed.
gl: Indica se debe manter a xanela da aplicación aberta cando se pecha a última sesión.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Use open/retract shortcut to focus window
gl: Usar o atallo de abrir/retraer para focalizar a xanela

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ToggleToFocus), group (Window)
en: Whether the open/retract keyboard shortcut can be used to focus the application window when it is already open.
gl: Indica se o atallo de teclado para abrir/retraer pode usarse para focalizar a xanela da aplicación cando xa está aberta.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Keep window on top
gl: Manter a xanela por riba

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Whether to keep the application window above other windows on the screen.
gl: Indica se manter a xanela da aplicación sobre outras xanelas na pantalla.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTitleBar), group (Window)
en: Show title bar
gl: Amosar a barra do título

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTitleBar), group (Window)
en: Whether to show the title bar in the application window.
gl: Indica se amosar a barra do título na xanela da aplicación.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Show tab bar
gl: Amosar a barra de lapelas

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Whether to show the tab bar in the application window.
gl: Indica se amosar a barra de lapelas na xanela da aplicación.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Dynamic tab titles
gl: Títulos dinámicos de separador

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Whether to update tab titles along with the title bar.
gl: Indica se actualizar os títulos de separador xunto coa barra de título.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowSystrayIcon), group (Window)
en: Show a system tray icon
gl: Amosar a icona na zona de notificacións.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSystrayIcon), group (Window)
en: Whether to show a system tray icon.
gl: Se amosar unha icona na zona de notificacións.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Focus follows mouse
gl: O foco segue ao rato

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Whether an individual terminal in a session will be given focus when the mouse pointer is moved above it.
gl: Indica se se lle dará o foco a unha terminal individual nunha sesión cando o punteiro do rato para sobre ela.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Open after start
gl: Abrir despois de iniciar

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Whether the application window should be opened after program start.
gl: Indica se a xanela da aplicación debe abrirse despois de iniciado o programa.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (RememberFullscreen), group (Behavior)
en: Remember window fullscreen state
gl: Lembrar o estado de pantalla completa da xanela

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (RememberFullscreen), group (Behavior)
en: Whether the window will be shown fullscreen again when it has been previously.
gl: Se a xanela se amosará a pantalla completa de novo se o estaba previamente.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Skin), group (Appearance)
en: Skin
gl: Aparencia

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Skin), group (Appearance)
en: The skin to be used by the application window.
gl: A aparencia a usar na xanela da aplicación.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Skin installed by KNS
gl: Pel instalada por KNS

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Whether the currently active skin was installed via KNS.
gl: Indica se a pel activa se instalou a través de KNS.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Use translucent background
gl: Usar un fondo translúcido

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Whether to make use of XComposite ARGB translucency.
gl: Indica se usar transparencias XComposite ARGB.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Window background color
gl: Cor de fondo da xanela

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Background color painted below skin elements.
gl: A cor de fondo pintada baixo os elementos do tema.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: Background color opacity
gl: Opacidade da cor de fondo

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the background color fill when using translucency.
gl: A opacidade da cor de fondo cando se utiliza transparencia.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Highlight newly focused terminals
gl: Realzar as terminais que reciben o foco

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOnManualActivation), group (Appearance)
en: Whether to briefly display a colored overlay above the newly focused terminal when moving focus between multiple terminals in a session, as well as over the currently focused terminal when switching to a session with multiple terminals.
gl: Se se debe amosar brevemente un sobreposto coloreado sobre as terminais que reciben o foco cando se move o foco entre múltiplas terminais nunha sesión, así como sobre a terminal que ten o foco ao cambiar a unha sesión con múltiplas terminais.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (HideSkinBorders), group (Appearance)
en: Hide the borders defined by the skin
gl: Agochar os bordos que define a aparencia

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (HideSkinBorders), group (Appearance)
en: Skins can define borders around the terminal including the tabbar. This option, when turned on, will overwrite the border settings defined by the skin and hide all borders.
gl: As aparencias poden definir bordos arredor do terminal, incluída a barra de lapelas. Esta opción, ao activala, ignorará a configuración de bordos da aparencia e agochará todos os bordos.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: Terminal highlight opacity
gl: Opacidade do realce da terminal

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the colored overlay used to highlight a terminal.
gl: Opacidade do sobreposto coloreado empregado para realzar unha terminal.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: Terminal highlight duration
gl: Duración do realce do terminal

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: The duration of the terminal highlight overlay.
gl: A duración do sobreposto de realce do terminal.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator color
gl: Cor do indicador do bloqueo de entrada de teclado

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorColor), group (Appearance)
en: The color of the keyboard input block indicator overlay.
gl: A cor do recubrimento do indicador de bloqueo de entrada do teclado.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorOpacity), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator opacity
gl: Opacidade do indicador do bloqueo de entrada de teclado

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorOpacity), group (Appearance)
en: The opacity of the keyboard input block indicator overlay.
gl: A opacidade do recubrimento do indicador do bloqueo de entrada de teclado.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeyboardInputBlockIndicatorDuration), group (Appearance)
en: Keyboard input block indicator duration
gl: Duración do indicador do bloqueo de entrada de teclado

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (KeyboardInputBlockIndicatorDuration), group (Appearance)
en: The duration of the keyboard input block indicator overlay.
gl: A duración do recubrimento do indicador do bloqueo de entrada de teclado.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Attempt to use the window manager to animate the window
gl: Tratar de usar o xestor de xanelas para animar a xanela

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseWMAssist), group (Animation)
en: Whether to try and let the window manager perform the window open/retract animation. Yakuake will fall back to an animation strategy of progressively adjusting the window mask if the window manager is unable to provide the requested service.
gl: Se debe intentar e permitir ao xestor de xanelas efectuar a animación de apertura/retracción da xanela. Yakuake usará de maneira predeterminada unha estratexia de animación de axustar progresivamente a máscara da xanela se o xestor de xanelas non pode fornecer o servizo requirido.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Frames), group (Animation)
en: Animation frames
gl: Fotogramas de animación

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (Frames), group (Animation)
en: The number of frames of the open/retract animation. One frame is taken to be 10 miliseconds.
gl: O número de fotogramas da animación de abrir/retraer. Un fotograma dura 10 milisegundos.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Auto-open window
gl: Abrir automaticamente a xanela

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Whether to automatically open the application window when the mouse pointer is found at the edge of the screen.
gl: Indica se abrir automaticamente a xanela da aplicación cando o rato se atopa no bordo da pantalla.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: Mouse pointer poll interval
gl: Intervalo de consulta do rato

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollInterval), group (AutoOpen)
en: The interval during which the mouse pointer position will be checked to determine whether or not it is at the same edge of the screen as the window.
gl: O intervalo co que se comprobará a posición do rato para detectar se está ou non no mesmo bordo da pantalla que a xanela.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Application first run
gl: Primeira execución da aplicación

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Whether this is the first time the application is run.
gl: Indica se esta é a primeira vez que se executa a aplicación.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Confirm quit with multiple sessions
gl: Confirmar ao saír habendo múltiplas sesións

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Whether to prompt the user before quitting the application when multiple sessions are open.
gl: Indica se pedir confirmación para saír da aplicación cando haxa múltiplas sesións abertas.

[ctx: @title:window]
en: First Run
gl: Primeira execución

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, titleWidget)
en: Welcome to Yakuake
gl: Benvido a Yakuake

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, introLabel)
en: Before starting to use the application, you might want to change the keyboard shortcut used to open and retract the Yakuake window:
gl: Antes de comezar a usar a aplicación, poida que queira cambiar o atallo de teclado usado para abrir e retraer a xanela de Yakuake:

[ctx: @info]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, outroLabel)
en: You can change the shortcut later at any time via the menu.
gl: Pode cambiar o atallo en calquera momento mediante o menú.

[ctx: @title]
en: A drop-down terminal emulator based on KDE Konsole technology.
gl: Un emulador despregábel de terminal baseado en Konsole.

[ctx: @info:credit]
en: (c) 2008-2018 The Yakuake Team
gl: © 2008-2018 Equipo de Yakuake

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer, Lead Developer
gl: Mantedor, desenvolvedor principal

[ctx: @info:credit]
en: Project Founder, Legacy skin (Inactive)
gl: Fundador do proxecto, autor do aspecto anterior (inactivo).

[ctx: @info:credit]
en: Daniel 'suslik' D.
gl: Daniel «suslik» D.

[ctx: @info:credit]
en: Plastik skin
gl: Aparencia ao estilo Plastik

[ctx: @info:credit]
en: Tab bar drag and drop support, Prevent Closing toggle
gl: Compatibilidade de arrastrar e soltar da barra de lapelas, opción de previr o peche

[ctx: @info:credit]
en: Icon on tabs with Prevent Closing enabled
gl: Iconas nos separadores con previr o peche activado

[ctx: @info:credit]
en: Actions to grow terminals
gl: Accións para expandir os terminais

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to quit?
gl: Seguro que quere saír?

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions, <emphasis>some of which you have locked to prevent closing them accidentally.</emphasis> These will be killed if you continue.</warning>
gl: <warning>Ten abertas varias sesións, <emphasis>algunhas das cales bloqueou para previr pechalas accidentalmente.</emphasis> Mataranse se continúa.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are multiple open sessions. These will be killed if you continue.</warning>
gl: <warning>Ten abertas varias sesións. Estas han matarse se continúa.</warning>

[ctx: @info]
en: <warning>There are one or more open sessions that you have locked to prevent closing them accidentally. These will be killed if you continue.</warning>
gl: <warning>Ten abertas unha ou varias sesións que bloqueou para previr pechalas accidentalmente. Mataranse se continúa.</warning>

[ctx: @title:window]
en: Really Quit?
gl: Está seguro de que quere saír?

[ctx: @action]
en: Open/Retract Yakuake
gl: Abrir/Retraer Yakuake

[ctx: @action]
en: Keep window open when it loses focus
gl: Manter a xanela aberta se perde o foco

[ctx: @action]
en: Manage Profiles...
gl: Xestionar os perfís…

[ctx: @action]
en: Edit Current Profile...
gl: Editar o perfil actual…

[ctx: @action]
en: Increase Window Width
gl: Aumentar a anchura da xanela

[ctx: @action]
en: Decrease Window Width
gl: Diminuír a anchura da xanela

[ctx: @action]
en: Increase Window Height
gl: Aumentar o alto da xanela

[ctx: @action]
en: Decrease Window Height
gl: Diminuír o alto da xanela

[ctx: @action]
en: New Session
gl: Nova sesión

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Horizontally
gl: Dúas terminais, horizontalmente

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Vertically
gl: Dúas terminais, verticalmente

[ctx: @action]
en: Four Terminals, Grid
gl: Catro terminais, en grade

[ctx: @action]
en: Close Session
gl: Pechar a sesión

[ctx: @action]
en: Previous Session
gl: Anterior sesión

[ctx: @action]
en: Next Session
gl: Seguinte sesión

[ctx: @action]
en: Move Session Left
gl: Ir á sesión da esquerda

[ctx: @action]
en: Move Session Right
gl: Ir á sesión da esquerda

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Right
gl: Expandir a terminal cara á dereita

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Left
gl: Expandir a terminal cara á esquerda

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Top
gl: Expandir a terminal cara arriba

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Bottom
gl: Expandir a terminal cara abaixo

[ctx: @action]
en: Rename Session...
gl: Renomear a sesión…

[ctx: @action]
en: Previous Terminal
gl: Anterior terminal

[ctx: @action]
en: Next Terminal
gl: Seguinte terminal

[ctx: @action]
en: Close Active Terminal
gl: Pechar a terminal activa

[ctx: @action]
en: Split Left/Right
gl: Dividir en esquerda e dereita

[ctx: @action]
en: Split Top/Bottom
gl: Dividir en horizontal

[ctx: @action]
en: Prevent Closing
gl: Previr o peche

[ctx: @action]
en: Disable Keyboard Input
gl: Desactivar a entrada do teclado

[ctx: @action]
en: Monitor for Activity
gl: Monitor de actividade

[ctx: @action]
en: Monitor for Silence
gl: Monitor de silencio

[ctx: @action]
en: Toggle Titlebar
gl: Conmutar a barra do título

[ctx: @action]
en: Switch to Session %1
gl: Ir á sesión %1

[ctx: @info]
en: Activity detected in monitored terminal in session "%1".
gl: Actividade detectada no terminal monitorizado na sesión «%1».

[ctx: @info]
en: Silence detected in monitored terminal in session "%1".
gl: Silencio detectado no terminal monitorizado na sesión «%1».

[ctx: @title:menu]
en: Help
gl: Axuda

[ctx: @title:menu]
en: Quick Options
gl: Opcións rápidas

[ctx: @title:menu]
en: Screen
gl: Pantalla

[ctx: @title:menu]
en: Width
gl: Anchura

[ctx: @title:menu]
en: Height
gl: Alto

[ctx: @title:menu]
en: Settings
gl: Configuración

[ctx: @item:inmenu]
en: At mouse location
gl: Onde estea o rato

[ctx: @item:inmenu]
en: Screen %1
gl: Pantalla %1

[ctx: @title Preferences page name]
en: Window
gl: Xanela

[ctx: @title Preferences page name]
en: Behavior
gl: Comportamento

[ctx: @title Preferences page name]
en: Appearance
gl: Aparencia

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load a skin. It is likely that it was installed incorrectly.<nl/><nl/>The application will now quit.
gl: <application>Yakuake</application> non puido cargar unha aparencia. Posibelmente fose mal instalada.<nl/><nl/>A aplicación sairá agora.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Load Skin
gl: Non se pode cargar a Aparencia

[ctx: @info]
en: Press <shortcut>%1</shortcut> to open
gl: Prema <shortcut>%1</shortcut> para abrir

en: The D-Bus method runCommand was just used.  There are security concerns about allowing these methods to be public.  If desired, these methods can be changed to internal use only by re-compiling Yakuake. <p>This warning will only show once for this Yakuake instance.</p>
gl: Acaba de usarse o método de D-Bus «runCommand» (executar unha orde). Permitir que este método sexa público supón un posíbel problema de seguridade. É posíbel reconstruír Yakuake para cambiar este método para que só poida usarse internamente. <p>Este aviso só se amosará unha vez para esta instancia de Yakuake.</p>

[ctx: @info]
en: <warning>You have locked this session to prevent accidental closing of terminals.</warning>
gl: <warning>Vostede bloqueou esta sesión para previr o peche accidental das terminais.</warning>

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this session?
gl: Seguro que quere pechar esta sesión?

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this terminal?
gl: Seguro que quere pechar esta terminal?

[ctx: @title:window]
en: Really Close?
gl: Está seguro de que quere pechar?

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Tab Bar</title><para>The tab bar allows you to switch between sessions. You can double-click a tab to edit its label.</para>
gl: <title>Barra de lapelas</title><para>A barra de lapelas permítelle saltar entre sesións. Pode facer duplo clic nunha lapela para editar a súa etiqueta.</para>

[ctx: @title:menu]
en: Disable Keyboard Input
gl: Desactivar a entrada do teclado

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Activity
gl: Monitor de actividade

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Silence
gl: Monitor de silencio

[ctx: @info:tooltip]
en: New Session
gl: Nova sesión.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Adds a new session. Press and hold to select session type from menu.
gl: Engade unha sesión nova. Prema e manteña para escoller un tipo no menú.

[ctx: @info:tooltip]
en: Close Session
gl: Pechar a sesión.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Closes the active session.
gl: Pecha a sesión activa.

[ctx: @action]
en: For This Session
gl: Para esta sesión

[ctx: @action]
en: For Terminal %1
gl: Para a terminal %1

[ctx: @action]
en: In This Session
gl: Nesta sesión

[ctx: @action]
en: In Terminal %1
gl: No terminal %1

[ctx: @title:tab]
en: Shell
gl: Intérprete de ordes

[ctx: @title:tab]
en: Shell No. %1
gl: Intérprete de ordes nº %1

[ctx: @info]
en: <application>Yakuake</application> was unable to load the <application>Konsole</application> component.<nl/> A <application>Konsole</application> installation is required to use Yakuake.
gl: <application>Yakuake</application> non puido cargar a compoñente de <application>Konsole</application>.<nl/>Requírese unha instalación de <application>Konsole</application> para executar Yakuake.

[ctx: @info:whatsthis]
en: <title>Title Bar</title><para>The title bar displays the session title if available.</para>
gl: <title>Barra de título</title><para>A barra de título mostra o título da sesión se está dispoñíbel.</para>

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep window open when it loses focus
gl: Mantén a xanela aberta cando perde o foco.

[ctx: @info:whatsthis]
en: If this is checked, the window will stay open when it loses focus.
gl: Se marca esta opción, a xanela quedará aberta cando perda o foco.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open Menu
gl: Abre o menú.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens the main menu.
gl: Abre o menú principal.

[ctx: @info:tooltip Quits the application]
en: Quit
gl: Saír.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Quits the application.
gl: Sae da aplicación.
