yakuake - en to mai translation catalogue (28 entries)

[ctx: @item:inlistbox Unknown skin author]
en: Unknown
mai: अज्ञात

[ctx: @title:group Group box label]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: General
mai: सामान्य

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Background
mai: विंडो पृष्ठभूमि

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color:
mai: पृष्ठभूमि क' रंगः

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Dialogs
mai: संवाद

[ctx: @item:intext]
en: by %1
mai: %1 क' द्वारा

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_1)
en: Tab Bar
mai: टैब पट्टी

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width:
mai: चओड़ाइ:

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height:
mai: उँचाइ:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Position
mai: स्थिति

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Left
mai: बामाँ

[ctx: @item:inrange Direction to move the window in]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Right
mai: दहिन्ना

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Width), group (Window)
en: Window width
mai: विंडो क' चओड़ाइ

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (Height), group (Window)
en: Window height
mai: विंडो क' उँचाइ

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: label, entry (BackgroundColorOpacity), group (Appearance)
en: Background color opacity
mai: पृष्ठभूमि रँग अपारदर्शिता

[ctx: @info]
en: Are you sure you want to quit?
mai: की अहाँ निश्चित छी जे अहाँ छोड़नाइ चाहैत अछि?

[ctx: @action]
en: Manage Profiles...
mai: प्रोफाइल प्रबंधित करू...

[ctx: @action]
en: Edit Current Profile...
mai: वर्तमान प्रोफाइल संपादित करू...

[ctx: @title:menu]
en: Help
mai: मद्दति

[ctx: @title:menu]
en: Screen
mai: स्क्रीन

[ctx: @title:menu]
en: Width
mai: चओड़ाइ

[ctx: @title:menu]
en: Height
mai: उँचाइ

[ctx: @title:menu]
en: Settings
mai: जमावट

[ctx: @title Preferences page name]
en: Window
mai: विंडो

[ctx: @title Preferences page name]
en: Behavior
mai: व्यवहार

[ctx: @title Preferences page name]
en: Appearance
mai: प्रकटन

[ctx: @title:tab]
en: Shell
mai: शेल

[ctx: @info:tooltip Quits the application]
en: Quit
mai: बाहर
