yakuake - en to ka translation catalogue (152 entries)

[ctx: @item:inlistbox Unknown skin author]
en: Unknown
ka: უცნობი

[ctx: @title:window]
en: Select the skin archive to install
ka: აირჩიეთ დასაყენებელი გარეგნობის არქივი

[ctx: @info]
en: Unable to list the skin archive contents.
ka: გარეგნობის არქივის შემცველობის სიის გამოტანის შეცდომა.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed and you lack the required permissions to overwrite it.
ka: როგორც ჩანს, ეს გარეგნობა უკვე დაყენებულია და თქვენ მის თავზე გადასაწერად საკმარისი წვდომები არ გაგაჩნიათ.

[ctx: @info]
en: This skin appears to be already installed. Do you want to overwrite it?
ka: როგორც ჩანს, ეს გარეგნობა უკვე დაყენებულია. გნებავთ, თავზე გადააწეროთ მას?

[ctx: @title:window]
en: Skin Already Exists
ka: გარეგნობა უკვე დაყენებულია

[ctx: @action:button]
en: Reinstall Skin
ka: გარეგნობის თავიდან დასაყენებლად

[ctx: @title:Window]
en: Could Not Delete Skin
ka: გარეგნობის წაშლის შეცდომა

[ctx: @info]
en: The skin archive file could not be opened.
ka: გარეგნობის არქივის ფაილის გახსნის შეცდომა.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Install Skin
ka: გარეგნობის დაყენების შეცდომა

[ctx: @info]
en: Do you want to remove "%1" by %2?
ka: ნამდვილად გსურთ, წაშალოთ "%1' (ავტორი: %2) ?

[ctx: @title:window]
en: Remove Skin
ka: გარეგნობის წაშლა

[ctx: @info]
en: The following skin is missing required files. Thus it was removed:<ul>%2</ul> | The following skins are missing required files. Thus they were removed:<ul>%2</ul>
ka[0]: ამ გარეგნობას საჭირო ფაილები აკლია. ამიტომ ის წაიშლება:<ul>%2</ul>
ka[1]: ამ გარეგნობას საჭირო ფაილები აკლია. ამიტომ ის წაიშლება:<ul>%2</ul>

[ctx: @title:group Group box label]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: General
ka: მთავარი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HideSkinBorders)
en: Hide borders
ka: საზღვრების დამალვა

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Background
ka: ფანჯრის ფონი

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color:
ka: ფონის ფერი:

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorOpacityLabel)
en: Background color opacity:
ka: ფონის ფერის გაუმჭვირვალობა:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Skin
ka: გარეგნობა

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KNSWidgets::Button, ghnsButton)
en: Get New Skins...
ka: ახალი გარეგნობების მიღება...

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove Skin
ka: გარეგნობის წაშლა

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: Install Skin...
ka: გარეგნობის დაყენება...

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepAbove)
en: Keep window above other windows
ka: დანარჩენი ფანჯრების ზემოთ ქონა

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OpenAfterStart)
en: Open window after program start
ka: პროგრამის გაშვების შემდეგ ფანჯრის გახსნა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_RememberFullscreen)
en: Remember and restore window fullscreen state
ka: ფანჯრის მთელ ეკრანზე გაშლილობის მდგომარეობის დამახსოვრება და მისი აღდგენა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowSystrayIcon)
en: Show system tray icon
ka: სისტემის კუთხეში ხატულის ჩვენება

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpen)
en: Keep window open when it loses focus
ka: ფანჯრის ღიად დატოვება მას შემდეგაც კი, რაც ის ფოკუსს დაკარგავს

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_KeepOpenAfterLastSessionCloses)
en: Keep window open after the last session is closed
ka: ბოლო სესიის დახურვის შემდეგ ფანჯრის გახსნილ მდგომარეობაში შენარჩუნება

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Dialogs
ka: დიალოგები

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ConfirmQuit)
en: Confirm quit when more than one session is open
ka: გასვლის დადასტურება, თუ ღიაა ერთზე მეტი სესია

[ctx: @item:intext]
en: by %1
ka: %1-ით

[ctx: @item:inlistbox]
en: Screen %1
ka: %1-ე ეკრანი

[ctx: @title:window]
en: Hiding Title Bar
ka: სათაურის ზოლის დამალვა

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_0)
en: Title Bar
ka: სათაურის ზოლი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTitleBar)
en: Show title bar
ka: სათაურის ზოლის ჩვენება

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: Tab Bar
ka: ჩანართების ზოლი

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTabBar)
en: Show the tab bar
ka: ჩანართის ზოლის ჩვენება

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Size and Animation
ka: ზომა და ანიმაცია

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width:
ka: სიგანე:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height:
ka: სიმაღლე:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, durationLabel)
en: Duration:
ka: ხანგრძლივობა:

[ctx: @label Spinbox unit suffix]
note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, framesSpinBox)
en: ms
ka: მწმ

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Position
ka: თანამდებობა

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, screenLabel)
en: Open on screen:
ka: რომელ ეკრანზე ჩვენება:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: At mouse location
ka: თაგუნას მდებარეობის ადგილას

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_Screen)
en: Screen 1
ka: ეკრანი 1

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowOnAllDesktops)
en: Show on all desktops
ka: ყველა სამუშაო მაგიდაზე ჩვენება

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Screen), group (Window)
en: Screen to use
ka: ეკრანი გამოსაყენებლად

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Width), group (Window)
en: Window width
ka: ფანჯრის სიგანე

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Height), group (Window)
en: Window height
ka: ფანჯრის სიმაღლე

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Position), group (Window)
en: Window position
ka: ფანჯრის მდებარეობა

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Show window on all desktops
ka: ფანჯრის ყველა სამუშაო მაგიდაზე ჩვენება

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowOnAllDesktops), group (Window)
en: Whether to show the window on all desktops.
ka: ფანჯრის ყველა სამუშაო მაგიდაზე ჩვენება.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpen), group (Window)
en: Keep window open
ka: ფანჯრის ღიად დატოვება

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepOpenAfterLastSessionCloses), group (Window)
en: Keep window open after last session closes
ka: სესიის დახურვის შემდეგ ფანჯრის გახსნილ მდგომარეობაში შენარჩუნება

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (KeepAbove), group (Window)
en: Keep window on top
ka: ფანჯრის ყველაზე ზემოთ ჩვენება

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTitleBar), group (Window)
en: Show title bar
ka: სათაურის ზოლის ჩვენება

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowTabBar), group (Window)
en: Show tab bar
ka: ჩანართის ზოლის ჩვენება

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (DynamicTabTitles), group (Window)
en: Dynamic tab titles
ka: ჩანართის ავტომატური სახელები

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ShowSystrayIcon), group (Window)
en: Show a system tray icon
ka: სისტემის კუთხეში ხატულის ჩვენება

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (ShowSystrayIcon), group (Window)
en: Whether to show a system tray icon.
ka: სისტემის კუთხეში ხატულის ჩვენება.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FocusFollowsMouse), group (Behavior)
en: Focus follows mouse
ka: ფოკუსი მიყვება თაგუნას

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (OpenAfterStart), group (Behavior)
en: Open after start
ka: გაშვებისას გახსნა

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (RememberFullscreen), group (Behavior)
en: Remember window fullscreen state
ka: ფანჯრის მთელ ეკრანზე გაშლილობის მდგომარეობის დამახსოვრება

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Skin), group (Appearance)
en: Skin
ka: გარეგნობა

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Skin installed by KNS
ka: გარეგნობა KNS-ის მიერაა დაყენებული

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: whatsthis, entry (SkinInstalledWithKns), group (Appearance)
en: Whether the currently active skin was installed via KNS.
ka: არის თუ არა ამჟამად დაყენებული გარეგნობა KNS-ის მიერ დაყენებული.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Translucency), group (Appearance)
en: Use translucent background
ka: გამჭვირვალე ფონის გამოყენება

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColor), group (Appearance)
en: Window background color
ka: ფანჯრის ფონის ფერი

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: Background color opacity
ka: ფონის ფერის გაუმჭვირვალობა

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightOpacity), group (Appearance)
en: Terminal highlight opacity
ka: ტერმინალის გამოკვეთის გაუმჭვირვალობა

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (TerminalHighlightDuration), group (Appearance)
en: Terminal highlight duration
ka: ტერმინალის გამოკვეთის ხანგრძლივობა

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Frames), group (Animation)
en: Animation frames
ka: ანიმაციის კადრები

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (PollMouse), group (AutoOpen)
en: Auto-open window
ka: ფანჯრის ავტომატური გახსნა

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (FirstRun), group (Dialogs)
en: Application first run
ka: აპლიკაციის პირველი გაშვება

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (ConfirmQuit), group (Dialogs)
en: Confirm quit with multiple sessions
ka: დაადასტურეთ გასვლა ბევრი სესიით

[ctx: @title:window]
en: First Run
ka: პირველი გაშვება

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, titleWidget)
en: Welcome to Yakuake
ka: მოგესალმებათ Yakuake

[ctx: @title]
en: A drop-down terminal emulator based on KDE Konsole technology.
ka: Yakuake არის ჩამოსაშლელი ტერმინალის ემულატორი, რომელიც დაფუძნებულია KDE Konsole ტექნოლოგიაზე.

[ctx: @info:credit]
en: Eike Hein
ka: აიკე ჰაინი

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer, Lead Developer
ka: პროგრამისტი და წამყვანი

[ctx: @info:credit]
en: Plastik skin
ka: გარეგნობა Plastik

[ctx: @info:credit]
en: Actions to grow terminals
ka: ტერმინალის გაზრდის ქმედება

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to quit?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, გახვიდეთ?

[ctx: @title:window]
en: Really Quit?
ka: მართლა გავიდე?

[ctx: @action]
en: Open/Retract Yakuake
ka: Yakuake-ის გახსნა/აკეცვა

[ctx: @action]
en: Keep window open when it loses focus
ka: ფანჯრის ღიად დატოვება მას შემდეგაც კი, რაც ის ფოკუსს დაკარგავს

[ctx: @action]
en: Manage Profiles...
ka: პროფილების მართვა...

[ctx: @action]
en: Edit Current Profile...
ka: მიმდინარე პროფილის რედაქტირება...

[ctx: @action]
en: Increase Window Width
ka: ფანჯრის სიგანის გაზრდა

[ctx: @action]
en: Decrease Window Width
ka: ფანჯრის სიგანის შემცირება

[ctx: @action]
en: Increase Window Height
ka: ფანჯრის სიმაღლის გაზრდა

[ctx: @action]
en: Decrease Window Height
ka: ფანჯრის სიმაღლის შემცირება

[ctx: @action]
en: New Session
ka: ახალი სესია

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Horizontally
ka: ორი ტერმინალი, ჰორიზონტალურად

[ctx: @action]
en: Two Terminals, Vertically
ka: ორი ტერმინალი, ვერტინალურად

[ctx: @action]
en: Four Terminals, Grid
ka: ოთხი ტერმინალი, ბადე

[ctx: @action]
en: Close Session
ka: სესიის დახურვა

[ctx: @action]
en: Previous Session
ka: წინა სესია

[ctx: @action]
en: Next Session
ka: შემდეგი სესია

[ctx: @action]
en: Move Session Left
ka: სესიის მარცხნივ გაწევა

[ctx: @action]
en: Move Session Right
ka: სესიის მარჯვნივ გაწევა

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Right
ka: ტერმინალის მარჯვნივ გადიდება

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Left
ka: ტერმინალის მარცხნივ გადიდება

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Top
ka: ტერმინალის ზემოთ გადიდება

[ctx: @action]
en: Grow Terminal to the Bottom
ka: ტერმინალის ქვემოთ გადიდება

[ctx: @action]
en: Rename Session...
ka: სესიის სახელის გადარქმევა...

[ctx: @action]
en: Previous Terminal
ka: წინა ტერმინალი

[ctx: @action]
en: Next Terminal
ka: შემდეგი ტერმინალი

[ctx: @action]
en: Close Active Terminal
ka: აქტიური ტერმინალის დახურვა

[ctx: @action]
en: Split Left/Right
ka: ხედის მარჯვენა/მარცხენაზე გაყოფა

[ctx: @action]
en: Split Top/Bottom
ka: ხედის ზედა/ქვედაზე გაყოფა

[ctx: @action]
en: Prevent Closing
ka: დახურვის თავიდან აცილება

[ctx: @action]
en: Disable Keyboard Input
ka: კლავიატურის გამორთვა

[ctx: @action]
en: Monitor for Activity
ka: აქტივობის მონიტორინგი

[ctx: @action]
en: Monitor for Silence
ka: სიჩუმის მონიტორინგი

[ctx: @action]
en: Toggle Titlebar
ka: ქუდის ზოლის გადართვა

[ctx: @action]
en: Switch to Session %1
ka: %1-ე სესიაზე გადართვა

[ctx: @title:menu]
en: Help
ka: დახმარება

[ctx: @title:menu]
en: Quick Options
ka: სწრაფი მორგება

[ctx: @title:menu]
en: Screen
ka: ეკრანი

[ctx: @title:menu]
en: Width
ka: სიგანე

[ctx: @title:menu]
en: Height
ka: სიმაღლე

[ctx: @title:menu]
en: Settings
ka: პარამეტრები

[ctx: @item:inmenu]
en: At mouse location
ka: თაგუნას მდებარეობის ადგილას

[ctx: @item:inmenu]
en: Screen %1
ka: %1-ე ეკრანი

[ctx: @title Preferences page name]
en: Window
ka: ფანჯარა

[ctx: @title Preferences page name]
en: Behavior
ka: ქცევა

[ctx: @title Preferences page name]
en: Appearance
ka: გარემოს იერსახე

[ctx: @title:window]
en: Cannot Load Skin
ka: გარეგნობის ჩატვირთვის შეცდომა

[ctx: @info]
en: Press <shortcut>%1</shortcut> to open
ka: გასახსნელად დააწექით <shortcut>%1</shortcut>

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this session?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ სესიის დახურვა?

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to close this terminal?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ ტერმინალის დახურვა?

[ctx: @title:window]
en: Really Close?
ka: მართლა დავხურო?

[ctx: @title:menu]
en: Disable Keyboard Input
ka: კლავიატურის გამორთვა

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Activity
ka: აქტივობის მონიტორინგი

[ctx: @title:menu]
en: Monitor for Silence
ka: სიჩუმის მონიტორინგი

[ctx: @info:tooltip]
en: New Session
ka: ახალი სესია

[ctx: @info:tooltip]
en: Close Session
ka: სესიის დახურვა

[ctx: @info:whatsthis]
en: Closes the active session.
ka: აქტიური სესიის დახურვა.

[ctx: @action]
en: For This Session
ka: ამ სესიისთვის

[ctx: @action]
en: For Terminal %1
ka: ტერმინალისთვის %1

[ctx: @action]
en: In This Session
ka: ამ სესიაში

[ctx: @action]
en: In Terminal %1
ka: ტერმინალში %1

[ctx: @title:tab]
en: Shell
ka: გარსი

[ctx: @title:tab]
en: Shell No. %1
ka: გარემო #%1

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep window open when it loses focus
ka: ფანჯრის ღიად დატოვება მას შემდეგაც კი, რაც ის ფოკუსს დაკარგავს

[ctx: @info:whatsthis]
en: If this is checked, the window will stay open when it loses focus.
ka: თუ ჩართულია, ფანჯარა მას შემდეგ, რაც ის ფოკუსს დაკარგავს, ღია დარჩება.

[ctx: @info:tooltip]
en: Open Menu
ka: მენიუს გახსნა

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens the main menu.
ka: მთავარი მენიუს გახსნა.

[ctx: @info:tooltip Quits the application]
en: Quit
ka: გამოსვლა

[ctx: @info:whatsthis]
en: Quits the application.
ka: აპლიკაციიდან გასვლა.
